בחזרה להצלבה

מה מכבי צריכה לעשות הערב מול התורכים

bttfmac

אם הקשבתם לפודקאסט האחרון של מכביבול כנראה ששמעתם אותי ואת יובל מדברים על כך שאין לנו מושג מה יהיה במשחק השני בסדרת ההצלבה מול פנרבחצ'ה. למען האמת, היו הרבה תסריטים שרצו לי בראש, אבל התסריט הזה שהמשחק למעשה יסתיים כבר אחרי כמה דקות דווקא לא היה שם. 15 הפרש אכן היה אחד מהאפשרויות, אבל לא ככה, כשזה מגיע כבר ברבע הראשון אחרי בליץ בלתי ניתן לעצירה של היריבה.

ה-15 הפרש הזה הביא אותי למצב קיצוני. התנדבתי לעשות פעילות גופנית. המשחק הסתיים, בהיתי בקיר שבסלון שלי ואמרתי לאשתי "אני יוצא להליכה". עד כדי כך היה צורך לנקות את הראש ולהכריח את עצמי לחשוב על דברים אחרים, אולי לשמוע קצת מוסיקה, לצאת את הלילה ולקוות שתפגע בי משאית.

היו כמה רגעים במשחק שליוו אותי במהלך הסופשבוע. זה לא משהו יוצא דופן, הרי לכל אוהד יש את המהלכים האלה שהולכים איתו הלאה, בין אם זה כמה ימים, כמה חודשים או כמה שנים. יש לי למשל מהלך של רנדי ווייט שהולך איתי כבר כמעט 20 שנה. זו הייתה החטאה של הטבעה במשחק חוץ בתורכיה כשזה היה רק הוא מול הסל, אחד על אפס ומכבי בפיגור של ארבע נקודות. הסל הזה היה מוריד לשתיים כשכל המומנטום בצד של מכבי. ווייט החטיא את ההטבעה בצורה מהדהדת כשהכדור טס מהטבעת עד לקו החצי בערך, והתורכים החזירו את ההפרש לשש נקודות וכל האוויר יצא מהמפרשים. לא הצלחתי למצוא את המהלך ביוטיוב, ובהחלט ייתכן שזיכרוני מתעתע בי בפרטים מסוימים, אבל המהלך הזה מלווה אותי עד היום.

במשחק של יום חמישי היו שני מהלכים בסגנון הזה. אמנם ההפרש לא היה יורד מארבע לשתיים וההשפעה שלהם הייתה קטנה עד קטנה מאד, אבל אתם יודעים איך זה, אי אפשר לדעת מה היה קורה משם, ככה אנחנו אומרים לעצמנו. המהלך הראשון היה ממש לפני סוף הרבע השלישי, כשההפרש על 16 נקודות, עם חטיפה וכדור של מכבי להתקפה אחרונה. עכשיו, מכבי אמורה לפתוח את הרבע הרביעי עם הכדור, כך שאם היא עושה כאן סל, ואז עוד אחד בפתיחת הרבע האחרון, כאשר אולי אחד מהם יהיה שלשה, אנחנו רק על 11 נקודות הפרש עם 10 דקות על השעון.

מה קרה בפועל? רנדל ולנ-דס-ברג נאבקו על כדור במהלך שלקוח מקומדיה-ספורטיבית הוליוודית על ילדים דחויים שלא יודעים לשחק כדורסל, ואיכשהו הכדור עובר לגפרור הצ'כי שמטביע בקלילות ועושה שוב 18 הפרש. פארגו עוד קולע שלשה, אבל במקום 13 הפרש וכדור צהוב, זה 15 ואתם יודעים את ההמשך. כאמור, לא קריטי, אבל… "אי אפשר לדעת מה היה קורה משם".

המהלך השני שליווה אותי הגיע קצת פחות מחמש דקות לסיום המשחק, 12 הפרש לתורכים, ורנדל רץ במתפרצת וינסה לעשות 10 הפרש. אם הכדור הזה נכנס, מכבי עם קצת מומנטום, אולי התורכים טים-טיפה בלחץ, לא עושים סל, ואז מכבי כן, ו… "אי אפשר לדעת מה היה קורה משם". אבל זה נעצר במתפרצת אימפוטנטית מארץ האימפוטנטים. חברת התרופות פייזר כבר יצרה קשר עם הקבוצה כדי לקחת את המהלך הזה לפרסומת חדשה שלהם ברחבי העולם, אתם כבר יודעים לאיזה כדור.

למזלי, בניגוד לאותה החטאה של רנדי ווייט, שני המהלכים הללו היו בהפרשים די גבוהים ומצריכים דמיון פרוע בשביל לשכנע את עצמי ברצינות שהן באמת היו מובילות למהפך אמיתי. הן כנראה ייעלמו לי מהראש בשבוע-שבועיים הקרובים, כשהמועד המדויק תלוי כמובן במה שיקרה השבוע מול פנרבחצ'ה אולקר. או שאולי זה בכלל לא יהיה שבוע, אלא רק יום, אחד, הערב.

חשבתי הרבה במהלך הסופ"ש האחרון גם על מה מכבי צריכה לעשות על מנת לחזור לסדרה הזו, כשעקבתי אחרי כל הפרשנים שניסו לתת את מיטב העצות וההמלצות שיעזרו למכבי לנצח במשחק השלישי, ואז אולי גם ברביעי, ואז אולי גם ב… טוב נו, חלאס. בכל מקרה, אני חושב שהצלחתי לגבש תכנית פעולה לא רעה בכלל לקראת הערב ואז המשך הסדרה, ואם אתם רוצים לדעת מה היא, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להמשיך ולקרוא.

צעד 1 – סופו. המשחק האחרון של מכבי ת"א בעונה שעברה היה ב-11.6.14, כאשר השחקנים הזרים עזבו את הארץ בימים שלאחר מכן. זה הזמן לפעול. מכבי צריכה לקבוע לסופו עובדה ולומר לו שהיא שולחת איתו ליוון עובד מטעמה שיגור אצלו במהלך הקיץ, יפקח על מה שהוא אוכל ויעזור ליווני העצבני לשמור על עצמו בכושר גופני סביר (על כושר גופני "טוב" אין מה לדבר). זאת כדי שיחזור למכבי בצורה תקינה אי שם לקראת סוף אוגוסט 2014.

אתם בטח חושבים שהצעד הראשון היה צריך להיות טיפול טוב יותר במקרה של גמר הגביע, או אולי אפילו לחתוך אותו מהקבוצה ברגע שחזר ניוון כפי שחזר מבלי לנסות לשקם אותו. ובכן, אתם כנראה צודקים במידה מסוימת, אבל כדי לנצח את המשחקים הבאים מול פנרבחצ'ה, צריך לטפל בבעיה הזו מהשורש. אם סופו שומר על משקלו בקיץ, הוא חוזר ועובר את הבדיקות הרפואיות (למעט הגלקומה בעין) והשכר שלו נשאר כפי שהוא, הוא לא מורד בגמר הגביע, זה לא מוביל לכך שכל הקבוצה מבריזה מיום ההולדת של בנו מקסימוס ואין שום פרשיה מכיוונו שמעיבה על העונה של מכבי באף שלב והוא מגיע בכושר שיא לסדרה הזו. קל מדי, בואו נעבור הלאה.

צעד 2 – היינס. כאן זה קצת יותר מסובך. אפשר כמובן לא להחתים אותו מלכתחילה, אבל אז אנחנו מפספסים כמה משחקים של "היוצא מן הכלל", כשעיקר הכוונה היא למשחק שלו מול ריאל מדריד במנורה מבטחים כשהוא קלע 17 נקודות, כולל חמשת השלשות הראשונות שזרק. אנחנו לא רוצים לוותר על זה.

לכן הצעד ההכרחי כאן לקראת המשחקים הגורליים מול פנרבחצ'ה הוא לתת להיינס לשחק עד לסוף חודש ינואר (המשחק מול ריאל מדריד נערך ב-29.1) ואז לשחרר אותו מהקבוצה. אין בעיה שתתעקשו על מחליף, אבל גם אם לא, מדובר על שחקן שעושה יותר נזק מתועלת והשחרור שלו יכול רק לתרום לקבוצה מבחינה מקצועית. אבל אם אתם בכל זאת סבורים שמכבי צריכה מחליף, בואו נעבור לשלבים הבאים.

צעד 3 – ישראלי בינוני. לא ממש חשוב השם של השחקן, הגובה שלו, המשקל שלו, היכולות שלו, החולשות שלו או מאיזו קבוצה הוא מגיע. העיקר שיהיה ישראלי בינוני. זה גם מה שאפשר לשים לו על הגופייה, במקום שם משפחה, פשוט לתת לו את המספר שיבחר ומעליו להדפיס "ישראלי בינוני" (אני אומר לכם, זה יימכר כמו לחמניות חמות בחנות המועדון). זה בדיוק מה שמכבי צריכה כדי לתת ליוגב אוחיון דקות מנוחה קריטיות בליגה הישראלית על מנת שיגיע לשלבים המאוחרים יותר של העונה בכושר טוב יותר, כשמכבי לא נקנסת עקב החוק הרוסי המופלא.

כל מה שצריך מהישראלי הבינוני זה 10-15 דקות של כדורסל… בינוני. שחקן שהקבוצה לא תקרוס כשהוא על המגרש, רק שיחזיקו יתרון, או שיחזיקו שוויון, או שיחזיקו את הפיגור שבו הם נמצאים בדקות האלה. מדובר בצעד קריטי לקראת המשחקים בהצלבה וחשוב שיגיע שחקן כזה. יש המון קבוצות בארץ שהיו שמחות לשחרר שחקנים, וגם אם לא, לא באמת צריך לספור אותם, רק לקחת את מה שצריך. אחרי הכל, אנחנו מכבי.

צעד 4 – גל מקל. אם היעדים של מכבי ת"א הם הצלבה + אליפות מקומית, אז אין ממש טעם להביא לקבוצה את גל מקל (כשזה לא ממש נורא אם האליפות אפילו תלך למקום אחר. בכל זאת, המקום ביורוליג משוריין עד לאחר מלחמת העולם הרביעית). כן, "ישראלי בכיר" והכל, אבל מכבי תגיע להצלבה גם בשנה הבאה וגם בשנה אחר כך וגם אחר כך איתו ובלעדיו. והאליפות? אולי יזכו בה, אולי לא, כאמור, זה לא באמת משנה. למה להנהלה לבזבז הרים של כספים על יעדים שבהחלט ריאליים בלעדיו.

אבל, וזה אבל קריטי, אם מכבי ת"א רוצה לנצח את פנרבחצ'ה אולקר בהצלבה, מדובר בצעד נדרש מבחינתה. לא בגלל שהוא ישראלי, לא בגלל שהיא דואגת שהוא יגיע לקבוצה אחרת בארץ, אלא בגלל שהוא אופציה מצוינת בשבילה, אולי האופציה הטובה ביותר. לא רק שהוא מכיר את המנטאליות של המקום, הוא מכיר את המנטאליות של הקבוצה. ההתאקלמות תהיה חלקה, כשהוא מביא איתו כדורסל ברמה הגבוהה ביותר.

ועוד לא דיברנו על זה שהצעד הזה מחזק את הקו האחורי הדל של מכבי. מדובר בנקודת תרופה של הקבוצה במשך כל העונה כשהיינס ולינהארט לא הפכו למה שהיה מצופה מהם (מה לעזאזל היה מצופה מהם?!). מכבי חייבת חיזוק והישראלי הבינוני מצעד 3 הוא רק סותם חורים ולא מהווה שדרוג כלשהו. גל מקל יהווה את השדרוג הזה. פארגו, אוחיון ומקל זה אחלה צוות להגיע איתו למאני-טיים מול פנרבחצ'ה. לטס דו ת׳יס!!!

צעד 5 – טיוס. אין ספק שטיוס נראה מצוין לאחרונה, אבל מי יודע איך הוא היה נראה אם הוא היה מפוקס כבר מחודש אוקטובר (במקום מחודש מרץ, כשהסוכן שלו כנראה אמר לו שאם הוא באמת רוצה להתקדם לחוזה גדול יותר, הוא יצטרך להפסיק עם הפציעות המדומות והשביתות האיטלקיות שהוא הנהיג בחצי הראשון של העונה).

הצעד שמכבי צריכה לעשות זה לסגור איתו חוזה חדש וגדול כבר בקיץ, כשאני מדבר כמובן על קיץ 2014. בכל מחיר, מה שיידרש. מכבי ת"א צריכה את אלכס טיוס רעב ומסופק, שחקן שמוכן לטרוף את המגרש. שוב, לא רק בחודש האחרון, אלא בכל העונה. אם הקבוצה הייתה רצה עם טיוס כל השנה כשהוא במיטבו, היא הייתה מגיעה למשחקים הבאים בהצלבה במצב טוב יותר.

צעד 6 – פניני. מכבי ת"א חייבת שחקנים כמו גיא פניני על המגרש בסדרה הזו, בטח ובטח למשחקים הקריטיים הבאים. אין הרבה שחקנים כמו גיא פניני בכדורסל הישראלי, כאלה בעלי השילוב המצוין של כישרון, עבודה קשה וחוסר פחד. יש המון שחקנים שיש להם אחת או שתיים מהמעלות האלה, אבל לא הרבה עם שלושתן יחד. כאחד שלא פוחד לקחת את הזריקה הקשה או האחרונה, שלא מפחד לנשוך ולשרוט, גיא פניני חיוני למשחקים הקרובים.

לכן, גיא גודס צריך לוותר עליו למשחק מול הפועל ת"א בהיכל נוקיה (או מנורה) ב-10.11.14. שינוח קצת, מה קרה. הרי מכבי מגיעה למשחק הזה אחרי שני הפסדים, בחוץ מול הפועל ירושלים ובבית מול צ'דביטה, כשפניני שיחק 23 ו-21 דקות בהתאמה, זה באמת המון. מוטב שינוח ויישאר רענן למשחק מול מלאגה בחוץ ביום חמישי, הרבה יותר חשוב מהדרבי הזה. אם לא ישחק בו, אין שום סיכוי שהוא ייפצע נכון? לי זה נשמע כמו צעד נכון שיתרום להמשך הדרך ולמשחקים בהצלבה.

צעד 7 – בלו. נכתב כאן בעבר, אבל לכבוד המשחקים הקריטיים בהצלבה, אכתוב זאת שוב. אין במכבי ת"א אנשים שאינם ברי החלפה, אבל היחידים שקרובים לכך הם דיוויד בלאט ודיוויד בלו. אחד מהם מאמן את השחקן הכי טוב בעולם, אבל השני בהישג יד. אני עדיין מרגיש שמכבי לא עשו הכל כדי להשאיר אותו במהלך הקיץ האחרון. כל מה שהם היו צריכים לעשות זה לשבת עם בלו ולשאול אותו "כמה אתה צריך כדי להישאר עוד שנתיים-שלוש", ואז לתת לו את הסכום. ״חתיכת עוגה״. דיוויד בלו יהווה תוספת נדירה את מול התורכים.

זהו, גבירותיי ורבותי האוהדים. תגזרו את שבעת הצעדים הללו ותדביקו אותם איפה שהוא. כשאני מסתכל על המשחק הערב, אין לי ספק שאלו הצעדים שיבטיחו את הניצחון הערב מעל לכל ספק ואז בסדרה. עכשיו רק נותר להנהלה של מכבי ת״א לצאת ולבצע אותם. שיהיה להם ולנו בהצלחה.

אגב, אתם עלולים לחשוב, בצדק מסוים, שאם מכבי תבצע את כל הצעדים הללו, היא עלולה בכלל לשחק הערב מול אלימפיאקוס בהיכל השלום והאחווה ביוון, במקום פנרבחצ׳ה במנורה מבטחים בתל אביב. אבל אני בכל זאת סבור שגם אם מכבי יבצעו את כל הצעדים הללו, ברצלונה עדיין הייתה מסיימת שנייה בטופ 16. ואני כמובן תמיד צודק, אין טעם להתווכח.

ומילה אחת אחרונה לסיום. אם הצעדים האלה קשים מדי למימוש, כמובן שתמיד אפשר לוותר על כולם ולקוות שהשחקנים ייקחו את עצמם בידיים (או באנגלית: Get their shit together), ושמכבי ת"א תנצח הערב משחק אחד. ואז ביום רביעי עוד אחד. ואז ביום חמישי בשבוע שאחר כך, עוד אחד. אולי.

רשמים ממשחק אתמול
סיכום מרתון בוסטון 2015

26 Comments

אזי 20 באפריל 2015

עוד לא קראתי, אבל כבר עכשיו אפשר לומר שאם מכבי תנצח הערב, הפוטושופ הזה יכנס להיכל התהילה שלך!

טל בן יהודה 20 באפריל 2015

נכון לעכשיו אנחנו עומלים על הצגת היצירות הנבחרות בתערוכה.
היכל התהילה יוקם בשלב מאוחר יותר של הקריירה שלי

טרוצקי 20 באפריל 2015

הדבר הכי טוב בפוסט-הקישור לצחוק של השדר הרוסי בדאנק של ווסלי. גפרור צ`כי? חיית צבע רעבתנית!!

רוקט 88.2 20 באפריל 2015

אני יודע שתמיד עלול לקרות האסון הספורטיבי ומכבי ת"א עוד תנצח את הטורקים 3 משחקים ברצף, אני יודע שאני עלול לצאת מטומטם (זה בסדר, אני רגיל) ובכל זאת, קשה לי לוותר על ההזדמנות להשתלח בגופה המדממת של מכבי ת"א. מחר עלול להיות מאוחר, גם כי מכבי עלולה לנצח הערב וגם כי נהיה קרובים מדי ליום הזכרון ועם כל זה שאני אוהד-הפועל-שמאלני-עוכר-ישראל, עדיין אני רוצה לכבד את היום.
בקיצור (ובקטנה), אני חייב לשאול שתי שאלות עיקריות:
1. איפה "המכביזם" שאתה מהלל ומשבח לאורך כל השנה בשני המשחקים האחרונים ? הרי קוראיך ומאזיניך עשויים לחשוב ש"המכביזם" הוא תרופת הפלא להכול. התרופה שיכולה לגבור על השואוטיים של הלייקרס בשנות השמונים ועל ההארלם גלובטרוטרס. תרופה שרק בדרך נס לא עבדה מהגביע של 81' ועד לגביע הסופרוליג או איך שלא קראו לשטות ההיא. איפה הוא ה"המכביזם" הזה ? מה, הלייקרס כן ופנרבחצ'ה לא ?
2. בהמשך ל"מכביזם" – מה קרה לדווין סמית'. באחד מהפוסטים האחרונים שלך ציטטת אותו משל היה בן מזרחי האבוד. הפנאן הלא ידוע. והנה, למרות שהוא מכביסט מבטן ומלידה הוא נחנק כליל בטורקיה. איך מסבירים את זה ? איך אומרים את זה במכביזם ?

זהו. נרגעתי. דע לך שאני נהנה לקרוא את מה שאתה כותב ולהאזין לפודקאסט וזאת על אף התיעוב שאני חש כלפי מכבי ת"א.

thomas 20 באפריל 2015

אתה צודק, כמובן. זה פשוט לא הגיוני לעוף ככה, באמצע העונה, ולא לקחת את הגביע. כל שנה. אתה מכביסט ואפילו לא יודע את זה!
:-)

נומרו אונו 20 באפריל 2015

ווא כמה ששנאה לצהובים יכולה לעוור אוהדי הפועל…

אם מבחינתך הפסד או משחק רע של אחד משחקני המפתח סותר את המכביזם, אז אין ספק שעד היום לא הפנמת מה משמעות המושג.

אני מניח שהתגובה שלך לתצוגת ה94/100 של סטפ קארי מהשלוש היתה : ""איזה לוזר, קלע 77 שלשות רצוף ולא המשיך כבר ל100 רצוף"

לפעמים כשאין משהו חכם להגיד רצוי פשוט לשתוק.

רוקט 88.2 20 באפריל 2015

אני אתגבר על הסיומת המיותרת שלך….
ציינתי במפורש שמדובר על המכביזם שטלב"י כותב עליו בהתמדה. בכל ניצחון גדול של הקבוצה, ולמרבה הצער יש לא מעט כאלו, הוא מדבר על הרוח של הקבוצה, המכביזם ושאר ירקות. אז איפה המכביזם הזה ביומיים האחרונים ? איפה הוא היה באמצע הרבע השלישי במשחק הראשון ?

asaf 20 באפריל 2015

בהקשר של דווין סמית התשובה בידיים של ג'רמי פארגו… קצת קשה לתרום למשחק בלי כדור בגלל שמוביל הכדור העיקרי שלך מדביק אותו ליד שלו כל התקפה במשך 15-20 שנ', בקיץ מכבי צריכה להחליט בסוגיה מי העוגנים שלה,אם זה פארגו קשה לראות את המצב משתנה אבל אם מדובר ברנדל וסמית (ואפילו טיוס) אלו שחקנים שצריכים מנהל משחק לידם ופארגו הוא לא כזה….

טל בן יהודה 20 באפריל 2015

1. המכביזם נתקע במכס. אמור להופיע היום בהיכל.

2. לכולם יש משחקים חלשים… אני יודע שאתה דואג, אבל יהיה בסדר.

לגבי המשפט האחרון, תודה רבה.

רועי 20 באפריל 2015

המכביזם, באופן מסורתי, נתקל בקשיים כאשר מתייצב מולו השועל הסרבי.

יניב פרנקו 20 באפריל 2015

ישתבח שמו

קשקשן בקומקום 20 באפריל 2015

אגב ההוא שאתה לא מחזיק ממנו קלע הלילה 20 נקודות, חילק 7 אסיסטים ולקח 7 ריבאונדים בטורניר השולי הזה שנקרא הפלייאוף של ה NBA.
אבל הוא קצת איכזב אותך בגיל 20 במכבי, אז הוא לא שחקן…

טל בן יהודה 20 באפריל 2015

בדיוק. אמרת נכון.
לא הצלחת במכבי? אתה שחקן שביר וחלש מנטאלית

omer 20 באפריל 2015

דוגמא קלאסית לאוהד מכבי שחושב שהשמש מסתובבת סביב נוקיה.

אודריך היה בן 20 כשהוא היה פה והוא הרכז הכי מוכשר שדרך פה מאז סוף שנות ה90. כולל שאראס, מקדונלד, פארגו ופארמר.

בליגה של הגדולים הבאמת ראינו מה שווים כל הנ"ל לעומת אודריך. סרחיו רודריגז, רכז שלישי בNBA, מקרקס את כל אירופה.

קצת פרופורציה לא תזיק.

גיל שלי 20 באפריל 2015

דרך אגב, אנשים קצץ שוכחים, בנו אודריך שיחק טוב מאוד גם במכבי בהתחלה, אך אז נפצע ונקע את קרסולו באחד המשחקים. מכבי בהיותה מכבי, לא נתנה לו זמן להתאושש מהפציעה, והוא חזר לשחק מיד במשחק הבא. הפלא ופלא, היכולת שלו בהמשך השנה ירדה. הניחוש שלי הוא שהפציעה השפיעה עליו במהלך מרבית העונה, מה שבוודאי לא תרם ליכולתו

טל בן יהודה 20 באפריל 2015

קצת שוכחים? אני לא זכרתי את זה בכלל.
רוב העונה הזו מעורפלת בשבילי, כנראה שהמוח רוצה להדחיק.

נדבושקה 20 באפריל 2015

וואו החטאת הדאנק של רנדי וייט באבדי איפקצ'י נגד אפס פילזן ופטר נאומוסקי האיום…החזרת אותי אחורה בזמן.

מדובר היה בסדרת הטוב מ3 ,והחטאת הדאנק הזאת באמת גמרה למכבי את הסיכוי לגנוב את הביתיות.

ד"ר פיל 20 באפריל 2015

הצעד השמיני – להשאיר את ריקי היקמן בכל מחיר, ואז לפנר אין רכז!

ניתאי 20 באפריל 2015

תגיד, אם אתה תמיד צודק ואשתך (מתוקף היותה אישה) תמיד צודקת, מה קורה בויכוחים ביניכם?

אורן השני 20 באפריל 2015

-"אתה צודק"
-"לא, את צודקת!"
-"אתה אל תגיד לי מי צודק!"

;)

עדי אבני 20 באפריל 2015

הפוטושופ להול אוף פיימז של התמונות שלך. בייחוד מזרחי המסתכל על השעון בנרגנות (או שמע בשביעות רצון אופורית? קשה להבדיל אצלו)
לגבי השאלה שבכותרת- החמצת את שתי האופציות המידייות:
א. להביא שחקנים טובים יותר, כאלה ששווים פיינל פור
ב. לדבר עם הרב גלוייברמן או איך שלא קוראים לו שיחזיר לכם את מזל ה"הבאתי 16 בטוטו תיקו" שהיה לכם בשנה שעברה

MOBY 20 באפריל 2015

חוטף לך את המכונה, חוזר אחורה לשנת 1969 תורם לצהבת איזה שנקל עשרים, ומציע לעו"ד צעיר לעבור לבירת הצפון לניהול הירוקים.
נראה אתכם מסתדרים במרכז בלי שירת התת…. כבר.

איציק 20 באפריל 2015

לא מבין מזה כל הבולשיט הזה. תיקון בצעד אחד:
1. מחתים את אוברדוביץ', רק שירשום סכום. אולי זה לא יעזור למכבי, אבל את פנר' זה מפרק על בטוח.

ירושלמי 20 באפריל 2015

קודם כל
http://m.youtube.com/watch?v=opfXmYlTotc

דבר שני, למכבי לא מגיע לנצח יותר ממשחק אחד בסדרה, מכיוון שפשוט לא מגיע לה.
אני אומר את זה בלב כבד, אבל אם דווין סמית הוא הפנים האמיתיות של מכבי וזה ששמו עליו את הצ'יפים, עם כל ההערכה שלי כלפיו כבן אדם, מכבי לא תעבור את ההצלבה ב3 השנים הקרובות.

צור שפי 20 באפריל 2015

השעה 00.04 ☺️

Amir A 21 באפריל 2015

אודי הירש, אודי הירש. אם הוא לא היה קיים היו צריכים להמציא אותו.

Comments closed