כמה מחשבות על פוטבול לפני משחקי חד ההודיה

 

 

1. אין שום בית שבכלל מתקרב לאנ.אפ.סי מערב. הראמס הם הקבוצה הכי גרועה בדיוויזיה הזו. קיים מצב שהניינרס לא יעלו משם. שימו את הניינרס בכל בית (חוץ מהאנ.אפ.סי דרום) והניינרס עולים בהליכה על קביים.

2. ואם כבר מדברים על הבית הזה, אז מה הקטע של השחקנים בסיאטל וחומרים ממריצים אסורים? וזה קשור איכשהו לקרבה לגבול?

WW

3. יש הרבה פרמטרים כדי למדוד טיב של מאמן בליגה הזו. אחד מהפרמטרים היותר חשובים הוא ניהול משחק בכל מה שקשור לשעון המשחק, פסקי זמן ונקודות. מייק מקרתי, מאמן גרין ביי, הוא מאמן מאוד נחשב בליגה, אבל ביום ראשון נגד מיניסוטה הוא לקח החלטה שיכולה לעלות לגרין ביי בעונה. 11:42 לסיום הרבע הרביעי, גרין ביי השיגה טאצ'דאון שצימק את התוצאה ל-13:23. מקרתי הלך על מהלך של שתי נקודות כדי לצמצם את המשחק לפוזיציה אחת. גרין ביי נכשלה בהשלמה. אבל ההגנה שלה השיגה את הכדור פעמיים נוספות שאפשרו לה להשיג עשר נקודות שהביאו להארכה ותיקו. זו יכולה להיות הנקודה שתפריד בינואר בין גרין ביי למקום בפלייאוף.

4. ואתם יכולים ללכת על מי שאתם רוצים אבל אקיב טאליב הוא שחקן ההגנה של העונה לטעמי. זה לא רק מה שהוא הוא עושה לרסיבר שנגדו, זה השדרוג שהוא עורך לשחקנים לידו.

5. הניינרס הוא מועדון ארוגנטי. זו רוח המנהיגות שנושבת ממנו. זה מה שזורם מהראש. הניינרס אומרים: קייפרניק לא טוב. אבל קייפרניק לא טוב כי הרסיברים שלו פצועים. חכו שקראבטרי יחזור. עכשיו, לך תדע מתי יחזור ואיזה קראבטרי יחזור, וגם ככה קראבטרי זה לא טופ רסיבר שקבוצה ששואפת להיות אלופה. ולך תדע מה החזרה של קראבטרי תעשה למספרים של ורנון דייויס.

אם הניינרס לא היה מועדון ארוגנטי, כזה שמרגיש שמגיע לו והאליפות נלקחה ממנו בטעות, הניינרס היו מקריבים כמה בחירות דראפט עתידיות מתוך המיליון שיש לו ומביא רסיבר תותח כבר לפני חודשיים. נגיד ג'וש גורדון מקליבלנד.

6. ופעם אחת מגיעה לרקס ריאן קבוצה עם קוורטרבק נורמלי.

7. וגרג שיאנו חזר מהקבר באחת מעבודות האימון הכי מרשימות שאני זוכר.

8. ולאיליי זה נגמר. מה שזה לא היה.

9. אני לא חושב שזה היה הפסד נורא עבור קנזס סיטי. לא נפלנו הרבה בהערכת הכוח שלה נגד קבוצות עם קוורטרבק עלית. אבל הנה הדבר המעודד שראיתי מהמשחק הזה: קנזס סיטי נקלעה לדו קרב של אקדוחנים ואלכס סמית הראה שהוא יכול לשים 38 נקודות על הלוח. זה מה שקנזס תצטרך בפלייאוף.

10. ושתי מחשבות מהירות על דנבר-ניו אינגלנד. זה פייטון. זו הקריירה. במגרש לא מקורה, בחורף, לא מדובר באותם מספרים. והסופרבול הוא בפברואר, במגרש לא מקורה, בניו יורק. הסיבה היחידה שאין סיכוי שהוא יפסיד את המשחק הזה היא שהוא לא יגיע לשם.

11. ווז ווקר נראה בקיץ כמו החתמה מבריקה. גם החליש את הפטריוטס וגם נתן מטרה למאנינג של 8-12 יארד. זה בדיוק מה שמאנינג צריך בשלב הזה של הקריירה כשהזריקה הארוכה שלו היא כבר לא מה שהיתה פעם.

אבל הנה הבעיה עם ווקר, כמו שאני רואה אותה: הוא היה הפנים האמיתיות של הפטריוטס בחמש השנים האחרונות. הוא היה מגה כוכב בעונה הרגילה ומתישהוא בפלייאוף, כשהכל נהיה יותר קשה, ווקר תמיד התקפל. ווקר הוא אכן החתמה טובה, אבל אני כבר לא כל כך בטוח למי.

ולמשחקים הערב:

דטרויט-גרין ביי. יש דבר אחד ברור מאוד מהעונה הזו. הווינריות של מתיו סטאפורד נגד דאלאס היה אירוע חד פעמי. מתיו סטאפורד הוא לא קוורטרבק לא טוב, הוא פשוט לא בקלאס של הבריידים והמאנינגים. הוא איפה שהוא באמצע. לקלווין ג'ונסון מגיע יותר. דטרויט 23:28

דאלאס-אוקלנד. טוני רומו נגד הקו האחורי של הגנת אוקלנד, בדאלאס. לא כוחות. דאלאס 17:28

בולטימור-פיטסבורג. מצטער, פיטסבורג ורותליסברגר לא טובים כמו שלושת המשחקים האחרונים שלהם. בולטימור 21:23

דברים שלמדנו בשבוע 12
על גבול האור - חנן תומר

15 Comments

bradybunch 28 בנובמבר 2013

למה ווקר? למה לא וולקר?

bradybunch 28 בנובמבר 2013

ועוד הערה: להגנה של רקס ראיין מגיע לשחק עם ק"ב נורמלי. אם אני לא טועה את הק"בים הוא בחר. על ג'ינו סמית' אפשר אולי לומר שהוא בחירה של ג'ון אידזיק, הג'נרל מנג'ר החדש. אבל מארק סאנצ'ז הוא הבייבי של ראיין, האחריות עליו.

בקיצור – לרקס ראיין מגיע שיהיה לו מתאם התקפה טוב, או יותר נכון: להיות מתאם הגנה של מאמן התקפה טוב. כמו אחיו. בתור מאמן ראשי והפנים של המועדון הוא מצליח לפעמים להוציא מהקבוצה שלו יותר ממה שיש בה. אבל כשמדובר בלבנות קבוצה ולנהל אותה לאורך עונה שלמה הוא מאמן פחות ממוצע. יחד עם הופעות הירואיות של הקבוצה שלו הגיעו לא מעט הופעות מביכות, מביכות מאוד. חג ההודיה של שנה שעברה, לדוגמה.

עורב סגול 28 בנובמבר 2013

על איזה התקפה אתה מדבר?

עובר אורח 28 בנובמבר 2013

בנוגע לדטרויט. מבחינתי הם אחת האכזבות של העונה. לא במובן של קובצה שציפיתי מהם להרבה לפני העונה והם לא השיגו, אלא במובן של קבוצה שהיה נראה שהבשילו כל התנאים בשבילם להפוך לקונטנדרים, והם שפוט לא ברמה הזאת. ואת זה אני כותב כשהם מובילים 40-10 על גרין ביי. לא משכנע אותי.
לגבי הניינרס, לא הבנתי אותך היה נראה לי בהתחלה שאתה לא מסכים עם ההנחה שקאפרניק לא טוב בגלל שאין לו רסיברים, ואז אתה מבקר אותם על כך שהם לא הקריבו בחירות דראפט בשביל להביא רסיבר.
ביקרו פה את הניינרס על כך שהם בונים לעתיד, ושאין עתיד בNFL אלא עכשיו (נראה זה היה מנחם לס). אני לא מסכים עם זה, כי מבחינתי בNFL מה שחשוב זה להיות תחרותיים לאורך זמן, והאליפות כבר תבוא. לזכות כאן ועכשיו דורש טונות של מזל. נראה לי ששווה לשמור על בחירות דראפט בשביל העתיד, כדי להיות קבוצת פלייאוף, שזו הצלחה אמיתית של מועדון בליגה

עובר אורח 28 בנובמבר 2013

אוף, איזה טעויות מעצבנות – קבוצה ולא קובצה, פשוט ולא שפוט

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2013

זה נכון שבליגה הזאת הכי חשוב לשמור על יציבות ואז כביכול אליפות תבוא אבל ממה שאני רואה, הדרך היחידה לשמור ל יציבות לאורך באמת הרבה זמן היא להחזיק ק״ב הול אוף פיימר. הקבוצות ששומרות על היציבות הזאת הן ניו אינגלנד, קולטס (כשפייטון שיחק שם, עוד נראה לגבי לאק אבל גם הוא נראה כזה), ניו אורלינס וגרין ביי. אפשר להוסיף את פיטסבורג עד העונה שעברה אם רוצים. היוצא מהכלל היחיד שאני מוצא כרגע זה בולטימור שאיכשהו מצליחה להגיע כל שנה לפלייאוף למרות שאין להם ק״ב מהסוג הזה, אבל הם היוצא מהכלל שמעיד על הכלל.
בקיצור, אם אתה קבוצה שאין לה ק״ב כזה ואתה בצמרת, אתה חייב לדעתי ללכת על הכל עכשיו כי לך תדע מתי זה יגמר. תראה את יוסטון למשל.

Bruschi #54 28 בנובמבר 2013

לגבי וולקר, אם ב- 2007 היינו מעבירים אותו בטרייד לג'איינטס, כנראה שהיו לנו עוד 2 טבעות…
(זה בצחוק כמובן)

ניינר 28 בנובמבר 2013

יהיה מעניין לראות אם הפאטס יתנו לטאליב חוזה גדול בקיץ או שבליציק כהרגלו ייתן לו ללכת.
לא מתלהב מ38 הנקודות של סמית. בכל זאת זו ההגנה של סן דייגו
קראבטרי רסיבר מעולה. הפציעה שלו עלתה לנו ביוקר

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2013

לא יתנו בחיים. גם כי הפטס לא עושים דברים כאלו ובעיקר בגלל הסיבה שבגללה הוא לא יכול להיות מועמד לשחקן ההגנה של השנה כמו שזאב מציע – הוא פשוט נפצע המון. הוא שיחק אולי חצי מהמשחקים שלו השנה

גיל 28 בנובמבר 2013

אני חושב שהדבר הכי חשוב שצריך לזכור בליגה הזו שכמעט מהיום למחר קבוצה יכולה להפוך לקונטדרית ולהפך. עד לפני שנתיים סן פרנסיסקו, סיאטל וכל הבית היו לא רלוונטיים והנה פתאום הם דיויזיית על. מהצד השני יש לך את אטלנטה ויוסטון עם התרסקויות לא מובנות. גם דטרויט יכולה להיות מין בולטימור כזו שעם הגנה חזקה וק"ב שתופס פלייאוף טוב עוד תזכה בלומברדי.

גלן 28 בנובמבר 2013

טוב. יומן ה 8:8 עוד חי בראש שלי. הליונס ניצחו עם מיליון איבודים ומזלם הטוב שרודרגרס פצוע. אני לא משוכנע שמזלם שפר עם הפציעה של קאטלר. יש עוד מצב שהם בקלות חולפים על פנינו. הליונס תיקנו את הסטייה הסטטיסטית של שנה שעברה ולא השתפרו בראש בכלום. העבירות האיבודים הארוגנטיות בהחלטות המאמן הכל היה שם ונשאר. זה עולם ה 8:8 או 9 מול שבע לכל כיוון. רק בעונה כזאת זה יכול להספיק לראשות הבית.

.. ועדיין לדעתי זה תלוי בברס. הסימנים מראים שהם מאמינים בקב שלהם וזה עשוי להספיק.

austaldo 29 בנובמבר 2013

לגבי ווס וולקר – לפני כמה חודשים, קצת אחרי הדראפט זה מה שכתבתי בטור אורח בבלוג של אריאל:
http://debuzzer.sport5.co.il/greisas/archives/2527

מה שרואים השנה זה בדיוק את זה – אין אף רסיבר מועדף, בריידי מחלק את המסירות שלו בין כולם. אם נגד דנוור אדלמן היה התופס המצטיין, אז נגד קרוליינה זה היה שיין וורין, נגד פיטסבורג זה היה דובסון ונגד הסיינטס זה היה תומפקינס. בדיוק כמו בעונות האליפות של הפטריוטס שאז הוא חילק את המסירות שלו בצורה מאוזנת בין דיון בראנץ', דייויד גיבונס, טרוי בראון ודייויד פאטן.
לבריידי היה יותר מדי טוב עם וולקר ולכן וולקר הלך.

עומרי 29 בנובמבר 2013

מסכים לגבי טאליב. גם שני המשחקים שפספס לא צריכים להוריד פה. הוא תיקן הגנה אווירית רעה בצורה היסטורית והפך אותה למצויינת.

גיל 29 בנובמבר 2013

לדעתי אתם עושים רציונליזציות למעבר של ווקר. בלי קשר להשמטות שלו בפלייאוף, אין שום קבוצה שאם הייתה לה האפשרות הייתה מוותרת על שחקן כזה. הוא לא היה מגה כוכב בפטס כי שם יש רק כוכב אחד. הוא היה שחקן יעיל להדהים שתפס הרבה כדורים מבריידי. לומר שלוותר עליו עבור ערימת הרוקיס שיש לבריידי זה לא הגיוני. זה כמו שתאמר שעדיף לקבוצה בלי מגטרון כי הוא כוכב ענק. זה שיש רסיבר טוב לא אומר שהוא חייב לקבל את כל הכדורים או שצריך להנעל רק עליו. עובדה, מאנינג מפזר את הכדורים בצורה כמעט שווה בין כל הרסיברים שלו. אם כבר הבעייה היא עם בריידי שמתקבע על שחקן אחד. היום זה אגב גרונקובסקי שהוא המנייה הבטוחה שלו.

CK7 30 בנובמבר 2013

צודק לגמרי לגבי הארוגנטיות של הניינרס. אני חושב שכל העניין עם קאפ והרסיברים זה תירוץ די עלוב, סוג של מסך עשן ע"מ להמשיך ולתת גב לק"ב. השאלה עם קאפ שהעונה משחק ממש בחינם (600K לעמדה שבמינימום עולה 6ML) האם הוא הפרנצ'ייז ק"ב לעתיד. להערכתי כל עוד האבואו ובאלקה הGM שם הוא כן כזה.
אומנם גורדון הוא סחורה חמה מאוד עכשיו והמחיר כנראה היה גבוה מדי ובכלל הניינרס תחת הצוות המנהל הזה לא פועלים כך.
אני גם מסכים שהס"ב זה הפרס האולטימטיבי, אבל הכוח האמיתי הוא לגלות עיקביות בהעפלה לפליי-אוף. שם זה כבר אופרה אחרת, טורניר בפני עצמו שיכול ללכת לכל כיוון, כך שבעצם מהרגע שזה מתחיל, כל החוקים שהיו בעונה הסדירה נטרפים וכל קבוצה יכולה ללכת עד הסוף ללא קשר למיקומה בתחילת הטורניר והאם היא משחקת בבית או בחוץ (בכלל בשנים האחרונות כל עניין הבית/חוץ לא משפיע מדי, למרות שהעונה הסיהוקס נראים בבית כמו קבוצה בלתי מנוצחת – לכן הMNF הקרוב כל כך מסקרן).
דווקא קרבטרי חוזר בזמן מתאים, הרבע האחרון של העונה הוא בהחלט שלב שבו האינטנסיביות של המשחקים מזכירה את הפוסט-סיזון ובעצם זה הזמן לחשל את הקבוצה. גם ההגרלה מזמנת 3 מפגשים אדירים בחטיבה (ראמס, סיהוקס וקארדס לפינאלה-משחק שיכול לקבוע ישירות מיקום בפלייאוף), כמו שכתבתי כאן במספר פעמים: ההצלחה של הניינרס והסיהוקס יצרה תבנית שלאורה נבנו הקארס וגם הראמס ז"א קודם כל הגנה, אחרכך עוד קצת הגנה. יהיה מרתק לראות איך הניינרס יוצאים מסדרת המשחקים הללו.
GO NINERS, ONE BETTER

Comments closed