לא כוחות (סופרבול 50)

 

באמת שהייתי רוצה להיות סנטימנטלי ולשלוח את פייטון מאנינג לשקיעה עם עוד טבעת אליפות. אבל זה לא הולך לקרות ובסופו של לילה, קאם ניוטון ישתווה לפייטון מאנינג במספר האליפויות.

NEWTONMANNING

כדי לנצח, דנבר צריכה משחק מושלם. מושלם. היא חייבת להשיג מעל 27 נקודות. היא חייבת להמר על כל בעיטת שדה של פחות משישים יארד (יש סיכוי), היא חייבת שמשחק הריצה שלה יעבוד, היא חייבת את פייטון הישן (אני תכף אסביר למה), היא חייבת הגנה בלי עבירות, היא חייבת הגנה שהתקשתה בפעמים היחידות ששיחקה נגד קוורטרבק שמסוגל לזוז, היא חייבת רגעים גדולים של הקבוצות המיוחדות, והיא חייבת ניהול משחק יוצא דופן, בעיקר ממתאם ההגנה ווייד פיליפס.

כדי לנצח, קרולינה צריכה להיות קרולינה

***

שבועיים של מנוחה אמורים לעזור למאנינג. גם מזג האוויר הצפוי בסנטה קלרה יסייע למאנינג. אבל מה שמאנינג באמת צריך הוא מסע אחורה בזמן, כי כדי שדנבר תנצח מאנינג חייב לזרוק עמוק. קרולינה היא קבוצה נטולת חולשות. ובין כל האין חולשות האלו, יש לה הגנה שמתבלטת מעל לכל ההיבטים האחרים במשחק שלה, ובתוך ההגנה הזו, החלק המפחיד ביותר של קרולינה הוא החלק ששומר על עשרת היארדים הכי קרובים למקום שבו מתחילה ההתקפה. אף אחד לא רץ נגד קרולינה, ואני לא רואה איך הרצים הדי בינוניים של דנבר יעשו את זה. אף אחד גם לא מסוגל להתקדם נגדה במסירות קצרות. יש לה מגיני פינה שעפים על המסירות הללו, ואני לא מכיר עוד קומבינציית ליינבקרים שסוגרת את עשרת היארדים הקרובים כמו צמד הליינבקרים של קרולינה (פייטון יהיה חייב גם לזרוק בדיוק מיקרוסקופי– קרולינה מצויינת בחטיפת כדורים ומהרגע שהכדור נחטף שחקני ההגנה שלה אתלטיים מספיק כדי להפוך את החטיפה לנקודות).

אז או שצריכים לקרות הרבה דברים מוזרים (איבודי כדור, נצחון מכריע של שחקני הקבוצות המיוחדות, מעל 200 יארד על הקרקע), או שפייטון חייב לתת את מה שאין בו יותר.

***

ווייד פיליפס הוא הפרמטר השני שעליו תלויה ההצלחה של דנבר במשחק. בשבוע שעבר, כמו במהלך העונה כולה, פיליפס הוכיח שהוא ההחתמה החשובה ביותר של הברונקוס במירוץ הנואש שלהם לאליפות. את מה שהוא עשה לבריידי בשבוע שעבר תלמד כל קבוצה בשנה הבאה לפני שתתמודד נגד ניו אינגלנד (למרות שלרובן אין את הכלים ההגנתיים שיש לפיליפס).

אבל פיליפס וההגנה שלו חייבים למחוק מהתודעה שלהם את הנצחון על בריידי משתי סיבות עיקריות: קו ההתקפה של קרולינה טוב ובריא יותר מאשר של הפטריוטס, וטום בריידי הוא לא איום במשחק הריצה. מהבחינה הזו, פיליפס חייב לחזור לשני המשחקים היחידים בהן דנבר שיחקה נגד קוורטרבק מובילי: שני המשחקים בעונה הרגילה נגד קנזס סיטי.

במשחק אחד קנזס מצאה שיטות כדי להפסיד, במשחק השני היא שחטה את דנבר.

ואלכס סמית, באנדרסטייטמנט של השנה, הוא לא קאם ניוטון.

***

אני לא הולך להיכנס כאן לניתוחים עמוקים על ניוטון. אני חושב שהוא התוצר המוגמר של תהליך בן עשרים שנה כמעט של הקוורטרבק השחור. אבל הדבר הבולט ביותר ביכולות של ניוטון השנה, היא דווקא התכונה שהפכה את טום בריידי לקוורטרבק הטוב ביותר בכל הזמנים: ניוטון הוכיח השנה ששמות לא משחקים אצלו תפקיד. לידו כל טיד גין ג'וניור יכול להפוך לסטיב סמית. אני לא מסוגל אפילו לזכור את השמות של התופסים שלו, אחרי גין ואולסן.

אתה יכול לשחק משחק מושלם בהגנה וזה לא ממש יספיק נגד ניוטון. ההגנה של פיליפס צריכה להגיע אליו היום. ואחרי שהיא מגיעה אליו היא חייבת להפיל אותו. ובכל הזמן הזה היא צריכה להתפלל שאחד מהרסיברים שלו לא יתפנה לפצצה של 60 יארד או שניוטון לא ימצא את אולסן לבד באמצע.

פיליפס יכול אולי ללמוד מההגנה של אטלנטה, הקבוצה היחידה שניצחה את קרולינה העונה. לשלוח חמישה שחקנים נגד ניוטון ולשמור על הרסיברים בהגנה איזורית. שתי שיטות שמנוגדות לדי אנ איי של ההגנה הזו.

יש סיכוי שזה יקרה? הייתי מהמר על יוזמת שלום בסוריה לפני שהייתי מהמר על כך.

***

יש הלילה מאבקי גישות. מאבק הניגודים בין פייטון למאנינג ברור מאליו ונדוש. מה שמעליו הוא התנגשות אסטרטגיות בין גישת האינסטנט של דנבר לסבלנות של קרולינה. מאז שג'ון אלווי לקח את ההימור על מאנינג, הוא הימר על כל הקופה כדי להביא אליפות. שחקני רכש, מאמנים ועוזרי מאמנים. כשפייטון יילך, ייסגר חלון ההזדמנויות של דנבר לפחות לשנתיים, תקרת השכר שלה תכריח אותה להתפתח דרך הדראפט.

קרולינה, כזכור, הגיעה בשנה שעברה לפלייאוף עם מאזן שלילי בעונה הרגילה. אחד מכוכבי ההתקפה הראשיים שלה נפצע עוד במשחקי ההכנה ונעדר מכל משחקי העונה. וקרולינה לא הזיזה כלום. לא מאמן, לא שיטה, לא מיהרה לחתום כוכבים מזדקנים.

דנבר צריכה להמר הלילה שהגיל, והחכמה שבאה עם הגיל, תנצח את הכשרון. אבל זה פוטבול, לא שמחט.

נצחון בלא פחות משני טאצ'דאונים לקרולינה, ובהימורים הפרטיים הייתי הרבה יותר נדיב.

ליגת שוקי ההון - שינויים
ניוטון ניוטון תרדוף (מיני פוסט חי לסופרבול 50)

57 Comments

כוכבית 7 בפברואר 2016

קו ההתקפה של קרולינה אפשר להגנות היריבות להגיע אל ניוטון 33 פעמים העונה. זה לא קו התקפה מהחזקים בליגה (בכל הנוגע בשמירה על הקווטרבאק, בחסימות לריצה הם מצוינים)

Amir A 7 בפברואר 2016

סיאטל-דנבר אול אובר אגיין.

זאב אברהמי 7 בפברואר 2016

נראה לי שהפעם זה הולך להיות אפילו יותר קטלני

הפועל 7 בפברואר 2016

דנבר מנצחים בשלוש נקודות

BlindTree 7 בפברואר 2016

בשבוע וויד פיליפס מצא תשובה לבריידי.
אז בשבועיים הוא ימצא איך להסתדר עם ניוטון.

המפתח הוא לנטרל את אולסון. גם עם ניוטון יעשה כמה פירסט-דאון.

ניינר / ווריור 7 בפברואר 2016

מינימום 20 הפרש וגרבג' טיים ארוך להפליא. פייטון בכלל לא מסיים את המשחק וקרוליינה עושים סלפי כבר ברבע השלישי.
כרגיל פוסט נהדר, המקום היחיד ביקום בו מזכירים את קרן ואלכס סמית באותו משפט. :)

ניינר / ווריור 7 בפברואר 2016

את קאם…

עמי ג 7 בפברואר 2016

אז אחרי שהימרתי אצל גרייזס על הפנתרס – כאן אתן הימור הפוך:
דנבר 24 – פנתרס 17

ההמתנה לספטמבר תהיה קשה השנה. אולי האולימפיאדה בריו תסייע קצת.

מוריניו ג'וניור 7 בפברואר 2016

לא יודע. לא מתווכח שהם פיבוריטים. אבל הנה מה שאני כן יודע. שתי הקבוצות עם ניצחון חוץ אחד מול קבוצה עם מאזן חיובי. זה הכל. אז זה לא מהשמיים. חושב שיהיה צמוד. פנתרס ב3 .

גיל 7 בפברואר 2016

אז מה אתה אומר? לא אופטימי? אותו דבר יכלת לכתוב לפני הסופרבול של הפטס נגד הג'יאנטס. אמנם קרולינה הראו יכולות מרשימות בפלייאוף אבל גם שכדברים קצת משתבשים הם נכנסים לפאניקה. אני אומר שיהיה משחק צמוד ושגם מאנינג יתן משחק טוב. אני חושב שמה שאתה מתאר מבחינת ההגנה של דנבר יכול לעבוד, כי ניוטון לא הכי מדויק בזריקות שלו. אני כבר הימרתי שדנבר מנצחים בשיניים.

זאב אברהמי 7 בפברואר 2016

גיל נראה לי יותר כמו משאלת לב מאשר מבט מפוכח. זה פשוט לא כוחות.

גיל 7 בפברואר 2016

יש בזה גם משאלת לב אבל אני לא קונה את התחזיות השחורות למרות שברור שקרולינה פייבוריטים. משום מה אנשים שכחו שרק בפלייאוף הזה הרבה חשבו שדנבר יפסידו לפיטסבורג והם גם היו פייבוריטים להפסיד נגד הפטס. אנשים לא מעריכים מספיק את ההגנה שלהם לדעתי למרות שהם מספר אחת בליגה. וקרולינה דרסה את סיאטל במחצית ונתנה להם לחזור והם פירקו את אריזונה עם פאלמר שרעד כל הפלייאוף. לא בטוח שהמשחקים הללו מייצגים את מה שיקרה.

Amir A 7 בפברואר 2016

שאלה פשוטה – אם הייתי מכריח אותך היום לשים את הבית שלך על משחק צמוד או על שחיטה של קרוליינה, במה היית בוחר?

ניינר / ווריור 7 בפברואר 2016

גם את האוטו על שחיטה

גיל 7 בפברואר 2016

הייתי שם על משחק צמוד. ההגנה שהיא הטובה בליגה להזכירך נתנה רק פעם אחת יותר מ30 נקודות כל העונה כולל הפלייאוף, למה אתה חושב שהפעם יהיה שונה?

זאב אברהמי 7 בפברואר 2016

ונגד מי היא קיבלה 30

גיל 7 בפברואר 2016

נגד פיטסבורג כשחלק מההגנה (למשל ווייר) לא שיחקו.

זאב אברהמי 7 בפברואר 2016

חייבים להיות הוגנים ולהגיד שהם היו מאוד מזליסטים בפלייאוף. נגד סטילרס שיחקו בלי שניים וחצי משחקני ההתקפה הכי טובים של הסטילרס

זאב אברהמי 7 בפברואר 2016

נגד ניו אינגלנד הרוויחו החמצת בעיטה אחרי 500 נסיונות

יריב 8 בפברואר 2016

ה"אחרי 500 נסיונות" האלו הם נכונים טכנית אבל קשקוש מהותי. נסיונות מקו ה2 ונסיונות מקו ה15 הם דבר שונה לחלוטין, וזה לא שדנבר היו מפסידים דווקא אם הבעיטה היתה נכנסת (קודם כל היתה עוד בעיטה להכניס, אחר כך היתה הארכה).

גיל 7 בפברואר 2016

נגד פיטסבורג אכן היה להם מזל אבל נגד הפטס לא. אחרי החמצת הבעיטה היו לפטס המון הזדמנויות לנצח אבל הם עשו טרור לבריידי, למה אתה חושב שלא יכולים לעשות משהו דומה לניוטון? והפטס הגיעו בריאים ואחרי שפרקו את קנזס סיטי שגם יש להם הגנה מצוינת ופאס ראש מעולה. לא מובנת לי ההתעלמות הזו כאילו יש רק קבוצה אחת בסופרבול. לקרולינה גם היה לו"ז חלש במהלך העונה אבל בפלייאוף באמת שיחקו מצוין. כך שאני לא יכול לדעת מראש איך המשחק יתנהל, במיוחד כשאין היסטוריה בין שתי הקבוצות הללו.

זאב אברהמי 7 בפברואר 2016

הפטס לא הגיעו בריאים. עם ראנינג בק רביעי שלהם, עם קו התקפה מרופט, ועם רסיברים שחזרו מפציעה. קרולינה היא קבוצה כמעט מושלמת.

גיל 7 בפברואר 2016

כל סוף העונה הם שיחקו בהילוך שני כדי להגיע בריאים ורוב השחקנים שלהם שיחקו. אותו קו התקפה מרופט היה מצוין נגד קנזס אז מה השתנה? ונכון, קרולינה יותר טובים אני מסכים אבל לא בכזה הפרש.

Eyal 8 בפברואר 2016

מסכים ובנוסף זה סופרבול ככה שבאמת הכל יכול להיות

shohat 7 בפברואר 2016

פוסט מצוין. פנתרס ב32. טד גין ג'וניור אליל.

טוב, הקביעה השניה והשלישית מוגזמות.

זאב אברהמי 7 בפברואר 2016

דווקא אני יכול לראות איך גין גומר בתור השחקן המצטיין

מתי 7 בפברואר 2016

השלישית לא! :)

shohat 7 בפברואר 2016

אחד האהובים עליי. 10.2 למאה מטר בלי למצות.

אלון 7 בפברואר 2016

לא כוחות (דרבי 150)

אדם 7 בפברואר 2016

13-10 דנבר

מיקיג' 7 בפברואר 2016

שאתה לא תצליח לזכור שיש שם גם את ג'ריקו קוצ'רי?

אבו צ'יצ'ריטה 7 בפברואר 2016

לא כוחות.
רק אלוהי הפוטבול יעזרו. הלוואי.
סביר שהדבר העיקרי שיוותר לשחק עליו ברבע הרביעי יהיה השאלה האם קאם ניוטון יהיה הק"ב הראשון בסופרבול עם מאה יארד ריצה.

פאקו 7 בפברואר 2016

התגעגענו זאב.
לדעתי גם נצחון של קרולינה במין חצי בלו אאוט, יענו לא תבוסה, אבל נצחון שלא מוטל בספק.

מתי 7 בפברואר 2016

אני דווקא חושב שיהיה מותח. ההגנה של דנבר מספיק טובה כדי להגביל את קרולינה לשערי שדה או לגרום לאיבודי כדור. זה יכול להשאיר את הברונקוס במשחק עד לרבע הרביעי, ואז זה כבר תלוי ביכולת של ההתקפה לייצר דרייב מנצח.

זאב אברהמי 7 בפברואר 2016

מתי, ההגנה של דנבר קצת משקרת לדעתי. היא הגנה נהדרת אבל במבחנים שלה נגד קוורורבק שמסוגל לזוז היא לא היתה טובה מספיק. וזה המאץ' אפ המותח יחסית. ההגנה של קרולינה הולכת לאמלל את פייטון. חסרת חולשות לחלוטין.

גיל 7 בפברואר 2016

כבר שכחת את המשחק של רוג'רס עם 0 ט"ד ו77 יארד במשחק?

אהד 7 בפברואר 2016

בהתחלה, כשקראתי רק את הכותרת, חשבתי שאתה מדבר על התבוסה אתמול של מכבי תא למכבי חיפה…

אלעד 7 בפברואר 2016

נראה כמו אחד הסופרבולים האלה של ה 50:7. ואני מקווה שאני מנחס את קרולינה כי אני מעודד את מאנינג הלילה.

נדב 7 בפברואר 2016

יהיה בלוג חי זאב?
אין לי בעיה עם ניצחון של קרוליינה או של דנבר כי אני באמת מחבב שחקנים משתי הקבוצות, רק שלא יהיה כמו ס"ב 48 או פאנת'רס-סיהוקס כי לא נראלי אהיה מסוגל לראות את החיוך של קאם לכ"כ הרבה זמן

7even 7 בפברואר 2016

יהיה צמוד מאד. מאד.

אריאל גרייזס 7 בפברואר 2016

הפערים בין הקבוצות כל כך גדולים שאני פשוט לא רואה תוצאה אפשרית אחרת מניצחון של דנבר..

Amir_A 7 בפברואר 2016

אשכרה

ירוק 7 בפברואר 2016

+1

ירוק 7 בפברואר 2016

לדעתי ביום שבו זהבי לא כובש בדרבי תל אביבי, הכל יכול לקרות.

קרוליינה אכן נראו מדהים בשבועות האחרונים, אבל אני לא חושב שזה סגור לגמרי.

סבתא יוכבד 7 בפברואר 2016

זהבי לא כבש בדרבי בבית מאז ה3-2 נראה לי

השמן 8 בפברואר 2016

מקור טוב בקודי יש למישהו?

אדם 8 בפברואר 2016

יש CBS, לא צריך תוכנות

אבי 8 בפברואר 2016

אני לא מצליח לראות בcbs. מישהו יודע על מקום אחר שאפשר לראות בו באינטרנט?

אבי 8 בפברואר 2016

ממש ממש תודה

יותם 8 בפברואר 2016

בכיף, תמיד תחפש בreddit אפשר לסמוך עליהם

7even 8 בפברואר 2016

צדק. כל מילה…

S&M 8 בפברואר 2016

יצאת חומוס, בקיצור.

אני לא בטוח אם הייתי אמור ליהנות מהמשחק, או להשתעמם. היה משעמם מאוד. אבל לפחות התחלתי להבין את החוקים.

אוהד כדורסל 8 בפברואר 2016

מאנינג שיחק את המשחק הטוב ביותר שיכל לשחק בהתחשב במגבלות שלו ושל הקבוצה שלו. וזו גדולה אמיתית של שחקן.

יואב דובינסקי 8 בפברואר 2016

היה משחק עצום. נהניתי מאוד.

יהב 8 בפברואר 2016

משחק הגנה גדול של דנבר. ובהחלט סנטימנטלי לראות את מאנינג בגיל 40 רוכב אל עבר השקיעה עם עוד טבעת אליפות.

ג'ים מקמהן 8 בפברואר 2016

אכן. לא היה כוחות…

Comments closed