לו הייתי בהנהלה

הנה רשימת המלצות צהובות לכבוד פתיחת העונה, לא צריך קרדיט

hanala

חג פתיחת היורוליג שמח לכווווווווולם. אחרי שמשחק האימון האחרון שוחק במוצאי שבת בהיכל מנורה, הכל מוכן ואפשר לפתוח את העונה. מחר, יום חמישי, זה סופסוף קורה.

אז מכיוון שהמשא ומתן שלי עם מכבי ת"א על הצטרפות לצוות ההנהלה עדיין מתמהמה (הסוכן שלי סבור שאני יכול לקבל יותר ומפציר בי לא לקבל הצעה נמוכה מדי) ואני אוהד שרוף של הקבוצה, החלטתי לתת לה את רשימת הפעולות שהתכוונתי לבצע עם כניסתי לתפקיד. אני מקווה שיעקבו אחריהן.

נכון לעכשיו, זו רשימת המלצות בלבד, אבל ברגע ששני הצדדים יחתמו על החוזה, ראו בדברים האלה כסגורים ומיושמים.

שמרו מרחק מירושלים. בפעם הראשונה מזה זמן מה, המיקום הסופי בליגה חשוב. מי היה מאמין, עוד סטארט-אפ ישראלי, שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִיעָנוּ לַזְּמַן הַזֶּה (כמה חבל שהשיטה הסופית חזרה להגדרה של מחזיקת גביע האליפות). למי שלא יודע, המיקום בליגה חשוב כי הוא למעשה משפיע על האולם בו ייערך הפיינל פור. ואם הבנתי נכון, הפיינל פור ייערך באולם של קבוצה שסיימה את הליגה ראשונה, בתנאי שאולמה הביתי מכיל למעלה מ-10,000 מקומות.

בעצם, למה להתעצל, יש קופי-פייסט. הנה הציטוט מהישיבה שבו התקבלה ההחלטה: "מיקום הפיינל פור ייקבע בתום סדרות רבע הגמר על ידי הקבוצה אשר סיימה את העונה הסדירה במקום הראשון. במידה וקבוצה זו תודח ברבע הגמר, הזכות תעבור לקבוצה המדורגת הגבוה ביותר בתום העונה הסדירה מבין קבוצות הפיינל פור, כאשר לטובת מיקסום ההכנסות והצלחת האירוע ותדמיתו, נקבע כי הפיינל פור יתקיים רק באולמות אשר מכילים מעל עשרת אלפים מקומות"

הממממ, מעניין מי הן המועמדות לאירוח. לא לא, אל תתנו לי רמזים, אני רוצה להגיע לזה לבד.

אחחחח האמינו לי, אין על הכדורסל בארץ והעסקנים שמקבלים את ההחלטות הקשורות אליו. הם השתמשו בכל כך הרבה מילים כדי בסופו של דבר לומר לנו שהפיינל פור ייערך באולם של מכבי ת"א או הפועל י-ם, זו שתסיים במיקום גבוה יותר בטבלה. הקבוצה שתעשה זו תשיג יתרון משמעותי במשחק גביע האליפות בין השתיים בחודש יוני. ולא, אף אחת אחרת לא תהיה שם.

לכן, המטרה הראשונה (והיחידה) של מכבי ת"א במסגרת הישראלית צריכה להיות לסיים משחק אחד מעל ירושלים. כמובן שחשוב להגיע בכושר הנכון לפלייאוף בסיום העונה, ולהיות בריאים (בייחוד אחרי העונה המוכה בשנה שעברה), ולהתחבר יחדיו ובלה בלה בלה, אבל מעל כל אלה, זה המיקום. לא צריך לסיים בלתי מנוצחת, לא צריך לסיים עם הפסד אחד, לא צריך לסיים במקום הראשון, רק להפסיד משחק אחד פחות מהאלופה (רואים? אני מסוגל לא להיות קטנוני ולקרוא לה ככה).

אין צורך לשרוף ולקרוע את עצמכם, אין צורך להסתכן בפציעות, אין צורך לשתף את אוחיון במשך 40 דקות, אין צורך להשתגע בשביל אשדוד או חולון בהיכל (ואני יודע שיש מספיק ישראלים השנה, אין צורך להזכיר לי). מכבי ת"א לא צריכה יתרון של כמה משחקים על ירושלים, פער של שלושה או ארבעה משחקים לא מקנה שום יתרון שפער של משחק אחד לא מקנה. תרגישו חופשי להוריד את הרגל מהגז ותתנו לשחקנים לנוח בשביל המשחקים החשובים באמת בימי חמישי. מה שמוביל אותי להמלצה הבאה.

תשמרו על דווין סמית'. ייתכן שאני מקצין, אבל כל עוד הקבוצה עומדת במטרה הראשונה שהמלצתי עליה, אני לא רואה כל סיבה שדווין סמית' בכלל ישותף במשחקי הליגה הישראלית, בטח שלא בחצי הראשון של העונה. תראו, אם אתם באמת רוצים לקרוא את המילה ההיא, אז בסדר, אכתוב אותה, למרות שאחרי ארבע עונות במכבי ת"א, אני חושב שכבר שמענו אותה מספיק.

ברומטר. כשדווין סמית' טוב הקבוצה טובה, וכשדווין סמית' לא טוב, או חסר, אז נראה שהכל הולך קצת יותר קשה, ואפשר היה לראות את זה כבר בכמה משחקי קדם עונה. למרות התותחים היותר כבדים שמכבי הביאה במהלך הפגרה, הוא עדיין משמעותי. המשחק שלו בשני צידי המגרש, יחד עם חכמת הכדורסל שלו, והעובדה שהוא יודע בדיוק מה זה מכבי ת"א, מביאים לכך שהוא עדיין השחקן החשוב בסגל.

לצערנו, בנוסף לכל מה שציינתי, דווין סמית' גם פציע, אם בכלל קיימת כזו מילה. סמית' בן 32 אבל "מרגיש" קצת יותר, אולי 33-34, גילאים משמעותיים בכדורסל אלא אם קוראים לכם יניב גרין. בואו ננסה לשמור על הברכיים והגב שלו לכמה שיותר זמן ולמשחקים החשובים, כלומר יורוליג ושלבי ההכרעה בישראל לקראת סיום העונה. אנא מכם, אל תבזבזו אותו על המשחקים שהוזכרו בהמלצה הקודמת, חבל.

עוזר מאמן. ייתכן שזה יראה טיפה מוזר אם אקרא להנהלה של מכבי ת"א "להפסיק להתקמצן", בייחוד אחרי החתמה כמו ג'ורדן פרמאר, אבל…

תפסיקו להתקמצן ותביאו כבר עוזר מאמן! כרגע סוף הספסל שלכם נראה כאילו השתתפתם בקיץ האחרון בלהיט הרייטינג עוזר מאמן נולד. מה? למה?! ממתי?! מה זה השטויות האלה?! אבי אבן ו… שנייה, אני הולך לבדוק, מאיפה אני אזכור את השם של השני. אה נכון, רפי בוגטין. וואט דה פאק? איך ירדנו במהלך הפגרה מאחד ממוחות הכדורסל המבריקים באירופה (אפילו מעבר לשיא) לזה? הפיתרון ברור:

דן שמיר. יש רק שם אחד שהייתם צריכים להביא ועדיין יכולים. האמינו לי, אבי אבן ורפי בוגטין נראים לי מרוצים רק להיות חלק מרשימת מקבלי המשכורות של המועדון, אני לא חושב שיהיה אכפת להם לזוז כיסא אחד ימינה בשביל מאמן הלפ-טופים. הוא (עדיין) יושב בבית בחוסר מעש ויכול להוות תוספת נהדרת לגיא גודס, שאכן זקוק לכך. לא אכפת לי שהעונה התחילה, זה עדיין לא מאוחר, תתקשרו אליו.

למה דן שמיר? ובכן, קודם כל, הוא כבר היה בקבוצה ויודע מה זה להיות עוזר מאמן במערכת הזאת. מעבר לכך, הוא כנראה השם הבכיר ביותר שפנוי בשוק המאמנים (אולי חוץ מאפי בירנבוים ששרוף במועדון מסיבות מובנות), וגם כזה שיהיה מוכן להגיע לתפקיד של עוזר. בנוסף לשתי הסיבות האלה, היחסים בינו לבין גיא גודס, כך לוחשים לי, לא רעים בכלל.

מכבי ת"א השקיעה לא מעט כסף בסגל שלה, מן הראוי שישקיעו בצוות מאמנים שיוביל אותו. קצת תמוה בעיני שההנהלה מוכנה להפקיד את הקאדר הזה בידי מאמן עם שנה ניסיון על הקווים כמאמן מכבי ת"א (משרת אימון ששונה מכל האחרות) ושני עוזרים שהם לא מהשורה הראשונה, ואני מתנסח בצורה קורקטית כאן. קצת כמו לשלם המון כסף על אוטו חדש, ואז לתת לאשתך לנהוג עליו.

סתם סתם, אני צוחק עם האוטו והאישה, אבל אתם מבינים לאן אני חותר. מעבר לכך שהחתמה כזו תרגיע את האוהדים ותחזק את הקבוצה, היא תחזק גם את גיא גודס שנכנס לשנה מאד מלחיצה וקריטית מבחינתו בתפקיד, כשהוא זקוק לכל העזרה שהוא יכול לקבל. דן שמיר הוא המהלך הנכון, כי אני לא יודע כמה עזרה דיוויד בלאט יכול להעניק לו דרך שיחות Facetime באמצע הלילה. תעשו אותו.

תמשיכי להיות את. אוקיי, גלשנו לתסריט קיטשי של קומדיה רומנטית, אבל אין לי דרך אחרת לנסח את ההמלצה הזו. עכשיו יותר מתמיד, כשכולם נהנים לברבר על החוק הרוסי והמתאזרחים והזרים ותעודות זהות וכל השטויות הנפלאות הללו, חשוב שתמשיכי להיות מכבי ת"א שלמדנו להכיר ולאהוב בחמישים השנים האחרונות.

המכבי ת"א שמותחת את הכללים, שמכופפת את החוקים, שמוצאת שורשים יהודיים גם אצל האפיפיור, שיודעת לרקוד על קו הגבול בין מותר ואסור, שבונה מאחזים והתנחלויות בתחום האפור של החוק, וכל זה בשביל הניצחון. זו מכבי ת"א ובגלל כל הסיבות הללו אנחנו אוהדים אותך ועוקבים אחרייך. לא התאהבנו במועדון שיש בו אהבה והיא תנצח, או בלבולי מוח רכרוכיים אחרים, אנחנו אוהדים את המועדון שעושה הכל כדי לרמוס את יריבו וממאיס את עצמו על כולם בדרך.

וברוח הקו הזה, ההמלצה האחרונה:

תייצגי את ישראל. כן, האדומים השנואים מייצגים את הפועל ולא את ישראל? אז את תייצגי את מכבי ואת ישראל. ללא אירוניה (גלויה), ללא בושה וללא ציניות. תצהירי על כך בגאון במהלך כל העונה, שבוע אחרי שבוע, במסיבות העיתונאים ובראיונות לעיתונים, רדיו וערוצי הטלוויזיה, "ביורוליג מכבי ת"א משחקת בשביל כל המדינה". וכשמישהו גזען ישאל אתכם לגבי התפוקה של הישראלים הלבנים הנימולים בקבוצה, תגידו לו שבניגוד אליו, אינכם מפרידים בין סוגי יהודים וישראלים.

מהלך כזה מהווה סוג של ניצחון-ניצחון. מי שמתעב אתכם, ימשיך לתעב אתכם לא משנה מה תעשו. מהלך מודע כזה של לפמפם את הפן הישראלי רק יטריף אותם עוד יותר, יגרום להם להקציף בצד הפה כמו בולדוג אחוז דיבוק שלא יודע מה לעשות עם עצמו (תמיד כיף לראות). ומי שאוהד אתכם יאהב את המהלך כי… למה לא? אתם באמת מייצגים את המדינה, והמכביסטים אוהבים את כל הסיפור הזה של ישראלים מנצחים אירופאים.

בטור הקודם שלי שעסק (שומו שמיים!) בבייסבול, אוזכר שם בין השאר שלמרות שהבלו ג'ייס הם מטורונטו, היא אינה מתיימרת להסתיר את העובדה שהיא מייצגת את כל קנדה (כפי שאפשר לראות בסרטון הזה שהקבוצה הכינה לקראת הפלייאוף השנה). אז מכבי ת״א, תהיי כמו הטוורנטו בלו ג׳ייס, תהיי הקבוצה שאינה מתביישת לייצג את ישראל.

את קבוצה שמגיעה מישראל, את הקבוצה היחידה מהמדינה שמשחקת ביורוליג, והלוגו של הקבוצה הוא פאקינג מגן דויד. מה עוד צריך, שחקנים שנולדו כאן? אה, זה בקטנה. רק מי שאינו מבין את הספורט המודרני או סתם מחפש להתנגח בך ידרוש כזה פרט שולי. הנה, לבלו ג׳ייס יש שחקן קנדי אחד בשמונת הפותחים הקבועים וזה לא מפריע להם. לצערנו, אנחנו בתקופה שאנשים מחפשים סמלים להתאחד סביבם, תני להם את זה. תייצגי את ישראל, אנחנו מאחורייך. יאללה מכבי!

איפה הכיבוש (כשצריך אותו)?
מישמאמיןלאמפחד

59 Comments

גיא 14 באוקטובר 2015

+1 על הכל למעט רפי בוגטין, מאמן ועוזר עם נסיון רב שנים.

אדם בן דוד 14 באוקטובר 2015

יש לא מעט קנדים שאינם אוהדים את הבלו ג'ייס.
ואבקש להעיר כי מכבי אינם מייצגים אותי אע"פ שאני בהחלט חלק מישראל
ולגבי הטענה שהם מייצגים אותי אף כי איני רוצה בכך- אתלה באילנות גבוהים:
http://www.cc.com/video-clips/13ry42/the-daily-show-with-jon-stewart-bibi-s-big-adventure
(אני ממליץ לראות הכל כי זה ממש מצחיק אבל אני מתייחס לקטע שבדקה השנייה)

טל בן יהודה 14 באוקטובר 2015

שמע, ברור שיש לא מעט קנדים שלא מרגישים חיבה לבלו ג'ייס.
קשה קשה להגיע להסכמה בקרב 35 מיליון איש.

אבל הנקודה היא הקבוצה, לא הקהל שמסכים או לא מסכים.

אדם בן דוד 14 באוקטובר 2015

אני לא מבין כנראה משהו-
אם אני אצהיר, מהרגע, שאני מייצג את כל קוראי דה-באזר זה אומר שאני מייצג אותם?
גם אם הם חושבים אחרת ממני?

אז דע לך שקוראי דה באזר מעדיפים שז'לונה גורה תזכה.
כמו כן קוראי דה באזר מעדיפים את לארי דייויד על סיינפלד, את ברי על רמי, את בראבא על מושנוב, ואת אופירה על רווית (יוספי).

ורק עדכון ספורטיבי- לצערי אני מצטער לעדכן שנציגות קוראי דה באזר העפסידה היום בכדור-פח המשרדי לאהרל'ה מחשבונות.

אד הורטון 14 באוקטובר 2015

באמת סעיף הביתיות בפיינל פור כל כך מטומטם שאין מה להגיד. לא היה יותר פשוט לתת ביתיות בסדרה וזהו?

ג'וש 14 באוקטובר 2015

אבי אבן מרויח השנה במכבי 200 אלף דולר כעוזר מאמן !
יש מאמנים ראשיים שמרויחים סכום כזה? ואיך גרשון כעוזר השתכר רק 180 אלף דולר?
סתם לידיעה.

הגבר עם הקוביות 14 באוקטובר 2015

לא שאני מצדיק את השכר המנופח הזה של אבן אבל אני רק מזכיר לך שהוא נשאר ראש מחלקת הסקאוטינג בנוסף

גיא זהר 15 באוקטובר 2015

שזה הזוי למיטב הבנתי מדובר בתפקידים מנוגדים.

גונן בן סירה 14 באוקטובר 2015

לא תצליח לשכנע אותי שקבוצה, כמו נבחרת, צריכה לייצג מדינה. אני די בטוח שאתה לא מרגיש שירושלים מייצגת אותך כשהיא משחקת ביורופח, גם לא כשהיא זכתה בו. או שהפועל ת"א ומכבי חיפה בליגת האלופות דגדגו לך משהו.

ישי 14 באוקטובר 2015

אם מראש אי אפשר לשכנע, הוא בטח לא ינסה.
בתור אוהד מכבי, אני מודה שהשמחה לאיד מתגנבת לליבי כשהפועל נכשלת ביורוקאפ, אבל באופן עקרוני אני בעדה, ואני בהחלט חושב שהיא מייצגת אותי כמו כל ספורטאי ישראלי. אם מדובר נגיד במכבי חיפה, אז ברור שאני בעדה ביורוקאפ, כי אין לי איתה שום יריבות ספורטיבית.
(אבל האמת היא שאני בכלל לא בטוח שאני מרגיש שספורטאים שמתחרים תחת דגל ישראל או נבחרות מייצגות אותי; יש לי משום מה העדפה לישראלים, אבל בגדול אני רואה את הכול כחלק משואו ביזנס; בכל אופן הייתי בעד מכבי חיפה ביורוקאפ בדיוק כמו נבחרת ישראל).

אדם 14 באוקטובר 2015

אבל זו בדיוק הנקודה, זו פונקציה של קירבה. אתה בעד מי שהכי קרוב אליך ומה לעשות, לי בתור אוהד הפועל כל קבוצה בעולם קרובה יותר מאשר מכבי. זה בכלל לא משנה אם הם מישראל או לא. לדוגמא, כמות האוקראינים שבאו לעודד את דינאמו קייב. למה? כי הם אוהדים אותה וזה שמכבי מישראל לא משנה את זה.
גם ביורוליג מכבי משחקת תחת סמל מכבי ולא תחת סמל ישראל, זה עד כדי כך פשוט

ישי 14 באוקטובר 2015

אני אוהד את מי שקרוב אליי, ולכן אני מעדיף ישראלים על פני כל אחד אחר.
לכן אני בעד מכבי חיפה או הפועל ירושלים יצליחו ביורוקאפ. הפועל ירושלים כמה שהיא יריבה שלנו היא רק יריבה ספורטיבית.
יכול להיות שזה לא נכון כלפי מי שהיריבות איתו היא לא רק ספורטיבית. אני בהחלט מבין את מי שנגד בית"ר באירופה בגלל שהוא רואה בהם סמל של גזענות (אם נכון לראות ככה את בית"ר, זו שאלה אחרת; אבל אם רואים אותה כך, אני בהחלט מבין את זה). אני גם מבין אוהד הפועל ת"א, גם אם הוא פטריוט (ויש מאוהדי הפועל שלא מזדהים עם המדינה), שרואה את מכבי כסמל לקפיטליזם ולכן כאויב האנושות. אני גם מבין שיכולה להיות יריבות שהיא כבר לא ספורטיבית בין מכבי להפועל ת"א בגלל עניינים לא ספורטיביים שהיו ביניהן – נגיד אוהד מכבי שישמח שהפועל ת"א לא תצליח (איפה? בליגה הבלקנית? פחחח) בגלל שירי שואה של האוהדים.

יניב פרנקו 14 באוקטובר 2015

יפה ישי – הצלחת להגיד על אוהדי הפועל שחלקם לא מזדהים עם המדינה (מאיפה השטות הזו ?) וגם להכניס את המסר של שירי השואה.

ישי 14 באוקטובר 2015

ממש ניסיתי לכתוב במבט מבחוץ על אהדה ספורטיבית. כתבתי גם שאפשר לראות את מכבי כסמל הקפיטליזם החזירי.
מאיפה השטות הזו? זו עובדה שיש אוהדי הפועל קומניסטים, והם לא ממש מזדהים עם המדינה.
עכשיו כדי שתירגע – אוהדי הפועל יכולים לייחל לכישלון של מכבי בגלל שאוהדי מכבי שרים טועמה מחבל. זהו? עכשיו זה מאוזן?

אדם 14 באוקטובר 2015

ישי, זה ממש שטויות. אני לא נגד מכבי כי הם מייצגים משהו מעבר לעובדה שהם מכבי, זהו. שום סיבה אחרת, שום עניין אחר. יש בין הקבוצות יריבות וגם הצלחה של מכבי משמעותה מבחינתי פחות סיכויי הצלחה לקבוצה שלי, נורא פשוט. בכדורסל זה בכלל מובן מאליו כי הם בעצם לא מאפשרים לאף אחד אחר (ע״ע החוזה עם היורוליג) סיכויי הצלחה.
ועוד משהו, אם אתה ״קומוניסט״ (באמת שאין דבר כזה היום אבל שיהיה, אולי סוציאליסט) אז אתה לא מזדהה עם המדינה? אתה באמת חושב שכל האנשים האלו שאומרים מייצגים את הפועל ולא את ישראל לא מזדהים עם המדינה? הרי כל המהות של המשפט הזה היא קונטרה לקבוצה של המדינה ובעיקר הגחכה שלו. מעבר לכך שמה לעשות, באמת קודם כל אנחנו מייצגים את הקבוצה ומבחינתינו למדינה בכדורגל הקבוצות אין מקום, לא מסובך.

כנראה שאתה לא באמת מסוגל להסתכל מבחוץ…

ישי 14 באוקטובר 2015

קודם כל, יש היום קומוניסטים. לא סטליניסטים, אבל גם לא סוציאליסטים. אפילו מק"י עדיין קיימת והיא החלק (העיקרי) של חד"ש. קומוניסטים לא מזדהים עם המוסד של המדינה באופן עקרוני.
אם הטענה שיש כאלה בהפועל היא נפילה שלי לסטיגמות, אז אני חוזר בי ומתנצל. גם לא אמרתי שזה הרוב, אבל קיבלתי את הרושם שיש כמה כאלה.
אני ממש לא חושב שכל האנשים בהפועל שאומרים שהם מייצגים את הפועל ולא את המדינה, לא מזדהים עם המדינה. גם לא אמרתי דבר כזה. אני פשוט חושב שקבוצות מייצגות את המדינה שלהן בערך כמו ספורטאים ונבחרות. כלומר אני רק לא מסכים עם "על האנשים בהפועל שאומרים". לא מסכים ותו לא.

יניב פרנקו 15 באוקטובר 2015

מה זה אומר עליך כאוהד מכבי שחושב שבמפלגה מסוימת יש אוהדים מקבוצה אחת ואין אף אוהד מהקבוצה שלך ?
אני יוצא מנקודת הנחה שבין אוהדי מכבי יש כאלה שהצביעו לכל מפלגות ישראל.

ישי 15 באוקטובר 2015

באמת שאני לא הנושא כאן. אולי צריך להקדיש לי פוסט נפרד (אחרי קלימי מישייקר, מי יודע).
אני מנחש שאין מבין אוהדי מכבי אנשי חד"ש.
באופן כללי יש הבדל פוליטי בין אוהדי מכבי להפועל. זו עובדה. אני הצבעתי על כך שיש אוהדים שהופכים את היריבות שלהם לפוליטית, ולא רק ספורטיבית, ולכן הייצוג כבר לא מעניין אותם. אני יכול גם לשנוא את נטע רבקין בגלל הדעות הפוליטיות שלה (שכמובן אין לי מושג מה הן), ולכן לייחל שהיא תתבזה באולימפיאדה. מרגע שהעניין הוא כבר לא יריבות ספורטיבית, הנושא הוא אחר.

יואב 15 באוקטובר 2015

ישי,
במכבי יש הכל. האמן לי , מכיר כמה.

יניב פרנקו 14 באוקטובר 2015

באליפות אירופה האחרונה הוגבלה כל נבחרת למתאזרח אחד בלבד – האם זה בגלל שהם גזענים או סתם אנטישמים ?

יוסי 14 באוקטובר 2015

זה מכיוון שרוצים לעודד צמיחה ופיתוח של הכדורסל המקומי. מתאזרחים, כידוע, לא עוזרים לזה.
מאידך, גם החוק הרוסי וחוק הצעירים לא עוזרים לזה (בפועל. בתיאוריה, אולי).

מכבי (פוקס) תל אביב היא לא נבחרת ישראל, וככזו לא צריך להיות לה שום אינטרס לקדם את הכדורסל המקומי. אם המטרה של מכבי היא לזכות בכל תואר עליו היא מתמודדת, אז זו המטרה שלה ואף אחד לא ישנה את זה. יחד עם כל זה עדיין אפשר לייצג את ישראל ואת היהדות כמובן, המגן-דוד, הראשי תיבות של השם וכו'.

זאת הסברה פנטסטית בעד ישראל (גם במישור הפוליטי) ואתה מוזמן לשאול את בעלי בתי הקפה במילאנו.

אדם 14 באוקטובר 2015

אתה לא חושב שיש סתירה בין המשפט – ״ לא צריך להיות לה שום אינטרס לקדם את הכדורסל המקומי״ – משמע, שיתפוצץ הכדורסל הישראלי ומצד שני ״עדיין אפשר לייצג את ישראל״. זה לא הולך ביחד. אתה לא יכול מצד אחד לטעון שאתה מייצג את המדינה ומצד שני לשים קצוץ כל הרמה של המקצוע שלך במדינה.

אהד 14 באוקטובר 2015

אנטישמים. באירופה אין גזענות…. :–/

טל בן יהודה 14 באוקטובר 2015

לא ממש התייחסתי לאלה שקובעים את החוקים (שבאורח פלא פעם אחר פעם יוצאים נגד קבוצה אחת), רק לאלה שתוהים לגבי המילוי שלהם בצורה קצת חשדנית.

יניב פרנקו 15 באוקטובר 2015

30 שנה החוקים תמכו רק בקבוצה אחת, עכשיו יש עוד מספיק זמן ללמד אתכם שיעור בפוליטיקה החדשה.

טל בן יהודה 15 באוקטובר 2015

לא יודע על מה ת'מדבר

ערן 14 באוקטובר 2015

אני ממש לא בקטע של המכביזם(גם לא בקטע אדום)- נראה לי שאני מסתכל עליכם בהתנשאות, אתם תמיד נראים לי אחוזי דיבוק ושרוטים מדי. לקחתם את זה צעד אחד דפוק מדי.
תמיד כיף לצחוק על זה, בטח שאתה זורק את המכביזם המזוקק על כולם בפרצוף, בצורה מכביסטית אופיינית, יהירה ולא מתנצלת.
מהנה מאוד לקרוא אותך, אתה כותב שוטף וטוב.
תודה

גלעד 14 באוקטובר 2015

רק שאלה – אם כבר שמיר – למה לא לתת לו לאמן במקום הבחור הראשון שהפסיד למכבי אליפות בסדרה אחרי 21 שנים?

ישי 14 באוקטובר 2015

גם אני מצטרף.
הוא גם איבד אליפות בסדרה, גם הביא להשפלה מול פנר, וכל זה כשהוא כנראה המאמן שניתן לו הכי הרבה אוויר בהיסטוריה של מכבי. הוא לא חי כל העונה על איומים מורד כהן.

יוסי 14 באוקטובר 2015

גלעד, לפי התפקוד של שמיר אשתקד באילת, לא הייתי רוצה שיאמן את מכבי. מרגיש יותר מידי פעמים כאילו הוא לא מצליח להתחבר לשחקנים ולהגיד להם מה לעשות.

אילן 14 באוקטובר 2015

זה כנראה יקרה בין כה וכה אחרי שגודס יפשל שוב אז לתת לשמיר להיות עוזר לשנה ואז לזרוק את גודס נשמע דווקא רעיון סביר.

מכביסט 16 באוקטובר 2015

בדיוק מה שחשבתי כשקראתי את הפוסט …

גודס הוא כל מה שלא מתאים למכבי .

חסר מעוף , חסר אמונה , לא מתוחכם …

קשה להגדיר מכביסט , קשה להגדיר למה גודס הוא לא .. אבל זה מרגיש לא נכון .

ואני חולה על סמית בדיוק כמו טל , הוא הברומטר המובהק של הקבוצה … הרבה לפני פארמר ורוצ'סטי .

היסטוריון של ספורט 14 באוקטובר 2015

בגדול מסכים.
1. במקום לנסח את הניסוח המתחכם הזה …היו כבר יכולים לנסח את הדבר הבא….גמר הליגה ישוחק במשחק בודד זולת אם שתי העולות יסכמו ביניהן על סדרת גמר .

2.בעיני אליפות הליגה הרגילה חשובה דווקא בגלל העיוות של "גביע האליפות "

3. אשר לסמית .אתה צודק בהחלט ו הייתי מרחיב זאת גם לרנדל .אחד ההבדלים בין גודס לבלאט היה שבלאט היה מספיק אמיץ ומנוסה והרשה לעצמו להפסיד ….אם תרצו גודס ניצח יותר מדי ….כשזה היה בהתחלה .
ולבסוף למרות שגודס השיג יותר ניצחונות הוא נותר עם הגביע בלבד כשבלאט לקח כל תואר אפשרי . באפשרויות הגדולות שעומדות בפני מכבי אין טעם להעמיס על סמית. אמנם לא צריך להקצין ולמחוק אותו לגמרי מהרוטציה היות וצריך לתרגל הרכבי חוק רוסי לשלבי הגביע ולפליאוף אבל העקרון נכון.

3.לגבי דן שמיר העניין הוא פשוט .. חוסר המעמד היחסי של העוזרים נובע לדעתי מחשיבותו הרבה של ניקולה וויציץ שלדעתי עשוי להידרש להחליף את גודס …אן האחרון לא יספק את הסחורה .
בשביל סקאוטים ואימוני בוקר אבן ורפי מספיקים …את הניסיון מביא ניקולה …וזה שעל פי השמועה הוא וגודס במתיכות זו בעיה בפני עצמה.
4. מכבי הייתה ותהיה הקבוצה של המדינה מעשית ולכן אין טעם בעצה זו ….לא נראה לי שמישהו ( ממכבי). חשב משהו אחר.

צור שפי 14 באוקטובר 2015

למה זה הכי טריוויאלי שאוהד טוטנהאם ירצה בהפסד צ׳לסי, אוהד מילאן ישמח במפלת יובה וכו׳ וכו׳ וכו׳ ורק אוהדי מכבי חייבים זיקפה לאומית קולקטיבית?

יניב פרנקו 14 באוקטובר 2015

לפני מכבי צ'לסי ראיתי פוסטים של אוהדי מכבי שמסתובבים בלונדון ושמחים שאוהדים אחרים בעיר מאחלים להם נצחון.
אף אחד שם לא עצר וחשב שיש פה סתירה.
פשוט נהנו מהסיטואציה וכך ראוי .

מה גם שמכבי לא מייצגת את ישראל באירופה (בסל) אפילו לא ברמה הטכנית, הרי אוהדי מכבי מסבירים הלוך וחזור שהיורוליג היא ליגה פרטית שנותנת שריון למי שהיא רוצה – מה לי כישראלי אוהד הפועל למכבי שמשחקת במפעל פרטי.

טל בן יהודה 14 באוקטובר 2015

אמרתי שאתם חייבים לעודד את מכבי או לרצות שהיא תנצח? המלצתי למכבי שתצהיר על כך שהיא מייצגת את ישראל.
לא כולם אוהדים את כל הנבחרת הלאומיות שלנו בכל הענפים, למרות שהן מייצגות אותם.

ישי 15 באוקטובר 2015

רוב התחרויות בשחמט הן פרטיות, והמארגנים מזמינים מי שהם רוצים; אז גלפנד לא מייצג את ישראל?

יניב פרנקו 15 באוקטובר 2015

לא יודע, לא מתעניין בזה, לא ממש איכפת לי, מקווה שלא ישללו לי את האזרחות בגלל זה.

עופר כהן 15 באוקטובר 2015

כמה רגשי נחיתות פרנקו, הכל בסדר?
כולה ספורט

ערן 14 באוקטובר 2015

מה עם להביא גבוהה דומיננטי לשם שינוי
ולא שחקנים בפנסיה שבקושי הולכים ?

טל בן יהודה 14 באוקטובר 2015

לגמרי. אשמור ת'המלצה הזו לתחילת הפגרה הבאה. נראה לי שלמצוא גבוה כזה בשוק בשלב הזה קצת שאפתני מדי.

יוסי 15 באוקטובר 2015

מצד שני הם לא בפנסיה, הגיל הממוצע שלהם הוא 26-27 אם אני לא טועה.

ישי 15 באוקטובר 2015

אונואקו הולך מעולה. רק קשה לו לזרוק את הכדור עד הסל. יכול להיות שכדאי פשוט לשחק עם כדורים פחות כבדים, אולי להוציא את האוויר.
אולי שימון יוכל לשנות את החוק.

7even 15 באוקטובר 2015

לצערי הרב אחרי לא מעט שנים, הפעם הצהובים בנו קבוצה ממש חזקה. יש להם עומק הזוי.
עם או בלי קשר לאיזרוחו מטעמי יהדות של טיילר ("אני חי חיים של נוצרי") רוצ'סטי, הקבוצה שנבנתה שם הזויה בעומקה כאמור.
רוצ'סטי, פארמר, סמית', רנדל, פניני, יבזורי, אוחיון, לנדסברג, אמבקווה, בנדר…
אפילו החמישייה השנייה שם לוקחת אליפות בארץ די בקלות.

זה סגל שבליגה הישראלית אמור לנצח כל משחק שהוא לא נגד הפועל ת"א או ירושלים באיזור ה 25-30 הפרש, בהנחה והם מורידים את הרגל מהגז ברבע האחרון.
מול ירושלים והפועל ת"א היא פייבוריטית ברורה בבית בחוץ. למעשה כל הפסד של סגל כזה בליגה תהיה הפתעה לטעמי.

השלב הראשון ביורוליג מקביל ברמתו בערך לליגה הישראלית (אולי מעט מעט חזק יותר), ככה שיותר משני הפסדים זו סנסציה.

לגבי פיינל פור היורוליג, כמו שהצהובים יודעים, שם זה באמת כושר נקודתי ומזל.

בוא נגיד שליגה וגביע בארץ בקלות, סטייל 94 עד 2007. יורוליג תלוי כבר בכושר הנקודתי בפיינל פור

יוסי 15 באוקטובר 2015

"השלב הראשון ביורוליג מקביל ברמתו בערך לליגה הישראלית"?????

צסק"א אלופת ה-VTB, מלאגה שהיא קבוצה חזקה מאוד בספרד, דרושפקה עם תקציב בלתי נגמר, באמברג אלופת גרמניה, ססארי אלופת איטליה.

מכבי מצליחה לנצח את הקבוצות האלה בזכות מוטיבציית שיא, שום דבר אחר.

ישי 15 באוקטובר 2015

אלה הרי קבוצות שבאר טוביה מנצחת בהפרש דו-ספרתי כמו שירושלים עשתה אתמול לניז'ני.

7even 15 באוקטובר 2015

סלח לי. ראיתי את הקבוצות שמכבי ת"א שיחקה מולן בשנתיים האחרונות בשלב הזה.
רובן לא מצליחות לנהל התקפה של ליגת נוער. ואני לא צוחק.
היו שם מקרים מביכים עד כדי גיחוך.
לא סתם הולכים לצמצם בשנה הבאה את השלב הזה בצורה רצינית עם או בלי קשר לפיבא.

ישי 15 באוקטובר 2015

מה לדעתך הייתה התוצאה של הפועל אילת אם היא הייתה במקום מכבי בבית המוקדם בשנה שעברה?
הפועל ירושלים, שסיימה את הליגה במקום השני, עשתה במכנסיים בשלב המוקדם של היורוקאפ, אז קבוצה ממוצעת בליגה הייתה מצליחה לעשות משהו בשלב המוקדם של היורוליג?

7even 15 באוקטובר 2015

די נו
פעם אחת תצאו מעמדת המגננה התמידית שאתם נמצאים בה.
לא מסוגלים להשתנות אה?

ישי 15 באוקטובר 2015

אז באיזה מקום לדעתך אילת הייתה מסיימת?

7even 15 באוקטובר 2015

לוידע. אין להם יציעי פרוות ורלקסים.

עופר כהן 15 באוקטובר 2015

נו באמת 7, תצאו פעם אחת מהסרט שאתם חיים בו…
אתמול ירשולים מפסידה לניזני בדו ספרתי.

היסטוריון של ספורט 16 באוקטובר 2015

אילת וראשון לא פחות טובות ולטעמי טובות יותר מהפועל תל אביב
להרכב הזה של מכבי יש המון כישרון אבל ההגנה לא קיימת
..לגודס יש המון עבודה ספק אן יצליח

קובי (מכביסט) 15 באוקטובר 2015

1.השנה סוף סוף בנו קבוצה איכותית יפה מלהיבה ועמוקה. לא משנה איך תראה העונה אנחנו הולכים להנות!!!

2.לדעתי בניגוד למה שכולם אומרים מכבי התחזקה השנה. לא רק בקו האחורי אלא גם בקידמי. במקום טיוס שיודע רק לנגוח. הביאו את אמבאקווה שקולע גם מחצי מרחק. עם אחוזים טובים מהעונשין. והכי חשוב יודע להוציא כדור לשלשות.ויש לו גם כמה סנטימטרים נוספים. פבראני ואונואקו הגיעו במקום סופו. אי אפשר לדעת איך הם יהיו ומה בדיוק הם יתרמו. אבל מספיק שאחד מהם יכנס לקצב. וכבר יהיה לנו קו קידמי מצויין שיספיק גם לשלבים הגבוהים. בכל אופן יותר טוב משנה שעברה זה בטוח!

3.בנדר – שחקן מהסוג שלו עם ניסיון שווה לפחות פי שבע ממנו (מיליון וחצי יורו!). זה לוקסוס שמכבי בחיים לא אפשרה לעצמה. אחרי שניסינו בעונות האחרונות כמה מועמדים שניכשלו (קיינר מדלי אלכסנדר וכהן). שווה לנסות גם שחקן כמו בנדר. שנותן לנו אפשרות לשחק בחמישיה סופר גבוהה עם פארמר כרכז סמית' בשתיים רנדל בשלוש בנדר בארבע ופבראני בחמש. ולקינוח בעתיד מכבי עוד תוכל לעשות עליו קופה יפה. ואם הוא יצליח בנבא תמיד יגידו "בנדר גדל במכבי" כבוד!

4.לאורך כל השנים (להוציא 04-05) מכבי תמיד הייתה מגיעה כאנדרדוג מול הגדולות. שחושב "איך אני תוקע את ההתקפה של היריבה"? השנה אנחנו באמת יכולים להרגיש כמו קבוצה גדולה. שהיריבות שלה שואלות את המשפט הזה ולא אנחנו. פארמר רוצ'סטי יבזורי לנדסברג סמית' פניני ואפילו אוחיון ובנדר. כולם קלעי שלשות מצויינים שלא צריכים רק איזה "בלו" בשביל שיכניס שלשה!

5.אז הקיצר טל "שיהיה שנת מכבים שמחה גם לך" :-)

קובי (מכביסט) 16 באוקטובר 2015

מקווה שאני לא אופטימי מדי…

Freddy Wr.Up 15 באוקטובר 2015

מתבקש טור פרידה מנייט האפמן :-(

נולי 16 באוקטובר 2015

נקווה שהמשחק הנוראי הערב לא מהווה סימן לבאות. The horror….

גיל 17 באוקטובר 2015

אף אחד לא כתב על האפמן באתר? אני לרוב נגד דרישות מכותבים ושיכתבו על מה שבא להם אבל איכשהו הסיפור שלו כל כך העציב אותי.

דורון 23 בינואר 2017

לחזור אחרי שנתיים לכתבה הזו ולהבין עד כמה המצב הדרדר ועד כמה מכבי הפכה להיות עוד קבוצה בליגה הישראלית. עד כמה מכבי הגדולה שידעה לצאת מבורות של פיגור ולנצח מפסידה משחקים כמו חברות נערים בתיכון . עצוב מאוד. ושום מילה על ההנהלה

Comments closed