עוד קו דק

1. אם היתה ללהברון ג'יימס טיפה של מודעות עצמית, אם אחד מאלו שלהברון הפך למיליונר היה מעז לקום ולצעוק על להברון שהוא עירום, אם התקשורת והמפרסמים ונייקי לא היו מעוותים לו את חוטי המוח, להברון ג'יימס היה לומד מטייסון צ'נדלר.

זוכרים את צ'נדלר? היה להברון עוד לפני שלהברון הכיר את עצמו במראה. לקח לצ'נדלר כמעט עשור כדיל גשר את הפער בין מה שהוא באמת למה שאמרו שהוא. כשצ'נדלר סגר את הפער הוא הפך למי שהוא, המנהיג של קבוצה שרחוקה נצחון אחד מאליפות . ההבדל ביניהם הוא בדיוק ההבדל בין מישהו שיודע על עצמו מספיק כדי להבין איפה הוא עומד בקולקטיב הקבוצתי, לבין מישהו שלא רואה בעיניים. פעם כתבתי על להברון שהוא בן אדם דלוק. דלוק מהאקסטה של הכדורסל. היום אני מבין טוב יותר: הבן אדם דלוק מעצמו.

2. מדהים לקרוא היום את התקשורת האמריקאית, ואז ללכת לדפי הסטטיסטיקה ולקלוט שאת כל מה שהם כותבים הם מייחסים לשחקן שגמר משחק בסדרת הגמר עם טריפל דאבל. ולזה מתווסף: ההוא שכב עם אמא שלו, ההוא עם חברה שלו, מו וויליאמס מוסר לבלייק גריפית, לקליבלנד יש שתי בחירות גבוהות בדראפט הקרוב, מייק בראון חתם על הלייקרס. גבול דק עובר בין אהבה לשנאה, ואחרי בדיקת דרכונים מהירה אתה מגלה שרוחב גבול דומה נמצא בין השמחה לאיד והרחמים.

לא נעים לחזות בקריסה המנטלית הזו, התפרקות שאינה שידור חוזר. ג'יימס נזהר מהחיידקים של הכדור הכתום, בעיקר ככל ששעון החול הולך ואוזל.

3. מצד שני, לא הלכתי מספיק בשביל הרחמים, ככה כשאני מסתכל לאחור ורואה את הילד הפגוע והלא מחונך/מאומן הזה, עם הנזקקות לדמות אב, אני אומר לעצמי שבשני המשחקים האחרונים ג'יימס פיתח את אחת התכונות החשובות ביותר לסופרסטארים, הבן אדם יציב.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מותו של תותח (טל בן יהודה)
הגידו כן לאוסאין!

29 Comments

אלטמן 11 ביוני 2011

לגבי סעיף 1 – מסכים איתך במאה אחוז. לאיש אין טיפת מודעות עצמית. הוא כל כך מאוהב בתדמית של עצמו (בלי שום קבלות.. סליחה, טריפל דאבל בגמר שאף אחד לא מחזיק ממנו.
הנה דוגמא ללמה אני מתחיל לחשוב יותר ויותר שדאלאס לוקחת האליפות.

http://sports.espn.go.com/dallas/nba/news/story?id=6648286

הוא (וגם וויד) מרשה לעצמו לצחוק על נוביצקי בלי לתת שום קבלה לפני או אחרי משחקים ארבע וחמש.
עוד חמש שנים הוא יסתכל על זה ויחשוב כמה אידיוט אני.

קרקו 11 ביוני 2011

מה שמאלף בוידאו של וייד ולברון הוא הדומיננטיות של וייד. לברון הוא הילד שנגרר אחרי הדאחקה. תראו כמה זמן לוקח לו לחקות את וייד בכיסוי הפה בחולצה לצורך השיעול ואיך הוא עושה את זה מהר וקצת בהיחבא (ובחוסר כשרון). זה אומר הכל.

דנידין 11 ביוני 2011

לא יודע פוסט קצת מבולגן…
אני חייב להודות ששלושת המשחקים האחרונים אלו הראשונים שראיתי מאז ימי ג'ורדן…אני באותו אזור זמן אז אני נהנה לראות. אבל אני באמת לא יודע או שעשיתי גלוריפיקציה לימי ג'ורדן או שהרמה כבר אפסס…לא משהו? מה שכן כל הזמן המשחקים האלו צמודים אז תמיד יש מתח ובסופו של דבר זה מהנה. אבל אני פשוט לא מבין, שמיאמי נכנסים לסל זה תמיד נראה שבא להם כל כך בקלות וזה כאילו היו יכולים לנצח בקלות, אני פשוט לא מבין את זה.

YG 11 ביוני 2011

אני מוכרח לציין שזה אחד השירים הכי גדולים שנכתבו. בכלל, מיט איז מרדר זה תקליט מושלם, קצת אנדררייטד ביחס לראשון ולקווין איז דד, אבל לדעתי עולה על שניהם.

הייתי קצת מחכה עם כל הביקורות כלפי להברון. יש לו עוד כמה שנים בטנק, וסיכומים עושים בסוף קריירה.

רון מהכפר 11 ביוני 2011

הפוסט קצת מזכיר את הנושא בו הוא עוסק. מבולבל ומקובע לנק׳ מבט.

קל להצביע על התדמית וכו׳. ייתכן שלסופרסטאר יש ימים רעים?
ג׳ורדן היה ויהיה אחד. חבל לחפש מחליף או דומה לו.
אולי אלה בכלל אנחנו ששבויים בתדמיות והשוואות.

מקצועית- הוא מאכזב. יכול לסיים הרבה יותר התקפות בטבעת וחייב ללכת לקו הרבה יותר.
חסר לו משהו עדיין.
חסרים מהלכים ״שלו״, כאלו שכולם יודעים שילך אליהם כשקשה ויעשה נק׳.

ונילה גורילה 11 ביוני 2011

ההשוואה לצנדלר כל כך לא במקום שאני מתחיל להאמין ללס.
זה ששניהם ביו בחירה ראשונה פה זה מתחיל ופה נגמר.
צנדלר הוא 7פיט ולא חסרות בחירות של גבוהים שהתרסקו.לברון היה הראשון ששודר משחק תיכונים לייב חוף לחוף והוא עמד בכל ההייפ ויותר מזה.
אז
הוא עוד לא זכה בתואר אז מה.
גן מייקל סבל 7 שנים עד שהגיעו פיל וסקוטי

נמו 11 ביוני 2011

צ'נדלר היה בחירה שניה (ע"י הבולס), הבחירה הראשונה הייתה של וושינגטון- קוואמי בראון. אגב אני מוצא המון דמיון בין קוואמי ללברון. החל בשם המטופש וכלה בתסביך ג'ורדן ששניהם פיתחו. סתם, סתם, קוואמי לא רואה אותו ממטר..

אסף 11 ביוני 2011

לא נמאס להשמיץ את לברון? זה לא חינני, ומתחיל כבר להיות לא מעניין.

השיר של הסמית'ס הוא נזם זהב באף חזיר בפוסט הזה.

ירון 11 ביוני 2011

לא מתווכח איתך על התוכן נקודתית, אבל גם בתור מישהו שמעולם לא חיבב במיוחד את לברון – הלוואי שהוא יתן שני משחקים אדירים, יקח אליפות וימשיך ממנה לדומיננטיות שלא נראתה כמוה.

לא הייתי אוהד בולס, אבל אני מודה לאלוהים שזכיתי לראות את MJ בשיאו. אגב, בתור אוהד לייקרס תיעבתי אותו חלק גדול מהתקופה הזו…

שאק 11 ביוני 2011

אז ככה אני מסכים איתך וגם ממש לא סובל את כל ההתנהגות השחצנית הזאת אבל יש לי הרגשה שממש כיף לשחק אם לברון למשל אם הייתי במגרש בשכונה היתי בוחר אותו ראשון ולא בגלל שאני יודע שננצח אלה בגלל שאני יודע שהוא ימסור לי אם אני אהיה פנוי וגם הוא עושה הגנה מעולה אז נכון שהתנהגות שלו מגעילה.והוא לא מה שעושים ממנו למרות שהוא שחקן אדיר אבל נראה שמזה כייף להיות ביחד איתו בקבוצה .

אלעד 11 ביוני 2011

תגיד לי, לא מספיק לך? כמה אפשר עוד לכתוב ולעלות על לברון? נמאסת כבר עם הפוסטים הטפשיים שלך. אני מתחיל להבין בהחלט את הפרופסור.

זאב 11 ביוני 2011

תגיד אלעד זה משהו באוויר של פלורידה שגורם לכם להיות כאלו בהמות?

גיל 11 ביוני 2011

לברון פשוט נראה לי אדם שdon't get it. הוא חי באיזה לה לה לנד ולא מבינים כביכול מה רוצים מהחיים שלו. אי אפשר שלא להפריד את ההתנהגויות שלו על המגרש לזו שמחוצה לה ונראה שהוא לא לומד את הלקח. אפשר היה להיות הרבה יותר אמפתי כלפיו אילו היה שותק. אבל הנאומים והטוויטים שהוא לא מגבה על המגרש מוציאים אותו מגוחך, וזה שהוא ווייד צוחקים על נוביצקי וההתקררות שלו מראה על טיפשות וסתם רוע לב. הלוואי שנוביצקי יקלע 50 על הראש שלהם ויזכה באליפות. זו תהיה אחת ההנאות הגדולות ביותר לראות את דאלאס חוגגים במיאמי.

אלון 11 ביוני 2011

חוץ מהמוטיבציה של נוביצקי לקחת אליפות עכשיו הוא גם רואה איך וויד ולברון לועגים לו. הסדרה נגמרת ביום ראשון.

הערה, יש גמר אן.בי.איי מעניין מאד, דאלאס מרחק נגיעה מאליפות היסטורית ולברון תופס 80% מהסיקור. הוא לא שווה את זה. טרי, קיד ובראה צריכים לקבל אחרי משחק 5 את הכבוד שמגיע להם.

גיל 11 ביוני 2011

אני חושב שברגע שהם יזכו את יקבלו את הסיקור המתאים. אגב, עיקר הביקורת מגיעה מבלוגים ופחות תראה אותה בESPN ובערוצי הספורט הממלכתיים.

ניר (אחר) 12 ביוני 2011

כשאני קורא דברים כאלה זה מזכיר לי את הבדיחה של סיינפלד על טייסים שאומרים "ננסה להשלים את הזמן שאיבדנו.." – אם אתם יכולים לטוס יותר מהר, למה אתם לא עושים זה מראש?

באותה דרך, אם דאלאס יכולים לשחק יותר חזק ולנצח על בטוח, אתה חושב שהם צריכים את הוידאו הזה בשביל זה? כאילו, עד עכשיו המוטיבציה לא היתה ממש רצינית? כל הספורים האלה הם בשביל לפרנס עתונאים, אין שום קשר בין זה למשחק.

יבור 12 ביוני 2011

אגב הבדיחה, הסיבה היא שהם יבזבזו יותר דלק בטיסה מהירה יותר. כשהנזק מאיבוד הזמן צפוי להיות גדול מהנזק של בזבוז הדלק, הם טסים מהר יותר.

גלעד בלום 11 ביוני 2011

זאב,

ואם לברון ייתן טריפל דאבל במשחקים 6 ו-7 אז הוא יהיה ווינר?מה אז תכתוב?זו סדרה צמודה ומה שעומד לזכותה של מיאמי זה שלברון עוד לא התפוצץ ביחד עם ווייד ביחד,תיאורטית אם זה קורה אז זה 20 הפרש למיאמי,ללברון יש אפשרות די ריאלית לצאת עדיין ווינר בסדרה הזאת.
אני כבר לא יודע מי אני רוצה שתיקח אליפות,פה בניו יורק הדעה הרשמית היא רק לא לברון אבל האמת די נמאס לי מהעליהום ולא איכפת לי לקרוא פה את זאב מתפתל אחרי שלברון יגרום לו לאכול את הכובע,מצד שני יהיה נחמד לקרוא את התרוצים של מנחם לס לעוד השתנקות של לברון,מה שכן זו סדרה מאד מעניינת,נוביצקי יכול לעלות לדרגה של רב אמן אם יסחוב את דאלאס עוד משחק אחד.

לגבי לברון-יש הבדל בין שחקן מעולה עם יכולות אתלטיות נדירות לבין שחקן קלאץ,ווייד שחקן קלאץ,כמו רג'י מילר,הורי,מייקל,דירק.אלו שחקנים שיכולים להיות 1-20 שלושה רבעים אבל בזמן אמת יחפשו את הכדור וגם ישחילו אותו.לברון פשוט שחקן גדול בתמונה הכללית אבל המנטליות שלו היא יותר קבוצתית,הגדולה שלו היא המגוון שלו,הוא לא ווירטואוז כמו ווייד או ג'ורדן,אין לו את התכונה הזאת,זה לא אומר שהוא לא שחקן ענק,בלעדיו הרי מיאמי זו קבוצה שבקושי עולה לפלייאוף אז בואו נשים את הדברים בפרופורציה.

לא כל אחד זה מייקל ג'ורדן,כבר למדנו את זה מזמן,אבל אם לברון ייקח אליפות אז הכל יישכח,כמו שכתבת זאב,הגבול הדק.

גיל 11 ביוני 2011

הבעייה עם לברון שהוא נעלם ברבע הרביעי. אני מסכים שיש גבול דק אבל אם מיאמי לוקחים אליפות על הגב של וייד ולברון רק שחקן משני אז עדיין תהיה עליו ביקורת מוצדקת.

TalO 11 ביוני 2011

שחקן עם מנטליות קבוצתית?
לא וירטואוז?
זה אותו לברון שאני רואה?

העניין הוא שהסידרה הזו כבר מזמן לא קשורה ליכולות בכדורסל, היא קשורה רק ליכולת המנטלית של השחקנים.
ובעניין הזה כבר ברור מי המנצחים.
אין סרט שבו לברון וויד "מתפוצצים" כהגדרתך יחד ולמעשה בשביל לברון לצאת מנצח בשלב זה של חייו כדאי לו מאוד להחמיר את הפציעה של וויד כך שהוא לא יוכל לשחק בשני המשחקים הבאים.
אם אז הוא יגרום למיאמי לנצח הוא יציל משהו..
בכל סרט אחר אנחנו נשארים עם האיש הזה שהולך אחרי וויד בסרט ו4 נקודות בשלושה רבעים אחרונים בדאלאס גם אם יקח אליפות

אסף 11 ביוני 2011

בואו נזכור שהיכולת החלשה של לברון ברבעים האחרונים היא עניין של השבוע האחרון. בסדרות מול שיקאגו ובוסטון הוא היה ה-איש של מיאמי במאני טיים, ובגדול.

אז אפשר להיות פחות סלקטיביים בנוגע למדגם עליו בונים תיאוריות.

גיל 11 ביוני 2011

ומה עם שנה שעברה ולפני שנתיים? יש לו הרבה העלמויות ברבע הרביעי ומן הסתם כשמדובר בבמה הגדולה ביותר זה הכי בולט ולכן הכי רלוונטי.

אסף 11 ביוני 2011

היו מקרים, נכון.
אבל בשנה שעברה כשלא הבריק מול הסלטיקס בחצי הגמר האיזורי – אמרו שהוא לא מתפקד במאני טיים. אותו דבר שנה קודם מול אורלנדו בגמר האיזורי.
אז צריך להיות הוגנים, ולתת לו קרדיט על ההתעלויות שלו השנה במעמדים טובים, ולהפסיק להגדיר את המאני טיים כ"המשחק הראשון שלברון לא מצטיין בו".
כמו רוב השחקנים, היו לו בקריירה משחקים טובים ומשחקים רעים במצבים קריטיים. אני מניח שבסך הכל המאזן שלו במשחקים כאלה לא פחות טוב מזה של נוביצקי , או אפילו של ווייד ( כי עבור וויד זה פלייאוף תחרותי שני בקריירה – לעומת 5 של לברון – והוא היה שחקן משני לג'יימס בסיבובים הקודמים ).

גיל 11 ביוני 2011

זה לא משנה. הוא לא עקבי וממי שמצפים להיות אחד הגדולים זה לא הגיוני. מילא אם היה מדובר במשחק בודד, אבל סדרה שלמה, הכי חשובה בקריירה שלו שבה הוא קלע 11 נקודות ברבע האחרון? בלתי נסלח.

גיל 11 ביוני 2011

ואגב, בהשוואה לנוביצקי השנה הוא יוצא רע מאוד. נוביצקי אולי לא נתן כל משחק תצוגה ענקית אבל הוא לא נעלם לפרקים כל כך ארוכים וחשוב מכך, נראה מפוחד ולא לוקח אחריות.

martzianno 11 ביוני 2011

הרי ברור מזמן, שמה שלברון צריך לעשות (ובדחיפות) זה לפטר מחר על הבוקר את כל היועצים שלו. בנאדם! עם כל יום שעובר אתה רק נראה יותר גרוע, מה עוד צריך לקרות כדי שיפקחו לך העיניים?!!
יחד עם זאת, הייאוש נעשה הרבה יותר נח כשחשבון הבנק שלך נראה כמו זה של לברון.

S&M 12 ביוני 2011

גם זה לא יעזור, כי כולם יגידו שהוא התעשר, הרים את האף ונטש את החברים מהשכונה. ;-)

איל 12 ביוני 2011

העיסוק בלברון (בכל מקום, לא רק כאן) קצת הפך לאובססיבי ומוגזם. הוא שחקן ענק, ואם הוא יתגבר על המחסום המנטלי הוא יהיה מהגדולים במשחק. לדעתי מספיק רבע רביעי גדול במשחק הקרוב והמחסום נשבר.

ובכל מקרה, הפוסט הזה שווה ולו רק בשביל הסמיתס… שיר גדול.

איל 12 ביוני 2011

ולגבי העדפתי בנוגע למי ינצח, אני מציע את השיר הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=O5DE8UQnM5Y&feature=list_related&playnext=1&list=AVGxdCwVVULXdtlQwIU8kf2rDsBL9AmEBx

Comments closed