מכבי תבוסות תל אביב – חלק ב'

האשמים פחות חשובים, הפשע החמור אותו ביצעו זה העיקר

tvusot5

אם בחלק א' של "מכבי תבוסות תל אביב" ברכתי את מכבי ת"א לרגל הישג חסר תקדים, אז נמשיך בחלק ב' במסורת המזל-טובים ונברך גם את כלל תקשורת הספורט הישראלית. שיא חדש נשבר בסוף השבוע האחרון כש-784 טורים פורסמו לגבי האשמים במצבה של מכבי פוקס ת״א, כשהשיא הקודם של 532 טורים בסוף שבוע אחד נופץ לרסיסים (מדובר, אם תהיתם, בסוף השבוע של אחרי ההדחה של מכבי ת״א כדורגל מאירופה לפני שני קיצים, כשכולם חשבו שנגמרה לה תקופה. משעשע אה?). והמספרים האלה כלל לא מתייחסים לפוסטים, סטאטוסים וציוצים של אוהדים ושונאים ברשתות החברתיות.

כולם אשמים. בחלק מהאתרים זה גיא גודס, בחלק מהאתרים זה כל צוות האימון, בחלק מהאתרים זה המנהל המקצועי, אגדה חיה, בחלק מהאתרים זו ההנהלה, בחלק מהאתרים זה השחקנים, בחלק מהאתרים זה כולם ביחד, בחלק מהאתרים זה ציוות של כמה גורמים (כל פעם מדובר בחלקים שונים). אף אחד לא יוצא נקי וכולם מתמלאים בחרא של הפתיחה הנוראית הזו של הקבוצה הזו, המשך ישיר לסיומה של העונה שעברה.

כן, חשוב להזכיר זאת. מי שחושב שמדובר בשני משחקים בלבד ו"צריך להיכנס לפרופורציות", כנראה שלא כל כך מבין את מה שהוא רואה מולו. וזה בסדר אגב, מכבי ת״א כדורסל זה לא מועדון שקל להבין אותו, בעיקר כי הוא ייצור ייחודי בעולם הספורט המקצועני, אין עוד תקדים או קבוצה דומה לה. שני המשחקים הראשונים של עונת היורוליג מול צסק״א ומלאגה, למרות מספר לא מבוטל של שינויים בסגל, הם המשך ישיר לשלושת ההפסדים לפנרבחצ׳ה אולקר בהצלבה של 14/15. סגל בינוני עד גרוע, מאמן חסר השראה שלא מצליח לגרום לאף אחד להתעלות, מנהל קבוצה עם יותר מדי כוח, והנהלה שאחראית לכל מה שקורה תחתיה. אלה כאמור, הם ״האשמים״.

אז בעוד שכולם רבים על מי אשם ועד כמה, אני מרגיש שלא היה מספיק דגש על האישום עצמו ומה בדיוק מתרחש מולנו. ולא, התשובה הזו לא ברורה כמו שאתם חושבים.

האישום המדובר הוא לא קבוצה גרועה, הרי היו לנו כאלה בעבר. נכון, לא הרבה, אבל היו. מכבי ת״א של אפי בירנבוים, מכבי של השנה שעברה, מכבי ת״א של 02/03 תחת בלאט, ולא נתחיל עכשיו לחזור אחורה לשנות ה-90 בהן הפיינל פור האירופאי היה בבחינת מדע בדיוני. ההנהלה הזו על שלל גלגוליה לא הייתה מושלמת שנה אחר שנה והיו שנים בהן היא בנתה זוועות. הסגל הזה עוד ניתן לתיקון, כשאני מאמין שאכן צפויות החתמות נוספות בהמשך העונה.

האישום הוא גם לא שני הפסדים בפתיחת העונה. ולרקורד, זה גם לא העובדה שמדובר בתבוסה והפסד ביתי, וזה גם לא איך שמכבי נראית בשלב הזה של העונה, אף אחד מאלה. אני מרגיש שנתקלנו בדברים כאלה בעבר, וגם אם לא בתסריטים המדויקים האלה, נתקלנו בדברים דומים. מכבי כבר הפסידה כמה משחקים ברציפות, היא כבר הובסה בגדול בחוץ, והיא כבר הפסידה בבית (באופן מסורתי, בשנים האחרונות מכבי תמיד מפסידה לפחות משחק יורוליג אחד בבית בעונה).

הדמויות שכיכבו בתקשורת הישראלית בימים האחרונים אשמות בדבר אחר לחלוטין מכל אלה, ומדובר בסוגיה חמורה בהרבה מכל מה שכבר הוזכר בשתי הפסקאות הקודמות. מוכנים? הנה זה, האישום הוא דרדור הרוח המכביסטית אצל אוהדיה.

גם אם תתעקשו שהם אשמים בדברים אחרים שאנחנו רואים מאז פתיחת העונה, מדובר בדבר החמור ביותר שהם אחראיים לו. כן, הנהלה, מאמנים ושחקנים יקרים, תסתכלו מה עשיתם לנו, פגעתם בדברים היקרים הללו שהופכים אותנו למי שאנחנו ועושים אותנו כל כך שנואים בעיני אחרים, אתם, ורק אתם, בדרך להפוך אותנו לסתם אוהדי ספורט רגילים. האימה.

אנחנו כבר לא יהירים כמו פעם, אנחנו כבר מזלזלים באחרים כמו פעם, אנחנו כבר לא צוחקים על אחרים כמו פעם. כל מה שעשה אותנו לצהובים מטונפים ומגעילים, שהטריף את שונאינו, עכשיו דועך, והעובדה שזה קורה כבר בפתיחת העונה, כשעוד לא שיחקנו חמישה משחקים רשמיים, זה כמעט בלתי נסלח. ומעבר לזה, גם מצדיק מעשים דרסטיים של כל המעורבים בחטא הנפשע.

ואם חשבתם שאין לי כאלה, אז להלן הראיות שיתמכו באישום:

ראיה A – הגענו למשחק הפתיחה מול צסק"א כשלא ציפינו לכלום, לפחות לא הריאליים שבינינו. עזבו ניצחון, המטרה כשאנחנו מגיעים לרוסיה נכון להיום היא לא להיות מובסת. אנחנו. מכבי ת"א. לא להיות מובסת. לא להיות מובסת? וואט דה פאק?! קבוצות צריכות להגיע אלינו ולקוות לא לצאת מובסות. בכל מקרה, התקוות השונות שהיו לאנשים לפני המשחק לא עזרו, 31 הפרש מחפיר שנראה רע, יחד עם העבודה שהפסד עתידי מינימלי במוסקבה לא נראה באופק. המגמה הזו צפויה להימשך.

ראיה B – החשש להפסיד למלאגה במשחק הפתיחה ביורוליג. זה מעבר לעצם ההפסד במשחק פתיחה ביורוליג, זה העניין שזו הייתה אופציה ריאלית מבחינתנו לפני המשחק, כאשר הגעתי באופן אישי ליד אליהו עם חששות כבדים. פתיחת היורוליג בהיכל מנורה אמורה להיות חגיגה, יום חג, אפילו אם מדובר במכבי ת"א שעל הנייר פחות טובה, זו התקופה שבה האשליות וחלומות מתרוצצים באופן חופשי. אנחנו באים לראות מכבי חדשה ורעננה שתנצח ותעזור לטפח תקוות ואופטימיות לגבי ההמשך.

במקום זה, ההפסד ריחף באוויר עוד לפני שיצאתי מהבית, כשלא ממש הבנתי את כוונת הפרשנים בכל מיני תכניות לפני המשחק כשהם אמרו ש"מכבי צריכה לנצח". באמת? ראיתם אותה בשבוע לפני כן? שוב, המון אנשים פטרו את התבוסה ברוסיה כמשהו שקורה בשנים האחרונות ואין לייחס לו יותר מדי משמעות. כן, טעיתם חברים יקרים. לכו שוב לחלק א' של "מכבי תבוסות תל אביב" (הלינק בפתיחת הטור למעלה) ותבינו שהייתה לתבוסה ולאיך שמכבי נראתה המון משמעות. מי שהבין את זה ידע למה לצפות ביום חמישי האחרון ולא הופתע או הזדעזע ממה שראה. הנה לכם השורה התחתונה, אוהדי מכבי לא הזדעזעו מההפסד במשחק הפתיחה (וכמה שריקות בוז לקראת הסיום לא מהוות מבחינתי "זעזוע").

ראיה C – המשחק הערב מול האלופה. בואו נדגיש זאת, משחק ביתי הערב מול האלופה. במציאות המכביסטית הרגילה, אנחנו מגיעים למשחק הזה עם היעד של 20 הפרש (שהרי, זה תמיד 20 הפרש). גם בשנים שירושלים נראתה טובה יותר ומכבי נראתה טובה פחות ציפינו ל-20 הפרש, כי זה הם, כי זה אנחנו. מכבי תוביל ב-20, ובמקום להוריד ת'ראש ולשתוק האוהדים המוזרים שלהם ימשיכו לעודד ולשיר כאילו הם מובילים.

והיום, חלק מהאוהדים מגיעים למשחק כשהתסריט הסביר כולל הפסד + היפרדות מגיא גודס במהלך הלילה. שוב, זה התסריט הסביר, לא המופרך או ההזוי, אלא הסביר, ההגיוני, הקצת צפוי. האם מכבי יכולה לנצח הערב? כן, היא גם פייבוריטית (אל תאמינו במקרים האלה לאף אחד חוץ מלמהמרים, ובווינר מכבי עדיין פייבוריטית ב-5 נקודות). אבל האם אוהדיה מאמינים שהיא תעשה זאת? זה כבר סיפור לגמרי אחר. פשוט מביש המצב הזה. ייתכן שאגיע למשחק עם שקית חומה על הראש.

ראיה D – התקווה לעתיד טוב יותר אינה זמינה כרגע, אנא נסו שוב ומאוחר יותר, תודה. האמת היא שאני קצת מאשים את הכדורגל במקרה הזה, שכן העובדה שמיץ' גולדהאר בונה כאן אימפריה משאירה כרגע את אזרחי האומה הצהובה רגועים, אחרת היה כאן ביג בלאגן. במקום זאת, נראה שכולנו מסתובבים סביב מחלקת הכדורסל כמו זומבים (או כמו גיל שלי, מעמידים פנים שלא אכפת לנו ממנה).

אם אתם חושבים שאוהדי מכבי לא יודעים להשפיע על ההנהלה, תחשבו שוב. צביקה שרף לא המשיך לאמן את הקבוצה אחרי עונת 07/08 (גם) בגלל לחץ של המנויים. ארז מרקוביץ' היה בדרכו לחתום בקבוצה כשהמנויים הצהירו שמדובר בקו אדום מבחינתם וההנהלה עשתה אחורה פנה בנושא. למנויים ואוהדים יש איזה שהוא כוח, אבל איננו רואים היום שום לחץ, פאניקה או התנפלות על הגורמים שמקבלים החלטות (ייתכן שזה בגלל שחלק מהגורמים הללו הם גם הבעיה).

אם היה לחץ, היינו רואים את המנויים דורשים צוות מאמנים ראוי (בלי סקאוטים), היינו רואים את "הילדים של" מקבלים הרבה פחות סמכויות בצוות ההנהלה, היינו רואים מישהו אומר לניקולה וויצ'יץ' "הלו, תירגע ותהיה קצת יותר גור שלף, אחרת לא תהיה כאן בכלל", והיינו רואים שחקנים ראויים יותר מגיעים לקבוצה, במקום שחקנים שמוכנים לקבל 20,000$ לחודש בחוזה לחודשיים. כן, היינו רואים הרבה דברים אחרים, אבל כולנו יחסית רדומים.

*

אני מאשים. והראיות שלי מספיק חזקות בשביל זה. אני מאשים את כל אלה שהתקשורת ציינה בימים האחרונים בדרדור המותג, פגיעה בערכי המכביזם, הפיכתנו לאוהדים מן המניין, ועל המואשמים לדעת שאנחנו לא נשכח לכם את הדברים האלה כל כך מהר כמו שאתם חושבים. למעלה בטור ציינתי שאני שוקל להגיע הערב להיכל עם שקית חומה על הראש, אבל אתם אלה שצריכים לשקול זאת. בושו לכם.

כמה מילים אחרי המשחק מול הפועל ירושלים

ישנם המון אנשים שמבלבלים את העניין הזה שגיא גודס צריך ללכת לבין זה שהוא האשם הבלעדי. כפי שמצוין מעלה ונכתב אתמול, וגם בחלק א', גודס הוא לא האשם הבלעדי, ובכלל לא בטוח שמאמן אחר יעשה עבודה טובה יותר. יתרה מזאת, הסבירות היא שלמאמן החדש יהיה קשה באותה המידה להפיק משהו מסגל כל כך בינוני.

אבל, וזה אבל חשוב, גיא גודס בטוח שלא יוכל להפיק יותר ממה שראינו עד כה. המשחק אתמול הוכיח לטעמי מעבר לכל ספק שאין תקשורת ואמון בינו לבין השחקנים, והדברים האלה גם בלתי ניתנים לשחזור. אם אתם קוראים אותי לא מהיום, אתם יודעים שאני כמעט תמיד נגד הפתרון הקל של פיטורי מאמנים וחושב לרוב שמדובר בצעד פופוליסטי כדי לרצות את האוהדים. אבל במקרה הנוכחי, הפתרון היחיד שנותר להנהלה הוא לחתוך ולנסות להתחיל עם הסגל הזה משהו חדש עם מאמן אחר שלא מבוטל על ידי השחקנים.

אם יש משהו שאני עכשיו יודע בוודאות זה שגיא גודס פשוט לא מתאים למשרה הזו. וזה לא סוף העולם, הרי ב-15 השנים האחרונות ראינו שיחידי סגולה בלבד מסוגלים לה: פיני גרשון ודיוויד בלאט (ואולי נוון ספאחיה, אולי). שבע תבוסות בעונה, הדחה בסדרת פלייאוף של הטוב מ-5 בישראל (רק הפעם השנייה שזה קרה למכבי ב-45 שנים! תנו לזה לחלחל. מדובר בגיא גודס ויעקב אדלר, זהו), הקיפאון על הקווים בסדרה מול פנרבחצ'ה, ועכשיו הפתיחה הזו של העונה. אני לא יודע מה אנשים עוד צריכים כדי להבין שגודס לא מספיק טוב כרגע לרמה הזו.

בונדסמאניה - שבוע 43
ליגת שוקי ההון - המשותף לניהול תיק השקעות וניהול קבוצת כדורסל

43 Comments

Amir A 25 באוקטובר 2015

המכבי שאני זוכר זו מכבי של סוף שנות השבעים ותחילת שנות השמונים. וכשקראתי את הטור שלך המשפט הכי בלתי נתפס היה "המשחק הערב מול האלופה".

דורפן 25 באוקטובר 2015

טוב אל תעשה את זה כי ידקרו אותך או יעשו לינץ. בכל זאת רק כדורסל

טל בן יהודה 25 באוקטובר 2015

אתה אומר שאני צריך להוסיף הסתייגות או איזו המלצה שלא לנהוג באלימות? אי אפשר לדעת היום

סלבישה 25 באוקטובר 2015

יש משהו בדבריך,
אבל נדמה לי שרוח נס ציונה ("פיטורי דיוויד בלאט") נחתה עליך.
איפה אלב"י של 'את הכסף סופרים במדרגות'??

חכה חכה.
והיום דופקים לקבוצה שהודחה ברבע גמר גביע ווינר 20 הפרש.
ביוש!

עופר פרוסנר 25 באוקטובר 2015

שמע, אתה אוהד מביש – אני מקווה שתצעק בוז לשחקנים ושהם לא יגידו לך תודה

ג'ונסון 25 באוקטובר 2015

הגיע הזמן שיהיה ג'נרל מנג'ר למועדון הזה. זו המחאה היחידה שצריכה לקום. שימנו איש מקצוע שהוא המחליט הבלעדי בענייני כדורסל.

גיל שלי 25 באוקטובר 2015

למיטב הבנתי יש ג'נרל מנג'ר לקבוצה, שמו דני פדרמן

איציק 25 באוקטובר 2015

אתה מדבר על ג'נרל מנג'ר בתואר ומקולקל בפועל.

יוני 26 באוקטובר 2015

ג'נרל מנג'ר שהדבר הכי גרוע שיכל לקרות למועדון זו הזכייה (המקרית) ביורוליג 2014. זה גרם לו להאמין שהוא יודע מה נכון, שהוא ווינר.

אילן 25 באוקטובר 2015

יש GM ומנהל מקצועי גם כן. שניהם צריכים לעוף. כל ילד ראה שבניית הקבוצה לא היתה נכונה. מהשחקנים ועד לצוות האימון.

איציק 25 באוקטובר 2015

פעם אמרנו שמי שרוצה אליפות/גביע צריך לנצח את מכבי. היום מכבי מפסידה לבד. אין צורך בשביל זה שמולה תתיצב יריבה ראויה. כתבתי לא פעם שהקבוצות היריבות לא צריכות להעלות את רמתן, מכבי תרד אליהן. זה קורה מהר באוד, ואם נוסיף לכך את השיפור של ירושלים והדם בעיינים של כל הקבוצות שרוצות לנקום במכבי על שנות העריצות, נקבל קבוצה דהוייה שלא רק שלא מסוגלת לשחק טוב, היא אפילו לא מסוגלת לראות שהיא האשמה בכך ולחפש מה היא עשתה לא טוב. אני לא מהמר, אבל אם שואלים אותי, 15+ לירושלים, וזה אחרי הנחת מגרש ביתי.

זיו 25 באוקטובר 2015

מי אשם ?
זו השאלה המרכזית. כל פרשן, עיתונאי, מאמן בעבר וכל אינטרסנט אחר יורה לכיוון אחר.
הרי אין דיון ביציע העיתונת כזה או אחר שלא מסתיים במסקנה שכל קבוצה צריכה להביא מנהל מקצועי, רצוי זר, רצוי בעל עבר בקבוצה, רצוי אישיות מוכרת באירופה, רצוי שחקן לשעבר – אז הביאו את ניקולה.
יש מישהו שמתח ביקורת על המהלך הזה שהוא קרה ?
היום זה נהיה בון טון להפיל את התיק על ניקולה – מי שעושה את זה שתה כמה כוסות קפה עם גודס בעבר ולניקולה אין חברים בארץ כי הוא הזר הזה שרק רוצה לעשות כסף על בנדר
באמת שאין לי מושג מה הוא בדיוק עושה בתפקידו ומה ההשפעה שלו ואולי הוא אשם אבל אולי לא.
את זה שגודס לא מאמן ברמות הגבוהות אפשר לראות במשחקים, בניהול המשחק (אם אפשר לקרוא לזה ניהול) ובאיך שהקבוצה לא ממש נראית מאומנת. שנים מוכרים לנו סיפורים על המאמנים הדגולים בישראל מול המאמן האירופי שבא עם חילופים מהבית ועם הגנה מסוג אחד בלבד.
מי שבטח אשם זה מחלקת הסקוטינג המהוללת שכשלה שוב ושוב – בשביל להביא את רוצ'סטי ופרמאר לא צריך סקאוטינג.
בשביל להביא 3 סנטרים כושלים במקום את רדוליצה באותו מחיר של שלושתם או את בורוסיס שחיפש קבוצה והראה מה הוא שווה בשבוע בעבר לא צריך לשלם משכורות לסקטואינג.
מה שעצוב זה לא שזה סביר להפסיד היום אלא שיש אוהדים רבים שרוצים שמכבי תפסיד כדי שמשהו כבר יזוז

גיל שלי 25 באוקטובר 2015

השאלה מי אשם, היא אף פעם לא השאלה החשובה. השאלה מי האחראי מעניינת הרבה יותר

אזי 25 באוקטובר 2015

א. זה משפט מעולה! בכלל… בכל תחום..
ב. זאת בדיוק הבעיה. בניגוד לקבוצות אחרות שלא מתפקדות (נניח, סתם מהראש, מכבי חיפה), במכבי אין אחראי. יש שישה אחראים וככה אי אפשר לנהל שום דבר.

גיל שלי 25 באוקטובר 2015

וזה משפט שלמדתי מאישתי (היא הלא פולניה בבית שלנו)

יואב 25 באוקטובר 2015

עוד תקופה בחיי המועדון. הפאניקה מוגזמת-מבחינת תוצאות ורמת המשחק.
אבל…העסק בהחלט לא מנוהל נכון. זה הרבה יותר מטריד מעונה לא טובה וחסרת תארים.
גם בכדורגל יהיו תקופות שלא ננצח או ניקח תואר. אבל שם, אתה מאמין לאנשים שמנהלים את העסק. זה הדבר החשוב ביותר לאוהד-להאמין שעושים את הטוב ביותר.

צור שפי 25 באוקטובר 2015

לא רק שסוף סוף הגיעה התגובה שחיכיתי לה מיום שישי, גם היה שווה לחכות. מלא תובנות כרימון עם ביקורת עצמית כמו שצריך. יש לי רק שתי הסתייגויות – האחת, מלבד איפיונים כלליים אני לא רואה עיסוק בפתרונות (כמובן שאישית לא אכפת לי…) והדבר השני – הזגזוגים הלשוניים בין זכר ונקבה: הדמויות אשמים, הקבוצות צריכים וכו׳

טל בן יהודה 25 באוקטובר 2015

תודה (תוקן)

ישי 25 באוקטובר 2015

אז איפה הפתרונות?

shaike 25 באוקטובר 2015

אין לי הרבה מה לומר, אני חושב דווקא שכן תנצחו הערב. אני רק מאחל לך להמשיך ולכתוב הרבה טורים כאלה

זינק 25 באוקטובר 2015

היה בשנות ה 90 סרט אימה בשם "אני יודע מה עשית בקיץ האחרון", אז במכבי הלכו על רימייק ששמו בישראל יהיה "אני לא יודע מה עשית בקיץ האחרון".
פשוט לא ברור איך עם כל מה שקרה בשנה שעברה בגזרת הגבוהים, כבר במשחק השני ביורוליג משחקים עם פורוורד צנום כחמש, וכל שחקני החמש מכינים את שקיות החימום לחורף.

יהושע פרוע 25 באוקטובר 2015

מול מי המשחק?

שמעון 25 באוקטובר 2015

מכבי היום תפרק את ירושלים.
עוד כמה ימים מתחיל האןביאיי, חותר מעניין הולך להיות שם

שמעון 25 באוקטובר 2015

יצאתי טמבל. הייתי בטוח שלמכבי יהיה כבוד וידרסו היום חח, בדיחה.
נו מתגעגעים לפארגו? חח הוא לא רואה ממטר את פרמר ובטח שלא את רוצסטי.
פארמר נחלש מאז שהיה במכבי בפעם הקודמת. רוצסטי חוץ משלשות פה ושם לא יודע לעשות כלום.
אוחיון שנים שהוא בדיחה והתקשורת שומרת עליו כאילו הוא איזה שחקן בכיר.
סנטר-איתי שגב, חחח
לא האמנתי שמכבי יהיו כ"כ פחים.
גודס נראה לי מזמן בובה שם. בנדר הזה סתם נראה פח ואמרתי את זה בתחילת העונה. ייתכן שבעתיד יהיה טוב אבל מכבי זה לא מקום להתפתח לצעירים.

אלעד 25 באוקטובר 2015

מחצית ו-25 הפרש.
אני זוכר טוב את הימים שמכבי הייתה מפגרת ב-20 במחצית, וידעת שזה בולשיט, והם באמת תוך 5 דקות במחצית השניה הפכו את זה ל-10 לטובתם.
הימים האלו נגמרו.

אלעד 25 באוקטובר 2015

אגב, לפתוח עם איתי שגב זה ה"אלון בן זקן בעמדת הרכז" של 2015.

ישי 25 באוקטובר 2015

במדד הוא רביעי כרגע.

ישי 25 באוקטובר 2015

גם אני חשבתי על זה.
פעם היינו אומרים "יש עוד מחצית שנייה".
וזה בדיוק מה שאני אומר לעצמי עכשיו.
אבל הפוך.

אלעד 25 באוקטובר 2015

אני מהצד השני… אלו שצפו בחוסר אונים ביתרון 20 שנעלם תוך שנייה

Amir A 25 באוקטובר 2015

קיבינימט על הג'טס האלו. כמו קוץ בעין.

ישי 25 באוקטובר 2015

ניצחנו שני רבעים.
נלחמנו עד הסוף.
וגם: לא עשו עלינו שיא חדש.
יש לנו במה להתנחם…
איך היו אומרים פעם: העיקר ההשתתפות.

גלעד בלום 26 באוקטובר 2015

שכחתי שיש משחק, פתחתי את האתר של ערוץ חמש לראות תוצאות של כדורגל ופתאום ראיתי שמכבי בפיגור של 25 במחצית, העברתי מהר לערוץ הראשון לראות, ראיתי את הרבע השלישי, מכבי נראו כמו בימי ברקוביץ וג׳מצ׳י, יד אליהו האימתני, לחץ, י-ם מאבדת כדורים כמו מפגרים, ההפרש ירד, עברתי ערוץ, לא יכולתי לראות עוד קאמבק הירואי אין דה יד, יש לי לא מעט צלקות בהיכל עם מכבי, חוויתי דה ז׳ה וו…אחרי חצי שעה פתחתי אינטרנט בחשש ונרגעתי.

מה קרה שם בחצי הראשון?? סאבוטאז׳? או שאתם גרועים מאד? או שאין מי שיכול להוציא מאמץ כמו ברבע השלישי כי נראיתם כמו קבוצה לכמה דקות, וואלאק איזה זמנים שונים , איזה טור חזק טל, חזון אחרית הימים לאחד שגדל בשנות השבעים של מיקי ומוטי (ואכל מהם הרבה חרא כאדום)

איציק 26 באוקטובר 2015

החצי הראשון היה המייצג את מכבי אך מעולה של ירושלים בו זמנית. ברבע השלישי מכבי לא היתה כל-כך טובה, זו ירושלים שעשתה במכנסים (פיני צודק כשציין זאת בפרשנות). ברבע האחרון שתי הקבוצות היו די גרועות. מכבי התפרעה כמו ברבע השלישי, רק ירושלים שיחקה יותר סביר (לא ממש טוב) ולכן הרבע האחרון הסתיים בשיוויון. מכבי קבוצה ללא דרך, ללא שחקנים, פאתטית ועצובה. ירושלים סבירה, לא יותר מכך. בליגה שלנו זה מספיק כדי לנצח בהליכה.

יוני 26 באוקטובר 2015

אחרי עשורים של דריסת הליגה, כיף לראות תבוסות ומפלות של המנגנון האכזרי שהמציא כל שיטה על מנת להצליח ולטרפד תחרותיות בליגה.
כיף לראות את הso called מכביזם מתנפץ מול העיניים, קבוצה שמחלקת הנוער שלה לא פתחה כמעט אף שחקן ישראלי טוב למרות שגנבה לכל מחלקות הנוער שחקנים.
כיף לראות גם אוהדים מדושני הצלחות מתבכיינים ועוברים לאהוד דברים מוצלחים יותר.

שזה רק יימשך.

נביא בעירו 26 באוקטובר 2015

יש חלק ג׳ לדבר הזה?

אני אמנם לא סומך על ססארי בשביל חלק ד׳, אבל זה נהיה יותר ויותר כיף מרגע לרגע..

ישי 26 באוקטובר 2015

זה לא שירושלים עשתה הרבה בשביל חלק ג'. חלק מהזמן היה גם נראה שהם (כהרגלם) היו מוכנים לוותר על זה.
השאלה היא אם אפשר לסמוך על מכבי שיעשו בושות גם נגד ססארי.

עמית זילברבוש 26 באוקטובר 2015

מה שאנשים צריכים, או לפחות אמורים להיות צריכים, או מה שאני צריך לפחות – הוא שמי שמציע להעיף את גודס (או לצורך העניין כל מאמן אחרי) יביא אופציה שהוא מעדיף לראות שם.
ואם חלק מהאופציות זה צביקה שרף או איבנוביץ' אפשר להפסיק עם הבדיחה כבר עכשיו.

טל בן יהודה 26 באוקטובר 2015

לגמרי מסכים שצביקה שרף זה בדיחה. עצובה אם יותר לי להוסיף.
אני גם חושב שמאמן זר ומכבי ת"א כדורסל זה לא כל כך מומלץ.

יש שלושה מאמנים פנויים פוטנציאליים שאפשר להביא 1-2 מהם בכל מיני קונסטלציות: פיני גרשון, ארז אדלשטיין, דן שמיר.
כמעט כל שילוב של אלה עדיף על גיא גודס. כאמור, גיא גודס כבר הראה שהוא לא מתאים לרמה הזו.

היסטוריון של ספורט 26 באוקטובר 2015

אני חושב שצביקה "הבדיחה העצובה " עדיף על ארז וגם על שמיר.
צביקה "בדיחה עצובה" לקח את מכבי במשבר דומה בשנת 2008 עד לגמר גביע אירופה.
למה הוא לא ושמיר וארז "מה בדיוק עשה ? " כן ?
ארז לא עמד תחת הלחץ בהפועל ירושלים ובהפועל תל אביב ששיווקו לנו אותו כמאמן העונה הוא לא ניצח סדרה.
בקיצור אם זה תלוי בי
אופציה ראשונה פיני גרשון
אם לא צביקה בהחלט מועמד …אני הייתי נותן לניקולה שאמנם אני מאשים אותו בבניית הקבוצה ובכל זאת לדעתי הוא יהיה סיפור הצלחה כמאמן.
גם את שמיר אני מוכן לנסות אך לא את ארז.

ישי 26 באוקטובר 2015

צריך היה להעיף את גודס בקיץ.
עכשיו צריך לבנות קבוצה – להביא מאמן, עוזרי מאמן, שחקנים שמסוגלים לשחק בצבע חוץ מאמבקווה ורנדל. קבוצה צריכה גם סקאוטים (מי הסקאוטים אחרי שהם הפכו לעוזרי מאמן? דני פדרמן?), אבל זה כבר יותר לעונה הבאה.
כדאי גם להבהיר מי לעזאזל מנהל את הקבוצה ומה התפקיד של כל אחד. איך יכול להיות שלפני 4 חודשים המנכ"ל התפטר וזה נשמר בסוד? אני לא שואל מצד השקיפות, אלא כי זה די מוזר שהתפטרות של המנכ"ל יכולה לעבור כאילו כלום, ובלי שימנו מנכ"ל חדש.

קראגר 26 באוקטובר 2015

יכול להיות שאני טועה, אבל אם אני זוכר נכון המאמן שהודח מול גליל היה אלי קנאטי. הוא החליף את אדלר מוקדם יותר באותה עונה

יואב 26 באוקטובר 2015

ממש על סף הפליאוף.

Comments closed