פייטון מאנינג בראי ההיסטוריה

.

.

.

.

.

.

.

.

***

התפתח בפוסט האחרון שכתבתי איזה דיאלוג בין המגיבים על דברים שכתבתי על פייטון מאנינג. לכמה מהם זה נשמע כמו יחס מזלזל למאנינג.

מוזר לי להגיב על זה בעונה שבה כתבתי שפייטון מאנינג, גם בלי לשחק משחק אחד, הוא השחקן היעיל ביותר של העונה הנוכחית. ההתרסקות של אינדיאנפוליס בלעדיו היא לא משהו שאני זוכר, בקונטקסט של אימפקט של קבוצה שמאבדת שחקן.

מה שאני חושב על מאנינג כשחקן לא קשור לדיון הזה. ואני חושב שמאנינג הוא קוורטרבק על, הטוב ביותר מאז הפרישה של מרינו. זה כקוורטרבק.

אבל מה שניסיתי לעשות הוא להכניס לדיון הזה את הקונטקסט האמריקאי. זאת אומרת, אם מאנינג נאלץ לפרוש השנה, איך יזכרו אותו בעוד חמש עשרה שנה?

והקונטקסט האמריקאי הוא מספרי. אני חושב שג'ו מונטנה הוא הקוורטרבק הגדול ביותר ששיחק אי פעם פוטבול מקצועני. אני אומר את זה כי אני יודע בדיוק כמה פעמים מונטנה זכה בסופרבול וכמה פעמים הוא היה השחקן היעיל של המשחק. אני לא יודע לכמה יארדים הוא זרק ולכמה עונות של 3:13 הוא לקח את הניינרס.

ובקונטסקט הזה (ובספירות סטטיסיטיות אחרות, שבהן מאנינג מתאדה לאט לאט מספרי השיאים), מאנינג הוא לא הקוורטרבק הגדול ביותר של דורו. כנראה אפילו לא במשפחה שלו.

*

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

פתאום, בשבטה, 40 שנה אחרי
באט וואי לייק דיס

44 Comments

גיל 27 בינואר 2012

אם מאנינג פורש אחרי השנה הזו אז יזכרו אותו כאחד הגדולים ביותר, ככזה ששלט במשחק ובקבוצה בצורה אבסולוטית ואחד שבמו ידיו, בלי קשר למי ששיחק סביבו יכל לגרום לשינוי עצום בקבוצה (ולא רק בהתקפה).

לגבי מונטנה אין ויכוח, אבל אסור גם לשכוח שהוא לא הגיע לסופרבול כל שנה. כלומר, מודדים את ההצלחה שלו לפי הסופרבול אבל למה לא בעצם למדוד אותה בפלייאוף, או ביכולת שלו להוביל קבוצה לפלייאוף?

בקשר לשיאים, זה הכל עניין של הקשר. קווטרבקים אחרים מציבים מספרים כמו של מאנינג בליגה מוטה לטובת ההתקפה. זה קרה בשנתיים האחרונות בעיקר. הסטטיסטיקות שלו היו בליגה קצת אחרת ולא היו לו 3 ק"ב אחרים שהשיגו אותם ביחד איתו כמו שקורה היום. אם השיאים שלו מתאיידים זה לא קשור ליכולת שלו, כמו ששבירת השיאים של מארינו לא מפחיתה מהגדולה של המספרים שהוא הציב שהיו בליגה יותר קשה.

חוץ מזה, נראה שהוא גמר את הסיפור באינדי. נשאר לקוות רק שיחזור לשחק.

עומרי 28 בינואר 2012

זה לא שמאנינג קבע את שיאיו לפני 20 שנה, כולה לפני 5.

גיל 28 בינואר 2012

אבל השינויים בחוקים לטובת ההתקפה נעשו בעיקר בשנתיים האחרונות. ההשוואות צריכות להיות ביחס לשנתונים שלו. הסטטיסטיקות שלו הראו דומיננטיות מוחלטת ברוב השנים אל ק"ב אחרים. השנה, בריס שבר שיאים, בריידי לא הרבה מאחוריו ורוג'רס בכלל יזכה בMVP.

סימנטוב 27 בינואר 2012

מסכים, התקופה זאת רשומה על עוד כמה ק"ב עם בריס ימשיך עוד כמה עונות עם המספרים שלו (ואולי עם עוד אליפות) בתוספת הטבעות של בעלה של ג'יזל ורוג'רס ממריא, אולי באמת ישכחו את השליטה של פייטון במגרש וחבל.

ניינר ששונא את אלכס סמית האפס 27 בינואר 2012

בלי קשר לגדולתו של פייטון, הסירחון בקולטס מתחיל לצוף על פני השטח.די ברור עכשיו שפייטון לא ימשיך באינדי ומאד מעניין לאן יחליט ללכת לשחק בשנתיים שלוש שעוד נותרו לו (בהנחה שהחלים).
אני יכול לומר שמאד אהבתי לראות אותו משחק כי יש במשחק שלו שלו אסתטיקה נדירה אבל הכי אהבתי לראות אותו מקבל בראש מבריידי. אני חושב שהוא שחקן יותר טוב ויותר מושלם מאח שלו (ובעצם כמעט מכל ק"ב ששיחק אי פעם את המשחק) אבל משהו מהותי באגף הווינריות חסר לו. הוא גם סבל ממאמנים גרועים בקולטס (כולל טוני דנג'י האוברייטד) ובסופו של דבר הקריירה שלו תמיד תהיה בעלת טעם חמצמץ.

גיא 27 בינואר 2012

עוד מוקדם לשפוט את הקריירה של מאנינג. ג'ון אלווי, מגדולי שחקני הפוטבול, בגיל 36 (הגיל הנוכחי של מאנינג) נחשב לאחד ה"לוזרים" הגדולים בהסטוריית ה- NFL עם אפס נצחונות בשלוש נסיונות בסופרבול עם הברונקוס. שנתיים מאוחר יותר הוא פרש עם 2 זכיות רצופות בסופרבול.

את הקריירה של מאנינג עוד מוקדם לסכם.

קורא אדוק 27 בינואר 2012

איזה הזוי, כמה שעות לפני יציאת הטור הזה ובלי שום קשר הגעתי איכשהו לטור שלך לפני כמה שנים על מאנינג….

דוד 27 בינואר 2012

אני חושב שאתה עושה עוול גדול לקונטקסט האמריקאי עם אתה חושב שהוא מספרי. להשוות קריירה של שני שחקנים לפי מספר תארים אפשר רק אם הם ברי השוואה ללא התארים. גם בקונטקסט האמריקאי.
אז כשמשווים את בריידי לפייטון מאנינג היתרון של בריידי באליפויות זה נתון משמעותי. אבל כשמשווים את האחים לבית מאנינג אי אפשר פשוט להתעלם מהעובדה שפייטון הוא אחד משלושת הק"ב הטובים בליגה כל עונה כמעט בעשר השנים האחרונות, ואיליי לא היה בין שלושת הק"ב הטובים בליגה אפילו פעם אחת. אי אפשר להתעלם מ 4 MVP לעומת 0 MVP (ואפילו לא עונה אחת שאיליי היה מועמד סביר). ההיסטוריה לא מתעלמת מדברים כאלה. אם ניקח לדוגמא את אייקמן ומרינו – את מי זוכרים בתור אחד הגדולים ביותר, את זה עם התארים או את זה שבאמת היה אחד הגדולים ביותר?

הקומיש 27 בינואר 2012

הסירחון באינדי לא מפתיע והם חייבים לחשוב כלכלית לעתיד לחתוך את מנינג ולבחור את לאק או גריפין ולהתקדם.
מנינג ייזכר בתור פוטנציאל לא ממומש ושני לאיליי.כי הזכרון זוכר את הדבר האחרון שקרה.וזה איליי.
והפציעה שלו שמה את השיא המדהים של פארב בפרספקיבה.פייטון היה הקרוב ביותר לשבור את השיא וגם זה לא היה קרוב בדיוק.
לשחק 19 שנה לפתוח כל משחק רצוף בלי להפצע זה לא נתפס.
פייטון ייזכר לדעתי יחד עם פארב ויונייטס בתור שחקן אינדבדואל נדיר בקבוצה בינונית שהצליחו לזכות באליפות רק פעם אחת וזה קרה שהייתה להם הגנה.רג'י וויט תנצבה

גיל 27 בינואר 2012

לא ממומש?! מסכנים הקולטס שבחרו אותו על פני רייאן ליף.

Avg. Joe 27 בינואר 2012

אברהמי, די סיבכת עניין פשוט למדי.
פייטון יזכר לבטח כאחד הQB הגדולים ביותר של המשחק. לא הגדול ביותר ואולי גם לא אחד השחקנים (אול-ארואנד) הגדולים.
אם זאת, אני חושב שההצלחה האדירה של אינדי (גם בבית חלש יחסית) בזכות הדומיננטיות של מננינג היא אחד הגורמים לשינוי שעברה הליגה ביחס להתקפה בכלל ולעמדת הQB בפרט.
פייטון ייזכר ככזה שהוביל קבוצה בינונית מאד וסיעודית (מישהו אמר בוב סנדרס) לאליפויות.
ואחרון קטן – הוא גם ייזכר על רקע היריבות עם הנמסיס טום טריפיק בריידי

אריאל 27 בינואר 2012

למה אליפויות? אליפות אחת. וזה נתון מאוד חשוב לקבוצה שכל שנה הגיעה לפלייאוף.

YG 27 בינואר 2012

פייטון בכל פרמטר, אולי חוץ מזכיות בסופרבול/MVP של הסופרבול, נמצא בטופ 5 של הקווטרבקים אי פעם.

שחקן שעושה את כל הרסיברים הבינוניים לידו לאדירים. כל מיני נו ניימנס דוגמת מארויין האריסון (מחזיק באיזה 900 שיאי NFL) לא היו מגיעים לרבע מהמספרים שלהם ללא פייטון.

אם איליי יתן עוד 7 עונות כמו זו של השנה, תוכל לשים אותם באותה רשימה.

עומרי 28 בינואר 2012

נו-ניימס כמו מרווין האריסון?
אתה רציני?

יריב 27 בינואר 2012

אם לאליפויות היתה חשיבות כה גדולה בתרבות האמריקאית כבסיס להערכת שחקנים אז כנראה שלא היו שמים את ראסל וצ'מברליין באותה קטגוריה. לגבי סטטיסטיקות אחרות, העובדה היא שבוחרים סטטיסטיקה לפי מה שנוח כדי להראות נקודה, מעולם לא ראיתי בתרבות הפופולרית מהלך הפוך (כלומר, כשיש אי התאמה בין הסטטיסטיקה לאינטואיציה או לתפישה הקיימת, תמיד מניחים שזה מראה שהסטטיסטיקה פגומה).

עומרי 28 בינואר 2012

מאנינג הוא מכונת פוטבול, שחקן שלא סבלתי מהשניה שהתוודעתי אליו אי שם בתחילת העשור הקודם, אבל באמת ייחודי.

אני חושב שהדיון מול בריידי לא רלוונטי יותר. מבחינתי אין שאלה. בריידי הוא אחד מהשניים היחידים שהגיעו 5 פעמים לסופרבול. הוא עשה זאת עם 3 קבוצות מאוד שונות. הישגיו הסטטיסטיים לא פחות מרשימים משל מאנינג (שיא כל הזמנים בט"ד, עונה של יותר מ-5200 יארד, יחס הט"ד-אינ' הנמוך בכל הזמנים, ההתקפה הטובה בהיסטוריה ועוד)

זה שפייטון נופל מק"ב כל כך יחיד במינו לא מוריד מכבודו. הוא יירד מהבמה כאחד מעשרת הגדולים ללא כל ויכוח וייתכן שגם אחד מהחמישה (אגב, לדעתי הוא לא חוזר).
ההשוואה לאיליי לא ניתנת לביסוס אמיתי, למרות שאם איליי לוקח טבעת עם הג'איינטס הנוכחיים הוא עושה משהו שלא פייטון וגם לא בריידי עשו.

גיל 28 בינואר 2012

נו איזו שטות זו שאין שאלה? עובדה שאנשים כן מתווכחים על זה. באותה מידה אני יכול לומר שהשנה הזו הוכיחה שאין שאלה מי יותר גדול כי ראינו מה עשתה כל אחת מהקבוצות בלי הק"ב למשך עונה. הסטטיסטיקה של הסופרבולים היא פרמטר אחד מיני רבים ואם זה היה באמת קובע, אז טרי בדשדאו היה אחד הק"ב הכי גדולים אי פעם. ומול הסטטיסטיקות שאתה מביא אפשר להביא סטטיסטיקות אחרות שבהן מאנינג הרבה יותר טוב מבריידי, ומה שחשוב על פני קריירה שלמה הוא היה דומיננטי יותר.

אני חושב שבריידי פחות טוב מפייטון והוא נהנה בעיקר מהגנות חזקות בשנות הזכייה בסופרבול, מאמן מעולה ורמאויות.

עומרי 28 בינואר 2012

אמרתי שמבחינתי אין שאלה. תרצה או לא, ככל שמתרחב פער ההישגים ביניהם הקייס שלך נהיה יותר ויותר קשה. ולגבי עניין ההבדלים בין עונות הפציעה דשנו בזה בעבר – הפאטס ירדו מלהיות אחת ההתקפות הגדולות בהיסטוריה וקבוצת העונה הרגילה הגדולה בהיסטוריה ורחוקה 2 דקות מניצחון בסופרבול ללהיות קבוצה בינונית שפספסה את הפלייאוף.
הקולטס ירדו מלהיות קבוצה בינונית של 10 נצחונות לקבוצה גרועה של שני נצחונות.
כשמשקללים את זה שקאסל ק"ב טוב יותר מפיינטראורלובסקי מבינים שהטענה כי יש כאן איזשהו קייס ברור לטובת מאנינג לא מחזיקה מים.

זה שלמאנינג סטטיסטיקות כוללות מרשימות יותר לא הופך אותו ליותר דומיננטי. ניצחונות הופכים אותך לדומיננטי. מאנינג הוא לא מרינו שהמספרים שלו מנותקים לגמרי מהתקופה בה שיחק.

גיל 29 בינואר 2012

למה הפער מתרחב? עם כבר, בשנים האחרונות הפער ביניהם מצטמצם מכיוונו של בריידי אחרי שפייטון פתח עליו פער עצום. כמו שאמרתי, הסופרבולים לא מרשימים אותי במיוחד והם רק מדד אחד. לשון אחרת, אם היית מחליף בייניהם לפייטון היו אותו מספר טבעות כמו לבריידי אם לא יותר ואילו להפך אני לגמרי לא בטוח.

אתה מציג את הדברים בצורה מעוותת לטובתך. הפטריוטס לא היו קבוצת ההתקפה הכי טובה בהיסטוריה או אחת הטובות בהיסטוריה באותה שנה. הם היו קבוצת התקפה מעולה ששנה אחרי זה עם ק"ב מחליף, הגיעה למאזן שבכל שנה אחרת היה מכניס אותה לפלייאוף. למעשה, רק 4 קבוצות היו בעלות מאזן ליגה רגילה טובה יותר, בעוד אינדי ירדו מקבוצה שרק 7 היו טובות ממנה לקבוצה הכי גרועה בליגה.

קאסל אולי טוב מפיינטר אבל הפער לא כזה גדול ומה שקובע זה שק"ב בינוני שלא לקח סנאפ אחד מהתיכון, מצליח בפטריוטס כמעט ממהתחלה. זה מלמד אותנו כמה השיטה דומיננטית שם יותר מכל שחקן אחר.

למאנינג אין מספרים שמנותקים מהתקופה? הכי הרבה עונות עם 4000 יארד ומעלה, עם לפחות 25 ט"ד בעונה, הכי הרבה תארי MVP, וזה עוד לפני שדיברנו על השליטה המוחלטת שיש לו על ההתקפה, כולל קביעת המהלכים בהתקפה משהו שלא קיים אצל אף ק"ב בהיסטוריה.

עומרי 29 בינואר 2012

הפאטס לא היו אחת מקבוצות ההתקפה הטובות בהיסטוריה ב-2007? אז איך מודדים איכות התקפית של קבוצה אם ככה?

סופרבולים הם לחלוטין מדד – הגעה וזכיה. אחרת בשביל מה בכלל לטרוח?
אם מאנינג לא היה זוכה בטבעת ב-2006 לא היית נותן לדעותיך דרור עכשיו.
למאנינג יש את המספרים המיוחדים לו, ולבריידי יש אחרים. הקביעה שלך אלו יותר מיוחדים לא מבוססת. מה שכן- של בריידי יותר מנצחים..

השליטה הידועה של מאנינג על ההתקפה היא לא משהו שאני זוקף דווקא לטובתו. הקונטרול פריקיות הזו הייתה בעוכריו שנים רבות וגרמה לו לאנדראצ'יביות עם קבוצה שכללה סוללת כוכבים(הריסון ואדג' בשיאם, ווין ועוד)
גם בריידי יודע לאלתר רגע לפני הסנאפ בצורה מושלמת, מספיק לראות את הריצה של גרין-אליס לט"ד מול בולטימור.

גיל 29 בינואר 2012

סופרבולים הם מדד להצלחת הקבוצה. בריידי רכב על גבי ההגנות שלו לסופרבולים שהוא זכה בהם כמו הרבה שחקנים אחרים. נכון, הוא טוב ממברביתם אבל הוא בכלל לא היה השחקן על שהוא היום בכל אחת מהזכיות. פוטבול, יותר מכל ספורט אחר, הוא ספורט קבוצתי ולכן יש גבול לכמה ק"ב יכול להשפיע. מארינו הגיע פעם אחת לסופרבול בשנה השנייה שלו בליגה והוא נחשב לאחד הכי גדולים אי פעם.

זהו בדיוק, למאנינג יש את הסטטיסטיקות האישיות הטובות יותר ולבריידי יש את הקבוצתיות וזה כל ההבדל. האנדר אצ'יביות היא בעיקר של הקולטס כקבוצה, של מאמנים שמרנים ושל הגנות לא מספיק טובות במשך השנים. נכון, בריידי למד לאלתר וזה לזכותו והשליטה שלו על ההתקפה גדולה יותר מאי פעם בעבר. רק שהוא עושה את זה היום לקראת סוף הקריירה ולא כולה.

עומרי 29 בינואר 2012

לבריידי אכן הייתה קבוצה טובה יותר, והוא לקח אותה להישגים קבוצתיים גדולים בהרבה – 3 טבעות ב-4 שנים, 4 סופרבולים ב-6.
אבל מבחינתך היה עדיף שהוא היה מפסיד כרוני בשלבים המוקדמים של הפלייאוף בשנים הללו עם עוד 2 עונות של 4000 שאף אחד לא זוכר מחוץ לבלוג הזה פחות או יותר.

הוא לא טרוי אייקמן- הוא הוביל התקפה נטולת סופרסטארים ב-2001-2004
והוא גם לא רותליסברגר או דילפר- ההגנה של הפאטס הייתה מצויינת, אבל לא רצחנית.

ועכשיו הוא בסופרבול בפעם החמישית, והוא עושה זאת עם 3 קבוצות מאוד שונות מבחינת שיטה ופרסונל.
דן מרינו נחשב לאחד הגדולים אי פעם אבל אף בר דעת לא טוען שהוא גדול ממונטנה -למרות שלמונטנה הייתה קבוצה מעולה סביבו, משום שאם יש לך קבוצה מעולה, ואתה עושה איתה דברים יוצאים מהכלל, זה לא יכול לשחק לרעתך בדיונים מהסוג הזה.

גיל 29 בינואר 2012

אם לבריידי אכן הייתה קבוצה טובה יותר כפי שאתה מודה אז למה הוא לקח אותה ולא היא לקחה אותו? תסתכל על הסטטיסטיקות שלו מאותן עונות. אלו סטטיסטיקות ממוצעות פלוס של ק"ב. אלמלא הסופרבולים אף אחד לא היה חושב שהוא קווטרבק עילית.

בתור אוהד של קבוצה ברור שמה שחשוב זה שהקבוצה תנצח, אין פה בכלל שאלה. לגבי כמה הק"ב עושה את הקבוצה ולא להפך אז כבר עמדתי על ההבדלים בין בריידי למאנינג כשהקבוצה משחקת ביניהם. אין אף גורם אובייקטיבי שלא רואה את הפער העצום בתוצאות.

ההגנה של הפטס בהחלט הייתה רצחנית ומאוד יצירתית (אולי אפילו יותר מדי יצירתית אם ההאשמות על רמאות בסופרבול הראשון נכונות). אפרופו הסופרבול הראשון, בריידי בקושי שיחק במשחק הAFC ודרו בלדסו הוביל את הקבוצה לניצחון במשחק הזה.

ואתה טועה, הקבוצות מאוד לא שונות. הקבוצה הזו היא בעלת אוריינטציה התקפית בדיוק כמו ב2007. הרכב השחקנים שונה אבל המגמה זהה. גם השנה הם נהנו מלו"ז חלש במיוחד ודרך קלילה בפלייאוף עד למשחק מול בולטימור שהרייבנס חירבו במו ידיהם. אני אשאל אותך אחרת, אם הפטס יפסידו בסופרבול אז זה יהיה כתם על הקריירה שלו?

ואגב, לא מעטים חשבו שמרינו גדול ממונטנה. כשהוא פרש רבים ראו בו את הקווטרבק הטוב אי פעם. הוא סבל מקבוצות נוראיות בעוד מונטנה נהנה משחקני על ומאמן מיוחד במינו.

עומרי 29 בינואר 2012

באופן אישי אני חושב שהנתון היותר חשוב הוא הגעה לסופרבולים. זה באמת משקף עונה רגילה מעולה בדרך כלל ויציאה מהקונפרנס שמלא בקבוצות שמכירות ולומדות אותך כל השנה. הסופרבול עצמו הרבה יותר רנדומלי. הזכרת כאן פעם את העוול ההיסטורי שעושים לג'ים קלי ואני נוטה להסכים.

'אוריינטציה התקפית' זו הגדרה הרבה יותר מדי שטחית. יש שוני גדול מאוד בכלים שעומדים לרשותו עכשיו, לעומת 2007, שלא לדבר על ההגנה שנחלשה משמעותית.
לו"ז חלש? לא יודע מה זה ב-NFL. בכל אופן הדרך הטובה ביותר להגיב ללו"ז חלש היא להגיע דרכו לסופרבול ולעמוד בציפיות. שזה משהו שמאנינג לא עשה מספיק.

סופו של יום הויכוח הזה הוא סביב מי היית בונה קבוצה. ב-2005 זה היה לגיטימי לתהות על יכולתו של בריידי לספק מספרים עליונים ולהסיק מזה שאולי מאנינג מתאים יותר, למרות הבעיות המנטליות מהן סבל.
אבל בריידי הראה החל מאז שאין לו בעיה לעמוד באותו קו של מאנינג בנושא הזה. מאנינג לא היה מצעיד את הפאטס לאותם הישגים כי הוא מכיר רק דרך אחת לנצח ולכן מסיים את הקריירה עם תואר אחד ויחיד לאחר שהיה שחקן מכללות סופר בכיר וQB פותח סופר בכיר.

גיל 29 בינואר 2012

למה הנתון היותר חשוב הוא הגעה לסופרבולים? אם זה כך, האם ברדשאו צריך להחשב לאחד מ5 הקווטרבקים הכי גדולים אי פעם? הגעה לסופרבול תלויה על חוט השערה כל כך הרבה פעמים. אם לי אבנס לא משמיט את הכדור אז הפטס לא מגיעים לסופרבול וזה בכלל לא קשור לבריידי.

לו"ז חלש אפשר לומר בדיעבד לגבי העונה הנוכחית. העובדות הן שהפטס לא ניצחו שום קבוצה עם רקורד חיובי עד המשחק האחרון שלהם.

סביב מי הייתי בונה קבוצה? השאלה היא מי בונה ומתי. כמו שרונן כתב, בריידי יתאים מאוד לקבוצות מאורגנות ומאומנות ואילו את פייטון תשים בכל מצב והוא יפיק לך מים מסלע. בעיניי זה מדד לגדולה של ק"ב. עובדתית, בריידי מספק מספרים גדולים כשיש לו רסיבר מהגדולים ביותר או צוות רסיברים מהשורה הראשונה. הוא לא סיפק מספרים כאלו עם רסיברים אלמוניים כמו מאנינג.

למאנינג אין שום בעיות מנטליות, מאיפה הבאת את זה? וגם מה הקשר לקריירת המכללות שלו? אתה יכול לומר שבאותה מידה הוא לא קרס עם ציפיות כל כל עצומות. גם לא הבנתי למה קבעת שהוא יזכה רק בסופרבול אחד. הוא עדיין לא גמר את הקריירה וסיכומים יעשו בסוף.

עומרי 29 בינואר 2012

מה הקשר בין הריסון ווין לרסיברים אלמוניים?
הריסון היה הופך להול אוף פיימר אצל כל QB טוב.
שלא לדבר על זה שעד 2006 היה לפייטון את אדג' שהסטטיסטיקות שלו מציבות אותו בין 5-10 הרצים הבולטים של העשור האחרון. לבריידי מעולם לא היה מישהו כזה.

גיל 29 בינואר 2012

ומה עם קולי וגארסון וגונזאלס? הריסון וויין הם האל אוף פיימרים אבל לא באותה ליגה של מוס למשל. אדג' הוא לא רץ בין הטופ 10 למרות שהוא היה טוב מאוד. ובכל מקרה, זה נשמע יותר כמו תירוצים. בסיטואציות שונות עם רץ דומיננטי ובלעדיו, עם רסיברים נורמליים ובלעדיהם, הסטטיסטיקות של מאנינג תמיד טובות.

עומרי 29 בינואר 2012

מתי בדיוק לא היה למאנינג את ווין או הריסון?

בריידי הגיע לגמר ה-AFC ב-2006 והפסיד לקולטס עם סוללת תופסי IFL וטייט אנד לוחמני אך מאוד מוגבל כמו בן ווטסון.

גיל 29 בינואר 2012

האריסון היה ב2006 לא פקטור ובשנתיים האחרונות וויין לא שיחק הרבה בגלל פציעות או לא היה מספיק טוב. לא בטוח עד כמה כל אחד מהם היה כוכב בלי מאנינג ועובדה שכל תופס וטייט אנד שמשחקים עם מאנינג נהיים כוכבים. אתה חושב שגארסון או קולי היו תופסים גדולים במקום אחר? עובדה שבריידי נזקק לתופסי על כדי להצליח התקפית.

עומרי 29 בינואר 2012

איפה רנדי מוס היה לפני שהגיע לפאטס ב-2007?

השורה הסטטיסטית של הריסון ב-2006 מצויינת. הוא לא עשה כלום בלי מאנינג אבל גם מאנינג כבר לא יראה טבעת בלעדיו.
הקולטס הגיעו לסופרבול ב-2010 כשווין תופס מעל 1200 יארד ו-10 ט"ד.
כשירד בתפוקה ירדה גם התפוקה של מאנינג, והקולטס עשו עונה מאוד בינונית בשנה שעברה עם (עוד) הדחה מוקדמת בפלייאוף.

מאנינג לא עשה דבר דומה למה שעשה בריידי ב-2006, להיות קרוב לסופרבול אחרי שבליצ'ק ויתר על בראנץ' והשאיר אותו עם נו-ניימס מוחלטים בכל עמדות התפיסה.

גיל 29 בינואר 2012

רנדי מוס עשה שביתות איטלקיות כשלא התחשק לו לשחק. הכישרון שלו לא היה נתון לויכוח. הוא הצליח מאוד גם בלי בריידי. הוא לא באותה ליגה לא של האריסון ואפילו לא של וויין.

בשורה התחתונה, הסטטיסטיקות של מאנינג יציבות לאורך כל הקריירה שלו ולא חשוב מי היו התופסים שלו. של בריידי השתפרו משמעותית רק אחרי 2007.

1200 יארד ו10 ט"ד הן סטטיסטיקות טובות אבל לא עילאיות ועובדה ששוב אינדי הגיעו לפלייאוך. תסתכל על הפיזור של התופסים שלו ואני שוב חוזר, תסתכל על הסטטיסטיקות שלו שנה שעברה כשלא היו לו אף תופסים בכירים והוא שיחק עם שחקנים חדשים ופחות טובים.

וולקר הוא נו ניימס? ומאיפה קבעת שפייטון לא יגיע לסופרבול שוב? יש לך יכולת של ניחוש עתידות?

עומרי 29 בינואר 2012

וולקר לא היה בפאטס ב-2006.
בריידי עשה 4000 יארד לפני 2007. אין נוסחה אחת להיות QB דומיננטי.
הסטטיסטיקות של מאנינג יציבות לאורך כל הקריירה אך גם יחס הניצחונות העלוב שלו בפלייאוף. אתה חושב במונחי פנטזי- נחליף את בריידי במאנינג בפאטס 2001-2004 ונקבל אותה תוצאה. זה לא עובד ככה. אלה אנשים, לא סטטיסטיקות.
וכן, כשהקולטס פחות או יותר מראים לו את הדרך החוצה עם פציעה שעלולה לסכן אותו הרבה יותר ממה שאנחנו יודעים כרגע, בגיל 36 כשכבר בעונתו האחרונה נצפתה ירידה, וכשגם בשיאו הגיע רק פעמיים למעמד- אין לי בעיה להמר על סכום נכבד שמאנינג לא יהיה יותר בסופרבול.

גיל 29 בינואר 2012

בריידי בקושי עשה פעם אחת 400 יארד לפני 2006 ולא עשה את זה שנה שעברה. פייטון, חוץ מעונת הרוקי ירד רק פעם אחת מ4000. הוא עשה את זה עם רסיברים טובים או בלי רסיברים בכלל. ובליגה שבה מסתובבים לא מעט רסיברים טובים יותר מהאריסון וויין עדיין הק"ב לא בהכרח מגיעים ל4000.

אז יש לו את ווקר עכשיו שהתחיל טוב את השנה ונחלש ויש לו את הטייט אנדים. אתה חושב שהטייט אנדים היו כאלו טובים בכל מקום אחר? לא, בריידי הוא זה שבמידה רבה עושה אותם לכאלו מפלצתיים. ועובדתית, הוא לא עשה את זה עם רסיברים וטייט אנדים אחרים בשנות האליפויות.

נכון, הוא לא ניצח הרבה בפלייאוף אבל זה כי התמודד נגד קבוצות טובות מאוד וגם היה לו קצת חוסר מזל. בסך הכל, מספרי הפלייאוף שלו שווים או טובים מאלו שבריידי.

נראה שהשנאה שלך אליו משבשת את דעתך. 4700 יארד שזה הכי הרבה בקריירה שלו זו ירידה? יכול להיות שהוא גמר באינדי אבל אם הוא בריא הוא ישחק לפחות עוד 2-3 ואז אי אפשר לדעת מה הוא יעשה. אולי יגיע לסופרבול ואולי לא אבל הוא יהיה מצוין איפה שלא יפול.

זאב אברהמי 29 בינואר 2012

גיל

העובדות הן שאמריקה כן שופטת אותך לפי מספר האליפויות שלך. והשפיטה לגבי מאנינג תהיה שהוא לא עשה מספיק עם החומרים שהיו לו ברגעים של הפלייאוף. שם הם הרגעים לפיהם נספרים השחקנים הגדולים.

בריידי הוביל בעונה הראשונה שלו כקוורטרבק פותח, את הדרייב המנצח בפלייאוף. מאנינג ניצח את רקס גרוסמן. אחד הקוורטרבקים הגדולים של העונה הרגילה? בטוח. פלופ ענקי, פלייאוף אחרי פלייאוף.

גיל 30 בינואר 2012

אמריקה כן, אבל זה אומר שזו הצורה היחידה לשפוט שחקן? אתה אומר שבריידי הוביל את הדרייב המנצח, אבל מה שאתה מתכוון לומר זה שהוא הוביל אותם במצב שיוויון ועם שום דבר לא להפסיד, 30-40 יארד למצב שבו בועט הקלאץ' הכי גדול בהיסטוריה הכניס שער שדה. הסטטיסטיקה שלו במשחק הייתה 145 יארד וט"ד אחד. וזה עוד אחרי שבגמר האיזורי בלדסו הוביל אותם לסופרבול והם נהנו מאחת השערוריות הכי גדולות בהיסטוריה של הפוטבול במשחק הטאק רול (חוק שלא רק שאף אחד לא ידע על קיומו אלא גם שלא יושם כמו שצריך כנראה במשחק, אפילו השחקנים של הפטריוטס הופתעו והיו בטוחים שהמשחק נגמר). וזה עוד בלי להתייחס לספיי גייט.

אז בשורה התחתונה, מונטנה או אלווי הוא לא.

עומרי 30 בינואר 2012

שכחת מי הייתה היריבה, רמז- זו לא הברס של גרוסמן ולאבי סמית אלא אחת מקבוצות ההתקפה הטובות של 20 השנים האחרונות.

גיל 30 בינואר 2012

ואתה מתעלם בשיטתיות מהרמאויות של הקבוצה (שהן לא קשורות אליו אבל מטילות צל על ההישגים שלו).

עומרי 30 בינואר 2012

לא מתעלם, העיסוק הוא ספקולציה, כמו שאמרת זה לא קשור אליו ולא ברור מה הייתה התרומה אם בכלל ובאיזה משחקים

גיל 30 בינואר 2012

זה לא ספקולציה. בוודאות הפטריוטס רימו. עד כמה הם רימו זו שאלה אחרת אבל יש עדויות שהם ריגלו נגד הראמס וגם כל הקלטות שהיו בנושא הושמדו על ידי הקומישנר בלי שום הסבר, מעניין למה.

עומרי 30 בינואר 2012

איפה חקירת הקונגרס עם ככה? הכתימו את הסופרבול וקיבלו רק עונשון חסר חשיבות?
אני מפקפק. למרות שלא קראתי מספיק על הפרשה כשהתפוצצה

גיל 30 בינואר 2012

זה היה פותח תיבת פנדורה שהייתה הורסת את כל המשחק. יותר גרוע מהבלק סוקס.

עומרי 30 בינואר 2012

לזכותו של מאנינג ייאמר שהוא שמר את עצמו בויכוח כל השנים בזכות מספרים באמת ייחודיים. אבל אני די משוכנע שגם מצדדיו הבולטים כולל שונאי פאטס מוצהרים כמו TMQ מבינים שזה נגמר

גיל 30 בינואר 2012

עומרי, לחזור על אותה מנטרה לא יהפוך את זה לנכון. אפילו בקרב קוראי הבלוג הזה והשכן אני כמעט בטוח שרוב האנשים חושבים שמאנינג טוב יותר.

עומרי 30 בינואר 2012

אני מאוד אופתע, אבל אולי שווה לערוך סקר תגובות קצר

Comments closed