סיכום המחזור השלישי והימור

1. מרווין לואיס, מאמן סינסנטי, הבהיר השבוע לפיטר קינג מ"ספורטס אילוסטרייטד" את הנוסחא לנצחונות בפוטבול מודל 2012. צריך הגנה חזקה, הסביר לואיס, וקוורטרבק שיכול להזיז את הכדור.

2. אני רוצה להתעכב על החלק הראשון, ולחדד את החלק השני של הנוסחא. צריך הגנות חזקות. זאת אומרת שאחרי כמעט עשור, ההגנות התגברו על החוקים החדשים והצליחו לתפוס את ההתקפות. ראינו את התהליך הזה כבר בשנה שעברה: ההצלחה של סן פרנסיסקו והנפילות של ניו אורלינס וגרין ביי תאמו את המודל הזה. עכשיו הגיע הזמן של ההתקפות להתאים את עצמן לשינוי. אני מאמין שהשלב הראשון יהיה כבר בדראפט הבא, עם מינון מאוד גבוה של שחקני קו התקפי בסיבובים הראשונים.

בקשר לחלק השני. לואיס אמר שצריך קוורטרבק שיכול להזיז את המקלות (תרגום גס מאנגלית, הכוונה היא למקלות הסימון הכתומים שמסמלים את עשרת היארדים שקבוצה חייבת לעבור בארבעה נסיונות). אני לא חושב שקבוצות צריכות אפילו את זה. הן צריכות קוורטרבק שיכול להבליח לרגע או שניים במשחק. שייצר 14-17 נקודות, לשאר ההגנה תדאג. בליין גאבארט מג'קסונוויל היה דוגמא מצויינת לזה בשבוע שעבר. לא עשה כלום כל המשחק, ההגנה השאירה אותו במשחק, ומהלך ההתקפה האחרון שלו הוא יותר מהכפיל את היארדים שהשיג וניצח את המשחק.

3. אם הנוסחא הזו נכונה, המצב של גרין ביי וניו אורלינס לא טוב (אתם מאמינים שהן נפגשות ביום ראשון עם מאזן כולל של 5:1?). של דטרויט ממש גרוע, והחטיבה הצפונית של האמריקן ליג עשתה ניתוח לשינוי זהות בזמן הכי לא מתאים. ממתי בולטימור ופיטסבורג צריכות את ההתקפות שלהן כדי לחלץ את ההתקפה? מצד שני: אריזונה וסיאטל עוד יצטרכו להוכיח שהן לא באפלו דאשתקד, ויוסטון ואטלנטה נראות כמו הדבר האמיתי.

4. אכן ליגה משוגעת. אבל במעבדה שבה התרחש השגעון הזה לא התקיימו התנאים הבסיסיים לפיהם אפשר לנתח האם באמת זו ליגה משוגעת ושוויונית, או שזה עניין של שילוב חובבנים בספורט שבו מקודשת המקצוענות.

ועוד מילה על הפסקת סאגת השופטים: קראתי בכל מיני מקומות שהשתן עלה לקומישינר ולבעלי הקבוצות לראש. גם אני, בהתחלה, חשבתי ככה. שהכסף וההצלחה העצומה של הענף עלתה להם לראש. אז קודם כל, תיאוריית הדרישה האלסטית (לפיה הצופים יהיו מוכנים לרכוש את המוצר פוטבול בלי קשר לנסיבות) הופרכה ברגע שהתקשורת החליטה להיכנס בזה בכותרות הראשיות. ועל גודל אני באמת חושב שהוא שוגה בשגעון גדלות, אבל לא הבעלים. מדובר בבעלים שהבינו לפני כולם שכדי לעשות כסף, צריך לבזבז כסף ואז לחלק אותו בשוויוניות. כסף הוא התוצאה של המדיניות הנכונה של בעלי הקבוצות, הוא לא המטרה. ובגלל זה אני מתקשה להאמין שכסף היה המוטיב של בעלי הקבוצות נגד השופטים. עובדה שברגע שבעלי הקבוצות הבינו את הפגיעה עצומה במשחק, הסכסוך נפתר.

5. מעונה לעונה, ממשחק למשחק, אני מתחיל לחשוד שמי ששיחק בהגנה של בולטימור עשה את רקס ריאן, לא להיפך. הג'טס, והאלכסון מתקדם כאן בקצב מאוד שלילי, נראים רע משנה לשנה. רקס ריאן מתחיל להתברר כאיש יחסי ציבור של נפיחה. הבזבוז (של הטרייד ושל מיקום הבחירה עצמה) של מרק סנצ'ז מעיד על עין לא טובה לפוטבול. אני לא רואה שם שום דבר חדשני יוצא דופן. אולי ככה זה כשאין לך ריי לואיס ואד ריד כדי לעשות ממך מאמן הגנה היסטורי. או דרל ריבאס.

6. קליבלנד בבולטימור. כתבתי למעלה שבולטימור הפכה שינוי אישיות. פתאום ההתקפה צריכה לחפות על החולשה של ההגנה, וההתקפה אכן שמה על הלוח מספרים אסטרונומיים ביחס לזהות הקבוצה. בשבוע שעבר, טום בריידי חשף כל חור אפשרי בהגנה של בולטימור. זה אמור להדאיג את קברניטי בולטימור בהמשך הדרך. לקליבלנד אין מספיק כלים כדי לנצל את זה. בולטימור 13:35

והנה ההימור של אריאל: בולטימור מגיעים מניצחון מאוד אמוציונלי על ניו אינגלנד אבל הם לא יכולים להרגע כי המשחק ההוא בהחלט חשף את החולשות של הקבוצה הזאת, בעיקר את העובדה שההגנה לא מסוגלת לעצור ק"בים טובים כרגע. למזלם, לצד השני אין אחד כזה ואפילו הנפילה המנטלית אחרי ניצחון גדול לא צפויה לפגוע בסיכוי לניצחון מול קבוצה חלשה במיוחד. בולטימור 28-10

***

 

14 Comments

גיל שלי 27 בספטמבר 2012

אני חושב שהסדר הפוך. צריך קווטרבק שישיג את הסקור כשצריך ואז גם הגנה שעצור טת המהלך כשצריך. בסופו של יום הרבה יותר קווטרבקים גדולים לקחו אליפויות מהגנות נטולות קווטרבק גדול. בזכרון שלי יש רק בולטימור ושיקאגו ברס. הרדסקינס לקחו עם קווטרבק בינוני אבל עם משחק ריצה ענק

עומרי 27 בספטמבר 2012

טמפה ביי.
ובמידה פחותה פיטסבורג 2005

גיל 27 בספטמבר 2012

סאנצ'ז היה ק"ב סביר בשנתיים הראשונות אבל לא ביצע שום התקדמות משמעותית. אני חושב שבסופו של דבר היציאה המוקדמת מהקולג' דפקה אותו אז אולי הק"ב האחר מUSC יציל את ראיין אם יהיה במצב לקחת אותו.

ואני חושב שהשופטים עשו חלק מההגנות לגדולות ונראה אם זה ישאר עכשיו, למרות שאני כן סבור שיש יותר איזון השנה. שנה שעברה הייתה שנה יוצאת דופן ולקבוצות לא היה זמן להתכונן כראוי לעונה מה שנותן יתרון להתקפה.

ואכן גודל חולה בשגעון גדלות (יש איזה קומישנר שהוא לא?) אבל הוא צדק עקרונית בויכוח עם השופטים. בסופו של דבר הוא השיג את רוב הדברים והשופטים יהפכו ליותר מקצועניים וזה מה שחשוב. עכשיו נראה מה הם שווים ואני האמת לא מקנה מהם. השבוע יסתכלו על כל החלטה שלהם בשבע עיניים.

עומרי 27 בספטמבר 2012

למה הוא צדק לדעתך?
אם הליגה הכפילה את הכנסותיה מלפני 3 שנים לשופטים לא מגיע Piece of the action?

גיל 28 בספטמבר 2012

כי הליגה עברה למודל פניסונרי אחר ועובדים שעובדים במשרה מלאה עברו אליה. אין הצדקה שדווקא עובדים זמניים לא יעברו אליה, מה עוד שהמשכורות שלהן גבוהות מאוד ביחס לכל קנה מידה שהוא לא פוטבול (100-150 אלף דולר). גם הם רצו שלליגה תהיה אפשרות לספסל שופטים שלא שפטו טוב ולהקים כמה צוותים שיהיו כמו מיינור ליג שיתאמנו ויוכלו לתפוס את מקומם של שופטים רגילים במקרה שאלו יהיו פחות טובים או פצועים והם התנגדו. הם גם לא רוצים לעבור למשרה מלאה כי יש להם עבודות אחרות באוף סיזן.

גלן 29 בספטמבר 2012

מסכים, יש לי רושם שעם השופטים החוזרים נראה יותר התקפה. אין ספק שהיה ניחוח שנות ה 90 באויר אבל זה ייגמר וטוב שכך לפחות מבחינה בריאותית.

גלן 29 בספטמבר 2012

בקיצר עוד לא אבדה תקוות הליונס לפחות עד נובמבר

דני 27 בספטמבר 2012

תקשיב זאביק , הגיע הזמן שתגיד שתאורית קו ההתקפה שלך בסבוב ראשון בדראפט היא קשקוש בלבוש

עומרי 27 בספטמבר 2012

ניתוח יפה. פוטבול זה משחק שההתפתחות הטקטית שלו פשוט מהפנטת. בכמה ספרות מעל כל ספורט קבוצתי אחר,או לפחות אלה שאני עוקב אחריהם.

עם זאת, הפאטס בכל זאת היו קרובים לקחת סופרבול עם הגנה מהגרועות בליגה.

ניתאי 28 בספטמבר 2012

דרך אגב, כבר כמעט יום שלם הפוסט לא מופיע בדף הראשי, רק דרך הלינק של אברהמי. שתדעו.

יריב 28 בספטמבר 2012

אני לא כלכלן, אבל אני חושב שבמקום בו כתבת "דרישה אלסטית" התכוונת ל"דרישה קשיחה". אלסטיות לא מבטאת את הרעיון שאנשים ימשיכו לצרוך בלי קשר להדרדרות באיכות המוצר.

yaron 29 בספטמבר 2012

לא יודע מי צודק בסיפור הזה אבל הבזיון של השופטים המחליפים כבר התחיל לגרם נזקים כבדים באמת ואחרי הפיאסקו של סיאטל גרין ביי, אם היה נמשך אפילו עוד שבוע אחד העונה הזאת היתה מאבדת את הלגיטימיות שלה והופכת ל"עונה של השופטים המחליפים".
זה שהנשיא מדבר על הבעיה ומבקש פתרון מיידי די מדהים, אבל זה שבתי קזינו החליטו להחזיר את הכסף למהמרים שהימרו על גרין ביי בלתי נתפס.

גלן 29 בספטמבר 2012

ירון. לא שאני מבקר את אובמה במקאה הזה אבל לא צריך להתרגש. עוד חודש בחירות ויסקונסין מדינה מתנדנדת למרות שסביר שתלך לאובמה ורק הגיוני שינצל את הטיקט הזה.
זאב אני לא חושב שהמצב של דטרויט כזה גרוע וגם אם כן זאת לא ההגנה. הספשל טימס גרוע מאד ונגדטנסי הכל הלך רע כולל הפמבל האידיוטי. ההגנה דווקא מתייצבת . ואם אני נשמע לכם כמו הקפטן של הטיטניק זה גם בסדר….

אביחי 29 בספטמבר 2012

כמה דברים.
קודם כל, לגבי השופטים, זה דיי ברור שבהתחלה גודל וחבריו ראו לנגד עיניהם את האמרה "כל פרסום הוא פרסום טוב". והיה אפילו רגע שכל מהדורות החדשות נפתחו בזה.
אני חושב שהבעיה הייתה אחרת, ועליה אף אחד לא מדבר. השופטים המחליפים לא ידעו חוקים, נרתעו מהקהל הביתי, ובפירוש לא הגנו על שחקני ההתקפה כמו שצריך. כבר בשבוע השני ראינו את קוי ההגנה הפיזיים בליגה[סיאטל,בולטימור,SF] מתחילים לפגוע הן יותר חזק והן אחרי שריקות[אחרי מייקל וויק עדיין עומד??] הרבה יותר ממה שהיה נהוג בשנים האחרונות.
מישהו גם ראה את ההודעה המפגרת של גודל אחרי הפאשלה במשחק של GB-SH? הוא אשכרא צידד בשופטים למרות שכל העולם ואישתו ראו אחרת – מביך ולא ראוי.

לגבי הימור, ויטן לא יצליח לתת לבראונז TD אחד, 28-6 בולטימור.

Comments closed