#מכביבול פודקאסט 036 – לקראת משחק 2

כולל ראיון מיוחד עם רוג'ר בנט מ-Men in Blazers

Pod036

בפרק 36 של פודקאסט מכביבול עיקר ההתמקדות שלנו הוא כמובן הסדרה שנמצאת כרגע באיסטנבול:

  • מה לעזאזל זה היה במשחק 1?!
  • מה לעזאזל יהיה במשחק 2?!
  • ומה לעזאזל צריך לעשות עם וסלי (תתפלאו, אבל יש לי פתרון לא רע).

אחר כך קצת קריית שמונה (כי חייבים) ואז אנחנו עוברים לראיון מיוחד עם העיתונאי רוג'ר בנט מ-Men In Blazers שהיה במשחק של מכבי ת"א מול הפועל באר שבע. אנחנו מדברים איתו על ערן זהבי, קצת רוני רוזנטל ואבי כהן ז"ל ועל ההבדלים בין בלומפילד לאצטדיונים השונים באנגליה כיום.

ניתן לשמוע את הפרק כאן ב-iTunes (תנו גם ב-Subscribe) או כאן מ-Soundcloud.

או, פשוט לחצו Play כאן:

יאללה מכבי!

יום השואה 2015
היתרון הגדול

11 Comments

קובי (מכביסט) 16 באפריל 2015

לדעתי הפרשנים (כולל אתה!) מיהרו להכתיר את גודס כמאמן מצוין בינגו וכו'. למעשה כל ההתנהלות שלו במצבי לחץ ובמשחקים גורליים הייתה פחדנית ומשתפנת!!! אם נשכח לרגע את שני התארים שמכבי הפסידה תחתיו בקדם העונה. אם נשכח את שני התבוסות לירושלים וגם את זאת להפועל. בכל פעם שמכבי תחתיו הגיעה למשחק חשוב הוא הלך רק עם הכוכבים בלבד. 7-8 שחקנים שנקרעו ונתנו הרבה מעבר למה שהם יכלו.

חוץ מרנדל (שפרץ לבד ולא בגלל גודס) אף שחקן לא פרץ אצלו. אלא הפוך שחקנים הלכו אחורה. פארגו הישן לא אותו פארגו. היינס של סיינה לא אותו היינס. לינהארט כשהיה בתקופה טובה יובש במקום לפרוץ ולהשתלב. כהן ולנדסברג לא פרצו. אלכסנדר לא השתלב. כבודדים אפשר להאשים את השחקנים. אבל כקבוצה היחיד שאשם זה המאמן!

איך יתכן שאחרי המשחק המתיש מול אלבה. שכשלעצמו הגיע אחרי תקופה מתישה שמכבי סחטה ניצחונות בליגה. ואחרי התבוסה ב – 105 לראשל"צ שראו בעיניים שכולם גמורים לגמרי. בא גודס ופותח סידרה עם 7 שחקנים בלבד??? הרי מעבר להתשה המוקדמת שלהם. פציעה של אוחיון-סמית'-רנדל הייתה מחסלת מראש את כל הסידרה! כל מאמן מתחיל יודע שאם לעשות ניסיונות בסידרה אז המשחק הראשון זה המקום. כי עכשיו אם מפסידים זה כבר 0-2 והסידרה גמורה!!!

בקיצור גודס אשם בכל ההתנהלת הגרועה והפחדנית של התקופה האחרונה (גם פיני "הגדול"!). קשה לי לראות את מכבי מנצחת את הסידרה. כי היא פספסה את רכבת הניסיונות. אבל אני אשמח לאכול את הכובע….

טיפ קטן שגודס היה חייב לעשות זה :
כהן!!! הוא היחיד שיכול לעצור את בייליצה ווסלי בצבע (לא בחוץ). אלכסנדר איטי מאוד בתגובה ההגנתית שלו גם בחילופים וגם בהתרוממות לחסימה. לעומת זאת כהן חוסם מצוין נע מהר ריבאונדר (מה שימנע ריבאונד התקפה של היריבה!) ולא כופה את עצמו התקפית כמו אלכסנדר אלא לוקח רק מה שבא אליו בקלות. אגב בליגה ראינו שהרכב של פארגו כרכז סמית' בשתיים רנדל בשלוש כהן בארבע וטיוס בחמש עובד מצוין וזה הרכב גבוה. אז למה הוא נעלם מול פנרבחצ'ה?

ואם מה שכתבתי יכשל מה שנשאר זה אופציית – הברדק! שמירה אגרסיבית על כל המגרש. וללכת בכל תחילת התקפה על חדירה עד הסל (בדומה למה שהפועל ת"א עושה מול מכבי!). בהרכב שכולל את פארגו לנדסברג לינהארט סמית ורנדל,

טל בן יהודה 16 באפריל 2015

1. אתה כותב "כל ההתנהלות שלו במשחקים גורליים…", אז בגמר הגביע מכבי קרעה את היריבה שלה, ובברלין מכבי שלטה כל המשחק. נכון, מכבי פספסה תארים בתחילת עונה, אבל כאמור, זו תקופה שהקבוצה משחקת יחד בערך חודש. ואל תתן יותר מדי משמעות לגביע ווינר, אפילו מכבי לא סופרת את זה במניין תאריה (גביעי ווינר אינם כלולים בספירת ה-101 תארים של המועדון).

2. לגבי שחקנים שפרצו אצלו. חכה, הוא מאמן ראשי חצי שנה, ואני לא יודע מי אתה בדיוק מצפה שיפרוץ. אם מכבי תביא למשל בעונה הבאה את דאוסן, זה פוטנציאל לפריצה של שחקן. חוץ מזה, אני פחות מסיכם לגבי לנדסברג, הוא נותן את עונתו הטובה ביותר בשלושת השנים שלו במכבי.

3. לגבי המשחק ביום שלישי, אני מסכים. גודס לקח הימור על רוטציה קצרה, וההימור כשל. זה עליו. נקווה שיידע איך לתקן.

לא זוכר אם כתבתי "מאמן מצוין", אבל אני עומד מאחורי הדברים ואין אלא להסתכל על העונה הראשונה של גודס כמוצלחת מבחינתו. ראשית, רק שני מאמנים ממש הצליחו במכבי מאז תחילת המילניום (בלאט וגרשון), וגודס ירש את בלאט, וכל מילה מיותרת לגבי זה. הכל נגדו בסיטואציה הזו, והוא לא פספס את גביע המדינה ולא פספס את ההצלבה למרות המון שחקנים חסרים בסגל. אני גם מאמין שייקח אליפות, ולא סגרתי את הסדרה הזו.

נחכה עוד קצת כדי לצאת בהכרזות, אבל אני חושב שבכל מקרה מגיע לו להמשיך. אולי הפעם ההנהלה תביא לו קו אחורי נורמלי.

ניב 16 באפריל 2015

טל כרגיל הקשבתי ונהניתי, סתם מוזר לי שמתייחסים לגודס כמאמן ראשי רק חצי עונה, אתם זוכרים שהוא היה כבר מאמן ראשי בראשל"צ ובקבוצה מהבירה..

טל בן יהודה 16 באפריל 2015

לגמרי זוכרים, אני לפחות (ואני מאמין שגם אחרים) מתכוון לשנה ראשונה ביורוליג. לא עניין של מה בכך

תורג׳י 16 באפריל 2015

אם רוג׳ר משדך את זהבי זה עליכם!

טל בן יהודה 16 באפריל 2015

:)
מפנה אותך ליובל, זה עליו.

בלייק 16 באפריל 2015

יפה! והחלק עם רוג'ר בנט פנינה אמיתית.
נשמע שהוא מבין בכדורגל ישראלי יותר מלא מעט מהפרשנים המקומיים. איזה קלאס.

מעניין איך היה נשמע כל פרשן ישראלי שתרצו מתראיין בפודקאסט באנגליה על חוויותיו ודיעותיו ממשחק פרמיירליג או צ'מפיונס.

יניב פרנקו 16 באפריל 2015

אני מסכים איתו – זה יהיה נפלא לראות את זהבי חוזר לאירופה.

בלייק 16 באפריל 2015

זהבי יחזור לאירופה בעונה הבאה.
נקווה שזה יהיה בצ'מפיונס ליג.

רודג'רס אהרון 16 באפריל 2015

יש לי mancrush על רוג'ר בנט

נולי 16 באפריל 2015

נהדר!

יש לי הרגשה טובה למשחק הערב. יאללה מכבי!

Comments closed