לא לזוז זה שוד!

והקרבנות של הפשע הזה הם כולנו

robbery

אפשר לספור על שתי ידיים את משחקי הכדורגל שאבא שלי היה בהם ב-30 השנים האחרונות. בעצם, למה אני מתעצל, בואו ננסה למנות אותם:

  • משחק אליפות ברמת גן 2003
  • קמפיין ליגת האלופות (משחק אחד או שניים)
  • משחק אליפות ברמת גן 2013
  • באזל בבלומפילד (3-3)
  • הדרבי (״הדרבי״, כזה עם ה׳ הידיעה, זה רק ה3-2 של זהבי שייזכר לעד).
  • מ.ס. אשדוד לפני שבוע.

ואולי עוד איזה 1-2 שאני מפספס. אבל זהו, אין הרבה מעבר לכך.

זה לא תמיד היה ככה. אבא שלי היה פעם כמו אחרון האוהדים השרופים, בשנות ה-60 של המאה הקודמת. הוא נסע אחרי קבוצות הכדורסל והכדורגל של המועדון לכל קצוות הארץ והעריץ את כל השמות האלה שהיום הם רק ערכים בוויקיפדיה או הדמויות האלה שעומדות מדי פעם באיזה טקס הוקרה לפני משחקים.

אחר כך אבא נסע לכמה שנים לחו״ל, ואז חזר לישראל ולמכבי ת"א, יחד עם אישה ושני ילדים (אני אחד מהם, היוש). לא קל לעקוב אחרי הקבוצות שלך בצורה כל כך קרובה כשאתה איש משפחה והכדורסל היה יותר קרוב ללבו, את הכדורגל הוא התחיל ללוות מהטלוויזיה. עד אותו משחק ברמת גן ב-2003 שגררתי אותו לראות חגיגות אליפות.

רוצה לומר, אבא שלי כמעט ולא הולך למשחקי כדורגל מיוזמתו. הוא יגיע אם אני אכריח אותו ללכת לאצטדיון או אם כרטיסים ייפלו לו לידיים (ע״ע מ.ס. אשדוד לפני שבוע). למעשה, הדרבי ביום שני האחרון היה המשחק הראשון שאבא שלי הוא זה שגרר אותי אליו, ולא להפך.

ביום שני בבוקר, אבא החליט שבא לו להיות באצטדיון ועשה מאמצים להשיג מנוי של אוהד הפועל שיודע מראש שאין לו מה להגיע למשחק בערב (והוא אכן מצא לא מעט כאלה ששמחו לתת לו את המנוי שלהם. שוקינג, אני יודע).

אני מניח שהגענו למצב הזה מכיוון שמדובר במכבי ת"א שונה, ויעידו על כך האוהדים והמנויים של השנים האחרונות. זה מה שמיטש-ג׳ורדי-זהבי-מאמןמתחלף עשו בשנים האחרונות, הם השיבו בנים לגבולם. אבא שלי מעולם לא עזב, וסבל והתענה מדי שבוע בעשור השחור, אבל כמו רוב חברי האומה הצהובה, גם הוא קיבל זריקת ויאגרה לליבידו המכביסטי שלו.

זה מה שכדורגל וספורט אמורים להיות. כיף. הרצון הזה לבוא למגרש, הדגדוג הזה ״להיות שם כשזה קורה״. להגיע למקום שלך ובשעה וחצי הקרובות לשכוח מהכל. ה-כ-ל. מהעובדה שאתה שונא את העבודה שלך, מהילדים שמביאים הביתה מהגן וירוס אחרי וירוס, מהפקקים, מהמיסים, מהמשכנתא ומהפוליטיקה (החדשה או הישנה).

ספורט זה להגיע לאצטדיון או להתיישב על הספה ולצפות במשהו כל כך חסר משמעות ולא חשוב, שברגע המסוים הזה מהווה בשבילך עניין של חיים או מוות. זו מכבי ת"א עבורנו (או כל קבוצה אחרת עבור האוהדים שלה).

הדרבי ביום שני היה אמור להיות הדבר הזה. למרות החוסר משמעות של משחק, זה היה אמור להוות בריחה. לא רק מרשימת המכולת הארוכה שמניתי לפני שתי פסקאות, אלא גם ממשחק אחר שהיה אמור להוות בריחה משל עצמו,  ה-30 הפרש שקיבלנו רק 24 שעות קודם לכן.

אם אתם חושבים שאני מדבר רק על הפן המנטאלי, אז טעות בידיכם ידידיי. ההפסד לירושלים השאיר אותי ער והטריד אותי בראשון בערב והמשיך להטריד אותי בשני בבוקר, באופן פיסי, באזור הבטן. איני מפריז כאן כשאני כותב כאן שהייתה לי תחושה של בחילה ברוב חלקי היום, מעין משקולת שישבה שם ולא רצתה להיעלם.

הדרבי של שני בערב היה אמור להוציא אותי מהמצב הזה כמו זריקת אדרנלין ישר ללב, ספרות-זולה-סטייל.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

וזה אכן התחיל ככה. אני אודה בפניכם שאני מתחיל להתמכר להרגשה הזו של הסתננות לשער של אוהדי הפועל בדרבי שהם מארחים. אני יכול להניח שלשבת בשער 11 עם כל האוהדים כשאתה לבוש צהוב-כחול זה הכיף הגדול בדרבי חוץ, אבל אל תבטלו על הסף את הקצוות האפורים הללו של שער 13 ושער 8.

"אפורים" לא משום שאין עידוד או אווירה, יש ויש. אני כותב "אפורים" משום שזה הצבע השולט בפינות השערים הללו. למעשה, ככה תזהו את אוהדי מכבי שנכנסים לשער של אוהדי הפועל, הם לבושים לבן, שחור, אפור, אפור כהה, אפור בהיר, אפרפר פחם, אפור מטאלי, אפור זוהר, אפור מנומר, אפור פוקסיה, אפור עכבר ואפרפר פרשנות של גור שלף.

הרי איזה עוד צבע נלבש. גם במחיר של כיסא חשמלי לא נלבש אדום ולבוא עם צהוב זה התרסה גדולה מדי. אז באים באחד מהגוונים שהוזכרו מעלה.

אחרי הכניסה מגיעה ההצטופפות השקטה בפינה של השער. אתה יודע שכולם סביבך מכביסטים, הם יודעים שאתה מכביסט, אבל אתה יושב שם בשקט, מחכה לרגע הזה שבו כולנו נצא יחד מהארון.

ב-הדרבי, זה לא קרה עד השער הראשון של זהבי, עד כדי כך החשש היה גדול. הפעם, כרבע שעה לפני המשחק וכולנו כבר על הרגליים, שרים עם שער 11 וקוראים למסתנני שער 8 להתעורר, מה שמביא לגל של מסתננים אפורים שם לקום מכיסאותיהם ולנוע לכיוון שער 11 בבת אחת. אנחנו מוכנים, יש דרבי!!!!!!11

איזה כיף!

*

בטור שאחרי ה-30 הפרש כתבתי בהערה הראשונה ששביעייה של זהבי תהווה פיצוי הולם ותשכיח את הזוועה מהערב הקודם. ככה זה נראה בראש שלי: שביעייה תצריך שני פנדלים (הגיוני), שער של זהבי עד הדקה ה-15 (הגיוני), התפרקות של הפועל במחצית השנייה (הגיוני) ושיתוף פעולה מצד חבריו הצהובים לקבוצה (שוב, הגיוני). אין אלא להודות שלפי הדברים הללו, שביעייה של פיופיו נראית פתאום הגיונית לגמרי. עכשיו רק היה צריך לגרום לזה לקרות.

המשחק נפתח בצורה פחות חיובית. עד הגול של הפועל ת"א בדקה ה-15, מכבי ת"א בעיקר שיחקה עם עצמה. חמש דקות אחרי השער האדום, אהובי השוודי מאותת לפאקו שכדאי לו להפסיק עם משחקי האולטרא-רוטציה האלה שלו, ומוכשל ברחבה אחרי סיבוב נהדר.

מי אם לא פיופיו כובש, ממשיך את הרצף שלו וחוגג בפרצוף של שער 5. אין מה לעשות, האוהדים האדומים יצטרכו לבלוע את הגלולה המרה שהאקס שלהם שוב חוגג מולם בצורה הזו. כמו שאוהדי מכבי בלעו את הגלולה המרה כאשר עומר דאמרי חגג מול שער 11 עם תנועת פיו-פיו משלו.

(באופן תמוה, דמארי לא קיבל כרטיס צהוב עקב ההתגרות וההתרסה שלו בקהל הצהוב ב-הדרבי. זאת למרות שתובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, שלח את המכתב שלו לאיגוד השופטים עוד לפני הדרבי המדובר. אבל זה קרה לפני הרבה זמן, אין טעם לדוש בזה שוב)

בכל מקרה, זהבי קיבל כרטיס צהוב מוצדק, ונראה שמכבי ת"א בדרך לשביעייה שדיברתי עליה. אין לי ספק בכך. בדקה ה-32 הכדור מגיע לפריצה שנוגח כדור שהיה אמור להיות גול, אבל דני עמוס החליט להתחפש ברגע האחרון לשוער לגיטימי, כנראה בעקבות האלאווין שחל בארה"ב בסוף השבוע האחרון.

קצת חבל. השער הזה של ראדה פריצה, אחרי הייבוש של השבועות האחרונים, היה מרים אותי לשמי

כולם להרים ידיים! זה שוד!

אני מודה, אני ואבא שלי היינו מאד מבולבלים באותן השניות, כשהיינו בפינה הרחוקה של שער 13, הרחק מהשודד. לא שהיה לנו זמן לדון בדברים, אבל אני מניח ששנינו תהינו ביחד וכל אחד לחוד, הכיצד בן אדם אחד הולך להשתלט על מה שנראה כמו מעל עשרת אלפים אנשים באצטדיון, שלא לדבר על מאות אלפים צופים בבית.

אבל כפי שהמציאות הראתה לנו, הבהמה הזו הצליחה, מעל המצופה יש לומר. השוד הכמעט מושלם (הוא בסופו של דבר נתפס על ידי המשטרה).

אני הבנתי שהוא הצליח במשימה שלו כמה שעות אחרי שהשוד התחיל, כשחזרתי הביתה. רק כאשר הנחתי את המפתחות של האוטו על השולחן, נכנסתי למיטה והמירוץ מחשבות בראשי נרגע, הפנמתי שבכלל לא יצא לי לראות את הדרבי שבשבילו יצאתי מהבית לפני כארבע שעות.

כשאני הולך למשחק כדורגל, אני מצפה שיהיה לו התחלה, אמצע וסוף וששלושת אלה ייקחו כ-90 דקות נטו. אני גם מצפה לחוש משהו. אם זו צריבת ההפסד, שמחת הניצחון או האפרוריות של תיקו. והנה, אני מגיע הביתה ולא חש כלום, רק מצוי בסוג של הלם.

ואז האמת מתחילה לחלחל, שדדו לי את הדרבי! לא רק לי. שדדו לכולנו את הדרבי!!!

אין עוד משחק כזה בכדורגל הישראלי, גם אוהדי הקבוצות האחרות יודו. אוהדים מחכים למשחק הזה שבועות ואף חודשים. לכל אוהד, משני הצדדים, ישנם ריטואלים קבועים ביום של המשחק, כאלה שיעזרו להעביר את היום בצורה המהירה ביותר. האחד לא קורא שום דבר עד הערב כי זה מאט את היום בשבילו, השני צופה בסרטונים ממשחקי דרבי קודמים באופן אובססיבי והשלישי פשוט בוהה בשעון.

באופן מדהים, הדרבי תמיד מגיע בסוף, מה שהופך אותך לרכבת הרים של רגשות. רגע אחד צורח, רגע שני מתנשף, רגע שלישי צוהל, רגע רביעי קורס. פעם אחת אתה בצד המנצח, ופעם אחת אתה בצד המפסיד. אבל ה-90 דקות נטו האלה הם מסחטה רגשית מטורפת, כשבסיום המשחק אתה על אדי שמחה (או מרוקן ועצוב). אין עוד חוויה כזו.

כל זה נלקח מאיתנו בדרבי האחרון. אלרואי ידעי שדד את זה מכולנו, מכל אוהד ואוהד, צהוב ואדום כאחד, כשהוא החליט לתקוף שחקן כדורגל שעל הדשא. הוא שדד את זה מאיתנו כי הוא בן אדם אלים ואנוכי עם דחיית סיפוקים של תינוק. לא כי הוא לוחם צדק, לא כי הסיטו אותו, לא כי התגרו בו. רק כי הוא חיית אדם שלא מתנהלת לפי הסטנדרטים של אנשים נורמטיביים.

בסוף הלילה נותרתי רק עם התחושה המתסכלת שלא עברתי את כל מה שציפיתי לעבור, את כל מה שהדרבי יודע לתת. אותה יושב בפקקים, קונה כרטיס, עומד, שר, והכל בשביל… כלום. כדי שאפס אחד ייקח מאיתנו את הכל.

*

אני מתהלך בבית ומתקשה להאמין שחזיתי במה שחזיתי, זה מרגיש כמעט לא אמיתי. אני מוצא את עצמי חוזר לשניות המפחידות האלה, כשאני בשער 13 וערן זהבי בדרך לדגל הקרן, ופתאום אוהד על הדשא…

אה, לא ביג דיל, תכף המאבטחים מפרקים לו ת׳צורה והמשחק יימשך. וזה לא קורה, והוא מגיע לזהבי והם מתקוטטים (וואט דה פאק?! מה אנחנו רואים כאן?!?!). וכל מה שאתה יכול לעשות זה לנסות ולסגור את הלסת השמוטה שלך.

השניות הללו משוחזרות בראשי שוב ושוב ושוב וזה עדיין בלתי נתפס. כל מה שרציתי לעשות באותו הערב, כשיצאתי מהבית והשארתי את אשתי לקלח לבד את הילדים, זה לראות משחק כדורגל.

לצער כולנו, השוד לא הסתיים ביום שני בערב, שכן מדובר באירוע מתמשך עם בני ערובה. אלרואי ידעי נכנס לבלומפילד ומחזיק בכולנו כשבויים שלו עד לרגעים אלה ממש.

פשוט אי אפשר לברוח מזה, אנחנו מוחזקים במטריקס הנוראי הזה בעל כורחנו. בכל אתר, תחנת רדיו, טלוויזיה ועיתון מתעסקים (בעיקר) בזה. שלא לדבר על הרשתות החברתיות. א-י-ן  מ-נ-ו-ס. כולם, כולל אותי, עדיין דשים ודשים ודשים, כאילו שיש דברים חדשים לומר.

בן אדם רוצה קצת אוויר לנשימה, לנקות את הראש, ולא מסוגל. בבקשה, רוצים להתעסק בליגת האלופות, במכבי ביורוליג, במחזור הקרוב של ליגת העל, אפילו בהפסד הצפוי של הפועל ירושלים אמש לגולאש, או צימעס, או קרפלך, או איך שקוראים לקבוצה שניצחה אותה. ופשוט אי אפשר.

אנחנו בידיו של השודד, צעירים ומבוגרים כאחד, מוחזקים באירוע המתמשך הזה. לא רק אוהדים שרופים, כאלה שחיים ונושמים מכבי או הפועל כי אין להם משדהו יותר טוב לעשות בזמנם החופשי, אלא גם אנשים בוגרים ומבוגרים, עם ילדים, משפחות ומשרות מכובדות, קטנות עד בכירות, מתעסקים בחרא הזה.

ההתנהגות של כל אחד ואחד מאיתנו צפויה ומובנת לגמרי, שכן אין כמעט אחד ששבר שורות. זו המציאות. אפשר לנסות ולהתווכח עליה אבל אין ממש טעם, הדברים לא ישתנו. אנשי ואוהדי מכבי לוקחים את הצד שלהם, אנשי ואוהדי הפועל לוקחים את הצד שלהם, איגוד השופטים מגבה את האנשים שלו וההתאחדות והמנהלת ממשיכים באימפוטנטיות הקבועה שלהם.

אז מה יהיה הסוף? או מתי זה בכלל יגיע? אין לי תשובות בשבילכם. אני מרשה לעצמי לומר שבניגוד לסרטים הוליוודיים, לא צפוי כאן סוף טוב. הנזק נעשה, אנחנו כולנו נישאר מצולקים מהטראומה שעברנו בימים האחרונים. לעולם לא נוכל להעלים את מה שעינינו ראו, וזה מעצבן אותי.

גם כאשר נעבור הלאה ונתקדם עם החיים שלנו, אירועי הדרבי האחרון יהיו לנצח חקוקים בתודעה שלנו ובזיכרון הקולקטיבי של אוהדי הספורט בישראל, והכל תודות לעבריין אחד. אנחנו נצטרך ללמוד לחיות עם פרויקטים מיוחדים, כתבות וראיונות על הדרבי הזה שיחזרו אלינו בכל התמודדות עתידית של שתי הקבוצות הללו. גם בעוד עשור וגם בעוד עשרים שנה.

זה ברור כשמש שמעתה תמיד יחזרו לדרבי הזה, סוג של "חולה אפס". אלרואי ידעי קעקע לכולנו את המשחק מיום שני האחרון מכל הסיבות הלא נכונות, וזה לא הוגן. מצד שני, מי לעזאזל אמר שהחיים הוגנים?

מה שכולנו יכולים לקוות לו זה קצת צדק. אני מקווה שמערכת בתי המשפט בישראל תשים את השודד מאחורי סוגר ובריח לתקופה (יחסית) ארוכה, בטח ליותר מהיום-יומיים שאנחנו רגילים להם. בלי "להתייצב בתחנת משטרה בזמן משחקים", בלי "מעצרי בית". כלא. בית סוהר. אחרת, ברור לכולנו שהשוד הבא הוא רק עניין של זמן.

לעזאזל עם הכל.

אחריותך
אבטחה זה לעשירים

79 Comments

גיל שלי 6 בנובמבר 2014

אני עוד בונה על סוף טוב, שישתמשו בחרא הזה כדי להתחיל לטפל בשנאה בליגה, אם הידיעה בוואלה נכונה, מנהלת הליגה נמצאית בכיוון הנכון

ניב 6 בנובמבר 2014

גיל אל תבנה על זה,זה שולח מסר לא טוב לליגות הנמוכות, כאילו אלימות לא משתלמת,בנוסף באר שבע שהיא הקבוצה הנפגעת, לא תסכים לכך.

דגש 6 בנובמבר 2014

אל תבנה על סוף טוב. אם זה היה קורה עוד שנה אולי לשני הארגונים היחידים עם רצון טוב, ההתאחדות והמנהלת, היה כוח כלשהו. עכשיו הכוח עדיין נמצא אצל כל הארגונים המושחתים שדואגים רק לעצמם.

ההתאחדות הוציאה הבהרה רשמית שאי שיבוצם של שני השופטים שטעו בענק במחזור האחרון לא הגיע חס ושלום במסגרת הפקת לקחים וחשיבה, אלא באקראיות מוחלטת.

הוועדה המקצועית של השופטים הודיעה שהאדום לזהבי מוצדק ולא יבוטל. בהולנד כששוער אייאקס בעט בתוקף שלו כשהוא מוטל על הארץ ביטלו את האדום לשוער (כי אי אפשר לדרוש מאדם שעכשיו הותקף לפעול במידה). ואצלנו את האדום של זהבי, שמוסכם על כולם (כל השפויים) שרק הגן על עצמו, מסרבים לבטל. והאיגוד החצוף הזה עוד טוען שזהבי פעל שלא כשורה. העיקר להגן על האנשים שלו.

ביה"ד לא מחפש למנוע אלימות, הוא במלחמת כוח של שנים עם הקבוצות ומאשר כמעט אוטומטית את תובע ההתאחדות. מוסד מנותק, כוחני וחסר כל קשר להיגיון, צדק או תועלת מסוג כלשהי. אני מניח שנראה עוד מופע כזה בגזר הדין בשבוע הבא. אשמח מאוד להיות מופתע לטובה.

דגש 6 בנובמבר 2014

תיקון: שני הארגונים עם רצון טוב- ההסתדרות והמנהלת. להתאחדות אין שום שמץ של רצון טוב.

וזה קישור לשוער אייאקס בועט פעמיים בתוקף שלו אחרי שהוא על הרצפה. האדום, כאמור בוטל.
https://www.youtube.com/watch?v=JmOSGlRV4-Y

ניב 6 בנובמבר 2014

הולנדים מה הם יודעים, חוץ מזה לנו יש את היתרון של פרספקטיבה לאחר זמן.
בהולנד כתוצאה מההחלטה האירועים הללו הפכו תכופים ועל כן אין סיבה לנקוט בפעולה זו שרק מעודדת אלימות ופוגעת בפיינורד.
* נכתב בציניות.

רן 6 בנובמבר 2014

איזה ידיעה?????

רועי 6 בנובמבר 2014

זה לא סתם שהשוד הצליח, השוד מקבל גיבוי מגורמים רשמיים באיגוד השופטים. עד לאן הם ירחיקו על מנת לכסות על התחת שלהם, לקרוא את בן ציון סלמן ולא להאמין.

אורי 6 בנובמבר 2014

מעולה טל!
בכל הררי המילים שנכתבו ונאמרו בעניין כמעט שאף אחד לא נגע בנקודה הפשוטה שהעלית. פואד הזה דפק את כולנו!
לצערי כפי שכתבת, כל צד יתחפר בעצמו ולא יראה סנטימטר מעל מה שיצא לו מזה.
בכל אופן, מעניין אותי אם גם פרנקו מסכים איתך?

דניאל 7 בנובמבר 2014

אני מתקשה להבין – המשחק חודש אחרי פריצתו של פואד למגרש, נכון?
הפיצוץ של המשחק קרה אחרי שבעה אוהדי מכבי שפרצו לדשא. לא?

גיסנו 8 בנובמבר 2014

אם זה מה שאתה חושב אתה כנראה באמת מצקשה להבין

popi 6 בנובמבר 2014

אני רק שאלה… אתה באמת הולך לישון בשעה 22:30 אחרי דרבי כזה??

אזי 6 בנובמבר 2014

בערך שלושה ימים עברו מאז, אני כבר אפאתי.
לא בכלל "האלימות שהשתלטה על המגרשים" או בכלל "יום שחור" כזה או אחר.
אותו מקרה לא היה עד כדי כך אלים.
אידיוט פרץ לדשא ותקף שחקן.
זה אחד הדברים הכי חמורים שיכולים לקרות במגרש כדורגל אבל מבחינה חוקית זה לא כזה אסון גדול.
אחריו פרצו עוד כמה. עבריינים – כן. מחרבי הדמוקרטיה – לא.
אני אפאתי כי השטויות האלה שקרו באותו יום נתנו את האות להרמת הראש האמיתית של האלימות.
ערוץ הספורט שרק מחכה לימים כאלה צועק שכולם אפסים ושצריך לסגור את הכל ולתלות את כולם.
הפועל רק מחפשת איך להפיל את המקרה הזה על מכבי.
איגוד השופטים תומך באחד משלהם למרות שאין עוד אף אדם רציונאלי על הגלובוס שיסכים איתם.
ובית הדין ודאי יעניש את הקבוצות על פריצת האוהדים כאילו שהן יכלו לעשות משהו כדי לעצור את זה.
כמה רעש, כמה בלאגן, כמה שנאה.
פתאום "פואד" לא נראה כזה בולט על רקע הגועל נפש.
כבר לא איכפת לי מה יקרה.
אדום לזהבי, משחק חוזר, הורדת נקודות.. כבר לא איכפת לי.
רק שכל הטרמפיסטים שרוצים לעלות לכותרות על חשבון הקבוצה שלי יסיימו עם החגיגה שלהם ויתנו לי לראות כדורגל.
יש לנו דאבל לקחת – וזה רק הפך יותר קשה.

גיל שלי 6 בנובמבר 2014

נראה לי שזה יכניס אש בתחת של השחקנים, זה מחק את הירידה בעקבות שתי האליפויות הקודמות, זה יפצה אותנו על הורדת הנקודות הצפויה, ניקח את הדאבל על אפם ועל חמתם.
מה שכן, אני עדין מעדיף להשאר נאיבי. מעניין מה ניר רשף כתב הכדורסל של מעריב הישן (הוא סיקר איתי משחקי כדורסל כשהייתי כתב כדורסל בחדשות לשני משחקים) היה כותב על התובע ניר רשף

יואב 6 בנובמבר 2014

אזי,
אני לא בטוח שהפך ליותר קשה. זכור את הפועל חיפה ב-95.

גיל שלי 6 בנובמבר 2014

מצחיק, זה בדיוק מה שעבר לי בראש כשטב"ח איבד את הראש במשחק

אורן 6 בנובמבר 2014

תיקון למשפט האחרון: זה רק הפך יותר מתוק

רפאל 7 בנובמבר 2014

שותף לתחושותיך, אזי.
מעניין אם שאלו את זהבי במסיבת עיתונאים אם לדעתו המשחק היה יכול להימשך במידה ולא היו שולפים לו את האדום.
בכל אופן, כשקורים דברים חריגים כאלה ומכיוון שזה בכותרות באופן טבעי כל אחד שקשור באיזשהו מקום לכדורגל או לספורט מוצא את עצמו מנסה לעשות סוג של חשבון נפש ולהבין אם לא קצת הגזמנו עם השנאה והיריבות שבהיבטים מסויימים פשוט חצתה את גבולות הטעם הטוב וגורמת ליותר נזק מאשר הנאה.

בכל מקרה, להשקפתי- הכי נכון לבטל את האדום ולערוך משחק חוזר כאשר העונשים לקבוצות מינימליים אך למתפרעים עצמם מקסימליים ככל הניתן.

ערן (המקורי) 6 בנובמבר 2014

מעולה.
שונה מכל מה שכתבו עד כה.
מעביר מצוין את התחושה ב 13 השניות הארוכות להדהים, שנדמו כנצח.
וכמובן מציג באופן מדויק את מה שקרה: שוד.
מעולה.

בלייק 6 בנובמבר 2014

האוהד הזה (אוהד??) לא אשם. תראה, אפילו היה כתוב בעיתון:
http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/641/753.html?hp=3&cat=659

תני 6 בנובמבר 2014

חבל שכהרגלו עדי רובינשטייין שוכח לציין שהוא אדום. והוא כבר כתב בעבר שטויות לא פחות גדולות.

אדם 6 בנובמבר 2014

שוב, כולם נדבקים לתפל.
כולם בסיפור הזה אשמים, אין צדיק אחד, אין קורבן.
הייתי אומר שאנחנו, האוהים אחרים קורבנות, אבל זה לא ככה בגלל שבחרנו ואנו בוחרים להתעלם מל הגועל שהולך מסביב. אז גם אנחנו אשמים ולא קורבנות.
לא דרשנו שמי שמנהל פב את העסק יהיה נקי כפיים, וגם אם לא, לא דרשנו מהם לא לעודד אלימות (והם כולם מעודדים אלימות).
אזמה שדדו לנו? שדדו לנו את הפנטזיה שהכל בסדר, עכשיו הגיע הזמן להתמודד עם המציאות. או שלא.

kush 6 בנובמבר 2014

ממתי מתמודדים פה עם מציאות?

יונתן 6 בנובמבר 2014

פוסט שנועד לגנות אלימות מתחיל בתיאור נרגש של הכותב עד כמה הוא נהנה לשבת בשער שמיועד מראש בלעדית לאוהדי הפועל. שלטים בחוץ ובכניסה לשער מצייניםבפרוש שכל אוהד של קבוצה אחרת שיימצא בשער יורחק מהמגרש.
על הזין של הכותב. זה כיף לו לשבת שם. וש 200 יסמניקים שאמורים למנוע מקרי אלימות של מטורפים יתעסקו בו ובשכמותו במקום.

קוזאק צהוב ונגזל.

אדם 6 בנובמבר 2014

כמובן שאתה צודק אבל כל ההתעסקות הזו בפרטים מונעת את הטיפול בתמונה הגדולה. הפרטים לא חשובים.

דגש 6 בנובמבר 2014

על מה אתה מדברים, טל בן יהודה ואבא שלו נתנו 200 שקל למועדון מקבץ הנדבות שלכם בתמורה לחצי שעה של כדורגל. מה אתם מתלוננים? קחו את הכסף ותברחו.

רועי 6 בנובמבר 2014

נפלאות האדומים, תאשים אותו בכך שאוהד שלכם פרץ למגרש ותקף שחקן, היסמניקים היו עסוקים בלשמור שטל בן יהודה לא יתפרע ביציע האדומים.
אין עליכם.

יונתן 6 בנובמבר 2014

אני אניח הנחה פראית שלא היית במגרש, אוהד מקלדת יקר. כי אם היית בטוח היית שם לב לאלמנט הנפיץ של נוכחות צהובים בשערים אדומים. כמו כן היית שם לב לכמות של סדרנים ואנשי משטרה שנאלצה להפריד בגופם בין אוהבי הריגוש בסגנון הכותב לאחרים שנוכחות הנ"ל ביציע שלהם באה להם רע מאוד.
עצם ההתישבות המכוונת ביציע של אוהדי היריב היא אקט אלים ומכוער.

דונטה 6 בנובמבר 2014

אולי מכוער, אבל לא אלים. די עם הדמגוגיה הזאת.

רועי 6 בנובמבר 2014

אתה תמכור את הסיפורים שלך במקום אחר, הסדרנים לא צריכים להפריד בגופם אנשים מתורבתים כמו כותב הפוסט, הסדרנים היו צריכים להפריד בגופם בין חיות האדם בשערים 4-5 שלא יכנסו למגרש ויתקפו שחקן.

גיל שלי 6 בנובמבר 2014

אני ישבתי בשער של אוהדי בני יהודה כשלוגסי שם את הגול ההוא, לא נדרשתי לאיבטוח מיוחד, וגם לא פגעתי באף אוהד של בני יהודה כששמחתי על הגול, אתה לא קצת נסחף, אתה מאוד מאוד נסחף, אוהדי הפועל מצטיירים כאנשים בעלי רגישות יתר (במיוחד לאוהדים צהובים אך לא רק)

רועי 6 בנובמבר 2014

לא רק אוהדי הפועל, גם המנג'ר שלהם, הוא כל כך רגיש שהוא הרגיש מאוים משרן ייני.

אדם 6 בנובמבר 2014

גיל, כל ההנחיות היו שמי שישב בשער לא לו, יוצא מהמגרש. חבל שלא עומדים בהן.
ככה או ככה זה בדיוק מה שיונתן כתב, פעולה בניגוד להוראות הנהלת האירוע. וזה לא בסדר.
פרט לכך שהמשטרה דרשה שימכרו פחות כרטיסים בשביל חיץ שבוטל עקב פעילות זו. לא ברור לי איך המשטרה מאשרת את זה ולא ברור לי למה הקבוצות נעתרות לכך אם בכל מקרה אין חיץ.

יונתן 6 בנובמבר 2014

סיפורים? לא רק שהוא התיישב שם, הכותב המתורבת להפליא עוד מתגאה בכך. אתה יכול להמשיך להתעלם מהעובדות עד שיקרה אסון ביציע שאמור להיות בלעדי ונהיה מעורב בגלל כאלה.
לגבי חיות האדם – ספרתי אחד שפרץ למגרש מ4-5 ובערך עשרה מאורות גולה דומים משערים 10-11.

רועי 6 בנובמבר 2014

"פרץ למגרש" כן חברים, זה הנראטיב החדש שאוהדי הפועל מנסים ליצור.
"אצלנו פרץ אוהד אחד, אצל מכבי עשרה"
העובדה היא שאוהד אחד בלבד תקף שחקן על המגרש.

דונטה 6 בנובמבר 2014

יונתן

אני ספרתי עוד עשרות חיות אדם בשער 5 שהשליחו חפצים ובקבוקי שתייה לעבר הדשא.

לא רק הפעם לעבר זהבי, אלא בעוד מספר הזדמנויות (דרבי לפני שנתיים, מזכיר לך משהו?)

יונתן 6 בנובמבר 2014

חולירות ועברינים יש בכל גרעין קשה של אוהדים בכל הקבוצות.
בעל טור בדה באזר ראוי שינהג בהתאם להוראות ואם בחר שלא עדיף שלא יתגאה בכך. הוא עשה מעשה מטופש ומסוכן לו ולאחרים ביציע.

שלו 6 בנובמבר 2014

למה לשבת ביציע זה מסוכן?

אזי 6 בנובמבר 2014

הכל מתחיל, אדום יקר, מזה שהאוהדים שלכם בעצמם לא מעוניינים ללכת למשחק הזה, ואנסו אותם לאייש את שער שמונה כדי שהוא לא ימכר לאוהדי מכבי.

אדם 6 בנובמבר 2014

אנסו אותם? ההנהלה רצתה שהשער ימכר למכבי, זה יותר כסף. עמותת האדומים דחפה שימכרו כמה שאפשר לשער שמונה, וככה צריך. משחק בית של הפועל זה משחק בית של הפועל. עדיף יציע ריק מאוד יציע של אוהדי מכבי. אתה ממש רחוק מהאמת.

יונתן 6 בנובמבר 2014

תשובה מהתחת אזי. ההוראות והשלטים בחוץ ברורים מספיק ואין שום הצדקה לאוהד מכבי לשבת שם. בדיוק כמו שהבבונים התעלמו מהשלטים שמדברים על הפליליות בירידה לדשא, כך הכותב ודומיו התעלמו מהוראות כתובות באותיות קידוש לבנה.
דמיין לך 500 אוהדי הפועל יושבים בחולצות אפורות במזרחי בטדי ואיך זה יכול להגמר.

גיסנו 8 בנובמבר 2014

אבל כשאוהדי הפועל היו מתיישבים בקצוות של שערים 7 ו 2, קרוב לשערים 4-5, זה תמיד בסדר נכון?

עכשיו זה לא קורה כי מכבי סולד אאוט ואין בכלל כרטיסים בודדים למכירה.

אגב אותה כמות של סדרנים הייתה נמצאת ביציע גם ככה, פשוט במקום לעמוד על הגדר בין מחנות האוהדים הם זזו 20 מטר הצידה.

אבל כידוע מציאות מעולם לא הטרידה את אוהדי הפועל כשאפשר לצאת בעוד מסע דמגוגיה אומלל.

בובו 6 בנובמבר 2014

תיזהר טל

עוד מעט יגיע עדר אוהדי הפועל ת"א ויגיד לך שדמארי עשה פיו פיו לאוהדי מכבי רק כתגובה לזהבי, לכן זה בסדר וזה לא אותו דבר כי זהבי התחיל את הכל.

ואח"כ באותה נשימה הם יגידו שהאשמים בפיצוץ הדרבי אלו בכלל אוהדי מכבי שפרצו לדשא, ויתעלמו מהעובדה שזה הגיע כתגובה לעבריין שירד לדשא והיכה שחקן.

אלו אותם אוהדים מנומסים עדינים וערכיים שיצעקו בחוצות העיר שמניעת שירים על מוני פנאן שמעון מזרחי והשואה זו פגיעה בחופש הביטוי, אבל שוכחים שחופש הביטוי כולל גם ביצוע תנועת פיו פיו במהלך משחק.

אדם 6 בנובמבר 2014

ומה אתה בדיוק?
ממשיך עם הדבר הזה שנקרא ״זה הם אשמים, לא אנחנו״, בדיוק מה שאתה אומר שאנחנו אוהדי הפועל הולכים לעשות.
מתי תבינו, אתם ואנחנו באותה הקלחת, אשמים במידה שווה, ללא הבדל דת גזע ומין. גם אתה שטורח לחפש בנרות מי התחיל ומי אשם. גם אתה אוהד עדין ומנומס שבעצם הדברים שלך מצדיק את התפרצות אוהדי מכבי למגרש ובכך גם מצדיק את מה שפואד עשה.

ד״א, כל מי שמציין שדאמרי עשה את הפיופיו מבקש לעשות בדיוק את זה, להפיל את האשמה על מישהו אחר, ולא על עצמו. די כבר.

רועי 6 בנובמבר 2014

לא, כל מי שמציין את הפיו פיו של דמארי לא מחפש להפיל אשמה, רק לחשוף את הצביעות המבחילה של האוהדים האדומים והנהלתם.

אדם 6 בנובמבר 2014

רועי, אתה הרבה יותר קרוב לפואד ממה שאתה רוצה או מסוגל להודות.

רועי 6 בנובמבר 2014

ואתה לא יכול להיות יותר לא בכיוון מזה.

דונטה 6 בנובמבר 2014

אני בעד להעניש את כל הצדדים המעורבים.
אני פשוט נגד ההיתממות והצביעות של אוהדי הפועל.
שפעם אחת יגיעו אוהדי הפועל ויואילו בטובם להודות שהמעשים הנ"ל הם חרפה.
במכבי ערכו בירור עם אובארוב בזמן שבהפועל היו עסוקים בלהטיל את האשמה על ערן זהבי.
פשוט מגוחך שאוהדים שמקדישים פרק זמן לא מבוטל מהחיים שלהם למירור החיים הפרטיים של שחקן ובני משפחתו (לאו דווקא זהבי, כנ"ל לגבי טביב ודנה אשכנזי), נהיים כ"כ רגישים שתנועת פיו פיו פוגעת בהם.

לא יודע, אני מעדיף שמישהו יתגרה בי עם פיו פיו מאשר שיבוא לחנות הפרטית של אשתי ויבריח משם קונים.

הבעיה השורשית בהפועל היא שהקהל בטוח שהוא יותר גדול מהמועדון, מהשחקנים, מההנהלה ומצוות האימון.
אבל זה כבר נושא אחר לדיון.

אדם 6 בנובמבר 2014

של מי בדיוק?
אתה חושב שהאוהדים השפויים לא חושבים שהוא חייב להיענש בחומרה, שהגרעין הקשה זה אנשים לא שפויים שצריכים טיפול? שהמעשים שלהם (בחלקם) הם חרפה?
כמו שאמרתי, מי שמזכיר את דמארי ואז אומר צביעות, פוסל במומו.

כשאתה טוען ש״הבעיה השורשית בהפועל״ אתה שם את הקיצוניים שלהם במקום אחר, והם לא. הם זהים לקיצוניים של בית״ר ולקיצוניים של מכבי.
כל המעורבים פה שפכו דלק למדורה, זהבי, הנהלת הפועל, הנהלת מכבי, חלק מהשחקנים ובוודאי שני מחנות האוהדים הצביעות היא של כולם.

רועי 6 בנובמבר 2014

להאשים את זהבי זו התחתית של התחתית. דמגוגיה בשקל.

אדם 6 בנובמבר 2014

לחשוב שלזהבי אין חלק בזה זו חלק מהבעיה.
כולנו מסכימים שיש דפוקים ביציע, שכבר חמים עליו, אז כן, לשפוך עוד חומר בערה זה לקחת חלק באשמה.
אם זהבי היה בוחר בדרך המלך, מתעלם מהקהל של הפועל והולך לחגוג עם הקהל שלו, זה כנראה לא היה קורה. לכן, בהחלט יש לו חלק.

ולא האשמתי אותו, רק אמרתי שהוא חלק מזה. כמוני וכמוך דרך אגב.

רועי 6 בנובמבר 2014

זה לא היה קורה ? אתה אמיתי ?
אתה באמת מאמין שלעבריין חמום המוח שתקף אותו יש קשר לפיו פיו ?
התקיפה הזו היתה באוויר מהרגע שהוא חתם במכבי, ללא שום קשר להתגרות שלו.

אורן 6 בנובמבר 2014

בירור עם אוברוב…. גדול מהחיים.

עומר 6 בנובמבר 2014

תגיד אורן,
היית בבלומפילד? ראית את התנועות שמדובר עליהן? אני ראיתי. להגיד שקרלוס ושורה קראו לאוהדים לפרוץ למגרש זה פרשנות במקרה הטוב.
כאילו, ראית את הוידאו שעליו מסתמכת ההעמדה של קרלוס לדין?

אורן 7 בנובמבר 2014

ראיתי את הוידאו,ברור.לחשוב שיש יותר סיכוי שהוא סימן לאלונקה מאשר לקהל,זה וואחד היתממות.
אובארוב הודה בפני עתונאים(חלקם אוהדי מכבי,בחיי).הוא הכחיש אחר כך כמיטב המסורת של שימון.
תקשיב,אוהד הפועל עשה את המעשה הכי חמור,אין ספק.
ההתנהלות של מכבי אחרי זה היתה מבזה.מאמין שכל אוהד אובייקטיבי יחשוב כמוני.
חוץ מברקוביץ-אף אחד לא לקח אחריות וחבל.גם הנהלת הפועל ואוהדי הפועל שכועסים על ברקוביץ שלקח אחריות ככה.

עומר 8 בנובמבר 2014

רק עכשיו ראיתי שהגבת.
לגבי קרלוס- אין לי ספק שכבר הוחלט שהוא אשם, ושהוא הולך לקבל משהו כמו 6-10 משחקים בחוץ. יחד עם זאת, ברור לי לגמרי שבוידאו המדובר אין שום הוכחה להאשמות נגדו. ואולי תחשוב שאני מיתמם, אבל כן- הוא עושה סימן של אלונקה. לדעתך זה לא סימן של אלונקה?
לגבי שורה- אין שום הוכחה מצולמת למיוחס לו, והוא מכחיש. היה איתו בירור אצל ראשי המועדון (אני מניח שאצל מרטין ביין), והוא הסביר להם מה שהיה צריך להסביר. לי זה מספיק, אני מניח שלך לא. אתה חושב שעדיף להעניש אותו על עבירה שאין הוכחה שהוא ביצע ושהוא טוען שהוא לא ביצע?
מסכים עם יתר התגובה שלך, גם לגבי ההתנהלות של מכבי על המגרש לאחר האדום, למרות שלדעתי (המשוחדת) יש קצת נסיבות מקלות, כי מה שהתרחש היה מעוות ברמה שאני לא זוכר שראיתי.

דניאל 7 בנובמבר 2014

רגע, אז מותר להתגרות באנשים, והם אמורים להבליג?
מישהו יכול לספר את זה לסופו ושמעון מזרחי?

כולם חולרות. אדומים וצהובים. ולצערי, זה מגיע גם מלמעלה.

גלן 6 בנובמבר 2014

גיל שלי, הגיע הזמן להגיד את האמת. איש רציני שכמותך לא היה מעסיק בג'וב רציני איזה גיל שלי אחר שהיה מספר לו שהוא הולך ויושב בכדורגל ישראלי ביציע לא לו (אל תשאל, גיסי אוהד בני יהודה). כמו שפה אפילו עם ראיון עבודה לא רע, לא היו מכניסים אותך לפרקטיס אם היית מספר שאתה הולך לראות רסטלינג ועושה נא באוזן לוואן מן גנג.
רוצה לאמר שהכדורגל הישראלי הגשים את חלומות המקטרגים_ הפך למצרך מגונה לאוהד המגרש. אלף סמי עופר לא ישנו את המציאות הזאת.

גיל שלי 6 בנובמבר 2014

גלן, האמת אתה כותב בולשיט.
בכל מקרה התייחסתי במיוחד אליך בפוסט שלי, ולא טרחת להגיב שם, חבל. כמו שהייתי מעסיק אדם שרואה זבל בטלוויזיה (חלק מהעובדות שלי רואות השרדות, the voice ועוד), הייתי בהחלט מעסיק גם מי שהולך לראות כדורגל ישראלי

גלן 6 בנובמבר 2014

מעסיק כן כי צריך כח אדם. באיזה ג'וב שאלתי.

אבל אולי נשארתי בתרבות תעסוקתית אחרת (וחוץ מזה עדיין אני לא מאמין לך שהיית מעסיק בג׳וב בכיר (-: מישהו שהולך עם משאלת אולי איזה ערס יכניס לי אגרוף כי אני עם הצעיף הלא נכון. הנזק או אי הנזק בריאליטי פחות משמעותי.

חשבתי להגיב בפוסט ההוא אבל לצערי הייתי עסוק. תאמין לי שאני "טורח" אבל זמן לתת תגובות אין תמיד בנמצא. אם ב"טורח" יש אלמנט טרונייה אז קבל את התנצלותי.

יש כל כך הרבה דברים שאני לא מסכים איתך ואחרים לגבי הטורים על הכדורגל מאז נחשפתי אליו מחדש לאחרונה. אבל הפנמתי מה שאמרת ואני מחריש בנוגע לרובם. אם זה טו מאץ קבל התנצלות גם על החריגה הנוכחית.

גיל שלי 6 בנובמבר 2014

גם הטורח וגם השאר ברוח טובה, אין סיבה להתנצל

גיל שלי 6 בנובמבר 2014

חוצה מייסעס, עדין יש וואן מאן גנג, הוא לא היה בתקופת הואן אריק?

גלן 6 בנובמבר 2014

ואוסיף , היית נותן לבן שלך להכנס לכזה יציע עם צעיף צהוב? לג' בחיפה? ליד לה פמילייה בטדי?

גיל שלי 6 בנובמבר 2014

לירושלים אני לא נוסע, אני לא עוצם עינים. גם לחיפה לא הייתי נכנס עם צעיף צהוב ליציע ג', מצד שני במשחק מול אשדוד הבן שלי ישב עם סווטשירט אדום כי היה לו קר, לא קרה לו כלום

אנונימוס 6 בנובמבר 2014

אולי כדאי שתספר על זה לכמה אנשים בצד הלא נכון של בלומפילד שמתעקשים שמשחקים של הפועל ת"א זה הדבר הכי מסוכן בעולם בערך

יואב 6 בנובמבר 2014

האוהדים ״הנאמנים״ לא מצליחים למלא מכולת כשלא הולך? שטויות. רמון יפסיד את תחתוניו בשביל המוסר המזוייף שלנו.
אין כסף להביא את שכטר? נמשכן את העתיד כי מכבי מפחידים.
לנצח בצילנו מעולם לא היה כל כך נכון.
ולא, אין כאן מסקנה גדולה כלפי הכדורגל הישראלי. רק צביעות אדומה במיטבה.
מעניין, את טועמה תקפו שהוא השקיט אותנו ולא פעם אחת?
את דאגלס?
תמיד הצבועים אמרו לנו שאלימות מילולית היא קו אדום אבל להקניט מותר.
אז זהו שלא. לזהבי לא מותר להקניט ולנו מותר להרביץ. פחחח.
הם רק שוכחים שלכל זירה שהם יסחבו את זה, הם יפסידו. במסה, באיכות ובצדקת הדרך.
הפועל מסריח זה דנא.

ניב 6 בנובמבר 2014

יואב להגיד הפועל מסריח זה בדנ"א זה לחמם, לשנוא מישהו אחר רק בגלל הקבוצה שהוא אוהד וכו'…

אני כותב לך כי אני מעריך את הכתיבה שלך, לי באופן אישי זה חורה מאוד.

יואב 6 בנובמבר 2014

ניב,
שבעתי. נחנקתי. שתקתי.
שסיפרו לי ששואה זה הומור שחור.
ששלחו אנשים למשרפות.
שניצלו טרגדיות של אנשים.
שניסו לפגוע פיזית בשביטה וגרשון. ועוד ועוד.
לא עוד.
אין לי שיח איתם. אני רק במקרה חולק איתם את אותה ליגה. זהו. בתקווה שגם זה זמני.
(אין לי שום בעיה עם אנשים שמכים על חטא, מתנצלים. מנסים להשתפר).

*איתם-הצבועים, המכחישים, מוזילי השואה, חסרי החמלה, תבוסתנים מבחירה.

חדש בשכונה 7 בנובמבר 2014

כאוהד מכבי עשרות שנים, אני שואל אותך, האם כל (הדגש הוא על כל) אוהדי הפועל הם כפי שתארת? הכללה היא דבר שלא ייעשה.

שלמה 6 בנובמבר 2014

הרי אם אלון מזרחי היה משחק בשנת 2001 וכובש שער, ובדיוק היה אמריקאי חמום מוח ביציע, יש סיכוי טוב שהאמריקאי היה קופץ ומכה אותו נמרצות כי אווירונים ומטוסים הם פוגעניים ומעודדים יצרים אפלים וטרור.

היסטוריון של ספורט 6 בנובמבר 2014

חשבתי על זה לפניך (אם יורשה לי)
אני מתכוון על עניין ההוגנות .
לכן ההוגנות מחייבת לעשות את הדבר הבא
להמשיך את המשיך עד רגע פריצת האוהד קרי 1-1 דקה 32 (לערך)
כל מה שקרה לאחר מכן …ובראש ובראשונה האדום לזהבי יבוטל וישוחק מחדש.

עידו 6 בנובמבר 2014

פוסט נהדר וצודק.
אישית אני מזועזע בעיקר מהתקשורת כאן. לשתי הקבוצות יש אשמה די זהה בבלאגן. תפקיד התקשורת לטעמי היה לשים דגש על חומרת הארוע ולנסות להשפיע באופן מהותי על תוצאות הארועים כדי שלא יישנו. ללחוץ לביטול האדום ולנסות ליישר קו בחזית נגד החוליגן. במקום זה התקשורת מלבה את הלהבות, משסה את הקבוצות זו בזו, את זהבי בהתאחדות ועוד. זה לגמרי לא ברור לי, ונראה לי הזוי ששופטים את ההופעה של ערן זהבי במסיבת העיתונאים היום בתכנית "מגרש פתוח" בצורה ששפטו. הערות כמו "הוא נראה כמו ווינר מתוסכל" או "הוא היה צריך לפנות יותר לרגש ולא להיות תוקפן" הן פשוט מטופשות. הבן אדם בסערת רגשות, אמיתית, לא מבין איך הוא הופקר בסיטואציה שנכפתה עליו, ובדיוק כמו שבית הדין מנסה להחליט בשבילו איך לחגוג, או איך להגיב בפני סכנה (לא מדובר בתגובות רציונליות ברגע הזה) התקשורת מנסה להחליט עבורו אם הוא תוקפן או לא מספיק מעורר אמפתיה. פשוט קרקס. גם הציטוטים הלא מדויקים, הכותרות המתלהמות והוספת טונציה לציטוטים יוצרת הרבה מתח מיותר.
עוד דבר – ערן זהבי התגרה בקהל של הפועל, שהתגרה בו חזרה. זו מערכת יחסים מורכבת וארוכה, ולא בטוח מי אמר למי ובאיזה הקשר. להגיד שהוא הזמין את זה בהתגרויות שלו, זה באמת שיא החוצפה. זה להצדיק אלימות ברמה הכי נמוכה. כאילו שיושבי שער 5 עדיני הנפש לא מגיבים אף פעם ועכשיו הכל התפרץ. הצדדים מקניטים זה את זה – וזה הדדי. משום מה חושבים שאם זהבי היה מפסיק מתישהו אז אוהדי הפועל היו מקבלים אותו בזרועות פתוחות.
אישית – אני מקווה שהפועל תחטוף ברצינות על מה שקורה בשער 5 אצלה שוב ושוב. הגיע הזמן לנפץ את תדמית הקהל הנקי שאיכשהו עדיין שם.
אני גם נורא נורא מקווה שיהיה משחק חוזר. אפילו בלי קהל, יש לי הרגשה שהפועל לא נרגעים רק כדי לוודא שלא יהיה אחד כזה כדי יושפלו מקצועית.

רן הנרגן 6 בנובמבר 2014

סתם שאלה. מותר להכניס אלכהול למגרש? אם לא האם מותר לסדרנים להכניס לאיצטדיון? מה הכללים? אני שואל כי פואד היה שיכור לפי תנועות הגוף שלו.

עומר 6 בנובמבר 2014

אסור להכניס אלכוהול למגרש. הוא בטח השתכר לפני המשחק.

רן הנרגן 6 בנובמבר 2014

הסדרנים לא אמורים למנוע כניסת שיכורים לאיצטדיון?

חדש בשכונה 7 בנובמבר 2014

כמי שיושב בשער 7 הקרוב לשערים 4-5 אני יכול לומר שלפי התנהגותם הן אוהדי הפועל בשער זה והן אוהדי חיפה, נראים לפחות בחלקם שתויים משהו. אין לי הסבר אחר להתנהגות שלהם אפילו זו שלכאורה נדמית כספורטיבית שהם שרים בקולי קולות ובשמחה אין קץ גם כשקבוצתו מושפלת במגרש.
אולי צריך גם בדיקת ינשוף בכניסות למגרשים, האולטראס של הרבה קבוצות היה מידלדל……

טלקה 6 בנובמבר 2014

די נו כמה אפשר לפנק אותנו. איך קוראים לקבוצה שניצחה הערב את מכבי בהיכל?
חוץ מההתגרות הקבועה שלך, טור נכון וצודק. כאוהד של קבוצת תחתית ירוקה, חיכיתי למשחק בתקווה ששתי הקבוצות יפסידו. כשהבנתי שהמשחק בוטל התבאסתי כי נהנית מהמשחק ומהאווירה, והתביישתי להיות חלק מהדבר הזה שנקרא כדורגל ישראלי.
האמת שאני עדיין מקווה למשחק חוזר, למרות שאני חושב שלמכבי כקבוצה יש חלק גדול יותר בהפסקת המשחק.

טלקה 6 בנובמבר 2014

*נהנתי

יוסי 7 בנובמבר 2014

ואיזה פלא- שתי הקבוצות הפסידו.

Lb33 7 בנובמבר 2014

ומה יקרה אם תתארגן תביעת אוהדים כנגד האדם שפוצץ את המשחק?
לא קיבלו את התמורה לכספם…

Comments closed