סוויט 13 (יומן הדאבל – פרק י"ט)

13 נקודות על המשחק הענק מיום ראשון. אחת לכל מסירה שהובילה לשער של נוסא

13

אתמול בערב, איה שורק (המוכרת לקהילת דה באזר כ"תולעת" – תעקבו אחריה!) העלתה בנבדל (תנו בלייק!) שני תרשימים של שני הגולים הראשונים במשחק של יום ראשון, עם מספר המסירות בהתקפה לפני ששתי הקבוצות כבשו. כפי שניתן לראות מטה, מכבי ת"א השלימה 13 מסירות לפני השער של איגייבור, כשלפני השער של אלירן עטר, מכבי חיפה השלימה… אחת:

goals

אז לאות הוקרה לשער הראשון הנפלא של מכבי ת"א, אתן כאן 13 מחשבות על המשחק שראינו ביום ראשון, אחת לכל מסירה (אגב, כדי להבין עד כמה סימבולי היה הגול של הירוקים, אוהדי מכבי ת"א צריכים לשאול את עצמם "מי מההרכב של מכבי חיפה היית לוקח למכבי ת"א?", עכשיו תסתכלו על התרשים של הגול שלהם. 100% קורלציה).

בואו נתחיל.

מסירה 1 – אלברמן אחורה לטיבי

טוב, אני לא יכול להיות היחיד כאן שלא ידע שהמשחק מתחיל מוקדם יותר מבדרך כלל ופתח את השידור אחרי שהשער הראשון כבר הובקע. אז קדימה, זה המקום להתוודות על כך, השאירו את הפרטים שלכם כאן בתגובות ונפתח קבוצת תמיכה. לפני שתתנפלו עלי, ברור לי שהודיעו על כך בכל המקומות הרגילים, אבל העניין הוא שכשאני יודע שהמשחק המרכזי מתחיל באופן קבוע ב-20:50, אין לי סיבה לבדוק את כל המקומות הרגילים.

אז אני שוכב לי על הספה, רואה עוד כמה דקות של "בית הקלפים", מחכה שיגיע כבר 20:50, כשאני מחליט לבדוק את הטוויטר בפעם ה-478 ברבע השעה האחרונה. ואני רואה שמישהו צייץ "נוסא איגייבור". מוזר… ואז אני רואה שמישהו צייץ משהו על מיטרוביץ'. תמוה… אחר כך אני רואה משהו על זה שג'רארד עדיין ניצח, 44 שניות נגד 47 שניות של מכבי. זה מתחיל לחלחל… ואז אני רואה משהו על "נוסא בדקה ה-1". כן, כדאי שאעביר ערוץ לבדוק.

שטויות לא? זה לא כאילו מדובר במשהו נדיר. כולה גול של נוסא איגייבור. יש מלא כאלה. בדקה הראשונה. מול מכבי חיפה. הידד טל, סחטיין עליך. טמבל.

מסירה 2 – טיבי שמאלה לגרסיה

כל מה שפאקו עבד עליו השנה עם הקבוצה קרם עור וגידים ואז לקח סטרואידים כדי להפוך למשחק הטוב ביותר של מכבי ת"א בעונת 2014/15. נכון לעכשיו, כי אין לדעת מה יוליד יום. הרי מישהו מוכן להמר שבעוד שבועיים מול באר שבע מכבי לא תראה אפילו יותר טוב?

כדי להעריך את התפקוד של פאקו העונה אתם בכלל לא צריכים להסתכל על מכבי ת"א, רק תפזלו צפונה לקריית שמונה, או אולי מטה בטבלה. אתם רואים מה פער הנקודות כרגע? אם קשה לכם לעשות 57 פחות 47, אז הפער הוא עשר נקודות (זה למעשה 11, פוטנציאלית בין 12 ל-14). אה, ולגבי טורניר הגביע, אל תטרחו לחפש את החברה של שרצקי בחצאי הגמר, הם הודחו. למה? כי נגמר להם הדלק.

זה מה שקורה כשהסגל קצר, אין רוטציה, יש פציעות והמאמן נאלץ לשחוק שחקנים. הנה ממול נמצא מאמן שיש לו את הכלים ואת הידע לעשות את כל הדברים האלה בצורה מצוינת. הוא מבין שליגה זה כמו ריצת מרתון. כל שחקן שלו מכיר את השיטה, נלחם על ההרכב ומוכן כשנקרא לדגל. והנה היא, במעלה הטבלה, 5 נקודות מעל באר שבע (למעשה 6, פוטנציאלית בין 7 ל-9), בדרך הבטוחה לטרבל (או אם תרצו, דאבל). המאמן עושה עבודה נפלאה בפיזור הנטל ושמירה על המתח בקבוצה. בדיוק כמו סוזה שהפרשנים ידעו להעריך רק אחרי שעזב (מפתיע אה?). אנחנו כמובן עוד נחזור לפאקו בהמשך.

מסירה 3 – גרסיה ימינה חזרה לטיבי

כתבתי בפרק הקודם שתחילת הפלייאוף תהיה כיפית בגלל שזה משחק ענק אחרי משחק ענק. קודם חיפה, אחר כך באר שבע ואחר כך קריית שמונה בחוץ (אפילו אם הם כבר בחוץ, לשחק אצלם זה אף פעם לא קל), כשמכבי מגיעה חדה למשחקים שיש בהם אתגר אמיתי.

בבקשה אל תיגררו לכל הדיבורים מסביב ותייחסו לשיממון מול הפועל פ"ת יותר מדי משמעות, חבל על האנרגיות שלכם. וזו גם מילת המפתח כאן, אנרגיות. השחקנים הם רק אנושיים ואי אפשר לצפות מהם לשחק עם אותה האינטנסיביות בכל משחק מול כל הקבוצות. היא לא תשחק מול יורדת (כמעט בטוחה, הלוואי שלא) כמו שהיא תשחק מול מכבי חיפה שמגיעה אחרי שלושה ניצחונות, עם שחקן עבר והמון תיאבון להוכיח שהיא יכולה להתמודד מול האלופה שווה בשווה.

המשחק מול קריית שמונה בגביע בו מכבי רמסה 3-0 משקף יותר טוב לטעמי מה קורה כשמכבי מגיעה מוכנה למשחק גדול. המשחק ביום ראשון היה רק המשך טבעי לזה. ולמרות שזה היה רק 2-1 בדקה ה-90, זה היה אחד מהמשחקים הכי חד צדדיים ש… רגע, אני חושב שיש כאן נקודה נפרדת.

מסירה 4 – טיבי קדימה וימינה לבן חיים על הקו

אנחנו כבר ראינו משחקים שנמצאים בשליטה מוחלטת של מכבי ת״א כשהיריבה בקושי מצליחה לגעת בכדור, אבל מה שראינו במחצית הראשונה מול מכבי חיפה היה בלתי ניתן להסבר, על גבול הבלתי נתפס. וכן, בעיקר בגלל היריבה. אף אחד לא היה מתפלא אם המחצית הזו הייתה מגיעה מול אשדוד למשל, אבל מכבי חיפה? זה פשוט לא קורה כל יום.

זה היה כל כך חד צדדי שזה היה על גבול המביך לצפייה, לא נעים, כמו קבוצת ילדים שבבירור משפילה את הקבוצה השנייה. לפרקים נדמה היה שהקבוצה שממול כוללת את הנוער של חיפה ולא את השחקנים הבוגרים, כשמכבי ת"א מתפקדת על תקן הבריון השכונתי שנטפל לחלשים ממנו. ״לא כוחות״ יהיה האנדרסטייטמנט של המחזור.

זה היה ה-PakoPress# במיטבו. בשיאו. זה היה הליל כלולות של השיטה כשהכל נצץ וזרם כמו שצריך. מכבי לחצה ולחצה ולחצה ולשחקני היריבה פשוט לא היה מענה, או אפילו רצון להיות שם. אפשר היה לחשוב שמישהו אמר לשחקנים בצהוב שמישהו החביא בכדור מיליון דולר, ״עכשיו לכו תביאו אותם״. רק קצת חבל שלא היו בסביבה חלוצים שיעשו מזה 5-0 כבר במחצית. התוצאה הזו הייתה משקפת קצת יותר.

מסירה 5 – בן חיים אחורה לייני

מי שעוקב אחרי בטוויטר, יודע שאני נותן מדי פעם דיווחים וביקורות על הדברים החשובים באמת, כמו החזות ומראה של המאמן. אצל סוזה למשל אלה היו דיווחים שעסקו בעיקר בלבוש וברעמה המפוארת שהוא טיפח וגידל כאן, כשהדיווחים נפגמו קצת לקראת האביב כשהוא זנח את השיק ועבר לשוק, כלומר לטרנינג. אצל פאקו אין שיער, אבל לא נראה שסכנת טרנינג אורבת לנו איפה שהוא. וטוב שכך.

אז שאחד שמחלק דרקונים, אני חייב להעלות כאן משהו שמפריע לי כבר זמן מה, וזה הצווארון במדים של מכבי חיפה. אני פשוט לא מבין את זה. אני מודע לכך שלא המצאנו כלום ויש עוד קבוצות שהמדים שלהן כאלה, אבל, אז מה?! לא כל מה שנמצא בחוץ לארץ גם טוב ליהודים. בטח שלא במדינה החמה שלנו.

מעבר לעובדה שלא ייתכן שזה נוח לשחקנים, אני לא מבין מה מנסים להעביר כאן. יש לזה ניחוח מתנשא, ומכבי חיפה של השנים האחרונות היא האחרונה שיכולה להתנשא על משהו או מישהו. מנסים לשדר שם אירופה? זה העניין? משחקים אותה ספורט-אלגנט? הלו, אתם בפאקינג חיפה! ישראל. המזרח התיכון. צאו מהסרט שלכם כבר. אתם לא משחקים פולו ולא נמצאים על סוס. כולה כדורגל, הספורט העממי בגלובוס. תתנהגו ככה לעזאזל.

חצי דרקון.

מסירה 6 – ייני אחורה ושמאלה לגרסיה

הפסקה מתודית. תגבירו

מסירה 7 – גרסיה שמאלה לעמב"ה

אלירן עטר כוכב. אבל רק מספר 2 בכדורגל הישראלי. איזה שער הוא הבקיע, באמת תענוג. אולי אוהדי מכבי חיפה צדקו כל הזמן הזה… באמת כל מה שהם היו צריכים זה חלוץ. עכשיו כל מה שנותר ליעקב שחר להביא זה את כל מה שבינו לבין זה שבישל לו את השער.

האם הגול צבט לכם אוהדי מכבי? זה טבעי. אצלי זה היה יותר בכיוון של… ״כמובן שהוא יכבוש, זה חייב להיות ככה." בכל זאת, קצת חבל שהוא לא חגג. אבל אומר שהקימה וההליכה שלו הזכירו לי את ההתנהגות הקולית של תיירי הנרי אחרי שהוא כבש. כל כך אהבתי לראות את זה שאני ממליץ לאלירן לנסות ולאמץ את זה בעתיד.

האם אני מצטער שהוא לא אצלנו? האם אני חושב שמדובר ב״מחדל של ג׳ורדי"? חחחחח ראיתם את המשחק? הסתכלתם על הטבלה? לא ולא. האוהד מכבי הזה ישן טוב בלילות גם כשעטר לובש ירוק. בכלל, אני לא אוהב שאנשים יוצרים מציאות חלופית שמבוססת על השערות והנחות בלבד.

אנשים מתייחסים להצלחה של עטר במכבי חיפה כעדות לכך שהוא אוטומטית היה מצליח במכבי ומדובר בפספוס של המנג׳ר. אז בבקשה לא לשכוח שעטר הגיע לוואקום, קבוצה שלא היה בה מישהו דומיננטי (ברמה גבוהה, בניון דומיננטי מסיבות אחרות) או חלוצים (דה פקטו). האמת היא שלעולם לא נדע מה היה קורה אילו היה נוחת בקריית שלום, אבל אני מסרב לשחק אותה חכם גדול ולהניח בצורה אוטומטית שזה היה מצליח. ייתכן שעטר אכן היה מחזק את הסגל ואת ההרכב, וייתכן שהיינו רואים בן בסט נוסף.

מסירה 8 – עמב"ה קדימה על הקו לנוסא

אני יודע שמספיק חול כבר נזרק על הקבר המקצועי של יורם ארבל כשדר, אבל אי אפשר לשבח מספיק את הבחירה המצוינת של הערוץ הראשון בעמיחי שפיגלר. וכל מה שצריך כדי להבין על מה אני מדבר זה לצפות שוב בשער הניצחון.

אני ראיתי את ה3-2 של זהבי בדרבי מעל ל-1000 פעם כבר, וכל צפייה מחדש אני מתבאס מהשידור של ארבל. הציון: נכשל. איזה חוסר התלהבות ומקוריות. צעקה דלוחה של ״שעעעער״ ואז גיבוב של שטויות על ללכת לישון ועדיין מוקדם ללכת לישון. דני נוימן לא משפר את המצב. הגול היה מושלם, הפסקול ההפך הגמור ממנו, ולשדרים יש חלק עצום בשחזור החוויה הזו.

עכשיו שימו פליי בתקציר של הגול מיום ראשון. אנחנו עוד נצפה בשער הזה מאות פעמים ולשמחתנו השידור של שפיגלר יהפוך לחלק בלתי נפרד ממנו. הציון: 100. כל מה שאתה רוצה מגול כזה, בדקה הזו, מהשחקן הזה. ואני מדגיש: משחקן כזה.

״קבלו אותו!!!!! מספר 7 בצהוב… עם שער ענק ענק ענק״. ההתלהבות של שפיגלר משתלבת בצורה מושלמת עם פרץ השמחה האדיר של הקהל.

*צמרמורת*. שאפו.

מסירה 9 – נוסא ימינה אחורה לאלברמן

הגענו לפעולה הראשונה של נוסא במשחק? הגיע הזמן לדון גם בו. למרות שפספסתי את השער, ממש שמחתי לגלות שהוא הכובש. אין שחקן שספג יותר חרא ממנו. אוהדי מכבי מתוסכלים משיטת המשחק של פאקו? עצבניים שהחלוצים שלנו גרועים יותר מול השער מאלכס טיוס מקו העונשין? בואו נוציא את זה על נוסא.

איזה כיף היה לראות שמספר 40 מופיע על שלט החילוף, נוסא מתחיל לרוץ לכיוון היציאה ואין ברקע מבול של שריקות וקריאות בוז כנגד השחקן או המאמן. האמת שזה היה קצת מפתיע, בייחוד בשביל אלה שכבר התרגלו לעניין הזה. הגול של נוסא (גול בדקה הראשונה זה כיף בלתי רגיל) העניק לאוהדים הזדמנות להיות הרבה יותר סלחניים כלפי כל פעולה שלו, לראות את התפוקה האמיתית שלו על המגרש ולצפות בדומיננטיות שלו מול שחקני היריבה.

או, אולי פשוט הקמפיין של מכביבול התחיל לעבוד.

מסירה 10 – אלברמן אחורה ימינה לטיבי

הזכרנו את עדן בן בסט במסירה 7? אז בואו נמשיך איתו קצת. בואו ואסביר לכם לאן הגענו: עדן בן בסט עלה להתחמם, לא קיבל שניית משחק, ואף אחד אפילו לא מדבר על זה. ברור שהשער של זהבי זה הגורם העיקרי לכך, אבל האמת היא שאף אחד כבר לא מופתע מזה.

אני זוכר תקופות של קלוז-אפים, פרצופים עצובים, שיחות פרטיות שמודלפות לתקשורת, ״מקורבים זועמים" וביקורות שקוטלות את מאמן הכושר פאקו. ברור שכשמנצחים אז הכל טוב, אבל זה מרגיש יותר מזה הפעם. אנחנו פשוט כבר הפסקנו לצפות למשהו ממנו.

אולי תחת מאמן אחר הוא יישאר וינסה שוב, אבל הציוות הזה של פאקו-בן בסט פשוט נכשל. הסיטואציה שלו מזכירה לי זרים שמגיעים למכבי סל ופשוט לא מצליחים להשתלב במערכת הכמעט-בלתי-אפשרית הזו, כשהדוגמה הראשונה שעולה לי לראש זה קיינר-מדלי. אתה לא נכנס טוב לעונה, ואז זה ממשיך כמו כדור שלג בלתי ניתן לעצירה. הלחצים רק הולכים ומתרבים, נכנסים לך לראש, ומקשים עליך עוד יותר במעין ספירלה הרסנית. חבל, כל כך רצינו שזה יצליח.

מסירה 11 – טיבי קדימה ל-EZ7

אני יודע, לא קצר. קחו עוד הפסקה מתודית:

Ya We Do!!!!!!!!

מסירה 12 – EZ7 קדימה למיטרוביץ'

אני יודע שישנם אנשים שלא אוהבים את זה שברגעים הכי גדולים אנחנו לא שוכחים למרוח את זה בפרצוף של היריבים שלנו, אבל זה לא יעזור להם, חלק בלתי נפרד מלהיות אוהד זה השמחה לאיד. אז אחרי שהכל דועך, ואתה מתחיל לעכל את השער שראית והצורה שבה המשחק הסתיים, יש לך פתאום גם זמן לחשוב על כל האנשים שצפו במשחק וייחלו שהוא יסתיים בהפסד צהוב או אפילו בתיקו. רק שמכבי תאכל אותה.

זה לא רק אוהדי חיפה. וזה לא רק אוהדי הפועל ששוב רואים את פיופיו עושה את זה. זה לא רק אוהדי ושחקני הפועל באר שבע שלא מאמינים שזה שוב קורה להם. זה כלללללל השונאים שמייחלים לצהובים היהירים אכזבות מרות. אני עד היום זוכר את דוד שלי, אוהד שרוף של הפועל פ"ת, מתייחס בשנות ה-80 למכבי ת"א כאש"ף (החמאס עוד לא ממש היו קיימים אז). מה לו ולמכבי ת"א אתם שואלים? שום דבר, כולה אוהד הפועל פ"ת. אבל זה המועדון, זו הקבוצה. או שאתה אוהד את מכבי ת"א, או שאתה מתעב אותה בכל לבך.

העובדה שהמוני שונאים שוב הלכו לישון מאוכזבים, המומים ומתוסכלים, מוסיפה עוד קצת אושר לקלחת השמחה שאנו חשים מאז הגול האדיר הזה. ישששששששששששש.

מסירה 13 – מיטרוביץ' קדימה לנוסא – ו… שער!!!!!

יאללה, סגרו את הקלסר של המשחק הזה ותייקו אותו תחת "ערב לפנתיאון". עוד אחד. התיקייה הזו נהיית עבה יותר ויותר לאחרונה ובקרוב נצטרך למצוא לה מדף חדש. ייתכן שעוד יגיע היום שגולדהאר יצטרך להתקשר לדון שימון ולשאול אותו מה הוא עושה עם כל התיקיות שלו, ואולי גם לבקש להשכיר חדר או רק כמה מדפים בבונקר התת-קרקעי של מכבי סל (מתחת לקרייה בתל אביב) שנבנה במיוחד עבורה כבר בשנות ה-80.

אם חיינו הם סך החוויות והזיכרונות שלנו, אז חייהם של אוהדי מכבי ת"א כדורגל קיבלו תפנית חדה לכיוון החיובי לפני שלוש שנים. הרשימה כבר הוזכרה ביומיים האחרונים, אבל נזכיר אותה שוב. לכיף. לוגסי נגד בני יהודה, זהבי בדרבי (ה-דרבי) ועכשיו זהבי מול מכבי חיפה. אנחנו גם ממלאים את הצ'ק-ליסט של היריבות השנואות (ספורטיבית כמובן, נא להירגע). הסטטיסטיקה אומרת שזה מגיע פעם בעונה, אז מישהו צריך להזהיר את בית"ר שהיא הבאה בתור בעונת 2015/16. אני כבר לא יכול לחכות.

אז זהו. סיימנו. 13 נקודות.

רגע רגע, אני מרגיש שמשהו חסר.

מסירה 1 – סטויקוביץ' לעטר – ו… שער!!!!!

לכבוד המסירה האחת והיחידה שהובילה לשער השוויון (הזמני) של מכבי חיפה, אנחנו ננצל את ההזדמנות כדי לציין את האחד והיחיד, ערן זהבי.

כמו שאיווניר אמר בצורה מדויקת אחרי השער, "מה נשאר לנו עוד להגיד על הבחור הזה?". פעם אחר פעם שהוא מותיר אותנו חסרי מילים. כשחשבנו שכבר ראינו ממנו הכל, הוא תמיד מצליח לשלוף עוד שער לספר עליו לנכדים הצהובים שלנו. אפשר רק לצפות בו כובש את השער הענק הזה שוב ושוב ולהישאר נפעמים אל מול יכולות הכדורגל האדירות איתם התברך השחקן הזה.

כדורגל זה לא כדורסל, ספורט שבו השחקן הדומיננטי במגרש יכול פשוט לקחת את הכדור וללכת איתו לסל פעם אחר פעם כדי להוציא נקודות. כדורגל זה ספורט שלאינדיבידואל קשה יותר להשפיע, ובכל זאת זהבי עושה זאת בצורה קבועה. מטביע חותמו כמו הסופרסטאר שהוא באמת. הריצה שלו לעבר שער הכבוד לכיוון אשתו הייתה נהדרת, הדובדבן שעל הקצפת.

כפי שכבר כתבתי בעבר, אנחנו יכולים רק להיות אסירי תודה על כך שאנחנו זוכים לראות בעיניים שלנו את השחקן הזה בגדולתו. שלא ייגמר לעולם.

הדילמה בהנחה לקבוצת הבית
האם מהפך - ליאור ליברובסקי

62 Comments

חוטב עצים 24 במרץ 2015

ניתן היה לתמצת את כל האמור לעיל להתקפה מתפרצת בת 4-5 מסירות…
אבל אני יכול להבין את האופוריה שדוחפת להרחיב בכתיבה.

נחמד סך הכל.

גיל שלי 24 במרץ 2015

פוסט נפלא, רק הערה אחת, מזל שלא כבשנו חמישיה במחצית הראשונה ותודה לעטר, זה מה שהפך את הגול של זהבי למה שהוא היה

טל בן יהודה 24 במרץ 2015

לגמרי.

ערן (המקורי) 24 במרץ 2015

+100

שמעון 24 במרץ 2015

נחמד. היה לך הרבה זמן לכתוב חתכת אתמול עם הרולקסים חמש דקות לפני הסוף (:

יוסי 24 במרץ 2015

הרולקסים יצאו שתי דקות פני הסוף, בתוצאה 90-73 או משהו בדומה, כלומר שהמשחק נחתם באופן סופי.
לא מצדיק אותם ולא אומר שגם אני הייתי עושה את אותו הדבר (הפעם היחידה בחיים שזה קרה לי הייתה השנה ב-78-58 בדרבי הראשון העונה בנובמבר ביד אליהו) אבל אלה דברים שבונים מועדון גדול.
קהל שיוצא בהמוניו דקה לסיום משדר לשחקנים שהם עשו דבר דומה- היו יכולים לתת עוד קצת אבל העדיפו שלא.
בתקשורת זה יוצר תחושה של פוטנציאל למשבר והעסק מתפרץ מהר מאוד- אם כי יותר לאט השנה, אחרי השיגעונות של שנה שעברה (המשבר היחיד של מכבי העונה ע"פ התקשורת, עם סימן קריאה, הגיע לאחר המשחק הנ"ל שסיים רצף של שלושה הפסדים בהפרש כולל של 60- ליריבות השנואות ביותר. שנה שעברה היו עושים מזה שלושה משברים שונים).

ועל זה מכבי חיה, זה הדלק שמניע אותה, להיות בודדת במערכה עם התקשורת נגדה וכולם נגדה והקהל יודע את זה- לכן הוא גם כביכול נגדה, אך הוא איתה בלב שלם והמחשבות על הקבוצה לא עוזבות אותו אחרי משחקים כמו אתמול.

המכבייה 24 במרץ 2015

1-זה לא היה קשה יותר מהפועל פתח תקווה. בלבול זה טרף קל בשביל פאקו.
בעוד האחד מעלה הרכב מופקר שנועד לרצות את הכוכב המזדקן שלו, השני מעלה את ההרכב הנכון בלי לרצות אף אחד. בטח לא את הפרופסורים בקהל.
גם ללא שער הניצחון, זה היה משחק מרשים שהראה עליונות בכל האספקטים. כושר, ספסל שיכול לשנות משחק, מתודיות, והמון קשיחות מנטאלית.
2- אלירן חיית משחק. טורף. רוצח. שטיבי פספס את השניה, זה כבר היה תלוי בו.
3- לחיפה (שרעדו ממנה פה) יש עוד דרך ארוכה. כרגע היא אולי החמישית בטיבה בליגה. לא זיהיתי שם עלום חוץ מפחד ואוונטה של ״אנחנו כוכבים״. גם בסמי עופר אנחנו נשלוט וזה יהיה יותר תלוי בנו. מקווה שהמשחק יהיה פחות רלוונטי.
4- נוסא. סוף סוף הפאואר האוס שרצינו שיהיה. ניער אנשים, חילץ המון, הלך קדימה(עם הכדור ובלעדיו) וזה קריטי למערך שלנו התנועה הזאת לעומק.
5- ברק וברק. האחד גאון. השני כל כך מחוייב.
פאקו שלט לגמרי בנעשה וכשזה לא הספיק-זרק פנימה בדיוק את מה שהיה צריך.
6- צר לי אבל עומרי רק חזק ושמאלי. לא מעבר לזה.
צר לי אבל טל רק עושה הפוך וכמעט חסר השפעה.
צר לי אבל זה אגף האיקיו כדורגל מהנמוכים שראיתי.
7- שרן היה עצום היום. פשוט הופעה מופתית. גם גל. כמעט כולם בעצם למעט אלו מסעיף 6 וטיבי(כי זאת טעות של משחק).
8- ה מ ו ז ה ב .

אריק 24 במרץ 2015

קופי פייסט?

המכבייה 24 במרץ 2015

שלי(:

יוסי 24 במרץ 2015

"אנחנו יכולים רק להיות אסירי תודה על כך שאנחנו זוכים לראות בעיניים שלנו את השחקן הזה בגדולתו", אנחנו יכולים רק להיות אסירי תודה על כך שאנחנו זוכים לראות בעיניים שלנו את השחקן הזה בגדולתו ןכמובן משחק אצלנו יותר מתאים, כי תאר לך שהיה משחק בחיפה? אה שטויות, חיפה כלל לא רוצים אותו(האדם לפני השחקן) פחחחחחח

דניאל 24 במרץ 2015

תענוג לקרוא ,תודה.

מצטרפף למחמאות לשפיגלר השדרן ,כיף גדול לשמוע אותו.

חן הצהוב 24 במרץ 2015

בניגוד לשפיגלר האבא, שאותו קצת פחות כיף לשמוע?
:)

בלייק 25 במרץ 2015

עוד משהו על השידור – זה אני, או שבכל משחק לאיווניר יש ציטוט שהולך בערך ככה: "זה מה שגדול בזהבי! היכולת שלו ל…", ובאופן די משעשע, ואולי גם מסגיר את היכולות של זהבי, בכל פעם הוא אומר משהו אחר (התנועה לעומק, המשחק בנגיעה, חיפוש השער, הווינריות ועוד)?

Gil - Zimbabwe 24 במרץ 2015

שפיגלר שדר טוב עד שהוא מתחיל להעביר ביקורת על המאמנים (נגד פ"ת הוא ביקר בחריפות את פאקו), את זה הוא צריך להשאיר לפרשנים. אבל מצד שני איזה פרשנים….? (עד מתי איציק זוהר יישב באולפן עם חולצה פתוחה?)

B. Goren 24 במרץ 2015

חולצה פתוחה וחיוך של אלוף העולם בשכל…

גיל שלי 24 במרץ 2015

מי קבע שביקורת על מאמנים היא חלק אינטגרלי משידור? לא שמתי לב שבארצות הברית בשידורים המעולים של הNFL והNBA מתעסקים בביקורת על מאמנים כל כך הרבה

Gil - Zimbabwe 24 במרץ 2015

נכון. הטענה היא שאם כבר ביקורת על מאמן שתבוא מהפרשן ולא מהשדר עצמו.

גיל שלי 24 במרץ 2015

לא רואה הבדל, למשל במה נדב יעקובי פחות כשיר לבקר בהשוואה לאלי אוחנה?

ויקטור מורוז 24 במרץ 2015

זה לא "התפקיד" שלו. תפקיד השדר הוא לתאר מה קורה על המגרש. תפקיד הפרשן הוא להסביר לצופה איך מתרחש מה שהוא רואה, איך הגיעו לזה ולמה, וגם להציע פתרונות לצד הפחות טוב על המגרש.

שגיא 24 במרץ 2015

זה גם לא התפקיד של הפרשן. כל פרשן כאן מתנסה לקדם את עצמו לתפקיד האימון הבא.
זה כבר כל כך מושרש בהם שהם עושים את זה גם במשחקים שהמאמנים הם מוריניו ואנצ'לוטי. תפקידם להסביר לנו מה שאנחנו לא יכולים להבין לבד. למשל, מה שחקן חושב ברגעים מסויימים. מה מאמן אומר בחדר הלבשה במצבים כאלה. מה החסרונות והיתרונות של שחקן מסוים שאנחנו לא מכירים. בהחלט לא לתת עצות למאמן ולתקוף אותו על הצבות וטקטיקות.

אצלי "פרשני היציע" זה בכלל עובר כל גבול.
אתמול ביציע העיתונות למשל, פרימו לקח את הקרדיט לנצחון לעצמו. הוא אמר שסוף סוף פאקו הקשיב לו והציב את ההרכב שהוא אומר שצריך להיות מתחילת השנה. לקינוח הוא גם הוסיף על פאקו את המשפט "מי הוא בכלל"….

ויקטור מורוז 25 במרץ 2015

בהחלט לפרשן מותר לתת עצות למאמן. לא כמו שקורה בפועל, אבל אם במהלך משחק קבוצה מסוימת משחקת לא טוב, בהחלט ניתן להגיד מה כן צריך לעשות לדעת הפרשן. ושוב, לא בצורה המגעילה שזה נעשה.

אזי 24 במרץ 2015

אחרי המשחק, קראתי בטוויטר את התגובות של אוהדי מכבי על המשחק המדהים שלנו. אני כתבתי דברים הפוכים לגמרי וחטפתי לינץ' מהמון זועם. 'משה פרימו' קרא לי אחד המגיבים (*שיעול* טלבניהודה…*שיעול*).
אני רוצה להעביר את התחושות שעברו עלי במהלך 90 דקות שישבתי בבלומפילד וראיתי את המשחק הזה.

המשחק התחיל עם גול.
אתם ספרתם 13 מסירות.
בלי לראות את התקציר הייתי מוכן להשבע שמיטרוביץ הוא זה שלקח את כדור הפתיחה ומסר אותו לנוסא שכבש.
זה כמה מהר השער נכבש.
צרחתי יש. צרחתי יש של עליונות. הייתי בעננים.
אני אף פעם לא קיללתי את נוסא, רק טענתי שפאקו שם אותו בעמדה שלא מתאימה לו ולכן הוא מיותר.
אז אולי אחרי עונה שלמה הוא משתפר, אבל אני עדיין חושב שנוסא לא צריך להיות החלוץ המרכזי של מכבי תל אביב.
מכאן עד המחצית ראיתי את תצוגת שליטה שלא רואים בכדורגל שלנו.
מכבי עשתה לחץ על כל המגרש בצורה כזאת שכל פעם שחיפה היתה עם הכדור היה ברור לי שזה עניין של זמן עד שהוא יחזור לרגליים הבטוחות של שחקן בצהוב.
אבל ברגע שהכדור הגיע לרגליים הבטוחות של שחקן בצהוב, הרגשתי שהכדור הזה אף פעם לא יגיע לשער.
טל בן חיים היה נוראי בצד ימין. והתרגיל של ערן זהבי יורד למטה ונוסא איגאבור עולה למעלה לא עבד עוד פעם.
אגפים לא היו. גם כשייני או עמב"ה עלו, הכדור מצא את עצמו בחזרה למרכז המגרש מנסה לקדוח את דרכו דרך הבלמים אל תוך הרחבה החיפאית שעמדה ריקה מחלוצים.
עליונות ללא הוכחות.

**מחצית**

למחצית השניה חיפה עלתה בצורה אחרת לגמרי ותקפה הרבה יותר מהחצי הראשון.
אני לא חושב שאובייקטיבית המשחק התאזן, אבל ביחס למחצית הראשונה זה היה נראה לי כאילו חיפה עושים לנו בית ספר (אני יודע שזה לא מה שקרה, אבל הכל יחסי)
ואז בא השער של עטר אחרי טעות מיותרת של טיבי.
ואז האוויר יצא ממני.
כי אם במחצית מושלמת שלנו עם 140% החזקה בכדור הצלחנו לכבוש רק בשניה השלישית וזהו, מה יהיה עכשיו, כשהם גם תוקפים אותנו?

פאקו עשה את החילופים הנכונים.
יצחקי נכנס חלוץ ואז בדש נכנס חלוץ והרגיש לי שלמכבי יש קצת יותר אופציות התקפה.
למה אין לקבוצה יקרה, מוכשרת ומוצלחת כל כך חלוץ פותח?!
אחרי 90 דקות הייתי מתוסכל. השלמתי עם תיקו.
עם תיקו אחרי שכל המשחק הכדור ברגליים שלנו ואלירן עטר שדחינו בעצמנו כבש את שער השיוויון.

ואז זהבי קרה.
אם בשער הראשון חשבתי שהיתה רק מסירה אחת, בשער השני אפילו לא הבנתי מה ראיתי. ראיתי רק גול.
צרחתי יש. צרחתי יש של שחרור. הייתי בעננים.

אבל שער בדקה ה90 לא גורם לי לשכוח מה הרגשתי 90 או 30 דקות.
בדיוק כמו שמשחק אחד מול חיפה לא גורם לי פתאום להגיד שבמשחקים האחרונים היינו פחות טובים כי לא היה על מה לשחק.
מכבי עשתה לחץ מדהים והראתה עליונות משך רוב המשחק.
אבל מכבי לא יודעת לנצל את זה מספיק כדי להפוך את זה להתקפות.
אני זוכר לפחות 3-4 פעמים שכל קבוצה אחרת היתה הופכת להתקפה מתפרצת ואצלנו זה אפילו לא מגיע לשחקן בתוך הרחבה.
זאת לא חכמה שמכבי חוטפת כדור, מוסרת לבלמים, בונה התקפה במשך 40 שניות ואז אומרות "אי אפשר לכבוש ככה הם כולם בהגנה"
הם כולם בהגנה כי אנחנו נותנים להם מספיק זמן לחזור להגנה.
וככה – אי אפשר לשחק.

כמו שאתה, טל, לא יודע לנחש מה עטר היה עושה במכבי תל אביב
אני לא יודע לנחש שבאמת מכבי פחות טובה כי משעמם לה ובמשחקים נגד קבוצות מאירופה היא תהיה יותר טובה.

אני יכול רק לקוות שכן.
אני יודע שיש למכבי את כל התנאים לכך.

נ.ב.
המשפט על ה100% קורולצייה פשוט מעולה)

Funfun 24 במרץ 2015

אזי, אני אגלה לך סוד כמוס – יש בעיית חלוצים במכבי
זאת הסיבה היחידה שהמחצית לא נגמרה בשלישיה לפחות
נוסא ומיכה החמיצו גולים בטוחים
אחכ גם יצחקי
וגם המוזהב הרג ציפורים טועות בשמי בלומפילד
אגב אתה צודק שטבח היה חלש. גם זהבי ומיכה לא נתנו הופעה טובה ביחס לחודש האחרון
פאקו לא עושה בכוונה – עד שיצחקי ופריצה לא יחלימו אז יש לו רק את בדש
אני מקווה שעד למשחק עם הגמלים פאקו ייקבל עוד חלוץ בריא לסגל ואז נראה גם זיקוקים :)

אזי 24 במרץ 2015

בינואר, כששפכו כסף על עוד קשר, לא ידעו שיש בעיית חלוצים במכבי?

גיל שלי 24 במרץ 2015

לא ידעו שפריצה ויצחקי יהיו פצועים עד עכשיו

ויקטור מורוז 24 במרץ 2015

אז זה "מחדל" של הצוות הרפואי?

אזי 24 במרץ 2015

מהפציעה הקודמת ועד סוף הקריירה שלו צריכים להניח שיצחקי פצוע
(ובאותו נושא, אני מקווה שיאריכו לו את החוזה גם אם הוא ישחק שלושה משחקים בעונה למשך 10 דקות בכל משחק)

אריק 24 במרץ 2015

אזי, זה פשוט. בינואר כנראה שלא היו חלוצים ישראלים מספיק טובים ופנויים. חלוץ זר זה כבר סיפור אחר כי מכבי כבר במכסה. אני חושב שבמקרה הזה הם הניחו באופן מושכל שהכדר הקיים יספיק לאליפות. וגורמות זה רכש לעונות הקרובות ולא כלכך לעונה הזו.

אריק 24 במרץ 2015

**וורמוט

Funfun 25 במרץ 2015

למישהו יש ספק שחלוץ ובלם זרים ברמה גבוהה זה הרכש הראשון שג׳ורדי ינחית כאן לקראת העונה הבאה?
בהנחה שהוא ימשיך כאן ולא השתעמם…

xxx 26 במרץ 2015

החלוצים של נתניה (קאיודה) ורעננה (נוואקמה) היו זמינים. ההבאה של וורמוט במקום חלוץ הייתה טעות. גם בהסתכלות לטווח ארוך לאירופה בקיץ.

טל בן יהודה 24 במרץ 2015

כל מה שקראתי זה שאהבת את המשפט על הקורלציה. אז תודה…

סתם. שמע… אין כאן אמת אחת. ברור שיש דברים במה שאתה אומר…
אבל כדורגל זה לא כמו כדורסל. זה הספורט שהכי קשה לתרגם את היתרון שלך במגרש לנקודות.
לא סתם אנחנו הקלישאות של "זה יכול היה להיות 5" נשמעים לנו מוכרים.

יש בעיית חלוצים. אני חושב שבינואר קיווינו שגם יצחקי וגם פריצה יחזרו לכושר מלא בקרוב… ולכן לא הביאו עוד. ברור שעכשיו קל לנתח מה היו צריכים לעשות.

אגב, בהמשך למה שגיל שלי אמר: אם היינו כובשים 5-0 אז השער של זהבי לא היה מיוחד…
אז אם לא היינו הולכים דרך האמצע כל הזמן, והיינו מנסים דרך האגפים, אז שער הניצחון הזה היה סתם מנגיחה של שחקן…

תחשוב על זה

גיל שלי 24 במרץ 2015

בראיון עם שרן הוא נותן נתון מאוד מעניין לגבי הגבהות. הוא מציין שבליגה האנגלית (יש שם קראוץ' וכאלה) עושים גול באחת מתוך 70 הגבהות, לכן הוא נמנע מהגבהות, זה פשוט לא יעיל, זה כנראה חלק מהדוקטרינה של מכבי

רועי 24 במרץ 2015

משחק אגפים זה לא רק הגבהות.
ברגע שיש שחקן באגף יש לו מספר אופציות לפעולה.
במכבי מתחילים לראות את זה קצת יותר באגף ימין עם צירופים של ייני ומיכה בדרך כלל.
צד שמאל לא קיים במשחקים שבהם טל בן חיים לא משחק שם (וזה קורה הרבה לאחרונה).
אבל בגדול אני מסכים עם אזי, יותר מדי פעמים רואים 3-4 שחקנים של מכבי מרוכזים באזור הרחבה באמצע, עם כל ההגנה עליהם, בזמן שבאגפים אין אף שחקן שיפתח קצת את הפקק הזה.

גיל שלי 24 במרץ 2015

טל בן חיים שיחק באגף של טווטחה משיקולים טקטיים, בתחילת העונה כשהיו הרבה גולים מפריצות של טב"ח מהאגף, גם המשחק של מכבי היה ממוקד יותר בניצול האגפים, נראה לי שהם הגיעו למסקנה שעכשיו זה לא יעיל

רועי 24 במרץ 2015

ברור שבמשחק הספציפי הזה הוא תופקד שם על מנת להעסיק את טווטחה ולמנוע עליות שלו להתקפה.
במשחקים האחרונים שהוא לא שיחק כמעט בכלל ובן בסט פתח לצד זהבי, אגף שמאל לא היה קיים. (גם בן הרוש עולה הרבה פחות מבתחילת העונה).

התולעת 24 במרץ 2015

כנראה בגלל זה הוא הפסיק להגביה והתחיל להנמיך.

גיל שלי 24 במרץ 2015

:-)
אגב, מעניין שהוא לא ציטט נתונים מנבדל, צריך לשלוח לו את הלינק, אני בטוח שהוא יעקוב בעניין רב

אזי 24 במרץ 2015

אתה מבין שאתה שאתה וגיל אומרים על השער של זהבי, זה האוהדים של הפועל שאומרים לך שאתה לא נהנה מאליפות של מכבי סל, נכון?

הייתי נהנה גם ב5-0. תבדוק אותי :)

גיל שלי 24 במרץ 2015

היית נהנה, ממש לא באותה מידה, ואגב האוהדים של הפועל צודקים, יש לך ספק? הכוונה שברור שאוהדי מכבי סל לא נהנים מעשר אליפויות המדינה כמו שאוהד מכבי רגל נהנה מאליפות אחת בישראל

אזי 24 במרץ 2015

אז אתה מצטער שאנחנו בדרך לאליפות שלישית ברציפות? :)

ואני לא יודע אם ההשוואה נכונה, אבל ב 4-0 על הפועל נהנתי הרבה יותר מאשר ב 2-1 על חיפה.

גיל שלי 24 במרץ 2015

מנסיון, האליפות שהכי נהניתי ממנה עד היום היא של הג'איינטס מול הפטריוטס 2007. מספיק שהיית רואה את הבן שלי מרחף הביתה בגובה של 30 ס"מ מעל הרצפה בדרך חזרה מבלומפילד ביום ראשון, שום 5:0 לא ישתווה לזה (אצלי כמובן, אפילו מול הפועל)

גיל שלי 24 במרץ 2015

רק רציתי להפנות את כולם לראיון נפלא עם שרן ייני בוואלה

מיכאל 24 במרץ 2015

שפיגלר שדר גדול. בינגו של ערוץ 1. קצת פחות ביקורת על מאמנים מצידו, והא יהיה שדרן מעולה

יוסי 24 במרץ 2015

הביקורת על מאמנים נובעת מאיווניר שלצדו, שחושב כמו הפרשן הישראלי הממוצע, שהוא יודע פי כמה מהמאמן.
אבל יש בשפיגלר פוטנציאל ענק להמון שנים קדימה.

אורי 24 במרץ 2015

לא יודע מה כולם מתתלהבים משפיגלר ג'וניור
נכון, יש לו התלהבות שמזמן אין לארבל ושאר הזקנים, אבל הוא כל הזמן צורח וצורח וצורח
והוא לא סותם את הפה לשנייה (ירושה מאבא?)

שורה 24 במרץ 2015

אזי הזה – ולא באמת אכפת לי מיהו, הוא שם קוד לאוהד הממוצע והמתלונן – הוא חתיכת בכיין מפונק.
מקומו ביד אליהו.
מי שזוכר מהמשחק הזה בעיקר את ה-30 דקות המתסכלות ולא את הניצחון הכביר, הוא אדם ממורמר. בלי שום קשר לכדורגל.

אזי 24 במרץ 2015

ניתוח יפה, רק מה האוהדים של הכדורסל עשו לך שאתה מפיל אותי עליהם?

30 הדקות הן לא חלק מהמשחק?
מה זה "הניצחון הכביר"? השער של זהבי? על סמך זה נמדדת איכות המשחק?
או שמספיק לחכות שהוא יגמר ואז לראות את התוצאה?
משחק הוא 90. מההתחלה ועד הסוף.
והדעה שלי על הקבוצה לא משתנה לפי שער אחד או משחק אחד.

סמובר 25 במרץ 2015

שורה? מהפורום??

יוסי 24 במרץ 2015

מעולה כרגיל.

מכבי בכדורגל מזכירה את מכבי בכדורסל של החודש האחרון- לא ממצה את הפוטנציאל הענק שלה.

לדעתי, השנה יש במכבי סל יותר כישרון מאשר בקבוצה ההיסטורית של שנה שעברה. יש בעיה קלה-
השחקנים לא התחברו יחד לכדי קבוצה. ברגע שזה יקרה, הקבוצה אוטומטית תתחבר למועדון.
אם זה יקרה כבר ביום שישי, אז הפסד של ריאל לבארסה במחזור הבא ויש לנו יתרון ביתיות, מי היה מאמין.
משם, וגם אם נתחבר מאוחר יותר, הדרך לפיינל פור סלולה על מגש של כסף.

בכדורגל קצת יותר קשה להסביר.
ברור שהקבוצה לא ממצה את הפוטנציאל. היא מתקשה באופן קבוע, אם היא מובילה אז מתקשה בשליטה במשחק, ואם היא שולטת במשחק אז היא מתקשה להוביל.
אבל זאת נראית כמו קבוצה, יחידה אחת, בניגוד לכדורסל.
לכן אני משוכנע שהפלייאוף יהיה טיול על שפת הים עם שלוליות בדמות משחקי הגביע, שיהיה צורך לעבור אותן.

ולחשוב על שנה הבאה. כי שנה הבאה היא השנה הרביעית, זה המון זמן בספורט המודרני. אפילו האוהדים הסבלנים ביותר (כמוני) כבר התחילו לאבד סבלנות. רוצים לראות מכבי כמו ששיחקה שלשום, אך יותר מכל רוצים לראות את מכבי באירופה.

בליגת האלופות. אם גולדהאר רוצה להפוך לשמעון הוא חייב להופיע על הבמות הגדולות ביותר באירופה.
לשמעון לקחו 9 שנים לשים אותנו במפה, לגולדהאר…? כנראה שיותר.

שם, בשנה הבאה, יהיה צורך להרוג משחקים. עושים את זה באמצעות גולים. גולים עושים באמצעות חלוצים, שחקנים שריח השער בשבילם הוא כמו ריח הדם לכרישים.
שחקנים כמו זהבי.
עוד כמוהו.
יצחקי.
עוד.
בן בסט, בגרסתו המשופרת.
איגיבור, בגרסתו ההתקפית.

ופאקו. שהלוואי שיישאר כי הוא גאון כדורגל.
מכבי שיחקה כל השנה הגנתית ותראו איך היא נראית בטבלה, מבחינת מיקום והבקעת שערים.
זה קסמו של פאקו, כמו שהרוטציה הייתה קסמו של סוזה.
האם פאקו ישחק באירופה עם יותר חלוצים? האם זהבי סופסוף יהיה בעמדה המועדפת עליו מתחת לחלוץ?

המון שאלות ותשובות יגיעו, כי אנחנו מכבי.

שיהיה בהצלבה.

אלבטרוס 24 במרץ 2015

טור נהדר!
המשפט על 100% קורלציה פשוט גדול וכלכך נכון. 2 שחקנים שהיו יכולים לשדרג אותנו מאוד לדעתי.

מתי כבר יהיה לנו חלוץ תותח? (כמו פריצה בימיו הטובים)

המכבייה 24 במרץ 2015

אני לא בטוח שטל שיחק בימין בגלל טווטחה.
1- הוא עשה את זה רע מאד.
2- הוא היה נוראי.
3-במחצית השניה הוא כבר חזר לשמאל.

מ 25 במרץ 2015

מצד שני ריתק את טווטחה להגנה ולא איפשר לו לעזור בהתקפה

תומאס נוימן 24 במרץ 2015

מהמשפט על הקורלציה אני מבין שהיית מחליף את חואן פאבלו בסטויקוביץ.

אני לא כל כך בטוח. שתי סיבות:

1. משחק הרגל של חואן פבלו יותר טוב (הוא רחוק מלהיות אניימה, אבל הרבה יותר טוב כ"בלם שלישי" מסטויקוביץ). על החשיבות של חואן פאבלו בשבירת הלחץ החיפאי – אני מפנה לפוסט המעניין של תולעת ב"נבדל".

2. לסטויקוביץ יש נטייה להדוף כדורים במקום לתפוס אותם, גם כדורים קלים, והרבה פעמים (אני זוכר כמה וכמה מקרים העונה) הוא הודף אותם למרכז באופן שמסכן את ההגנה.

ח"פ ודאי אינו שוער גדול, אבל הוא גם לא נורא כמו שעושים ממנו.

גיל שלי 24 במרץ 2015

מסכים לגמרי עם תומאס

שגיא 24 במרץ 2015

יא אללה. הוצאת לי את המילים מהמקלדת. זאת התגובה הראשונה שרציתי לכתוב על הטור (הנהדר) הזה.
לח"פ יש חצי עונה מעולה. בעיקר מאז שחזר מהפציעה.

יש דיבורים על מרציאנו בעונה הבאה. עוד לא החלטתי אם עדיף עליו…. חוץ מהעובדה שהוא ישראלי, אני לא רואה יתרונות על ח"פ.

ערן (המקורי) 24 במרץ 2015

מעולה. והכי מעולה – כל יום השבוע ניתן להישאר בהיי של הנצחון שלשום, שלא ירד מאז שיצאתי מבלומפילד.
אתמול בבוקר כל העיתונים, ומאוחר יותר הפוסט המהנה של גיל שלי .
עכשיו יומן הדאבל.
תענוג!

נולי 24 במרץ 2015

בעיתון הארץ כתבו שהמשחק של מכבי היה בינוני…

רן 25 במרץ 2015

היו לי הרבה דברים לרשטם אבל את רובם כבר רשמו פה, אני רק אוסיף
בזמן המשחק עם פת אמרתי לחבר שאני שמח שלא נגמר 5 שהולכים לקטוש אותנו כל השבוע בתקשורת ושחיפה יקראו את זה ויחשבו שהם פיעבוריטים. כשפירסמו את ההרכב, חבר אחר שלח לי שזה לא יאומן שחיפה באים בהרכב התקפי ואנחנו פותחים עם 3 קשרים הגנתיים, התגובה שלי הייתה ובגלל זה הם ייקבלו בראש. ואני חושב שלמרות שנגמר רק 2:1 צדקתי.
אנשים חייבים להבין שכדורגל אמיתי זה לא פרו אבולושן או פיפא, הקשרים האחורים הם אלו שקובעים את קצב המשחק ומאפשרים לחלוצים להתרכז בהתקפה.
דבר נוסף שאני אישית מרגיש זה שפאקו מכין את מכבי לעונה הבאה, ובעצם מוותר על לדרוס את הליגה, כדי להתמיע שיטה. אבל כשהכסף על השולחן מכבי נותנים בראש זה קרה מול קש זה קרה מול חיפה, הפיזפוס היחידי היה מול ביתר. שם הקבוצה שיחקה זוועה.
אסיים בברכת פיופיו וחג שמח

ran 25 במרץ 2015

אההה
וגם הגיע הזמן שפרשנים יבינו שרוטציה זה כדי למנוע עייפות חומר וכדי למנוע פציעות וכדי למנוע נפילות בכושר.
ולא אחרי שיש פציעות או ששחקנים יורדים בכושר אז מתחילים חילופים.
מה שנקרא פרימו מי אתה בכלל

עופר כהן 26 במרץ 2015

עיתונאות יצירתית טל, רעיונות כאלו בסוף ישלחו את היומן אליפות שלך לבונקר של מיטש ושל שימון בקרייה.
1) לגבי עדן בן בסט, לדעתי (וזה נאמר פה בעבר) אין לו עוד חלוץ נוסף לשחק איתו. הוא לא יכול להיות חלוץ המטרה.
2) מוטי איווניר פרשן מעצבן, יש לו תובנה אחת ממש טובה פעם במשחק ובכל שאר הפעמים חשבתי שפרימו יושב ליצד השדרן.
3) אם מביאים את מרציאנו זה כנראה כדי לפנות מקום לעוד זר, וזו החלטה לגיטימית של ג'ורדי. מה שאני לא מבין זה למה מרציאנו ולא חיימוב/ברק לוי.
4) בעיית החלוצים תפתר ע"י הבאת חלוץ זר, ומכיוון שזה רכש, אני סומך על ג'ורדי. הבעייה מתחילה בלמצוא עוד סופרסטאר כמו זהבי, כי קבוצה אירופאית ממוצעת יכולה להתמודד איתו יפה מאוד (וזה לא רק רכש אלה התאמה לקבוצה שרגילה לזהבי). וורמוט לא נראה לי האיש, ולמרות זאת אני מקווה שאתבדה.

אבנ"ס 26 במרץ 2015

מכבי חייבת
פשוט חייבת חמישה זרים חדשים וטובים לאורך כל השדרה המרכזית

שוער
בלם
קשר אחורי
קשר קדמי
חלוץ

אם רוצים לליגת האלופות ושג'ורדי ישאר זה מה שצריך, כמה מסובך ככה פשוט
למיץ' יש כסף וזה יתרון גדול במכבי שכסף הוא לא באמת משהו שחסר
אבנר

Comments closed