מכבי תבוסות תל אביב – תמונת מצב

ואולי גם סיכום. ייתכן שמכבי יצאה מכל העניין הזה של תבוסות

tvusot9

בואו ונפתח בשאלה שאתם מתים לדעת את התשובה עליה, במיוחד בהתחשב במצבה של הקבוצה שיש לה מדינה, "מה שלומך?". ובכן, יכול להיות יותר טוב, תודה ששאלתם. ימים לא קלים עוברים עלי, עלינו. או שמא שבועות. אולי זה בכלל חודשים. נראה לי שנוכל להסכים על כך שמדובר בתקופה לא פשוטה להיות אוהד של מכבי ת"א כדורסל.

במהלך התקופה הזו מצאתי את עצמי תוהה האם מדובר ברגעים הכי קשים שלי כאוהד הקבוצה, אולי מאז שהתחלתי לעקוב אחריה אי שם בשנות ה-80. בכל פעם שהראש שלי בורח בעל כורחי למכבי ת"א, אני שואל את עצמי האם הימים האלה, בהם האופציה שמכבי לא תעפיל לטופ 16 בפעם הראשונה בתולדותיה מוחשית מתמיד, שהעתיד של המועדון קצת מעורפל ומטושטש, הם המדוכדכים ביותר שלי כמכביסט. ואז, כאוהד ספורט מן המניין, אני מתחיל לדרג במוחי את הסיטואציות הקשות ביותר של אוהד מכבי סל, לפי עצמת הבאסה.

בואו נשליך את המתח הצידה ונאמר שהמצב הנוכחי בו נמצאת הקבוצה אינו במקום הראשון. הימים שאנחנו נמצאים בהם עכשיו אינם מתקרבים בכלל לימים שאחרי הפסד של מכבי ת"א בגמר היורוליג, התקופות הכי קשות שלי כאוהד הקבוצה, בין אם זה 2006, 2008, 2000 או 2011. הסיבה שהמאורע הזה של הפסד בגמר גביע אירופה נמצא במקום הראשון היא בעיקר הפטאליות של כל העניין.

כמובן שתמיד יש את העונה הבאה (ונכון לעכשיו, יש את עשר העונות הבאות), אבל המסע הנוכחי אל עבר גביע אירופה הסתיים ברגע האחרון האפשרי, בלי הגביע. כלומר מתוך כל אלה שלא זכו בגביע, אתה היית הכי קרוב, עכשיו זה נגמר ואין שום דבר שאתה יכול לעשות. כל התקוות, ציפיות ומחשבות – פוף, נעלמו כלא היו. אולי שנה הבאה. אולי לא. אולי בעוד חמש שנים, או עשר, או עשרים. אבל הגביע של העונה לא שלך, והפעם זה סופי. זה לא כיף. מדובר בתקופה לא קלה כשלוקח קצת זמן לחזור לשגרה, משחקי הליגה שאחרי הפסד בפיינל פור לדוגמה הם המדכאים ביותר שיש.

במקום השני אפשר להציב הפסד והדחה בפלייאוף ישראלי שלא במשחק אחד, שזה דה פקטו שני מקרים בלבד, ההפסד בחצי הגמר ב-1993 להפועל גליל עליון במשחק חמישי ומכריע בכפר בלום (ד"ש לאנקראם), וההפסד להפועל אילת ב-2015 במשחק חמישי ומכריע בהיכל מנורה מבטחים. הפסד אליפות בארץ זה אף פעם לא נעים, אבל עדיין יש הבדל בין להפסיד אליפות במשחק אחד לבין להפסיד אליפות בסדרה. באחד אתה באמת מרגיש שהפסדת, בשני אתה פשוט מרגיש קצת מרומה.

במקום השלישי נמצא הפסד אליפות בפיינל פור או משחק יחיד. כמו בהפסד של גביע אירופה, יש את כל העניין הזה של "זה סופי" רק בקנה מידה קטן יותר, כשאתה יודע שאין כאן איזו שהיא רעידת אדמה ולא הרבה הולך להשתנות. השנה קבוצה אחרת זכתה לשמוח עם הפלסטר הזה של המנהלת, ושנה הבאה זה (כנראה) שוב יהיה אנחנו. פקטורים נוספים שתרמו למקום השלישי הם הטעם שאתה נשאר איתו למשך כל הפגרה והעובדה שזה באמת לא נעים שתואר "אלופת המדינה" היא משהו שאוהדים אחרים משתמשים בו.

והנה הגענו למצב הנוכחי שבו מכבי נמצאת, גבירותיי ורבותיי, המקום הרביעי. הסיבה שמצב כזה קטסטרופלי נמצא במקום יחסית נמוך היא בעיקר כי יש (עדיין) תקווה. למרות שהמון אוהדים ולא-אוהדים מביעים דעות המסבירות שמדובר בסוף השושלת וזה לא מה שהיה פעם ויידרשו שינויים עמוקים ו… טוב נו, אם אתם עוקבים אחרי הקבוצה בתקשורת וגם כאן בדה-באזר, אתם כבר יודעים על מה אני מדבר. אז למרות כל אלה, עדיין יש בי תקווה ומחשבה שאפשר להתרומם ולהתאושש, ושזה אכן יקרה.

כי זה מה שמכבי ת"א עושה. זה מה שהיא הרגילה אותנו לראות ממנה ב-45 השנים האחרונות. אני מצטער שידידי גיל שלי ואנשים טובים אחרים לא הצליחו לשכנע אותי שאנחנו לא הולכים לראות את זה ממנה גם הפעם. אומרים שכל דבר טוב חייב להסתיים, אני פשוט עדיין לא כל כך בטוח שזה מה שאנחנו רואים כרגע. יידרש יותר מהמצב הנוכחי כדי לשכנע אותי שזה באמת הסוף של היצור הייחודי הזה שקוראים אותו מכבי סל.

ההסכם החדש עם היורוליג למשל זהו צעד אחד המראה שההנהלה הזו עדיין לא איבדה את זה לחלוטין. ימי חמישי צפויים להמשיך ולהיות עוגן מרכזי של הספורט הישראלי לעוד עשור לפחות (זאת כל עוד מכבי תימנע מלהעמיד קבוצות כמו שראינו ממנה השנה). בעשר השנים הבאות מכבי הולכת להתמודד כל חורף מול יריבותיה הגדולות על בסיס קבוע. פנאתינייקוס, אולימפיאקוס, צסק"א, ריאל מדריד, ברצלונה ואחרות, יגיעו לכאן שנה אחר שנה, כל שנה, משהו שלא היה לנו עד עכשיו.

נותר רק לראות האם התחרות המקומית תהיה אמיתית או לא. אני באופן אישי מחכה שהפועל ירושלים של אורי אלון תנצח את מכבי ת"א בקרב ישיר על תואר אמיתי, משהו שעדיין לא ראינו. בינתיים, למרות שאנשים מאד אוהבים ללעוג לרמה של היורוליג, אנחנו עדים להבדלים העצומים בינה לבין הליגה הישראלית, כאשר קבוצת תחתית באירופה עם ניצחון אחד בשישה משחקים מובילה את הליגה המקומית שלנו. לא הייתי ממהר להספיד את אותה מכבי ת"א, בטח שלא בישראל.

את המקום החמישי והאחרון נעשה בקצרה, הפסד בגביע המדינה. אף פעם לא נעים להפסיד תואר אבל עוברים הלאה די מהר. אחרי הכל, זה "רק" גביע, אפילו לא הלחם והחמאה של מכבי.

*

בחזרה להווה ולמקום הרביעי. איך הגענו לנקודה בה אנו נמצאים כיום? ובכן, לפני שאתן את התשובה על כך, וכדי להבין קצת יותר טוב מה למדנו מהמשחק מול צסק״א, בואו נחזור לעונה האחרונה של דיוויד בלאט במועדון. כזכור לכם, כאשר המאמן הנוכחי של לברון ג׳יימס עוד אימן את ריקי היקמן, התרחש במכבי מעין מאבק כוחות (לא כל כך) סמוי על הקרדיט, כאשר אם נודה על האמת, הוא נוהל בעיקר מכיוונה של ההנהלה.

הגביע אירופה המדהים במילאנו היווה את שיא המאבק הזה כאשר אל מול הקולות של ״זה הכל המאמן״ התייצבו הקולות של ״זו הקבוצה״ (ובאופן טבעי, חלק מהקהל, בצדק או שלא, שמע בביטוי הזה את המילים ״זו בעיקר ההנהלה״). אז בואו נאמר את המובן מאליו, לפחות מבחינתי, וזה ששני הצדדים טועים באותה המידה בדיוק. כל מי שחושב ש-2014 היה רק המאמן שרוי באותן האשליות של אלה הטוענים  זו בעיקר ההנהלה.

אין לאף אחד צל של ספק שלמאמן היה חלק ענק (ענק! עצום! כביר!) באותו גביע אירופה, אבל הוא לא זכה בגביע לבדו. אין שום דרך לבחון זאת, אבל אני סבור שאם היינו לוקחים את דיוויד בלאט ואת אותו סגל שחקנים, ומעתיקים אותם למועדון אחר עם אולם אחר עם תלבושת אחרת עם הנהלה אחרת ועם מסורת והיסטוריה אחרים, ואז מניחים אותם ביורוליג מול אותן יריבות, הם לא היו זוכים בגביע באותה שנה. אפשר להתווכח על מידת ההשפעה של כל גורם וגורם, אבל אני סבור שכל המערכת זכתה בגביע באותה שנה. כל שכבת ההנהלה שמתנהלת ברמות הכי גבוהות באירופה כבר חמישה עשורים ברציפות, הקהל בהיכל נוקיה בתל אביב ואז הקהל במילאנו, המאמן וצוות העוזרים שלו, השחקנים, וגם חברי ההנהלה הספציפיים הנמצאים תחת אש בימים אלה.

כרגיל במחוזותינו, אני סבור שרוב הביקורות שנשמעות על ההנהלה של מכבי ת״א הן חסרות פרופורציה ביחס למציאות (מוטיב שנהפך לקבוע בכל סיקור תקשורתי בעידן האינטרנט, שהרי מי שיותר קיצוני יזכה בקליק הנכסף). אבל אם וכאשר צריך להסביר שהפעם ההנהלה פישלה בגדול, אז נעשה זאת ולא נתחבא. והם אכן פישלו בגדול. בענק. למעשה, קשה היה להתנהל בצורה גרועה יותר ממה שראינו ממנה בשבועות האחרונים. לא שזה לא היה ידוע עוד קודם לכן, אבל המשחק מול צסק״א חידד את הנקודה זאת.

אם מכבי ת"א לא תעפיל לטופ 16, המחדל הזה יהיה רשום בעיקר על ההנהלה. לא על המאמנים (גודס, אבן או טבק) ולא על השחקנים, אפילו פבראני. נכון, אם מכבי תפספס לראשונה בתולדותיה את השלב הבא נוכל להאשים את כולם, אבל ההנהלה הזו נמצאת בראש הרשימה. לא בגלל בניית הסגל, לא בגלל פבראני (כן, שוב הוא), לא בגלל שסירבו למנות עוזרי מאמנים בכירים בקיץ (או עכשיו). ההנהלה אחראית לפגיעה האנושה בסיכויי הקבוצה ביורוליג אך ורק בגלל ההתמהמהות החובבנית בהחלפת גיא גודס. מהרגע הראשון של התהליך ועד סופו.

*

אני לא אחד שנוהג לטפוח לעצמו על השכם (באמת!), אבל כשמגיע אז מגיע. הסוף של גודס נראה בבירור כבר במחצית השנייה של משחק היורוליג הראשון של העונה. משחקי הקדם עונה וגביע הטוטו של הכדורסל כנראה היוו מסך עשן משוכלל שהסווה את המציאות שגיא גודס לא מספיק טוב לרמות האלה. אבל אז הגיע המשחק מול צסק"א שפתאום האיר זרקור ענק על כל התקופה שלו במכבי, וההפסדים למלאגה וירושלים היו צפויים עד כאב, כמו גם מה שהגיע אחר כך. למעשה, המשחק מול ירושלים היה ההפסד הצפוי ביותר בין השתיים אולי בכל ההיסטוריה של המפגשים בינן, היה אפשר לראות את זה מגיע מקילומטר.

כן, נעשתה טעות כשנתנו לגודס להמשיך מעבר לחצי גמר הפלייאוף של שנה שעברה, אבל הדבר היפה בטעויות זה שאפשר לתקן אותן. והמשחק מול צסק״א היה איתות ברור להנהלה שהנה, הגיע הזמן, והם כאמור התמהמהו, לא מעט.

אם ההנהלה רצתה לתת לגודס ולשחקנים ליהנות מהספק אחרי צסק״א, שכן הקבוצה נתקלה בתבוסות כאלה בעבר והתאוששה מהן, היא הייתה חייבת לפטר את גודס כבר בלילה שאחרי ההפסד לירושלים, הפסד בית שני משמעותי ב-72 שעות. זה היה העיתוי הנכון להביא מאמן חדש לקראת ססארי, או לפחות לתת לאבי אבן את המשחק הזה לפני שטבק היה בסופו של דבר נוחת כאן. בפועל, כל משחקי הסיבוב הראשון ביורוליג אומנו על ידי שני מאמנים שנמצאים שנות אור מהרמה הדרושה ליורוליג ומכבי ת״א כדורסל.

רק תסתכלו על המכבי ת״א שראינו מול צסק״א, כשהמאמן החדש נמצא בקבוצה יומיים בלבד. כשמסתכלים על הפערים בין שתי הקבוצות הללו בשלוש השנים האחרונות, (למעט אותו נס מילאנו השני בפיינל פור שבואו לא נייחס לו יותר מדי משמעות), אפשר בהחלט להעריך את העובדה שמכבי הייתה במשחק כמעט לכל אורכו.

כן, אני מסתפק במועט כרגע, אבל כאשר ממוצע ההפרש בהפסדים של ארבעה מתוך חמשת המשחקים האחרונים בין השתיים הוא 27 נקודות, צריך להיות ריאליים. למעשה, ייתכן שראינו את המשחק הטוב ביותר של מכבי העונה.

ולא, אני לרגע לא חושב שז'אן טבק הוא מאמן השנה באירופה. צריך להבין שהשינוי הזה שראינו כבר בחמישי האחרון הוא כתוצאה של שילוב המאמן החדש והיפטרות מהמאמן הישן. אם מישהו לא ראה כמה גודס מנותק מהשחקנים שלו, כמה הם לא סופרים אותו, שהם רק מחכים למאמן החדש, הוא כנראה עיוור. ההפסד לאשדוד לא הגיע כהפתעה, זה מה שקורה כשיש נתק מוחלט בין שחקנים למאמן, פשוט וקל.

גם אם לגודס יש יכולת לאמן כדורסל, הוא כבר "איבד את חדר ההלבשה", כמו שאומרת הקלישאה, והיכולות שלו כבר לא היו רלוונטיות בהקשר של מכבי ת"א.

*

מכבי ת"א של השנה היא לא קבוצה מעולה, אבל היא בהחלט שווה טופ 16, זו קבוצה שעל הנייר צריכה לסיים בין ארבעת הראשונות בבית המוקדם. נטען כאן על ידי לא פעם שאם אין הרבה הפרעות קיצוניות של גורמים לא-שפויים, מכבי ת"א שווה הצלבה בכל עונה, ולטעמי לא יהיה מופרך לטעון שגם מכבי ת"א של עונת 2015/16 הייתה שווה הצלבה בנסיבות אחרות. אני מוכן לקבל את זה שלאור התוצאות אפשר להתווכח ולטעון ששמונה האחרונות באירופה נראה קצת מופרך, אבל טופ 16? בקלות.

הסיבה שמכבי לא תעפיל לטופ 16, אם הקטסטרופה הזו אכן תתרחש, היא אך ורק בגלל שההנהלה לא פעלה נכון ומהר. הטעות הראשונה שלה הייתה למשוך את גיא גודס הרבה יותר ממה שהיה צריך, הטעות השנייה הייתה למשוך את אבי אבן כמאמן זמני לשבוע שלם, מה שהביא למצב האבסורדי שבו מאמן ללא ניסיון מופקד על משחק יורוליג קריטי לקבוצה (דרושפאקה).

לקח להם שלושה שבועות שלמים (מההפסד לירושלים, בו היה ברור לכל בר דעת שגודס לא ימשיך, ועד המינוי של ז'אן טבק) למנות מאמן שהיה מגיע תוך יומיים בכל שלב שהייתה נעשית אליו פנייה. ואני לא מגזים כאן, יומיים זה הגג העליון שאני נותן לתהליך כזה. והנה גבירותיי ורבותיי, ה-מ-ח-ד-ל האמיתי והחשוב. עם מאמן ראוי שהיה מגיע בשלב מוקדם יותר, דיבורים על אי העפלה לטופ 16 היו בגדר קשקושים בלבד, בדיוק כמו בעונות הקודמות.

אם טבק היה ממונה למשרת המאמן בין ססארי לבאמברג, מסגרת זמנים סבירה ביותר בשביל ההנהלה, אני משוכנע שמכבי הייתה מנצחת בשניים משלושת משחקי היורוליג הבאים שלה שכללו את באמברג בחוץ ואז דרושפאקה וצסק"א בבית.

*

כיום, מכבי ת"א היא קבוצה שנמצאת באיחור וצריכה להשלים זמן. טבק צריך לנסות ולחפות על מחדלי ההנהלה ולנסות להציל בשבוע אחד את האומה הצהובה עם ניצחון חוץ במלאגה. מכבי כרגע עם מאזן של ניצחון בודד וחמישה הפסדים ואם היא אפילו חולמת על העפלה לשלב הבא, היא צריכה קודם כל לנצח את ארבעת המשחקים הנותרים שלה (ואחר כך להתפלל שכל התוצאות האחרות יסתדרו בשבילה).

אם זה אכן יקרה, ומכבי ת"א תהיה חלק מהטופ 16 של היורוליג השנה, אני מבטיח לכם את הדבר הבא. אעניק קרדיט לשחקנים, למאמן, לקהל ולכלל המערכת שיוצרת מסורת ומחויבות, אבל לא אעניק הפעם קרדיט להנהלה. אם מכבי תעפיל, זה יקרה למרות ההנהלה שתקעה פעם אחר פעם מקלות בגלגלים של המועדון במשך החודש האחרון.

לא חושב שאי פעם טענתי שהצלחה כלשהי במכבי ת"א כדורסל קרתה למרות ההנהלה, אבל מה אתם יודעים, מסתבר שלכל דבר (אולי) יש פעם ראשונה.

בחזרה לתמימות
ליגת שוקי ההון - מה שרוצים שתקראו

77 Comments

רועי 22 בנובמבר 2015

כל מילה.
הסיפור הזה עם גודס הוא אחד ההזויים שזכורים לי. פשוט אין הסבר.

איציק 22 בנובמבר 2015

וויצ'יץ' לא היה יכול לכתוב זאת טוב יותר.

גיא 22 בנובמבר 2015

לאור התוצאות של באמברג ודרושפקה ביום שישי, ההתמהמהות בהחתמת טבק תעלה בעלייה לטופ 16 כמעט בוודאות. מכבי זקוקה ל-3 נצחונות כנראה מ-4 המשחקים שנותרו…
חוץ מזה, נראה לי שמהרגע ששמו של ההיכל הפך מנוקיה למנורה מבטחים יש בו איזו שהיא קארמה רעה.

רועי 22 בנובמבר 2015

3 מ 4 ? לא בטוח ש 4 מ 4 יספיק.
המון תלוי גם במחזור הקרוב, דרושפקה מארחת את באמברג, ניצחון של הטורקים והסיפור כנראה גמור.

פאקו 22 בנובמבר 2015

נכון. מכבי לא תלויה בעצמה.

גיל שלי 22 בנובמבר 2015

מבחינה תקציבית אתה צודק לגמרי, המקום של מכבי פוקס בשלב ההצלבה אמור להיות סיפור די קבוע. אמה מה, מבחינת תקציב, מנצ'סטר סיטי היו אמורים לקרוע את ליברפול אתמול, וריאל מדריד היו אמורים להראות כמו קבוצה ולא כמו שטיח בקלאסיקו.
כאשר התקציב של מכבי הושקע בפארמר, פבראני, ואני עדיין הייתי מוסיף את רוצ'סטי, יש כאן למעשה את התשובה לשאלה הפשוטה, מדוע מכבי לא תגיע לשלב ה16 השנה.
כדי להניח שמדובר בבליפ, אתה צריך להניח שיש למכבי בסיס שידע להשתמש בכסף טוב יותר בשנה הבאה, ויתרה מכך, שיהיה אותו תקציב בשנה הבאה, כאשר הבעלים יצטרכו השנה להכניס יד לכיס ולשלם על מחדליהם העונה.
עוד סיבה לדאגה, ישנם חוזים אשר בתוקף גם לשנה הבאה, רוצ'סטי, דוויין סמית', כך שנקודת הפתיחה לעונה הבאה היא לא משהו מלכתחילה.

טל בן יהודה 22 בנובמבר 2015

בכל זאת, אתה גם תסכים שיש הבדלים בין תוצאה של משחק אחד (המשחקים אמש), לבין תוצאה של 10 משחקים.

אין שום ספק לגבי פבראני, אבל אני עדיין לא מוותר על פארמר, עדיין חושב שהוא יוכל להיות גדול. ההדרדרות שלו נראית לי כמו אחת מתוצאות המצב. לגבי שנה הבאה, אם הבנתי נכון, ההכנסות מהיורוליג אמורות לגדול, אבל כמו שציינת, ההפסד מאי העפלה השנה לטופ 16 יכולות לפגוע בזה וכו'… בקיצור, נחיה ונראה בקיץ.

גיל שלי 22 בנובמבר 2015

למען האמת, לא מסכים איתך. ראיתי את המשחק ביום חמישי, התוצאה משקרת. מכבי לא היתה קרובה לנצח את המשחק הזה. היא היתה קרובה כמו שמכבי כדורגל היו קרובים לנצח בפורטו, בדיוק אותה קירבה. זה המאפיין הברור ביותר של מכבי פוקס העונה, הם לא שייכים לצמרת הכדורסל האירופי. פארמר היה נורא בעונה שעברה, והשנה עוד לא יצא לי לראות אותו עבור שחקן בכדרור, אז מה גורם לך לחשוב שהוא יכול להיות גדול?
אתן לך דוגמה טובה. בג'איינטס יש רסיבר בשם האקים ניקס. ב2011 הוא הביא לג'איינטס את הלומברדי ביחד עם קרוז ואיליי. השנה הג'איינטס החתימו אותו שוב השבוע, על חוזה מינימום לשישה משחקים. ההבדל היחיד בינו ובין פארמר, הוא שבמכבי לא טרחו להתעדכן במצבו הנוכחי של פארמר, ונתלו ביכולת שלו מ2011, וגם שילמו בהתאם.
במכבי יש בסיס רעוע, ואין שום כוונה לנסות ליצב אותו. ההחתמה של טבק מלמדת בוודאות על דבר אחד, מה שראינו בשנים האחרונות הוא מה שנמשיך לראות.

קשקשן בקומקום 23 בנובמבר 2015

מכבי תל אביב נראו אתמול כמו איזה נס ציונה (no offense) שמארחים את מכבי.
גם אם איכשהו מצליחים להשאר קרוב רוב המשחק, אין שום סיכוי שבעולם לנצח, אלא אם היריב יחליט ממש להגיש להם את המשחק על מגש של כסף (או פשוט לתת להם את הכדור לליי-אפ מנצח עשר שניות לסוף), ואת זה צסקא לא מזבזים על השלבים הראשונים – הם נותנים משחקים במתנה רק בפיינל פור

תני 23 בנובמבר 2015

מה הקטע עם מכבי פוקס גיל ?

גיל שלי 23 בנובמבר 2015

מכבי תל אביב זה קבוצת הכדורגל

קפטן קוקי 22 בנובמבר 2015

אני חושב שמה שראינו מההנהלה של מכבי מסוף העונה שעברה ועד עכשיו הוא התנהגות כל כך לא אופיינית, כל כך מנוגדת לאופי של ההנהלה הזאת, וזה הסיפור המעניין. משום מה יש תחושה שהסיפור שם הוא יותר גדול ויותר מעניין מסתם "גרשון אוכל פיצה" "וויציץ סוכן שחקנים". משהו שם לא עובד ברמה קולוסאלית, וזה בדיוק ההפך ממה שמכבי הרגילה אותנו כל השנים. מחכה שהדברים יצאו לאור.

ישי 22 בנובמבר 2015

לא מגיעה לך טפיחה על השכם, ולו בגלל שאחרי הסוויפ מול פנר חשבת שהכול בסדר. כבר אז היה צריך להתחיל לחשוב על מאמן חדש למנות אותו מיד אחרי ההדחה מול אילת.
בכל אופן, אני לא חושב שגודס "רחוק שנות אור" מהרמה הנדרשת. הוא אומנם נכשל בשנה שעברה, אבל לא מדובר בכישלון של 'מרחק שנות אור' – בסופו של דבר הוא הגיע להצלבה. הוא צריך עוד קצת שפשוף, ועדיף שזה לא יהיה על חשבון מכבי. מה שבטוח שתחילת העונה שלו בהחלט הייתה במרחק שנות אור. זה לא רק באשמתו, אבל היה ברור שההנהלה חייבת לעשות שינוי קריטי, ושינוי קריטי זה החלפת מאמן.

צור שפי 22 בנובמבר 2015

דבר אחד אני לא מבין: מה הקשר בין מה שהחבורה הזו מצליחה או נכשלת לעשות בימי חמישי בערב ובין ספורט ישראלי?

איציק 22 בנובמבר 2015

זה הספורט הישראלי במיטבו. אין לך בארץ טוב מזה. חוץ מהשחמט, אבל אותם לא שלחו לאליפות בגלל חוסר מתקציב. אפשר עכשיו במקומם לשלוח את פבראני כיוון שבכל מקרה משלמים לו.

גיא זהר 22 בנובמבר 2015

ספורט ישראלי? מה ישראלי שם חוץ מיוגי? פניני לא קשור לספורט והשאר כולל המאמנים והמנהל לא ישראלי. אם המדד זו אהדה גם ברצלונה ספורט ישראלי.

צור שפי 22 בנובמבר 2015

איציק אני כמובן לא אוהד מכבי אבל מכבי כדורגל זה ספורט ישראלי במיטבו. מכבי כדורסל לא.

איציק 22 בנובמבר 2015

אבל זה הכי טוב שיש!!!
מכבי כדורגל זה אולי המיטב בעיניך אבל זה מיטב עצוב מאד. לו אמרת ג'רבי, צוברי, ששון, מוקי, דוידוביץ', שטילוב (למרות הפשלה), גלפנד (למרות השחמט) ואולי עוד כמה בודדים היתי אומר בסדר. לו כתבת ניר ביטון או דבור היתי שואל האם זה כדורגל ישראלי או סקוטי/שוויצרי. אבל דווקא מכבי כדורגל זה ספורט ישראלי במיטבו?
אבל שאלה, גם לגיא. האם צ'לסי או הסיטי זה כדורגל אנגלי במיטבו? האם פנא או ריאל בכדורסל זה כדורסל יווני/ספרדי במיטבו? האם SA היא כדורסל אמריקאי במיטבו? חאלס להתמם, הם כולם מרגישים שייכים כי זו המדינה בה זה משוחק וכך גם מכבי סל. גם אני היתי רוצה את מוטי, מיקי וזיסמן אבל אין, ויש זמנים אחרים. הנוסטאלגיה לא תעזור.

צור שפי 22 בנובמבר 2015

למה מיטב עצוב? זו קבוצה ישראלית בענף הספורט הפופולארי בעולם שמשחקת במסגרת הכי יוקרתית ותובענית בענף הזה. יש לי את כל ההערכה לרשימת הספורטאים שמנית אבל אין לה קשר לדיון. מול מכבי כדורגל עומדת מכבי כדורסל שהיא מצד אחד כמעט נטולת ציביון ישראלי, מצד שני פועלת בענף הרבה פחות פופולארי, במפעל רחוק מאוד מהרמות הגבוהות ביותר (לא באשמתה אבל עדיין) ואולי הכי משמעותי – אין שום קשר בין השגיה בזירה הישראלית ובין השתתפותה במפעל שבו היא משתתפת. אז מכל הסיבות המצטברות האלה, ובלי קשר למידת ההצלחה שלה – היא בעיני לא קשורה לספורט הישראלי.

איציק 22 בנובמבר 2015

צור, אני מאד שמח בהישג מכבי רגל (וכידוע לך, להבדיל ממך, אני לא אוהד אותם ;) ), אבל הרמה שלהם ממש לא משהו. מקווה שפעם, לפחות הם יגיעו לרמה שניתן יהיה לומר שהיא משהו (להבדיל ממשהו משהו). להבדיל ממכבי רגל, הספורטאים שציינתי הם גם מאה אחוז ספורט ישראלי וגם הטופ העולמי. אז את מכבי רגל אני מכבד מאד אבל זה לא המיטב שהינו רוצים לקרוא לו מיטב.
ולגבי ספורט ישראלי, אני עדיין ממתין לתשובה אם מכבי סל זה לא ישראלי, האם מה שאתה רואה באלופות, צ'לסי והסיטי, פ.ס.ז'. ומדריד, האם הם כדורגל אנגלי, צרפתי ספרדי במיטבו (טוב, מדריד זה לא במיטבו אחרי מה שראינו אתמול). האם מה שרואים ביורוליג, פאנא זה יווני במיטבו, או ב-NBA, SA זה אמריקאי במיטבו. אם תסביר לי למה הם כן, אשמח לדעת למה מכבי סל לא. אם תגיד לי שהם לא, אשמח שתפגש עם אוהדי קבוצות אלו ותסביר להם זאת.

גדי 22 בנובמבר 2015

מתי פעם אחרונה ראית דגל אנגלי במשחק של צ'לסי. זו קבוצה בליגה האנגלית. אף אחד בארסנל או ניוקאסל לא חושב שהם מייצגים את אנגליה או כדורגל אנגלי. זה כדורגל אוניברסלי.
בין עובדה של אילנה דיין לרוצסטי וסמית ביום חמישי אין בכלל משחק שקול. אולי מול ערוץ 1. ציני משהו

איציק 22 בנובמבר 2015

אם צור מסכים עם תשובתך אז מה שמשתמע מתשובתך הוא שהספורט הופך אוניברסאלי, אז למה לצפות שבארץ יהייה אחרת? אין בררה ואם רוצים צריך להצטרף ולמצוא להשתפר בדרך זו. ישראלים משחקים בגרמניה וניגרים בישראל.
נ.ב.: עד כמה בשנות ה-70 וה-80 כשהספורט היה ברובו כחול-לבן ראית דיגלי ישראל ביציעים בליגות?

גדי 23 בנובמבר 2015

לדעתי הרבה יותר. תקופה אחרת. משה דיין לוחץ ידיים לכל השחקנים בטקסיות לפני כל משחק כאשר השדרים מדברים בגוף ראשון על המשחק.

איציק 23 בנובמבר 2015

סיפור משה דיין זו פארסה אחת גדולה. וכן, היו דגלים מידי פעם אבל גם אז במיוחד אחרי נצחון על צסק"א או גביע אירופה. בבלומפילד או אוסישקין כמעט ובכלל לא. וכמו שאמרתי, הזמנים השתנו ואי אפשר (ולא צריך) לחזור לאחור.

צור שפי 23 בנובמבר 2015

איציק, גדי – לקחתי לעצמי קצת זמן לחשוב (וגם העבודה, מה לעשות, לקחה את שלה). אני חושב שהדוגמאות של מנצ'סטר סיטי, פ.ס.ז, צ'לסי וכו' מציבות אתגר רציני לאנשים כמוני שעדיין רוצים, אולי באופן מעט פרובינציאלי, לראות ציביון לאומי מסויים בספורט המקומי. להגנתי אומר שזה לא רק אני. גם במועדוני על כמו ריאל מדריד וברצלונה תמיד קיים הדיבור על הצורך בשחקנים ספרדים וקטלאנים (בהתאמה). כשיוסי בניון הבקיע בברנבאו את שער הניצחון שיחקו בליברפול יותר ספרדים מאשר במדריד ואני זוכר שהיה דיון ער על העניין הזה בתקשורת הספרדית. אבל, באופן כללי אכן מועדוני העל בכדורגל האירופאי הולכים ונעשים בינ"ל ולכן אגייס לטובתי את מועדוני השורה השניה, הקבוצות היותר קטנות בצ'מפיונס (לא תמיד משתתפות), אלו המקבילות ברמתן למכבי. שוב, בלי שבדקתי, אני די בטוח שבאפועל ניקוסיה, באטה, רוזנבורג, מאלמו וכו' הייצוג המקומי הוא עדיין דומיננטי ואני אוהב את זה ככה. זה לא מונע ממני לתמוך בהגדלת מספר הזרים כי אני מבין שזה הכיוון שצריך להתקדם אליו. אני מניח שנוכל להסכים שבנקודת הזמן הנוכחית מכבי כדורגל היא הרבה יותר ישראלית ממכבי כדורסל ולמרות קמפיין הצ'מפיונס הלא מבריק שלה (לשון המעטה) היא גם יותר מצליחה כי היא קרובה יותר לטופ של הכדורגל מאשר חבורת הטבק קרובה לטופ של הכדורסל.

איציק 23 בנובמבר 2015

צור, אהבתי את הכנות. גם אני היתי רוצה קבוצה של 12 ישראלים משחקים ומתמודדים באירופה שווה מול שווה עם כל האריות. לצערי זה לא מעשי, גם אם כל הקצפת של הכדורסלנים הישראלים יתאגדו לקבוצה אחת. כמו-כן, אתה מציב את מכבי סל של השנה מול מכבי רגל של השנה. ההשוואה לא הוגנת, צריך לקחת ציר זמן של כמה עונות. לפי ציר זה ודאי שמכבי סל מצליחה הרבה יותר (גם הפעל י-ם סל מצליחה מהפעל י-ם רגל בשנים אלו, אך לגבי הפועל ת-א אני לא סגור). לא ניתן בגלל שנה או שתים שכונות פתאום להפוך את ההרגלים.

יורם 22 בנובמבר 2015

יש קשר הדוק: הצופים ישראלים, הבעלים ישראלים ויש גם שחקן ישראלי אחד.

צור שפי 22 בנובמבר 2015

ביציעי בארסה יש יותר ישראלים מאשר בהיכל הזה שמי זוכר איך קוראים לו כרגע.

צור שפי 22 בנובמבר 2015

אגב, גם הבעלים של מוסקרון ישראלי ונדמה לי שיש שם יותר ישראלים מאשר במכבי כדורסל. אז מה, זה הופך את הדבר הזה לחלק מהספורט הישראלי?

יורם 22 בנובמבר 2015

הייתי ציני, כמובן

צור שפי 22 בנובמבר 2015

סליחה. פספסתי.

רועי 22 בנובמבר 2015

האם מנצ'סטר סיטי היא חלק מהספורט האנגלי ?

גיא זהר 22 בנובמבר 2015

מכבי תל אביב כמו פאו וריאל שכמות המקומיים שם גדולה יותר היא קבוצה ישראלית, לא ספורט ישראלי במיטבו. לצערי אין כל כך דבר כזה ספורט ישראלי ומיטב כי גם ההישגים של הבודדים לא מעידים על מיטב של המערכת

קשקשן בקומקום 23 בנובמבר 2015

ריאל: רודי, דוריגס, רייס, יול, ועד איזה מחליף ספרדי בן 41
פנא: דיאמנטידיס, וסיליס, פוטיס, פאפאס,

וזה בלי מתאזרחים

זיו 22 בנובמבר 2015

הלוואי שלא יעלו לטופ 16. מה זה יעזור אם יעלו ? סתם לחטוף עוד תבוסות מהספרדיות ?הרי להצלבה ודאי לא יעלו. לפחות אולי מהבום מישהו ילמד משהו.
גם צסקא לא עלתה לפני כמה שנים ומאז זה נראה אחרת.

פורד פרפקט 22 בנובמבר 2015

הלכתי להביא לך קופסא חדשה של טישו. שיהיה לך במה להתנחם. מסכן שכמותך. מקבוצה שממעטת להפסיד פתאום שום דבר לא הולך קל. והתארים בארץ קצת חמקו ממכם. ויש מולכם תחרות מינימלית, על זה לבכות? חוצמיזה ראינו את זה קורה כבר שנה שעברה עם תבוסות במשחקי ליגה שונים והשנה רק נשארתם באותו קצב אבל התחלתם אותו מוקדם מאוד. אין אופי. ופה ההנהלה שלכם אחראית. אין מנהיג, אם מישהו צריך להיות קפטן בקבוצה זה אוחיון, בין הבודדים שמייצג את הדרך שלכם (כמה שאני לא סובל אותה) בטח ובטח הישראלי היחיד שברמת הכדורסל הנדרשת. תסתדר רק עם קופסא אחת או שלארגן מראש אחת נוספת?

טל בן יהודה 22 בנובמבר 2015

מצד אחד, אני חושב שאחד יספיק.
אבל אם נסמוך על גיל שלי, אז אצטרך הרבה יותר מזה…

תומר 23 בנובמבר 2015

אני לא יכול להזדהות עם הסגנון המזלזל, הילדותי משהו, אבל בהחלט מצטרף למסר – כאשר האהדה מבוססת על נצחונות, כשההישגים מבוששים לבוא, לא ברור מה נשאר.

אני חושב שלאוהדים של קבוצת הכדורסל של מועדון הספורט "מכבי תל אביב" (מה לעשות, זה מה שזה, לא מכבי ולא בטיח) דווקא תועיל תקופת שפל כזו של הפסדים, זה יעזור לכם להיות אוהדים של הקבוצה ולא של ההישגים. אולי סופסוף תוכלו לאמוד את האהדה שלכם לקבוצה גם כשלא הולך, תעשו הכרה עם מה שעבור אוהדים של כל קבוצת ספורט אחרת הוא האלפבית: "עם הקבוצה בטוב וברע". אתה יודע מה? אולי גם תיפטרו מהשחצנות והחמדנות הזו שאתה, טל, כל כך גאה בהן – אני בטוח שלא היית מעז לנופף בהן בשום הקשר אחר – ותהפכו לאנושיים יותר.
אנושיים כפשוטו, לא במובן של פגיעים אלא של, ובכן, אנושיים.

נביא בעירו 22 בנובמבר 2015

בלט בהיעדרו במצעד הבעסה: איך זה מרגיש לעוף בסדרת חצי גמר פלייאוף של הטוב מ-5, אחרי שהובלת 2:0, עם יתרון הביתיות, מול קבוצה שהתקציב שלה הוא פחות מעשירית התקציב שלך?

נביא בעירו 22 בנובמבר 2015

פספסתי את המקום השני. יצאתי טמבל…

יניב 22 בנובמבר 2015

אני דווקא חושב שטוב מאוד הסטירה הזאת שההנהלה של מכבי חוטפת השנה.משנה הבאה הכל הולך להשתנות הרי הולכת להיות ליגה של הטובות ביותר.עכשיו עד כמה שאני זוכר מאז שמכבי הגדולה התפרקה למעט אולי העונה שהם הגיעו לגמר והפסידו כולל העונה שמכבי זכתה.מכבי באופן קבוע מפסידה לכל הקבוצות הטובות ביבשת וברוב המקרים אפילו בלי פייט(נכון שבעונת האליפות הם ניצחו גם את צסקא וגם את ריאל אבל גם זה בא אחרי תבוסות שהם חטפו בבתים המוקדמים.מה שאני רוצה לומר שאם ההנהלה לא תתאפס ותעשה שינוי של 180 מעלות ,הרי לא לעולם חוסן.ושנתיים-שלוש של משחקים מול היריבות החזקות ולפי העונות האחרונות זה אומר תבוסות או במקרה הטוב הפסד מכובד ,יד אליהו יפסיק להיות סולד אאוט ותהיה חזרה לשנות ה-90.

נולי 22 בנובמבר 2015

מאז שפניני, קפטן הקבוצה, צולם מנאץ את שולדרבראנד בנאצות נוראיות (המעידות על אישיות בעייתית מאד, בלשון המעטה) ולא רק שלא נזרק מהקבוצה, אלא אף הוחזר לו סרט הקפטן אחרי תקופת השעיה סמלית, לא ממש אכפת לי ממכבי ת"א כדורסל. שיהיה להם לבריאות עם השטויות שלהם. חבל לי רק על שתיית דמם של בלאט וגודס על-ידי ההנהלה. לא הגיע לאף אחד מהם יחס משפיל וכפוי טובה מההנהלה.

גדי 22 בנובמבר 2015

+50001.
אות קלון.

מה עם גל בק ז"ל?
חייבים לחקור מה קרה שם. זהו חוב מוסרי לנו לעצמנו בכדי שמסיכות יוסרו.

ארז 22 בנובמבר 2015

סחתיין עלייך נולי.
את במיעוט של המיעוט בקרב הצהובים.

משיח 22 בנובמבר 2015

מכבי תבוסות תל אביב – הכותרת הזאת כמו מלכודת לזבובים אדומים

ישי 22 בנובמבר 2015

סוף סוף תבוסה בצד הנכון. כמה זמן זה כבר לא קרה?

המושך בחוטים 22 בנובמבר 2015

הייתי ביום חמישי בנוקיה/מנורה/WHAT EVER, (מה לעשות הילד מכביסט) , אחרי כארבעה שנים , מה אני אגיד לכם – ליבי ליבי לדון ולפדרון , עייפים ונירגנים.

מכבי מזכירה לי את השמן "מטעם החיים" של מונטי פייטון שאוכל ואוכל עד שמתפוצץ. רבותי ניפחתם לכם את האגו עד שהתפוצצתם.
יותר מידי שלדים בארון לאורך השנים ופחות עיסוק בספורט עצמו אלא בגועל מסביב.

ההבדל בין ברצלונה,לדוגמא, ובין מכבי הוא ששם הנוזל הצהוב לא עלה לראש וכנראה שרמת הניהול טובה בהרבה, הרעב לתארים וחדוות המשחק תשאר תמיד באירגון בריא.

שני דברים ששמתי לב בהיכל – 1) שהשחקנים של צסק"א הוצגו הם זכו לשריקות בוז מאוד חזקות, שהשחקנים של מכבי הוצגו השתררה דממה מביכה, אם אני לא טועה כמחאה לתצוגות הנפל שלהם. 2)אין הילוכים חוזרים במסך הגדול במרכז המגרש, מישהוא יכול להסביר למה?

גדי 23 בנובמבר 2015

לדעתי הרבה יותר. תקופה אחרת. משה דיין לוחץ ידיים לכל השחקנים בטקסיות לפני כל משחק כאשר השדרים מדברים בגוף ראשון על המשחק.

גדי 23 בנובמבר 2015

התגובה שלי כוונה למקום אחר בתשובה לשאלה של איציק לגבי מדוע זה היה נחשב לייצוג ישראלי בשנות השיבעים.

לעניין השלדים. הם כמובן רבים מידי. מאז תחקיר של איילה חסון על עיוות החקירה של מותו של גל בק ומעורבותו לכאורה של העורך דין המקושר אני לא נרגע. אני רואה ושומע אותו ומדמיין בכמה עוד מקרים הוא היה מעורב לכאורה.
כן זה לכאורה לא קשור אבל מבחינתי זה רק מוכיח שהוא ידע הרבה יותר על מוני ועוד.

גיא זהר 23 בנובמבר 2015

יש המון דברים בהם הדון מעורב לכאורה כמו מתן כרטיסים למשחקי מכבי לשופטים גם של בית משפט וגם של כדורסל. שארס מודה שהיה מושקע בבנק פנאן. מעניין איך שחקן כמו פארקר חזר לארץ שנתיים אחרי שעזב אותה בלחץ אשתו בעקבות המצב הבטחוני כשכבר אז הסכומים שמכבי יכלו להציע לו היו קטנים משמעותית מקבוצות אחרות ביבשת (כנראה בגלל שהתגעגע לטעם של החומוס).

רועי 23 בנובמבר 2015

אני עדיין חושב שהתעלומה הכי גדולה היא איפה היה שמעון בזמן שארלוזורוב נרצח.

גיל שלי 23 בנובמבר 2015

הוא דאג לשחרר את הרוצחים מהכלא בעזרת עדויות מתואמות, לא קראת?

רועי 23 בנובמבר 2015

מיי באד.

גיא זהר 23 בנובמבר 2015

הגיע הזמן להקים ועדת חקירה לבדיקת רצח ארלוזורוב. הא, בגין ההזוי עשה את זה 45 שנה אחרי הרצח.

ישי 23 בנובמבר 2015

באמת שעניין גל בק נראה כמו קשקוש.
יש מספיק אנשים שהתחמקו מכתב אישום על גרימה לתאונת דרכים. להוכיח את זה בבימ"ש זה הרבה יותר קשה מאשר להוכיח את זה במשפט שדה אינטרנטי.
אגב, מיד אחרי מקרה גל בק, העלו עוד מקרים כאלה, רק שהם לא תפסו כותרות כי זה כבר היה משעמם.
בהחלט יכול להיות שבמקרה הזה סיכוי ההרשעה דווקא היו טובים והפרקליטות עשתה טעות. אבל מכאן ועד שוחד המרחק גדול. אם כל עסקת טיעון שלא נראית לי היא סימן לשוחד כנראה שכל התובעים והסנגורים טובעים בשוחד.

גדי 23 בנובמבר 2015

בסדר. גל בק זה קשקוש. מה עם יבגניה וקסלר?

תני 23 בנובמבר 2015

קוראים לזה ייצוג טוב של הנאשם. או לחילופין עורכי דין גרועים של הפרקליטת.

גדי 23 בנובמבר 2015

אני לא משפטן אבל במסגרת הגנה של חשודים מותר לשבש ראיות?

איציק 23 בנובמבר 2015

יש לך הוכחות קבילות בבית משפט שלא ניתן להפריחן שהיה שיבוש ראיות? אם כן, אז הפרקליטות בבעיה (יתכן והיא בבעיה גם כך).

גדי 23 בנובמבר 2015

לי יש הוכחות ?? מאיפה שיהיו לי ? אני קורא ומבין שאין שום דבר כזה "ראה וקדש" ובוחר להאמין למה שמשכנע אותי.

אגב זה מה שדגתי:

"….כמו כן, ב-88' התבררה בבית הדין המשמעתי לשופטים קובלנה בעניינו של שופט התעבורה בן-שחר חריפאי. השופטים תיארו את הקובלנה בפסק דינם: "במועדים בלתי ידועים, קיבל השופט חריפאי מעו"ד שמעון מזרחי, המופיע בבית משפט לתעבורה לעתים קרובות, כרטיסים למשחקי כדורסל, ביניהם כרטיסים למשחקי כדורסל של גביע אירופה, ללא תשלום. הכרטיסים היו כרטיסי הזמנה שאינם למכירה". השיטה היתה פשוטה, "הכרטיסים הושארו עבור חריפאי במזכירות בית המשפט". השופטים קבעו שמתן כרטיסים לשופט מעורך דין, שלעתים קרובות מופיע בפניו בבית המשפט, מהווה "פגיעה בשלמותה ובשלומה של המערכת השיפוטית".

בית הדין המיוחד הרשיע את חריפאי לפי הודאתו ומאז חדל זה מלכהן כשופט בישראל. בדצמבר אותה שנה, החליט היועץ המשפטי לממשלה דאז, יוסף חריש, שלא להעמיד לדין פלילי את מזרחי בעוון מתן שוחד, אלא להסתפק בקובלנה לבית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין….."

איציק 23 בנובמבר 2015

זו בדיוק הבעיה שלנו (שלי, שלך ושכמותינו). אנחנו דגים מכל מיני מקורות (מהמנים יותר או פחות), ויש לנו תחושת בטן ש-X אשם או ש-Y שיבש ראיות, ו-Z בכלל צח כשלג. מה לעשות, שבתי משפט פועלים אחרת. לנו מספיקה תחושת בטן לקבוע שהיה שיבוש ראיות, אך לגורמי החוק זה לא מספיק. לכן לעיתים קרובות אנו מסתובבים עם תחושת ריח לא כל-כך טוב, אך בית המשפט החליט אחרת :-( וטוב שכך ;)

גדי 23 בנובמבר 2015

אבל מה שהוספתי כאן זה כבר לא שמועה. השופט הנ"ל הודה ופרש מהכס בעקבות כך. זה שופט תעבורה, כן ?
שחור על גבי לבן, מזרחי נתן הזמנות לשופט תעבורה.

איציק 23 בנובמבר 2015

ראה מה הוספת בהמשך.מי שנדפק זה השופט ולא מזרחי. כלומר נגד מזרחי לא היו ראיות מספיק מוצקות להרשעה, או שגם את הראיות האלו הוא שיבש. אנחנו יכולים לשאול מיליון פעם איך יתכן שיש מקבל שוחד מורשע, אך אין נותן שוחד מורשע. עובדה. כל אחד צריך להרשיע בנפרד, אחד הורשע ולגבי השני לא היו ראיות מספיק חזקות.

גדי 23 בנובמבר 2015

לא יודע מה קרה מאחורי הקלעים. העובדות מספקות אותי בכדי להגיד שריח כאן נוראי. אני לא מאמין למערכת ששופט מודה שקיבל כרטיסים שעורך דין שמופיע מולו.
אז דובי וייסגלס מצא דרך למלט אותו. סך הכל בא הזרזיר אל העורב.
אפשר להמשיך לגלגל עיניים ולתת לחונטה לעשות כרצונה.

איציק 23 בנובמבר 2015

על ריח לא יכול להתיכח. השאלה היא, האם היתה מעדיף מערכת אחרת בה מזרחי היה בפנים, וכנראה גם די הרבה זכאים, או מזרחי בחוץ והרבה פחות זכאים בפנים?

גדי 23 בנובמבר 2015

למה זה "או או" ?
בן אדם משחד שופטים. זו לא ספקולציה. תעשה גוגל ותקבל את זה שחור על גבי לבן.
מילא היית אומר לי שיש כאן פלפול משפטי אבל השופט הודה.
אז מישהו בפרקליטות החליט שאין כאן עניין לציבור ושמעון זך כשלג.

איציק 23 בנובמבר 2015

זה "או או" כיוון שנניח ואתה צודק. באו כל מיני התפללפלויות שגרמו לביטול עקב חוסר עיניין לציבור, שוחד של אנשים מעל 60 עם עיני באסט-האונד לא נחשב, או כל פילפול אחר. פילפולים יתכן ויכולים להוציא גם אנשים זכאים שלא באשמתם נקלאו לסיטואציה לא טובה. אם לא היו פילפולים מוזרים אלו (וחלקם באמת מאד מוזרים ולא ברור על סמך מה נקבעו), יתכן והיו חפים מפשע בחוץ. אם אני לא טועה, אז החוק מעדיף שרשע יהיה בחוץ מאשר שחף מפשע בפנים. רבים שכולם יודעים שצריכים להיות בפנים נמצאים בחוץ בגלל זה. שוב, האם אתה מעדיף מצב הפוך?

גדי 23 בנובמבר 2015

ראשית בוא נסכים על כך שחפים מפשע יושבים בכלא. מרגע שיש מערכת אכיפה זה ביי דפנישיין. מרגע שניתן להרשיע ברוב קולות זה עוד יותר מוכיח זאת.
אני רק לא מבין מה זה עוזר ליפים מפשע להימלט מכלא לא מוצדק בזה שעורך דין נותן על בסיס קבוע לשופט שפניו הוא מופיע אתננים?

מעבר לזה עכשיו איתי שכטר שכר את אלוף מישנה שמעון מזרחי לחלץ אותו מתיק הנהיגה בשכרות שלו.

יש צדק פואטי גדול מזה?

איציק 23 בנובמבר 2015

אני לא מצדיק, אני אומר שיש הליך שהוא מוטה להקטנת ההסתברות של הרשעת חפים מאשר להעניש את הפושעים. אני ממש לא בעד מתן כרטיסי משחק לשופטים על-ידי עורכי דין המופיעים בפניהם.

מאשקה 23 בנובמבר 2015

מכבי FOX ת"א בחדר התאוששות אחרי טיפול נמרץ.

ישי 23 בנובמבר 2015

מה עם הפועל יהב? אני לא רואה שאתם מתרוממים השנה

מאשקה 23 בנובמבר 2015

בהפועל יהב ירושלים יש לאוהדים כמוני יותר נחת וחיוכים מאשר לאוהדי הרולקס הצהובים של מכבי ת"א שהולכים הביתה בסוף הרבע השלישי.
הגיעה עת חדשה לכדורסל הישראלי, לא בגלל האלפיות של הפועל ירושלים בשנה שעברה, בגלל שאימפריות קורסות מבפנים ולא מכוחות חיצוניים, ואף קבוצה בליגת הכדורסל כבר לא מפחדת ממכבי ת"א גם שהיא באה לשחק בהיכל מנורה מבטחים, ובליגת כדורסל כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה במשחקי הליגה.

ד״ר א. 24 בנובמבר 2015

זוכר את העונה האירופית של 92/3?
לא פחות גרוע ממה שקורה השנה.

עוד אמיר אחד 24 בנובמבר 2015

האמת שהפוסטים שלך, שהיה בהם פעם איזה שבריר של עניין, במשהו שקשור לניתוח מקצועי כאילו בעל אופי "מכביסטי", ומשם כך בעלי איזה עניין אנתרופו – ספורטיבי מסוים, הפכו להיות טרחניים ובעלי עודף עיסוק עצמי. מן "ארס – מכביזם" משמים למדי, מצעד המצעדים של חברי נוקיה, ובעלי עניין מקומי יותר מדי, ואפילו עם איזה טון מתנצל – רחמנא ליצלן. שלח את זה ישר לאתר של מכבי ועזוב את שאר העולם קצת בשקט

Oded 24 בנובמבר 2015

יש לי פתרון יותר פשוט – שאתה לא תקרא את הפוסטים של גיל ואנחנו נוכל להמשיך להינות מהם

עוד אמיר אחד 24 בנובמבר 2015

נראה לי זה היה פוסט של טל

Oded 24 בנובמבר 2015

אז זה לא רלוונטי
אתה יכול להמשיך לקרוא ולהתלונן ולבקש ממנו להפסיק לכתוב למרות שהוא ואנחנו (אנחנו = הרבה אנשים חוץ ממך) מאד נהנים

Comments closed