המטרה: מאמן על חדש

האמצעי: הימור כשהסיכויים הם נגדך

pinianddavid

כפי שכבר נכתב כאן לא פעם, אין עוד מועדון בעולם כמו מכבי ת"א כדורסל. אין. לטוב ולרע. ספק גדול אם אי פעם יהיה. פשוט אין עוד מועדון בעולם ש"גונבים" לו אליפויות, שהקבוצות היריבות לא מנצחות אותה כמו שהיא מפסידה להן, שכל הפסד, גם אם חסר משמעות, מיד מעלה קונוטציות של רעידת אדמה. אין עוד מועדון שדה פקטו, יש לו מדינה.

אחד מהתסמינים (הרבים) של להיות מועדון מן הסוג הזה הוא שאין כל כך הרבה מאמנים (או שחקנים) שיכולים ויודעים להצליח בה. איני חושב שיש רשימה סגורה וסופית של תכונות או מאפיינים שאתה צריך כדי להצליח במכבי ת"א כדורסל, אבל אני חושב שכולנו נסכים על כך שאתה חייב להיות מספיק טוב במקצוע שלך, מוכן לעבודה קשה, לא רק בטווח הקצר, ומעל הכל, אתה חייב להיות חזק מבחינה מנטאלית.

המציאות הלא כל כך חיובית מבחינת מכבי ת"א היא שאין כל כך הרבה מאמנים שמסוגלים לעבוד וגם להצליח במערכת הזו. למעשה, ב-20 השנים האחרונות, היו לה שני מאמנים וחצי שעשו זאת, כשאני מניח שאתם יודעים מי השניים, ואני אסביר בהמשך על החצי. זהו. שניים (וחצי). וגם אז, השניים האלה לא ממש הצליחו בכל קדנציה שלהם בקבוצה. בנוסף לכך, לצערה של ההנהלה, אני לא יודע אם יש לה דרך לדעת מי באמת מתאים להיות מאמן אצלה ולעמוד בפני הלחצים הבלתי אפשריים האלה לפני שהיא מעסיקה אותו.

בניגוד לחברות היי-טק, אי אפשר לזמן את ארז אדלדטיין, שרון דרוקר ודן שמיר ליום הערכה, להושיב את שלושתם סביב שולחן ולבקש מהם לשתף פעולה במשימות חברתיות מפגרות בזמן שאיזה ילדה שהרגע סיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה צופה בהם ולבסוף ממליצה לדיוויד והדון איזה מאמן מבין השלושה הכי מתאים למערכת.

אם אתם לא יודעים לבד את השמות של שני המאמנים שהצליחו במכבי ב-20 השנים האחרונות, כנראה שהגעתם לכאן בטעות. אבל בכל זאת, לרקורד, קוראים להם פיני גרשון ודיוויד בלאט, השני חברה בתמונה למעלה. כדי להתקדם, ומבלי להאריך בדברים הטכניים, בואו נגדיר "הצלחה" במכבי ת"א עם המשוואה הבאה: אי איבוד תארים בארץ + הישגים באירופה (פיינל פורים ו\או גביעי אירופה) = הצלחה.

(שימו לב שלגיטימי לכתוב "אי איבוד תארים בארץ" במקום "זכייה בתארים בארץ". ברוכים הבאים לממלכת מכבי ת"א בכדורסל, כמו דיסנילנד, אין עוד מקום כזה על כדור הארץ)

לגבי פיני גרשון, אנחנו כמובן מדברים על שתי הקדנציות הראשונות שלו בקבוצה. בשתיהן, פיני לא איבד אליפות או גביע (שש אליפויות ושישה גביעים מתוך 12 התארים אפשריים בישראל) ובאירופה הוא הגיע לחמישה פיינל פורים בחמשת העונות המלאות שלו בקבוצה. מיי גאד, תנו לנתון המשוגע הזה לשקוע, כמעט בלתי נתפס (כן, אפילו עם עונת סופרו-ליג אחת. היי הייטרס, מה שלומכם?). מתוך חמישה פיינל פורים, הגאון כדורסל הזה זכה בשלושה גביעים. קצת מעציב אותי לחשוב שהישגים כאלה לא ישוחזרו כנראה לעולם, קצת משמח אותי לחשוב שדווקא פיני גרשון, ששנוא על ידי כל כך הרבה אנשים, הוא המאמן שהשיג אותם.

לגבי דיוויד בלאט, אנחנו כמובן מדברים על הקדנציה השנייה שלו בקבוצה, למרות שגם בראשונה הוא לא איבד תארים בארץ (שתי אליפויות + שני גביעים מתוך ארבעה תארים אפשריים בישראל) והגיע לפיינל פור אחד מתוך שניים (ולא זכה בו). אבל בקדנציה שנייה של ארבע עונות, הוא זכה בארבעה גביעים, הגיע לשני פיינל פורים, זכה בגביע אירופה אחד מטורף, זכה בליגה האדריאטית וגם בשלוש אליפויות. רגע מה? בלאט איבד אליפות בארץ? כן, וזה נסלח כי מדובר במשחק אחד באולם הביתי של היריבה. לא חושב שמשחק יחיד יכול להכתים קדנציה שלמה.

מה לגבי החצי ההוא שהזכרתי? ובכן החצי הזה הוא נוון ספאחיה, שאני חושב שאנחנו זוכרים לו את העונה היחידה שלו כאן בצורה קצת לא הוגנת, וזה נובע קודם כל מהעובדה שמדובר במאמן זר. אני לא אכנס לדרך הלא הוגנת שבה אנחנו שופטים זרים אל מול ישראלים בעולם הספורט הישראלי, אבל אם אתם חושבים שזה לא קיים, אז שוב, אולי אתם כאן בטעות. שנית, ספאחיה הגיע לקבוצה במצב כמעט בלתי אפשרי, הציפיות היו בשמיים אבל המציאות היא של שקיעת אימפריה.

מכבי הייתה אחרי שלושה פיינל פורים ברציפות כששאראס, פארקר ובאסטון, 60% מאחת החמישיות הטובות ביותר שאי פעם דרכו על פרקט אירופאי, כבר לא במועדון. מי כן היה? וויל ביינום ויותם הלפרין. אחלה. אז מה ספאחיה עשה? איבד גביע לבני השרון המצוינת באותה עונה, אבל לא אליפות, ותודה לג'יימי ארנולד.

הוא סיים את הליגה בישראל במקום הראשון עם שני הפסדים בלבד, כשירושלים הייתה במקום השני עם שבעה. באירופה הוא הודח על ידי צסק"א החזקה בסדרת הצלבה של הטוב משלוש. צסק'"א להזכירכם הייתה אלופת אירופה המכהנת עם פאפאלוקאס בשיאו, וספאחיה נמנע מלהפסיד לה בבית וגרר את הסדרה למשחק מכריע (משהו שלא כל מאמני מכבי ת"א תמיד מצליחים לעשות). הצלבה בעונה כזו של "אחרי השקיעה" היא הישג סביר לגמרי לטעמי. אבל אנחנו היינו רעבים לדברים אחרים אז הבאנו במקומו את עודד קטש.

*

כאן אנחנו מגיעים למאמנים שלא כל כך הצליחו. אז עודד קטש הגיע למכבי כמאמן די צעיר, אולי אפילו כ"מאמן מבטיח". עד אז קריירת האימון הקצרה שלו כללה את הפועל גליל עליון במשך שלוש עונות, 2004-2007. דיוויד פדרמן הבטיח לאומה הצהובה משהו בסגנון "הסתכלות קדימה", וההסתכלות הזו החזיקה חצי שנה בלבד.

למה עודד פוטר? ובכן, בזמנו חשבנו שזה בגלל שהוא עוד לא מוכן. היום, ב-2015, אפשר אולי להוסיף לחוסר הניסיון שלו גם את העובדה שהוא פשוט לא מאמן כל כך טוב. אובייקטיבית, הוא צריך עוד כמה שנות אימון כדי להשתפשף ולשפר את המיומנות הזו. אולי יום אחד הוא יהיה מאמן מצוין, אולי לא. אז והיום, הוא (כנראה) עדיין לא שם.

אל מול עודד קטש, אפי בירנבוים הגיע כמאמן מנוסה. מאד. וגם כמאמן טוב. מאד. ממש אנטי-תזה לטירון שהגיע שנה לפניו. אז למה אפי לא הצליח במכבי?

הנה התיאוריה שלי. דבר נוסף שנכתב כאן לא פעם זה העניין שרק השם "מכבי ת"א" שווה שלב הצלבה באירופה כל שנה. כלומר, קשה מאד לאמן במכבי ת"א ולא להגיע לשמונה האחרונות. הביתיות של ההיכל, המבנה של היורוליג, התרבות, המסורת, הניסיון והכסף של המערכת, כולם תורמים לכך שמכבי תהיה בהצלבה (כמעט) כל שנה. הדבר היחיד שאתה צריך לעשות הוא "לא לשנות יותר מדי״ ואז אולי תהיה לך גם את ההזדמנות להתעלות.

אפי ראה את הנתון הזה והיה יהיר *מדי* כשניסה לשנות יותר מדי (להיות יהיר זה טוב באומה הצהובה, אפילו מצוין, אבל יש איזה שהוא קו גבול דמיוני שאם וכאשר עוברים אותו, זה יתפוצץ לך בפנים). על מה אני מדבר? ובכן, אפי חשב שהוא יצליח להגיע להצלבה שכמעט מובטחת לו גם עם שחקנים כמו דרור חג'ג' וארז מרקוביץ' (כשהאחרון נבלם על ידי האוהדים וההנהלה).

היו עוד שחקנים שהוא ביקש ונחשבו לפלופים, אבל אני מציין את שני אלה כי הם מסמלים בעיני לבינוניות שאפי ניסה לייבא למועדון. היהירות של המאמן, שאני חשבתי שהוא יהיה פיני גרשון 2.0 (מאמן שתמיד נחשב לאנטי-מכבי מגיע למערכת עם המון ניסיון), בסופו של דבר הובילה לכישלונו. אתה פשוט לא יכול להצליח במכבי בלי שחקנים טובים לא משנה כמה אתה טוב וכמה המערכת שסביבך אובססיבית לתארים וניצחונות.

הקדנציה השלישית והפחות מוצלחת של פיני פחות רלוונטית לנו כי הוא כבר הוכיח שהוא מסוגל להצליח במערכת המטורפת הזו, פעמיים, כלומר עם שתי קבוצות די שונות. בואו נקפוץ אל גיא גודס של 2014.

אני חושב שכולנו, כלומר אוהדי מכבי ת"א, קיבלנו את גודס כמאמן ראשי בחשש מסוים, אבל גם בשקט מופתי. כי בין אם לדעתנו הוא התאים או לא, הוא ישב שם, מאחורי דיוויד בלאט, במשך ארבע שנים שלמות. לא לתת לו בשלב הזה את המשרה של המאמן הראשי היה יותר מדי מגעיל אפילו למועדון קר, מחושב ודוחה כמו מכבי ת"א. עם כל הדברים הנמוכים שהמועדון הזה עשה בעברו, למנות מישהו אחר למאמן בתחילת שנה שעברה היה מתברג בטופ 5, אולי אפילו טופ 3.

לא רק שגיא גודס לא הפסיד את התואר הראשון, הוא אשכרה זכה בו(!). 20 הפרש על האלופה שבדרך (אוקיי 18) באולם הביתי שלה. זו הייתה הצהרה. לצערו של גיא, זו הייתה ההצהרה הראשונה והאחרונה של העונה. פציעות או לא, סגל מלא או חסר, אין סיבה להפסיד להפועל אילת בסדרה של הטוב מ-5 משחקים בחצי הגמר. גם הפערים בין פנרבחצ'ה אולקר למכבי הם לא של סוויפ, ואנחנו לא שוכחים את הקיפאון שלו ברבע השלישי של משחק מס' 1.

איבוד אליפות בסדרה, סוויפ לא מוצדק באירופה, ככה גבירותיי ורבותיי נראית אי הצלחה במכבי ת"א. אז למה הוא קיבל עוד הזדמנות? כנראה בגלל שההנהלה לא ראתה מחליף ראוי בקיץ, כשזו גם הסיבה שגודס עדיין מאמן מכבי ת"א הבוקר. אחרת הלילה שאחרי הפועל ירושלים היה צריך להיות האחרון שלו הקבוצה, לפני שבועיים.

ממש בקצרה, נוסיף לרשימת הלא יוצלחים את צביקה שרף שהחליף את קטש לחצי עונה והצליח להפסיד בשלושה גמרים (במכבי סופרים תארים לא גמרים) וגם את יורם חרוש שהיה מאמן ראשי לכמה חודשים ב-1998 ובזכות כישלונו הגיע פיני גרשון הגואל. הסיבה שאנחנו סופרים את צביקה שרף היא שצביקה-מכבי מודל 2008 זה משהו אחר לגמרי מצביקה-מכבי של שנות ה-80 של המאה הקודמת.

*

אז מה היה לנו? שני מאמנים (וחצי) מוצלחים מתוך שמונה. לא המדגם הכי גדול בעולם, אבל בכל זאת, אולי מספיק כדי ללמוד משהו על הנוסחה להצלחה. אז מה היא? ובכן, צר לי לאכזב אתכם, אבל זה ספורט, אין שום דבר ודאי, ובמכבי ת"א כדורסל זה נכון כפליים. אולי אפשר בכל זאת להניח בסבירות לא נמוכה שמאמנים צעירים עם ניסיון דל כמאמנים ראשיים, כמו קטש וגודס, זה פתרון לא כל כך מומלץ.

הנתונים המעטים הללו מספיקים לטעמי כדי ללמד אותנו שהרעיון להביא את שאראס החסר ניסיון לעמדת המאמן ראשי, אופציה שאכן היה לה רוב בהנהלה כפי שדווח במהלך הסופ"ש, היה לא כל כך מוצלח. בעצם, אני סתם עדין כאן, זה היה רעיון רע. רעיון ממש ממש ממש רע. רעעעעעעע!!!!!!!!! כל כך רע שאתה רק רוצה לדפוק את הראש בקיר ולשאול את חברי ההנהלה בין המהלומות "מה נסגר אתכם?!". שאראס עשה לכולנו טובה כשהוא דחה את הגישושים (כך מספרים) וחסך מכולנו שיחזור של מקרה קטש.

העניין הוא שגם אין לנו ביטחון עם מאמנים ותיקים ומנוסים. הרי היו כאלה שהצליחו מאד והיו כאלה שנחלו כישלון חרוץ. עלינו להכיר בכך שכל אופציה שהיא תהיה בבחינת הימור כשהמציאות אומרת שזו משימה לא קלה להצליח במכבי ת"א. הצעד הראשון של ההנהלה בימים אלה חייב להיות להכיר במציאות הזו, הצעד השני צריך להיות מזעור הסיכון.

איך עושים את זה? בכל זאת, על ידי מינוי של מאמן ותיק ומנוסה ולא אחד שנחשב לאיזה "כוכב עולה". להביא מאמן שנמצא במקצוע מספיק זמן כדי לדעת שהוא (כנראה) לא יקרוס תחת לחץ, או לפחות לא כל כך בקלות. אה, ורצוי שיהיה מאמן טוב, או לפחות אחד כזה שכולם חושבים שהוא מאמן טוב. בינינו, רצוי גם שיהיה ישראלי. זר יצטרך להתמודד עם הקושי הכפול של משרת המאמן בקבוצה הזו ולהיות זר בספורט הישראלי, חבל עליו.

אז מי יש? כולנו כבר יודעים את השמות. ארז אדלשטיין, אריק שיבק ו… אולי ננו גינצבורג? השם שלו עולה בימים האחרונים אצל כל מיני אנשים. אתם לא חושבים שמישהו מהם יכול להפוך למאמן על חדש? אז מה, גם על פיני אף אחד לא הימר (דיוויד היה הימור קל יותר). לגבי דן שמיר, נראה שיותר מתאים כרגע שיצטרף לצוות המקצועי כעוזר, גם עודד קטש, אבל לא כמאמנים ראשיים. הלוואי והיו לי עוד שמות, אבל זהו, אלו המועמדים שיש לי, אולי לכם יש שמות אחרים.

עכשיו ההנהלה צריכה לעשות את מה שהיא תמיד עושה, להוציא כסף. ארז לא רוצה לבוא תחת התנאים הקיימים? סבבה, זרקו פנימה עוד 50,000$. עדיין לא רוצה? סבבה, 100 אלף דולר. לכל אחד יש מחיר, גם לארז אדלשטיין. אם לא, תמשכו את שיבק מאילת או את גינצבורג מצ'כיה. אם לא, תביאו מישהו אחר, אבל חייבים להחליט כבר, כי סיכוי כלשהו להצליח עם מאמן חדש עדיף על המצב של "שום סיכוי להצליח" עם המאמן הנוכחי.

כרגע נראה שההנהלה שבויה בקונספציה השגויה שאין תחליף ראוי בשוק. עליה להבין שתפקידה ליצור אחד כזה, כפי שהיא יצרה את פיני גרשון. פיני היה מאמן גדול כאשר הגיע אליה לראשונה, היחיד שלקח אליפות ממכבי ת״א ב-30 השנים האחרונות (ועוד בסדרה!), אבל רק אצלה הוא הפך למאמן על, לאחד הגדולים שהכדורסל האירופאי יזכור. לפני מכבי ת"א הוא עוד הספיק להיות מפוטר ממכבי ראשון לציון.

אם מכבי חושבת שהיא פשוט תמצא מאמן על שכזה בישראל עוד לפני שהוא מגיע אליה, זו טעות (האחד והיחיד הזה נמצא כרגע בקליבלנד). כל שאר המאמנים שיכולים להגיע אליה הם בסך הכל פוטנציאל שמחכה להיות מומש, פוטנציאל להפוך לגרשון, או בירנבוים. אבל צריכים לפעול ולבחור מישהו כדי לראות. סליחה על הקלישאה, אבל המצב כרגע הוא שעדיף לנסות ולטעות מאשר לא לנסות בכלל.

יומן האליפות של הג'איינטס (9) - חזרתו של ג'יי פי פי
בחור טוב זה לא מקצוע

78 Comments

רועי 9 בנובמבר 2015

זה כבר לא משנה אם יש תחליף ראוי או אין, גיא גודס לא יכול לאמן יותר במכבי ת"א.
אסור שהוא יעמוד על הקווים יום חמישי הקרוב, פשוט אסור.

אחד 9 בנובמבר 2015

למען האמת,יש לפחות שלושה פארקים של דיסנילנד בעולם.

והעובדה שהתקשורת משתפת פעולה עם הטרמינולגיה המטופשת של "איבוד תארים" היא תעודת עניות לתקשורת הספורט במדינה.

איציק 9 בנובמבר 2015

יש שני שמות מתאימים על המדף:
1. ניקולה, כמעט ישראלי, מחובר למכבי, מת להעיף את גודס, כנראה שמבין כדורסל, חלק מהשחקנים בקבוצה חייבים לו חוזה אז אולי יהיו מחויבים אליו. אם יכשל, השקר יצא לאור, גם משהו.
2. דני פרנקן. מאמן טוב, עם פוטנציאל להיות דויד (פחות סיכוי להיות פיני, בעצם אפס סיכוי להיות פיני). אם אתה מביא את פרנקו, לא חשוב אם הוא יצליח במכבי, אתה מערער את ירושלים שזו מטרה נעלה בפני עצמה. אם הוא לא עובר , אז הבאזזזז שנוצר והרעש במערכת של ירושלים שווה את הניסוי.
3. הפתרון הכי טוב, למרות שאף-פעם לא נוסה, זה לסגור ת'ים להחליף ת'מים. להשאיר את גודס (או להחליף זה לא ממש משנה) ולהחליף את רוב הזבל שמסתובב על הפרקט בצהוב. לטופ 16 כנראה לא עולים בכול מקרה, צריך לנסות להציל משהו מהעונה בארץ (אם גביע וינר לא נחשב להצלחה).

bhr 9 בנובמבר 2015

אופציה 3 היא כנראה הסיכוי הכי הגיוני. מכבי שגתה בבנית הקבוצה וזה הולך ומתבהר. כבעייה השורש האמיתית שלה. הביאה שני גנרים דווקא כשהגנר המקומי שלה הבשיל והוא כרגע יותר טוב משניהם. ובסנטר היו לה 3-4 שחקנים טובים ולא הצליחה לשמר אף אחד מהם.
אם במקום גיא גודס, שכבר אין לו מה להפסיד הייתי הופך את ההיררכיה. נותן את הבמה לסילבן לנדסברג בתור go to guy אוחיון דייון סמית ורנדל ממילא כבר שם. איתי שגב אמבקווה ואפייבו זה מה יש.. מוציא את דגן יבזורי מהפריזר וביחד עם פניני צריכים לסגור את מצבת השחקנים שמקבלים יותר מ10 דקות.

ישי 9 בנובמבר 2015

אחרי שכתבת ניקולה, ראיתי "דני פ", ולרגע חשבתי שכתוב משהו אחר…
אבל זה באמת רעיון.

שי 10 בנובמבר 2015

אופציה 2 הזויה משהו – נראה לך באמת שאורי אלון ישחרר את פרנקו למכבי??

איציק 10 בנובמבר 2015

כל ההצעות שלי בתגובה זו הזויות, אבל זאת לפחות תהייה משעשעת עם המון צהוב (ואדום).

שמעון כסאח 9 בנובמבר 2015

שימנו שוב את אפי, את שכר הלימוד הם כבר שילמו, יש סיכוי לא רע שהוא למד את השיעור.

איציק 9 בנובמבר 2015

חוץ מזה הוא אוהב לבנות קבוצה טובה משחקנים על הפנים ;)

משיח 9 בנובמבר 2015

אייל ברקוביץ…

חוץ מזה סוואן כבר שנים הוא לוקח ממכבי משחק בשנה

מיקו גוטליב אהלן סבבה 9 בנובמבר 2015

אפשר פשוט להכיר בעובדה שבצורת ההתנהלות הנוכחית של מכבי ת"א, הצלחה תהיה פוקס לא מחוייב המציאות, וצריך לעשות אחד מ2, או להתחיל לבנות את הצוות המקצועי מחדש, או לפתח סבלנות ולחכות שגודס יביא את הפתרון.

טל בן יהודה 9 בנובמבר 2015

צורת ההתנהלות הנוכחית לא כל כך שונה מצורת ההתנהלות בתקופות של גרשון ובלאט.
דרוש מאמן שיידע לעבוד כמוהם

מיקו גוטליב אהלן סבבה 9 בנובמבר 2015

הסיבה היחידה שבלאט הצליח היא שהוא דיוויד בלאט. אין אף איש מקצוע ברמתו שהוא אופציה למכבי ת"א כיום. הסיכוי שמאמן נוסף שהקבוצה תביא יהיה ברמתו שווה לסיכוי שבחטאפה יגדל שחקן ברמתו של ליאו מסי, אלו דברים שקורים פעם ב50 שנה ואתה בר מזל להיות במקום הנכון בזמן הנכון.
מאמן על לא יגיע ולא יגדל, הקבוצה עדיין יכולה להתנהל בחוכמה ולהביא לכל מאמן שלא יגיע תשתית להגיע להישגים.

גיל שלי 9 בנובמבר 2015

החלפת מאמן פשוט תעלה הרבה יותר מדי כסף למכבי, ואם נתחשב בכך שגם החלפת המאמן לא תבטיח עליה לשלב הבא, אפשר להבין את ההיסוס הענק.
החלפת מאמן – עלויות – משכורת מלאה לגודס, לאבי אבן, ולבוגוטין. משכורת מלאה ויפה למאמן חדש ועוד עוזר אחד לפחות. כל מאמן שיבוא ירצה לחתוך לפחות שני שחקנים ולהביא עוד שחקן אחד יקר, או שניים בינוניים.
כל מאמן שיבוא ידאג להגדיר בחוזה את סוף עידן דני, וויציץ' והבחישות.
כל מאמן שיבוא מגיע לסגל המחורבן ביותר של מכבי (לא בדירוג של שחקנים ב1 על 1 אלא בתמהיל).
כזכור, מכבי לא מאמינה שהמאמן חשוב במיוחד, הרי רוח הקבוצה לקחה את אליפות אירופה האחרונה ולא בלאט כפי שאתה בטעות כתבת.
בקיצור, אל תהיה בטוח שגודס עוזב כל כך מהר, וגם אם כן, סביר מאוד שבסוף וויציץ' יחליף אותו, חסכון אדיר בעלויות.

רועי 9 בנובמבר 2015

פוצץ.

גיל שלי 9 בנובמבר 2015

אבי אבן הוא המאמן כרגע, יש מצב שזה ימשיך, זה שמינו אותו מראה שכל השיקולים למעלה אכן משחקים תפקיד

רועי 9 בנובמבר 2015

בוודאי שלהכל יש עלות.
אני לא חושב ששבהכרח מאמן חדש ידרוש לחתוך שחקנים, הסגל הזה לא כזה רע כמו שאוהבים לעשות ממנו בתקשורת (בין השאר כדי להצדיק את גודס האתרוג).

גיל שלי 9 בנובמבר 2015

אתה רציני? כלומר פארמר ורוצ'סטי יכולים לשחק ביחד וגם לשמור, רק המאמן מנע את זה מהם? נראה לך שיש מאמן אחד בעולם שחושב כמוך? אם כן, הוא היה מגיע כבר למכבי

רועי 9 בנובמבר 2015

לא אמרתי שהסגל מושלם.
אני אשאל אותך כזה דבר, האם גודס הוציא 50% מהסגל שיש לו ?

רועי 9 בנובמבר 2015

ולשאלתך השניה, אם לא ניקולה ופדרמן ג'וניור במערכת, פיני היה קופץ על ההזדמנות לאמן את החבורה הזו בשתי ידיים.

גיל שלי 9 בנובמבר 2015

פיני למד את הלקח שלו מהעונה האחרונה שלו כמאמן מכבי, לא היה מגיע בלי הבטחה להחליף שחקנים, ובלי הבטחה שדני יושב בבית.

רועי 9 בנובמבר 2015

נסכים שלא להסכים (לגבי דרישה לשינוי הסגל).
לגבי הג'וניור וה GM לא חושב שיש ויכוח.

גיל שלי 9 בנובמבר 2015

הסגל הנוכחי של מכבי הוא זוועה מבחינת החיבור, לא מבחינת כל שחקן כבודד. וכן, נסכים שלא להסכים, וטוב שמסכימים על ג'וניור ןGM

רועי 9 בנובמבר 2015

אמרת חיבור אמרת מאמן. זה התפקיד שלו, להחביא את החסרונות. לכן אני חושב שגודס לא הוציא 50% מהסגל הנוכחי. לא אמרתי פיינלפור, ואפילו לא הצלבה, טופ 16, זה המינימום של המינימום גם בסגל הנוכחי.

-גיסנו- 9 בנובמבר 2015

לא קראת שדני בעצם יושב בבית מרגע שמכבי התחילה להפסיד? עד הרגע שבו ינצחו ואז כמובן מסתבר שהוא מעולם לא עזב

איציק 9 בנובמבר 2015

בדיוק מה שחשבתי כשראיתי את המינוי. זה נראה כמו:
1. יותר גרוע לא יכול להיות, אנחנו בתחתית.
2. אבי אבן ת.פ. של המערכת, לכן נח להפעיל אותו.
3. חובה לעשות זעזוע והכי קל זה לפטר את המאמן.
4. אין השקעה כספית במהלך מה שיפה. אם יתגלו פרספקטיבות מעניינות תמיד אבי יהיה מוכן לזוז, הרי הוא הבאדיר של מכבי.

MOBY 9 בנובמבר 2015

אולי פשוט תחתימו את וארגאס (ותשלמו דמי השבחה לג'ף רוזן). הרי רוב הסגל שלכם הוא יוצא חיפה (רק ממנו אני מעמיד קבוצה אלופה, יחד עם ההוא מירושלים).
סך הכל אתם מסתמכים על קו אחורי ישראלי שלמעט יוגב אפילו לא מוזמן לנבחרת. וחבורה של שרוכים חסרי אופי ומרפקים.
מהירות, מוסר עבודה והגנה לקו האחורי ואתם בסדר. כי במשחק אחד בבית של מקום שלוש ארבע בשנה שעברה אתם עוד יכולים לנצח.

אורי 9 בנובמבר 2015

העונה הזאת בפח, הייתי מעתיק את מקרה גולדהאר/נמני ונותן לניקולה לאכול את הדייסה שבישל וברקע בונה את העונה הבאה בעזרת מאמן על זר

דודו פ. 9 בנובמבר 2015

מכבי נכנסת לתקופת האבן

איציק 9 בנובמבר 2015

:-)

קפטן קוקי 9 בנובמבר 2015

הערה באמצע הקריאה – האם יכול להיות שהוחלט להשאיר את גודס למרות עונה לא מוצלחת בגלל שהוא יס מן שהסכים לקבל את הברדק הניהולי?

קפטן קוקי 9 בנובמבר 2015

נוצרה פה סיטואציה משעשעת: מאמן לא מספיק טוב, ביחד עם הנהלה מזעזעת מכל כך הרבה בחינות שלא ברור מאיפה להתחיל.
סיפור ההידרדרות של ההנהלה במכבי הוא לא חדש, ואאל"ט למעט תחת בלאט, מכבי לא ממש מצליחה כבר הרבה זמן. כלומר, תחת ההנהלה במתכונת הנוכחית, צריך מאמן שהוא world class כדי להצליח.

צור שפי 9 בנובמבר 2015

1. היה מאמר מנומק היטב ב"מעריב" ביום שישי של רמי רוטהולץ לפיו צריך להפקיד את הקבוצה בידים של ויציץ.
2. ילדה שכרגע גמרה תואר ראשון? יש לך את זה ביותר שוביניסטי?

טל בן יהודה 9 בנובמבר 2015

לגבי 2, האמת שכן, בהרבה יותר.
אבל אם אי פעם היית ביום מיונים כזה וראית גבר עושה את התפקיד, אשמח לדעת.

גיל שלי 9 בנובמבר 2015

טל, היו גברים בתפקיד

טל בן יהודה 9 בנובמבר 2015

ברור שיש גברים בתפקיד… לא שיערתי שמדובר באפס אבסולוטי ועגול.

אבל יש לך את היחס? גבר אחד לכמה נשים?
אולי לוחם הזכויות לנשים יכול לתרום משהו לשיחה?

גיל שלי 9 בנובמבר 2015

הייתי מנכל פילת כמה חודשים, יחס של 1:4 בערך

טל בן יהודה 9 בנובמבר 2015

אגב, ותודה לאדם מתחתיי…

כל מה שקרה כאן זו דוגמא נפלאה לחברה ה-*מצונזר* שאנחנו הופכים אליה שבה כל בדיחה מנותחת עד מוות.
יחי הפוליטיקלי קורקט, מוות להומור!!!!!!

צור שפי 9 בנובמבר 2015

טל, גרמת לי לחשוב שוב כי אני שונא תקינות פוליטית ואכן נראה שחטאתי בה כאן. לא כתבתי ממקום של הכרות עם המציאות בתחום הזה, איכשהו ה"ילדה" הפריעה לי. כתבתי אתמול או שלשום במקום אחר שיהיה מעניין לשמוע את דעתם של ערבים בכלל וערבים אוהדי הפועל בפרט לגבי מידת החומרה שהם מייחסים לאמירה ההיא של גיא לוי. מבלי לעשות אנלוגיות יכול להיות שצריך לשמוע מנשים מה דעתן על ה"ילדה".

אדם בן דוד 9 בנובמבר 2015

בתור בוגר תואר בפסיכולוגיה אנ נאלץ לבלוע את הקיא שנפלט לו לתוך הפה שלי ולכתוב
טל בן יהודה צודק
אוי זה היה קשה
מתוך 120 סטודנטים היינו חמישה עשר בנים
לכתוב בוגר תואר בפסיכולוגיה נראה לי יותר שובניסטי- יש סיכוי מאוד גבוה שזאת תהיה איזה ילדה (שמקבלת שכר מינימום ו"דריסת רגל בעולם משאבי האנוש")

ולגבי מכבי והמאמן וכל זה-
אני מודה שלא איכפת לי.
פעם הייתי שמח בהפסדים של מכבי.
היום אני מדי פעם נהנה לשתף איזה תמונה של שימון סובל. אבל אצלו זה גם אותו פרצוף בניצחונות אז אני יכול גם סתם להסתכל בתמונה ולהניח שהפסידו.

S&M 9 בנובמבר 2015

15 גברים, 105 נשים. נשמע כמו גן עדן.

קפטן קוקי 9 בנובמבר 2015

כמאבחן פסיכוטכני בעבר, היו לפעמים אנשים שנהנים לתקן אותי ולהגיד "מאבחנת". הייתי מקבל את זה בחיוך והבנה.
אלו היו שלוש שנים נהדרות.

יניב פרנקו 9 בנובמבר 2015

זה 15 גברים ו105 פסיכולוגיות

ערן הדר 9 בנובמבר 2015

כל מי שהיה בסיטואציה כזו יעיד שזה יותר קרוב לגיהנום

איציק 9 בנובמבר 2015

אם כך נראה גיהנום, אני לא יכול לתאר איך נראה גן עדן (72 בתולות לא נחשב).

דיזידין 9 בנובמבר 2015

אני רק רוצה להזכיר שקבוצה מצוינת עם מאמן מצוין יכולה להיכשל שוב ושוב ושוב ושוב.
מקרה צ'לסי צריך להיות מול העיניים של כל מי שכותב על כשלונות ואחריות מאמנים.

אחד 9 בנובמבר 2015

נראה לי שהגיע כבר הזמן לבחון מחדש את האקסיומה לפיה מוריניו הוא מאמן טוב

יניב פרנקו 9 בנובמבר 2015

הוא באמת לא מאמן טוב.
אפילו לא מאמן מעולה.
מחפש מילה שיותר חזקה ממעולה

דיזידין 9 בנובמבר 2015

אני לא מחסידי מוריניו, אבל ניסיתי להגיד משהו יותר עקרוני.

באופן טבעי אנחנו בוחנים רמה של מאמנים לפי הישגי הקבוצות שלהם. אין ממש ברירה אחרת.
אבל כדאי לזכור שהמדד הזה מעוות ומטעה.
צ'לסי היא דוגמא טובה: אותה קבוצה, אותו מאמן, פעם אלופה ופעם פלופ.

S&M 9 בנובמבר 2015

מוזרה המוסכמה שלמכבי יש סגל רע. ראיתי אותם ביום חמישי, והופתעתי לטובה. יש להם אחלה שחקנים, אבל אין שליטה של מאמן. הוא נתן לשני הגארדים האמריקאים להתפרע סתם. הם מצוינים, אבל בבלאגן שהם יוצרים במשחק עומד הם לא ממצים 30% מהיכולת. יוגב אוחיון היה היחיד שסידר משחק.
יש להם אתלט אדיר תחת הסל, אפריקאי, ועוד שחקן שהייתי משחרר שלשום כי הוא לא פוגע מהעונשין. ואני לא מדבר על המוכרים/המוכחים, סמית לנדסברג וכו'.
אם מישהו יאפס את הגארדים ויכריח אותם ללחוץ, כדי להגיע לבלאגן במשחק ריצה ולא במשחק עומד, בדיוק כמו שעשה בלאט עם שני המשוגעים שהביאו לו גביע אירופה, הם מועמדים לפיינל פור.
וזה גם סוג המאמן שהם צריכים, משוגע שלוחץ.

איציק 9 בנובמבר 2015

יש למכבי שחקני התקפה טובים כשהם בכושר ושליטה. מה לעשות שמשחקים בשני צידי המגרש. פארמר ורוצ'סטי לא שומרים, לא שמרו ולא ישמרו, ואתה עוד רוצה שילחצו.
תוסיף לכך שלמכבי מצד אחד אין שחקן גבוה מתחת לסל למשחק הסנדרטי ומצד שני אין את סטף קרי בשביל העולם החדש ואתה מקבל אסופה שכל אחד לעצמו לא רע, אבל הם לא מתאימים להיות קבוצה.
זה לא אומר שהם לא יכולים לקחת אליפות בארץ עם מאמן אחר, אבל קבוצה טובה הם לא יכולים להיות.

זינק 9 בנובמבר 2015

במצב הנוכחי, נדמה לי שדן שמיר הוא האופציה הטובה ביותר.
האיש מכיר את המערכת מבפנים.
אין עוררין על הידע המקצועי שלו בכדורסל.
נדמה לי שיש חשיבות גם לשקט התעשייתי שיקבל בתקשורת בהתחלה (אם מצד חבריו שעובדים בשלל הערוצים או עיתונאים ניטרלים שמעריכים את היכולות שלו).
בכל מקרה אם יצא משהו מהעונה הזאת זה יהיה נס, כי הבנייה כל כך לקויה וברור לחלוטין שההנהלה לא תשפוך עוד 1.5-2 מיליון דולר על החלפת שחקנים.
באופן אישי אני מאוד מחזיק ממנו, ואולי דווקא הסיטואציה שנוצרה תאפשר לו כניסה עם פחות ציפיות, וכך שכר הלימוד יהיה קל יחסית.
אם המהלך הזה יכשיר אותו לעמוד על הקווים בעונות הקרובות, דיינו.

אריאל גרייזס 9 בנובמבר 2015

מעניין שבכל הרשימה הזאת אני לא רואה אופציה אחת של מאמן זר (אם נשאיר בצד את שרואנס, שמאמן הוא לא). האם זה כי אין שום מאמן אירופאי או אמריקאי שזמין בכלל בכל העולם או כי בארץ פשוט לא סופרים מאמנים זרים?
אם אני מסתכל על זה לעומק, שני המאמנים הזרים שהיו למכבי, עד כמה שאני זוכר, זה ספאחיה שהוצג פה בטקסט ונתן עונה מכובדת מאוד וילובאץ' שהודח בשלב ההצלבה אחרי פייט אדיר לבולוניה. שניהם היו פה בדיוק שנה. מסתבר שהרבה יותר קל להחזיק מאמן כושל ישראלי מאשר מאמן זר טוב..

קפטן קוקי 9 בנובמבר 2015

+1

רועי 9 בנובמבר 2015

לגמרי.
ולא צריך ללכת רחוק, רק לדמיין מה היה הולך בתקשורת אם לא גודס, אלא מאמן זר כלשהו היה חתום על התוצאות של העונה הקודמת ותחילת העונה הנוכחית.
אני כבר שומע את הרבי מקונן "בשביל זה הלכו להביא גוי ?!?! בשביל זה ? מה, אין ישראלים מספיק טובים ?"

אריאל גרייזס 9 בנובמבר 2015

אם מאמן זר היה חתום על התוצאות של שנה שעברה, הוא לא היה מאמן השנה. קרוב לודאי שהוא לא היה מחזיק מעמד עד לפלייאוף שנה שעברה..

רועי 9 בנובמבר 2015

זה ברור, היה עף אחרי המשחק החמישי נגד אילת.
אבל אם בטעות היה נשאר… מה היה הולך כאן….

אורי 9 בנובמבר 2015

ראה סטנויביץ' (הלך) ומנדיונדו (הלך) לעומת רוני לוי (לא אשם, רק הוא יושיע)

טל בן יהודה 9 בנובמבר 2015

ללא ציניות, אני לוקח את זה על עצמי. הטור לא קצר וכנראה שהחבאתי ת'עניין די טוב…
הנה זה: "רצוי גם שיהיה ישראלי. זר יצטרך להתמודד עם הקושי הכפול של משרת המאמן בקבוצה הזו ולהיות זר בספורט הישראלי, חבל עליו."

אני לגמרי חושב שיש אירופאים מתאימים, אבל כפי שכתבתי בפייסבוק למישהו ששאל: "אחת הסיבות שהמאמנים הזרים מצליחים במכבי רגל לדעתי היא שהמערכת סביבם היא של זרים. זר במכבי סל יהיה נטע זר ובודד במערכת". זה והלחץ הכפול לעמוד בו (זר מול תקשורת + מאמן מכבי ת"א סל) זה לא הכיוון שהייתי הולך אליו כרגע.

ו… ממה שאני שומע, זה לגמרי הכיוון שהם הולכים אליו בשעות האלה. אז אחלה

אריאל גרייזס 9 בנובמבר 2015

זה בסדר, בכוונה לא תקפתי אותך כי לדעתי זה די מכסה את הדרך שבה אוהדי מכבי וגם התקשורת רואים את זה. אני חושב שאין ברירה אלא להכיר בעובדה שבמציאות המקומית כבר לא צומחים מאמנים ברמה של פעם. אין היום מאמנים צעירים (אדלשטיין לא צעיר, הוא בכדורסל שנים) שמסוגלים גם להיות מאמנים טובים וגם לעמוד בלחץ של מכבי. רק שלהביא מאמן זר ברמה עולה הרבה מאוד כסף.
תסתכל על הכותרת של הכתבה שלך – "מאמן על חזק". עכשיו תסתכל על הרשימה שנתת בטקסט, אתה רואה מישהו שעומד בקריטריון הזה? מה שמכבי צריכה לעשות זה לשרוד את העונה הזאת, שהיא כבר עונה אבודה, ושנה הבאה להביא מאמן זר ברמה גבוהה ולתת לו את הסמכויות המקצועיות להבאה של שחקנים. זה יהיה רווח כפול – גם מאמן טוב, מה שאין ממש היום בארץ, וגם להיפטר מדני פדרמן וההחלטות הגרועות שלו.
זאת בדיוק גם הסיבה שבגללה זה לא יקרה..

טל בן יהודה 9 בנובמבר 2015

או, now we're talkin… הנה נושא מעניין.
"במציאות המקומית כבר לא צומחים מאמנים ברמה של פעם"
אם זה נכון, זה אפילו יותר עצוב מהמציאות שאין שחקנים ישראלים טובים (ע"ע הירידה ברמה של הנבחרת הלאומית). כי בניגוד לשחקנים, בהם דרושות לך יכולות ונתונים פיסיים שלא תמיד אפשר לפתח או לרכוש, מאמנים תלויים גם על הבנה וחכמה. דברים שאפשר לפתח, לרכוש, לתרגל וכו'.

אני חושב שזה בעצם אומר המאמנים של היום לא מספיק חכמים או חרוצים או עקשנים להגיע לרמות שמאמנים ישראלים אחרים פעם היו בו. או שכל האחרים הדביקו פערים ואף עקפו אותנו, ואנחנו עכשיו צריכים לעבוד עוד יותר קשה, ואולי לא עושים זאת. זה באמת מעציב.

לגבי הרשימה שנתתי, האם אני רואה מישהו כזה? תראה, הסיכויים נגדם, אבל כפי שגם כתבתי, אני לא יודע כמה אנשים ראו בפיני גרשון את מה שפיני גרשון הפך אליו. הוא היה מאמן גדול שלקח אליפות ממכבי, אבל ב-1999, האם מישהו היה מדרג אותו מעל מולי קצורין למשל? אני לא חושב שנראה את מישהו מהשלישייה שהזכרתי הולך לאמן קבוצת NBA, אבל בהחלט חושב שאולי מישהו יכול להפוך למאמן שיצליח בקבוצה.

כמובן שעדיף להביא פשוט מאמן מהטופ האירופאי, אבל אז זה מגיע לכסף. כמו שאמרת… לא יקרה.

אריאל גרייזס 9 בנובמבר 2015

בהחלט עצוב. ההתדרדרות ברמת הכדורסל הישראלי היא לא רק באשמת השחקנים אלא גם באשמת המאמנים. וגם…כן, נכון, אשמת מכבי. תן לי עשר דקות, אני אגבש תיאוריה בדיוק למה :-)
לגבי פיני גרשון, אני אגיד לך דבר כזה – אני זוכר את נקודת הזמן המדויקת שבה שמעתי שהוא התמנה למאמן. הייתי אז סטודנט בבאר שבע והייתי בעיר העתיקה שם. תהרוג אותי אם אני זוכר למה. אבל מדובר על כמעט 20 שנה ואני זוכר את זה לפרטי פרטים. ואני זוכר איך ישבתי באוטו מתרגש לגמרי (זה היה בתקופה שהייתי אוהד מכבי שרוף). היה ברור לי שמדובר בשינוי אדיר. גם כי פיני נחשב אז למאמן מעולה (זה היה בסך הכל 4 שנים אחרי עונת הדובדבנים, מאז הוא גם לקח גביע בירושלים) וגם כי מכבי מחלה על הכבוד שלה ולקחה מאמן שיצא נגדה בעבר. היה ברור שמשהו חדש קורה. להגיד שידענו שהוא יהפוך לגדול מאמני מכבי אולי (שזה שווה דיון נפרד)? כנראה שלא. אבל זה בטח היה משהו חדש ומרגש. אין שום מאמן ישראלי היום שתיקח שיעורר את התחושה הזאת.

יואב 9 בנובמבר 2015

האם המתקפה של פיני היתה-אל תפנו אלי לא מעוניין או שהאם היום הוא מצטער על כך? אין ספק שהיה מקבל פנייה אם היה שותק.

Gil - Zimbabwe 9 בנובמבר 2015

בדיוק מה שחשבתי, השאלה מה מכבי רוצה מעצמה היום. אם היא רוצה להחזיר את אמון הקהל ואת הביטחון בקבוצה אז מזרחי ופדרמן צריכים ללכת לפיני לכופף את הראש ולשמוע ממנו מה דורש, אפילו במחיר וויצ'יץ.
אם הם רוצים להמשיך בניסוי ותהייה, הם יראו כמו הפועל ת"א כדורגל ובסוף יביאו את…מי פנוי כרגע?
אני בטוח שאוהדים מעדיפים את האופצייה הראשונה.

רוצ'ו 9 בנובמבר 2015

דווקא יש (אדלשטיין) אבל הוא כנראה כבר לא יגיע.
בעצם.. טוב שכך, בתור אוהד מכבי הייתי שמח מאד לראות אותו בהיכל (שיש לו כבר יותר שמות מירושלים), אבל בתור אוהד של הנבחרת אני לא רואה מישהו שעדיף עליו כרגע.
עם איך שהנבחרת נראתה בשנים האחרונות עדיף שישאר שם וישלים את מה שהתחיל.

זינק 9 בנובמבר 2015

אתה לא חושב שהחתמה של אדלשטיין היום שקולה להחתמה של פיני בזמנו?
גם ההחתמה של אפי נחשבה מהפכנית, רק שלפעמים מהפכות מצליחות ולפעמים לא.

לומר שאין מאמנים ישראלים טובים מהדור החדש, זה עוול גדול בעיני.
מה עם פרנקו, דן שמיר, ננו, רמי הדר?
למה הם פחותים ממאמנים מהדור הקודם?

איציק 9 בנובמבר 2015

לדעתי מאמן מהרמה הגבוה באירופה לא יכול להיות על הפרק. אם בקבוצה אחת זה יעלה X, למכבי זה יעלה 2X!!! אני מניח שהשמועות עוברות מהר, ומאמני אירופה יודעים מה קורה במכבי ואיך היא מתנהלת. מאמן בכיר לא יהיה מוכן להגיע למערכת כזו ואם כן ידרוש בנוסף לסמכויות מלאות גם שכר כפול ומכופל עם ערבונות לשליטה מלאה. למכבי אין כסף לשלם סכומים כאלו ואין לה יכולת או רצון לתת למישהו סמכויות כאלו. לכן זה יהיה או מאמן ישראלי שישמח שהשם מכבי תל אביב יהיה ב-CV שלו או מאמן אירופאי לא בכיר.

S&M 10 בנובמבר 2015

זו החלטה כלכלית. מאמן זר בכיר עולה מיליון יורו ומעלה. במכבי משלמים שכר נמוך למאמן.

גלעד בלום 11 בנובמבר 2015

המבוגרים מביניכם אולי זוכרים את השם רודי דאמיקו, לדעתי הוא זכה עם מכבי בטרבל (אולי אפילו בארבעה תארים בעונה) אבל אכל קש מהעתונות כל העונה, ובסוף לא חזר לעונה שניה.

איציק 11 בנובמבר 2015

הוא היחיד שבעונה אחת לקח אליפות, גביע, גביע אירופה וגביע בין יבשתי. לרעתו אומר שלא זכה בגביע וינר. הוא היה באמת מאמן מעולה ועד היום אין לי מושג אילו סיבות ראויות גרמו להפסיק את עבודתו (לא ראויות יש למכביר). עד כמה שאני יודע הוא רצה להמשיך ומכבי הם שהפסיקו את עבודתו.

גיא זהר 9 בנובמבר 2015

הערה לגבי העונה הלפני אחרונה של בלאט: למיטב זכרוני הוא גם טוטא בהצלבה ולכן הזכייה בגביע לא הופכת את העונה ההיא למוצלחת משל שרף. ועוד דבר, כתבת עבודה קשה ליד השם של גרשון. אין סרט כזה. ההנהלה של מכבי עשתה את כל הטעויות האפשריות בשנתיים האחרונות ועכשיו בבעיה, במיוחד שנכנסה לבור תקציבי. לא פוסל סרט סטייל הפועל, היינו אבן כמאמן חירום במשך חודש וחצי

איציק 9 בנובמבר 2015

לחודש וחצי לא עדיף להביא את באדיר?

ישי 10 בנובמבר 2015

טוטא מול ריאל. זה פשוט לא היה כוחות.

גיא זהר 9 בנובמבר 2015

אני דווקא חשבתי על הצרחה רוני לוי גודס

גדי 9 בנובמבר 2015

אם לפני גרשון היו בחמישייה 3 שחקנים שביחד היו מהטובים אי פעם באירופה אז מה היה כל כך מיוחד בפיני?

זה כבר די ברור שהוא היה מגיע לעבודה פעם בשבוע לארבעים דקות.

Oded 10 בנובמבר 2015

מה שמיוחד בפיני זה שהוא הצליח לשכנע את דייויד לעבוד כעוזר שלו

ישי 10 בנובמבר 2015

מה שהיה מיוחד בו הוא היכולת לנצח משחקים.
עצלן עצלן, אבל הוא ידע לגרום לקבוצה שלו לנצח.

Comments closed