המשכיות זו מילה גסה

המאמן והשחקנים הירוקים עשו עונה אדירה. אז מי נשאר במכבי חיפה?

hqdefault

אתם בטח תוהים מה אוהד מכבי ת"א כמוני בכלל חושב על מכבי חיפה כדורסל ומחליט סתם ככה לשפוך עליה איזה אלפייה. אז קודם כל, אין הרבה דברים אחרים לחשוב עליהם, אבל מעבר לכך, אתם אולי לא תאמינו לי, אבל מכבי חיפה כדורסל היא קבוצה די סימפטית בעיני.

ראשית, היא לא משחקת באדום, יתרון עצום בשביל מישהו כמוני שמקיא מהצבע הקומוניסטי הדוחה הזה. שנית, המילה "הפועל" (עוד טריגר הקאה אצלי) אינה חלק משמה הרשמי. שלישית, וכנראה הכי חשוב, (עדיין) לא התפתחה יריבות בינה לבין מכבי ת"א, כמו שלאחרונה יש למשל עם הפועל ת"א או הפועל ירושלים, וזה למרות שני הגמרים בין הקבוצות בעונה האחרונה. יריבות שכזו בונים במשך שנים, ולא עונה אחת. רביעית ואחרונה, מתחילת הדרך יש משהו חביב בפרויקט הזה של ג'ף רוזן שגורם לי לשים לב לירוקים מהצפון, הרבה יותר ממש שאני שם לב לקבוצות אחרות בכדורסל הישראלי.

בקיץ שעבר למשל, נהניתי באופן אובייקטיבי מהמהלכים של חיפה כשזו מינתה את בראד גרינברג כמאמן והרכיבה את הסגל שלה. ההחתמה של גרינברג הזכירה לי במעט את המודל של מכבי ת"א כדורגל בהחתמת מאמן זר, מעין חשיבה מחוץ לקופסא. כדי לשנות משהו בקיים, יש להביא מישהו מבחוץ. אגב, לאור העונה האחרונה, קשה להתווכח עם התוצאות.

בניגוד לקיץ של הפועל ירושלים (כל קיץ, פשוט תבחרו איזה שבא לכם), הבנייה של מכבי חיפה בפגרה הקודמת נראתה נכונה. כמה חבל שהקיץ הזה מהווה בינתיים סוג של תמונת מראה לקודמת.

*

אנחנו חודש וקצת אחרי ה"אליפות" ההיסטורית של הירוקים, זו שהכניסה קצת אוויר במפרשים של אוהדי כדורסל ישראלי באשר הם והמון רוחות חזקות לתוך תקשורת הספורט שלנו, ובעוד יריבתה של חיפה מאותו גמר ברוממה (מי מקיים משחק גמר באולם הביתי של אחת המשתתפות?!) כמעט השלימה את בניית הסגל שלה לעונה הקרובה, למכבי חיפה אין עדיין אפילו מאמן.

מכבי חיפה מרתקת אותי הקיץ כמקרה בוחן בעיקר מהכיוון של "המשכיות". אני לא חושב שיהיו הרבה קוראים שיחלקו עלי אם אצהיר שהמטרה הראשונה בהתמודדות מול מכבי ת"א בכדורסל, צריכה להיות המשכיות. אוקיי, אפשר להתווכח אם "כסף" צריך להיות מעל "המשכיות" בסולם, אבל אין ספק שאלה השניים הגבוהים ביותר.

אז נדמה שמכבי חיפה כבר מצאה בג'ף רוזן בעלים עם כיס עמוק, מה שנותר לאלופה עכשיו זה האלמנט של המשכיות, שהופך לקריטי עוד יותר בהתמודדות מול אימפריית הרשע הצהובה.

הגיע הזמן לעצור ולהסתכל כיצד אותה מכבי חיפה, האלופה המכהנת, מסתדרת ומתנהלת בקיץ הנוכחי, נכון שאנחנו עוד לא קרובים לסיום עונת המלפפונים, אבל אפשר להריח את הכיוון. אז בואו ניקח שלושה קריטריונים כדי לבחון את התנהלות הנהלת הירוקים בקיץ הנוכחי: אירופה, סגל ומאמן, או בקיצור: אס"ם (אני הורג את עצמי!).

אירופה

אז נכון, המצב שבו קבוצה אחת משוריינת ליורוליג ללא קשר לזהות האלופה הוא מעוות. בעצם, "מעוות" זו מילה עדינה מדי. מדובר בסיטואציה מחורבנת, מגעילה ומכעיסה, אבל גם כזו שלא נראה שהולכת להשתנות בקרוב. העובדה היא שמצב הכדורסל באירופה לא מזהיר וזה מוביל לכך שהליגה הבכירה ביבשת תעשה הכל כדי להבטיח את הישרדותה על ידי הבטחת המשתתפות האטרקטיביות ביותר. נכון ל-40 השנים האחרונות, מכבי ת"א בהחלט שייכת לקטגוריה הזו.

אז מכבי חיפה לא זכתה להשתתף במוקדמות היורוליג באופן אוטומטי, אבל ישנה הסכמה רחבה בקרב פרשני הכדורסל שאם הקבוצה הייתה רוצה להשתתף במוקדמות המפעל ולוחצת לכיוון הזה, היא כנראה שהייתה זוכה לקחת חלק, וזאת לאור הפרישות של קבוצות אחרות ברחבי היבשת במהלך חודש יוני (רומא וקאנטו למשל). בסופו של דבר, מכבי חיפה ויתרה על המפעל האירופאי הבכיר והתפשרה על היורוקאפ.

לשחק ביורוליג זה לא מקרה קלאסי של "המשכיות", אבל אני כן רואה בשאיפה של לשחק ברמה האירופאית הגבוהה ביותר צעד טבעי להמשך של העונה האחרונה של הירוקים. אני אישית הצטערתי שמכבי חיפה ויתרה כל כך בקלות. הייתי מצפה מקבוצה שרוצה להתחרות מול מכבי ת"א לקפוץ על ההזדמנות כזו בשתי ידיים, אך לירוקים מסתבר יש תכניות אחרות.

אני מכיר כבר את כל הטענותתירוצים של "אי אפשר לארח ברוממה", "הרפתקאות כלכליות" וכו'. אבל יש לזכור ששני תירוצי הזהב הללו לא עצרו מבעד הפועל גלילגלבוע לנסות את מזלה למשל.

לטעמי מדובר בפספוס. אם מכבי חיפה היו משאירים את בארד גרינברג בעמדת המאמן ומביאים חיזוק טוב לבסיס הקיים של הסגל (ומיד נגיע לשניהם), אני חושב שהעפלה לשלב הבתים של היורוליג הייתה בגדר משימה אפשרית (לא קלה, אבל בהחלט אפשרית), עכשיו לעולם לא נדע.

אבל היי, לפחות המקהלה הבכיינית הקבועה קיבלה את הזמן שלה להתלונן על השריון של מכבי ת"א ליורוליג, מדובר בסוגיה חשובה שכן אנשים חייבים להוציא אגרסיות איכשהו, בעיקר בחודשי הקיץ.

סגל

כפי שכבר ציינתי, לסגנית האלופה כבר סגל כמעט מלא, בעוד שלאלופה הטרייה הסגל עדיין די ריק. טוב, אני קצת מחמיר, האתר הרשמי שלה מראה שבמכבי חיפה ישחקו בעונה הבאה: אנטון שוטבין, אלכס צ'וברוביץ' ועידו קוז'יקרו. שלושה שמות שמיד עולים לראשו של כל מנהל הרוצה להרכיב קבוצה שתגן על התואר שלה, לא?

ואם נעבור לפנים הרציניות שלי, ברור שגל מקל לא היה נשאר בחיפה גם אם ג'ף רוזן היה מורה לצי של משאיות ברינקס להגיע לביתו של מקל ולהתחיל לשפוך לסלון שלו שקים של דולרים. אבל מה עם כל שאר השחקנים?

קלאת'ס חוזר על ידי מכבי ת"א וקיבל ממנה מסר "לא לחתום לפני שהוא מעדכן אותה", וזה לגמרי היה מובן אם הוא היה מחליט לחתום אצל הצהובים, אבל להפסיד אותו לקבוצה מקזחסטאן?! אם זה לא היה מוזר, זה בהחלט היה מעליב. בעצם, זה עדיין מעליב. מישהו יודע אם הוא הפסיד באיזה התערבות וזו הייתה התוצאה?

ומה עם פול סטול וג'יימס תומאס אתם שואלים? אה, גם הם לא ימשיכו. אבל אנחנו רק הגענו עד עכשיו ל-80% מהחמישייה, לפחות דונטה סמית' חתום בקבוצה לעונה נוספת. הבעיה היא שלפי הפרסומים גם הוא לא ישחק בירוק בעונה הבאה. בפרק האחרון של אופרת הסבון הזו גילינו שסמית' הצהיר שלא ימשיך אם גרינברג ימשיך, אז גרינברג לא ממשיך (ומיד ניגע בזה), אבל עכשיו  מסתבר שגם סמית' לא.

פוף. רגע אחד ראיתם את החמישייה האלופה הזו, רגע שני לא. נעלמו כלא היו. הייתי ממש רוצה ללמוד מהנהלת חיפה איך מבצעים את הטריק הזה כדי להעלים מחיי כמה אנשים שלא באים לי בטוב, נראה לי כמו מיומנות מדליקה לשלוט בה.

מאמן

הסיבה היחידה שהנושא הזה של "מאמן" לא מופיע ראשון ברשימה היא רק בגלל שזה לא הסתדר לי עם ראשי תיבות טובים כמו "אס"ם". לטעמי המאמן הוא האלמנט החשוב ביותר לשמר כדי שתהיה המשכיות לפרויקט הזה. אם אני הייתי מכבי חיפה, המהלך הראשון שהייתי עושה אחרי שההאנגאובר מהשמפניה היה עובר לי זה להחתים את בראד גרינברג לעוד עונה. או שתיים. או חמש.

אני לא עקבתי מקרוב אחרי העונה של הירוקים, אני יודע שהיו בה עליות ומורדות ואני יודע שבראד גרינברג הוא לא הדמות הכי קלה להתמודד איתה, אבל למען האמת, גם פיני גרשון לא היה כזה, והוא זכה בשלוש אליפויות אירופה. ניצחונות אמורים לדחוק את כל השטויות האחרות, ובשורה התחתונה, מכבי חיפה הגיעה לשני גמרי גביע וזכתה באחד מהן.

אני קורא לאחרונה ידיעות על כך שהמאמן ביקש העלאה ונדחה. אולי הם שומרים את התקציב כדי לשמר את השחקנים מהסגל. אה רגע…

טוב, ברצינות. מי המאמן הזה חושב שהוא, הרי מכבי חיפה זכתה בעשרות תארים לפני שהגיע, הם פשוט יחליפו אותו במאמן אחר שימשיך מאותה הנקודה שגרינברג הפסיק, וימשיך להביא תארים. אה רגע…

(ועוד הערה אחת אחרונה לגבי המאמן. אם כבר דיברנו על קסמים, אני הייתי רוצה ללמוד גם את הקסם הקבוע של הנהלת הפועל ירושלים. אין לי מושג איך היא מצליחה לשכנע מאמנים לעזוב קבוצה אלופה ולבוא דווקא אליה, קבוצה שתקועה בבינוניות. קודם עודד קטש ועכשיו, ככל הנראה, בראד גרינברג. למישהו יש ספק שהזיווג לא יחזיק עד לסוף העונה?!)

*

אני מניח שמקורבים לקבוצה ואו יודעי דבר יוכלו למנות סיבות טובות לכל אחד ואחד מהשחרורים הללו בקיץ הנוכחי. ההוא רב עם הבעלים, ההוא לא מסתדר עם השחקנים, ההם רוצים יותר מדי כסף וההוא לא אהב את החום הישראלי. אבל גם אם כל מקרה לגופו נשמע הגיוני, כשמסתכלים על המכלול, זה לא נראה טוב. אני באמת לא חושב שזו מהדרך שבה בונים מסורת של הצלחות.

אבל שלא תחשבו לרגע שאני משאיר את אוהדי חיפה עם טעם מר בפה. אני אנסה (ומיד אצליח) להוציא אותם מכאן עם בשורה משמחת ואופטימית. לא מאמינים? בבקשה…

פט ריילי פעם אמר שהדבר המסוכן ביותר אצל קבוצה מצליחה היא "מחלת העוד" (The Disease of More). ריילי הסביר שאחרי אליפות, ישנו מצב שהשחקנים עוברים לצורת מחשבה אנוכית יותר כשהם רוצים עוד כסף, עוד דקות משחק או עוד הכרה וכבוד.

אז הנה לכם אוהדי חיפה יקרים, אתם יכולים להיות בטוחים בכך שאין שום סיכוי בעולם ש"מחלת העוד" תתפשט בחדר ההלבשה שלכם בשנה הבאה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

גאווה ישראלית
טיטו ופפ: סיפור אהבה ואכזבה

36 Comments

צהוב 17 ביולי 2013

כל מילה בסלע

צהוב 17 ביולי 2013

כל מילה בסלע . גם אני צהוב והייתי מאוד שמח אם היה לישראל 2 קבוצות ביורוליג. התחרות בליגה טובה מאוד לכולם חבל מאוד שזה מה שקרה לחיפה . היה נדמה שהליגה חוזרת להיות תחרותית. (יותר נכון מתחילה)

אדום (בא להקיא מצהוב) 17 ביולי 2013

ציטוט:
מי מקיים משחק גמר באולם הביתי של אחד המשתתפות?!

נעלמה הבושה מעולמינו

רועי 17 ביולי 2013

אני אוהד מכבי כמוך טל אבל הציטוט הזה שלך היה מאוד מגוחך על גבול האבסורד.

המאמן 17 ביולי 2013

מי שלא מבין את הסרקאזם של כותב הפוסט שלא ייקרא

אדם בן דוד 17 ביולי 2013

אני רציתי להעיר שזה היה אחד המשפטים הכי משעשעם בפוסט. כל הכבוד טל. אנשים בלי הומר עצמי הם הסיבה שיש מזוזות לא כשרות.

שי 20 ביולי 2013

חחחח גדול

ירוק גאה 17 ביולי 2013

כמו שכתבת בהתחלה צהוב לא צריך לכתוב על מכבי (חיפה בשבילך).
יפה מאוד שהדבר הראשון שהתרסת נגדו היה ואני מצטט "(מי מקיים משחק גמר באולם הביתי של אחד המשתתפות?!) פשוט עלוב שאחרי עשרות שנים של משחקי גמר פלייאוף שופטים וכו' שהיו תמיד בצד הצהוב המבחיל (כן כן לא רק אדום הוא מבחיל) נזכרתם להרים את הראש בדמות הגינות ספורטיבית????
זה שהתקשורת (ברובה צהובה ומכורה) קבעה שאם רק מכבי (שוב חיפה בשבילך כם) הייתה רוצה באמת אז היום היא הייתה ביורוליג….
תעשה לי טובה תישארו ביורוליג , תיחנקו שם , תמשיכו להפסיד שם (איפה היה הכבוד הצהוב והמסורת, הגאווה והלחימה ושאר קשקושי התקשורת בסדרה נגד ריאל????) תחזירו את סופו ותספרו שהוא סמל אוהב ישראל תתלו את ליאור אליהו כקורבן בכיכר העיר תחזירו את הלפרין ותמכרו לקהל הרולקסים שהוא חזר הביתה….
אבל תזכור טוב טוב, לפחות עד מאי אתם הסגנית של אלופת המדינה.
בברכה
רק בחיפה יש מכבי

ירושלמי 17 ביולי 2013

אליפות אחת וכבר תפסתם תחת?

ירוק גאה 17 ביולי 2013

אני ציינתי לפחות עד מאי….
וחוצמזה תזכיר לי מתי אתם ראיתם אליפות????

עירן 17 ביולי 2013

ירוק גאה,

אני אולי האחרון שיגן על מכבי ת"א, אבל נדמה לי שטל כתב את עניין הביתיות בציניות. חבל להתרגז….

ירושלמי 17 ביולי 2013

אני לא אוהד הפועל בכדורסל.
סתם צופה מהצד שמהסתכלות אישית רואה יותר מידיי פלצנות מהכיוון שלך.
כמו שטב"י כתב, אתם לא מועדון מספיק גדול ועם מספיק מסורת כדי לדגדג את מכבי ולהשתמש מולם במילה 'יריבות'.
אתם כמו הילד הקטן מהשכונה שפעם אחת ניצל את הסיטואציה והואקום ושיחק לו המזל מול כל הגדולים בסטנגה ופתאום הוא מרגיש מלך העולם.
קח את זה בפרופורציות.

כשאני חושב על זה שוב, אני בכלל לא בטוח איך קוראים לכם.
זה מכבי חיפה? או מ.כ. חיפה? או מכבי נשר? או מכבי חיפהנשר? או היט חיפה? חיפה בזן?
איך זה לא יוצר אצלכם משבר זהות? בשבת יושבים ביציע בקרית אליעזר ומקללים את הפועל ובראשון יושבים איתם ביציע ומעודדים את יצור הכלאיים המוזר.

אהד 17 ביולי 2013

בשביל המשכיות צריך כסף. קלאת'ס עזב לקזחסטן בגלל שהציעו לו שם יותר כסף. אני מניח שאם לחיפה היה את המשאבים (רוזן הוא עדיין לא שיח' מהמפרץ) הוא היה נשאר שם. כנ"ל לגבי שאר הזרים. אני מניח שאו שהם קיבלו הצעות כספיות גדולות יותר או שהקבוצה פשוט לא רצתה חלק מהם.
לגבי היורוליג – להשתתף במוקדמות זה ממש לא כמו לשחק במפעל עצמו בוודאות. זו היערכות כלכלית ומקצועית אחרת לגמרי. זו גם הדילמה של מכבי תא כדורגל – האם לבנות קבוצה יקרה עם סגל רחב לאלופות (ולקחת סיכון שהקבוצה תעוף בסיבוב המוקדם) או להישאר עם הסגל הקיים ולקוות לטוב.

אלכס 17 ביולי 2013

אני דווקא חושב שאתה טועה.
ההמשכיות שיחקה תפקיד משמעותי ב-י-ו-ת-ר במה שקרה חיפה בקיץ.
כל קיץ תחת רוזן אנחנו מתפרקים.
כל סתיו יש לנו חמישייה חדשה.
כל מאמן שאשכרה עושה עבודה טובה עוזב.

רוזן עושה דברים יפים מאוד, חוץ מההמשכיות הארורה שלו בקיץ.
אבל אני חושב בתור אוהד. בתור איש עסקים להחתים סגל (גם מקצועי) ב- X כסף, לנסות להחזיר חלק מההשקעה ע"י כרטיסים ואז בגלל עבודה טובה בכללי למכור אותם ברווח… מה רע?

ומחלת ה"עוד" בהחלט דבקה ברוזן – הוא, כנראה, משלם עוד פחות כסף למדינה ע"י החוזים הכפולים שלו.
:)

גיל שלי 17 ביולי 2013

עושה רושם שהדבר הכי גדול במכבי חיפה כדורסל הוא האגו של ג'ף רוזן, לא מרשם לעתיד בטוח

c web 17 ביולי 2013

אם מכבי ת"א הגדולה לא מצליחה לשמור אצלה כוכבי אליפות כגון פארגו, הנדריקס, לנגפורד ועוד למה שמכבי חיפה הקטנה(עם כל הכבוד למר רוזן) תצליח להחזיק את כוכביה אצלה? לצורך העניין גם בראד גרינברג הוא כוכב
חוצמזה שבעיות המיסים של רוזן נראה לי משפיעות מאוד על ההתנהלות
בעלים שלא יכול להגיע ארצה זה מתכון לאסון
יכול מאוד להיות שהמאמן והשחקנים הבינו את זה ונמנעים מראש מלהישאר בתוך מיטה חולה

טל בן יהודה 17 ביולי 2013

אני חושב שעדיין יש הבדל בין "כוכבי אליפות" ביורוליג כמו פארגו או הנדריקס, לבין כוכבי אליפות שקיבלו חשיפה בעיקר כאן בישראל. נכון שכיום הסקאוטינג הוא גלובלי, אבל יש עדיין פער בין הפגנת רמה גבוה על הפלטפורמה הכי גבוהה, לבין רמה גבוהה בליגה בישראל.

ירושלמי 17 ביולי 2013

מילא היו מאבדים שחקנים לNBA או קבוצות יורוליג, או אפילו אחת מהישראליות הגדולות.
אבל לפאקינג קזחסטן? כנראה שקלאתס ממש סבל פה.

יניב - אדום עולה 17 ביולי 2013

נו. אז אתה מבין כמה מכבי של מזרחי ופדרמן הנוכחית היא ארגון חלש- כדי לקחת לה אליפויות לא צריך לבנות שלד חזק לאורך שנים.

האמת נמצאת באמצע- קבוצה לא אמורה להתפרק בתוך קיץ מחמישיית פלא.
אבל גם תחושת הדחיפות של מכבי כדורסל שסוגרת הרבה לפני כולם את הסגל מוגזמת.

בכדורסל האירופאי מי שמחכה קצת – מקבל את השאריות שמגיעות מארה"ב ומהקבוצות הגדולות .
בסופו של דבר חיפה תשאב את הישראלים הכי טובים שלא יהיו במכבי ותוסיף לזה כמה זרים טובים.
במציאות הנוכחית זה מספיק כדי שפעם בכמה שנים הם יעשו סנסציה.

טל בן יהודה 17 ביולי 2013

מסכים לגמרי.

אני עכשיו נזכר שהתכוונתי להוסיף איפה שהוא את הנקודה שעם המצב של "גמר במשחק אחד", יש עדיין סיכוי סביר לקחת אליפות למרות כל מה שנכתב.

אבל עם אני לא טועה, הסיכוי הזה יורד קצת עכשיו שהגמר הוא שני משחקים, אבל זה עדיין לא סדרה.

יוסי 17 ביולי 2013

יהיה קשה לקחת ממכבי אליפות בשני משחקים, צריך לנצח במשחק הראשון ב-33 הפרש לפחות ;)

יוסי 17 ביולי 2013

השאלה היא כזו: האם מכבי הנוכחית היא ארגון חלש, או שמנהלת ה"ליגה" הנוכחית היא ארגון חלש?

והתשובה היא: מנהלת ה"ליגה" היא הארגון החלש. היא נותנת לקבוצות לקחת צלחות אליפות כמו גביעים. למה שיהיה צריך לבנות שלד חזק אם רוצים לנצח במשחק אחד?

מכבי בונה את הקבוצה מוקדם כי אם לא האוהדים לא קונים מנויים, שהם מקור ההכנסה העיקרי, לפני חסויות/פרסומות/ספונסרים/זכויות שידור.

ושלא תבין אותי לא נכון- אני משווע לקבוצה ישראלית נוספת שתתחרה עם מכבי ברמות הגבוהות באירופה, שתתפתח יריבות עזה כמו זו בין אולימפיאקוס ופנאתינאייקוס. יריבות כזו משפרת את שתי הקבוצות.

בתור אוהד מכבי לטווח הארוך, הייתי שמח לראות קבוצה נוספת זוכה בצלחת האליפות, רק כדי לעורר את התחרות, שבסופו של דבר תשפר את מכבי.

ג'וני 17 ביולי 2013

ההתפרקות של מכבי חיפה הוא למעשה מצבה העגום של הענף הספורט הפופולרי במדינה.

קבוצות לא מסוגלות לשמור על המשכיות בגלל שאין להן כסף.
זה קרה גם לחולון לראשל"צ בעבר

אין ספק שאם לישראל היו 2 קבוצות יורוליג זה היה מחזק את הליגה המקומית והיה מכניס יותר ספונסרים ומביא יותר קהל .

ישראל לא צריכה לשלוח קבוצות לכל מיני מעפילים חובבנים ולא רלוונטים כמו הבלקנית אדריאטית וכ'ו
הליגה הישראלית צריכה לשלוח
2 קבוצות יורוליג
2 קבוצות יורוקאפ

יוסי 17 ביולי 2013

אנחנו לא רחוקים מזה…

יש את כל המשאבים, כל המגרשים, כל המאמנים.
הנוער היום משחק הרבה יותר כדורסל מאשר לפני 10 שנים לדוגמה, ובעוד כמה שנים נתחיל לראות תוצאות.

דברים כאלה מתחילים מהשורשים, אתה לא יכול להביא זרים בהשקעה חד-פעמית ולצפות שהכדורסל ישתפר. ברגע שיהיו ישראלים יותר טובים, יהיו השקעות כספיות יותר גדולות ורק אז הליגה תשתפר ונהיה יכולים לשלוח בכבוד נציגות לאירופה.

כולי תקווה…

ירושלמי 17 ביולי 2013

לגבי משאבים – אתה אולי צודק, כנראה שיש היום מתקנים יותר טובים.
לגבי סה"כ מספר הילדים שמחשקים היום כדורסל בנוער ובנערים, ולגבי רמת המשחק, המצב מעולם לא היה כ"כ גרוע.

יוסי 17 ביולי 2013

רמת המשחק אולי ירדה קצת, אבל יש יותר ילדים שמשחקים היום כדורסל.
רק במחלקת הנוער בגליל/גלבוע מספר הילדים הכפיל עצמו פי 6 מאז ה"אליפות" שלהם! (מ-150 ל-900)

שמעון מזרחי התראיין שלשום, והציג את העובדה הבאה:
בשנה האחרונה בלבד נרשמה עלייה של 15% בילדים שמשחקים בגילאי הנוער, כשגם בשנה שלפניה נרשמה עלייה של יותר מעשרה אחוזים.

אם משחקים כ"כ הרבה ילדים, לא צריך רמת משחק מעולה אצל כולם. מספיק שבכל שנה ייצאו 5-6 ישראלים טובים לליגת העל, והמצב ישתפר פלאים.

ירושלמי 17 ביולי 2013

הנתונים שהציג מזרחי נראים לא רע אם אתה משווה אותם לשנתיים אחורה. אבל קח אותם ותשווה למה שהיה לפני 10-15 שנה ותראה במה מדובר.
מגמת השיפור של השנתיים-שלוש האחרונות היא כמו כוסות רוח למת.
ואני אומר את כאחד ששיחק לפני 10-15 שנה בנוער והיום מקבל את המידע מחבר איגוד מכהן.
יש לך בור של 8 שנים לפחות שבו הכדורסל פשוט גסס והיה במצב אנוש והשאלה עכשיו האם מה שאנחנו רואים היום אלה פרפורי גסיסה או סימני חיים.

אריק החדש 17 ביולי 2013

טל למרות שבניתוח קר כל מה שכתבתה נכון ואני מסכים לכול מילה
משהו בסגנון העביר בי תחושה של ציניות וזילזול.
אני צהוב שכבר מזמן לצערי איבד עניין בליגה בגלל הרבה סיבות.
חייב לציין שאפילו הרגשתי שמחה מסוימת שאם צריך להפסיד אליפות
שזה יהיה לירוקים מהצפון .
הם בכול זאת מכבי ולא האדומים מת"א .
תן כבוד לאלופה הראויה אפילו שזה היה במשחק אחד בבית שלהם.
זה מכפר על הרבה מאד שנים אחרות שאנחנו ההינו ,"בצד הנכון".
כל הכבוד לאלופה ראויה.

יוסי 17 ביולי 2013

כאוהד מכבי (ת"א), אני מסכים שהאלופה ראויה, אבל למה היא לא יכולה לנצח אותנו בסדרה?

MOBY 17 ביולי 2013

טל תודה!!! אני לא מצאתי שום דבר חיובי והנה דוקא צהוב מביא לי אופטימיות.
כל שאר המגיבים תגדלו חוש הומור, באמת מצאתם על מה להיתפס.
אנחנו בושה. מה שכן צדק זה שדיבר על המשכיות.
קלאת'יס הוא תעלומה שחייבים לפתור (איך אשן בלילה?) כבר הכנתי את הנאצות על פירוק אלופה בגללממון ל הצהבת. לאן הוא הלך? מי הסוכן הדביל שלו?
ולעניין. מי לא רוצה סנטרים ופורוורדים על בסיס ישראלי? אנחנו מוכנים לחוק הישראלי ולחוק עד 22 או 25 אני (אפילו אני) כבר לא עוקב.

אבישי 17 ביולי 2013

טור טוב, חייב להודות שמהכותרת וממועד הפרסום של הטור חשבתי שזה יהיה על מכבי בכדורגל… (רמז)

אלון רייכמן 17 ביולי 2013

טל, אני מסכים לגמרי עם השורה התחתונה.
לאורך כל העונה היה תענוג לצפות בחיפה ולעקוב אחרי הקבוצה הזו.
התגבש שם סגל נהדר, עם מאמן מצוין והסיום היה צריך להשאיר לכולם טעם של עוד. בטח עם הכניסה למסגרת האירופית.
כאן המקום של ג'ף רוזן לפתוח עוד קצת את הכיס, ולהשאיר את המאמן ואת השלד.
עכשיו זו סתם קבוצה חדשה לגמרי, עם קוז'יקרו אחד שיספר למצטרפים מה היה כאן בעונה שעברה…

משיח 17 ביולי 2013

טל חח על ציניות "האולם הביתי", לגבי הזלזול בקוזיקרו זה מעיד על הצהבת שלך יותר מכל דבר אחר, כי עם קוזיקרו בצהוב האליפות השנה כנראה היתה נשארת אצלכם.. אבל עידו זה עוד אחד משורה ארוכה של שחקנים "לא מספיק טובים למכבי" היה בחיפה השנה עוד אחד כזה גל מקל שמו וגם לפני 4 שנים אותו מקל בגליל לקח לכם אליפות בנוקיהו אחרי שיבשתם וזרקתם אותו באמצע עונה.

נ.ב חיפה החתימו את יבזורי – רכש משמעותי (כמובן לא מספיק טוב למכבי)

נ.ב.נ – יש לכם העונה סגל חלש מתמיד

טל בן יהודה 18 ביולי 2013

אני אסכים איתן שהגזמתי עם הזלזול בקוז'יקרו… לא הגיע לו.
הוא דווקא כן סוג של רול פלייר שהייתי מביא היום לקבוצה שרוצה להתמודד גבוה כדי לחזק את הקו הקדמי.

מה שכן, לחלוטין חושב שהפרזת במשפט של "עם קוזיקרו בצהוב האליפות השנה כנראה הייתה נשארת אצלכם".
לא רק שאני לא חושב שהוא היה משנה משהו מהתמונה הכללית, אלא גם אם היינו מוציאים אותו מההרכב של חיפה במשחק היחיד של הגמר, אני לא יודע אם זה היה משנה הרבה…

לגבי הנ.ב. הראשון, צודק לגמרי. הוא לא טוב מכבי. האמת, אני גם לא חושב שהוא טוב מספיק למכבי חיפה, בטח שלא למכבי חיפה של שנה שעברה. ירידה משמעותית מהקו האחורי של חיפה בשנה שעברה שכלל את מקל.
לגבי הנ.ב. השני, אני חושב שהם יהיו יותר טובים מהעונה האחרונה… אז "חלש מתמיד" כבר לא נכון. אבל נראה…

משיח 19 ביולי 2013

מסכים לא להסכים על קוזיקרו, ויבזורי חובת ההוכחה עליו מחוץ לחממה של הגליל אני מאמין שהוא יפתיע לחיוב.

לגבי מכבי השנה נחכה ונראה סופו בטוח יתן יתרונות בקו הפנימי אבל חוץ ממנו אני לא רואה איפה ההתקדמות לעומת שנה אחרונה ולדעתי עוד תתגעגעו לליאור.

בכל מקרה תודה על התגובה המכבדת

צור שפי 18 ביולי 2013

אדום זה הצבע הכי יפה – אהבה, שושנים, דם (מקור החיים), סוציאליזם (=ערבות הדדית, לא המוטציה הסטליניסטית).
צהוב זה הכי מגעיל – קנאה, מוגלה, ביסלי.

Comments closed