גמר גביע? אז מה (יומן דאבל פרק כ"ב)

*פרק זה נכתב תחת איומים*

bndfkbnjkd

פתגם רוסי עתיק אומר "כשאתה מייצר סם, אל תאשים את הנרקומנים", שזה לגמרי הגיוני. ברגע שיצרת משהו עם ביקוש, אל תתלונן שאחרי זה באים אליך באמצע הלילה, דופקים לך בפראות על הדלת שלך ודורשים ממך עוד. אני לא ממש יודע את המקור של הפתגם, אבל הבנתי שזה מגיע מחיילים רוסים ששרתו בברלין המזרחית בתחילת המלחמה הקרה.

אוקיי, אם לא עליתם עלי עד עכשיו, אז הקוראים הרוסים בטח מריחים שמשהו מסריח כאן ואני פשוט אגלה לכולכם את האמת. כמובן שאין כזה פתגם, המשפט הזה שייך למגיב הבכיר והצייצן הנודע אזי. הוא כתב לי אותו כשהוא שאל אותי מה קורה עם פרק ביומן הדאבל אחרי ההעפלה לגמר הגביע, ואני עניתי שאין לי מה לרשום. בכל מקרה, תודו שמדובר באחלה פתגם. אם הוא מרשה, אני מציע לכם להמשיך ולהשתמש בו.

לגבי ההעפלה לגמר גביע, באמת שאין לי הרבה מה לרשום. וזה הכל באשמת המאמן, פאקו (בינינו, מי זה עוד יכול להיות?!). ואולי בגלל זה הוא צריך כבר ללכת הביתה, כי פשוט אין לי מה לכתוב על הקבוצה הזו. ועכשיו שאני חושב על זה, אולי דווקא בגלל זה כולם כאן מבקרים אותו, כי הכל הפך אצלו למשעמם ופשוט קשה מאד למצוא זוויות סיקור חדשות של קבוצה שדוהרת לאליפות השלישית ברציפות, עם פער של 10 נקודות עם 5 מחזורים לסיום, כשגביע אחד כבר נמצא בארון והשני בדרך.

באמת, למה לנו להתלהב, כולה גמר גביע. אתם יודעים כמה משחקים צריך לעבור כדי להגיע לגמר גביע היום? חמישה. זה הכל. כלום, בטח כשמשווים את זה לליגת העל למשל שיש בה 30 ומשהו מחזורים (בשנים האחרונות איבדתי עניין לקראת הסוף, כשלקחנו אליפויות הרבה לפני כן. אם מישהו יודע כמה מחזורים יש הוא מוזמן לכתוב לי בתגובות). חמישה משחקים כדי להגיע למשחק על תואר?! מה זה זה, יש קבוצות NBA שמשחקות יותר מזה כדי לצאת מהשלב הראשון בפלייאוף.

ואז גם מסתכלים על היריבות ששיחקנו מולן ומגלים שחלקן אפילו לא הגיעו מליגת העל. כתבתי חלקן? התכוונתי רובן. למעשה, כולן חוץ מאחת. בית״ר ת״א (פלוס משהו שקשור לרמלה), אשקלון ואחי נצרת. ג'יזס, יש שם קבוצה מהליגה השלישית. שלישית! הקבוצה הרביעית ששיחקנו מולה הייתה קריית שמונה. נכון, קבוצת צמרת והכל, אבל, אתם יודעים, כולה קריית שמונה. אז מה אם עדיין לא ניצחנו אותה בליגה השנה, מה כבר הבעיה לעבור אותם בשלב של גביע. חתיכת עוגה.

וכל זה כשאנחנו מתמודדים מול שתי קבוצות נוספות על התואר שבאמת חשוב בליגה. אבל אל תחשבו שזה מהווה עוד קושי, זה דווקא עוזר. עזבו לרגע את העומס, העובדה היא שקשה מאד לשחקן לשנות פאזה מנטאלית כל שני וחמישי, או שבת ורביעי. תחשבו מה זה לעלות ביום שבת למשחק ליגה בלי שום דבר ממשי לשחק עליו, כשהעונה כבר גמורה, ואז ביום רביעי לעלות למשחק גביע כשצריך להתאבד על המגרש. זה מאד מבלבל. אם כבר, העובדה שאנחנו כבר לקחנו תואר אחד, בדרך להבטיח את השני, ונמצאים בשלב האחרון של התואר השלישי והאחרון בעונה, זה משהו שכמעט מצופה מקבוצה כזו בעקבות כוח האינרציה. זה בטח לא מפתיע אף אחד.

לא, בהחלט אין ממה להתלהב. פחחחחח, גמר גביע, תקראו שוב את כל הפסקאות האחרונות, הרי הוכחתי לכם שאין ממה להתלהב. פאקו בסך הכל עושה את המובן מאליו ש… אממממ… אהמ, וואו, זה קצת מביך, אף מאמן לא עשה לפניו? זה נכון? רגע, תנו לי לבדוק את זה ומיד נמשיך… … … … אהמ, כן. פאקו יהיה הראשון לזכות עם מכבי ת״א בטרבל (אם וכאשר).

אבל עזבו נו, בואו לא נשכח באיזו צורה הוא עושה את כל זה. פאקו אפילו לא מעלה את השחקנים הכי טובים שלו, כשהוא מעלה במשחקי הגביע המון מחליפים שכמעט ולא רואים דשא. העניין הזה רק מקל עליו, תשכחו מהטענה של "חלוקת עומסים", שאולי הגיונית ואולי לא, ואת כל העניין הזה של "לתת צ'אנס לשחקנים שעובדים קשה כל השנה", אלה בלבולי מוח רגשניים, מה זה פה, קבוצת נוער?!

זה רק טבעי לאמן בצורה כזו כי שחקנים כאלה יהיו רעבים הרבה יותר וירצו להוכיח את עצמם יותר מאחרים. ערן זהבי, דור מיכה, טל בן חיים ושחקני הרכב אחרים יגיעו קצת שבעים אחרי שבלעו עוד קבוצה מליגת העל בסוף השבוע האחרון. הרבה יותר קל לעלות שלבים בגביע עם שחקנים כמו גאל מרגוליס, שון גולדברג, דן אייבינדר, בן רייכרט, יואב זיו, דור פרץ ואחרים.

אז מה נו, אז מה אם אף מאמן לא הגיע לשלב הזה כבר עשור. מדובר בסך הכל בצירוף מקרים נדיר, אתם רואים כמה זה קל. אין ממה להתלהב, בסך הכל מכבי ת״א ממשיכה להתנהל בשגרה ואוגרת לה תארים.

יומן הדאבל ממשיך להתנהל כסדרו. היום מגיעים לסמי עופר לאסוף ניצחון חמישי ברציפות על מכבי חיפה (שוב, אין ממה להתלהב, ראיתם איך הם נראים?) ואז נמשיך הלאה לוסרמיל, כרגיל. אין שום דבר לראות כאן אנשים, נא להתפזר.

*

סיימתי? זהו? הם כבר לא מקשיבים? המיקרופון הזה כבוי? בטוח, נכון? שלא יהיו פאשלות. אז הם לא שומעים?

יופי. וואו הווווווו!!!!!!!!!! גמר גביע בייבי!!!!! סופסוף!!!!! פאקינג עשור חיכינו להגיע לזה. עשווווווווור!!!!! מיי גאד!!!! למה כל כך קשה להגיע לשלב הזה?!?! לא ייאמן שאשכרא עשינו את זה. וואו. קואץ' פאקו איי לאב יוווווווווו, אל תעזוב אותנו בחיים אתה שומע?! בחיים!!!!!!!!!

האאאא. יופי, הוצאתי את הכל, זה הרגיש ממש טוב. המיקרופון הזה כבוי נכון?

האתיופים הבעייתיים האלו
תשע עשרה שניות - יוחאי שטנצלר

35 Comments

אזי 4 במאי 2015

קודם פרנקו מזכיר אותי, עכשיו אתה מזכיר אותי… אני שניה מלהיות אושיית רשת!

פשוט חשבתי שאם היומן קורא לעצמו יומן *דאבל*, מין הראוי שיכתב פרק גם כשהגענו לשלב הפאקינג גמר!

הייתי חצוי כשניצחנו בחצי הגמר. לא כי רציתי לרדת עוד על פאקו, אלא כי עכשיו אני "נאלץ" לחזור לאיצטדיון על שם התיקו מול בית"ר בחיפה.
אני שונא את המגרש הזה.
כשנוסעים אליו, הוא רחוק. כשחוזקים ממנו, הוא רחוק.
וכל פעם שמזכירים אותו יש לי את התמונה של נוסא יושב על הדשא ואף אחד לא מרחיק את הכדור.

כמובן שיש את הדרך הקלה של פשוט לא לנסוע לשם, אבל זאת לא אופציה.
פאקינג גמר גביע!
הייתי שם ברמת גן פעם קודמת כשדגו כבש את הפנדל ואני אהיה שם גם הפעם!

הכינו את הצעיפים, כרטיסי הרכבת ושיירת המכוניות.
אנחנו נוסעים לחיפה להביא גביע!

(לפחות ק"ש וב"ש ניצחו השבוע וחסכו לי את הנסיעה לחיפה להביא צלחת אליפות)

ניב 4 במאי 2015

טל זה לקח לך הרבה זמן…
חוסר התחשבות מזעזע, אם נמשיך להתכתב עם דבריו של אושיית הרשת אזי, אז אני מתחיל לחשוד שסוחר סמים לא אוהב את הלקוחות שלו.

רפאל 4 במאי 2015

שמע, גם אני כמו כל אוהד ספורט מהשורה נהנה תמיד לראות מאבקים ראש בראש על תואר, במיוחד אם זה משחק אחרון win or go home ( מה שככל הנראה יהיה המקרה של אלישע לוי, במידה ולא ינצח ).
הבעיה שלי עם הגביע זה לא הטורניר עצמו, אלא איך שמשתמשים בקיומו על מנת להצדיק את חוסר התחרות בליגה, שהיא למעשה המסגרת המשמעותית by far.
הטיעון הרווח הוא שבשביל לאמוד ולמדוד הצלחה לאורך זמן בהשוואה לאחרים חייבים מסגרת ארוכה של ליגה ובשביל הכרעות ישירות ו rush מהסוג הזה יש את הגביע, כך שכל קבוצה מקבלת הזדמנות לבטא את עצמה מכל הבחינות.
זה טיעון שנשמע נחמד ופשוט, אבל הוא נאיבי וכוזב.

אני לא מכיר קבוצות שבנו מעגל הצלחה של אוהדים, כסף, רכישת שחקנים והתקדמות מקצועית מזכיות או הופעות בגביע בלבד. ההזדמנות שלך לבנות תשתית רחבה וחזקה היא רק דרך הליגה ושם אין הזדמנות אמיתית להתחרות על מטרות חשובות ברגע שאינך יכול להעמיד תקציבים אסטרונומיים שיתמודדו עם הקבוצה- שתיים העשירים בליגה.

אז ישר באים ותוקפים אותך, למה להחליש את החזקות.. מה עשו לך?
שכל אחד יבנה את עצמו, מי מונע מהם וכו' וכו'…
לא בא למנוע מאף אחד שום דבר. רק רוצה שאם קוראים למסגרת הכדורגל המקצועני ליגה, אז שתתנהל ותתנהג כמו ליגה. לא כמו איזה מסגרת שבאה למנף ולהעצים את מי שהכי עשיר ולדחוק הצידה עד כדי חוסר רלוונטיות מוחלט את מי שהמועדון שלו פחות מפואר.
הדרך לעשות את זה היא רק באמצעות שיטה חכמה וסדרות פלייאוף, כך שקבוצות יהיו תלויות בעצמן ולא כל משחק יתחשבנו מה עשו עד עכשיו ומה הצפי להמשך וכו'.

אז עם כל הכבוד לנשיאי המדינה לדורותיהם, מעדיף שקבוצות יזכו לפגוש את הקהל שלהם על בסיס קבוע ושיהיה להם הזדמנות להביא ולגדל עוד דורות של אוהדים שנהנים מכדורגל איכותי ותחרותי מאשר פעם בכמה זמן אחרי כמה משחקים אקראיים יאמרו להם שהנשיא יהיה נוכח באצטדיון ויוכלו ללחוץ לו את היד.

רן 4 במאי 2015

אהם אהם ליברפול של ה 20 שנה האחרונות

Devito 4 במאי 2015

אתה כמו jehovah's witnesses עם ההטפות שלך לסדרות פלייאוף בכדורגל, לא נראה לי שזה מציאותי.

מכביסט שמאלני 4 במאי 2015

העיקר ששלמה שרף ואיציק זוהר אוכלים את הכובע , ממש מביך היה לשמוע אותם בחצי הגמר, בכלל לא מבין את האינטרס של התקשורת כל עונה לתקוף את המאמן הזר של מכבי , מסתבר שבתקשרת הספורט בארץ יש שינאת זרים גדולה מאוד.

לגבי המשחק היום קשה להאמין שמכבי תנצח , כבר שלושה חודשים לא נצחנו משחק חוץ בליגה , אני קונה תיקו גם בסמי עופר וגם בווסרמיל . להבדיל מעונה שעברה או מלפני שנתיים ,אין לנו מזל של אלופים , ובכל זאת ניקח אליפות , ללא ספק הישג גדול לפאקו .

דור 4 במאי 2015

1. חיפה בהרכב חסר, והיא גם ככה קבוצה חסרה, הזדמנות פז לעשות הישג משמעותי ומשפיל (5 נצחונות בעונה), מהדברים שאני כן מצפה ממכבי של השנה להשיג.
2. גביע הטוטו הוא לא תואר.
3. אולי על חלק מהאוהדים הבלוף עובד, מכבי תחת פאקו לא עשתה התקדמות מבחינת איכות הכדורגל (איומים על חיי בעוד 5,4,3..) ולא, לא מגיע לו להמשיך על אף התארים (לכשיגיעו).

גיל שלי 4 במאי 2015

אני חושב שהמונח מגיע לא קשור לדיון. אין לי מושג אם מגיע לפאקו להמשיך. בעיני זה מבחן של חלופות, בעוד חודשיים מתחילים להתמודד במוקדמות הצ'מפיונס, האם החלופה הטובה ביותר היא פאקו ממשיך, או להמר על שוברים את הכלים, מערבבים הכל, מחפשים טוב טוב (אני מניח שקלופ לא בדרך, גם גוורדיולה כנראה שלא, אפילו לא סטיב מקלארן) ומהמרים שיגיע משהו טוב יותר.
מאחר ואי אפשר לכתוב בשום פנים ואופן שהעונה הזאת היתה כל כך גרועה, כך שההימור חייב להיות עם תוחלת חיובית, אני מניח שפאקו ישאר (ואין לי מושג למי מגיע, האם לפאקו מגיע להישאר, או שלמכבי מגיע שפאקו ישאר)

avibm 4 במאי 2015

קראתי תגובה היכן שהוא שמאוד אהבתי לגבי פאקו וסגנון המשחק של פאקו. הרי מכבי נושרת די מהר בשלבים המוקדמים של אירופה, מכל מני סיבות. יכול מאוד להיות שהתרגול במהלך כל השנה של שלושה קשרים באמצע יכול לתרום לה בשלבים המוקדמים של אירופה, משחק יותר סגור ומבוקר, פחות הפתעות (3:0 לבאזל במחצית) וכו'. יכול להיות שזה פחות אטרקטיבי אבל כנראה שיותר מתאים למכבי באירופה. אני גם חושב שאם הוא ישאר (והמשכיות זה בהחלט משהו שחסר למכבי בשנים האחרונות), הוא יהיה מעורב יותר בבחירת השחקים לסגל, ואם יקבל חלוץ רציני (וכמה שאני אוהב את פריצה ויצחקי, הם משחקים 5 משחקים טובים בשנה) הוא לא יעלה עם זהבי בתור חלוץ!. הוא (פאקו) הטריף אותי לא מעט השנה אבל בשורה התחתונה מכבי בפליאוף עם 5 ניצחונות ותיקו, ובכושר שיא בזמן הכי חשוב בעונה. אז חייבים לקחת את זה בחשבון ולהעריך את העבודה שלו. הוא יודע מה הוא עושה ויתכן שוב, שסגנון המשחק הזה יעזור לנו בשלבים המוקדמים של אירופה ואז…

בלייק 4 במאי 2015

אין ספק שפאקו גאון אם בחמישה משחקי פלייאוף הוא השיג 5 נצחונות ותיקו (המאזן הנכון הוא, אגב, 3 נצחונות ו- 2 תיקו)!
תאוריית ה"תרגול הרכב לאירופה" היא ספקולציה בדיוק כמו הספקולציות בעניין החלטות אחרות של פאקו.
בכל אופן, הרכב שלושת הקשרים הנוכחי (כלומר באופציות הפרסונליות הקיימות העונה ועם מגנים ברמת התקפה כמו שיש במכבי היום, ועם שחקן קו מהיר אחד) נראה צולע מול רעננה וסכנין, אז נראה לכם שמול קבוצות ברמת באזל או אפילו מאריבור זה יעבוד טוב יותר??

לגבי כל המלל האחר שנכתב ולמעשה מהלל את פאקו (בטקסט של טב"י), אז זה דומה לפרשני תוצאה. אם התוצאה קובעת את הפרשנות, אין לי צורך בפרשנים. אני יכול לראות את התוצאה ולהבין "בדיוק" מה היה במשחק. מה לעשות, שלמכבי יש תקציב מטורף (ביחס לליגה), סגל איכותי (שנבנה על ידי קרויף במשך שנתיים וחצי), קהל תומך ותנאי אימון המובילים בארץ. אז כן, גם אם המאמן טועה (ואני לא קובע שהוא טועה) אפשר לקחת אליפות. זה שנמני לא הצליח ונכשל, לא הופך את כל מי שהצליח למאמן גדול.
אני מקווה שפאקו יישאר בשביל היציבות וההכנה לאירופה (אלא אם זה אומר שקרויף עוזב, ביניהם אני מעדיף את קרויף), ולמרות שיצאתי נגד הכדורגל שמכבי הציגה העונה בליגה ברוב העונה, אני מאמין שהעונה הבאה תהיה מבחן טוב יותר והוגן יותר (הרי פאקו לא פתח את העונה במכבי ולא השפיע על קביעת הסגל בכלל) כדי לשפוט אותו. אם הוא היה נכשל העונה אז אני מניח שהייתי תומך בהחלפתו, אבל מכיוון שבמבחן התוצאה הוא מצליח (ונקווה שיצליח עד הסוף) ונראה לי לפחות מבחוץ שהקשר שלו לשחקנים הוא טוב מאוד (מותר להתעלם לרגע מבן בסט?), בעיני עניין היציבות וחשיבות ההכנה בקיץ מטים את הכף לטובתו.

רועי 4 במאי 2015

מותר להתעלם מבן בסט אפילו ליותר מרגע, כמה שיותר יותר טוב.
אני גם לא מסכים עם תאוריית אירופה. באירופה, הסיכוי שמכבי יחזיקו בכדור 70% מהזמן שואף ל 0. אולי רק בשלבים המוקדמים.
מול קבוצות ברמה יותר גבוהה ממכבי (באזל למשל), מה שצריך זו יציאה מהירה להתקפות, דבר שכמעט לא נראה במכבי השנה.

גיסנו 4 במאי 2015

זו ספקולציה סבירה בהתחשב בזה שפאקו כל הזמן אומר דברים בסגנון "זה הכוון שהכדורגל האירופי מתקדם בו" – לפחות ככה הוא רואה את זה אני משוכנע שהמטרה שהוא רואה לנגד עיניו היא לא סכנין ורעננה.

גם אני סבלתי לא מעט מפאקו העונה, ביקרתי אותו הרבה אבל היו גם משחקים שהוא השתיק אותי טוב טוב עם קבוצה שמרחפת על הדשא (סטנדרטים ישראליים כמובן, לכל המתוסכלים למיניהם) וחילופים מדוייקים. אבל מסתמן שיהיו כמה שינויים משמעותיים מאוד בסגל השחקנים (העזיבה של ייני עוד תתברר כהרבה יותר משמעותית ממה שאנשים מדמיינים וזה עוד לפני שמדברים על טב"ח זהבי וכנראה 2-3 זרים שיעזבו), ועדיף שהצוות המקצועי לפחות יישאר במקומו. בטח ובטח אם ג'ורדי לא ימשיך (חס וחלילה חמסה חמסה חמסה טפו טפו טפו).

MOBY 4 במאי 2015

לא יודע איפה אתה קראת את זה אבל זו התזה שלי (באתר זה ממש).
אבל מה אני מבין…
אנחנו נפרק אתכם.
בלם, מגן שמאלי, קשר 50/50, קשר יצירתי וחלוץ (אני לא סגור על יכולות הצהבהב), ומאמן ואנחנו מפרקים אתכם גם שנה הבאה (היי אבל שוער יש לנו).

דור 4 במאי 2015

מסכים איתך, הניסוח שלי לא היה נכון ואין פה עניין של 'מגיע' או 'לא מגיע'. בתור אחד שאינו מומחה בשוק המאמנים בסדר גודל של מכבי אין לי מושג לגבי מחליף, אבל אין ספק שאיכות הקבוצה בשתי העונות הקודמות הייתה גבוהה יותר. ברור לי שלא ניתן להפיל את כל העניין על פאקו, השחקנים הם שותפים מלאים ליכולת רדודה שקורית לעיתים, והדבר קשור קשר בל-ינותק לסוג של שובע שהתחלחל לסגל הותיק. רענון בסגל בטוח יהיה, אני הייתי שמח לרענון גם בעמדת המאמן, מה שבטוח זה שאם משאירים את פאקו צריכים לתת לו לבנות קבוצה בצלמו, משום שלדעתי הבעיה הגדולה ביותר אצל פאקו היא אי התאמה בין השיטה שלו לחומר השחקנים במכבי.

אהד 4 במאי 2015

מה!? בטח שיש מגיע! האם למנחם קורצקי מגיע להישאר מאמן הפועל אחרי הכשלון שלו העונה? ברור שלא! האם העובדה שפרגוסון פרש מאימון ואין חלופות אחרות ועל כן ניאלץ להישאר עם הכישלון הזה משנה?
רוצה לומר, אלו שני דברים שונים לגמרי. יכול להיות שאין ברירה וניאלץ להישאר עם קורצקי (או אתם עם הדה וינצ'י של הכדורגל והאחראי לרנסנס, פאקו), אבל זה בטח לא אומר שמגיע לו להישאר בקבוצה.

רן 4 במאי 2015

טל כל הכבוד
מסתבר שיש גם אוהדי מכבי עם שכל.
סוזה אהב לגמור את המשחק ברבע שעה הראשונה, לחץ אדיר ואזד 2 -0 חילופים הגנתיים ושיממון עד סוף המשחק
לאורך כל העונה שמעתי את התלונות נגדו, ועכשיו שהוא עזב הוא היה גאון הוא היה תותח
פאקו עובד הפוך הוא מרדים את המשחק ואז מכניס חילופים התקפיים לגמור אותו ב 20 דקות האחרונות בינתיים זה עובד.
לא בטוח שאם היה פותח בהרכב הזה הוא היה משיג את אותן תןצאות.

ודבר אחרון עניין הרוטציות, שחררו כבר כל הפרשנים ב שניקל שבתחילת העונה מבקרים את הרוטציה ובסוף העונה מסבירים שק"ש וב"ש נגמרו כי השחקנים עייפים כי היו פציעות וכי אין עומק בספסל. אתם באמת לא מסוגלים להבין שזה נובע מהרוטציה, ברור שאף שחקן לא אוהב לשבת על הספסל. אבל תשאלו את ברדה מה עדיף לשבת על הספסל בריא או לעלות לשחק ו…

אוהד כ. 4 במאי 2015

ברדה יניף את הגביע.

גיסנו 4 במאי 2015

הוא גם הגיע לפני חודש לבלומפילד כדי לקחת אליפות לא?

funfun 4 במאי 2015

מצחיקול אתה טל
לוקח את הילדים לביצה המוזהבת בצפון הרחוק וחוזר רק עם גביע!!!
פאקו? חרא מאמן. שחקנים נובלים אצלו (זהבי, מיכה , טב"ח, שירן, אלברמן, עמבה, חואן, דור פרץ), מכבי אחרונה בליגה בכיבושים ובספיגות, במשחקים שלא ניצחנו לא הגענו להזדמנויות מסמרות שיער בכלל והיריב "ישב " לנו על השער, והוא בכלל הגיע אחרי שהמשיח מבארסה קיבל פיק אוזניים בקיץ
סתם עוזר מאמן שהתגלח עלינו , המעצמה הלבנטינית, בדרך לקבל קבוצה מהליגה הרביעית בקפריסין.
ועוד הוא לא חתיך כמו פאולו סוזה היפה!
מיטש – ברינג אס א בטר קואץ' אנד ווי טייק דה צ'מפיונז פור שור

פייר – אני עדיין קצת חושש מהמשחק הערב…

נולי 4 במאי 2015

טל – פוסט נהדר, נכון ומשעשע ביותר.
ובהמשך למה שכתבת –
ממש לא ברור לי איך אפשר לקבל את ההישגים של מכבי ת"א כדורגל כמובנים מאליהם.
לא חסרות דוגמאות בארץ ובחו"ל לקבוצות שהעמידו תקציבים גדולים, שכרו את מיטב המאמנים, קנו את מיטב השחקנים ולא הגיעו לכלום.
למשל – מכבי חיפה אצלנו, שנכשלת כישלון חרוץ כבר כמה שנים ואפילו לא מצליחה להיות סגנית של מכבי, למרות שתקציבה הוא השני בגודלו ויש לה בעלים שהוכיח את עצמו כבעלים מבין עניין במשך שנים רבות;
למשל מנצ'סטר יונייטד, שגם השנה משחקת מתחת לסטנדרט המצופה ממנה בכל המסגרות, ואת זה היא עושה עם מאמן ושחקנים ברמה העולמית הגבוהה.
היפה בספורט (ובחיים בכלל) הוא שהכסף לא תמיד קונה את הכל ולא תמיד התלכידים שנרכשים בהרבה כסף עובדים טוב. ככה זה בבני אדם (בשונה ממכונות) וטוב שכך.
אסור לקבל קבוצה שרצה טוב כמו מכבי ומגיעה להישגים שנה אחרי שנה (גם אם הכדורגל לא תמיד אטרקטיבי ודורסני כפי שרוצים האוהדים לראות מטבע הדברים) כמובן מאליו. פשוט אסור.
ובנוגע לרוטציות של פאקו – כך נוהגים מאמנים מקצועניים במדינות הכדורגל המתקדמות. כך משאירים קבוצה רעבה וכך יוצרים סגל עמוק ואפקטיבי ושומרים על חדר הלבשה שקט ומאוחד. זה כל כך בסיסי, שאי אפשר להבין איך "הפרשנים" של ערוץ הספורט (שרף, זוהר, בוני) מתעלמים מזה, אלא אם האג'נדה היא לקטול את מכבי בכל הזדמנות כדי לייצר על-ידי צהבת צינית "עניין" ו"תחרות".
אחת מנקודות השפל הייתה בעיניי לפני משחק חצי גמר הגביע, זעקות השבר שהשמיעו שרף וזוהר על כך שמיכה לא בהרכב נגד אחי נצרת(??!!), כאילו מדובר במסי ובמשחק גמר ליגת האלופות נגד ריאל מדריד…. זה היה נלעג ועצוב. פשוט תת רמה ועלבון לכדורגל שלנו.

Devito 4 במאי 2015

מעולה, אוסיף ואומר שהעובדה שהמאמנים (הישראלים) בארץ אינם עובדים בשיטת הרוטציה או בשיטות אימון מתקדמות יותר הינה מובנת (פחות או יותר) מאחר שפרנסתם תלוייה בזה והם מעדיפים ללכת על בטוח או לא להגדיל ראש ולהתנסות. מנגד, על הפרשנים אין חרב שמונחת על הצוואר כך שטעות משמעה אובדן הפרנסה, הם טועים השכם והערב, אך הם מעדיפים ללכת בדרך הבטוחה של קטילה= רייטינג (ישנם יוצאים מן הכלל).
התקשורת מאכזבת, אם רק היה אפשר להחליף אותה…

רפאל 4 במאי 2015

לא מובן מאליו שנראה את העונה כהצלחה
כי סה"כ מכבי שלקחה כבר אליפות בקלות שנתיים ברציפות לא העפילה אפילו לאירופה ליג ועד הסיבוב השלישי לא הראתה תוצאות טובות נגד קבוצות הצמרת ( 3 מתוך 18 נקודות מול מדורגות 2-4 ב 2 הסיבובים הראשונים ).
ועדיין, מקום ראשון קל וצפוי… אין מי שיתחרה איתם לאורך זמן.
לא חושב שזו ליגה חלשה במיוחד, רוב הקבוצות כן יכולות להוציא תוצאה מול מכבי או כל קבוצה אחרת במשחק נתון או מאמץ מרוכז, פשוט לאורך עונה שלמה אין להם סיכוי מראש אז יוצא שאף אחד לא מאמין- לא הקבוצות, לא האוהדים, לא הטלוויזיה, לא משקיעים פוטנציאליים…
שיעמום אחד ארוך. לא מובן מאליו שמישהו עוד יתעניין ויראה.
רק להראות כמה אנחנו פראיירים אם כבר

גיל שלי 4 במאי 2015

רפאל, בסופו של יום, השאלה האם מדובר בהצלחה או לא, תידון לא אצלנו אלא בהנהלת מכבי. הם ידונו בשאלה לפי המטרות שנקבעו השנה. השאלה היחידה שתעניין אותם היא האם המטרות הושגו, והאם הן הושגו בדרך מקרית או כתוצאה מתהליך מובנה. נדמה לי שקל לראות שכנראה הם לא יחשבו שמדובר בעונה כושלת

גיסנו 4 במאי 2015

עזוב גיל, אין פלייאוף סדרות => סתם עוד עונה כושלת בעולם עקום.

רפאל 4 במאי 2015

גיסנו,
שמע קטע…
בבלגיה גנט עלתה פעם ראשונה ב 25 שנה למקום הראשון בליגה משלב אמצע העונה ואילך.
נותרו עוד 4 מחזורים לסיום, 2 מהן מול ברוז' ואנדרלכט המועמדות הריאליות שנותרו ( והן רציניות וחזקות ).
מה המנהל והמאמן אומרים שם?
בואו נשאר עם רגליים על הקרקע, המטרה מתחילת העונה היתה מקום שלישי. אנחנו עדיין נהיה מרוצים מכך.
אוקי, הבנו שאין לך כח לתקשורת והשאלות החופרות שלהם על מה שברור, אבל כמה אפשר לעשות צחוק…
בספורט האמריקאי למשל אפילו קבוצה כמו הסלטיקס או הפייסרס שלא עלו לפלייאוף בכלל לא היו מעיזים להתבטא כך. גם אם אין להם סיכוי ריאלי לעבור שלב ובכל עמדה יש להם מיס-מאצ' לחובתם ואף אחד לא מצפה מהם לשום דבר, השחקנים וההנהלה ישדרו שלקבוצה השניה יש בעיה כי הם מתמודדים איתנו ואנחנו גם רוצים את הגביע, אז… לא מקנאים בהם.

זה אחד הדברים הנוראיים ביותר שפורמט הליגות הארוכות גרם לקבוצות.
תבוסתנות, חשיבה שהם נמצאים בשביל מקום שני/שלישי, שאליפות זה חלום רחוק ולא מטרה שאפשר להתמודד עליה, איזה פריבילגיה ששמורה למועדונים נאצלים מהם.
חס וחלילה שיכניסו את עצמם לסיטואציה שהם משחקים על משהו…
אנדרדוגים רצים בצמרת לכל אורך העונה ובסוף אומרים… אופס, לא התכוונו להגיע לכאן.
אז זכינו, אבל גם אם לא.. היינו מרוצים כך שלא יכולתם לקרוא לנו לוזרים כי לא היה לנו ציפיות בלאו הכי.
לוזרים תקראו לאלה שלוקחים את האליפות 9 מתוך עשר שנים ובשנה שהם לא- הרוויחו את ה'תואר' הלא מחמיא בכבוד.

כן, זה עולם הפוך.
ולא מקובל עלי : )

קפטן קוקי 4 במאי 2015

המצב שאתה מפרט כאן הוא בעיה בתרבות הספורט, לא נגזרת של אורך הליגה (הליגה בנבא לא קצרה במיוחד).
ואגב, אין מה להיאחז בהצהרות שקבוצה מספקת או לא מספקת במהלך העונה. בשום ליגה ובשום שיטה לא לוקחים אליפות על בסיס הצהרות בתקשורת. הבעיה היא שאם אתה מצהרי אתה מזמין אליך באז ולחץ שמקשה על קבוצות להרים את עצמן ולייצר יותר מסך הכשרון שלהן (שוב – בעיקר קשור לתרבות הספורט, אבל לא רק).

גיסנו 5 במאי 2015

אתה רציני?!
כאילו שכל קבוצה בנ.ב.א מצהירה בתחילת השנה שהיא מועמדת לאליפות, כאילו שאין קבוצות שהמטרה שלהן היא בסה"כ להגיע לפלייאוף ושם כל נצחון יהיה ברכה.

נו באמת.

רפאל 5 במאי 2015

גיסנו,
אתה לא צריך להיות מועמד לאליפות בשביל להרגיש שסופרים אותך ואתה חלק מהליגה.
'הנו באמת' שאמרת הבאת על יציאה שלך ולא נותר לי אלא להשתתף בקביעתך זו.

ב NBA למשל, גם מי שאין לו סיכוי ממשי כבר משלב מוקדם של העונה להתחרות על המאזן הטוב בליגה או ב conference, בכל זאת יודע שאם הוא מצליח להעפיל לפלייאוף משם והלאה או תלוי אך ורק בעצמו, גם אם בשום פרמטר לא יהיה לו יתרון על היריבות וגם אם אף אחד לא מצפה מהם אפילו לנצח שם משחק אחד. עצם זה שאתה יכול להיות תלוי בעצמך ולא רק מהעמדה של המאזן הטוב בליגה, הופכת את התחרות למשהו אחר במהות.

ברגע שמחליטים שהמאזן הטוב בליגה לוקח, 90 אחוז מהליגה אחרי חצי עונה כבר בים/אוקיינוס/הבריכה של שאק והפינה שלו שאקטין א פול זה הדבר הכי מעניין שיש, בעוד האליפות מוכרעת מי מבין 3-4 קבוצות מפסידה פחות ל 26 האחרות שכבר סיימו את העונה, רובן לפני שבכלל החלה.

אז נכון שבתכל'ס מידי עונה קונטנדריות 'רשמיות' בד"כ אין לך יותר מ 8( בעונה ממש תחרותית ), אבל הליגה מרגישה לך דינאמית ויחסי הכוחות לא נשארים אותו דבר לאורך זמן ומי שחלש עכשיו, יש לו את כל הסיבות שבעולם להאמין בעצמו שיוכל לבנות קבוצה תחרותית ועם הזמן אולי גם מתמודדת לאליפות עצמה, למרות שזה פחות קריטי כבר.

יש לך המון קבוצות ששנים על גבי שנים לא היו בטופ 3-4 הפייבוריטים לאליפות ועדיין הם מעמידים קבוצות אטרקטיביות והקהל מאמין בהם. אין דבר כזה בספורט האמריקאי קבוצות גדולות וקטנות כמו בכדורגל האירופי, שם נגזר עליך לקבל את מעמדך ולהתנהג בהתאם.

ליגה סדירה ובסיומה כרטיסים לאירופה, סדרות פלייאוף לאליפות ונגד הירידה מבטיח תחרות דינאמית ברמה גבוהה שלכל קבוצה ברור שיש מה להרוויח ולהפסיד, אבל אין דבר כזה שמישהו אחד אימפריה והשני לא סופרים אותו בכלל, או כפי שקורה היום, 2-3 קבוצות אימפריות והיתר משמשות כתפאורה הלכה למעשה.

מדובר כאן בשינוי מהותי, לא בקוסמטיקה.

רפאל 4 במאי 2015

זה טוב ויפה, אבל בתור מישהו שאוהב לראות תחרות בספורט ( ובפרט בכדורגל שמה לעשות, מצליח לעניין ולרגש אותי מכל מיני סיבות ) לי חשוב לראות קבוצות מתמודדות במסגרת ליגה תחרותית במגמה של שיפור רוחבי.
נכון שלמכבי אין הרבה מה לעשות בקשר לחוזק של יריבותיה, אבל זכותי בתור צרכן של תחום בידור זה לדרוש שישפרו את המערכת ( הליגה ) ולא ישעממו אותי בשביל שכמה אנשים יוכלו לסמן V בפנקס ולהרוויח את משכורתיהם היפות בכבוד.

אף פעם לא עניין אותי המושגים של הצלחה או כשלון מבחינת התוצאות של מכבי או הדרך.
הליגה כמסגרת ספורטיבית תחרותית אינה מיישמת עשירית מהפוטנציאל שלה בגלל מבנה לא מתאים.
מכבי מרוויחה מזה עוד כמה אוהדים ו 'חתימות טובות' ביומן, בזמן שאנשים כמוני לא מבינים לשם מה שיחקו את העונה אם בתחילת הסיבוב השלישי נדמה שכולם היו מרוצים מאוד ממקומם ומקווים רק לסיים את העונה עם כמה שפחות תקלות.

מה שצריך להיות חשוב לנו בליגה זה התחרות, לא שהפקידים של גולדהאר או יענקל'ה יעשו הטוב בעיניו והוא יתגמל אותם בפרמיות!

תני 4 במאי 2015

יש סרט שעדיין אי אפשר לקנות כרטיסים לגמר הגביע ???

רן 4 במאי 2015

אני עוד לא הצלחתי למצוא

צור שפי 4 במאי 2015

בתור אוהד הפועל חורה לי שנצחון של באר שבע בגמר ישים אותי באותו צד עם שרף ושאר הכנופיה. חורה, אבל לא מספיק כמובן כדי לרצות בתוצאה אחרת.

מעיין אוהד מכבי 4 במאי 2015

היה שווה לקרוא רק בשביל הפרפרזה לג'ינקס בפסקה האחרונה.

עצוב וחבל לי על אוהדים שלנו שמתעסקים כל היום בפאקו במקום לשבת אחורה, להתרווח וליהנות מהישג שאף קבוצה בישראל לא רשמה.
תהנו. מכל רגע. מכל שנייה. מכל ניצחון.

דניאל 4 במאי 2015

טרבל?
פחחחחחח

זה במקרה הטוב דאבל עם גביע השוקו, יונייטד יכולה להירגע.

צור שפי 4 במאי 2015

בתור אוהד הפועל – זה הטרבל הישראלי. אין יותר מזה.

Comments closed