כמעט הכל יכול לקרות

אני זוכר, מחזור אחד לפני סיום העונה שעברה, את העליהום העיתונאי על…. בעצם אני לא יודע על מי. הפועל תל אביב עמדה על סף איבוד האליפות (והיא עמדה במקום הזה רק בגלל שיטת הלוזונים, אנשים שאמורים להיות הראשונים בתור של לדפוק את הפועל), ולפני משחק חוץ בטדי, ופובליציסטים/פסיכולוגים בשקל שמבינים בהכל מתחו על שעריהם מאסות שלמות על הנאורות ההפועל תל אביבית, ואיך שכל כוחות הרשע (לא כולל הלוזונים) יעשו הכל –יתאמצו נגדם ויפתחו את הרגליים ליריבתם– לא כדי להכריע את גורל האלופות, אלא כדי לתת סטייטמנט הרבה יותר רחב.

הפועל, לפי ההגיון הזה, נמצאת במקום מוראלי גבוה יותר, מורם, אחר (ולפיכך גם אוהדיה, בעיקר מהברנז'ה), ליברלי יותר. שאר הארץ נמצאת שם רק כדי לדפוק אותה. ואותם. ובעצם אותנו. הפועל יצאה למשחק חוץ בטדי, דפקה גול בדקה האחרונה, ונתנה לקפטן (הע-ר-ב-י) שלה לחגוג אליפות בצל הקופים הגזענים. מהומות אני לא זוכר משם. בינתיים, בני יהודה, עוד קבוצה שהשמאל המאוהב בטוסיק שלו רואה על הקצה השני של הקשת הליברלית-ערכית שלו, הוציאה תיקו נגד חיפה במשחק לא חשוב ונתנה לחיפה את האליפות.

**

חיפשתי הבוקר איזו זווית קטנה, טורון של טוראי, על האהוד ברק הספורטיבי, החזק והשרירי והאכול מבפנים ומבחוץ שמרוב אהבה עצמית כבר לא שם לב למפלצת שהפך, ועל איך שהאהוד ברק הזה היה זקוק לעזרה רווחתית ממשרד המשפטים כדי למגר את הענק שהפך לגמד, אבל הוא מנסה. בחיי, כמה שהוא מנסה. היו רגעים אתמול שחלק מהסימפטיה חזרה אלי.

אבל אולי זה החג הזה וכמה שקשה בו לתכנן זמני טורים.

אם הפועל היתה כל מה שעושים ממנה, טוטו תמוז היה יודע מה לעשות עם הפנדל הזה.

אבל הפועל זו הפועל, ותמוז הוא לא פאולר.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יאללה מכות (התחיל הפלייאוף בהוקי קרח)
הבעיות שלי עם אמריקה ושבוע שני של בייסבול

43 Comments

גלן 20 באפריל 2011

באפט- הוא ניסה לשכנע את השופט ועל כך זכה בפרס השחקן ההוגן. ברגע שהשופט לא השתכנע הוא עשה מאמץ להבקיע אך כשל. לדעתי, בצדק ניסה להבקיע כי אחרת האמון בו מצד קבוצתו היה נפגע והיו שמים בועט אחר. זה גם מה שהוא אמר.
אברהמי-כל מילותיך אמת אבל כל עסק הזה שנקרא הפועל תל-אביב- חדש הוא לא. זה מה יש וכמו עם אהוד ברק- צריך לסבול אותם כל כמה שנים עד שיצר ההרס העצמי שלהם גובר.

סמי 20 באפריל 2011

אברהמי: אני משתתף בצערך על ההפסד, במשחק די חשוב, מפנדל גבולי.
הפועל היא כל מה שעושים ממנה, ואף יותר: מורמת מעם, ליברלית וערכית. טוטו פשוט נמצא בקבוצה זמן קצר יחסית ועדיין לא הפנים את כל ערכיה. אני מאמין ששי אבוטבול היה מחמיץ…

דה גאנר 20 באפריל 2011

סמי, אתה חי בסרט. אם הפועל באמת הייתה מורמת מעמה, ליברלית וערכית כמו שאתה טוען, היא (או אוהדיה המורמים, הליברליים והערכיים) לכל הפחות הייתה דורשת מההתאחדות משחק מכריע על האליפות מול חיפה בעונה שעברה.

סמי 20 באפריל 2011

מוני הראל הציע לבקש משחק מכריע אבל אלי טביב, שעדיין לא הפנים את ערכי המועדון, התנגד. בסוף התקבלה הצעת הפשרה של גבי קצרה, להוסיף לאליפות כוכבית.

סטודנט 20 באפריל 2011

אפשר קישור לטענה הזו?

גפן 21 באפריל 2011

הוא צוחק

אגב קיזוז,זה לא הפריע להפועל תל אביב גם בקיץ האחרון להצביע בעד הקיזוז.מנטליות של קבוצה קטנה ונחותה.

אלון 20 באפריל 2011

פאולר צדיק אבל שאר האנשים בעולם לא היו מתנהגים ככה.
בשלב הבא חלוצים יצטרכו לעצור את המשחק אם הבלם החליק. טעויות שיפוט הם חלק מהמשחק פעם זה לטובתך ופעם לרעתך.

דה גאנר, הפועל לא המציאו את השיטה (המטומטמת אני חייב לציין), לא ראיתי בקיץ ששחר מנסה לשנות את השיטה. המטרה של השיטה היתה להגדיל את המתח בליגה ובזה היא הצליחה בדיוק כמו פלייאוף בכדורסל. ניו אורלינס לא יחשבו שודדים אם הם יעיפו את הלייקרס למרות שהלייקרס ניצחו יותר מהם במהלך העונה.

ניתאי 21 באפריל 2011

אז לא הסתכלת.
שחר (או למעשה הנציג שלו) היה בין הבודדים שהצביעו נגד הארכת השיטה בקיץ. זה שהוא לא נלחם נגדה בכל הכח זה נכון, אבל הוא היה נגד.

אייל 20 באפריל 2011

לא מורמת ולא ערכית בעיקר בכינית.
נקווה שאלוהי הכדורגל לא עסוק מדי עם הקלסיקו בספרד.
מצפה לראות את בתי הדין מענישים את ידין וס/שהר.
אני ראיתי אוהדים "נאורים" נוהמים על שלקני בית"ר זה לא הורדת ליגה?

rami 21 באפריל 2011

hapoel TA-one of the most disgusting teams in the world.

גל ד 21 באפריל 2011

אפשר פרשנות לטור הזה? לא ממש הבנתי מה הוא רוצה. אהוד ברק זה הפועל? מי הגמד? מה בדיוק הטענה נגד בני יהודה?

אביאל 21 באפריל 2011

אני חושב שהטור שלך כאן נוגע בכלל לשמאל בארץ, לא לשמאל האמיתי שבאמת מאמין בכל מה שהוא אומר, אלא לשמאל שהוא שמאל "רק כי זה תל אביבי, מגניב ואיכסה ביבי", בית"ר מול הפועל זה בדיוק התמצית של העניין. יש צילומי טלווזיה שרואים אוהדים הפועל אתמול נוהמים ועושים חיקויים של קוף לאלי דסה, בשום עיתון לא ראיתי אפילו התייחסות לעניין, על הנמהות של אוהדי בית"ר לטוטו תמוז ראיתי בכל עיתון.

סמי – אני לא יודע אם צחקת או לא, אבל התגובה שלך מראה בדיוק את הצביעות של אוהדי הפועל, כמעט ירדו ליגה, בא המזרחי עם הכסף השקיע ועכשיו הראל שהיה כל כך נחמד לטביב בהתחלה, לא מפסיק ללכלך עליו ואוהדי הפועל מצטרפים למקהלה כמו חברות כפויי טובה ששכחו שעד לפני שנתיים הם היו בתחתית של התחתית.

סמי 21 באפריל 2011

צחקתי

מנחם לס 21 באפריל 2011

אברהמי, שהשמאל ימשיך לנצח בכדורגל, ולא משנה באיזו צורה. העיקר שבפוליטיקה וכלכלה הוא הפך למפלגה בסדר גודל (וחשיבות) של "המפלגה למען מחירי דירות מוקטנים"", ואיש בישראל (מלבד כמה עתונאים סופר-ליברלים סוציאליסטים החושבים את עצמם טהורים, פסודו-מתוחכמים, ועניים!) לא לוקח אותם ברצינות.

איתן בקרמן 21 באפריל 2011

מנחם היקר, חבל שלא עלית על הדיל הישראלי ההיסטורי: הימין מנצח בבחירות ועושה (אמנם באיטיות ולא בחוכמה לרוב) את מה שהשמאל תמיד אמר.

זה הדיל בתכלס, מאז בגין וסיני ועד נתניהו עם "שתי מדינות לשני עמים".

אגב, מהיכרותי המסוימת עם אברהמי, אמנם לא ידוע לי שהוא סוציאליסט (אם כי הוא בעל מודעות חברתית גבוהה), אבל בהחלט הייתי מגדיר אותו (וגם אותי…) כ"עתונאי סופר-ליברלי החושב את עצמו טהור, פסודו-מתוחכם, ועני!"

עוד סוד לגביו: הוא לא מת על המילה "כושים", ולא על עיסוק אובססיבי בצבע העור של בני אדם.

עמיר 21 באפריל 2011

בהחלט סוג האמירה שהייתי מצפה לה ממישהו ש50 שנה חי לו בבטחה מעבר לאוקיינוס.
״אתם תמשיכו לחיות על חרבותיכם ולשמור על חמוקי ארצי האהובה מפני העמלקים ואני בתמורה אגיע מדי פעם לשבת באיזו מערה בצפת״

אין בכתוב מעלה כל אמירה אישית. איתרע מזלך ושמך מתנוסס מעל ההודעה.
 

השמאלית של סיני 21 באפריל 2011

זאב, אני מקווה מאוד שלא תהיה שביתה בפוטבול כי אחרת נתקע עם טורים כאלה. מה קרה? קפץ לך ה "יאללה ביתר"? האם על כל פנדל שגוי היית כותב את הטור הזה עם הוידאו על פאולר?

עופר פרוסנר 21 באפריל 2011

אברהמי, אתה יותר מצודק. והנקודה היא לא ספציפית הפנדל של תמוז, כי אין קבוצה שלא נשרק לזכותה איזה פנדל פעם, שהיה לא נכון.
אבל מה שיש כאן זו היומרה הזו, של "אנחנו הכי טובים, אנחנו מוסריים, אנחנו נעלים, ובגלל זה שונאים אותנו".
הפועל תל אביב זו קבוצה שנמצאת באופן תמידי במנטליות מצור.

איתן בקרמן 21 באפריל 2011

לדעתי מה שמטריף נגד הפועל בשנים האחרונות זה שסמל הלוזריות הפך לסמל הווינריות. זה משגע גם אותכם שם בחיפה. את ביתר זה אוכל לגמרי. לרגע בבלומפילד היה נדמה להם שיש מהפך ביחסי הכוחות, כובשים את תל אביב,וכשהם נדפקו הם יצאו מדעתם.

זאב 21 באפריל 2011

בקר, אתה טועה. אני יותר משמח בשבילם שהם הפכו לוויינרים שדופקים ארבע חתיכות במשחק עונה. רק שלא יתנהגו כאילו כולם אוכלים להם.

עופר פרוסנר 21 באפריל 2011

האמת שלא. אני לא אוהב חוסר מודעות עצמית, אבל בוא נניח שכל אוהד של כל קבוצה חייב מנה גדולה שלה, כי ככה זה. כשזה מגיע עם תחושת שליחות, זה כבר נהיה קצת אפעס לא נעים לעין השדופה.

עמית פרוס 21 באפריל 2011

אני לא חושב שאתה צודק,כדאי לחכות כמה שנים ולראות את הפועל תל אביב באמת תהפוך להיות ווינרית,או כמו שקרה לביתר ,אחרי שהקבוצה הזו תתפרק היא תחזור אחורה.בינתיים חוץ מפתרונות אינסטנט כמו לשלם מחירים מופקעים במיוחד על שחקנים שעוד לא נתנו עונה שלמה נורמלית,אני לא רואה שום הכנה ושום פתרון לרגע שבו זהבי/שכטר/סהר/אניימה-יעזבו.

ברק 21 באפריל 2011

עליתם על הנקודה החשובה ביותר. הפנדל שנשרק כנגד בית"ר ולדעתי גם האדום (לא נותנים אדום שני על עבירה שמלכתכילה ברור שהיא לכל היותר מאוד גבולית, זה אשכרה להרוג משחק), היו טעות קשה של השופט, אבל טעויות הן חלק מהמשחק, וכל עוד זה קורה בתום לב, זה חלק מהענין ששופט יש רק אחד (+2 או +4) ומצלמות יש 10 (עם הילוכים חוזרים).

מה שמקומם בענין של הפועל זו באמת ההתנשאות הבלתי נסבלת, שבינה לבין המציאות אין דבר וחצי דבר. כשאני רואה ביציע המזרחי בטדי נהמות וקללות גזעניות אני מתבייש. כאוהד בית"ר, אבל יותר מכך כישראלי (כי הקללות הללו מייצגות משהו שהוא לצערי הרבה מעבר לבית"ר), אבל כשאוהדי הפועל עם עיתונאי החצר שלהם מתיימרים להחשיב את עצמם כמורמים מעם, כאיזה אי של שפיות בצל הקופים בלבנט, אבל פעם אחר פעם שותפים לדברים הכי מזעזעים (שנמאס להזכיר שוב ושוב, אז לא אפרט), והתקשורת מאתרגת את זה פעם אחר פעם, זה כבר ממש מעורר בחילה.

יונתן 21 באפריל 2011

תגיד לי קראת עיתונים, אתרי ספורט באינטרנט וערוץ הספורט אחרי המשחק? הפועל ועיתונאי החצר שלה?

אשמח אם תרענן את זכרוני אבל אני לא זוכר עליהום כזה ( "החלטה נפגשעת", "גניבה", "ביזה", "שערוריה" ועוד) במקרים דומים. שחיטה תקשורתית מקיר אל קיר בתקשורת האד'ומה שלך.

חשבתי שהפועל אמורים להיות הבכיינים ואז בא מקרה כזה וצונאמי עכור של דמעות צהובות/ירוקות שוטף את המדינה.

ירון 21 באפריל 2011

עיתונאי חצר? אחרי סג"ל שרף וחבר החרצופים והעליהום הזה שלא זכור לי במשך שנים? אתה בטוח?

מעניין. זכור לי קול דממה דקה כשהערס המבחיל הזה מויאל עשה בדיוק את אותו דבר בטדי בדיוק לפני חודשיים.

ירון 21 באפריל 2011

עופר,
מכיוון שהפנית אותי אגיב לך גם פה.
אין יומרה ואין כלום, אני לא מבין מאיפה אתה מביא את זה.
כן יש מנטליות של מצור, כי מסיבות שונות הפכנו שנואים. למה?
כנראה סיפור ארוך. למה אתם הירוקים שונאים את הפועל? לא ברור.
ולגבי תלונות השיפוט והקיזוז אין בהם כלום, אחרי שבעונה שעברה
כל כך הרבה שערים הבקיע אדון ארבייטמן בנבדל ברור, כולל אחד באחד ממשחקי העונה בנבדל של מטר שגם אתה היית רואה.

למעט קומץ , אני לא מאמין שיש מי שחושב בקרב האוהדים ש"אנחנו
נאורים ונעלים". ברור שאין מוסריות בכדורגל הישראלי.

עופר פרוסנר 21 באפריל 2011

הבעיה היא לא עם טעויות השיפוט. והתלונות שלי על הקיזוז הן לא נגד הפועל תל אביב.
אבל יומרה יש ועוד איך. ואותו קומץ עליו אתה מדבר, שקול בעיני לקומץ של בית"ר, מבחינת הגודל והחשיבות שלו בקרב הקהל.

ירון ב. 21 באפריל 2011

עופר, אתה באמת חושב ששני הקמצים שקולים? גם מבחינת הגודל וגם מבחינת, איך נגדיר את זה, אפקט ההרס?

עופר פרוסנר 21 באפריל 2011

לא דיברתי על אפקט ההרס – כי זו לא הנקודה. אבל אני אלך איתך, בכיף.
מבחינת אלימות פרופר, שאליה אני מניח שאתה חותר, וגם מבחינת גזענות, הקומץ של בית"ר גרוע יותר. ובגלל זה התחילו אנשים להדיר רגליהם מטדי, כי נמאס להם מזה. אני גם רוצה להאמין שיהיה שחקן ערבי בקבוצה הבוגרת של בית"ר (במחלקות הצעירות היו כבר) ושיהיה בסדר.

עכשיו נדבר על גודל וחשיבות: הקומץ של הפועל, משתי הבחינות האלה, שקול לזה של בית"ר, מהסיבה הפשוטה שהם הפנים של הפועל. ואם לא יודע כמה אנשים עושה משהו, אז אחר כך אומרים – זו הפועל. ולא משנה בכלל שאתה או כל מי שלידך או כל שער 13 לא עשו שום דבר לא בסדר. אלו הפנים של הפועל.

אביאל 21 באפריל 2011

איתן בקרמן – סמל של ווינריות שלוקח אליפות אחרי קיזוז ועם טון של מזל.

YB 21 באפריל 2011

מדוע פאולר לא החטיא את הפנדל בכוונה? אז היה יוצא גיבור אמיתי.

בני תבורי 21 באפריל 2011

YB,
בפנטזיות שלי ראיתי את זה קורה ואז פאולר היה נצרב בתודעה, אצלי לפחות, כסמל להגינות. מצד שני, משחק, רוצים לנצח, לא כל החברים חושבים כמוך, לך תדע מה עבר לו בראש.

moby 21 באפריל 2011

ובינתיים גם האוהדים והשחקנים הגזעניים הימניים חסרי התרבות של יקנעם מגידו (משמר העמק). ההם עם התפיסה המדינית הלוחמנית של השומר החדש, והרדיפה אחרי אוהבי אדם וחיות המשחררים עדרי בקר מהכיבוש הישראלי. קיבלו את המגיע להם מידי אוהדי הנאורות הפועל אוסישקין (וליבי אם מארגני המיזם המקסים הזה) גם פה הופיעו תופעות ה"עידוד" הידוע כלפי אנשים טיפה יותר שזופים..
ולאלה שטוענים שהפועל הפכו ל"וינרים?" להזכירכם חיפה איבדה את האליפות במו רגליה. כל עוד המאבק היה "אבוד" ניצחתם, כשהתהפכו היוצרות, פתאום הפסד. טוב שיש בני יהודה שעשו לכם את העבודה.
אגב הנפת הצלחת בטדי (טדי…..) לא עברה בגועל נפש כמו ה"נצחון" בגביע.

בני תבורי 21 באפריל 2011

moby,
אין לי מושג על מה אתה מדבר, ספר.

moby 21 באפריל 2011

אין מה לספר הרבה.
הפועל אוסישקין ת"א הפסידה אתמול, בסדרת חצאי הגמר בליגה הלאומית, במשחק הראשון בהדר יוסף (הטוב מ-3). התפרצות האוהדים, הקללות, התחת כיסאות כלפי שחקני יקנעםמגידו הזכירו מאוד את התמונות מבלומפילד (לא הייתי בבלומפילד לכן הזכירו) וכמובן נהמות בלתי ברורות.
אבל כשהתרוץ התמידי הוא מה אתם רוצים? הם התחילו, ובסוף יש את…. בלבלבלה, בית שאן.
אז כנראה שגם הקיבוצניקים ממשמר העמק הם כל הרוע בספורט שמצליח ל"הוציא" מהאוהדים הנאורים התמים והדמוקרטים את החייתיות שבהם.
בושה לנו.

moby 21 באפריל 2011

נ.ב
כל הכבוד לאוטר. שחקן ענק, עם לב גדול שלא מובן מה הוא עושה בליגה הלאומית. אסף את השחקנים וניסה להרגיע את כל האווירה.

ללייני מיטשל 21 באפריל 2011

בני תבורי, מצבך טוב. לי אין מושג על מה כולם מדברים כאן. קשה לי להבין מאיפה מגיעה ההנחה שהפועל מציבה את עצמה במקום נאור. לטעון כי אוהדי הפועל (מהברנז'ה, ברור) רואים את עצמם מורמים מעם זו הבחירה הקלה והאוטומטית, במיוחד כשהיא מגיעה מאדם ש(אני מרשה לעצמי להניח) לא ביקר בבלומפילד תקופה ארוכה.
הטקסט של אברהמי נובע, לדעתי, מאימפולסיביות. מלבד זה, לא ברור על מה הוא מבוסס או מה הכותב מנסה לטעון. הפסקה בה נעשה החיבור המופרך לאהוד ברק כבר גרמה לי לחצות את הגבול שבין תמיהה לגיחוך

זאב אברהמי 21 באפריל 2011

ללייני מיטשל, מה את עובדת במרתף? אם אין לך מושג על מה מדברים פה תשאלי.
תגדירי לאחרונה.
מה רע באימפולסיביות? אם לא ברור, תשאלי. אם את לא מבינה ואת חוצה גבולות ומרשה לעצמה להניח ולדעתך, ואז עוברת בין תמיהה לגיחוך, אז הגיחוך הוא רק על עצמך. אם הבנת וגיחכת, סבבה. אם לא הבנת, על מי ומה את מגחכת?

השמאלית של סיני 21 באפריל 2011

אני חושב שהגיחוך הוא עליך ועל הטקסט הפומפוזי שלך. אני מקווה שאדוני מרשה לי לחשוב.

עמית פרוס 21 באפריל 2011

שמאלית,אתה באמת לא מבין למה אוהדי ביתר מתרעמים על אתמול?אני ממש לא מבין את כל הנסיונות שלך להוציא כל דבר מהקשרו.
אז הנה שוב.
קיבלתם פנדל מתנה דקה 87 והרחיקו בגללו לביתר עוד שחקן.
זהו.
אם אתה לא מבין כמה יכול להיות מרגיז לאוהד,אני אשלח אותך למשחק שהפסדנו לכם את האליפות מהגול בנבדל ברור,או למשל לעצבים שאתם כולכם תפסתם אחרי שגיליתם שביתר שמו את השלישי נגד בית שאן,אז דחיל ראבאק מספיק כבר עם נסיונות ההיתממות האלה…

השמאלית של סיני 21 באפריל 2011

מבין יופי מה הולך פה, מבין את הקריזה, מבין הכל.
סה"כ הגבתי לתגובה על תגובה.
עכשיו תקרא את התגובה שלך ותנסה להבין אם זה הנושא פה.

talo 21 באפריל 2011

זאביק,
כל מילה בסלע!
מי שצריך תזכורת לגבי ההייפ סביב הפועל מומלץ לקרוא את אלון עידן משתלח בשלמה שרף שהיה בה"כ הפרשן במשחק והביע את דעתו.
למי שקשה עם הטקסט הציצו נא בתמונה שבחר העיתון לפרסם.

יואב 22 באפריל 2011

צודק.
ואלון עידן הוא כמובן הפרשן האובייקטיבי לעיניני תקשורת הספורט.
מה עם איזה גילוי נאות?מה אתה אומר אלון? שכחתי, מדובר בהארץ.איכסה עלק.

Comments closed