זהירות שביר!

מתי העונה הזו נשברה והלכה לעזאזל

broken

איך לעזאזל הכל קרה כל כך מהר. אני שואל ברצינות. אל תגידו לי פציעות, זה (כנראה) רק חלק מהעניין. הרי רק לפני כמה חודשים השידוך של מכבי ת"א לגיא גודס נראה אחרת לחלוטין. מה התחולל מאז? ולמה? איך הגענו לנקודה הזו?

האמת היא שאני מרגיש קצת רע בשבילו. עמדת המאמן במכבי ת"א זו כנראה המשרה הנחשקת והקשה ביותר בכדורסל הישראלי, ייתכן שתאמן במשך עשרות שנים ולא תגיע אליה, וייתכן שהנסיבות יובילו לכך שתקבל צ'אנס ממש בתחילת הקריירה (היי עודד קטש).

וגם כשמקבלים את הצ'אנס, אתה אף פעם לא יודע לכמה זמן זה יהיה. האם תהיה "פיני גרשון" או "יעקב אדלר"? או אולי משהו באמצע, מולי קצורין. המאמנים שמגיעים למשרה הזו מתחלקים לשניים, אלה שיקבלו יותר מהזדמנות אחת, כאמור, הפיני גרשונים, הצביקה שרפים והדיוויד בלאטים, ואלה שהצליחו לשרוף את עצמם די מהר ולעולם לא יגיעו לעמדה הזו שוב. את החבורה השנייה אפשר למצוא לפי הפסל של אפי בירנבוים שהוצב מחוץ לבניין המגורים של כולם. יורם חרוש גר שם, ואני חושב שגם שרון דרוקר הצליח לקבל דירה מהעמדה של עוזר המאמן (הישג לא מבוטל אגב). אדלר וקנטי כמובן שם, ילובאץ וספאחיה מקפידים לבקר כשהם בתל אביב.

עודד קטש, הנסיך הנצחי של הכדורסל הישראלי, מהווה דוגמה הפוכה לכל אלה כשהוא פוטר באמצע העונה עם התירוצים של "לא היה מוכן". זה מקנה לו צ'אנס מחודש בעתיד (עוד שנתיים-שלוש ככה).

נכון להיום, גיא גודס עדיין לא עזב או הועזב (ואנחנו ניגע בסוגיה הזו בהמשך), אבל אין ספק שהוא משתייך כרגע, אם יעזוב, לחבורה השנייה של בירנבוים. ובגלל זה אני מרגיש כל כך רע בשבילו. בן אדם "משלם את חובותיו", עובד כעוזר מאמן למשך שש עונות (שתיים בעשור הקודם ועוד ארבע מתחת לדיוויד בלאט), מקבל את ההזדמנות החלומית שכל מאמן מייחל לה ו… פוף. זהו, נגמר, אתה לעולם לא תגיע למשרה הזו שוב. תודה, שלום.

איך לעזאזל הכל קרה כל כך מהר. איפה ואיך לעזאזל זה התחיל?! עזבו אותי מהשטויות האלה שהכל החל בקיץ הקודם או לפני שנתיים בלה בלה בלה. בערב שבו זכינו בגביע המדינה בצורה די משכנעת באולם הביתי של האלופה שבדרך לא שמעתי אף אחד אומר את זה. גם לא שמעתי את זה בשלב הטופ 16 שהיה מכובד לכל הדעות עם ניצחונות על ריאל וברצלונה. זה היה לפני שלושה חודשים? ארבעה? איך הגענו לנקודה הזו שבה אנחנו מסתכלים אחורה על העונה הזו ככישלון שיש להוריד את ראשו של המאמן סטייל משחקי הכס?

ובכן, ישנם מקרים שבאמת קשה לשים את האצבע על הנקודה שבה הכל התחיל, אבל העונה הזו של מכבי ת"א איננה מקרה כזה. אני בהחלט יודע לזהות מתי בדיוק החל הסחרור וכל העונה הזו נכנסה לספירלת כישלונות ללא דרך חזרה. אנחנו בהחלט יכולים לחזור לרגע שבו איבדנו שליטה ולהניח שלו רק הסיטואציה הזו הייתה מתנהלת קצת אחרת, הכל היה נראה שונה לחלוטין.

*

היא אולי נראתה לנו כקבוצה גדולה ומפחידה באותה סדרה, אבל פנרבחצ׳ה אולקר הייתה אשליה אופטית אחת גדולה. כן, הם הדיחו את מכבי בסוויפ, אבל המשך העונה של הטורקים הראה לנו שמדובר בקבוצה רעועה במקרה הטוב. אני חושב שכולנו ציפינו למשהו אחר מז׳ליקו המוערך, אבל זה לא ממש עזר כשריאל מדריד פירקה אותם בחצי גמר הפיינל פור בהופעה עלובה למדי שלהם. ואם זה לא שכנע אתכם, כי הרי מדובר במשחק אחד, באה הקבוצה של השועל הסרבי והפסידה בחצי גמר הפלייאוף הטורקי לקבוצה בשם קרשיאקה.

הנקודה שמעניינת אותו היא הרבע השלישי של משחק מס׳ 1 בטורקיה. מכבי עלתה לאותו משחק עם Swagger של אלופת אירופה, עם מנטליות של we got this. היא נראתה בטוחה בעצמה, היא נראתה כמו קבוצה שיודעת מה צריך לעשות, היא נראתה כמו קבוצה שהבינה לאן פניה מועדות, ואז… האמת, ואז שום דבר לא קרה. המאמן לא הגיב, פנרבחצ'ה סגרה את הפער, צברה ביטחון, וזהו בעצם. שם הסדרה נגמרה, שם העונה כולה הסתיימה.

אני משוכנע שאם מכבי מגיבה אחרת, או מגיבה בכלל (טיים אווט, חילופים, משהו!!! זרוק כיסא על המגרש ותעצור אותם!!!!) ומצליחה לשמור על היתרון שלה עד סיום המשחק, הסדרה מסתיימת אחרת. השבריריות הטורקית שנתגלתה רק אחר כך הייתה יוצאת לאור כבר באותה סדרה ומכבי הייתה גומרת אותם בארץ. במקום זה, ראינו את ההפך.

אותו רבע שלישי. זה הרגע שבו הכל נכנס לסחרור, זה היה השלב הראשון שבו הכל החל להתמוטט כמו מגדל חול שהילדים בונים בים קרוב מדי למים. אם מכבי מנצחת באותו משחק, היא עולה לפיינל פור והנה, העונה כבר לא נחשבת ל״בדיוק מה שציפו ממנה״ כשהדבר היחיד שעוד נותר לעשות זה לסמן וי על אליפות מקומית שלא תרגש אף אחד. העפלה של מכבי העונה לפיינל פור והעונה מתויגת כ״הצלחה״. שנה הראשונה של גודס כמאמן ראשי במכבי ת״א וביורוליג והוא מצליח להעפיל עם קבוצה נחותה לפיינל פור? אין עוד דרך לתאר זאת.

בפיינל פור מכבי הייתה פוגשת את ריאל וכנראה מפסידה לה (אפשר גם להיות ריאליים לפעמים, למרות שיחסי הכוחות לפני שנה היו בערך אותו הדבר). אבל זה כל ההבדל, מכבי אמנם הייתה חוזרת ממדריד כמפסידה, אבל כזו שמשכה את העונה הזו מעבר לציפיות. ובמקום זאת סיימנו את היורוליג בסוויפ משפיל של 3-0. הסיום הזה השפיע גם על ההמשך.

גורל האליפות בארץ בשנה שעברה למשל לא נקבע כשדונטה סמית' עמד וכדרר מחוץ לקשת השלוש עם מחשבון ביד. הוא נקבע במילאנו, בסיום ההארכה מול ריאל מדריד. ברגע שאתה זוכה בתואר כמו שמכבי זכתה ביורוליג, אתה מאמץ הגישה הזו ומתחיל להאמין לה, הביטחון העצמי שלך בשמיים ואתה פשוט יודע שתצליח לנצח משחקים לא משנה מה. פיינל פור במקום סוויפ במכבי של השנה ואני סבור שהיינו עדים לקבוצה אחרת עד לסיום העונה.

לעזאזל איתך רבע שלישי, אני מקלל אותך. ארור תהיה. ארור! הכל בגללך.

(הערת אגב הכרחית: האם המכבי שאני מתאר, זו שהייתה מעפילה לפיינל פור, עדיין הייתה מצליחה לעבור את אילת כששני שחקני חמישייה + השחקן השישי שלה פצועים, כששניים מתוך השלושה האלה הם הישראלים הבכירים שלה והשלישי הוא הזר הכי טוב בקבוצה? אני מאמין שכן. האם הפציעות האלה מהוות תירוץ לכך שהיא לא עברה את אילת בשבוע שעבר? לא)

*

גודס לא הגיב באותו רבע. וזה מביא אותנו לשאלת המיליון דולר של "האם הוא צריך ללכת". מכבי ת"א בינתיים משחקת יפה את המשחק הזה שהוא ממשיך כשהוא גם זה שנתן את התגובה הרשמית להחתמת רוצ׳סטי. ולפני שאביע כאן את דעתי לגבי הסוגיה, אדגיש שאני לא מצפה ממנו להתפטר ולוותר מרצונו על החוזה שלו. אם מכבי (ואני) חושבים שהוא זה שצריך ללכת, זה אומר לפטר אותו ולא לצפות ממנו ש״ייקח אחריות״ (זו המחשבה המטומטמת ביותר שיש, לצפות שמישהו יוותר על כל הכסף הזה בשביל ״כבוד״).

אני מוצא את עצמי חוזר לשיחות רבות שניהלתי עם חברי ע. פרוסנר בקיץ 2013, כשמכבי ת״א הפסידה בהיכל רענן כץ את האליפות המקומית למכבי חיפה. עופר לא הבין איך אני, שעד לאותו הפסד תמיד הצהרתי שמאמן שמפסיד אליפות למכבי ת"א חייב ללכת, פתאום בעד הישארותו של דיוויד בלאט במועדון.

בשני המקרים לפני כן היה ברור לכל שהרומן חייב להסתיים, צביקה שרף מודל 2008 ופיני גרשון מודל 2010. אבל אצל דיוויד בלאט התחלתי לפתע לראות דברים בצורה קצת שונה. ראשית כל, כשזה הגיע לנקודה שחייבים להחליט, פתאום זה נראה קצת מוגזם לפטר מאמן בהתבסס על הפסד במשחק אחד, בחוץ. זו לא סדרה או פיינל פור עם יתרון ביתיות אלא משחק גמר אחד באולם הביתי של היריבה (מי עורך משחק גמר באולם הביתי של אחת הקבוצות?!)

מעבר לכך, גם לפני שהפך לעוזר המאמן של לברון ג'יימס, מעמדו של דיוויד בלאט היה ידוע לכל כאשר גם באותה נקודת זמן הוא היה המאמן הישראלי הטוב ביותר בשוק. למעשה, אם מכבי רצתה להשתדרג באותו קיץ בעמדה הזו היא הייתה צריכה להביא את אטורה מסינה או ז'ליקו אובראדוביץ' או… זהו, והעלויות הכרוכות במאמנים האלה ברורות. כל מאמן ריאלי אחר היה מהווה שנמוך לקבוצה (אם יש כזו מילה). שתי הנסיבות הללו, הפסד בודד במשחק חוץ + שנמוך ברור בעמדת המאמן, הביאו לכך שבפעם הראשונה ב-43 שנים, עדיף היה שלא לפטר מאמן שמפסיד את התואר החשוב בישראל.

ועכשיו גיא גודס, כשההבדלים די ברורים. גודס הפסיד בחצי הגמר, בסדרה, עם יתרון ביתיות, אחרי שהוביל 2-0. שני הפסדים בבית, שלושה הפסדים רצופים. היש גרוע מזה? אפילו אדלר, כלומר קנטי, הפסיד בחוץ (זו הייתה ״נבחרת החלומות״ של אדלר איתה קנטי הפסיד). ולגבי מחליף אפשרי שלו, לא משנה כמה אני מעריך את גודס, הוא לא דיוויד בלאט. אפשר למצוא טובים יותר או טובים באותה המידה, הכל שאלה של האם אנחנו רוצים בכך כרגע.

מכבי לא הולכת להביא מאמן אירופאי בכיר כי היא תעדיף לשלם את הכסף הגדול הזה לשחקנים. כלומר המאמן יהיה גיא גודס או… ארז אדלשטיין? אריק שיבק? מסתובבות שמועות שניקולה וויצ'יץ' דוחף להחליף את גודס והוא רוצה להביא מאמן זר אם יקבל את האישור לכך. בכנות, אני לא יודע כמה הם יהיו מתאימים למערכת כמו מכבי ת״א יותר מגודס (זה והפצע מהעונה של ספאחיה החוצן עדיין לא הגליד לגמרי).

אם אתם מחכים ממני למענה על השאלה שהצבתי מעלה לגבי המשך העבודה של גיא גודס, הנה זה, אני עדיין נוטה לכיוון מאמן חדש. ככה אני, אולד סקול. כשמכבי ת"א מתרסקת בצורה הזו צריך לזרוק למים כמה משקל עודף שרק אפשר. זו דעתי. גם אם ראינו מכת פציעות די איומה ומספיק אופרות סבון לעשור שלם (היי סופו, היי טיוס).

בכל מקרה, כפי שהדברים מתנהלים כרגע, לא נראה שוויצ'יץ' הולך לקבל את מבוקשו, גיא גודס ימשיך עמנו לעוד עונה.

*

אז גיא גודס נשאר. מה עוד מכבי ת"א צריכה לעשות כדי להתאושש מהמפלה המוראלית הזו? ובכן, אתם בטח חושבים שהיא צריכה להשקיע בסגל הישראלי. אם מסתכלים על העונה הנוכחית, בדיוק שם היא נפלה עם הפציעות של פניני ולנ-דס-ברג שהובילו להפסד התואר המקומי (כמו גם ההתעקשות של ההנהלה לא להביא מחליפים ראויים בעלי תעודות זהות כחולות). מה שמכבי צריכה עכשיו זה להביא סגל ישראלי ארוך יותר ובכיר יותר. מכבי ת"א צריכה את גל מקל, ועמרי כספי, ושון דאוסן, ואלישי כדיר, ודגן יבזורי, ועוד ועוד ועוד ישראלים. הדבר הכי חשוב זה להשיב את האליפות ובליגה עם חוק רוסי כל מה שהיא צריכה לעשות זה לאסוף שחקנים טובים עם שורשים יהודיים. נכון?

לא נכון!

בשבוע האחרון, מאז ההפסד של מכבי להפועל אילת וההדחה בחצי הגמר, שמעתי וקראתי מספר פעמים את המשפט "הכדורסל הישראלי ניצח". מסתבר שישנם לא מעט אנשים שחושבים שמכבי ת"א היא לא חלק מהכדורסל שלנו כאן בארץ הקודש. הם חיים במציאות שכשאחת מנצחת, השנייה מפסידה, ולהפך. לגיטימי, זכותם.

אבל אם זה המצב, אל לנו להשקיע יותר מדי מחשבה על האליפות המקומית של הכדורסל שאנחנו לא חלק ממנו. מכבי ת"א צריכה להמשיך ולחשוב אירופה, זו המטרה העיקרית, זה הפרס העיקרי. זו המסגרת שאכפת לנו ממנה, זו המסגרת שאנחנו מתרגשים ממנה, זו המסגרת שבשבילה אנחנו משלמים הרבה כסף על מנויים. מעבר לכך, זו המסגרת שגורמת לנו להרגיש רצויים. מי יודע, אולי אחרי הכל גרייזס צודק ואנחנו רק רוצים חיבוק ושיאהבו אותנו, כי היורוליג עושה עבודה מצוינת בלתת לנו את ההרגשה הזו.

המציאות היא שאליפות בישראל זה אמנם תואר (ותואר זה תואר זה תואר), אבל פחות משמעותי. אפשר אפילו לראות את זה בציטוטים של המנהל של האלופה הטרייה אורי אלון. מכבי ת"א צריכה להמשיך ולבנות קבוצות שיתנו לה סיכוי סביר להגיע לפיינל פור האירופאי, כאשר המטרה הנוכחית היא ברלין 2016. ברגע שאנחנו מגיעים לשם, כפי שכולנו כבר יודעים, הכל יכול לקרות במשחק אחד (תשאלו את צסק"א, הם כבר יסבירו לכם).

אם ניקח על הדרך את האליפות בארץ (מה שאמור לקרות), מה טוב. לא? לא עד כדי כך נורא. קצת צורב ומגרד לכמה ימים, כמו עקיצת יתוש, אבל עובר. זה שווה את זה שפעם בכמה שנים נזכה לחוות את האושר העילאי שבגביע אירופה. אין עוד הרגשה כזו בעולם.

אגב, בדיוק מאותה סיבה אין מה לשבת ולתכנן תכניות גרנדיוזיות לגבי סגל ישראלי שיעזור לזכות באליפות ישראל. בשנה הבאה הפיינל פור חוזר, ואם למדתם משהו ממכבי ת"א, זה שבמשחק אחד הכל יכול לקרות.

יש לו תכנית
אליפות אדומה לירושלים

53 Comments

אבי ח 23 ביוני 2015

היחיד שיכול להחליף את גיא זה ארז אדלשטיין..
מכיר הכל,יודע הכל,ראש כדורסל,והוא יגיע כמו שפיני הגיע למכבי,עם מלא ספקות ובסוף יהפך לצהוב..
אבל ארז לא יגיע עכשיו,כי הוא מאמן נבחרת.
גיא ימשיך,ואם השנה לא תהיה טובה,הוא ימצא את עצמו מאמן ראשל"צ עוד הרבה שנים,וארז יגיע…

Asaf 23 ביוני 2015

אדלשטיין לא יגיע למכבי כי הוא מוקצה שם מבחינת ההנהלה ולאו דווקא בגלל הנבחרת.
מעבר לזה טל אחלה ניתוח , אני חושב שמעבר לקשיים והכשלים חלקם אובייקטיביים כמו פציעות וחלקם מקצועיים הקשורים לתפקוד המאמן הדבר שהכי בלט במכבי הוא אדישות מתמשכת של השחקנים. נראה שבנקודה זו גודס נחל כשלון נחוץ והשאלה היא האם הנ״ל הוא הנקודה המרכזית והמכרעת שצריכה להכריע בהקשר של המשך דרכו,לטעמי אגב לא בטוח

איציק 23 ביוני 2015

גם פיני היה מוקצה… עד שהגיע…

Asaf 24 ביוני 2015

מה שנכון נכון

גיא 23 ביוני 2015

גיא גודס זה הגרסא הישראלית לצאבי פסקואל. שקט, רגוע, מוכשר, לא נגיע איתו לשום מקום.

חיזוק ישראלי זה לא רק בשביל הליגה: זה גם הספסל ביורוליג, רול פליירס ברמה יותר גבוהה ובשאיפה עם יותר אכפתיות מאשר שחקנים זרים. במקום להחזיק את היינס, מעדיף את יבזורי. במקום זרים ומתאזרחים אפאטיים כמו אלכסנדר, פארגו וטיוס אני מעדיף לראות אלף שחקנים עם מוסר העבודה וההאסל של רנדל ולינהארט, במיוחד כשמדובר בשחקנים הזולים יותר שבאים מהספסל – הם צריכים קודם כל להילחם. זה יותר קל כשמדובר בשחקנים שגדלו בישראל ומכבי זה החלום שלהם (כי זה הכי גדול, הכי נוצץ ויורוליג זה פי זיליארד יותר מעניין ומרגש מהדחה מבישה ביורוקאפ).

אורי 23 ביוני 2015

פאסקוואל לקח יורוליג עם ברצלונה ב-2011. וגם כמה אליפויות ספרד שזה לא דבר של מה בכך. גודס עוד לא שם

יואב 23 ביוני 2015

טל,
זה קרה מהר לא מעט כן בגלל הפציעות.
אבל איך אמר לי מכביסט שרוף וידוע על ההדחה מול אילת?
״זה משחק שמכבי לא מפסידה בו, גם אם צריך לרדת לגליצ׳ים״.
והוא צודק. וכאן השבר. לא צריך להתעלם ממנו אלא ללמוד מזה.

ישראל, אוהד הפועל ירושלים 23 ביוני 2015

אני חושב שהגמר של שנה הבאה הוא שוב משחקי בית-חוץ, לא?

יוסי 23 ביוני 2015

פיינל פור שנה הבאה.

יובל 23 ביוני 2015

אני חושב שניתחת יפה מאוד , גם אני חושב שזה הרגע המדוייק בו העונה שלנו התחילה ללכת DOWNHILL.
בנוסף, העובדה שלפני כן ניצחנו קבוצות כמו ריאל מדריד וברצלונה מראה שמישהוא הביא את הקבוצה לשיא מוקדם מדי. והמישהוא הזה הוא גודס. זאת לא פעם ראשונה שזה קורה לו, גם בקבוצות האחרות שבהן אימן הוא מעולם לא עבר חצי גמר.
ועדיין, לפטר את גודס לדעתי יהיה עוול . בעיני זה יהיה להסיר כל אחריות מהנהלה שלא החתימה את טייריס רייס, ARGUEABLY השחקן הכי טוב באירופה, על חוזה חדש רק בגלל פאקינג 100 א' דולר, שנתנה לשחקנים שציפצפו על המועדון כמו סופו וטיוס להמשיך ללבוש את המדים הצהובים, שלא נתנה לגודס את החיזוק שביקש.
ההנהלה יודעת את זה, והחוזים ארוכי הטווח שהם הציעו מאז לסמית', אוחיון, רנדל ולנדסברג זו למעשה הודאה בטעות. זאת לדעתי גם הסיבה שבגללה גודס ימשיך.

יוסי 23 ביוני 2015

לדעתי, נקודת המפנה העונה הגיעה אחרי שתי דקות במשחק הביתי נגד אלבה ברלין בטופ 16, כשהחל ויכוח סוער בין אוהדים שהניפו שלט "מעליב" (galatasacry#) לבין ספסל מכבי.
עד לנקודה זו היינו במאזן 1-5 בטופ 16, במקום הראשון ושבוע אחרי ניצחון סופר-מכביסטי בטורקיה עם שלשת ניצחון של ג'רמי. הוויכוח באותו ערב חמישי נורא הוביל לכך שהמשחק נרדם, האנרגיות נעלמו ומכבי ספגה את אחד ההפסדים המביכים שלה בשנים האחרונות.
מאותו יום הקבוצה התפרקה, לדעתי, ההתקפה נעלמה וההגנה לא הייתה מאיימת. שני היוצאים מהכלל היו בגמר הגביע ובמחזור האחרון בטופ 16, אבל הם לוו בהתפרקויות בבלגרד, בראשון ובגליל, ובהפסדים חד צדדיים לריאל, בארסה ופנר (משחק 2).
יד אליהו הפסיק להפעיל קסמים מאותו משחק, שתי ההארכות במשחקי 3 בארץ ובאירופה הסתיימו בהפסד, גם משחק 5 מול אילת הסתיים בהפסד לא הגיוני מבחינת המועדון.

אם אתה שואל אותי, זו נקודת המפנה בעונה. גודס צריך להמשיך כי למרות שהוא מרבה לקפוא על השמרים, הוא מכין את הקבוצה טוב למשחקים ויש לו מקום להשתפר במכבי, בזכות הסבלנות שמגלים כלפיו.

נדבושקה 23 ביוני 2015

אתה רשמת את התגובה שלך בציניות, כן?

אני רוצה להאמין שאתה לא באמת חושב שקבוצה מקצוענית מפסידה משחק בגלל שבמהלך הרבע ה1 ההנהלה ביקשה מהקהל להוריד שלט, ובתגובה העידוד היה יותר חלש.
אתה נותן הרבה יותר מדי קרדיט לקהל…

נדבושקה 23 ביוני 2015

אהבתי את הציניות שלך יוסי.

כי אני רוצה להאמין שאתה לא באמת חושב שקבוצה מקצוענית מפסידה משחק בגלל שברבע ה1 ההנהלה ביקשה מקבוצת אוהדים להוריד שלט.

יוסי 23 ביוני 2015

זה מה שאני חושב. זה מה שהרגשתי. מול קבוצה אחרת זה כנראה לא היה משפיע, אבל מול אלבה זה התגלגל כמו כדור שלג. המשחק האיטי והעייף התאים להם. לדעתי, מכיוון שהיינו חד משמעית פייבוריטים, המקרה פגע בנו. ניצחון במשחק הזה ויש סיכוי סביר ליתרון ביתיות בהצלבה.
השלט הוא לא הבעיה, אבל הקהל פשוט נרדם, ואתה מוזמן גם לראות את זה בתקציר. סוד כוחו של ההיכל הוא בהגמוניה ובחיבור בין הקהל לקבוצה.

ד״ר א. 23 ביוני 2015

צודק לגמרי, ואפשר להגיד מילה טובה לסשה אוברדוביץ׳ – המאמן הראשון העונה שהבין את הנוסחא לעצירת מכבי.

ישי 23 ביוני 2015

אני רואה שהבנת שהסוויפ מפנר הוא מביך ולא הירואי (בזמנו האשמתי אותך שאתה אדום כי קיבלת את זה בהבנה).
נראה שהקבוצה התפרקה כבר אז, וזה שהיא מדי פעם ניצחה בליגה זה בגלל שהבדלי הכישרון הם באמת עצומים.
בלי הפציעות אולי היינו לוקחים אליפות, אבל כמו שכתבתי בפוסט של גיל, לגודס יש בזה חלק. משום מה בפלייאוף התחלנו לראות את הריי וארד משחקים כשבעונה הסדירה כמעט ולא קיבלו שנייה. גם כהן כמעט לא קיבל דקות. נראה שגודס לא מסוגל לנהל רוטציה מספיק רחבה, ואז במקום לצמצם אותה בסוף העונה, הוא נאלץ להרחיב אותה בגלל הפציעות.

קובי 23 ביוני 2015

מכבי לא צריכה להשתולל,להביא גארד ושתי סנטרים ולצאת לדרך
PG:רוצ'סטי ואוחיון
SG:זר ולנדסברג
SF:סמית ובנדר
PF:רנדל,פניני ושגב
C:זר ופישר

גיא 23 ביוני 2015

רוצ'סטי לא רכז אלא SG

גיא 23 ביוני 2015

פניני לא PF אלא SF, שגב לא מספיק טוב להיות PF שני במכבי. זה סגל שאולי יוכל לדבר חזק בליגה אבל לא שווה יותר מטופ16 באירופה.

קובי 23 ביוני 2015

זה שרוצ'סטי סקורר לא אומר שהוא לא פוינט גארד(שזו העמדה שבה שיחק בניז'ני רוב העונה עד שמקל בא) למרות שנכון שהוא יכול לשחק גם 2,פניני שנה שעברה שיחק 4 כשסופו שיחק 5(המסירות שלו לסופו יחד עם הקליעה שלו היו חלק בלתי נפרד ממכבי של השנה שעברה)בהתחשב בפציעה שהוא עבר שפוגעת הרבה במהירות ובאתלטיות הוא ישחק בעיקר 4 לדעתי
אם כבר שחקן שלא מיקמתי אותו נכון זה לנדסברג שהוא יותר 3 ובנדר שברור שישחק רק לא ברור באיזה עמדה.
בקשר לשגב הוא הישראלי הכי טוב שנשאר מאלה שמתחת לגיל 25(דאוסון,טימור,בלייזר ומנקו חתומים כבר),בנוסף הוא שחקן שהגנתית יכול לשחק במכבי כשהתקפית נכון להיום הוא חלש מלשחק 3(בלי כדרור וקליעה) למרות שנכון שלטובת הקריירה שלו עדיף שישחק כמה שיותר רחוק מהסל

גיא 24 ביוני 2015

פניני שיחק 3 וסמית' שיחק 4. רוצ'סטי רכז בערך כמו שריקי היקמן רכז: לא.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2015

אתה כזה פול אוף שיט. למה לא תיקח אחריות ותגיד בדיוק, אבל בדיוק העונה שלכם הלכה לפח? אתה יודע טוב מאוד על מה אני מדבר – על הרגע שההיבריס עלה לך לראש והחלטת לרדת על כל העולם שטעה לגבי גודס ומכבי הנוכחית.
לא את גודס צריך לפטר אלא את האוהד הספציפי הזה. אבל אם תרצה חיבוק, עליי

טל בן יהודה 23 ביוני 2015

אם אתה מדבר על הטור ההוא (כי אני לא יודע איזה עוד רגע יכול להיות), אז הוא היה מכוון בעיקר על ההחלטה להביא את פיני.
והטור עדיין תקף, בייחוד בהתחשב בעובדה שכולם ציפו שהוא לא יהיה במכבי עד החגים… סטייל ברקוביץ'.

אם לא, רגע ההיבריס עלה לי לראש ברגע שנהפכתי לאוהד מכבי. ככה חונכתי.

ואני בדרך אליך לחיבוק

יוסי 23 ביוני 2015

אגב טל, אם אני לא טועה הבטחת שבסוף העונה תכתוב את סיכום שנתו של עוזר המאמן גרשון. מחכים.

טל בן יהודה 24 ביוני 2015

באמת הבטחתי? אני מאמין לך אם אתה אומר… אבל אני לא זוכר את זה.
בכל מקרה, באמת שאין לי סיכום יותר ארוך מזה:

להציג את המנוי הזה כשאחד הגורמים לעונה הכושלת הזו היא עוד ניסיון לגניבת דעת (ומלכודות קליקים) של התקשורת.
פרשנים ועיתונאים מעולם לא הקדישו כל כך הרבה תשומת לב לעמדת עוזר המאמן אולי בהיסטוריה של הספורט הישראלי.
גיא גודס לא היה אחראי לשום עונה חלשה של מכבי תחת בלאט, וגודס לא אחראי לעונה החלשה הזו.
האחריות היא שלו כמו שאר עוזרי המאמנים במהלך השנים.

בנוסף לכך, אם מישהו חושב שמינוי אחר לעמדת עוזר המאמן היה מביא לתוצאה אחרת העונה, הייתי שמח לקחת את החומר שהוא לוקח. אני פשוט לא רואה את ההקשר.

ולסיום, כל הפרשנים אכן טעו וניפחו. כי כולם ציפו שגרשון יעזוב עד החגים או שיחליף את גודס בהזדמנות הראשונה. אף אחת מהאופציות האלה לא קרתה. פיני שימש כעוזר מאמן, סיים עונה, ועכשיו יעזוב. לא יותר ולא פחות.

גל ד 23 ביוני 2015

המאמן הוא לא הבעיה, הסגל הוא הבעיה. מי שמוכן לקום וליפול על פארגו וסופו ולהפיל את האחריות לכשלונות על המאמן, שיתרגל להפיל את האחריות לכשלונות על המאמן.

זיו 23 ביוני 2015

כל מילה בסלע לגבי המשחק ההוא. מאמן שעומד משותק מול אובדן המשחק והסדרה ולא לוקח פסק זמן, לא עושה איזה חילוף אפילו להכניס את אלטיט כדי שירביץ למישהו ויעשה 3 עבירות בשתי דקות כדי להרגיע את הריצה הוא פשוט מאמן שלא יודע לנהל משחק כמו שצריך. בשביל לשחק עם אותה חמישייה כל המשחק לא צריך קורס מאמנים ומי שאמור להיות מאמן מנוסה יודע ששחקנים שישחקו 35 דקות יתעייפו ויקבלו החלטות לא טובות בדקה 39.

tjs 23 ביוני 2015

למה הפסידו אליפות? זה תמיד אותה סיבה – פציעות. ב- 93 גודס, 08 פייזר, והשנה לנדבסרג, פניני וסמית. פשוט וקל

גיסנו 23 ביוני 2015

הבעיה בעונה הזאת היא שביותר מדי משחקים – התבוסות בדרבי ולירושלים, ההפסד לקבוצה הקרואטית שלא זוכר את שמה ולאלבה ברלין בבית – משחקים שבהם היה נראה שיש שם איזה סבוטאז'. או שביתה איטלקיתץ או שלשחקנים סתם אין זין לשחק כמו שהם יודעים מי יודע למה.

חוץ מזה – צודק.

עובר אורח 23 ביוני 2015

טל, לאור סוף הפוסט שלך פתאום מסקרן אותי משהו – לדעתך, עונת 2008 עם צביקה שרף, נחשבה להצלחה?

טל בן יהודה 24 ביוני 2015

היי עובר אורח,

התשובה לשאלתך היא חד משמעית לא.
שלושה גמרים זה יפה, כולל גמר היורוליג, אבל במכבי סופרים תארים, לא גמרים. והספירה ההיא באותה עונה עומדת על 0.

אם היה לוקח אליפות ו\או אליפות אירופה, זה היה משתנה.
אני יודע שזה נשמע קצת לא קונבנציונלי שההבדל בין כישלון להצלחה הוא משחק אחד, אבל מכבי ת"א זה מועדון לא קונבנציונלי.

holden 23 ביוני 2015

ובינתיים בכדורגל,
איך הנהלת מכבי כאלו פראיירים להעניק ל- "פצוע-האנגלי" ברק יצחקי חוזה לשנתיים?
וואלה כזה פלופ לא זכור לי, אמנם קיזזו לו קצת בחוזה החדש אבל עדיין זה יספיק לו לכמה ישיבות בתי קפה ביהודה -המכבי,
כנראה ליצחקי יש מגנט שמושך אליו אנשים נאיבים שמוכנים להשקיע בו הון תועפות

גיא 24 ביוני 2015

הוא שווה את זה במרצ'נדייז בגדול. קלשבע היה הראשון עם ליין ממותג, יצחקי השני. הוא שם חזק בקטע הזה וכשאינו פצוע (זוכר את החצי הראשון של עונת סוזה?) הוא שווה גולים ורגעי קסם. אתה לא מוותר כל כך בקלות על שחקן כזה, בטח אחרי ששילמת עליו כל כך הרבה ומימנת לו אינסוף משלוחים מנאפיס סניף לרנקה.

היסטוריון של ספורט 23 ביוני 2015

טוב לדעתי נקודת המפנה…הייתה דווקא בניצחונות ובהצלחות הגדלות בתקופת הסיבוב הראשון בטופ 16.
בדיוק כשם שנקודת המפנה אשתקד הייתה באותם תבוסות של נובמבר -דצמבר ואף של מרץ.
העניין הוא פשוט מאד בסופו של יום כל התארים מוכרעים במספר מועט של משחקים בין בליגה בין בפליאוף בין ביורוליג ואפילו בגביע ווינר.
החכמה היא לדעת להגיע לשיא בזמן אחרון ולהפסיד מתי שמותר.
בלאט הבין את החכמה הזאת (ואגב המשיך בה בנ.ב.א …כשבחצי הראשון של העונה הוא עמד על 18-17 שלילי ובפליאוף בלי חצי קבוצה לקח את המזרח בסוויפ).
וגודס לא.
יודעים מה זה לא נכון זה משהו אחר …לבלאט היו את הביצים להפסיד ואף לקבל בראש 30 הפרש מירושלים במרץ…כי הוא ידע שבסוף מה שקובע זה מאי ויוני .
לגודס לא היה את האומץ להפסיד (אולי שכחו להגיד לו שבמכבי הפסיקו לספור הפסדים).
גודס ניצח וניצח וניצח …אבל שילם מחיר יקר הוא שחק את השחקנים השברירים שלו סמית ורנדל כשכמובן גם הישראלים נשחקו יותר מדי.
בלאט אשתקד לא התבייש לשחרר את סמית מהמשחק במוסקבה (ולחטוף שם 35 הפרש).
בלאט ידע לקרטע כל השנה אבל לחבר את הקבוצה בזמן הנכון.
זה לא קרה סתם .זה המעמד והניסיון .
דווקא בגלל זה גודס צריך להמשיך…אולי לא יהיה לו עדיין את המעמד אבל הניסיון בהחלט יעזור.
בקיצור צריך מזל …אבל המזל הולך עם הטובים כאשר אתה שומר יחסית את השחקנים שלך אז הם לא מגיעים עם לשון בחוץ ורגל שבורה למשחקי ההכרעה.
נכון גם בלי זה ניתן להיפצע (פניני למשל וג'יימס שנה קודם לכן ) …אבל יותר מדי פציעות קרו כתוצאה משחיקה ומאמץ יתר (לנדסברג ,סמית וכן החוסר כשירות מלאה של אוחיון ).
בקיצור מאמן במכבי צריך לדעת להשתמש נכון בסגל שלו ולמרות שינוי המסגרות והחוקים לדעת למצוא יציבות מרבית בין ימי ראשון לחמישי.

ועכשיו בקצרה ליתר הנקודות המרכזיות.
1. גודס בעיני צריך להמשיך כי הוא לא היה קטסטרופה וכי מסתבר שבעת הזו אתה חייב לשלם שכר לימוד עם מאמן …והשכר לימוד הוא כאשר הבחור ממונה למאמן ראשי (כנראה שעונות כעוזר לא תורמות וכן לא תרומה של עוזר מאמן בכיר ).
בכל זאת לגודס יש חברון בולט מאד וזה שהוא לא יודע ממש לנהל משחק בוודאי ובוודאי לא משחקים מכריעים .
בעיני זה לא מקרי שהבן אדם תמיד הפסיד חצאי גמר בטח כאשר דובר במשחק אחד .

2. ארז אדלשטיין : מאמין נחמד אבל נראה לי שהפועל עשו לו יחסי ציבור טובים בהרבה ממה שהוא עשה בפועל ?
ממה מתלהבים מרבע הגמר פליאוף עם הפועל תל אביב ? שיבק עשה הרבה יותר שלא לדבר על פרנקו .
בקיצור פרנקו ,שיבק וקטש לא נופלים בעיני מארז.

3. החזון מבחינת סגל מכבי : אני מסכים בהחלט שלא צריך לשים את כל הזיטונים על הישראלים.
אך החזון צריך להיות כזה….
א. הרכב שיכול לרוץ בכל המסגרות פחות או יותר (ככה שיש עניין ללפחות שני ישראלים בכירים אפילו בחמישייה ).
ב. כל שחקן שמשחק בליגה צריך להתאים גם ליורוליג …לא לביא מישהו למסגרת אחת
ג. להציב יעד מרכזי בטיפוח שחקן צעיר אחד כל שנה…ברור לי שיש בארץ כישרונות שיכולים לקבל במכבי 15 דקות (ולו בליגה …אם ניב ברקוביץ יכול לקבל 15 דקות למשחק באילת …גם מכבי יכולה להביא בחור מוכשר כל עונה …בסוף ייצא מזה משהו ).

4. חבל לי שאתה מזלזל מדי בבלאט …אתה קורא כנראה יותר מדי רכילויות מאמריקה.
בשורה התחתונה בלי בלאט קליבלנד לא הייתה מגיע לגמר בכל הכבוד ללברון . (כמובן שזה גם הפוך).
בלאט עשה את עובדתו על הצד הטוב ביותר ובלעדיו זה 4-0 בגמר.

טל בן יהודה 24 ביוני 2015

רק לגבי 4, אני לא מזלזל בבלאט. אני חושב שהוא עשה דבר מדהים.
אני באמת שלא יודע לגבי זה ש"בלי בלאט הם לא היו מגיעים לגמר".

השורה שאתה מתייחס אליה הייתה משהו כמו הפוך על הפוך.
ככה התקשורת האמריקאית (או רובה) מתייחסת לסיטואציה.

פורנוהוליק 24 ביוני 2015

בלאט התחיל חלש כי זו הייתה קבוצה חדשה ולברון נפצע. שום תכנון עומסים של המאמן, לא צריך לקשור לו כתרים מיותרים.
בקשר למה הם היו עושים בלי בלאט – לא יודע, כבר הייתה עונה של קליבלנד בלי בלאט ועם לברון ועם סגל מצ'וקמק להפליא ועדיין הם הגיעו לגמר.

היסטוריון של ספורט 24 ביוני 2015

בדיוק עונה אחת מתוך שבע.
ולכן זה מוכיח שלבלאט חלק משמעותי בעלייה לגמר.
כי לברון בלי בלאט כאמור 1/7 בקליבלנד.
והשנה בטח בסדרה מול שיקגו לא היו שחקנים מדהימים וגם לברון…עשה שטויות לא מעטות ובכל זאת קליבלנד ניצחה.
(בהרבה פעמים מאזן הפלוס מינוס ללא לברון היה טוב יותר מאשר איתו).
בשורה התחתונה ברור שללא שחקן כמו לברון לא ניתן היה להגיע לגמר…אבל גם איתו זה לא מובן מאליו והחלק של בלאט ניכר למי שראה את הסדרות מול שיקגו ואטלטנה …וגם חלקו בסדרה הצמודה הרבה יותר מכפי שהייתה צריכה להיות מול ג.ס ניכר לעין.

יוסי 23 ביוני 2015

הכי מפוכח שלך. הופתעתי!!
לדעתי לגודס מגיע להישאר

מה לא תגיד מזל טוב על אליפות היסטורית?!?

טל בן יהודה 24 ביוני 2015

מזל טוב

the dove 23 ביוני 2015

כפי שכתבתי בפוסט האחרון של גיל שלי לדעתי בשנים הבאות יהיה יותר גרוע: אין עדיין ספונסר, משאירים מאמן כושל וקבוצות פחות בכירות כבר התחזקו בישראלים. והפישרים הקטנים שמנהלים ומחריבים את הקבוצה מחזירים אותנו בזמן של מכבי כדורגל של העשור הקודם: ניהול כושל, מאמן חיפאי אפור, דריקס מנהל קבוצה וזרים סוג ז כמו אמבמה ומארקש.אפילו אוחיון נראה כמו ארז מסיקה

מוטי 23 ביוני 2015

אהבתי את ההערה "מי עורך משחק גמר באולם הביתי של אחת הקבוצות?!" – האם ההערה צינית או שלא היית בארץ ב- 30 השנים האחרונות (פיינל פורים, גמרי גביע, העתקות משחקי צמרת ליד אליהו ועוד ועוד ועוד…)

איציק 23 ביוני 2015

אם לא שמת לב, יד אליהו זה מגרש נטראלי…

bhr 23 ביוני 2015

כל הפסד אליפות של מכבי זאת שמחה כי הגרף מתכנס יותר לכיוון הנורמלי, מאז 2008 מכבי לוקחת אליפות בערך פעם כן פעם לא, זה עדיין הרבה מידי אבל סביר בהתחשב בכך שמדובר בארגון עם מסורת, ניהול מוצלח ותקציב גדול באופן משמעותי מהמתחרים. אז כל המכביסטים אולי לא שמתם לב אבל הבני זונות שינו את חוקי המשחק ושכחו לספר לכם.
חוץ מזה לדעתי שורש הבעייה הוא בתחילת העונה ועיקרה עודף אופוטוניזם וקבלת החלטות לא ערכית בתחילת העונה. לא רוצה לומר 'מוסרית' למרות שזה מדגדג לי בקצה האצבע. ככה זה חוט השדרה קצת פחות ישר והאליפות הרבה יותר מוטה ע"י צירופי מקרים אקראים.
1. הויתור על שון ג'ימס – פאק הוא הזר הראשון שהגיע להיות קפטן שלכם ובחצי שנייה זקרתם אותו.
2. החזרת ג'רמי פארגו – פאק הבן-אדם חתך אותכם והפר חוזה בסיבוב הקודם, שימון נשבע שהוא לא נוגע יותר בשחקן כזה. אם כל זה לא מספיק , מסינה מאמן עם עמוד שדרה זורק אותו לקצה הספסל ובמכבי בנו עליו כהשחקן במקום –
3. טייריס רייס – פאק הוא בדיוק הגרוש שחסר ללירה, הדימנטידיס שעשה את ההבדל בסדרת ההצלבה ההיא. והוא גדל מלמטה אתם נתתם לו את הצ'אנס בקבוצת עילית. כל הכסף של פארגו היה צריך ללכת אליו.
4. מחסור בסגל עם ישראלים שגדלו בארץ – פאק אתם קבוצה שיש לה דנא, לכו על אנשים שמופנם אצלם מה זה הדנא הזה. ה'ישראלים' שלכם ג'ייק כהן, טיוס, לנדסברג הם תכלס זרים. צאו למלחמה עם כל מיני ישראל אלימלך ויוגב אוחיון.

ניר 23 ביוני 2015

בעיניי הבעיה האמיתית היא ניהול ופסיכולוגיה. מה שמכבי תל אביב וההנהלה עשו לגודס זה פשוט סבוטאז'. טיוס ידע שהוא לא ימשיך באמצע העונה כבר, פארגו – חירבנו לו על הראש את רוצ'סטי, סופו גם ידע שהוא לא ממשיך שלא לדבר על היינז. השחקנים אמנם מקצוענים וכל השיט הזה, אבל איזו מוטיבציה יש להם לקחת אליפות כשהם יודעים שהם לא יהיו פה בדיוק עוד חודש?

לסבוטאז' הזה אחראית ההנהלה ובעיקר ניקולא וויצ'יץ', שהוא אולי מנהל נהדר והיה שחקן מוצלח אבל התנהלות אנושית בסיסית ואינטיליגנציה לא היו פה יותר מדי.

נביא בעירו 24 ביוני 2015

מכביסט באבל זה תמיד עניין משעשע, אבל זה קצת חצוף אפילו מצידך:

״(מי עורך משחק גמר באולם הביתי של אחת הקבוצות?!)״

אתה רציני? לא סיפרו לך על הגמר גביע של, אממממ, 20 עונות בין השנים 1972-2000?

נדבושקה 24 ביוני 2015

מה שטל כתב היה בציניות…

עומר ה 24 ביוני 2015

בקטנה, כתבת – "(מי עורך משחק גמר באולם הביתי של אחת הקבוצות?!)". לא שמעתי אף אחד מתלונן שזה נעשה ביד אליהו. ולא רק בפיינל פור. בעבר הרחוק כל סדרות הגמר היו משוחקות ביד אליהו בגלל גודל האולם. אז זה לא היה לא ספורטיבי?

פורנוהוליק 24 ביוני 2015

נכתב בציניות

גלעד 24 ביוני 2015

כמה נקודות:
1. להפסיד סדרה מעמדה של 2:0 + יתרון לקראת הסוף זה האנטי מכביזם בהתגלמותו. להזכירכם – היו שנים שקבוצות בארץ ידעו שלהגיע לדקה האחרונה במשחק מול מכבי ביתרון 4 זה לא מספיק. איזו דרך צריך לעבור כדי שקבוצה תוכל להגיד לעצמה "אבל זה מכבי, נוכל לשבור אותם לפני הסוף"? מה שמדהים זה שפעם זו היתה רוח המועדון, היום כבר אפשר לראות לדוגמא שבשנה שעברה זו כנראה היתה רוח המאמן שעברה למקום אחר [למרות ההשפעה הקטנה ולברון וכו וכו].
2. ההפרדה המלאכותית בין הפסדים בארץ להצלחות באירופה לא יכולה לתפוס לאורך זמן. חלק מ"הניסים" שקורים באירופה מבוססים על רוח מועדון, על בטחון בזה שלא מפסידים ועל המחויבות שנגזרת מההיסטוריה. הרכיבים האלו באים לפצות לפחות בקצת על פיגור תקציבי. ההנחה ה"סבירה" היא שבמשחק נתון מול כל יריבה תהה אשר תהה, להסיטוריה+מחויבות+ביטחון+שמעון על הספסל+טירוף של אוהדים יהיה פקטור מסוים שישים את מכבי לפחות בעמדה של פייט עד הסוף. אי אפשר לבנות אתוס כזה עם מנטליות בינונית בישראל. שחקן לא עושה סוויץ כזה גדול בין יום ב' ליום ה'. כשאתה מתרגל להפסיד אתה מתרגל להפסיד.
3.ואכן, הפסד אליפות במשחק בודד, שמגיע תמיד אחרי שהקבוצה כבר הגיעה לשיא שלה באירופה, הוא דבר אחד. סוויפ 3-0 וקאמבק מטורף בסדרת חצי גמר זה משהו אחר לגמרי. זה אתוס שמתפורר לאט לאט.
4. לא הייתי מוותר כל כך מהר על תארים בישראל. אתם לא כדורגל שיכולים לחיות ביובש, ואירופה – לא הייתי בונה על זה…

טל בן יהודה 24 ביוני 2015

מס' 2 טענה טובה מאד.

ישי 24 ביוני 2015

עכשיו נבחרת ה-3X3 עשתה 0-3 אומלל והכול בגלל מכבי. מתי כולם יבינו שזה טוב שמכבי מנצחת?

זינק 25 ביוני 2015

זה קצת תמים לחשוב שרבע אחד לא טוב, הוא שהשפיע על עונה שלמה.
לצערי, זה פשוט הרבה יותר – מכבי בנתה קבוצה לא טובה.
אני חושב שאם מכבי איכשהו היו מגרדים פיינלפור, זה רק היה עושה נזק כשהחברה בהנהלה היו מתחילים להאמין באמת בכוחות העל טבעיים שלהם.
מעבר לתקלות של תחילת העונה (במיוחד התקלה קטנת המימדים העונה לשם סופו) וסוף העונה הקודמת (איך נתנו לרייס ללכת???), כל גורם במערכת שלא הטיס מכאן את היינס בזמן שעוד היה אפשר, שפיותו מוטלת בספק. שמעתי לא מעט פעמים מגורמים בהנהלה בתחילת הדרך שרייס גם התחיל לא טוב ותראו מה קרה אחרי…. ההבדל העיקרי שהיה אפשר לראות על רייס שהוא שחקן מוכשר ורק שאלת החיבור וההתאמה עמדה בספק. ואילו היינס…. נו שוין.

בנוגע לגודס – מאוד מוזרה לי התמיכה הגורפת שקיבל.
נכון שיש הרבה סיבות מקלות : סופו וההמבורגרים בהתחלה, הדיכי של טיוס, הפציעה של פניני וסילבן, החלפות השחקנים שלא נעשו וההחתמות הבעייתיות. עדיין, מה שקרה בחודשיים האחרונים היה מביש. גם בסגל הקיים על שלל החיסורים מכבי לא אמורה להראות ככה, וזה בהחלט נזקף לחובתו של המאמן.
אני מאוד מחבב את גודס ברמה האישית, אבל אני בספק רב אם יש לו את מה שנדרש להוביל מועדון כזה. בנוסף, אני חושב שניהול המשחק שלו היה רע בחלק לא מבוטל מהמשחקים, ניהול הדקות שלו היה קטסטרופלי (בשביל מה נתנו לאוחיון לשחק בסוף הליגה? לא היה קורה כלום אם היו נותנים לילדים לעלות ולשחק בכל מחיר. מקסימום מקום שני…).
הפחד הגדול שלי היה שהתחליף שתראה ההנהלה לנגד עיניה הוא פיני, וגם לי יש גבולות.

הדבר הטוב היחיד שצמח מההפסד לאילת, הוא שלא נצטרך לחוות את ההשפלה הייתה מעבירה אותנו ירושלים אם היינו מגיעים לגמר.

נולי 26 ביוני 2015

מכבי נענשה על הזלזול בליגה הישראלית ובשחקן הישראלי. לא בטוח שאפשר יהיה לעצור את הרכבת של אורי אלון בשנים הבאות אבל יש לקוות שהנהלת מכבי תפיק את הלקחים הנדרשים ותבנה קבוצה שתתבסס על שחקנים ישראלים מובילים לצד אוחיון. אם לא, התסריט יחזור על עצמו שוב ושוב ומכבי תאבד את ההגמוניה שלה בארץ וירושלים גם בסופו של דבר תעקוף אותה גם באירופה, כי עם האוכל בא התיאבון. מבחינת ענף הכדורסל בארץ זה יהיה מצויין. למכבי ואוהדיה – הרבה פחות…

Comments closed