שלילי ושלילי זה חיובי, לא?

In כללי

מה שבאמת נהדר מבחינתי באומה האמריקאית ובספורט המשוחק בה היא העובדה, שלעולם, לעולם, הם לא יפסיקו להפתיע אותך. עשינו לינצ'ים בשחורים? תוך שמונים שנה יהיה לנו נשיא שחור. חשבת ששלושת המטוסים ימוטטו אותנו? תגיד אתה עושה צחוק, אלו הם דווקא לווייני הפגיעה שמאיימים למוטט את האימפריה. חשבת שהם ייתנו לך איזה יומיים לנשום אחרי הבומבה של מרק מגווייר? אדוני, זאת אמריקה. הכל כאן פרוגרסיבי, נייד, דינמי. מי שנשאר מאחור נעטף עם הדגים בעיתון.

אני כותב את זה, כי יום אחרי שכתבתי על וושינגטון וסיאטל ואיך הם עשו צחוק מחוק מונומנטלי כמו "חוק רוני", החליטה אוניברסיטת דרום קליפורניה להחתים את ליין קיפין כמאמן הראשי של קבוצת הפוטבול במקום פיט קארול שנטש לסיאטל. זה הסיפור בקצרה: קיפין פוטר לפני שנתיים על ידי אל דייויס ממשרת האימון באוקלנד, דיוויס כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת וכינה את קיפין "שקרן", אוניברסיטת טנסי מושיטה לקיפין (שהרזומה שלו כולל שש שנות אימון תחת פיט קארול בדרום קליפורניה שבהם גייס מחזור אחרי מחזור של שחקנים משובחים) גלגל הצלה מרופד בשני מיליון דולר ואת התקציב הגבוה ביותר בעולם המכללות לגיוס עוזרי מאמנים. טנסי שותקת ומגינה על קיפין אחרי שהתגלה שהוא עבר שש עבירות (לא משמעותיות) מספר החוקים של ליגת המכללות. קיפין מאשים את אורבן מאייר מפלורידה בעבירות גיוס, וכעת מתנהלת חקירה של ליגת המכללות לגבי שיטות הגיוס של קיפין, שכללו שליחה של מעודדות של האוניברסיטה לתיכונים במרחק של 300 קילומטר מהאוניברסיטה כדי שתשפענה על התיכוניסטים לבחור בטנסי. התגובה של קיפין לכל הבלאגן הזה: מאזן עלוב של שבעה נצחונות ואמירה לפיה "הוא גאה בחקירות נגד האוניברסיטה".

בינתיים בדרום קליפורניה, מתחוללת חקירה בת שלוש שנים על פי החשד שבני משפחתו של כוכב העבר רג'י בוש קיבלו מאות אלפי דולרים שלא כדין. האוניברסיטה מסתבכת בשתי חקירות נוספות לפיהן שחקנים בהווה נוהגים ברכב לא להם, וקבוצת הכדורסל של האוניברסיטה הטילה על עצמה עונש לאחר עבירות חמורות על חוקת ליגת המכללות בגיוס של כוכב העבר או.ג'יי מאיו. פיט קארול, המאמן האגדי של קבוצת הפוטבול, עובר לאמן בסיאטל, שלושה שבועות לפני היום שבו כוכבי התיכונים מחליטים איפה לחתום.

עכשיו מתחיל החיבור המעניין: האוניברסיטה פונה לשניים או שלושה מאמנים שנענים לה בשלילה–איזה מטומטם יכניס את הראש שלו למיטה שיכולה להיות חולה? מתברר שלא צריך להיות מטומטם, אלא רק חולה בעצמך. דרום קליפורניה היתה צריכה להחליט: האם היא מביאה מאמן שיבהיר לסטודנטים שלה ולליגת המכללות איזה סטנדרטיים אתיים יש לה ואיזו חשיבות משנית יש לנצחונות לעומת נבחרת פוטבול שלא מככבת בעמודי הפליליים. הבחירה של האוניברסיטה בקיפין מבהירה בדיוק מה סדר העדיפויות שלה. דרום קליפורניה בחרה במאמן-מחנך ששלושה משחקניו נעצרו בשנה שעברה בחשד לשוד מזויין.

קיפין, בעיני, הוא אדם מתועב (ומי שרוצה להבין עד כמה מתועב יכול לקרוא על גסות הרוח והשרלטנות שלו כאן). הוא ירק לשחקנים שהוא גייס בפנים, הוא ירק לאוניברסיטה שנתנה לו הכל בפנים. אלוהים, הוא הצליח לעשות מאל דייויס קדוש. והוא חסר כל אתיות פנימית. מבחינה מסויימת הזיווכ הזה דווקא די מתאים. לדרום קליפורניה וליין קיפין לא אכפת משום דבר חוץ מנצחונות.

עוד שני דברים: מהם בדיוק הקריטריונים לפיהן בוחרים מאמנים באמריקה? ליין קיפין העמיד מאזנים זוועתיים ושדות חרוכים באוקלנד וטנסי וכל נפילה כזו רק הקפיצה אותו למשרה הרבה יותר רמה.

ובימים שקיפין ומאמנים אחרים קופצים כמו פוטנות מאוניברסיטה לאוניברסיטה, זהו בדיוק הזמן להעריך מחדש וכל יום וכל שנה את מה שעושה ג'ו פטרנו.

11 Comments

גיל 14 בינואר 2010

להזכיר את פטרנו וקיפין באותו פוסט זה חילול הקודש. הבעייה המרכזית היא לא קיפין עצמו (למרות שיש מהומות בטנסי הוא דווקא עשה להם טובה) אלא השיטה במכללות. הוא מנסה עכשיו להעביר את השחקנים שגייס לטנסי לג'וב החדש (הוא אפילו אמר להם לא ללכת לשיעורים!). השחקנים הללו נדפקים כי לפי החוקים, אם הם יעברו למקום אחר הם יצטרכו לשבת שנה בחוץ. איזה מן צדק זה שמאמן יכול לזרוק זין על כולם ולא להענש והשחקנים שלא עשו כלום נדפקים?

לגבי USC מה יש עוד לומר. לדעתי, הם עושים פה תרגיל. הם יודעים ששום מאמן בכיר לא יבוא אליהם כרגע אז הם לקחו את קיפין שיספוג את כל העונשים שיפלו עליו ועליהם. הוא לא יחזיק שם מעמד יותר משנתיים.

zeevny 14 בינואר 2010

גיל, אתה חושב שיש קשר בין העודה שרוב המאמנים לבנים ואילו רוב השחקנים שחורים?

אלון 14 בינואר 2010

ראיתי אותו אומר היום שהוא לא פונה לשחקנים שהוא גייס לטנסי אבל משום מה היום 5 מהם הודיעו שהם לא מגיעים לטנסי, מעניין לאן הם כן יגיעו.
הבן אדם בגיל 34 נראה שרוף לגמרי, עוד שנתיים אף אחד לא ייקח אותו, במקרה הטוב הוא יהיה מתאם התקפה של קליפרי.

נראה עם טנסי מצליחה לקחת את קאטקליף, אם לא אז זה צדיק אמיתי.

zeevny 14 בינואר 2010

אלון, גרף ההתקדמות של קיפין אומר לי שהוא הולך להיות נשיא בגיל 44. הרי שום דבר בהתקדמות שלו לא תלוי בתוצאות שהוא משיג. זהו קונספט חדשני (שאף הגיע בעבר הלא רחוק לבית הלבן)

אלון 14 בינואר 2010

זאב, מציגים את קיפין בכל מקום בצורה ממש גרועה, לא מפסיקים להראות את מסיבת העיתונאים שנה שעברה שהוא אמר שהוא בא לטנסי להרבה שנים, ואיך הוא גונב שחקנים לטנסי. התדמית שלו דפוקה ומה עוד אחד שנכשל בכל מקום לא יכול להצליח אחרי פיט קארול.
לכן אין סיכוי שהוא יהיה נשיא, מקסימום מושל קליפורניה.

zeevny 14 בינואר 2010

אלון,

אני חושב שהוא לעולם לא יצליח לעמוד בדרישות הגופניות–על פי הסטנדרטים שהעמיד המושל הנוכחי.

אלון 14 בינואר 2010

זאב, הוא אמר לטנסי, הסטה לה ויסטה ביבי, מה שאומר שהוא קורץ מהחומר הנכון.

ניינר 14 בינואר 2010

בנאדם זבל שבזבלים וגם האבא שלו זבל לא קטן. הסוף של הטרויאנים הרמאים קרוב והזבל הזה רק יחיש את הקץ על יו אס פאקינג סי

עופר (הירוק) 15 בינואר 2010

שמע, קיפין הוא טיפוס מגעיל, אבל אני חושב שהדבר המעניין זה מה שכתבת, על מה שUSC משדרת. ומה שUSC משדרת היא שבגלל שהיא קבוצת הפוטבול הגדולה ביותר בלוס אנג'לס מטרו אריאה, היא יכולה לעשות מה שהיא רוצה.

יש לה קודים אתיים של קבוצת NFL פשוט.

zeevny 16 בינואר 2010

עופר, היו מתים. הקבוצה עם יחסי הציבור הכי גרועים באנ.אפ.אל, זרקה את קיפין בלי לחשוב פעמיים וגם הודיעה לכל העולם מה היא חושבת עליו בלי פילטרים של תקינות פוליטית

עופר (הירוק) 16 בינואר 2010

זאב, אני לא רואה איך מה שכתבת על מה שאני כתבתי לא עומדים בקנה אחד.

אני אכתוב שוב – USC שמים זין על כל העולם, פשוט כי הם יכולים. אין להם שום תחרות בלוס אנג'לס, הם שולטים בשוק הפוטבול שם, וזהו. הם יכולים גם למנות את אייל ברקוביץ' למאמן אם הם רוצים.

Comments closed