יומן דאבל פרק י"ד – מתפנקים

כולל פודקאסט מיוחד שהוקלט אחרי עסקת ורמוט

4528

בשעות הצהריים של יום שני, משרדי הטוטו שקלו לסגור את ה"ווינר" לקראת ההתמודדות הצפויה בערב. לא היה להם שום דבר מוצק שיעיד על כך שמשהו באמת מכור מראש, אבל הפטפטת הצהובה נשמעה בקול רם ברחבי הארץ. האוהדים הצהובים דיברו על חמש חתיכות, אולי שש, ייתכן אפילו שבע. השאלה במשרדי מועצת ההימורים הייתה "האם אוהדי מכבי ידעו משהו שהטוטו לא יודע", אז הם החלו לעבוד. כלומר, הפעם על אמת. הם הרימו טלפונים וחרשו את האינטרנט. בסוף, ממש כמו ניאו במטריקס, הם הגיעו למקור.

״טל בן יהודה?״. כן, עניתי. ״שלום לך, מדברת אראלה ממפעל הפיס, ויש לי כמה שאלות אליך בנוגע לדרבי הערב״. תשאלי, השבתי. ״בכל מקום שאני לא הולכת, שמך עולה פעם אחר פעם כסוג של אוטוריטה בנושא״. הסברתי לה שאני אנסה לעזור כמיטב יכולתי כי כזה אני, בחור טוב שמנסה לפתור בעיות. ״ישנם המון דיבורים על תוצאה ממש גבוהה הערב, אוהדי מכבי ת״א משוכנעים שתהיה כאן שחיטה, האם יש כאן משהו לא כשר שמתרחש מתחת לפני השטח שמוביל לביטחון הזה?״.

השבתי לה בקצרה שזה ממש לא המקרה, פשוט הפועל ת"א עד כדי כך גרועה. למען האמת, רציתי רק  לסגור את הטלפון מטעמי ניחוס, אבל אראלה לא הניחה לי. ״אבל בכל זאת, דיבורים על חמישייה? אני צריכה משהו יותר מתשובה קצרה כזו בשביל הבוס שלי״. כשהבנתי שלא אצליח לנפנף אותה בקלות, נתתי לה את התשובה הארוכה יותר. הנה היא לפניכם, פחות או יותר (לא הקלטתי את השיחה, לכן הכל מזיכרון):

תראי אראלה, לדבר על חמישיות ושישיות לפני דרבי זה כיף. אני גם משתעשע כשאני שואל אוהדים שעובדים איתי, ״כמה ניתן להם? שלושה? ארבעה? חמישה?״, אבל האמת היא שאין צורך לקחת את הדברים האלה ברצינות. תוצאות כאלה לא קורות בדרבים. פשוט לא. כלומר, כן, אבל באופן כל כך נדיר שיש סיכוי גבוה יותר שנראה את יעקב שחר ממנה ג׳נרל מנג׳ר בעתיד הקרוב מאשר שנראה תוצאה גבוהה הערב.

״וואו, עד כדי כך?״ היא שאלה. כן, רק אל תפריעי לי באמצע. אני ממשיך.

תראי, לא משנה הפערים, והם באמת גדולים, תוצאות סמליות שכאלה בדרבי מגיעות בתדירות של פעם בדור. אנחנו עדיין מחפשים קבוצה שתשחזר את התוצאה של 5-0 מינואר 1970. זה נכון שראינו לפני שנתיים 4-0, אבל זה הגיע אחרי כמעט שני עשורים ללא תוצאה כזו. הדברים הללו לא מקריים, אלא מעידים על הקושי העצום של ההתמודדות הזו, משני הצדדים.

הנה, רק תסתכלי על מכבי ת״א של פאולו סוזה משנה שעברה, מאמן שהרבה אוהדים מתגעגעים אליו (לא נאמר בשיחה: גם אני אגב, ללא קשר לפאקו שהוא מאמן-על לטעמי). סוזה ניצח את הפועל ת״א רק פעמיים מתוך ארבעת המפגשים. שניהם בהפרש של שער בודד, אחד מהם כשכבר היה בפיגור בדקה ה-88. כנראה שהפועל הייתה יותר חזקה, מכבי בטוח הייתה אדירה, ובכל זאת, סוזה לא הצליח להשיג הפרש של שני שערים מול האדומים אף לא פעם אחת. כולנו שונאים קלישאות, אבל משחקי דרבים הם כאלה.

אנחנו הולכים לנצח הערב, אבל לא נראה תוצאה כזו שאתם שומעים את אוהדי מכבי מדברים עליה. עכשיו את מבינה? ״כן, הרבה יותר ברור. תודה״. לא לא, תודה לך.

*

לפני שאתם אומרים שאני חכם לרשום את הדברים האלה בדיעבד, לכו האזינו לפודקאסט שהוקלט ביום שישי האחרון ובו הימרתי על תוצאה של 2-0 למכבי. בסדר? עכשיו נמשיך.

תראו, אני מבין, "הייתה כאן הזדמנות היסטורית״, ״יכולנו לתת חמש״, ״יכולנו לרמוס, ואין קשר לטעויות של חכמון״. שמעתי מאז יום שני בלילה את הכל, רק שצר לי, אני לא קונה שום דבר מהסחורה הזו שאתם מוכרים. אנא מכם, אל תתעוורו מההצלחות, דעו מאין באנו ולאן אנחנו הולכים.

הרי רק קצת לפי שהעידן הנוכחי של קרויף החל, סיימנו רצף של ארבע שנים ללא ניצחון בדרבי (ארבע שנים של סבל, תסכול ועצבים), ועכשיו חלק מהאוהדים מרשים לעצמם לצאת מאוכזבים מהמשחק כי הקבוצה ניצחה ״רק 2-0״?! אתם רציניים? אם הייתי יכול, הייתי בא ומוריד לכל אחד מכם את המכנסיים כדי לתת לכם את הזאפטה שמגיעה לכם.

מכבי ת"א מנצחת בדרבי, מפגינה עליונות שייתכן שטרם נראה כמותה (בטח בעשורים האחרונים), שומרת על שער נקי ל-90 דקות נוספות (משחק שביעי ברציפות בליגה!), מתבססת במקום הראשון בפער של ארבע נקודות (מקום שעד לפני שבוע לא היינו בו למעלה מסיבוב שלם!), ואתם… אתם מאוכזבים.

וואלה יופי. הלו, הכדורגל זה עדיין לא הכדורסל, למרות המהלך השמעון מזרחי של קרויף עם גילי ורמוט. אם וכאשר מיץ׳ יחגוג 20 אליפויות ברצף, ארשה לכם להיות מאוכזבים שניצחנו בדרבי רק בהפרש של שני שערים ולא ארבעה ולנהוג כפרוות הרולקסים של היכל מנורה מבטחים.

אני מסכים שלא הייתה הרגשת קטרזיס, וזה קצת מבאס, אבל אולי זה משהו שאנחנו צריכים להתרגל אליו עם הפועל ת״א במתכונת הנוכחית שלה. הניצחון יהיה צפוי, כשאפשר רק לקוות לדברים מיוחדים שיקרו במשחקים הללו. לפעמים נקבל אותם, לפעמים לא.

אה, ודבר אחד נוסף בנושא הזה. אל תצפו שזה ישתנה בקרוב. פאקו לא הולך לשנות שיטת משחק בגלל שהמועדון פתאום הצמיח כמה אוהדים מפונקים שניצחון 2-0 בדרבי כבר לא מדגדג אותם במקומות הרגישים. ולמען האמת, המקום הראשון בפער של ארבע נקודות מבשר לו שגם אין לו שום סיבה רצינית לשקול לעשות זאת.

אני חושב שכבר אמרתי את זה בכל צורה אפשרית כאן ובפודקאסט, כשאני מדבר על הנושא של הנושא של ייצוב ההגנה על חשבון ההתקפה, אז אני אתן למישהו אחר לומר זאת הפעם ואולי תקשיבו לו (כנראה שלא, אבל שווה ניסיון). מיד אחרי הדרבי, עמרי אפק (פרשן הכדורגל האהוב עלי כבר זמן מה) אמר באולפן "חדשות הספורט" שאם מכבי הייתה משחקת כמו שהיא שיחקה במחזור השלישי מול הפועל באר שבע בווסרמיל, משחקה הטוב ביותר העונה, היא כבר הייתה בפער של 16 נקודות.

אז מעבר לכך שמכבי איבדה נקודות העונה בארבעה משחקים בלבד (אני סופר את אלה שהגיעו לסיומם), כשסביר להניח שהיא עדיין הייתה מאבדת נקודות בחלק מהן, אז אני לא יודע כמה גבוה יותר יכול היה להיות הפער כרגע. אבל נעזוב את זה, כי התשובה של שגיא כהן, כשהיא פחות או יותר חוזרת על הדברים שכבר נאמרו כאן, הייתה מעולה בעיני. הנה היא, מילה במילה, בשביל כל מי שלא מרוצה מכך שמכבי לא כובשת יותר במחזורים האחרונים:

"מכבי ת"א לא דורסת כי פאקו לא רוצה שהיא תדרוס. המאמן נתן לה לשחק חופשי בחוץ (טב"י: בבאר שבע, כשכהן מכוון לדבריו של אפק) וספגה שלושה שערים… פאקו, כמו מאמנים אחרים מהאסכולה הספרדית, מעדיף שליטה על תבוסה… הוא לא רוצה מקריות, הוא רוצה שהקבוצה שלו תחזיק בכדור, הוא רוצה שהקבוצה שלו תלחץ בחצי המגרש של היריבה, הוא רוצה דומיננטיות, לא אכפת לו לנצח 1-0 קטן שבוע אחרי שבוע אחרי שבוע…"

אני יודע ששגיא כהן הוא רחוק מלהיות קונצנזוס, אבל במקרה הזה, אני נוטה להסכים עמו לגמרי. כשפאקו מתבונן בשיטה שבה הוא משחק בחודשים האחרונים, הוא רואה קבוצה שנמצאת במקום הראשון ולא מפסיקה לנצח. זה יפה מאד שהסביבה רוצה שהיא "תביס, תרמוס, תסחוף", אני (ופאקו) מעדיף לנצח. האם אפשר גם וגם? אולי. אני בדעה שכרגע, לא שווה לסכן את הרצף החיובי של הקבוצה כדי לבדוק.

פשוט תשאלו את עצמכם מה אתם הייתם עושים במקומו. האם הייתם מחליפים שיטה שהביאה לשער נקי כבר למעלה מ-700 דקות רצופות (700!) ומקום הראשון בפער של יותר ממשחק? אני לא. ואם אתם עניתם כן, אז… השתגעתם?! אני חושב שאנחנו יכולים להסכים על כך שהעובדה שאלו הם המחלוקות שלנו מעידה רק על מצבנו המצוין.

*

במקביל לנתון המרשים של 700 דקות ללא ספיגת שער, ישנו עוד נתון שממשיך לצבור תאוצה, והוא מספר הדקות ללא שער שדה של ערן זהבי. EZ7 אמנם כבש שני פנדלים, אחד מול מכבי חיפה בסמי עופר לפני ארבעה מחזורים ואחד מול הפועל עכו בבלומפילד לפני שלושה מחזורים, אבל השער האחרון במהלך משחק הגיע לפני 600 דקות, במחזור ה-14 מול מכבי פ"ת.

שישה מחזורים שלמים שקבוצות ליגת העל משחקות מול מכבי ת"א (ולא "מכבי זהבי ת"א"), אותה קבוצה שפרשני הכדורגל שלנו הצהירו שלא תוכל לקחת אליפות, שתקרוס בלי הסטאר שלה, שהיא כלום ושום דבר בלעדיו. ו-600 דקות זה בהחלט זמן טוב לראות איך אותה קבוצה ללא זהבי מסתדרת, אתם לא חושבים?

אז בששת משחקיה האחרונים, מכבי ת"א צברה 16 נקודות (חמישה ניצחונות ותיקו), עומדת על מאזן שערים של 9-0, ומפוזיציה של מקום שני ושתי נקודות מהמקום הראשון היא עברה למקום הראשון עם פער של ארבע נקודות מהמקום השני ושמונה נקודות מהמקום השלישי. הממממ…

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אלו מספרים מרשימים בכל קני מידה והישגים לגמרי לא רעים כשמסתכלים על כך שבמהלך התקופה הזו מכבי גם התקדמה שני שלבים בגביע המדינה (באחד מהם זהבי נכנס כמחליף). למעשה, אחד יוכל לטעון שהביטוי "מכבי זהבי ת"א" הוא ריק מתוכן, פיקציה, בלון מנופח שכל האוויר יצא ממנו, תיאוריה מופרכת נוספת של כמה חברה שמנסים ליצור סיפור היכן שהוא לא באמת קיים.

אם זו באמת הייתה מכבי זהבי ת"א, אז רק הגיוני שבששת המשחקים האחרונים הקבוצה הייתה מידרדרת למקום השלישי ואולי אף נושרת לגמרי מהמירוץ לאליפות. במקום זאת, היא השתלטה עליו בצורה דומיננטית והשאירה לאחרים עפר. לא יודע מה לומר לכם, זה באמת מוזר לי. בואו נקווה שהבצורת של פיופיו תסתיים בקרוב (אולי כבר ביום ראשון נגד מכבי נתניה), והעולם שלי שוב יהיה מאורגן ו"מכבי זהבי ת"א"  יהיה ביטוי הגיוני, לפחות בתיאוריה.

*

ולגבי הרכש החדש גיל ורמוט? הכל נמצא בפודקאסט המיוחד שהוקלט אמש אחרי היום המטורף שכולנו עברנו.

מכיוון שדיברנו על החתימה בשעות הערב המוקדמות, לא כל פרטי העסקה מדויקים (שכן הם נחשפו רק מאוחר יותר) ולכן אוסיף משהו כאן. העובדה שמכבי למעשה לא ויתרה על שום נכס שלה למעט כסף מהווה ניצחון אדיר נוסף למועדון ולג'ורדי קרויף. כסף הוא למעשה המשאב הכי "זול" של מכבי ת"א כיום, משהו שלמיץ' גולדהאר יש בשפע. השחקנים שהוזכרו בעסקה (רייכרט, גולדברג או אלטמן) יושאלו בעונה הבאה להפועל ת"א רק אם מכבי והשחקנים יהיו מעוניינים בכך. לטעמי זה מעיד על כך שישנו סיכוי קלוש שנראה מישהו מהם במדים האדומים בעונת 2015/16.

ג'ורדי קרויף התנהג כדון שימון ולקח את מה שהוא רוצה כשהוא ידע בדיוק מה חיים רמון רוצה, ונתן לו הרבה מזה. בעוד שקבוצות אחרות ניסו לקחת בחלון ההעברות את מה שיש, לראות מי פנוי ואז לבצע התאמות, קרויף סימן (שוב) את המטרה שלו, והפעם ביצע. נציין שגורמים משני הצדדים ידעו שזה הולך לקרות, או לפחות שהולך להתבצע ניסיון, ובכל זאת הפועל שיתפה אותו בדרבי. אולי הייתה דרך טובה יותר מבחינת האדומים לבצע את המהלך. בכל מקרה, המנצח: ג'ורדי.

לגבי היותו של ורמוט אדום, סמל של הפועל, או כל השטויות האחרות… הסמל היחיד בספורט המקצועני כיום הוא סימן הדולר. מכבי הביאה לקבוצה את אחד השחקנים הישראלים הטובים בליגה ולא ויתרה כמעט על כלום, זו הדרך היחידה שאנחנו צריכים להסתכל על זה.

יאללה, השאר בפרק 27 כאן ב-iTunes (תנו גם ב-Subscribe) או Soundcloud או כאן ביוטיוב:

שוב חזר הצבע הצהוב - ניתוח ספרותי
קחו את זה עליכם

48 Comments

גיל שלי 4 בפברואר 2015

כל מילה טל, פשוט כל מילה

קפטן קוקי 4 בפברואר 2015

טל היקר,
אני אומר את זה בכנות הכי יבשה שאני יכול להגיד, ובלי שמץ של מליציות או התפלצנות:
את היומנים האלה צריך לאגד לספר, שעל הכריכה שלו יירשם: "המניפסט המכביסטי בעידן ג'ורדי קרויף".
זה צריך לקבל מקום של כבוד בספריית המועדון הצהוב (שקורמת עור וגידים), ואת הדברים האלה נגיד לבנינו בדורות הבאים.

טל בן יהודה 4 בפברואר 2015

מעריך את זה. תודה רבה

אזי 4 בפברואר 2015

חייב להתיחס לדרבי.
אני ממש לא מאוכזב מהתוצאה. אני גם לא ממש מאוכזב מהדרך. וזה אפילו לא קשור לזה שזה דרבי.
כן, המשחק לא נגמר עם קטרזיס, אבל זה בגלל שב30 הדקות האחרונות, ואני לא יודע למה, מכבי לא שיחקה כדורגל.
והסוף הוא מה שיושב בראש.
אם המשחק היה הפוך, ומכבי היתה פותחת עם 30 דקות רעות ואז 60 דקות ששחקנים באדום לא יודעים אפילו באיזה צורה הכדור, כולם היו הרבה יותר מעודדים.
מכבי עלתה במערך הקבוע, אבל השיטה היתה שונה לחלוטין.
ראדי בתור אחד הקשרים שיחק הרבה יותר התקפי ממה שמיטרו ונוסא משחקים.
ראדי הוא בעצם זהבי הגנתי (בצורת המשחק, לא ביכולת). מיטרו בתור קשר הגנתי דוחף מאוד קדימה ונוסא ביחד עם שניהם פשוט חנק את השחקנים של הפועל. (רק צריך לקוות שראדי יתפוס יום, מה שראינו כבר שלא קורה באופן קבוע ויכול להתפוצץ לנו בפנים)
בדרך כלל אני לא אוהב שהבלמים מעיפים כדורים סתם. במשחק הזה לא הבנתי למה לא מעיפים יותר כדורים מתוך ידיעה שנזכה בהם ברגע שיגיעו לדשא.
בן הרוש שיחק ממש התקפי. זה היה כמעט ברמה שבצד שמאל היו לנו שני שחקני אגף.
החסרון היחיד שהיה במערך הוא הוא ההצבה של זהבי בתור חלוץ. זה תיסכל אותו ממש.
ראו על זהבי שבא לו למות.
אני לא יודע אם המשחק הרע שלו זה סתם כי הוא תפס יום רע או כי הוא היה עצבני, אבל הוא היה רע.
דווקא בימים שבן הרוש משחק התקפי, אני חושב שזהבי צריך לשחק באגף שמאל ולא בתור חלוץ, כי אז יש לזהבי חופש למשוך לאמצע לאן שהוא אוהב.

אני חייב להזכיר את השם של עדן בן בסט. אני שונא אותו. באופן אישי.

ברוך הבא לגילי ורמוט.
ה"בעיה" היחידה שיש לי עם ורמוט, היא מראית העין שאנחנו באמת מביאים מלא שחקנים ששיחקו בהפועל וזה נראה לא טוב.
אבל חשבתי על זה, וניסיתי להרכיב רשימה של השחקנים הכי טובים היום שלא עברו בהפועל.
מצאתי את בוזגלו ועטר (מכבי לא רצתה את שניהם), חן עזרא (שחר בחיים לא ישחרר שחקנים למכבי) ורפאלוב וחמד (שניהם לא רצו לחזור לארץ)
זהו.
שאר הישראלים הטובים שיש היום הם זהבי, ורמוט, בן חיים, נאתכו, תמוז, דמארי ויש כאלה שיגידו גם שכטר (אני לא)
ואפשר ברשימה הזאת לספור גם את אניימה.
(ברור שיש במכבי עוד שחקנים טובים שלא ספרתי כי זה לא תורם לדיון)
אז כן, מכבי מביאה הרבה שחקנים שעברו בהפועל. זה המצב בשוק.

(כשאני קורא שוב את הפסקה האחרונה שלי אני לא מבין איך זה שהפועל היא לא מעצמת על בליגה שלנו)

תומאס נוימן 4 בפברואר 2015

זהבי שיחק טוב מאוד. מספיק להסתכל על התקציר – חוץ מהגול של ראדי, בכל מצב שמכבי הגיעה אליו במשחק – זהבי היה מעורב (לרבות הגול של מיטרוביץ). כבר כל כך רגילים לקבל ממנו שערים ובישולים, שכל משחק שהוא לא כובש/מבשל נהיה משחק "רע". תראה את ההתקפה שבא הוא שם את עדן בן בסט מול השוער עם מסירה גאונית – אותה התקפת התחילה עם עקב של זהבי. למעשה כל התקפה סבירה/שוטפת של מכבי במשחק עברה דרכו, וגם אלה שלא – הוא פינה מקום לאחרים (הוא נסגר כל כך חזק על ידי הבלמים שהוא תמיד משך איתו שניים).

אזי 4 בפברואר 2015

מקבל.
הוא לא שיחק רע – הוא היה רע מול השער.

ניב 4 בפברואר 2015

מסכים עם תומאס נוימן.

טל בן יהודה 4 בפברואר 2015

אזי,

נקודה מצוינת לגבי ה"30-60, אם זה היה מופיע בסוף במקום בהתחלה", לא חשבתי על זה, מעניין.

הצחקת אותי לגבי בן בסט. הוא תפס לך חניה? עקף אותך בתור לבדיקת דם איזה בוקר? למה באופן אישי?

אזי 4 בפברואר 2015

אני לא שונא אותו כי הוא לא טוב. גם מרגוליס לא טוב. קורה.
אני שונא אותו כי הוא משחק כמו שמשחקים כדורגל בשכונה ואז בא מישהו שהוא יותר טוב מכולם.
אז כל פעם שמישהו מחזיק בכדור, הוא רץ לידו כדי שימסור לו, לא משנה איזו פריצה מצויינת אותו שחקן עושה כרגע.
כל פעם שהוא עם הכדור הוא מנסה לכדרר עוד ועוד כאילו מתחילת העונה הוא כובש בצרורות.
ובסוף הוא מתלונן שלא נותנים לו לשחק מספיק.
הלו, אתה לא טוב!
תתחיל להשלים פעולות קטנות, לעזור לאחרים לכבוש, לעזור בדאבל פס…
אתה כבר לא בהפועל חיפה!

תני 4 בפברואר 2015

בן בסט אכן מאוד מרגיז
צריך רק להשוות ליצחקי שחזר מהפציעה. ההבדלים זועקים לשמיים.

רן 4 בפברואר 2015

+10000000

בלייק 4 בפברואר 2015

מסכים איתך לגבי הרבה דברים – המיתוג המזלזל של מכבי זהבי תל אביב, הפרשנים המגוחכים (לא רק אפק אמר את זה) לגבי ה- 15 הפרש שפשוט לא מסתדר מתמטית, המשמעות של המעבר של ורמוט…
לגבי פאקו ו"השיטה" – לבסס את כל התיאוריה על משחק אחד מצוין בב"ש שמכבי הצליחה להפסיד גם לא נשמע יותר מידי מקצועי (מצידו של פאקו, אם אכן זה המשחק שגרם לו לזנוח את הסגנון ההתקפי – גם בזה אני קצת מפקפק). אם זה עובד אז צריך להמשיך עם זה – זה טיעון מסוג הטיעונים של הפרימו'ז נגד סוזה. הרי ידוע שהרכב מנצח לא מחליפים. כן, זה עובד. זה עבד גם במחזורי הפתיחה. למעשה, מכבי הפסידה לק"ש וסיימה בתיקו עם בית"ר ועם ב"ש בשיטה הזאת. הסיבה היחידה שמכבי היתה במקום השני (ואפילו השלישי) והיום היא ראשונה היא שהיריבות שלה הפסידו יותר נקודות במחזורים האחרונים. מילא אם בזכות השיטה המדהימה היינו מנצחים את ק"ש בחוץ ואת ב"ש בבית, היה אפשר לטעון שהשיטה עזרה לצמצם את הפער, אבל ההבדל היחיד הוא שהיריבות של מכבי איבדו נקודות לקבוצות תחתית ומכבי שמרה על היציבות שלה.
ויותר מזה – ברור שהמצב היום עדיף על המצב שהיה במועדון לפני 5 שנים. יש לזה הרבה סיבות (גולדהאר, קרויף ומטה). זה עדיין אל אומר שחייבים להתלהב מכל החבילה – הכל או כלום. כן, מכבי היום המועדון הגדול בארץ. כן, כשמשחקים בלי חלוץ זה נראה רע בדרך כלל. עובדה אחת לא סותרת את השניה. כן, בשלישיית הקישור באמצע כדאי שיהיה שחקן אחד עם תרומה התקפית משמעותית, שיכול להיכנס לעומק (ולעשות עם זה משהו נוסא). למכבי יש בקבוצה שני שחקנים בטופ הישראלי בתפקיד הזה – זהבי וגם ראדי.
אפשר להנות מהמיקום של הקבוצה ואיכותה ועדיין לבקר את הסגנון. ברור שזאת לא "אליפות בלי מאמן", ויש לפאקו מניות רבות העונה (כבר לא זוכרים לו שהוא הגיע שניה לפני פתיחת העונה אחרי פתיחה מגומגמת עם אוסקר).

תומאס נוימן 4 בפברואר 2015

לא יודע. אני מאוד נהניתי מהמחצית הראשונה. הלחץ של מכבי היה משהו שלא רואים כמעט אף פעם בליגה הישראלית. הפועל לא עברו את החצי, כמעט לא עברו את "הרבע". זה היה יפה לראות, אפילו שזה לא הניב הרבה מצבים. יש משהו בשיטה של פאקו עם שלושת הקשרים – בעיקר כשנוסא משחק – שליטה אבסולוטית באמצע, מול כל יריבה, גם מול "הגדולות".

בלייק 4 בפברואר 2015

המשחק נגד הפועל לא מעיד על 10 המשחקים שקדמו לו. הלוואי ומכבי היתה לוחצת ככה כל משחק, אבל זה פשוט לא קורה.
ההבדל העיקרי לא היה נוסא, שממילא פותח כמעט בכל משחק, אלא זה שבשלישיית הקישור היה שחקן שחושב קדימה, יודע להצטרף להתקפה ולהוות איום לשער, וזה ראדי.

תומאס נוימן 4 בפברואר 2015

מכבי מעולם לא היתה מכבי "זהבי" ת"א.
אבל היא עדיין תלויה בו במידה רבה לצערי ורואים את זה דווקא במשחקים האחרונים בהם הוא לא כבש שער שדה.

זה הרי לא שהוא לא שיחק.

פשוט כל קבוצה שבאה לשחק מול מכבי, תכנית המשחק שלה הפכה ל-"נעשה הכל בשביל לסגור את זהבי, כי אין להם אף גולר אחר".
אבל התכנית הזאת היא חרב פיפיות.
שניים שלושה שחקני הגנה עסוקים בזהבי ובתנועה שלו כל הזמן – וזה מפנה כמובן מקום וזמן ליתר שחקני ההתקפה. שלא לומר שהשחקנים שעסוקים בזהבי לא תורמים דבר להתקפה של היריבה (hence, מאזן נטול ספיגות).

דווקא ההגעה של ורמוט עשויה באמת להפחית את התלות בזהבי.

קפטן קוקי 4 בפברואר 2015

משהו מדהים שהבנתי מהדברים שלך תוך כדי הקריאה – פאקו משיג בדיוק את מה שהוא רוצה.
זה אמנם קורה בליגה הישראלית, אבל כשהוא רוצה לשחק התקפה מהממת ולהבקיע 3 גולים במשחק – הוא משיג בדיוק את זה (ולאורך זמן).
כשהוא רוצה לא לספוג הוא פשוט לא סופג.
כשהוא רוצה להפחית את התלות בזהבי, הוא מפחית את התלות בזהבי. מי יודע, אולי בסוף הוא גם יצליח לעשות מבן בסט שחקן.
הבנאדם שולט באופן אבסולוטי בקבוצה שלו, ומביא אותה להשיג את היעדים שהוא קובע לה ב100%. כשאני חושב על המשך העונה הזאת ועל העונה הבאה זה ממלא אותי בציפייה ובסקרנות. הלוואי שפאקו ימשיך לעוד עונה.

ליברפול 4 בפברואר 2015

1. מסכים איתך על חלק מן הקהל המפונק וזה תפקידם של מי שזוכר ותמיד יהיה חייב להזכיר לכל אותם אוהדים חדשים איפה הייתה במכבי עד לפני עשור. אסור לנו לשכוח את ההפסדים בגביע לביתר שמשון ועכו, את כל התקוות של תחילת עונה שאחרי שני מחזורים כבר היו מתנפצים לרסיסים ואת חוסר היכולת לייצר הישגיות.
2. מעבר לכך המורשת הכי חשובה שיורדי צריך להכין\להשאיר היא הרלוונטיות. מכבי חייבת להשאר רלוונטית כל עונה ( גם אם בסוף לא יקחו אליפות ). העשור שבו היינו הבדיחה של הליגה אסור שיחזור עוד פעם.
3. פאקו חייב להשאר. מכבי צריכה המשכיות

גיסנו 4 בפברואר 2015

רק תיקון קל: תקופת החושך של 4 שנים ללא נצחון בדרבי נגמרה שנה לפני שג'ורדי הגיע אאל"ט עם ניר לוין על הקווים. פנדל של עטר, תצוגת על של חיימוב, טועמה וידין מורחקים עקב נסיון לינץ' בשופט (אבל אחרי המשחק "אני אף פעם לא מדבר על שיפוט אבל…" הקלאסי) ושער 5 מניח את התשתית לתחרות הטלת הכידון שראינו מאוהדי חיפה בסמי עופר לפני כמה שבועות.

טל בן יהודה 4 בפברואר 2015

מתקן, תודה

גיסנו 4 בפברואר 2015

האמת היא שאחרי ההעברה של ורמוט אני מבין את ה 2-0 הזה הרבה יותר. ואני אפרט.

ה 4-0 ושני הדרבים בפלייאוף של אותה עונה, היו דרבים אמיתיים. תחושת התחרות, החזרת ההגמוניה הצהובה לעיר, ומפגן עצמה. אחרי שהנאחס נשבר שנה לפני כן – אבל בתחושה של "יותר מזל משכל" ולא תוך כדי הפגנת עליונות – הגיעה העונה של אוסקר שבה מכבי ביססה את עצמה במועדון החזק בליגה. בעונה של סוזה שני הנצחונות היו קשים הרבה יותר ומשכנעים הרבה פחות (למרות אחד מתוק במיוחד) – למרות שהפועל נחלשה – אבל זה כי לדעתי בן שמעון בנה את הפועל בעיקר כדי לא להתבזות בדרבי, על חשבון התבזות בהרבה משחקים אחרים. ואז ההפסד בדרבי הגארבג' טיים האחרון של העונה היה איתות ראשון ממכבי להפועל – אתם שום דבר מיוחד בשבילנו. סתם עוד קבוצה נחותה שצריך לנצח בדרך לאליפות, ולא נורא אם נפסיד לכם פה ושם.
אני עדיין משוכנע שאם לא פואד הדרבי הראשון היה נגמר משהו כמו 5-2, גם ב 30 הדקות ההן למעט מתפרצת אחת (שכיאה לתקופה ההיא של מכבי בעונה הסתיימה בשער חובה) מכבי הראתה עליונות מפחידה והמשחק היה חד צדדי לחלוטין.
אז חיכינו עוד 3 חודשים וקיבלנו דרבי חד צדדי לחלוטין עכשיו. התבאסתי בהתחלה שנגמר רק 2-0 בדיוק מהסיבות שאמרת – הזדמנות חד פעמית וכו' – אבל גם בגלל שהרגיש לי שמכבי לא מהססת לתקוף בניגוד למשחקים אחרים בתקופה האחרונה – אבל אחרי הרכישה של ורמוט, ויותר מזה מצעד המושאלים שאמור לעבור בהפועל בשנה-שנתיים הקרובות (למרות שיש לי הרגשה שהיות ודברים עדיין יותר בידיים של מכבי – מעט מאוד מהם בכלל ילבשו אדום) – הבנתי הכל.
מה שג'ורדי עשה במהלך הזה יותר מהכל, מה שהחיוך הממזרי שלו בתמונה עם ורמוט אומר יותר מהכל – זה אצבע משולשת ענקית להפועל, מועדון שחקנים אוהדים כולם ביחד. זה לומר להם חד וחלק – אתם לא יותר מהפועל פ"ת בשבילי. לא מעניינת אותי יריבות מהעבר, אפילו אין אישו של יוקרה עירונית כי גם אם יתפלק לנו הפסד נגדכם פה ושם אין ספק מי האלפא דוג בעיר הזאת. ואני אשתמש בכם כמו שאני משתמש בכל אותן קבוצות קטנות וסתמיות – אני אקנה מכם כוכבים אם אני ארצה אותם, אני אשאיל לכם שחקנים שאין לי מקום בשבילם בסגל ושאולי אני בכלל אנפנף מהמועדון כי הם לא מספיק טובים בשבילי (היוש אח של דור פרץ) – שיתגלחו קצת על הזקן שלכם. ובעיקר – אתם כ"כ חסרי משמעות בשבילי, שאני מבחינתי יכול לתת לכם 2-0 קליל ולנוח 40 דקות על המגרש, מרוב שמשחק מולכם הוא טריוויאלי.

והאמת היא שאני עדיין לא בטוח איך אני מרגיש לגבי זה.

ניב 4 בפברואר 2015

גיסנו אני לא אומר לאנשים שהם כלום בשבילי, שהם כלום בשבילי, כי הם כלום בשבילי.
אותו כנ"ל- אם מנתחים ככה את המהלך של קרויף אז הוא בעצם אומר להפועל שהם משהו בשבילו..

גיסנו 4 בפברואר 2015

הוא לא מתכוון להתעלם מקיומם.
הוא פשוט נותן להם כאפה רצינית כדי להוריד אותם לגודל שבו הוא רואה אותם.

איוון הלבן 4 בפברואר 2015

+ 1000
רק הערה קטנה. סוג של הפועל פ"ת, אבל עם קהל אלים הרבה יותר

בלייק 4 בפברואר 2015

הדרבי של ה- 4:0 היה מפגן עוצמה אדיר. זה היה המשחק הכי טוב של מכבי מאז קרויף (בעיני כמובן). הפועל עוד לא היתה שק החבטות שהיא היום, מכבי של קרויף-אוסקר עוד היתה על תקן הקבוצה שצריכה להוכיח וכל הכוכבים והמומנטומים התחברו למשחק כמעט מושלם (הזכיר את ה- 4:0 הראשון בעונה של גרנט מבחינת הסמליות ופער הרמות שכבר אי אפשר היה להכחיש אותו).
אבל, הדרבי של ה- 4:2, אחרי יתרון 2:0 של הפועל. מכבי הראו אז שגם 2:0 במשחק לא מאוד חשוב (מעבר ליוקרה וכל המשמעויות של דרבי) כשכבר לא היה צריך להוכיח כלום – לא יספיק להפועל. מכבי הגיבה ברביעיה כמעט בלי להתאמץ (בניגוד ל- 4:0 או לדרבי האחרון בהם השליטה המוחלטת של מכבי נבעה בעיקר מלחץ מאסיבי וגבוה בכל אזור במגרש).

גיסנו 4 בפברואר 2015

מה שאתה אומר נכון אבל זו לא הנקודה.
העונה של אוסקר הייתה הראשונה. היה שם הרבה מה להוכיח גם לכל הליגה וגם להפועל. (כמו שבעונה של סוזה עשינו אותו דבר לחיפה).
בשלב הזה קרויף פשוט מראה עד כמה הפועל הופכת ללא רלוונטית.
בעונה של אוסקר לכל נצחון בדרבי הייתה משמעות, ובפרט לתוצאה בה מנצחים. היום אנחנו מתקרבים מאוד למצב שהדרבי יאבד מכל ערכו פשוט כי הפועל מאבדת את כל ערכה. אם הפועל תשאר במצב הזה, ספורטיבית וכלכלית – הדרבי התל אביבי הגדול עלול להראות בדיוק כמו משחק של מכבי נגד בני יהודה.

בלייק 4 בפברואר 2015

לא מתווכח איתך, סתם הוספתי את ההתרשמותי שלי מהדרבים ההם ומשמעותם.
אבל, אני לא מתנגד להמשך השליטה של מכבי בדרבים העירוניים. סבלנו מספיק. כמו הרצף המדהים בתחילת שנות ה- 90 (לא היה דבר כזה בתולדות הדרבים, לפחות לא מאז שאני רואה כדורגל – שנות ה- 80), שהגיע כפיצוי לעשור האבוד. הפועל השנה קבוצה די עלובה מבחינה ספורטיבית, ולכן הדרבי נראה כמו שהוא נראה. אבל רק בעונה שעברה ראינו קבוצה אדומה בתקציב גבוה עם שחקנים מוכחים. ניהול נכון (אין להפועל) ומאמן טוב (שהיה להפועל בעונה שעברה), יכלו להוות יריב ראוי למכבי. לא אומר שהיו מנצחים את כל הדרבים (זה רק ברקוביץ' יכול) אבל לא היתה תחושת עליונות כזאת ברורה.

גיסנו 4 בפברואר 2015

וזה בדיוק העניין.
גם כשמכבי לא הפסידה 5 שנים רצוף – כל דרבי מחדש היתה תחושה שהיום הרצף עלול להסתיים.
כשלו ניצחנו דרבי 4 שנים רצוף – כל דרבי הייתה תחושה שהנה הפעם הסיוט סוף סוף נגמר.
וזה ככה גם מהצד השני גם אם הם טוענים שב 4 שנים שלא ניצחנו עד 2011, הם באו לדרבי רגועים לגמרי.

אבל זה כבר מעבר לפערי רמות מקצועיים על הדשא. ההעברה הזאת של ורמוט עשתה משהו שעוד לא קרה, גם אם עברו שחקנים בין המועדונים בעבר.

אגב, אני במקום אנשים בהפועל הייתי שואל איך זה קורה להם פעם אחר פעם, שסמלים וקפטנים לא מהססים לעבור ליריבות הכי גדולות (שמעון גרשון מישהו?) ללא עכבות.

תני 4 בפברואר 2015

חותם על כל מילה מהטקסט. תענוג.

יוסי 4 בפברואר 2015

פוסט תענוג כרגיל, תודה טל !

1. שלישיית הקישור האחורית (אם פאקו מתעקש) הכי טובה: איגיבור, מיטרוביץ, ראדי. אין מקום לאלברמן במערך 3 בלמים אהה סליחה קשרים אחוריים
2. לעמב"ה יש IQ כדורגל הכי נמוך במכבי (גם מזה של איגיבור) – אם הוא מחזיק בכדור יותר משנייה אחת —-> החלטה שגויה
3. חואן פאבלו ענק
4. כל הסיפור עם עדן פשוט עצוב (מבחינה מקצועית, כן? לא דואג לו באופן כללי – $$$)… אתמול היה פשוט מחריד
5. התגעגעתי לפריצה, קלאסה של שחקן ואישיות מדהימה
6. נניח שפאקו מתעקש על 3 אחוריים וגם שזהבי בטוח בהרכב, כאשר נותר לבחור רק 2 שחקנים נוספים – במי היית בוחר ? (נא להקיף בעיגול)
פריצה / בן בסט / יצחקי / בדש / מיכה / טב"ח / ורמוט

אורי 4 בפברואר 2015

ורמוט ופריצה. טב"ח כשפריצה עייף

שגיא 4 בפברואר 2015

טב"ח ראשון בהרכב לפני כולם, ממש אחרי זהבי. אם הראש שלו מסודר, הוא השחקן הכי מסוכן בארץ. המהירות שלו מדהימה אותי כל פעם מחדש ויחד עם השליטה בכדור, הוא בכלל מדהים.

יוסי 5 בפברואר 2015

צודק, אבל רק אם הראש מסודר (מה שלא קורה כל משחק)… חסר יציבות…

מבחינת כשרון נטו אני מניח שהשניים הם טב"ח וורמוט – אבל במקרה כזה, מי יכבוש? (רק זהבי גולר – לא מספיק)

אישית אני הולך על פריצה ומיכה

דרור בר-נור 4 בפברואר 2015

כמו שטל כתב פאקו / גורדי ממשיכים את הדרך קדימה בראיה לשנים הבאות.
ראה את השיבוץ המעולה של פרץ כבלם ביחד עם טיבי.
מיטרוביץ וראדי משלימים אחד את השני מאחורה.
אני מקווה רק שפאקו לאחר יצוב הקו האחורי יתחיל לעבוד על הקו הקדמי.
כלומר להכניס את בן בסט לכושר משחק דרך ההרכב.
טב"ח לעומת זאת צריך לנוח קצת וללמוד להביא אלמנטים נוספים למשחק חוץ ממהירות.
ככה שבן בסט חלוץ זהבי מאחוריו כמו שהוא אוהב.
מיכה בצד שמאל כמו שהוא אוהב.
וורמוט בימין כמו שהוא רגיל.
הרכב שגם יביא יצירתיות ויופי למשחק בנוסף על קו אחורי יציב.

אורן השני 4 בפברואר 2015

כמה טוב שחיפה שלי מקרטעת, וכל הפוסטים על הסופרבול הוחלפו בפוסטים על מכבי ת"א – אפשר לגלול מהר על הכל, ולחזור בלית ברירה ללמוד למבחן..

שלו 4 בפברואר 2015

אפשר לומר שמאז ששרף ליכלך על חואן פאבלו הוא לא סופג גול.
ובדרבי ראינו גם למה הוא שוער טוב.

X 5 בפברואר 2015

היו שני חלוצים מעולים על המדף בחלון ההעברות הזה – סליחי ונווקאמה.
לטעמי זו טעות ללכת על קשר מתבגר, איטי ורך כשיש אפשרות להביא חלוצים כאלה.
כשיצחקי פצוע תמידי, פריצה מבוגר , בדש פושר ובן בסט חלש, מתבקש חיזוק לחוד.
אם וכאשר נשחק במוקדמות ליגת האלופות בקיץ, נזדקק לכובשי שערים מוכחים. נצטרך שחקנים מהירים, רעבים וחדים. וורמוט הוא לא כזה.
יש שאומרים שוורמוט הובא גם כי בקיץ יש סיכוי גבוה שבן חיים ו\או זהבי יעברו לאירופה. גם זה לא מצדיק בעיניי הבאה של וורמוט עכשיו. בטח לא כשיש הזדמנות להביא סקורר כמו סליחי או סילון כמו נווקאמה. אני מעדיף את המהירות של השניים האלה על וורמוט.
היו מביאים חלוץ טוב עכשיו, זה נותן לו 6 חודשים להתאקלם, והוא מגיע מוכן למוקדמות האלופות והאירופה ליג.
פיספוס.

ולהציג את המהלך כניסיון להשפיל את הפועל ולהראות להם כמה שהם קטנים זה מבזה את מכבי ואת ההנהלה שלה. באמת? אלה השאיפות של גולדהאר וקרויף? זו הפסגה? לדפוק את הפועל? זו הפיסגה? זה פאתטי.

יוסי 5 בפברואר 2015

לדעתי נוואקמה לא מתאים למכבי – שחקן גדול – אבל לא יודע לשחק מהר (בנגיעה, לחשוב מהר – לא לרוץ מהר)

מעיין אוהד מכבי 5 בפברואר 2015

למרות חוסר הנוחות, הגעתי למסקנה שיורדי עשה במהלך הזה את אחד הדברים הכי חשובים בעידן שלו – הוא החזיר את היריבות העירונית לפרופוציות הנכונות שלה. כתבתי כאן מספר פעמים בעבר שהדרבי התנפח למימדים שחורגים מהיותו משחק על שלוש נקודות בדרך לאליפות נוספת. זה היחס לדרבי מהצד של מכבי, אבל שנים על גבי שנים של כשלונות הפכו את הדרבי לחזות הכל או למשחק שהוא יותר חשוב מכך (ויעידו למשל ההתפרקויות שלנו אחרי הפסדים בדרבי בעידן נמני המאמן). כבודה של היריבות העירונית מונח במקומה, אבל מבחינת מכבי, זה עוד משחק (שגם אותו, אגב, ננצח בזכות המהלך המבריק של יורדי).

גיא זהר 5 בפברואר 2015

זה ממש לא מסוג המהלכים של הדון שמטרתם להחליש יריבה פוטנציאלית עיין ערך חנן קרן ולבן מרסר בזמנו כי הפועל לא פונקציה. אני גם לא בטוח שורמוט הוא מה שמכבי צריכה אבל גורדי הוא אליל אז מי אנחנו בני התמותה שנטיל ספק

אורן 5 בפברואר 2015

הוא אליל כי הוא מצליח לגבור על מתחרות כמו קריית שמונה ובאר שבע.
כמיטב המסורת הוא יפסיד לאיזו קבוצה יוונית או סלובנית בארופה ויחזור ללקט מחמאות מאיציק זוהר ודומיו.
וברור לי שהיית ציני.
סך הכל מדובר במנהל ארופאי שמיטב כוחו בלבדוק איזה שחקנים משחקים בהפועל ולקנות אותם.
את דור מיכה ואחרים – לא "הארופאי עם הדרך" יקדם.

גיסנו 5 בפברואר 2015

סלח לי – אבל איזה שטויות.
מאז שג'ורדי הגיע למועדון מפורק שנהניתם לפרק בכל הזדמנות (אוהדים בדיבורים ושחקנים על המגרש), עם יותר מדי רקבון במערכת ובקהל – עשה המון נקיון, הביא שתי אליפויות ובדרך לשלישית. כשבדרך למרות מה שאתם אוהבים לקשקש התקציב מצטמצם לעומת תקופות נמני-איווניר.

לגבי "מיטב המסורת":
מאז שהגיע הקבוצה הייתה פעמיים באירופה. עונה אחת שלב בתים מכובד מאוד בליגה האירופית, כשבפעמיים שמכבי הודחה ממפעל זה היה מול אותה קבוצה שכולם אוהבים לזלזל אבל ממוקמת על סף ה טופ 20 של אירופה, והעונה הדיחה את ליברפול מהצ'מפיונס ועם סיכוי סביר להגיע לרבע. אגב – עם המאמן שהיה כ"כ גרוע באירופה לטענתכם – עד כדי כך שאותה קבוצה שהדיחה אותו לקחה אותו אליה מרוב שהיה גרוע.
עונה שניה שבה שילוב של מאמן לא מתאים בזמן לא מתאים של מלחמה במדינה הביאו להדחה מוקדמת יותר מכל דבר אחר. אולי רק אחד מהגורמים לא היה מביא להדחה של מכבי – שילוב של שניהם היה כבר יותר מדי. וכל מי שאשכרה ראה את מאריבור משחקת בליגת האלופות וטיפה מבין בכדורגל היה מבין שזו בכלל לא קבוצה של פראיירים. כזו שמכבי יכלה לעבור בנסיבות אחרות – אבל בטח לא ערימת דייגים כמו שעשו ממנה (וכמו אלו שהדיחו את הפועל בשנתיים האחרונות).
כ"כ לא מקדמים צעירים, שבלם בן 19 שעלה השנה מהנוער פתח בדרבי. דור מיכה כ"כ לא משחק, שיש לו כמעט אותה כמות בישולים של בוזגלו המהולל לדעתי בחצי מכמות הדקות.
בקבוצות גדולות שרצות קדימה ולא יכולות כמעט לשלם שכר לימוד של צעירים – זה מצויין. וחוץ מזה משאילים שחקנים כדי שיצברו דקות ונסיון בכל מיני קבוצות קטנות וחסרות משמעות כמו הפועל פ"ת, רמה"ש, עפולה והפועל ת"א.

אבל כמו שכל אחד שעובר אצלכם ל4 דקות הופך לסמל, כך כל דבר שקורה פעם אחת הוא "מיטב המסורת".

אורן 5 בפברואר 2015

"התקציב מצטמצם" זה כמו "התקציב השפוי של שחר".משפט שכתב חצר מספק ונכנס לתודעה למרות שאין לזה אחיזה במציאות(איגייבר,ורמוט ובן בסט עלו כסף או שאני טועה).
לגבי ההצלחה האירופית המרשימה-פרנקפורט ואחרות שיחקו עם ההרכב השני(ככה זה ליגה אריפית-גם הפועל נהנתה מזה).
בוא נדבר על הצעירים שלכם.פרץ מצויין,באמת.כמה משחקים בהרכב הוא ישחק אצלכם?הוא יהיה בהרכב בארופה או רק נגד נמושות כמו הפועל?
דור מיכה-בגיל להיות הכוכב שלכם.אחרי ההגעה של ורמוט הוא בדרך לראות הרכב רק בגביע הטוטו.
קרויף אמנם סיפק לכם שם אירופאי(הוא עצמו),ההתנהלות שלו בכל הנוגע לדיבור עם שחקנים תוך כדי חוזה-לא היתה עוברת באף מקום אחר בארופה.הוא נהנה פה מכתבי חצר וכאלה שמבקרים אותו מפוטרים(פרימו מהרדיו).
אז סלח לי שאני לא מתרשם.קרויף עושה את המינימום ממה שמצופה ממנו.הוא זוכה באליפויות כשהיריביות שלו הם קרית שמונה ובאר שבע ,כאשר ה"גדולות" הם די לשעבר.אז תגיד שעובדה שנמני לא להצליח-וזה רק יעיד שנמני אפילו את המינימום לא עשה.
אתה לא תסכים איתי ואולי תקרא לי בשמות בגלל זה.זאת דעתי.לא מצליח להתרשם ממנו כל כך.אלישע הצליח יותר(פאקינג אלישע).איזה זרים הביא איתו ההולנדי?האם אלישע(שוב פעם אלישע) לא הביא זרים טובים יותר?

גיסנו 6 בפברואר 2015

ברע שאתה חושב שכל מה שקרויף עושה זה לבחור זרים אין על מה חדבר כי צר לי אבל חסרה לך יותר מדי הבנה בסיסית בשביל למהל פה דיון. אלישע בחר זרים נהדרים ללא ספק. במה הוא הצליח יותר חוץ מזה? כתבי חצר של מכבי ששולטים בתקשורת?! אצה רציני?!
פרימו לא פוטר ולא נעליים. החביאו אותו אחרי שהערוצים והתחנות בהם הוא משדר אכלו תביעת דיבה על השקרים שהוא פיזר שכל קשר בינם לבין ביקורת מקרי בהחלט.
בקיצור היות והיו לי יותר מדי דיונים כאלה לאחרונה עם אוהדים של הקבוצה שלך אני לגמרי מבין למה הפכתם להפועל עכו באדום, ובקרוב תרדו אפילו נמוך יותר. שיהיה בהצלחה בלאומית

יוסי 6 בפברואר 2015

לגבי קוריף, הוא הוא זה שיצר את העליונות של מכבי על הליגה !

לדעתי אחד הדברים (אולי הכי) המדהימים שהוא עשה זה להחליף את אוסקר בפאקו. לא לשכוח את הצורה והתזמון שאוסקר עזב/ברח…

אורן 6 בפברואר 2015

גיסנו,
כרגיל וכמו שכתבתי-כל מי שלא מסכים עם אוהדי מכבי וחושב שקרויף הוא לא אלוהים-ישר זוכה לקינטורים מהסוג של "לאומית" ו"הפועל עכו".אין לכם שום יכולת לקבל דברים שלא נוחים לכם וישר אתם מגיבים בעלבונות למיניהן.זאת הסיבה שכבר כמעט לא מגיב פה.ואתה עוד עדין פה.יש פה כל מיני "תני" ו:"מעיין אוהד מכבי" שישר מטיחים עלבונות.אף אחד לא נעלב פה אבל אי אפשר ליצור פה דיון אמיתי.לעולם לא תקבלו מישהו שלא מסכים איתכם.

מעיין אוהד מכבי 7 בפברואר 2015

אשמח אם תפנה אותי לעלבון אחד שהטחתי (למעט בצור שפי בעקבות תגובותיות המקוממות והמסיתות לאחר הדרבי הקודם).
הכי קל להצהיר "עלבונות" אבל בתכל'ס אנחנו מספקים הסברים. משהו שאתה לא סיפקת.

אם אתה טוען שכל מה שיורדי הביא למכבי זה יותר כסף ושהוא מצליח רק בגלל היעדר יריבות אז באמת קטונתי מלנסות ולהתווכח איתך.

יורדי ריפא מועדון לא יציב ולא מנוהל. יורדי הביא מהפכה בתחומים רבים, ביניהם תזונה, כושר וטקטיקה. יורדי ניהל משברים שבעבר גרמו למכבי להתפרק. יורדי הביא לפה גאוני כדורגל כמו סוזה. ולגבי הזרים? דווקא הזרים הם אחת מנקודות החולשה שלו, למרות קרלוס ופריצה, ובמובן מסוים גם השוערים שהביא.

אפשר לראות בחיפה (ובמכבי שלפני עידן יורדי) מה שווים תקציב וכסף עודף ללא ניהול נכון.
אפשר לראות בהפועל מה החשיבות של ניהול נכון.
מכבי שברה בעונות האחרונות הרבה שיאים (של עצמה, ובמובן מסוים גם שיאים של הליגה) והפגינה עליונות מרשימה על הליגה, לצד הקמפיין האירופי הטוב בתולדות המועדון.

גיסנו 8 בפברואר 2015

אתה רוצה להעביר ביקורת עניינית ולנהל דיון? תעלה טיעונים ענייניים בנושא. לזרוק "קרויף לא עשה כלום" ו"אלישע הצליח יותר כי תראה איזה זרים הוא הביא" – זה מגוחך. כי אמנם אלישע הביא זרים מוצלחים יותר – ובזה אני לא מתווכח כי הזרים של ב"ש מצויינים – אבל להסיק מזה שאלישע מוצלח יותר זה פשוט בורות. גם כי ההישגים מדברים בעד עצמם וגם כי כפי שציינתי התפקיד של קרויף ומה שהוא עשה במכבי זה הרבה יותר מאשר לבחור זרים, ואם אתה לא מוכן לצאת מההנחה הזו אז אין על מה לדבר.

וכשאתה זורק משהו על "כתבי חצר" במועדון הכי חסום לתקשורת שהיה בארץ אי פעם לדעתי – אז זה כבר בכלל מגחיך את כל הטיעונים שלך.
יש הרבה כתבים שמבקרים את מכבי מקצועית. אף אחד מהם לא נתבע ולא פוטר כשהם מתבססים על אירועי אמת. פרימו כתב שקרים מכפישים והיה מוכן להשבע בנכונותם – אם תביעת דיבה השתיקה אותו כנראה שהדברים שלו לא היו כ"כ נכונים….אחרת למה לו לשתוק? אמת קשה היא לא דיבה, שקרים גסים כן.

וכשאת כל הטיעון שלך אתה כותב בנימה אגרסיבית ועוד מתלונן על זה ש"קוראים לך בשמות" ו"מטיחים בך עלבונות" – אז כן, אני אסכם בלשלוח אתכם ללאומית ולהשוות אתכם להפועל עכו, כי די הבאת את זה על עצמך.

ומשום מה אני רואה את השם שלך מופיע המון באתר בימים האחרונים ובעיקר בכתבות על מכבי, כנראה שההשפעה שלי עליך לא כ"כ חמורה כמו שאתה מתאר.

אבי7 6 בפברואר 2015

היה דרבי מעולה מבחינה מקצועית. שלטנו בו ללא עוררין ולולא חכמון היינו מקבלים את התוצאה האסטרונומית עליה דיברו לפני המשחק- אבל חכמון עדיין תחת הטראומה מאירועי הדרבי הקודם פשוט פחד לפוצץ את המשחק.
בכל מקרה, שטפנו את המגרש ולמרות חכמון רק חוסר דיוק במסירה האחרונה ועוד הופעה אפורה של בן בסט השאירו את התוצאה על 2-0.
המשחקים האחרונים אכן הוציאו את העוקץ מהביטוי מכבי "זהבי" ת"א, אבל אתה עדיין מתעלם מהתרומה של זהבי על המגרש. במעמד שלו היום בליגה הוא נשמר ממש כמו מסי ורונאלדו להבדיל אלף הבדלות ובכך הוא מפנה מקום לשחקנים אחרים להביע את עצמם. הבעיה היחידה היא שמי שזוכה מההפקר הוא בן בסט שמבזבז את ההזדמנויות האלו פעם אחר פעם.
חבל לי שהשאלנו את שון ורייכרט, פשוט כי זה לגרום להם לכתם ושורה שחורה בהיסטוריה שעלולה , בעיקר במקרה רייכרט, להקשות על קבלתם במכבי על ידיי הקהל.
לדעתי יכולנו להסתדר ללא ורמוט בגלל המטען הרגשי. אבל מבחינה מקצועית גילי בהחלט יכול להוסיף לנו את המחץ שקצת חסר לקבוצה. בעצם טל בן חיים/מיכה/ורמוט יעלה מהספסל במחצית השנייה וייתן לפאקו "גיים ציינגר" אמיתי, אני מקווה שזה יהיה בן חיים שדי הולך לאיבוד מול שחקנים רעננים ובא לידיי ביטוי הרבה יותר טוב מהספסל.
ובן בסט, באמא שך מה נסגר?!?!? תתעורר כבר!!!

Comments closed