תסתכלו עליו ותראו את עצמכם

על הסבא החמוד שבסך הכל אוהד את מכבי ת"א

smy

תהרגו אותי, אבל אני פשוט לא מבין אתכם. או לפחות את רובכם. כלומר, כן, כנראה שהוא, יותר מכל השאר, אחראי לכך שהקבוצה שלכם לא לקחה אליפות במשך 45 השנים האחרונות (או אולי אליפות אחת אצל חלקכם, או אולי שתי אליפויות אצל ממש ממש מעט מכם), אבל עדיין, תסתכלו עליו. תסתכלו בסבא החביב הזה. איך אפשר לשנוא אותו? בייחוד כשהוא מתנהג בדיוק כמוכם. ואם אתם לא מבינים על מה אני מדבר, לכו תראו את הדרבי האחרון שנערך במוצאי שבת.

שילוב של נסיבות הוביל אותי ואת אבא שלי (כמו גם אוהדים אחרים) לוותר על הגעה להיכל במוצאי שבת. השילוב הזה כלל את העובדה שהמשחק לא היה במנוי (בנוסף לאלפי שקלים שאנחנו משלמים כל שנה, פתאום רוצים עוד?!), המועד הפחות נוח של ההתמודדות והמתח הנוראי של דרבי. השניים הראשונים הם די ברורים ומובנים, אז ברשותכם, ארחיב מעט על השלישי.

כשאני חושב על אוהדי הפועל ת״א לקראת המשחק, הכל די פשוט בשבילם. אם הם מנצחים, הם מלכי העולם, אם הם מפסידים… אז הם יילכו לעבודה ביום ראשון כרגיל, כמו שהם הולכים לעבודה כבר ארבעה עשורים וחצי. ״אנחנו בסך הכל קבוצת אוהדים רומנטית, אף אחד לא באמת מצפה מאיתנו לכלום״, הם חושבים. זה בטח כיף לחיות בצורה כזו שיש רק מה להרוויח, אתה מנצח במשחק ליגה ואז אתה זוכה לעשות את הסמל של הפטיש והמגל… מה רע. אולי יום אחד אצטרך לנסות את זה גם כן (אולי לא).

מהצד השני נמצאים האוהדים הצהובים, המפונקים והדורסניים, הפרוות והרולקסים. להרוויח? אצלנו יש רק מה להפסיד. אני לא הייתי מחליף את זה לרגע, אבל שלא תחשבו שמדובר בחיים קלים. כיפים כן (ע״ע אירופה, גביע), אבל קלים? בהחלט לא. הרבע הגמר הזה שנערך בנוקיה לא היה שונה, למכבי ת״א היה רק מה להפסיד. לא מדובר רק על החצי גמר, אלא גם על הפסד ליריבה המגעילה הזו. ועוד בנוקיה. ועוד בפעם השנייה ברציפות, ועוד בפעם הראשונה אי פעם שזה יקרה בהיסטוריה של מכבי ת״א (הפסד ביד אליהו להפועל ת"א במסגרת גביע המדינה).

אני יודע שכתבתי כאן בעבר שהפסד של מכבי להפועל ת"א פחות מפריע לי מאשר לאסכולה הישנה למשל, אבל כאן מדובר במשהו שונה. אני התייחסתי להפסדים במסגרת הליגה, שבמכלול הדברים, הם למעשה כמעט חסרי משמעות לחלוטין. שום דבר למעט כבוד ויוקרה (ואני מעדיף את ההישגים שלי בצורה קשיחה ונוצצת יותר, כמו גביע למשל או צלחת). המשחק בשבת היה שונה, לא רק יוקרה וכבוד היו מונחים על הכף, כי אם עלייה או הדחה. תואר(!).

למעשה, אם תתנו לי כמה שעות (או שבועות, או אולי שנים) לנסח את התסריט השחור ביותר שאני יכול להעלות על דעתי בשביל מכבי ת״א כרגע, הפסד להפועל ת״א במוצאי שבת יכול היה בהחלט לעמוד ברף הזה. כן, עד כדי כך נורא. המוח כמעט שלא מסוגל לעכל את גודל האסון אם כזה דבר היה קורה. כמו שטום קרוז אמר ב"רעם טרופי": I'm talking about a scorched earth, motherfucker!. אין שום דבר אחרי הפסד כזה. כלום. רק אדמה חרוכה. ואם יורשה לי, אני חושב שאני קצת ממתן וממעיט בערך המשחק, רק כדי שתוכלו להבין ולהפנים על מה אני מדבר.

ובגלל כל זה, לצפות במשחק בשבת היה עינוי אחד גדול מבחינתי. אם לא הסטיגמה שהייתה נדבקת אליה אחרי מעצר משטרתי, אשתי הייתה כנראה מרביצה לי. למרות שלא רציתי לצפות בכלל במשחק, בכל זאת העברתי לערוץ ומיד נוצרה אצלי תחושת כבדות בבטן. ואז אני מתחיל להתהלך בסלון, ומתיישב על הספה, ואז שוב קם כדי לסדר את הצעצועים של הילדים, ואז שוב יושב, ואז קם לסדר את המטבח ואז שוב מתיישב. והכבדות הזו בבטן לא עוברת, אני כמעט רוצה להקיא. ההפרש כבר מטפס ל-17 נקודות ברבע השלישי, ואני עדיין לא רגוע, למעשה אני במצב זהה לזה שהייתי בו בפתיחת המשחק. אני ארגע רק כאשר השעון יראה 00:00 וסך הנקודות של מכבי יהיה גבוה יותר משל הפועל. זהו.

אני מניח שישנם עוד הרבה אוהדים כמוני, או אפילו גרועים יותר. שני אוהדים שונים כבר אמרו לי בעבר שהם לא יכולים לצפות במכבי בטלוויזיה מפאת ההתנהגות שלהם בבית. או שהם יושבים על הכיסא שלהם בהיכל או שהם מתעדכנים בתוצאה אחרי שהמשחק מסתיים. אין אמצע. לא מדובר אגב רק באוהדי מכבי ת"א, יש מטומטמים כאלה (אם היה לכם ספק, אני לגמרי מודע למה שאני) בכל הקבוצות, גדולות וקטנות, כאלה שזוללות תארים וכאלה שמחפשות עדיין את הראשונה שלהן. אגב, אוהד אחד, די מוכר, שמתנהג בצורה כזו, הוא שמעון מזרחי.

תקראו לו עסקן, יושב ראש, עורך דין, האדם החזק בכדורסל הישראלי, הדון, שימון, או את כל השמות המתועבים שהודבקו לו על ידי שונאיו, זה לא משנה. שמעון מזרחי הוא קודם כל אוהד. צהוב. פנאט. בדיוק כמוני, בדיוק כמו אבא שלי והחברים שלו, וכל היושבים בשער 9 מאחורי הספסל,  וכל מי שסבור שהפסד להפועל ת"א חמור יותר מכל דבר שיכול לקרות במועדון הזה. סליחה, בעולם הזה!

אם תשלפו את שמעון מזרחי מהיכל נוקיה ותשימו אותו בסלון שלי, אני די בטוח שהפסקה מעלה שתיארה את הערב שלי תתאר בצורה די טובה גם את התנהגותו, כשאני מסיק זאת בעיקר על סמך ההתנהגות שלו ליד הספסל של מכבי. או שאולי נכון יותר לכתוב כאן "מאחורי הספסל". שוב, כמו אחרוני האוהדים, שמעון מתוח, פוחד, רוטן, רץ, צועק, לא מאמין, מתוסכל ועצבני. והכל בסוודר הצהוב החמוד הזה שמקנה לו מראה של דובון אכפת-לי.

רק תסתכלו על התמונה המעולה הזו, של ברני ארדוב מוואלה! ספורט, מהמשחק ביום שבת. היא תופסת את תמצית הבן אדם בצורה המזוקקת ביותר. אני חושב שאני יכול לבהות בה במשך שעות. זו לא תמונה של יושב ראש או מנכ״ל, של בעלים או של ג׳נרל מנג׳ר, זו תמונה של אחד שבדרך כלל אמור לשבת ביציע הזול במגרש, יחד עם האולטראס.

צריך להבדיל את ההתנהגות הזו שתיארתי להתנהגות דומה של איש מקצוע שמקבל משכורת. הרי את כל הדברים שכתבתי על הדון, אפשר גם לכתוב בצורה כזו או אחרת על עודד קטש למשל, או ניקולה וויצ'יץ', או גיא גודס. אבל בשנה הבאה, אנשי מקצוע שכאלה יוכלו לעבור את כל אותם הדברים במועדון אחר, שמעון מזרחי לא. מכבי ת"א היא היחידה שתביא אותו (ואותנו) לאמוציות כאלה, וזה לא תלוי בצ'ק שנכנס לחשבון הבנק בתחילת החודש.

תסתכלו על שמעון מזרחי בתמונה הזו, או בכל תמונה אחרת, ותראו את עצמכם. תאהבו או תשנאו אותו, כשזה מגיע לקבוצה שלכם, אתם מתנהגים בדיוק כמוהו. גם לכם יש טקסים מטופשים עם מה שמוגדר על ידכם כ"קמע". גם לכם יש סוודר בצבעי הקבוצה שהלכתם וקניתם כדי ללכת איתה למשחקים (וגם אתם מסרבים ללבוש את הצבע של הקבוצה השנואה עליכם). זה אולי יגרום לכם לבחילה קלה, אבל האהבה הזו שבוערת בכם כלפי הצבע של הקבוצה שלכם היא אותה האהבה שבוערת בו (בין אם מדובר אצלכם בכחול-צהוב, צהוב-שחור, צהוב-סגול, אדום, ירוק, כתום, סגול מטאלי או מנומר).

זאת האהבה של אוהד שמובילה את שמעון מזרחי לעשות הכל (ה-כ-ל-!) בשביל מכבי ת"א כבר למעלה מ-45 שנים. ואם אתם הייתם בעמדה שלו בקבוצה שלכם, עם היכולות האלה, עם החכמה הזאת, עם התושייה הזאת, עם המסירות הזאת, אני בטוח שלא הייתם נוהגים באופן שונה. אפילו לא לרגע אחד. האהבה האינסופית שלו למכבי ת״א היא בדיוק כמו האהבה האינסופית שלכם למכבי\הפועל\בית"ר\שקר כלשהו.

אז בפעם הבאה שאתם רואים אותו ומקללים, או קוראים לו להתאבד, או כל התנהגות מחונכת אחרת שההורים שלכם היו גאים בה, תנסו לא לשקר לעצמכם ולומר שזה בגלל שהוא "דורסני", מושחת או כל סופרלטיב אחר. הסיבה היחידה שאתם לא אוהבים אותו היא שכשאתם מסתכלים עליו, אתם רואים את עצמכם. ואז גם קצת מתבאסים שאין לכם אחד כמוהו בצד שלכם.

כי לפני כל דבר אחר, שמעון מזרחי הוא אוהד של קבוצה.

סאלה עף - יוחאי שטנצלר
כשדמוקרטיה גורמת נזק

145 Comments

רועי 29 בדצמבר 2014

מעולה טל,
כל כך נכון.

B. Goren 29 בדצמבר 2014

נפלא טל. תודות.

אהד 29 בדצמבר 2014

שטויות. לו הייתי בנעליו (הלוואי), ממש לא הייתי נוהג כמוהו. בדיוק כפי שלו הייתי במעמדם של אולמרט, דרעי, בלומנטל וכנראה קירשנבאום, לא הייתי פועל כמוהם.
אני מבין שעכשיו הטקטיקה החדשה היא: היי, נכון שאנחנו מושחתים מוסרית, אבל גם אתם הייתם כאלה אם הייתם במקומנו.
טוב.

אייוון האיום 31 בדצמבר 2014

רפואה שלמה!

עדי אבני 29 בדצמבר 2014

כן, כי השנאה לזוכה פרס ישראל היא כי בעצם הוא דביבון צהבהבון שאוהב את הקבוצה שלו כמו אוהד, לא בגלל שכאיש החזק בכדורסל הישראלי הוא השתמש בכל אמצעי שיש לו, לא משנה כמה הוא הוגן או חוקי, לגדוע את ענף הכדורסל הישראלי בשביל שישמש כספסל למכבים

רועי 29 בדצמבר 2014

לגדוע את ענף הכדורסל הישראלי… יש לך את זה ביותר דרמטי ?

דגש 31 בדצמבר 2014

בלי שמעון מזרחי הכדורסל הישראלי מצליח בערך כמו הכדוריד הישראלי.

מיכאל 29 בדצמבר 2014

הצדיק גם לא ידע כלום ממה שקורה באיגוד.
טוב הוא רק היה ממלא מקום יו״ר האיגוד 40 שנה.
צדיק!!

אריאל גרייזס 29 בדצמבר 2014

כמו שאני תמיד אומר, אם יש דבר אחד שמתחרה ברצון של אוהדי מכבי בלנצח, זה הרצון שכ-ו-ל-ם יאהבו אותם. איך אפשר לא לאהוב את האיש החמוד הזה, איך?

טל בן יהודה 29 בדצמבר 2014

לעדי אבני ואהד מ-3 ו-4.

כמו שאני תמיד אומר, אם הוא עבר על החוק, תעמידו אותו לדין.
בדיוק כמו במקרים של אולמרט, דרעי, הירשנזון וכו'…

אריאל גרייזס 29 בדצמבר 2014

איך חבר שלי שמעורה בספורט הישראלי אומר – אתה יכול לעשות בערך מה שאתה רוצה במדינה, חוץ מלרצוח, ועדיין תישאר מחוץ לכלא. תראה את שאול אייזנברג, את הסיפור מאתמול של אוהד גרינוולד על הפועל אילת, חצי מהכדורסל בארץ בחוזים כפולים. עזוב, הכל בארץ רקוב והספורט יותר רקוב מהכל. אלו שהולכים לכלא זה אלו שבאמת השתינו מהמקפצה. יאמר לזכות מזרחי שהוא חכם, ידע למי להתחבר ואיך להישאר נקי

אהד 29 בדצמבר 2014

טל, עם כל הכבוד גם את הטיעון הזה אני לא מקבל. ישראל הפכה למדינה משפטית מדי – במקום להחליט לבד מה נכון ומה לא מבחינה מוסרית, אנחנו נותנים לביהמש ולרשויות החוק להחליט בעצמנו. האם העמדה שלך כלפי אייל גולן השתנתה מהותית בעקבות ההחלטה שלא להעמידו לדין?
בלי קשר, ישנם דברים שלא עולים למישור פלילי. ניאוף, השתמטות, מנכ"ל חברה שמפטר עובדים זוטרים בגלל "בעיות תקציביות" ואז לוקח לעצמו בונוס שמן, אוהדים מטומטמים שמבקשים שתהיה למכבי שואה. זכותי עדיין לסלוד ולתעב חלק מהם.

איציק 29 בדצמבר 2014

אהד, באופן עקרוני אני איתך. הבעייה שאתם משווים אותו עם אנשים שהורשעו בפלילים ואז מבקשים להוציא את עיניין החוק מהסיפור. אתה רוצה להשוות אותו לאייל גולן, סבבה. אני בעד הגישה שלא הכל עיניין של חוק, רק אל תכניס את אולמרט, דרעי או בלומנטל להשוואה. לא ניתן לאחוז במקל משתי קצותיו… בעצם מותר, אך זה לא מוסרי ;)

אהד 29 בדצמבר 2014

אני לא אומר שהוא כמוהם, אלא יוצא נגד התיזה של הכותב לפיה אם היינו במקומו של מזרחי (או אולמרט/דרעי) היינו נוהגים כמוהו. אני טוען שגם לו היה ניתן לי הכח לנהוג בשחיתות מוסרית (בין אם היא חוקית ובין אם לא), חלק ניכר מאיתנו היה בוחר לעשות את הדבר הנכון.

איציק 29 בדצמבר 2014

זו בדיוק הטענה שלי. אם אתה טוען שהוא לא מוסרי… אני יכול להסכים או לא אבל הגישה שלך מקובלת עלי. ברגע שאתה משווה אותו עם פושעים מורשעים יש לי בעייה כי זה בתחום הפלילי ולא התחום המוסרי, ולא ראיתי היכן הוא נפל בפלילים.

אריק האחר 29 בדצמבר 2014

טל יופי של פוסט
עוד יותר יפה שהצלחת לגרום לכמה שונאי שמעון מזרחי להגיב
את התגובה הרגילה שלהם.
מקווה שימשיך לפחות לעוד 45 שנים .

רוקט 88.2 29 בדצמבר 2014

כיוון שלרלרת על התמונה….
לפני כשנתיים השתתפתי בסדנת כתיבה שהבמהלכה הראו לנו תמונה של עיניים (כחולות, אם אני זוכר נכון) ומהן היינו צריכים לכתוב סיפור.
כמובן שכולן השתפכו על העיניים החכמות והטובות וכו' וכו', רק כדי לגלות שמדובר בעיניים של היטלר.
אני חלילה לא משווה בין היטלר לשמעון מזרחי (מעניין אם אוהדי הפועל היו קוראים להיטלר להתאבד) אבל אל תצפה ממי שאכל כל כך הרבה מרורים מהסבא החביב הזה שלך לאהוב/לאהוד אותו. כשם שהתמונה של פוטין ללא חולצה לא תדליק הרבה אוקראינים.

איציק 29 בדצמבר 2014

התמונה של פוטין בלי חולצה לא נועדה לאוקראינים… היא נועדה לאוקראיניות ;)

רועי 29 בדצמבר 2014

איפה בדיוק קראת בפוסט שטל מצפה שתאהבו אותו ?
"תאהבו או תשנאו אותו, כשזה מגיע לקבוצה שלכם, אתם מתנהגים בדיוק כמוהו."
"הסיבה היחידה שאתם לא אוהבים אותו היא שכשאתם מסתכלים עליו, אתם רואים את עצמכם. ואז גם קצת מתבאסים שאין לכם אחד כמוהו בצד שלכם."
זה כל הסיפור. אתם לא אוהבים אותו לא בגלל הדורסניות, אתם לא אוהבים אותו כי הוא לא בצד שלכם, והעליונות באה על חשבונכם.

אהד 29 בדצמבר 2014

עכשיו, כשסיימת להסביר לנו למה אנחנו לא אוהבים אותו, אתה יכול בבקשה לפנות מזמנך היקר ולהסביר לנו עוד דברים בבקשה?
למשל, למה אוהדי מכבי תא חושבים שהם יודעים הכל? או, למה חשוב להם כל כך מה אוהדים אחרים חושבים?

כסיפוביץ 29 בדצמבר 2014

ומשום מה יש קו מחשבה שהאיש שנוא או אהוב.
אדישות לא בלקסיקון

איציק 29 בדצמבר 2014

אני חושב ששמעון מזרחי הוא גועל נפש, מושחט, שקרן, צבוע, הורס את הכדורסל היסראלי, מניפולטור, וכל מה שרע בספורט הישראלי… ביגלל שהוא לא היו"ר שלי. אני באתי מאהבה, ואם הוא היה ממש לי אותה עם 45 אליפויות, האהבה שלי היתה אפילו גדולה יותר. פלדה ואיזנברג זה מה שמגיע לכם ואז היתם מבינים איך חיים כל השאר.
ואם לומר את האמת, אז יש בי כעס גדול עליו, ביגלל עונת הדובדבנים של פיני גרשון, עוד איזה שני מיקרים של גל מקל, ועוד מקרה עם מיקי דורסמן. פשוט בלתי נסבל המזרחי הזה.
כתבתה מתחסדת על איש שהרס כל דבר בו נגע…

תומאס נוימן 29 בדצמבר 2014

זה כאילו שונאי מזרחי לא טורחים לקרוא את הפוסט, ומגיבים פבלובית. הלו! תקראו!
טל – אחד הפוסטים הנכונים שלך

רועי 29 בדצמבר 2014

מדויק.
רק ראו "שמעון" כבר שלפו את כל התגובות מהבית.

אהד 29 בדצמבר 2014

ממש לא מדויק.
בתמצית, טלב"י כותב ששונאים אותו (יותר נכון את פועלו, אבל מילא) לא בגלל שהוא מושחת, דורסני או מחלק פיצות, אלא בגלל שהוא עושה את זה עם סריג צהוב ולא עם חולצה אדומה או ג'קט ירוק. אז אני אומר לו שטויות. אני לא רוצה אדם כמו מזרחי ולו הייתי במקומו, לעולם לא הייתי נוהג כך. אל תשליך את חוסר המוסריות שלך עלי בבקשה.
אגב, מי שלא עונה לגופו של עניין זה דווקא אוהדי מכבי תא.

דגש 31 בדצמבר 2014

אהד, הכל ברוח טובה. לא צריך להתייחס אל זה כאל מלחמת מקלדות. התואר הבא של מכבי (או כל קבוצה) לא יוכרע בזכות עליונות מוסרית.

אהד 31 בדצמבר 2014

האמן לי, הכל בסדר ורגוע אצלי.

כסיפוביץ 29 בדצמבר 2014

ממש לא מדויק
זה פוסט שלוקח בעלות על אהדה ולא מבין איך אפשר לחיות אחרת ממה שהוא מרגיש.
אפילו מתנשא

תני 29 בדצמבר 2014

off topic חלקית:
למה אני כאוהד מכבי נטל מנוי, לא יכולתי לקחת את הילדים שלי לדרבי. במיוחד כשההיכל היה הרבה יותר מדי ריק למשחק דרבי גביע.
חבל ומעצבן.
לשמעון זה לא היה קורה.

רועי 29 בדצמבר 2014

באותו עניין פחות או יותר –
אני תוהה למה כל היציעים מתחת ליציעים בהם ישבו אוהדי הפועל היו סגורים לקהל.
למישהו יש תשובה ?

איציק 29 בדצמבר 2014

כן, זו היתה החלטה של המשטרה, כדי למנוע התפראויות (הפרדת כוחות). די הזוי, אבל הפעם זו לא מכבי…

רועי 29 בדצמבר 2014

אה נהדר, למה להוציא מתפרעים, בוא ניתן להם סביבה סטרילית להתפרע.

איציק 29 בדצמבר 2014

אני לא כתבתי שזה נהדר, אני עניתי על השאלה ששאלת.

רועי 29 בדצמבר 2014

זה לא היה מכוון אישית אליך כמובן.

מעיין אוהד מכבי 29 בדצמבר 2014

זאת הפקת לקחים מהדרבים הקודמים בהיכל בהם אוהדי הפועל זרקו דגלים וירקו על אוהדי מכבי שישבו ביציע מתחתם.

צביקה 1 בינואר 2015

ניתן ורצוי היה לתת את היציעים האלו לאוהדי הפועל, הרי במילא אוהדי מכבי לא טרחו להשקיע את הסכום המופלג של 40 שח (אלפי מיושבי היציעים הצהובים קיבלו את הכרטיסים בחינם עמ להימנע מביזיון של היכל שלשת רבעי ריק).

אזי 29 בדצמבר 2014

משטרת ישראל החליטה לסגור את היציע שמתחת לאוהדי הפועל כי "לפעמים הם זורקים חפצים"
הבנת?
הם זורקים חפצים, אז במקום להעניש אותם, מענישים את אוהדי מכבי ומפקיעים להם יציע.

סתם רעיונות בשלוף:
1. לא להכניס אוהדי הפועל
2. לשים יותר שוטרים ביציע
3. לסגור ברשת את היציע של אוהדי הפועל
4. לא לתת להם לשבת ב5 השורות הראשונות ביציע

אבל המשטרה החליטה שלאוהדי הפועל שמתפרעים, מגיע פרס. כרגיל.
יש?

רועי 29 בדצמבר 2014

יש.
לגבי הרעיונות שלך:
1. רמי כהן יבכה על הדורסנות של מכבי.
2. רמי כהן יבכה על הדורסנות של מכבי.
3. רמי כהן יבכה על הדורסנות של מכבי.
4. רמי כהן יבכה על הדורסנות של מכבי.

תני 29 בדצמבר 2014

אבל עדיין אף אחד לא הסביר לי למה מכבי לא רצו למכור ל י כרטיס ? עדיף אולם ריק על אוהדי מכבי שאינם מנויים ?

איתמר 29 בדצמבר 2014

אף אחד לא טרח לבדוק אם אכן זו המשטרה שהחליטה לא לאפשר כניסה ליציע המדובר.
הכתבים שפירסמו את הידיעה הזו קיבלו אותה ממכבי ולא העלו על דעתם לבדוק את אמיתותה.
והרי ברור לחלוטין שאם היה מדובר במשחק ליגה מכבי לא היתה מונעת מאלפי המנויים שלה להכנס ליציע.
עוד מהלך נכלולי של מכבי שנעזר בתקשורת רדודה וצייתנית.

איציק 29 בדצמבר 2014

האם טרחת לבדוק שזה לא נכון, או זה רפלקס פבלובי שאם מכבי אמרו אז זה שקר?
אני לא יודע, אולי אתה צודק, רק סקרן לדעת האם בדקת.

אדם בן דוד 30 בדצמבר 2014

לא הייתה הוראה כזאת של המשטרה.
זאת הייתה החלטה של מכבי כדי לפגוע בהכנסות (שמשותפות לה ולהפועל)
מכבי חילקה "הזמנות" לכל מי שבא לבוש צהוב.
אבל פגיעה בקהל האוהדים שלך עצמך בכדי לפגוע בהפועל זה דרך פעולה לגיטימית שהסבא החביב עושה והייתי שמח לו גם קבוצתי הייתה מתעמרת בי באותו האופן.

איציק 30 בדצמבר 2014

שוב אני שואל, מינין המקור שלך. יתכן ואתה צודק ואז זה מאוד צורם. אני שמעתי את השידור וזה מה שאמר השדר. האם יש לך משהו מוצק או זו מישאלת לב כדי למצוא עוד סיבה להתעצבן על מכבי. אותי זה מעצבן גם אם זו הוראת המשטרה, רק אז העצבים מופנים לא למקום אליו אתה מפנה את האצבע.

אדם בן דוד 31 בדצמבר 2014

לא הייתה בשום מקום בקשה כזאת של המשטרה
לו הייתה אני מבטיח לך שמכבי הייתה מפרסמת אותה כדי להתגונן מול הטענות
הנה התגובה של ה"אחראי קשר עם הקהילה" או מה שזה לא יהיה:
http://www.haaretz.co.il/sport/opinions/.premium-1.2523112

אדם בן דוד 31 בדצמבר 2014

יש ראיון של עירד צפריר (שמדורו "סגור לי ת'פינה הוא אחד הטובים בעיתונות הספורט) בהארץ
הוא מתאר שהוא רואה מול עיניו חלוקה סיטונאית של הזמנות ומברר את הנושא מול ג'מצ'י ("אחראי על הקשר עם הקהילה").
אתה יכול להבין טוב מאוד שמדובר בהחלטה יזומה ולא בהוראה של המשטרה.
לו הייתה הוראה כזאת היא הייתה מפורסמת ע"י מכבי כתשובה לההאשמות כנגדה
להוכיח לך שלא הייתה הוראה של המשטרה היא בבחינת לך תוכיח שאין לך אחות-
לא הייתה הוראה שכזאת. המשטרה, אם כבר, דורשת תוספת שוטרים במקרים כאלה ולא סגירה של יציע ובטח לא של יציע הנפגעים.
(מוזר שלא הוחלט לסגור את היציעים של מכבי שמעל הספסל של הפועל לאור השלכות החפצים ובניהם מסיבה לא ברורה קונדומים- תמונות שתועדו בטלויזיה אך מעולם לא הופיעו בדו"ח השיפוט).
אני צירפתי את הלינק לראיון עם ג'מצ'י אך התגובה הופיעה כממתינה לאישור ואז נעלמה אני לא מצרף את הקישור פה צתוכל למצוא אותו בקלות ברשת בשאיפה שזה יאפשר לתגובה להופיע הפעם.

מתי 29 בדצמבר 2014

זה מחזיר אותי לשאלת מיליון הדולר של ליגת וינר סל. 45 שנה ברציפות אותה קבוצה שולטת בליגה – ואני אמור לקחת את הפארסה הזאת ברצינות? זה זלזול באינטיליגנציה שלי כאוהד. בהרבה ליגות יש קבוצה אחת דומיננטית אבל פה ושם היא מאבדת את הכתר (ואפילו לא צריכים להפוך את הליגה לגביע בשביל זה)

blue jay 29 בדצמבר 2014

מהרהר ומשתגע איך גנבת לי מילה במילה , זה אני שכתבתי את כל מה שעיינכם רואות
FANTASTIC

מתן גילור 29 בדצמבר 2014

אם אתה רוצה לדעת איך שמעון מזרחי היה מתנהג ביציעי יד אליהו, פשוט תסתכל איך יעקב שחר מתנהג. ביציעי יד אליהו כמובן…

טל בן יהודה 29 בדצמבר 2014

מצוין!

אריאל גרייזס 29 בדצמבר 2014

מצטער, אני לא קונה את הטענה (הדי קבועה, יש לומר) שאנשים שונאים את מזרחי רק כי הם היו רוצים אחד כזה בעצמם. אני מכיר לא מעט אנשים – אני בינהם – שגדלו בתור אוהדי מכבי ובאיזה שהוא שלב נמאס להם מהדומיננטיות, מחוסר התחרות, אפילו שזה הגיע עם גביעי אירופה. אני בודאות לא רוצה שאת המועדון שלי ינהל מישהו כמו שמעון מזרחי. כן, אני רוצה שאת המועדון ינהל מישהו שאוהב אותו ורוצה בהצלחה שלו, אבל הטוטאליות של מזרחי, הישיבה שלו על הספסל והחלקת הכיפים עם השחקנים, זה שהוא מוכן לעשות כל דבר בשביל שהמועדון יצליח – לא, לא רוצה את זה בשביל המועדון שאני אוהב. אני אוהב תחרות. אני אוהב שהקבוצה שלי אנדרדוג. אני אוהב להרגיש שמחה כשהקבוצה שלי מנצחת ולא הקלה.

אריאל גרייזס 29 בדצמבר 2014

ודרך אגב, אני לא שונא את מזרחי. אני כן שונא את הדרך שבה הוא עובד. שנאה בספורט נראית לי די מגוחכת תמיד.

טל בן יהודה 29 בדצמבר 2014

אני יודע שהדברים הבאים יישמעו אולי טיפה יומרניים, אבל אני באמת חושב אותם, ולא רק לגביך או אוהדי מכבי שעזבו את הקבוצה בדרך, אלא לגבי כל אוהד שפשוט הפסיק, או ש"זה חלף לו"..

אני באמת שלא מבין איך זה לאהוד קבוצה ואז לעזוב אותה. כלומר, אני לא מסוגל להעלות על דעתי את תהליך כזה. עופר (פרוסנר) אוהב לחלק את הציטוט האגדי של אבא שלו לכל דורש: "אפשר להחליף כל דבר בחיים (כל דבר!), חוץ מקבוצה".

המסקנה המהירה של השקל תשעים שלי היא שמישהו שאהד קבוצה ואז עזב, התנתק, "עבר לו", "נמאס לו", לא באמת אהד אותה מלכתחילה. כלומר, הם אף פעם לא אהבו קבוצה רק בשביל לאהוב אותה (הרי אהדה בסופה של דבר היא כלום, אפס, משהו ריקני וחסר תכלית). ולאנשים שאהדו ועזבו היו מניעים וסיבות אחרות להתחבר לקבוצת הספורט המדוברת. כן הם עקבו אחרי קבוצה וכן הם רצו בהצלחתה, אבל זה בעיקר היה משהו שממלא את הזמן, שהיה נחמד לשתף ולחלוק עם אחרים, שהקנה תחושת קהילתיות מסוימת, או סיבות אחרות ועכשיו… האנשים האלה פשוט עברו לדברים אחרים שמספקים להם את זה, והם לא זקוקים לקבוצה ההיא, או האהדה שלה, יותר.

אתה יודע איך אני צוחק כל הזמן מזה שיש אנשים שחושבים שיש כזה דבר "אוהד טוב" ו"אוהד רע", וכאן אני לא עושה את האבחנה הזו, אלא טוען שהם לא ממש היו אוהדים, בהגדרה המזוקקת של המילה, שאתה אוהב קבוצה רק כדי לאהוב קבוצה. בלי שום סיבה רציונלית מעבר לכך.

אם אמשיך בהתייחסות לדבריך, יש ציטוט מוזר אצלך, כי הדברים האלה: "הטוטאליות של מזרחי, הישיבה שלו על הספסל והחלקת הכיפים עם השחקנים, זה שהוא מוכן לעשות כל דבר בשביל שהמועדון יצליח" זה אולי ההגדרה הטובה ביותר למה אוהדי מכבי מתים עליו ואוהבים אותו, ואצלך (ואנשים אחרים) זה ההפך. משעשע משהו. מה שפשוט מראה שאנשים מעכלים דברים באופן שונה.

ולרקורד, אני מאד מתקשה להאמין שאם אני אומר לך שאני מספק לך תואם שמעון מזרחי אנגלי, אתה מסרב לקחת אותו לליברפול.

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

יש לי בעבודה מלא חברים שהם אוהדי ביתר ירושלים לשעבר.

צריך הסבר?

טל בן יהודה 29 בדצמבר 2014

Common, אלו דוגמאות יוצאות מהכלל.
אגב, בית"ר נורדיה למשל זו דווקא דוגמא לא רעה להוכיח את טענתי.

האנשים האלה אהבו את בית"ר, וכשנעלמה הקבוצה, הם תיעלו את האהבה לקבוצה נוספת שמשקפת את האהבה הקודמת שלהם.

אריאל גרייזס 29 בדצמבר 2014

אתה סתם מדבר בלי לדעת. כן, אפשר להפסיק לאהוב קבוצה. עובדה. אני הייתי אוהד שרוף של מכבי. השבוע שלי היה מסתובב סביב ימי חמישי. יום אחד אני אספר לך את הסיפור איך ויתרתי על הזדמנות לאבד את הבתולים שלי בגלל משחק של מכבי, ואז אתה תבין שהייתי חתיכת אוהד שרוף שלהם. ובאיזה שהוא שלב קלטתי שהם לא מעניינים אותי יותר. אני לא שונא את מכבי, לא מעודד נגדם (אם כי אני שמח כשהם לא עולים לפיינל פור כי אין לי כוח לחגיגה שמסביב), אבל איבדתי את האהדה שלי אליהם.
וכן, אין סיכוי שהייתי רוצה מישהו כמו מזרחי בליברפול. כתבתי את זה פעם, שאמרתי לבני תבורי שאני לא רוצה להיות אוהד יונייטד (שזה שווה במידה רבה ללהיות אוהד מכבי). לא מעניין אותי כזה דבר.
וזאת אולי הבעיה העיקרית של אוהדי מכבי – הם לא מסוגלים להבין איך אנשים לא רוצים להיות כמוהם.

טל בן יהודה 29 בדצמבר 2014

אנחנו מסכימים על זה שבאמת שקשה לי להבין איך אנשים לא רוצים להיות כמונו…

ואני אחכה בסבלנות לסיפור.

איציק 29 בדצמבר 2014

אריאל, האם הבעלים של ליברפול כל-כך נחמדים ומסריים שאתה אוהד אותם, וגם אני. האהדה שלנו לליברפול כנראה התחילה הרבה לפני שהחברה האלו הגיעו.

אריאל גרייזס 29 בדצמבר 2014

זה לא קשור למוסר, מוסר הוא מושג אבסטרקטי מדי. אותי לא מעניין לאהוד קבוצה בליגה שאין בה תחרות, שזה מה ששמעון מזרחי דואג לו ב-40 השנה האחרונות. עד כמה שאני זוכר, הבעלים של ליברפול מעולם לא ניסו לחסל תחרות. דרך אגב, אני אומר לך דוגרי – אני באמת לא רואה את הכיף שבלהיות אוהד צ'לסי. אני רואה את האוהדים שלהם מתדיינים בבלוג של גור על האם מרקו רויס יסגור להם פינה ואני תוהה – מה הכיף בזה? קבוצה שיש בה את השחקנים הכי טובים בעולם והמאמן הטוב בעולם? לא מעניין לטעמי. באמת, לא מבין איך אפשר להיות אוהד של ליגה חסרת משמעות כמו הליגה הישראלית. לא מבין. נשגב מבינתי.
איך ביל סימונס קרא לזה בהקשר של היאנקיז בימים הגדולים שלהם – כמו לאוהד את הבית במשחק פוקר.

איציק 29 בדצמבר 2014

כלומר אתה אומר שבשנות השישים לאהוד את בוסטון זה דבר ללא משמעות כי היא שלטה ללא עוררין. אני חושב שמזרחי ניסה לחזק את הקבוצה שלו ולא להרוס את הליגה, וזה תפקידו של כל יו"ר. דווקא על הצורה בה הוא עשה זאת אפשר לדון במוסריותה, אך להאשימו שרצה את מכבי חזקה מכל היתר… אם הוא לא היה עושה זאת, לא היתה לו הזכות להיות היו"ר של הקבוצה. הבעייה כאן זה לא מיזרחי כי אם הקומישנר (או חוסר קומישינר), רגולטור או כל גוף אחר שידאג לשיוויוניות. לא ניתן מיו"ר קבוצה שיעשה את העבודה עבור הקבוצות האחרות.

אריק האחר 29 בדצמבר 2014

אריאל
תודה שאתה לא אוהד יונייטד
רק זה היה חסר לנו שהיית אוהד יונייטד לשעבר איך ההינו עומדים בזה.
הדבר הכי קרוב לשליטה של ליברפול בימים הטובים שלה היא מכבי בארץ.
עד שבא מישהו ובעט לכם בתח….
הוא קיבל על זה את התואר סר מהמלכה.
ואני תמיד אומר הלואי והיה לנו שמעון מזרחי בכדורגל.

קשקשן בקומקום 31 בדצמבר 2014

כנל (למה שאריאל כתב).
שעות של משחק עם עצמי על הסל בחצר וקריינות עם מיקי וזריקות בשניה האחרונה, צעיף על הטלויזיה בימי חמישי בשעות הבוקר, בגיל יותר מאוחר נסיעות של שעות באוטובוס ואז פלאפל והליכה ברגל מהתחנה המרכזית הישנה ליד אליהו, הלילה בקופות בעונת בולוניה. כל זה עבר לי – שמעון עם הקומבינות וגלגול העיניים, חוסר שמחת החיים, פיצה, פיני עם חרפת זאגרב, זובור לנדב בשידור חי, מוקה, מוני והבנק ש"אף אחד לא ידע עליו", הכל פשוט המאיס עלי את הקבוצה הזאת. אז כן – זה יומרני להגיד שאי אפשר להפסיק לאהוב קבוצה. זה גם יומרני להגיד שכולנו היינו רוצים מישהו כמו שמעון במועדון שלנו.

חוץ מזה – אוהדים אמורים לחייך, לשמוח, להנות. שמעון סתם חמוץ נרגן וזועף. לא כיף איתו

שלו 29 בדצמבר 2014

אני לא יודע כמה שנים אתה אוהד מכבי,
אבל אני ב 1978 התחפשתי לאולסי פרי, את הגמר של 81 ראיתי וגררתי אבא שונא ספורט לכיכר העירייה בתל-אביב כי ככה עושים אוהדי מכבי שנאתי בכל נשמתי את ג'מצ'י כי החליק, כי לא נתן מקום למ.י.ק.י לפרוש בכבוד.
הפרידה ממכבי הייתה בשלבים,
זה התחיל בפרשת הפיצה,
המשיך מהידיעה שבאותו משחק בלאט כמאמן הגליל שידר לפיני (ליתר דיוק לספסל של מכבי) את פסקי הזמן של ירושלים.
נמשך דרך פרשת המוקה ונחתם סופית בפרשת פנאן.
זה לא שאני עזבתי את מכבי זה היא עזבה אותי.
יותר עצוב היה לגלות שזה תמיד היה שם כך.
שמלוק,
קליין,
אף אחד לא עזב את האגודה בצורה מכובדת.
זה מתאים אולי למי שנהנה מההצגה, אני אוהב ספורט.
זה לא ספורט.

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

מבין אותך.
הרבה אושר נתנה לי מכבי.
היום אני מבין.

כסיפוביץ 31 בדצמבר 2014

התגובה הי מדויקת ואנושית שקראתי מאוהד [לשעבר] מכבי.

איציק 29 בדצמבר 2014

אריאל, אם אתה אומר מה שאתה אומר, האם אתה באותו אופן לא אוהב את קיובן או פאלמר שמשתוללים, קופצים וצועקים. גם הם יעשו הכל, רק שמולם מתחרים עוד כמה שמצליחים לא פחות. בארץ פשוט עדיין לא קם מתחרה ראוי (אולי ירושלים עכשיו מנסה ותצליח). זה שהוא גוליבר במדינת הגמדים זו האשמה של הגמדים ולא של גוליבר. אם יש תלונה היא צריכה להיות לאיגוד/מנהלת שלא דואגים לשיוויוניות שתגרום לכולם להתרומם (ולא לדכא את אלו שלמעלה). שימון דואג למכבי כיו"ר מכבי. שמעון לא דואג להפועל ירושלים או לראשון לציון. להם יש את ההנהלות שלהן, שגם הן מתנהגות כאוהדים, ראה את פרי איך הוא קופץ או את אלון. הם פשוט קופצים פחות טוב. אתה מדבר כמו אדם דתי שעוד לא ראה את האור ולא חוזר למוטב, לחילוניות הטהורה. הפנאטיות של השיוויוניות והתחרות בראש מעינייהם של כולם מסנורת אותך. זה לא תפקיד של יו"ר קבוצה, הוא צריך לדאוג לקבוצתו. האם היתה מאמין ששיקגו תותר על פיפן או רודמן לתובת השיוויון, או מיאמי לא תסכים לקבל את לברון. שטרן/סילבר הם אלו ששומרים שלא יהיה קיפוף גדול מידי לא בעלי הקבוצות. הם רק נתנו את הכח לקומישינרים.

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

אם העליונות הספורטיבית הייתה מושגת בדרכים מוסריות שתואמות את ערכי הספורט הייתי גם אני רוצה סבא כזה ולא סבא בעל מכבסה. בגלל ששמעון לא כזה אני עדיין בוחר בסבא הכובס שלי.

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

אני כזה טיפש. איך לא שמתי לב שגם לסבא שלכם יש מכבסה?
סבא שלכם כיבס את אולסי והסמים, הוא כיבס ימי זיכרון, הוא כיבס גזענים שמעדיפים מוקה , הוא כיבס את מוני וכיבס את פניני. ברור שהוא כיבס עוד אבל הרעיון הובן.
זה פשוט מדהים איך סבא שלי בוגר ד כיתות בטרנסילבניה וחתן פרס ישראל כל כך דומים.

כסיפוביץ 29 בדצמבר 2014

+100

עדי אבני 29 בדצמבר 2014

איך אתה יכול להאשים את הגמדים, כשגוליבר הוא זה שאחראי על התזונה שלהם כבר 40 שנה, והוא מאכל אותם בחומר מגמד?

אריאל גרייזס 29 בדצמבר 2014

זאת גישה מאוד מיתממת שמתאימה לאנשים צעירים (שלא לומר ילדים) חסרי מודעות לעולם האמיתי. זה גם אולי מסביר למה אוהדי מכבי לא מבינים אף פעם למה שונאים את הקבוצה שלהם וחושבים שזה רק בגלל שהיא מנצחת הרבה ושכולם היו רוצים להיות כמוה.

איציק 29 בדצמבר 2014

אענה כאן לגדי, עדי ואריאל ביחד. אני לא תמים ואני גם לא אוהב הרבה דברים ששימעון מזרחי עשה, ולא רק הוא בהנהלת מכבי. רק כשאני מסתכל מתי זה התחיל, אני רואה שהוא היה בנורמה, לפחות של מתחריו מהפועל תל-אביב דאז, רק הוא היה זה ששרד. כאשר אני רואה את ההנהלות מאז ועד היום, אני לא רואה אנשים נפלאים שהוא המושחת והלא מוסרי מבינהם. בואו נראה את פרי או אמסלם, ומה קשור אליהם, רמי טפלון מהפועל תל-אביב ואחרים. אם נסתכל בכדורסל של היום אולי רק אוחיון מהגליל ורקנטי מהרצליה נקיים (ואני אומר זאת כיוון שאני פשוט לא שמעתי עליהם כלום למרות שהם שנים באיזור ואולי כי הם קטנים מידי). אני לא אומר זאת כדי לומר שכל מה שעושה מזרחי הוא בסדר. אני רק אומר שכל התוקפים למינהם שוכחים להיסתכל על מה שקורה אצלם. אז מיזרחי הוא כמוהם, רק מוכשר יותר. אני בעד לטפל בכולם, זה שמישהו לא מוסרי וגם חסר כישרון לא נותן לא נקודות זכות. אז אל תהיו בני זונות שמשנים את החוקים רק למיזרחי. רוצים לשנות, אז לכולם. ושימו לב, שלמרות הסירחון מכל הקבוצות (כמעט) אתם עדיין ממשיכים לאהוד אותן, כלומר זה לא קשור במישרין להנהלות, האהדה היא משהו שמעבר.

אהד 29 בדצמבר 2014

גם אם זו הייתה הנורמה (או עדיין הנורמה), הרי שמבחינה יחסית מזרחי נהג בחוסר מוסריות הרבה יותר פעמים מאשר כהן, ובטח שלמעשיו הייתה הרבה יותר השפעה על הענף. זה כמו להשוות בין אדם שבגד פעם אחת באשתו לבין אדם שבמשך 30 שנים החזיק פילגש בצד. אולי שניהם כשלו מוסרית, אבל חביבי, יש הבדל!
רוצה לומר שיש הבדל בין המעשים של מזרחי והשלכותיהם על הכדורסל הישראלי לבין המעשים של יתר הבעלים והשלכותיהם.

איציק 29 בדצמבר 2014

אהד, אני מסכים, רק הכל עינין של זמן, הזדמנויות ויכולת. בוא נראה את רמי כהן עוד 45 שנה, אולי ההספק שלו יהיה יותר גדול והסירחון בהתאם. מבחינת ההזדמנויות כיוון שמזרחי ואלון כבר שם, כהן נמצא בסביבה דחוסה וקשה לפעול, מזרחי בא כשהיה הרבה מקום והוא ניצל הזדמנויות. יכולת, כהן אולי עוד יוכיח, ומזרחי כבר הוכיח. לא לכל אחד יש את היכולות של מזרחי. אז נפגש עוד 45 שנה. אבל אם להיות יותר רציני, ראה את התגובה של אסף, אוהד הפועל, משרשור תגובה 22. לדעתי זה ממצה הכי טוב. לא רוצה להתעסק בכם ובזבל שלכם, ואל תתעסקו בזבל שלי (אני לא מדבר על ביקורת שיש בכול מקום וכולם רשאים להביע, כי אם מבחינת הדיון מהצורה "אבל אצלכם זה…"). אם יש רצון לשנות את הניהול בכללי, אני מאוד בעד, אך אם לנגח צד אחד, אז גם אצלנו יש נוגחים מעולים.

אהד 30 בדצמבר 2014

מה זה אל תתעסקו בזבל של מכבי. כל מי שהגיב עשה זאת במסגרת האכסניה של דה-באזר, בפוסט של כותב שאני מניח שרוצה שיותר אנשים יקראו אותו ויגיבו לו. האמן לי שבשעות הפנאי שלי אני לא עומד מול ביתו של מזרחי עם שלטים הקוראים להדחתו. חוסר ההערכה כלפיו הוא לא יומיומי במובן של משהו שכל הזמן קיים אצלנו בראש. אומרים לי מזרחי, אני אומר איכס וממשיך הלאה בחיים.
ואגב, אם הזבל שלכם פוגע בקבוצה שלי, אז זו לגמרי זכותי להצביע על כך.

איציק 30 בדצמבר 2014

ראה מה כתבתי בסוגריים, והתגובה שלך קשורה ישירות לזה. כל עוד זה לא ברמה אבל אצלכם… כי אם עיניינית אז בכבוד, אבל בהרבה מקרים זה ברמה הזו וזה לא לעיניין. מפריעה לי הצדקנות של אנחנו הטהורים ואצלכם… אז זבל יש אצל כולם, למי יותר ולמי פחות. חלק לא הספיקו לאגור, חלק ניקו, וחלק היו יותר בסדר, אבל יש לכולם ויספיק להרבה זמן. אז כל עוד זה לא מצדקנות כי אם ביקורת כביקורת, אז סבבה (שוב, חזור להערה בסוגרים).

כסיפוביץ 29 בדצמבר 2014

הייתי מעוניין לדעת למי הפוסט מיועד.
לאנשים שמקללים אנשים מבוגרים מהם?
לאנשים שתרבות הדיבור שלהם נכחדה בשואה?

לאנשי דה באזר הלוקים בדיבור?

בחיים לא קיללתי מישהו מבוגר ממני בגלל צעיף. חייב להודות.

אז אותך אני לא כל כך הבנתי- "תהרגו אותי, אבל אני פשוט לא מבין אתכם. או לפחות את רובכם" בהקשר המשפט הזה.

כסיפוביץ 29 בדצמבר 2014

"אז בפעם הבאה שאתם רואים אותו ומקללים, או קוראים לו להתאבד, או כל התנהגות מחונכת אחרת שההורים שלכם היו גאים בה, תנסו לא לשקר לעצמכם ולומר שזה בגלל שהוא "דורסני", מושחת או כל סופרלטיב אחר. הסיבה היחידה שאתם לא אוהבים אותו היא שכשאתם מסתכלים עליו, אתם רואים את עצמכם. ואז גם קצת מתבאסים שאין לכם אחד כמוהו בצד שלכם."

ובמובן הסיכום הזה שמופנה אל הקוראים הרדודים והממש לא נעלים…

איתמר 29 בדצמבר 2014

אחרי שהפועל הפסידה לבקעה בגמר הפלייאוף של הלאומית צצה ועלתה הקומבינה של אבנר קופל.
זו היתה קומבינה פשוטה שתכליתה להעלות את הפועל לליגת העל למרות שהיא סיימה שניה ועל אף החלטת המנהלת , שהתקבלה עוד בטרם פתיחת העונה, על פיה רק אלופת הליגה הלאומית תעלה לליגת העל.
כמו רוב מוחלט מקרב אוהדי הפועל גם אני סברתי שהפועל חייבת לחזור לליגת העל בדרך הנכונה, בזכות ולא בחסדם של עסקנים רקובים. חשבתי שדחיית הקומבינה תעניק להפועל עמדת כוח מוסרית בעת שהיא תשוב לליגת העל.
ולא פחות מכך בחנתי את הסוגיה הזו באמצעות השאלה הבאה : מה שאול אייזנברג ושמעון מזרחי היו עושים אילו עמדו בפני הכרעה שכזו ?
מאז, בכל פעם שניצבת בפני, כחבר עמותה, סוגיה ערכית ומוסרית שמתייחסת לעתידה של הקבוצה, אני שואל את עצמי מה היתה עמדתם של אייזנברג ומזרחי לו נדרשו לקבל החלטה.
באהבה האינסופית שלי להפועל כדורסל אין מקום לשקרים ולרמאות ולהולכת שולל.
באהבה האינסופית שלי להפועל כדורסל הניצחון איננו מקדש את כל האמצעים.
באהבה האינסופית שלי להפועל כדורסל אין מקום לאנשים כמו מזרחי.
אם מזרחי היה פוליטיקאי ומתנהל באותן שיטות פעולה כמו במכבי, הוא היה נתפס כמי ששייך לחבורת המושחתים והנוכלים שמעוררים בכולנו סלידה.
אינני שונא את מזרחי. אני חש כלפיו חמלה ורחמים.

איציק 29 בדצמבר 2014

אף פעם לא כתבתי תגובה כזו, אבל אין מה לומר על תגובה זו פרט לצבועה.
אחרי שאני רואה את התנהלות היו"ר והקפטן שלכם, אני ממש לא יכול להבין איך תשובה כזו יוצאת מהמקלדת שלך. אני לא בה לומר שמזרחי צח, אבל ראשית הצביעות להשוות אותו לאיזנברג שהואשם בהית משפט כל-כך הרבה פעמים זו חוצפה, ושנית ההתנהלות שלכם היא לא פחות מבזויה למרות העליה מעוררת ההשראה שלכם לליגת על. אין צדיקים באיגוד הכדורסל, אין צדיקים במינהלת, וכך גם בהנהלת הפועל המנוהלת על-ידי אוהדיה. תפסיקו להציג עצמכם כצדיקים גמורים… ידיכם מלוכלכות כמו של כל אחד אחר… כולל מזרחי.

מעיין אוהד מכבי 29 בדצמבר 2014

באהבה האינסופית שלך להפועל כדורסל יש מקום לשקרים ולרמאות ולהולכת שולל לגבי טיפול בביזוי זכר השואה (ד"ש לרמי כהן) ולהגנה על אוהדים אלימים?
באהבה האינסופית שלך להפועל כדורסל הניצחון איננו מקדש את כל האמצעים כי פשוט התרגלתם ונוח לכם להיות בעמדת האנדרדוג, בדיוק כמו שטלב"י תיאר. למכבי תמיד יש רק מה להפסיד.
באהבה האינסופית שלך להפועל כדורסל יש מקום לאנשים שלא מגיעים לקרסוליים של מזרחי, ושהיו נוהגים בצורה הרבה יותר גרועה ממנו לו היו להם את היכולות ואת האפשרות.

אגב, באהבה האינסופית שלך להפועל כדורסל היה מקום לגדולי הרמאים והגזלנים, "אוהדים במסווה", היה כנראה גם מקום להפיכת אוסישקין לסמל, למרות שבשנותיו האחרונות נכחו בו פחות מ-100 אנשים במשחקי ליגה, והיה גם מקום לגזל קופת כספי הציבור בהסתדרות.

כסיפוביץ 30 בדצמבר 2014

אתה מייצג בדיוק את כל מה שאתה לא סובל רק מהצד השני.
כתבו לך- צביעות

איציק 30 בדצמבר 2014

לא, יש הבדל. אני מודה שאני אוהד מכבי, אני גם מודה שאני רוצה שההנהלה שלי תעשה כל מה שנחוץ (כמעט) כדי שמכבי תיקח תארים, ולגבי השיוויון שידאגו ההתאחדות והמנהלת. אני אומר ששאר הקבוצות הבוכות שיעשו מה בה להן כדי להתחזק והמטרה צריכה לחזק קבוצות אחרות ולא להחליש את מכבי. יחד עם זאת אני מעביר ביקורת נוקבת על ההנהלה של מכבי, כולל שימעון, גם על התנהלות מוסרית וגם על ניהולית. לא אוהב הרבה דברים. לעומת זאת, אצלכם הכל צדיקים ורק מכבי חרה. אז כאשר תסתכלו גם בצלחת שלכם, ותבקרו גם פנימה, לא יהיה מקום למילה "צביעות"," ולכן זה ממש לא אותו הדבר.

גדי מרקוביץ 30 בדצמבר 2014

הפועל מבזים את השואה – אותם אוהדים בזויים חסרי ערכים הם קבוצה של לא פחות אנשים סוטים שעושים פורנוגרפיה לשואה.

מכבי מבזה את השואה – קפטיין הקבוצה מקלל שחקן יריב כנאצי (כמה פעמים עשה זאת לפני שנתפס) בז לאלו שמכשירים זאת. הם בזים לניצולי שואה הרבה יותר מסוטי הפועל כי הם "הקבוצה של המדינה" שהיושב ראש שלה זכה בפרס ישראל. בושה.
אם הייתי אוהד מכבי הייתי מקים את קבוצת "מכבי כפר המכביה תל אביב"

MOBY 29 בדצמבר 2014

הכל דבש
אבל, אוהד הקבוצה שלי לא בוחש בקבלת פרס ישראל על זה שהוא אוהד קבוצה…
ועו"ד טוב יודע לצאת מ-80% מהמקרים שבהם פושעים יושבים מאחורי סורג ובריח.

איציק 29 בדצמבר 2014

כלומר על 20% מהמקרים הוא היה צריך להענש. אם הוא היה כזה מושחת אז על כל מה שהאשימו אותו הוא היה צריך להזרק לכלא ללא אפשרות חנינה עד סוף חיו.

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

בחיים לא אכתוב שהוא מושחת. אני מפחד שזרועותיו יגיעו גם לכאן.

איציק 29 בדצמבר 2014

רק משפט זה הוא עילה לתביעה רצינית מצידו נגדך ;)

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

האמת אני מתחבר להרגשה שמה שרואים בתמונה זה סבא חביב. זה גם מסביר איך הוא לא שם לב לכל מה שקורה סביבו ולפעמים עונה ב"לא זוכר". בכל זאת הוא כבר לא צעיר.

חבר שלי מספר שאחותו שכרה דירה בבניין לצעירים בתל אביב. כאשר הגיעה לחתום על החוזה הופתעה לראות שהמשכיר הוא לא אחר מהסבא החביב שבתמונה. הסבא הגיע בעצמו למעמד החתימה (בכל זאת הוא כבר פנסיונר ולא חסר לו זמן פנוי) ועבר על כל הפרטים בדירה (סבא קפדן) למען יהיה תיעוד מלא בחוזה. עם הזמן התברר לאחות שבבעלות הסבא עוד דירות רבות בבניין. לכל מעמד חתימה הגיע הסבא החביב. עם הגעת החוזה לסיומו הגיע שוב הסבא למעמד הפרידה לא לפני שבחן לפרטי פרטים את מצב הדירה ודרש (בחביבות של סבא) לתקן את הטעון ליקוי.

עכשיו אל תבלבלו לי את המוח שמזרחי לא שם לב מה קורה בקופה כאשר מוני חגג בלאס ווגאס ופירנס פילגשות ומה היה עיסוקו האמתי.

ספורט זה לא לנצח בכל מחיר.
אפילו מלחמה לא מנצחים בכל מחיר.

זו הסיבה שאתם מעוררים קבס.

איציק 29 בדצמבר 2014

מי הם האתם? אני, שגם אוהד את הפועל-בארשבע כדורגל? אולי המוכר הנחמד בסופר שגם אוהד מכבי תל-אביב כדורסל? תגדיר את האתם שמועוררים קבס.

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

כל אלו שמנסים להסביר לי ששמעון מזרחי עושה את מה שהוא עושה בשם הספורט ועוד מסבירים לי שאני מקנא.
אני אוהב את אשתי אבל מקנא בחבר של בר רפאלי.

איציק 29 בדצמבר 2014

דווקא בו???

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

האמת שגם באשתו של אליניב ברדה.

איציק 29 בדצמבר 2014

לא מכיר, שלח תמונה ;)

גדי מרקוביץ 29 בדצמבר 2014

של אליניב ברדה ?

איציק 29 בדצמבר 2014

שובב…

יוסי 29 בדצמבר 2014

מעולה, טל. בדיוק אותה הרגשה הייתה גם לי בדרבי בשבת!

בשביל להבהיר טיפה את מה שאמרת, מבחינתי הדחה ואי זכייה בגביע המדינה משמעותן שהלכה העונה.
גביע המדינה הוא הראשון משלושת תארי הטרבל, ולכן הוא עשוי להגדיר עונה.
עוד לא זכינו באליפות אירופה לאחר אי זכייה בגביע המדינה, וכנראה גם לא נזכה.
הפסד שכזה ובמיוחד להפועל, גרוע יותר (לדוגמה) ממאזן של 6-2 במהלך הטופ 16, שמשאיר סיכוי קלוש מאוד לזכות ביורוליג.

אבל הסיבה שבגללה סבלתי כ"כ הרבה במשחק האחרון היא הדרבי הקודם. לא משנה בכמה מכבי הובילה, זה לא הספיק לי. הגעתי לפני המשחק עם ציפיות ל-40-50 הפרש ונקמה מוחצת, והרגע היחיד בו הייתי מרוצה היה כשמכבי הובילה 21-8. לימונד ושות' גרמו לזה להיעלם מהר.

כשהפועל חזרו לנקודה כבר ראיתי את העונה נגמרת. אני מניח שצוואה כזו שנכתבת לפני אמצע העונה היא עוד אחד מהדברים שמגדירים את מכבי ומייחדים אותה.

טל בן יהודה 29 בדצמבר 2014

הכל מאד מדויק.

asaf 29 בדצמבר 2014

חייב להגיד שמהצד של האוהד האדום טל חוויתי תחושה הפוכה בדיוק,הפועל שיחקו כל כך רע בחצי הראשון שהייתי בטוח שהוא עוד ייגמר ב-30 הפרש לשמחתי מכבי של השנה לא יודעת לסגור משחקים וכמעט הצלחנו לנצח גם את הדרבי הזה… אגב אחרי הדרבי אפשר לקבוע בוודאות את האבחנה לפציעה המתמשכת של אלכס טיוס: פגיעה בשריר החשק ומתיחה באגו. (מדהים איך פתאום בדרבי הוא רצה לשחק…)

Amir A 29 בדצמבר 2014

בהתחלה כשאריאל דיבר על הצורך של אוהדי מכבי שיאהבו אותם זה לא נראה לי רציני. אבל עכשיו, כשאני חושב על זה, אולי יש משהו בדבריו. מדוע הפוסט הנוכחי נכתב בכלל? מדוע הצורך הזה לשכנע שמזרחי הוא בסדר?

איציק 29 בדצמבר 2014

הוא לא בסדר, הוא סבא שנראה נחמד. מה הבעייה עם הטענה הזו?
אני מכיר הרבה שמעדיפים את גרגמל על הדרדסים… והקיוט הרבה יותר סבבה מהרואד ראנר…

רועי 29 בדצמבר 2014

עוד פעם שכתוב של הדברים.
אף אחד לא רוצה שתאהבו אותנו או את שמעון. לא מבין איך אנשים קוראים את הפוסט ומגיעים למסקנה הזו.
אנחנו נסתפק בזה שהאיחולים הנפלאים אליו של אלה עם ה"אהבה האינסופית" ייפסקו.

Amir A 29 בדצמבר 2014

מדוע לכתוב בכלל פוסט שבא להסביר לעולם את מזרחי? לא ראיתי פוסטים שבאים להסביר לכל העולם את מורינו, פרגסון, ביליצ'יק ואחרים.

asaf 29 בדצמבר 2014

רועי אני אוהד הפועל מעל 20 שנה (למרות גילי הצעיר-כולה 31) ואני חייב להגיד לך שהדבר הכי טוב שעשיתי לעצמי ועם עצמי מבחינת האהדה הספורטיבית הזו היא להחליט לפני כמה שנים פשוט להפסיק להתעסק עם שמעון מזרחי,לא אוהב אותו לא שונא אותו וגם לא שר לו שילך להתאבד מהסיבה הפשוטה שאדם צריך לעשות משהו מאוד קיצוני כדי שאאחל לו דבר כזה ועד כמה שידוע לי מזרחי לא עשה משהו בסגנון זה, כן ההתנהלות שלו לאורך השנים לא תמיד מצאה חן בעיניי ונראתה לי כוחנית ודורסנית לעתים אך שוב זה תלוי בנק' המבט וההשקפה האישית של כל אחד מה שלי נתפס ככזה לך ולטל כנראה ייתפס כרצון למצוינות ושאיפה לניצחון או סתם סבא חביב-תפיסות עולם שונות ואי הסכמות הם דבר לגיטימי ואפילו מבורך בחיים. לי בכל מקרה שינוי התפיסה עשה רק טוב,הוא אפשר לי לאהוד את הקב' שלי מפרספקטיבה של איך אפשר לשפר אותה וליצור דרכי התנהלות שונים ממה שמזרחי לצורך הדיון מביא ופחות מתאים לי (שוב נק' מבט אישית של כל אחד),רוצה לראות את הקב' שלי תחרותית,טובה ושפויה כלכלית אך לא מתוך מרדף תמידי או שנאה לאחר,השיטה הזו כבר נכשלה ופירקה את הקב' מספר פעמים (ימי פלדה בתחילת שנות ה-90,ימי אייזנברג אח"כ,גוסינסקי והשוקת השבורה אחריו),אני חושב שהקב' בגלגול הנוכחי שלה בינתיים די עומדת בסטנדרטים הללו והאמת הייתי שמח אם עוד אוהדים היו שותפים לתפיסה זו. בקיצור לא תמיד צריך ללכת לשחור או לבן אפשר גם לבחור באפור יש לו המון גוונים טובים.

איציק 29 בדצמבר 2014

++

רועי 29 בדצמבר 2014

שאלה:
האם גם הקפטן שלכם עומד בסטנדרטים האלה שאתה מדבר עליהם ?

איציק 29 בדצמבר 2014

זו בדיק הנקודה, אל תתעסק בקפטן שלהם ושהם לא יתעסקו ביו"ר שלך.

asaf 30 בדצמבר 2014

איציק די ענה בשבילי רועי ולפי השאלה מעט פספסת את הפואנטה של התגובה…אבל אם כבר שאלת אז גם בנוגע לקפטן שלנו אנא פנה לשורה האחרונה בתגובה לגבי גווני האפור, למרות שזה נוטה הרבה יותר ללבן מהשחור, אותו הקפטן גם ידע לצאת נגד התנהגויות הקהל שלנו כאשר מבחינתו עברה את הקווים האדומים שלו וגם מבחינתי אגב, כמו למשל מקרה השירים האיומים לרגב פנאן ולא חשש מהביקורת והעימות שנוצר לו כתוצאה מכך עם חלק מהקהל…לא מכיר הרבה שהיו עושים זאת וכן גם לו יש מגרעות כמו לכולנו…

איציק 31 בדצמבר 2014

לגבי מגרעות שיש, דבר רק בשם עצמך ;)

כסיפוביץ 29 בדצמבר 2014

לא שמעת?
מאז השמועות על גל מקל כבר 48 שעות אף אחד לא העלה את עגל הזהב לקורבן.
האומה הצהובה הזדעזעה ומיהרה להגיב בשם העם כולו. ולכן גם כולנו שונאיו או אוהביו.
כל השאר הם בגדר יצורים אבסטרקטיים.

יורם קליין 29 בדצמבר 2014

הנה ההסבר שלי :
העשיר – נוסע רק במרצדס. לא מסוגל להיכנס לסוברו.
העני – נוסע בסוברו. טימטום לשלם מחיר של מרצדס.
זכו שניהם בפרס הגדול של אריאלה מהפיס.
העשיר – הכניס הכסף לבנק.
העני – מהמשרד של אריאלה נסע היישר לסוכנות וקנה מרצדס.
לכל העניים בעולם יש תיאוריות נפלאות.
כל העשירים מביטים בזילזול על העניים.
העשיר – מכבי.
העני – הפועל.
תראו בארנה בירושלים מה קורה לאוהדים היום בסידרת ההפסדים.
יש לי אהבה והיא תנצח – זו בדיוק התיאוריה של העני.
יאללה מכבי.

גדי מרקוביץ 30 בדצמבר 2014

כמה פיתולים מופרכים. בכדי לנמק את צדקת הדרך? כל העניים יקנו מרצדס? אף עשיר לא ישדג לפורש? אתם פשוט יודעים הכל ובכלל לא מבינים שחוסר תחרות זה לא ספורט. נקודה.
כשאני מועמד לאמן בשחמט משחק עם הבת שלי שחמט זו לא תחרות. אני בלי אדרנלין והאמת שאין לי בכלל עניין במשחק מלבד זמן האיכות עם הנסיכה שלי.

איציק 30 בדצמבר 2014

באר-שבע היתה הרבה שנים אלופת המדינה בשחמט. נראה לך שהיא היתה מותרת על עוד אחת, כי לא מעניין להיות מקום ראשון? בספורט תחרותי אתה צריך להישתדל להיות מקום ראשון ללא קשר לכמה פעמים זכיתה קודם ברצף. לכן כל הטיעונים של "לא מעניין אותי להיות כל-כך הרבה פעמים ראשון" לא תקפות כי אז אתה לא ספורטאי. הסיפור עם הבת נכון אך לא רלוונטי לספורט תחרותי.
כאשר מדברים על כך ששימעון מזרחי עושה דברים לא מוסריים, וזה מקומם, אז זה נושא אחר. אך כאשר אומרים לי שלא רוצה להיות ראשון (כל עוד זה בהליך תקין, כן גם מוסרית) לא רואה קבוצה שבמחזור האחרון תותר על אליפות, אצן שיפסיד זהב אולימפי כי כבר יש לו שתים כאלו. סלח לי, אבל מבחינתי זה בולשיט. אם אתה כזה אין לך מה לעשות בספורט תחרותי, לך לשחק דוקים נגד הסבתא. אפילו בימי שישי כשאני משחק כדורסל עם חברים אני לא מוכן להפסיד (אם קורה אז קורה, אבל לותר… למה?).

יואח האדום 29 בדצמבר 2014

יותר מהכל הוא מעורר רחמים . יותר מ40 שנה אני סביב הספורט ובחיים לא ראיתי אותו מחייך. רבאק תוציא את המקל יא מקובע אנאלית .
בחיים לא הייתי רוצה שכך תיראה הקבוצה שלי .
זו תפיסה מנוגדת לאיך שספורט צריך להיות בעיניי .

wazza 29 בדצמבר 2014

מודה מראש לא קראתי את כל הפוסט אלא רק את החלק שבו אתה מתלונן שהקבוצה שלך לוקחת 45 שנה אליפויות או משהו כזה, ואחרי זה אתם לא מבינים למה שונאים אתכם…

אמיר 30 בדצמבר 2014

עוד פוסט הזוי ומנוכר של מכביסט עם רולקס חובב שמעון מזרחי.

טל הגיע הזמן שתודו שנמאס לכם מההתנהלות של הנהלתכם בבנית הקבוצה שמוחקת כבר שנים כל קשר לישראלים.
הנהלה שבשבת החליטה שיותר חשוב למנוע!! כן למנוע טל מאוהדיה שלה לבוא למשחק , אותם אוהדים שאין להם כסף לשלם
כמוך אלפי שקלים בשנה כמנויים, אותם אנשים שבסה"כ רצו לבוא בשבת עם הילדים שלהם לראות כדורסל,
אבל הסבא החביב שלך החליט שיותר חשוב למנוע כסף מהפועל ולכן מכר כרטיסים רק למנויים שלו בנוסף לחסימה של יציע שלם
בטענה שיקרית שאוהדי הפועל התפרעו בו. (אם אתה מפחד שירקו על אוהדיך שם, תושיב אותם למעלה ואת אוהדי הפועל למטה, או תתן לאוהדי
הפועל לקנות לשם כרטיס).

שבת האחרונה גרמה לי לשנוא יותר את אותו סבא חביב שלך, אותו איש טוב שכלום לא נדבק אליו, אותו אחד ש"לא" ידע שמתחת לאפו
יש בנק פנאן. אותו אחד שהחזיר את פניני להיות קפטן. אותו אחד שהוא "רק" אוהד מכבי ולא מתנהג כמו ביבי או כמו מנהיג צפון קוריאה.

די לתמימות שלך ושל חבריך הצהובים.

אני אישית שמעתי ממספיק אוהדי מכבי אמיתיים שנמאס להם משמעון מזרחי ומהתנהלות הדורסנית והמגעילה של קבוצתכם. הגיע
הזמן שגם אתה תעשה את הצעד.

רועי 30 בדצמבר 2014

תחושת העליונות המוסרית שלכם (ביטוי שאתם מאוד אוהבים בהקשר של אוהדי מכבי) פשוט מדהימה.
בוא נחשוב מה היה קורה לו יו"ר מכבי תא, שמעון מזרחי, היה עם ישראלי בכיר פצוע, ו 24 שעות לפני משחק גביע נגד הפועל, עותר לבית הדין על מנת לבטל/לדחות את המשחק בטענה מגוחכת על חלוקת כרטיסים (שנעשתה על פי התקנון), בוא נחשוב איך היית קורא להתנהלות כזו…
יש לי – דורסנית ומגעילה.

פעם אחת בחיים שלכם תסכלו על עצמכם ולא על מכבי, אני יודע, זה מפחיד מה שאתם עלולים לראות.

רועי 30 בדצמבר 2014

וכמובן החלק האהוב עלי – שאומרים לנו אוהדי מכבי מה אנחנו רוצים,
את הקשקוש על זה שאוהדי מכבי רוצים ציביון ישראלי אתה יכול למכור לפדרמן שהלך והחזיר מספרד את ליאור פאקינג אליהו ב 800 אלף (!!!!!) דולר. את רוב אוהדי מכבי זה לא מעניין.

שמעון 30 בדצמבר 2014

איך אני אוהב להסתכל על הסבא החביב הזה, אחרי עוד הפסד של הצהובים בדרבי :)

איציק 30 בדצמבר 2014

אני חייב לציין שאני אוהד מכבי עם קרון של תלונות להתנהלות של שימעון מזרחי ושאר חברי ההנהלה הן מבחינה מוסרית והן מבחינה ניהולית, אבל…. רק בשביל לקרוא את כל התגובות של אלו שבאו מאהבה ומגיבים מאהבה היה שווה שטל יכתוב את הפוסט הזה. הבנו, את לא סובלים אותו, שונאים אותו, חלקכם מאהבה מאחלים שהוא יתאבד… תרגיעו, זה סך הכל פוסט אישי של טל… תגידו תודה שההנהלה המגעילה הזו לא אצלכם, אך למה כאלו אמוציות… יום נפלא לכולם.

גדי מרקוביץ 30 בדצמבר 2014

לא רואה שום שנאה – רק ביקרת עניינית לעוד פוסט שחצני.
תאמין לי שביום יום שמעון לא מעניין אותי – הוא אחד משרשרת אנשים במדינה שמתנהגים שהעם הוא נתינים שלו. פאינה לא יותר טובה.

איציק 30 בדצמבר 2014

גדי, אתה לא מדבר על שינאה אך בתגובות שלך רואים שאתה לא סובל אותו. האמת, גם אני מזמין הביתה אנשים אחרים. הבעייה מתחילה כאשר מערבבים מוסר עם חוק. כלומר כשמספרים לי שמזרחי ואייל גולן שניהם לא מוסריים ומגעילים, אני מוכן לקבל זאת. כאשר משווים את מזרחי עם הירשזון, אני יתקומם, כיוון שאחד הורשע בפלילים ועל השני מספרים (פאינה על הגבול כי טרם הורשעה ועומדת לה הזכות עד שלא תורשע). אני לא בא לומר שחוסר מוסריות זה בסדר, ממש, ממש לא, אך ההשוואה מקוממת.לומר שהוא פושע אך לא נתפס, גם לא מקובלת עלי. אני זוכר את הוויכוח הגדול בנושא לאנס ארמסטרונג. אני היתי נגד שלילת התארים שלו עד שלא יוכח שהוא אשם. אמרתי שלהליך יש חשיבות גדולה ולשלול את התארים רק כי "הרי לכולם ברור" או "עזוב, לא מאמינים לא" או "קראת מה כתבו" לא מקובל עלי. ברגע שהודע והורשע, זה היה ברור שחובה לשלול. אותו דבר לגבי מזרחי… לא ברור שהוא כמו הירשזון… ההשוואה לא מקובלת.
נ.ב.: גם אני לא חושב על מזרחי בשותף, ורק טל עם השטויות שלו, הכניס את כולם לבלגן שמתרוצץ אצלו בין האוזנים…

גדי מרקוביץ 30 בדצמבר 2014

מזרחי הוא לא העניין. הבעיה היא עם אלה שמסבירים לי שזה לא בסדר שאני לא הייתי רוצה יושב ראש כזה.
אז אני לא ונימקתי זאת בפרטים ואז אומרים לי שאני צבוע.
זו כבר חוצפה.
חוסר מוסריות זה לא דבר פלילי אבל לחייב אותי לשיר את יפה שלי ואת מי שמאמין לא מפחד זה גועל נפש.

איציק 30 בדצמבר 2014

מי אמר שאתה צבוע בגלל זה. אני כיניתי את תגובת איתמר כצבועה כיוון שממנה השתמע שמיזרחי חסר מוסר וכל השאר צדיקים גמורים, וכל זאת עוד ממי שבא מאהבה גמורה. זה מכעיס ומעצבן.
לגבי גועל הנפש מחוסר מוסריות בבקשה, ועדיין אם משווים אז צריך להשוות לגועל נפש אחר ולא למישהו שהורשע בפלילים, ותאמין לי יש מספיק כאלו.

אהד 30 בדצמבר 2014

איציק, רק לציין בפניך ששאלת ההורשע/לא הורשע היא לא הדבר הכי חשוב בעולם.
פליקס חלפון הבריח סמים והורשע. אייל גולן עשה מעשים דוחים וידועים, אך מנגד לא הורשע. אני עדיין מעדיף את חלפון על פני גולן בכל יום נתון. אני גם אעדיף לחבור לגנב ידוע ומורשע ולא לאדם שלמשל, מזניח את ילדיו.

איציק 30 בדצמבר 2014

זה בסדר גמור, רק צריך להשוות עגבניות עם עגבניות ושמעונים עם שמעונים. ההשוואה לא נכונה ללא קשר למי יותר גרוע. בינינו, אני גם לא כל כך מתלהב מפליקס חלפון, ולא רק מאייל גולן. כזה אני…

טל בן יהודה 30 בדצמבר 2014

סליחה

איציק 30 בדצמבר 2014

סלחתי… על מה?

טל בן יהודה 30 בדצמבר 2014

כתבת שהכנסתי את כולם לבלאגן. התנצלתי על כך

איציק 30 בדצמבר 2014

למה? זה טוב…
אנחנו לא מסוגלים בלי בלאגן. אתה יודע מזה סטרס עם טיפולים רציניים לילדים ברגע שמסדרים להם את החדר :-)
יאללה בלאגן ;)

כסיפוביץ 30 בדצמבר 2014

אין דבר כזה פרסום רע :-)

אדם בן דוד 30 בדצמבר 2014

יש משהו בסיסי שאני לא מבין בלוגיקה שלך
A- כל אחד היה רוצה יו"ר כמו מזרחי אצלו בקבוצה והיה מצדיק את ההתנהגות שלו לו היה מוביל את קבוצתו
B- אדם יכול לבחור לעצמו קבוצה (בפעם הראשונה- מסכים שקשה להחליף)
מכאן נובע-

C- כאשר הייתי ילד יכולתי לבחור לאהוד את מכבי

לא עשיתי את זה כי A שיקרי.

יש דברים שלא עושים. יש דברים שהם גועל נפש. יש דברים שניצחון לא מקדש.
אם יש אוהד מכבי אחד שבאמת אבל באמת מאמין שהבנק של פאנן לא היה ידוע למזרחי שיקום.
אם יש אוהד מכבי אחד שחושב שתקין שטל ברודי יכול להיות יו"ר ועדה שבוחרת להעניק למזרחי פרס ישראל (על סמך המלצה שהוא עצמו נתן) בטענה כי :"לטל ברודי אין כל זיקה לשמעון מזרחי" שיקום.
נו באמת
יש דברים שלא עושים.
המדינה שלנו מנוהלת ע"י החוק הידוע ממלכוד 22
מותר להם לעשות לך כל מה שהם יכולים. והם יכולים לעשות לך כל מה שמותר.
האיש הוא סמל בעיניי לתפיסה שאפשר להתעמר במי שחלש ממך רק כי אתה יכול.

יואח האדום 30 בדצמבר 2014

תסתכלו עליו – כך נראה חזיר .

אני אוהב שוקולד , במנות קטנות . יותר מידי שוקולד – לא כיף . יותר מידי שוקולד עושה מיגרנה . ומשמין .
החזיר לא אוהב שוקולד אבל אם תשים מולו סיר שוקולד הוא יחסל אותו . הוא ירצה עוד – החזיר רוצה להשמין .
טל בן -יהודה חושב שכולם רוצים להיות חזירים , יש כאלה שמצליח להם ויש כאלה שלא .
זו השקפה מכביסטית אופיינית: . הם בעלי הדעה . תמיד נחרצים, תמיד צודקים .תמיד יודעים מה כולם רוצים . יש רק דרך אחת .
אני לא רוצה להיות חזיר .
אני אוהד הפועל – מה זה אוהד הפועל מבחינתי? אני ככלל תמיד בעד האנדרדוג .להיות בעד האנדרדוג אומר שברוב המקרים הקבוצה שאתה לוקח איתה צד לא תצליח .
יש לכלל הזה שני חריגים : אני תמיד אהיה בעד הפועל (גם אם היא תשחק נגד מרמורק ) ותמיד אהיה נגד מכבי (גם אם תשחק נגד ריאל מדריד בכדורגל)..
מה השאיפות מבחינתי , כאוהד הפועל?
1. לרוץ במאבקי האליפות עד השלבים הסופיים.
2. להגיע לשלב הבתים באירופה .
3. לנצח דרבים ומכל מקום לא להפסיד בדרבים.
4. שמכבי לא תיקח אליפות .
אליפות? תן לי פעם ב5 שנים – לא רוצה יותר מזה.(כן . אני יודע שגם פעם ב5 שנים זה לא מה שהמועדון שלנו מסוגל לעשות).
עכשיו יבוא טל בן יהודה ויגיד שאני שקרן . איך יכול להיות שאני לא רוצה אליפות כל שנה? לא רוצה !
לא מעניין אותי להנות מהמובן מאליו ,לא רוצה טרמפיסטים ,לא רוצה לזייף אורגזמות בטקס גזירת הרשתות המסורתי , לא רוצה להתאכזב מלהיות שני – הרבה פעמים סבבה לי להיות שני .
זו תפיסה אחרת .אולי זו תפיסה עקומה , אולי מוסרנית אבל היא תפיסה אותנטית (לא צבועה).
זו תפיסה שאומרת שיופייה של האישה אינו נגזר ממספר השרשראות שהיא עונדת לצווארה (משפט של מושיק תאומים ודי אם נזכיר את השם הזה בטור על שמעון מזרחי כדי להבהיר כמה אנחנו באמת עקומים).
מה שפתטי בעיניי בכל הסיפור הוא איך זה שאנחנו כל כך מטרידים אתכם.
אתם הרוב המוחלט : על כל 100 איש שישתחוו בפני שמעון מזרחי יהיה ,אולי, אחד שיגיד שהוא לא סובל אותו אבל האחד הזה ידיר שינה מעיניו.
כנראה שחזיר לא מסוגל לעכל שיש גם חיות אחרות .

בלייק 30 בדצמבר 2014

אז אני מבין שאם, בעזרת השם, הפועל תיקח אליפות, יש לצפות בעונה שלאחר מכן, שלא תעודדו את הקבוצה כדי חס וחלילה לא לקחת עוד אליפות חזירית ומשוקצת? מכיוון שאתם קבוצת אוהדים, גם ההנהלה תדאג לשחרר כוכבים ולהוריד את רמת האימונים?

אני לא רוצה לקבוע כלום, אבל אין לכם אפילו שמץ של מחשבה שאולי אתם מסתפקים כרגע במועט כי גם המועט הזה גדול יותר מסך הישגי הקבוצה ב- 40 השנים האחרונות? משפט כמו "עם האוכל בא התיאבון" הוא המצאה מכביסטית? כי יכולתי להישבע שזאת המצאה של משה קשטן באחת הפעמים שזרקו לו עצם לחדר הארכיון….

*סליחה על ההכללה, אבל מקריאת התגובות כאן עושה רושם שזאת דעה די מייצגת.
** אני אוהד מכבי בכדורגל, לא בכדורסל (כנראה לא אוהד אמיתי לפי לא מעט מכביסטים "אמיתיים").

יואח האדום 30 בדצמבר 2014

עוד פעם אותה הגברת בשינוי אדרת . אני מנסה להסביר שכך אני רואה את הדברים ואתה מנסה להראות שהכל זה איזה תירוץ של לוזרים ואם רק היינו יכולים , היינו בדיוק כמוכם . אז לא- לא רוצים להיות כמוכם. מה העניין?
לא צריך להסיק מזה שהפועל לא רוצה לרוץ לאליפות בכל שנה , מדובר בספורט תחרותי אבל מבחינתי , כאוהד, זה פחות קריטי .
לשאלתך – אם הפועל הייתה לוקחת אליפות הציפייה היתה לעוד אליפות בשנה שאחרי .
אבל אם זה היה הופך לשגרה – אז זה היה מפסיק לעניין.

בלייק 30 בדצמבר 2014

אני אוהד מכבי מלידה (טוב, מגיל 5-6 בערך, לא זוכר). בזמנו אהדתי כל מה שצהוב והתחלתי לפתח סלידה לכל מה שאדום. "בזכות" אחי שאהד את חיפה גם הירוק התחיל להציק. כל הבחירות הספורטיביות, וגם כמה שלא, נקבעו בהתאם לצבע החולצה. עד היום אני אוהד של הלייקרס למשל (השידור הישיר הראשון בטלוויזיה הישראלית מהאן.בי.איי אם אני לא טועה: אחד ממשחקי הגמר באחת העונות בהן הסלטיקס והלייקרס נפגשים. מאז אחי אוהד בוסטון ואני אוהד לייקרס. העולם היה מקום מאוד פשוט אז).
את מכבי בכדורסל לא ממש הפסקצי לאהוד. הליגה פשוט הפסיקה לעניין. ואז התחילו לשדר משחקים מליגת הכדורסל בשידור חי, וחזרה לי ההנאה מצפיה בכדורסל ישראלי. לא בזכות מכבי. אחר כך קלטתי שאני מעדיף שיואב ספר הצעיר, אלימלך, הבלולים, דנזל ושות יגיעו לבאר וגם ישתו פעם ב-. כלומר, אנחנו יותר דומים ממה שאתה אולי חושב (למעט הבחירה הראשונית בצבע החולצה). זה תסריט דומה למה שכתבת שאתה היית עושה אם הפועל היתה מתחילה לזלול תארים. ההבדל הוא שלי זה קרה (וכנראה לעוד לא מעט אוהדים אחרים), ואצלך זה עוד לא נבחן במציאות.
ממש לא כתבתי שאתם לוזרים. התכוונתי שזה ברור והגיוני שתסתפקו במועט בשלב הזה. גמר פלייאוף זה הישג אדיר להפועל בתקציבים הנוכחיים. אבל זה קשה יותר להגיד אחרי אליפות – בוא ניתן למישהו אחר לזכות הפעם. גם לא אחרי 2, 5 או 10. כשהרצף מצטבר אתה עשוי (עלול?) להבין שאתה אוהד פיקציה, ולא קבוצה שמתחרה בספורט תחרותי, כמו שקרה לי.
אני מבין שהתשובה לשאלה ששאלתי היא שלא, אין לכם שמץ של ספק איך הייתם מתנהגים אחרי רצף אליפויות. להבנתי, אתה טוען שהייתם מפסיקים לאהוד את הקבוצה או חותרים לפירוקה וחלוקת משאבים יותר הוגנת בליגה? יכול להיות שזה נכון עבורך, אבל אני מצטער אני לא בטוח שזאת דעה מייצגת. ההיסטוריה הכללית מוכיחה אחרת. מאחל לכם לעמוד במבחן כזה, תעשו מה שתעשו.

בלייק 30 בדצמבר 2014

אוקי, הבנתי. אתם לא אוהבים את שמעון מזרחי כי הוא דורסני, אינטרסנט, חמדן, מניאק, אחד ממהרסי הכדורסל הישראלי. הכל ברור וידוע.
מה לא אהבתם באובארוב? אהובה תומר? איציק קאמרי? (הרשימה עוד ארוכה, אבל הנקודה ברורה אני מקווה)
מה ההבדל? שמעון נשאר שנים והוא בפרונט. האחרים הם סתם ניצבים חסרי פנים בתיאטרון השנאה.

רגע, יש עוד שם מעניין שלא אהבתם בגלל הדורסנות והרס ענף ספורט כלשהו – אלירן עטר. חשבתי שהקהל של הפועל סולד מפלילים, איפה קולם כשאלירן עטר, שנוא נפשם, עומד להגיע לקבוצה? איפה קולם היה כשאלי טביב הגיע (והרס קבוצת כדורגל, לפחות לא ענף שלם)? איפה היה קולם כשחיים רמון הגיע? מה לגבי הקפטן האהוב שהוא גם עבריין מורשע? מה לגבי הקפטן מהכדורסל שלא מצליח למצוא טיעונים נגד שירי שואה חוץ מהעונשים שהקבוצה תקבל?
איפה העליונות המוסרית של האדומים בענף הכדורגל (והרי רוב הקהל משותף)?

אתם יכולים לשכנע את עצמכם (ולנסות לשכנע אחרים) שאתם שונים, טהורים, אוהבים ואנרכיסטיים חינניים. המציאות מראה שכקהל אתם בוחרים מטרות קלות ועפים על עצמכם. את טיעוני המוסר אתם מוסיפים בדיעבד ובהתאמה למצבים משתנים.
בתור קהל כל כך נעלה, בעל מוסר גבוה מזה של הקהל הצהוב, יש לכם קצת יותר מידי רקורד בהפצת שנאה, אירועי אלימות קשים וחוסר סובלנות (לא ניכנס שוב לרשימה, כל הזמן נוספים מקרים. ושוב תודה לפואד) בשביל להתבסס על "האדמה הגבוהה יותר" (אולי להתבוסס בבוץ).

* אני אוהד מכבי בכדורגל, לא בכדורסל (כנראה לא אוהד אמיתי לפי לא מעט מכביסטים "אמיתיים").

אהד 30 בדצמבר 2014

אתה נובח על העץ הלא נכון. אין פה שום אוהד הפועל תא שקילל את שורה או את אהובה תומר, או שתמך בפואד או באירועי אלימות אחרים.

בלייק 30 בדצמבר 2014

אז אני מבין מהתשובה שלך שמי שהגיב כאן כן קורא למזרחי להתאבד?
זאת לא הנקודה. יש כאן אוהדי הפועל שמייחסים לקבוצה האדומה ולקהל האדום עליונות מוסרית. מצטער, אני לא רואה אותה. גם הדוגמאות שציינתי מצביעים על בעיה של חלק מהמגיבים כאן לראות את הדבשת של הקהל שלהם. ברור שהקהל של מכבי לא מושלם, אף אוהד צהוב כאן גם לא טען את זה. משום מה, ולמרות שכל העובדות סותרות את זה, האוהדים האדומים, כולל אלה שהגיבו כאן, בטוחים שהם נעלים כי שמעון מזרחי וכי מכבי תמיד אלופה.

גדי מרקוביץ 31 בדצמבר 2014

אני לא מקלל ומתרכז בלעודד את הקבוצה שלי אבל לא מבין במה "שמעון מזרחי תתאבד" יותר גרוע מ"אלונה יונה, אלונה יונה, אלונה חוצצת לכל השכונה" או שאוהדי מכבי שרים שירים דוחים למאור בוזגלו ?

עצם העובדה שמותר לקלל כל דבר (מבחנתי לאסור זאת וגם לאכוף זאת) אבל רק את שמעון אסור מראה שיש פה עסק עם תמנון רב זרועות.

בלייק 31 בדצמבר 2014

לעניין המוסר של אוהדי מכבי – אין לי ויכוח איתך. הקהל הצהוב מקלל ושונא לא פחות מקהלים אחרים (טוב, אולי פחות מהקהל של הפועל). כמובן שרק חלק מהקהל וכו. אבל התפתח פה דיון כאשר אוהדי מכבי טוענים שכולם גרועים, ואוהדי הפועל טוענים בגדול שהם יותר טובים (הם כקהל לא ייטפלו למישהו שלא מגיע לו, ולשמעון מגיע כי הוא שמעון. אף הנהלה אחרת לא גרועה כמוהו, אפילו לא מתקרב), וזאת צביעות ויהירות.
לגבי הקללות כלפי שמעון מזרחי – אני חושב שזה יותר עניין של נורמות. גם שירי שואה משכו הרבה אש. הם יותר גרועים מלשיר "אמסלם ההומו"? כן ולא. מצד אחד בישראל במיוחד יש רגישות לנושא, מצד שני קללת הומו היא גזענית בעיקרה. השיר שציטטת מושר בארץ במשך שנים (כשכמובן מחליפים את השם בהתאם לנסיבות). לקרוא למישהו להתאבד כרגע זה מחוץ לנורמות המקובלות בישראל במגרשי ספורט.

אהד 1 בינואר 2015

פספסת לגמרי את הנקודה חביבי.
אף אחד כאן לא אומר שמגיע לשמעון. מה שאומרים כאן הוא שהבנאדם אינו איזה דוב קואלה מתוק, אלא אדם לא מוסרי (במישור הספורטיבי) ושלא היינו רוצים אותו מנהל את הקבוצה שלנו.

בלייק 1 בינואר 2015

הההממממ…. עברתי על התגובות. מתוך אוהדי הפועל/יוצאים נגד שמעון מזרחי אתה היית היחיד שלא טען שמגיע לשמעון כי הוא שמעון. כל שאר הדיונים עסקו בעליונות המוסרית של הקבוצה ושל הקהל של הפועל (או לפחות לא הקהל של מכבי), ועל כך ששימעון גרם לכל כך הרבה נזק לכדורסל הישראלי שמגיע לו כל מה שהוא חוטף.

יואב 30 בדצמבר 2014

עליונות מוסרית מיי אס.
אין סוף לרשימת הרוע המצטברת שלהם(בלייק ציין רק כמה).
שמעון תמיד ידע למה…

יואב 31 בדצמבר 2014

ללא שמעון, אוהדי הפועל לא היו יודעים מה זה צעדים.
כמו שעכשיו הם מנסים ללמוד מה זה פאסיבי.

Comments closed