הקיץ של קרויף

או: איך שמחתם אחרי ההפסד לפלזן

SOJ

התאריך הוא ה-28.7.15, רק לפני חודש, וזה סופסוף קרה. טוב, בעצם, זה לא ממש קרה, אבל באותו הערב, זה נראה הכי קרוב שיכול להיות, עד לאותו הרגע. כלומר, זה סופסוף יקרה. זה היה אמיתי. אנשים יכלו לראות את זה, להריח את זה, לטעום את זה, אפילו לחוש את זה. עזבו את השיר "הנהההה זה מגיעעעעע", כי זה כבר היה כאן, אנשים התייחסו לזה כאל עובדה, הכישלון הראשון של ג'ורדי קרויף, וזה הולך להיות נפלא.

כמה חיכיתם לזה. הביטוי המוכר מתאר די טוב את התחושות של אנשים שהם לא חלק מהאומה הצהובה אחרי ההפסד הביתי לפלזן הצ'כית באותו הערב, 2-1. אחרי שלוש שנים ארוכות (בשביל המון אנשים, יותר מדי ארוכות), אנחנו נחזה בנפילה של ההולנדי, החוצן הקירח שחושב עצמו לחכם גדול עם הכסף הבלתי נגמר של הגאון העסקי הקנדי. הרי "מה החכמה, עם כסף כזה גם אני לוקח שלוש אליפויות וטרבל. וגם מעפיל לאירופה", לא?

הכישלון בקיץ שעבר לא ממש נחשב, היו סיבות מקלות, מלחמה וזה. מכבי ת"א ארחה את המשחקים שלה במוקדמות ב… כנראה שזה היה בקפריסין, מי זוכר. זה לא היה כאן בתל אביב-יפו וזה כל מה שחשוב (והנה נקודה למחשבה בשבילכם, עם כמה שבאזל קבוצה טובה ומאיימת, ומתרברבת בתקשורת על כך שלמכבי לא מגיע להיות בצ'מפיונס, מתוך שלושה ניסיונות, היא עדיין לא הצליחה לנצח את מכבי ת"א בבלומפילד). כמובן שהיה גם את עניין המאמן בקבוצה, המנחוס הלאומי לטילים על תל אביב, אוסקר גרסיה. אי אפשר היה ממש להאשים את ג'ורדי בכישלון להעפיל לשלב בתים באירופה, זה לא אשמתו שהתעקשנו על האדמה באזור הזה, במקום אוגנדה למשל.

אחת הבעיות היותר גדולות של אנשים באופן כללי, היא שאנחנו לא אוהבים שמישהו מנסה ללמד אותנו דברים חדשים שיכולים לעזור לנו. תעזבו רגע כדורגל, אני מדבר על כל אספקט בחיים, עבודה, הורות או אולי סתם תחביב, אנחנו אוהבים לחשוב שאנחנו יודעים הכל והכי טוב. כאשר מישהו שאנחנו לא מכירים בא מבחוץ עם עצות, האינסטינקט הראשון שלנו יהיה "מי אתה בכלל". וכמו שאר החוצנים שהגיעו לכדורגל הישראלי, אף אחד לא רצה לחשוב שיש למישהו כאן בישראל מה ללמוד מג'ורדי קרויף או ממכבי ת"א.

ועכשיו, כלומר בערב של ה-28.7.15, הגיע הזמן, אומרת אימי, הכל כבר היה מוכן. אנשים החלו להשחיז את החרבות, או לפחות את המרית מהמגירה של כלי האפייה במטבח, כי התכנון היה למרוח למכבי ת"א את שלוש השנים האחרונות בפרצוף. מה זו אליפות מקומית, או שלוש כאלה ברציפות, לא ביג דיל. טרבל? פפפפ… די נו, קלי קלות. החכמה זו אירופה, יותר מכך, החכמה זו צ'מפיונס, ואת זה ג'ורדי עדיין לא עשה, וגם לא יעשה. לעולם!!!!!!!!!!!111111 כן כן גבירותיי ורבותיי, הוציאו את הקלשונות ולפידים, הגיע הזמן לרדיפה טובה, אולד סקול ביץ'.

רק שיהיה ברור, לא הייתה לי שום בעיה עם ביקורות על המשחק מול פלזן. אבל שיהיה על ה-90 דקות בבלומפילד, על ההפסד עצמו, על איך הקבוצה נראתה ואיך היא צריכה להראות לקראת הגומלין. אבל לא היו הרבה ביקורות כאלו, זה היה הרבה מעבר לכך, עיתונאים, פרשנים ואוהדים\שונאים החלו בשלב הסיכומים ומסקנות כבר באותו הערב. לא רק שנותר עוד משחק מול פלזן, אלא נותר עוד שלב שלם של פלייאוף. והנה הבעיה, הרצון לצאת בהצהרות והכרזות כשעברנו רק 50% מהמשחקים, אנשים כאן ניסו לתייג קמפיין אירופאי שלם אחרי המשחק השלישי מתוך מינימום של שישה משחקים (נכון לאותו הערב).

כנראה שנתקלתם בזה, אבל רק בשביל הסיכוי שלא, הנה דוגמא מייצגת של הפארודיה שהיוותה אותה יממה שאחרי ההפסד הביתי של פלזן. כן, תגידו לי שזה לגיטימי:

CNSLw4XUcAAvm2-

מעבר לניסיונות המגוחכים (היום עוד יותר) לסכם את הקמפיין האירופאי של מכבי ת"א ולהכריז עליו ככישלון כשקבוצה עברה במינימום רק חצי ממנו, יש את השאלה לגבי טיב עבודתו של הג'נרל מנג'ר, כיצד הוא נמדד. למעשה, ישנן שתי דרכים למדוד אותו, הראשונה היא מבחן התוצאה. חד וחלק, פשוט וקל, ככה אפשר להכריע ולענות בקלות על שאלת הכישלון, כן או לא. אז לפי הדרך הזאת, כולם היו צריכים לחכות עוד שלושה משחקים כדי לשפוט ולהעריך את הקיץ הזה של קרויף. עלה לצ'מפיונס – הצלחה, לא עלה לצ'מפיונס – כישלון (עלה לליגה האירופאית – תלוי את מי שואלים). אבל ב-2015 אין זמן וכולם הלכו על הדרך השנייה, מבחן הדרך.

הטענה של אלה שלא כל כך רצו להסתמך או לחכות למבחן התוצאה הייתה שקרויף בכל מקרה נכשל הקיץ, שכן הוא לא הביא למכבי את החיזוק הנדרש (בואו נסטה לשנייה מהנתיב ונסתכל על הביטוי "חיזוק נדרש", למה הוא נדרש? להעפיל לצ'מפיונס. ואם אני מבין נכון מהיממה האחרונה, זה קרה, אז… המממ… האם הוא הביא את החיזוק הנדרש או לא? מבולבלים? גם אני. בואו נחזור).

האם ג'ורדי באמת סטה מהדרך אותה הוא התחיל לסלול לפני שלושה קיצים? לא כל כך. פעם אחר פעם, ראיון אחר ראיון, ג'ורדי הצהיר כי המטרה היא להביא את הישראלים הכי טובים שיש (מישהו צריך לבדוק האם הוא העתיק מאורי אלון, או ההיפך), כשהזרים הם רק משלימים והמועדון משתדל שלא לשלם סכומי עתק על ההעברות והכסף ילך בעיקר למשכורות. ובכן, מה ראינו בחצי הראשון של הקיץ? ישראלים בכירים כמו אבי ריקן, טל בן חיים ובן שהר חזרו ארצה, שניים מהם למכבי ת"א (אחד ליריבה שלה בצמרת). נראה לי שגם בדרך של קרויף לא נרשמה סטייה חדה מדי.

אין ספק שמכבי לא התחזקה מספיק בגזרת הזרים. או, שוב, אולי כן יש ספק? שהרי איך אפשר להצהיר "מכבי לא הביאו זרים טובים מספיק" אם היא עמדה ביעדים שלה מהקיץ ואף התעלתה (!!) על הציפיות, בטח ביחס להגרלות שקיבלה.

בואו נשחזר את הקיץ הזה האחרון ממש בקצרה. הזרים לא הגיעו, עד אתמול, אבל מכבי כן בצ'מפיונס. בזכות מי? אני חושב שאלו הסיבות העיקריות לכך:

  • ערן זהבי, שמכבי ת"א הגדילה לו את החוזה בתחילת הקיץ.
  • הרכב השחקנים שנבנה על ידי קרויף.
  • המאמן. 180 הדקות מול באזל היו שחמט ענק של יוקאנוביץ' על יריבו, אורס פישר. מכבי ת"א עמדה על המגרש בצורה ממושמעת ואם תרצו, "אירופאית". היא לא העיפה הרבה כדורים בצורה היסטרית, היא לא בזבזה זמן, היא לא ניסתה שום שטיקים. תזכירו לי שוב מי החתים אותו?

אין כאן חכמה בדיעבד אנשים יקרים, אל תטענו זאת לרגע. רק סיכומים, שהרי ידוע שסיכומים עושים בסוף, אחרי ששת המשחקים של מכבי ת"א במוקדמות של הקמפיין האירופאי. ובכן, עכשיו בסוף הקיץ, כל בר דעת יכול לראות שקרויף צלח באיזה מבחן שלא תרצו להעמיד אותו, דרך או תוצאה (אגב, זה היה נכון גם אם באזל הייתה מבקיעה עוד שער אתמול במחצית השנייה).

במהלך השנים כתבתי כאן לא מעט על אלה שמחיילים להפסדים וכישלונות של מכבי ת"א, שזה בסדר וחלק מהספורט, אבל הקיץ היה לנו משהו קצת אחר. הייתה כאן התבייתות על אדם אחד ואז קמפיין התקפי מתוזמן היטב של יותר מדי אנשים, בצבעים מאד מסוימים, שלא אהבו לראות או לשמוע על ההצלחות שלו. זה אולי נשמע כמו תיאוריית קונספירציה, אבל איך אמר צביקה שרף, "זה שאתה פרנואיד, לא אומר שלא רודפים אחריך". כל מי שחיכה להולנדי מעבר לפינה וקיווה שהוא ייכשל, יצטרך לחכות עוד קצת, לפחות עוד שנה. עכשיו, שקט.

*
למרות שהמזגנים עדיין פועלים במלוא המרץ, בטח שבגוש דן, אפשר להכריז שהקיץ של קרויף הסתיים באופן רשמית עם השריקה לסיום ביום שלישי בערב. ואיזה סיום זה היה. תעזבו לרגע את היצרים שהתפרצו מיד אחר כך, אני מדבר על 45 הדקות האחרונות של הקיץ הזה, על המחצית השנייה.

האמינו לי שעד עכשיו אין לי מושג איך הן עברו, ייתכן שיש לי תסמונת פוסט-טראומה. הכל מעורפל, אני לא זוכר בדיוק מה עשיתי ואיך הגבתי לאירועים, רק שהייתה שריקה לפתיחת המחצית, ו-48 דקות מזיעות, מחרידות ומפחידות אחר כך, הייתה שריקת סיום, הנפות ידיים וחיבוקים של כל החברים שצפו יחד המשחק.

המחצית הזו חוזרת אלי בהבזקים קצרים, חלקם ברורים יותר, חלקם ברורים פחות. אני זוכר איזה כדור חופשי של זהבי. אני זוכר איזו יציאה של חואן פבלו שהסתבכה. אני זוכר כרטיסים צהובים לשווייצרים מתוסכלים. אני זוכר את החילוף של טל בן חיים, בעיקר כי אני חושב שלא הייתי מרוצה מכך שיצא מהמגרש. אבל בבקשה אל תסמכו על הדברים הללו שאני כותב כאן, ההבזקים האלה לא לגמרי צלולים.

זה היה גיהינום. לא סתם EZ7 השתמש בסוף המשחק בהרבה מילים שכללו את השורש ס.ב.ל, אנחנו אכן סבלנו. כל מי שאני מדבר איתו מספר לי על הלחץ והעצבים של המחצית השנייה, זו הייתה חוויה לא נעימה עם סוף מתוק. ואני לא רוצה לעבור את זה שוב. טוב נו, אולי באוגוסט הבא.

העניין האירוני אצלי הוא שהייתי שלם עם הפסד לבאזל והסתפקות בשלב הבתים של הליגה האירופאית. באזל קבוצה הרבה יותר טובה מאיתנו. לא קצת יותר טובה או סתם יותר טובה, אלא הרבה יותר טובה, ה-ר-ב-ה. הרבה הרבה הרבה. מלאנתלפים. פשוט אי אפשר להיות מאוכזב כשקבוצה כזו באה ומנצחת אותך, זה בסך הכל די הגיוני ולגמרי הייתי מוכן לתסריט הזה. הצ'מפיונס יחכה עוד שנה, לא אני ולא מיץ' ממהרים לשום מקום.

אבל ככל שחלפו הדקות, המצב המנטאלי הזה שלי הלך ונעלם. בדקה ה-45 הוא עדיין היה שם, אבל אז הגיע הדקה 50, והדקה 55, ועדיין 1-1. ואז נשארו עוד 30 דקות לשריקת הסיום, עוד 25, עוד 20, והנה אני כבר בנקודת האל-חזור. אני כבר לא רואה את העובדה שבאזל הרבה יותר טובים (ה-ר-ב-ה!!!!!!!), כל מה שאני מסוגל לראות זה את שריקת הסיום בעוד 15 דקות והמתח הלך והתגבר, והתגבר והתגבר. מהדקה ה-80 והלאה זה היה בלתי נסבל, לעזאזל עם הליגה האירופאית, אם נספוג עכשיו ראש הממשלה צריך להכריז על אסון לאומי, אני לא יודע אם אוכל לחזור מזה. אי פעם.

ואז, איכשהו, בדרך לא דרך, השריקה. צ'מפיונס.

*

אודה על האמת, אני די מסכים עם הנקודה הרביעית שכתב עמיתי אריאל גרייזס כאן. אם אצטרך לסכם את הדברים שלו במשפט אחד, אז הוא אומר לנו אוהדי מכבי "להתנהג כאילו היינו שם כבר", שכן, היינו שם כבר.

שמחתי מאד עם שריקת הסיום. כאמור, התחבקנו וצהלנו בדירה שבה ראינו כולם את המשחק, אבל ההתפרצות הזו הייתה רגעית, מעין הקלה מהולה יחד בשמחה על כך שהגיהינום הזה אכן סופסוף הסתיים. היה כמובן כיף לגלוש באינטרנט וליהנות ברשתות החברתיות, להלל את ערן זהבי (זה שטל בן חיים שאל את שירלי בר דיין בפתיחת הראיון שלו "איך היה ערן זהבי" היה לא פחות ממבריק מצידו), אבל שם העניין נעצר מבחינתי, זה לא היה למשל כמו זכייה בתואר. בדיוק כפי שגרייזס כתב, אני לא כל כך הרגשתי שמדובר בהיסטוריה, לא של מכבי ת"א או של הכדורגל הישראלי. לטעמי, כהישג למועדון, הזכייה בטרבל הייתה דבר גדול יותר.

אין ספק שההעפלה מול באזל הייתה מרשימה מההפעלה לשלב הבתים ב-2004 מול פאוק סוליניקי, ולכן היא גם הרבה יותר כיפית. הפעם לא היה ניצחון טכני, הפעם לא הייתה הרגשת ביטחון לפני המשחק שזה אצלנו בכיס, הפעם היריבה הייתה עדיפה עלינו באופן משמעותי, הפעם קיבלנו את ההגרלה הקשה ביותר, הפעם היה את העבר מול באזל והפעם זה הגיע אחרי אליפות. מעבר לכל אלה, ההעפלה הזו היא חלק מתהליך בריא וחיובי שנראה שונה לגמרי ממה שהיה כאן בזמנו, ההעפלה שהגיעה באמצע הגלות של נמני, על כל המשתמע מכך. כן, שלב הבתים הפעם הרבה יותר מתוק. אבל עדיין, זו הפעם השנייה, ובהחלט לא האחרונה.

לא היינו כחולמים ולא נעליים, העלייה הזו צריכה להילקח בפרופורציות הראויות. אני לא מגיע לשלב הבתים על תקן תייר עם מצלמה כדי לראות ולהיראות, אני לא רוצה את ברצלונה, מנצ'סטר, צ'לסי, רומא או קבוצות אחרות אטרקטיביות, אפילו אם אלה הדיבורים בקרב שחקני מכבי. אני רוצה את הבית הכי אפור, מגעיל וקל שיש. אני רוצה לסיים במקום השלישי ולהמשיך לליגה האירופאית. או, אולי אני רוצה לחלום על לסיים במקום השני ולעלות לשלב הבא.

מה שכן, ההישג של שלב הבתים הביא אותי לשמוח בשביל כל כך הרבה דמויות בתוך המועדון. אני שמח בשביל מיץ' גולדהאר שהתווה דרך, האמין, השקיע, והנה הוא רואה את התוצאות, גם בזירה המקומית הישראלית, וגם בזירה האירופאית. אני שמח בשביל ג'ורדי שלא זז מהדרך שלו והיא התגלתה כדרך טובה (אין כזה דבר "דרך נכונה", יש דרכים טובות ולא טובות). לא לשכוח בבקשה שבבאזל שיחקו במשך רוב שלבי המשחק תשעה ישראלים על הדשא, בבלומפילד שמונה. מדובר קודם כל בעלייה ישראלית לצ'מפיונס, ללא חסדי זרים סופר-דומיננטיים. רק תזכרו שזה רשום על שמו של ג'נרל מנג'ר זר.

אני שמח בשביל ערן זהבי, שבמקום לצאת לאירופה נשאר במקום שטוב לו ולמשפחה שלו, ובסופו של דבר הצליח להביא את אירופה אליו. השחקן הזה השלים משהו שלא נעשה כאן קודם לכן, הוא סחב על גבו קבוצה ישראלית כל הדרך אל שלב הבתים מול יריבות עדיפות (ב-ה-ר-ב-ה). אני שמח בשביל גל אלברמן שזה מגיע לו, אני שמח בשביל אבי ריקן שטל בן חיים שחזרו לארץ וזה השתלם להם, אני שמח בשביל טיבי, אני שמח בשביל שפונגין. אני גם שמח בשביל טוריחו.

ואני שמח בשביל סלבישה יוקאנוביץ', מאמן שכבר היה עם רגל וחצי בפריימיר ליג (פאקינג מאמן בפריימיר ליג!) ונאלץ להגיע בסופו של דבר לישראל. הנה, המהלך די השתלם והמנהלים של ווטפורד שלא רצו לשלם לו את השכר שדרש יוכלו לראות אותו בימי שלישי\רביעי על מסך הטלוויזיה שלהם כשהמוסיקה של הצ'מפיונס מתנגנת ברקע. אחרי הפרצופים החמוצים במהלך יולי-אוגוסט, היה כיף לראות אותו כה מחויך.

למה אני שמח בשביל האנשים האלה? ובכן מעבר להיותי אוהד של מכבי ת"א, משמח אותי לראות סיטואציה ובה אנשים שממש טובים בעבודה שלהם מקבלים על כך תגמול הולם. זה לא תמיד מסתיים ככה, העולם הוא לא תמיד מקום הוגן, אבל הפעם הוא בהחלט היה כזה. מהבעלים, דרך המנהל וצוות המאמנים ועד השחקנים, זה היה מאמץ מערכתי של כל הנפשות הפועלות בתוך מכבי ת"א, מגיע להם.

אימפריה.

הניצחון המושלם
כולם יודעים מה עשתה מכבי

131 Comments

אחד 27 באוגוסט 2015

טור דוחה ומתנשא, כרגיל. כל פעם שאתה כותב טורים כאלה, של "אמרתי לכם", הקבוצה שלך חוטפת אח"כ. מקווה שזה לא יקרה, אבל זה יקרה. בגללך

חיים הצהוב 27 באוגוסט 2015

אם זה דוחה אותך אז למה אתה קורא את זה? ועוד באמצע יום עבודה?

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

אל תדאג, הוא לא ממש קרא את זה. סתם רפרף על כמה פסקאות בתחילת הטור ומיהר לכתוב תגובה.

יובל 27 באוגוסט 2015

אנחנו אוהדים של מכבי תל אביב, אנחנו מתנשאים, זה הקטע שלנו.

אמיר 27 באוגוסט 2015

כל מילה בסלע

אסף 27 באוגוסט 2015

מה עם פודקאסט? אם עוד לא הוקלט , אשמח אם תביאו את נהג האוטובוס כאורח

מיקיג' 27 באוגוסט 2015

חורג ממנהגי ומגיב על כדורגל. למרות שאיבדתי כמעט כל עניין בענף, ולמרות שאני רחוק מלחבב את הטורים חסרי המודעות בדרך כללי של טל (נו אופנס). הפעם הוא עורר אותי להגיב.
אין לי אמפתיה גדולה במיוחד לאוהדי מכבי תל אביב, מסיבות שונות ומשונות שלא ניכנס אליהן עכשיו. אבל אני חושב שבשנים האחרונות, מי שבא אליהם בטענות על שחצנות, התקרבנות, בכיינות, או כל מקבילה אחרת עושה להם עוול. כי הם אשכרה צודקים, בהתנשאות אבל גם בהתבכיינות, גם אם הם לא מתכוונים לזה.
כמה מהאנשים שמובילים את ערוצי הספורט בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובאינטרנט דנים בהנהלה של מכבי והמאמנים שלה באופן שנע בין חוסר הגינות משווע, דרך מתקפות אישיות חסרות בסיס, ועד אמירת שקרים ממש. לא כולם, אבל אלה שלא עובדים יחד איתם בהנאה רבה.
אני ממרום שנותי, חושב שזו החרפה הגדולה ביותר של עיתונות הספורט הישראלית מאז שאני עוקב אחריה (נולדתי לפני הילדים של חורף 73. תעשו חשבון). והיו חרפות, הרבה מהן.

ר.בקצה 27 באוגוסט 2015

עיתונאי ספורט הוא החוליה החסרה בין האדם לקוף

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

לכבוד בני תבורי ורונן דורפן.

הנדון : הצעה לייעול.

אני מציע כי נתכנס לדיון זריז כשעל הפרק ההצעה לסגור את "דה באזר" במהלך עונות הענפים השונים – נתכנס לדיונים ממצים ביותר על מבחן התוצאה.

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

ואפשר גם לא להסיק מסקנות בחצי הדרך.
למשל, כשאני הגעתי למצפה רמון שבוע שעבר, לא יצאתי מהאוטו ואמרתי "וואו, הדרך לאילת הייתה די קלילה". אני חיכיתי להגיע לאילת כדי לעשות את זה. מוזר, אני יודע…

אבל אם זה ממש קשה, אז אולי צריך לשקול לסגור.

חיים הצהוב 27 באוגוסט 2015

+1

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

אני אציע את זה למנכ"ל אצלינו – במקום לשאול כל שבוע איפה אנחנו בקצב מול היעד השנתי פשוט לחכות לסוף השנה.
זה לא עובד ככה טל – זה ספורט, יש פה מרכיב גדול של אי ודאות וזה שיח שמתרחש כל הזמן .
ושיח לגיטימי מאוד.

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

לסכם (הרבה) לפני הסוף שיח לגיטימי? אנחנו נישאר חלוקים בעניין הזה.

גיסנו 27 באוגוסט 2015

יניב זה שוב מגיע לאותם המקומות כל פעם.
בוא נגיד את זה ככה – נניח שיש לגם משימה בחברה שצריכה להגיע ל 100% עוד חודש. הצפי היה להיות ב 25% אחרי שבוע אבל אתם עומדים רק ב 15%. מה המנכ"ל יעשה?
1) יעביר ביקורת, אולי קצת יצעק, ויחד עם ראשי הצוותים שלו ינסו לחשוב איך להדביק את הפער שנוצר.
2) יחטוף עצבים, ישבור את הכלים ויפטר את כולם כי לא עמדו בתת-תת-יעד.

נדמה לי שאחרי ההפסד לפלזן, עמרי אפק וכתב נוסף בספורט5 כתבו טורים שמנתחים את הכשלון של מכבי במשחק הספציפי, נקודות חולשה וחוזק, ומה מכבי צריכה לעשות לדעתם כדי לצלוח את המשימה בסופו של דבר. גם אורי קופר ב YNET ומישהו בוואלה. זה לגיטימי ומצויין.
על שלמה שרף אין מה להרחיב. משה פרימו פרסם עכשיו טור שכולו פרגון ואהדה בערך לכל דמות במכבי מלבד ג'ורדי קרויף, 3 שבועות אחרי שטען שהקבוצה כשלון טוטאלי.
וכמובן, מספיק שתשייט פה קצת בתגובות לפוסטים – וכאן זו עוד אכסנייה לדיונים יחסית תרבותיים לעומת טוקבקים באתרים, פייסבוק וטוויטר – אנשים זלזלו ולגלגו וחזו תבוסות מפוארות, אז כן, אנחנו שמחים להשתיק גם אותם.
את אלה שאמרו שמכבי לא תשווה את ההישג של חיפה (שתי עליות) בחיים, כי אין מכבי באירופה.
את אלה שאמרו שמכבי לא שווה כלום עד שלא יעשו דאבל ואז יעפילו לצ'מפיונס, כמו שהפועל עשו.

שגיא 27 באוגוסט 2015

אתה באמת לא הבנת למה הוא התכוון?
אין בעיה עם ביקורות לאורך הדרך, אלא עם הקביעה שהדרך והאדם נכשלו לפני שבכלל הגיעו לסוף. זה כמו שיקטלו קבוצה על זה שהיא הפסידה, במהלך מחצית המשחק בו הוא בפיגור 0-1.
הרבה מאד אנשים חיכו לכשלון של ג'ורדי ומכבי ומרוב שהם היו כל כך להוטים וכל כך ציפו לכך, הם לא הצליחו להחזיק את עצמם עד שהוא באמת ייכשל.

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

הבנתי בדיוק למה טל מתכוון – אבל הוא הופך את כולם ל"פרימו".
ועל הדרך עושה אותו דבר שכן הוא ופרימו מתעסקים רק במבחן התוצאה – הרי לא היה צריך "לפטר את קרויף" גם במקרה של הדחה מול מלטה.

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

אולי המחלוקת שלנו נובעת מזה שאני מכביסט ואתה אדום.
כמכביסט, כל מה שחשוב לי בספורט מקצועני זה ניצחונות ותארים.

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

אז אתה פרימו.
אתה לא יודע את זה – אבל יש ביניכם הרבה מאוד דמיון
אולי בגלל זה יש ביניכם את המתח הזה .
שום דבר שחיבוק טוב לא היה פותר

עירן 27 באוגוסט 2015

טל, נסעת באמת לאילת ????

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

:)
נשבע שהייתי שם.
ונשבע שלא חשבתי לעצור במצפה רמון כדי לסכם את הנסיעה

צור שפי 27 באוגוסט 2015

אם ללכת הלאה עם האנלוגיה הזו, נניח שעד מצפה רמון האוטו היה עושה בעיות, נחלש בעליות, מעלה עשן, זולל שמן וכאלה – מן הסתם היית ממשיך בנסיעה אבל גם מקלל את המוסכניק שלא עשה תחזוקה כמו שצריך.

יואב 27 באוגוסט 2015

איזה מוסכניק גרוע היורדי הזה. חושב שאבא שלו זה שומאכר.

סטיב 27 באוגוסט 2015

די להיתמם יניב… אתה והשאר יכולים לדבר ולכתוב עד מחר,ולפעמים אפילו מתפלקים לכם דברי טעם, אבל תמיד תזכרו שאתם בפוזיציית ״המדברים״ וגורדי ודומיו נמצאים בקגוריית ״העושים״,תמיד תזכרו את זה,תכבדו ותביעו את דעתכם האישית (וזה לא שזכיתם במונדיאל או משהו..) ותקבלו כבוד בחזרה.
יותר מדי חכמים בלילה שמונעים מאינטרסים,זה מגוחך בעיננו אוהדי מכבי,אבל למערכת כפי שאתם שמים לב זה לא ממש מפריע להמשיך בדרכה.
יורדי יודע שהוא מחוייב לבוסים ולאוהדים.כל השאר זה אוויר חם

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

מי זה "אתם"

סטיב 27 באוגוסט 2015

אתם זה כל מי שמאמין שהפרחת הדיעות שלו מענינת את הציבור ועושה זאת תחת פלטפורמות שונות.
זה בא ממקום של לכבד את המילה והדיעה הכתובה,זה לא פייסבוק פה

צור שפי 27 באוגוסט 2015

טל – נדמה לי שהיתה נציגות לא בלתי משמעותית לאוהדי מכבי בעליהום על ג'ורדי לפני חודש. אני עצל מכדי להיכנס לפוסטים ותגובות כאן מאז אבל בטוח שאני זוכר טוב וזורק את הכפפה לחרוצים ממני. ביקורת היא חלק מהעניין וחשוב מאוד שההתעסקות לא תהיה רק במבחן התוצאה, מוצלח ככל שיהיה, כי טעויות ואפילו גסות, נעשות גם במערכות המוצלחות ביותר. אני מניח שגם אתה לא חשבת לפני הגומלין בפלזן שנעשו כל ההכנות הדרושות להצלחה באירופה.

לגבי ינוקוביץ' – כל מילה.

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

אכן היו המון אוהדי מכבי שביקרו את קרויף בחריפות אחרי ההפסד הביתי על הקיץ, והאמן לי שהסברתי להם את הדברים שאני כותב כאן בזמן אמת, באותה היממה (זה היה בעיקר בטוויטר. תצטרף, המים שם נהדרים). מעבר לכך, ההבדל בינם לבין האחרים הוא שהם לא חיכו שלוש שנים להתקפות המתוזמנות.

הביקורת היחידה שהייתה לי בשלב ההוא של הקיץ היה על החלפת המאמן. למעשה, אני עדיין חושב שזה היה שגוי לא להמשיך עם פאקו.

yaron 27 באוגוסט 2015

אז תשאל את עצמך למה ג'ורדי החליט להחליף אותו.
לדעתי הסיבה היא שמכבי של פאקו לא היתה יותר טובה ממכבי של סוזה. אני באופן אישי חושב שהיא היתה פחות טובה, אבל הנקודה היא שלא היה שיפור.
ואם מדברים על דרך מול מבחן התוצאה אז ההחלפה של פאקו היא הדוגמא הכי טובה משלושת השנים האלה. ג'ורדי ידע שיש לו הרבה מאוד מה להפסיד ובכל זאת הלך עם האמת שלו.
האמת, אני חושב שאם כבר טעויות, אז להחזיר את אוסקר היתה אחת הטעויות הגדולות שלו.

אורי 27 באוגוסט 2015

אם היינו באוגנדה, אמנם לא היו טילים, אבל היו כמה מכשולים אחרים בעליה לליגת האלופות של אירופה

B. Goren 27 באוגוסט 2015

טל ידידי ורעי, תענוג לקרוא. שא ברכה.

נץים 27 באוגוסט 2015

בני גורן??

דמוסתנס 27 באוגוסט 2015

הטרואומה שהמגיב מעלי העביר בי לא תעבור לעולם. אני מבקש להסירו מהאתר לאלתר.

אסף המושבניק 27 באוגוסט 2015

או, סופסוף אפשר להפסיק לרפרש כאן :)

זזתי לקרוא עכשיו.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

כמו שיניב כתב יש שנים שבהן אתה עושה הכל הפוך ומצליח ( ע"ע מכבי סל לפני שנתיים). וקורדי בנה את הקבוצה לא נכון ( עד ימים אלו עדיין חסר שוער מחליף ומגן שמאלי) ובתנועה ושום הצלחה לא תשנה את זה. ובבקשה לא להביא אשפה כאדונים פרומו שרף ודומיהם כעדות לעליהום. ועוד הערה: באזל אכן יובה ממכבי אבל לא פי מליון. נא להרגע אפילו פקינג ראפיק וינה כמעט עברה את שחטר שטובה מבאזל.

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

"בנה את הקבוצה לא נכון". תוכל לתת לי ראיות מהקיץ לכך?

אוקיי, שוער מחליף ומגן שמאלי, אבל למה לא נכון? על סמך מה אתה מבין שהקבוצה נבנתה באופן שגוי.
אני אוהב ראיות, עובדות, דוגמאות. אתה תצטרך לסלוח לי על כך שאני לא מתבסס על טביעת העין שלך.

הנה הראיות והעובדות שלי: העפלה לצ'מפיונס וניצחון במחזור הראשון של העונה עם סגל משני.

אני ממתין לשלך.

גיסנו 27 באוגוסט 2015

ואולי, כמו שהביאו את דסה ואזולאי רק אחרי שעברו את פלזן והבטיחו מקום בשלב בתים אירופי כלשהו, חיכו לראות אם יגיעו לצ'מפיונס כדי לחשוב על עוד חיזוק? גם תקציבית וגם מבחינת גודל הסגל.
יכול להיות שהקו המנחה היה שלליגה האירופית היו מסתפקים בגיבוי של ילדים כמו שון גולדברג וחביב אוחיון (למרות שישחקו בעיקר בליגה אם בכלל), ושלא בהכרח היו צריכים עוד חלוץ לאור היכולת שזהבי מפגין? ועכשיו כשהעפילו לליגה של הגדולים אז עושים עוד שלב בשדרוג. יכול להיות שלפני 3 שבועות שחקן כמו ראדוניץ' שהחתימו (מבחינת מחיר ומעמד על הנייר, לא יודע איך יהיה בפועל) לא היה שוקל לבוא למכבי?

אפשר למתוח על קרויף ביקורת, אבל אני בטוח שכל צעד שהוא עושה גם מבחינת תוכן וגם מבחינת תזמון הוא מאוד מחושב (אולי חוץ מהסיפור עם רייכרט שקצת הוציא אותו מבאלאנס). ובינתיים כמעט כל פעם שגם אני מתחתי עליו ביקורת, נראה שבסוף הוא יודע יותר טוב ממני, והתוצאות מדברות בעד עצמן.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

1. לגבי שהסגל לא היה מלא לתחילת העונה האירופאית, דבריו של יוקנוביץ' ואפילו קרויף עצמו הם עדות חותכת. זה שהקוביות מסתדרות בסוף נכון כמו למשל לפרגוסון ב99 לא אומר שהכל נעשה נכון. לא מקטין מגודל ההישג אבל אי אפשר שהתוצאה תמחק את הדרך. ומכבי לא היתה מוכנה. ולגבי ראדוניץ, סורי לא נפלתי מהכיסא. לבן בסט יש רזומה הרבה יותר מרשים
לא אומר כלום כמובן

חיים הצהוב 27 באוגוסט 2015

כמה קבוצות באירופה יכלו לומר כשמכבי התחילה לשחק כי הסגל שלהם מלא? כמה קבוצות באירופה (או בארץ) יכולות לומר עכשיו שיש להם סגל מלא?
זה רק עדות חותכת שאנחנו ממהרים להסיק מסקנות

גיסנו 27 באוגוסט 2015

לגבי ראודניץ' לא יודע מה הוא שווה. וכן הרזומה שלו לא מפיל מהכסא – אבל לחלוץ קרואטי גבוה ופיזי עם עבר בבאיירן מינכן תמיד יכול להיות ביקוש במקומות שרמתם דומה לשלנו. עצם ההעפלה כנראה נתן פוש לשני הצדדים ללכת על זה. מה הוא באמת שווה נדע בעוד כמה שבועות.

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

זה בדיוק הדיון.
לקרויף יש יותר מידע ממך על מה שקורה בתוך מכבי ועל ההחלטות שלו – אתה יכול לשפוט רק חלק מהדברים ולגיטימי מצידך לדבר על זה.

ועדיין להפוך אותו עכשיו ליודע הכל רק משום שעמד במבחן המשימה זו פשוט המקבילה של פרימו מהצד שני.

הבוקר בכתבה עם צנציפר קרויף טען שהחלפת מאמן כל שנה מכניסה הרבה מאוד עניין למערכת – אני חושב שזה שזה עובד קיץ אחר קיץ עדיין לא הופכת את זה לפעולה נכונה עבור מועדון כדורגל.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

אם ככה קרויף טען זו חוכמת הבדיעבד כי גרסיה וסוזה הרי עזבו מרצונם

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

בעניין החלפת המאמן, אני חושב שהציטוט הספציפי הזה הוא… full of shit כמו שאומרים.

אני חושב ששנינו נסכים על כך שהדבר הכי בריא למערכת היא יציבות.
חלק מהעניין הזה של "יציבות" הוא בדרך כלל מאמן.

המון נסיבות הביאו להחלפת מאמנים (כשאני לא הסכמתי עם החילוף האחרון והעדפתי שפאקו יישאר בניגוד להמון אוהדים צהובים). אבל אני חושב שאנחנו רואים שכששאר המערכת נשארת יציבה, זה מקטין את הסיכון בהחלפת מאמן. "שאר המערכת" = מנג'ר, עוזרי מאמנים, שחקנים, בעלים וכו'.

לכן החלפת המאמנים לא פגעה במכבי כל כך. למעשה, אחד יוכל לומר הועילה.
כשאוסקר הוחלף בבהלה, הקבוצה לקחה טרבל. עוד מאמן הוחלף, וישנה העפלה לצ'מפיונס.

(הערה אחרונה: אני לא הופך את קרויף ליודע הכל. רק טוען שהוא לא זז מהדרך אותה התווה מיומו הראשון. והנה, זה מצליח לו.
ו… אני חושב שגם יניב יודע שאני טענתי שכל העפלה לשלב בתים הינה הצלחה מבחינתי… והצהרתי על הצלחתו כבר אחרי שעברנו את פלזן)

גיסנו 27 באוגוסט 2015

היות ובינתיים לאורך 3 שנים גם החלטות שלו שלא הסכמתי איתן כמעט תמיד הביאו לתוצאות מוצלחות, אז אני מסכים שאפשר להתדיין אבל אני כן טוען שכנראה שהוא יודע יותר טוב.
לא יודע אם ההתבטאויות של יוקנוביץ' הן אכן בתיאום עם קרויף והברקס על החתמות בא מלמעלה, יכול להיות שזה הסגנון של יוקנוביץ' וקרויף ידע את זה והחליט לזרום איתו בכל זאת. אני לא יודע. אני כן חושב שקבוצה שהצליחה להעפיל לצ'מפיונס מול שתי יריבות טובות יותר, ולחזור מפיגור בסיכום (פלזן) ובכל משחק לחוד (באזל) – אי אפשר לומר עליה שהיא כלל לא מוכנה ו/או נבנתה גרוע.

הציטוט המלא של קרויף הוא "אני מאוד מאמין שכשאתה מחליף מאמן בקיץ, זה גורם למהפכה בקבוצה. פתאום הכל מתחיל מאפס. שחקנים מבינים שהדברים שעשו בשנה הקודמת לא נספרים. אני לא מאמין במהפכה של החלפת 12 שחקנים ביולי. אני אוהב לעשות דברים צעד אחר צעד. אולי אני טועה". וכשנשאל אם לא לקח סיכון כשהחליף מאמן שזכה בטרבל, הוא ענה "כשאתה מקבל החלטות, תמיד יש סיכון. אני מודה שהיה לי הרבה יותר מה להפסיד מאשר להרוויח בעניין הזה, זו האמת. אני לא מפחד ללכת עם מה שאני מאמין בו".

כלומר – ההחלטות שלו מחושבות והוא מודע לסיכונים שהוא לוקח בחלק מההחלטות כגון החלפת מאמן. היות ובינתיים זו כבר עונה רביעית שזה די מצליח (מלבד החודש של אוסקר).

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

על זה שמכבי הצליחה אין ויכוח. על זה שג'ורדי יודע יותר מאיתנו אין ויכוח. על זה שמכבי באה מוכנה לשלושת המשחקים נגד פלזן ובאזל ומקסמה את סגל השחקנים שלה אין ויכוח. ועדיין מכבי באה עם סגל שחקנים לא אופטימלי לפלזן וגם על זה אין ויכוח ומי שאחראי לכך זה ג'ורדי. יש אילוצים והכל נכון אבל לא בהכרח אפ אתה מצליח זה אומר שאתה עושה את הכל נכון

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

אני חושב שזה מסכם גם את דעתי.
קרויף ייחשב בדברי הימים של הכדורגל הישראלי כרפורמטור הגדול ביותר – אין בכלל ויכוח על זה .
אבל אני חושב שהאסטרטגיה שלו לקיץ הנוכחי לא הייתה מספיק טובה – ובגלל שאנחנו עוסקים בתחום עם משתני אי ודאות גדולים ומקריות רבה – זה עבד.
אני זוכר דיונים מקביל על תקופת אלישע (שאני בכלל לא משווה אותו לקרויף) שעשה בשלוש שנים 2 אליפיות וכמעט שלישית והגיע לצמפיונס ועשה הרבה מאוד טעויות.
אני חושב שלקדש רק את מבחן התוצאה זו טעות.
ואני חושב שלהיתפש לפרימואים זו גם טעות.

אני אגיד את זה ככה – ציפיתי מטל לפוסטים במהלך הקמפיין האירופאי – ולא רק לאחד מסכם בסוף.

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

הלו, גם לי מגיע חופש.
מבטיח לא לכתוב רק פוסט סיכום שלב הבתים.

וכפי שציינתי, הביקורת העיקרית שלי לקרויף הקיץ הייתה על אי השארתו של פאקו.
ספק אם היית שומע ממני כל מיני תלונות על מגנים, חלוצים ושוערים כמו שאר אוהדי מכבי. בעצם, לא שמעת את זה ממני בטוויטר.

funfun 27 באוגוסט 2015

טל – כאב לי על פאקו מאוד אבל בדיעבד, מדגיש שוב בדיעבד, הוא יצא מלך. לא פחות
הרי אין לך ספק שההרזומה של יוקאנוביץ' מרשים משל פאקו נכון?
הטענה שלך בעיקר נובעת מהזמן המועט שנשאר למאמן חדש להסתגל למערכת של מכבי לפני המשחקים במוקדמות הצ'מפיונס – לגטימי יש לומר
ולי , ואני משתדל להיות כמה שיותר צנוע בעניין הזה, עדיין יש טענות לסן ג'ורדי על הסגל. קרלוס צריך ללכת וגם החלוץ (כן כן צריך לתת לו זמן ולראות אותו ובלה בלה בלה) שהוא הביא לנו זה לא משהו שלא ראינו כאן בארץ (משהו בין קוביקה לפרחונקובס)וחבל…
מצד שלישי – אין ג'ורדי ויי טראסט!
פסוט גדול טלב"י – נגעת בנקודה מעולה והכתבה שצטטת של הגאון מאגד\דן לדעתי עולה על הכתבה של אותו גאון על אוסקר לפני 3 שנים. לא פחות :-)
הגיע הזמן להינות מהעונה הזו- יאללה אירופה אנחנו באים לשופינג

גיסנו 27 באוגוסט 2015

לא אופטימלי – נכון.
ההבדל, לפי מה שאני מבין מדבריו של קרויף באותו הראיון, הוא שאני מאמין שהוא בחן אופציות והעדיף, בהתאם לשחקנים פנויים בשוק ולקחי עבר, שלא להביא שחקנים בכח אם הם לא מהווים שדרוג מספיק לסגל הקיים.
ההבדל העיקרי לדעתי למה ג'ורדי נחשב מוצלח בהרבה מאלישע, היא שאצל חיפה לא היה נראה שיש התקדמות כלשהי או איזושהי בנייה מושכלת על גבי ההצלחות. שהקבוצה מתקדמת משנה לשנה. ואז מכרו חלק מהשחקנים, חלק אחר סיים חוזה, וחיפה עדיין מחפשת את עצמה מאז.
הרשה לי להמר שגם אם מכבי הייתה מוכרת את זהבי בסופו של דבר, היא לא הייתה נופלת למקומות שחיפה נפלה אליהם.

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

הכנסתי את אלישע לפה כי אני חושב שזו דוגמא מצוינת למה מבחן התוצאה אינו מספיק.
לא כי אני חושב שקרויף הוא האלישע של מכבי.

חיים הצהוב 27 באוגוסט 2015

כשנגמר המשחק הרגליים שלי רעדו ממאמץ כאילו אני רצתי, אי אפשר להסביר את התחושות שהיו במגרש ואת סף העצבים שהיה ביציעים.
אחרי שהפסדנו להם פעמיים וכמו שטל אמר הם באמת קבוצה הרבה יותר טובה, לעבור אותם זה היה פשוט התעצמות חושים שאולי חוויתי רק בשער של זהבי בדרבי אבל במשחק זה היה למשך 90 דקות, בחיים לא סבלתי ככה.

באשר לעיתונות הספורט, כבר מזמן איבדתי כל תקווה להגינות מקצועית או לסתם מקצועיות, כיום עיתונות הספורט עסוקה בעיקר בלמצוא דרכים לרדת יותר נמוך מהאודים, אני חושב שהדוגמא הכי טובה לרמת העיתונות הייתה בתקופה שצ'צ'נים הגיעו לביתר, כשהם חתמו הכותרת בוואן הייתה כזו- שחקנים מוסלמים חתמו בביתר ובתת כותרת היה רשום- לאור מקרי העבר נותר רק לראות מה אוהדי ביתר מתכננים לעשות עכשיו.
קודם כל מה זה משנה שהם מוסלמים? למה יש לעיתונות את הצורך הזה הדגיש את עניין הדת ולגרור לאלימות? אני משוכנע שבלי הכותרות המפוצצות על הצ'צ'נים הם היו מתקבלים הרבה יותר טוב.

ניב 27 באוגוסט 2015

אתה טועה טל, תפקידו של פרשן הוא להגיד את מה שהוא רואה כרגע ולחזות את העתיד למיטב הבנתו והשגתו. פרשן לעולם לא יכול לטעות כי הוא בסה"כ אומר את דעתו העניינית, המעניינת והמשכילה, שמבוססת על דעתו האובייקטיבית. לכן כל שעליו לעשות זה לרחוץ את כפיו במסגרת אמת דיברתי, דברי אלוהים חיים.
כשהוא טועה כמובן שאין לנזוף בו, לשמוח לאידו או חס וחלילה להעבירו מתפקידו כי מה רוצים ממנו הוא בסה"כ בנאדם וכידוע הנבואה ניתנה לשוטים (אנחנו כמובן השוטים והם נביאי השקר).
תכלס צריך לייבא עורכים ראשיים מחו"ל, מצידי שהכתבים יתבססו על שלד ישראלי.
רק שמישהו יכניס קצת אתיקה, מקצועית, מצוינות.

ניב 27 באוגוסט 2015

אתה טועה טל, תפקידו של פרשן הוא להגיד את מה שהוא רואה כרגע ולחזות את העתיד למיטב הבנתו והשגתו. פרשן לעולם לא יכול לטעות כי הוא בסה"כ אומר את דעתו העניינית, המעניינת והמשכילה, שמבוססת על דעתו האובייקטיבית. לכן כל שעליו לעשות זה לרחוץ את כפיו במסגרת אמת דיברתי, דברי אלוהים חיים.
כשהוא טועה כמובן שאין לנזוף בו, לשמוח לאידו או חס וחלילה להעבירו מתפקידו כי מה רוצים ממנו הוא בסה"כ בנאדם, יצור סובייקטיבי וכידוע הנבואה ניתנה לשוטים (אנחנו כמובן השוטים והם נביאי השקר).
תכלס צריך לייבא עורכים ראשיים מחו"ל, מצידי שהכתבים יתבססו על שלד ישראלי.
רק שמישהו יכניס קצת אתיקה, מקצועיות ומצוינות.

ירושלמי 27 באוגוסט 2015

מודה שהתחלתי בלי לראות מי הכותב, וכבר בשורה השלישית ידעתי שזה טב"י.
סגנון מתנשא של "מגיע לי", "אנחנו יותר טובים", "נדחוף לכם את זה לפנים", וכמובן "מוות למלעיזים" מבית היוצר של "פרימו שתחנק, שליימה אתה הבא בתור".
(הכל בהומור כן?)

באמת מגיע לכם, תהנו, אני מפרגן ושמח בשבילכם.
אבל קשה לי עם זה שאתה שמח בשביל שכירי החרב שהעדיפו לחזור לארץ במקום לשבת על הספסלים בשוויץ בליגה האנגלית השניה, באותה מידה שאתה שמח בשביל שחקנים שכבר כמה שנים נותנים את הנשמה בשביל הקבוצה כדי להשיג את המטרה והם אלה שבעצם מרכיבים את המכונה (מה שמצחיק זה שהם אלה שאין להם מענק עלייה!).

אזי 27 באוגוסט 2015

ערן זהבי דאג בשנה שעברה שלכל שחקני הקבוצה, מקטן ועד גדול, יהיה את אותו מענק עליה לצ'מפיונס ליג.

סחבק 29 באוגוסט 2015

למיטב ידיעתי גורדי הוא זה שיישר קו בסוגיית המענקים וקבע שכולם מקבלים את אותו הסכום.

שגיא 27 באוגוסט 2015

כל שחקני הסגל יקבלו מענק ועד כמה שאני הבנתי הוא יהיה זהה לכל שחקן ושחקן.

ירושלמי 27 באוגוסט 2015

אני הבנתי שיש 2 דרגות מענקים.
מענק למי שאין לו סעיף בחוזה, 150-200 אלף ש"ח.
מענק למי שיש לו סעיף עלייה לצ'מפיונס, וזה בעיקר אלה שהגיעו לאחרונה.

אם אני דסה, אזולאי, בן בסט, ריקן או ורמוט, אני לוקח את הצ'ק מחזיר אותו למיץ' ואומר תנו אותו לזהבי.

שגיא 27 באוגוסט 2015

נראה לי שיהיה לך הרבה יותר קשה לעשות את זה כשיהיה לך צ'ק אמיתי כזה ביד ;)

דניאל 27 באוגוסט 2015

חבל על האנרגיה שלך מעדיף את הכתיבה שלך שבאה מאהבה ולא משמחה לאיד

בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים 27 באוגוסט 2015

מסכים

אהד 27 באוגוסט 2015

קצת ארוך אז רפרפתי. בכל מקרה, דבר אחד קפץ לי – עניין האדרת באזל. קבוצה טובה כן, אבל חשוב לציין שהיא ממש לא מאריות אירופה. למעשה, היא אולי ובמקרה הטוב מהדרג השלישי באירופה. אז כמו שאין צורך להאדיר את זהבי סתם (הוא שחקן אדיר, אבל שמעתי כבר כמה מאוהדי הקבוצה שמשווים אותו לברקו, בניון ורביבו), אין צורך להפוך את ההישג היפה של מכבי מול באזל לאיזה מיתוס. היא לא עברה את היונייטד, גם לא את שאלקה ואפילו לא את ויאריאל או ספורטינג.

* הכותב מפרגן למכבי ת"א ולאוהדיה.

רפאל 27 באוגוסט 2015

הלוואי עלינו שנצליח להתחרות עם איטליה במוקדמות המונדיאל ( מישהו אמר קאמבק מול ווילס כבר עכשיו? )
ואז נגיד שמזמן הם לא אריות ועשינו מהם הרבה יותר ממה שהם שווים…
חשבתי על זה גם- לא רוצה להגיד בקול כי אז יאשימו אותי בנטיות ירוקות ( שזה נכון, כשהם באירופה או במאבק על מקום רביעי מול בית"ר… )
ההרגשה לפני פלזן ובטח באזל היתה דומה בזמנו למפגש של חיפה מול ליברפול.
כלומר- נתפס אז שחיפה בטח אנדרדוגית,אבל עם עמידה נכונה וקצת מזל אפשר להתחרות ואולי להפתיע למרות שזו ליגה פי מאה יותר טובה והמשחק קריטי הרבה יותר לאנגלים.

מצד שני- בתכל'ס, מעדיף לכבד את היריבות כמה שיותר אם זה עוזר להגביר את הסיכויים.
ראית איך הגיעו רק 15 אלף צופים בבאזל… הם זלזלו באלופה הישראלית, קיבלו על הראש.
יכול להיות באמת שעדיף ככה אם זה מביא אותנו לשחק יותר טוב.

שי 27 באוגוסט 2015

באזל דורגה לפני המשחק במקום ה16 בדירוג אופ"א. מכבי לפני המשחקים עם באזל במקום ה104. אז יכול להיות שהדירוג לא באמת משקף הכל, אבל הדירוג, ההבדל בתקציב, הרקורד… יאללה. מספיק עם הטרנד של הקטנת באזל. מכבי הצליחה לגרום לה להיראות קטנה יותר, בתוספת של הרבה מזל והרכב חסר, ואחד (3) זהבי.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

הדירוג של מכבי ריאלי מבחינת חוזק היא בערך 150 באירופה. בזל אולי 60
אבל זה היופי בנוקאאוט

אהד 27 באוגוסט 2015

רומניה מקום 7 בדירוג פיפא. רק אומר.
אין פה שום עניין להקטין את באזל, רק אנא בואו לא ננפח אותם יותר מדי, שזה בדיוק מה שעושים עכשיו חלק מאוהדי מכבי תא.

חיים הצהוב 27 באוגוסט 2015

באזל זו הקבוצה הכי חזקה שקבוצה ישראלית עברה במפגש כפול.
צ'לסי בזמנו היו קבוצה מאוד בינונית והרבה יותר חלשה מבאזל

היסטוריון של ספורט 27 באוגוסט 2015

באזל קבוצה של פעמיים שמינית גמר האלופות. ועוד רבע גמר הליגה האירופאית לפני שנתיים.
באזל קבוצה שהדיחה את ליברפול אשתקד.
היא בסוף דרג שני תחילת שלישי של אירופה.
לדעתי היא טובה מאולימפיקוס למשל .

pingpong 27 באוגוסט 2015

או מאיינדהובן

בלייק 27 באוגוסט 2015

באזל הגיעה ב- 2013 לחצי גמר גביע ליגה אירפית (ולא רבע הגמר), היא הודחה על ידי צ'לסי.
עונה לאחר מכן היא הראתה שהיא השתפרה גם בזה כשניצחה את אותה צ'לסי פעמיים בליגת האלופות.
באזל לא סתם העפילה מבתים בליגת האלופות:ב- 2012 וב- 2015 היא הגיעה לשמינית גמר ליגת האלופות. ב- 2012 העיפה את מנצ'סטר יונייטד וב- 2015 את ליברפול.

אפשר לקרוא לזה דרג שלישי, אפשר להגיד שריאלית זה מקום 150 (לא מבין את החישוב, אבל נניח) – זאת קבוצה מנוסה, בעיצומו של תהליך הפיכה לאימפריה אירופאית בקנה מידה בינוני. אני מניח שב- 150 הקבוצות העדיפות על באזל (או אולי 149) אי אפשר לצפות שכולם יגיעו לליגת האלופות. הרי מה אשמה טוטנהאם או ליברפול שבליגה שלהן משחקות יונייטד, צ'לסי, סיטי וארסנל?
באזל עוברת את יונייטד ואת ליברפול בליגת האלופות, אבל היא פחות טובה מקבוצות שסיימו אחריהן באותה ליגה?

לא ניתן היה לצפות שהקבוצות האלה כשמגיעות לליגה אירופה לפחות יצליחו שם יותר מבאזל? אז נכון, יש כמה שהצליחו – סביליה, אתלטיקו וגם בנפיקה. נוסיף אותן לטופ 16 של ליגת האלופות (שבאזל היא חברה הגיונית בה), למה טוטנהאם או ליברפול לא מצליחות כמו באזל בליגה אירופה ב- 5 השנים האחרונות?!? למעשה טוטנהאם ובאזל נפגשו ברבע גמר ליגה אירופה, באזל ניצחה בפנדלים (4:4 בסיכום שני המפעלים). זאת סתם דוגמה. אגב, גם בגרמניה יש אולי 2 קבוצות טובות מבאזל (חוץ מבאירן ודורטמונד של השנים האחרונות).
באזל מדורגת 16 באירופה. המיקום האמיתי שלה (על ציר של 5 שנים פחות או יותר) הוא כנראה באזור ה- 25-30.
אני מוכן לשמוע על קבוצות שמבחינת מישהו כאן עדיפות על באזל והן באזור המקומות 40-50 באירופה, למשל. לזרוק מספרים זה קל, חבל שאין מספיק קבוצות למלא את המספרים האלה.

ועוד משהו, באזל היא הקבוצה הטובה ביותר שקבוצה ישראלית עברה בדרך לליגת האלופות. הרבה יותר מרד בול זלצבורג שהודחה על ידי הפועל וחיפה. שוב, כל מה שצריך זה להסתכל על ההישגים באירופה לאורך השנים בהן הקבוצות השתתפו במפעל, ואת מי כל אחת הדיחה.

בלייק 27 באוגוסט 2015

* שמתי את הדירוג של מכבי במקום באזל. האתגר החדש: המקומות 30-50 שעדיפות על באזל. מה הן עשו באירופה? מה הן עשו מול קבוצות כמו יונייטד, ליברפול וצ'לסי?

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

יש הבדל בין נוקאאוט לליגה. הליגה ההולנדית או אפילו הבלגית עולה על השוויצרית ולכן לא יודע אם באזל בהרכבה הנוכחי טובה איינהורן, סיכוי קטן שהיתה מסיימת לפניה כמו לפני ליוורפול למשל שאותה עברה בסוג של נוקאאוט בשנה שעברה

בלייק 27 באוגוסט 2015

יש הבדל, אבל אם שנה אחרי שנה באזל עוברת קבוצות שאיינדהובן ואייאקס לא מצליחות, יש כאן יותר מרמז…
חוץ מזה שבאזל הדיחה את יוניינטד וליברפול בשלב הבתים, ולא במפגשי נוק-אאוט.
הליגה השוייצרית לא מאוד חשובה לעניין הזה כי באזל היא הרבה מעל הליגה השוויצרית.

גיא זהר 28 באוגוסט 2015

ליגה אירופאית לא מהווה עבור רוב הקבוצות צה"ל יכול הגדולות פונקציה בגלל שאין הנ הרבה כסף ויוקרה ולכן הן עולות בהרכבים משניים. כתבתי מאין נוקאאוט כי לודוגרץ וריאל לא היו פונקציה. יש רק שתי קבוצות טובות מבאזל בליגה הגרמנית? אתה לא רציני. ברזל במקרה הטוב מקום שמיני. מכבי לשם השוואה לא בטוח ששורדת. אתה רוצה חישוב? בבקשה. לדעתי באזל לא מסיימת לפני מקום שמיני בליגות אנגלית, גרמנית, ספרדית, ולא לפני מקום חמישי האיטלקית וצרפתית ויש עוד לפחות 10 קבוצות הליגות רוסית, הולנדית, פורטוגל, אוקראינית שטובות ממנה. אני לא בטוח שהיתה לוקחת אליפות בתורכיה או ביוון. הגענו לסביבות מקום 45 50 ואני עדין

בלייק 28 באוגוסט 2015

קבוצות במקומות 5-10 (תלוי מי זוכה הגביע), לא משקיעות בליגה אירופה? על סמך מה אתה חושב ככה?
כל מבחן אוביקטיבי של באזל מול יריבות מהליגות האלה אתה פוסל בתירוצים שונים ומשונים.
באזל מנצחת את צ׳לסי פעמיים בליגת האלופות, מדיחה את יונייטד ואת ליברפול. אבל היא לא ברמה של טופ 8 באנגליה ובגרמניה? אין בזה הרבה היגיון בעיני, חוץ מניסיון להקטין את באזל. באזל מיצאת שחקנים לצ׳לסי, באיירן מינכן, היא זוכה בקלות באליפויות בליגה שלה ומהווה כוח אירופי משמעותי. לא רואה קבוצה טופ 6 באנגליה, גרמניה, איטליה מצליחה להשיג רבע ממה שבאזל משיגה (טופ 6= מקום שישי ומחזיקות גביע מפתיעות). בספרד כן. קבוצות גרמניות שהן לא באינרן , דורטמונד ווולסהורג אולי מפסידות בשנים האחרונות גם להפועל וגם למכבי…

גיא זהר 28 באוגוסט 2015

באטה בוריסוב העפילה שלוש פעמים רצוף וחמש בכלל לשלב הבתים שזה חמש פעמים יותר מטוטנהאם אז היא קבוצה טובה ממנה? ההישגים של באזל בשנים האחרונות טובים משל הסיטי אז טובה ממנה? באזל קבוצה טובה ואף אחד לא מגמד אותה ובכל זאת ראינו מה עשתה לה קבוצת דרג שני כמו פורטו. מכבי עשתה הישג מרשים אבל קצת פרופורציה

בלייק 28 באוגוסט 2015

שלא תבין אותי לא נכון, לגבי מכבי – אני די מסכים איתך. היא לא קרובה לרמה הזאת (של באזל), משחק הקרבה, ריכוז, קצת מזל (כמו ההחמצה של יאנקו בבאזל) ואחד זהבי הביאו לעליה של מכבי.

בלייק 28 באוגוסט 2015

אתה יכול לחזור לדוגמה של באטה, שפה ושם גם מוציאה תוצאות בודדות מאוד מפתיעות (לא עצם ההעפלה דווקא, אלא בשלב הבתים). אבל באטה לא מדיחה קבוצות צמרת בפרמיירליג, ולכן ההשוואה לטוטנהאם קנטרנית ובעיקר כאילו מקטינה את התגובות שלי. באזל הדיחה את טוטנהאם ברבע גמר ליגה אירופה והדיחה קבוצות פרמיירליג טובות מטוטנהאם בשלבי הבתים. אז כן, באזל עדיפה על טוטנהאם, אולי באותה רמה בערך.

גיא זהר 28 באוגוסט 2015

לא במקרה התעלמת מהדוגמא של סיטי. הרי ברור שהשיטה, במיוחד מאז מסלול האלופות, לא משקפת את הכוח האמיתי ולכן הבאתי את דוגמת באטה. הרי אין סרט שבאזל תסיים לפני טוטנהאם בליגה האנגלית. השיטה + חולשת הלגה עובדת לטובתה בדיוק כמו שעבדה ב 77 (+ שני ניצחונות טכניים) וב2013 לטובת מכבי סל ועד ייסודליגת האלופות לטובת קבוצות כמו סטיווה בוקרשט, מאלמו, ועוד. הדירוג (נגיד) אולי משקף את הכוח שלה בליגת האלופות (למרות שהיא נפגעת בדירוג הכללי מחולשת הליגה שלה למרות שלא בטוח שחלשה מאולימפיקוס שהיה לה מקום מובטח בבתים), אבל לא את החוזק המוחלט שלה (וטוטנהאם תפסיד בנוקאאוט נראה לי גם לבאר-שבע)

בלייק 28 באוגוסט 2015

אין סרט שבאזל תסיים לפני טוטנהאם בליגה? יש, בדיוק כמו שסאות׳האמפטון או אברטון מצליחות.
ברור שהשיטה מביאה קבוצות מליגות נחותות ונוצר מעין עיוות, אבל אתה שב וכותב כאילו אני מייחס לעצם ההעפלה של באזל כאישור ליתרון על קבוצות כמו טוטנהאם, ואני חוזר על כך שהנצלחה של באזל בליגת האלופות עצמה ובליגה אירופה, נגד קבוצות חזקות מטוטנהאם כאישור.
לגבי הסיטי, היא קבוצת אינסטנט של שייחים, שהוגרלה לבתים מאוד קשים בגלל חוסר בניקוד. זה בדיוק היוצא מן הכלל שאינו מעיד.

בלייק 28 באוגוסט 2015

אגב, אתה אומר שאי אפשר לבסס טיעון כמו שלי על סמך תוצאות בליגות אירופאיות, אז על סמך מה אתה מבסס את הקביעה שבאזל 50 באירופה? איך אפשר בכלל להשוות בין קבוצות מליגות שונות? אם זה על סמך תחושה, אז אני מכבד את התחושה שלך, אני חש אחרת…

יואב 28 באוגוסט 2015

גיא זוהר,
מה נותן לך להקטין כל דבר הקשור למכבי? סל ורגל? באובססיביות כזאת? אנחנו בכלל לא יריבים שלך, לא גיאוגרפית ולא כלום. מלבד כמה שנים פה ושם, לא התמודדנו מולכם על כלום. הייתם רק עוד משחק חוץ רחוק. אז מאיפה האובססיה?

גיא זהר 28 באוגוסט 2015

אני לא מרגיש שאני מגמד בטח לא את ההישג הנוכחי או של מכבי סל לפני שנתיים. לצערי אמי ביקורתי ומשתדל לא לצאת מפרופורציה, קודם כל כלפי הקבוצה שלי והדבר שהכי מפריע לי היא האלהה של דברים

יואב 28 באוגוסט 2015

סבבה. אני מרגיש בר מזל. בשני הענפים. בשורה התחתונה, קבוצה ישראלית(גם בסל) זקוקה ללא מעט מזל וצירופי מיקרים כדי להגיע לפסגות. אין עולם מקביל שבו זה יכול לעבוד אחרת. הרומהמועדונים האירופאים לא יחוו בכלל את מה שאני חווה כבר פעם שניה וזה פשוט כיף אדיר.

יואב 28 באוגוסט 2015

הרוב המוחלט מהמועדונים האירופאים

צהוב בלב 27 באוגוסט 2015

וואלה באמת שאני לא מבין מה הבעיה לפרגן עושה רושם שלא משנה מה מכבי תעשה אליפויות טרבלים צמפיונס יהיה לכם משהו להגיד לא נבנתה נכון או כל שטות אחרת. ואם ננצח את ברצלונה גם תגידו את זה? חאלס לקנא זה גם טוב לישראל מה שעשתה מכבי כשצריך לפרגן תפרגנו וזהו מה יש בזה? הנה תשאלו את מאור בוזגלו איך 3 אליפויות טרבל קמפיין באירופאית וקמפיין באלופות ועדיין יש לכם ביקורת ללהעביר?

רפאל 27 באוגוסט 2015

כיף שחזרת,
ממש כיף לקרוא כשאתה מתאר סיטואציה שקבוצתך אנדרדוג או שוות כוחות ( בלו-ג'ייז? ).

לגבי הפסקה האחרונה, השחקנים מקבלים שכר הולם גם אם היו חוטפים בשניה האחרונה..
היריבה מקצועית וטובה, הם יהיו בליגה האירופית ( מן הסתם עם סיכויים טובים יותר להעפיל ל 32 האחרונות שם מאשר מכבי, אבל לנו יש ת'כבל…. ). זה הכדורגל, אלה החיים. win some, lose some.
הנקודה היא שלא משנה מה היתה התוצאה, כולם ידעו את המשמעות של המשחקים האלה לשתי הקבוצות ואי לכך הציפייה אליהם הייתה מוצדקת.

יש הרבה הגיון במה שאמרת על חשיבות הטרבל למועדון, אישית איני רואה בתארים האחרים כזה ביג דיל ( יחסית להעפלה לצ'מפיונס ). אם כבר, ההישג היפה היה החותמת הנוספת עם עוד ניצחון ישיר על מי שנחשבו להיות היריבות העיקריות ( אם בכלל ) בליגה המקומית, כלומר- באר שבע בגמר, קרית שמונה במפגש הכפול ומכבי חיפה בגמר הטוטו.

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

הלו, הבלו ג'ייס הם כבר לא אנדר-דוג, הם מאת'רפאקר טופ דוגס!

אזי 27 באוגוסט 2015

וואו זה היה קשה.
לעבור את באזל במשחק כל כך הירואי.
יוקאנוביץ' יצא ענק. העלה את מכבי לצ'מפיונס בלי חלוץ, בלי מגן שמאלי ובלי שוער.
הצליח לקחת את הפאזל המפורק שהשאיר לו ג'ורדי, כשעל האריזה יש תמונה בכלל לא מתאימה לחלקים, והוא בנה מזה תמונה יפהפיה.
(אני מקצין בכוונה, כמובן)

טל, אתה מתעקש לראות את העולם בשחור ולבן ובמבחן התוצאה.
ג'ורדי קרוייף בנה קבוצה מדהימה במשך שנתיים וחצי (באמצע שנה שעברה הוא קצת נתקע כשגילה מה בן בסט שווה).
ג'ורדי קרוייף הביא מאמן מושלם אחרי מאמן מושלם אחרי מאמן מושלם אחרי מאמן מושלם
ג'ורדי קרוייף הביא את אבי ריקן שהוא שיחוק הרבה יותר גדול ממה שחשבתי שהוא יהיה
והביא את אלי דסה שהוא כנראה המגן הישראלי הכי טוב בליגה.

אותו ג'ורדי קרוייף השאיר אותנו בכל תחילת העונה האירופאית בלי חלוץ כששחרר את פריצה והשאיר אותנו עם בן בסט ובדש ואילץ את יוקאן, אחרי מספר נסיונות שונים, להמציא פתרון ולשים את זהבי בחוד.
אותו ג'ורדי קרוייף השאיר אותנו עם מגן שמאלי הזוי ומבולבל ואילץ את יוקאן, אחרי מספר נסיונות שונים, להמציא פיתרון ולשים את אבי ריקן שישמור עליו.

נכון. ג'ורדי קרוייף הוא זה שהביא את יוקאן ואת זהבי ואת ריקן והוא חתום על כל הפתרונות האלה.
אבל הוא גם חתום על הבעיות שהצריכו את הפתרונות.

חכם, פיקח וכו'

בוודאי שאי אפשר להגיד אחרי שני משחקים שהוא נכשל ומן הסתם שעכשיו אי אפשר להגיד שהוא נכשל.
אבל אפשר היה להגיד אחרי שני משחקים, ואפשר גם להגיד היום, שגו'רדי קורייף לא הצליח לחזק את שלושת הנקודות הבעיתיות של מכבי (שוער, מגן, חלוץ) בזמן שהיה צריך לתקן אותן.
למזלנו זה הספיק.

אתה לא חייב למלא דלק באותו רגע כשהנורה נדלקת. אולי תהיה ירידה ותוכל להדרדר כל הדרך עד לתחנת הדלק בעוד 50 ק"מ.
אבל אולי לא יהיה לך כל כך הרבה מזל ותתקע עם האוטו באמצע השממה.
זה שבסוף הצלחת, לא אומר שצדקת לכל אורך הדרך.

אי אפשר היה להגיד לפני חודש שג'ורדי קרוייף נכשל
אי אפשר להגיד היום שג'ורדי קרוייף ניהל את הקיץ בצורה מושלמת

ואחרי כל זה: תודה אלוהי הכדורגל, שהבאת לנו את ג'ורדי קרוייף.

ארז 27 באוגוסט 2015

יופי של ניתוח.
חולק רק על המשפט האחרון… :(

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

כמה דברים:

1. נראה לי שאתה כבר יודע שאני לא אוהב את השימוש במילה "מזל". "למזלנו זה הספיק"? שוב, איפה אתה רואה מזל?
בבאזל, ב-10 הדקות האחרונות, יצאנו להתקפות מתפרצות מסודרות, לא העפנו כדורים. ולא בזבזנו זמן. ו… כבשנו שער בהתקפה מצוינת.
בבלומפילד, באזל לא הגיעו להזדמנות אמיתי ב-45 דקות גורליות מבחינתם, ההגנה עבדה מצוין.
יוקאנוביץ' העמיד את הקבוצה בצורה מצוינת בשלושת המשחקים האחרונים של הקבוצה באירופה.

לא מבין את הרצון של אנשים להעניק כל כך הרבה קרדיט לאלילת המזל. אני רואה יכולת.

2. מוזר לי שטוענים כנגדי שאני רואה דברים שחור-לבן, כי אני בדרך כלל זה שרואה המון אפור ובא באותה טענה לאנשים.
ולא טענתי בשום מקום בג'ורדי ניהל את הקיץ בצורה מושלמת.

טענתי שני דברים עיקריים:
– הוא עמד במבחן התוצאה
– הוא עמד במבחן הדרך (שהוא התחיל בו לפני כמה שנים)

שני קריטריונים שאני חושב שבאמצעותן מודדים ג'נרל מנג'ר של קבוצת ספורט.
נכון, הוא לא מושלם, והיו בעיות, אבל אני לא מכיר כל כך הרבה קבוצות מושלמות (מכבי סל של פארקר-שאראס-וויצ'יץ' הייתה קרובה אגב). קבוצות צריכות לכפרת על החולשות והחסרונות. נראה לי שהמערכת דאגה שזה יהיה אפשרי.

3. אני לא יודע אם כבר שברנו דיסטנס שאתה כבר מרגיש בנוח לקרוא לו "יוקאן".

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

נגד באזל לא היה מזל. נגד פלשו היו שני משקופים.

אזי 27 באוגוסט 2015

כרגיל, אנחנו מסכימים על הכל רק שכל אחד בוחר לתת דגש לחלקים אחרים.

נ.ב.
אין פה עניין של דיסטאנס, אבל אם כל פעם אני אכתוב סלבישה יוקאנוביץ' יאשימו בעבודה על שחיקת מקלדות ועומס בתעבורת רשת.
וכנראה שמכבי יצטרכו לממן לי כירופרקט שיטפל בדלקת בפרקי הידיים.

סחבק 29 באוגוסט 2015

לא רואה מזל??
במשחק הראשון, דקה החמישית בערך (אל תתפוס אותי בדקה), השחקן הכי טוב של באזל (ששמו פרח מזכרוני ובגלל שאני כותב מהנייד אין לי כוח לפנות לגוגל, אבל הוא cf גלגמשי גדול מהסוג שגם טל בן חיים בשיאו לא מצליח לעצור) נמצא על קו השער והכדור מתגלגל אליו,
הוא מיישר את הרגל, במקום לדחוק את השער הכי קל בקריירה שלו, הוא מפספס את הכדור, מותח את השריר, מוחלף (ודופק את המערך של הקבוצה שלו) ולא משתתף גם בגומלין בגלל אותה פציעה (ארורה!).
אני באמת לא רואה סרט שבאזל לא כובשת לפחות עוד שער אחד בשני המשחקים האלו אם הוא נשאר על הדשא.
אומרים שהמזל הולך עם הטובים, אבל הצהובים, גם כשהם טובים (ולצערי לאחרונה הם יותר מדי טובים למשך יותר מדי זמן), השחצנות שלהם מונעת מבעדם מלתת למזל את הקרדיט הראוי לו.
בשלושער של פדרו בסמי ננוחם.

צהוב בדם 27 באוגוסט 2015

+1

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

רק עוד דבר אחד שאני שם כאן ולא בתגובה (כי אני לא יודע אם כבר קראת את הקודמת):

אני באמת שלא יודע איך עוד מודדים אנשים בספורט.
לא מדובר כאן בנוער או ילדים, שחשוב ששחקנים יתפתחו, ילמדו על הערך הספורטיבי ובלה בלה בלה.
זה ספורט מקצועני, מה שחשוב זה ניצחונות הישגים ותארים (ובגלל זה למשל אני העדפתי שפאקו יישאר כמאמן).

ג'ורדי מביא את הניצחונות הישגים ותארים כבר 3 שנים והמשיך לעשות זאת הקיץ.
אפשר לבקר, אפשר להצביע על נקודות חולשה, אפשר להצביע על נקודות לשיפור…

אבל זה חייב להגיע בפרופורציה ותחת ההנחה של "אנחנו הצלחנו, וכל השאר פחות משנה". כי בספורט מקצועני, זה באמת פחות משנה.

אזי 27 באוגוסט 2015

תלוי מי מודד.
הנהלה – כן. לפי תוצאות מדידות.
קהל – לא. קהל צריך הרבה מעבר לתוצאות מדידות. אחרת, כמו שאמר יניב פרנקו, אין טעם לכל הפוסטים האלה. בואו נחכה לסוף העונה ונראה מה קרה.
גם אין טעם לבוא או לראות משחקים, יש לי אפליקציה שתודיע לי כל פעם שיש גול. זה מספיק.

ובכן, זה לא.
זה היה נורא לראות את המשחקים של פאקו.
הוא מאמן ליגה* מצויין, אין צורך שאציין את זה, הוא לקחת טרבל. אבל זה היה מ-ש-ע-מ-ם!!

*כתבי מאמן ליגה כי שמעתי הרבה השערות שפאקו היה עולה יותר בקלות לצ'מפיונס ואין לי מושג על סמך מה הם אומרים את זה כי לא ראינו אותו מנהל אף משחק באירופה. אולי כן, אולי לא…

לגבי חלוץ, אני מניח שדי ברור מהמספרים שיש לנו רק שחקן אחד שמסוגל לשים כדור בשער וזה לא בריא, איך שלא תסתכל על זה.
עם כל הכבוד להשוואות לתלות של ברצלונה במסי.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

סוף סוף מכביסט מפוכח

גיל שלי 27 באוגוסט 2015

אני מסכים עם אזי, אבל מוסיף תהיה לטובת ג'ורדי, ככל שהתמשך הקמפיין הבנתי שאחת הנקודות החשובות ביותר לג'ורדי היתה שמרית הכימיה הקבוצתית. הכימיה הזו בנויה על תרכובת מסוימת שנבנית כאן במשך שלוש שנים. נכון, החתמת זר בעמדת המגן השמאלי, עמדה שהיה ידוע כבר בקיץ שהיא נקודת חולשה שלנו, היתה מתקבלת בהבנה, וסביר שגם לא היתה מקלקלת את התרכובת. עוד דבר, אני עדין לא מבין למה קרלוס קיבל חוזה חדש. אישית אני חושב שג'ורדי יכול להרשות לעצמו סיכונים גדולים יותר, אך מסוגל גם לקבל את הגישה שלו, גישה שאומרת קודם כל לא לקלקל, אחר כך לנסות לשפר, ושיפורים קטנים, השיפורים הגדולים יגיעו מהתהליך.
אגב, אני חושב שבבחינה של העבודה של חואן פאבלו במשך המוקדמות, נגיע למסקנה שיש לנו שוער. כולם באו בטענות למשחק הרגל שלו, בעיטות השוער שלו לעבר נוסא היו מדויקות ביותר, וגם לעבר טל בן חיים. הוא נתן עצירות מרשימות בדקות האחרונות בפלזן, הוא לא עלה לנו בשום שער שקיבל (בעיטת העונשין היתה בלתי עצירה), היציאות שלו לכדורי הגובה היו מעולות, אז כן, עשה טעות בביצוע היציאה בדקה ה81 בבלומפילד מול באזל, אבל הוא תיקן יפה את הטעות.
אישית אני מעדיף אותו בהרבה על כל שוער אחר בארץ, כולל סטויקוביץ' שלא טורח לקלוט אף כדור, מול באזל סטויקוביץ היה מייצר להם הרבה הזדמנויות בתוך הרחבה בעקבות הדיפות שלו.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

הבעיה של מכבי עם שוער מחליף וגם עם מגן שמאלי מחליף אפילו לליגה

גיל שלי 27 באוגוסט 2015

למכבי אין בעיה עם שוער מחליף, חביב אוחיון הוא בדיוק השוער המחליף שאנחנו צריכים. אני מבין שמחפשים עכשיו שוער מחליף לצ'מפיונס כדי שחביב יוכל לשחק עם הנוער באירופה, אבל בליגה אם חואן פאבלו יפצע, אני מרגיש מאוד בנח עם חביב אוחיון, בטח אם אובארוב מרגיש איתו בנח.
לגבי מגן שמאלי, לליגה יש לנו את יואב זיו ושון גולדברג מחליפים לעמדה זו, אם אני מחליף את ג'ורדי, אז הייתי מקפיא את קרלוס גרסיה בליגה, ומביא זר על העמדה הזאת, אך לגיטמי שגו'רדי יחשוב אחרת.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

שלושת השמות שמנית מתאימים לגביע הטוטו. עם כל כשרונו, חביב החביב הוא שוער נוער ועדיין לא קורטואה. אוברוב מוערך מאוד אבל להזכירך שהוא גם חשב ששטראובר ראוי להיות שוער ראשון

ניב 27 באוגוסט 2015

מתחת לחוגרה גיא.

יואב 27 באוגוסט 2015

לא חושב שמכבי יכולה לצאת לליגה עם אוחיון כשוער שני. הוא עדיין ילד והרגישו את זה היטב בגביע הטוטו.

אורי 27 באוגוסט 2015

מכבי לא צריכה שוער מחליף, יש לה בשביל זה את חואן פאבלו
מכבי צריכה שוער ראשון

בלאנקו 27 באוגוסט 2015

אני מאוד מסכים גיל.
אף אחד מאיתנו לא יודע לכמת את המשמעות של המשתנים השונים באיכותה של קבוצה. אם ננסה בכל זאת, אני מניח שאפשר יהיה להגיע להסכמה שעל מינוי המאמן ג'ורדי יקבל 9 מ-10 ועל הסגל 7 מ-10 פחות או יותר (חפרו פה מספיק על זה ולדעתי למעט איגיבור כל הזרים צריכים להיות מוחלפים כי הם לא משדרגים את הקבוצה), אבל ג'ורדי ואיתו ביחד אנגלידיס/ביין אחראיים על עוד הרבה דברים שאף אחד מאיתנו לא יודע להעריך כמה הם השפיעו על ההצלחות בהשוואה לרכש של שחקן כזה או אחר. לדוגמא, הכימיה אותה גיל ציין, הצוות הרפואי, ההקפדה על שקט תקשורתי, היחס למשפחות השחקנים, פסיכולוגיים/מטפלים מנטלים אחרים, הארוחות במועדון ועוד שלל דברים שהפכו את המועדון הזה מלבנטיני לאירופאי ויותר מזה מקבוצה "חולה" (ע"ע מכבי חיפה הנוכחית) לקבוצה "בריאה".

רוצה לומר, אנחנו מייחסים חשיבות בהצלחות בערך ביחס כזה: 90 (איכות שחקנים ומאמן) – 10 (המערכת מסביב), ואני בכלל לא בטוח שהיחס לא צריך להיות שונה ואיתו ביחד ההבנה כלפי תפקידו של ג'ורדי בהצלחה הזאת.

oded 28 באוגוסט 2015

נכון מאד

יואב 27 באוגוסט 2015

אזי,
פאקו כבר מזמן השתמש בערן כחלוץ. הכלל לא אילוץ של יוקה.

עופר כהן 27 באוגוסט 2015

הבית האולטימטיבי אם רוצים להעפיל למקום השלישי (תקוותי הגדולה):
יובה
ריאל/אתלתיקו
אולימפ'
מכבי

ריאל ויובה יעלו לשמינית זה ברור, מכבי ואולימפיאקוס יתחרו על המקום השלישי.
אם לפני 12 שנה הצלחנו לקחת מהם תיקו (ודל פיירו היה צעיר יותר) אז יש מצב שגם הפעם ואז יהיה קרב מעניין מול היוונים.

יוני 27 באוגוסט 2015

זו הזמנה חגיגית לכל הצהובים (אני בינהם) להוציא את הראש מהישבן של עצמם.
המשחק בבלומפילד היה מדהים. כל מי שהיה על הדשא נתן את הכל, בלי תירוצים ובלי בכי. התנהלות של אנשים-שחקנים שאמרו אחד לשני – העיקר שנוכל להסתכל אחד לשני בעיניים ולהגיד, נתנו הכל. כמו שקבוצה צריכה להתנהל. ממושמעת, לא מנסה לעשות פעולות שהיא לא מסוגלת ובעיקר מחויבת למערכת. הבוסים והקהל.
והנה מגיע ה״אבל״:
אין קשר בין ההעפלה לליגת האלופות או לאי ההעפלה אם היתה קורית, לזה שלסגל הקבוצה חסרים שחקנים וזה תפקיד המנג׳ר. קרויף עושה עבודה נדירה אבל הוא לא חף מטעויות. הוא לא קרוב להגדרות ה״פרימואיות״ של כישלון וכו׳, אבל עדיין, חסרים שחקנים. לסגל הנוכחי יהיה קשה מאוד להתמודד בשתי מסגרות, צ׳מפיונס או ליגה אירופית.
לחכות מעבר לפינה שנעלה לצ׳מפיונס ולהגיד ״אמרתי לכם״, ג׳ורדי גאון זו לא חוכמה.
לגבי מזל: ברוב ענפי הספורט, לקבוצה שבאה מלמטה, האנדרדוגית, יש תלות במזל. איך בא לידי ביטוי אותו מזל – נתחיל בזה שהקבוצה העדיפה, תהיה פצועה, יהירה, שלא תתחבר. יום נתון וכו. בצד שלך אתה צריך שהכל יידבק. אם כולם מסכימים שברזל היו פייבוריטים, נאמר 3:7, צריך קצת מזל שהקוביות יפלו על 30% שלך ולו רק בגלל שאתה במיעוט סיכויים.

גיסנו 27 באוגוסט 2015

נראה לי לפחות פה שהדיון הוא לא בהכרח על האם יש צורך בחיזוק או לא, אלא יותר על האם היה נכון לחכות עם החיזוק עד לסוף המוקדמות.

יוני 27 באוגוסט 2015

חושב שהחתמה של אחד מהשניים, חלוץ או מגן שמאלי לפני סוף המוקדמות, היתה יכולה להוסיף ליוקאנוביץ כלי חשוב. הצלע השנייה יכלה להיסגר עם סיום המוקדמות.
הכי חשוב מבחינתי שגיליתי מחדש את המחויבות של השחקנים. כיף.

גיסנו 27 באוגוסט 2015

יש מצב.
מצד שני לא חושב שהחלוץ שהוחתם לבסוף היה רלוונטי בשלב מוקדם מספיק, ולמרבה הזוועה אני לא יכול כרגע לחשוב על מגן שמאלי שעושה פחות נזק מבן הרוש (גם לא דוידזאדה וטוואטחה). שני המגנים הזרים הקודמים שמכבי הביאו לעמדה היו בינוניים מינוס בלשון המעטה.

אני חושב שהיה צריך להחליף את קרלוס וכנראה גם שוער חדש, אבל מבין את הרציונל שבלשמור על שניהם. ברגע שהשאירו אותם, זה די מגביל אותך לחלוץ זר, והמצאי הישראלי מאוד מאוד מאוד מוגבל – אז יש גם הגיון בלא לרכוש בהיסטריה, כשליגת האלופות אינה ה-מטרה מול העיניים.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

אני מסכים שמגן שמאלי סביר, גם בעולם, קשה מאוד מאוד למצוא

Gil - Zimbabwe 27 באוגוסט 2015

מה הסיפור עם ורמוט? מה שיש לו ברגליים אין להרבה שחקנים, מעניין למה הוא לא מצליח לבוא לידי ביטוי.
תיקו מול ב"ש תוצאה טובה.

יניב פרנקו 27 באוגוסט 2015

מאמן שרוצה מהירות לשחקן שאף פעם לא היה מהיר.

גיא 27 באוגוסט 2015

רק להזכירך כי הניצחון הטכני נגד פאוק ב-2004 הגיע אחרי שבמשחק עצמו מכבי ניצחה בחוץ 2-1.
אין ספק שה 3-0 הטכני הפך את הגומלין לסוג גרבז' טיים, בטח אחרי השער המוקדם את לירן כהן.

טל בן יהודה 27 באוגוסט 2015

זכרתי. והמשחק היה גארבג' טיים גם לפני השער המוקדם.
אף אחד לא חשב שיש סיכוי שפאוק יבואו וינצחו כאן מינימום 3-0

יואב 27 באוגוסט 2015

אנחנו פרופסורים, אנחנו המצאנו את הכדורגל, אנחנו עמוקים, אנחנו מקצוענים.
לראות את נאוויל וקראגר מפרשנים כדורגל ולהתמוגג. שירה צרופה.
ואז לשמוע את אנשי הרכילות והאינטרסים ולהקיא.
הדבר הגדול ביותר(והראשון) שיורדי עשה זה לסגור את קריית שלום בפני העלובים האלה. כל השאר זה בונוס. אחלה בונוס אני חייב לציין(((((((((:
נ.ב
גם כאן יש פרופסורים שמשוכנעים איזה עמדות צריך לחזק במכבי. ליגת פח וכאלה אבל למה אתם לא מתחזקים ממלאי הכישרון העצום שמסתובב פה? מה אומר, זה כמו הגשש רק מצחיק פחות.
כן, מיטש קצת שמרן. יורדי מסונכרן עם זה. זה לא כזה נורא. במוסד הכי מכובד בספורט הישראלי צריך לטפל בעדינות, אהבה ובמחשבה. זה רק יוסיף עוד שנים לבעלות המענגת של מיטשענק.

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

רק בשביל הפרופורציות אתמול באטה בוריסוב עלו בפעם השלישית ברציפות לשלב הבתים

בלייק 27 באוגוסט 2015

הפרופורציות הן ביחס למכבי או ביחס לבאזל?

יואב 27 באוגוסט 2015

ו…?
פרופורציות של מי? בש? סאן מרינו? איינדהובן?

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

מכבי עשו הישג גדול בהתחשב בהגרלה. הפסטיבל מסביב, כרגיל במקומותינו, מוגזם לחלוטין.

יואב 27 באוגוסט 2015

רק שמחים בחלקנו. אלו ימים שצריך לזכור, אין הרבה כאלה. לרוב המועדונים ביבשת גם לא יהיו(:

ירוק 27 באוגוסט 2015

+1
גיא – זה עולה לי בבריאות אבל נאלץ להסכים עם יואב בנושא הזה. כמובן שהחגיגה הזו מעוררת בי בחילה :) אבל… היא מוצדקת והייתי חוגג (אממ, שיעול, כבר חגגתי פעמיים) בדיוק באותו אופן. יש רגעים שמצדיקים יציאה קטנה מפרופורציה. לגיטימי.

ירוק 27 באוגוסט 2015

חובה להוסיף עוד הערה: גיא, אתה תרגיש את זה כשתזכה באליפות השנה :)

(סתם…)

גיא זהר 27 באוגוסט 2015

החגיגה של אוהדי מכבי מוצדקת לגמרי. אני מדבר על התקשורת

בלייק 27 באוגוסט 2015

נראה לי שזה חלק מרוח הטור – התקשורת אצלנו תמיד סקנדל או פסטיבל. כשהיה נראה שמכבי על סף הדחה היה סקנדל מוגזם, ועכשיו הפסטיבל מוגזם.
לי אישית אין בעיה עם ביקורת על קרויף, כל עוד היא מנומקת. הרי זה בסך הכל כדורגל, לכל אחד יש דיעה. אני מניח שגם קרויף מבין שהוא טועה לפעמים. בשנתיים הראשונות ראינו תחלופת זרים זולים, לפעמים פעמיים בעונה. בעטנה שעברה והעונה הוא החליט להסתפק בבינוניות פלוס המוכרת של הזרים בשביל היציבות וההיכרות עם המועדון והמדינה. יכול להיות שגם כאן הוא הלך לקיצוניות עם קרלוס וחואן פאבלו, שאולי היה אפשר להחליף.
מותר לו גם לטעות. בסך הכל, לדעתי (וכנראה לדעת רוב המגיבים כאן וגם הפרשנים בתקשורת), יש לו מאזן מצוין בין החלטות טובות לשגויות.
טורים של פרימו, שידורים של שרף ותובנות של איציק זוהר הן הקצה הצהוב והקשקשן בתקשורת הספורט שלנו. אבל מהם לא רק קרויף חוטף (אם כי מפרימו הוא חוטף הכי הרבה), אלא כמעט כל מאמן, שחקן, יו״ר שנופל לו לפה. בשנים האחרונות מכבי אלופה ובפוקוס אז הוא נהנה לחבוט בה ולהרגיש גיבור.

nuly 28 באוגוסט 2015

קוטנר ורשף אמרו כבר מזמן – מי שלא טועה לא שוגה :)
הציפייה של האוהדים/התקשורת שקרויף ומכבי לא יטעו אף פעם היא ציפייה מופרכת.
הכדורגל, כמו החיים, מורכב מאינספור החלטות שהן בעצם הימורים, מוצלחים יותר או פחות.
פעם מצליחים בהימור מעל ומעבר (זהבי למשל) ופעם נכשלים באופן תמוה (למשל – בן בסט).
גם ענייני אגו מפריעים מדי פעם, שלא לדבר על עליבות הכדורגל הישראלי בכללו והמצב הבטחוני הרעוע, שאינם מעודדים זרים משובחים להגיע לכאן.
התמונה הכוללת של מכבי היא של הצלחה פנומנלית לאורך כל שנותיו של קרויף, גם אם לא הכל מושלם.
חבל שיש אנשים רבים בתקשורת שמנפחים בהיסטריה מכוונת ומתוזמנת כל סימן לאי הצלחה לכדי משבר קולוסאלי ולא מסתירים את שנאתם למכבי. טוב מאד שהם צריכים עכשיו להתנצל ולהצטדק. קצת נחת.
הפוסט שלך מלבב כתמיד.
שבת שלום ויאללה מכבי. צריך עכשיו לנצח את מוריניו משער של זהבי כדי ששמחתנו תהיה שלמה :)

יהושע פרוע 28 באוגוסט 2015

יוסטון! יש לנו אות חיים !! שמח ששרדת את ההתרסקות הצהובה מלפני כמה חודשים.
תמיד מעניין לקרוא אותך

Comments closed