יחס גורר יחס

טור תגובה לאודי הירש מ"וואלה! ספורט" על סופו

sofoklis-schortsanitis-maccabi-electra-practices-final-four-barcelona-2011

אנחנו בני האדם מרתקים. אם תצאו מכאן עם דבר אחד, אז קחו את הקביעה הזו. ההתנהגות שלנו בלתי צפויה, בלתי מובנת ולפעמים גם בלתי ניתנת להסבר. קחו חוויה שלי מאתמול לדוגמא, כשנתקלתי במקרה שבו אני ועיתונאי מסוים (מיד נגיע אליו כמובן) מסתכלים על אותו הדבר בדיוק, ועל כך אין עוררין, אבל שנינו רואים שני דברים שונים לחלוטין. איך אנחנו אוהבים לומר, ״הפוך גוטה, הפוך״.

אודי הירש, עיתונאי בוואלה! שאני מאד מחבב (עבודתו ב״משחק מקדים״ בימי חמישי לקראת מכבי ת"א מצוינת לטעמי), כתב אתמול טור על ההתנהגות של מכבי ת״א כלפי סופו בשבועות האחרונים. אני כמובן מפציר בכם ללכת ולקרוא אותו עכשיו: שיעור לעזאזל: היחס לסופו עלול לקלקל את העונה של מכבי תל אביב. אם אהיה יומרני ואנסה לסכם לכם את זה בקצרה: ההדלפות של מכבי ת"א על סופו פוגעים ויפגעו בו ובמועדון, שבעבר לא היה מתנהג כך, כשהוא מבקר את ההתנהלות השגויה לטעמו.

אהמ, כאמור, בני אדם הם מרתקים, ואני לא יכול שלא להשתאות מהעובדה שאני והירש מסתכלים על אותו הדבר בדיוק, קרי היחס של מכבי ת"א לסופו, ורואים שני דברים שונים לגמרי.

אפתח בעובדה שגם לדעתי ההדלפות שמופיעות באופן קבוע בכל האתרים (גם "וואלה! ספורט") הן מגעילות, לא רק על סופו ולא רק אלה של השבועיים האחרונים. כאוהד מכבי, השאיפה שלי היא שמועדון הכדורסל ישוב להתנהג עם התקשורת כמו פעם (ד"ש מאולסי), או כמו מכבי רגל של היום לדוגמא. כלומר, כביסה מכבסים בשקט בבית. גיל שלי כותב על כך לא מעט, ואין מחלוקת מצידי על העניין הזה.

אבל, מכאן ועד להחשיב את ההדלפות המכוונות האלה ליחס שעלול לקלקל למכבי את העונה? סליחה על החזרה, אבל… הפוך גוטה, הפוך!

אציין שהתייחסתי לכל הפרשה הזו והבעתי דברים הפוכים לטור הזה עוד לפני שהוא בכלל פורסם, כאן בפודקאסט האחרון (אם אתם רוצים גם לשמוע אותם, לכן ל-20:20). כבר ביום שלישי האחרון אמרתי לשותפי יובל קליין שבניגוד לקבוצות אחרות, לא רק שמכבי ת"א יודעת איך לנצח, היא גם תעשה הכל בשביל זה. ה-כ-ל. היא תהפוך את יוגב אוחיון לקפטן למרות אותו קיץ מול קובאן ותחזיר את ג'רמי פארגו לקבוצה למרות שהוא עשה הכל חוץ מלהוריד מכנסיים ולהשתין עליה לפני שלושה שנים. המשכתי והסברתי שגם במקרה הנוכחי עם סופו אני סבור שהקבוצה עושה הכל (ה-כ-ל) כדי להגיע מוכנה להצלבה ואז לפיינל פור, כולל להחזיר את סופו לקבוצה, למרות כל מה שנכתב בימים האחרונים.

הטור של הירש בחר להתמקד ולראות את ה"דיווחים הבלתי פוסקים על הכעס עליו", כשאני התמקדתי בחוסר תגובה של מכבי ת"א לכל הפרשה הזו. בואו ונסתכל יחד כיצד מכבי ת"א הגיבה להתנהגות די חמורה של סופו (לטעמי לפחות) בערב של גמר הגביע בארנה.

כפי שגיא פניני כבר אמר, זה לא היה עוד משחק ליגה, מדובר במשחק על תואר. לכו צפו שוב במשחק הגמר ותסתכלו על ההתנהגות של לינהארט מהספסל, שחקן שעד היום לא התלבש למשחק ליגה, כדי להבין כיצד חבר לקבוצה אמור להתנהג כשהוא לא משחק. אחר כך, סופו גם נמנע מלהגיע לחגיגות התואר, כשהוא קצת מבדל את עצמו מהשחקנים. וכל זה בהנחה שסופו לא "הבריז" ובאמת היה פצוע.

עכשיו בואו נסתכל על העונש שסופו קיבל אחרי אותו ערב. ובכן… הממממ… רגע, אני אחפש אותו. שנייה, זה עלול לקחת כמה דקות של חיפושים בגוגל, מיד חוזר. אוקיי, חזרתי ללא ממצאים, אבל אני אנסה שוב. אהההה… זה קצת מביך. אני לא מצליח למצוא עונש בשום מקום. מוזר, אני אחפש פעם אחרונה. מיד חוזר…

טוב, נראה שסופו לא קיבל עונש. חיפשתי נזיפה, חיפשתי קנס, חיפשתי השעיה, חיפשתי העמדה לדין, חיפשתי סטאטוס בפייסבוק של הבעלים, חיפשתי שיחה צפופה עם הדון, חיפשתי אילוץ לצפות במרתון של "איך פגשתי את אימא"… כלום. סופו לא קיבל עונש אחרי אותו לילה. אחרי כל הפרצופים הזועפים וההתנהגות הבלתי הולמת שלו (ואני בספק אם מישהו יוכל להתווכח על כך), סופו קיבל ממכבי הכל חוץ מחיבוק דב גדול שאומר לו "הכל יהיה בסדר".

אגב, כפי שידידי שרון דוידוביץ' ציין בטורו האחרון בשישי, לא מדובר במשהו חדש. סופו אף פעם לא מוענש על ידי מכבי ת"א. לא כשרדף אחרי אוהד הפועל ת"א לתוך היציע ולא אחרי שחזר מהקיץ האחרון בכושר ירוד עם משקל עודף. אוסיף שהמועדון אף פעם לא מתייצב מול ההתנהגות הקבועה שלו מהרגע שהגיע ואומר לו "מספיק עם הפרצופים האלה, אתה לא ילד בן 5".

ובכן, למה אתם חושבים שזה ככה? למה אתם חושבים שמכבי ת"א אינה מענישה את סופו? אתן לכם רמז: תחזרו כמה פסקאות אחורה. נכון ילדים, " לא רק שמכבי ת"א יודעת איך לנצח, היא גם תעשה הכל בשביל זה", מצאתם את התשובה לבד? כל הכבוד.

בדיוק בהזמנה, קיבלנו דוגמא למועדון שעושה ההפך ממכבי ת"א, כשהפועל ירושלים מיד השעתה את השחקן הטוב ביותר שלהם, ברייסי רייט (כן, אני תופס ממנו הרבה יותר משאני תופס מדונטה). כמובן שכל אחד וסיבותיו הוא, ואני חושד שיש יותר ממה שמספרים לנו על זה שלא התייצב לביקור בבית חולים, אבל רק תשאלו את עצמכם את השאלה הבאה: האם אתם יכולים לראות את מכבי ת"א מענישה ומשעה את ברייסי רייט בשלב כזה של העונה? אחסוך לכם את הזמן, התשובה היא: ברור שלא!

מכבי ת"א עושה את מה שטוב למכבי ת"א. ומכבי ת"א יודעת שהיא צריכה את סופו לשלבים המכריעים של העונה. תאמינו לי שהיא יודעת בדיוק כמה הוא יקר ערך בשבילה ושהוא "כישרון כדורסל נדיר". ובדיוק בגלל זה סופו מטופל על ידה בכפפות של משי, כשברייסי רייט למשל טופל על ידי ירושלים בנייר זכוכית. והנה לכם ההבדל.

*

אחרית דבר.

ובכן, אני לא יודע הרבה דברים בחיים האלה, זו האמת. אבל דבר אחד אני כן יודע, וזה מכבי ת"א. אני מחשיב את עצמי כמכביסטולוג מומחה (זה אפילו מופיע לי על הכרטיס ביקור). בדיוק בגלל זה ההופעה של סופו אתמול מול ראשון לציון הייתה מפתיעה בשבילי כמו העובדה שהילד התעורר היום בחמש בבוקר עם קקי בחיתול.

היחס הזה של מכבי ת"א שכולם מדברים עליו גרר אמש תגובה מצידו של סופו שכלל 8 מ-9 מהשדה (שיא עונתי בליגה!), 21 נקודות (עוד שיא עונתי בליגה!), 6 ריבאונדים (עוד שיא עונתי בליגה!), סחיטת 9 עבירות (עוד שיא עונתי בליגה!), חטיפה ואסיסט. אה, וכל זה ב-17 דקות בלבד(!!!). לי זה נראה כמו פועל ישיר מהטיפול של ההנהלה הצהובה.

אז סופו טוב הכל טוב. להתראות במדריד בחודש מאי.

גם זה רק חלק (מכוער) בספורט
רק איש חסר השכלה משתטח על יציעי בלומפילד

27 Comments

גל ד 9 במרץ 2015

הנה השורה הכי חשובה מהטור הזה:

"6 ריבאונדים (עוד שיא עונתי בליגה!)"

ניב 9 במרץ 2015

איך היו לו אתמול 6 ריבאונדים? מישהו החטיא?

גל ד 9 במרץ 2015

לא רק שאנשים החטיאו, גם מההיכרות עם סופו הוא כנראה היה היחיד באיזור הסל בזמן ההחטאות הללו.

והכדור היה צריך לפגוע לו בקסדה וליפול לידיים.

תומאס נוימן 9 במרץ 2015

היה משחק יורוליג לא מזמן שהוא לקח 8 ריבאונדים!

שמעון 9 במרץ 2015

טל, ברור לכולם שהתנהלות של מכבי טובה פי אלף מזו של ירושלים…

אך בתור מישהו שמפרשן כל החלטה, יש צעד שמכבי (רגל/סל/סייף/דוקים מחוז דרום) עשו בארבעים שנה האחרונות שלא הסכמת איתו?

טל בן יהודה 9 במרץ 2015

צעדים של מכבי סל שלא הסכמתי איתם מהמילניום הנוכחי:
– דחיקתו החוצה של נדב הנפלד
– הפיטורים של עודד קטש כמאמן
– כל מקרה של התלכלכות ואי כיבוד של כוכבי עבר (מיקי, רלף וכו')
– יש כמובן כל מקרים שאני חושב שהיו צריכים להוציא יותר כסף על שחקנים, אבל אין אוהד שלא חושב את זה על קבוצתו. חשבתי שהם היו צריכים ללכת למשל על סלוטר במקום הג'ו אלכסנדר הזה… מודה בטעות שלי.

אני מניח שהיו עוד, אבל זה מה שעולה לי כרגע. אני גם לא אוהב את כל מה שקורה סביב השיר הקורא ליו"ר להתאבד, אבל זה שימון כיחיד, ולא המועדון.

לגבי מכבי רגל… יש כל כך הרבה צעדים תחת לוני שלא הסכמתי איתם. חבל להעלות אותם מהעבר, אני במצב רוח טוב.

תומאס נוימן 9 במרץ 2015

לא לתת לדייוויד בלו חוזה של 600 אלף נטו ל-5 שנים מייד לאחר העונה שמכבי הפסידו בגמר לפאו (הראשונה של בלאט, עם פארגו-פרקינס), ובכך למנוע את כל הפרישות/חזרות ולהבטיח שהוא משחק ברצף בקבוצה עד סוף העונה הנוכחית. למיטב ידיעתי הם אפילו לא שקלו את זה

טל בן יהודה 9 במרץ 2015

זה היה משהו שביקש והם סירבו? כי אני לא מכיר ת׳מספרים האלה.

בעל מקרה, נכנס תחת הקטגוריה של ״צריכים להוציא יותר כסף על שחקנים״.

תומאס נוימן 9 במרץ 2015

זהו… שהוא היה כל כך בסדר שהוא אפילו לא ביקש (ואחרי שנתיים פשוט פרש).
הסכום שזרקתי היה שוויו הריאלי למכבי (ואפילו הגזמתי כלפי מטה).
לפעמים כדי להשאיר שחקן, לא צריך לחכות שיבקש.
ודאי וודאי כשבא שחקן ואומר – אני רוצה לפרוש (בפעם הראשונה) – אז היה מקום להגיד לו באותו רגע: מה פתאום פרישה – קבל פי שניים (או יותר) – ותישאר לעוד שלוש שנים.

Lord Anthony 9 במרץ 2015

סביר להניח שמועדון שנמצא כבר כמה עשורים בטופ של אירופה מבין קצת יותר באיך לטפל בשחקנים מאשר מישהו שהתפקיד שלו זה ליצור פרובוקציות פעמיים בשבוע.

asaf 9 במרץ 2015

טל כמה דברים
1. על המשקל העודף סופו שילם בכמה דולרים טובים כשמשכורתו הופחתה עד לחזרתו למשקל התקין שלו,אלא אם הכסף הוחזר לו מאוחר יותר ואז זה סתם צחוק מעבודה…אינני יודע את התשובה אגב לזה.
2. מכבי מתייחסת לסופו כאתרוג כמו שציינת כי הוא כלי בהשגת הניצחון ואין לה בהישג יד לתפיסתה תחליף הולם לו ליורוליג,אבל יש פה עניין יותר עמוק שלא עוסקים בו ואיך נתפס יחס כזה בעיניי שחקנים אחרים בסגל סביבו,זה בחלט יכול לגרור מירמור ורחשים לא בריאים בחדר ההלבשה (ראה מקרה דונטה סמית בי-ם), זה עדיין לא יצא החוצה ע"י פדרמן ג'וניור לכתבי החצר אז כנראה שבמכבי עוד יודעים לשמור לפחות חלק מהכביסה בבית…
3.דבר עם הילד שיחכה להתעורר לפחות עד שהשמש זורחת (6 בבוקר לפחות…)

ד"ר פיל 9 במרץ 2015

ה"טיפול" בסופו לא מפתיע בהתחשב בזה שאחרי 3 עונות, כבר יודעים במכבי שמדובר בעסקת חבילה ומוכנים לחיות איתה.
מה שכן מפתיע זאת העובדה שהצליחו לספוג את השביתה האיטלקית של טיוס כל הזמן הזה (ודי עם הדיבורים על החוזה הנמוך – בדיוק בגלל זה קוראים לזה חוזה) ולא להעיף אותו קיבימימט או לפחות לייבש אותו על אזרחי. נראה שעכשיו מכבי קוטפת את הפירות כשטיוס מתחיל להראות סימנים של פריחה מחודשת. כי עם כל הכבוד לסופו – בעונה שעברה טיוס היה שם מתחת לסל (או במקרה שלו – מעליו) ברגעים שהביאו אליפות אירופה

עידן. 9 במרץ 2015

סופו שילם ועדיין משלם המון כסף (דגש על המון) בגלל החריגה מהמשקל. למעשה כל הטריגר למתיחות הנוכחית בינו ובין מכבי התחילה מהעניין הזה. סופו לא הצליח לחזור למשקל "תקין" (לגביו נקבע כי הוא מקבל את המשכורת המלאה) ועדיין, נוכח התקופה הטובה בה הוא היה, במהלכה הוא גם שיחק כמות דקות שלא נראתה מזה שנים, הוא פנה למכבי וביקש להשיב את המשכורת מעתה והלאה לפי החוזה המקורי. מכבי, משיקוליהם (בעיקר חוסר האהבה של הבעלים להוציא כסף), אמרו לסופו ללכת לחפש. סופו כעס, לא בא לגמר וכן הלאה.

לומר אני שבע נחת מההתנהלות של הנהלת מכבי אני לא יכול. לפעמים דומה שבשביל לחסוך קצת כסף ההנהלה מוכנה לעשות הכל. ככה איבדנו שחקנים מעולים (רייס) וכמה נאבד עוד כמה בהמשך (טיוס, וגם סמית אם מכבי לא יתאפסו על עצמם). זה מה יש.

רני 9 במרץ 2015

מדריד יפה במאי לך על זה… ובגלל שמכבי תל-אביב לא תשתתף בפיינל פור תוכל לרכוש חבילה במחיר שפוי.

דמוסתנס 9 במרץ 2015

גם תל אביב יפה במאי, אבל אני בספק אם תצליח להשיג כרטיס במחיר שפוי לגמר הליגה אפילו כשהקבוצה שלך לא תגיע לשם.

נ.ב על מה מתערבים שמכבי תגיע למדריד?

דמוסתנס 9 במרץ 2015

כמה אתה מוכן להמר על זה?

מאשקה 9 במרץ 2015

סופו ירק למכבי ת"א בפנים בתחילת העונה איך שהגיע עם עודף משקל ומחלות, ומכבי ת"א חשבו שזה גשם ראשון כמו היורה.
אבל, מכבי ת"א קיצצה לו במשכורת, והוא המשיך להתנענע על המגרש ולשחק כמה שהוא יכול, וכל הכבוד לו.
מכבי ת"א ניצחה בקלות את הפועל ירושלים בגמר גביע המדינה, הרבה בגלל שסופו לא היה, ולא היה צריך לזרוק לו את הכדורים פנימה, ובמקום זה מכבי ת"א שטפה את הפרקט, רצה כמו שהיא יודעת ודרסה את הפועל ירושלים, ולא הייתה צריכה לחכות לסופו שיגיע בכדי להכניס לו כדור לצבע.
מה שהוא עשה אתמול, זה גוליבר בארץ הגמדים באשדוד, וזה לא כוחות.
אולי סופו יגיע במאי 2015 למדריד כשחקן ולא כתייר, אבל נראה לי שזו העונה האחרונה שלו במכבי ת"א.
אני אוהבת את הנתינה שלו במגרש למען הסמל של הקבוצה.

טל בן יהודה 9 במרץ 2015

מסכים כמעט על הכל מאשקה, אולי למעט "חשבו זה גשם ראשון כמו היורה". :)

Oded 9 במרץ 2015

מכבי ניצחה כי סופו לא שיחק? לא כי היא פשוט קבוצה יותר טובה או הגיעה מוכנה יותר וכו?
זו הגרסא המתקדמת לתירוץ הישן ״השחקן שלא מתלבש הכי חסר״, עכשיו זה הפך ל״השחקן של מכבי שלא התלבש חסר להפועל ירושלים״
מעניין

איציק 9 במרץ 2015

הערות קטנות:
1. ההתנהגות שלנו בלתי צפויה, בלתי מובנת ולפעמים גם בלתי ניתנת להסבר – משמעותו שיש דברים בלתי מובנים אך ניתנים להסבר ;) זה בעצם מה שעשיתה לגבי היחסים סופו – מכבי.
2. סופו נענש על עודף משקל בקנס כספי, אולי הגדול ביותר שאיזה שחקן אי פעם שילם במכבי.
3. איך יקנסו אותו על הקטע עם הגביע? הרי אין לו פרוטה אחרי הקנס על המשקל. לדעתי פשוט מסבירים לסופו (כל פעם שהוא שוכח) שאם הוא לא יהיה במכבי אז הוא יהיה באירן יחד עם מאריץ כי בכל מקום אחר הוא פרוספקט שנכשל. כשהוא נזכר בזה הוא משפר דרכיו עד ששוב שוכח. חייב הרחבת זיכרון וסוללת ליטיום רצינית יותר.

7even 9 במרץ 2015

משחק ליגה ישראל ביד אליהו, שלא נגד הפועל ת"א/ירושלים הוא מדד בשבילך?

דונטה סמית' לא ירד מהמגרש מאז שעשה מה שעשה לאוהדים של ירושלים, והוא לא היה במיטבו בלשון המעטה מאז.
ואם ברייסי רייס ייתן 30 נק' במשחק הבא? תגיד שזה בגלל שירושלים הענישה אותו?

אי אפשר לדעת דברים כאלה. הרי כ"כ הרבה פעמים אנחנו אומרים שקבוצות צריכות להיות חזקות מול השחקנים(בשביל עצמן, כן?), ולא להתבטל, כי אחרת השחקנים סתם יזרקו.

אני מקווה בשבילך שסופו הולך לתת השבוע 20 ו-10 במשחק במדריד עוד 3 ימים, אחרת כולם יגידו שזה בגלל שלא הענישו אותו ואז הטור הזה יצטרך שכתוב.

טל בן יהודה 9 במרץ 2015

אתה נותן יותר מדי דגש לאחרית דבר. כל דבר שמופיע כאן לפניו נכתב או נאמר על ידי לפני המשחק אמש.

השורה התחתונה לא משתנה. הטיפול של מכבי בסופו היה ״בכפפות משי״ כשאף שחקן לא היה מקבל טיפול טוב ומפנק מזה תחת הנסיבות.

איוון הלבן 10 במרץ 2015

המדחק הוא בברצלונה ולא במדריד

Asaf 9 במרץ 2015

ושוב נשאלת השאלה טל איך השחקנים האחרים בקבוצה רואים זאת ומה זה יכול ליצור בתוך חדר הלבשה שהיחס לשחקן א׳ הוא כזה ולשחקן ב׳ הוא אחר ופחות סבלני (אין לי תשובה אגב אבל בטח נשמע גם ״הדלפה״ על זה בהקדם

טל בן יהודה 10 במרץ 2015

שאלה הוגנת, שאני כמובן אתן עליה את דעתי.
אני חושב שבמקרה של מכבי, היחס הוא שווה.
הזכרתי גם טור את פארגו ואוחיון כשחקנים שקיבלו סוג של מחילה.

אני חושב שכל השחקנים יודעים שהקבוצה תעשה הכל בשביל הניצחון, כולל לוותר על תצוגה "חינוכית", ולכן מתנהגת ככה עם סופו ותתנהג באותו האופן עם כולם.

אייל הצפון 10 במרץ 2015

בני אדם הם דבר מרתק, אבל ברגע שמבינים מה מניע אותם הם מאוד צפויים. גם ארגונים הם כאלו. לדוגמא, בני אדם שלא מבינים את הרציונאל של הארגון שנקרא מכבי אלקטרה היו מצפים שכיוון שהם שיחקו 4 משחקים ב-7 ימים, ויש להם יתרון של 4 הפסדים פחות על השנייה בטבלת ליגת ווינר-סל, שהם יתנו יותר דקות לשחקנים ישראלים מקצה הספסל (כולל כאלו שמשחקים על הכרטיס הכפול), גם במחיר של הפסד אחד או שניים בליגה, כדי לשמור על השחקנים טריים למשחקים נגד אלבה בבית ונגד בלגרד בחוץ, ולהבטיח את המקום השני בטופ-16 (ויתרון בסדרות טופ 8) גם אם יפסידו את שני המשחקים בספרד. אבל ההיגיון הפנימי שלהם אומר שכדי שאף אחד לא יערער על כך שהאליפות בישראל רשומה על השם שלהם בטאבו הם צריכים לעלות לכל משחק עם ההרכב החזק ביותר שעומד ברשותם, כי הם לא מפחדים לבוא לברצלונה או לשחק נגד מילאנו בלי ביתיות. ההגיון הוא שמצד אחד יזכרו (כלומר אנשי מכבי תל אביב ונציגיהם בתקשורת יזכירו) את המקרים שבהם הם הצליחו ולא את המקרים שבהם הקבוצה לא הגיעה להצלבה, או שההפסדים היו לקבוצות חזקות יותר בלי יתרון ביתיות, ומצד שני הם עובדים חזק על האתוס שכמועדון הם מוכנים לפגוע אישית בסמלי העבר (לילה טוב דרק שארפ) כדי שהמועדון יצליח.
אפשר להתווכח כמה מתוך זה נעשה במחשבה תחילה וכמה מתוך זה שהאינסטינקט הראשוני של בני אדם הוא לפעול לפי תבניות, אבל זה כבר עמיין לפסיכולוגים, לא לניהול/משאבי אנוש/סוציולוגיה ארגונית (או איך שקוראים לזה עכשו). אבל המחשבה היא שגם אם הם לא יעברו את ההמלבה יכולת ההרתעה של הארגון לא תפגע.
מצד שלישי, קטש כמאמן כבר ניצח אותם בגמר הליגה עם גלבוע/גליל, מה שמעניין הוא מה יהיה אם קטש ינצח גם אם הפועל (לדעתי זה לא ישנה את הרציונל), ומה יהיה ביום שאחרי שמעון מזרחי.

טל בן יהודה 10 במרץ 2015

דברים נחמדים ומעניינים לגבי ההיגיון הפנימי שלהם כשאני לא חולק על הדברים.

לגבי הפגיעה בכוכבי עבר, מסכים עם הקביעה, לא עם הדוגמא.
כבר כתבתי כאן בדה באזר לא פעם ששארפ קיבל מהמועדון מעל ומעבר לטעמי.
(בקצרה: נשאר במועדון במשך עשור אחרי אותה זריקה וקיבל כעוזר מאמן משכורת גבוהה מזו של רוב המאמנים הראשיים בליגת העל בארץ, פלוס תנאים וזה. מכבי היא לא בור ללא תחתית ולא מסוגלת לשלם לכל סמלי העבר שלה סכומים בלתי מוגבלים. כשהיא רצתה להוריד את שכרו למשהו יותר "רציונלי", שארפ אמר לעצמו "משכורת כזו אני יכול להרוויח בארה"ב".)

Comments closed