סימפטומים

In כללי

1. אחרי שגעון הגדלות של הראשון, אחרי הדמגוגיה בגרוש, אחרי ההתקפלות של גאיידמק, מגיע הביליונר השני ומוכיח שגאיידמק היה רק המפרעה. אמנם מפרעה גדולה, אבל אחרי הכל אנחנו מתעסקים פה עם ביליונרים. מסעותיו של גומא אגייאר מטנזניה ועד להצלתו של גלעד שליט מעוררים תסמונות בלתי נתפסות של געגועים לגאיידמק והדגל ביציע הריק. האם ניתן לומר מהיום: סינדרום בית"ר ירושלים?

2. בטח, בטח, הכל קונספירציה נגד איל ברקוביץ'. אמור לי את מי אתה מכניס איתך לסירה ואומר לך מי אתה. ההזדהות של ברקוביץ' עם אבי לוזון וקשירת גורולותיהם היא בדיוק מה שמגיע לשניהם. הקמפיין של ברקוביץ' לאימון הנבחרת הבוגרת של ישראל הוא חסר תקנה, הוא לא היה עובר בשום ועדה שאמורה  לבדוק את המועמדים. על הפן המקצועי עוד אפשר להתווכח. ברקוביץ' היה שחקן גדול ואני חושב שהוא מבין יותר מהרבה אנשים אחרים את נפשו ההומיה של השחקן הישראלי. מה שאמור לפסול את ברקוביץ' על הסף הוא העבר האלים שלו, הדוגמא שנתן לקבומת ילדים, העובדה שבית משפט בישראל מצא אותו אשם וברקוביץ' לא מצא בנפשו אפילו להתנצל. 

זה לא שאני לא מאמין בהזדמנויות שניות, אבל עוד לא שמעתי על הזדמנות שניה שמתחילה באימון נבחרת לאומית.

מה שבאמת מפחיד כאן הוא האינסטינקט החייתי של ברקוביץ'. אני חושב שברקוביץ' כל כך מלא בעצמו שאין לו שום מודעות לעובדה שהנסיון שלו תלוש. ההתחברות שלו ללוזון, זיהוי עצמו עם קורבנותו של לוזון (מה כל כך קורבני ביושב ראש התאחדות, לעזאזל), מאירה אור על ההתנהלות של ברקוביץ'. הוא יודע שאין לו שום צורך לשים את עצמו במבחן הציבורי. ברקוביץ' אומר: אם יש פה בן אדם שיכול להחליט שיהיו פה 16 קבוצות בליגת העל והקבוצות הללו ישיגו נקודות ואחר כך נחלק את סכום נקודתיהן, נעלה אותן בשורש ונפריש מעשר. הבן אדם הזה יכול לעשות אותי מאמן נבחרת.

3. לא שאני רוצה להיות קטנוני, אבל למקום שבו לימור לבנת היא שרת הספורט, יאה למנות את איל ברקוביץ' למאמן הלאומי.

4. ורק שלא ימנו מאמן זר. זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים עם האנטישמיות הגואה. אני רק יכול לדמיין מה אוהרין או ריצ'רד נילסן מספרים לחברים שלהם על חווית האימון בארץ.

5. לפני יותר מעשור ניסה ארי פולמן ב"העיר" לפתור את תעלומת חוסר האינטליגנציה של חבורת הכשרונות של מכבי חיפה. פולמן הגיע למסקנה שבכל אשמים אלון מזרחי והג'ל. שמזרחי, מנהיג הקבוצה, היווה השראה לשימוש המוגזם בג'ל לשיער של שחקני חיפה. כמויות הג'ל, אליבא דפולמן, גרמו לכך ששחקני חיפה והשיער המתוח שלהם לא יכלו לחשוב יותר. אני חושב שוריאציה דומה אבל אחרת עוברת גם על פיני גרשון.

השנים האחרונות לא עשו חסד עם ממדי גופו של גרשון. תגידו מה שתגידו, הבן אוכל טוב. הבעיה היא שגרשון מתעקש ללבוש בגדים שכבר לא הולמים את מידותיו החדשות. אני מסתכל עליו והוא תמיד עומד להתפקע, יד אחת מצביעה על תרגיל והשניה עושה רווח בין המכנס לבטן. ואני רק אומר: טוב שכך. לעתים מנקר בי החשש שהתלבושת הלוחצת היא הצנזור הכי טוב של גרשון, שבכל פעם שהוא משחרר יוצאת לו איזה שטות כמו "אולי באמת עדיף שהייתי משקיע עם מוני".

6 Comments

אילן 14 בינואר 2010

חשוב לדעת, זאב, האתר שלך לא קריא בעליל מאז שהחלפת לצבע כחול הנפלא הזה. גם פונט קטן וגם קריאה מתישה מעין כמוהה. שחור על לבן, אפור על לבן. פונט בגודל סביר.

קשה, קשה.

בני תבורי 15 בינואר 2010

ברוכים הבאים לארץ החלטורה והקומבינה, ושיהיה ברור: ברקוביץ' יהיה המאמן הלאומי הבא. לא משום שהוא ראוי, אלא משום שאין אצלנו אפילו לא מנגנון איזון ובלימה קטן שבקטנים שיכול למנוע מהלך הזוי שכזה. בדיוק כמו אותו מנגנון שלא ימנע את בחירתו של לוזון לעוד קדנציה והשארת מיניסטריון הספורט כאמצעי ריכוך פוליטי ולליטוף לחיים של אלה שהיו ראויים בעיני עצמם למשהו חשוב יותר. כמו תיק המשטרה בימי מפא"י. מצד שני, ממי נוכל ללמוד עם גם באמריקה יש באד זליגים ובאנגליה מאפשרים לגלייזרים, היקסים וג'ילטים לקנות ולהרוס מועדונים?
הלוואי שהבעייה של פיני היה הרווח בין המכנס לבטן. עם היכולת שלו להשפיע על מה שקורה לקבוצתו במגרש, הוא יכול היה להראות גם כמו דוגמן. הוא איבד את זה.

zeevny 16 בינואר 2010

בני, אתה בכיוון הנכון. יש מערכת של איזונים ובלמים, אבל האנשים שמנהלים את המערכת הזו איבדו את האיזונים והבלמים.

וסרמניה 17 בינואר 2010

ברקוביץ הוא הוא השחקן והאדם שבגללם אני אוהב כדורגל. לא מבין למה לא מגיע לבחור שההזדמנות הראשונה שלו הייתה כלכך נפלאה הזדמנות נוספת?
הוא אלים הרבה פחות משלמה שרף.
הסגל לקמפיינים הבאים יכול להתאים לברקוביץ..שחקנים טכניים וצעירים כמט ברוכיאן יצחקי גולסה גדיר ורמוט הוא יכול להרכיב משחק התקפה נפלא שיזכיר את ימיו הגדולים. זה מה שהוא רוצה אחרי השנה המביכה במכבי הזו@#%*!
אבל ברור שהוא לא יהיה מאמן הנבחרת הבא כי לוזון לא יכול לאכול אותו. אין סיכוי ששני אלה יוכלו לתפקד אחד כעזר השני.
אינני טוען שהוא מועמד לגיטימי אך לאור המגמה של מאמנים חסרי ניסיון שמצליחים(ליאונרדו למרות תחיללת שנה נוראה..פפ כמובן) אי אפשר לטעון שהגאון איננו מועמד כלל. הוא חושב משמע הוא קיים.

zeevny 17 בינואר 2010

ןסרמניה, לך לאינטרנט, ותגגל "דני עציוני, איל ברקוביץ", ותבין למה אסור לו להיות מאמן נבחרת במדינה מסודרת.

וסרמניה 18 בינואר 2010

אם מקרה אלימות קטן מרתיע ומרתיח אותך אז למה אינך יוצא חוצץ נגד קשטן העבריין?ומה עם אולמרט מהכדורסל?התקיפה שלו הייתה נוראה יותר
אני חושב שאם לא גוטמן אז מאמן זר ברמה גבוהה יותר מהשחקן הישראלי

Comments closed