איפה כדאי לנו לחגוג אליפות? (יומן דאבל פרק כ"א)

כולל פודקאסט סיכום להצלבה של מכבי ואת המשחק מול בית"ר

MTA__1366666751__IR_9770

התמונה מהאתר הרשמי של מכבי ת"א.

*

זהו. זה (כמעט) גמור. מכבי ת"א (כנראה תהיה) אלופה. שוב. (טפו טפו טפו). רק אסון כבד (או קאמבק לא אופייני להפועל באר שבע) ימנע מאיתנו לחגוג אליפות נוספת, השלישית ברציפות. אנחנו עוד נדבר על גודל ההישג, והאמינו לי, מדובר בחתיכת הישג, אבל בינתיים, ישנן סוגיות גדולות יותר לדון בהן, כמו זו שלפנינו.

אחת הבעיות הגדולות ביותר היום של אזרחי העולם המערבי היא היכן לערוך חגיגות, מכל הסוגים. היכן לערוך את היום הולדת של הילדה, איפה עושים את העל האש ביום העצמאות, באיזה אולם להתחתן, איפה הילד יעשה בר מצווה, באיזו מסעדה נחגוג את יום האהבה, מה הצימר המומלץ לציין בו את יום הנישואים, איפה עיריית תל אביב תקבע את החגיגות זכייה בגביע אירופה (פעם בכמה שנים) וכל מיני אירועים משמחים נוספים.

ובכן, אחת מהבעיות שאנחנו אוהדי מכבי התחלנו להיתקל בה בשנים האחרונות היא היכן לזכות באליפות. לא שאלה קלה כפי שאתם יודעים. הרי ישנם המון אצטדיונים לבחור מהם, הרצון הוא שיהיו כמה שיותר אוהדים צהובים נוכחים (כי זו המטרה של ספורט. שנרגיש ונחווה), התזמון חשוב וגם זהות היריבה במשחק המסוים הזה משפיעה על ההחלטה הסופית.

אז מכיוון שאני בחור חביב שתמיד אוהב לעזור, אני מביא לכם את הדירוג הרשמי של איפה אנחנו רוצים לחגוג אליפות. ככה אתם לא צריכים לשבור את הראש בהחלטה הרת הגורל הזו. רק לפני שנתחיל, חשוב לציין שהדירוג הזה משתנה עם הזמן, גם בגלל שבכל שנה קבוצות שונות מגיעות לפלייאוף העליון וגם בגלל שישנן נסיבות שמשתנות מעונה לעונה.

אגב, אם אתם חולקים על הדירוג שלי זה בסדר גמור. אתם מוזמנים לשתף את הדירוג שלכם בתגובות בידיעה שהוא מוטעה.

לא מדורג: לחגוג אצל הפועל ת"א בבלומפילד

שאני אחמיץ הזדמנות להזכיר שהפועל בכלל לא חלק מהחגיגה ושהם כרגע עסוקים במאבקים על כלום בפלייאוף התחתון? הגזמתם. כן, אני יודע שאין כל סיכוי שאנחנו נזכה אצלם באליפות העונה, אלא אם כל הקבוצות חוץ ממנה ומכבי ת"א ייעלמו לתוך חור שחור בצורה מסתורית וההתאחדות לכדורגל תתעקש לסיים את העונה, אבל בכל זאת, תנו רגע לפנטז על הסיטואציה האדירה הזו.

מכבי ת"א מגיעה לבלומפילד שלהם, אתם יודעים, כשהוא מלא באדום מגעיל, ולוקחת להם אליפות על הראש. אם הייתי מכבי ת"א, הייתי מבקש שהצלחת תוצב במהלך המשחק ליד השופט הרביעי, שיושבי בלומפילד יוכל לראות את מה שהם רחוקים שנות אור ממנו במשך ה-90 דקות. ואז, עם שריקת הסיום, שרן ייני ירוץ לעבר קו האמצע, לא יחכה לאבי לוזון (על מי אנחנו עובדים בדיוק עם העופר עיני הזה?) ויגנוב את הצלחת כדי להניף אותה עם כל הקבוצה לפני בלומפילד מלא ואז להקיף איתה כמה פעמים את המגרש.

הייתי דואג מזה שהמוני אדומים יעזבו עוד לפני הסיום אם הם לא היו מבקרים את אוהדי הפרוות והרולקסים על כך במשך שנים, אז אין ממש סיכוי שזה יקרה. אוי כמה שזה יכול היה להיות נחמד. אולי יום אחד. מכביסט יכול לחלום. בינתיים, בואו נחזור למציאות.

מקום 5: לחגוג באצטדיון המושבה מול מכבי פ"ת

אם נעביר בין אוהדי הכדורגל בישראל סקר הבודק את מידת החיבה שלהם לדמויות מסוימות, מחמוד אחמדינז'אד, חסן נסראללה, רוג'ר ווטרס והמן הרשע יסיימו כנראה מעל הנציגים ממשפחת לוזון. בפער ניכר. פשוט אין משפחה שאנחנו יותר אוהבים לשנוא מזו, כולם כולל כולם. אבי, עמוס, איציק, גיא ואפילו ייטב, שבסך הכל נראה כמו בחור חביב אבל הייחוס הזה שלו מספיק כדי שלא יבוא לנו בטוב.

ובכל זאת, מכבי פ"ת במושבה מקבלת רק את המקום החמישי, העדיין מכובד יש לציין. האמת היא שזה יכול להיות ממש כיף לקחת אליפות אצל הלוזונים בבית. לא שיש אצלם אוהדים למרוח להם את הזכייה בפנים, אבל המשפחה הזו אכן מספיקה. כמו להתארח אצל חברים שאתה לא ממש אוהב ולהשתין בכוונה על הרצפה בשירותים (לא שאי פעם עשיתי כזה דבר).

הבעיה היא שמכבי ת"א יכולה לזכות באליפות במושבה במחזור הקרוב רק אם ההתאחדות תגלה שהשיער של מאור בוזגלו עובר על חוקי פיפ"א והיא תוריד לקבוצה הדרומית מספיק נקודות כדי שניצחון של מכבי ת"א בשבת יספיק לזכייה. אבל אל תבטלו את זה על הסף, ראינו בשנים האחרונות שבתי הדין יכולים לקבל החלטות הזויות. למעשה זה תלוי ביעקב שחר והאם הוא רוצה שדבר כזה יקרה או שהוא ירצה שהחגיגות ייערכו אצלו בבית. אז מי יודע, אולי עדיין יש לאופציה הזו תקווה.

מקום 4: לחגוג בוסרמיל מול הפועל באר שבע

מה? רק מקום רביעי? מול הסגנית וזו שעדיין רודפת אחרינו? ובכן, כן.

למה לא: כי די, באמת, כמה אפשר?! עוד פעם וסרמיל? עוד פעם כתבות בחדשות הספורט על השיירות הצהובות שיורדות לשם? אתם יודעים, Been there done that, פעמיים. גם הדור הישן וגם הדור החדש כבר חווה את זה. זה יהיה נחמד והכל, אבל היינו רוצים משהו חדש, שירגש אותנו. אני באמת אוהב לחגוג אליפויות, אבל אין צורך לכלול את העיר באר שבע בכל פעם שזה קורה. אני נאלץ להסכים כאן עם אביב גפן, אנחנו רוצים שינוי!

אם נחגוג שם בעוד שלושה מחזורים, זה יהיה השלישי מתוך ששת האליפויות האחרונות של המועדון, אולי פשוט נבקש מאלונה שתייצר לנו כרטיסייה עם ניקובים. אפשר גם לבקש מהעירייה שיקימו מראש באצטדיון החדש אזור ייעודי שבו מכבי ת"א תחגוג את התארים הבאים שלה, כזה שיכלול במה, מקום לבקבוקי שמפניה (או "קרנבל" בטעם אפרסק), מערכת הגברה למוסיקה ומקום לאוהדים שיגיעו עם הקבוצה מאזור המרכז. אתם חושבים שרוביק דנילוביץ' יסכים?

למה כן: כי "די, באמת, כמה אפשר?!" נשמע פתאום די נחמד כשזה מגיע מהאוהדים של באר שבע. ואני לגמרי מבין אותם, זה לא כיף שחוגגים עליך, פעמיים ברציפות, כשאתה זה שרדפת אחרי האלופה כל השנה. יש לזה איזה שהוא פן מנטאלי קשה, ואני כמכביסט הייתי רוצה שכשהם שוב ירדפו אחרינו בשנה הבאה, הצלקת הנפשית הזו תהיה שם.

מקום 3: לחגוג בבלומפילד צהוב מול קריית שמונה

ליד ה-50% של חגיגות אליפות בבאר שבע אם אכן נחגוג שם, ישנה גם את העובדה שאם מכבי ת"א לא תבטיח לעצמה את האליפות במשחק מול קריית שמונה בבלומפילד, אז הספירה של "חגיגות אליפות בבית" תעמוד על אחת משש בלבד, ובאמת שמגיע לאוהדים האלה יותר טוב. בעצם, מגיע לאוהדים האלה הרבה יותר טוב. רק ביום ראשון האחרון ראינו למה.

34 משחקי בית רצופים ללא הפסד, שיא-ישראלי-חדש. השיא הזה הוא תוצר של תקציב, ניהול וכישרון, הפרמטרים הקבועים, אבל גם של האוהדים. הקהל הפך בעידן קרויף לחלק בלתי נפרד מההצלחה של המועדון. בהחלט מגיע לקהל הספציפי הזה, שקונה מנויים ומעודד ודוחף כבר שלוש שנים, לראות גם אליפות נחגגת בפניה. כן, סביר להניח שכמעט כל בעל מנוי של השנים האחרונות היה גם באצטדיון רמת גן במשחק מול רמת השרון, אבל זה לא אותו דבר. לפני שהוא עוזב אותנו, מגיע לקפטן שלנו להניף צלחת בבלומפילד.

בניגוד למקומות האחרים בדירוג, הפעם אין סיבה הקשורה לקבוצה היריבה, אבל זה רק בגלל שהיא נטולת זהות. אוקיי אוקיי, אני לא אהיה סתם מרושע ובכל זאת אמצא משהו לומר על קריית שמונה כדי שלא ירגישו שם מקופחים. הנה זה מגיע, עוד סיבה שלחגוג במשחק הזה אליפות נמצא במקום השלישי היא שאין להם אוהדים, ככה שערים 4-5 שבדרך כלל מיועדים לאורחים יתמלאו בעוד אוהדים צהובים שיחזו בהנפה של שרן.

מקום 2: לחגוג בטדי מול הגזענית המטונפת

זה לא שאני שונא את המועדון הירושלמי כמו שאני פשוט חושב שאין לו זכות קיום. לא, אין כאן שגיאה, אני לגמרי מתכוון לזה. לבתר גזענים ירושלים, קבוצה שפוסלת שחקני כדורגל על רקע דתי, אין זכות קיום בעולם הכדורגל של 2015. בעצם, עזבו כדורגל, אין לה מקום בעולם של 2015. העובדה שאנחנו בחברה הישראלית נותנים למועדון הזה להמשיך לפעול בתוכנו היא אות קלון.

כל דבר שהיא מייצגת גורמת לי לרצות להקיא ואין דבר שהיה משמח אותי יותר מלחגוג לפסולת האנושית הזו אליפות על הראש מלא שנאה שלהם. טוב, זה לא כל כך נכון, יש דבר אחד שהיה משמח אותי יותר, ומיד נגיע אליו. אבל חוץ ממנו, אליפות בטדי נגד הקהל הזה, נגד המאמן חלש האופי הזה ונגד הבעל הבית הזה יהיה נהדר. ואם זה יהיה משחק הבית האחרון בתולדות המועדון כי פיפ"א תחליט להציב להתאחדות שלנו אולטימטום לסגור את המועדון הזה לאלתר, ולא, יורחקו כל הקבוצות הישראליות מהמפעלים האירופאיים, מה טוב.

מקום 1: לחגוג בסמי עופר מול מכבי חיפה

אוי כמה שזה יהיה מתוק. אוי. אויייייי. מתוווווווווווווווווק. כמו סופלה שוקולד חם עם קצפת וסוכריות למעלה. כמו וופל בלגי עם כדור גלידה בטעם ריבת חלב וסירופ מייפל. כמו טים-טאם אחרי ששלקת דרכו קפה חם. כמו הברולה בננות של הג'ירף. כמו כל התפריט של מקס ברנר. כמו גלידת "סינמון באנס" של בן אנד ג'ריס. כמו שוקו חם עם מרשמלו למעלה. כמו עוגיות Oreo (דאבל-סטאפד ביצ'ס!). כמו ממרח נוטלה כשאוכלים אותו רק עם כפית. טוב נו, עם כף. טוב נו, עם שופל של D9.

אין מישהו שאוהדי מכבי חיפה שונאים יותר ממכבי ת"א, הצהוב המטונף (או הצהוב המסריח. היי MG). "צהבת" הם קוראים לנו, כמו מחלה. בעצם, לפעמים הם פשוט עוקפים את זה וקוראים לנו "המחלה" (או בכינוי החביב "גרמנים"). אל תקנו את מה שהם מנסים למכור בעניין "השנאה הראשונה שלנו זו הפועל חיפה". הקבוצה של יואב כץ היא בדיחה, קוריוז, הפוגה קומית בליגת העל שלנו (וזה אכן היה מצחיק כשהיא ניצחה אותנו בסיבוב השני). "אמור לי מי אויבך ואומר לך מי אתה", אם הפועל חיפה זה האויב הגדול שלהם, זה אומר שהם עצמם בדיחה. והם לא.

זוכרים את הוויכוחים הדבילים מהקיץ האחרון על מי יהיה הראשון שישחק בסמי עופר, מכבי חיפה או הפועל חיפה? סוגיה מטופשת שלא היה בה שום דבר למעט כבוד (גם כן כבוד). אז איזה נחמד זה יהיה אם מכבי ת"א תהיה הראשונה שתחגוג באצטדיון הזה אליפות. בלי ויכוחים, בלי משחקי כבוד, בלי טענות של ילדים בני 4. אם בכדורגל יש "מגיע", אז מגיע למי שעבד הכי קשה. כלומר מכבי ת"א.

מיליון אוהדים ירוקים קנו השנה מנויים לסמי עופר בציפייה לראות את מכבי חיפה שלהם דוהרת אל עבר התואר הנכסף. מיטב המאמנים והזרים נאספו מאירופה ו… אופסי, לא נורא. איך דיקל קינן אמר, "פעם בעשור", יש להם עוד איזה חמש-שש שנים ככה עד לתואר הבא שלהם. או שהוא אמר את זה על מישהו אחר? אה, מי זוכר.

לזכות באליפות בשנה הראשונה של האצטדיון החדש יהיה כמו לעשות מסיבת יום הולדת גרנדיוזית בדירה חדשה שהדייר שגר בה בנה וחלם עליה במשך שנים, עוד לפני שהוא הספיק לעשות בו חנוכת בית מפוארת בשביל כל חבריו, ללא הסכמה. או במילים אחרות: FUCK YA!!!!

*

ואם אתם רוצים לשמוע אותי מנסה לצאת מהטראומה ומשתמש ביובל ובשרון דוידוביץ' (מ-Ynet) כפסיכולוגים הפרטיים שלי, אתם יכולים להאזין לפודקאסט של מכביבול. בסוף הפוד אנחנו גם מדברים על המשחק של מכבי ת"א מול בית"ר ירושלים. האיזו כאן ב-iTunes (תנו גם ב-Subscribe) או כאן מ-Soundcloud.

או ללחוץ Play כאן:

הטורניר לזכר גשימוב, מחצית ראשונה
לקראת מרתון לונדון (1)- מירוץ הגברים

73 Comments

תורג׳י 23 באפריל 2015

נהדר.

רענן 26 באפריל 2015

טור קטלני אחי אהבתי רצח יאלוף
הלוואי וב"ה נחגוג בסמי עופר
"אני מכבי מי אתם בכלל מסלמה עד נחל הירקון מהטיילת ועד איילון כל נקודה בעיר"

Amir A 23 באפריל 2015

או, חיכיתי שתעלה פוסט כדי לשאול שאלה שבאמת מטרידה אותי. מיהו אודי הירש? לפני כמה חודשים קראתי את הכתבה שלו על בלאט וחשבתי שזה טור סטירי. מסתבר שלא, ועכשיו הטור שלו על גודס. אין לי בעיה עם עיתונאות ביקורתית אבל לפתוח בכותרת "הפנים של הבינוניות" עם תמונה ענקית של גודס מתחתיה? בשביל מה זה טוב? במיוחד בימים אלו כשבלאט, שאליבא דה הירש אמור היה לבלות כרגע בלשכת האבטלה, נמצא על הקווים בפלייאוף? מה היתה המטרה של הטור הזה של הירש?

יוסי 23 באפריל 2015

להוציא את התסכול שלו משנה שעברה, שעד עכשיו לא הייתה לו סיבה מובהקת לעשות כן.
לדעתי, בניגוד להירש, גודס מאמן חסר ניסיון אך מבטיח, מדבר דוגרי ומכביסטי מאוד. אין ספק שיש לו עוד לאן להשתפר, אבל מכאן ועד לפטר אותו המרחק גדול.

טל בן יהודה 23 באפריל 2015

אמיר איי, ראיתי ת'תגובה גם בטור הקודם, פשוט לא יצא לי להגיב.
שמע, לא רוצה לדבר בשם הירש. מה שכן, אנחנו חיים בתקופה שמעולם לא היה קל יותר ליצור קשר עם כל מי שאתה רוצה. רק חפש את Udi Hirsch בפייסבוק או בטוויטר ותוכל לשאול אותו הכל :)

לגבי הדברים שכתב… המממממ… רק אגיד שקשה למצוא דברים שאני והוא מסכימים עליהם, בייחוד לגבי מכבי ת"א.
לא הסכמתי על בלאט, לא מסכים על גודס וגם הבעתי זאת בפורומים שונים.
לעזאזל, כתבתי טור שלם שהיה תגובה רק למשהו שהוא כתב: http://debuzzer.com/benyehuda/52948/

אפשר רק לקוות שבלאט ילך עד הסוף וגודס גם, בעתיד הקרוב.

Amir A 23 באפריל 2015

קודם כל תודה על התגובה. אין לי בעיה עם הדעות של הירש, רק אני לא מבין את הדרך. מדוע יש לו צורך להלבין את הפנים של גודס ובלאט? הוא באמת חושב שאם הוא יעביר ביקורת באופן מכובד אף אחד לא יתעניין במה שהוא אומר? אני פשוט לא מבין את חוסר הכבוד הזה ממישהו שאמור להחזיק במשרה יחסית בכירה בתקשורת הישראלית.

ניב 23 באפריל 2015

הוא הפנים הבינוניות של התקשורת הישראלית, עכשיו התקשורת הישראלית צריכה להחליט האם היא נשארת בבינוניותה או מחליפה את מר הירש (יכול להיות עוזר כתב מצוין) במאמן טוב יותר דוגמאת סימנס.

מתן גילור 23 באפריל 2015

אני באמת ובתמים, ללא כל שמץ של ציניות, שמח על הטור הזה. הוא מוכיח לא מעט מהטענות/מחשבות שלי. עלאק רואים בנו "אשדוד עם תארים".
אם אני הייתי אוהד מכבי ת"א (זזתי לקפוץ לפיר של מעלית), כמובן שהייתי מעדיף בבית, אבל אם לא, אז וסרמיל, כיוון שאז, לנצח נצחים, תהיו הקבוצה עם הכי הרבה אליפויות באצטדיון הזה.
הערה לפני הפאנץ'-ליין – אם מספר המנויים היה תלוי סיכוי לאליפות, לא היה רק משחק בית אחד באצטדיון הזה עם פחות מ-20,000 נוכחים באצטדיון, כיוון שהסיכוי אבד אי שם במחזור הרביעי (לדעתי הוא לא היה קיים מלכתחילה, אבל ניחא).
ולבסוף, החלק החשוב – 'אבי רן' הוא האצטדיון היחיד מהמשחקים הנותרים שלכם בפלייאוף העליון בו בוודאות החלק הארי של המנויים שלכם לא יוכל להיות. לפרויד היה הרבה מה לומר על זה שאתה מעדיף שאני אהיה במשחק הזה ולא מנוי שלכם…
(בהערת אגב, מאמין שאם אתה או גיל תתחנפו מספיק חזק (פילה 350 גרם למשל), אוכל לסדר לכם מקום לידי על קו האמצע במשחק האליפות שלכם :) )

גיסנו 23 באפריל 2015

1) לא חושב ששנה שעברה בוסרמיל היו הרבה יותר מה 3000 שיוכלו להגיע למשחק חוץ בחיפה לפי החוק (10% מהמושבים וכו׳).
2) אם הייתה לך האופציה לחגוג אליפות בבלומפילד או להיות הקבוצה שזכתה בהכי הרבה אליפויות בוסרמיל, מה היית בוחר? וד״א הכם הפועל ב״ש הבטיחה בזמנו את האליפויות ב 75-76 בוסרמיל או באצטדיונים אחרים?
3) כמות האוהדים של חיפה לאור הביצועים יפה, אין ספק. העובדה שאתה מנתק ממנה את כל הגורמים (מחירי רצפה, אצטדיון חדש, אשליית בניון באוגוסט ואשליית אלירן עטר בינואר וכו׳) רק כדי להוכיח שלכאורה אתם קהל מיוחד ונהדר. ניוזפלאש: אתם לא. אתם בדיוק כמו כל קהל גדול אחר בארץ, לא
טובים יותר ולא פחות.
4) אשדוד עם תארים זה בהחלט כינוי מפגר. ההבדל בינינו לביניכם הוא שרבים מכם סובלים ממש כשמכבי ת״א למעלה וחיפה למטה. ואז כיף לשמוח לאידכם כמו שאתם עשיתם לנו כשהמצב היה הפוך. אבל כאשר המצב היה הפוך – ההצלחה שלכם עלתה לנו בהרבה פחות בריאות.

מתן גילור 23 באפריל 2015

אני לא ממש אוהב שמכניסים לי מילים למקלדת. כתבתי שמספר האוהדים אינו תלות של הסיכוי לאליפות. (עובדתית. גם למשחקי החוץ באים המון.) כל משמעות אחרת שייחסת לזה כאילו אני מנסה להוכיח משהו, היא פרי דמיונך בלבד.
לעניין המחירים – אתה פשוט טועה. מחירי הכרטיסים לא נמוכים יותר לעומת קבוצות גדולות אחרות. במנויים יש הבדל, כי יש יותר מקומות זולים, אבל המנויים היקרים (זהב, יהלום) הכי יקרים בארץ.
בסופו של דבר, מבלי להיות יותר יקרים מבית"ר י-ם, עם אצטדיון קטן יותר, כשהם בעונה מוצלחת מבחינתם ואני בעונת כישלון והם מעלינו בטבלה, יש לנו ממוצע של פי 3 אוהדים במשחקי הבית. – את הסיבות אני משאיר לאחרים, אבל העובדות ברורות.

שגיא 25 באפריל 2015

מתן יש לכם 25K+ אוהדים בעיקר בגלל שיש לכם איצטדיון יפה שכיף לראות בו כדורגל. בשנים האחרונות, קרית אליעזר שהיה מחצית מגודלו של סמי עופר, לא היה מתמלא בכל משחק ושלא נדבר על זה שכמעט אף פעם לא הייתם מגיעים ל10K מנויים.
קהל אוהדי חיפה הוא מהגדולים בארץ (הגדול מכולם לפי כלכליסט השבוע) אבל הוא לא שונה משום קהל גדול אחר (בית"ר, הפועל ומכבי). לא בהתנהגות, לא בנאמנות לקבוצה ולא ביכולת למלא איצטדיונים.

גיסנו 25 באפריל 2015

מתן, שנינו מספיק ותיקים באתר הזה ועניין מספרי הקהל של חיפה (שאכן יפים מאוד בזה אין שום ספק) עולה כל פעם כמעט שצץ דיון בצורה כזו או אחרת על איכות הקהל – והעובדות המספריות השנה מדברות בעד הקהל של חיפה.
עם עובדות אי אפשר להתווכח – אבל לנתק עובדות מהקשר זה פשוט לחטוא לאמת. למיטב זכרוני (שייתכן שמטעה אותי – את זה בטוח תדע טוב יותר ממני) כמות הקהל נשארה יציבה גם כשהסתמן מהר מאוד הכוון אליו העונה הולכת, עד ההדחה מהגביע – ואז הייתה נפילה גדולה (לפחות במשחקים הקטנים) עד מסע הרכש ומס' נצחונות לאחריו.
לגבי המחירים, לשם השוואה – באזורים באצטדיון חיפה (אין לי כח להתווכח על השם) שבהם אוהד חיפה שילם 660 ש"ח למנוי, אוהד מכבי ת"א ישלם על האזור המקביל בבלומפילד שילם 975 ש"ח. באזורים בהם בחיפה שילמו 1100 ש"ח – בבלומפילד שילמו 1300-1650 ש"ח (השוואה של מחירי מבוגר היות ובחיפה היה העונה מחיר אחיד). יציע הכסף בחיפה נע בין 1300-1600 ש"ח. בבלומפילד 2350 ש"ח (ובבלומפילד יש גם תא זהב שעלותו 5500 ש"ח). לא מצאתי את המחירים של הפועל ת"א העונה לצורך השוואה.
המחירים האלו נקבעו בנק' זמן בו שני המועדונים מתוכננים לרוץ בצמרת ולהיאבק על האליפות. תגיד לי שאתה מאמין בכנות שאותה כמות מנויים הייתה נמכרת לו מחירי המנויים בחיפה היו זהים לאלו שבת"א.
אני מת על בלומפילד אבל אי אפשר להכחיש שהאצטדיון בחיפה הוא ב 2 רמות מעל.

כל זה כדי לומר שבעונה הזו היו מספיק גורמים נוספים מעבר לרמת הקבוצה שהשפיעו על כמות הקהל ולדעתי היא סטיית תקן. אני מעריך שאם חיפה תיראה בעונה הבאה כמו העונה, תראה הרבה יותר משחקים שבהם כמות הקהל תרד מ 20,000.

מתן גילור 23 באפריל 2015

רק כדי להדגיש – כמובן שאם היה סיכוי לאליפות היו באים יותר. אני אומר שמי שבכל זאת בא, לא עושה זאת מהסיבה הלא קיימת הזו.

גיא זהר 23 באפריל 2015

היו יותר. בין חמש לשש. האליפות השנייה של ב"ש נחגגה בוסרמיל. לגבי הראשונה, לא זוכר.

טל בן יהודה 23 באפריל 2015

MG,

– נקודה יפה על וסרמיל.
– "אשדוד עם תארים" זו כמובן בדיחה, הבעיה היא שזו בדיחה ממש רעה. אם הגיעו אליך התמונות מהיציעים במשחקי החוץ באשדוד, בוא נגיד שהמשפחה המיידית שלי מונה יותר אנשים ממה שהקהל שליווה את אשדוד. ממש אין קשר
– שיט, שכחתי שיש לי תחרות מגיל על הכרטיס. נראה מה נסדר כאן

גיל שלי 23 באפריל 2015

אני לא איש של חגיגות, מודה למתן אך האצטדיון העירוני על שם מזהם העיר יארח אותי בגמר ולחגוג את הדאבל (טרבל) בבלומפילד מול ק"ש.
עוד נסיעה לחיפה בטווח כה קצר עלול לעלות בהוצאות משפטיות כבדות הקשורות עבורך דין לעניניי גירושין

ערן (המקורי) 24 באפריל 2015

כנ״ל.

childish 23 באפריל 2015

משהו בי ימות אם תקחו אליפות מולנו.

גיא זהר 23 באפריל 2015

אני באמת לא מבין את האחראי בוסרמיל שלא למד משחור או מהאחראי בסן אנטוניו וארגן תקלת חשמל מסתורית בסיום המשחק. אם הסיטואציה תחזור מקווה שהלקח ילמד. חוץ מזה שמתאים לקהל מעולה כשלכם לחגוג כמו לפני שנתיים – ברמת גן.

טרנטה 23 באפריל 2015

ברור שנגד חיפה, אם כי לדעתי הסיכוי לכך לא גבוה. אם אכן זה יקרה, נשאר רק להודות לדוד יענקלה החביב על שיא המנויים שלו. שיא של אוהדים ירוקים שיזכו לראות את מכבי (האמיתית) חוגגת את הסדר הישן-חדש בבית שלהם. אולי הם כבר היו מעדיפים לרדת ליגה כמו יריבתם העירונית ולשמר את האיבה בדרבי בליגה הלאומית מאשר להשתחל לפלייאוף העליון רק כדי לראות איך נראית הקפת אליפות.

יניב פרנקו 23 באפריל 2015

קודם כל אולי כדאי להזכיר שכבר הייתה למכבי הזדמנות לחגוג אליפות בדרבי אדום – זוכר טל ? שנה שעברה – 3:0 כבר במחצית סגרו את האופציה הזו והשנה לא לקחנו סיכונים ודאגנו לבטל את האופציות האלה בליגה וגם בגביע .

להפועל יש את חגיגת האליפות המושלמת אצל הירושלמים בטדי עם ואליד באדיר שמניף צלחת – מאחל לכדורגל הישראלי שתסעו ותתנו לראדי לחגוג להם על הראש .

אבל אם הייתי במקומך – אליפות בבלומפילד מול הקהל הביתי זו השאיפה שהייתי רוצה .

טל בן יהודה 23 באפריל 2015

האמת שאני לא זוכר. המוח יודע להדחיק טראומות, ככה המין האנושי מצליח להתקיים.
מסכים לגמרי לגבי החגיגות שלכם… שאין לי ממש מושג איך נראו. כיביתי באותו ערב ת'טלוויזיה ולא פתחתי אותה אחרי זה לשנה

שמעון 23 באפריל 2015

מאיפה מוכר לי 3:0 בהקשר של מכבי?

צור שפי 23 באפריל 2015

אדום מסמל אהבה. צהוב מסמל קנאה. ושום מיליונים מקנדה לא יישנו את זה. ברכות לאליפות.

גיסנו 23 באפריל 2015

ממה שאני מכיר ירוק מסמל קנאה, כחול מסמל עצב, ורוד אהבה ואדום כעס. לא זוכר מה צהוב מסמל. אבל שיבושם לך באשליותיך

ערן (המקורי) 24 באפריל 2015

יש מצב שצהוב מסמל הזדהות עם העם שלך כשעבר תקופה קצת קשה באירופה?
או אולי אני טועה, וצהוב קשור למקור האנרגיה, האור והחיים של הכוכב שלנו?

יואב 23 באפריל 2015

במה בדיוק יש לקנא בכם? אתם אפילו לא הקבוצה השניה במעמד.

xxxxxx 24 באפריל 2015

צהוב לזכר הטלאי, אדום לזכר הקומוניזם.
זה מה שאני זוכר.

גיסנו 25 באפריל 2015

זה גם אירוני שאתם מזלזלים במליונים מקנדה של מכבי אבל רצים להתרפס בפני כל צפון אמריקאי שמכריז שיש לו כסף

בילבו באגינס 23 באפריל 2015

כמה הדחקה בבן אדם אחד. מפנרבחצ'ה כבר הספקת לשכוח. יפה מאוד

טל בן יהודה 23 באפריל 2015

בילבו, ככה אתה מכיר אותי?
כמובן שהתייחסות נרחבת תגיע בימים הקרובים.
מבטיח שתהנה

גלעד 23 באפריל 2015

טל היקר,

נכנסתי במיוחד, במהלך שיעור בתואר השני, רק כדי לרשום לך כמה הרשימה שלך מטופשת ומייצגת בעיני את המכביזם המקדש את הנצחון על קבוצות אחרות יותר מאשר את האהדה לקבוה המשוקצת בצהוב.

בתור אוהד הפועל אני כמובן מוקיר ומעריך את השמחה לאיד, אבל בעבורנו הקבוצה מייצגת דבר מה. אנחנו הפועל, אנחנו מקדשים אינדיבידואליסטיות ואנטי קונפורמיזם ושונאים גזענות. יש לנו סף כאב גבוה במיוחד ונהנים לצפות בשחקנים מרגשים וקצת עקומים יותר משאנחנו מחפשים כוכבים.

כשאתם מציגים את עצמכם אתם מיד מתעסקים באחר: אנחנו מכבי, מי אתם בכלל?. בעצם בעשור האחרון כשביזבזתם את ההון המשפחתי של כמה משקיעים גרועים בלי להגיע להשגים משמעותיים בכלל לא הייתם עצמכם. חוץ מנצחון אין בכם כלום, ולמעשה עוד כמה שנים מוצלחות למכבי חיפה והם עצמם היו הופכים למכבי תל אביב ( סליחה שלוחה כמובן לאוהדים הירוקים ).

לסיכום, נאחל לקונגלומרט שאתה צורך פשיטת רגל מהירה, ונזכיר לכם את השמחה בתיקו. הפועל תמשיך לדשדש ולרגש, אבל היא תמיד תישאר הקבוצה שכולם שונאים או אוהבים אבל לעולם לא אדישים כלפיה. כמובן בהדמנות זו שלוחה ברכה לערן זהבי שכיר החרב שנאחל לו לראות את מכלול הצדדים של ההצלחה ולמיטש גולדהאר נאחל התפכחות.

טל בן יהודה 23 באפריל 2015

אתה גר בחו״ל? איזה שיעור בתואר שני מתקיים היום בארץ?

גלעד 23 באפריל 2015

אכן גר בחו"ל, אני שכן של מיטש

גלעד 23 באפריל 2015

אגב אני חוזר בי הרשימה שלך לא מטופשת, היא פשוט מאוד מרגיזה

Xenophon 23 באפריל 2015

גלעד –

בתור אוהד מכבי חיפה (ירושה מכובדת מאבא שלי), אני רוצה להודות לך ההערה/הארה שלך על כך שמכבי חיפה הייתה עלולה להפוך למכבי תל אביב. בגדול, אני מעדיף תחרות צמודה עם אליפות דחוקה מידי פעם (כמובן שעדיף לעיתים קרובות, אבל לא צריך להיות חמדנים), על פני כתישה חסרת רחמים של יריב/ים שלא היה לו סיכוי אמיתי מלכתחילה. כן, גם בתקופה במכבי חיפה נהנתה מהגמוניה מוחלטת.

אני, כמובן, מביע את דעתי האישית ולא מתיימר לייצג את אוהדי מכבי חיפה באשר הם.

יואב 23 באפריל 2015

גלעד,
אין בכם כלום והנראטיב הדימיוני שלכם נובע ממגננה לחוסר תחרותיות. הרי האוהדים שלכם(בסל וברגל) מכרו אתכם בזול תמיד. דש לפלדה, שפרלינג, תאומים, שאול הגדול, הראל ועוד כל מיני גנבים סמרטוטים שרוקנת אתכם מתוכן.
לנצח בצילנו נ

גלעד 24 באפריל 2015

אחלה שימוש במילה נראטיב, לדעתי כשאתה אומר שהנראטיב של אוהדי הפועל נובע מחוסר תחרותיות אתה משליך עליהם קצת מעצמך.
לא יודע מה המשמעות של אוהדים שמוכרים את הקבוצה בזול, ביחוד ביחס לאוהדי הפועל שהקבוצה למעשה שייכת להם. בטאבו.
באמת להפועל במהלך השנים היו בעלים גרועים יחסית.

בכל מקרה לפי ההתייחסות שלך שוב לקבוצה שמולך ולא לקבוצה שלך, והאובססיביות לנצחון ולכסף אני מבין שאתה אוהד מכבי.
רק אל תשכח שכשהשמש שוקעת אנשים קטנים עושים צל גדול

יואב 24 באפריל 2015

גלעד,
אנחנו לא שוקעים, אנחנו היינו הראשונים וניהיה האחרונים. לא הייתם קיימים בלעדנו. אתם רק מועדון רפרנס, שקם מתוך מכבי כאופוזיציה.
אוהדי הפועל שניהלו אותה-ממש הראו לעולם רגש מהו.
אני סבור שבספורט צריך להיות תחרותי.
יש לי אהבת מכבי טהורה של ארבעים שנה אבל בספורט צריך להתחרות ולא לקשקש את קישקושי הלוזריות הלעוסים האלה. לא בא לך? לך תעודד ספורט קהילתי ותניח לנו לנפשנו.
אנשים קטנים= זילות שואה?

יואב 24 באפריל 2015

מועדון לוויין שפיתח תאוריה שתסביר למה הוא לוויין מבחירה עלק.
אבל מחפש תרומות כמו קבצן בשוק.
דבר שקרני ומנוול מזה אין.
דש לעמותה לבלבלב.

יואב 24 באפריל 2015

נ.ב
ועוד תיקון לרשימת ההבל שלך-אתם האמא של הקונפרמיזם. אתם הייתם סיר הבשר השילטוני עד 77. וראה זה פלא-גם עד אז הייתם סקנד בסט במקרה הטוב. הילדה המכוערת והעשירה של העיר, שנזקקה למוהר ואריק(יהי זכרם ברוך) כדי לספק לכם נראטיב רומנטי. גנבתם את המדינה אבל לא יכולתם לנצח אותנו גם אם חייכם היו תלויים בזה. גנבתם מהפועלים בשביל לממן זרים ולמה זה הספיק? לאבל בהסתדרות וקריסת מערכות.
דש מבית ברנר.

חן הצהוב 24 באפריל 2015

כתבת (ואני מצטט): "כשאתם מציגים את עצמכם אתם מיד מתעסקים באחר: אנחנו מכבי, מי אתם בכלל?."
כנראה שלא הבנת. הכוונה היא שאנחנו מכבי, ואתם לא חשובים לנו, ממש לא מעניין אותנו מי מולנו. מה שחשוב לנו, זו הקבוצה שלנו – מכבי.
אצלכם לעומת זאת ניתן לראות את השלט "100% אנטי מכבי". מה שנקרא "האמא" של ההגדרה העצמית לפי האחר.
אתם כל כך עסוקים רק בעצמכם, שב-93 נסעתם לשדה דב כדי לחגוג את ההפסד של מכבי לגליל, ורק השבוע שלחתם ברכות לפנרבחצ'ה על ההדחה שלנו מהיורוליג, וזה בלי להזכיר, שלא משנה מול מי אתם משחקים, אתם שולחים ברכות ליו"ר שלנו (שיזכה לשנים ארוכות וטובות), ומאחלים לנו שואה בכל טוקבק שני באינטרנט (לא סטטיסטיקה מדוייקת, אבל לא רחוקה מהמציאות)
בקיצור – בהצלחה לכם בשינאה היוקדת. אנחנו נמשיך להתעלם מכם, כי "אנחנו מכבי. מי אתם בכלל?"

Lord Anthony 24 באפריל 2015

רק אני רואה את האירוניה בזה שאוהד הפועל מטיף למישהו מוסר?

שגיא 25 באפריל 2015

קראתי וצחקתי בקול.
מכבי מקדשים את הנצחון על קבוצות אחרות? נכון. זה מה שבדרך כלל קורה בספורט, אתה יודע…משחקים נגד קבוצות אחרות. מה שבאמת מצחיק הוא שמשפט כל כך לא הגיוני וכל כך לא מחובר למציאות מגיע דווקא מאוהד הפועל.
אותה קבוצה שאוהדי חוגגים בכיכר הפסדים של קבוצות אחרות (במשחקים ללא שום קשר להפועל).
קבוצה שביציעי אוהדי יש יותר שלטי אנטי מכבי (ובכלל) משלטי אהבה להפועל.
אוהד של קבוצה כזאת יטיף לי על אהבת הקבוצה לפני שנאת הקבוצה היריבה? פחחחח….

מעיין אוהד מכבי 23 באפריל 2015

בתור מנוי ותיק (אמנם השנה אאלץ לחגוג בפילדלפיה הרחוקה, בעזרת השם אם לא יקרו תקלות), אני חושב שהכי כיף והכי מרגש והכי נכון זה בבית מול הקהל הביתי והמסור.
לחגוג מול הפועל לא מרגש אותי. יש להם שיאי עליבות אחרים שהם שוברים. מצד שני, בסיטואציה של מחזור אחרון, שאנחנו צריכים ניצחון, לחשוב על סיטואציה של "ורמוט בועט, הרוש (מועמד להפועל לפי פרסומים זרים) הודף, זהבי…" זה הכי קרוב שאפשר ללראות את רומא ולמות.

אם נגזר עלינו לחגוג בחוץ, אני חושב שאת החגיגות בורסמיל אפשר להשאיר לעונה הבאה. לחגוג את האליפות הראשונה באצטדיון על שם מזהם העיר חיפה נשמע מתוק למדי. עם אפשר על הדרך להשלים עליהם ניצחון חמישי בעונה, הרי זה מבורך. לא סתם קוראים לנו חזירים.

גדי מרקוביץ 23 באפריל 2015

אולי תחגוג במדריד יחד עם קבוצת הכדורסל במהלך הפיינל פור ? שמעתי קניתם הרבה חבילות.
בתור אוהד הפועל באר שבע מאחל לך לחגוג בוסרמיל. זה יעזור לי לשכוח שאי פעם שיחקנו במקום כזה עד שנת 2015 ואתה תרגיש כאילו התחתנת במוסך פחחות ברחוב המסגר.

יואב 24 באפריל 2015

אדון מרקוביץ,
אני מניח שנעדיף גיוון.
כאחד שלא יכול לאיית א ל י פ ו ת, בטח שלא תואר אירופאי(כפול שש), אתה לא האדם הכי הנכון להמליץ.
ואם לוני היה סבור שאלונה מתאימה, או אם לאלונה היה את הכסף הנדרש, מין הסתם לא היית יכול לאיית גם את המילה ס ג נ ו ת.

גיסנו 25 באפריל 2015

וואו, זאת העקיצה יחידה שמצאת כדי להציל מעט את כבוד קבוצתך הרמוסה.
מה זה אומר עלינו ומה זה אומר עליך.

maorbe 23 באפריל 2015

בכיכר רבין.

בתור באר שבעי לעת לימודים, חגיגות חוזרות בווסרמיל הן רעיון מעולה.

אילנסו 23 באפריל 2015

אני מרגיש שאני היחיד שמתייחס לפיל בחדר…

בתור אוהד מכבי ומנוי מזה שנים רבות, אני לא מאמין שמכל הטעמים של בן אנד ג'ריס בחרת בקינמון ולא בצ'אנקי מנקי??

תורג'י 24 באפריל 2015

טל הגיע הזמן לסיים כל טור באיזה מחמאה לאוהדים הנפלאים של מכבי חיפה. אולי ככה מתן יפסיק להזכיר את זה שהם קונים הרבה כרטיסים למשחקי בית.

עופר פרוסנר 24 באפריל 2015

אני מת עליך טל, אבל תהרוג אותי מאיפה אתה מקבל את הרעיונות המטופשים לטורים האלה. זה כאילו שאתה מחפש לעצבן. שיהיה לך ל‏‎@mcpross
ולפעמים לא
:(בריאות.

עופר פרוסנר 24 באפריל 2015

הסיפא: שיהיה לך לבריאות

בלייק 24 באפריל 2015

באמת? הפועל שייכת לכם בטאבו ואיזה כיף לכם?? מאז שהפועל שייכת לאוהדים שלה בטאבו קשה להבחין באיזו שמחה גדולה ביציעים או אפילו מידה קלושה של השפעה של מי מאוהדי הקבוצה. רק אכזבות וכשלונות. אה ,כן, והתחננויות למלא עוד חצי יציע בבלומפילד. נשמע שתענוג, תמשיכו ככה!
אתה נכנס לבלוג של אוהד מכבי כדי לכתוב נגד אוהדי מכבי שהם מתמקדים יותר בשנאה ליריבים?? צריך מראה? כי מכאן רואים את הדבשת שלך אפילו שהיא בקנדה.
אם נשתמש בשיטת ההכללה שלך אז אני מבין מקריאת התגובות שלך שאוהדי הפועל הם מתנשאים, מנותקים, בעלי שגעון גדלות שלא רואים את הדבשת של עצמם.
אם נרחיב את התרגיל לאוהדים מוכרים (למשטרה) אחרים אז אוהד הפועל הוא אלים, פשיסט, מוכן לפגוע באמא שלו כדי שלא יפגעו לו בחופש לצעוק ליהודים ללכת לגזים, עבריין ובכיין. העיקר שהקבוצה בטאבו, כן?

בלייק 24 באפריל 2015

תגובה לגלעד (עם הקדשה)

שגיא 25 באפריל 2015

ועוד עשה זאת באמצע שיעור לתואר שני ! בקנדה !
נסע עד לקנדה בשביל תואר שני ובסוף מבזבז את הזמן על לכתוב תגובה לפוסט צהוב, במקום להשקיע בלימודים. ואנחנו אלה שתמקדים בשנאה והוא באהבה.

צהוב כחול 46 24 באפריל 2015

paco-amor de mis amores

רפאל 24 באפריל 2015

זה ההבדל בין מכבי לבאר שבע.
באר שבע איכזבה העונה במידה די דומה למכבי, אולי אפילו פחות, אבל הם נשארו בעיקר עם דיבורים שאם וכאשר…. אולי יחזיקו את העניין באמצעות דיבורים עד אפריל.
מכבי נשארים עם התואר שזה מה שקובע בסופו של יום.
פחות זוכרים מי בכלל היה בליגה, מה עשו, אם היה אתגר רציני או כמה משחקים באמת גדולים ראינו השנה, הן מבחינת האינטנסיביות התחרותית והן ברמת המשחק.
סתם שנה, כמו כל שנה בעידן הכסף הגדול. כמו האליפויות של בית"ר כשהפרוייקט הנחמד של דניאל יאמר לא גירד את המימדים האסטרונומיים של בית"ר גידאמק ירושלים.

הכדורגל בבעייה רצינית כי עולם המושגים שלו מיושן וישנה קנאות/הקפדה יתרה לשמר בכל מחיר סדר שלא מיטיב עם הדינאמיקה התחרותית של המשחק.

גלעד 24 באפריל 2015

ברשותכם ארכז את ההערות שלי כאן בתקווה להמשיך ללבות את היצרים:
יואב, התכוונתי שהליגה שוקעת ולא אתם, ואני לא חושב ששימוש בציטוט שקשור למשטר הנאצי הוא זילות השואה, אז בוא נרגע. פשוט נראה לי מצחיק לסיים ב'לנצח בצילנו' במיוחד אחרי העשור האחרון שעבר על שני המועדונים. אני לא חושב שהפועל לא תחרותיים מבחירה, אני פשוט גאה בזה שהמהות של הפועל היא לא רק קבוצת כדורגל תל אביבית שמנסה לקחת כמה שיותר אליפויות. אל תדאג, אנחנו נחזור לרדוף אתכם בדרבי. לא ברור לי מה הקשר בין מפאי ההיסטורית לקונפורמיזם. הפועל לא הייתה מעולם הקבוצה של המדינה ומעולם לא כיוונה לשם.

חן הצהוב כתבת אחלה תגובה ואתה חביב עליי משאר אוהדי מכבי המרוגזים, סחטיין.

לורד אנתוני אתה מתבלבל בין הטפת מוסר לבין תקיעת אצבע בעין.

בלייק העלת נקודה נכונה לגבי ההתעסקות התפלה שלי בקבוצה שלך. אבל אני לא חושב שאני מתנשא או מנותק או בעל שגעון גדלות. בגדול אני די מודע לעצמי וכתבתי דברי טעם. אולי שווה לך לקרוא קצת תגובות בגובה העניים באתר הבא: http://www.one.co.il

ולסיום, מברוק על טראבל ואליפות שלישית ברציפות. ברור שאני כמו כל אוהד הפועל הייתי שמח לראות את הקבוצה לוקחת את כל התארים האלה.

מעיין אוהד מכבי 24 באפריל 2015

גלעד, "לנצח בצילנו" מתייחס לזה שכאשר מכבי טובה, היא במקום הראוי לה, בצמרת של הצמרת, וזה בכלל לא משנה מה האחרות יעשו.

"לנצח בצילנו" מתייחס לכך שאת מכבי באמת לא מעניין מה קורה עם היריבות שלה בעוד שהפועל גם בחגיגות האליפות שלה התעסקה במכבי, התייחסה למכבי וחגגה עם חולצות "הזונה ה-12" (כינוי לעג לארגונים האוהדים המוביל של מכבי), בעוד שבמכבי הדבר היחיד שהיה על החולצות זה "מכבי תל-אביב, אלופת המדינה לשנת 201X/1X" ואת מספר האליפות.
*אציין, בהערת אגב, שלצערי הדור הצעיר שחווה בעיקר אכזבות עד להגעה של יורדי מתעסק קצת יותר מדי בהפועל, אבל זאת אינה מהות קיומנו, כפי שהיטיב להגדיר זאת אבי כהן ז"ל – "להיות מכבי זה להיות הכי גדול, הכי יפה, הכי מצליח".

"לנצח בצילנו" מתייחס למועדון שמגדיר את עצמו בזכות הישגיו והתחרותיות חסרת הפשרות שלו, לעומת מועדון שעיקר עיסוקו וקיומו הוא בהתייחסות והתנהגות שכל כולם תגובה לעצם קיומה של מכבי (וראה את כמות הפעמים שאוהדי, שחקני ומנהלי הפועל מגיבים, בכל פורום ובכל מדיה אפשרית, בראש ובראשונה בהאשמה של מכבי).

גיסנו 25 באפריל 2015

אתה מזכיר לי פרק של סאות'פארק (כמו הרבה אנשים פה מסתבר, או שפשוט הסאטירה שלהם עד כדי כך טובה).

צחקו שם על דמות מתכנית אמריקאית שבה הבנאדם לכאורה מתקשר עם המתים, קרובים של אנשים מהקהל. הוא משוכנע שהוא מיוחד ויש לו כוחות על, ואחד הילדים מנסה להסביר ולהוכיח שהכל בולשיט – אבל הקהל טיפש ו"עדרי" מדי כדי להאמין לו.
מתישהו סטן, הילד, אומר לאותה דמות שטוען שהוא מיוחד "You're not special, you're like everyone else, and you're a douhce".

משפט שלדעתי ממצה את אוהדי הפועל.
החרא שלכם לא פחות מסריח מהחרא של אחרים (ויש שיגידו שאף יותר). השנאה שיוקדת בקרבכם לדעתי משתווה רק לשנאה של לה פמיליה לערבים (גם אם השנאה שלכם לא מוגדרת נגד קבוצה אתנית כלשהי ואינה יכולה להקרא "גזענות" לפי הגדרה). האוהדים הטובים שלכם לא יותר טובים מאלו של קבוצות אחרות. התרומה לקהילה של עמותת האדומים אולי משתווה לזו של "האחים לסמל" (לא מכיר מה שקורה בתחום הזה בקבוצות אחרות, מניח שזה קיים).

הבעיה העיקרית שלי איתכם היא הצביעות וחוסר מודעות.
– אתה לא יכול לזלזל בחשיבות הנצחון וההישגים, ואז לנפנף בהישגים של הפועל בזמן התקופה השחונה של מכבי.
– אתה לא יכול לזלזל ב"כסף הקנדי" בעוד נציגי הקבוצה שלך מוכנים להכנע לכפייה דתית כדי שאיזה מיליונר צפון אמריקאי אחר ירכוש את הקבוצה.
– אתה לא יכול לזלזל ב"שייח הקנדי" כשעוד מעט כבר לא נוכל לספור את מס' הרוכשים הפוטנציאלים שהוזכרו להפועל על שתי ידיים בלבד.
– אתה לא יכול להתלונן על "הגדרה באמצעות האחר" כשאצלכם ביציע מתנוססים שלטים בסגנון "100% אנטי מכבי" ו"סופר יודנראט" בתגובה לשלט של אוהדי מכבי.
– אתה לא יכול להתלונן על קריאות "טועמה מחבל" בעודך צועק "פניני לגז".
– אתה לא יכול לדבר על "ערכים אוניברסליים" ו"טוהר מידות" כשעד לאחרונה הבעלים שלכם היה עבריין מורשע, המנהל שהחליף אותו עבריין מורשע, הקפטן שלכם עבריין מורשע, וטיפוסים כמו גל סוקולבסקי ופואד חברים בעמותה שמחזיקה ב 20% ממניות הקבוצה (לסוקולובסקי, אדם שחי על שנאה לאחר וחוסר בושה מבחיל בלעג בו הוא משתמש, יש לדעתי גם תפקיד רשמי יותר בעמותה במסגרתו הפיק את סרטון המופת בכיכובו של אותו פואד "את ערן זהבי אפוצץ").

אז אחי, תפסיק כבר לעוף על עצמך, אתה לא מיוחד, אתה סתם דוש. כמו כולנו.

שגיא 25 באפריל 2015

+100000

וגל סוקולובסקי חבר בוודעת הביקורת של עמותת האדומים.

רפאל 26 באפריל 2015

המשפט האחרון, גיסנו…
כמו שאמר באנדי על סייקו-דאד,
the man's a poet
רק שברשותך, אסתייג מהנימה האישית אם הייתה כזאת.
הרעיון הוא נכון וחשוב שקם אדם בישראל ( ולא רק ילד בסאות'פארק, קולוראדו ) ואמר זאת בקול רם- אנחנו כולנו דושבאגס.
אחרי הדרבי שפוצץ התאכזבתי נורא לשמוע שבמקום לפייס בין הצדדים ולהביא אנשים לשידור
ולנסות להרגיע ולכוון למטרה משותפת של הנאה מספורט/תחרות בריאה ומסרים ברורים נגד אלימות מכל סוג,
מי שדיברו הגיעו למסקנה שפשוט אין 'פרטנר' בצד השני וכל ההתלהמות והצביעות היא בעצם אשמתו של האחר ומה אנחנו יכולים לעשות וכו'…

הליגה לא תחרותית באמת. זאת הבעייה הכי גדולה שלנו לטעמי.
אני מאמין שבמציאות בה קבוצות עם חצי/רבע תקציב ירגישו שהן תחרותיות ותלויות בעצמן כמה שיותר,
הגאווה בהישגי הקבוצה ובמאמציה יביאו לכך שעם הזמן נראה פחות ופחות את הארסיות וההרסנות בציפייה לשמחה לאידו של האחר.
אין כל בעייה עם זה בפני עצמו, הפרופורציה היא זו שהרסנית.

מכבי ת"א, כמו מכבי חיפה, בית"ר והפועל לא אשמות שאין 'ליגה' וקבוצות אחרות לא מתעלות לרמה שלהן ויוצרות עניין. מי שכן אשם זה בעיקר אנחנו האוהדים, אובי הספורט שתומכים במעגל המעשיר וממריץ את מי שיש לו ודוחק הצידה עד כדי העלמה מוחלטת של מי שאין לו.
הפורמט בו משוחקת ליגת העל, כמו כל הליגות באירופה ( כמעט ) הוא לא הגיוני אם רוצים לייצר תחרות ורמת אינטנסיביות גבוהה. יתרה מכך, ומבחינתי משמעותי יותר- הוא פשוט פורמט אנטי ספורט שמשמר בצורה אפקטיבית בין מעמדות של קבוצות וקבוצות אוהדים- אלו שיכולים לחלום על התמודדות לאורך זמן ואליפויות ואלו שכבר שלושים שנה לא זכו להיות תלויים בגורלם אפילו יום אחד.
והתוצאה היא שלרוב המוחלט של הקבוצות אין אפילו את התקווה הזאת ואי לכך, הרוב המוחלט של האוהדים נוהר אחרי ה 3-4 קבוצות שכן יכולות להציע אפילו אחת לכמה שנים התמודדות עם כל האנרגיה והפוטנציאל המצויים שם.
ורוב האנשים הטובים פשוט וויתרו מזמן ולא מוכנים אפילו לשקול לראות שוב את הכדורגל כספורט של העם, כזה שדוגל בתחרות ועמידה על שלך.
הברירה שלך כאוהד בסיטאוציה הנוכחית היא להצטרף למכבי ת"א, חיפה, הפועל או בית"ר או לראות את נורדיה בליגה ג' ולבוא מסיבות אחרות לגמרי.
למה ילדי פ"ת והסביבה לא יכולים ללכת לאצטדיון המושבה ולראות קבוצה שמשחקת על משהו, תלויה בעצמה, בין אם זה על האליפות ( גם אם אין להם סיכוי ממשי ) או נגד הירידה ומול קבוצות שבאותו מצב וגם כן מביאות מלא אוהדים על סמך ההכרה הזאת שהם חלק מהליגה ולא סופרים אותם רק אם במקרה השכילו להתחיל את העונה בקצב של 70 אחוז צבירת נקודות בעוד העשירה התורנית מדשדשת לה בינתיים…
if you build it, they will come
זה המשפט שלי : )
יחד עם הדושבאגס שלך… i think we may have something here

גיסנו 26 באפריל 2015

ואתה באמת מאמין שאם הי פלייאוף כמו החלום שלך כל הצרות היו נפתרות? קצת אוטופי מדי וכל מה שכתבתי זה בכלל לא עניין של הספורט עצמו, זה מה שמעבר, וזה לא קיים כמעט באף ספורטאמריקאי עם פלייאוף ברמות האלה (מלבד אולי ספורט מכללות).
לפ״ת אוהדים לא באים בגלל ההנהלות ותרבות ספורט דפוקה בכל המדינה בכל הענפים. באנגליה היציעים כמעט תמיד מלאים כם במשחק של ווסט ברומיץ׳ נגד סטוק סיטי. זה לא קשור לתחרות אלא לתרבות.

רפאל 26 באפריל 2015

ליגה במתכונת חכמה על בסיס עידוד לעומת הישגיות יחד עם הכרעות ישירות על האליפות ונגד הירידה זה צעד חיובי ומשמעותי בכיוון הנכון.

דגשים על רעיונות שאינם נשמעים מדבריי:
– תמיכה בלתי מסוייגת בכל סוג של פלייאוף/נוק אאוט.
– הנה פתרון קסם שישנה את המנטאליות ותרבות הספורט בין לילה.

פורמט ההכרעה באמצעות סדרות פלייאוף מבטיח שיותר קבוצות תלויות בעצמן להתחרות על האליפות ואירופה, בכל שלב של העונה וללא קשר הכרחי למאזן של הקבוצה במקום הראשון.
יתר הדברים הנגזרים מכך, הם שיבנו ליגה תחרותית וחזקה לאורך הטבלה והעונה כולה.

בעצם מרכיבים מעגל של תגובות חיוביות שמתאים את עצמו לצרכים שלנו וכולם רק מרוויחים מכך, בהנחה שאנו מעוניינים בכדורגל איכותי ותחרותי יותר עם קהל רב ובעלי קבוצות שמעוניינים להשביח את ערך המותג שלהם.

השאיפה היא להרגיל את הציבור שבחברה שלנו חותרים למצויינות בתחרותיות ובמתן ביטוי לכך בכל המגרשים ובין כל הקבוצות בכל שלב של העונה, כך שתמיד יש על מה לשחק ומה להרוויח מנצחונות ומניהול אפקטיבי ומוצלח של המועדון.
שהניצחון האינדבדואלי הוא חלק ממסגרת איכותית ומתפקדת עם חזון לשיפור.

הרעיונות המופשטים האלה יהפכו למציאות רק עם כינון פורמט הכרעה עם פליייאוף בסדרות.
מכבי נתניה, הפועל פ"ת ועכו ( כדוגמאות שרירותיות ) ייתנו לנו כאוהדים את מה שרק מכבי ת"א נותנת כיום ( והאימפריות האבסולוטיות בעבר הלא רחוק ). ז"א- סיבה טובה לקחת מידי מחזור את ה 3 נקודות עם מטרות חשובות וברות השגה מול העיניים. ולא זאת אלא שזה ייעשה כל הזמן מול יריבות שגם הן נמצאות באותה סיטואציה- כלומר, משתתפות פעילות ומתמודדות ראויות ראש בראש על האליפות או נגד הירידה, בהתאם להישגיהם במהלך העונה.

העניין לא מתחיל ונגמר בפלייאוף. זה מתחיל בכך שקבוצות תלויות בעצמן, יוצר עניין רב, תחרותיות ושפע משחקים מרתקים בעונה ובסדרות הפלייאוף זה השיא, כזה שלא הכרנו בכל שנותינו כאן במדינה כי לא איפשרנו תחרות אמיתית.

לא פתרון קסם. תהליך נכון, הגיוני וצודק. פשוט מאוד.

גיסנו 27 באפריל 2015

אני לא אמשיך להתווכח איתך על למה פלייאוף סדרות כדורגל זה לא רעיון ישים ולא יעזור בכלום.

אבל בוא תסביר לי איך במדינות כדורגל "קטנות" כמו אנגליה, גרמניה, ספרד,יוון, טורקיה וכו' היציעים מלאים בלי סדרות פלייאוף וכשיש 2-3 קבוצות בכל מדינה שבאמת רצות לאליפות ולשאר לדבריך "אין על מה לשחק כל העונה".
תסביר לי איך לקבוצות כמו סטוק, ווסטהאם ואברטון למשל, יש יציעים מלאים בכל משחק. למה בליגה השלישית באנגליה יש ממוצע קהל יותר גבוה באלפים מלחצי מקבוצות ליגת העל. ואלה קבוצות שלא איימו על האליפות כבר עשורים.
תסביר לי איך פלייאוף והגברת תחרותיות ימנעו מאוהדי מכבי לשיר "טועה מחבל" ומאוהדי הפועל לשיר "שואה למכבי".
תסביר לי איך קרית שמונה, קבוצה שזכתה באליפות ממש לא מזמן, רצה בצמרת כל עונה והשנה לפרקים הראתה יכולת ויציבות ששוות אליפות – עדיין לא מצליחה להביא מעל ל 2000 איש למשחק העונה בבית.

ובלי קשר לכל זה אני מנסה להבין למה כל כך הרבה אנשים חושבים שבישראל צריכים תמיד להמציא את הגלגל, כאילו שהבעיות של הכדורגל העולמי ייחודיות רק לנו.

בלייק 27 באפריל 2015

אני רק אוסיף ואומר שאם המטרה היא למשוך כמה שיותר קבוצות לאורך כמה שיותר זמן כאשר יש להן סיכוי לאליפות, אז השיטה הטובה ביותר היא לא פלייאוף, אלא הגרלה אחרי המחזור האחרון בין כל הקבוצות (אפשר לתת סיכויים בהתאם למיקום הסופי אחרי כל המשחקים המיותרים שישוחקו לפני). תחשוב איזו דרמה ואיזה מתח יהיו בהגרלה כזאת. אין שיטה טובה מזאת כי כל הקבוצות ישמרו על סיכוי לאליפות עד הרגע האחרון של העונה.

רפאל 27 באפריל 2015

יפה. התחלתי לכתוב מגילה… הבנתי שזה ארוך מידי : )
כתבתי לך גם איזה עשר שאלות.
פשוט אחזור שוב על המציאות:

א. בפורמט הפלייאוף יש בכל עונה נתונה ( כולל הפלייאוף עצמו ) מעל 100 משחקים המפגישים בין קבוצות התלויות בעצמן לאליפות באותו רגע מהמחזור ה 15. הגדרה של להיות תלוי בעצמך היא עם סיכוי טוב להגיע לשלב הפלייאוף ומשם אתה תלוי כמובן רק במשחקים שלך ולא בתוצאות שהיו או ממגרשים אחרים.
לצורך ההשוואה- בפורמט הקיים השנה ראינו 4 משחקים כאלה מהסיבוב השני.
מכבי-ב"ש ( פעמיים )
מכבי- ק"ש
ב"ש-ק"ש.

נכון, היה סיכוי לעוד כמה משחקים אם הטבלה היתה יותר צמודה, אבל המציאות הכריעה שזה 4.
בפורמט החלופי שהצעתי, יהיו בסביבות ה מאה כל עונה.

ב. הנתון שמובא בסעיף למעלה אומר הרבה אבל גם באותה מידה לא משקף יחסי כוחות.
זה שנתניה או סכנין תלויות בעצמן להעפיל לפלייאוף, לא אומר שהם יהיו מאוכזבים אם יעופו בסיבוב הראשון או אפילו לא יעפילו לסדרות מלכתחילה.
זה רק אומר שהם במצב להגיע למשחקים שהתוצאה בהם תקבע אם יעברו שלב או יעופו בלי תלות בגורמים אחרים.

ג. אני חושב שזה בעיה להתדיין ברצינות כל עוד פרטי ההצעה לא מצויים בידך.
כי הפורמט כולל גם קיזוז, גם חלוקה לבתים לפני סדרות הפלייאוף עם תמריצים ספציפיים לכל מיקום. תהיה בטוח שהקו המנחה הוא הגיון צרוף לנוסחא פשוטה, יעילה ותחרותית מאוד.
כל עוד הסעיפים לא ידועים לך, דברים שברורים לי נסתרים ממך וזה לא פייר.
צריך למצוא דרך לעדכן אותך, אולי במייל…

ד. אין כאן עניין של המצאת הגלגל, אלא של היעזרות באמצעים המתאימים להנעת המכונה בכיוון שרצוי לנו.
כמו שהמדע לא המציא את היסודות אלא חוקר איך ניתן לעשות בהם שימוש.

ה. בלייק, מה בין הגרלה לספורט. דיברנו על סדרות פלייאוף עם יתרון ביתיות למדורגות הגבוהות ומפגשים לפי המיקום בטבלה בסיום העונה כשבנוסף לכך גם יש כמובן אירופה ומאבקים נגד הירידה, איפה הטלות מטבע ושליפה מהכובע נכנסים לתמונה? – לא בבית ספרנו, תודה.

גיסנו 27 באפריל 2015

– לפני 3 או 4 שנים יצא שבארסה וריאל נפגשו 4 פעמים תוך 3 שבועות ב 3 מפעלים שונים. מלבד משחק אחד כל המשחקים היו מונוטוניים ומשעממים. הקהל כבר מאס בתכיפות המוגזמת של המפגשים הללו, בין שתיים מ 4 הקבוצות הטובות בעולם.
– העונה מכבי ת"א וק"ש, שתיים מ 3 הקבוצות הטובות בארץ, נפגשו 3 פעמים תוך 3 שבועות בליגה ובגביע. מלבד משחק אחד הכל היה די משעמם.
– אני זוכר באזור 2002 3 דרבים תוך 3 שבועות. חוץ מהדרבי הראשון הקהל השתעמם מהרמה ומהאווירה גם יחד.

עכשיו בוא תשכנע אותי למה 4 מפגשים תוך שבוע בין מכבי פ"ת להפועל עכו או בני סכנין יהיו כ"כ מלהיבים ומטריפים בשיטות הפלייאוף שלך.

כל מה שתיארת אולי קיים בארה"ב (והקיזוז המוזר בבלגיה, שנוסה כאן ובוטל כעבור שנתיים) בענפי ספורט אחרים. בכדורגל זה לא יעבוד, זה לא קיים בשום מקום ואם תנסה את זה בארץ זה יהיה להמציא את הגלגל בכדורגל העולמי.

וכל מה שכתבת, גם אם זה לא מגילה, לא מתייחס לאף אחת מהטענות שכתבתי ולא קשור בעליל לשום דבר עוד מהתגובה הראשונית שלי שעליה הגבת.

רפאל 28 באפריל 2015

בתחילתו ( וסופו ) של עניין-
מה שהכי מפריע לי זה שבניגוד כמעט לכל דבר בעולם שיש בו ריבוי דעות וגישות, דווקא כאן בכדורגל שלא נגמרים אף פעם המילים, יש שתיקה רועמת שחייבים לקבל את המצב כי ככה זה כבר מעל מאה שנים וגם אם נכנס כסף גדול ותנאי המשחק השתנו, עלינו לאהוב זאת ולא להעז לחשוב על שיטות אחרות שאולי יתאימו יותר לרוח התקופה והקידמה.

אז אומר חד משמעית-
הליגה כיום משעבדת את רוב הקבוצות לאינטרסים של הגדולות העשירות הקבועות שרק מגדילות את הפערים כל הזמן ומשאירות את היתר עם כמה משחקים שהיו במוקד העניינים ולו כי היו על תקן של המשוכה הזמנית במירוץ שמחוץ להישג ידם וחלומותיהם.

אז בבקשה, יש דעה אחרת.
ומכיוון שאף אחד לא בקטע של הגישה הזאת- אני חייב לייצג אותה כי זו מבחינתי האמת, גם אם לא נוח להרבה מאיתנו להאמין בה.

זה שאנחנו באים ממקומות אחרים וגישות אחרות לא אומר שמישהו צודק יותר…
אומרים לי לבלוע את הגלולה שאין מה לעשות, זה המצב… לא מקובל עלי.
אני סבור שהליגה משעממת, לא תחרותית או ספורטיבית בפורמט היום ובמקום להתלונן, באתי עם חלופה שבאה לענות על האינטרסים המשותפים לרוב מי שמתעניין בתחום, קרי:

א. הגברת הרמה.
ב. קיום יותר משחקים חשובים עבור שני הקבוצות שעל המגרש.
ג. אופציות נוספות לקידום שחקני בית/צעירים.
ד. הצלחת הקבוצות באירופה.

אוקי, סעיפים א,ג וד למעשה נגזרות מסעיף ב.

גם אין מקום בעולם ליהדות כי אנחנו בקושי 15 מיליון לעומת מעל מיליארד נוצרים ומוסלמים כ"א.

יואב 24 באפריל 2015

גלעד,
תודה על התגובה.
כשהשופט שורק לפתיחת המשחק, אתה ואני רוצים לנצח. זאת מהות התחרות. אני לא עושה שום דבר אחר ממך לעניין זה.
מעודד, שמח, מתבאס, נעצב.
לכן אני לא מבין את עניין המהות. אתם לא תנועת נוער ולא עמותה שדואגת לנזקקים. אתם מועדון ספורט מקצוענית. לא קהילתית.
פעם, הפועל הקימה קבוצה בכל ג׳בל וקיבוץ על מנת לשמר כח. שיא המיינסטרים. לא הצליח לה(:

יואב 25 באפריל 2015

נ.ב
1- הפליאה על הכסף במכבי לא מפסיקה להפליא אותי. איזה מועדונים אמורים להיות פה עשירים? לא הותיק ביותר? הגדול ביותר? בעל הפוטנציאל הגדול ביותר? מה הפליאה? כשיסגרו פה את הספורט, אנחנו נכבה את האור. לא אתה.
2- לקח הון כדי לתקן ריקבון של שנים. זה עניין שקורה בתהליכים של מועדונים. גאה שלוני שבר חוזה עם מאנה. זה לא קרה להראל האוהד הגדול עם טביב.
3- מיטשענק בחר להשקיע בנו. אני מתאר לעצמי שהוא יודע למה. מה שהוא עושה בחודש, לא עושים כל מגיבי הפוסט הזה בהמון המון חודשים/שנים. חיבור טבעי.
4- והוא לא טיפש. מזה אתה צריך להיות מוטרד. מהיום שהוא רק יהיה נשיא כבוד.

שגיא 25 באפריל 2015

אני היחיד ששם לב לזה שאוהדי הפועל מקניטים את מכבי על כך שיש לנו את מיטש, בעוד שנציג האוהדים – יו"ר הקבוצה – מצהיר בפומבי שמטרתו העיקרית היא להביא רוכש (כגון מיטש) למועדון?
אוהדי הפועל בשיא צביעותם מתגאים בכך שהם איזה מועדון מיוחד ונאצל, אך בתכלס כולם, ללא יוצא מן הכלל, היו שמחים לראות בעלים ותצורת ניהול בהפועל כמו שיש היום במכבי.
בנתיים, כשזה לא הולך להם, אז הם אומרים שהם "מיוחדים" וכשהם לא מצליחים על המגרש הם אומרים שהם מועדון שלא רודף אחרי נצחונות.
בקיצור, צבועים ופתטים.

Comments closed