מכבי תבוסות תל אביב

מתי התחילה המגמה המדאיגה שאנחנו רואים בימים אלה?

tvusot

מזל טוב למכבי פוקס ת"א על הישג יוצא דופן ביום חמישי האחרון, אולי אפילו חסר תקדים. איני יכול להיות בטוח בכך ב-100%, אבל בואו נאמר שעד כמה שאני זוכר את עצמי כאוהד מכבי ת"א, זה מעולם לא קרה. כשאני מפשפש בזיכרוני, הולך אחורה כמה שאני רק יכול, אני לא זוכר מקרה שבו מכבי ת"א הצליחה להוריד לי את החשק ו\או להרוס לי את הציפייה לקראת משחק הפתיחה באירופה ביד אליהו\ היכל נוקיה\ היכל מנורה מבטחים. אבל ב-2015, הרצף המדהים הזה הסתיים לו ביום חמישי האחרון.

מזל טוב מכבי ת"א, מאמנים, שחקנים והנהלה כאחד, אני באופן רשמי הרבה פחות נרגש לחזור לראות אותך, ומדובר בחתיכת הישג שאין לקחת אותו בקלות. הרי מהרגע שעונת יורוליג אחת מסתיימת, אתה מתחיל לספור את הימים עד שהבאה אחריה מתחילה. באופן אישי, אני רק מחכה לרגע שבו אגיע להיכל בשביל המשחק הראשון, לראות את הפנים המוכרות, לתת לריחות המוכרים לחלחל פנימה, לקבל שוב את התחושה המיוחדת של המסדרונות, לשמוע את הצלילים, האורגן, סידי, הקהל, הכדור.

ועכשיו, כל הערב קצת פחות אטרקטיבי בעיני. תבינו, כבר ראיתי את מכבי ת"א מפסידה במחזור הפתיחה במשחק חוץ, אפילו מובסת, כאשר במחזור הפתיחה של עונת 2010/11 מכבי הפסידה בגדול בויטוריה (94-78 לקאחה לבוראל, ההפרש במהלך המשחק היה גדול עוד יותר). אבל היה משהו בדרך שהקבוצה הפסידה ביום חמישי האחרון, משהו בנימה הכללית של התצוגה הזו במוסקבה, הכל נראה ממש רע. אני הבן אדם האחרון שיסיק מסקנות וייצא מפרופורציות אחרי משחק אחד בלבד, אבל נראה שזה היה יותר מסתם משחק שאנחנו בדרך כלל נקטלג אותו תחת "שום דבר לא הלך".

נכון שלא הגעתי למשחק האחרון עם הביטחון שמכבי מנצחת, אבל כן אמרתי לעצמי "אולי, אם רק…". אם רק כולם יהיו בשיאם, אם רק צסק"א לא תהיה מוכנה למכבי החדשה, זה יכול להיות צמוד, ואז מי יודע. וההתחלה אפילו הייתה טובה, לקראת סיום הרבע הראשון הפער עמד רק על שתיים, 22-20 לרוסים. ואז זה פחות או יותר נגמר.

גרוע מההפסד עצמו זו ההרגשה שהפסדים מן הסוג הזה קורים יותר מדי בזמן האחרון. תבוסות שכאלה לא היו עניין של מה בכך בעבר, ובשנים האחרונות נראה שאנחנו מתחילים לקבל אותן בהבנה מסוימת, במעין הסתכלות של "טוב, עוברים הלאה, אנחנו מכבי ת"א וזה רק משחק אחד" (או כפי אמר פרגסון: "עוד יום בהיסטוריה הארוכה של"). אבל אולי צריך להפסיק לחשוב ככה ולבדוק מה לעזאזל קורה כאן ולמה.

*

הלכתי קצת אחורה ובדקתי את התבוסות של מכבי ת״א ביורוליג ובליגה הישראלית. אין ממש חוקים, ולא התייחסתי לזה כניסוי מדעי עם הגדרות מדויקות. היו משחקים בסביבות ה-15 הפרש שהכנסתי פנימה והיו שלא, פחות או יותר מה שהרגיש לי נכון מסרטוני יוטיוב והזיכרונות שנותרו אצלי מהמשחקים המדוברים, אם בכלל. מה שבטוח שזה שכל 20 הפרש (או קרוב להפרש הזה) נכנסו לרשימה. עד לאן חזרתי? ובכן, החלטתי לבדוק את מכבי ת״א של העת החדשה, מעונת 1999/00. כלומר מהעונה הראשונה המלאה של פיני גרשון, יחד עם העוזר\חבר הטלפוני שלו, דיוויד בלאט.

הנה כולם, כשמיד גם נעבור על הנתונים:

tvusot4

אז בשנים הראשונות של העת החדשה, מסתבר שתבוסות היו עניין די נדיר בשביל מכבי ת״א, בבית ובחוץ (אלו היו שנים נהדרות אה?). למעשה, מעונת 99/00 ועד 02/03, מכבי ת״א לא הובסה ב-20 הפרש ומעלה בכלל. ורק אציין שהשנים הללו כוללות גם את העונה שעדיין גורמת לי להתעורר בלילה בבהלה באמצע שלולית של זיעה קרה, העונה שכללה את הליגה האדריאטית ושמות כמו קווינסי לואיס, מרקוס גורי ובנו אודריך. בררררר, סליחה, צמרמורת בגב. התבוסה הראשונה בעת החדשה, למרבה האירוניה, הגיעה בעונה שבה הקבוצה זכתה באליפות אירופה בפעם הרביעית בתולדותיה.

ואם נמשיך את האירוניה, התבוסה המדוברת כלל לא הגיעה באירופה, אלא זה קרה בליגה הישראלית, במשחק הזוי שהמון מגעילי… אדומים יזכרו. התבוסה שאני מדבר עליה הגיעה במחסן מעופש שעיריית תל אביב הרסה בחכמתה ואז החליפה אותה בגינה יפיפייה על גדות הירקון, 96-71 להפועל ת"א על מכבי ת"א. אותה הפועל ת"א הגיעה באותה עונה לפיינל פור של המפעל האירופאי של פיב"א, השלישי בחשיבותו באירופה, שם הפסידה. הפועל ירושלים, מחזיקת גביע יול"ב באותה עונה, ניצחה את מכבי ת"א במלחה "רק" ב-15 נקודות. חוץ משני ההפסדים האלה לא נרשמו עוד אירועים חריגים (אלא אם אתם מחשיבים את נס ז'לגיריס כאירוע חריג).

אז אם אתם יושבים עם מחשבונים, אנחנו עומדים על תבוסה וחצי, או שתי תבוסות, בישראל בחמש עונות. אפס תבוסות ביורוליג\גביע אירופה\סופרוליג בשש עונות. מספרים די נחמדים.

השינוי הגיע עם סיום תור הזהב של הקבוצה, כשבשתי העונות האחרונות של פארקר-וויצ'יץ-שאראס\סולומון, מכבי הובסה רק פעם אחת במילאנו, 94-71, בעונת 05/06. משם והלאה תבוסות היו עניין תכוף יותר באירופה, כמו גם בישראל. אלופת אירופה המכהנת צסק"א לא ריחמה על מכבי ת"א בסדרת ההצלבה של הטוב משלושה בעונת 06/07, והביסה אותה פעמיים ברוסיה, 22 הפרש במשחק 1, 21 הפרש במשחק 3. את האליפות של אותה עונה אגב, ספאחיה לקח בגלל שירושלים לא סגרו לריבאונד התקפה.

אני חושב שהשנים שעכשיו הגענו אליהן מסמלות מעין תקופה בתוך תקופה, אפשר למעשה לחלק את העידן החדש לשלושה חלקים שונים. בהתחלה היו לנו את השנים של תור הזהב (תור הזהב הראשון עם מקדונלד-פארקר-האפמן ז"ל ואז תור הזהב השני עם פארקר-שאראס-וויצ'יץ). לאחר מכן הגיעו השנים המבולבלות (או אולי שנים של עדר ללא רועה? אם יש לכם שם טוב יותר, אנא השאירו אותו בתגובות), ארבע עונות כשמהלכן ראינו חמישה מאמנים: נוון ספאחיה, עודד קטש, צבירה שרף, אפי בירנבוים ופיני גרשון. ולבסוף, התקופה של ארבעת השנים הבאות שאפשר לקרוא לה בפשטות, השנים של בלאט.

אחרי ספאחיה, השנה של קטש כללה ארבע תבוסות, שתיים באירופה, שתיים בישראל וכולן בחוץ. העונה הזוועתית שרשומה על שמו של אפי בירנבוים (היחידה שבה מכבי לא עלתה מהטופ 16) כללה גם כן ארבע תבוסות, כולן באירופה, כולן בחוץ. באופן קצת מפתיע, דווקא בשנה האחרונה של פיני גרשון כמאמן ראשי, מכבי ת"א לא הובסה, וזה כולל משחקים בחוץ מול צסק"א וקאחה לבוראל), ושני המשחקים באולם המפוצץ של פרטיזן בלגרד שכולנו עדיין זוכרים.

התקופה של בלאט נפתחה בתבוסה בספרד עם 94-78 לקאחה לבוראל (ההפרש כבר עמד על למעלה מ-20 במהלך המשחק), אבל, הקבוצה לא הובסה שוב באותה עונה. העונה שלאחר מכן כבר כללה תבוסות במשחק 1 מול פנאתינייקוס בסדרת ההצלבה (לפני שמכבי ניצחו את משחק 2 בהארכה), ותבוסה שהולכת להרגיש לנו מוכר בשנים הקרובות, 88-64 לריאל מדריד בחוץ. החידוש בעונה הזו הגיע בדמות ההפסד הביתי לירושלים. ההפסד לא נחשב לתבוסה, כשזה נגמר 78-64 והיתרון האדום עמד על כ-10 נקודות ברוב שלבי המשחק, אבל נראה שזה בישר על מה שעתיד לבוא.

כאן המקום לציין שבכל השנים שעברנו עליהן עד עכשיו, מכבי לא הובסה בבית, תמיד בחוץ. והנה מגיע השינוי, עונת 2012/13, הלפני אחרונה של בלאט, כללה הפסד ביתי לראשון לציון 81-64 (כבר היה 21 הפרש כמה דקות לסיום) (רגע, הפסד ביתי לראשון לציון? וואט דה פאק?!?!). בנוסף לתבוסה הביתית הזו, היו עוד שתי תבוסות בחוץ, האחת אצל חימקי 88-67, והשנייה אצל ריאל מדריד במשחק 1 בהצלבה, 79-53.

בעונה שלאחר מכן הגיעו שתי התבוסות שכבר מסמלות לדעתי את מכבי ת"א של היום, 93-65 להפועל ירושלים בהיכל נוקיה, והתבוסה ב-35 הפרש לצסק"א בחוץ, 100-65. ואני מרגיש צורך להדגיש ששתיהן הגיעו תחת דיוויד בלאט. התבוסות הללו קצת "טואטאו" כי בסופו של דבר, מדובר באחת העונות המוצלחות בתולדות המועדון, אבל לטעמי משהו התחיל דווקא שם. בעונה הבאה, הראשונה של גודס, מכבי הובסה לא פחות משבע פעמים, המספר הגבוה ביותר בעונה אחת בעידן החדש (וסביר להניח שמאז ומעולם).

שבע תבוסות, שבע. בחוץ ובבית, אירופה וישראל, ממש מכל הבא ליד, רק תבחרו. 20 הפרש להפועל ת"א בבית. 30 הפרש להפועל ירושלים בארנה. 23 הפרש לצסק"א בבית, 19 הפרש לצסק"א בחוץ, 16 הפרש לירושלים בבית (היה כבר 20 הפרש בכמה שלבים של המשחק) ועוד שני ההפסדים שהיו בסביבת הסדרה עם פנרבחצ'ה-אולקר (מציין זאת כי השתמשנו בסדרה כתירוץ), 20 הפרש לראשון לציון בחוץ ואז 17 הפרש לגליל-גלבוע בחוץ.

עכשיו, למקרה שתהיתם, הסיבה שאני מסמן דווקא את התבוסות של בלאט כתחילת הדרך שבה אנחנו נמצאים היום היא שהשתמשנו בהן כדי לנפנף את אלו של עונה שעברה. "שטויות, שנה שעברה הפסדנו 30 לירושלים בבית ולקחנו גביע אירופה", נשמע מוכר? אנחנו הרגלנו את עצמנו לחשוב שסיום העונה זה כל מה שחשוב, כאשר אולי היינו צריכים לשים יותר לב למה שקורה בדרך. איך שלא נסובב את זה, שבעת התבוסות הללו היו חלק מעונת נפל בכל קנה מידה, והנה, הגיע עכשיו עוד אחת כבר בפתיחת העונה.

אז עכשיו עלינו לשאול את עצמנו האם התוצאה מיום חמישי, 100-69 של צסק"א בחוץ, נראית לנו יותר כמו תבוסה של עונת 2014/15 או תבוסה של עונת 2010/11, כלומר זו לקאחה לבוראל במחזור הראשון שלאחריו יצאה מכבי ת"א לרצף של תשעה ניצחונות יורוליג. כמובן שאין תשובה וודאית בשלב הזה, אבל לטעמי האופציה הראשונה הרבה יותר משכנעת.

*

אני יודע שזה בלתי אפשרי, גם עבור תופעת טבע בלתי מוסברת כמו מכבי ת"א, לא לנחול תבוסה מדי פעם. איך אומרים, Shit Happens, ולפעמים הקבוצה שממול, חלשה ככל שתהיה, תופסת יום כשמהצד שלך הכל הולך נגדך. זה ספורט, אם דברים כאלה לא היו קורים, כנראה שלא היינו צופים. אבל אין ספק שהשנתיים האחרונות שונות ממה שהתרחש לפני כן, כאשר אפשר לציין את הכמות, את ההפסדים הגדולים בבית, ואת ההפסדים הגדולים בליגה הישראלית לקבוצות שהן לא הפועל ת"א והפועל ירושלים.

רק תסתכלו על הרשימה, כאמור לפני עונת 2012/13 אין ממש תבוסה ביתית. שנה לאחר מכן כבר הגיע ההפסד לראשון לציון בבית ב-17. שנה אחר כך ה-28 לירושלים בבית, ואז בעונה שעברה שלישייה, ה-28 לצסק"א, ה-20 להפועל, ה-16 לירושלים. אלו דברים שלא ראינו ממכבי ת"א.

אז… מי אשם? שאלה מצוינת.

ובכן, להפנות אצבע מאשימה כלפי גיא גודס בלבד יהיה קל מדי, ומעבר לכך, האשמה כזו מצביעה על עצלנות מחשבתית, כמעט כמו כל קריאה לפטר את המאמן. כן, בואו נאשים את זה שלא בועט לשער, זורק לסל, תופס את הפוטבול או חובט בכדור. ברור שלמאמן מגיע חלק מהאשמה, אבל בדרך כלל לא החלק העיקרי. מעבר לכך, כפי שראינו, המגמה הנוכחית אמנם התחזקה תחתיו, אבל בהחלט לא התחילה אצלו.

אני מצביע על כולם. אני מצביע על דיוויד בלאט (כן כן, דיוויד בלאט, המאמן שהביא טרבל ושנה אחר כך היה שני ניצחונות מאליפות NBA), שהתבוסות בשנתיים האחרונות שלו החלו את המגמה המדאיגה שאנחנו רואים כיום. אני מצביע על גיא גודס, שלקח את התבוסות של בלאט צעד קדימה בשנה שעברה (וגם היה חלק בלתי נפרד מהצוות של בלאט). אני מצביע על ההנהלה, שאולי הייתה צריכה לנקוט בצעדים יותר דראסטיים כלפי כל המעורבים, כולל היא עצמה. ואני מצביע על השחקנים. נראה לכם שאני פוטר את יוגב אוחיון, גיא פניני, דווין סמית׳ וסילבן לנדסברג? ואת אלכס טיוס, סופו וריקי היקמן? כל אלה נטלו חלק בהתפתחויות הללו.

השחקנים האלה היו חזקים מספיק מבחינה מנטאלית לעונה המדהימה שהסתיימה בגביע אירופה, אבל הם גם אלה שנשברים יותר מדי במהלך משחקים בשנים האחרונות. וכשאני כותב "יותר מדי", אני בהחלט מתכוון בשביל קבוצה ומועדון כמו מכבי ת"א. לא יודע או יכול להעיד על קבוצות אחרות.

לפני הסיום, אתם בטח תרצו לשאול "מה עושים עכשיו?", שהרי ישנה בעיה שצריך לתקן. ובכן, אין לי מושג מה צריך לעשות. מה חשבתם, שאתיימר להטיף למועדון עם שישה גביעי אירופה ויותר אליפויות ממה שאני יכול לספור, להגיד לה מה צריך לעשות וכיצד צריך לנהוג, זאת כאשר אני לא ממש עשיתי כלום בתחום הזה חוץ מלהיות אוהד? אתם בטח נפלתם על הראש.

אני רק אזרח שמצביע על הבעיות ומצפה שהממשלה תפעל בנושא ושמשהו ישתנה. השינויים הנדרשים צריכים לבוא מההנהלה של הקבוצה (ואני מודע לכך שייתכן שהיא חלק מהבעיה). בין אם אני תומך במהלך כזו או לא, אני סבור שימיו של גיא גודס כמאמן מכבי ת"א ספורים, ואולי מאמן חדש, כזה שלא היה בקבוצה בשנים האחרונות, יהווה התחלה לא רעה בניסיון להיפטר מהמגמה הזו של השנים האחרונות ולצאת לדרך חדשה.

אגב, גם שחקנים טובים (ויקרים) יותר כנראה יועילו להפסקת העניין הזה של התבוסות. אפשר לשאוף למצוא בליגות הנמוכות "מציאות" זולות שיהפכו לדבר הבא בכדורסל האירופאי ו\או העולמי, אבל לא להפוך את זה למודל הראשי במועדון. צעד נוסף יכול להיות בנייה של קבוצה מאוזנת, במקום להחתים קו אחורי אדיר ואז לשכוח מהקו הקדמי. ואולי, רק אולי, שכבת ההנהלה המבוגרת יותר תחזיר לעצמה קצת מהסמכויות שהיא ויתרה עליהן בשביל הדור הצעיר. לא לנצח, רק לכמה שנים, כי נראה שתהליך החפיפה הראשון לא הלך כל כך חלק. נראה שמשהו לא דופק שם, ואני בכלל לא נכנס למלחמות שהילדודס מנהלים אחד עם השני דרך אתרי האינטרנט, משהו שחייב להיפסק.

היי, מה אתם יודעים, בכל זאת התיימרתי להטיף למועדון הזה. כל הכבוד לי. עכשיו שהם יחשבו איפה ומה משנים.

יומן האליפות של הג'איינטס (אולי רק המטס) 5- עוד נפילה בלינק
לקראת פורטו

49 Comments

רועי 20 באוקטובר 2015

בוודאי שגודס. זה שזה הכי קל להאשים את המאמן ולדרוש את ראשו לא אומר שזה לא נכון במקרה הזה.
זו אחת הקבוצות הלא מאומנות שראיתי מימיי (המשך ישיר של העונה שעברה).
אז נכון שהקו הקדמי לא מציאה, אף מאמן לא מקבל קבוצה מושלמת לידיים, מאמן גדול יודע להחביא את החסרונות של סגל השחקנים שלו, לעשות מהם קבוצה שמחפה על נקודות החולשה של שחקנים כאלה ואחרים. פשוט אין לו את זה.
אתה רואה שחקנים שלא יודעים מי שומר על מי, מי סוגר את מי, מה עושים בפיק נ רול, כלום, מסתכלים אחד על השני אובדי עצות. ואותו דבר בהתקפה.
זה מאוד קל לרדת על ההגנה של פבראני, אבל שלושת ההתקפות הראשונות של צסקא נגמרו בסלים של דה קולו על יוגב עם הגנה נוראית (שהועדף בחמישיה על חשבון רוצ'סטי בגלל שהוא שומר יותר טוב כביכול).
קל לרדת על השחקנים החדשים והלא מוכרים, אבל, יכולותיו של דווין סמית' ידועות לנו טוב מאוד, אם המשחק בחמישי היה המשחק הראשון שלו במכבי, כולם היו שולחים אותו על המטוס הראשון.

רועי 20 באוקטובר 2015

כמובן שכמו שכתבת, גם להנהלה ולניקולה יש חלק בסיפור, הם אחראים לבניית הסגל.
יש בעיות בסגל, אבל עם גודס גם מה שיש לא מתקרב למיקסום היכולת של הסגל, וזה מה שאתה דורש ממאמן של קבוצה.

ישי 20 באוקטובר 2015

אתה טוען שיש מגמה, ובה ברור שגודס לא אשם.
אבל גודס נראה אבוד כבר משנה שעברה. אחרי ההשפלה מול פנר ואילת, אני לא מבין מה הוא עושה פה. אולי ההנהלה שמסכימה לסבול כאלה דברים היא שאשמה בשינוי.

טל בן יהודה 20 באוקטובר 2015

אני כתבתי שגודס לא אשם? ממש לא.
אני כתבתי שגודס הוא לא האשם הבלעדי. ולהאשים רק אותו יהיה לטעמי להתעלם מהמציאות.

אלון 20 באוקטובר 2015

הבניה של הקבוצה הזויה קצת. רוצסטי ופארמר ביחד זה סיכון אבל זה עוד כלום ליד מה שהולך בקו הקדמי.
אמבקווה הןא אחלה סנטר לליגה ומחליף ליורוליג טוב מאוד אבל חוץ מזה כלום. אשכרה מבססים את עמדה 4 על רנדל החולה והפצוע ועל בנדר הילד. פשוט בנייה הזויה.
זה לפני פבריאני

איציק 20 באוקטובר 2015

בהתחלה התבאסתי, דפקו אותי, שמו אותי להרצות עד 21:00 כל יום חמישי. אחרי יום חמישי זה, אני מאמין שעשו לי טובה.
אתה כותב על אחריות כלשהי של גודס אך על עונת זוועתית של אפי. נראה כאילו על אפי קל לך להפיל את כל האחריות (אני מבין שלא כתבת במפורש, אך כך משתמע). לדעתי האחריות של גודס לא פחותה. ואחרי כל זאת, האחראיים הכמעט בלעדיים אלו ילדודס מישיבות ההנהלה והפייסבוק. הניהול הכושל מביא להחלטות הזויות אחת אחרי השנייה. בניית הקבוצה הזויה והאופן שהיא ניבנת הזויה עוד יותר. עד שלא יהיה סדר בניהול, אתה תצטרך לתרגל ספירה מעל 20 הפרש נגד מכבי באופן תדיר כנראה. אבל הכי עצוב זו האפטיות כלפיה, לא כי היא לא טובה… כי היא לא מעניינת.
הערה לסוף: אין שום קן אחורי אימתני. על כל נקודה שהוא נותן, הוא מקבל שתי נקודות. זה קו עם חצי מגרש להשכרה (ההגנתי כמובן). קו אימתני צריך להיות משני צידי המגרש, ולא בהתקפה בלבד.

ישי 20 באוקטובר 2015

סתם תהייה: אם אנחנו מקללים את ההנהלה והמאמן, זה מגדיל את הסיכוי שלנו לזכות ביורוליג?
ההנהלה תוכל להגיד שאפילו טב"י נגדה, ובכל זאת היא הצליחה. ממש המכביזם בהתגלמותו.

עידן. 20 באוקטובר 2015

מילא התבוסה, אבל מזמן לא ראיתי את מכבי משחקת בצורה כל כך נירפת וחסרת מאמץ. למזלנו, צסקא באמת לא שיחקו משהו, אחרת מפחיד לחשוב איך זה היה נגמר.

הדברים המדאיגים בסגל הם בעיקר העובדה שאף אחד משחקני החוץ לא ניסה אפילו לשמור. בעיקר אמורים הדברים לגבי פארמר שלידו ליאור אליהו נראה כמו הנפלד. שחקני הפנים דווקא כן ניסו לשמור, אבל ללא רנדל, דומה שרובם פשוט לא מסוגלים לכך. השילוב של שני המרכיבים הללו הפך את ההגנה של מכבי למססנת.

אם לא די בכך אז כמו שנאמר, הקבוצה נראתה לחלוטין לא מאומנת, בלי שום תרגיל מסודר ובלי תיאום בין השחקנים. לא שאני קורא לפטר את גודס, אבל הוא מתחיל לאבד את מעט הקרדיט שנשאר לו.

המשחק בחמישי הפך להיות קריטי.

רועי 20 באוקטובר 2015

אני חושב שבשלב הזה נטפלים להגנה של פארמר יותר מדי,
כפי שכתבתי, המשחק נפתח עם 3 התקפות שבהן דה קולו לא ראה את יוגב ממטר, והוא אמור להיות הסטופר ההגנתי כביכול בקו האחורי,
אבל לכולם קל יותר להיטפל לרוצ'סטי ופארמר, כולל לפרשן גור שלף, שבאותן התקפות קולו נדם, ולא שמענו ממנו אף תלונה על ההגנה של יוגב.
לעומת הטרונויות שהוא אוהב להשמיע כלפי שחקנים לא צברים.

עידן. 20 באוקטובר 2015

אני לא חושב שיוגב הוא שחקן הגנה טוב במיוחד. למעשה הוא שחקן הגנה בינוני מאוד והניסיון שלהציב אותו כשומר הגארדים המוביל של מכבי, הוא בעייתי. מצד שני הוא לפחות ניסה לשמור, פארמר לעומת זאת נהג בנימוס ופינה לשחקן שמולו את הדרך לסל.

שמעון 20 באוקטובר 2015

ברור הפרשנים הישראלים מלקקים לישראלים כי כולם חברים של כולם וקוטלים את הזרים זה שנים ככה.

יניב 20 באוקטובר 2015

כתבתי את זה בעבר.מה שהכי מדהים זה השינוי בין הכדורגל לכדורסל ואם פעם אליפות ישראל בכדורסל הייתה ההימור הכי בטוח שיש,היום ההימור הכי בטוח הוא קבוצת הכדורגל. לדעתי הסיכוי של קבוצת הכדורגל לקחת אליפות גבוה מהסיכוי של מכבי בכדורסל.
גודס הוא אחת האכזבות הכי גדולות שיש,כל כך קיוויתי שיצליח אבל רועי צודק הוא פשוט נכשל.הסיבה היחידה שלדעתי הוא נשאר כי הוא יס-מן של ההנהלה החדשה ונוח פשוט להפיל עליו את ההאשמה

יוסי 20 באוקטובר 2015

תיקון:
ב-2014/15 – 2. – 84-61 לצסק"א ביד אליהו ולא במוסקבה.

תומאס נוימן 20 באוקטובר 2015

זה אפילו לא רק קו אחורי וקו קדמי, גם עמודת הביניים בעייתיות. ב-3 – דווין סמית שנה מבוגר יותר ונוטה לפציעות (אם כי כשהוא טוב – הוא פנטסטי). ובעמדה 4 – אין למכבי סרטצ' פורוורד עם קליעה מבחוץ שיודע גם לשמור (והאמת שקשה מאוד למצוא כזה מאז פרישת בלו, אבל מכבי השנה אפילו לא ניסתה).

MOBY 20 באוקטובר 2015

כבר כתבתי.
מי שמהמר על קו אחורי על טהרת הישראלים בלבד, וכאלו שאפילו לא נמצאים בסגל של נבחרת ישראל (תוציא את יוגב מהמשוואה) ויבזורי גם פצוע ופחות בנבחרת.
לוקח על עצמו הימור ענק.
אז נשבח אותכם על ההימור (אני מהמר שאם לא תעשו מהפכה, הקבוצה הזו לא תתעלה, ואפילו האליפות בסכנה).
אני מאמין שכדורסל מנצחים בהגנה. כיום אין לכם הגנה ואני לא מבין מה יש לגודס להוסיף בנושא.אני בצפיה – התוצאה של המשחק מול הרצליה (צפיתי בקבוצתי בועטת בדלי שוב ושוב) לא מבסרת טובות.

יניב פרנקו 20 באוקטובר 2015

מכבי בדרך להחתים את השחקן ה8 מתוך סגל של 12 – מי מנהל אתכם ? כבירי ?

ישי 20 באוקטובר 2015

אאוץ'

היסטוריון של ספורט 20 באוקטובר 2015

טל אתה אמרת פעם שבמכבי לא סופרים ניצחונות סופרים תארים
מי שסופר תארים צריך לדעת לקבל תבוסות כאלו ( זה קורה אפילו בנבא )….כי לא ניתן לשחק בעונה 70-80 משחקים ולא לקבל בראש מדי פעם ( וזה שונה מהותית משנות. 80 אז היה בית גמר של 10 משחקים ועונה מלאה עמדה על 40-50 גג משחקים …גם לפני עשור מכבי שיחקה סיבוב פחות בליגה שלנו ופחות סדרה ביורוליג מה שאומר 55-60 משחקים …למשל ב2004 54 משחקים כולל הניצחון טכני על ולנסיה ….לא כולל כמובן עונות אדריאטית ).
הדבר נכון ביחס לקבוצה שחסרה את העומק של הרוסיות ,והספרדיות ( ואגב זה נכון מקצועית להיות חסרה …כי הליגה המקומית חלשה יחסית לספרדית ,צפון אירופאית ).

בקיצור אם אתה רוצה לשמור על סמית ,רנדל ,טייס או סופו למשחק המכריע אתה צריך לדעת לקבל תבוסות פה ושם .
לא התבוסות הבעיה .
הבעיה .
1. שגם בספירת התארים חובת ההוכחה על גודס כמאמן ראשי לפחות.
2. שהתבוסה לצסק"א נבעה באמת מחולשה שנראית ממשית מאד בהגנה ולא בגלל כמה פצועים ….בנוסף צריך לשים לב שהתבוסה הקודמת בעידן בלאט נבעה מוויתור מודע על המשחק ( השאירו את סמית בחוץ על מנת שיחלים …בדיוק כפי שפופופיץ למשל עושה בס.א )…אבל כאן עוד לא התחלנו לשחק וכבר קיבלנו 40 הפרש.
שורה תחתונה מכבי קבוצה עמוסת כישרון ועמוסת בעיות.
לא יהיה פשוט לאף אחד להתמודד עם הקבוצה הזו בוודאי שלגודס.
זה מבחנו והוא מבחן קשה.
להערכתי ולצערי גודס ייכשל במבחן וישוחרר מתפקידו ….מחליפו אם יהיה טוב עשוי להחזיר את מכבי לפיינל פור. ( וויציץ ?)

אהד 20 באוקטובר 2015

יש את הטבלה הזו בגרסת הדפסה? ;)

גיל ז. 20 באוקטובר 2015

כשיש הנהלה צעירה וחדשה שאין להם מושג, שדווין סמית הופך להיות בגילו פרנצייז פיילר עם חוזה מופרך,
כאשר מוחתמים שחקני מציאות כמו פבראני, כאשר כל אירופה יודעת שרנדל פצוע ולא נוגעים בו מכבי שוב, מחפשים מציאות ואולי יהיה בסדר
לצערי לצערי לצערי, המצב מזכיר לי את מה שהיה בכדורגל לפני תקופת גולדהאר.
מביאים את פארמר ורוצסטי בשביל למכור את המנויים, שום דבר מעבר לזה
נראה כמה זמן יקח עד שהאוהדים יתחילו להתעצבן, למזלם של צעירי ההנהלה איבודי האליפות של השנים האחרונות עברה איך שהוא מתחת לראדר, הפסד אליפות השנה לירושלים (שכבר לא ניתן להסתכל עליה כאפיזודה חולפת) תהווה קו אדום.
וזה עוד בלי מילה על גודס, והמבין יבין.

שמעון 20 באוקטובר 2015

אני לא מבין מה אנשים כל פעם מתלוננים. ריאל,בארסה,באיירן, צלסי, פסז כל שנה בחצי גמר אלופות? לא.
כנ"ל מכבי ת"א. המקום של מכבי הוא טופ 8, זה הרמה שלה וזהו.
מבחינת תקציב מכבי אחרי 8-10 קבוצות. אז כל שנה שמגיעים לפיינל פור זה הישג. כמו כן אי אפשר להגיע לפיינל פור כל שנה ולהצהיר שזה כישלון.
שכחו מהנס שהיה עם הקבוצה של בלאט, זה קורה פעם ב.. וגם אלילת המזל הייתה שם הן בקריסה של מילאנו והן בקריסה של צסקא והן בטיפשות של לאסו.
כולה משחק ראשון של העונה. מכבי לא מגובשת עדיין, הרוסים קבוצה שרצה הרבה זמן יחד, תקציב הרבה יותר גדול ומשחק בית. צסקא שנים לא זוכה עם התקציב שלה. אז ניצחו 30 הפרש, מה קרה?
ממה שראיתי השנה את מכבי במשחקים השנה רוצסטי נראה לי שחקן חלש. הוא שחקן של יום אסל יום בסל ותלוי לחלוטין אם השלשות נכנסות לו או לא. אני בכלל לא מתלהב ממנו והוא נפילה לדעתי, חסר לו אחד על אחד, הגנה.
מכבי כרגיל נכנעו ללחצי התקשורת ושיחררו את אחד השחקנים הטובים באירופה פארגו. קו אחורי עם פארגו ופארמר יכל להיות רצחני. זה גם היה נותן למכבי 2 שחקני אחד על אחד טובים לשלבים המאוחרים מול הקבוצות הטובות ששם צריך אחד על אחד וכל ההתמסרות מסביב לא עוזרת.
סופו שחקן גרוע, לא בכושר, דורש השקעה אבל לפעמים הוא נותן משהו ולא עלה יקר, אם אין תחליף נורמלי היה צריך להשאיר אותו.
אמבאקווה שחקן טוב.
בסה"כ מכבי קבוצה לא רעה. אם לא יהיו פציעות מפתח הם יקחו את הדאבל בקלות בארץ וביורוליג אני רואה אותם מגיעים לטופ 8.
מעבר לזה ביורוליג הרבה תלוי במומנטום שהם יגיעו, ביריבות ובהגרלה, אם הכל יתחבר אולי יעשו פיינל פור.
לגבי פבריאני ואוווקו אני צריך עוד כמה משחקים לראות מה הם שווים. השני הגיע בכלל מאוחר וישר ביקורות עליו? כרגע נראה שמכבי במצוקה בגבוהים לשלבי היורוליג הגבוהים.
למה לא מבקרים את אוחיון הפח שלא מסוגל לעשות סל מול אוויר?
בקיצור חכו כמה משחקים. עוןנה של דאבל+טופ 8 בירוליג זה עונה טובה. מעבר לזה זה הישג נהדר והתעלות. פחות מזה זה כישלון. תהיו קצת ריאלים.

Ignorant Idiot 20 באוקטובר 2015

1. לא התעכבת על ההפסד ב-8 הפרש לריטאס בעונת אלכס גרסיה-ביינום-באטיסטה – היה שם צמצום היסטרי בסוף? כי 8 הפרש בחוץ באירופה זה לא תבוסה בעיני, אפילו כפול מזה מרגיש לי בגבולות הסביר.

2. שנה שעברה פאנל הכדורגל של סקיי ספורטס (או BBC אם למישהו בא לתקן אותי) עשו קמפיין של הכנסת מילה חדשה למילון אוקספורד. המילה הייתה Bouncebackability – שזו היכולת של קבוצה לחזור משפל, הן במשחק נתון והן אחרי משחק זוועה. נדמה לי שהקבוצות של בלאט היו די חזקות בזה, אולי כי אני תמיד מדמיין אותו בנאום תוכחה בחדר ההלבשה שמלווה בפרץ מוטיבציה של השחקנים. השאלה היא מה הקבוצה של גודס עשתה ומה תעשה, כי משחקים רעים יש תמיד (בעיקר לקבוצות רעות כמו של שנה שעברה). השאלה היא how do you bounce back?

עובר אורח 20 באוקטובר 2015

סתם מחשבה – אולי יש פה משהו כללי יותר? אולי בכדורסל של היום, שבו שלשות נקלעות יותר ויותר והקצב הולך ונהיה מהיר יותר, תבוסות הן דבר שקורה באופן יותר רגיל?

פורד פרפקט 20 באוקטובר 2015

מכבי ת"א בנתה סגל לא טוב. לפחות מבחינת שחקני הפנים שלה. זה מה יש. תפרסם כתובת, אני אשלח לך טישו..

גלעד בלום 20 באוקטובר 2015

לפי הכותרת חשבתי שהטור מתייחס למכבי רגל בליגת האלופות.:) טלבי פסימי? זה לא קורה הרבה, לא מבין כלום במכבי סל , לא מכיר שם אף שחקן אבל כנראה שמזרחי צריך לדאוג לפי הכותרת בלבד (לא קראתי את הטור, עימך הסליחה טל, כדורסל אירופאי לא מעניין אותי, אבל אם במכבי מודאגים זה מעניין קצת יותר)

יואב 21 באוקטובר 2015

אלופת היבשת לפני שנתיים. מתאר לעצמי שגם אז זה לא עלק עניין אותך. למה שיעניין עכשיו? רק אל תפספס להיות חבר עמותה.

איאן ראש נטול שפם 21 באוקטובר 2015

יואב…אולי זה אני. אבל נראה ששמת לך כמטרה לצחוק על גלעד ומצבה של הפועל.

האמת כיאה לאוהד מכבי מטונף.

לא אוהד את הפועל, אבל זכור, הגלגל תמיד מסתובב. שכחת את החיתולים שהייתם זורקים למגרש בדרבים.

ואל תמכור לי את הבולשיט שעם מיץ' וג'ורדי זה לא יקרה. חדר ההלבשה הוא ישראלי מלא שופוני וצמאון לז'יטונים.

ברור לכם שג'ורדי לא הולך לעשות עלייה כן?

Ssg370 21 באוקטובר 2015

זה לא רק אתה.

יואב 21 באוקטובר 2015

איאן,
שחרר מהמטונף. רמה נמוכה מידי. יהיה לי קשה לרדת לשם אבל אבל לא בא לי. אתה לא מעניין מספיק.
אין לך מושג לאן זה הולך. לי יש. כתבתי את זה לפני ארבע שנים כשנמני פוטר בשיחת טלפון. מתועד אצל גיל שלי. וכל שאר השטויות שכתבת, וואלה, עדיף שתגדל שפם. שופוני זה אולי אתה המתנשא והחכם. הכי שופוני. מכבי במקום אחר כי היא מנוהלת בקלאס אחר. אתה מוזמן להתווכח איתי על זה עוד שנתיים מהיום. תעשה צילום מסך(:

יואב 21 באוקטובר 2015

נ.ב
אני מנוי שלושים שנה. לא זרקתי חיתולים ומעולם לא שרפתי צמיגים בקריית שלום.
ואחרי המון שנים קשות, אני בדיוק במקום שילמתי להיות בו. ניהולית. גםבבשנים

יואב 21 באוקטובר 2015

גם בשנים הטובות בתשעים זה לא סיפק אותי.ניהולית. היום, השאיפות שלי מתגשמות.
וזה רק התחיל….

איאן ראש נטול שפם 21 באוקטובר 2015

צילמתי.

כן קלאס אחר, זמנים יגידו או ידליפו.

איאן ראש נטול שפם 21 באוקטובר 2015

עם אוהדים כמוך תגיעו רחוק, הרי השאיפה היא להיות באזל לא (כמודל כלכלי שמרוויח)?

יואב 21 באוקטובר 2015

לא עם אוהדים כמוני או בכלל. עם ניהול נכון. מה קשור אוהדים לניהול?
אתה עושה את עצמך או באמת כזה?

גלעד בלום 21 באוקטובר 2015

אהלן יואב מזמן לא נפגשנו…גם אז זה לא עניין אותי במיוחד, יש לי את הפריבילגיה שכשהם זוכים במשהו אני לא פותח אתרים ישראלים באינטרנט, זה עובד מעולה בניו יורק, אגב גם את הפועל לא רואה כמעט, בקושי עוקב.

אלעד 21 באוקטובר 2015

אני רק רוצה להודות למכבי רגל ומכבי סל, שבימים קשים אלו מעלים בדל חיוך על שפתיי עם תצוגותיהם הכושלות באירופה. למרות שאני קצת מאוכזב מהכדורגל – יכלו להיות הרבה יותר גרועים מ 0-8 אם רק היריבות היו מתאמצות.

49ers 21 באוקטובר 2015

תסתכלו על השחקנים.. התשובות מול העיניים.
סילבן לנד-סברג (כמו שטב"ח אוהב להדגיש), ישראלי (בלי מרכאות הפעם, כדי לא להסיט את הדיון) שמוחזק במכבי בשל היותו ישראלי (ובכיר כביכול). שחקן ממוצע, אדיש, שלא אוהב\יודע לשמור, שמעת לעת מנפק כמה משחקים סבירים בליגה הישראלית (בעיקר בהיבט של השלשות) ומסתובב עם חיוך כאילו הרגע ניצח את לברון..
קחו את יוגי, פניני.. שחקני נשמה. ראבק, היכולת שלהם מתאימה לליגה הישראלית, במקרה הטוב.
אמת, כולם היו כאן כשמכבי זכתה בגביע האירופי, אבל כולנו יודעים מי באמת הביא את הנצחונות.
המערכת כולה הפכה לבינונית, מההנהלה, עובר במאמן, מגיע לשחקנים וממשיך גם הלאה.
הכל מחלחל, וכשלמכבי אין הרתעה בליגה הישראלית, היא ככל הקבוצות.
אני לא צופה עתיד טוב יותר בטווח הקרוב.

אביטל 21 באוקטובר 2015

"ואולי, רק אולי, שכבת ההנהלה המבוגרת יותר תחזיר לעצמה קצת מהסמכויות שהיא ויתרה עליהן בשביל הדור הצעיר. לא לנצח, רק לכמה שנים, כי נראה שתהליך החפיפה הראשון לא הלך כל כך חלק"

ניסחת את המשפט הזה מעולה! האנדרסטייטמנט רק מדגיש בצורה מעולה את הביקורת המוצדקת על "הדור הצעיר". פארסת הקו הקידמי העונה היא מחדל ניהולי מדהים וזועק לשמיים שאם הייתי אוהד קבוצת כדורסל אחרת בישראל הייתי נקרע מצחוק אבל בשקט כדי שלא יידעו שכולם צוחקים עליהם וחלילה יתעוררו.

קשקשן בקומקום 21 באוקטובר 2015

כמה טיפים מתנשאים ומעצבנים (אבל זה רק כי אני אוהב לקרוא אותך)
א (פעם שניה). יש לך את זה בפחות מ 3,000,000 מילה?
ב. אם מראים טבלה לא צריך אחרי זה לתאר כל שורה בה. או שתספר סיפור על כל שנה, או שתראה טבלה… (ואז אולי נרד רק ל 1,500,000 מילה)
ג. אני מת על איך שאתה מדליק את האדומים. תמשיך
ד. אני חושב שאליפות אירופה של בלאט מרמה. כמה שאני אוהב אותו – בשנים האחרות שמכבי לקחה אליפות אירופה היא היתה בטח בין ה 2-3 הקבוצות הטובות ביבשת. האליפות האחרונה היתה סוג של סטייה של ההיסטוריה – שילוב של התעלות של קבוצה ששווה אולי מקום 5-8 באירופה, ושל קריסה מוחלטת של שתי הקבוצות הטובות ביבשת (רבאק את החצי גמר מכבי אפילו לא לקחה – צסק"א פשוט נתנה). לכן בעצם – יש מגמה ברורה החל משנת 2011

טל בן יהודה 21 באוקטובר 2015

א. פעם שנייה – קשה לי.
ב. ידוע ומקבל. ניסיתי למזער, לפעמים בהצלחה, לפעמים לא.
ג. כמובן, תודה.
ד. נוטה להסכים.

the bird 21 באוקטובר 2015

נראה לי שהכי ממצה
זה שאולי הדור המבוגר ייתן בראש לדור הצעיר (במילים שלי )
ומה יהיה עם הבלו ג'יס ? (-;

טל בן יהודה 21 באוקטובר 2015

לא אופטימי כרגע

the bird 21 באוקטובר 2015

בתור 1 שרואה בייסבול
סתם פעם ב…בשביל הכייף
הייתי מעודד את הרד סוקס רק בגלל הסלטיקס (היגיון ספורטיבי כמובן )
חשבתי הפלייאוף הזה בזכותך לעודד אותם
לא הולך לי עם זה ):

זיו 21 באוקטובר 2015

גודס מאמן בדיוק כמו ששיחק. נחמד, אנמי, מדי פעם יוצא לו משהו טוב במיוחד אבל לרוב זה בינוני. אין תשוקה אין תגובות למשחק ואין שום השפעה על השחקנים.
הגיע הזמן לתת לגורדי גם את האחריות על מחלקת הכדורסל

MOBY 22 באוקטובר 2015

מתי ראית את גודס משחק?
נחמד?
חכם, קלע נדיר, מנהיג מגיל 17 – אולי כמאמן הוא פחות אבל שחקן? וואחד שחקן.

MOBY 22 באוקטובר 2015

מתי חיפה הפכה להיות קבוצת הפיתוח של תל אביב?
אין לכם מערכת סקאוטינג עצמאית?

טל בן יהודה 22 באוקטובר 2015

הם עוזרי מאמנים כרגע.

ישי 22 באוקטובר 2015

מחקים את ירושלים. להם זה הביא אליפות.

Comments closed