אם אתה אוהד מכבי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אז אתה שואל את עצמך, מה זה היה הדבר הזה בשנה שעברה. מה זה היה הדבר הזה שאפשר את נס מילאנו, ושאפשר לדלג על פני מעצמות כלכליות כמו צסק"א וריאל? זו הרוח? זו השרשרת של שמעון? אולי האוהדים? חלק יישבעו שזה בלאט.

רק אל תספרו את זה לפדרמנים ולרקאנטים. האליפות הזו רשומה עליהם.

BILLIONS

אם אתה אוהד של מכבי אתה מסתכל על סגלים. אם אתה אוהד ממש שרוף, כזה שקונה מנוי עונתי ונוסע כמה פעמים גם לחו"ל, אתה שואל מה אתה מקבל בתמורה לכסף שהשקעת.

אז אתה אומר: בעמדת המאמן, אני מסודר. אף אחד לא סידר אותי. הביאו את גודס בעשירית מחיר ממה שהיו צריכים לשלם לבלאט. אבל הביאו את פיני. פיני זה בסדר. זה, אתה סומך עליו. יש לך איתו זכרונות. לפיני יש דברים שלבלאט אין.

ואז אתה אומר: לא נתנו לרייס את הכסף שמגיע לו. נתנו אותו לשחקן שחימם ספסלים בשנים האחרונות. אבל זה לא ממש מטריד אותך. גם מפארגו יש לך זכרונות טובים. משהו בסיפור הזה צובט לך את הלב, אבל זה לא מה שיהרוג אותך.

אתה מסתכל על הסגל מהשנה שעברה: אין ג'יימס, היקמן, בלו, ז'יז'יץ ואינגלס. אתה מסתכל על הסגל השנה: יש היינז, רנדל, לינהארט, ומאריץ'. את ג'ייק כהן אתה לא סופר. הוא היה על הפיירול. אתה מתחיל להצליב. לינהרט על אינגלס, היינז על היקמן, מאריץ' על ז'יזי'ץ. אתה יכול לחיות עם זה. אם אתה יורד לפרטים, אתה חש שקיבלת סחורה פחות טובה, אבל זה לא מה שיהרוג אותך.

נשאר רנדל. רנדל זה על הכסף של בלו? אתה לא כזה תמים. זה לא ביכולת. זה בטח לא ברוח. רנדל זה ג'יימס משופר. נשאר לך העודף מבלו.

אתה מסתכל על טיוס. טיוס הזה, הזכרונות הכי טריים שלך מהשנה שעברה, זה בן אדם שחוסם כל דבר שתופס יותר מדי אוויר בדרך לסל, ובן אדם שתופס כל כדור שמעיפים אליו בכיוון של הסל. זה חתיכת דבר הטיוס הזה. וגם לא זר. וטיוס, הוא לא ממש מפנים את זה, יש לו את השריטה שלא משלמים לו מה שהוא שווה. ועמוק בפנים, מקצועית, אתה יודע שהוא צודק. אז למה לא משלמים לטיוס, אתה שואל. יש עודף מהשנה שעברה. מישהו פה עובד עלי.

אבל אף אחד לא עובד עליך ממש. כדי שזה יקרה, מי שעובד עליך אמור להיות בהכרה שזה מה שהוא עושה. אני לא מאשים את הפדרמנים והרקאנטים בכך.

האדונים פשוט התרגלו. התרגלו שמביאים להם בול עץ והוא נהפך להנדריקס, שמביאים סוליסט לא אחראי והוא נהפך ללנגפורד, מתרגלים לקנות בפרוטות מהגליל ולהשביח סחורה לצסק"א במיליונים. מרוב שהתרגלו, חשבו שזה בכלל הם. אני לא חושב שהם הצטערו על האליפות בשנה שעברה, אבל אני בטוח שזה בא להם עם כוכבית. אם לא היתה להם את הכוכבית הזאת בראש, הרי היו מזמן כבר מחתימים את בלאט לעשור.

ככה זה. כשאתה מפתח תורה כלכלית חדשה. נכנה אותה בשם "תאוריית ההרציקוביץ'". אנשים שעושים מיליונים מביליונים. ההתעקשות הקטנונית עם רייס היא בעייתית, אבל היא לא הבעיה. הרקאנטים והפדרמנים הביאו את היינז, וחשבו שהוא יהפוך לפרקינס. הביאו את לינהארט וחשבו שהוא יהפוך ללארי בירד האירופאי.

לפדרמנים ולרקאנטים יש אחוזים במה שקרה בשנה שעברה. מה שקורה עכשיו במכבי הוא הרבה יותר דרמטי. במה שקורה עכשיו אין להם אחוזים, זה עליהם. והם לא מתמודדים נגד דני קליין, אלא עם אנשים עם תוכנית חומש להזיז את מכבי.

בלון ד׳בלוג 2013-2014. רונאלדו בקושי לפני סוארז
תסמונת פוסט טראומטית

19 Comments

oded 13 בנובמבר 2014

בול
ולצערנו זה היה צפוי

מעיין אוהד מכבי 13 בנובמבר 2014

כל כך נכון. הזכייה ההירואית בעונה שעברה, שלבלאט מן הסתם מגיע קרדיט ענק ועצום ועליה (והוא אכן קיבל אותו במינוי היוקרתי בנ.ב.א.), טשטשה את הנסיגה המשמעותית במה שהיה היתרון המובהק של מכבי על יריבותיה בארץ וביבשת וזה הניהול.

עידן. 13 בנובמבר 2014

כל מה שאתה כותב נכון ואפילו עושה חסד עם ההנהלה הצהובה (הצלבה של אינגלס שקיבל 700 אלף בשנה שעברה עם לינהארט שמקבל 250 אלף לא ממש אפשרית, כנ"ל היקמן – היינס).

אבל השבר הגדול שלי עם ההנהלה קשור למשהו אחר שקרה השנה.

כבר התרגלנו שמכבי ת"א, למרות היותה המועדון הרווחי ביותר באירופה בפער עצום, לא מתמודדת תקציבית עם הקבוצות העשירות ביבשת. מה שאומר ששחקנים שמצליחים אצלנו תמיד יעברו בסוף לספרדיות, הרוסיות והטורקיות. אנחנו לא מרוצים מזה, אבל התרגלנו. בניגוד לכל קבוצות הצמרת באירופה הבעלים לא מוכנים להביא כסף מהבית ואין מה לעשות.

אבל השנה קרה משהו חדש. בראיון אחרי המינוי של גודס ברדיו הוא נשאל על כמה שחקנים פוטנציאלים וציין שני שמות: דונטה סמית וגוש דאנקן. אני לא נכנס כרגע לאם השחקנים האלו מתאימים- מה שחשוב הוא שהמאמן רצה אותם בקבוצה שהוא בונה.

למרבה התדהמה מכבי ת"א, אלופת אירופה להזכירכם, הצליחה "להפסיד" את שני השחקנים האלו להפועל ירושלים ובאמברג מגרמניה בהתאמה. הסיבה כמו שאפשר לנחש הייתה שמכבי הציעה לשחקנים הללו סכום פחות או שווה לזה שהציעו אימפריות היורוקאפ האמורות וזה כבר משהו שאי אפשר לקבל. הבעיה שבעקבות הזכייה השתן עלה להנהלה הצעירה של מכבי כל כך גבוה לראש, שהם בטוחים שהם גאוני כדורסל שיכולים למצוא יהלומים מתחת לכל אבן.

איציק 13 בנובמבר 2014

אם קבוצות היורוקאפ הציעו יותר כסף, חבל אבל מובן למה השחקנים הלכו לשם. מצד שני, אם אתה צודק, והם העדיפו את ירושלים ובמברג באותו סכום, זה חמור הרבה יותר. זה מצביע על התדרדרות של המותג. זה אומר שהשם מכבי כבר לא מושך שחקנים. פדרמנים ורקנטים רשומים על זה, אם זה נכון.

שלו 13 בנובמבר 2014

הבעיה הרבה יותר מושרשת,
היא מתחילה באנשים שלא מקבלים את העובדה שבספורט גם מפסידים.
יש עונות טובות יותר ופחות.
הם מתרגלים רק לנצח, ומנסים לעשות את זה בפחות כסף.
כולם מתקדמים ומכבי אפילו לא עומדת במקום היא הולכת אחורה.
אם פרשת הפיצה הייתה רעידה בכנף, פרשת פנאן היא המפץ הגדול.
ובמכבי כאילו כלום לא קרה.
משל היו א. ברק משל היו טפלון.

איציק 13 בנובמבר 2014

אתה ממשיל את פדרמנים לעיכר אם הסוס?
אם כן, אז תדע שאצל העיכר הסוס מת קצת לפני שלמד לעבוד בכלל בלי אוכל…

פנדה 13 בנובמבר 2014

אני לא יודע אם דונטה סמית' היה כזו "אבידה". יש את רנדל, שעושה דווקא עבודה טובה. וביחד עם עוד 4/5 כמו טיוס זה היה אמור להיות הרבה יותר ממספיק. הנאלם פה הוא שטיוס עושה שביתה איטלקית. וכנראה שהוא היה עושה את זה בכל מצב שלא מגישים לו חוזה של מליון דולר או אולי קצת פחות. ואני חושב שאם הוא היה קצת יותר team player היה לו סיכוי להשיג את זה אבל עכשיו בגלל הקונצים שעשה שנה שעברה, כנראה שגם עושים לו "דווקא" ולא רוצים לבוא לקראתו.
.
לגבי עמדת הסנר – שם הבור. סופו צריך לחזור לכושר, וכנראה יתחיל לתת תפוקה עוד חודש, שזה חודשיים מאוחר מדי. טיוס כבר אמרנו. מה שמשאיר אותנו עם מאריץ' ורנדל שנקרא לכסות על החורים, ובדרך משאיר חור בעמדה 4.

אריק 13 בנובמבר 2014

פנדה, ראית את מכבי בחודש האחרון? הבור הוא לא רק בעמדת הסנטר, אלא בכל העמדות.

גל ד 13 בנובמבר 2014

"רנדל זה ג'יימס משופר" Facepalm.

רנדל שחקן מצויין. הוא אפילו לא קרוב לג'יימס.

הבעיה שבמכבי בנו על כל השחקנים הלא נכונים. אלכס טיוס הוא האמא של האוברייטד. שחקן שנהנה מפריצה בתקופה שהיורוליג לא היה מוכן אליו, אבל מוגבל בצורה קיצונית, והתפוקה הנמוכה שלו היא לא רק בגלל "שביתה איטלקית" אלא כי הקבוצה שסביבו לא מספיק טובה בשביל לאפשר לו לפרוח. כשאין דייויד בלו, פתאום נהיה קשה יותר לחתוך אל הסל בלי הפרעה. בנוסףסופו, גם ב100% תפוקה, נותן תפוקה נוראית. הוא כוח בצבע בהתקפה, אבל נטל בהגנה ולוקח פחות משלושה ריבאונדים למשחק. פגר מהלך. ושניהם צריכים מאמן שיהיה גם פסיכולוג צמוד. מי צריך את זה בכלל?

השחקנים החדשים כמעט כולם פיספוסים, ופארגו זה שחקן שפרח במכבי ליד פרקינס ואידסון, שני שחקנים שחיפו בדיוק על החולשות שלו (הגנה, קבלת החלטות) ואיפשרו לו לפרוח.

תוסיפו לזה את הבולשיט במעמד המאמן ותקבלו קיץ שהתקבלו בו כל ההחלטות הכי גרועות שאפשר.

אנונימוס 13 בנובמבר 2014

מכבי מתנהלת כאילו היא הפועל ת"א, לא מכבי ת"א.
הפועל ת"א קבוצה עניה, ולכן כדי לשכנע שחקנים להיות אנדר-פייד היא אומרת להם – תבוא אלי, תקבל פחות כסף, אבל הרבה חשיפה וקהל. ועל שחקנים בדרג נמוך זה עובד. זה הגיוני.
מכבי מנסה אותו שטיק. אבל ברמות של השחקנים שמכבי מסתכלת עליהם זה כבר פחות רלבנטי. הם נמצאים ברמה שהם רוצים כבר לעשות אקזיט, ולהרוויח עכשיו על היכולות שלהם. חשיפה וקהל וכל הבוג'ראס הזה פחות חשוב להם מלהרוויח את המיליון דולר לעונה.
ולכן מכבי מאבדת שחקנים לבאמברג

סוס ים 13 בנובמבר 2014

חברים, אלה החיים.
ומי שרוצה לבנות קבוצה בתקציב גבוה יותר – שישים הוא את הכסף. תודה.

עידן. 13 בנובמבר 2014

אני מניח בבטחון מוחלט שאם מכבי תוצע למכירה יהיו לא מעט אנשים עשירים שישמחו לקחת בעלות. רק תראה מה קרה במכבי רגל והיא מותג הרבה (הרבה) פחות חזק ממכבי סל, במיחוד בקרב עשירי ארה"ב, שלא לדבר על זה שמכבי סל גם מרוויחה הרבה יותר כסף

הבעיה שההנהלה לא רוצה למוכר וגם ברור למה. נעים לדני ושי להיות בעלים של מועדון, לשבת בתאי הכבוד ולהתראיין לעיתון. פחות נעים להוציא כסף מהכיס (כמו הבעלים של כל קבוצת צמרת בכדורסל האירופאי, כולל הפועל י"ם אגב). פעם לפחות היה משקיע נוסף בדמות רענן כץ, ההנהלה הוציאה אותו וקנתה את חלקו, אבל לא השלימה את ההשקעה השנתית שלו בקבוצה. למה? כי הם יכולים.

והם באמת יכולים, עכשיו. אבל אני הייתי ביד אליהו בשנות ה90 הקשות כשבימי חמישי ההיכל היה חצי ריק. אני מעריך ששלוש שנים של כשלונות יורידו את כל הטרמפיסטים ויחזירו אותנו לימים האלה.

the dove 13 בנובמבר 2014

אולי ההנהלה רוצה להשאר בכדי לקחת כספים מהקבוצה ולהעבירם לכי"ל

גיא זהר 14 בנובמבר 2014

עלית בדיוק על הנקודה. בעלים שלא מוציאים כלום מהכיס ומגלגלים את ההוצאות על האוהדים שהמינויים שלהם מתייקרים והם ממשיכים לבלוע את זה (רק לסבר את האזן אחי היה במשחק של גולדן סטייט סאן אנטוניו במקום סביר מינוס עלה לו 200 שקל). סוג של משל על מדינת ישראל. אז עכשיו תהיה תקופת שקט אחרי הניצחון במלאגה. למזלה של מכבי היא משחק במפעל שמוכרע בפיינל פור עם רמת מאמנים נמוכה ויכולה אפילו השנה בקוסטלציה מסוימת להגיע רחוק (ע"ע אולימפיקוס לפני הגביע של מכבי). ואז הכל בסדר ואבי אבן וויציץ גאונים. סבבה לכם.

מאשקה 13 בנובמבר 2014

תודה לך אברהמי,
אחרי הרבה שנים, לי היה כיף לפני שנה במלחה גם בלי כל תואר, ועדיין לא מרגישה שאולם הארנה הוא בית…. גם ב – 30 הפרש.
כיף לי השנה בארנה רק בגלל הדרך החדשה של הנהלת הפועל ירושלים. יש לי סבלנות עד שאזכה פעם בצלחת אליפות,
ואולי היא צלחת האליפות לא תעלה במסלול כביש 1 מתל אביב לירושלים, אלא תלך מארנה לכיכר ספרא או שתישאר שם במגרש החניה לחגיגה.
גם זה יהיה שינוי היסטורי אחרי 44 שנה.

Rtz 14 בנובמבר 2014

כבר זכית פעם בצלחת, לא תסתפקי באליפות של הפועל נגבה ?

מאשקה 14 בנובמבר 2014

זכיתי כבת קיבוץ נגבה עם "הפועל " נגבה כדורעף באליפות המדינה 1964 – ניצחון 3:2 על "הפועל" עין שמר, במגרש המרצפות הפתוח שלנו בנגבה. נצור בליבי לעדי עד, איך מיכה מילשטיין הנחית את הכדור האחרון החוצה :)

Kevrell 22 בנובמבר 2014

Kick the tires and light the fires, problem ofilfiacly solved!

Lasasha 25 בנובמבר 2014

This ariltce went ahead and made my day.

Comments closed