מצבו העגום של האיש הבר מזל ב-NBA

הסוף של דיוויד בלאט בקליבלנד כבר נכתב

mac-tod

כל כך הרבה כבר נכתב על דיוויד בלאט, על דיוויד בלאט והקאבס, על דיוויד בלאט ולברון ג׳יימס, על דיוויד בלאט וה-NBA, שאין לי ברירה אלא להוסיף לזה עוד קצת. נראה לי. כמו רבים וטובים אחרים, גם אני כבר התעסקתי בעבר בסוגיה של מה יקרה עם בלאט בשנה הבאה והאם הוא ימשיך לאמן (ואיפה), אבל אני חושב שהגיע הזמן להתעסק בזה שוב, בעיקר כי אנחנו די קרובים למועד קבלת ההחלטות של כל הגורמים. למעשה, אנחנו מרחק משחק או שניים משם.

בטור הקודם שלי שעסק בסוגיית המשך דרכו של בלאט אי שם לפני תחילת הפלייאוף, ציינתי את העובדה החשובה שהעתיד שלו בקליבלנד תהיה תלויה (גם, או אולי בעיקר) בסיומת של העונה הנוכחית. אז לכאורה, המצב שבו נמצאים המאמן הישראלי וקבוצה שלו אמור לעזור לו. קליבלנד (עדיין) שני ניצחונות מאליפות, וזה אחרי שאיבדו אול-סטאר אחד בסיבוב הראשון ואול-סטאר שני בגמר. על פניו, נראה שדיוויד עושה עבודה טובה מאד כמאמן, מה שאמור לעזור להרגיע סביבו וסביב ההנהלה שלו את הרוחות ולהבטיח לו (לפחות) עוד עונה.

וכאן אנחנו נעצור לרגע. אם קראתם בעיון את הפסקה הקודמת, תשימו לב למילים "לכאורה" ו"על פניו". כי נראה שהגענו לנקודה שהתוצאות כבר לא משנות או ישנו שום דבר, אפילו לא אליפות היסטורית והיסטרית במשחק השביעי בגולדן סטייט. מעולם לא הסתרתי את הערצתי למאמן הזה, ועתה אני נאלץ לכתוב שלצערי, אף אחד שם פשוט לא סופר אותו יותר. ואני כבר לא מדבר רק על לברון ג'יימס או העיתונאים שמקורבים אליו.

שאלה מעניינת שהשדרן ועיתונאי דן להבטארד מעלה ברדיו ESPN בשבועות האחרונים בעניינו של בלאט היא זו: בין אם קליבלנד ינצחו את גולדן סטייט ויזכו באליפות או שדרכם תיעצר בגמר, האם אי פעם היה מאמן שזכה באליפות וקיבל כל כך מעט קרדיט, ואף זכה למידה מסוימת של לעג וחוסר כבוד?

למרות שזה אולי נשמע ככה, אין בשאלה הזו זלזול כלפי המאמן הישראלי אלא ניסיון כנה להבין האם מדובר כאן במקרה חסר תקדים בספורט המקצועני האמריקני. אז השאלה מוצגת פעם אחר פעם לפרשנים השונים שעולים לשידור כדי לדבר NBA, ופעם אחר פעם הם מתקשים למצוא מקרה דומה אחר.

אלה שמתעקשים וחושבים על זה עוד כמה שניות, כמעט פה אחד מספקים דוגמה שאולי חובבי הפוטבול האמריקאי כאן יכירו. התקדים מבחינתם הינו בארי שוויצר, המאמן שהגיע לדאלאס קאובויז ב-1994 והחליף את ג'ימי ג'ונסון, המאמן שבנה את הקבוצה וזכה איתה ב-2 אליפויות לפני שהסתכסך עם הבעלים ג'רי ג'ונס ועזב. שוויצר זכה עם דאלאס באליפות ועד היום לא מקבל על כך שום קרדיט, ובמובן הזה הוא מזכיר לאנשים את הסיטואציה שבה דיוויד בלאט נמצא.

הפרשנים מספרים ששוויצר קיבל לידיו קבוצה אלופה שמוכנה לעוד אליפויות והוא אכן זכה איתה בשנה השנייה שלו בקבוצה (בשנתו הראשונה, הוא הואשם בטעויות שהביאו להדחה של הקבוצה מהפלייאוף). העובדה שפרשנים שונים מזכירים את שמו היום, 20 שנים אחרי, מבלי לקבל אף רמיזה לכיוונו לפני כן, מעידה שמדובר בסוג של קונצנזוס. שוויצר יכול להתנחם בטבעת אליפות, אבל כזו ששאף אחד לא זוקף לזכותו. אפילו קצת. הוא גם לא קיבל עוד משרת אימון אחרי דאלאס. קאט לדיוויד בלאט.

(הערה וממשיכים: אנשים יוכלו לטעון ״אז מה, תפקידו לנצח ולא לדאוג לקרדיט שמחלקים העיתונאים, פרשנים וצופים״, וזה נכון, חלקית לפחות. כי כפי שאפשר לראות במקרה של שוויצר וכפי שנראה בהמשך הטור, חלק בלתי נפרד מהקריירה של מאמן זה המוניטין שהוא צובר ומאפשר לו להמשיך לתפקיד הבא שלו.)

מייק ווילבון, המנחה הוותיק והאגדי של PTI ופרשן NBA מוערך, דווקא לא הצליח להעלות דוגמה לסיטואציה שבה בלאט נמצא כשנתבקש לעשות זאת. הוא הודה שהוא פשוט לא מסוגל לזכור מקרה דומה, כשלדעתו (או אולי למיטב ידיעתו) לברון פחות או יותר מנהל את כל העניינים בקבוצה. הוא כן אמר שלדיוויד בלאט מגיע קרדיט על זה שהוא "שורד ומסתגל". מי שעוקב אחרי התקשורת האמריקאית, יודע שישנה הסכמה די רחבה בעניין הזה של "שורד ומסתגל". איך אומרים, וואלה יופי.

באותו הראיון ווילבון ציין שאחרי פרשת הפסק-זמן במשחק 4 בשיקאגו, לברון הלך לטיירון לו והבהיר לו שמעתה והלאה הם יהיו אחראיים וינהלו את כל ענייני פסקי הזמן. עד כמה שאני לא אוהב לשמוע דברים כאלה, ווילבון כבר בנה את שמו בעסק הזה והוא לא מהאנשים שיביאו שמועות או דברים כאלה רק לשם הרכילות. אם זה מה שהוא אמר, כנראה שיש משהו מאחורי זה.

אית'ן סקולניק, עיתונאי שעוקב מקרוב אחרי לברון וקליבלנד בשביל Bleacher Report, גם כן נשאל על סוגיית דיוויד בלאט. אחרי המשחק השלישי של הגמר, כשקליבלנד הייתה ביתרון של 2-1, הוא סיפר שהלך לשלושה שחקנים שונים בקבוצה ושאל אותם לגבי ההגנה שנראית מצוין, כשהוא גם הודה שמטרתו המוצהרת הייתה לחפש מחמאות לדיוויד בלאט. שלושת השחקנים, כל אחד מהם בנפרד, אמר במילים כאלה ואחרות ש"צוות המאמנים שלנו עושה עבודה נהדרת". שמו של המאמן לא הוזכר. זה מעיתונאי אמריקאי (לא ישראלי פרובינציאלי, אמריקאי!!!!) שניסה לדוג מחמאות באופן ממוקד, ועדיין לא הצליח.

חלק יטענו שמדובר בהגזמות, חלק יטענו שזו תפקידה של התקשורת, לנפח ולהתסיס (למרות שנתתי כאן לטעמי שתי דוגמאות שלא ממש מתיישרות עם התזה הזו) וחלק יטענו שזה פשוט לא נכון. האמת היא שזה כלל לא משנה יותר, מה שבאמת קורה מאחורי הקלעים בקבוצה הזו לא רלוונטי.

הסיטואציה הזו מזכירה לי את הדוגמה שנתתי בעניין החדשות של העזיבה של אורנג' את ישראל לפני כשבועיים. כשמישהו העלה את האופציה שמדובר בצעד כלכלי נטו של החברה וכלל לא קשור לחרם או לכיבוש, כשהוא גם תהה איך נדע שזה באמת אחד ולא השני, השבתי לו שהסיבה האמיתית כלל לא משנה. הדבר היחיד שמשנה זה רק מה שכולם מסביב חושבים שזו הסיבה האמיתית לעזיבה.

כך גם עם דיוויד בלאט, מה שבאמת קורה שם בחדר ההלבשה כלל לא חשוב, התפיסה של כולם מסביב למה שקורה בחדר ההלבשה, זה מה שחשוב. ובמקרה של דיוויד בלאט, כולם אכן עם אותה תפיסה.

אני הייתי מאמין גדול בתיאוריה שאם וכאשר בלאט יזכה באליפות השנה (לא היה לי ספק שזה יקרה), כולם יתיישרו ויעריכו אותו. הכל יעבור וייעלם, יישכח. לברון, קיירי, לאב ובלאט יצעדו יחד אל עבר שקיעה רומנטית על חוף הים בתל אביב, אחרי שכולם יגיעו לחגוג את האליפות שלהם בארץ הקודש. וגם אם הלכתי טיפה רחוק מדי עם החלומות בהקיץ שלי, הנקודה מובנת. הייתי סבור שאליפות תשים סוף לכל השטויות שהיינו עדים להם במהלך העונה.

היום קצת יותר ברור לי שזה אכן הסוף, אבל לא זה שקיוויתי לו. היום אני משוכנע ששום דבר לא ישנה, או אפילו היה משנה. גם לא רקורד של 16-0 בפלייאוף עם הסגל החסר שלו. בלאט נמחק על ידי שחקניו, מהראשון והגדול מכולם ו(כנראה) עד אחרוני יושבי הספסל. ואני כלל לא נכנס לאישיות של לברון, מגלומן או לא, אגו גדול או לא, אשמתו או לא, אלא רק שזו המציאות איתה בלאט ייאלץ להתמודד בקיץ הקרוב.

*

לשם הדיון, בואו ונניח שהג'נרל מנג'ר דיוויד גריפין והבעלים דן גילברט לא מפטרים את דיוויד בלאט ומודיעים לו ש״הוא מבחינתם ממשיך״. האם הוא בכלל רוצה להמשיך? האם עליו לשאוף לכך? תוציאו רגע מהדיון גם את הכסף הגדול שחייבים לו, האם מבחינה מקצועית לא מוטב לו לפרוש מהסיטואציה הזו ולחפש אחת אחרת, טובה ושפויה יותר?

אם נחזור שנה אחורה למכבי ת״א, נראה שגם אז גורמים מסוימים בהנהלה תפקדו על התקן של לברון והשחקנים בקליבלנד, כשהם לא ממש האמינו במאמן שעובד בשבילם. אבל בניגוד למצב הנוכחי, הטרבל פחות או יותר הכריח את כולם להעריך אותו. כאמור, המצב בפועל קצת פחות משנה ממה כולם חושבים מסביב, וכולם כאן ובאירופה חושבים שמדובר בגאון. אם בלאט לא היה הולך ל-NBA, הסבירות היא שהוא היה חותם על חוזה ארוך טווח נוסף במכבי כשהפעם כנראה שלא היינו רואים כותרות של ״לפטר את בלאט״ אחרי סתם עוד הפסד יורוליג. הוא הרוויח את זה.

ועכשיו? גם כשהגיע עם הקבוצה לגמר, והשיג את הניצחונות שהשיג (בין 2 ל-4, עוד לא ידוע באופן סופי), בלאט לא הרוויח שום דבר (האמת, נראה שהוא רק ממשיך להפסיד). גם בקיץ הקרוב המאמן יישאר בדיוק באותו המצב שהוא היה בו למרבית העונה. בעצם, אולי אפילו יותר גרוע, כי אפשר להניח שבתחילת העונה הנוכחית הוא קיבל קצת קרדיט, משהו שכבר אבד. אז אני חייב לשאול שוב, האם יש לו בשביל מה להישאר?

הרי אצל מאמנים, בכל ענפי הספורט, המוניטין שלך זה כמעט הכל. קשה לי לתאר כאן במילים לאיזה שפל המוניטין של בלאט יגיע אם יצטרך לעבור עונה שלמה כזו שוב. אני לא יודע אם המילים האלה בכלל קיימות. האם האגו שלו כל כך גדול ששנה נוספת ברפש הזה עדיפה על פרישה שלו מהמצב הזה? (שוב, תוציאו כסף מהמשוואה הזו לרגע). התשובה שלי, אם לא הבנתם, היא לא. הוא כבר לא ירוויח שום דבר מקליבלנד של לברון ג'יימס.

ועכשיו נחזור למציאות, שבו לא הכל תלוי בבלאט, ויש גם כסף, יוקרה והיגיון של מועדון כדורסל בליגה הטובה בעולם. דיוויד גריפין ממשיך לומר ולעשות את כל הדברים הנכונים בעניינו, דן גילברט צייץ אותם, אבל לא נראה שיש מנוס מהסוף הבלתי נמנע של להיפרד מבלאט אחרי הגמר. כבר לא צריך איומים או אולטימטומים של לברון ג'יימס בשביל זה (כפי שכתבתי בטור המקושר מעלה), בעיקר כי זה לא רק לברון, כשגם היכולות המקצועיות של בלאט כבר לא משנות. פשוט אין אמון בינו לבין שאר השחקנים, וגרוע מכך, לא נראה שאפשר להשיב אותו. המצב הזה הוא לא בריא לאף מועדון ספורט בעולם וישנו רק פתרון אחד.

ולמי שמרגיש שחובה לא להשמיט גם התייחסות לכל הסוגיה של מי אחראי למצב הזה, אענה שזה לא כל כך רלוונטי. לבלאט יש חלק במצב שבו הוא נמצא, וגם לכל השחקנים שלו. אני לא חושב שאפשר להצביע על צד אחד ולומר "הנה, זה האשם ב-100%". מה שרלוונטי לנו זה המצב עצמו ולאן הוא מוביל.

אפשר רק לקוות שבעתיד נקבל משני הצדדים את כל מה שהתרחש השנה בחדרי ההלבשה, כי זה יהיה מרתק.

*

להנאתכם, טורים נוספים שכתבתי על הגמר:

אבות אכלו בוסר - סיכום עונה של משחקי הכס
שהגבוה האחרון יכבה את האור

142 Comments

קשקשן בקומקום 16 ביוני 2015

מעניין שבחרת לו להתייחס למקרה מאוד דומה (כמעט זהה!) של אריק ספולסטרה.
נכון שאין פה את פט ריילי שנותן לו גב, מצד שני אין פה את פט ריילי שכל משחק שני יש דיונים בנוסח "האם יזרוק את ספולסטרה וירד לספסל כמו שעשה לואן גנדי", דיונים שהתמשכו עד לסוף העונה הראשונה של לברון בהיט.
בקיצור – להערכתי אתה מגזים, אני דווקא מהמר שדייויד יישאר. והסיבה המרכזית היא שאם הוא יעוף כי לברון לא סובל אותו, כל מאמן שיבוא במקומו יהיה ברווז צולע מהרגע שיגיע

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

עקבתי הכי מקרוב שאפשר אחרי לברון במיאמי (האזנתי באופן יומי לתכנית רדיו מקומית של מיאמי, 4 שעות ביום, כשהשדרן מקורב מאד להנהלת ההיט, אני חושב שאין יותר "מקרוב" מזה).

ולמרות שאכן ישנם המון נקודות דומות, המקרה של בלאט קיצוני יותר.
למרות הדיבורים בתקשורת, כשציינת נכון את הדיונים על ריילי "האם יזרוק את ספולסטרה וירד לספסל כמו שעשה לואן גנדי", השחקנים ממש לא רצו שריילי יירד ויאמן אותם. האם הם האמינו בספולסטרה? אולי לא בהתחלה, אבל בהמשך כן.

מהרגע שהקבוצה ההיא הורכבה, ספולסטרה עבד איתם אך ורק על ההגנה, ובגלל זה ההתקפה של הקבוצה נראתה כמו תחת בעונה הראושונה (זה ולקח קצת זמן לדוויין ווייד להבין שהוא צריך לתת את הקבוצה ללברון). הוא רכש את אמונם, וכפי שכתבתי בבירור בטור, זה לא יקרה בקליבלנד יותר. האמון מרוסק ובלתי ניתן לתיקון.

גל 16 ביוני 2015

כבר הרבה זמן אני מסתובב עם תחושה שהדבר הטוב ביותר עבורו יהיה הישג קבוצתי (אליו כבר הגיע, בטח בתנאים הקיימים) ועזיבה בסוף העונה לתפקיד אחר בליגה, כזה שממנו יוכל להתחיל להיבנות בזכות היכולות המקצועיות שלו. היה כאן הרי דיסוננס מטורף מההתחלה שלא היה כדוגמתו בספורט האמריקאי, המאמן "הזר" הראשון אל מול הכוכב הכי "אלפא דוג", הכי אנ-קואצ'בול מכל הכוכבים אי פעם בליגה, עם רמת השליטה הגבוהה ביותר של ספורטאי מקצועני יחיד בפרנצ'ייז שלם.
שותף להערכה שלך לבלאט אגב, הוא מודל לחיקוי עבורי כבר שנים. הצלחה לאורך זמן בכל כך הרבה מסגרות וסיטואציות שונות היא לא מקרית, על אחת כמה וכמה במקצוע שלו.
(ד"א שמעתי שאלווין ג'נטרי הולך להשתעשע עם איזה חד גבה, הוא כבר הפך פעם ממאמן ראשי לעוזר לא? :- )

גיל שלי 16 ביוני 2015

זה ברור לגמרי שלברון לא רוצה את בלאט. אגב אני די משוכנע שבמאבק הכוחות שחקנים כמו ג'יי אר סמית' והותיקים שלא מקבלים דקות הולכים אחרי לברון באש ובמים, גם טריסטן תומפסון. אבל, קיירי ולאב הרבה פחות, הם רוצים מישהו שיגביל את השליטה של לברון בקבוצה.
לברון לא יכול לעזוב בכל מקרה, לא רואה שום סיבה שגילברט יכנע וייתן ללברון את השליטה הטוטלית בקבוצה. בלאט כמו שאתה כתבת יודע לחיות עם זה, בשביל חמישה מליון דולר בעונה זה הרבה יותר קל

אלון 17 ביוני 2015

ללברון יש סעיף יציאה אחרי עונה אחת. נכון שמאוד לא סביר שהוא יפעיל אותו, אני רק מציין שלא נכון להגיד "לברון לא יכול לעזוב בכל מקרה".

קשקשן בקומקום 16 ביוני 2015

לא להתייחס…כמובן

אריאל גרייזס 16 ביוני 2015

אני רק רוצה לוודא שאני מבין – אתה חושב שגם אם המנהל של קליבלנד אומר לבלאט – אתה המאמן שלי שנה הבאה, לא משנה מה – אתה ממליץ לו לעזוב קבוצת נבא שבה הוא מאמן ראשי ובה משחק השחקן הטוב בעולם שעכשיו הגיעה לגמר?

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

אני חושב שהמנהל של קליבלנד יסיים את זה. למרות כל מה שאמר עד עכשיו.

אריאל גרייזס 16 ביוני 2015

זה בהחלט ייתכן. אבל לא ענית לשאלה שלי

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

מה אני חושב שבלאט צריך לעשות?
אני לא מכיר בן אדם שעוזב 5 מיליון דולר על השולחן.

אבל בוא נאמר שאם דן גילברט אומר לו: "אני אשלם לך 5 מיליון בכל מקרה, אתה יכול להחליט האם להישאר לאמן או לעזוב", אני חושב שמוטב לו לעזוב. כי אם לא הבהרתי את זה מספיק, הוא לעולם לא יקבל אפילו טיפת קרדיט, לא יצליח לצאת מתדמית הליצן, ולא יצליח לקנות או לבנות מחדש את אמון משחקניו בסיטואציה הנוכחית.

אפילו אם יזכה באליפות והקבוצה לא תפסיד משחק לאורך כל העונה העונה הבאה.

אריאל גרייזס 16 ביוני 2015

הבהרת את זה בסדר גמור. אני פשוט לא מסכים איתך. בלי קשר לכסף, אתה לא מוותר על עבודה בטופ של המקצוע שלך, לא משנה כמה כבוד אתה מקבל מהעובדים שלך או מהתקשורת.

ישי 16 ביוני 2015

בלאט הוא צהוב אמיתי, והוא בחיים לא יעזוב מרצונו קבוצה שאפשר לקחת איתה תארים.
אתה מעלה על דעתך רעיון כזה רק בגלל האדמומיות שמסתתרת אי שם עמוק בנשמתך.

יוסי 16 ביוני 2015

הוא עזב מרצונו את מכבי, קבוצה שאי אפשר לא לקחת איתה תארים.

אילן 16 ביוני 2015

חכה כמה שעות.

Asaf 16 ביוני 2015

טל מעבר לכסף הדילמה פה בעבור בלאט היא האם תבוא הצעה אחרת או שעזיבה סוגרת את הגולל עבורו כמאמן ראשי בשנים הקרובות בליגה,מבחינת יכולות אימון לטעמי האישי הוא בהחלט מתאים הבעיה שיחסי הציבור שלו לא טובים בלשון המעטה ולכן זה הימור רציני מבחינתו

ניר 16 ביוני 2015

זה שיקול לגיטימי לרצות להיות במקום קטן יותר שבו אתה מטביע את החותם שלך והאחריות להצלחה או כישלון היא עליך לעומת מקום שבו אתה ברמות הכי גבוהות אבל מוסכם על כולם (גם אוהדי בלאט) שלברון הוא מי שסוחב את הקבוצה על הגב.

מה אתה מעדיף, להיות סמנכ״ל בגוגל או להקים סטארט אפ שלך?

גיל שלי 16 ביוני 2015

אגב עוד משהו קטן. זו היתה האחריות של טיירון לו להזכיר לכולם בפסק זמן האחרון שנגמרו פסקי הזמן, זה תפקיד קלאסי של עוזר מאמן בNBA

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

שנינו באותה סירה לגבי בלאט.
אבל שוב, העובדות לא חשובות… רק מה שכולם חושבים.

ולגבי תגובה 6 שלך… נכון, ועדיין היחס אליו הוא כפי שמתואר בטור.

תומאס נוימן 16 ביוני 2015

והוא אכן עמד באחריותו, אם כי ממש ממש ממש ברגע האחרון (ומבחינת בלאט, שניה אחת מאוחר מידי, אותה שניה שהרסה לו את המוניטין, ולפי פרשנים מסוימים בארה"ב, הביאה סופית לכך שלברון לחלוטין אינו סומך עליו)

גיל שלי 16 ביוני 2015

ההבדל הגדול מסוויצר הוא ברור. סוויצר באמת קיבל קבוצה מוכנה, בלאט חיבר הכל מאפס.

ערן (המקורי) 16 ביוני 2015

+1

ניינר 16 ביוני 2015

ההבדל מסוויצר הוא שסוויצר הוא ליצן (BOZO THE COACH) ובלאט מאמן רציני

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

איך אומרים…
מש"ל
(תודה על זה)

אתה כמובן רק מחזק את הטענה שלי בטור, כי בעיני האמריקאים אין בין השניים הבדל כרגע.

ניינר 16 ביוני 2015

אני ממש לא מחסידי בלאט אבל לאמן הוא יודע ויחסית לסיטואציה המופרעת שהוא נמצא בה הוא מתפקד סביר בניגוד לליצן סוויצר (שאני מחבב אותו כי הוא חיסל את השושלת של הקאובוייז)

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

שוב, זה נכון בעיני מעטים (רובם ישראלים).
בעיני אמריקאים… אין הבדל בינם.

גיל שלי 16 ביוני 2015

סוויצר הוא קדוש אמיתי, הוא זה שעזר לג'רי ג'ונס לקבור את דאלאס

ניינר 16 ביוני 2015

ברור. כזה אידיוט שלא ברא השטן אבל תודה לו
WE DID IT JERRY!

תום 17 ביוני 2015

תגידו לכל אוהד נברסקה מעל 35 את השם של סוויצר ותראו איך הם מגיבים. הירידות הבלתי פוסקות על תקופתו בדאלאס משכיחות את העובדה שהוא היה המאמן קולג'ים הכי טוב בתקופתו.

רובי ג 16 ביוני 2015

אתה בהחלט מעלה פה תהיות טובות.
אבל אם אני בלאט, אני ממשיך לעוד עונה. כאב ראש כן, אבל מתחבר למה שאריאל גרייזס אמר. קבוצה שהגיעה לגמר ומשחק בה השחקן הטוב בעולם.

ישי 16 ביוני 2015

את בלאט לא מעניין מה חשבים כולם. מספיק לו שיש GM שחושב שהוא טוב, וכנראה שיש יותר מאחד. גם בקיץ כולם חשבו שזה הזוי למנות מאמן חסר ניסיון (שהרי מה שיש לו זה בכלל לא ניסיון כמובן….), אבל היו כמה שחשבו אחרת ומבחינתו זה היה מספיק. הוא לא ניסה להוכיח להם שיש לו ניסיון, אלא פשוט לא היה אכפת לו (חוסר האכפתיות הזה הפך אותו בעיני התקשורת האמריקאית למתנשא).
הקריירה שלו מבוססת על זה שלא אכפת לו מה אומרים, אלא רק מלעשות את העבודה ולהגיע הכי רחוק שאפשר. אני לא חושב שזה ישתנה, ואני לא חושב שהוא צריך לשנות את זה. אם הוא ימשיך בקליבלנד עוד שתי עונות ויביא הישגים יהיו מספיק אנשים בליגה (מספיק זה גם 2-3) שיחשבו שכדאי לתת לו משרת אימון.

יוסי 16 ביוני 2015

הוא כן ניסה להוכיח להם שיש לו ניסיון, אני לא יודע איפה היית כל העונה אבל כמעט לא היה ריאיון שהוא לא הזכיר בו את הישגיו באירופה.

ישי 16 ביוני 2015

הוא אמר שיש לו הישגים באירופה, אבל לא בניסיון להוכיח. הוא שידר – יש לי ניסיון וכל הקשקושים שלכם לא מעניינים אותי. זה לא היה – תנו לי הכרה בבקשה כי יש לי ניסיון.

ניר 16 ביוני 2015

הטור הזה מבטא הרבה יותר רכילויות מעובדות, אני לא ראיתי שדייויד בלאט הפסיק לקחת פסקי זמן, אני שמעתי את דלי נותן לבלאט קרדיט קבל עם ומסיבת עיתונאים.

גיא זהר 16 ביוני 2015

בלאט לא יעזוב מרצונו בחיים. מי ששרד את שתי העונות האחרונות שלו במכבי, יכול להתמודד עם הכל. הייתי גם מציע לקחת בערבון מוגבל הצהרות של שחקנים. ברור שיש שחקנים ממורמרים אבל יש כאלו שבעד בלאט. להגיד שהוא איבד את חדר ההלבשה זה מוגזם או לכל הפחות מתבסס על ניחוש.

רועי 16 ביוני 2015

אתה באמת משווה את מה שהוא עבר במכבי לזובור הפומבי ולהשפלה היומיומית שהוא חווה ע"י שחקנים (!!!) שלו בקליבלנד ?

גיל 16 ביוני 2015

הוא עובר זובור משחקן אחד בלבד. השאר רק מיישרים קו.

אריאל גרייזס 16 ביוני 2015

דרך אגב, זה לא נכון שזאת תהיה הפעם הראשונה שקבוצה תנצח בגמר משחק 7 בחוץ. הבולטס עשו את זה ב78 ולדעתי היה גם קודם

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

צודק, כנראה עיוות של נתון אחר שזכרתי. תוקן

יריב 16 ביוני 2015

בוסטון ב 69 ו 74 (מתוך 18 גמרים שהגיעו למשחק 7)

רוקט 88.2 16 ביוני 2015

קראתי בצער רב (זה כתוב מצוין, כהרגלך, אבל המשמעות מצערת).
אני מאוד מחבב את דייויד בלאט ומצליח לשכוח את עברו הצהוב. כואב לי שהוא לא יצליח לפרוט את ההזדמנות הגדולה שניתנה לו.
אם ננסה להיות אופטימיים (ואני אדום הלא וזה קשה לי), האם בלאט לא יהיה מין "ספולסטורה 2" ???
הרי בעונה הראשונה של לברון בסאות' ביצ' ספולסטורה היה "ההוא שלברון הדף עם הכתף".
והנה הוא עדיין במיאמי ולברון לא.

אופיר גולדשטיין 16 ביוני 2015

טל, יש לך אובר אנדר לזה?
מוכן לקחת רוב הימור פה :)

רוג'רס אהרון 16 ביוני 2015

אני אומר זאת בקרב חבריי כבר חודשיים.
בלאט יעזוב בתום העונה.אליפות או לא.
והוא יעשה זאת מרצונו.
זאת הדרך היחידה שלו לצאת מנצח . אלא אם כן חמש מליון בבנק ותדמית נוראית נקראים נצחון.
הוא יקבל שום הערכה מקצועית כל עוד יאמן את לברון.
יש לו הזדמנות לעשות ללברון זובור כמו שלא עשו לו בחיים אם יבחר לקום וללכת.
לעבור לקבוצה "קטנה" במזרח יענו טורונטו או אינדיאנה ולתת ללברון בראש שנה הבאה בפלייאוף.

נדבושקה 16 ביוני 2015

על הנייר זה פשוט.

בפועל- אני לא בטוח שאם בלאט עוזב מרצונו, הוא יקבל כבר השנה משרת אימון בNBA.
זה יהיה טירוף מבחינתו לרדת מגלגל המאמנים בNBA, אלא אם תהיה לו הצעה לחוזה מובטח בקבוצה אחרת.

אורן השני 16 ביוני 2015

ולאיזה קבוצה קטנה הוא יעבור בדיוק? לכל הקבוצות (חוץ מהקאבס?) יש מאמן לעונה הקרובה

Asaf 16 ביוני 2015

אף אחד לא מבטיח לו הצעה מקבוצות מסוג זה ,סתם תזכורת שהקבוצה המקורית שהוא חתם בה הייתה אמורה להיות מסוג זה ולאפשר לו לעבוד ללא לחץ ואז בא לברון חזרה…

קפטן קוקי 16 ביוני 2015

שאלת בלאט היא חלק משאלה יותר גדולה של הקאבס לאן.
יש לי תחושה שאם בלאט יעזוב בסוף העונה יהיה פירוק של הסגל. למרות ששחקנים מדברים על brothers כל הזמן, עזיבה של בלאט תתן חותמת סופית לזה שמדובר בקבוצה של לברון ושבניגוד למיאמי, בקאבס לאף שחקן אין סיכוי לפרוח.

כסיפוביץ 16 ביוני 2015

יקיר עם ישראל ואזרחיו
הלוואי וגולדן יטאטאו את עם ישראל מהפלייאוף הזה כמה שיותר מהר

גיל שלי 16 ביוני 2015

אני רק שאלה. למה כולם כועסים על לברון שהוא שואף להכרה כל הזמן, ומצד שני כולכם פה חושבים שבלאט צריך להתפטר מאחר והוא לא זוכה לאותה הכרה בקרב הציבור. אילו אני בלאט, הייתי בהחלט מסופק מההצלחה הבלתי ניתנת להכחשה שהשגתי, וההכרה של מנהלי בכך. כל השאר הרבה פחות מעניין.
בלאמן את לברון יש הרבה צדדים טובים, והרבה מאוד צדדים פחות טובים. העניין הוא שבאופן אוטומטי לאמן את לברון פוגע בדימוי הציבורי של בלאט, זה תשלום מאוד זול בעיני, אני חושב שגם בעיני בלאט.
אם האיש נשאר בעונה שעברה במכבי, בזמן שניסו להדיח אותו, ואיש לא חשב שמכבי ישיגו שום דבר בסוף העונה, לא רואה אותו פתאום נשבר ועוזב בגלל שטויות כמו ציבור האוהדים לא מייחס לו שום חלק בהצלחה, גם דעת העיתונאים לא ממש חשובה

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

ודעת השחקנים?

החלק הראשון לא ממוען אלי כי אני לא כועס על לברון וגם לא חושב שבלאט צריך ללכת בגלל ההכרה מהציבור (יותר בגלל שאין שום דבר בינו לבין השחקנים כרגע).

נדבושקה 16 ביוני 2015

לפי מה שאני קראתי במהלך השנה בתקשורת האמריקאית,

קיירי מת על בלאט, ג'יי אר סמית וטריסטן תומפסון מעריכים אותו.

לא בטוח שרוב השחקנים איבדו את האמון בבלאט.

יוסי 16 ביוני 2015

נראה ונשמע שגם דלי מסתדר איתו מצוין.
שמפרט עושה הגנה ברמה גבוהה מאוד ומשקיע מאמץ אדיר בה, אז הוא בטוח לא מזלזל בו.
למוזגוב ולו יש עבר משותף, אני משוכנע שיש ביניהם חיבור.

כלומר "רק" לברון ממש לא סובל אותו. רק במרכאות כי לברון הוא השחקן היחיד בקאבס שדעתו חשובה ומעניינת מישהו.

גיל שלי 16 ביוני 2015

למען האמת, גם דעת השחקנים לא ממש חשובה. למשל, אני כמנהל, אשמח שהעובדים שלי יעריכו ויאהבו אותי, יהיה לי הרבה יותר חשוב מה יחשבו עלי המנהלים שלי, או הלקוחות שלי במידה ואין לי מנהלים

רוג'רס אהרון 16 ביוני 2015

ציבור האוהדים הוא לא הפקטור .
מה חושבים עליך שאר ה gm בליגה חשוב מאוד.
אם הוא נשאר ולא זוכה באליפות שנה הבאה הוא יפוטר , ואז יאבד כל סיכוי בעתיד הקרוב למשרת מאמן ראשי.
אם הוא עוזב לעומת זאת הוא ממצב את עצמו כמאמן בעל עקרונות שלא היה מוכן להקריב אותם למען שחק בודד.
לרוב הקבוצות בליגה אין לברון בסגל.
רוב הקבוצות עדין מחפשות מאמן שיכול להרים קבוצה "קבוצתית".

גלעד 16 ביוני 2015

אני לא שוחה במדיה האמריקאית – האם התיאור מדויק? האם גם אחרי הפלייאוף אין שום קרדיט/הערכה/הכרה ביכולת או בתרומה של בלאט? האם זה קונצנזוס מוחלט שבלאט למעשה מפריע או לפחות לא תורם לקבוצה במצבה הנוכחי? סקרנות נטו…

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

במילה: כן.
ב-1000 פלוס מילים, הטור למעלה.

גלעד 16 ביוני 2015

טוב זה די מבאס…מצד שני לברון נותן כזאת הופעה ספקטקולרית שקשה לדבר על משהו אחר

גיל שלי 16 ביוני 2015

לצורך ההמחשה, כאשר מרק שטיין (כתב יהודי, לכן אולי היחיד שמנסה להוציא מהכתבים האחרים התיחסות טובה לבלאט) שאל את אדנדה מה יש לו להגיד על בלאט, אדנדה ענה שהוא כנראה לא מפריע ללברון

גלעד 16 ביוני 2015

זה אכן ממחיש…כנראה לא מפריע..

יונתן 16 ביוני 2015

לא נורא. העיקר ששבעה מיליון ישראלים יקומו גם הלילה לראות את המשחק.
בלאט חזר על השטות הזאת פעמיים ברציפות. גם השקופית שיש לו 16 אליפויות מקורה בבלאט. מכיוון ששקרן הוא לא (אני מניח) אז כנראה שהוא חושב שהאמריקאים הם עדר של מטומטמים. יחס גורר יחס וזה

תומאס נוימן 16 ביוני 2015

אני די בטוח שיש לו 16 תארים כמאמו, ולכך הכוונה

יוסי 16 ביוני 2015

כתוב בשקופית 16 championships, הכוונה כנראה לתארים כי בטניס לדוגמה, לנצח טורניר נקרא championship למרות שזה לא אליפות.
למען 7 מיליון הישראלים היה מוטב שיכתבו 16 titles.

תומאס נוימן 16 ביוני 2015

הפרשנים האמריקאים (לפחות אלו שאני קראתי) עדיין לא שאלו שאלה אחת פשוטה: קחו כל מאמן NBA אחר (לרבות פופוביץ', שמעולם לא נאלץ לאמן אגו מאנייק מסוגו של לברון), ושימו אותו בנעליים של בלאט מתחילת העונה ועד עכשיו – האם הוא עושה עבודה טובה יותר? אני בספק.

מרבית המאמנים האחרים, לאחר הפציעות של לאב וקיירי למשל – היו מתרסקים.
בלאט מורגל למשברים והוא מומחה ב crisis management.
והוא ניהל שם לא מעט משברים השנה, בעונה הרגילה ובפלייאוף.

היחיד שיכול היה לעשות עבודה דומה ברמתה לבלאט במקומו, זה מישהו כמו פיל ג'קסון.

ניינר 16 ביוני 2015

כמו שהוא עושה בניקס? :)

Maldini 16 ביוני 2015

מה לא בסדר בעבודה שלו בניקס?

דמוסתנס1 16 ביוני 2015

חוזה מקסימום לחור שחור

Shadow 16 ביוני 2015

לפוסט הזה יש קצת טון היסטרי.
הסידרה עוד לא ניגמרה אם הוא יקח את המשחק הבא ויפסיד ב 7 מבחינתו זה יהיה הישג יפה.
אני לא רואה שום מצב שמפטרים אותו אלא אם כן לברון בא ואומר אני לא ממשיך ואני שם את הכסף שאתם חייבים לו בשביל לפטר אותו.
כמובן שזה לא הולך לקרות אז הוא ממשיך.

האם הוא יחליט לעזוב? רק אם תהיה לו הצעה מקבוצה אחרת וגם זה לא בטוח.

צריך להבין שהעונה באנביאי מאו ארוכה ומאוד לחוצה. אין זמן להרבה ישיבות ובירורים, בקושי לאימונים.
אני מאמין שאחרי שהעונה תיגמר וכולם יצאו לחופש ויחזרו רגועים, יקיימו שיחות, גישורים והבנות והכל יהיה בסדר.

קלבדוס 16 ביוני 2015

לשם שינוי מסכים עם כל דבריך :)
בנוסף, קל להגיד שלברון קובע הכל ויהי מה. לבלאט יש חוזה. לג'יימס אין וטכנית הוא צריך לחתום על חדש. במידה מסוימת הוא ממולכד, הוא לא יכול להגיד "אני אלך אם בלאט נשאר" ואכן ללכת, כי זה באמת יכתיר אותו כנבל הגדול בתולדות קליבלנד.

יוסי 16 ביוני 2015

הנבל הגדול בתולדות ה-NBA, תוך כדי שהוא עוקף את ה-desicion של עצמו.

גל 17 ביוני 2015

+10 :-)

קשקשן בקומקום 16 ביוני 2015

לא מסכים עם הקטגוריות שבה אתה מתאר את חוסר הקרדיט שבלאט זוכה לה.
מספיק שיטוט מקרי הן באתרים מובילים ואפילו לשמוע אנשים כמו ואן גנדי או פרשנים אחרים במשחקים – לדעתי אנחנו מנפחים כל מילה נגדו ומתעלמים מתגובות (או ביקורות) ענייניות. כנ"ל לגבי העניינים בין לברון לבינו. אני גם באמת לא מבין איך אתה קובע כעובדה בלתי ניתנת לערעור שאין אמון, האמון רוסק, וכו'.

הימור שלי – בלאט נשאר. הוא בחיים, אבל בחיים לא יעזוב מרצונו (ולא בגלל הכסף), ולדעתי תהיה שגיאה ניהולית קשה לפטר אותו, במצב כזה אף מאמן לא יצליח עם לברון. לדעתי גם לברון חכם מזה. הוא אולי לא מחבב את בלאט אבל הוא מבין משהו בניהול נכון (ראה הקריירה העסקית שלו) ואני משוכנע שאחרי הפלייאוף הזה הוא גם מעריך יותר את יכולתו של בלאט.

ד"ר רזי הופמן 16 ביוני 2015

טל שלום

אני חושב שבלאט עשה קריירה בלא לענות על הציפיות של כל מיני פרשנים.
אתה מהמר וגם עושה פה פרובוקציה כעיתונאי. לדעתי 20% שאתה צודק ו 80% שאתה טועה.
בוא נקווה שאתה טועה ושבלאט גם עם יפסיד הלילה או בשישי ישאר מאמן בקבס, ואם לא, שיקבל פיצויים לפי החוזה ושימצא קבוצה טובה אחרת באן בי איי.

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

1. אני לא עיתונאי.
2. אין כאן פרובוקציה ואפילו לא ניסיון לזה… רק דיווח של מה שאני מבין שקורה וגם חווה על בסיס יומי בהקשה וצפייה לתקשורת האמריקאית, וגם הערכה של מה שיקרה על סמך זאת.
3. אני לגמרי מקווה שאני טועה לחלוטין. לא מאמין שכן, אבל מקווה.

אורן השני 16 ביוני 2015

לכל המפנטזים על עזיבה מרצון ומעבר לקבוצה אחרת – אני לא יודע אם שמתם לב אבל אין כזאת.

גל 17 ביוני 2015

עוזר מאמן בגולדן סטייט

ד"ר רזי הופמן 16 ביוני 2015

מי שמפרסם פה כתבות הוא עיתונאי אפילו עם לא מקצועי אלא עושה את זה בהתנדבות.
לגבי המשפט האחרון שלך, אשרי המאמין. קליבלנד היתה טובה יותר אם אירווינג היה משחק.
לטעמי אתה טועה בפירוש של השחקנים. בקליבלנד יש שחקנים שכן שמים על בלאט. אולי זה לא באופנה להצהיר את זה בגלל לברון אבל במשך העונה וגם בפליאוף שחקנים נתנו קרדיט לבלאט.
אני הייתי רוצה שבלאט יקח אליפות ולמרות זאת יעזוב לעסקה טובה יותר שתתן לו משכורת טובה יותר וקבוצה עם פוטנציאל טוב, למשל אינדיאנה.
שטיירון לו יקח את לברון בשנה הבאה ונראה מה הוא באמת שווה.

ד"ר רזי הופמן 16 ביוני 2015

נפל מההקשר של התרד:(

גיל שלי 16 ביוני 2015

איך הגעת לנוסחה שקובעת את הזהות שכל מי שכותב בדהבאזר הוא עיתונאי?

ד"ר רזי הופמן 16 ביוני 2015

גיל אני רואה בעצמי גם כן עיתונאי.
אני עיתונאי של המדע. עיתונים מפרסמים מאמרים (כתבות) שלי.
מי שכותב עבור דה באזר הוא עיתונאי ספורט. יש דורפן שגם מתפרנס מעתונות כזו ויש גיל שלי שעושה את זה כנראה בהתנדבות כי ספורט זה בדם שלו. העובדה שדורפן נותן לכם לכתוב פה (לא לכולם יש את הפריווילגיה) מעידה על כך שעיתונאי מקצועי סומך עליכם ומעריך את רמת הכתיבה שלכם.
OK?

גיל שלי 16 ביוני 2015

עיתונאי בעיני הוא אדם שחוקר, וכותב כתבות. יאיר לפיד למשל לא היה עיתונאי, יותר פובליציסט. לכן אני לא מחשיב עצמי עיתונאי

ד"ר רזי הופמן 16 ביוני 2015

עניין של השקפת עולם.
אז אתה רואה את עצמך כפובליציסט של ספורט? איך אתה מגדיר את הכתבות שאתה כותב בדה באזר?

צרפתי 16 ביוני 2015

בלוגר זה גלגול מודרני של פובלציסט

ד"ר רזי הופמן 17 ביוני 2015

גם אני בלוגר אבל אני לא כותב בלוגים
לטעמי כותבי בלוגים הם עיתונאים. תכנסו לוואינט ותראו שגם שם כל כתבה היא כמו בלוג ויש תגובות וגם כאלו שבאות מהפייסבוק.

גיל 17 ביוני 2015

מאיפה הבאת את זה שכל בלוגר הוא עיתונאי? אני כותב בלוגים ויש מיליונים ברשת. זה שכל אחד יכול לכתוב על מה שבא לו בלי שום התחייבות לאתיקה עיתונאים מוכיח שהם לא עיתונאים.

ד"ר רזי הופמן 18 ביוני 2015

אתיקה עיתונאית? מה זה? מי מ"עיתונאי הספורט" מחוייב לה היום?

גיל 19 ביוני 2015

זה לא משנה. זה שאחרים לא עומדים בה לא אומר שזה לא הסטנדרט. בכל מקרה, אתה לא מוציא עיתון אלא מביע דיעה בבלוג. אין שום קשר לעיתונאי. לפי ההגיון הזה כל מי שמתראיין על משהו ברדיו הוא עיתונאי.

א ח 16 ביוני 2015

התובנות שלכם מדהימות…
תראו ותנסו לחשוב מה הוא עבר בשנה אחת.. מה שמאמנים עוברים בחיים שלמים,והוא עשה את זה בצורה מדהחמה..והוא בגמר ה n b a…על חוזה של חמישה (5) מליון דולר, ויש פה שממליצים לו לעזוב…
כמו הליצנים שבאים בביקורת ללברון על הפסד..
זה כאילו( או שלא..) שיש כוס כמעט מלאה, ואתם מתעקשים להסתכל על החלק הקטן שלא מלא…
דיוויד בלאט מאמן ומוביל בחסד עליון, לא משהו שאנחנו מבינים…
כך גם לברון, כשחקן…
ראבק… תפרגנו

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

1. מישהו כתב לי "תפרגנו" בהקשר של דיוויד בלאט.
משעשע מאד…

2. אין כאן מילה אחת של ביקורת כלפי בלאט.

ד"ר רזי הופמן 16 ביוני 2015

אין פה ביקורת אבל אנחנו מייעצים לו.
אני רוצה שיצליח בקבוצה אחרת בגלל שאני רוצה שיראו שהוא יכול להגיע רחוק גם בלי לברון. אז כבר לא תהיה לכתבים שום אפשרות לסלף את האמת כי אנשים לא יקנו את השקר.

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

אני לגמרי איתך בזה

אבי ח 16 ביוני 2015

יש כאן עצות אחיתופל…
כאילו יציאו לך ללכת לכתוב ב" פילון…"…
לא,בחייאת ראבק… האיש בגמר ה n b a… שנה ראשונה בליגה.
יושבים עליו כל העולם ואחותו…
אז סבבה..אל תפרגן.. אבל תן לו עצות טובות…
אולי הוא קורא פה..

אבי ח 16 ביוני 2015

יציאו- יציעו

יוסי 16 ביוני 2015

תנסו לחשוב מה הוא עבר בשנתיים, בערך מה שכל המאמנים בעולם עברו ביחד בשנתיים האלו.

LEONIDAS 16 ביוני 2015

טל, מהאזנה לתוכניות around the horn , PTI והתוכנית של דן לה-בטרד ,הרושם שאני מקבל בזמן האחרון ובעיקר סביב ההופעה של קליבלנד בגמר הוא כזה:
קליבלנד עושה הרבה יותר ממה שציפו-כמעט כולם הימרו על ניצחון קל בסדרה לגולדן סטייט .
הבעיה של קליבלנד זה היכולת הלא מספקת של הצוות המסייע.
עבודת ההגנה של קליבלנד טובה מאד.
בלאט עובד עם לברון שהכל תלוי בו וכאשר אדנדה אומר שהוא שורד הכוונה היא שלא בטוח שמישהו אחר היה שורד ויותר חשוב לא היה מועף בסיטואציה כזאת.

לסיכום ההופעה בגמר עשתה עד עתה שירות טוב לבלאט .

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

מקשיב לאותן התכניות בדיוק, מגיע למסקנות הפוכות לגמרי ממך.
בסדר, גם זה קורה…

shohat 16 ביוני 2015

טל, הניתוח שלך מעניין מאוד לקריאה. אני רוצה לנסות להציג הסתכלות קצת יותר אופטימית, המסייגת את הניתוח שלך. מה מצבו האמיתי של בלאט בתוך הקבוצה קשה מאוד לדעת, כי יש לא מעט אינטרסים ודיסאינפורמציה שמשפיעים על מה שאנחנו קוראים. אני מניח שבמהלך הקיץ ייצאו החוצה התבטאויות מפורשות יותר – אם של גיבוי והערכה ואם של ביקורת.

כמה הנחות שצריך להניח:
1. מבחינה תוצאתית, קליבנלד כבר השיגה יותר ממה שמבחינה אובייקטיבית ציפו שתשיג.
2. הקבוצה נבנתה השנה והצריכה בניה, שילוב או התאמה מחדש לפחות פעמיים: אחרי הטריידים בשביל שאמפרט, ג'יי אר ומוזגוב, ואחרי (ובמהלך) הפציעות של לאב וקיירי. בשני המקרים – הצלחה היא אתגר משמעותי, ולא מובן מאליו.
3. אחרי שנודע שקיירי גמר את העונה אחרי המשחק הראשון בגמר, איש לא חשב שתתכן סדרה תחרותית. בשלב הזה הקבוצה נדרשה להגדרה מחדש של שיטת המשחק, ללכידות קבוצתית, למוראל גבוה, לרמת תיאום גבוהה בין השחקנים, להכנות קפדניות בין משחק למשחק, ולמשמעת.
4. במהלך הסדרה והמשחקים עצמם, ניתן לזהות בבירור מספר התאמות מקצועיות, בחלקן משמעותיות.

בכל הסעיפים האלה, כמעט, ניתן להניח דומיננטיות משמעותית מאד של לברון. ועדיין, אני לא חושב שמישהו חושב שאין בהם תפקיד משמעותי למאמן. יותר מכך: כולם מייצגים אתגר מורכב עבור מאמן, כל מאמן, וגם אם מקומו מובטח בהול אוף פיים.

מכאן, יש שתי אפשרויות. או שכל אלה התבצעו ע"ב "צוות אימון/ טיירון לו", בהתעלמות מבלאט. או שלבלאט חלק מאד משמעותי. גם אם האופציה הראשונה היא אפשרית, היא נשמעת מאוד מרחיקת לכת. זה נרטיב שגורמים בתקשורת האמריקאים נהנים אמנם לטפח אותו.

אני מתרשם מהדבר הבא: הכתבים/פרשנים בקליבלנד, ברובם, נוטים לפרגן לבלאט ולתת לו קרדיט. חלק מהם כתבו אפילו בנימה מנצלת, והדגישו שהוא צריך לקבל קרדיט. הם עשו זאת כמה פעמים וגם ממשיכים בכך. לעומת זאת, בתקשורת "הארצית" הבון טון הוא לחבוט בבלאט (למרות שמדי פעם מתפרסמים טורים שסותרים את המגמה). ואם מנתחים את הטענות והביקורת, יש בעיה קשה של חוסר עקביות. יום אחד אתה קורא שזה הכל טיירון לו ומה הקשר לבלאט. למחרת פתאום עיתונאי כותב (ועשרות ממחזרים) שיש טענות לבלאט על אי-שימוש בקצה הספסל (כאילו שמריון במצבו והאריס יצילו את הסדרה, נו באמת), או על יותר מדי/פחות מדי שימוש במוזגוב, או על כך שאירבינג לא נח מספיק – כמעט כל יום משהו חדש. הנושא של המיחזור הוא משמעותי אגב, כי המציאות התקשורתית היא כזו שבכל יום מתפרסים כמה מאות טורי פרשנות אחרי כל משחק, רובם דומים. אז עיתונאי רוצה להיות מעניין ומיוחד – אין כמו פרובוקציה. אז עיתונאי אחד – כזה שההערכה כלפיו לא גבוהה במיוחד כותב באי.אס.פי.אן: "ביקורת על בלאט שלא משתף מספיק את הספסל" (כאילו לא מדובר באילוץ שבו 3-4 מתוך החמישיה אמורים היו להיות בעצמם הספסל) ותוך 5 שעות קופצים לך בגוגל 50-60 "מאמרים" כאלה, שכולם הם בסך הכל ציטוט של אותו ה"סקופ". וכך נבנית תודעה.

אני חושב שקליבלנד בנו זהות מקצועית ואופי בפלייאוף הזה. עם החזרה של הפצועים ומספר מהלכים לשיפור הספסל בקיץ – יש סיכוי טוב שהקבוצה תהיה חזקה עוד יותר בשנה הבאה. ואני חושב ומקוה (כמובן לא יודע) שדייויד בלאט יהיה שם כדי להוביל אותה, כי בתוך הקבוצה מבינים שזה הדבר הטוב ביותר עבור הקבוצה.

בלי קשר לתוצאה של המשחק הלילה – ההספד מוקדם מדי.

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

לגבי השורה האחרונה, אני מקווה שאתה לא מתייחס בטעות אלי, כי אין בטור הזה הספד.
אני מציין כמה וכמה פעמים שכל מה שכתבתי יהיה נכון גם אם קליבלנד תזכה (ואני עדיין מקווה שזה יקרה).

מעבר לכך, אני מסכים כמעט עם כל מה שאתה כותב כאן. אין לי צל של ספק שלבלאט יש השפעה על הגמר. אני לא מסכים עם התפיסה האמריקאית. אבל העובדה היא שהאמריקאים משוכנעים שאין לו כמעט נגיעה בהישגים של הקבוצה הזו ושזה הכל לברון (או כמעט).

לפני חודשיים חשבתי שזה בר הצלה, דעתי האישית היום (שוב, מכל מה שאני מבין וסופג) היא שלא.
הדרך היחידה שאני רואה את בלאט ממשיך בקליבלנד היא שלברון לא ממשיך – ואני לא חושב שזה יהיה המקרה. אשמח לטעות

shohat 16 ביוני 2015

ההבדל בינינו כאן הוא שאני לא חושב ש"מה שהאמריקאים משוכנעים" (לפי התקשורת) זה מה שיקבע. מספיקות שתי כתבות מפרגנות בתפוצה רחבה במהלך הקיץ ועמידה נחרצת של הקבוצה מאחוריו כדי לשנות את המגמה הזו. יותר מכך, זה יכול להפוך ל"סיפור הטוב" הבא.

החשש האמיתי למעמדו ולהמשך דרכו של בלאט (והוא אמיתי) הוא רק במקום אחד: אצל לברון. אם לברון יגיד "לא רוצה אותו. נקודה", אז game over.
What Lebron wants Lebron gets.
ומה הוא רוצה? אין לי מושג.

פאקו 16 ביוני 2015

גם אני לא ממש יודע מה לברון רוצה, אבל כאחד שהתדמית הציבורית שלו חשובה לו במידה קריטית, אני חושב שסיטואציה שבה מאמן יועף עקב דרישותיו החד משמעיות וודאי לא תועיל לו בהקשר הזה.

Amir A 16 ביוני 2015

בהקשר הרחב המאמן בקליבלנד לא חשוב. מה שחשוב זה שהבן האובד חזר הביתה ושהסיפור הזה חייב להסתיים באליפות אחרת הוא יקוטלג בספריית הקונגרס תחת הערך "טרגדיה". הרבה מלל נשפך כאן על אחד מסיפורי המשנה בסאגה הזו.
בסופו של יום התפקיד של המאמן בקליבלנד יסתכם בלתת ללברון לעשות מה שהוא רוצה ולא להפריע. בלאט כנראה מפריע, וללברון כנראה יש כימיה טובה יותר עם לו מסיבות שונות. אם בלאט יעזוב זה לא בגלל שהוא מאמן לא טוב או מה שלא יהיה. זה בגלל שאין לו כימיה עם לברון.
השאלה המעניינת היא לראות מה לאב יעשה בפגרה.

היסטוריון של ספורט 16 ביוני 2015

טל אני בדרך כלל מסכים מאד עם טוריך הפעם יש לי מספר בעיות.
1. נקודת ההנחה שלך.
2. האפשרויות של בלאט ועוד לפני כן הרצונות שלו .

נתחיל בנקודת ההנחה שאף אחד בקבוצה לא מסתדר איתו .
על מה זה מבוסס ?
אבקש להרחיב .כולנו ראינו את התקל עם לברון …אבל מאז ראינו גם חיבוקים ופרגונים.
לכן אבקש לעשות סדר במערכת שנקרית קליבלנד ולדבר על ההנהלה ברשות גריפין ,על לברון וכן על יתר הקבוצה.
נתחיל בהנהלה :
א . לדעתי ההנהלה /בעלים ברשות גריפין מרוצה מאד מעבודתו של בלאט …הם מבינים היטב לאיזו חבית חומר נפץ הוא נכנס ואיך הוא ידע להתמודד עם המשברים.
מי שקצת מעמיק (וחזקה עליהם שהם קצת העמיקו ). מבין היטב כמה קשה היה לבלאט להביא את הקבוצה לאן שהיא נמצאת.
לא אותך אני צריך לשכנע במה שבלאט הביא לקבוצה (גם אם בעל המניות העיקרי בהישג הוא לברון ).
ההנהלה מבינה זאת והיא גם מבינה שגם אם לברון לא הכי חברי הרי מעטים המאמנים שהיו מסוגלים לעשות מה שבלאט עשה ולכן עד כמה שזה תלוי בה בלאט ממשיך נקודה.

ב. בכל הקשור ללברון הרי שלא ניתן להסתיר את חילוקי הדעות ביניהם ובכל זאת לי לא ברור שלברון באמת לא מעריך את בלאט.
בסה"כ מדובר באדם אינטיליגנט שצריך להבין את התרומה של בלאט (גם אם לא בכל דבר יש הסכמה …גם אני לא מסכים עם הרוטציה הקצרה של בלאט).

ג. לגבי יתר השחקנים הרי שברור לחלוטין שלחלקם ישנה הערכה אדירה לבלאט כמו דבילנובה ותומפסון האוסטרליים וכמובן מוזגוב הרוסים.
אם כל היתר לא משגרים שהם מעריכים את בלאט זה אולי בשביל לא לעצבן את לברון יותר מדי ומפוליטיקאי קורקט .

2. אשר לאפשרויות של בלאט ולרצונות .
בהנחה שהוא מעוניין עדיין לאמן כדורסל (ולא להיות למשל שגריר ישראל בארה"ב או משהו כזה )
הרי שלדעתי העונה הזו תעשה לו רק טוב כי מעבר לכל הרעשנים ולצעקנים (ונכון הם משמעותיים במובן מסוים ללא ספק )
הרי שיש בכל זאת כמה אנשים שקצת מבינים כדורסל ואלו במקרה לפחות בחלקם בעלי תפקידי השפעה.
בשורה התחתונה בלאט קנה את הזכות לאמן קבוצת כדורסל "נורמלית " בליגה הזו .
וזה נכון לכל סיטואציה בין אם יזכה באליפות ובין אם יפסיד את הגמר.
ובכל זאת בשורה התחתונה אי זכייה באליפות תשאיר לדעתי את בלאט בקליבלנד בטח ברמת רצונו שלו .
אליפות תגרום לבלאט להתנגשות רצונות בין האפשרות של לוותר על המון ,המון כסף לבין קבלת הכרה במקום אחר ו"נקי "
בכל אופן בין אם בקליבלנד או במקום אחר בלאט יזכה לדעתי לעוד צ'אנס בליגה הזו ולאחריו יכירו בו כפי הראוי לו.

רונן 16 ביוני 2015

לא דואג לדיוויד, כמו שהחיים שלו נראים, בשנה הבאה ימצאו את מעיין הנעורים, יקראו לדרים טים המקורית לאיחוד לקראת ריו וייתנו לו לאמן אותם…

יוסי 16 ביוני 2015

טל מה עם כתבה על מכבי?! אנחנו 40 דקות (חס וחלילה טפו טפו טפו) מעונת הדובדבנים 2.0 ! !

גיל 16 ביוני 2015

השחקנים בקליבלנד כולם מיישרים קו עם לברון. אם לברון יפצח במחמאות על בלאט אז כולם יהללו אותו. בפועל, אם לברון יוביל לפיטורין שלו (וזה משהו שיהיה כנגד ההנהלה שרוצה שישאר), זה יהיה כתם גדול על הקריירה שלו. יותר מזה, איזה מאמן רציני ירצה לעבוד איתו כשהוא יודע שהוא חסר השפעה? אם אני ההנהלה, הייתי מתעקש על השארות בלאט וגורם ללברון להבין שהוא לא יכול להחליף מאמן סתם ככה. קשה להאמין שלברון יעזוב במצב כזה ואם כן זה יהרוס לגמרי את המורשת שלו.

גיל 16 ביוני 2015

אגב, בלאט מתנהג למופת בסיטואציה הלא פשוטה הזו וכל התקשורת דווקא משבחת אותו על כך. לדעתי הוא ישאר וגובה הלהבות יקטן שנה הבאה עם הכנה מתאימה. הרי לא תהיה עוד עונה של טריידים וחוסר וודאות כמו השנה.

duncan 16 ביוני 2015

לדעתי הפציעות רק עשו טוב לבלאט. כולם אמרו סוויפ וכעת זה 6 משחקים או אולי 7.
יש טענות כי תמיד יש טענות אחרי הפסד. הוא קיבל ביקורת על הסיפסול של מוזגוב.
אין ספק שלעומת קר, הוא מקבל יותר ביקורת. קר הפסיד פעמיים ולא שחטו אותו בכלל. לבלאט קבוצה פצועה והוא מקבל ביקורת.

אבל אלו החיים. קר הוא המאמי הלאומי. הוא היה בתקשורת שנים ויש לו חברים. יש לו חברים ששיחקו איתו. יותר קשה לבקר אחד כזה מאשר אחד שאף אחד, אבל אף אחד לא מכיר כמו בלאט שהגיע משום מקום.

בלאט לא יוותר על 5 מיליון. בחיים לא.
הקאבס יעשו עונת מלפפונים. יחתימו שחקנים. בתקווה לא גוויות כמו מריון ומילר. ואולי ב2016 יהיה להם עונה ללא פציעות.

גיל 16 ביוני 2015

הוא קיבל בעיקר שבחים על סיפסול מוזגוב ובצדק.

duncan 16 ביוני 2015

אני שמעתי בעיקר ביקורת

גיל 16 ביוני 2015

ממי? היו גם ביקורות אבל רוב הפרשנים, בעיקר אלו שמבינים ועוקבים אחרי הקבוצה ולא הפרשנים שמצטרפים לחגיגה רק בגמר, אמרו שאם היה משחק עם מוזגוב היה נגמר 20 הפרש רק במחצית. גם בלי מוזגוב הם עדיין הובילו ברבע הרביעי, מה לעשות שנגמר להם האוויר?

Srtest 17 ביוני 2015

מוזגוב היה רע מאוד במשחק האחרון ואפשר היה לראות זאת. הקטע, שגם דלי היה רע במשחק הראשון ואם קיירי לא נפצע בלאט לא נותן לא את ההזדמנות שהוא לקח אותה בשתי ידיים ופרץ. מוזגוב הוא חלק מיחידת גבוהים של שניים, שעושה כל מה שהיא רוצה בצבע מול הסמול-בול. צריך להתחשב בכך גם אם מישהו מהם תופס יום רע. יום רע הוא סיפור של סגל עמוק יותר ושל עונה ארוכה יותר. נשארו שני משחקים וביום טוב 7 שחקנים בכושר משחק.

גיל 17 ביוני 2015

כן, אבל גם כשהוא תפס יום קריירה במשחק הקודם הם הפסידו ב21 הפרש.

Srtest 17 ביוני 2015

מה זאת אומרת קר המאמי הלאומי? חלאס עם הפרובינציאליות… גם אני מחבב את קר. הקטע שקר צבוע, הוא בא ומראה כמה הוא חמוד ולוקח הכל בקלות וכאילו מסתיר כמה הוא רוצה לנצח ורוצה למצוא כבר את הנוסחה לנצח ואז בא וגם יעני מתנצל על כך ששיקר לעיתונאים. כמה אמריקאי וכמה זיון מוח. לפחות בלאט לא מסתיר את הטירוף שלו לניצחון שהוא לעיתים חולני.

No ONE 16 ביוני 2015

אני חושב שאתה טועה ושכל המקורות שלך לא שווים לכלום , לא באשמתך , פשוט אין להם מושג
אתה מביא דוגמאות של כביכול עיתונאים רק מ ESPN שבקרב חובבי ספורט אמיתיים בארה"ב לא ממש נחשבים למבינים בתחומם

תביא איזה משהו מווג' ואז נדבר על מה נכון ומה לא
מייק ווילבון הוא לא עיתונאי כבר, הוא סתם עוד אידיוט עם תכנית טלוויזיה שמדבר שטויות בשביל רייטינג
מה השלב הבא? סקיפ בייליס יחשב לפרשן הגיוני וסביר על LBJ?

duncan 16 ביוני 2015

בייליס וסטיבן סמית הם הקופמן ופרימו של ESPN. איכות ירודה אבל מקבלים זמן מסך

MOBY 16 ביוני 2015

לא רואה בכלל שאלה.
בלאט חייב להישאר. שנה ראשונה להכרת הנבא. יש רק אפשרויות להשתפר. גם ביחסי הציבור.

פורד פרפקט 16 ביוני 2015

מתחילת העונה עד עכשיו אני בטוח שמה שבלאט לא יעשה (אפילו אליפות) הוא לא ימשיך לאמן שנה הבאה בקליבלנד ולא משנה מה הסיבות. לדעתי בלאט מתאים הרבה יותר ליצור קבוצה ושיטה ואת זה לדעתי הוא יוכל לקבל אם יווצר מצב שכזה והוא בכלל יאמן, במכללות ולא בנ.ב.א. . אבל זו רק דעתי

גיל 16 ביוני 2015

למה שילך למכללות שהרמה שם גרועה וחצי מהמזמן אתה עסוק בלגייס שחקנים?

Amir A 16 ביוני 2015

אני חייב לומר שאחרי האמירה האחרונה של ג'ימס בעקבות ההפסד במשחק 5 ("I feel confident because I'm the best player in the world") אני אשמח אם גולדן סטייט יסגרו את הדלת עליו היום. בסופו של דבר, בעוד 2-3 עונות לאף אחד חוץ מכמה אנשים בפינת הגלובוס לא יהיה אכפת מה קרה עם אחד, דיוויד בלאט, בעונת 2014-2015. אבל כולם יזכרו שג'ימס לא הצליח לשתות מהבאר.
כל מה שאפשר זה רק לרחם על בלאט שנאלץ לאכול את החצץ הזה.

No ONE 16 ביוני 2015

אז אתה רוצה שהוא ישקר? לברון הוא השחקן הכי טוב בעולם ומה שבעצם הוא אומר זה שהוא בטוח ביכולות שלו לנצח בתור השחקן הכי טוב בעולם , מה אתה רוצה בדיוק שהוא יגיד? שאין לו בטחון? שהוא לא השחקן הכי טוב בעולם
או אולי אתה מעדיף שהוא ישתמש בקלישאות של כדורגל משחקים 90 דקות ולדרבי חוקים משלו?

איך אתה יודע שזה מה שיזכרו?ואם לברון יוליך את קליבלנד לשתי אליפויות ב 5 השנים הקרובות?

זה באמת מפריע לך באופן אישי שהוא אמר את זה? אתה חושב שיש שחקן יותר טוב ממנו? מה זה משנה?

Amir A 16 ביוני 2015

ממש מפריעה לך העובדה שמפריעה לי העובדה שלברון הוא כפי הנראה דושבאג רציני, הא?

No ONE 16 ביוני 2015

כל אחד והדושבאג שלו

גיל 16 ביוני 2015

כן, הייתי רוצה שלא יגיד שהוא השחקן הכי טוב בעולם כי בדרך כלל השחקנים הכי טובים לא מצהירים על עצמם ככאלה וזה לא נכון כשהם אומרים את זה. נראה שיש לו תסביך נחיתות קשה בשילוב עם בעיות אגו. זה הופךל אותו למאוד לא אהוד על ידי רבים. הוא יכל לומר שיש לו ביטחון בעצמו ובקבוצה בלי לצאת בהצהרות מגוכחות.

Srtest 17 ביוני 2015

ההתנהגות של לברון במסיבת העיתונאים היתה ההפך למה שאני מאמין בו שצריך להיות. הקטע שכל הנושא של צניעות הוא אחד הדברים הכי לא מוגדרים בהיסטוריה ובטח בכל מה שקשור להקשר המקומי-יהודי. כשמישהו כמו לברון בא ואומר שהוא השחקן הטוב בעולם, הוא מזכיר לי את סי-אם פאנק המתאבק שאמר את זה, ואת כריס ג'ריקו ואת ברט היטמן הארט. מוחצן? לא לעניין? פאתטי? אפשר לחשוב ככה, ואפשר גם לחשוב שזו דרכו להוריד לחץ ולקחת לחץ על עצמו ואפשר לכבד את הדרך הזו גם אם היא דוחה אותנו. בלי להתבחבש בא אומר משהו, שלדעתי לא נמדד מעולם כי הוא לא שיחק מול מאמנים כמו אוברדוביץ' שלא היו נותנים לו להיות כל-כך דומיננטי.

Drazick 16 ביוני 2015

אני חושב שיש 2 נקודות עיקריות שיש לנתח בהקשר הזה ומשום מה בכל דיון אני רואה סתירה בהיבט שבה העניין מנותח.

1. האם קליבלנד להערכת אנשי המקצוע, אסטרטגית וטקטית פועלת באופן נכון וטוב (מאומן?) בסדרה הזו בהינתן הקלפים והיכולת שלה?
2. מיהו האדם אשר לפי רצונו פועלת הקבוצה כקבוצה במסגרת האימון המכין והביצוע במשחק? האם בכלל המאמן (לפי התפקיד) הוא זה שקובע את החמישיה? את התפקוד הטקטי של כל שחקן?

אני אתן דוגמה לסתירה, מצד אחד כולם אומרים לברון הוא זה שקובע, לוקח עליו את כל המשחק וכו' אבל לעיתים נותנים קרדיט לבלאט על ההגנה.
זה מצב שלא יכול להתקיים יחד.

ממה שנראה, מעשית, לברון הוא המאמן בפועל, לטוב ולרע (תחליטו על פי סעיף 1).
נראה שהוא מחלק הוראות הן בהתקפה (מוסכם על כולם) והן בהגנה.

לכן אני לא מבין את הרצון של אלו שגם רוצים לתת לדיויד קרדיט אבל מחלקים את התרומה בין שניהם.
אם באמת לברון מקשיב רק לטיירון לו ומעשית נראה שעל המגרש השחקנים מקשיבים לו, את כל הקרדיט לשאלה 1 יש לתת ללברון.
כנראה שהוא משתמש בצוות האימון כדי לקבל מידע שהם אוספים, מתייעץ לקבל החלטות וכו' אבל מעשית ההחלטות החשובות הן שלו.

מישהו יכול להצביע באמת על משהו טקטי / אסטרטגי שקליבלנד עושה נכון ולהראות מעל לכל ספק שזו הייתה נטו החלטה של בלאט והקבוצה יישמה אותה על פי רצונו?

אחרת על מה אנחנו בכלל דנים פה?
האם יש לבלאט יכולת לשרוד בתפקיד שהוא טייטל ללא משמעות? זה גם אני יכול לעשות…

מנינג 16 ביוני 2015

דר רזי, אולי את הדוקטור, אבל איש לא חכם בלשון המעטה

ערן (המקורי) 16 ביוני 2015

לא עקבתי מקרוב אחר העיתנאים האמריקאים, אז אשמח לשמוע:
הם חושבים שבלאט רק "לא מפריע" ללברון.
– בכל הקשור למשיק ההתקפה, בה זה פשוט לברון +4, נניח שיש בזה היגיון.
– אבל מה עם משחק ההגנה? מה עם להחזיק את גולדן סטייט על תוצאה נמוכה בשני המשחקים הראשונים, בחוץ?
מה עם להגיע להארכה בזכות זה? האם העיתונאים סבורים שפתאום במקרה גולדן סטייט תפסה יום רע אחרי יום רע? אין להגנה של קליבלנד תרומה לכך? ואם זו ההגנה של קליבלנד – גם לזה לברון אחראי? או טיירון לו? או הפיזיותרפיסט? כולם חוץ מהמאמן?

לי מרגיש כמו שנאת זרים (עצוב שבוגר פרינסטון, יליד ארה"ב, הוא "זר"), וחוסר יכולת לסבול את זה שיגיע מישהו מבחוץ ויצטיין. לכן כולם מאחדים את השורות ומתיישרים נגד החצוף שהגיע מהעולם השלישי ומעז לחלום (ואולי לממש) אליפות בשנה ראשונה

Drazick 16 ביוני 2015

זו בדיוק הסתירה שציינתי.
מדוע קל לך לשייך את כל משחק ההתקפה להחלטות של לברון ואילו ההגנה אתה נותן לבלאט?
הרי המרדף אחר תוצאה נמוכה לא דורש IQ של גאון מצד קליבלנד.
גם איך עושים את זה לא ממש דורש גאונות, אלא, אםילו לדידו של בלאט, ביצוע מדוייק.
והשחקנים נותנים מאמץ בהגנה, האם זה בשביל בלאט, הקבוצה או לברון?

בקיצור,
או שבלאט מנצח על הכל או על כלום, לא מבין כיצד נותנים קרדיט להתקפה למישהו והגנה למישהו אחר.
כרגע, לפי הקטעים שלברון מדבר עם השחקנים ומה שקורה, אני נוטה לתת לו קרדיט על שני צידי המגרש + סנכרון מסויים של צוות האימון.
לאו דווקא ברוח, אלא בנתונים, בגישה וכו'…

תוהה בדרכים 16 ביוני 2015

יש מקרה דומה- אנריקה בברצלונה העונה. אני לא אכנס לפרטים (זה לא הנושא), אבל מעולם לא קיבל מאמן כל כך מעט קרדיט על טראבל של הקבוצה שלו. זה מגיע למצב שאם הוא מתפטר מחר, אני לא בטוח שיש קבוצת צמרת באירופה שתציע לו עבודה.

ולענייננו, הנושא הוא לברון. הוא מכתיב גם את הדינמיקה הקבוצתית וגם את היחס התקשורתי. זה לא סוד שהשפעת כוכב בסדר גודל של לברון גדולה משל מאמן בNBA, אבל לא זכור לי מעולם כוכב שלא רק שלא ניסה להסתיר את זה, אלא להפך- רק מחזק בצורה פומבית את התפיסה הזו.
התחושה שלי שזו חלק מהמלחמה של לברון על מקומו בהיסטוריה, למצוא ייחוד בהישגים שלו בהשוואה לכוכבי העל לפניו. ג'ורדן, מג'יק, בירד, שאק, דאנקן, קובי, לקחו אליפויות עם צוותים מסייעים ברמה גבוהה ו / או מאמן היסטורי. לקחת אליפות עם צוות מסייע מוגבל ותפקיד מעשי של מאמן, את זה אף אחד לא השיג. ועובדה שזה עובד, תראו כמה קרדיט הוא מקבל.

בתרבות מעריצת הכוכבים בארצות הברית, הסיכוי שמישהו (במיינסטרים) ייצא נגד ההתנהלות שלו היא נמוכה למדי. לברון הרבה יותר מקושר, משמעותי לארגון של הקאבס וחשוב לביזנס של הליגה בהשוואה לבלאט.

Srtest 16 ביוני 2015

אני רק שאלה – מה עם התייחסות לכדורסל?

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

אחרי כל משחק גמר מתפרסמים בעברית עשרות טורים שמתעסקים בכדורסל (ואני אפילו לא מגזים). כאן אתה יכול למצוא דברים קצת אחרים…

Srtest 17 ביוני 2015

אני רק עוד שאלה – כדורסל לא יכריע לגבי עתידו של בלאט? אם ככה אז אפשר לסגור את האנביאיי.

יואב בורוביץ' 16 ביוני 2015

טל- טקסט אדיר. אני גם מסכים עם כל מילה. ובכל זאת אני סבור שבמקרה של אליפות- ורק במקרה של אליפות- אולי בכל זאת בלאט יקבל לא מעט קרדיט, וגם השחקנים שלו (כולל לברון) יצטרכו "להתיישר" לפי המציאות החדשה. אני לא כותב זאת כעובדה. אבל זו אפשרות, גם אם יש בה פחות מ-50% (גם במקרה של זכיה באליפות). אני פשוט חושב כך כי לאליפות בכל זאת יש משמעות גדולה- אגב, גם במקרה של סוויצר היה לה. כשהוא זכה באליפות, הוא עדיין קיבל קרדיט. אמנם הרבה פחות ממאמן רגיל, ובכל זאת..

טל בן יהודה 16 ביוני 2015

תודה רבה בורוביץ׳.
אפשר לקוות לטוב

יואב בורוביץ' 17 ביוני 2015

אותי פחות מעניין הקרדיט שבלאט יקבל. אני מחזיק מבלאט מאוד. ועדיין אני חושב שאם קליוולנד זוכה באליפות, זה קודם כל והכי הרבה בזכות לברון. אני גם אוהד לברון הרבה מאוד שנים ומאוד חשוב לי שהוא יזכה בכמה שיותר אליפויות. בנוגע ליחסים שלו עם בלאט, הם פחות מעניינים אותי ואני גם חושב שהרבה ממה שנכתב אינו נכון. ברור לי שלברון לא הכי מחזיק מבלאט אבל למה שיחזיק ממנו? מה הוא יודע על בלאט? מבחינתו בלאט הגיע משום מקום והוא קיבל את הזכות לאמן אותו. זה לא טריוויאלי. לברון יכל לפטר את בלאט ביומו הראשון ולבחור במאמן אחר. וגם אם לא- הוא יכל להתבטא כנגד בלאט מיומו הראשון ולומר כי זה לא המאמן שהוא רוצה. הוא לא עשה זאת. בגדול, לברון לא נכנס בבלאט כל העונה ציבורית למעט אותו לילה שבו בלאט קרא בתרגיל שלברון לא אהב (ואז גם לקח פסק זמן שלא היה לו שהיה צריך לגרום להפסד במשחק קריטי). גם אז לברון לא ממש ביקר את בלאט אלא רק אמר שהוא שינה את התרגיל. כמובן שזו גם הייתה האמת. אז נכון שאפשר לבקש מלברון לא "להלבין כך את פני מאמנו", אבל בסך הכל, בתמונה הגדולה, לברון מתנהג באצילות כאשר הוא בכלל מאפשר לאיש שהוא לא ידע על קיומו עד לפני פחות משנה- לאמן אותו. אני יודע שהדברים נשמעים מגוכחים או כדברי כפירה בעבור הרבה מאוד ישראלים, אך זו דעתי. ושוב: אני מעריץ גדול מאוד של בלאט. תמיד הייתי.

No ONE 16 ביוני 2015

לעצם העניין עצמו לדעתי בלאט נשאר בקליבלנד בוודאות ויש אפילו מצב שיפתחו לו את החוזה ויתנו לו עוד כסף
כנראה שוכחים מי היו 3 המאמנים של קליבלנד לפני בלאט(פול סילאס,ביירון סקוט,מייק בראון) בלאט לידם הוא שילוב של פיל ג'קסון,פופ ופאט רייילי

וחשוב לציין שביירון סקוט הוא המאמן של הלייקרס, LOL
איזה בדיחה הלייקרס האלה

Srtest 17 ביוני 2015

פול סילאס אחלה מאמן רק שהוא מאמן מדי בשביל לברון. תגידו מה שתגידו על לברון, חוסר היכולת שלו לעבוד עם מאמנים פוגמת הרבה יותר מכל התבטאות וכל התנהגות.

No ONE 17 ביוני 2015

פול סילאס לא עשה כלום בקריירה שלו בתור מאמן עם או בלי לברון

תומר ש 17 ביוני 2015

מנקודת מבט אנוכית אומר רק שאני מקווה שבלאט ימצא קבוצה אחרת בNBA כדי שנוכל לחזור ולשנוא את לברון בלב שלם.

גיל 17 ביוני 2015

בלאט ילך להיות עוזר המאמן של סטיב קר.

trailblazer 17 ביוני 2015

דווקא רעיון לא רע.

גיל 18 ביוני 2015

אנא, בחר שם אחר למניעת בילבולים.

Yamani1000 18 ביוני 2015

המסלול של בלאט ב NBA מאוד דומה למה שהוא עבר באירופה. דיויד הוא כנראה טיפוס קצת מתנשא, מין KNOW IT ALL כזה. באירופה שידר תחושה שבגלל שהוא אמריקאי הוא יודע יותר, ובאופן אירוני כשחזר לארה"ב שידר תחושה שהכדורסל שהוא מביא איתו מאירופה לא פחות טוב ממה שמכירים ב NBA. בשני המקרים זה מעצבן את הסביבה.

בנוסף, הוא לא טורח לטפח יחסים עם אנשי תקשורת מה שמביא ליחסים עכורים איתם, ולכן סיקור שלילי, מה שקרה לו גם בישראל וגם בקליבלנד. הרי גם אחרי שהשיג כל מה שהשיג באירופה ומונה למאמן הקאבס היו כתבי ספורט בכירים במדיה הישראלית שטענו שהוא בלוף. הוא לא בלוף, הוא פשוט מסנן אותם כשהם מבקשים תגובה לכתבה.

מצד שני, הוא אולי מתנשא אבל יודע לאכול חרא (ההחזרה של פיני גרשון, לברון לאורך העונה), ובסוף מביא תוצאות שקצת משתיקות את התקשורת.

בקיצור, לדעתי אם הקאבס יוותרו עליו הקיץ הוא יחתום בקבוצת NBA אחרת ועוד יגרום לקליבלנד להתחרט.

Comments closed