יורוקאפ היר ווי קאם!

מברך את היורוקאפ כמו שאני מברך כאב גרון

ecmac

אני לא הולך לדבר אתכם על ניצחון. אני הולך לדבר על הפסד. כי אנחנו מפסידים היום… או לא מנצחים ב-11 הפרש, זה משהו שכל אחד ואחד מכם… אתם תצטרכו לחיות עם זה.

זה מה שיש לי לומר. זה מה שז׳אן טבק צריך להעביר לשחקנים הערב לפני שהם עולים לפרקט. המילים החזקות האלה, נאמרו בידי המאמן של הינקיז בשנת 1976, לפני משחק המכריע על תואר האליפות מול הדובים, אותם אימן וולטר מת׳או. הינקיז ניצחו. ואם אתם לא יודעים על מה אני מדבר, אתם כנראה לא ראיתם את הסרט Bad News Bears, וחבל (רוצו לראות!).

האמת שאין לי מושג מה מאמנים אומרים במצב כמו זה שמכבי נמצאת בו הערב. אני לא יודע אם הקלישאה ההיא של ״השחקנים יודעים מה על הפרק ולא צריך להגיד להם דבר״ נכונה, אני לא יודע אם זו סיטואציה שבה הדון צריך לשאת כמה מילים, אני לא יודע איזה מן דובר הוא טבק. אולי צריך בכלל להביא איזה מומחה לכלכלה שיסביר לשחקנים עם גרפים וטבלאות איך יישחק השכר הפוטנציאלי שלהם אם הם לא ישחקו ביורוליג לשארית העונה (מה גיל שלי עושה הערב, הוא יודע אנגלית?).

האמת שגם אין לי מושג מה לחשוב על המשחק. לפי ניסיון העבר, מכבי ת"א מנצחת בלמעלה מ-11 הפרש, קל. מכבי ת"א נתקלה בעבר בתקלות, אבל הכמות שלהן זניחה ביחס להצלחות ולמספר הפעמים שהיא הצליחה לצאת מהקבר. לפי מכבי של השבוע האחרון, זה מוכנס לקטגוריה של "אולי". מי את מכבי ת"א של היום, מישהו יודע? אבל לפי השנה האחרונה, יורוקאפ היר וויי קאם!!!!!!!!

זה אולי יפתיע את חלקכם, אבל אהבתי לקרוא את הציטוט של טבק ״לא נוריד את הראש אם נשחק ביורוקאפ״ מלפני שבוע. לפני שתטענו שאני משכנע את עצמי שזה לא יהיה כל כך נורא, אז אתם יכולים להפסיק. זה יהיה נורא, מכבי ת״א ביורוקאפ זו תועבה שלא ברא השטן. למעשה, אני בכלל לא מסכים לחצי הראשון של הציטוט הזה, "היורוקאפ זה לא עונש". זה בהחלט פאקינג עונש.

אבל גם אם אני אתבאס, וגם אם אני אהיה מתוסכל, וגם אם אשפוך לעצמי חומצה לתוך העיניים רק כדי לא לחזות בבושה הזו, אני עדיין רוצה לשמוע שהקבוצה שלי תלך ותשחק שם בראש מורם, בדומה לשנה ששיחקנו בגביע קוראץ' (אוי אלוהים, תעזור לנו!!!!). מי יודע, אולי אפילו נזכה בתואר הזה השנה (חחחחחחחחחחח) ונשים את הדגל במרתף של היכל מנורה כשטיח לנגב עליו רגליים.

40 הדקות הגורליות האלה הערב נראות כל כך קשות. עזבו את השחקנים, אני מדבר עלינו. כל כך הרבה תחושות ורגשות עד המשחק, חשש מהול בגאווה מהול בטירוף מהול בספקות מהול במכביזם זחוח. זה בו זמנית נראה כל כך קל ואפשרי וכל כך קשה ובלתי אפשרי. 11 נקודות. למה 11 למה?! מה, לא יכולתי לצמצם קצת במנורה? אולי לגמור את זה שש הפרש? שמונה? משהו חד ספרתי? (התשובה אגב היא לא, מכבי הייתה נוראית).

אז אם הנורא מכל יקרה הערב, אנחנו נמשיך, יהיה בסדר. מכבי יעברו לימי רביעי ולנו יהיו את ימי חמישי פנויים. אפשר לעשות קצת כושר גופני, אפשר לבלות עם המשפחה, אפשר לראות ערוץ האח הגדול (בינתיים נראה שהביאו אחלה בית), אפשר להתכרבל בפינה של החדר ולבכות, ואפשר גם לקחת פינצטה ולמרוט את השערות בגוף, אחת-אחת, כולל באזור ההוא. בתכלס, כשאין מכבי לפני סוף השבוע, זה הכל אותו דבר בשבילי.

הקרקס של אלופת העולם הסתיים
יאללה מכבי (ברלין)

47 Comments

יוסי 17 בדצמבר 2015

זה יהיה נורא כמו ההמתנה לסיום משחק ההעפלה מול באזל, רק שהפעם לא יוצא שום רווח מדהים למועדון, אלא פשוט נמנעים מהיורוקאפ (איכס).

גיל שלי 17 בדצמבר 2015

אגב, לא מאמין שהם ינזקו כלכלית. מכבי אפילו לא לקחה בחשבון תסריט כזה, כך שהשכר שלהם לא בנוי על בונוס עליה לשלב ה16.

טל בן יהודה 17 בדצמבר 2015

התכוונתי יותר לחוזים עתידיים, כלומר, אם מישהו יחפש חוזה חדש בקיץ הקרוב. למרות שגם זה לא בטוח…

בכל מקרה, אתה פנוי לדבר איתם הערב? אולי בסקייפ?

גיל שלי 17 בדצמבר 2015

בעיה. הרי ברור שהחוזה של פארמר במכבי הוא החוזה האחרון שלו בקריירה, בין אם יקחו את גביע היורוליג ובין אם יפסידו היום. זה נכון גם לגבי סמית'. רוצ'סטי – לא כדאי לספר לו את זה, הוא יפסיק למסור, עד שהתחיל למסור, חבל. יוגב לא ישחק, פניני לא צריך את זה, אותו דבר רנדל ואמבקווה. הקיצור אני מתקשר לסילבן (בתקווה שלא יטריד אותי מינית)

אזי 17 בדצמבר 2015

עשה טובה, אל תדבר עם אף אחד, טוב?

גיל שלי 17 בדצמבר 2015

שיט, כבר התקשרתי, ג'ודי ענתה

איציק 17 בדצמבר 2015

התרידה?

גיא זהר 17 בדצמבר 2015

אתה ממחזר טענות

49ers 17 בדצמבר 2015

אני זוכר כיצד בימים שבלאט היה עדיין בתחילת דרכו, מכבי נזקקו לנצחון בהפרש גדול בויטוריה (לא זוכר כמה). אותה ויטוריה שלדעתי לא הפסידה באותה עונה בבית.
עופר שלח, השי האוזמן של אז, התמוגג מהמחשבה, ואף כתב על כך במעריב ז"ל, שמגיע לקבוצה ההיא להגיע לויטוריה במצבה.
בזלזול, בלעג.. בשמחה לאיד.
אחרי ה 25 שטאו חטפה ממכבי, הנ"ל נעלם ונאלם.
אז כן, טל.. לפי ההיסטוריה מכבי מנצחים בקלות.
אבל בפועל? קשה.. באמת שקשה להאמין שזה יקרה.
בהצלחה הערב

אריאל גרייזס 17 בדצמבר 2015

הלוואי נעלם. הפך לביץ' של יאיר לפיד

בוב השקט 17 בדצמבר 2015

באמת חבל שזה מה שנהיה ממנו – היה עדיף שהיה נעלם באמת.
אבל היה יכול להיות הרבה יותר טוב אם פשוט היה נשאר עיתונאי, כי בכל תחום שנגע בו (תרבות, מדיני, בטחוני וכן, גם ספורט – בעיקר אמריקאי) הוא היה מטובי העיתונאים בישראל.
אף פעם לא הבנתי למה אוהדי מכבי ראו בו "שונא מכבי". הוא היה ניטראלי, ובאמת שלא ברור לי למה הם מעדיפים פרשן אוהד על פרשן אוביקטיבי.

אחד 17 בדצמבר 2015

בראש של אוהדי מכבי אין דבר כזה נייטרלי. או שאתה איתם, או שאתה שונא אותם

צור שפי 17 בדצמבר 2015

+ אחד לאחד.

צור שפי 17 בדצמבר 2015

ואגב, עפר שלח חבר כנסת מוצלח למדי.

ערן (המקורי) 18 בדצמבר 2015

אבל הוא גם חבר מפלגה נרפה וחרישי מדי בעומדו מול ״מנהיג״ מפלגתי חלול, ופלקטי ושקרן מדי.
מן הסתם אפשר לאמר זאת גם על מרבית חברי הכנסת ביש עתיד. ולבטח בליכוד.
אך הציפיות משלח היו גבוהות בהרבה.
חשבתי ששלח באמת אדם אמיץ.
וגיליתי עוד פוליטיקאי.

יובל 17 בדצמבר 2015

מכבי היו צריכים לנצח מעל 5 הפרש כדי לעלות בוודאות. ניצחו ב-29 הפרש….

http://www.maccabi.co.il/News.asp?id=2552#sthash.DQWao18g.dpbs

ישי 17 בדצמבר 2015

אם מנצחים ב-11 אז הולכים לפי הפרש הסלים הכללי (ואז מכבי עולים), לא?
משום מה לא ראיתי משהו שכותב על התסריט הלא מופרך הזה. יש לי גם הרגשה שם המצב יהיה קרוב לזה, הפרשנים והשדרים של התקשורת המהוללת שלנו פתאום יגלו שאין להם מושג מה החוקים של היורוליג אומרים.

תומר 17 בדצמבר 2015

אם ירדו ליורוקאפ זו חצי צרה
תאר לך מה יקרה כשהם יפסידו ביורוקאפ להפועל ירושלים

ישי 17 בדצמבר 2015

מה הסיכוי שירושלים תעלה לשלב הבא?

איציק 17 בדצמבר 2015

תאר לך שזה יקרה בגמר…

אחד 17 בדצמבר 2015

איזה גמר? מכבי נראית לך כמו קבוצה שיכולה להגיע לגמר?

איציק 17 בדצמבר 2015

וירושלים… אבל לפנטז אפשר…

אחד 17 בדצמבר 2015

ירושלים עוד יכולים להפתיע

יריב 17 בדצמבר 2015

קאזאן, לובליאנה וניז'ני, אם מישהו תהה.

אריאל גרייזס 17 בדצמבר 2015

כל האנטי נאחס בעולם לא יעזור לך. מה זה יורוקאפ?

אריאל גרייזס 17 בדצמבר 2015

אפ כי הנאחס שלי עוד לא נס ליחו

ישי 17 בדצמבר 2015

שתי דקות, 15 נקודות. כבר היו דברים מעולם.
אבל באמת שהיום זה לא יקרה.

אריאל גרייזס 17 בדצמבר 2015

אפשר לעשות 11 בהארכה אבל..

אריאל גרייזס 17 בדצמבר 2015

זה היה בהחלט סיום הולם.

ישי 17 בדצמבר 2015

למה לא סל עצמי?

אריאל גרייזס 17 בדצמבר 2015

הייתי רוצה להגיד שאפילו לשחקנים של מכבי יש כבוד אבל אני כבר לא בטוח

ישי 17 בדצמבר 2015

אתה באמת חושב שיש כאן עניין של כבוד?!
בשביל לנצח ברור שעושים גם את זה.

ישי 17 בדצמבר 2015

מסתבר שכבר היה סיפור כזה לפני איזה 50 שנה במשחק של מכבי, ומאז שינו את החוק כך שסל עצמי מכוון מהווה הפרה – הסל לא נחשב והקבוצה השנייה מקבלת את הכדור מהצד.

איציק 17 בדצמבר 2015

כי אז זה היה חצי. הכדור היה בחצי מגרש של הטורקים.

ישי 17 בדצמבר 2015

לא. פארמר קיבל את הכדור בחצי הימני.
אבל ראה מה שכתבתי למעלה.

ישי 17 בדצמבר 2015

סליחה. החצי השמאלי

גדי 17 בדצמבר 2015

כמו נגד זאגרב. שמעון לא ידע ולא שמע ובוא בכלל נגד.

הוא אף פעם לא יודע

איתמר 17 בדצמבר 2015

הוא השתמש בשתי מילים : בתחילה – לגיטימי ואחר כך – ספורטיבי.
תהום פעורה בין שתי המילים הללו בהקשר של מה שקרה הערב.
אם מזרחי היה דבק בטענה שמדובר במעשה לגיטימי אפשר היה לנהל על כך דיון.
אבל הטענה לספורטיביות מוכיחה את גדולתו האמיתית של האיש – יכולתו הפנטסטית להכחיש את המציאות ולחיות בתוך בועה של שקר.

עוד אמיר אחד 18 בדצמבר 2015

אחת הבעיות עם תקשורת הספורט (ובמובן הזה דה באזר נמנה עליה) היא העובדה שמאיזשהו שלב, היא נהנית מעצמה כבר הרבה יותר מהדבר אותו היא מסקרת. סה"כ מהלך טבעי – בסוף כל אחד נהנה מהדבר שאותו הוא עושה הכי טוב. ולהרים קונסטרוקציה של תיאוריה פרשנית, זה לעיתים לא פחות יצירתי מהטבעה 360, או במקרה היותר נמוך סתם לזנב בצורה אינטליגנטית באיזה שחקן, מאמן או קבוצה. בסוף, רובנו פה יהודים, והיהודים כבר הרבה מאוד שנים, זה הספורט החזק שלהם – פרשנות, מחשבה, כתיבה. בגמרא הביאו את זה לכמה שיאים מרשימים ביותר, ולפעמים אפילו בדה באזר יש איזה רגע שאפשר לנצור. רק מה, כשמישהו מעז לעזוב את מרחב האוננות הפרשנית המענג הזה, לטובת משהו שהוא באמת עשיה, זה מאיים קצת על המילייה. ואני יודע שכולם פה עושים, וזה לא עיקר הפרנסה, זה לא העניין, מה שמרגיז זו ההתגוללות הזו על עפר שלח, שבאמת היה פרשן מחונן, והחליט שנמאס לו לפרשן ובא לו לעשות באמת. אפשר לא לאהוב את הדרך, את המפלגה, הכל, אבל אי אפשר להאשים אותו שהוא לא מנסה בכול כוחו. וגם משם, למי שמקשיב, נשמע קולו. וזו, חברים, רוח ספורטיבית אמתית, לא קטנות מהיציע, אז קצת כבוד, במחילה.

אריאל גרייזס 18 בדצמבר 2015

עופר שלח מנסה? הוא עושה את כל הדברים שהוא הטיף נגדם בחיים שלו. ההתגוללות של יד עתיד על שוברים שתיקה היא הפוכה לגמרי לכל מה שהוא כתב בשנים לפני הפוליטיקה. מיאיר לפיד לא היתה לי שום ציפיה, מראש כל הדעות שלו זה סלט של מה שקורה ברגע זה בטוקבקים. אבל לעופר שלח היו דעות ברורות מאוד, והוא עושה בדיוק הפוך מהן מרגע שהוא נכנס לפוליטיקה. זה מביך

בילבו באגינס 18 בדצמבר 2015

אפשר לברבר עד מחר למה מכבי נכשלה אבל בשורה התחתונה מכבי מעמידה תקציב שהוא חמישית מהתקציב של צמרת היורוליג. ההצלחה שלנו תואמת לתקציב שלנו. רוצים להצליח ? תשלמו. במשך ארבע שנים אימן את מכבי מי שמתברר כאחד המאמנים הטובים בעולם והוא החזיק למכבי את הראש מעל המים ובנה פה קבוצות עם המון אופי שלבסוף גם הגיעו לטופ. גודס סחב עוד שנה על אדי הדלק שנשארו ופה זה נגמר. למכבי יש שתי אופציות להכפיל את התקציב אם ע"י השקעה גדולה של הבעלים ואם ע"י הוספת בעלי מניות או להישאר עם התקציב הנוכחי ולהתפלל שייפול להם עוד איזה טייריס רייס . אם מכבי לא תגדיל משמעותית את התקציב אפשר כבר לסגור חוזה עם היורוקאפ

גיא זהר 18 בדצמבר 2015

חמישית? אולי עשירית? איך הגעת למספרים האלו. התקציב של מכבי בין שליש לחצי משל צסקא ובערך שני שליש משל ריאל/בארסה/פנר'. לא נמוך משל אולימפיקוס שבארבע השנים האחרונות לקחה פעמיים והגיעה פעם אחת לגמר.

בילבו באגינס 18 בדצמבר 2015

אוקי חצי מהתקציב . רק 15 מיליון אירו הבדל שהם 60 מיליון שקל בשנה הבדל . בכסף הזה אתה מחתים את ראסל ווסטבורק לשנה

קורא בין השורות 18 בדצמבר 2015

בתור התחלה מכבי צריכה לתת למאמנים שלה לבנות את הקבוצה שהם רוצים לבנות (במסגרת התקציב) בלי להנחית כל מיני הזיות כמו אלכסנדר (כשהיה ברור שצריך סנטר) ופבארני (פעם ראשונה שמחתימים מראש שחקן שכבר גמר את העונה)
מה שהיה היום בערב מביש בכל קנה מידה, אני מקווה שהשחקנים הקיאו בחדר ההלבשה

בילבו באגינס 18 בדצמבר 2015

אי אפשר כל החיים לבנות על מציאות בשתי שקל שבסוף יגיעו לנבא. רוצים להצליח תפתחו את הכיס.
אחרי הזכייה ביורוליג מכבי לא הסכימה לשלם עוד שתי מיליון לטייריס ועוד מיליון להיקמן ועוד חצי מיליון לטיוס , היום אנחנו משלמים בריבית על החסכנות

מאשקה 18 בדצמבר 2015

טל, מעומק ליבי האדום, מאחלת לך שתעבור את החורף ללא כאב גרון.
בשבוע הבא לא יהיה גשם, וחודש ינואר 2016 יהיה גשום וקר.
( באמת, אני גם מטאורולוגית )

yaron 18 בדצמבר 2015

אני קורא בדה באזר כ"כ הרבה על מה שקרה אבל כל כך מעט אם בכלל על מה יקרה ואיך ישפיע הערב הזה על הקבוצה…
כי יש עוד שיאים לשבור כמו לא לקחת אליפות שנתיים ברצף למשל…

Comments closed