כולנו מטומטמים

הבעיה היא שחלק קצת יותר מאחרים (על תופעת בן רייכרט)

2evrmg2

אם אתם קוראים את המילים האלה, אתם (כנראה) יודעים איזה אוהד מכבי אני. מכביסט מגעיל. מהמגעילים שיש. דורסני. תאב בצע בדמות תארים. חייל בשורותיו של הדון מזרחי. כזה שימכור את אימא שלו עבור ניצחון צהוב. כי הניצחון הוא מעל הכל. ואם אתם לא יודעים את כל זה, בבקשה, שאלו את מי שכן, הם יספרו לכם בתגובות איזה מכביסט דוחה אני יכול להיות. אבל, יש לי בעיה קטנה. יש בי גם חלק רציונלי, כזה שחושב לפעמים בהיגיון.

שלא תבינו לא נכון, ברוב האספקטים אני דפוק בדיוק כמו שאר האוהדים. הפסד של מכבי ביורוליג בערב חמישי ישפיע לי על כל הסוף שבוע. במשך עשור התהלכתי עם הראש באדמה בגלל מכבי ת"א כדורגל. הרגע הגדול בחיי הוא גמר היורוליג בהיכל נוקיה ב-2004 כשראיתי את מכבי ת"א מניפה את הפסל המכוער הזה של היורוליג (אחרי הולדת שני ילדיי כמובן ויום החתונה שלי) (אוקיי, עליתם עלי, לפני שני ילדיי ויום החתונה שלי). למה אני ככה? אין לי תשובה טובה בשבילכם. כי אני מטומטם. ידוע לי שלקבוצת ספורט אין שום קשר ממשי אלי ולא צריכה להיות לה כזו השפעה. ועדיין.

אבל "הבעיה" הקטנה שלי היא שיש לי גבול. כלומר, אני רואה אותו, אני יודע איפה הוא, אני מתייחס אליו, לא מתעלם ממנו. אני לא יכול להתנהג בצורה חסרת היגיון. בלהט של משחק, בוודאי. אני מקלל שופטים ושחקנים כשהאדרנלין בעצמה גבוהה כמו אחרון האוהדים. אבל ברגע שהתמודדות נגמרת, כמו גם לפני שהיא מתחילה, ההתנהגות שלי הינה רציונלית לחלוטין, כשאני לא בא עם שום דבר מוכן מהבית.

מה לעשות, אני לא מוכן לקלל שחקן שמשחק אצלי רק בגלל איפה שהוא שיחק בעבר. כשהוא לובש חולצה צהובה, העובדה שהוא לבש בעבר חולצה אדומה לא מעניינת אותי. אני מוזר כזה, טובת הקבוצה שלי היא מעל הכל. כל מה שמשנה לי זה ששחקן כמו בן רייכרט, או גילי ורמוט, ישחק טוב ויתרום לקבוצה, ולא מעניין אותי את מי הוא אוהד, איפה הוא שיחק לפני כן, למי הוא מצביע בבחירות או מה הוא חושב על אכילת בשר.

הבעיה מתחילה כשישנם אוהדים שסבורים שהספורט שלהם זה משהו אמיתי, בעל משמעות כלשהי. אוהדים שחושבים שהמשחקים האלה נערכים על הכבוד שלהם עצמם, כשהם מתנהגים לכל הדבר הזה כאילו לא מדובר רק בעוד אמצעי בידור להמונים. כן, זה חלק גדול מהחיים שלנו, ויש המון אנשים שאני מאד מעריך שעושים מזה מקצוע ומסקרים את הדברים הללו בשבילנו, אבל זה הכל שטויות. המסקרים גם יאמרו זאת, אין לשום דבר מזה משמעות. אם יגיע לכאן חיזר, הוא יסתכל עלינו מהצד ויצחק. ואז הוא יסתכל עלינו בעצבות, במבטים מלאי רחמים.

מכבי, הפועל, בית״ר, אליצור, בלה בלה בלה. זה קריטי בתוך תחומי האצטדיון, במהלך משחק. אני מתעב את האדום הדוחה הזה, מקבל חלחלה כאשר הם מגיעים אליה הביתה למנורה מבטחים. אבל כשהמשחק נגמר? חחחחחחחח, אתם מודעים לכך שאין לארבעת המילים הללו מתחילת הפסקה כל חשיבות אמיתית. הם פיקציה. כלום. הם חשובים רק בעולם הזה שאנחנו הגברים יצרנו כדי שנוכל להמשיך ולהתנהג כמו ילדים מפגרים כמה פעמים בשבוע.

זה לא כזו תעלומה סוציולוגית. לנשים יש את האופרות סבון שלהן, לנו יש את הקבוצות שלנו. להן יש את ערוץ ויוה, לנו את ערוץ הספורט. להן יש את "צעירים חסרי מנוח" ו"אנטונלה" ולנו יש מכבי ת"א ואת הלוס אנג'לס לייקרס. כל מה שיעזור לנו להעביר את היום. חשיבות העונה של מנצ'סטר יונייטד לא שונה מהחשיבות של ד"ר מק'דרימי מ"האנטומיה של גריי". נשים יודעות שה נעצר בטלוויזיה, אנחנו פחות.

בשבוע שעבר הייתי באירוע ספורט על הבר של אורן יוסיפוביץ׳ מוואלה! ספורט (כל מי שלא הגיע החמיץ), והוא סיפר בין השאר שהוא אוהב (גם) את ה-WWE, בעיקר בגלל הסיפורים הנהדרים והמטופשים סביב ה״קרבות״. אני מניח שיש לא מעט אנשים שיגחכו לעצמם כשהם קוראים על האבקות מקצוענית, אבל רק תשאלו את עצמכם עד כמה שונה היה השבוע האחרון של משולש ורמוט-מכבי-הפועל מכל סיפור שנתקלתם בו מהעולם ההוא. כל מה שהיה חסר לנו זו הבחורה הכוסית שעומדת לצד גילי ואת ג׳ים מקמהן.

במובן הזה, ייתכן שאוהדי האבקות אף יותר אינטליגנטים מכל השאר, כי הם בניגוד לשאר מבינים שזו בסך הכל הצגה, בידור בצורתו המזוקקת שתעזור לנו להתמודד קצת יותר טוב עם החיים. משהו שאפשר להתעסק בו בין יום לימודים ליום עבודה ליום הורים להחלפת חיתולים. מסתבר שאוהדי הספורט קצת מתקשים להפנים את האמת הפשוטה הזו. הם כנראה מפחדים להסתכל במראה ולהודות שכל הזמן והאנרגיה שהם משקיעים הולך על משהו שהוא לא באמת כל כך חשוב. תחביב קצת דבילי. ״ממלא-זמן״.

אצל אוהדי כדורגל המצב קשה עוד יותר. כי הם סבורים שהם שונים מכל השאר, שהם מיוחדים. הרי אתם כבר מכירים אותם, ״בכדורגל אי אפשר להכניס עזרים טכנולוגיים״ (לא כולל כמובן הקדמה המזהירה בדמות ספריי שלג של יום העצמאות). וכדורגל זה גם הספורט היחיד בעולם שלא יסבול עצירות או האטה של המשחק. כי זה פאקינג כדורגל!!!!

כמו שני הדברים הללו, אוהדי כדורגל גם בטוחים שהם היחידים שמגיעים למשחק הזה מאהבה. כן כן, הם היחידים. כל שאר האוהדים של שאר הענפים? מגיעים משעמום. או הכרח. או טראומה מהילדות. או שנאה. אבל לבוא מאהבה? רק אוהדי כדורגל (ועדי גורדון כמובן).

ובגלל שאוהדי כדורגל באים מאהבה, אז מותר להם להתנהג כמו שהם מתנהגים. ומותר לקלל, ומותר לירוק, ולזרוק דברים על מאמנים, ושופטים, ושחקנים, ולרדת לדשא באמצע משחק כדי לפגוע בשחקנים, ולזרוק חזיזים, ולחלל את זכר השואה, ולהגיע לבתים של הבעלים, ולהטריד את המשפחות שלהם, ולרדוף אחרי שחקנים עד למגרש החניה, ובאופן כללי, להתנהג כמו אחרון הבהמות.

זה בסדר ששחקנים עוברים ממועדון למועדון, מיריבה מושבעת ליריבה מושבעת והולכים אחרי הכסף הגדול בכל ספורט אחר, אבל לא בכדורגל. כי בכדורגל, בשונה מכל הענפים האחרים, האוהדים מגיעים מ… נכון, אהבה. קדימה, תגידו את זה יחד איתי, א-ה-ב-ה. גבירותיי ורבותיי, זה סתם צירוף מקרים נדיר שהשנאה הגדולה ביותר נראית דווקא ביציעים של הענף הזה, בין אם מדובר בשער 11, שער 5, יציג ג' או היציע המזרחי.

התירוצים האלה של אוהדי הכדורגל הפנאטים הם הבעיה העיקרית. אפשר לתרץ פנימה ״אני בא מאהבה״ ואפשר לתרץ גם החוצה, ״הוא צהוב״, ״הוא אדום״, "הוא ירוק", "הוא ורוד פוקסיה" ״הוא בהשאלה", "אנחנו משביחים להם שחקנים", "הוא היה סמל", "הוא כתב סטטוסים בפייסבוק״, "הוא מקבל המון כסף", "הוא שר שיר שלא לטעמי בחגיגות אליפות", "הוא גדל בשער איקס" וכו'.

אהההה, למה לא אמרתם את זה קודם, עכשיו הרדיפה שלכם לגמרי הגיונית, אני כל כך מתחרט על כל מה שחשבתי וכתבתי עד עכשיו. אני לחלוטין רואה שאתם פועלים בשיקול דעת נכון ובריא.

בבקשה אוהדים יקרים שבאים מאהבה, המשיכו לקלל ולטנף ולגדף, אתם יודעים, כל התנהגות שתגרום להורים שלכם להיות גאים בכם. פעם הבאה אולי אפילו תצלמו סרטון שלכם שורקים בוז או מקללים את השחקן התורן שהעלה את חמתכם בגלל דרמה כלשהי שמחוץ למגרש ותשלחו להם בוואטסאפ, הם בטח יעריכו את זה ויאהבו לראות את כל החינוך הזה שהם העניקו לכם מניב פירות.

אני לא יודע אם הקללות וההתנהגות הזו הם שמפריעים לי, או העובדה שהמקללים סבורים שמדובר בהתנהגות נורמטיבית ומוצדקת. אני תוהה אם הייתי בסדר עם כל זה אם המקללים היו פשוט מודים "כן, אנחנו יודעים שאין בזה שום היגיון, אנחנו מטומטמים. ידוע. הלאה, תתמודד", ומסכימים שאין שום היגיון לשרוק בוז או לרדוף את בן רייכרט, או את שון גולדברג או את גילי ורמוט (מקדים את מה שצפוי מכמה צדיקים משער 11).

אולי תסכימו איתי ונראה מה התשובה. ואם אתם עדיין מאלה שחושבים שזה כן מוצדק וחולקים עלי, מצוין, זכותכם המלאה. רק בבקשה, גשו לכותרת של הטור הזה שוב ותקראו אותו. העיקר שכולנו נדע מה בדיוק הולך כאן.

רצים ללא גבולות (שושנה בן-דוד)
ליגת שוקי ההון - הקשר בין המצב ביוון והתגובה של משגב לורמוט

64 Comments

גיל שלי 8 בפברואר 2015

וידוי – בני יואב התעורר אתמול עם מכנסי טרנינג אדומים, ולבש את הסוויטשירט האהוב עליו (אדום כמובן), וכן, הוא לא חטף מכות מאביו.
אתה כותב על אלה שאוהדים את קדושתם הטהורה, ספורט לא ממש מעניין אותם

רניב 8 בפברואר 2015

אצלנו זה לא אדום זה ״בורגנדי״

אלעד 8 בפברואר 2015

אבל תגיד את האמת – זה ירד לו מדמי הכיס?

שלומי 8 בפברואר 2015

איפה החינוך?!
זו ההוכחה שהכל מתחיל מהבית.

רועי 8 בפברואר 2015

רגע רגע רגע…. בסך הכל הצגה ?? מה, האנדרטייקר לא קם לתחייה כל פעם מחדש ???

רוג'רס אהרון 8 בפברואר 2015

חוץ מהפעם ההיא שיוקוזונה ישב עליו.
והקרב שטטנקה כישף אותו,
ושטד דיביאסי הרביץ לו עם המזוודה.

אזי 8 בפברואר 2015

ושלקס לוגר עשה ליוקוזונה סופלקס
ושהאנדרטייקר גלגל את יקוזונה לארון מתים

גיסנו 8 בפברואר 2015

"סופלקס"
הרגת אותי

יעקב נקש 9 בפברואר 2015

אל תתפוס אותי במילה, אבל נראה לי שזה היה קלוזליין…

אזי 8 בפברואר 2015

אני לא מבין אוהדי ששונאים שחקנים שלהם,
אבל אני מבין את אוהדי הפועל ששונאים את גילי ורמוט. אני מבין את אלה שזרקו חולצות וזרקו פוסטרים. זאת מחאה ברורה.
אני לא מבין את אלה:
http://msc.wcdn.co.il/w/w-970/1851501-5.jpg
אורן יוסיפוביץ' צילם בבלומפילד תמונה של אבא מצלם את הילדים שלו קורעים פוסטרים של גילי ורמוט.
אוהד בגיר שעושה את זה על דעת עצמו, אני מבין וגם אין לי בעיה עם זה.
אבל במה בדיוק האבא הזה מתהדר? שהילדים שלו שונאים? שהם קורעים? שהוא זה שמחנך אותם לאלימות?
יש לילדים שלך פוסטר שלו? קח את הפוסטר, שים אותו בפח.

התמונה הזאת הגעילה אותי בכל כך הרבה רמות…

B. Goren 8 בפברואר 2015

טל, נאה דרשת. שיהיה בהצלחה הערב.

יואב הצהוב 8 בפברואר 2015

הכל נכון- רק תיקון- רוב המקללים מגיעים בכלל מ13 , לאו דווקא מ11

ערן (המקורי) 8 בפברואר 2015

במשחקים של מכבי שער 13 הוא המקלל?
אתה בטח צוחק.
אולי 3-4 אוהדים שם מצטרפים אל שער 11 בקללות. יתר שער 13 שורק בוז, במרץ ובצדק.

יואב הצהוב 8 בפברואר 2015

כנראה שאנחנו רואים דברים שונים. לא ששער 11 צדיקים, אבל כל שורקי הבוז למכבי(למכבי, ולא לשער 11) הרבה יותר גרועים בעיני

שגיא 8 בפברואר 2015

מי שורק בוז למכבי?
התכוונת לאלה ששורקים בוז בדקה ה-88? אם כן, אז נראה לי שפספסת משהו….

ניתאי 8 בפברואר 2015

הימורים אובר/אנדר 150 תגובות.?

אני חושב שאתה לא מפרש נכון את הבוז. הוא לא היה בגלל שרייכרט צהוב, הוא היה בגלל ההנהלה. רייכרט הוא רק התירוץ. אבל זו רק פרשנות שלי מהצד.

חן הצהוב 8 בפברואר 2015

עדיין לא מובן לי הקטע שמקללים שחקן שמשחק עבור הקבוצה שלך, ומן הסתם רוצה להצליח, כי בכך תלויה פרנסתו, ולא משנה אם קוראים לו רייכרט, אייגבור או קדאייב.

איתמר 8 בפברואר 2015

הבוז נבע מההשאלה של רייכרט.
אילו רייכרט היה עובר להפועל כחלק מעסקת ורמוט הוא היה מתקבל בברכה.

Oded 8 בפברואר 2015

וזה אשמת רייכרט כי…

אריאל גרייזס 8 בפברואר 2015

בתור מישהו שחולק את דעתך וחושב שלבוא לשחקנים בטענות על "נאמנות" ושאר שטויות, אני גם חושב שלנסות להסביר לאוהדים בצורה רציונלית שאין שום משמעות לאהדה שלהם זה בערך כמו להתדיין עם מישהו מאמין בצורה רציונלית על השאלה האם יש אלוהים. כל הקונספט של להיות אוהד זה להיות לא רציונלי. יש כאלו שמסוגלים לעשות את ההפרדה כשהם יוצאים מהמגרש ויש כאלו שלא.
חוץ מזה, אותך לשמעון מזרחי

אדם 8 בפברואר 2015

אפשר בקלות לדון עם מאמין בצורה רציונלית על קיום אלוהים. זה אפילו יכול להיות דיון ממש מעניין, זה הכל פונקציה של הטיעונים. התפיסה של קיום אלוהים היא פילוסופית מאוד מעניינת ולזלזל במאמינים היא זלזול עלוב.
ד״א, אני ממש לא מאמין

תולעת 8 בפברואר 2015

טל, אין לי בעיה עם העמדה העקרונית שלך שכדורגל זה סתם בועת בידור להמונים שאין בה שום משמעות – יכול להיות שאתה לחלוטין צודק, אבל מה מצדיק את ההתנשאות המוחלטת הזאת מעל אנשים שמרגישים אחרת ושבשבילם קבוצת ספורט זה לא רק טלנובלה לסופ"ש? אוהדים הם לא תפאורה ולא רובוטים, כולנו מונעים מאמוציות, תשוקה ורגשות ובלי זה באמת לא היה כדורגל אלא WWE.
התגובות של אוהדי הפועל – אלה הכנות והאמיתיות, לא האבא שמביים את הילדים שלו, זה סתם פתאטי – מקובלות ומובנות לגמרי, לרבות הבוז לשחקן מכבי שמשחק במדים אדומים.

טל בן יהודה 8 בפברואר 2015

איה,

את לחלוטין צודקת שאוהדים הם לא תפאורה או רובוטים, אבל בין זה לבין איך שהם מתנהגים בפועל (הדוגמאות של העונה הנוכחית), בעיקר בשערים שציינתי מעלה, יש פער עצום.
ישנם אוהדי הפועל שתירצו את התנהגותו של פואד בדיוק באותה הצורה, "הוא מונע מאמוציות, תשוקה ורגשות". זה לא אומר שזה בסדר ותקין. וברור לי שגם את יודעת את זה.

אנשים כאלה פשוט מסתכלים על הכדורגל והספורט המקצועני בצורה מעוותת לגמרי, ואז נכווים בדיוק כמו בשבוע האחרון. מישהו לפעמים צריך לומר להם את זה. האם זה יעזור? סביר להניח שלא וגרייזס שהגיב מעליך צודק.

זה לא ישנה את העובדה שכדורגל (וכל ספורט מקצועני אחר) זה בסך הכל בידור, ובבידור, הכסף קובע. ובגלל זה גילי ורמוט במכבי (וטב"ח, ואיגייבור, וזהבי, וכל שחקן הפועל אחר), ורייכרט ושון גולדברג בהפועל כרגע. לא משנה כמה אמוציות תקשרי לזה, האהבה כרגע לא מניעה את הספורט, אלא הדולר. זה לא צפוי להשתנות בעתיד הקרוב, סביר יותר להניח שזה רק ילך ויחמיר. וכל האמוציות ורגשות לא ישנו זאת.

אני לא מקבל או מבין את התגובות של אוהדי הפועל, כמו שאני לא מקבל או מבין את התגובות של אוהדי מכבי על סטטוסים בפייסבוק.
אני גם לא מקבל או מבין בכלליות שריקות בוז שפוגעות בקבוצה שלך (אני מודע לכך שיש כאלה שכן).

גל ד 9 בפברואר 2015

איה, ברור שספורט מעורר אמוציות, לא היינו עוקבים אחריו אחרת. גם תוכנית טלויזיה לא גורמת לך לעקוב אחריה ממש בלי לעורר אמוציות. בידור זה לא משהו שבהגדרתו ניתן להתייחס אליו בשוויון נפש. אבל מי שלא מסוגל להפריד בין הרגשות שהספורט (או המסך הקטן) מעורר בו לאלה שמתעוררים בו בעקבות האינטראקציות שלו עם בני האדם הסובבים אותו, וגרוע מכך – משתמש בהן כתירוץ לעשות דברים שלא היה עושה בחיי היום-יום – פשוט לוקה בשכלו.

זו אולי אמירה מתנשאת, אבל נכונה.

לגבי שריקות הבוז ספציפית – זה אידיוטי, אבל זה בדיוק מסוג הדברים שכן מתאימים למגרש כדורגל. הבעת רגשות קומית כמעט, זה גם יושב פיקס על אירועי היאבקות.

ניב 8 בפברואר 2015

נפלא טל.

עדי אבני 8 בפברואר 2015

אני חושב שאתה מערבב פה בין שני דברים לא בהכרח קשורים:
א. לקחת או לא לקחת את האהדה כרצינית- פה אני מסכים עם החלק מהתשובה של איה. אם זה רציני בעיניהם, אז זה רציני, ולהגיד להם שמה שרציני בעיינהם הוא לא רציני זאת התנשאות.
ב. בקשר לשריקות הבוז- אני חושה שדווקא לקיחת האהדה ברצינות הופכת את שריקות הבוז לרייכרט/ ורמוט/ קדאייב לשגויות. אם הצלחת הקבוצה כל כך חשובה, אזי כשהוא יעבור לקבוצה אחרת זה בסדר להסתכל עליו כמתייון אבל שברגע ששחקן לובש את מדי הקבוצה הוא צריך להיות חסין.

טל בן יהודה 8 בפברואר 2015

עדי (ואיה),

אני חושב שזאת בדיוק הבעיה של העולם המערבי היום, העובדה שבכל פעם שאנחנו רוצים לשפוט משהו או מישהו, יש את אלה שקופצים ויאמרו "התנשאות", "גזענות" ו"מאיפה לך הזכות".

אם אני רוצה לומר את דעתי על האסלאם והאחריות שלו לטרור העולמי, זו התנשאות. אם אני רוצה לומר את דעתי על הפגנות הימין במלחמה האחרונה, זו התנשאות. אם אני רוצה לומר את דעתי על אהדה של אנשים, זו התנשאות.

וואלה, לפעמים צריך לומר לאנשים את האמת, גם אם היא לא נעימה לאוזן.

עדי אבני 8 בפברואר 2015

אני לא יודע על איה, אבל התגובה הזאת שלך מסריחה מהתנשאות בעייני :)

עמית זילברבוש 8 בפברואר 2015

טלב"י,
אתה מתנשא *

*וואלה, לפעמים צריך לומר לאנשים את האמת, גם אם היא לא נעימה לאוזן.

טל בן יהודה 8 בפברואר 2015

קשה, אבל מקבל בהבנה.
(קפ*ץ לי)

עמית זילברבוש 8 בפברואר 2015

+1

תולעת 8 בפברואר 2015

שני דברים:
א. אין לי ספק שהדפקט מהפועל מונע מרגשות (גם מגלומניה זה סוג של רגש) אבל המעשה שלו עברייני ופלילי ובכלל לא בר השוואה לשריקות בוז (בוז! הם שרקו לו בוז! זה הכל. ביג דיל).
ב. יש להגיד: אני חושב שכדורגל וספורט זה בידור ורק בידור. ויש להגיד: כדורגל וספורט זה בידור ורק בידור ומי שלא מסכים איתי מטומטם.

טל בן יהודה 8 בפברואר 2015

ציינתי שאני בין המטומטמים. חשבתי שזה מצדיק

רפאל 8 בפברואר 2015

זה לא מטומטם לקחת ספורט ללב, גם כשיש משפחה וילדים.
רק למה לוותר לכל מי שמתנהג באלימות במרחב הציבורי, בין אם זה בידור נטו או יותר מכך.
אותי למשל מביך לראות אנשים מבוגרים מאבדים שליטה ומקללים כמו ילדים קטנים חסרי אוריינטציה
והבנה של מה הם אומרים ואיך זה נשמע. וכשיש הרבה כאלה ומבינים שזה לא slip of the tongue,
אז באופן טבעי מתרחקים מהביצה המסריחה הזו ומתרכזים בווינר : ).

עדי אבני 8 בפברואר 2015

+1

אדם 8 בפברואר 2015

אל תשכח שזה שאתה חושב שמה שאתה אומר הוא האמת לא הופך אותו לכזה.

asaf 8 בפברואר 2015

טל קשה לי מאוד להגיד את זה אבל לפעמים צריך…אתה צודק במאה אחוז, אני אוהד הפועל וממש לא מבין את ההתלהמות כלפי רייכרט וגולדברג
מכמה סיבות שונות:
1. הם לא "אשמים" במעבר שלהם הם חלק מעסקה שנעשתה ומשמשים ככלי משחק בידיים של בעל הקבוצה שעשה את העסקה כחלק מהיותו המעסיק שלהם, יום אתה פה ומחר אתה שם ככה זה שקבוצה מתנהלת כביזנס יעיל בידי בעלייה, מי שלא מבין את זה שיסתכל על הצורה בה מתנהלים טריידים למשל ב-NBA ליגה קצת יותר מקצוענית ורצינית מליגת העל שלנו.
2. נכון שיש איזה תחושת תסכול שהפועל הפכה לסוג של מחלקת השבחה של מכבי דרך העסקה הזו מחד אבל מנגד הפועל קיבלה שני שחקנים מוכשרים שבמצבה לפחות אחד מהם (רייכרט) גם יכול לתרום לקבוצה במיידי אז למה לא לנסות ליהנות ממנו במקום לקלל אותו???
ובקשר לנק' על טשטוש הגבולות בין הספורט למציאות היומית של חיינו זה רק משקף את אובדן העשתונות הכללי שהחברה שלנו חווה ולא רק בתחום זה כל שיח נהיה הרבה יותר מתהלם, אנחנו חברה הרבה יותר אלימה ופחות מכילה את השונה וכו'…

Lord Anthony 8 בפברואר 2015

העובדה שזה רציני בעינהם לא בהכרח אומרת שזה רציני. נכון שאי אפשר תמיד להשליך את מערכת הערכיםשלך לגבי כל אחד, אבל בהנחה שהם חלק לגיטימי מהחברה ומערכת הערכים שהם מציגים במגרשי הכדורגל מתנגשת עם מערכת הערכים המקובלת בחברה הכללית הרי יש פה בעיה.
אם שתי מערכות הערכים לא היו צריכות להתקיים בחפיפה אז אפשר היה לטעון שאי אפשר להשליך ערכים ממערכת אחת לשניה אבל מכיוון שיש בינהן חפיפה יש פה בעיה.

איתן מסוארי 8 בפברואר 2015

רק נדייק בעובדות: חצי קהל שרק בוז לרייכרט על כל נגיעה בכדור. חצי מחא לו כף. אני נמניתי עם מוחאי הכף.
הבוז היה יותר כלפי ההנהלה ש"משביחה" שחקנים למכבי. כלומר אם הייתה העברה מלאה ולא השאלה, אז זה פסדר (אלו ההסברים שקיבלתי בחוץ).
זה אחד מההסברים היותר אדיוטיים ששמעתי. רייכרט כבר הגיע "משובח". תרבות האימונים האירופאיים שהוא ספג במכבי, כבר שמה אותו בדרגה אחת מעל כל שחקני הפועל ברמת המחויבות המקצועית. אנחנו כרגע, יכולים רק לקלקל אותו. אם מכבי רוצה לתת לו דקות משחק, עדיף שייתן אותן לצד האדום ולא לקבוצה אחרת… הרי אפשר היה להשאיל אותו למכבי נתניה לדוגמא… לא עדיף שאנחנו נפיק ממנו את היתרון?

אבל כפי שציינת טב"י, בבדיקות בטיחות לפני הכניסה לשער 5, אוסרים על הכנסת חזיזים, בקבוקי שתיה… וגם הגיון בריא.

מלבד העובדה שרייכרט, לדעתי, עדיף על ורמוט (לפחות נכון להיום), אני מסכים ב – 100% שלשרוק לשחקן שלך בוז (כל עוד לא עשה דבר נגד המועדון), זה דבר דוחה ומטומטם בעליל.

איתמר 8 בפברואר 2015

אם יתקיימו עוד דרבים העונה רייכרט יישב ביציע.
לאיזו קבוצה לדעתך תהיה נתונה אהדתו ?

איתן מסוארי 8 בפברואר 2015

אייל ברקוביץ פעם אמר, ששחקן שיושב על הספסל/בחוץ, לא רוצה שהקבוצה שלו תצליח. כי אז כשזה קורה, רואים עד כמה הוא חסר.

האמת, לא מעניין אותי את מי הוא אוהד (כשהוא על המגרש או ביציע) – העיקר שייתן 150% כשהוא לובש את המדים האדומים.

גיסנו 8 בפברואר 2015

אייל ברקוביץ' ייחל לכשלון הנבחרת כשלא זומן, ואחר כך כאיש תקשורת לא הפסיק לקטול שחקנים שהעיזו לא לשים את הנבחרת מעל הכל ולא לעודד אותה ללא תנאי. אתה באמת לוקח אותו כדוגמה למשהו?! (מחוץ למגרש בעיקר)

ערן לוי 8 בפברואר 2015

ההשוואה לנשים והעדפותיהן היא כנראה העניין שקרוב ביותר להצדיק את הכותרת של הפוסט. אוקיי, כולנו מטומטמים (אני לא מצטרף לקבוצה הזו, אבל בשם הסולידריות – ניחא), אנחנו לא צריכים לצרף לזה אינפנטיליות מגדרית. אולי זה ככה, כשהנהלות מאפשרות לנשים להיכנס בחינם למשחקים האוהדים המטומטמים לא יכולים להבין אחרת.

איתמר 8 בפברואר 2015

למי שרואה בספורט רק בידור ומנתק אותו מרגשות : קרטיס קלי ניצח אתמול עם אשדוד את הפועל. קרטיס קלי שיחק בהפועל שנתיים – עונה בלאומית ועונה בליגת העל. זה מה שהוא כתב לאחר המשחק בפייסבוק.
Huge team win tonite. Everyone contributed for such a huge road win against my former team/family hapoel tel aviv.. I wanna dedicate this win to my brother n friend Demontez Buddy Stitt I wish you was there to see what we helped build with your own eyes. From the time I walked In the gym I thought of my teammate n how we was apart of such a rebuilding process. Always have love for my ‪#‎redarmy‬ never can forget that we was legends for so many. Thankful for the win n thankful for the love I received especially since I was on the opposing team. Tonite was a good night ‪#‎thankyoulord‬

ליאופולד רוזנבלט 8 בפברואר 2015

טעויות הכתיב במקור? ובעיקר, נו ו?

אורן השני 8 בפברואר 2015

מה לעשות, לשחק ולעודד זה לא אותו דבר.

אני מסכים עם טל שאוהדים לוקחים כל דבר שקשור להצלחת הקבוצה שלהם יותר מדי קשה.

אדם 8 בפברואר 2015

אני חושב שזו פרשנות ממש לא נכונה של המצב. הבעיה עם רייכרט זה שהוא מושאל ממכבי לא שהוא ״שיחק״ במכבי ובתכלס גם העובדה שהוא חלק מעיסקת ורמוט. אי אפשר להתעלם מהאור שזה שופך על הקבוצה, זה מביך, זה מעליב, זו התבטלות מוחלטת בפני הקבוצה השנייה. לא היו צריכים לשרוק בוז לשחקן כי לא הוא אשם אבל אתה מתעלם מהקונטקסט הרחב. גם אם זה רק בידור עדיין חלק ממה שמחזיק אותך בו זה הכבוד שאתה רוכש לקבוצה ושאתה רוצה לקבל ממנה חזרה. המצב הזה הוא יריקה בפרצוף של כל האוהדים, זה להיות הפועל חיפה וזה משהו שהאוהדים לא רוצים ומוכנים לקבל.
צריך לגרש את רמון מבלומפילד, שלא יעז לדרוך שוב באיצטדיון הזה (אלא אם כן הוא רוצה לעבור לאהוד את מכבי ואז שיהנה) אבל לרייכרט אין שום חלק בכך.

עדי אבני 8 בפברואר 2015

לא צריך לגרש את רמון מבלומפילד. צריך להודות לו שהואיל להוציא את הקבוצה מידיו של טביב, ולדאוד שיהיה אורח רצוי כאוהד בשער אחד, ובמקביל לנשום אנחת רווחה שהעסק כבר לא בידיו הרועדות

אדם 8 בפברואר 2015

הודנו לו אבל הוא עשה פה מעשה בלתי נסלח. זה מעשה של אדם שלקבוצה אין משמעות בשבילו אלא רק רוצה להגן על כספו. אין לי בעיה שזה מה שהוא מעדיף אבל למכור באופן כזה את הקבוצה שלך מבחינתי זה קו לא יעבור. לא איכפת לי מה קורה או יקרה לו בחייו, שיצליח שיהנה שיעודד את הפועל רק שלא יעשה זאת מהמגרש, הוא פגע בקבוצה בצורה מבישה ועל כך אין לסלוח (לפחות לא מיד).

אלון 8 בפברואר 2015

חוץ מזה שעושה רושם של מכביסט מתנשא שבטוח שהוא טוב מכולם אתה גם שוביניסט.

טל בן יהודה 8 בפברואר 2015

כתבתי משהו שאתה סבור שהוא שגוי מבחינת הגדרות מגדר?

אלון 8 בפברואר 2015

בנות וערוץ ויוה. אופרות סבון וכול'

צהוב בלב 8 בפברואר 2015

קיצור מצטער אבל לא מסכים איתך בשבילך אולי כדורגל וכדורסל זה בסך הכל בידור אבל בשביל אחרים זה החיים שלהם אנשים חוסכים כסף בשביל מנוי משלמים 1000 שקל לכרטיס לדרבי נוסעים מהצפון מהדרום מהמרכז זה חלק ענק זה לא רק בידור ובקיצור אני לא חושב שזה מטומטם להפך אני חושב שזה מלמד אותך על אהבה על מה זה נאמנות מה זה לאהוב בלי תנאים ומפתח אצלך ערכים שאנשים שהם לא חלק מזה לא ילמדו לעולם

אדם 8 בפברואר 2015

לא מבין, רק ספורט יכול לפתח ערכים כאלו? באמת?

עידן. 8 בפברואר 2015

הוא לא טען לרגע שהכדורגל הוא לא "החיים של אנשים מסוימים", אלא טען שאותם אנשים הם מטומטמים…

ויש בזה משהו נכון (למרות השפה הקשה), אני בדיוק אוהד מהסוג שתיארת. במשך שנים נסעתי ממקום מושבי בצפון הרחוק ליד אליהו (ועוד בשנים השחונות של מכבי), ישבתי עם כל המשוגעים בשער 11 והייתי בטירוף כל המשחק. ועדיין, כשנגמר המשחק, גם אם בהפסד, נגמר המשחק. לא עניין אותי לקלל את שחקני היריבה (ובטח לא את הקבוצה שלי), אם כבר הייתי מחכה מחוץ לשער 9 כדי לתת כיף לנדב הנפלד.

הדבר הכי מגוחך בעיני זה מריבות בין אוהדים. מי שיכול לשנוא באמת ובתמים אדם אחר- שאותו אתה בכלל לא מכיר והיה יכול להיות בנסיבות אחרות חבר שלך- רק כי הוא אוהד קבוצה אחרת או לובש צבע מסוים, הוא אידיוט (ואני כולל כאן גם אוהדים של הפועל שממש שונאים באופן אישי את שמעון מזרחי).

נולי 8 בפברואר 2015

מה, האנטומיה של גריי זו לא סידרה דוקומנטרית??? אני בשוק!!!

צהוב בלב 8 בפברואר 2015

אהבה לקבוצה מי שבאמת אוהד וזה נכנס אליו מילדות זו האהבה הראשונה שלך בחיים אז כן משם אהדה אמיתית לספורט היא היחידה שיכולה ללמד אותך ערכים אלו כי זה שם כבר מתחילת חייך וכל השאר רק מתווסף בהמשך. כמו שאומרים אפשר להחליף בית בן או בת זוג עבודה חברים אבל קבוצה זה לנצח.

סחבק 8 בפברואר 2015

ג'ים מקמהן? ג'ים מקמהן?!?!?!
וינס מקמהן.
וינס.
אין עוד מלבדו!!!

טל בן יהודה 8 בפברואר 2015

וואו.
אני בוש ונכלם.
ייתכן שהמוח ערבב בין וינס מקמהן לג׳ים רוס

השופט האעואר 8 בפברואר 2015

במקום שבחור צעיר ייקח את עצמו בידיים, יחשוב על עתידו ברצינות, יילך לעשות משהו מועיל, משהו גברי – אולי איזה קורס לאחיות או משהו כזה… במקום זה הוא לומד בעל פה כמו איזה חמור, שהרכב הנבחרת ההולנדית זה – סורביר, יונגבלד, קרול, וואן הנחם ודה יונג חלוץ מרכזי!

יהויכין פנדלוביץ' 11 בפברואר 2015

+1

אלעד 9 בפברואר 2015

1. הקטע עם הנשים והטלנובלות באמת לא קשור.

2. אתה אומר שכדורגל הוא בידור, ולכן סביבו לא ראויה שתהיה אלימות. אלימות שלילית בכל הקשר.

גיא 9 בפברואר 2015

מה עם קרדיט לאלו שיצרו את התמונה? ;)

Comments closed