יומן דאבל פרק ט"ו – 2 מ-12 = 6

מבט קצת יותר מעמיק על המספרים של פאקו

sixPako

שני בלילה. חשוך וקר בחוץ. סלון של מכביסט.

משחק הכדורגל הסתיים. גם משחק הכדורסל. הוא נותר ער לבדו בדירה. כל השאר כבר הלכו לישון ממזמן, לא מודעים לסערות הספורטיביות שעברו עליו. האור במטבח הוא היחיד בבית שעדיין דולק. שקט. המכביסט עדיין מלא באדרנלין, אך מסופק, הוא נותר על הספה. לא חוגגים תיקו ולא חוגגים ניצחונות על מכבי חיפה בחצי גמר. זוהי לא "שעת חובבים". אנחנו כמובן מרוצים מהעלייה לגמר, אך מהר מאד עוברים הלאה. "במכבי ת"א לא סופרים ניצחונות, סופרים תארים".

העצבים כבר עזבו את גופו ורוחו. כל מה שנותר עכשיו הוא לתת לנפש להירגע כדי שהוא יוכל גם להירדם, דבר לא קל אחרי ערבים כאלה עם משחקים שמסתיימים בצורה הזו. למרות השעה המאוחרת, משחקים צמודים משאירים אותך ערני לגמרי. בדרך כלל, זה הזמן לתכניות סיכום, אבל הוא החליט לוותר עליהם, שום דבר טוב לא ייצא מזה. התיקו מול קריית שמונה לא אידאלי, אבל הקבוצה עדיין במקום הראשון, עם משחק 17 ברציפות בכל המסגרות שהקבוצה לא הפסידה (17!!). הוא לא מרגיש צורך להתלונן או להתגונן על מצב הקבוצה בפני קולות דמיוניים שלא ישמעו אותו גם ככה.

כדי להעביר קצת את הזמן עד שיוכל ללכת לישון, הוא מחליט לגלוש קצת באינטרנט. הוא נכנס לפייסבוק ורואה את זה. 2 מ-12. "המממ" הוא חושב לעצמו, "לא. לא מתאים לי עכשיו". אז הוא סוגר את הפייסבוק. עובר לטוויטר. וגם שם, זה חוזר על עצמו. 2 מ-12. 2 מ-12. 2 מ-12. המכביסט מנסה להירגע ולא מצליח. זה בכל מקום. 2 מ-12. באתרים, רשתות חברתיות, אפילו קבוצות וואטסאפ.

מה עומד מאחורי הסטטיסטיקה הזו? אם יש מישהו שעדיין לא יודע, אז "2 מ-12" זה מספר הנקודות שמכבי ת"א הוציאה מול הפועל באר שבע ועירוני קריית שמונה העונה. 2 נקודות מתוך 12 אפשריות. ואם יש מישהו שעדיין לא מבין, המספרים הללו מכוונים כלפי בן אדם אחד בלבד, המאמן. פאקו אייסטאראן.

חלק מאלה שזורקים את הנתון הזה משתמשים בו כדי לנגח את מכבי ת"א ולנסות להוכיח שהיא "בלוף", חלק כדי להדגיש שמדובר במאמן חלש, וחלק אף כדי להצדיק את הדרישה לפטר אותו, לא פחות (בעיקר אוהדי מכבי ת"א. דרישת פיטורים שכזו מצד אוהדי קבוצות אחרות תהיה קצת מוזרה). אז אם נגזר עלינו להתעסק ב-2 מ-12, נתעסק ב-2 מ-12.

אז מה 2 מ-12 אומר? האמת, לא הרבה. המספר הזה הוא חסר כל משמעות אמתית. פשוט לקחת בשרירותיות שתי קבוצות אחרות ולציין את הרקורד של מכבי ת״א מולם. הרי מה בדיוק עושים כאן?

אין צורך לענות לי, לא באמת שאלתי. ברור לי שלוקחים את היריבות לצמרת של מכבי, שתי הקבוצות האחרות שנמצאות איתה בליגה העל. אבל העובדה היא שהרקורד של מכבי, כמו גם זה של הפועל קריית שמונה או הפועל באר שבע, במשולש הרומנטי הזה, לא קובע כלום.

האם זה בא להראות לנו שהקבוצות מהצפון והדרום מסוגלות להתמודד עם מכבי? אני חושב שידענו את זה כבר מהסתכלות על הטבלה הכללית. האם זה להראות לנו שמכבי ת״א קבוצה פחות טובה מהשתיים האחרות? אם כן, יצטרכו לעוות את המספרים הללו עוד יותר, כי אני לא יודע אם מישהו קונה את הסחורה הזו.

מדובר בסך הכל בסוג של מניפולציה למספרים, כדי להציג תמונה מסוימת. אודה שאני לא לגמרי מבין איזו תמונה מוצגת כאן, אבל די ברור שאיזו תמונה שאנשים לא יראו, היא תהיה חלקית בלבד. הרי באותו האופן אפשר להציג את הרקורד של מכבי ת״א, הפועל באר שבע וקריית שמונה אל מול הקבוצות האחרות, בליגת המשנה.

כי למרות ה-2 מ-12 הזה, מכבי עדיין בראש הטבלה בפער של 2 נקודות, כשלולא התערבות חיצונית, הפער היום היה איפה שהוא בין 3 ל-6 נקודות פער (אין כאן טרוניה, רק עובדה). לא הפרש שניתן לזלזל בו. פער של 6 נקודות לדוגמה אחרי "2 מ-12" מול יריבותיה מליגת העל? פאק, כנראה שהרקורד שלה אל מול קבוצות ליגת המשנה ממש מרשים. ברשותכם כמובן, בואו נלך ונסתכל על הרקורד הזה.

הנה לפניכם תוצאות המשחקים של מכבי ת״א מול קבוצות ליגת המשנה (מקומות 4-14) במשחקים שהגיעו לסיומם: נ נ נ נ נ נ נ נ ת נ נ נ נ נ נ נ ת (נ׳ זה ניצחון, ת׳ זה תיקו ו-ה׳ זה… אה, טיפשון אני, אין כאן בכלל ה׳. מוזר, אני יכול להישבע שישנה כזו תוצאת משחק שמתחילה באות הזו. נו טוב, ייתכן שאני טועה). סיכום האותיות: 15 ניצחונות ו-2 תוצאות תיקו. רוצים את זה בצורות אחרות? הנה, 92% הצלחה. והנה זה במספר שמקביל ל-2 מ-12: 47 מ-51, מספר הנקודות שמכבי הוציאה מול ליגת המשנה העונה.

לשם השוואה, בואו נלך לראות את המספרים של השתיים האחרות מול ליגת המשנה. הפועל קריית שמונה עם 72% הצלחה מול הקבוצות הללו והפועל באר שבע עם 65%. מספרים אפורים שמחווירים אל מול ה-92% הנוצץ של הצהובים-כחולים. כשחושבים על זה קצת יותר לעומק, ה-72 ו-65 אחוזי הצלחה מול ליגת המשנה החלשה הם קצת מביכים, אני במקומם הייתי שוקל להתחיל להתהלך עם שקית על הראש. בכל מקרה, אם אני אוהד כדורגל, לא הייתי רוצה שקבוצה כזו תוביל את ליגת העל שלי.

כן, זה יפה שמספרים פתאום מסתדרים, כשלפתע מקבלים את התמונה המלאה. היא יכולה להיות שונה לגמרי מה-2 מ-12 שחזר על עצמו ביממה שאחרי התיקו במשחק הליגה האחרון.

כאמור, ישנם אוהדי מכבי שמשננים "2 מ-12", וזו כמובן זכותם המלאה. אבל כל צהוב שלא מרוצה כרגע מהמצב חייב לשאול את עצמו האם מכבי ת״א הנוכחית טובה מספיק כדי לסיים את הליגה ללא הפסדים. האם מדובר בקבוצה שמקבילה לאותה מכבי חיפה מלפני למעלה מ-20 שנה? אני חושב שכדאי להיות כנים, דבר כזה קורה פעם בדור. אולי יותר. כנראה יותר. כלומר, ההפסדים של מכבי ת"א היו מגיעים בכל מקרה מאיפה שהוא, זוהי פשוט עובדה. מבחינה סטטיסטית, הם חייבים להגיע.

בעונה שהחלה במלחמה, כשמאמן אחד עוזב בצורה טראומטית ומאמן חדש מגיע ברגע האחרון ומקבל לידיו סגל ללא אופציה לתת דעה או לשנות (יותר מדי) דברים, אל לנו לצפות לעונה ללא הפסדים, זה פשוט לא סביר או הגיוני (בעונה הבאה, אולי תוכלו יהיה אפשר לדרוש זאת אבל אני בספק). אם ההפסדים לא מגיעים מול הפועל רעננה או מכבי חיפה, אז הם יגיעו מול קבוצות אחרות. כמו לדוגמה, תחזיקו חזק עכשיו, הפועל באר שבע והפועל קריית שמונה. כי הם היו חייבים להגיע.

ולמרות החובה הזאת, מכבי ת"א הפסידה רק פעמיים. אחוזי ההצלחה הכלליים שלה עומדים כרגע על כמעט 78% (במשחקים שהסתיימו, ללא הורדת הנקודות). בשלב הזה בעונה שעברה, סוזה היה עם 84%, אוסקר לפני שנתיים היה עם 70%. 49 נקודות של פאקו אל מול 53 של הפורטוגלי ו-44 של הספרדי הקודם. אני יודע שאף אחד לא אוהב תירוצים, אבל בבקשה אל תשכחו שאנחנו במירוץ על אליפות שלישית ברציפות. כן, יש לכך השפעה.

חלק מהביקורות על פאקו אכן ענייניות, חלק פחות. אני בעמדה שהרבה מהן לא היו נשמעות אם פאקו היה נולד בישראל ונמצא בקליקות הנכונות של עיתונאים-פרשנים-מאמנים פעילים-מאמנים מובטלים, אבל זו המציאות. מצחיק לחשוב על כך שחלק נכבד מהביקורות (לא כולם) נשמעו גם בשנה שעברה, על מאמן שלקח אליפות בהליכה וכיום נמצא בדרך לרבע גמר הצ'מפיונס.

אתם אוהבים מספרים לא? אז תסתכלו על אלה שהצגתי כאן. כן, ה-2 מ-12 הוא נחמד בשביל מי שרוצה אותו, כקרויוז, אבל לא מעבר לכך. הנתון היחיד שמשנה הוא 48* מ-66. ביץ'!

* למכבי ת"א הורדו בין 1 ל-4 נקודות.

ואם עדיין לא שבעתם? הנה פודקאסט 029 של מכביבול על המשחק של מכבי ת"א – קריית שמונה:

תסריט חצי דמיוני לנפילת ריאל מדריד וברצלונה
עזבו שטויות, תנו להתאמן!!!

41 Comments

רועי 19 בפברואר 2015

רק תיקון קטן, סוזה היה בשלב הזה עם 56 נק' (אלא אם כן הפחתת גם לו בין 1 ל 4 נקודות על מנת להשוות).

טל בן יהודה 19 בפברואר 2015

ספרתי 21 מחזורים, מקביל למספר המשחקים שמכבי ת״א של השנה קיבלה עליהן נקודות.

אזי 19 בפברואר 2015

אני אסביר לך מה חשוב ב 2 מ 12.
הפליאוף העליון.
בפליאוף העליון יהיו 30 נקודות בקופה. אם מכבי תיקח בפליאוף העליון 2 מ 12 מול ק"ש וב"ש היא לא לוקחת אליפות.
אני לא חושב שזה אפשרי מתמטית.

למה להיות מקובע אתה שואל? אולי מכבי כן תיקח יותר נקודות בפליאוף העליון?

ובכן, אולי.
אבל אם יש משהו שמכבי של פאקו כן הוכיחה העונה, זה שהיא מאומנת בצורה כמעט רובוטית. השחקנים עושים בקנאות מה שהמאמן אומר.
אפשר היה לראות את זה בכניסה של ראדי במשחק נגד ק"ש.
בשניה שמכבי חזרה למערך המוכר שלה, סך הכל החלפנו את ורמוט בראדי ופתאום כל המשחק נראה שונה. מכבי השתלטה על מרכז המגרש ללא עוררין.
אז מה הבעיה אם יש מאמן כזה גדול?
שנראה שזאת מכבי. היא קבוצה יציבה מאוד שתנצח כל קבוצה פחות טובה כי מכבי שולטת בכדור ויש לה שחקנים מספיק טובים כדי לעשות שערים.
אבל מול קבוצות יותר טובות, זה כבר לא כזה קל.
אין 100% החזקה בכדור. אז כשמכבי מאבדת כדור היריבה טסה למתפרצת. מול עכו זה לא כואב. מול ק"ש וב"ש זה כן.
וכמו שההתקפה שלהן יותר טובות משאר הקבוצות, כך גם ההגנה שלהם. ולכן לשחקנים יותר קשה להגיע למצבים לשער.

אז כן, מכבי קבוצה יציבה מאוד.
אותה יציבות שמנצחת כל קבוצה פחות טובה, לא מנצחת קבוצה כן טובה.
זאת הבעיה עם 2 מ12.

(כל אותם טיעונים תקפים גם לגבי שני משחקים מול ק"ש בגביע)

גיל שלי 19 בפברואר 2015

אזי, אתה זוכר איך נראו ההפסדים לבאר שבע ולקריית שמונה? האם באמת הם נראו שונה מהמשחקים מול שאר קבוצות הליגה? שני ההפסדים לשתי הקבוצות בסיבוב הראשון היו צירוף מקרים, לא משהו שאני הייתי לומד ממנו משהו.

אזי 19 בפברואר 2015

תרשה לי לצטט את טל: נ נ נ נ נ נ נ נ ת נ נ נ נ נ נ נ ת
אתה באמת חושב ש: ה ה נ נ זה צירוף מקרים?
לא.
זה העניין. אנחנו שיחקנו בדיוק אותו דבר, הם פשוט מצליחים להתמודד עם שיטת המשחק הזאת.
(אני בכוונה לא כותב שהם יותר טובים כי זה דיון נפרד לגמרי ואבסטרקטי לחלוטין)

פאןפאן 20 בפברואר 2015

אזי – העונה אתה אוכל סרטים קשים :-)
המעבר של סוזה שבר אותך , וזה בסדר, כולנו היינו מאוהבים..
ב3 מתוך ארבעת המשחקים מולם היינו עדיפים בכל פרמטר אפשרי למעט הדבר השולי הזה של הבקעת שערים וניצול הזדמנויות.
יש לי הרבה חברים אוהדי ב"ש ואף אחד מהם לא העז לטעון אחרת לשניה ולא מטעמי ניחוס (אין לי חברים אוהדי ק"ש…)
שום דבר עדיין לא סגור במאבק הזה על האליפות אבל אנחנו בעמדה מצוינת להגיע לפלייאוף עם יתרון אפילו גדול יותר.
בלומפילד הוא מבצר מטורף – אם טל היה צריך לכתוב לך על המאזן שלנו בבלומפילד ב3 עונות האחרונות (כשמכבי מארחת כן) זה היה נראה כך
נננננננננננתנננננננננננננננננננננננננתנננננננננננננננננננננננננננננננננננננננננננננננת
מרשים לא? :-)
אני גם חושב שפאקו הגדול מתגלח עלינו. כן כן, למרות הנסיון והידע האדיר שלו יש הבדל בין להיות מספר שתיים לצד רפא או להוביל קבוצה גם אם זה הליגה השישית בטיבה באירופה
ועדיין, קצת ריספקט, סבלנות והערכה לצוות ולמערכת שהתגברה על פלונטר לא קטן בתחילת העונה (באדיבות שכנינו "השבדים" ברצועה)
לא יודע אם שמתם לב אבל העונה מכבי במשבר חלוצים גדול. הרכש המבטיח התברר כמאותגר מנטאלית, פריצה נפצע באימונים, יצחקי ממשיך להלחם בכישוף ובדש, נו זה רק בדש
המחץ הסקסי הזכור לנו לטובה אצל פאולו הגדול היה כשיצחקי נצץ ליד פריצה, וכשברקק נפצע אז עדיין הויקינג נתן עבודה
על זהבי אני לא מדבר כי הוא זהר לאורך כל הדרך עד עכשיו :-)

טל בן יהודה 19 בפברואר 2015

שלום, ברוך הבא לבלוג, אתה חדש כאן?
שמע, אזי, כל מה שאתה טוען כאן זה נכון, ועדיין, אני מאמין בשיטה הזו.
בכל ארבעת המשחקים, היינו עדיפים על הקבוצה השנייה.
בסופו של דבר זה יתבטא בתוצאה.

ואם לא, בפלייאוף כבר אמצא כבר טיעונים אחרים.

אזי 19 בפברואר 2015

"בסופו של דבר זה יתבטא בתוצאה" זה מה שקיוויתי לפני חודשיים.
היום אני מבין שזאת השיטה ומבחינת פאקו היא מספיק טובה.
אולי אין לו את השחקנים שהוא צריך, אני לא יודע.
אבל זאת השיטה וזה מה יש.

טל בן יהודה 19 בפברואר 2015

אנחנו באותו הצד. אבל לפני חודשיים, היית במקום שני בפער של איקס נקודות מהמקום הראשון…
אני באמת חושב שזה התבטא בתוצאה.

אזי 19 בפברואר 2015

אם נחזור שוב לסטטיטיקה שלך (נ נ נ נ נ נ נ נ ת נ נ נ נ נ נ נ ת), אתה יכול לראות שהפער שסגרת מהמקום הראשון לא קרה מזה שהפכנו לקבוצה יותר טובה.
אנחנו ממחזור 3 בערך בדיוק אותה קבוצה בדיוק באותה רמה

שגיא 19 בפברואר 2015

אני ממש לא מודאג. אם איך שנראנו מול ב"ש וק"ש במשחקים מולן, אני בטוח שמכבי תקח אליפות.
כדי שק"ש תקח אליפות, היא כנראה תצטרך לנצח אותנו פעמיים בדרך, גם בגלל שאני לא רואה אותם משיגים 100% הצלחה במשחקים עד הפלייאוף. בניגוד למכבי שיש להם לוח משחקים הרבה יותר פשוט וכנראה תשיג 100% או קרוב לכך.
הסיכוי של ב"ש לאליפות דומה לסיכוי של הפועל עכו לשרוד בליגת העל.
ב6.4 מכבי תארח את ק"ש בבלומפילד. אני צופה שמכבי תגיע בפער של 6 נק'. נצחון יסגור את האליפות סופית.

גיסנו 19 בפברואר 2015

אני דווקא חולק עם אזי את הדאגה.
בעיקר כי למרות העליונות יש הרגשה שאנחנו פגיעים מדי בהגנה. וגם אם בבלומפילד לא נפסיד – זה לא בהכרח המקרה באורוות של ק"ש ווסרמיל.

כנראה אני צריך לראות איזה חמישיה שתרגיע אותי….אבל זה גם כנראה לא יקרה :/

שגיא 19 בפברואר 2015

דווקא ההגנה הכי פחות מדאיגה אותי. אני חושב שמשחק ההגנה של מכבי הוא מצוין השנה. להזכירך, שברנו שיא די ותיק של אי ספיגה העונה.
כמו כן, רוב השערים שספגנו לאחרונה נבעו מטעויות טיפשיות של שחקני הגנה ולא כתוצאה מהגנה לא מתואמת או איבוד שליטה במגרש.
לכן, אני לא חושב שזה נכון להגיד שיש לנו הגנה בעייתית (למרות שלא אמרת את זה בפועל, זה מה שהרגיש לי מהטקסט שלך).

יניב פרנקו 19 בפברואר 2015

קודם כל מכבי טובה ועמוקה מהמתחרות .
אבל הכל שאלה מי יהיו 3 הקבוצות שיגיעו בנוסף לפלייאוף העליון -כמו שזה נראה תהיה מלחמה על מקום רביעי שמוביל אולי לאירופה –
המקבץ הכי טוב מבחינת מי שהוא לא צהוב זה
מכבי פתח תקוה של רבש -שהראה שנה שעברה שהוא יודע לשחק מול מכבי
ביתר ירושלים – שהיא תמיד מסוכנת
מכבי חיפה – שתגיע למפגשים האלה מאוד רעבה לניצחונות מוראליים ויש לה כלים חדשים להציע .

פלייאוף של 10 משחקים במקבץ כזה וגם פער של 5-6 נקודות בסיום הליגה הסדירה ושום דבר לא סגור -כלום די סגור אבל אם אפשרות להפתעות .

ובעיני באר שבע מסוכנת לכם יותר

יניב פרנקו 19 בפברואר 2015

כלומר די סגור….

B. Goren 19 בפברואר 2015

טוב שאתה מסדר את המספרים מדי פעם.
תודה טל. ושיהיה בהצלחה מול הפועל חיפה.

יואב הצהוב 19 בפברואר 2015

אליפות לוקחים מול הקבוצות הקטנות, ובזה כמו שכתבת , מכבי מצטיינת וקש ובש לא . ומבחינתי כל קבוצה שהיא לא מכבי קש או בש , לפחות השנה, היא קבוצה קטנה.
לטעמי צמד המפגשים הקרוב בגביע יכול להשפיע מאוד על העונה, לטובה או לרעה, אז נותר רק לקוות שנצא משם מנצחים.
יאללה מכבי

אזי 19 בפברואר 2015

לא בטוח שזה נכון בליגה עם פליאוף

קפטן קוקי 19 בפברואר 2015

אזי, לבש וקש יהיה קשה מול היריבות בפלייאוף העליון. לפחות כמו שלנו יהיה.
אתה מבסס את הדאגה שלך על ההנחה שההתמודדות בין מכבי-בש-קש היא זאת שתכריע את הליגה, אבל אין סיבה לא להניח שאחוזי ההצלחה של כל הקבוצות יישארו דומים גם בפלייאוף העליון.

בפלייאוף העליון 1-3 הן "הגדולות" ו4-6 ה"קטנות".

יואב הצהוב 19 בפברואר 2015

תקנו אותי אם אני טועה- אבל לבש וקש יש 4 מ12 נכון? לא איזה פער מטורף מאיתנו

רועי 19 בפברואר 2015

5 מ 12, ויש עוד משחק בין שתיהן.

רועי 19 בפברואר 2015

סליחה, 5 מ 9.

יואב הצהוב 19 בפברואר 2015

אז כן,זה די משמעותי אם הן יתייצבו מול הקטנות וזה ואנחנו לא נתייצב מולן

MOBY 19 בפברואר 2015

ואני חשבתי שתדבר על ה- 0 מ-2 של רוז'ו או 1 מ- 4 של חיפה. ב-30 שניות
יצאנו ז'אלגריס.

קפטן קוקי 19 בפברואר 2015

נכון לעכשיו, אפשר בהחלט לטעון ש2 מ12 הם בגדר סטייה סטטיסטית.
הרי זה לא שבארבעת המשחקים מול ב"ש וק"ש מכבי היו פחות טובים והתקשו להתמודד.
אם אחרי 6 משחקים מול ק"ש ו4 משחקים מול ב"ש אחוזי ההצלחה שלנו יישארו דומים, אז אפשר יהיה להגיד שהפסדנו את ההתמודדות מולם (ועדיין, זה לא בהכרח יביא לאובדן האליפות).

מאיר 19 בפברואר 2015

אכן, מדגם קטן מידי שלא משקף הכל.

צהוב בלבg 19 בפברואר 2015

חברים הנה סדר המשחקים של קש עד סוף העונה הרגילה (לפני הפלייאוף)
רעננה בבית מכבי בגביע בש בחוץ מכבי בגביע חיפה בבית.
האליפות תוכרע שם. לא במשחקים נגדנו.

שלו 19 בפברואר 2015

מתוך 4 משחקים שנשארו נגד קש מכבי תנצח 3.
נגד בש היא תנצח לפחות אחד.
ובסוף יתברר שזו עונה היסטורית…

היסטוריון של ספורט 19 בפברואר 2015

להן דעתי בגדול אני מסכים.
ואבקש להרחיב עוד קצת …
1.היום הכדורגל הוא משחק שבו הפערים בין הגדולות ליתר הליגה הם משמעותיים ביותר
ולכן החכמה היא קודם כל לדעת לנצח את "הקטנות" ככה למשל ריאל השיגה את האליפות בשנת 2012 אחרי שנות בצורת …למרות שבמאזן הכללי שלה היא עדין יצאה מופסדת מול בארסה (לא רק בליגה ….אלא בכלל המשחקים ביניהם בכל המסגרות …בליגה התוצאה ניצחון חוץ לכל קבוצה ).
לדעתי בעתיד יהיה פליאוף בכדורגל בין הקבוצות (זה כמעט מתבקש) ואז המדד הזה של לנצח קבוצה גדולה יהיה גדול הרבה יותר.
2. דבר נוסף יש פעמים שהיריבות הגדולות הם משמעותיות מאד וזה מה שנקרא "בכבוד" בואו נגיד שאם הייתה ליגה של 3-4 סיבובים בספרד וריאל הייתה לוקחת אליפות …אך מפסידה את כל המשחקים לברצלונה (ובדרבי לאתלטיקו …או אפילו עושה סוג של 2/12 שכזה) אז טעם האליפות היה חמוץ מאד ….כאן מדובר ביריבות לאליפות שהם נחמדות כשלעצמם אך לא יריבות היסטוריות שכאלו שאי אפשר להפסיד מולם
בנוסף ראיתי את המשחק ההוא נגד ב"ש זה היה משחק מרשים שיכול היה ללכת לכל כיוון …וכל הכבוד לברדה.

3. בשורה התחתונה (וסליחה מראש שאני מצרף את גביע הטוטו לכאן ) אין קבוצה ישראלית שלקחה את כל התארים מה שמכונה טריפל
מכבי תל אביב הנוכחית עשויה עדיין לעשות זאת …יתרה מכך היא הפייבוריטית לעשות כן .
אם תהיה זכייה שלישית ברצף באליפות (עניין קשה מאד כשלעצמו ) + גביע (איני זוכר דאבל שהושג לאחר שני אליפויות רצופות ..אולי בית"ר בעונה האחרונה של ארקדי ? ואם לא …צריך לבדוק אצל הפועל פ"ת מתקופה שלא הייתי כאן )
מישהו יזכור את כל הטפטופים ?

תורג'י 20 בפברואר 2015

בגדול, אני לא מרוצה מאיך שנראינו בארבעת המשחקים האלה.

מעיין אוהד מכבי 20 בפברואר 2015

ברצינות? במשחק בבאר שבע בחוץ שער שלהם מנבדל בצירוף סדרת החמצות נוראית ובלתי נגמרת שלנו סידרה לנו הפסד. במשחק מול באר שבע בבית זהבי החטיא פנדל, למרות ש"לא שיחקנו טוב". גם באר שבע וגם ק"ש חגגו את התיקו מולנו בבלומפילד כאילו הן ניצחו. זאת מנטליות של קבוצה קטנה.
לק"ש נשארו עוד משחקים קשים עד הפלייאוף, ולהערכתי השבועיים עם מפגשי הגביע עשויים להכריע אותה.

במכבי, לעומת זאת, יש פוטנציאל לשיפור בהמשך הדרך, כאשר בן בסט ימצא את עצמו סוף סוף וורמוט יתאקלם ויכנס לשיטה. בבאר שבע ובק"ש התחושה היא של חוסר מיצוי פוטנציאל (ב"ש) ואובר מיצוי פוטנציאל (ק"ש).

בילבו באגינס 20 בפברואר 2015

אדון בן יהודה רצית להבין מה זה 2 מ12? אני אסביר לך.
המשמעות של 2 מ12 היא שאתם לא מסוגלים לנצח קבוצות גדולות. לאליפות זה יספיק כנראה , לצ'מפיונס? אפילו לא קרוב.
צר לי אתם תמשיכו להיות אלופי הביצה. לעשות היסטוריה כמו חיפה נגד היונייטד או הפועל מול צ'לסי ?את זה לא תעשו. צר לי

הגולנצ׳יק 20 בפברואר 2015

מה עם לעלות לצ׳מפיונס להפסיד את כל ששת המשחקים ולא להבקיע אף שער ? לזה זה יספיק לנו ?

פאןפאן 20 בפברואר 2015

לא יספיק בוודאות. עם קבוצה של נגרים ודגו אחד עשינו יותר. בלי דגו ובלי שטראובר בשער אנחנו נצליח להבקיע שער עצמי אחד לפחות

צהוב כחול 46 20 בפברואר 2015

הקנאה והשנאה למכבי ובמיוחד לצוות הזר שעושה בית ספר לליגה ולתקשורת מוצאים את כל הרע והמכוער בכדורגל הישראלי ובמיוחד בתקשורת ,צוותי אימון ישראלים מסתכלים על מכבי ואז במראה ומה שהם רואים מפחיד אותם ,מזעזע אותם
תקשורת הספורט הישראלית היא בבואה מדויקת לישראל המכוערת -מקומבנת,מושחתת,ומלאה באינטרסים
מעל ל40 שנה ללא שום הישג ברמה הלאומית בכדורגל
40 שנה אני צהוב כחול שרוף וזוהי התקופה היפה ביותר ,תודה לגולדהר ,לקרויף וכל הצוות הזר

בילבו באגינס 20 בפברואר 2015

גולנצ'יק לשאלתך, לא , זה לא יספיק.
מכבי תל אביב לא יודעת/מסוגלת לנצח קבוצות טובות ממנה ואפילו לא שוות אליה. אם אתה זוכר משחק כזה אתה יכול להזכיר לי.
מכבי חיפה בצ'מפיונס האחרון אמנם לא הבקיעה ורק הפסידה אבל הציגה משחקים שקולים מאודמול קבוצות חזקות ממנה בהרבה . זה לא היה רחוק מאוד מניצחון או תיקו , היו חסרים שם חלוצים מוכשרים. ביום שתגיעו לצ'מפיונס אני ארשה לך לפתוח את הפה .
גולנצי'ק צהוב.

D! פה 20 בפברואר 2015

בוא כולנו נחזור לפה ביום האחרון של השנה ונראה עם מכבי מסוגלת/יודעת או לא מסוגלת/לא יודעת לנצח קבוצות טובות ממנה ואפילו לא שוות אליה.
(מי טובה ממנה ? – ק"ש?, מי שווה אליה? – ב"ש? – אני שואל ברצינות. לא בקנתרנות, מנסה להבין את הכיוון מחשבה שלך)

אחיקם 20 בפברואר 2015

כבר היינו בצ'מפיונס פרשס. יובה באיירן ואיאקס היו איתנו בבית. עכשיו אתה מרשה לגולנצ'יק לפתוח את הפה?

קפטן קוקי 20 בפברואר 2015

אני חושב שאפשר להיזכר במה עשו מכבי חיפה בצ'מפיונס לפני 5 שנים (נראה לי) או הפועל נגד צ'לסי לפני עשור בערך, או לנסות להיזכר מה עשו מכבי בעונה שעברה מול פרנקפורט, בורדו, ניקוסיה ובאזל עם סגל מאוד דומה ועם מועדון שהולך ומתקדם.
אפשר להיות די מבסוטים, ולהגיד שמה שב.ב. כתב זה שטויות.
וכמו שאמר D!, נחכה ונראה אם נצליח לנצח קבוצות גדולות מאיתנו או שוות לנו עד סוף העונה.

הדבר הכי כיפי לחשוב עליו הוא שמכבי כבר שלוש שנים נמצאת בדרך למעלה, כשהפועל בתהליך התרסקות איטי ומכבי חיפה נמצאת "בדרך למעלה" כבר כמה עונות ברצף.

בלייק 20 בפברואר 2015

הוביט על תקן טרול? מעניין…
מעניין שהטרול שכח, כדרכם של טרולים, שהפועל-צ׳לסי בכלל לא שוחק בצ׳מפיונס, זה היה בונקר מפואר (2 בונקרים מפוארים), כשבארץ שיחק ההרכב השני מחוזק, בגלל חשש מהמצב הבטחוני וביטחון עצמי מופרז.
חיפה נגד יונייטד היה בקושי משחק ידידות נגד הרכב שני מחוזק בשחקני ההרכב השלישי.
הטרול גם שכח שמכבי שיחקה בכבוד ואף צברה 4 נקודות בבית הכי קשה שקבוצה ישראלית השתתפה בו עם 3 ענקיות ואלופות אירופה.
וכן, איך הוא רצה שמכבי ינצחו קבוצה טובה ממנה או שווה, כשהיא לא התמודדה עם אחת כזאת העונה, בטח לא באופן ספורטיבי ושווה (מריבור)?
ובתור אוהד של קבוצה שלא עשתה כלום בחמש השנים האחרונות, כלום!, לא בארץ ולא באירופה. וזאת למרות תקציבי עתק, קבוצה שעושה במכנסיים (שלא לדבר על עבודות יד) בכל פעם שהיא נפגשת עם אחותה הצהובה החלשה, זאת שלא יכולה לנצח אף קבוצה שווה לה או טובה ממנה.

Comments closed