הנדון: סליחה, טעינו

מכתב ההתנצלות שמגיע לכולנו

sorry

הוראות הפעלה לגורמים הרלוונטיים: הדפיסו את המכתב המצורף מטה (Ctrl + P) וחתמו בסופו, על הקווים. בהצלחה ובבקשה.

———————————————

קוראים, מאזינים, גולשים וצופים יקרים,

לפני שאנחנו מתחילים, ברצוננו לציין שמה שקורה כאן ועכשיו זהו דבר נדיר, אז בבקשה אל תתרגלו לכך. למעשה, ייתכן ומדובר בתקדים עולמי. אבל, זה נעשה כי הרגשנו את הצורך בצעד מן הסוג הזה. המקרה המדובר די ייחודי, אפילו בעולם הספורט המשוגע שלנו בישראל, והיינו חייבים להתייחס אליו באופן פרטני.

אהמ, זה קצת קשה, אז תנו לנו שנייה. או שתי שניות. תנו לה דקה או שתיים. אולי תצאו מכאן לאתר אחר, ותחזרו עוד שבוע? לא? אוקיי, נעשה את זה עכשיו. אוף, לא קל. אבל אין מה לעשות, מדי פעם מגיע הרגע הזה שבו כל אחד מאיתנו צריך להישיר אליכם מבט ולומר את האמת. אז הנה זה בא. מיד. יאללה כבר. די, מה אנחנו עושים עניין, זה לא כל כך קשה. הנה אנחנו זורקים את זה החוצה. נשבעים. הנה זה מגיע (תנו לפניני להניף את הגביע!).

מה, לא מצחיק? פניני לא הסיח את דעתכם? אתם עדיין רוצים לשמוע את המילים האלה הא? טוב, אז באמת שלא נותרה לנו ברירה. הנה אנחנו הולכים לומר אותן, או לכתוב אותן, או לחתום עליהן. עוד חמש שניות. ארבע. שלוש. שתיים. אחת. אתם עדיין כאן? אוקיי, אתם לא בסדר, כי זה באמת קשה לנו. אל באנדי שאומר "אני אוהב אותך" לפגי? זוטות. אישה שאומרת לבעלה "טעיתי"? בוטנים. זה קשה פי 1000 משתי הדוגמאות האלה יחד. טוב, חאלס!

הנה זה, *נשימה עמוקה פנימה והחוצה*:

סליחה, טעינו.

פפפפיייייוווווו. זה מרגיש כאילו משקולת של 100 ק"ג נפלה לנו מהכתפיים. זה היה קשה. וואו, אנחנו לא יודעים אם אי פעם אמרנו את המילים האלה. אתם יודעים מה? אנחנו אפילו מתחילים להרגיש טוב עם זה. כן, טעינו בגדול. בעצם, אמרנו "גדול"? התכוונו טעינו בענק. טוב נו, טעינו בסדרי גודל שספק אם ראינו כאלה טעויות בעבר.

צפינו תאונת דרכים. צפינו תאונת רכבת. צפינו תאונת מטוס. צפינו הידרדרות, התרסקות, התפוצצות. צפינו אסון בסדרי גודל של צ'רנוביל, האיטי וקתרינה. היינו בטוחים שמה שיקרה במכבי ת"א של העונה יגמד את כל אלה יחד. הרי זה היה מודפס על המהלך הזה באותיות שחורות ענקיות, מקועקע על המצח של כל אלה שרקמו את המהלך. למען האמת, אנחנו עדיין מגרדים את הראש ולא מבינים איך זה לא קרה, אבל העובדה היא ששגינו, כי…

השילוב של גיא גודס ופיני גרשון, עובד.

אנחנו יודעים, חפרנו לכם ימים כלילות שאין כל סיכוי בעולם הזה, ביקום הזה, בגלקסיה הזו… שזה יעבוד. אמרנו, כתבנו, סימסנו, הפצנו וצייצנו שזה יתפוצץ. היה ברור לכולנו שזה בדיחה, שזה נלעג, שזה בלאגן, שמדובר במשהו מביך, מביש ומעליב. שחזינו בבושה, חרפה וכלימה, שזה ב-י-ז-י-ו-ן, שזה נורא, שזה "כל כך ההנהלה של מכבי ת"א", שפיני זה פיני, שהוא לא יוכל להתאפק, שזה נועד לכישלון, שזה יתפוצץ להם בפנים, שזה רק עניין של זמן. כל ילד בן שלוש יכול לראות את זה.

כן כן, הבטחנו לכם שזה יקרה. הצהרנו שגיא גודס מסכן, שזה הדבר הגרוע ביותר שהיה ניתן לעשות למאמן חדש שמקבל את ההזדמנות לה חיכה ארבע שנים. שגם אם פיני מבטיח שהוא לא ייקח את הקבוצה, ברור לכולם שכן. שאין שום מצב שהמאמן יוכל לשלוט בחדר ההלבשה ולהוביל את הקבוצה אחרי מהלך שמרסק לו את הביטחון העצמי בצורה כזו. סימנו לכם את המהלך הזה כנקודה שמהווה את תחילת הסוף.

אז אמרנו. אתם יודעים איך זה, אנחנו חייבים לכתוב ולדבר, זה המקצוע שלנו. זה רק מראה שאתם לא צריכים לקחת אותנו כל כך ברצינות כל הזמן, כי אנחנו לא באמת יודעים משהו שאתם לא. אנחנו יורים באוויר, מדי פעם נפגע במשהו שעבר במקרה בקו האש שלנו. איך אומרים? "גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום"? אז אנחנו השעון הזה. אנחנו באמת מצטערים שהפצנו דברי בלה, לא התכוונו.

בסדר? יופי.

עכשיו שזה מאחורינו, אם נהיה כנים עם עצמנו לכמה רגעים, באמת יש חטא גדול עוד יותר מהטעות הזו. העובדה היא שפקפקנו בהנהלה הטובה ביותר בספורט המקצועני, בטח שבישראל, כנראה באירופה, אולי בעולם. עצמנו את עינינו והתעלמנו מה-100 תארים שהמועדון הזה הגיע אליהם בעונה שעברה. הסטנו מבטנו הצידה משישה גביעי אירופה ועוד תשעה גמרים. ביטלנו את הריצה המטורפת שלהם ב-45 השנים האחרונות בישראל. משום מה הסקנו שמדובר בחבורה של חובבנים, שמדובר בהנהלה שאיכשהו עושה את כל הטעויות האפשריות. אבל התבדינו. קצת כמו האליפות אירופה בשנה שעברה, שוב המעטנו ביכולת של המועדון הזה לגרום לדברים לעבוד. ועל כך, אנחנו באמת מתנצלים ומתחרטים. (אתה קורא את זה דון שימון? אנחנו מתחרטים. בבקשה אל תניח לנו ראשי סוס במיטות. בבקשה!)

לסיום, למרות שזה מכתב התנצלות, אנחנו מרגישים צורך להשאיר אתכם גם עם אזהרה. אל תצפו מאיתנו להשתנות. בפעם הבאה שמשהו כזה יקרה, אנחנו נתנהג בדיוק באותה הצורה. אנחנו נירה לכל עבר, נקטול כל דבר שזז, נשחט כל אחד שמעורב. אז מה אם בפעם הזאת העניין הסתדר, הרי ידוע שאנחנו לא לומדים לקחים או מסיקים מסקנות.

לא מאמינים לנו? הנה תסתכלו על מאמני מכבי ת"א בכדורגל. שני מאמנים שזלזלנו בהם מעל כל במה כבר הביאו שתי אליפויות… האם הפסקנו במאמן השלישי? בוודאי שלא. האם אנחנו לא מזלזלים גם בו? ברור שכן. אפילו שהוא בדרך לעוד אליפות? מה זה משנה בכלל?! לקטוללללל!!!!!!!!!!111

בינינו, אנחנו כבר לא יכולים לחכות לפעם הבאה. הארסנל מוכן, הסכינים מושחזים, הכותרות כבר בתנור, רק צריך למלא את השמות הרלוונטיים. הולך להיות נהדר, אנחנו נבקר בלי אבחנה, אתם תקראו ותיהנו להתעצבן מהקרקס. מי אמר שאין הרמוניה?

רק דבר אחד אחרון. כדי שזה יעבוד גם בפעם הבאה, ואחרי זה, ואחרי זה, אתם צריכים לשכוח מההתנצלות הזו, אחרת זה ייראה טיפה מגוחך.

שלכם,

העיתונאים

____________________________________

____________________________________

____________________________________

____________________________________

וייק אן זה: מחצית ראשונה
איפה הן הקבוצות ההן? (אבנר מתן)

25 Comments

אריאל גרייזס 18 בינואר 2015

רק על הקפיצה המוקדמת בראש והנאחס שעשית לקבוצה שלך מגיע לכם שתפסידו את האליפות ותעופו בהצלבה

טל בן יהודה 18 בינואר 2015

חחחחחח…
שנינו יודעים שזה לא יקרה.

אבל גם אם כן, כל מי שצריך לחתום על המכתב אפילו לא ציפה שהניסוי הזה "יגיע לחגים".

עמית זילברבוש 18 בינואר 2015

תהיתי מתי יהיה הזמן הנכון להעלות את הפוסט הזה מהאוב:
http://debuzzer.com/shaymes/16735/
כמו שגרייזס ציין – אני חושב שעכשיו זה עדיין מוקדם מדי. יהיה מעניין איך מכבי יגיבו לנאחס לעיל.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2015

אני חושב שבאופן כללי אף אחד לא יודע שום דבר. מישהו היה יכול לנחש בשלב הזה בעונה קודמת שזה יגמר באליפות אירופה? ככה זה ספורט, אם הייתי צריך לבקש סליחה על כל פעם שטעיתי בהערכה קדימה של משהו, הייתי מבלה את כל היום שלי בבית כנסת. אני לא רואה טעם בלבקש סליחה – אנחנו מבצעים הערכות על פי מה שאנחנו יודעים כרגע. הכי קל זה לשתוק ולא להעריך כלום ואז בטוח לא תטעה. אני לא אוהב את הגישה הזאת.

גיל שלי 18 בינואר 2015

אני בהחלט טעיתי לגבי פיני גרשון, מודה בכך.
אני עדין חושב שמכבי עפים בהצלבה ולא לוקחים אליפות (כדורסל).
בהחלט יכול להיות שאני טועה, נחיה ונראה.

גל ד 18 בינואר 2015

זה לא פיצוץ, אבל זה גם לא עובד. הקבוצה נראית רע ולא באמת ברור מי הסמכות המקצועית האמיתית על הקוים או באימונים. ואם מכבי לא תעמוד במטרות הרגילות שלה (הצלבה, אליפות) תוכל עדיין להגיד שלא צוות המאמנים אשם, אבל זה נראה לי נאיבי לחשוב שצורת העבודה הלא כל כך בריאה הזו לא קשורה.

רועי 18 בינואר 2015

אכן נראית רע, עד כדי כך רע שהיא מוליכה את הליגה הישראלית, וב TOP16 היא במאזן 1-2, כולל ניצחון על אלופת ספרד.
לא מכיר אחד שלא יחתום על כל הרוע הזה.

למה לא ברור מי הסמכות המקצועית על הקווים או באימונים ? על סמך מה אתה אומר את זה ? היית באימונים ?
זה שאחרי כל מהלך שקורה על הפרקט, הבמאי בוחר לעשות קלוזאפים רק על פיני, לא הופך אותו לסמכות המקצועית העליונה במכבי.

תני 18 בינואר 2015

אני דווקא חשבתי שנגד ברצלונה הקבוצה נראתה ממש לא רע. הרבה זמן לא שיחקו הגנה כזו.

יוסי 18 בינואר 2015

ממש לא רע? ממש טוב!
ברצלונה הראתה שגם בלי נבארו היא מהקבוצות האיכותיות ביותר באירופה.
לדעתי, נכון להיום היא טובה יותר ממכבי ומכבי ניצחה בזכות משחק גדול של פארגו, סופו ורנדל (וקצת אוחיון), ובזכות הגנה מדהימה שמאז עונת 10/11 לא הייתה כל כך יעילה ויפה לעין.

יוספיהו 18 בינואר 2015

מודה שטעיתי שחשבתי שפיני לא יוכל לתפקד כשוליה של גודס (אם כי אני מעריך שגם חלק מחברי ההנהלה שביצעו את המהלך חשבו שלפחות ככה יש להם Plan B למקרה שגודס ייכשל)

מצד שני, אני מוחה על השימוש בתואר "ההנהלה הטובה ביותר בספורט המקצועני" כי צריך להפריד בין ההנהלה שכיהנה עד ימי הג'וניורים, לבין ההנהלה הנוכחית.

אני עדיין טוען שהנהלת הג'וניורים והתנהלותה מובילה את מכבי בטווח הארוך לבינוניות.

אלעד 18 בינואר 2015

האמת, סימנתי את סוף ינואר כתאריך שבו בלאט נכנס לנעלי גודס.
עד עכשיו בלאט עומד בהתחייבויות שלו, ודווקא גודס מפתיע ושומר על הכיסא.

אריק האחר 18 בינואר 2015

טל
לגבי הכדורגל אתה צודק במיליון אחוז
לגבי הכדורסל עוד מוקדם לקבוע .
הלוואי ואתה צודק
נחיה ונראה.

ק. 18 בינואר 2015

עוד מסמך נשמר בתיקייה העמוסה שפתחתי לפני כמה שנים: "אוהדי מכבי מתבכיינים על התקשורת הלא אוהדת ולא מפרגנת להם".

ובאופן כללי, המתכון הבטוח מלהתאכזב או להתמרמר מתקשורת הספורט בישראל הוא לפתח ציפיות למשהו ממנה.

כמה אחוז מהעיתונאים (ואני לא זוכר איך אתה הגבת למהלך) יכתבו טקסטים ברוח שזילברבוש כתב וקישר למעלה?

היסטוריון של ספורט 18 בינואר 2015

בתור אחד שחזה מראש שזה יצליח ובתור אחד שאהב את הקמפיין האחרון של בנט .
אז אני לא מתנצל לא טעיתי !!!!!!

גלעד 18 בינואר 2015

1. הרבה עיתונאים צריכים לאכול את הכובע על כך שכתבו שזה לא יתפוס יותר משבועיים.
2. את הכסף סופרים במדרגות. הייתי מחכה עם פוסט כזה לאחר העליה לפיינל פור, אולי להצלבה.
3. לעיתונות הספורט בישראל יש כל כך הרבה חטאים קודמים לכפר עליהם לפני שתתפנה לעסוק ביחס לחיבור גודס-גרשון, שלא הייתי ישן עם הנעליים בציפיה. אני עדין מחכה לעיתנאי האמיץ שיפרוס בפני באופן מלא את כל גלגולי פרשת פנאן, מי ידע, מי שם כסף, מי השתיק, איזה שופט ואיזה שחקן וכולי. ויש עוד הרבה דברים, לא דווקא בקשר למכבי. זה שמנפחים כותרות וזורקים רעל בשביל עוד גליון או עוד פרסומת זה בזוי אבל מובן, זה שנמנעים מלחשוף את האמת זה סתם בזוי.

יוסי 18 בינואר 2015

טל, לדעתי זהו ניסוח רשמי.
היה כדאי יותר לכתוב פוסט על מכבי שניצחה קבוצה יותר טובה ממנה (לא כולל פיינל פור, סטטיסטיקה הזויה שערוץ 10 פרסמו. מה עם מילאנו שהייתה פייבוריטית ברורה בהצלבה אשתקד?).

יוסי 18 בינואר 2015

ולאחר ה-20 הפרש היום, תזכורת קטנה מהעבר.. מה עם כתבת המשך?
http://debuzzer.com/benyehuda/8890/

אזי 18 בינואר 2015

לדעתי באמצע או בסוף כל עונה צריך להיות נוהל "יום הכיפורים של "
שכל אתר ועיתון יפרסם אם הטעויות הכי גדולות שלו בתחזיות השונות לעונה.

כמו כן, אחרי שהמוספים המיוחדים יתפרסמו, נפגש כל שנה בכיכר העיר ונתלה את העיתונאי שעשה הכי הרבה טעויות.
באורח פלא, כל שנה זה יהיה אוהד גרינוולד.

אבי ח 18 בינואר 2015

אוהד גרינוולד מוגדר " כעיתונאי…???"

ממתי??

אלעד 18 בינואר 2015

קיצור הדברים למי שאין כח לקרוא:
מכבי קיבלה סופסוף משחק שיא משני הכוכבים שלה, והצליחה לגבור ב-2 נקודות בבית על ברצלונה מחוסרת נבארו, במשחק שעדיין רחוק מלהיות מכריע על מאבקי העלייה, זאת בזכות חסימה גדולה בשניות הסיום של העוגן שלה בשנים האחרונות (דווין סמית). וזה אומר שהיא עכשיו קבוצה גדולה.

אזי 18 בינואר 2015

לא.
זה שהיא בטופ 16 עם מאזן 2-1, מקום ראשון בליגה ושנה שעברה לקחה כל תואר שקיים – אומר שהיא גדולה!

אלעד 18 בינואר 2015

אה, וואלה? לשנייה היה נדמה לי שאני קורא פוסט מתבכיין של אוהד קבוצה שמעולם לא זכתה בדבר.

אזי 18 בינואר 2015

בכבוד מהתקשורת.
בזה היא עוד לא זכתה.

S&M 20 בינואר 2015

כרגיל, מתבכיינים.

רועי מ 23 בינואר 2015

הנהלת מכבי תל אביב לא מוציאה כסף מהכיס הפרטי. אם כן מעט מאוד. התקציב של מכבי נסמך על הכנסות קבועות וידועות. המועדון לכן יציב כלכלית ולא תלוי בעסקים של בעלים כזה או אחר.
אני לא חושב שהמדיניות הזאת תשתנה תחת ניהולי הבנים.
עם הזמן הם יצברו ניסיון רב יותר. הזלזול בבנים שהם אוהדי מכבי בנוסף וראו לא מעט משחקים מהיציע וגם דרך האימונים סביר להניח.

גם אני חשבתי שזה מהלך לא נכון קלפי גודס.

כנראה שטעינו. גם ברגעים הקשים (שלושה הפסדים שקיבלנו בראש), לא הייתי בעד לפטר אותו.
מכבי עדין לא יציבה. ההרכב לא מאוזן לגמרי, אבל גם בעונה שעברה זה היה כך.
זה שנאברו היה פצוע? נו אז? שחקנים נפצעים. מכבי לא ניצחה בקושי. אם הייתה מרוכזת יותר זה היה מסתיים ב 20 ב הפרש ולא צונח למשחק צמוד. מכבי שלטה במשחק בכל פרמטר.
הכול אפשרי גם בעונה הזאת.

Comments closed