נתראה בשנה הבאה

מכבי שייכת לתחתית הצ'מפיונס, אבל עדיין שייכת

UEFA

שלושה ימים וחצי עברו מאז המשחק האחרון של מכבי ת"א בצ'מפיונס ליג, קצת יותר מזה מאז שסיכומי הקמפיין החלו באופן רשמי, ביום רביעי בבוקר. המוני מילים נשפכו על ההופעה הראשונה של מכבי ת"א החדשה בליגת האלופות, כשבמרכז העניינים עמד הקונטקסט ההיסטורי והניסיונות של כלי התקשורת לדרג את הקמפיין הזה ביחס לקמפיינים קודמים של קבוצות ישראליות.

אם אתם צהובים בעלי עור דק, או סתם כאלה שממש אכפת להם מה שכולם מסביב חושבים על הקבוצה שלהם, בהחלט ייתכן שנפגעתם, נעלבתם, התרגזתם או התרעמתם מהדברים שנכתבו ו\או נאמרו. בסך הכל הופיעו דברים שלא היו כל כך נעימים, חלקם מבוססי דעות וחלקם מבוססי עובדות.

בואו נשים את הקלפים על השולחן. אם זה לא היה הקמפיין הגרוע בכל הזמנים של קבוצה ישראלית בליגת האלופות, אז זה לא רחוק מכך. השאלה היא האם יחס שערים של מינוס 15 (1-16) עדיף על הסמליות של קמפיין אפס-אפס (אל תענו כי אני לא באמת שואל, העניין כבר יצא מכל החורים וזה לא באמת משנה תודה). אורן יוסיפוביץ' מ"וואלה! ספורט" עשה עבודה טובה בלסכם עד כמה באמת הקמפיין הזה היה גרוע, ממליץ לכם להקליק על הלינק ולהתרשם (אנחנו גם נחזור לנתון אחד משם בהמשך).

באופן אישי, שום דבר ממה שנאמר או נכתב לא ממש הצליח להרגיז אותי, כשכתבתי בהרחבה גם על סוגיית השער הראשון (והיחיד) בקמפיין. אולי לפני שנה או שנתיים זה היה שונה, אבל אני חושב שהתבגרתי. כשאתה לוקח את הספורט שלך כל כך ברצינות, אתה חייב לנסות ולהתרכז בקבוצה שלך ולסנן את הדברים שמסביב, לפעמים זה מצליח יותר, לפעמים פחות.

קמפיין מביך? נו טוב, שאנשים יאמרו שזה היה מביך. מביך מביך מביך. המילה הפופולארית ביותר בשבועות האחרונים בכדורגל הישראלי. אתם זוכרים את הפעם ההיא שהמורה קראה לכם ללוח לפתור תרגיל ואתם עמדתם שם לפני כל הכיתה בלי שום מושג מה לעשות? זה מביך. מכירים את זה שהילד עושה לכם סצנות במקום ציבורי? זה מביך. יצא לכם לנסות ולהרשים איזו בחור\ה וזה התפוצץ לכם בפרצוף? כן, זה מביך.

כדורגל? ברמה הגבוהה ביותר? לא יודע, ששת המשחקים הללו לא הצליחו להביך אותי. ישנם המון אנשים שחושבים שאנחנו האוהדים הצהובים היינו צריכים להיות מובכים מההופעה של מכבי ת"א בצ'מפיונס, שיחשבו. זה יעבור להם במוקדם או במאוחר, אולי כשמכבי תניף עוד צלחת במאי הקרוב. אולי לא.

אבל, גם אני אנושי (נשבע!). ולמרות שאני משתדל להימנע מכך, כן היה דבר אחד שעדיין מצליח להתסיס אותי בכל הנושא של מכבי ת"א בצ'מפיונס ליג, גם אחרי שהכל נגמר. זה לא משהו חדש, ולא נאמר רק מיום רביעי האחרון, זה משהו שחוזר על עצמו מתחילת הקמפיין של הקבוצה. אני מדבר על הרושם שאנשים קיבלו על הדרך שבה מכבי ת"א עלתה לשלב הבתים, מול פלזן ובעיקר מול באזל.

משום מה, ישנם אנשים שעדיין חושבים ומדברים על העלייה של מכבי ת"א מול באזל במונחים של "נס" או "מזל גדול". וחשוב לי לציין ולהדגיש שלא מדובר רק בהייטרס ("שונאים"), אלא בכל סוגי המתעניינים בכדורגל, שונאים, אדישים וגם אוהדים של הקבוצה.

*

אני מודה, אני צריך לומר לעצמי לנשום עמוק כשאני נתקל בדברים מן הסוג הזה. פנימה. החוצה. פנימה. החוצה. שהרי מבחינתי, לומר שהעלייה של מכבי ת"א לשלב הבתים הייתה סוג של נס היא לעוות את המציאות ולהכתים ולהמעיט בערך של עבודה ספורטיבית נהדרת שראינו ממכבי ת"א ב-180 הדקות האחרונות של מוקדמות ליגת האלופות.

ראשית, אכתוב שלאף אחד אין ספק שבאזל עדיפה על מכבי ת"א. זה היה נכון לפני המשחקים וגם אחריהם. העניין הוא שהיתרון הזה לא בא לידי ביטוי בצורה מוחצת מספיק במקום הכי חשוב, הדשא. ואני שם דגש על המילה מספיק. הנה זה שוב בצורה מודגשת: מספיק. הבנתם? באזל הייתה טובה יותר גם על הדשא, אבל להתייחס להעפלה של מכבי כמזל או נס זה זלזול והתעלמות ממה שהתרחש בשני המשחקים.

העובדה החשובה ביותר בהקשר שלנו היא שלמרות שהייתה עדיפה, באזל לא הצליחה לנצח את מכבי ת"א. משחק כדורגל נמשך 90 דקות, והיו שניים כאלה, וזה עדיין לא קרה. אי אפשר אפילו להשתמש בטיעון הפופולרי של "ב-9 מתוך 10 משחקים באזל מנצחת את זה" כי זה הוכח כלא נכון.

הייתי רוצה להתעכב על נתון אחר שיוסיפוביץ' משתמש בו כדי לנתח את עליבות הקמפיין של מכבי בשלב הבתים, מספר הדקות שמכבי הייתה בהן בפיגור. במקום לסכם לכם את הנאמר, הנה הציטוט מהסטטוס, תקראו:

oy-mac

כפי שמצוין בסטטוס, זה אכן נתון מדהים ומעיד בעיקר על הנחיתות של מכבי ת"א ברמה הזאת. וברשותכם, אנחנו ניקח את הנתון הזה של דקות בפיגור ונבדוק אותו בשני המשחקים של מכבי ת"א מול באזל. שכן בואו ונראה עד כמה מכבי ת"א הייתה נחותה מיריבתה.

ובכן, מכבי ת"א הייתה בפיגור מול באזל במשך 21 דקות מתוך כ-186, 8 דקות במשחק הראשון ו-13 דקות במשחק השני (6 דקות פיגור היו חלק מתוספת הזמן של המשחק הראשון כשזהבי כבש בדקה ה-96 בבאזל. אם סופרים 21 דקות ולא 15, יש לספור 186 ולא 180). מול ה-79% זמן פיגור בצ'מפיונס, מול באזל המספר עמד על 11% בלבד.

כלומר, במשך כ-85% מההתמודדות (מכבי גם הייתה ביתרון לזמן קצר), מכבי ובאזל היו בשוויון. תסתכלו על המספר הזה שוב,  85%. אין ספק שבאזל בעטו יותר לשער ולמסגרת, וגם החזיקה יותר בכדור, אבל היא לא תרגמה את זה ליתרון בכדורגל, ולא רק בגללה. חלק מהאנשים יטענו שזה היה מזל של מכבי שכדורים לא נכנסו, בעוד שחלק אחר, ואני בינם, לא. בנוסף לכך, עם כל הבעיטות של השווייצרים לשער, לא ממש זכור לי איזה שהוא משחק הרואי של חואן פבלו.

אין שום ספק, באזל קבוצה טוב ממכבי, אבל העובדה הזו לא באה לידי ביטוי בשני המשחקים הללו, ולא בגלל "חוסר מזל". זה קרה בגלל שיוקאנוביץ' העמיד את מכבי ת"א בצורה מעוררת השראה בשני המשחקים הללו, בצורה שמנעה מבאזל לנצל את היתרונות הברורים שלה. זה לא נס גבירותיי ורבותיי, זה שח-מט, זהו ניצחון ספורטיבי מוצדק של מועדון שלם שעבד נכון ועלה שלב באופן מוצדק.

*

אחד הדברים ששמתי לב שמרגיזים דווקא את הצד השני הוא המענה של "שכר לימוד", על הטיותיו השונות. תגידו לכל אלה שמבקרים את הקמפיין ש"בפעם הבאה יהיה יותר טוב" והם מיד יענו ב"מי אמר", או המענה האף יותר פופולארי, "מי אמר שבכלל תהיה פעם הבאה".

גיל שלי עבר על זה השבוע, ואציין זאת שוב, תחת גולדהאר את קרויף הקבוצה נמצאת בעלייה מתמדת (למעט קיץ אחד שהתנהל בחסות מלחמה). אני מאמין שזה ימשיך, אנחנו שייכים לתחתית הצ'מפיונס, אבל שייכים. הקמפיין הזו מהווה מבחינת האומה הצהובה מקפצה לפעם הבאה שנהיה כאן. לא, זה לא תירוץ לקמפיין הנוכחי, רק נקודת מוצא נחמדה בשבילנו.

ואולי זו הסיבה שלאנשים נוח לתייג את העלייה של מכבי ת"א לצ'מפיונס ליג כמזל גם עכשיו. זה מחזק את הטענה שמכבי לא באמת שייכת לרמה הזו. שכן, אם זה לא היה מזל, אוהדי כדורגל שמנגד היו נאלצים להודות שמדובר במשימה ברת ביצוע בתדירות גבוהה בהרבה ממה שנוח להם לחשוב עליה (לגבי אוהדי מכבי שטוענים כך, ובכן, תמיד יש את הזרם הפסימי הזה שמגיע לכל משחק בתחושה ש"מפסידים היום").

המועדון שעבד נכון והעפיל לשלב הבתים בזכות, לא עבד מספיק טוב בשביל השלב שהגיע אחר כך, ולכן הקבוצה נראתה כפי שנראתה. אבל אנחנו נשפר את הרושם שנותר באירופה ממכבי ת"א, אם לא בשנה הבאה כשנשחק בשלב הבתים של הליגה האירופאית, אז בשנה שלאחר מכן. אפשר רק לדמיין ולנחש מה תהיה מילת המפתח של הקמפיין הבא.

הווריורס הפסידו
7 נקודות על מכבי ת״א והקמפיין האירופי שלה

61 Comments

יואב דובינסקי 13 בדצמבר 2015

אני לא חושב שמכבי שייכת לרמה הזאת. אני חושב שפעם ב4-5 שנים אפשר להבליח שלב בתים, אבל שהרמה הריאלית של מכבי זה שלב בתים של ליגה אירופית. וגם זה נחמד. עברנו שתי קבוצות יותר טובות מאיתנו. לא אומר שזה היה נס, אבל בדרך כלל זה לא יקרה.

כמו כן, האכזבות שלי הן מההופעות מול דינמו קייב שבשני המשחקים לא נהנתה מקהל תומך. אני גם מאוכזב מכמות הגולים הקלים שקיבלנו. חלקם גולים של ליגה חובבנית או של MLS. וכמובן מאכזב אותי שמיכה לא קיבל יותר קרדיט לצד זהבי. אבל כל האכזבה שלי היא תחת מעטפת של שיח על קמפיין אירופאי טוב מאוד.

טל בן יהודה 13 בדצמבר 2015

מתי אתה ישן?

רועי 13 בדצמבר 2015

אותם האנשים שאומרים שזה נס, הם אלה שמיהרו להכתיר את הקמפיין האירופאי של מכבי ככישלון אחרי ההפסד למלטזים ושוב פעם לאחר הפסד הבית לפלזן.

גלזר 13 בדצמבר 2015

נראה לי שהויכוח הזה כבר יצא מהחורים לתומכים בכך שמדובר ב/הצלחה/ כישלון/ שכר לימוד/ מביך/ תהליך/ רק הכסף / שחר לא עשה כלום/ שחר עושה משהו/עוד זרים/ לא פגעו ב5 ורוצים עוד זרים?. ואם שכחתי איזה נישה או זוית שהוזכרה 1000 פעמים אבל כבר נשכחה מליבי אני מתנצל.
ורק עם דבר אחד קצת הזדהתי מתוך שלא מצאתי יותר מדי חדש- רופא העור הראשון בישראל שיפתח טיפול לעור דק יהיה מגה מיליונר.

יעקב נקש 13 בדצמבר 2015

אתה מפנטז, שזה בסדר כי אתה אוהד כדורגל ועל זה קם ונופל כל העניין בעצם…
מכבי עלתה די במזל נכון, אומנם גם עם הרבה נחישות והתעלות של זהבי, אבל זה גם כל הסיפור ולא מעבר, רגע שיא של שחקן שבשיאו הוא חזק על באזל, לא מעבר…
אתם לא תחוו המשכיות מסיבה פשוטה.. בשביל להיות באמת שייך לתחתית הצ׳מפיונס, צריך עוד ארבעה-חמישה זהבי… עכשיו ברור לנו שישראלים כאלו אין והזרים האלה, בטח בגיל נורמלי, קודם כל לא רוצים לבוא לליגה שלנו ובכלל עולים סכומים שגם מיץ׳ לא ישקיע פה…
שורה תחתונה, אתם לא שייכים וגם לא תשתייכו… לא כי אתם לא טובים מספיק, כי הכדורגל הישראלי לא טוב מספיק וכמה שתצעקו קרויף ומיץ׳ ומרטין ועוד שמות אנגלוסקסיים/בינלאומיים לוהטים, בהרכב שלכם עדיין משחקים בן חיים, ורמוט ובן הרוש…

רפאל 13 בדצמבר 2015

אוקי,
הכדורגל הישראלי לא מספיק טוב. סבבה.
מה אתה מציע ע"מ לשפר אותו?

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

חס וחלילה רפאל!
אם הוא אשכרה יצטרך להציג פתרון הוא יראה שהוא חלק מהתרבות שלנו ולא איזה מסתכל מהצד כמו שהוא מבלי לדעת מנסה להציג את עצמו.

ניתאי 13 בדצמבר 2015

זה גורדי קרויף שמשתמש בניק של יעקב נקש שהוא "צריך" להציג פתרון?

סמובר 14 בדצמבר 2015

הוא לא "צריך" כי הוא ג'ורדי קרוייף ועובד במכבי, הוא "צריך" אם יבחר להיענות לאתגר שרפאל העמיד מולו, להציע פתרון (והוא יכול גם לבחור שלא להיענות לאתגר ואז אין צורך).

קצת הבנת הנקרא.

תומאס נוימן 13 בדצמבר 2015

צריך לבחון את ה"נס" בצורה יבשה:

במשחק מול באזל בבלומפילד, באזל לא הגיעו לשום מצב ממשי. והבקיעו מבעיטה חופשית.
במשחק בשוויץ, חוץ מהצמד שהבקיעו, היו להם שתיים-שלוש החמצות ממצבים לגול – לא יותר.

עכשיו נסתכל על השערים שהבקיעה מכבי (זהבי): השער בבלומפילד לא היה "פוקס" או "אחד למיליון", פשוט ביצוע מלוטש לאחר מסירה יפה שחתכה את כל ההגנה.
כנ"ל השער הראשון בבאזל – תרגיל מבעיטה חופשית, זהבי רץ מסביב ל"חסימה" של טיבי, ושם את הכדור בשער בנגיעה אחת (ראינו אותו מבקיע כך גם בישראל, מספר פעמים, במדי מכבי והפועל ת"א).

השוויון 2:2 בדקה ה-96 כן היה יוצא דופן, זהבי לא מוציא נגיחה שכזו 9 מתוך 10 פעמים. ההתקפה כולה היתה מדהימה, מבחינת צירוף המסירות, זה כדורגל יעיל נטו, אבל הסיומת בהחלט היתה סוג של "רוח האלוהים" או מרכיב ה"ווינריות" של זהבי, תקראו לזה מה שתרצו.

לסיכום – לא "נס" ולא נעליים.

כפי שקורה הרבה פעמים – שלב KNOCKOUT שבו הקבוצה הנחותה עוברת, פשוט כי שיחקה נכון טקטית, והקבוצה השניה לא התעלתה לרמה הרגילה שלה.

סחבק 13 בדצמבר 2015

נס נס.

בתחילת המשחק הראשון הCF של באזל מחמיץ מחצי מטר ובמקום לכבוש פוצע את עצמו ויוצא מהמשחק (וגם נשאר לא כשיר עד למשחק הגומלין).

אם הוא שם את זה בפנים (ולא נפצע בשלומיאליות) אתם בחוץ.

נס נס.

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

סחבק- אז להתחיל למנות את ההחמצות של מכבי ולקבוע שזה מזל של השוויצרים.

ניתאי 13 בדצמבר 2015

יאללה תתחיל. בהתחשב בזה שהיו 3 בעיטות למסגרת…
כל מי שחושב שלא היה מזל במשחקים האלו משלה את עצמו. לא בקטע רע בהכרח, פשוט כי מזל זה חלק בילט אין בכדורגל. תהליך, עבודה קשה, בנייה נכונה – הכל סבבה. בסוף לפעמים גם מזל מכריע. נכון שככל שאתה טוב יותר תצטרך פחות ממנו (איך אמר זהבי: ככל שאני עובד קשה יותר יש לי יותר מזל), למכבי תל אביב היה הרבה מזל. היא עבדה מספיק קשה כדי שהמזל הזה יספיק לה. הייתה פחות טובה גם זה לא היה עוזר נראה.

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

ניתאי, אני בכיף יכול להתחיל בהתחשב בכך שגם לשוויצרים לא היו יותר מ-3 החמצות ענק.
אבל אני אסכם בכך שאם חלוץ כל כך מיומן, מאומן ויקר לא מצליח לשים גול מול שער ריק, זה אבסורד מוחלט שמכבי תצטרך "להתנצל" על מזל, זה לתת פרס לבאזל על מחדל שלהם.

נ.ב- זה בדיוק מה שעושה את ההבדל בכדורגל, היכולת להציג יכולת גבוהה לאורך רצף של אירועים, וכן להחמיץ מול שער ריק זה חלק מאותו רצף אירועים. כי אם אינייסטה לא שם את הגול המטורף שלו אז מול צ'לסי ההיסטוריה הייתה משתנה.
כי אם בניון לא כובש מול קסיאס הגומלין היה שונה לחלוטין.
אני טוען שההחמצה הזו מול שער ריק היא היא מה שעושה כדורגל ספורט כל כך לא צפוי לפעמים!

no propaganda 13 בדצמבר 2015

מסכים עם הרבה מהכתוב, כולל זה שהנצחונות לא היו נס.
הנתון של יוסיפוביץ נראה לי מאוד מעניין, צריך לבדוק אותו במקרים נוספים.

מה שאני לא מסכים איתו זה שמכבי שייכת לתחתית של הצ'מפיונס. אולי זה יקרה בעתיד אם מכבי תמשיך בדרך שלה אבל כרגע מכבי ממש לא שם. באטה בוריסוב שם, דינמו זאגרב שם , מאלמו איפשהו על הגבול, לא יודע מה יהיה עם אסטאנה בשנה הבאה אבל מה שהם הראו השנה גם שם אותם שם, מכבי עדיין לא. כדי להיות ברמה של צ'מפיונס מכבי תצטרך להשתפר.

גורביץ' 13 בדצמבר 2015

העלייה של מכבי תל אביב לאלופות השנה היא לדעתי הכי מרשימה מבחינת יכולת של קבוצה ישראלית אי פעם למפעל (מבחינה מנטלית אני עדיין חושב שהעלייה הראשונה של חיפה יותר מרשימה, אחרי כמעט עשור של כלשונות של כל הישראליות) –
בגלל זה, הייתה ציפיה לכדורגל של לפחות רמה של מה שכתבת בפוסט – קבוצת תחתית באלופות שיכולה להתפוצץ לפרקים קצרים,
בפועל – הגנתית, הקבוצות ששיחקו נגד מכבי הבקיעו את הגול שלהם בדיוק אבל בדיוק מתי שהם היו צריכים, ואפילו בלי מאמץ, התקפית, לעומת זאת היה אפשר לספור על כף יד אחת את המהלכי כדורגל של מכבי בקמפיין.
במקום לז*ן את השכל על תהליך (לא אתה בהכרח טל, אבל זאת המגמה של תומכי מכבי בתקשורת), עדיף פשוט להישאר בשקט, להודות בתבוסה ולא לתרץ באלפי תירוצים של למידה, הקבוצות האחרות תחרותיות מדי, הבמה עקומה וכו' את היכולת הסופר חלשה, במיוחד אחרי היכולת הגבוהה במשחקים המוקדמים. אני גם משער שאם באזל היו עולים הם היו עושים קצת יותר ממכבי כיאה לקבוצת תחתית באלופות.
מה שאני אומר – דווקא בגלל העלייה המאד מרשימה לאלופות, הקמפיין של מכבי באלופות הוא כישלון חרוץ

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

גורביץ', אתה מגיב רציני ואני מאמין שראית חלקים רחבים מהמשחקים בין באזל למכבי העונה. אני גם בטוח שראית את מכבי בצ'מפיונס.
האם אתה יכול להשוות בכלל את הטכניקה ומהירות המשחק של באזל לזו של פורטו (הכי גרועה מבין שלושת הראשונות של הבית) ?
עם כמה שעשו את באזל מדהימה, לשקחנים שלהם אין את הטאצ', לא את הראיית משחק ולא את היכולת להתמיד בקצב ובמסירות מפתח מדוייקות ליותר מכמה התקפות ספורות כמו של קבוצות הבית של מכבי. אין מה להשוות, נקודה. וזו לא הבאזל החזקה שעשתה קמפיין יפה בזמן שאוסקר וסוזה אמנו במכבי.
וההוכחה הכי טובה: מבחן התוצאה! אם באמת באזל הייתה ברמה הזו אז מכבי או שהייתה מודחת מולה, כי אין ספק שיוקאנוביץ' נתן את כל כולו (זוכר את הכתבה שהראו אותו יושב ומתדיין על המשחק עם הצוות המקצועי בנתב"ג?) ובשביל שחקני מכבי זה המקסימום שהם יגיעו אליו בקריירה הישראלית שלהם.

איציק 13 בדצמבר 2015

אם לסכם את כל הקמפיין האירופי של מכבי תל-אביב (בלי היורוליג בנתיים ;) ) אז זה היה אחד הכישלונות היותר מוצלחים של קבוצה ישראלית.

-גיסנו- 13 בדצמבר 2015

בעיקר יש לי רושם, שרוב מי שאינו אוהד מכבי ת"א פשוט לא מבין איך אנחנו מעיזים לצאת מהבית אחרי שהבכנו כך את הכדורגל הישראלי, שכידוע יצא לו שם למרחקים בשל איכותו הבין-גלקטית.
ולכן הם מנסים עוד ועוד להוריד אותנו למטה.
את כל מה שאני כותב כאן בהמשך, כבר כתבתי גם בתגובות לפוסטים אחרים.

כי אני לא ראיתי את המילה "הצלחה" בהקשר של הקמפיין הזה (רק בהקשר של עצם ההעפלה). להיפך, הרוב הגדול (לפחות גם באכסניה זו) של אוהדי מכבי מסכים שהקמפיין הזה היה קטסטרופה. אנחנו פשוט מבינים שזו כרגע הרמה שלנו. הרי הרוב הגדול של נבחרת ישראל, מיטב כדורגלנינו, משחקים במכבי. ואם גם הנבחרת חוטפת ונראית אפילו גרוע יותר ממכבי – אז מה זה אומר עלינו? זה אומר שבניגוד למכבי של 2004 או הפועל של 2011, מכבי הנוכחית לא הצליחה לחבר התעלות כדי להשיג נקודות. את ההתעלויות הללו "בזבזנו" על באזל ופלזן.
והיות ואנח רואים את מכבי בקו עליה די עקבי, היות וראינו כבר מהפך אחד בקו המחשבה והתכנון של ההנהלה שהפך את המועדון מקצה לקצה ושם אותו שוב בטופ של הכדורגל הישראלי – אז אנחנו מאמינים שמהקמפיין הקטסטרופלי הזה אפשר רק לצמוח, ושיש את האנשים הנכונים שידעו להסיק את (רוב) המסקנות הנכונות. גם אם עושים טעויות בדרך.
וחוצמזה, אני די בטוח שכבר עכשיו אחרי הגרלת היורו, הקמפיין של מכבי לא מעניין אף אחד מחוץ לישראל. רוב הסיכויים שחובב הכדורגל הממוצע ברחוב, מחוץ לישראל, ידע לספר על ה 8-0 שמאלמו חטפה מריאל הרבה לפני שידע לספר איפה בדיוק הקמפיין של מכבי מתברג ברשימת הקמפיינים הגרועים בכל הזמנים.
כי כמה אנשים היללו את דינמו זאגרב על תצוגות יפות השנה? לא מעט. כמה מהם רצו להזכיר בכל פעם את זה שזאגרב סיימה עם המאזן הגרוע ביותר אי פעם ב 2011, ושנה לאחר מכן ניצלה ממאזן של 0 נק' ומאזן שערים של 14-0 עם פנדל בדקה ה 93 של המשחק האחרון בבתים.

רפאל 13 בדצמבר 2015

הריאליסט האחרון?
תכל'ס, אני מבין את מי שמקנא.
כבר השנה הרביעית שמחכים שמכבי תמעד. שנה שעברה הצליחו להשתיק את המקטרגים עם אותו 'טרבל' ( צרות ? ).
שבוע הבא יהיה הר געש אם 'חלילה' מכבי תאבד נקודות לב"ש ( אפילו תיקו ).

לדעתי, הרבה מרגשות האנטי נובעים מכך שזה מתסכל לא להיות במירוץ אליפות וכל הזמן להיות תלוי במעידות
או סוג של קריסה פנימית ביריבתך. ברגע שאינך פותח את העונה חזק דיו, סיפור האליפות למעשה נגמר ולאוהדים כנראה אין דרך טובה יותר
לנתב את התסכול וחוסר האונים.
זה אולי לא כל התמונה, ברור. אבל הרבה מכך.

-גיסנו- 13 בדצמבר 2015

זה לא קשור לתחרותיות, זה בגלל שכולנו כאוהדי קבוצות מסגלים לנו מניירות של ילדים בני 3 :)

גדי 13 בדצמבר 2015

חטפתי 6 שנה שעברה בגמר ונכנסתי לבונקר לזמן בלתי מוגבל עד יעבור זעם. ידעתי שיכנסו בנו והאינטרסנטים יתעלו ויפזרו רעל ורפש.

לא חושב שביזיתם מישהו ומשהו. אנחנו וגם אתם באמת לא מעניינים באירופה. זה ברור שאין קבוצה ישראלית ששייכת לצמפיונס ליג. עצם העלייה איננה מיוחדת ואכן אף קבוצה ישראלית לא הצליחה לתקוע יתד בליגה הזו.

אם זה תהליך, שכר לימוד, עקומת למידה אף אחד לא יודע אלא אם המטרה הסופית היא עלייה לבתים. אם המטרה גדולה יותר אז חובת ההוכחה עליכם שההשגים שלכם אכן משתפרים.
בנתיים אין מספיק נתונים בכדי לאמת טענת התקדמות.

גיסנו 13 בדצמבר 2015

אני חושב שעצם ההעפלה מעידה על התקדמות. קטנה אמנם, אבל התקדמות. ואני תמיד אומר שאני מעדיף התקדמות בצעדים קטנים, גם אם מדי פעם נופלים חזק, כי לשינויים שנעשים בצעדים קטנים יש יותר סיכוי להחזיק מעמד לאורך זמן.
לא יודע מה בדיוק יהיה הצעד הבא, לא יודע מה ג'ורדי ומיטש מתכננים להמשך – אבל אני בטוח שהם לא מסתפקים במה שהם ראו, ונסיון העבר הלא רחוק מלמד אותנו שכאוהדי מכבי יש מקום לקצת אופטימיות להמשך הדרך. אני בטוח שבשנתיים הקרובות, אם לא כבר שנה הבאה, מכבי תעפיל שוב לשלב בתים של אחד המפעלים ואז נוכל לשפוט יותר טוב.

נולי 13 בדצמבר 2015

אני באמת הפסקתי לצאת מהבית מרוב בושה והכאה על חטא.
לכן, יצא לי אתמול לראות כמה דקות מהמשחק המופלא בין בני יהודה ומכבי חיפה ולשמוע את "הפרשן" א. נמני מתפעל מביצועי הלקוח שלו מר א. עטר ואחר כך שמעתי את המאמנים המהוללים נ. קלינגר וש. שרף ואז חשבתי לעצמי שאולי לא מכבי ואוהדיה הם אלה שצריכים להתבייש.

גיל שלי 13 בדצמבר 2015

+1

גיא זהר 13 בדצמבר 2015

העלייה המרשימה של מכבי אכן לא קשורה למזל, אבל גם לא למועדון בכלל ולג'ורדי בפרט שבא לא מוכן, אלא בראש ובראשונה ליוקנוביץ. מכבי לא שייכת כרגע לשלב הבתים, אבל באדיבות מסלול האלופות אין שום סיבה שלא תצליח לעבור בנוקאאוטים את רוב הקבוצות

רועי 13 בדצמבר 2015

מי אחראי להגעה של יוקנוביץ ?

גדי 13 בדצמבר 2015

הכסף של גולדהאר?

מאוריציו 13 בדצמבר 2015

וכמה הועיל הכסף של גולדהאר לפני קרויף?

גדי 13 בדצמבר 2015

אז למה יוקאנוביץ הגיע?

להיות חלק מתהליך ?
נראה עם ישאר עוד שנה

יואב 13 בדצמבר 2015

מה זה חשוב לכמה זמן יגיע?
חשוב שיורדי הביא אותו. תפקידו של יורדי זה לנתב את הכסף של מיטש.
ועוד משהו גדי,
אין לי בעיה עם החלפת מאמן כל שנה. יציבות אני רוצה מביין, יורדי ומיטש. מאמן? רק זר(רצוי גוי) עם שאיפות גדולות יותר מאשר הליגה האסייתית הזאת , שידליק את העסק מחדש בכל עונה. אין איזור נוחות לשחקנים הישראלים-שלמות.

גיא זהר 13 בדצמבר 2015

הרי ברור שהתכוונתי בגזרת השחקנים. קרויף קיבל את כל הקרדיט על יוקנוביץ', גרסיה וסוזה, ובצדק.

no propaganda 13 בדצמבר 2015

דרך אדה משהו שלא מדברים עליו הרבה זה הניקוד שמכבי קיבלה מההעפלה, מה שאמור לשפר את סיכוייה להגיע לליגת האלופות גם בעונה הבאה.

no propaganda 13 בדצמבר 2015

דרך אגב*

-גיסנו- 13 בדצמבר 2015

כי כשמכבי סיימה במקום השני בבית בליגה האירופית עם 11 נקודות, היא צברה הרבה יותר נקודות דירוג, וכשזה נוח אז זה הופך להיות רף המינימום.
האמת שמן הסתם מכבי צברה יותר ניקוד מהעונה שעברה, אבל אני לא יודע אם זה מספיק כדי לחלוף על מי מאלו שהיו מדורגות לפניה השנה.
(סתם כדי לסבר את האוזן – מכבי במקום ה 96 בדירוג כרגע, פלזן 41 ובאזל 17. מאריבור במקום ה 91 והייתה מדורגת אבל הודחה, ולא זוכר מי היו שאר המדורגות)

no propaganda 13 בדצמבר 2015

מכבי התקדמו 8 מקומות, נכון לכרגע. כפי שאמרת 91 הייתה מדורגת בסיבוב השלישי אז יש סיכוי שמכבי תהיה מדורגת שם בשנה הבאה. בכל מיקרה זו התוצאה השניה הכי גבוהה של מכבי מתוך 5 שנים אז זה משפר את המצב.

הדרך להופעות קבועות בליגת האלופות היא בדירוג הזה, זה קצת דפוק אבל זה המצב.

-גיסנו- 13 בדצמבר 2015

בהחלט, מצד שני העובדה שמלבד מכבי אף קבוצה ישראלית לא עברה שלב מוקדמות כבר שנתיים לא ממש עוזרת לדירוג הקבוע שמקבלים על שייכות לליגה.
למשל השנה, הדירוג של הליגה הספרדית (כלומר הניקוד שכל קבוצה מקבל על עצם היותה ספרדית) נמצא בין המקום ה 99 ל 100…

no propaganda 13 בדצמבר 2015

נכון אבל נראה לי שגם בשיא של הליגה בארץ האקסטרה על מדינה לא היה גדול כל כך. מצד שני גם מקום אחד יכול להיות משמעותי.

משיח 13 בדצמבר 2015

מכבי עשתה את המקסימום במהלך הקמפיין השחקנים נלחמו כל הזמן ורק מסיבה זו הביטויים מביך/השפלה וכול' אינם במקום

אני מאלו שמאמינים שכל עוד המכונה של מיץ' תמשיך לעבוד היכולת תעלה והתוצאות ישתפרו

גילוי נאות והסרת אחריות – הכותב אלרגי לצבע הצהוב ואינו מייחל להצלחת מכבי בשום מפעל ט.ל.ח

מאיר (חדש בשכונה) 13 בדצמבר 2015

מנשה? זה אתה?☺

צור שפי 13 בדצמבר 2015

אני מסכים לגמרי עם הפוסט ובכל זאת שאלה: הפערים בין באזל לשלוש הקבוצות שמכבי פגשה הם לא עצומים. איך אתה מסביר שמה שכל כך הצליח ב-180 דקות מול באזל (כלומר, ההכנה למשחקים והביצוע ששניהם אכן היו מעוררי השראה) כשל בצורה כל כך אבסולוטית מול כל השלוש?

-גיסנו- 13 בדצמבר 2015

אתה יוצא מנק' הנחה שההכנה הייתה זהה, ואני חושב שממש לא וזה בדיוק מקור ההבדל העצום.

צור שפי 13 בדצמבר 2015

שאלת ההמשך, אם כך, היא כמובן – למה? מה מנע הכנה טובה לשלב הבתים?

גיסנו 13 בדצמבר 2015

האמת ש"סתם סטודנט" דווקא סיכם את דעתי לא רע בכלל.
מכבי לא הכינה את עצמה למשחקים הירואיים שהמטרה בהם היא רק להשיג תוצאה – כמו נגד באזל ופלזן – אלא ניסתה להתכונן כרגיל וניסתה ליצור את המשחק הרגיל שלה, רק שהיא לא הייתה מסוגלת. וכך הבדלי הרמות נחשפים במערומיהם, כשלא מנסים לחפות עליהם בעזרת טקטיקה כזו או אחרת.

מאיר (חדש בשכונה) 13 בדצמבר 2015

בדיוק כך, זו היתה הגישה, ובמודע.

סתם סטודנט 13 בדצמבר 2015

לדעתי הציבו ליוקאנוביץ' מטרה לעלות במוקדמות בכל מחיר (לא חובה לליגת האלופות אבל כן לנסות), ובשלב הבתים ביקשו כדורגל, ואם אפשר אז כמה שיותר דומה לאיך שישחקו בארץ. אני חושב שהשתמשו בקמפיין הזה כסוג של ניסוי ובדיקה ליכולת של מכבי לשחק כדורגל ברמות הגבוהות. פשוט העמידו את הקבוצה כמו שהיא, עם סגנון המשחק הקבוע כדי לקבל תמונת מצב אמיתית ומלמדת על הרמה של מכבי. לא היו בונקרים ולא העפות כדור מתוך הבנה שלבונקרים הרואיים תהיה פחות תועלת לימודית ומתוך כך גם מוחלטת בטווח הארוך גם אם כרגע זה יכאב, וזה כאב, מכבי לא הצליחה לשחק את הכדורגל שלה בשום שלב, אבל היא התעקשה על הכדורגל שלה. אני מאמין שנראה את התוצאות של הניסוי בחיזוק שיגיע ואני מאמין שזה יתבטא גם באימונים בבוגרים ובנוער, אולי גם נראה שינוי בסגנון המשחק כתוצאה מאותה הלמידה והבנה של חומר השחקנים, אני מאמין שמחפשים סגנון אחד שיתאים גם לזכייה באליפות בארץ וגם להופעות מכובדות באירופה ושאת השינויים נראה בהתאם לכך. התהליך שמכבי עברה עד עכשיו והעובדה ששמרו על הסגנון הזה עד הסוף ולא עברו לבונקרים עוזרים לי להאמין בתיאוריה הזאת שפיתחתי, אבל אני אופטימיסט מטבעי וכמובן שיכול להיות שמדובר בסך הכל בנאיביות ושהמועדון לא ילמד ולא יתקדם ושנאלץ להסתפק ב אליפויות בארץ ובהתנשאות על אוהדי חיפה והפועל.

no propaganda 13 בדצמבר 2015

לדעתי למכבי אין את הכלים לשחק בונקר

מאיר (חדש בשכונה) 13 בדצמבר 2015

גם נכון ואולי טוב שכך

אודי 13 בדצמבר 2015

כמו שהמילים מביך נראות לך מוגזמות, גם "מעוררת השראה" זה קצת לקחת התגוננות יעילה יותר מדי רחוק

סבתא יוכבד 13 בדצמבר 2015

בכמה מהזמן במהלך המפגש מול פלזן הייתה מכבי ת"א בפיגור?
ואיפה היא הייתה לולא גול, שכמו שאמרו כאן לפניי, אינו אלא הברקה רגעית ומאוד נדירה (תן לו לעשות את זה עוד 10,20, 30 פעמים ונראה…) – וגם היא בדקה ה96?
לזכותם ייאמר שהם דאגו לתוספת זמן ארוכה של 6 דקות בדרכם הם.

אם היה מדובר במלאכת מחשבת – לא היה נשאר כל כך הרבה מקום למזל.
אם לא תודה בזה אתה משקר לעצמך.

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

צודקת סבתא, אני מציע שמהיום אנחנו נפסיק לראות משחקים- כל קבוצה תתאמן, תקנה שחקנים ותבנה מערכים- לאחר מכן תוכנת מחשב תחשב את הסיכויים של קבוצות במשחק נתון וכך תקבע התוצאה.
וכך נמנע מהספורט המקצועני להחזיק בתכונות פושעות כמו להיות מותח, מעניין ודינמי רחמנא ליצלן בן פורת יוסף ….

ובמקום לטעון לדברים לא כשרים ב-6 דקות תוספת, אולי תחזרי למשחק ותראי מדוע הוספו 6 דקות? את יודעת, 6 חילופים, פציעות, בזבוזי זמן (של באזל אם כבר כי הם הובילו :) ) והופה אנחנו כבר באזור.

מאיר (חדש בשכונה) 13 בדצמבר 2015

טוב, נו באמת, אם כוונת הסבתא לטעון שתוספת של שש דקות בבאזל שירתה את מכבי, זה כבר לקחת את המציאות ולהפוך אותה. מי ששמח זה באזל כי היה למכבי שער חוץ והם רצו לפחות הפרש שני שערים, לכן מלכתחילה זה היטיב איתם, אלא מה, הם כל כך רצו עוד גול שהזניחו ההגנה וקיבלו מנגד, ומי "אשם" כמובן? ברור. אויבי האומה החדשים, מביכי האומה המכבים.

יניב 13 בדצמבר 2015

אני לא אוהד מכבי ויותר מזה אני מודה ששמחתי על התוצאות שמכבי עשתה בקמפיין הזה.לא יכולתי לסבול את כל הפסטיבל,את זה שאני צריך לראות דינמו קייב-מכבי בלי קהל בHD שאני משלם עליו לא מעט.לא יכולתי לסבול שכל פעם שמכבי שיחקה בייחוד בארץ לא הפסיקו עם הראיונות המטופשים שהגיעו אפילו עד האפסנאי של מכבי.
אחרי שאמרתי את כל זה אני באמת לא מבין את כל אלה שאומרים שזה כישלון.עצם ההגעה של מכבי לליגת האלופות היא הצלחה פשוט וקל.כל מה שמעבר הוא בונוס,אמנם נכון היא לא שיחקה טוב ואפילו שיחקה גרוע אבל היא שיחקה שם וזה מה שחשוב.כולם כבר שכחו את המכתב שפרימו כתב לקרויף על כישלונו המפואר באירופה אחרי המשחק הראשון בפלזן.לסיכום אני חושב שאין אוהד של כל קבוצה בליגה שלא חותם על הופעה כזאת בליגת האלופות כי מכבי בעצם שיחקה בליגת האלופות.יותר מזה אני באופן אישי מעדיף קמפיין כזה על למשל הקמפיין בליגה האירופאית לפני שנתיים שנחשב מאוד מוצלח

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

אתה הורג את השליח יניב :)
מכבי לא רצתה שיראיינו אותה ככה, ואם לשפוט לפי המדיניות של ג'ורדי- הוא גם לא מעוניין בכך ומכאן שהמועדון לא מעוניין בכך.
ולפני שתספיק להגיד "מסיבת עיתונאים" אני אגיד לך שמכבי מחוייבת למסיבות עיתונאים בגלל דרישות הספונסרים שלה.

גדי 13 בדצמבר 2015

עליתם בזכות וגם "ירדתם" ליגה בזכות.
זה לא מועדון סגור ובנתיים הוכחתם שאתם לא שייכים.

תקרא לי שונא או ממורמר אבל איזה נתון סותר אה הקביעות שלי?

שלו 13 בדצמבר 2015

יוקנביץ' סיכם זאת מצויין,
הוא צריך 5 זרים בהרכב, להביא זרים אחרי העליה זה בלתי אפשרי.
אבל עכשיו לקראת העונה הבאה זה הזמן הנכון.
ניתן להחליף 2-3 זרים עכשיו ועוד אחד בקיץ בכאלה שישדרגו את הקבוצה.
מביך זה כשקבוצה מוכרת משחק (בתור אחד שהיה ב 0 – 10) אין שום דבר מביך בלהפסיד כשאתה פחות טוב….

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

שלו אנשים פה חיים בסרט שאפשר להביא היום יעקובו איגיביני, רוסו ופרלייה באותה קדנציה.
הפיתרון יהיה לחכות כמה שנים שרמת הכישרון והמשמעת בנוער תעלה על הממוצע בליגה ובינתיים לעשות כמו מאיוקה וקונאטה ולמצוא אפריקאים צעירים וכשרוניים, להינות מהם עונה -2 ולמכור.
או לשפוך מלא כסף על חוזים מפוצצים עם שחקנים, וגם אז יגידו שמכבי קונה אליפויות……..

גיסנו 13 בדצמבר 2015

אני גם אוהב את הטענות לשכר של זהבי.
הרי אם למשל שחר או אלונה היו מביאים שחקן זר בעלות של זהבי שנותן את אותה התפוקה – כולם היו מהללים את הסקאוטינג המשובח ו"איך הביאו לפה שחקן כזה"

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

לחלוטין, פשוט אנשים לא אוהבים את זהבי ושוכחים שהפועל העדיפו את אלמוג כהן על פניו.

עופר כהן 13 בדצמבר 2015

1) על הביזוי:
מכבי בזתה את הכדורגל הישראלי כמו שהומלס שמתשתכר בפרהסייה מבזה את ההומלסים.
אם חיפה, ב"ש, ק"ש ובית"ר היו מאריות אירופה, מכבי בקמפיין כזה הייתה מבזה את הכדורגל. זה לא המצב, נקסט!

2) לגבי אותם אלו שאומרים שההחמצות של באזל בסנט ג'ייקוב זה נס עבור מכבי. אני אעלה הצעה שכתבתי בעבר ונועדה למנוע בכי ונהי מיותרים:
על כל 4 החמצות איומות ניתן לקבוצה גול בגלל שלהחמיץ מלא זה נס של היריבה. קבוצה שהחזיקה יותר בכדור תקבל חצי נקודה בלי קשר לתוצאת המשחק כי מי שלמה שרף קבע שמי שמחזיק בכדור יותר יותר טוב. קבוצה שהחמיצה פנדל תקבל חצי גול כי לעצור פנדל זה נס. מי שיש לו שחקן אחד שהוא פי 1000 יותר טוב מהאחרים צריכה להתנצל כי זה לא בסדר, אם לא תתנצל תופחת לה נקודה.

3) דווקא הוידיאו על החלוץ הניגרי ממש לא מרשים: אין עליו הגנה וזו שיש לא אגרסיבית, אולי הוא טוב אבל הוידיאו הזה עושה לו רע לפי דעתי.
מאמין שיש מישהו שצופה יותר באדיקות.

דביר 14 בדצמבר 2015

הכי מתסכל זה שאנשים שוכחים מה היה בתחילת העונה כאן בליגה שלנו, מה שרבים קוראים לה ליגת בפח או הביצה המקומית…
מכבי חיפה מרשה לעצמה לצחוק על מכבי על זה שבמשך שלושה וחצי משחקים בליגת האלופות מכבי לא כבשה אף שער, ובמשך שישה משחקים מכבי לא כבשה אף שער שדה…
רק להזכיר שמכבי חיפה לא כבשה בליגת העל, ליגת הפח או כל כינוי אחר במשך חמישה מחזורים. לא כבשה בכלל. אפילו לא פנדל. לא מול צלסי, קייב ופורטו, אלא מול סכנין ובני יהודה!!! איך הם מעזים בכלל לצחוק על מכבי??

Comments closed