משחקים Chicken עם לברון

ללברון יש הרבה יותר מה להפסיד משאתם חושבים

cgdblbj

אם חשבנו שהעונה האחרונה שלו במכבי ת"א הייתה הרכבת הרים הסוערת ביותר שמאמן יכול לעבור, באה המציאות ואמרה לנו ביץ' פליז. העונה הנוכחית בקליבלנד קאבלירס די דומה לעונה האחרונה שלו במכבי ת"א, כשבמהלך הימים הקשים ציינתי שזה ממש חבל שלדיוויד בלאט אין ניסיון בקבוצה שנמצאת תחת הזרקורים כל הזמן, כשכל הפסד גורר פאניקה וחרושת שמועות. כן, ההבדל היחיד הוא בקנה המידה.

מאז הטיול של קליבלנד ללוס אנג'לס למשחקים נגד הלייקרס והקליפרס, כשבלאט לקח אותם לשחק באולינג, נראה שהרוב מאחוריו. מאז, הקאבס עם מאזן 14-1 נגד קבוצות מהמערב, עם מאזן כללי של 29-7 כשהיא מנצחת 16 משחקים רצופים בבית. אז אמנם כשמנצחים הכל טוב וכל הרעשים שנשמעו קודם לכן נעלמים, אבל זה כנראה רק מה שאנחנו רואים על פני השטח. השורה התחתונה לטעמי היא שלברון עדיין לא קונה ב-100% את דיוויד בלאט.

ראשית, לפני שאני מואשם בחוסר פטריוטיות, אציין שאני כותב את הדברים האלה בצער די גדול, שכן אני מת על דיוויד בלאט. אני הבחור שכתב שמכבי צריכה להעניק לו "חוזה מג'יק ג'ונסון" ולהשאיר אותו במערכת ל-25 שנים כשהתפקיד שלו בכלל לא משנה, העיקר שימשיך לפקוד את היכל מנורה מבטחים. אבל לפעמים צריך להסתכל על הדברים ולומר את האמת.

כדי להבין את מערכת היחסים הזו במלואה, ואת כל הדברים שעברו על בלאט במהלך העונה בקליבלנד, אני ממליץ לכם בחום לגשת לפודקאסט הזה, ולהאזין לשיחה של 50 דקות בין ביל סימנס ובראיין ווינדהורסט, כנראה העיתונאי המקורב ביותר ללברון ג'יימס.

אם לא קראתם את זה עד עכשיו באתרי הספורט הישראלים, השיחה סוקרת את כל ענייני הקאבס העונה, ובעניין המאמן רק נסכם ונאמר שעדיין אין אידיליה בין לברון לבלאט. הציטוט הספציפי שכולם עפו עליו הוא שלברון קורא את התרגילים על המגרש, ורק אז בלאט קורא את התרגילים, בעקבותיו (בלאט ולברון כבר תיאמו גרסאות ויצאו לתקשורת עם התגובות שלהם, חפשו אותם באתרי ספורט מובחרים הקרובים לביתכם).

המצב אמנם טוב יותר היום ממה שהוא היה לפני כמה חודשים, לפני שמוזגוב, שאמפרט וג'יי אר סמית' הגיעו ולפני שג'יימס חזר מהחופשה שלו, אבל בלאט עדיין לא רכש את אמונו המלא, כשלסובבים נראה שלברון מתקשר הרבה יותר עם העוזר, טיירון לו. כאמור, אני באמת ממליץ לכם לשמוע את כל הפודקאסט הזה, שכן הוא שופך המון אור על מערכת היחסים הנוכחית בין השחקן הטוב בעולם לבין המאמן הטוב בעולם. היי, מי כותב את הטור הזה, אני או אתם?

(זה המקום לעוד הערת אגב. אנחנו תמיד ידענו שהאמריקאים מתנשאים, אבל מידת ההתנשאות שלהם כלפי מישהו שלא היה ב-NBA מדהימה אפילו אותי. אין ספק שלבלאט יש מה ללמוד, אבל להתייחס אליו כמאמן רוקי, כפי שפרשנים\שחקנים מסוימים עושים פעם אחר פעם, לפעמים בכוונה, זה מופרך. אפילו אם אליפות יורוליג וכל הקריירה שלו במכבי ת"א לא מרשימה אתכם, הוא עדיין הגיע להישגים כבירים עם נבחרת רוסיה למשל.)

מה שמביא אותי לנושא הכי מעניין כרגע בעניינו של דיוויד בלאט, וזה העונה הבאה והתשובה לשאלה "האם בלאט יישאר מאמן הקבוצה". אולי שאלת האליפות קצת יותר מעניינת מבחינתכם, אבל אני כבר עניתי עליה בתחילת העונה כשהימרתי בחוגים מסוימים על קליבלנד כאלופה (ויש כמה ארוחות שעומדות על הכף).

גם כשאני מנסה לתת לעצמי סיטואציות מסוימות שאולי יקלו על ההימור לגבי העתיד, זה לא ממש עוזר. למשל, "אם קליבלנד לוקחים אליפות", האם זה מגדיל את הסיכויים של בלאט להישאר כמאמן? למרות שזה אמור להיות "כן" מבוסס, אני לא כל כך בטוח. אבל מה אם הם רק יגיעו לגמר, האם הם נשארים איתו כי הוא נכנע ליריבה חזקה מהמערב? או שהם מביאים מישהו יותר מנוסה שלברון יותר מעריך. ומה קורה אם הם מודחים בגמר המזרח, הם זה אוטומטית אומר שהניסוי עם המאמן האירופאי-אמריקאי כשל והם יעברו למאמן הבא?

ישנן הרבה תיאוריות והשערות בנושא של היחסים בין הנהלת הקאבס ללברון. הדיווחים שיצאו מקליבלנד בעת המשבר הגדול, אי שם בדצמבר-ינואר, אמרו שלברון רוצה מאמן אחר, ודיוויד גריפין, הג'נרל מנג'ר, נעמד על רגליו האחוריות ונשאר עם דיוויד בלאט (בתמיכת הבעלים של הקבוצה, דן גילברט). זאת גם במחיר הגבוה של איבוד לברון.

הרי לברון חתם בקליבלנד "רק" לשנתיים. בעיקר כדי להשאיר את האופציות שלו פתוחות ולהפעיל לחץ על ההנהלה, אבל גם בגלל שב-2016 יהיה הרבה יותר כסף תודות לחוזי שידור חדשים וענקיים שהליגה אמורה לקבל. החוזה שלברון עצמו יקבל בעוד שנתיים יהיה גדול משמעותית ממה שהוא יכול היה לקבל בקיץ האחרון אם היה חותם על חוזה ארוך טווח. אבל, ומדובר כאן ב"אבל" גדול ותכף אסביר למה, האם קליבלנד באמת יכולה לאבד את לברון?

מממממ, כנראה שלא. על פניו אכן נראה ששוב כל הכוח אצל השחקן הטוב בעולם, אבל זה רק נראה ככה. הרי רק לפני לפני חודשיים וחצי הקבוצה הייתה בשפל והכוכב רצה מאמן אחר, ומה הנהלת קליבלנד עשתה? כלום. תמכה במאמן הישראלי-אירופאי-אמריקאי. והנה אנחנו מגיעים החלק המעניין ביותר.

הנהלת קליבלנד שיחקה עם לברון את השלב הראשון במשחק של "צ'יקן" (מאנגלית: Chicken), כלומר "מי ימצמץ ראשון". באי הפעולה שלה, הנהלת הקאבס אמרה ללברון משהו מאד פשוט: "We are calling your bluff", אנחנו חושבים שאתה מבלף, אתה לא הולך לעזוב לשום מקום. אתה כמובן יכול ללכת בעוד שנה וחצי או לדרוש טרייד כבר בקיץ, אבל אנחנו לא מאמינים שתעשה את זה. המותג שלך לא יספוג עוד פגיעה כזו.

לברון הוא איש עסקים חריף, הוא כבר אמר בעבר לדוגמא שהוא רוצה להיות הספורטאי המיליארדר הראשון (זה כבר לא יקרה, הוא מקסימום יוכל להיות השני – אלוהים השיג את היעד הזה כבר השנה). אז גם הוא יודע שהשם שלו, ה-Brand של לברון ג'יימס, לא יוכל להתאושש אם ינטוש את הבית שלו בפעם השנייה בקריירה. הוא כבר עזב את קליבלנד פעם אחת בצורה הכי גרועה שיכולה להיות, הוא לא יעשה זאת שוב.

בטח ובטח שלא אחרי פרסומות מן הסוג הזה לנייקי:

או זו לאוזניות Beats:

הנהלת קליבלנד יודעת את זה. לכן הפעם, למרות שהוא חתום אצלה רק לשנתיים ויכול לחזור למיאמי, היא גם מחזיקה כמה קלפים טובים, ואין לה סיבה להתקפל כל כך מהר. גריפין וגילברט מסתכלים ללברון בעיניים ואומרים לו "קדימה, בוא נראה אם אתה מסוגל לזה", והם צודקים. הוא כנראה לא מסוגל. רק משהו גדול ומשמעותי ידחוף אותו לעזוב שוב, ודיוויד בלאט (כנראה) עדיין לא עומד בקריטריון הזה.

אבל, בינתיים זה רק כנראה. בקיץ אנחנו נראה את ההמשך של המשחק הזה והרבה ממנו תלוי בשאלה איך תסתיים העונה הנוכחית. אם זה יסתיים בטבעת, אז לקליבלנד תהיה יד מעולה כדי להשאיר את בלאט ואין לדעת האם לברון בכלל עדיין ייכנס לאוטו כדי לנסוע בקו ישר לכיוון ההנהלה. אם היא רק תגיע לגמר, הכל פתוח. ואם הקבוצה תודח עוד לפני כן, אולי בכלל נראה את לברון וההנהלה נוסעים יחד באותה המכונית, כשבלאט הוא זה שעומד בקצה ההר.

בינתיים יש לציין, העתיד נראה לא רע בכלל. רק כמה נתונים כדי לסבר את האוזן ברשותכם. הקאבס אמנם רק בסביבות המקום ה-20 בליגה מבחינת יעילות הגנתית, אבל זה כולל את החודשיים הראשונים של העונה, כשהיה מדובר בקבוצה שונה לחלוטין. מאז הטריידים קליבלנד במקום ה-11 (ההיסטוריה מראה שאתה צריך להיות טופ 10 הגנתי כדי לזכות באליפות, אז אם אתם מאלה שסומכים על המדד הזה, אפשר להירגע). עוד? בבקשה, לכל 100 התקפות, קליבלנד קולעת 10 נקודות יותר מיריבותיה, שנייה בליגה רק לגולדן סטייט שקולעת 11.5 נק' יותר. לא רע בכלל (אגב, כל הנתונים היו נכונים לתחילת השבוע. בבקשה על תתפסו אותי בעשיריות או מיקום אחד או שניים).

לסיום, רק אציין שכן, זה עדיין אחושרמוטה מוזר לי שאני כותב טור על דיוויד בלאט ולברון ג'יימס.

עוד יום בהיסטוריה המשוגעת של הפועל תל אביב
תנו שם עכשיו - אביעד צוק

42 Comments

יניב פרנקו 2 באפריל 2015

הזוי.
לבן אדם יש חדר כושר פרטי והוא משתמש באוזניות.
לא אמין.

No ONE 2 באפריל 2015

אני מאמין שהוא שותף בליין גדול של אוזניות שעולה בין 100 ל 200 דולר לזוג , בכל מקום שהוא נמצא האוזניות עליו גדי לקדם את המוצר שלו

גיל שלי 2 באפריל 2015

לדעתי כל השאלה הזאת עדין לא מעניינת. התפקיד של בלאט הוא לתת לקבוצה שלו את הצ'אנס הגדול ביותר לנצח, אם זה כולל לתת ללברון לקרוא את התרגילים, אז אחלה. בלאט מצליח לעשות מטמורפוזה פנימית בגישה, לוותר על שליטה (דבר שהוא לא דמיין לעשות באירופה), ולקבל את קליבלנד כקבוצה ואת לברון ככוכב המוביל, בעיני זו הצלחה אדירה ומפתיעה של בלאט, לא האמנתי שהוא מסוגל להיות כל כך גמיש בגישה.
לברון מצטייר כמי שמאוד חשוב לו השנה להדגיש עד כמה הכל סובב סביבו, הוא זה שמחליט, הוא זה שקובע את התרגילים, הוא זה שמנהיג את הקבוצה, וכל שאר הבולשיט. לפיל ג'קסון היתה משימה קלה יותר עם מייקל, שכן מייקל לא התעניין במה יגידו, הוא התעניין רק בלנצח. מבחינה זו לברון דומה הרבה יותר לקובי, שם באמת היה המבחן הקשה יותר של פיל ג'קסון.
העניין הוא פשוט, העבודה של לברון על לקבל את כל הקרדיט של התקשורת עליו, מורידה מיכולתו להעביר את הכשלון לבלאט, במידה וקליבלנד יכשלו בפליאוף. לכן אני לא משוכנע בכלל שקליבלנד יעיפו את בלאט במידה ולא יזכו באליפות, גם אם לא יזכו במזרח. לברון יקבל את כל הקרדיט אם יזכו באליפות, ויזכה בכל התיק אם יכשלו, לא תהיה לו אפשרות למצוא שעיר לעזאזל.
מבחינת בלאט הוא במצב אידיאלי, יש לו חוזה ארוך, הוא לא מקבל את הכסף מהפרשנים אלא ממנהלי הקבוצה, ומבחינתו שלברון ימשיך לזכות בכל תשומת הלב האפשרית.

יריב 2 באפריל 2015

הספורטאי המיליארדר הראשון היה טייגר וודס, לפני חמש שנים.

בוב השקט 2 באפריל 2015

היה. הגירושין המכוערים והמתוקשרים שלו עלו לו די הרבה.
אבל מבחינה כרונולוגית הוא אכן היה הספורטאי המיליארדר הראשון.

טל בן יהודה 2 באפריל 2015

וודס הוא שחקן גולף, לא ספורטאי

בוב השקט 2 באפריל 2015

ובלאט אימן במכבי תל אביב, לא בקבוצת כדורסל…

איציק 2 באפריל 2015

רק לחשוב מה היתה כותב אם שחמטאי היה המיליארדר הראשון…
גם הרעיון ששחמטאי יכול להיות מיליארדר הזוי בפני עצמו, אבל זה בקטנה :-)

שמול 3 באפריל 2015

או שחקן פוקר!!

כסיפוביץ 2 באפריל 2015

הפרסומות של נייק ולברון הן מייצג במוזיאון לאוננות היסטורית.

יניב 2 באפריל 2015

אם אני לא טועה לברון חתום רק לעונה הנוכחית ולא מעבר.חוץ מזה אני ממש לא חושב שלברון רצה לפטר את בלאט וההנהלה התנגדה.לברון בהחלט לא מרוצה מבלאט אבל כמו שכתבת בעצמך הוא פחד מאוד מאיך זה יראה בתקשורת שהוא יפטר את המאמן וזה הסיבה העיקרית שבלאט לא הלך הביתה.לדעתי אם הוא היה אומר להנהלה שבלאט לא מספיק טוב למה שהוא רוצה אז בלאט כבר לא היה.

אודי 2 באפריל 2015

יש לו player option על העונה השנייה בחוזה

רועי 2 באפריל 2015

ואני מחכה לפוסט של בורוביץ' שיסביר לנו איך באמריקה הם יודעים יותר טוב והכל שם קסום וכאן חרא, בהתייחסות ספציפית לאוטוריטה של מאמן ב NBA לעומת זו שיש למאמן באירופה.

אדם בן דוד 2 באפריל 2015

אם זכרוני אינו מטעני הטענה היא שהמאמן לא עד כדי כך משפיע. ומי שמנצחת זאת הקבוצה עם הסופרסטאר היותר טוב. בדגש על אתלטיות. בדגש על כושים.

אריאל גרייזס 2 באפריל 2015

לא מבין למה לקרוא לזה שחצנות. או בוא נגיד ככה – זה לא שחצנות אם אתה באמת הרבה יותר טוב. האמריקאים לא רואים בהישגים עם נבחרת רוסיה משהו באמת מיוחד. כל עוד לא ניצחת באמריקה, מבחינתם לא עשית כלום. העובדה שהם דירגו אותו 19 ב-nba למרות שהוא אימן פחות מעונה זה אות כבוד מבחינתם.

טל בן יהודה 2 באפריל 2015

אם נדייק, קראתי לזה התנשאות, ואני עדיין חושב שאני צודק. זה בדיוק זה "האמריקאים לא רואים בהישגים עם נבחרת רוסיה משהו מיוחד", הם לא רואים שום דבר שמישהו עשה מחוץ למדינה שלהם משהו מיוחד. זה אולי מובן, אבל… נראה לי שזה מתאים להגדרה שלי.

אגב, זה סתם דירוג מטופש ולא משמעותי, אבל המקום ה-19 זה בדיוק על מה שאני מדבר…
לטעמי סטיב קר לא הוכיח יכולות מרשימות בהרבה, גם כן מאמן עונה ראשונה בקריירה (עזוב עונה ראשונה ב-NBA, בקריירה!) והוא דורג במקום 3. סיריסולי?! בלאט 16 מקומות מתחתיו? אה… זה בדיוק ההתנשאות הזו של "מי שלא היה ב-NBA בלה בלה בלה".

היום, בלאט הוא אחד מ-5 מאמנים שזכו באליפות אירופה לקבוצות, נבחרות ומדליה אולימפית.
כשיזכה בטבעת שלו ביוני, הוא יהיה אחד מ-1 בעולם. משהו אומר לי שגם אז ימשיכו להתנשא…

נדבושקה 2 באפריל 2015

טל

זה פחות או יותר אותו דבר בכל מקום בעולם, האמריקאים לא שונים משמעותית.
אני מבטיח לך שאם מכבי ת"א תחתים כמאמן מישהו עם רזומה של 3 זכיות רצופות בליגה הפינית- זה לא ייתן לו קמצוץ קרדיט ומעמד בתקשורת.

דרך אגב אם כבר הזכרת התנשאות-

ההתעקשות של בלאט בכל ראיון לדבר בשפה גבוהה וציורית יכולה לגמרי להתפרש כהתנשאות שלו.
גם החצי חיוך (smirk) הקבוע שלו של "אני יודע יותר טוב מכולכם" בטוח לא תורם ליחסיו עם התקשורת.

גיל שלי 2 באפריל 2015

נראה לי שבלאט ויתר מראש על הפוליטיקה עם התקשורת, ובשכל מבחינתו, זה שכר הלימוד שלו ממכבי שנה שעברה. העבודה שלו מספיק קשה כאשר הוא מתמקד בקבוצה, ומנהל את האגו של לברון, למזלו בניגוד לישראל, היחסים עם התקשורת לא יקבעו כלום בקשר לעתיד המקצועי שלו, כמו שראינו בפברואר

איציק 2 באפריל 2015

זה לא אותו דבר. זכיה באליםות אירופה מול קבוצות שעל הספסל יושבים שחקני NBA (ספרד וצרפת), זכיה במדליה אולימפית שאותן הנבחרות פלוס ארה"ב משתתפות, זה לא שלוש שנים בליגה הפינית. אם הוא היה מגיע עם הפינים לפינאל-פור של היורוליג ועדין היו מזלזלים בו, זה היה מוזר ומתנשא.

אריאל גרייזס 2 באפריל 2015

הסיבה לזה שקאר זוכה לקרדיט ובלאט לא , לא קשורה למוצא שלהם או לרקורד שלהם אלא למי שמשחק בקבוצה שלהם. כשיש לך את לברון פלוס לאב ואיירווינג בקבוצה, ההצלחה שלך תיחשב שלהם, לא יעזור מה. זה היה בדיוק אותו דבר עם ספלטורה בזמנו.
מצחיק אותי הרגשות נחיתות הישראליים האלו בשמו של בלאט. כן, האמריקאים מסתכלים מלמעלה על שאר עולם הכדורסל. אתה רואה כדורסל אירופי כל שבוע, אתה באמת יכול להאשים אותם?

omer 2 באפריל 2015

טל,

עם כל הכבוד לבלאט (ויש המון המון כבוד), לאיזה קבלת פנים תקשורתית היה זוכה מאמן ישראלי בכדורגל שהיה מקבל ג'וב בקבוצת צמרת ספרדית/אנגלית אחרי שהוא מגיע עם רזומה של הצלחות בקבוצות ישראליות ובנבחרת? לאיזה קבלת פנים זוכים כאן מאמנים זרים עם רזומה לא מרשים (ניס, פאקו, אוסקר)?

בלאט אמנם מאמן סופר מצליח, אבל הוא עשה את זה ברמות שרחוקות שנות אור מהרמה בNBA.

מה גם שבלאט, למרות החודשיים האחרונים, ינצח בעונה הרגילה פחות משחקים ממה שציפו מקליבלנד בתחילת העונה (עם כי, חשוב להדגיש שהוא ולברון יישפטו בעיקר על פי הפלייאוף).

הערה לגבי סטיב קר. סטיב קר לקח קבוצה טובה, שנחשבה לאובר אצ'יברית, עם מאמן מוערך ואהוד ששווה סיבוב ראשון עד שני בפלייאוף, והפך אותה למפלצת. כל זאת עם שינויים מינוריים בסגל (השינוי היחיד של הווריירס בסגל היה בעמדות הגארדים המחליפים), כשהוא מוריד את הדקות של 2 הכוכבים שלו. העונה הנוכחית של גולדן סטייט היא היסטרית והיסטורית. זאת העונה הרגילה הכי דומיננטית של קבוצה כלשהי מאז שיקגו של ג'ורדן ב95/96. אם בלאט, שיש לו סגל לא פחות טוב משל קר, היה כרגע עם 60+ ניצחונות גם הוא היה בחמישייה הראשונה.

No ONE 3 באפריל 2015

מרק ג'קסון לא היה מוערך ולא היה אהוד והקבוצה שלו הייתה אנדראצ'יברית בגלל שהוא לא מאמן טוב
כל השאר נכון

omer 3 באפריל 2015

על הקטע המקצועי אפשר להתווכח, אבל לא אהוד?

כשהוא חזר לג"ס בתור פרשן הוא זכה לstanding ovation ארוך מכל הנוכחים באולם, כולל השחקנים. הסיבה העיקרית לפיטוריו, לפחות לפי הדיווחים בתקשורת האמריקאית, הייתה יחסים עכורים עם ההנהלה והבעלים ולא מקצועית.

shohat 2 באפריל 2015

תודה טל. כמה הערות מקריאת כתבות ותגובות לאורך העונה:
1. אני לא חושב שאפשר לבצע הכללה לגבי היחס שבלאט מקבל מפרשנים ואוהדים. יש כמה פרשנים (כריס היינס משמעותי בעיניי יותר מוינדהורסט) שמפגינים כלפיו סקפטיות עקבית, שלא לומר מגמתיות. לעומת זאת רבים אחרים מקפידים לתת לו קרדיט לא מבוטל, במיוחד על הקליטה והשילוב המוצלחים של מוזגוב, ג'יי אר סמית' ושאמפרט, ששינו לגמרי את הקבוצה, ועל שיפור משמעותי (ומפתיע) במשחק ההגנה של שחקנים כמו אירבינג, ג'יי אר סמית' ואפילו לאב. הדינמיקה הקבוצתית טובה. גם ההכנה של בלאט בין משחקים (כשישנם ימים בין משחקים) מצוינת לחיוב. וגם מכיוון השחקנים (חוץ מלברון) יצאו תגובות מאד חיוביות. היכן שהיחס ענייני, הוא בהחלט זוכה גם לפרגון., והביקורת מידתית
2. לא הצלחתי להבין מהו בדיוק הסטטוס של וינדהורסט היום אצל לברון. מצד אחד מדובר במי שעשה קריירה שלמה ממעקב אחרי שחקן אחד והצלחה להפוך ל"מקורב" שלו. מצד שני במספר מקומות קראתי שלברון "ניתק" אותו השנה. הדיווחים של וינדהורסט לגבי בלאט הם מאד מגמתיים. הם גובלים ברכילות ולא פעם מדובר בספינים. הם פרובוקטיביים מספיק כדי שגורמי תקשורת רציניים יעשו follow up. הדיווח בנושא קריאת התרגילים הוא דוגמה למשהו שיש בו יסוד מסוים של אמת, שמנופח ומוצג באופן מאד שלילי (אגב, בכלל לא משנה אם זה נכון, זה מסוג הסיפורים שיכולים להידבק למאמן משך שנים). ואם פייטון מאנינג קורא בעצמו תרגילים זה מוריד מחשיבות המאמן? בסך הכל גם התגובה של בלאט (שזה קורה לפעמים וזה מקובל עליו ובסדר גמור), לברון (שהסביר שגם אירבינג לפעמים מחליט על תרגיל) ואפילו דוויין וייד (שזה קורה בכל קבוצה ולא מיוחד) שמה את הדברים בפרופורציה. ועדיין, הסיפור הזה לדעתי יידבק. "הישג" של עיתונאי סוג ג' על חשבון מאמן שהוא מקצוען אמיתי. זה שטויות ברגע שבוחנים הישגים אמיתיים.
3. ללברון יש אג'נדה, כפי שציינת, שהזהות של בלאט כמאמן אגבית לגביה. זה הנרטיב שלו מאז החזרה לקליבלנד. הוא "מנהיג", "מוביל", "מלמד את הצעירים". יש בהתנהלות שלו צורך מתמיד להבהיר שהוא האיש הקובע. בתשובות לשאלות אין לו בעיה לסתור פעם אחר פעם את בלאט. אבל אני חושב שהוא כן מבין את חשיבות העבודה של בלאט, שתהיה חשובה עוד יותר בפלייאוף, בהתאמות ופתרונות במהלך סדרה.
4. אין ספק שהפלייאוף הוא מבחן תוצאה.
5. אחד היתרנות של דיוויד הוא שהוא כל הזמן לומד. בעונה הזו הוא הוכיח מסוגלות אבל גם למד תוך כדי תנועה. הוא לא פראייר כמו שיש מי שמנסים להציג אותו.
6. באופן כללי יש מסורת שטבועה היטב ב – NBA (ובתרבות האמריקאית) של מבחני טבילת אש ל"רוקיז" (לעתים קרובות מלווה בזלזול ובגישה לא לגמרי הוגנת). סוג של "תוכיח שאתה ראוי". ולא משנה עם איזה credentials הגעת. כשאתה מונחת ישר לאמן את ה – big three, ובתוספת צרות עין – על אחת כמה וכמה. אם קובי בראיינט עבר את זה, גם דיוויד בלאט יעבור את זה.
7. חצי הכוס המלאה או חצי הכוס הריקה? דיוויד בלאט מגשים חלום שאני לא בטוח שהוא בעצמו העז לחלום. ביום שבו הוא נבחר למאמן החודש במזרח ב – NBA ׁ(רגע, אני כותב את זה שוב: מאמן החודש ב – NBA!) בעקבות תצוגות תכלית כמו שהקאבס נתנו בבממפיס – ווינדהורסט ודומיו הם לא יותר מזבוב מטריד בארוחת מלכים.

א ח 3 באפריל 2015

1. אתה היחיד שעונה לפוסט בפוסט…
2. אתה המלך
3. סעיף 7 שלך הכי חשוב…הוא ( וגם אנחנו..) מגשימים חלום..
4. דיוויד ולברון וקליבלנד הצילה לי את עונת הספורט…זה הדבר הכי מעניין השנה
5 אוהב אותך
6 חג שמח

גל ד 3 באפריל 2015

יצא לך לקרוא את הבלוג שלו? במונחים שלו זה לא פוסט, זה ציוץ.

אלעד 2 באפריל 2015

אז למה קליבלנד לא יזכו השנה?
כי הם עדיין משחקים את הכדורסל הישן של ה-נ.ב.א – הם ויוסטון ואוקלהומה ועוד.
מול הכדורסל הישן עולה הפופוביציזם על גרורותיו – נכון להיום יש קו ישר שמחבר בין האלופה המכהנת, שהיא עדיין קונטנדרית גם השנה, לבין מובילות המזרח והמערב (ומובילות בפער עצום על המתחרות).
3 הקבוצות האלו ראו את האור – המאמן כן חשוב, כדור נע מהר יותר במסירה מאשר בכדרור, תמיד עדיף זריקה פנויה על ללכת עם ראש בקיר ולא משנה כמה מוכשר השחקן. כל שחקן בקבוצות האלו יחפש קודם את המסירה הבאה מאת טובתו האישית. ההשפעה על כך היא לא רק בהתקפה (כאן התגלית היא לא פחות ממדהימה – כאשר ההתקפה לא צפויה ולא עוברת דרך שחקן אחד, קשה יותר לעצור אותה!), אלא גם בהגנה – שחקנים שמעורבים בצד ההתקפי יהיו הרבה יותר מחוייבים בצד ההגנתי. זאת לעומת שחקן שמהווה קונוס בהתקפה ועדיין מצפים ממנו לתת את התחת בצד השני.
אז אני מודה שאני מת על ג'יימס הארדן, מכונת התקפה של איש אחד, וראסל ווסטברוק ומכשר כמו שד, ולברון זה לברון, אבל כבר ראינו בגמר של שנה שעברה מה קורה כשקבוצה מוכשרת פוגשת אוסף של אינדיבידואלים מוכשרים.

שאול 2 באפריל 2015

מצד שני ב2013 זה עבד יופי.

Oded 2 באפריל 2015

גם ב2012
שנתיים, לך תזכור

אלעד 2 באפריל 2015

קצת מתקשים בהבנה – דיברתי על עכשיו, לא על לפני שנתיים ושלוש. גם לפני שנתיים הם נזקקו לנס מהשמים כדי לזכות.
הקאבס מספיק כשרוניים כדי לנצח סדרות מול רוב הקבוצות בפלייאוף. הטענה שלי שמול קבוצות שהן גם כשרוניות וגם משחקות קבוצתי – יהיה להם קשה לנצח סדרה בצורה בה הם משחקים כרגע.

Oded 4 באפריל 2015

קצת…
קליבלנד קבוצה חדשה לגמרי, המחשבה שקבוצת כדורסל יכולה להתחבר בפרק זמן כל כך קצר לרמה שתספיק לאליפות בהליכה היא נאיבית
אז עכשיו היא עוד לא הספרס שהשלד שלהם רץ כבר 10-15 שנים או הווריורס שרצים כמה שנים אבל שנה הבאה מי יודע
ואולי גם בפלייאוף זה יתחבר…

עומרי 2 באפריל 2015

אני חושב שזו הגזמה רבתי לגבי ההתנהלות של לברון. אין לו עבר כזה – לא עם ספולסטרה הינוקא ולא עם מייק בראון. בלאט הוא מאמן הקבוצה והם ממש לא נראים כמו הלייקרס של רודי טומג'ונוביץ'.

לדעתי זה כמעט חד משמעי שלברון בירידה לכן ההזדמנויות לאליפות מעוטות משנדמה והשנה בהחלט יש אחת כזו לאחר שעיבוי הסגל עבד כל כך טוב.

No ONE 2 באפריל 2015

אין לי מושג מה קורה בקליבלנד , אבל בדרך כלל זה לא טוב כמו שזה נראה וזה לא רע כמו שזה נראה

מעבר לזה הפוסט הזה מסתמך על שני מקורות מפוקפקים(סימונס ו-וינדהורסט) או בעברית נפוצה שניים שאין להם מושג מהחיים שלהם
סימונס כל יום ממציע שמועה או תיאוריה חדשה שאין לה קשר למציאות ובגלל זרקו אותו מתכנית ה NBA ב ESPN , כי הוא לוקח יותר מדי חרות עם האמת וברוב הזמן אין שום הוכחות או אפילו הגיון מאחורי מה שהוא אומר

ווינדהורסט הוא חרא של סוסים , כל חובב ספורט אמריקאי שמתעניין קצת יותר מהממוצע יודע את זה ולא מתייחס אליו ברצינות
הוא לא מקורב ל-להברון , הוא טוען שהוא מקורב וזה שני דברים שונים
איו לו מושג מה להברון יעשה או מה להברון רוצה , אני חושב שיש אתר שבו יש את הרשימה של כל השטויות שהוא הוציא מהפה וזה רוב מה שהוא אומר
שלושה ימים לפני שלהברון הודיע שהוא עובר לקליבלנד וינדהורסט פרסם סיפור גדול שהוא נשאר במיאמי
התיאוריה הטיפשית האחרונה שלו היא שקווין לאב חותם בלייקרס ו-ווסטברוק מצטרף אליו ב 2016

איציק 2 באפריל 2015

למה אתה עוקב אחרי הידיעות שלו אם הוא כזה זבל?

No ONE 3 באפריל 2015

למה אנטואן וולקר זורק הרבה שלשות? כי אין זריקה של ארבע נקודות

ניינר 2 באפריל 2015

מקווה ומתפלל שגולדן סטייט יפרקו בגמר את קליבלנד. לא אכפת לי מבלאט, אבל לראות את השחקן/אדם הכי מגעיל באן בי איי שוב מקבל בראש בסדרת גמר יהיה עונג צרוף. אם אפשר על הדרך איזו השפלה מקרי (כמו שעשה לכריס פול) זה יהיה בכלל פרייסלס
GO WARRIORS!!!

עדי אבני 2 באפריל 2015

אתה באמת חושב שקובי והלייקרס יגיעו לגמר?

ניינר 2 באפריל 2015

:)
לברון הרבה יותר מגעיל

cookie-monster 2 באפריל 2015

הלברון הזה די יוצר תחושות שליליות גם אצלי . רק בלאט הוא זה שיש אליו הרבה סימפטיה וקצת חבל שהם באותו הצד

ק. 3 באפריל 2015

אני איתך ניינר, למרות שהסימפטיה לבלאט יוצרת אצלי דיסוננס

duncan 2 באפריל 2015

הקבס יטיילו בסיבוב הראשון. ואז יאלצו לירוק דם מול הבולס. לדעתי לא בטוח שיעברו אבל אם כן, הם עוברים את ההוקס.

martzianno 2 באפריל 2015

תכל'ס? חרא אוזניות.

Comments closed