למה אלוהים למה?!

אז ככה זה מרגיש לרדת ליגה

mac2016

במרוצת השנים הגיעה לאוזניי מדי פעם הסברה שהשמחה של להישאר בליגה גדולה יותר מהשמחה של זכייה באליפות. לא שהקדשתי לזה יותר מדי מחשבה, אבל אני לגמרי מסוגל להאמין לזה. הרי בעוד שבתסריט של אליפות מדובר בשיא חיובי שהולך ונבנה כשאתה מצפה ומקווה לו, התסריט של הישארות בליגה הוא קצת שונה. אתה חי במשך שבועות (ואולי חודשים) עם חרב על הצוואר, נידון למוות, וברגע האחרון זוכה לחנינה מתוקה מאלוהי הספורט.

לשמחתי, אני לא ממש יודע עד כמה הגישה הזו מדויקת, שכן הקבוצות שלי מעולם לא נשארו בליגה במחזור האחרון. וכשאני אומר "מעולם", אני למעשה מתכוון "בתקופתי" ואני כמובן מתייחס למכבי ת"א כדורסל וכדורגל (אני ממש לא לוקח אחריות כאן אם מכבי ת"א כדורגל כמעט ירדה ליגה אי שם בשנות ה-70 וניצלה במחזור האחרון).

ממש כמו הסיטואציה שצ'נדלר מציג בפרק האחרון של "חברים", שלעולם לא נדע מה כואב יותר, לידה טבעית או בעיטה חזקה בביצים (אגב, כמובן שהאינטרנט ניסה לענות על זה), ייתכן שאוהדי מכבי ת"א לעולם לא יזכו לדעת איזו שמחה היא באמת גדולה, טהורה ומתוקה יותר. אפילו גיל שלי לא יטען שמכבי סל בדרך לרדת ליגה בישראל, ולגבי כדורגל, בואו נסכים שזה בינתיים לא ממש נמצא באופק.

ולמרות זאת, ביום חמישי האחרון אוהדי מכבי היו בסיטואציה הקרובה ביותר לקבל תשובה לשאלה הזו, כי ההפסד הזה לדרושפאקה מהווה למעשה ירידת ליגה לכל דבר (עזבו אותי מלוח התוצאות, זה הפסד). ואם מכבי הייתה מנצלת את המומנטום הקצר שהיה לה ברבע השלישי ומנצחת ב-11 נקודות ומעלה, היינו זוכים לטעום את השמחה של "הישארות בליגה". כן, הפרוות והרולקסים היו זוכים לסוף טוב בגרסה הפרטית שלהם ל"תל אביב סרט מלחמה".

*

אני רק יכול לתאר את הזוועה הזו שחווה אוהד הכדורגל שבמשך כל חייו ראה את קבוצתו בליגה הבכירה, והוא פתאום נתקל בשם של המועדון שלו בטבלה עם קבוצות קצת משונות, כאשר למעלה מופיעה הכותרת "ליגה לאומית". אם אתה לא מכין את עצמך לתסריט מבהיל שכזה, אתה עלול להיכנס להלם ולחטוף התקף חרדה. ואם אתם לא מבינים על מה אני מדבר, אז זה משהו…

משהו…

משהו…

כזה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eurocuppic

אהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה

אילוסטרציה:

 

מה זה זה. למה?! מה לעזאזל קורה כאן. זה לא הגיוני. חייבת להיות כאן איזו שהיא טעות. מה זה הכחול הזה, איפה הכתום המכוער אך המוכר?! איפה הלוגו של היורוליג? זו בדיחה? אפילו הלוגו הזה נראה כמו מישהו שתופס את הראש שלו כלא מאמין. אין לי ספק שמדובר במתיחה. די נו. איפה המצלמות. הנה הן, מאחורי השיחים. לא? מה זה שם? *שלב ההכחשה*

אלוהים, למה עשית את זה?! למה הפקרת אותנו? או שאולי לא הפקרת אותנו, אולי זה עונש על כל חטאינו. ברצינות אלוהים, מה עשינו לך? האם אנחנו לא מפארים אותך בכל פעם שאנחנו זועקים מגרוננו את המילה מי כמוך באלים י'? האם אנחנו לא מתגאים "במגן דויד שיש לי על החזה"? אז למה אלוהים, למה?! מדוע המגפה הזו הקרויה יורוקאפ? *שלב החיפוש רציונל*

אני יודע. זה השופטים. לא לא, זה הנהלת היורוליג, ברתומיאו הגוי הרשע. ברתומיאו? צריך לקרוא לו המן. הוא יודע שמשנה הבאה זה יהיה אחרת, אז הוא רצה לדפוק אותנו פעם אחת לפני שיהיה מאוחר מדי. או שזה הקבוצות האחרות בישראל שמקנאות לנו. עם החוק הרוסי, וחוק הצעירים, וחוק הכרטיס הכפול וחוק הפיינל פור, וחוק הטיזנאמו! הם הכריחו אותנו לבנות כזו קבוצה מסריחה, זה הם. הם! לא לא, זה האדומים, זה תמיד האדומים, היינו במחציתם קצת יותר מדי והריח הזה של ההפסדים והכישלונות נדבק אלינו. אי אפשר להוציא את זה מהמדים. צריך לעבור מקלחת גרעינית כדי להיפטר מהצחנה הזו. *שלב ההאשמות של אחרים*

טוב, כנראה שאין מה לעשות. זה אמיתי, וזה קורה, וזה לחלוטין אשמתנו. כלומר, אשמת ההנהלה. אנחנו נשחק במפעל המטופש והמחורבן הזה כי אנחנו חייבים. קצת כמו שחייבים ללכת לארוחות חג גדולות עם כל המשפחה למרות שאתה לא ממש רוצה לראות אף אחד ומעדיף להישאר בבית בתחתונים שלך על הספה ולאכול חמאת בוטנים עם כפית ישר מהצנצנת ואז לטבול את הכפית הזו בריבת תותים שליד. *שלב הקבלה*

את ההפסד של מכבי ת"א לאשדוד\באר טוביה לפני כחודש וחצי יצא לי לתפוס בבר כשאני עומד ליד חבר, שהוא גם במקרה אדום שרוף ובזוי. בזמן שגיא גודס מתכנן מה לעשות עם דמי האבטלה שלו, שאלתי את האדום שלידי אם הוא בכלל יודע איפה זה באר טוביה והוא ענה בחיוב. כשתהיתי איך לעזאזל תל אביבי כמוהו יודע איפה המקום הזה, הוא הסביר שהוא למד על כל הארץ הנפלאה שלנו כשהוא חרש אותה עם הפועל ת"א כדורסל בליגות הנמוכות, כשנסע אחרי הקבוצה לכל חור שאפילו ה-Waze לא מכיר.

ועכשיו, כשאני מנסה בכל הכוח למצוא צד חיובי לירידת ליגה הזו, אני יכול לשמוח מכך שאני אכיר את אירופה בצורה יותר טובה. קאזאן, לובליאנה וניז'ני. את השתיים הראשונות אני אמנם כבר מכיר, אבל אני ממש מתרגש לגלות אם ניז'ני זו קבוצה אמיתית ובאמת קיים כזה מקום נובוגרד. הרי לא בעיה להמציא שמות של ערים רוסיות, אולי מדובר בעוד תרמית. הנה, נסו לזהות את העיר האמיתית: חלפינוגרד, קטשופגרד, וולגוגרד ומיונזגרד. נו, הצלחתם? *שלב הניסיון להפוך את זה למשהו חיובי*

*

ואולי אם אכריח את עצמי להסתכל על הדברים בצורה קצת יותר מפוכחת ובוגרת, אצליח לראות שאחרי עץ היהירות הגבוה שההנהלה הזו עלתה עליו אחרי מילאנו 2014, החודשים הקרובים יהיו חוויה מצניעה, כמו חתיכה נדיבה של Humble Pie. אפשר רק לקוות שמכבי ת"א תצא מהקטסטרופה הזו חזקה יותר. נכון שעם שינוי הפורמט הדחה בשלב כזה לא יכולה לקרות שוב בעשור הקרוב, אבל אולי המסע האירופאי הקרוב יביא לכך שהגורמים האחראיים לא ירצו בכלל להתקרב למשהו משפיל בסדר גודל הזה.

כשאני מנסה להסתכל על הצד של האוהדים, אני מסוקרן לראות כיצד הקהל יקבל את המפעל הנחות, כי באמת שאין לי מושג. האם יהיה איזה שהוא ביקוש לשלושת משחקי הבית הקרובים? האם האוהדים יגיעו להיכל כרגיל, או שמא נראה את ההיכל חצי ריק בימי רביעי, פלאשבקים למשחקי הקבוצה בגביע אירופה אלופות בשנות ה-90 בתקופה שלפני פיני גרשון? ואם כן, האם יהיו את אותן האנרגיות? או שאנחנו פשוט מחכים לסיום העונה.

ואם נמשיך במצבים ההיפותטיים הללו, ונאמר שמכבי ת"א איכשהו תגיע לגמר היורוקאפ המשוחק בשיטת בית-חוץ, האם ההנהלה תהיה חצופה מספיק לגבות מאוהדים עוד כסף על הזבל הזה, או שפשוט תטעין את המשחק לכרטיס האלקטרוני של המנויים ותתפלל שמישהו יגיע לצפות ולעודד את הקבוצה באיזה שהוא שעתוק של גמר הליגה האדריאטית?

זאת ועוד בפרקים הבאים של הסיוט הכי גדול שלנו.

הסוף להקפדה
ליגת שוקי ההון - עת אתה מאבד את האמון

52 Comments

אריאל גרייזס 20 בדצמבר 2015

אני מצטער, מי שגר בפתח תקווה לא יכול לזלזל בבאר טוביה. או בשום מקום אחר, לצורך העניין.
ולגבי היורוקאפ – כל מה שצריך זה איזה ניצחון או שניים וכל אוהדי הפרוות ינהרו להיכל. יצא לי להיות בכמה משחקים בגביע קוראץ' שמכבי שיחקה ב-94, אחרי שאיבדה את האליפות ויד אליהו היה מפוצץ בשלבים המתקדמים – אפילו אחרי שחטפו 20 הפרש בחוץ מול יוונים כלשהם.

יואב דובינסקי 20 בדצמבר 2015

+1 על פתח תקוה

טל בן יהודה 20 בדצמבר 2015

1. אני עדיין לא יודע איפה זה באר טוביה.

2. באמת שיהיה מעניין לראות האם אתה צודק בעניין הינהרו להיכל".

אריאל גרייזס 20 בדצמבר 2015

הרכבת שלי לרחובות עוצרת כל פעם בבאר טוביה. הא, לא רגע, זה בבאר יעקב. :-)

טל בן יהודה 20 בדצמבר 2015

כמובן שגם אני התבלבלתי בעניין הזה.
באר יעקב זה המקום הזה מאחורי צריפין נכון? זה הקישור היחיד שיש לי אליו.

ארז 20 בדצמבר 2015

יש שם גם מוסד מפורסם, מלא באוהדים שחוו טראומה לא פשוטה. :)
אז שמור על כבוד היישוב…

קראגר 20 בדצמבר 2015

הקבוצה היוונית היתה פניוניוס אם אני זוכר נכון. ויאנאקיס שבא לגמור שם את הקריירה עשה צחוק ממכבי

thomas 20 בדצמבר 2015

לפתח תקווה יש תחבורה ציבורית(נו, טוב, רק אוטובוסים) מצוינת לאלו הרוצים לנדוד לעיר המציאותית הקרובה, אם כי בשביל זה תצטרך לעבור דרך בני ברק ור"ג. אני בספק אם לבאר טוביה יש את זה. ;-)

רועי 20 בדצמבר 2015

אנשים יבואו רק כדי לצבוט את עצמם ולוודא שזה אמיתי.

אזי 20 בדצמבר 2015

בגלל שאין לי את היכולת להכיל את הפוסט הזה אני אפנה לקטנוניות ואזכיר שבעונה בה נמני פרש מכבי היתה בתמונת הירידה

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

גם באמצע שנות השבעים מכבי היתה בתמונת הירידה

טל בן יהודה 20 בדצמבר 2015

הייתה גם עונה אני חושב בסוף שנות ה-90 שהיה משהו בסגנון… ואלי דריקס התחיל לכבוש בטירוף.
אני מדבר על להינצל כמו בית שאן, בני יהודה וכאלה… סטייל פייגנבוים על הכתפיים.

תומאס נוימן 20 בדצמבר 2015

זו לא הינצלות אמיתית אם שייע לא על הכתפיים, פרצופו אדום ובכי מרורים בעיניו.

אלון 20 בדצמבר 2015

פיני גרשון מדויק כרגיל. כבר אחרי ההפסד לטורקים בתל אביב הוא אמר שזה גמר למכבי את העונה ה11 הפרש.
וגם אתה תאמת עליך על זה שהחטא הכיהגדול של ההנהלה הייתה עובדה שאבי אבן אימן את המשחק מול הטורקים.
קיצר לא נורא.. יעבור לכם.

יואב דובינסקי 20 בדצמבר 2015

לחלוטין תחושה של ירידת ליגה. נתייחס לזה כחוויה ונתנחם בחוזה לעשר שנים בליגה הבכירה החל מהעונה הבאה.

צהוב בדם 20 בדצמבר 2015

לא חושב שההקבלה שלך צודקת

מכבי לא באמת ירדו ליגה, הרי שנה הבאה הם יהיו ביורוליג.
אני חושב שההקבלה הנכונה זה כמו שמכבי תהיה בפלייאוף התחתון…

וה 2 סנטס שלי איך לשפר את מכבי:
פארמר + אונוואקו(big softy) + אובייבו בחוץ.
מקבל + סנטר שיודע לשחק עם הגב לסל ולגרום לריווח עבור הקלעים בפנים

מקווה שיהיה לזה כסף, לדעתי לא

Yavor 20 בדצמבר 2015

תנחומיי, טל. ובכל זאת – מי שאוהב כדורסל, ו/או מי שאוהב את מכבי, ימצא עניין במפעל הזה, שיש בו לא מעט קבוצות טובות.

ובגלל שלא הייתי בהאזנה בסופש, ולא ממש קראתי את כל התגובות אחרי המשחק, אשכתב פה רעיון שרשמתי לפני כמה שנים כבר בנוגע לחישובי הפרשים ונסיונות להגיע להארכה (וטל – בתור אוהד הוקי אתה צריך להכיר את זה):
אם מסיבה כלשהי משחק נכנס להארכה, עבור כל חישובי הפרשים ושוברי שיוויון עתידיים למיניהם ייחשב המשחק כאילו נגמר בהפרש של אפס נקודות. כלומר – הקבוצה שניצחה לבסוף תקבל את הדאבליו, אבל בהפרש של אפס; וכנ"ל זו שהפסידה, שתקבל את ה-L, אבל בהפרש אפס. במקרים כאלו, לא יכול לקרות מצב שבו קבוצה תנסה להגיע להארכה כדי לזכות בהפרש הרצוי, כי כל משחק שיגיע להארכה יזכה את המנצחת (וגם את המפסידה) בהפרש אפס.

טל בן יהודה 20 בדצמבר 2015

האמת, החוק הזה נשמע הגיוני לגמרי, ולא מפתיע אותי שהוא מגיע מהוקי.
משום מה האנשים האלה שמחליקים על הקרח פעם אחר פעם מתגלים כעליונים על האנשים שלא.

רק אזכיר את החוק שיש להם בהארכה, שכדי להימנע מפנדלים, הם מורידים שחקנים מהקרח.
חוק שיש לאמץ בכדורגל… כלומר, במקום להגיע לפנדלים, להוריד שחקני שדה מהדשא כל כמה דקות ולשחק עד הכרעה.

אלון 20 בדצמבר 2015

בליגת העל זה יכול להגיע למצב שישארו השוערים לבד..

אריאל גרייזס 20 בדצמבר 2015

וגם אז לא יהיו גולים

yaron 21 בדצמבר 2015

יהיו גולים עצמיים :-)

cookie-monster 20 בדצמבר 2015

ןואלה? איזה חוק מגניב

אורן השני 20 בדצמבר 2015

בהחלט!
אחרי הארכה של 4 על 4 (במקום 5 על 5 בזמן הרגיל) שברוב המקרים לא נגמרה בהכרעה ואז הגיעו ה"פנדלים" אותם האמריקאים לא אוהבים, העונה ההארכה משוחקת 3 על 3 וזה מביא למצבים בלתי פוסקים משני הצדדים ולהכרעות רבות במהלכה, ופחות "פנדלים".
גם בכדורגל זה יכול לעבוד, 9 על 9 או 8 על 8.

לעניין הכדורסל – לקבוע הארכה כ"הפרש 0" בחישובי שובר שיוויון זה הרבה יותר ממתבקש עוד לפני מה שקרה למכבי, לא ברור איך היורוליג לא החליטו כך מזמן.

אורן השני 20 בדצמבר 2015

תגיד טל, בהוקי אתה אוהד LA או טורונטו?

אמנם בתור אוהד הקינגס זה לא פחות מבושה לקבל 5-0 מטורונטו עם ניצחון ראשון ושאטאאוט (!!) של הbackup לשעבר שהיה מזעזע העונה עד עכשיו, אך אם אתה אוהד טורונטו זו קבוצה שהגיעה לה ולך לחוות ירידת ליגה מספר פעמים, לעומת הקינגס שמביאים הרבה נחת ואליפויות בשנים האחרונות :)

איתמר 20 בדצמבר 2015

אם כך, איזה צורך יש בהארכה ?
האם לא מוטב שתתקבל החלטה על כך שמחיקת הפרשים תתבצע רק במהלך 40 דקות המשחק ?

ישי 20 בדצמבר 2015

אולי לקבוע מי מנצח ולוקח 2 נקודות ומי מפסיד ולוקח 1.

רון 20 בדצמבר 2015

יש לך חבר אדום?
תתביישו. שניכם.

יניב פרנקו 20 בדצמבר 2015

במקרה של טל מדובר באדום בארון.

שאול 20 בדצמבר 2015

כמה עולות מכל בית?

יש סיכוי שאנחנו רואים מפגש של הפועל מול מכבי בשלבים המאוחרים של הטורניר? (צופה עקיצות)

טל בן יהודה 20 בדצמבר 2015

ארהלה וייסברג כבר הסביר:

2 עולות מכל בית ל-16 האחרונות, שמינית גמר, ומאותו שלב ועוד הגמר, כולל, זה שיטה של בית-חוץ.
אם ירושלים ומכבי מסיימות את הבית שלהם באותו המקום (שתיהן במקום הראשון, שתיהן במקום השני), ושתיהן עוברות את שמינית הגמר, הן ייפגשו ברבע הגמר.

Amir A 20 בדצמבר 2015

"הפרוות והרפלקסים" זה בכוונה?

טל בן יהודה 20 בדצמבר 2015

לא. תודה

Amir A 20 בדצמבר 2015

דווקא היה משעשע. דמיינתי פרוות עם רפלקס הקאה בימי רביעי.

ישי 20 בדצמבר 2015

אם כבר, אז פרות.

עופר ג. 20 בדצמבר 2015

גם האמת, גם הבדיה
מה שהיה, כמו לא היה
נמוג כהרף עין
ורק אתה עדיין
ושוב הדמעות על האיפור
והחיוך שעוד תפור
נפרם משפתותיך
נפרד כבר מעליך
וסוף לסיפור.

ברוך בואכם, אוהדי מכבי, לעולמם של האוהדים הרגילים בכל רחבי העולם שקבוצתם לא זוכה 200 שנה ברציפות בתואר.
ככה זה בחיים – לפעמים מנצחים/מצליחים ולפעמים מפסידים/נכשלים. אצל כולם ועכשיו גם אצלכם.
לא היה לי סבלנות לקרוא על כל התהליך שעברת אבל זה נראה לי קתרזיס טוב וחיוני.
אז דילגתי לסוף וצר לי, אין לי שום עניין אם מכבי תיקח או לא תיקח כסף מהאוהדים על היורוליג. צרות של עשירים ותו לא.
סומך עליכם שתגייסו את האנרגיות הנחוצות לעודד את אוסף השחקנים הזה. מיליוני אוהדים ברחבי העולם שחוו בעבר כישלונות וירידות ליגה, הצליחו, אז אוהדים טובים/מוכשרים/חזקים/נאמנים כמוכם לא יצליחו?

מתי 20 בדצמבר 2015

שאלה פילוסופית: במקרה של גמר יורוקאפ בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים (אפשר גם סתם רבע גמר, אבל גמר זה יותר אפי), מי עולה למגרש עם יותר מוטיבציה? לדעתי מכבי.

עוד מתן אחד 20 בדצמבר 2015

לדעתי אם מכבי תיקח את המפעל ברצינות אז גם האוהדים יגיעו בהמוניהם,במכבי אוהבים ניצחונות גם אם הם לא במפעל המועדף עליהם..

cookie-monster 20 בדצמבר 2015

אחלה טור

איתמר 20 בדצמבר 2015

כאוהד הפועל אני יכול להעיד שהחוויה הטראומטית ביותר מבחינתי לא היתה ירידת ליגה בכדורגל ובכדורסל ואפילו לא משחק השרוכים אלא דווקא אי העליה עם הפועל בכדורסל לליגת העל בעקבות ההפסד לבקעה הי״ד בסדרת הגמר של הלאומית.

שי אבן צור 20 בדצמבר 2015

אחד הפוסטים הגדולים!
חווית קריאה נפלאה

ניתאי 2 20 בדצמבר 2015

אז המנוי של היורוליג לא תופס ליורוקאפ?

משה אהרון 20 בדצמבר 2015

טל, זו לא חוויית ירידה ובטח שזו לא היתה חוויית הינצלות אם מכבי היו מצליחים. שנה הבאה תחזרו לאותה נקודת התחלה ופה בעיקר טמון ההבדל.

מאשקה 20 בדצמבר 2015

טל, באמת טור נהדר, כתבת מדם ליבך.
כדרומית אוכל לומר לך :
באר טוביה הוא אחד המושבים הוותיקים ( בני 90 ), על כביש 3 – 5 ק"מ מערבית לצומת קסטינה, והבסיס של הגיס / שיריון בעבר, או פיקוד חילות היבשה היום סמוך למושב. אפשר להגיע לשם באוטובוס מת"א קו 301 מאסף, או קו 310.
השם באר טוביה עם אשדוד, הכוונה למועצה האזורית באר טוביה, שהיא אחת המועצות האזוריות העשירות בארץ, נדל"ן שלה צומת כנות, אזורי תעשיה ועוד. אשדוד עשו עסקה טובה שלקחו את מ.א. באר טוביה כספונסר.
נובוגראד היא העיר סטאלינגראד בעבר, ומי היא סטאלינגראד ? ( היסטריה של מלחמת העולם השנייה ), שם נעצרו הגרמנים בנסותם לכבוש את רוסיה.

טל בן יהודה 21 בדצמבר 2015

תודה מאשקה על באר טוביה.
על הערים הרוסיות כבר ידעתי :)

ישי 21 בדצמבר 2015

כדרומית? רוסיה זה לא בצפון?
:)

ניתאי 20 בדצמבר 2015

תכלס הייתי בטוח שיגיע פוסט שמסביר למה דורפן ושות' לא מבינים כלום והנסיון לגרור את המשחק להארכה הוא הוא הרוח הווינרית המכביסטית.
במקום זה יללות על מר גורלי. מתחיל לחשוב שפרנקו צדק.

גלעד בלום 20 בדצמבר 2015

כמה דברים טל,

1) כפי שציינו מעלי, בגלל השיטה וההסכם של שימון מדובר בירידה לעונה אחת, הבדל די גדול, בשנה הבאה תוכלו לטרוף את הקלפים שוב, להביא שכירי חרב חדשים ואולי להחזיר את הפרוות והרולקסים למושבים.

2) עונת הירידה של הפועל (היתה אחת כזאת ) היתה אמנם טראומה בעיקר כי הגיעה אחרי אליפות, אבל העונה בליגה השניה היתה מזקקת, מהנה, מרעננת והשמחה של העליה היתה שווה לשמחה של דאבל ( ותודה למי שגרם ליבנה לפתוח רגליים :) )

3) מכבי כפי שאתה בוודאי יודע היא היחידה שלא ירדה ליגה וגם אם היו לה 2-3 עונות בתחתית היא מעולם לא הגיע למצב של ״מלחמת הישרדות״ סטייל מה שקבוצות כמו עכו, רעננה, הפועל חיפה, בני יהודה, הפועל ר׳ג ואפילו הפועל תל אביב עברו. גם בעונות שחורות שלכם ההישארות נקבעה כבר כמה מחזורים לסוף.

4) דווקא הקבוצה האדומה מתל אביב (סל) צריכה להוות למכבי השראה ודוגמא לפרויקט של אנשים ווינרים שבנו מועדון מאפס, עלו 4 ליגות תוך 5 שנים וכבר כמה שנים נשארו בליגה העליונה עם תקציב מינימלי. רוב קבוצות האוהדים נשארות בליגות הנמוכות, העובדה שהצליחו לשקם את המועדון אחרי חורבות שאול צריכה להוות דוגמא ומופת של ווינריות דווקא ( אצלנו האדומים הדרך חשובה יותר מתוצאות )

* האוהדים המפגרים של הפועל כדורסל מוציאים לי את החשק לאהוד אותם אבל הפרויקט כשלעצמו נחמד ומוצלח

4)

ארז 21 בדצמבר 2015

לעמידר, לא ליבנה.
דוביד שווייצר הורה להפעיל ממטרות (זה היה יום חם, במוצ"ש היה ל"ג בעומר).
עמידר באו בלי סטופקס והחליקו כמו מטורפים.

משה ו 21 בדצמבר 2015

תיקון קל: בעונת 1975/76 (בעונת האליפות האחרונה של הפועל ב"ש) הגיעה מכבי ת"א למצב של משחק אחד אחרון נגד ירידה.
לשמחתה, היו איתה בקלחת עוד 5 קבוצות שיכלו לרדת במחזור האחרון.
מכבי ת"א היתה תלויה בעצמה, ניצחה את בית"ר (הסגנית) 0-2 ונשארה בליגה.
(4 ימים אח"כ נפגשו מכבי ובית"ר שוב, בגמר הגביע, ואז בית"ר ניצחה 1-2, מה שהביא לגל ליחשושים שמט היה כאן "סידור עבודה" בין השתיים).

קשקשן בקומוקום 20 בדצמבר 2015

תנוח דעתך – זה לא לרדת ליגה.
מי שיורד ליגה – צריך עונה שלמה להאבק על הזכות לחזור לליגה הבכירה. לכם זה מובטח. ואחרי זה תתבכיינו על איזה אליפות שמוכרעת בפיינל פור, או חוק רוסי, או משהו כזה

מוטי 20 בדצמבר 2015

אני באמת לא מבין – לא את הבכי והנהי מצד מכבי ולא את הדרמה ותחושת האסון מצד התקשורת וכל אחד אחר.
מכבי תל אביב נבנתה גרוע, נכנסה לפאניקה מטורפת ששיתקה אותה ונכנסה לבור עמוק מדי.
עם כל הזלזול ביורוקאפ, בבית של מכבי יש שתי קבוצות עם עבר יורוליג (לובליאנה גם ניצחה לא פעם ולא פעמיים את מכבי), המפעל הזה מכיל קבוצות מדרג לא יותר נמוך מהליגה האדריאטית שמכבי שיחקה בה מיוזמתה פעמיים (אם אני לא טועה).
לא קרה אסון, כפי שלא קרה אסון כשמכבי איבדה אליפות, וכשזה קרה יותר מפעם אחת – גם אז השמיים לא נפלו. ריאל מדריד כמעט נפלה מהיורוליג, ויש לה סגל ותקציב "קצת" יותר רציניים ממכבי.
אז יהיה שיטוט מעניין במקומות חדשים ופחות "סקסיים" באירופה הקלאסית. יהיו פרצופים חמוצים של שמעון מזרחי (בניגוד לפרצופים החמוצים שלו כשמכבי ביתרון 15…), יהיו גם הפסדים (מכבי עדיין קבוצה בינונית ולא הכי טוב במפעל הזה) וזהו.
תיגמר השנה ומכבי תחזור ליורוליג. בעוד שנה כבר זה יהיה זכרון מעומעם ולא כזה דרמטי.

yaron 21 בדצמבר 2015

גדול, ולחשוב שזה שזה קרה בשנה האחרונה לפני שינוי השיטה…
למרות שלא ברור לי למה אתהכככ כבטוח שבשיטה החדשה זה לא יכול לקרות.

Comments closed