דו"ח גרדרובה – סיכום ביניים

הגיע הזמן לגשת לדברים החשובים באמת, הלבוש של מאמני מכבי

כשאנחנו על סף תחילת השנה הרביעית של גולדהאר את קרויף, אפשר להסתכל אחורה ולומר שאחד הדברים המפתיעים ביותר במכבי ת״א הוא סוגיית המאמנים. כלומר, זאת אחרי שהסתגלנו לעובדה שמכבי ת"א (שוב) שולטת בכדורגל הישראלי. אם הייתם תופסים אוהד מכבי אי שם ב-2013 ואומרים לו ״שמע, אתם הולכים לקחת עכשיו ארבע אליפויות רצופות״, האוהד הזה היה מחכה שיהודה ברקן פתאום יקפוץ לו מאיזה שיח וילחש לו באוזן ״שלחנו את מושון לאמלל עוד יותר את אוהדי מכבי ת״א המסכנים״.

ואז, כשמושון היה ממשיך לספר לנו ש״ארבעת האליפויות יגיעו מארבעה מאמנים שונים, אחד יברח מטילים, אחד ישתדרג באירופה, ואחד פחות או יותר יפוטר אחרי טרבל", היינו מחכים שיגאל שילון, הבטלנים, אשטון קוצ׳ר ועופר שכטר יצטרפו ליהודה מאותו השיח.

אבל אבל אבל, אם הייתם באים לכל אותם אוהדים צהובים ואומרים להם שבנוסף לצוות זר של עוזרי מאמנים, כל מאמן יביא עימו לבלומפילד גם סטייל אירופאי, אז בכלל היינו, סליחה, הייתי, מתעלפתתתתתתתתתתתתתתת.

איזה מסע נהדר קיבלנו בנבכי עולם האופנה של מאמן הכדורגל האירופאי. לא עוד חולצות פולו גדולות בכמה מידות ומכנסיים משעממים בצבע בז' שהיו צריכים להיזרק ממזמן. המאמנים שג'ורדי הנחית כאן הביאו עימם (לרוב) לבוש מוקפד שדרש תשומת לב מיוחדת, כשחלק מאיתנו ממש נהנה לעקוב אחרי האספקט הזה בטוויטר.

אז לקראת תחילת העונה בה יוקאנוביץ' יפגין סיבובי דאווין על הקווים, בואו נחזור אחורה ונסקור את אלה של אוסקר, פאולו ופאקו.

אוסקר גרסיה. כיאה למאמן הזר הראשון של התקופה, אוסקר לקח את זה לאט, התחיל איתנו בקטנה ולא הביא שינויים קיצוניים מדי. ממש כמו באוניברסיטה, הוא העביר אותנו קורס מבוא. המראה היה סולידי, סוג של זקן צרפתי, כזה שעושה קולות של התפשטות לעבר כל הפרצוף אבל לא מוכן להתחייב על כך, כשמשלימה אותו תסרוקת ברירת מחדל. כזו שאתה מגיע איתה למספרה ואומר "ככה, כמו שזה עכשיו, רק קצר יותר. קצת בצדדים ולהשאיר משהו למעלה, אני לא מתגייס למארינס בקרוב".

Oscar - first - MTA site

כמו כל מאמן שמכבד את מראהו החיצוני, ראינו חולצות פולו במידה הנכונה, חולצות מכופתרות קצרות וארוכות ומעילים שיותר התאימו לחורף האירופאי מהישראלי. אבל בכל זאת, אוסקר גרסיה כן הביא עימו בשורה אחת למזרח התיכון: הג'קט ללא שרוולים.

אהיה כנה אתכם, אני מאד אוהב את הג'קט ללא שרוולים כשניסיתי להתחיל את הטרנד כאן בארץ אבל לא הצלחתי לסחוף אחרי אומה שלמה. גם אוסקר לא. הסיבה שזה לא כל כך הולך בישראל היא שהג'קט ללא שרוולים זה אופנה של עונות ביניים, סתיו-חורף וחורף-אביב ובישראל עונות כאלה לא ממש קיימות. ואף על פי כן, אני מת על זה, וגם אוסקר גארסיה.

Oscar - second - Jacket Pic

מעבר לעובדה שזה פגע בקמפיין האירופאי של הקבוצה, העזיבה המהירה של אוסקר בקדנציה השנייה מנעה מאיתנו עוד חורף נפלא של ג'קטים ללא שרוולים מצידו. מצד שני, אם נהיה כנים עם עצמנו, נצטרך להודות שהעובדה שהאופנה הזו לא תפסה בארץ, גם אחרי שמאמן האלופה בספורט הפופולארי ביותר בישראל הגיע איתה למגרשים, מבשרת לנו באופן סופי שזה נידון לכישלון. חבל.

לסיכום, חוש אופנה טוב יותר מרוב המאמנים האחרים בארץ, אבל הביא חידושים מעטים לכדורגל הישראלי בתחום. מקבל שני איציק זוהרים בעיקר בגלל שנגע בי באופן אישי עם המעילים שלו (מתוך ציון מושלם של חמישה איציק זוהרים).

2zohar

פאולו סוזה. אוי פאולו פאולו פאולו. איזו שנה זו הייתה, בית ספר לאופנה. ואם תרצו, גם בכדורגל. מאיפה מתחילים לנתח את הגרדרובה ואת כל הלוק של החתיך ההורס הזה? כמובן, מהראש. או יותר נכון, מהשיער המושלם שלו. שמעתם? מ-ו-ש-ל-ם-! רעמה כזו מפוארת לא נראתה כאן מאז שסימבה נאבק בדודו הרשע, סקאר.

פשוט תסתכלו על זה, קנאת כל המין הגברי, בכל אורך שלא תעדיפו את זה. אפילו אלי אוחנה לא מסוגל להתמודד עם תסרוקת כזו ואני משוכנע שאם פאולו היה ממשיך כאן לעוד עונה, היינו רואים פרזנטור חדש לחברת הד אנד שולדרס בישראל. התסרוקת הזו כל כך טובה שהיא מזדקנת יותר טוב מכל האחרים, שימו לב לצבעי "מלח-פלפל" המושלמים אלה (הביטוי האמריקאי לשיער שחור-אפור-לבן). ציון 10 מ-10. להסתכל ולאכול את הלב.

Paulo-first-hair

אחר כך, מגיעה אופנה הרבה יותר מוקפדת מקודמו. החידוש הראשון שפאולו הביא עימו היה השימוש התכוף והקבוע לאורך החורף בפריט הלבוש הלוהט ביותר, הצעיף (משהו שהמאמן הבא ישכלל וייקח לדרגה חדשה לגמרי). אחחחח, צעיפים. כל גבר עם חוש אופנה, ולו הקטן ביותר, יודע שהחוק הראשון בחורף הוא זה: "צעיף ישדרג כל לוק שאתה יוצא עימו מהבית ביום קריר וסגרירי" (ואם לא ידעתם זאת, אתם מוזמנים להמשיך להתהלך במכנסי הדגמ"ח הגדולים והקרוקס שלכם ולהרוס לי את הנוף במרחב הציבורי).

Paulo-second-scarf

כמו קודמו, גם הוא הביא חולצות פולו ומכופתרות, אבל הוא לקח את כל הלבוש לרמה אחרת, רק תסכלו איך כל דבר יושב עליו. אם לא מאמן כדורגל, מדובר בדוגמן הבית של Zara. המשחקים מול מכבי חיפה של עונת 2013/14 היו תענוג מיוחד רק בגלל הדו קרב האישי שפאולו ניהל מול אריק בנאדו, המאמן הישראלי היחיד שמסוגל להחזיק מים בגזרת האופנה מול האירופאים של מכבי.

Paulo-third-general

וכמובן, החליפות. עדיין לא הצלחתי לקבל אישור סופי לעובדה הזו, אבל אני משוכנע שלא רק שהן נתפרו במיוחד בשבילו, הן נתפרו עליו. הבן אדם לא רצה אף לא סנטימטר אחד של בד מיותר. הוא עמד, החייט תפר עליו חולצה, ובסוף הערב, פשוט גזרו ממנו את החליפה וזרקו לפח. לא לבש הרבה מהן, אבל כשכן, זה היה בול. הנה תמונה מהצ'מפיונס בשנה שעברה.

Paulo-forth-suit

אגב, רק להמחיש בפניכם את הרמה הגבוהה שלו, אפילו הג'קט ללא שרוולים ישב עליו יותר טוב מקודמו. דאם.

Paulo-fifth-jacket

ועוד אחת אחרונה. רק תסתכלו עליו משלב בנונשלנטיות את הג'קט ללא שרוולים עם הצעיף השיקי המטורף הזה, וסתם כדי למרוח לנו את זה בפרצוף, פאקינג מכנסי ג'ינס. הוא יודע שהוא מתגרה בנו, שיחק עד הסוף את האירופאי שאומר לישראלים "אתם אף פעם לא תתלבשו כמוני". בן זונה אמיתי. מודה שאני מתגעגע.

Paulo-sixth-sob

אבל, אף אחד לא מושלם. הייתי נותן לו חמישה איציק זוהרים אילולא בשלב מסוים החל לזלזל ולהגיע לכל המשחקים עם הטרנינג שכבר הפך למפורסם. אודה שזה היה מתסכל עבורי באופן אישי, בעיקר כי ידעתי למה הוא מסוגל. אבל נראה שלפאולו פשוט נמאס להשקיע בשביל הליגה הישראלית. מצד שני, אם היה בחליפה, הוא בטח לא היה מסוגל לרוץ ככה.

Paulo-seventh-trening

רק בגלל הטרנינגים הוא לא מקבל ציון מושלם של חמישה איציק זוהרים. הנה פאולו, קח ארבעה וחצי:

4halfzohar

פאקו. אם אצל פאולו התחלנו מהראש, אז למה לא אצל פאקו. איך אפשר שלא לאהוב את הזקנקן המוקפד והמטופח הזה, ואני לא מוכן לאשר או להכחיש שאני מת על הזקנקן הזה רק בגלל שזה שיער הפנים היחיד שיש לי כבר מספר לא מבוטל של שנים. הזקנקן הזה כל כך מדויק ש-NASA יכולה להשתמש בו בתור סרגל כשהיא בונה את מעבורת החלל הבאה.

Pako-first-zakan

מעבר לכך, ראינו אצל פאקו המשך ישיר של פאולו, רק הפעם ללא טרנינג שהפציע באמצע העונה (תודה לאל). כמו אצל פאולו, נראה היה שכל דבר נתפר על המאמן הספרדי כשהוא מוקפד בצורה יוצאת דופן, סופר-דופר מהודק עד הפרט האחרון. החולצות פולו, החולצות המכופתרות, החולצות אימון. פאקו אהב להתלבש, והוא אף פעם לא שכח את נעלי העור החומות שישלימו לו את ה-Look.

Pako-second-general

תסתכלו כמה סטייל היה לבחור. הגוון הכחול המהמם, העניבה הצרה הזו, החגורה החומה והמטפחת הלבנה בכיס הקדמי של הג'קט (או מחברת? זה לא ממש משנה). בית ספר לאופנה לגבר.

Pako-third-style

לפני שנקפוץ להענקת הציון, הצעיף. כמו קודמו, גם פאקו הוא גבר שמבין את חשיבות הפריט הזה, כפי שניתן לראות כאן:

Pako-forth-scarf

אבל רגע, זה לא הכל. כמו מועדון אירופאי, מכבי ת"א הלכה צעד קדימה והביאה את הצעיף של מאמן הכדורגל שלה לרמה חדשה. גבירותיי ורבותיי, קבלו את הצעיף האופנתי הממותג שהוצע למכירה בחנות המועדון וקרוי על שם המאמן, צעיף פאקו. כיום אי אפשר למצוא לינק לפריט, אבל האמינו לי, זה היה שם:

Pako-fifth-pakoscarf

הפריט נמצא במגירה שלי, מחכה לימים קרירים יותר.

אחחח כמה סטייל, אין ספק שאנחנו נתגעגע אליך פאקו. כמה איציק זוהרים הוא מקבל? הוא קרוב לפאולו, אבל לא משתווה אליו, ארבעה איציק זוהרים בשבילו. תודה על הטרבל קואץ', הייתה שנה קסומה מכל הבחינות. תבוא לבקר מדי פעם, יש כאן יותר מדי אנשים שצריכים ללמוד ממך.

4zohar

*

לאן פנינו מועדות עכשיו? נדע בטוח רק בעוד כמה חודשים כאשר החורף תמיד נותן הזדמנות טובה יותר להתגנדר ולהפגין שיק. אבל אין ספק שהעתיד נראה חד, עם הרבה שיער פנים.

joka

*

אף אחד מהצילומים כאן לא שלי, וכל הקרדיט הולך לצלמים של אתרי הספורט השונים בישראל: וואלה! ספורט, Ynet, מעריב\NRG, ספורט5, One, ישראל היום, ספורט הארץ והאתר הרשמי של מכבי ת"א. אה, וכמובן שלאח הגדול.

איך דייוויד ווסט מוותר על 10.5 מליון דולר?
כגודל המכה - כך גודל ההשקעה

41 Comments

בלייק 9 ביולי 2015

ועוד אומרים שאין תחקירים בתקשורת הספורט בישראל…

אהד 9 ביולי 2015

+1

ניתאי 9 ביולי 2015

אפשר לסגור את האתר. יותר טוב מזה לא יהיה.

רועי ויינברג 9 ביולי 2015

1+

אהד 9 ביולי 2015

100 שקל על צעיף?!? ועוד עם הלוגו של מכבי עליו?!?

עמית 9 ביולי 2015

געגועיי לקשטן

קורא אדוק 9 ביולי 2015

מעולה!

יניב פרנקו 9 ביולי 2015

לא מבין איך הצלחת לתת לסוזה ציון באזור החיוג של פאקו.
פאקו זה אחד שנכנס לחנות ממוצעת של זארה בתקופת סייל – מסתכל על הפריטים האחרונים שאיש לא קנה והולך עליהם (ורק בגלל שהאיש שמור זה איכשהו עובד) ואל תתחיל איתי על הזקן שלו.

לגביי סוזה – הבן אדם הצליח להתעלות אפילו על טון קאנן.

טל בן יהודה 9 ביולי 2015

כרגיל, כולם אוהבים לרדת על פאקו.
היית משתלב נהדר במקהלת האוהדים המפונקים הצהובים בעונה האחרונה…

אגב, "הפלתי את הכדור" בעניין טון קאנן. הגיע לו אזכור של כבוד.

יניב פרנקו 9 ביולי 2015

פעם חיבבתי מאוד את זארה – אבל קרה להם משהו בשנים האחרונות – בקיצור פעם ב…אני נכנס לראות האם חזרו למוטב ומגלה ש
א' – המידות שלי כבר לא רלוונטיות אליהם (לפאקו כן…)
ב'- שגם אם כבר מצאתי משהו במידה זה כבר לא זה.

ואז אני פותח משחקים של מכבי ורואה את פאקו לובש חולצה שפסלתי.

רטקסס 9 ביולי 2015

סוזה פשוט שופע יותר כריזמה.
פאקו בתכלס מתלבש יותר טוב

אורי 9 ביולי 2015

+1

ארז 9 ביולי 2015

יש תקציר לסטרייטים?

ארז 9 ביולי 2015

סליחה, אמור היה להופיע כתגובה עצמאית…

רוג'רס אהרון 9 ביולי 2015

אחח פאולו פאולו,
יש לציין שבמציאות הוא נראה אפילו טוב יותר וכי הוא מתלבש כך גם כשהוא יורד למכולת.

D! פה ועכשיו 9 ביולי 2015

זה הפוסט הכי טוב שכתבת וכמו שאמרו מעלי, כנראה שגם הכי טוב שתכתוב, פשוט אין לאן לעלות.

מבי צריכים לשדך אותו לעמוד הבגדים באתר ולהתחיל חברת אופנה.

יותם 9 ביולי 2015

המאמן החדש מזכיר לי שילוב של יו ג'קמן וג'רארד באטלר.

תומאס נוימן 9 ביולי 2015

פגעת בול

אריאל גרייזס 9 ביולי 2015

זה דפוק וענק כאחד

ניב 9 ביולי 2015

כל כך נכון.
טל איך זה לדעת שהשיא שלך מאחורייך?

קפטן קוקי 9 ביולי 2015

הייתי רואה אותו רץ בטיילת על הירקון.
אפילו בבגדי ספורט של בני תמותה הוא נראה כאילו יצא מקטלוג.

יואב דובינסקי 9 ביולי 2015

היה שווה לחכות!

גיסנו 9 ביולי 2015

כרגע אני לא יודע אם לצחוק או לבכות.
שברת אותי ב"איציק זוהרים" :D

יואב 9 ביולי 2015

טל,
בין השורות, הבטחת אליפות נוספת.
תודה((:

מאיר (חדש בשכונה) 9 ביולי 2015

ואצל טל הבטחה היא הבטחה….

תורג׳י 9 ביולי 2015

אוהב אותך טל

אלעד כץ 9 ביולי 2015

"הבטלנים" LOL

בלאנקו 9 ביולי 2015

מעולה!

Ivan Pedroso 9 ביולי 2015

אחד הטורים האדירים!

אפשר לעשות טופ 5 או טופ 10 של המתלבשים הכי טובים בקרב מאמני אירופה?

צור שפי 9 ביולי 2015

טור ענק, צחקתי מכל הלב, איציק זוהרים הברקה אמיתית, תקווה רק שלא תגמרו את העונה עם נטלי עטיות.

מעיין אוהד מכבי 9 ביולי 2015

מה שהפגרה עושה לאנשים.
במקרה הזה – משהו משובח. געגועיי לסוזה, בכל אופן, מובן והיבט.

אורליוס 9 ביולי 2015

עושה חשק לקנות צעיף
או לעבור לאירופה

סרינה וולנטינה 10 ביולי 2015

טור גדול!!!!
רק שתבינו איזה ענק היה סוזה – לדרבי ה 2:3 הוא בא בטרנינג כי הוא *ידע!!!* שבסוף הוא יצטרך לרוץ!
הכל היה מתוכנן.

יורם קליין 10 ביולי 2015

מעולה טל.
תיכף מגיע להיכל מנורה המאמן של אלופת איטליה ססארי משהו. המאמן שלה , של אלופת איטליה , יצחק שום לידו דוגמן הבית. הפיל אותו לריצפה. שמנמן לבוש סחבות , מזיע עם כובע משעשע. אלוף איטלקי אבל כנראה גדל ברומניה בחבל טרנסילבניה. טרנסילבניה זה לא הונגריה.

avrum 10 ביולי 2015

אין אין עליך טל .אתה אולי לא יודע אבל יש לך עוקבים ומעריצים גם בקרב ההתיישבות העובדת .אוהב ותמיד מחכה לטור הבא . בתקווה לשנה לא פחות טובה , הצהוב מהקיבוץ

the bird 10 ביולי 2015

גדול טל
אחד הפוסטים אם לא ה (;

edgecator 10 ביולי 2015

לקחתם יותר מדי אליפויות בזמן האחרון. איזה פוסט נראה פה עוד 3 שנים?

ערן (המקורי) 10 ביולי 2015

מעולה!
הערות מקצועיות קלות, כמתחייב ממחקר כה מקצועי ומעמיק:
1) הקרב בין פאקו לסוזה היה צריך להיות מוכרע במשחק יחיד – ראש בראש – עם אפשרות לפנדלים. Too close to call!
2) הסרגל צריך להגיע בטופ לעשרה איציק זוהרים, ולא חמישה. כך ניתן יהיה להשתמש בו בהגינות גם עבור מאמנים ישראלים של "מועמדות לאליפות" (הקיץ). מה לעשות, אנו הישראלים שווים בין חצי לבין איציק זוהר שלם, רק אם קנה המידה גדול במיוחד…

נקבה 11 ביולי 2015

כתבה מצחיקה לאללה, תודה

1. אוסקר? הגבר הכי חתיך שנחת בארץ.
2.פאולו? בהחלט בעל סטייל, גם טישרט דהויה עם קרעים תיראה עליו טוב (אפילו יותר מדיי טוב)
3. רק עכשיו שמתי לב לסטייל של פאקו, בהחלט יודע להתלבש, הוא פשוט לא יפה כמו השניים הנ"ל ולכן שמים לב לזה פחות

רועי 12 ביולי 2015

בקצב הזה באר שבע יקחו לכם אליפות

Comments closed