להציל את מכבי ת"א

זה עדיין אפשרי - 5 תוכניות להצלת העונה של מכבי ת"א

mta-uc

הסיבה שהצהרתי שהפסד של מכבי ביום חמישי האחרון למעשה מסיים את העונה שלה היא שהמשחק מול מלאגה היה סוג של מבחן לקמוס. נכון שיש עדיין סיכוי תאורטי להעפיל לטופ 16 כשמכבי תלויה גם בתוצאות של דרושפאקה, אבל המשחק בספרד היה סיפור של עונה שלמה, האם מכבי מסוגלת להתעלות במשחק אחד כשחייה תלויים בכך. בדיעבד, חבל שקיבלנו את התשובה כל כך מהר, כבר ברבע השני. העונה הזו גמורה.

המשחק של מכבי אמש בליגת העל הגיע בהזמנה לכל אותם אנשים שעדיין משלים את עצמם לגבי הסיכוי התאורטי, זה שמצריך ממכבי לנצח את שלושת משחקיה הקרובים ביורוליג (ובתורכיה כנראה להשיג את ההפרש הדרוש של 12 נקודות). איך לעזאזל מכבי תנצח ביום חמישי הקרוב את ססארי באיטליה אם היא לא מסוגלת לנצח בנהריה?!

האמת, אני בכלל לא בטוח שזו שאלה רטורית, אני באמת מחפש תשובות, בבקשה תנו לי אחת טובה לשאלה הזו, איך?!?!?!

העונה האירופית של מכבי ת״א נגמרה. ולמי שישאל ״מה עם היורוקאפ״, פשוט תקראו את המשפט הקודם שוב. כל מה שנותר לעשות עכשיו זה לנסות ולהציל את העונה של מכבי ת״א בישראל, ואחרי ההפסד בנהריה, הוגן לחלוטין לתהות כיצד לעזאזל היא תעשה זאת. אז ישבתי וחשבתי כל הלילה והגיתי חמש תכניות שונות בשביל ההנהלה. כרגיל, אין צורך בקרדיט, רק ליישם אחת מהן.

1. לדחוף למלחמה.

תראו, אתם אולי מגחכים, אבל הסיכויים למלחמה בתקופה הזו בכלל לא רעים. הרי לפי הממוצע גם ככה אמורה להיות אחת בקיץ הקרוב, אז רק צריך להקדים את הלו"ז קצת, אולי לעוד חודש, תחילת 2016. לביבי כבר אין את איראן, ועם הקואליציה הצרה הנוכחית גם קהל הסוגדים שלו חייב לעלות מתישהו על המופרכות של האשמת הסמול העוחר ישראל בכל תחלואי הארץ. מה נשאר כדי להסיח את דעתו של העם מכך שאין לממשלה הזו שום רצון או יכולת להנהיג? נכון, מלחמה!

זה כל כך קל שדון שימון יכול לדחוף את הממשלה לכיוון הזה מתוך שינה (אם הוא בכלל ישן, אגדות עם קומוניסטיות אדומות מספרות שהוא בכלל לא ישן אלא יוצא בלילות לחפש דם של אוהדי הפועל צעירים כדי להרוות את צמאונו). מלחמה ממושכת שכזו, עם טילים ובלאגנים מעזה, יבריח את הזרים מכל קבוצות הכדורסל בארץ, מה שיקנה למכבי ת״א איזה שהוא יתרון על רוב הקבוצות האחרות. מעבר לכך, מכיוון שמכבי ת״א לא תוכל לארח משחקי יורוקאפ בארץ, הנהלת היורוליג תהיה קשובה יותר לאופציה של ויתור ההשתתפות הצהובה בליגה הזו. הרי מה הם צריכים את הכאב ראש הזה, ״הם הודחו מהיורוליג, יש בישראל מלחמה, בואו נתחיל מהתחלה בקיץ״.

ולגבי הכדורגל, הצ׳מפיונס הסתיים ידידיי, אין משחקים שנצטרך להעביר לקפריסין. יותר מכך, אם תהיה בריחת זרים מליגת העל, אנחנו נראה את האליפות הקלה ביותר של מכבי כדורגל מאז שקרויף הגיע למועדון.

פשוט אין חסרונות בתכנית הזו.

2. להפליל את בלאט.

בניגוד לתכנית הראשונה, כאן הנפגע העיקרי והיחיד יהיה דיוויד בלאט, אבל גם אז, הנזק יהיה מוגבל מאד. הנה התכנית, ניקח מומחה עולמי ל-CGI (גרפיקה ממוחשבת) ונשתיל את הראש של בלאט על הגוף של פיני גרשון בסרטון המוקה המפורסם. הסרטון המבוים החדש יועבר לאיזה בלוגר קטן ואנונימי באקרון אוהיו כדי לשמור על אותנטיות, ומשם… זה יתפשט כאש בשדה קוצים.

בארה״ב יכולים לסלוח על הכל, אבל לא על גזענות, בטח שלא היום, בטח שלא ב-NBA. דונלד סטרלינג, בעלים של קבוצה בליגה הועף החוצה בגלל הערות גזעניות, אז מאמן אווטסיידר שגם ככה לא מוערך באמריקה? הוא יהיה על המטוס הראשון לארץ מהר יותר משאתם מסוגלים לומר ״לברון לא סופר את דיוויד״. בישראל לעומת זאת, גזענות היא עניין יומ-יומי, מקובל לגמרי, בחלק מהמגזרים כאן אף מעודדים זאת. לאן דיוויד יגיע? ובכן מאמן אחד כבר אימן את מכבי ת"א אחרי פרסום הקלטת ההיא, אז למה לא עוד אחד?

כאמור, לא נצטרך לרחם על דיוויד. דונלד סטרלינג עדיין קיבל 2 מיליארד דולר על הקליפרס ובלאט יקבל את ה-20 מיליון דולר המשוערים שלו מדן גילברט בקליבלנד כשיעזוב. אחר כך הוא יתקבל בכבוד מלכים בהיכל מנורה, שם האוהדים גם יחשפו את פסל ברונזה שהקימו בדמותו. כבונוס, אנחנו נבטיח לו להגלות את דני פדרמן לאי מבודד באזור של פיג'י ונחתים את תמיר בלאט על חוזה לעשר שנים בקבוצה, בשביל ההרגשה המשפחתית הטובה.

פשוט אין חסרונות בתכנית הזו.

3. להחזיר את המפתחות לאבי אבן.

לא, לא נפטר את ז'אן טבק, הוא הרגע הוחתם ואני מאמין שיש לבן אדם מה לתרום בקבוצה, אנחנו רק נעביר את ניהול המשחקים בפועל לאבי אבן. למה? כאילו דה, כי הוא עוזר המאמן.

תראו, אני בן אדם של עובדות ומספרים, של סטטיסטיקות קשות ובלתי ניתנות להפרכה, וקשה להתווכח עם 100% הצלחה. אבי אבן בליגת העל, לוק וולטון ב-NBA בגולדן סטייט, שניהם עוזרי מאמנים, שניהם יחד חולקים רקורד של 21-0 במשחקי הליגה. 21-0!

כמו שסטיב קר עדיין מעורב בגולדן סטייט ומעביר אימונים, אנחנו נשאיר את טבק שייקח חלק פעיל באימונים של הקבוצה בתל אביב. לגבי הרקורד המדאיג של אבי אבן באירופה (0% הצלחה עם 0-1 מהדהד), ובכן, אין סיבה לחשוש שהרי סיימנו שם. שימו את אבי אבן על הקווים במשחקי ליגת העל בישראל וצפו במכבי ת״א מסיימת את העונה מבלי להפסיד שוב.

פשוט אין חסרונות בתכנית הזו.

4. להחליף קבוצות.

אתם בטח מבולבלים, הרי מה זאת אומרת "להחליף קבוצות", אין כזה דבר ואני כמובן שלא מדבר על מצב שבו אוהדים יחליפו את הקבוצה שלהם. הנה מה שאני מציע, מכבי ת"א תיקח את הסגל שלה יחד עם צוות המאמנים הנוכחי ותחליף אותם בסגל שלם וצוות מאמנים מקבוצה אחרת.

לפני שתחשבו שזה מופרך מדי להחליף קבוצות שלמות, ביצעתי תחקיר קצרצר על טריידים בבייסבול (ענף שידוע בהחלפות ביזאריות) ולהלן כמה שבאמת קרו: דייב ווינפלד הועבר ב-1994 לקבוצה אחרת בעבור ארוחת סטייק טובה, המגיש האגדי סיי יאנג הועבר בעבור חליפה (בשווי של 300$), שחקן אחד הועבר לקבוצה אחרת בעבור עצמו (הארי צ'יטי עבר קבוצה בעבור שחקן עתידי, השחקן העתידי שעבר חזרה היה הוא). והנה גולת הכותרת בהחלפות הזויות, שני שחקנים באותה קבוצה החליפו ב-1973 את החיים שלהם. על מה אני מדבר? שני מגישים בניו יורק ינקיס החליפו את הנשים שלהם, את הילדים (שניים לכל אחד), את המכוניות ואפילו את כלבי המשפחה. זה באמת קרה.

אז… אם קראתם את הפסקה האחרונה, כמה מופרך זה להחליף 15 שחקנים + כמה מאמנים. השאלה האמיתית כאן היא מי תהיה מוכנה להחליף עם מכבי ת"א קבוצות. אני חושב שהשאיפה צריכה להיות סגל בלי יותר מדי ציפיות, אז זה מוריד את הפועל ירושלים מהרשימה, אבל אולי ראשון לציון עד סוף העונה יכולה להיות החלפה מעניינת. אתם חושבים שיעקב יצחק פרי אומר לא לדבר כזה?

פשוט אין חסרונות בתכנית הזו.

5. לסגור.

על מי אנחנו עובדים, להציל את העונה? עברנו את השלב הזה ממזמן. איך אומרים כאן על כל דבר שלא מתפקד באופן ראוי, ל-ס-ג-ו-ר-! ההנהלה צריכה להכריז על סכסוך עבודה, שביתה, פשיטת רגל, שיפוצים, או על סגירת העסק. שתכריז על משהו, כל דבר, רק שתודיע על סיום. לסגור ולפתוח מחדש בקיץ 2016.

אני יודע שאפשר היה לקרוא את המשפט הזה עם קורטוב ציניות בחלק מהמקרים הקודמים, אבל הפעם אני רציני לגמרי, פשוט אין חסרונות בתכנית הזו.

גמר הצ'מפיונס ליג
נו האדל - סיכום מחזור 11

24 Comments

טרוצקי 1 בדצמבר 2015

יפה

גדי 1 בדצמבר 2015

דפ"א משכנעת. במילניום הנוכחי כל המלחמות פרצו בשנים זוגיות.
בהנהגת הישראלים פארמר ורוצ'סטי שישארו בישראל בזמן הטילים מכבי תיקח את הליגה בהליכה.
רעיון מעולה.

אוריה 1 בדצמבר 2015

זה לגבי הצעה מספר 4:
http://sports.walla.co.il/item/2908887

גיל שלי 1 בדצמבר 2015

אני במקומך הייתי כותב טור על משימה ריאלית מעט יותר, וחשובה הרבה יותר, להציל את המועדון, לא את העונה.

איציק 1 בדצמבר 2015

במושגים שלך פוסט ריאלי ואופטימי ביותר :-)
שתי הערות קטנות:
1. כשכתבת את המשפט "זה כל כך קל שדון שימון יכול לדחוף את הממשלה לכיוון הזה מתוך שינה." עד שקראתי את מה שכתבת בסוגרים היתי בטוח שלא דון שימעון כי אם הממשלה נימצאת במצב שינה.
2. לגבי סעיף 4. קבוצה שמחליפה כל עונה תישעה שחקנים, מה זה בשבילה להשתדרג להחלפת 15 שחקנים. משימה לא כל-כך מסובכת.
היתי גם מציע להביא את שאול איזנברג למועדון ואז הקבוצה תקבל צלחת ללא קשר לביצועים או המיקום.

Gil - Zimbabwe 1 בדצמבר 2015

מה עשו לך תושבי פיג'י?

ישי 1 בדצמבר 2015

כיוון שסביר שדרושאפקה תפסיד לצסקא ומלאגה, מכבי לא צריכה לנצח את כל שלושת המשחקים וגם שהניצחון מל דרושאפקה יהיה בהפרש הנכון. היא צריכה או לנצח את שלושתם או לנצח את דרושאפקה בהפרש מספיק ועוד ניצחון אחד.
אני לא חושב שזה סיכוי תיאורטי. הוא אומנם קטן יחסית (נגיד 1:6) אבל קיים.

גיא 1 בדצמבר 2015

עדיף שזה לא יקרה כדי ש:
א. אף אחד לא ישלה את עצמו שיש כאן קבוצה.
ב. לא לחטוף בראש בטופ 16 (למרות שגם ביורוקאפ יחטפו…)

מתי 1 בדצמבר 2015

אפשרות 4 לא הגיונית. העונה האירופית של ראשון מוצלחת בהרבה משל מכבי, למה שהם ירצו להחליף קבוצות? ;)

צור שפי 1 בדצמבר 2015

הייאוש מוציא ממך את המיטב. לגבי דפ"א מס 1 – לא. לגבי דפ"א 4 – אפשר לחשוב על החלפה עם הפועל תל אביב כדורגל.

ישי 1 בדצמבר 2015

יש סיכוי שמכבי סל ירוויחו מזה משהו, אבל אני מתקשה להאמין שכבירי יצליח עם משהו, כך שאני לא רואה מה האינטרס האדום כאן.

גלעד 1 בדצמבר 2015

נפלא.
יש לי עצה אחת לאוהדים, בלי ציניות:
ללוות את הקבוצה במשך תקופת משבר ארוכה ורצינית שנה שנתיים או שלוש. זה יהפוך כל הישג אחר כך למתוק פי 100. אשכרה תדעו להעריך הצלחה. הניצחון לאחר מכן יהיה מתוק מעצם היותו ניצחון ולא דווקא כניצחון "אמרנו לכם" או ניצחון על התקשורת. בניצחון תהיה שמחה אמיתית ולא רק הקלה. פשוט ללוות קבוצה בעליות ומורדות כמו שאוהדים מלווים את הקבוצות שלהם.
תנסו, זה יכול להיות נחמד.

יואב 1 בדצמבר 2015

גלעד,
אתה צודק. וזה יקרה.

תומר 1 בדצמבר 2015

+1

MOBY 1 בדצמבר 2015

להחזיר את טורניר המכביות.
אז תל אביב תפגוש הרבה פעמים את הקבוצה שלי ופתאום כל השלשות יכנסו, החדירות יעבדו, ואפילו פארמר יהפוך לשחקן לגיטימי (שלפעמים עושה גם הגנה).
קדימה, חיפה-תל אביב כל שני וחמישי…
זכרונות הגביע מ-85 רדפו אחרי כמעט 27 שנים (טולברט עורר אותם ביתר שאת) החגיגות ברוממה השכיחו, ואז מגיע המשחק מלפני שבוע, סיוט.

קורא בין השורות 1 בדצמבר 2015

מכבי לא חושבת שהיא צריכה להציל את עצמה וזאת הבעייה
מתחילת העונה מנסים לתפור כל מיני טלאים :
אין סנטר?! נחתים שחקן שנראה כמו סנטר
אדלשטיין לא רוצה לבוא?! נחתים זר עד שהוא יהיה מוכן להגיע ( אבל הי הוא באמת סנטר)

במצב חצי תקין (אי אפשר לקרוא לעונה כזו מצב תקין גם אם המערכת היתה מתפקדת) עוד אפשר היה להציב מטרות לעונה הקרובה ולקראת העונה הבאה

אפשר להחליף קבוצה/בית עם הפועל אילת שם לא צריך להמתין לקיץ כדי ללכת לים

יניב פרנקו 1 בדצמבר 2015

עונה לא מוצלחת. זה הכל.

ישי 1 בדצמבר 2015

עונה לא מוצלחת!!!!!! זה הכול?!?!?!
התרגלנו שעונה לא מוצלחת זה לקבל סוויפ בהצלבה, תבוסה ב-20 להפועל או ב-30 לירושלים, אולי אולי אפילו לא להגיע להצלבה. אני חושב שצריך להבין שקשה לנו עם זה שלא כל משחק נראה כמו זה נגד חיפה.

איציק 1 בדצמבר 2015

אתה בטעות מודד עם סרגל אדום. בסרגל צהוב זו עונה אסון ;)

פורד פרפקט 1 בדצמבר 2015

תתקשר לגודס, יש לו רשימה של שחקנים פוטנציאליים

המאמן 2 בדצמבר 2015

האמת, שמח בשביל גיא.

איציק 2 בדצמבר 2015

מי שראה את הראיון עם גיא בחמישיות מבין איזה זובור הוא עבר. פשוט גועל נפש.
אופן הפעולה של מכבי מסבירה למה היא נמצאת במקום בו היא נמצאת. עם אופן פעולה כזה אין לה תקומה.

רפאל 3 בדצמבר 2015

הנה רעיון-
בואו ניתן עונה מזעזעת ובמקביל נחתום עסקה עם היורוליג לשנים הקרובות בו אנו משוריינים בליגה אקסקלוסיבית של לפחות 30 משחקים בעונה
ובינתיים נמשיך להשתכשך בליגה ולעשות טובה שאנו בכלל מתייחסים לקבוצות העלובות האחרות שקיימות בישראל.
אם מישהו ינצח אותנו במקרה, נגיד שאפו ושזה לא באמת מעניין אותנו.
אם לוקחים- נעשה איזה ארוחה במסעדה ונזרוק עוד גביע לאוסף בעוד אנו מקטרים איך זה לא ספורטיבי להכריע במשחק אחד ( נכון )
ואיזה מזל יש לישראל שעם כל העיסוקים שלנו ביבשת, יש לנו זמן לכמה הופעות על הצד לקהל המקומי.

זה מה שכיף בלהיות אוהד מכבי-
אפשר לחיות ביקום מקביל. איכשהו כל עונה גרועה וכביכול כשלון רק מובילים להתחזקות ודומיננטיות נוספת
ומבינים איך שזה לא באמת משנה כי המעמד של הקבוצה לעומת האחרות הוא במרחק של גלקסיות ומיליארדי שנות אור.

Comments closed