רוצים רומנטיקה? לכו לבית קולנוע

על המהלך העסקי הקר שבחיתוך חואן פאבלו קולינאס

MTA__1440865043_New_Arrival_[Website]

(התמונה מהאתר הרשמי של מכבי ת"א)

*

בפעם הראשונה מזה זמן רב, אני עוקב העונה מקרוב אחרי קבוצת הבייסבול שלי, הטורונטו בלו ג'ייס. ממש מקרוב. הכי קרוב שאפשר ממרחק של עשרות אלפי קילומטרים ואוקיינוס שמפריד בינינו. מתוך כ-130 משחקים ששוחקו עד עכשיו, ראיתי כ-100 משחקים מלאים, ואת השאר בחלקים. כ-100 משחקים מלאים, כשלוש שעות כל משחק, תעשו את החשבון (אני נשבע שהטור לא על בייסבול ולא אגרור את זה עוד הרבה, הישארו איתי לרגע).

כשאתה עוקב ככה אחרי קבוצה אתה זוכה להכיר אותה בצורה אינטימית, ואחד הדברים שהיה אפשר לזהות אצל הבלו ג'ייס של השנה זה שהשחקנים ממש נהנים לשחק אחד עם השני ויש כימיה נהדרת בחדר ההלבשה. לקראת הטרייד-דד-ליין של ה-31 ביולי, שחקן מוכר בעל פרופיל די גבוה הועבר במפתיע מטורונטו לקולורדו (למבינים, אני מדבר על חוזה רייס). זה היה מפתיע בעיקר כי רייס היה "אחד מהחברה". תמיד אחד ששמח, מתלהב, שהאחרים מתלהבים ממנו ונהנים לשחק איתו. כמדומני, היה זה ביל סימנס שהגדיר שחקנים כאלה כ-Great clubhouse guy (בחור נהדר בשביל חדר ההלבשה).

המחשבה הראשונה שלי הייתה כמה שובר לב ההעברה הזו בשבילו ובשביל העמיתים שלו לקבוצה, שכן הם נראו כל כך מחוברים. הסתקרנתי לראות כיצד כולם יגיבו, בייחוד כאשר היום יש לכל ספורטאי קו ישיר לאוהדים והם לא צריכים כלי תקשורת כדי להעביר את המסרים שלהם. ובכן, ייתכן הרוחות סערו מבפנים, אבל כלפי חוץ, זה היה מופת לספורט מקצועני. הדבר הראשון שרייס עצמו צייץ היה הודעת תודה ופרידה לעמיתיו, למועדון שזה עתה העביר אותו וכמובן, לאוהדים. השחקנים שששיחקו איתו גם כן לקחו את זה בצורה מקצוענית, אך גם רגשנית, כשבאטיסטה למשל ציין שמדובר באחד הדברים הקשים בספורט ונפרד ממנו באהבה.

אכן, מקרים כאלו הם הצד הפחות יפה של הספורט, אבל הספורטאים האלה חייבים לקחת את זה כמו מקצוענים, כי אחרי הכל, זה בדיוק מה שהם. הנה, כמה ימים אחר כך, רייס כבר צייץ שהוא נרגש להתחיל את הפרק החדש בקריירה שלו (זהו, סיימתי עם בייסבול תירגעו).

*

בסוף השבוע האחרון הרשת סערה וגעשה על שחרורו (הצפוי) של שוער מכבי ת"א חואן פאבלו והבאת פרדראג ראיקוביץ', שוער סרבי צעיר שנחשב לאחד הכישרונות המבטיחים בעולם. מסתבר שאנשים לא כל כך אהבו את הרעיון של לשחרר שוער שזה עתה התייפח על הדשא לאחר ההעפלה לצ'מפיונס כי הוא הגשים חלום, בייחוד כמובן כשהוא היה חלק בלתי נפרד מההעפלה הזו בששת המשחקים שהובילו את מכבי לשלב הבתים.

האמת היא שאני לגמרי מבין את הכאב וההזדהות של אוהדים עם חואן פאבלו, ואני גם לגמרי מבין את זה שלאנשים לא היה כל כך נוח עם המהלך. אבל גם אודה שקצת הפריע לי שאנשים ביקרו אותו ו\או חשבו שמדובר בצעד קר (מה קר, קפוא!) שלא היה צריך להיעשות. זאת מהסיבה שלמחשבות מן הסוג הזה אין מקום בעולם הספורט המקצועני של היום.

אם זה לא היה ברור לכולם עד עכשיו, אולי כדאי שכולנו נשנן זאת יחד, ספורט מקצועני זה ביזנס זה ביזנס זה ביזנס. אתם יכולים לקבל את זה או לדחות את זה, לאהוב את זה או לשנוא את זה, לסרב לקרוא לאצטדיונים בשמם, ללעוג לקבוצות על שמות הספונסרים שלהם, או להתנגד למסחור ולמרצ'נדייס, אבל זה לא ישנה את המציאות.

לאצטדיון בחיפה קוראים אצטדיון סמי עופר, להיכל ביד אליהו קוראים היכל מנורה מבטחים, למכבי ת"א כדורסל יקראו מעתה מכבי פוקס ת"א, מכבי ת"א כדורגל מוכרת צעיפים ורודים לאוהדות, וזה הכל בסדר, בצורה הזו אנחנו זוכים להמשיך ולצרוך את הספורט שכל כך אהוב עלינו. יחד עם האלמנטים הללו סביב הצד המקצועי, מגיעים גם הצדדים העסקיים בתוך הקבוצה וכמה שזה לא נעים לשמוע, שחקנים הם לא רק שחקנים, הם "סחורות". זה אכן מגעיל ונורא, אבל זו המציאות. שחקנים באים והולכים ומועברים ונמכרים ומוחתמים ומשוחררים, למה? כי זה מה שהקבוצה צריכה באותו הרגע, שם המשחק זה נחיצות.

אם יש בין הקוראים ספורטאים צעירים שעוד לא הפכו למקצוענים אבל נמצאים בדרך לשם, הנה השיעור הראשון שעליכם לקחת אתכם. לכל השאר, אנחנו יכולים להשליך על הקבוצות והליגות האהודות שלנו את כל מה שתרצו, אהבה, קהילתיות, סופים הוליוודיים, סיפורים של נבל מול גיבור או משהו אחר שיגרום לכם להרגיש טוב איתו, אבל הדבר הראשון שאתם צריכים לקשר לספורט המודרני זה כסף וניצחונות, בסדר הזה. רומנטיקה גבירותיי ורבותיי, שייכת לדייט-נייט שלכם עם בן או בת הזוג.

אני לגמרי מבין את העצמה שבתמונה הזו של חואן פאבלו בוכה על הדשא מיד אחרי ההעפלה לצ'מפיונס, מתקשה להאמין ולעכל שזה סופסוף קרה לו, חלום שמתגשם. אבל כשאני חושב על תסריט שבו המנהל המקצועי של מועדון משאיר שחקן שלא הוא או המאמן חושבים שהוא מספיק טוב, רק בגלל ש"הוא הצעיד אותו לשלב הזה, בכה על הדשא, אז מגיע שניתן לו את הצ'אנס הזה", יש לי בחילה קלה בבטן.

המונח העברי ל"ג'נרל מנג'ר" בעברית מתקשר טוב יותר לכל הסוגיה הזו, מנהל מקצועי. הבנתם? ראיתם את המילה? מקצועי. ג'ורדי קרויף התנהל בימים האחרונים באופן הכי מקצועי שיש, לא פחות ולא יותר, זה הכל. להשאיר שחקן כמו חואן פאבלו בקבוצה אך ורק מטעמים סנטימנטליים ולחשוב שיהיה בסדר והקבוצה תסתדר איתו, זה מופת לחוסר-מקצוענות. מהלך כזה יכול להוות דוגמא מצוינת ליחס אנושי, אבל קרויף הוא לא מנהל של מחלקת משאבי אנוש. הוא והמאמן יוקאנוביץ' קראו את המפה, הסיקו שעמדת השוער היא אחת העמדות החלשות בהרכב והחליטו שמוטב שמכבי ת"א תתחזק בה לקראת משחקים במפעל קשה מאד. לא יודע מה אתכם, אבל זה כל מה שאני רוצה מהמנהל המקצועי שלי. תנו לאוהדים להגיד "חבל" ולהרגיש רע, אני רוצה את המנג'ר שלי קר כמו רוצח שכיר.

אני וידידי האדום יניב פרנקו חלוקים על המון דברים בהקשר של ספורט מקצועני, אבל דבר אחד שהסכמנו עליו בסוף השבוע האחרון היה שג'ורדי קרויף התנהג באופן עקבי עם ההחלטות שקיבל בימים האחרונים בהקשר של השוער (ואולי גם הבלם קרלוס גרסיה והמגן השמאלי שלו). הדבר העיקרי שממשיך להנחות את ג'ורדי מאז שהגיע למכבי ת"א לפני קצת למעלה משלוש שנים הוא אחד, ניצחונות. לא להתנהג כמו ג'נטלמן אירופאי, לא להוכיח לכולם שהוא חכם מהם ולא להתחבב על עיתונאים או שחקנים או סוכנים. נ-י-צ-ח-ו-נ-ו-ת. זה מה שעומד מולו (ואם הוא מצליח גם להוכיח שהוא טוב מאחרים באותו הזמן, מה טוב).

הימים האחרונים מהווים את הדובדבן שעל הקצפת שהייתה הקיץ של קרויף, והוא עוד לא סיים. אני שומע תלונות על חואן פאבלו במשך חודשים (ולעתים גם משמיע אותן בעצמי), אבל מיד נגיע אליו. כל הקיץ אוהדים ופרשנים דיברו על כך שאין לנו למעשה שוער מחליף. אוחיון יהיה שוער העתיד, אבל הוא צעיר מדי כדי שמכבי תבנה עליו ברצינות לעונה הנוכחית, בטח עם ההעפלה באירופה. אז ביממה אחת קרויף מביא את אחד השוערים הצעירים המבטיחים בעולם, וגם (מי שאני מקווה שיהיה) מחליף ראוי, דניאל ליפשיץ.

בעוד כעשור, אנחנו נסתכל אחורה על השנים הללו ומישהו שלא יזכור ישאל "מי היה השוער שלנו בטרבל". מכביסט אחר בחבורה יענה "חואן פאבלו, זוכר אותו?" וכולנו נפשפש בזיכרוננו ונאמר "וואלה, בואנה, הוא היה… הוא היה… לא כל כך טוב. חלק בלתי נפרד מהטרבל, אבל הוא היה ברירת מחדל". זה הרושם שהוא ישאיר, לא השוער שאנחנו רוצים או צריכים למאבקים שמחכים לנו בצ'מפיונס.

ההישג האמיתי של חואן פאבלו הוא שמדובר בשוער שהוא אוברייטד ואנדרייטד בו זמנית. אנחנו לא הערכנו אותו מספיק בזמן שהערכנו אותו יותר מדי. למה אני מתכוון? ובכן, הוא באמת לא כל כך גרוע כמו שחלקנו עשינו אותו בשנתיים האחרונות. בסופו של דבר, מדובר בשוער סביר פלוס או טוב מינוס, שהספיק בשביל שנתיים היסטוריות של המועדון, זה האנדרייטד. לגבי האוברייטד, הוא עשה המון שטויות שלא מתאימות לשוער ברמה הזאת, בקבוצה כזאת. חלק מהשטויות האלה עלו בשערים, חלק רק בהתקפי לב. האם נתגעגע? האמת היא שזה בכלל לא תלוי בו, רק במחליף שלו, וזה כנראה אומר את הכל.

הבשורה בסוף השבוע האחרון מבחינת האומה הצהובה היא שהמרובע יוקאנוביץ'-קרויף-ביין-גולדהאר לא העפיל לליגת האלופות רק בשביל ההשתתפות. ישנם אנשים במועדון שרוצים גם להתמודד, To compete. מעבר לכך, נראה שההעפלה ביום שלישי שעבר לא רק ריפדה את חשבון הבנק של גולדהאר, אלא גם נתנה דחיפה רצינית לסיכויים של מכבי ת"א לקחת אליפות רביעית בארץ ולהיות הקבוצה הראשונה כאן שתשתתף בצ'מפיונס ותזכה באליפות באותה העונה.

הרי אם לא היינו עוברים את באזל, ספק אם היינו רואים את החיזוקים והשינויים שמגיעים עכשיו לקבוצה, כשהיינו נאלצים להתמודד עם הליגה האירופאית והליגה הישראלית עם מה שיש. אבל ההעפלה הביאה את הקבוצה להתחזק לקראת המשחקים הקשים מול צ'לסי, פורט ודינמו קייב, ובכך מכבי ת"א זכתה בהגנה חזקה יותר (גם) לליגה כאן.

אז אם ישנם אוהדי מכבי ת"א שעדיין מרגישים רע בשביל חואן פאבלו, אתם בהחלט יכולים לשמוח מכך שההופעות שלו במוקדמות הצ'מפיונס בהחלט עזרו לחזק את הקבוצה בשביל כל המאבקים הצפויים לנו העונה. תודה לך קולינאס. ברצינות, לא רק על זה, על הכל. בהצלחה לך ולנו.

*

והנה תוספת תודות לגיל שלי שהזכיר לי מקרה שהתרחש לפני כחודש. שחקן המטס, ווילמור פלורז, מתחיל לבכות על המגרש כשהוא מגלה שהוא (כנראה) הועבר בטרייד ויעזוב את הקבוצה בסיום המשחק (אגב, הטרייד לא יצא לפועל בסוף ומאז המקרה הוא אחד השחקנים הטובים בקבוצה)

ליגת שוקי ההון - הכל עניין של תזמון
אין שחורים, אין שערים

96 Comments

טל בן יהודה 30 באוגוסט 2015

שלום לקוראים,

נראה שהתגובות סגורות כרגע, אני עובד על לפתור את הסוגיה.

טל

בני תבורי 30 באוגוסט 2015

גם אני מנסה…

קפטן קוקי 30 באוגוסט 2015

הסתדר?

קפטן קוקי 30 באוגוסט 2015

טלב"י, אני מקבל את דעתך לגבי השיקול המקצועי הקר. יש לי נטיות סנטמנטליות שמקשות עלי לראות את הדברים ככה, אבל אני מבין שזאת כנראה חולשה.
אבל, גם בשיקול המקצועי הקר יש נפילות.
1. הדינמיקה הקבוצתית מושפעת. מקצוענים או לא, כולם בני אדם, וכשהם רואים חבר לקבוצה מוחלף זה משפיע. כמה שחקנים בקבוצה התייחסו בכמה הזדמנויות שונות לחלק של החיבור הקבוצתי בהישגים שלהם.
2. קרלוס גרסיה למעשה גמר את העונה בסופש הזה. כמו שזה נראה, הוא כבר לא יחזור להיות אפקטיבי העונה. זה שחקן שהיכולת שלו נגזרת מהבטחון ואני מניח שיש עוד כאלה (אומרים שעמב"ה הוא כזה). ברור שהשחקנים צריכים להיות מקצוענים, אבל כדורגל זה לא מקצוע רגיל.

טל בן יהודה 30 באוגוסט 2015

לא רק כדורגל… זה נכון לגבי כל ספורט.
ואני מסכים איתך לגבי נקודה 1. הציפייה שלנו האוהדים, כמו גם של המערכת, היא שגם הם יתנהגו כמקצוענים, כמה שרק אפשר. המערכת אומרת: אנחנו מספקים לכם את התנאים האופטימליים לשחק, עכשיו השאר תלוי בכם. נראה איך זה ישפיע על המקצוענות שלהם.

לגבי 2, אני לא יודע מה יקרה עם גרסיה, אבל הרבה הרבה אוהדים טענו במהלך הקיץ שהוא גם ככה לא יחזור להיות אפקטיבי העונה. נראה איך זה ייגמר.

yaron 30 באוגוסט 2015

טל, אתה צודק לחלוטין, וקשה לי להבין על מה בכלל הדיון. מספיק לקרא את ההודעה הרשמית של ח"פ מהיום כדי להבין.
לגבי המהלך, אני מקווה שיוכיח את עצמו כי זה בכל זאת ילד בן 19 שהולך לעמוד בשער מול צ'לסי…
ועכשיו לשאלות הבאמת מעניינות:
1. למה לא לשחרר את קרלוס גרסייה ראשון, להשאיר את ח"פ כשוער שני ולשחרר רק אם נצליח להחתים מגן שמאלי
2. למה לא לשחרר את קרלוס ביחד עם ח"פ עכשיו ובאותם תנאים. זה נראה כמו המינימום שמגיע לו אם התוכנית היא להחליף אותו עד יום שלישי.

פרשן חצר 30 באוגוסט 2015

טל בדרך כלל אני קורא את הפוסטים שלך בשקיקה ומסכים עם כמעט כל מילה.
אבל…בתור בן אדם ולא אוהד מכבי פשוט משגע אותי פשוט מטריף אותי לראות את התרבות הזאת כלכך קפיטליסטי ולהשלים עם זה תוך מתן תירוץ שככה ספורט עובד.
להגיד שככה ספורט עובד ולהשלים עם זה זה כמו להגיד שאין מה לעשות לעולם לא יהיה שלום עם הערבים כי הם פשוט שונאים אותנו,כל דבר אפשר לשנות וכך גם את גורלו של חואן פאבלו.
בפן האישי-אני לא מפסיק לחשוב איך בן אדם היה מרגיש אם היו עושים לו את זה במקום עבודתו,הוא עובד חרוץ,נאמן נותן את כל כולו משתדל בכל כוחו לעשות ופתאום מודיעים לו שמחליפים אותו ב"פוטנציאל" בן 19. אני מאמין שכל אחד היה מקלל את כל העולם ולא היה אומר שככה זה עסקים.
חלק מעסקים זה גם אנושיות,חברות גדולות היום מתות להראות שהם "אנושיות" ובגלל זה הם שולחות את העובדים שלהם לנקות חופים ועוד כל מיני שיט.
אני מטצער להשלים עם העובדה שככה עסקים מתנהלים זה פשוט חולשה של הטבע האנושי ודבר שיותר מתאים למכבי כדורסל שרמת האהדה שלהם אצלי ירדה מאד בעשור האחרון ולא למכבי כדורגל.
בצד המקוצעי.בתור בחור שיושב בשער 6 על הקרן והסתכל הרבה פעמים על חואן פאבלו.הבן אדם מקצוען על אמת,שוער נפלא,תמיד מועדד את חלומי היריב אחרי פיספוסים שלנם,תמיד עוזר לשחקנים שנפלו ברחבה,תמיד הגון,שוער מצוין במיוחד בכדורי גובה שהיו החולשה של אניימה(למרות השער המצחיק שחטף מול סכנין)והכי חשוב,אולי אני טועה אבל לא היה משחק אחד בה חואן עלה לנו בנקודות,הוא אמנם עשה הרבה פעמים שטויות שגם אניימה יבריץ שטראובר וחיימוב עשו אבל לא היה שום משחק שהוא עלה לנו בנקודות,יותר מזה החל מההרחקה שלו שנה שעברה נגד נתניה הוא השתפר מאד ונהיה יותר עירני,לכן אני חושב שהיה אפשר להשאיר אותו שוער שני ולהקפיא כל משחק את השוער הפחות טוב, אל תשכחו שגל ניר שהיה שוער שני במכבי שיחק בליגת האלופות מול יובנטוס במקום שטראובר.
זכור לי במיוחד שנה שעברה המחזור השני מול רעננה איך כולם ביציע קיללו אותו ואת איגבור אך הגול השני של זהבי התחיל במהלך שרעננה לחצה את חואן והוא מצא במסירת אומן את ייני חופשי בקישור שהעביר לזהבי שהבקיע,קצת השתיק את הסובבים אותי.
לסיכום:שאני מסתכל על תקופת השוערים מאובארוב אני אומר לעצמי שחוץ מאניימה הוא היה הכי טוב ללא צל של ספק.אני אתגעגע אליו מקווה שהקארמה לא תחזור למכבי.

טל בן יהודה 30 באוגוסט 2015

אני מבין את התסכול, ומבין את ההסתייגות בתור בן אדם. אני לא רובוט, אני מבין לגמרי את המהלך האכזרי שנעשה, אבל עדיין, לא יודע אם יש מה לעשות. ואני לא מדבר רק על ח"פ, אלא על הספורט בכלל. זה כל כך מעבר למשהו שאפשר לשנות חזרה.

הדוגמא הכי עדכנית היא ההעפלה לצ'מפיונס. גול אחד של באזל היה שווה פתאום הרבה פחות כסף למכבי ת"א. זה שם המשחק. כפי שכתבתי, אפשר לא לאהוב את זה, אבל מוטב להכיר בזה.

מעבר לכך, אכן מותר להראות אנושיות, ובמקרה של ח"פ, מכבי משחררת אותו ותשלם לו כל אגורה מהחוזה, כולל מענקי אליפות וכו'.
מעבר לכך, מכיוון שהוא שחקן חופשי, הוא יוכל לחתום גם אחרי סגירת החלון. האם ג'ורדי ומכבי היו מעדיפים שהוא יהיה שוער טוב יותר ויישאר? כמובן. אבל זו לא המציאות.

rami 30 באוגוסט 2015

מה זה קארמה? גורדי צריך לנהל את מכבי תחת ההנחה שאולי- ואולי לא- שזה יחזור אליו?

חואן פאבלו הוחלף בשוער שהמאמן והמנהל המקצועי חושבים שהוא טוב יותר. עובד מוחלף בעבודה תמורת עובד צעיר יותר/מוכשר יותר/זול יותר וכו'. זה מה שיש. חואן פאבלו הוא בורג במערכת, בדיוק כמו עוד אלפי שחקנים ועובדים בחברות וקבוצות.

כל הכבוד לכל המערכת במכבי ששמה את היד על שוער עם ככ הרבה פוטנציאל ורזומה מרשים לגיל הצעיר שלו. שאפו ענק.

פרשן חצר 30 באוגוסט 2015

לרמי
קארמה-זה מה שכמעט בכל הדתות מדברים על המשפט מה ששנוא עלייך אל תעשה לחברך.אני לא בחור דתי בכלל אבל הערכים האלה זה ערכים שגדלתי עליהם,ברגע שבן אדם יהיה טוב ככה הוא יהיה יותר שלם עם עצמו.
שאני דבר על הקארמה אני מדבר בגדול,בחברת הייטק שעבדתי בעברי בגלל גל פיטורים וחוסר וודאות שהיה בחברה,האוויר הייתה סכינאית,עובדים פחדו על מקומם,אני מקווה שלא תיפגש בזה בחיים ואני יכול להבטיח לך שזה הדבר האחרון שרוצים במכבי.
בנוגע לעובד,בורג במערכת ועוד כל מיני קלישאות…מותר לי לצאת נגד הניהול האולטרה מודרני ונגד העבדות של עכשיו,גם אם אתה מפטר, מה שלגיטמי מאד יש דרך לפטר,לפי דעתי לא הייתה פה דרך,זה לא מתאים לבני אנוש להתנהג ככה אלא למכונות.
אני לא מסתכל על איך אחרים פועלים,אני מקווה שהקבוצה שאני אוהד תיהיה שונה מאחרים תיהיה יותר ערכית,לא סרט רומנטי אבל שתיהיה רומנטית,וגם בעשור האחרון אני לא זוכר שהעיפו את רוני גפני או את דולי ג'ונסון באמצע העונה בגלל שהם לא ידעו לתת פס.

funfun 30 באוגוסט 2015

1. חואן פאבלו כן לקח למכבי נקודות – עונה שעברה באירופה למשל
2. אם יזרקו אותי מהעבודה בגלל מישהו צעיר ומכשר יותר, וייתנו לי שנתיים קדימה משכורת + מענקים על מה שהחברים שלי עלולים להצליח ולעשות + כרטיס ביד אז הנפילה תהיה הרבה, אבל הרבה פחות כואבת.
שורה תחתונה – עם כל הכבוד כאן לטלב"י והמגיבים – אז כמו שכתבו כאן לג'ורדי היה כנראה הכי קשה לפטר את מי שהוא החתים רק לפני חודשיים על הארכת חוזה + הוא שיחק איתו יחד
אם הוא עמד בזה בכבוד אז מי אנחנו כי נלין
מקצועית אגב אין שאלה בכלל

כמה נקבל היום מב"ש? אני אחרי החרמה של יותר מ12 שנים נוסע הלילה לטדי…

אורי 30 באוגוסט 2015

עם קצת מזל נקבל שלו – לא פחות ולא יותר. כבר שלוש שנים זה המתכון לאליפות

בלייק 30 באוגוסט 2015

ההשוואה למקומות עבודה מחוץ לעולם הכדורגל (או הספורט הקבוצתי) לא כל כך מתאימה. בשוק החופשי עובד יכול לעבור בין חברות מתי שבא לו (בלי שיצמידו לו תג מחיר של מיליון יורו), חברות לא מתעשרות מסחר בעובדים, ולקוחות לא קונים מוצר בגלל שהם מכירים את המהנדס הראשי (ברוב מוחלט של המקרים). זה פשוט לא בר השוואה.

פרשן חצר 30 באוגוסט 2015

בלייק היקר.
טל רושם פה שזה ביזנס לכל דבר אבל נגיד שההשוואה לא במקום,תאר לך שחואן פאבלו היה נותן לכדור של פלזן בדקה ה90 להכנס או לכדורים של באזל,סביר להניח שהוא היה נשאר עדיין במקום עבודתו הנוכחי.אל תגיד לי שאתה לא רואה את האבסורד,בנוסף אני יכול להשבע בחיי שג'ורדי בחיים לא היה מסוגל לעשות את זה לשוער ישראלי, לדוגמא: אופיר מרציאנו כי התקשורת למרות כל החומות שמכבי הקימה הייתה משכנעת את הקהל שזה נורא ואיום וכו………
דבר אחרון,צעיר מבטיח זה הבלוף הגדול בכדורגל,אם אתה שואל בן אדם מקרי באוכלוסייה איזה שוער הוא מעדיף בליגת האלופות שוער יציב וטוב שעצר את רונאלדו ומסי בליגה הספרדית הוא שוער עם פוטנציאל שעצר את עידן וורד באימונים,אני לפחות אלך על האופציה הראשונה.
צעירים מבטיחים יש בשפע תשאל את ראובן עובד או את רינסטון דרנטה שבעברו היה בריאל מדריד נבחרת הולנד ועוד כל מיני והיום משחק יחד עם רוברטו קולאוטי בקבוצה לשעבר של רוני לוי.

בלייק 30 באוגוסט 2015

טל רושם שזה ביזנס, אבל אני לא חושב שהוא התכוון לזה במובן שאתה התכוונת. כן, זה ביזנס במובן של תוצאות. התפקיד של ג'ורדי זה להביא תוצאות. אפשר להשוות את שוק השחקנים תחת הרגולציות הנוכחיות של פיפ"א, אופ"א וההתאחדויות המקומיות לשוק העבודה החופשי. ברור שאפשר. המסקנה שלי היא שהם שונים לחלוטין.
אם חואן פאבלו היה "נותן" לכדור להיכנס הוא אולי היה נשאר במכבי, אבל אני בכלל לא בטוח שהוא היה נשאר כשוער ראשון. יש מאמן ויש יכולת מקצועית, ומי שטוב משחק. אני לא רואה בזה אבסורד, בדיוק כמו שאני "נלחם" כאן כבר שנה כמעט נגד ההגדרות האבסורדיות במעבר של ורמוט למכבי. זה גם לא אבסורד שרייכרט התעקש לעזוב את מכבי. זה לא אבסורד – זה כדורגל.
לגבי שוער זר מול ישראלי, אני דווקא חושב שהיה לו הרבה יותר קשה לעשות את זה לחואן פאבלו שהוא הביא לישראל (ואפילו שיחק איתו בעבר הרחוק), שכנע אותו והאמין בו. דווקא ממקום של שני זרים במדינה הזאת. לא ראיתי שקרויף התקפל מול הביקורת בתקשורת על ההשאלה של יצחקי או על הויתור על עטר לריימס ואי החזרתו למכבי בינואר. אבל אני באמת רק זורק כאן את דעתי, אולי אתה צודק.
אם אתה שואל איזה שוער אתה מעדיף בליגת האלופות – מבוגר בן 37 שסופג שערים שטותיים מול סכנין, או שוער בן 19 שרק עכשיו הניף את גביע העולם עד גיל 20, נבחר לשוער המצטיין בטורניר ועצר את ברזיל (למשל) – אני מעדיף את ראיקוביץ'.
ראיקוביץ' משחק שנתיים בכוכב האדום (הגיע מיאגודינה נדמה לי), הוא בן 19 והוא הקפטן של הקבוצה. זה אומר המון (אלא אם קוראים לקבוצה הפועל ת"א).
צעירים מבטיחים יש בשפע, זה נכון. אם כי ברשימה היוקרתית של פראנס פוטבול יש רק שוער אחד, ראיקוביץ'. יש רק שוער בן 19 אחד שזכה באליפות העולם עד גיל 20. על כל ראובן עובד אחד אני אענה שמסי, ועל כל דרנטה אני אענה ברונאלדו. ברור שלא כל הצעירים המבטיחים מצליחים. סוף סוף מכבי מהמרת בגזרת הזרים, ואני מרגיש עם זה מצוין. כשראדוניץ' הגיע – קראתי קצת על הרזומה. כשצנציפר פרסם בשישי את הידיעה על ראיקוביץ' (וסחטיין על הסקופ, בדרך כלל אנחנו נהנים לחבוט בו כאן), נכנסתי לקרוא את ההודעות של עידן ורד בפורום השחקן ה- 12. אני ממש מתרגש לקראת ההופעות שלו במכבי, ולתחושתי הוא יהיה שוער ענק, שרק יעבור פה לשנתיים, גג 3.

גיסנו 30 באוגוסט 2015

אולי אם דרנטה היה הולך קודם לקבוצה חלשה יותר שמשחקת בליגת האלופות ולא ישר לריאל מדריד, הקריירה שלו הייתה מסתיימת אחרת.

בעצם לא, הוא דומה מדי לאדגר דווידס אבל לא מתקרב בכשרון. לא היה לו סיכוי מעולם.

גיל 30 באוגוסט 2015

פרשן. אם מקום העבודה היה משחרר אותי ומשלם לי משכורת לשנה פלוס בונוסים כשאני חופשי לעבוד בכל עבודה אחרת, הייתי לוקח את ההצעה שלהם בשתי ידיים.

ניתאי 2 31 באוגוסט 2015

אי אפשר היה להשאיר אותו. ברגע שראייקוביץ' חתם, הוא או גארסיה היו חייבים לעזוב, כי בארץ יש מגבלה של 5 זרים (שרשומים בכללי כחלק מהסגל של קבוצה, ולאו דווקא למשחק ספציפי). בליגת האלופות אין הגבלת זרים, אבל כל שחקן שרשום לליגת האלופות חייב להיות רשום גם לליגה המקומית.

אזי 30 באוגוסט 2015

החלטתי להודות בטעות, להגיד שאתה צדקת ושג'ורדי יצא גדול.

אני באמת לא מאמין שג'ורדי התכוון לזה או ציפה שזה מה שיקרה,
אבל מה שקרה הוא שג'ורדי באמת הביא רכש שאין סיכוי שהיה בא למכבי תל אביב אם לא היתה עולה לצ'מפיונס
ואם היה מביא שוער בתחילת העונה, היה מביא שוער פחות טוב מראיקוביץ' (כמובן, הכל על נייר).
מצד שני ג'ורדי לא הצליח לעשות את אותו הדבר בעמדת החלוץ והביא חלוץ שכנראה כן יכל להביא לפני חודש וחודשיים (שוב, על הנייר).
ועכשיו נותר לראות מה יקרה בעמדת המגן השמאלי ומה יקרה עם קרלוס גרסיה.

עצוב לראות את חואן פאבלו עוזב ככה.
הרבה אוהדים (בעיקר מחוץ למכבי) רואים את זה כצביעות או לפחות פיצול אישיות.
זה לא.
היה צריך לשחרר את חואן פאבלו, וזה עדיין עצוב לראות אותו הולך ככה.
אם היו משחררים אותו בקיץ זה היה הרבה יותר טבעי לכולם.
אבל בקיץ, לג'ורדי לא היה שום סיכוי להנחית כאן את השוער הצעיר הטוב בעולם (אני אשתמש בתואר הזה לפני שאתן לו את הסיכוי להוכיח לי אחרת, חלילה).

אז סחטיין על קרוייף ועל יוקאנוביץ' שכנראה עזר לו בעסקה.
תודה לחואן פאבלו על הכל.
ואני באמת מקווה שימצא קבוצה שתקלוט אותו, בטח בארץ, כמו שהוא אמר שהוא רוצה.

מוזר לי שאין קבוצות שקופצות על המציאה (שוער כמו חואן פאבלו הוא מציאה לקבוצות פליאוף תחתון ומרכז טבלה)

טל בן יהודה 30 באוגוסט 2015

תוכל לחזור בבקשה על המשפט הראשון? לא שמעתי כל כך טוב, בדיוק עברה כאן משאית.

אזי 30 באוגוסט 2015

אי אפשר להגיב.. כנראה יש תקלה באתר…

גיל שלי 30 באוגוסט 2015

אגב, לכל עניין הכימיה הקבוצתית שעלולה להפגע. הסרטון של ווילמר פלורס מראה לכם שגם ההיפך יכול לקרות. פלורס והמטס התאוששו מפארסה ענקית בדמות טרייד שנכשל, ומאז המטס הביאו מישהו אחר, ופתאום כולם נזכרו איך לחבוט.
זהו העולם של ספורט מקצועני, כואב על חואן פאבלו אבל שמח שמכבי הולכים בגדול

בילבו באגינס 30 באוגוסט 2015

לא יודע. למה לא להשאיר אותו שוער שני ? בכל מקרה לתת לילד בן 19 להיות שוער ראשי זה הימור כבד שיכול לעלות ביוקר ח"פ לעניות דעתי שני רק לסטויקוביץ' בשער. והוא מאוד טוב ביציאה לכדורים גבוהים שהיא הנקודת תורפה של הגנות ישראליות.
אני גם לא מבין את הציפיות מהצ'מפיונס פורטו וצ'לסי ינצחו פעמיים . וקייב יתנו לכם נקודה במקסימום.
מכבי קבוצה נחמדה אבל רחוקה מאוד מהרמה של ליגת האלופות.

אני מבין את הצד של להיות מקצועי וקר. אבל כדורגל זה משחק עם הרבה רגש , וכל השחקנים שנשארו במכבי ראו את החבר שלהם נותן שש הופעות טובות במוקדמות אחרי 3 עונות של אליפות + ומקבל סכין בגב. מה זה יעשה להם אני לא יודע.
אל תשכח שהעונות הרעות של חיפה התחילו מזה שגולסה עף מהסגל והתאמן עם הנוער ואחר כך היה ועדין כל הסיפור עם המנודים . ששחקנים רואים את חבר שלהם מושפל ולא מקבל יחס אנושי
הם מבינים שהם יכולים להיות הבאים בתור.

גיל שלי 30 באוגוסט 2015

זה לא דומה למקרה גולאסה. מכבי עושים פה דבר הגון, הם גם ישלמו את החוזה של חואן פאבלו וקרלוס עד היורו האחרון, יש פה הזדמנות עסקית נדירה, שוער שהיה מבוקש בליגה הראשונה בגרמניה והעדיף את מכבי, איזה מקום יש פה להגיד לא?

בילבו באגינס 30 באוגוסט 2015

שחר שילם לגולסה ולמנודים משכורת מלאה

בלייק 30 באוגוסט 2015

לא בדיוק. על יפי דיווחים זרים היו גם הלנות שכר, כולל של ידין לפני שחזר לסגל.
בכל מקרה, אם הולכים על החשש הרגשי שיזעזע את המרקם החברתי (או משהו כזה), אז יוקאנוביץ' אולי חשש לחטוף 3 פעמים 5:0, זה לא היה פוגע במרקם החברתי ובמצב הרוח? כשנכנסים לאספקט הרגשי, צריך שפסיכולוג יקבל את ההחלטות. עם כל החסרונות של ג'ורדי, פסיכולוג הוא לא. בסך הכל מנהל מקצועי…
כואב על חואן פאבלו, באמת. נראה בן אדם טוב, נראה שהקבוצה, העיר והמדינה נכנסו לו אל הלב.

אני עדיין לא חושב שמכבי תצליח לעבור את אחת הקבוצות בבית. דינמו קיב התחברה מצוין תחת רברוב וסיימה עונת דאבל. את הליגה היא סיימה עם 20 נצחונות ו- 6 תוצאות תיקו. פורטו תמיד קבוצה חזקה, עם אתלטיות ומהירות שמקשים על כדורגלנים ישראלים באופן קבוע. צ'לסי.
הלוואי ואני טועה.
ההחתמה של ראיקוביץ' היא מסר – גם לכדורגל הישראלי, וכן, גם לכדורגל אירופאי. מכבי של היום יכולה להתחרות על צעירים שמסומנים כככוכבים, אפילו ענקיים. יכולה להתחרות ויכולה גם להצליח. מכבי זכתה בשוער מול קבוצה שסיימה במקום השמיני בבונדסליגה (לגיא זוהר – כנראה טובה מבאזל, לא?). ראיקוביץ' אמור לקבל במה בליגת האלופות, ובמדי נבחרת סרביה(צעירה כבר עכשיו, וכנראה שבקרוב עוד שחקן של מכבי יקבל חולצת נבחרת על חשבון של שחקן מחיפה). דווקא בקבוצה כמו מכבי יהיו לו הרבה אפשרויות להתבלט (הרי מכבי לא ישלטו ויתקפו גלים גלים). אני לא מאמין שהוא יישאר יותר משנתיים. ההבדל הוא שאחרי שנתיים עוד סוכנים ועוד שוערים ירצו להגיע בשביל החשיפה והשדרוג.
אגב, אלכסנדר סאריץ' ששיחק בהפועל ירושלים ואימן את ראיקוביץ' התראיין לשירלי בר דיין, ואמר שראיקוביץ' דיבר איתו לפני המעבר, התיעץ. אחת הסיבות למעבר (מעבר לליגת האלופות והכסף שהכוכב האדום תקבל) היו שיראו אותו ואת סטויקוביץ' באותה ליגה מול אותן קבוצות, והוא מאמין שזה יתן לו סיכוי גדול יותר לתפוס את חולצת ההרכב בנבחרת (במיוחד שהוא משחק בקבוצה טובה יותר בליגה).
על הנייר זאת ההחתמה הכי גדולה שאני זוכר בכדורגל הישראלי מעולם. אולי גם לשנים קדימה. את ההמשך אף אחד לא יכול באמת לצפות.

כואב לי על חואן פאבלו, מאושר בשביל מכבי.

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

ההחתמה של שני השוערים מחוייבת המציאות ובמקרה של השוער הסרבי על הנייר שיחוק ( לדעתי הוא טעה כי החשיפה שיקבל בליגת האלופות בשלב הבתים לא משהו. מישהו יכול להגיד לי על שחקן מבאטה שהשתדרג) עם זאת החתימה של ליפשיץ (שוער לא משהו עם כל החצי עונה היפה ברעננה) או שוער משנה רציני היתה צריכה לקרות הרבה לפני עם כל הכבוד לחביב החביב

Ljos 30 באוגוסט 2015

אני זוכר כרגע שלושה שחקנים מבאטה שהשתדרגו: ברסאן (שעכשיו בפורטוגל), מקסים בורדצ'ב שעושה קריירה ברוסיה ואגור פיליפנקו ממלאגה.

בלייק 30 באוגוסט 2015

באופן טבעי הרבה שחקנים עוברים משם לליגה הרוסית. בכל מקרה, זה לא משנה אלא אם אתה יודע שהיה להם שחקן שנבחר לשוער המצטיין באליפות העולם עד גיל 20 או כל כישרון על אחר כזה.

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

כישרון. לא כישרון על. לא משנה עדיין עומד על דעתי שהחשיפה בליגה הגרמנית גבוהה יותר אלא אם מכבי יעלו כמה פעמים ברציפות לשלב הבתים ויבליטו שחקנים.

גיסנו 30 באוגוסט 2015

עבור שחקן לא מוכר, כנראה שעדיף לעבור לבונדסליגה.
עבור שחקן שגם ככה עוקבים אחריו והשם שלו מוכר – תצוגה טובה בצ'מפיונס יכולה לפתוח יותר דלתות.

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

לא בטוח קורטואה לצורך העניין הגיע לצ'לסי (והושאל לאתלטיקו) מהליגה הבלגית ולא מליגת האלופות. אבל אנחנו לא באת יכולים לדעת וברור שבהחלטה היו מעורבים עוד שיקולים (לחץ של הקבוצה שקיבלה יותר כסף ממכבי, מאמן סרבי, הבטחה לשוער ראשון)

גיסנו 30 באוגוסט 2015

כשיש לך 5 מקומות לזרים, משצע לך חכם לבזבז אחד מהם על שוער שני?

אתה באמת חושב שסיפור גולסה זה מה שגרם לעונות הרעות של חיפה? ושלגולסה עצמו אין שום חלק ב"יחס הלא אנושי" שקיבל מחיפה? לא אומר שמה שנעשה לו בסדר, אבל כן אומר שיש לו חלק לא מבוטל בכל הסיפור הזה והוא לא רק קרבן פה. "מנודים" כמו ידין למשל, שפשוט לא היו מרוצים ממנו מקצועית, זה כבר סיפור אחר.

במקרה של חואן פאבלו אין פה יחס לא אנושי ואין פה השפלה. הדבר היחיד שזה מסמל לשחקנים אחרים זה שאולי כדאי להם להיות טובים פי 2 אחרת יש מצב שיוחלפו.
אני אגב חושב שההחלטה נכונה אבל הדרך בה נעשתה צובטת לי. מבין את העולם ושככה הוא עובד, לי כאוהד מותר להרגיש רע לשחקן שעל אף מגבלותיו באמת נתן כל מה שיש לו ולמרות התקפי לב מרובים גם הציל אותנו כמה פעמים בשנה האחרונה.
מצד שני כבר ראיתי מספיק קיצוצים בהייטק, למשל, שיום אחד קוראים להרבה אנשים, מודיעים להם שהם לא ממש מועילים לחברה ושילכו הביתה מהרגע להרגע. לרוב מקבלים פיצויים ושכר על תקופת ההודעה המוקדמת שלא ניתנה להם – לא חושב שמדובר פה בהשפלה אלא פשוט בצד המכוער מאוד של הביזנס.

היסטוריון של ספורט 30 באוגוסט 2015

הפוך גיסנו …אם היה פחות טוב ולא הייתה ליגת האלופות הוא היה נשאר וזה האבסורד

vered s 31 באוגוסט 2015

כולם פה מדברים על ביזנס. על מה אתם מדברים? בלי קשר לקפיטל זה ספורט תחרותי. הרבה מגירים זיעה ורק אחד מנצח. הרבה קורעים את התחת במשך שנים ורק מעטים זוכים להגיע למעמדים ולתחרויות חשובים. אוי ואבוי אם כדורגלן יחטיא בכוונה כדי שהקבוצה שלו לא תעלה ליגה כי הוא יודע שאז יביאו שחקנים טובים ממנו. ערכים כמו חמלה והעיקר ההישתתפות נכונים לספורט בקהילה. הסיבה היחידה שחואן פאבלו ניזרק מהקבוצה היא שיש הגבלת זרים בליגה הישראלית. הרי הוא היה יכול להישאר בתור שוער שני מנוסה אלא אם היו סבורים במועדון שהוא יסית כנגד השוער החדש או המאמן. הוותק שלו והחיבור שלו לקבוצה היו יכולים לבוא לידי ביטוי והוא היה נוסע עם הקבוצה למישחקים וממשיך להיות חלק מהקבוצה משל היה דניאל ליפשיץ. פה באמת יש קטע מחורבן. וכל מה שדפוק בשיחרור של חואן פאבלו קשור לזה שישראל מפגרת אחרי הליגות באירופה ולא מרשה להביא כמה זרים שרוצים. אבל מי שחושב ששוער פחות טוב צריך להמשיך לשחק בהרכב כי הוא נחמד ומישתדל ונתן מעצמו הכל בתחרויות קובעות עבור הקבוצה לא לגמרי מבין מה זה ספורט תחרותי. ההנחה המובלעת של המיתנגדים לחילוף השוערים זה שמכבי ת״א לא תעשה כלום במיילא בשלב הבתים אז לפחות שתצא הגונה. עוד טיעון ששולל את עקרונות הספורט התחרותי. חואן פאבלו איבד את המקום שלו ב- 11 של מכבי ת״א כי זה מה שהמאמן חושב ועל זה מותר ורצוי להיתוכח כשמדברים כדורגל נטו ואז נאלץ לעזוב ביגלל הגבלת הזרים במדינת ישראל. מישפט שלי אישית קשה ליכתוב. קבוצות שמשאירות בהרכב שחקנים רק ביגלל ההשפעה החברתית שלהם והשנים שנתנו למועדון משלמת על זה מחירים ולא רק על המיגרש ולכן שחקנים כאלו הם מעטים ומיוחדים. סביר שההחלטות המיקצועיות שנילקחות היום במכבי קושרות בין השפעה מאד שלילית שיכולות להביא סידרה של תבוסות על הקבוצה והדימוי של המועדון. כל הייתר זה כבר כי חואן פאבלו מזכיר לכולנו את העבדות הפרילנסרית ואת התחרות הצינית בשוק הקפיטליסטי. במיקרה הזה מי שזרק את חואן פאבלו זה מדינת ישראל.

אורי 31 באוגוסט 2015

מסכים עם הכל, רק חבל שיש לנו חלוץ שמשחק כי הוא נחמד ומשתדל

vered s 31 באוגוסט 2015

כולם פה מדברים על ביזנס. על מה אתם מדברים? בלי קשר לקפיטל זה ספורט תחרותי. הרבה מגירים זיעה ורק אחד מנצח. הרבה קורעים את התחת במשך שנים ורק מעטים זוכים להגיע למעמדים ולתחרויות חשובים. אוי ואבוי אם כדורגלן יחטיא בכוונה כדי שהקבוצה שלו לא תעלה ליגה כי הוא יודע שאז יביאו שחקנים טובים ממנו. ערכים כמו חמלה והעיקר ההישתתפות נכונים לספורט בקהילה. הסיבה היחידה שחואן פאבלו ניזרק מהקבוצה היא שיש הגבלת זרים בליגה הישראלית. הרי הוא היה יכול להישאר בתור שוער שני מנוסה אלא אם היו סבורים במועדון שהוא יסית כנגד השוער החדש או המאמן. הוותק שלו והחיבור שלו לקבוצה היו יכולים לבוא לידי ביטוי והוא היה נוסע עם הקבוצה למישחקים וממשיך להיות חלק מהקבוצה משל היה דניאל ליפשיץ. פה באמת יש קטע מחורבן. וכל מה שדפוק בשיחרור של חואן פאבלו קשור לזה שישראל מפגרת אחרי הליגות באירופה ולא מרשה להביא כמה זרים שרוצים. אבל מי שחושב ששוער פחות טוב צריך להמשיך לשחק בהרכב כי הוא נחמד ומישתדל ונתן מעצמו הכל בתחרויות קובעות עבור הקבוצה לא לגמרי מבין מה זה ספורט תחרותי. ההנחה המובלעת של המיתנגדים לחילוף השוערים זה שמכבי ת״א לא תעשה כלום במיילא בשלב הבתים אז לפחות שתצא הגונה. עוד טיעון ששולל את עקרונות הספורט התחרותי. חואן פאבלו איבד את המקום שלו ב- 11 של מכבי ת״א כי זה מה שהמאמן חושב ועל זה מותר ורצוי להיתוכח כשמדברים כדורגל נטו ואז נאלץ לעזוב ביגלל הגבלת הזרים במדינת ישראל. מישפט שלי אישית קשה ליכתוב. קבוצות שמשאירות בהרכב שחקנים רק ביגלל ההשפעה החברתית שלהם והשנים שנתנו למועדון משלמת על זה מחירים ולא רק על המיגרש ולכן שחקנים כאלו הם מעטים ומיוחדים. סביר שההחלטות המיקצועיות שנילקחות היום במכבי קושרות בין השפעה מאד שלילית שיכולות להביא סידרה של תבוסות על הקבוצה והדימוי של המועדון. כל הייתר זה כבר כי חואן פאבלו מזכיר לכולנו את העבדות הפרילנסרית ואת התחרות הצינית בשוק הקפיטליסטי. במיקרה הזה מי שזרק את חואן פאבלו זה מדינת ישראל.

היסטוריון של ספורט 31 באוגוסט 2015

יש משהו לא הגון ולא ספורטיבי בכך שהמנצח מפסיד.
אם אני הייתי איש ספורט הייתי מתבסס על השחקנים שהעלו אותי ליגה .. אם זו ליגת העל או ליגת. אלופות.
אני מאמין בזה לא מצד החמלה אלא מהצד ההישגי

נולי 30 באוגוסט 2015

באמת כואב הלב על חואן פאבלו. העובדה שחואן פאבלו מקבל עכשיו את כל שווי החוזה כולל כל המענקים ואת הכרטיס שלו ויוכל לשחק בכל קבוצה ולקבל למעשה שכר כפול, תמתיק לו אולי קצת את הגלולה. גם ח"פ מן הסתם יודע שככה זה בספורט.
אגב, אם הוא עצמו היה מקבל בקיץ הצעה אטרקטיבית יותר מזו של מכבי, היה מן הסתם עוזב את מכבי למרות הסנטימנטים.
אלה הם הדפוסים התועלתניים בספורט המקצועני וההישגי. שוק של סחורות. הרגשות אמורים לשחק תפקיד מרכזי ולהשפיע רק ביציע, אצל האוהדים.
מעניין אגב, שאותם אוהדים שטענו שח"פ לא מספיק טוב וצריך להיות מוחלף בשוער מוצלח יותר מבכים עכשיו את העזבתו "האכזרית".

רטקסס 30 באוגוסט 2015

מהלך טוב מאוד של ג'ורדי. סנטימט יכול היה להוות שיקול אם זה היה לתת לשחקן בית איזה רבע שעה אחרונה בגמר גביע הטוטו.
אבל פה זה עלייה לליגת האלופות. הישג שמכבי עושים פעם ראשונה אחרי 11 שנה וכזה שממנף אותם כלכלית ומקצועית. צריך לדעת איך למקסם אותו!
חואן פאבלו שחקן טוב שעזר לנו בליגה בשנתיים האחרונות – תודה ושלום. כנ"ל קרלוס.

ערן (המקורי) 30 באוגוסט 2015

אכן הימור, אבל טם מכבי אותה שוער מהדורה הראשונה היא חייבת להמר על צעיר לפני פריצה. הרי נויר, קורטואה ודה חאה לא מגיעים לכאן אחרי שהם כבר הוכיחו את עצמם.

וההימור לא כזה גדול: אם יביא בזכות הצטיינות שתי נקודות (תיקו ביתי צול צ'לסי ופורטו, נניח) בזכות הצטיינות, כבר כיסה שליש מכרטיס השחקן.

כואב על חואן פאבלו, מצער. יש הרבה חיבה אליו. המציאות היא שהוא (כיום לפחות) אחת החוליות החלשות בקבוצה, ויחד עם הגנה לא בטוחה ספגנו הרבה יוצא מדי שערים עד כה העונה. השדרוג התבקש.

עכשיו חייבים להתנהג אליו בהוגנות מירבית: תשלום מלא, עזרה במציאת קבוצה, טקס מכובד. לא עולה על הדעת שיקבל יחס מחפיר (נעילת ארוניות / נידוי וחרם) בנוסח שראינו אצל חיפה

רניב 30 באוגוסט 2015

הכל נכון וכו' אבל ג'ורדי עצמו אמר שלוקח זמן לשחקן להתאקלם בקבוצה קל וחומר לילד בן 19 בארץ חדשה. אז לקחו הימור רציני עם השוער הזה.
מעבר לכך המחשבה שאם חואן פבלו היה סופג גול נוסף אז כל זה לא היה קורה מחלחלת גם לשאר השחקנים: יש עוד לא מעט שחקנים בסגל הנוכחי שצריכים לחשוש מהצלחה גדולה בהמשך השנה או העפלה נוספת לליגת האלופות…

בלייק 30 באוגוסט 2015

או אולי פשוט ידאגו להיות מרוכזים יותר וטובים יותר?

רניב 30 באוגוסט 2015

ואז הקבוצה תצליח תיקח אליפות תעלה שוב לליגת האלופות, תגריל את בארסה, ארסנל ורומא, יכנס עוד הרבה כסף ואת החלשים יותר (והכי פחות מרוכזים) יחליפו כדי שלא יעשו בושות…

בלייק 30 באוגוסט 2015

הכסף שייכנס יהיה די דומה. וכן, אני מקווה שמכבי ממשיכה בתהליך של התקדמות, ובעזרת הניקוד באירופה תתקדם גם שם. התקדמות באירופה = משיכה גדולה יותר לשחקנים זרים איכותיים. יש קבוצה שלא רוצה לשפר את עצמה?
לפחות הם ידעו שבמכבי אף אחד לא יזרוק אותם לכלבים.
השחקנים צריכים לשחק הכי טוב שהם יכולים כדי להישאר במועדון, וגם אם לא – אם הקריירה שלהם חשובה להם, תמיד יש את היום שאחרי מכבי. ישחקו חלש – יקבלו חוזה פחות טוב, מקבוצות פחות אטרקטיביות. ככה זה עובד היום. לא מכבי ולא ג'ורדי המציאו את זה.
מי שרוצה להישאר עם החבר'ה – יכול לשחק בספורטק (כמו אלירן עטר…).

תiמר 30 באוגוסט 2015

מהלך טוב של מכבי. יש הרבה שחקנים טובי שעוזבים את הקבוצות שלהם בינואר אז למה זה לא בסדר כשקבוצה עושה את זה? דווקא הופתעתי לטובה שהרוב בתקשורת מגבה את ג'ורדי.

Amir A 30 באוגוסט 2015

יש בטור הזה טעות אחת והיא החיבור שעשית בין מנהלי כח אדם ואנושיות. מלבד זאת אני מסכים עם כל מילה. בנוסף, אם זה נכון שחואן פאבלו יקבל את כל שווי החוזה כולל כל המענקים ואת הכרטיס שלו אז הצעד הזה רחוק מהקפיטליזם הקר שמאפיין את הספורט האמריקאי מרחק שנות אור (אלא אם כן למכבי לא היתה ברירה).

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

אף אחד לא משלם לו מנדיבות לב, אין להם ברירה אלא אם רוצים לחסוך כמה גרושים וללכת לבוררות ובאמת לערער את כל המערכת

יואב 30 באוגוסט 2015

הוא יקבל את כל שכרו כי ככה זה במכבי. חוזים מכבדים. לא בגלל פחד מבוררות.
ובטח בגלל סיטואציה הרגישה, זה המינימום הנדרש.
מיטש לא מתעסק בלחסוך כמה גרושים. אנשים שחוסכים כמה גרושים לא נכנסים לרשימת השמונה מאות העשירים בעולם.

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

דווקא שמעתי על טייקונים שממש לא מצטיינים בנדיבות

יואב 30 באוגוסט 2015

לא מדובר בנדיבות. מדובר במחשבה בלוול אחר מחנווני. ״חוסכים כמה לירות״ זה ממש לא המקרה פה. ההפך, משלמים המון על המעטפת והתנאים כדי להתפתח ולגדול.
אה כן, ובמכבי מקיימים חוזים.

בלייק 30 באוגוסט 2015

גיא – אתה יודע שיכלו להגיד לו שאם הוא רוצה את כל המשכורת אז הוא לא משוחרר אלא מוקפא, גם דברים כאלה ראינו. זה היה מונע ממנו לשחק לפחות עד ינואר, ואולי גומר לו את הקריירה.
נכון שזה היה צעד שיכול היה לערער יותר את הסיטואציה, אבל היו אפשרויות. מכבי בחרה שלא להתנהג ככה. אגב, בניגוד לקבוצות אחרות בליגה, כולל גדולות.

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

אני לא חושב שיש הבדל בסיטואציה שנוצרה בין להיות מוקפא לבין לשחק ברעננה (כחלק מטרייד) או במקרה הטוב לחפש קבוצה כשהסגלים של רוב הקבוצות סגורים (לא כל כך הבנתי האם נחשב כשחקן חופשי או לא)

יניב פרנקו 30 באוגוסט 2015

ורק מכניס את גודל ההימור של קרויף הקיץ על אירופה והבנייה שבעיני לא הייתה נכונה (אבל במבחן התוצאה..).
מה היה קורה עם פאבלו היה נפצע ומחמיץ משחקים – להגיע לשלבים כאלה עם קבוצה בתקציב כזה כשעל הספסל ילד בן 17.
הימור גדול מדי.

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

+1

עופר כהן 30 באוגוסט 2015

ומה היה אם זהבי היה נפצע? אם יוקא לא חותם? אם לסבתא היו גלגלים?

Ljos 30 באוגוסט 2015

מסכים עם הרוב, אבל עם טענה אחת מרכזית לא. ספורט מקצועני זה ביזנס, כן, אבל ביזנס שמבוסס על בידור (זה בידור זה בידור זה בידור וכו'). עבור כל קבוצה ואדם הבידור מגיע ממקום אחר – שחקני בית, נצחונות, סגנון משחק. אבל בבסיסו, הכדורגל לא שווה הרבה ללא צופים לבדרם. די דומה לקולנוע.
בדומה לקולנוע, שם דוחפים פרסומות סמויות (יותר או פחות) בכל מקום עבור כסף אבל זה לא אומר שאני חייב לרוץ לקנות את המוצר ברגע שנגמר הסרט או בכלל להכיר בפרסומת שנעשתה, גם בכדורגל אין סיבה שאני, אוהד שלא מקבל כסף (ולפעמים להפך), אשתמש בשם האיצטדיון שנקנה בכסף על ידי אדם אחר (שבמקרה הטוב אין לי קשר אליו).

קורא 30 באוגוסט 2015

בתור אוהד מכבי חיפה, העמדה היחידה בה לחיפה היה יתרון ברור על תל אביב היתה עמדת השוער. אני בהחלט מבין את ההחלפה של פאבלו וחושב שהוא היה הנקודה הכי חלשה במכבי תל אביב, נקודה שהיתה יכולה אפילו לעלות באליפות הבאה, ככה שאני לגמרי מבין את ההחלפה הזו ולא ממש מבין אוהדים של תל אביב שמדברים על חוסר הגינות או וואטאבר. קבוצה צריכה לשאוף להיות הכי חזקה שהיא יכולה בכל עמדה ועמדה.

היסטוריון של ספורט 30 באוגוסט 2015

מעולם לא חלקתי עליך כמו עכשיו.
בעיני ההבדל בין הקבוצות " הטובות" אותם אני בדרך כלל אוהד לקבוצות הרעות הוא העניין האנושי.
נכון המבחן הקובע הוא מבחן התוצאה אבל אני מאמין שגם מבחן זה תלוי ביחס האנושי.
אני חושב שמי ששותף להשיגים ואז מתמכרים אליו זה פוגע בקבוצה המתנכרת .
כך למשל קבוצות לא ירצו לעלות ליגה וכיוצב' .
מכבי תל אביב היא מותג במיוחד בכדורסל.
אבל נדמה לי שגם אתה כתבת בעבר שהמותג הזה מתבטא גם בכך שהשחקנים יודעים שייגבו אותם כל עוד הם נותנים הכל בטח אם התלווה לכך הישג מקצועי.
ככה היה בעבר בכדורסל עם סופו ,פניני ביינום וכו' וכך צריך להיות בכדורגל.
בעיני ההבדל המהותי בין מכבי תל אביב ומכבי חיפה לקבוצה כמו הפועל תל אביב הוא בכך שהאחרונה לא התביישה לזרוק את השחקן לסמל אתמול .
הדוגמה האחרונה. הוא שי אבוטבול כשלפניו היו שביט אלימלך ומאמנים סמלים כמו אבוקסיס ,לנדאו ושייע .
שלא לדבר על שחקנים כמו פנסטיל ו למעשה כל אחד שלא סיפק את הסחורה.
חואן פאבלו בסה"כ עשה מלאכתו נאמנה יהיה שותף ל2 אליפויות וגביע לעלייה לצ'מפיון .
המשמעות של התרגיל הזה עלולה לחלחל למקום לא טוב לכל שחקן זר.
משהו במערכת האמון נפגמה לדעתי….קח למשל שחקן כמו מיטרוביץ ….מי ערב לו שבהישג הבא לא ינפו אותו ? כנ" ל איגבור .
בנוסף היה ניתן בכדי למזער נזקים לעשות את הדברים קצת אחרת .
להשעיר את פאבלו ( לפחות באירופה זה אפשרי )….לחליפין לנסות לאזרח אותו או זר אחר …כך היה מקום לכולם בליגה ….או לנסות לשנות את החוק כך שניתן לרשום יותר זרים אך רק 5 משחקים כל שבוע ( אגב זה יכול לעזור לכדורגל הישראלי באירופה ).
אבל מה שנעשה כאן אולי נכון נקודתית …אבל ההשלכה של המהלך עשויה להיות קטלנית מאד ….זה לא מתאים למכבי זה מתאים להפועל.

בלייק 30 באוגוסט 2015

לא חושב שהיה זמן (לאזרח זר?? שמעתי שקרלוס עומד לשחק בנבחרת ישראל…) לפעולות כמו שהצעת. בכל מקרה, להשאיר את חואן פאבלו שיראה כל יום את הארץ המובטחת בה הוא לא יוכל לשחק זה יותר אנושי? אני לא בטוח.
לגבי מיטרוביץ' – השחקן הזה עבר במכבי הכל -ירדו עליו, היללו אותו, רצו לזרוק אותו, ברגע האחרון השאירו אותו, והוא רק הולך ומשתפר. אולי זאת שיטה מצוינת לתמרץ שחקנים?

גיסנו 30 באוגוסט 2015

– אי אפשר להשאיר זרים מעבר ל 5 המותרים, גם לא רק לאירופה. התקנות מחייבות שהשחקן יהיה רשום גם לליגה המקומית.
– אלא אם אתה שמעון מזרחי, (גם שר הפנים לא יעזור), אי אפשר לאזרח אדם לא יהודי בתוך 4 ימים כולל סופ"ש. זה הזמן שעבר מההעפלה ועד שח"פ שוחרר רשמית.
– לשנות חוק של ההתאחדות? זה ייקח עוד יותר זמן מלאזרח לא יהודי.

אני מבין את מה שאתה אומר, אבל צריך גם להיות ריאליים…

היסטוריון של ספורט 30 באוגוסט 2015

סליחה על טעויות הכתיב
כגון להשאיר ( נרשם להשעיר )….אשמת האייפון ..

שי 31 באוגוסט 2015

העייפון.

Guss 30 באוגוסט 2015

יש פה מרכיב של ההימור על ראיקוביץ' שמגדיל בצורה רצינית את הזכייה הפוטנציאלית, בעוד שלא משנה ממשית את הסיכון.
המרכיב הזה הוא לבסס את מכבי כאופציה לגיטימית לשחקנים עולים (ברמה עולמית) בתחילת דרכם. אם ראיקוביץ אכן ימלא את הפוטנציאל שגלום בו, ויתן כמה הצגות נהדרות במשחקי הצ'מפיונס כמו גם עונה טובה ויציבה בליגה ובגביע, סביר שתוך שנה או שנתיים הוא ייצא אל קבוצה מהדרג הראשון או השני באירופה. מהלך כזה, אם אכן יצליח, יסמן את מכבי כמקום שאליו כדאי להגיע אם אתה שחקן אירופי (או לאו דווקא) בן 20, שמשחק בקבוצה טובה אך שאינה בצ'מפיונס. ברור שמכבי לא תתחרה בעצמה בקבוצות גדולות. אבל מכבי תוכל להתחרות עם קבוצות "מעבר" שזוכות ששחקנים נהדרים משחקים בהן לפני שהם עוברים לקבוצות הגדולות. הקיצר, יש פה מרכיב של הכפלת רווחים עתידיים – לא רק על ראיקוביץ'.
מצד שני, אם ראיקוביץ' לא יממש את הפוטנציאל, אז אני לא חושב ש"שם המותג" של מכבי ייפגע בצורה משמעותית – קודם כל הוא עדיין לא גבוה בכלל ברמה אירופאית כעת, ושנית כי רוב האחריות לכישלון (או סתם דשדוש) של השחקן תוטל כנראה עליו.

דני 30 באוגוסט 2015

המחשבה שהוא יקבל איזה 300 אלף דולר מענקים קצת מרגיעה לי את הרחמים )ואני מאד מפרגן לו את זה..(

אריק האחר 30 באוגוסט 2015

שאלה פשוטה
ח״פ מקבל הצעה מקבוצה מהליגה הראשונה בספרד כולל שידרוג בשכר
עוזב את מכבי או לא ?
עוזב בטוח
כל הזמן מדברים על חוסר הנאמנות של שחקני הכדורגל בעידן המודרני מול הקבוצות .
מכבי עשתה מהלך שכנראה הכרחי ובאמת עם כל הצער עשתה מהלך מתבקש.
זה הכדורגל היום.

7even 30 באוגוסט 2015

בסרט מאניבול, שאותו בטוח ראית, מראים איך העוזר של הג'נרל מנג'ר תוהה איך אפשר להעביר ככה פתאום שחקן בטרייד.
הרי לא רק השחקן עובר…עובר גם כל הבית שלו, עוברים הילדים שלו, בית ספר חדש, גנים חדשים, סביבה חדשה, שכנים חדשים.
העוזר תוהה איך בדיוק אומרים לשחקן ומבשרים לו הודעה כזו, והג'רנל מנג'ר פשוט אומר לו: תהיה קר.
וככה הוא עושה את זה: קר. הוא פשוט בא לשחקן הכי טוב בקבוצה ואומר לו: "העברנו אותך בטרייד למטס, כל הפרטים הטכניים למעלה אצל המזכירה".
והשחקן? כשמבשרים לו, הוא חושב על זה שנייה, אומר תודה, והולך. הג'נרל מנג'ר ציפה לעצבים וזריקת שולחנות…וזה פשוט לא קרה.

שחקנים מקצוענים שנכנסים לזה צריכים לדעת שהם לא חסינים מכלום.
נכון, זה מוציא את כל הרגש מהספורט….אבל לאיזה שחקן היום בכלל אכפת מהקבוצה שלו (אלא אם קוראים לו בן רייכרט) ?
גם זהבי יעבור לקבוצה אחרת בישראל אם ישימו עליו את סעיף השחרור והוא יקבל שם עוד 3 שקלים יותר.

יש 2 אפשרויות למה יקרה לאחר סאגת השוער:
1. השחקנים ייתנו את התחת כי יבינו שסעצם אף אחד לא חסין
2. השחקנים ייכנסו להלם קרב כי יבינו שבעצם אף אחד לא חסין

ר.בקצה 30 באוגוסט 2015

אכן- סצינה מופתית

גיל שלי 30 באוגוסט 2015

אני רק שאלה. מה ההבדל בין מה ש"עשו" לחואן פאבלו ומה ש"עשו" לראדי? ממש לא מבין

Ljos 30 באוגוסט 2015

תזמון. תחילת מועד ההעברות מול סופו. לפני שהסגלים הושלמו מול רגע אחרי הישג ואחרי שרוב הקבוצות כבר סגרו את ההרכב, בטח את תפקיד השוער הראשון. המהירות שבה דברים התרחשו – לראדי היה זמן לדעת שהוא לא רצוי ולמצוא קבוצה שתרצה אותו, חואן פאבלו היה בטוח שהוא מסודר לפחות לחצי העונה הקרובה במסגרת מסוימת עם חשיפה מסוימת.
כל זה ועדיין אני מסכים עם ההחלטה של ג׳ורדי.

מאנו 31 באוגוסט 2015

הו, עלית על הנקודה. שחרורו של חואנפאבלו נעשה שנייה לפני סגירת החלון, וזה במיוחד בעייתי בעמדת שוער. זאת הבעייה הגדולה במהלך השמעון מזרחיאי של ג'ורדי. אם רצה להחליפו היה בא אליו עוד באותו ערב של העפלה לליגת האלופות, מודיע לו שכנראה מביאים לו מחליף, ומנסה למצוא לו אלטרנטיבה חשאית מבעוד מועד.
ג'ורדי לא עשה זאת, ולכן הוא מתקרב ברמת הגועל שלו לשמעל'ה מזרחי.

בלייק 30 באוגוסט 2015

אצל ראדי זה לא מקרה הפוך? לא הוא ביקש לעזוב כדי להיות שחקן משמעותי יותר?

גיל שלי 30 באוגוסט 2015

לא ממש, הוא סגר בבאר שבע אחרי שמכבי אמרו לו שהוא יכול לחפש קבוצה

עומר 30 באוגוסט 2015

טוב שיש בקודקוד מנהל כמו ג'ורדי ולא אוהד כזה או אחר.
כשהתחילו לזרום הידיעות התמונה הראשונה שעלתה בראשי היא של חואן שוכב על הדשא ובוכה מהתרגשות עם שריקת הסיום בבלומפילד נגד באזל.
לא יורד חלק בגרון, ללא ספק.

אהד 30 באוגוסט 2015

רק שאלה.. זה אומר שאם מחר מחליטים במכבי ש הכי נכון כלכלית לפתוח את מכירת המנויים לאלופות לקהל הרחב, זה גם יהיה בסדר מבחינתכם כי זה הדבר המקצועי והנכון?

גיסנו 30 באוגוסט 2015

תחליט קודם אם זה צריך להיות נכון כלכלית או נכון מקצועית….

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

מכבי עשו את זה לפני הגמר. ומבחינת המינויים זה ממש לא היה בסדר. אבל מה חשוב מה הקהל חושב (בלי ציניות). אם היו מקשיבים לקהל פאקו היה מהר מאוד על המטוס לספרד.

תiמר 30 באוגוסט 2015

אבל ההחלטה למכור מנויים לקהל הרחב היא לא לטובת המועדון

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

למה לא? חשיפת קהל חדש לקבוצה

עופר כהן 30 באוגוסט 2015

פעם גיל שלי כתב על שימור לקוחות. מכבי משמרת ככה לקוחות ומראה שמשתלם לקנות מנוי.
בנוסף, הקהל הרחב כנראה יעודד ויעשה אווירה טובה יותר באצטדיון מאשר "הקהל הרחב", אז זה גם שיקול מקצועי :)

שי 30 באוגוסט 2015

המטרה לא צריכה להיות הצלחה בליגת האלופות אלא חזרה לליגת האלופות. זה היעד הגדול, ובשביל זה חשוב להצליח באירופה אבל קריטי לא לאבד את הליגה. ואם השנה התחרות באמת תהיה קשה יותר אז שוער טוב יכול להיות אחד המפתחות לאליפות.

משה 30 באוגוסט 2015

מהלך מופתי של מכבי. מזכיר את אגוויר ודאנטלי בדטרויט. אני מעריך את המנהל שהיה לו האומץ והקור הנדרש לעשות מהלך שכזה (ואני ממש לא אוהד מכבי ).

גיא זהר 30 באוגוסט 2015

ממש לא מזכיר.אם ראית את הסרט בד בויז משם היה ניתן להבין שדאנטלי לא הסתדר עם אייזיה ואגוואייר היה חבר שלו. מזכיר אולי את חילופי מאלון דואקינס זצוק"ל בפילדלפיה.

משה 30 באוגוסט 2015

ראיתי את הסרט, מעבר ליחסים ביניהם דובר על כך שהם לא חשבו שהוא יעמוד בלחץ. גם אם לא מדובר על מהלך זהה בשניהם טובת הקבוצה הושמה מעל לטובת השחקן.

אורן השני 30 באוגוסט 2015

רק אני מעדיף שתכתוב על בייסבול ולא על כדורגל ישראלי?

אורן השני 30 באוגוסט 2015

ובהכללה – שמישהו יכתוב על ספורט אמריקאי (חוץ מפוטבול ו-NBA), מאשר על כדורגל (לא רק ישראלי).

מאור 30 באוגוסט 2015

אחלה פוסט, מסכים עם כל מילה לגבי מכבי.
רק שאלה לגבי הבייסבול: בתור חובב בייסבול, זה לא קצת מזוכיסטי לראות 100 משחקים בעונה הרגילה?

Gil - Zimbabwe 30 באוגוסט 2015

איפה א]פשר לראות את מכבי – ב"ש?

אורי 30 באוגוסט 2015

בערוץ 1

thomas 30 באוגוסט 2015

אני בחו"ל. איפה אפשר לראות את המשחק של מכבי-בש?

עופר כהן 30 באוגוסט 2015

טל, כתבת בפוסטים קודמים על כך שבשלב מסוים אתה נעשה יותר גדול מהכוכבים על המגרש…ואז קלטתי שאני בגיל של ראיקוביץ'. דאם!

asaf 30 באוגוסט 2015

טל בעיקרון אני מסכים אתך לחלוטין במה שנכתב בטור, יש רק דבר אחד שאני תוהה עם עצמי והוא במקרה של שחרור גרסיה והבאת מגן זר כפי שמדובר מכבי נשארת עם שני בלמים בכירים בלבד טיבי ובן חיים זה לא סיכון מסוים בעיניך???

דן-דן 30 באוגוסט 2015

בן הרוש הוא במקור בלם (הרבה יותר טוב מאשר הוא מגן שמאלי).., וגם דור פרץ יכול לשחק בלם במקרה חירום

Asaf 31 באוגוסט 2015

מודה שדור פרץ פרח לי מהראש בהחלט גיבוי הולם לגבי בן הרוש וכל מה שקשור ליכולות ההגנתיות שלו,בעיקר נושא מיקום וסגירה נכונה זה נשמע מאוד מטריד להציב אותו במרכז ההגנה לדעתי

שגיא 31 באוגוסט 2015

שנה שעברה אפילו לא היה גיבוי לגרסיה (פרט לפרץ) ועדין הסתדרנו. גם אלברמן היה בלם מצוין בגמר גביע.

תולעת 30 באוגוסט 2015

הבעיה בגישה הזו היא שהיא תלויה באיכות של "מוצר" שייתנו לאוהדים (קבוצה, מתקנים, ואליו פור מאני וכו'), כי גם בלי רומנטיקה ונאמנות וגם בלי הצלחה מקצועית קשה לתחזק הזדהות עם מועדון.

מעבר לזה אחרי המשחק היום אני כבר מוכנה לפתח רגשות כלפי ראייקו אז רומנטיקה יש

Comments closed