מחשבות אובדניות

רצף לא קוהרנטי של מחשבות בעקבות מכבי ת"א - אשדוד

12472251_946530375426380_2418519400600855215_n

האמת היא שלא ראיתי את כל המשחק של מכבי ת״א מול אשדוד\באר טוביה אמש. ראיתי אותו בחצי עין, אולי אפילו שליש, זאת מכיוון שבמקביל למשחק של מכבי ת״א מול אשדוד פאקינג באר טוביה, היה פלייאוף פוטבול שכלל את הפנומן קאם ניוטון. בחירה די פשוטה לכל חובב ספורט. אבל, השליש עין הזה לא מנע ממני להעלות מספר מחשבות על המשחק ומצב הקבוצה בכלליות.

*

ראשית, אפילו שאשדוד ניצחה, אני באמת שלא יודע איך ולמה זה היה המשחק המרכזי של ערוץ 1 כשהבחירה הברורה הייתה צריכה להיות המשחק של מכבי ראשון לציון, הקבוצה המלהיבה של דרוקר (למרות רצף ההפסדים) מול האלופה המכהנת. העובדה ששני המשחקים נגמרו איך שנגמרו זו חכמה בדיעבד ולא יותר.

*

מצד שני, אי אפשר לצפות הרבה מהפקה שחושבת שהטוב ביותר שמגיע לצופים זה הצמד הדינמי אורי לוי וגור שלף.

*

הייתכן שההנהלה פיטרה את גיא גודס שלא לצורך וזה היה מהלך שגוי? מסתבר שאף מאמן לא מסוגל לנצח עם הקבוצה הזו את אשדוד\באר טוביה, בין אם קוראים לך גיא גודס או ז׳אן טבק. בעצם, אבי אבן נטל את המושכות בפיגור 12 והמשחק נגמר ב-10 הפרש, אולי הוא היחיד שמסוגל.

*

אני חושב שמיקום הפיינל פור בסיום העונה נקבע אתמול, והארוע יתקיים בארנה שבירושלים. כל עוד מכבי ת״א הייתה מרחק הפסד בודד מירושלים, זה נראה אפשרי וסביר שתשיג אותה, בטח כשירושלים נוטה להרדם מול יריבות נחותות ממנה. אבל כעת מכבי כבר שני הפסדים מאחוריה, בנוסף לעובדה שיש לה שני הפסדים ישירים מולה, מה שאומר שכדי לסיים את העונה מעל ירושלים ולארח את הפיינל פור במנורה, מכבי צריכה לנצח שלושה משחקים יותר מירושלים ב-17 מחזורים. אני פשוט לא רואה את זה קורה.

*

בפודקאסט האחרון, אני התעקשתי להסתכל קדימה אל עבר קאזאן ודובי אמר לי לא לקחת כמובן מאליו ניצחון באשדוד. צחקתי, וזה כבר לא כל כך מצחיק.

תאזינו:

*

תתפלאו, אבל למרות שאנוכי מכביסט ציניקן ודורסני, זה שלא אכפת לו כמה ישראלים יהיו בקבוצה או על המגרש (בשביל זה יש לי את נבחרת ישראל), אני מאד נהנה לראות את איתי שגב משתלב במשחקי הקבוצה.

*

נקודה טובה למחשבה היא האירוניה שהיה דרוש מאמן זר בשביל שנראה שחקן ישראלי צעיר עושה צעד קדימה במכבי ת״א. אמנם שגב שיחק בחמשת המשחקים של גיא גודס, אבל השפיע הרבה פחות. מעבר לכך, סביר להניח שזה היה הולך ופוחת ככל שהעונה הייתה מתקדמת והופכת ליותר מלחיצה. קודמו של גודס, אחד דיוויד בלאט, בכלל לא קידם ישראלים צעירים בקבוצה. ופיני? הצעיר הישראלי האחרון שהוא קידם היה טל בורשטיין.

*

ואם כבר מאמן זר, או ההרחקה שלו, אודי הירש תמצת זאת די טוב בציוץ הבא:

*

אה, ולא, צביקה שרף (עדיין) לא מספיק טוב לאמן את מכבי ת״א. ביננו, אני בספק אם הוא אי פעם היה.

*

מעניין אם גל מקל יקבל את השחרור שלו מהכוכב האדום לפני המשחק מול אשדוד\באר טוביה בסיבוב השלישי, או שומו שמיים, בגמר גביע המדינה. אני לא יודע אם ננצח אותם איתו, אבל בלעדיו זה נראה כרגע בלתי אפשרי.

נו האדל - סיכום שלב הדיוויזיונל
ההיסטוריה של אימוני ריצה למרחקים - מבוא לסדרה

64 Comments

איציק 18 בינואר 2016

אני עכשיו היתי עושה כרטיס שחקן לדנילה ומכריח אותו לשחק עם הקבוצה שהוא בישל. שיסבול לפחות כמונו!!!

גיא 18 בינואר 2016

דווין סמית שוב לא שיחק אתמול בגלל מנוחה (מוצדק לטעמי), אבל התלות של הקבוצה בו הופכת להיות בלתי הגיונית.

טל בן יהודה 18 בינואר 2016

בתחילת העונה כתבתי שדווין סמית' צריך לשחק כמה שפחות. אמנם כתבתי את זה בשילוב העובדה שזה צריך לקרות כשלמכבי יש יתרון במרוץ על אירוח הפיינל פור… אבל לא אהיה קטנוני.

גיא 18 בינואר 2016

כמו שכתבת, ארוח הפיינל פור כבר לא רלוונטי כשמכבי במרחק 3 משחקים מירושלים.

איציק 18 בינואר 2016

הדבר הרלוונטי כרגע הוא העליה לפינל 4 וזה לא מובן מעליו במצב הנוכחי.

סלבישה 18 בינואר 2016

אין כזה דבר פיינל פור. יש פיינל 8

איציק 18 בינואר 2016

המנצח בפיינל 8 אוטומטית מגיע לפיינל 4. לא יתכן פיינל 8 בלי פיינל 4.

shaike 18 בינואר 2016

אם אני זוכר נכון, אחת הסיבות שכתבת שהוא צריך לשחק כמה שפחות היא לשמור אותו ליורוליג….

טל בן יהודה 18 בינואר 2016

אכן. נקודה טובה.

גיא 18 בינואר 2016

יותר מדי דברים הופכים ללא רלוונטיים בעונה הזו

ארז 18 בינואר 2016

טל,
כל כך מהנים הטורים האלו שלך, בתוגה של אחרי הפסדים. :)
ולקרוא בטור שלך על "האלופה המכהנת", האדומה, ללא שום שם תואר עוין… כיף גדול.
מי ייתן וקבוצתך תמשיך כך ובעקבותיה גם אתה עם טורים קסומים כמו זה.

funfun 18 בינואר 2016

אכל ושתה היום כי מחר נמות – תהנו כי בקרוב זה יהיה זכרון מר מתוק
שימון יחזיר עטרה לישנה

גיל שלי 18 בינואר 2016

אגב, צביקה כג'נרל מנג'ר בנה קבוצה יותר מוכשרת עם עשירית תקציב, מההרכב של מכבי (לפחות זה ששיחק אתמול)

טל בן יהודה 18 בינואר 2016

אין לי בעיה לקבל אותו כג'נרל מנג'ר. לא כמאמן

איציק 18 בינואר 2016

האם אתה לא חושב שזה יהיה כמו גוטמן, מנג'ר שממתין לרגע הנכון לרדת לאמן?

טל בן יהודה 18 בינואר 2016

אז קבל ביטול, אני לא מוכן לקבל אותו.

היסטוריון של ספורט 18 בינואר 2016

זכותך לרצות לא לקבל אותו .
אבל הוא מאמן טוב ומנוסה יותר מהרוב המוחלט של מאמני מכבי בעשור האחרון ( כל מי שלא פיני ובלאט …כולל ספאחיה ,גודס ,קטש,אפי וטבק ).

גל ד 18 בינואר 2016

זה מה שהיה בפעם הקודמת.

ישי 18 בינואר 2016

ראיתי התנפלויות כאלה וגם גרועות יותר והן נגמרות בטכנית. הייתה לו עוד טכנית קודמת שפספתי (היה קשה לצפות רצוף) או שהחליטו שלהיכנס מטר למגרש זו הרחקה מידית?
גם הטכנית של אוחיון הייתה תמוהה. הוא בסך הכול עשה פרצוף לשופט ששרק לעברה בגלל שהוא הסתכל על שחקן. אז מותר לעשות טעויות גסות, אבל שריקת טכנית על פרצוף וקפיצה זה בלתי סביר בעליל.
לא מספיק שמתי לב למשחק, אז אני לא יודע אם היה קיפוח, אבל השיפוט היה ממש גרוע, אפילו ביחס לרגיל כאן.
בכל אופן, שיפוט מקפח זה לא דבר חדש, והמצב של הקבוצה די מייאש. התקווה היחידה היא שמקל יכניס משהו לאווירה.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

אוהדי מכבי שבוכים על שיפוט מקפח זה בהחלט משעשע

ערן קאלימי 18 בינואר 2016

גם הטכנית וגם ההרחקה היו מוצדקות לחלוטין.
שאר השיפוט אכן קיפח את מכבי תל אביב, וטוב שכך.

ישי 18 בינואר 2016

הי, לא התלוננתי על קיפוח. כתבתי שלא ראיתי מספיק כדי לדעת אם היה קיפוח או לא. רק אמרתי שהיה שיפוט מזעזע.

thomas 18 בינואר 2016

מכבי הפסידה את המשחק כי היא שיחקה רע, לא קלעה וספגה נקודות קלות מדי(וביום קליעה מצוין של כמה משחקני היריבה).
בהינתן זאת, עדיין הסטטיסטיקה שהופיעה לקראת סוף הרבע הראשון(!) של 9 איבודים למכבי אל מול 0 עבירות לאשדוד(למכבי היו 5 כאלה) יכולה לתת הסבר להתפרצות של טבק.
רגע לפני ההתפרצות, כטריגר שגרם לה, היתה עוד חטיפה של אשדוד, מהידיים של אוחיון, אחת מני "חטיפות" רבות במשחק, שלא נשרק עליהם עבירה. אז כל הכבוד על משחק ההגנה המושלם של אשדוד, שהצליחה בכל פעם ופעם לגעת בדיוק בכדוק ואף פעם לא ביד – כנראה זה האימון של צביקה…
וכמובן, זה באמת לא הסיבה להפסד. מסירות שלא מגיעות לשום מקום, החטאות, חוסר שמירה – אלו הסיבות להפסד. השיפוט יכול רק לעזור לקבוצה לא טובה להגיע למצב הזה…

גיא 18 בינואר 2016

ץודה.
שולדבראנד אתמול נתן כמה "חסימות" שביורוליג היו נשרקות כבלתי ספורטיבית. מבין, הוא שונא את מכבי, זה לא תירוץ להרביץ בכזו צורה.

ד"ר פיל 18 בינואר 2016

הפסד צפוי למדי. מכבי הפקירה את הקו האחורי (לפחות עד שהמשיח מקל יקבל את השחרור), הפקירה את הקו הקדמי בזה שעדין לא הביאה גבוה (עם כל הכבוד לאיתי שגב) ובחרה לוותר גם על דווין "צמר גפן" סמית. מול קבוצה מוכשרת ומאומנת שמשחקת בבית (אתה יכול להמשיך לתהות איפה זה באר טוביה גם בהפסד הבא מולם), התוצאה לא משקרת.

גלעד 18 בינואר 2016

ככל שמכבי תמשיך לגמגם עד שמקל יגיע, כך תגדל הציפיה לבואו, וכך יגדלו הציפיות מהשינוי שהוא אמור להביא. מקל שחקן מצוין, מהטובים שמסתובבים ורלוונטיים כרגע, אבל לא בטוח שהוא לבד יכול לשנות מומנטום בצורה כל כך דרסטית. זה לא שחקן של טריפל דאבל כל משחק, נאמר זאת כך. פלופ- שניים וגם הוא יקרוס תחת הציפיות. ממליץ לאוהדים לשחרר את השנה מבחינת ציפיות, כדי שאם יהיה סיכוי לבנות משהו לטווח ארוך עם מקל, טבק ולא יודע מי עוד, הוא לא ישטף במי האסלה של סיכומי סוף שנת "ההתרסקות" ו"ניקוי האורוות" שיתבקש מכך שלא זוכים בשום תואר. מצד שני אני מבקש ממשהו בסביבות מכבי לשחרר לטובת הטווח הארוך. מה חשבתי לעצמי.

איציק 18 בינואר 2016

ואחרי כל ההופעות המזויעות של מכבי בכול המסגרות, בליגה, פרט לירושלים כולם רואים את השלט "טרנטה אבל לפניך." מה זה אומר על האחרים ועל הליגה בכלל???

ארז 18 בינואר 2016

זה כמו לשאול את זה על הליגה הספרדית בהקשר של ריאל בתקופת מוריניו.
מה זה אומר? שעדיין יש שם הרבה יותר כסף וארגון וכישרון ואוהדים אבל אין מיצוי של הפוטנציאל. שאר הליגה לא באותה ליגה (כן כן, מודע לשיבוש). זה לא מעיד על כישלון של לבאנטה/חטאפה/בני הרצליה.

איציק 18 בינואר 2016

אכן לא מעיד על הכשלון של בני הרצליה כי אם על כשלון הליגה כולה. גם הליגה הספרדית היא די כישלון ודי אם משווים אותה עם הפרמייר ליג כדי להבין עד כמה.

איציק 18 בינואר 2016

התגובה לארז כמובן.

ארז 18 בינואר 2016

איציק,
זה הויכוח הקבוע על הליגות וטיבן ואיך מודדים איכות והאם עדיף קבוצת על או שתיים שמצליחות גם בחו"ל או ליגה תחרותית וחזקה ללא קבוצת על (ולכן עם פחות הצלחות של הנציגות שלה בזירה הבינ"ל). ומכאן כל אחד כבר רואה את זה דרך המשקפיים שלו.
אם אני נכנס לרגע לראש שלך, הליגה הישראלית היא כישלון ללא קשר לרמה של מכבי ולמידת הצלחתה בעונה ספציפית. כי בדומה לליגה הספרדית, גם הצלחות של מכבי ביורוליג לא אומרות דבר על הליגה כאן (בדיוק כמו שאתה קורא "כישלון" לליגה שרוב הזוכות האחרונות בצ'מפיונז הגיעו ממנה).
כאן יש שאלות של גידול צעירים, תחרותיות, תקרות שכר או לא וכו', ומכאן כל הויכוחים הרגילים.

איציק 18 בינואר 2016

אתה בהחלט צודק והעונה העלובה של מכבי רק מדגישה זאת.

אלעד 18 בינואר 2016

כל המכביזם הזחוח שלך התכנס לפיסקה על צביקה שרף. מה גם שזו אמירה תמוהה לאור כל התארים והגמרים האירופאיים שהוא הגיע עם מכבי. אה, הוא לא זכה אף פעם בגביע אירופה? לוזר!

לעניין טבק – אני מתאר לעצמי שאם השופט לא היה מגיע לו בדיוק לביצים אז ההתנפלות הייתה נראית פחות רע. שנה שעברה לגודס קרה אותו דבר.

איציק 18 בינואר 2016

הבעיה של צביקה זה לא אי הזכיה בתארים. הבעיה שלו שלמרות שלא זכה תמיד היה מנופח של אני ואפסי כמו תרנגול הודו. ואולי גם זה היה ניסלח אם הכדורסל שלו לא היה משעמם נורא גם כשהיה יעיל והביא תוצאות סבירות.

אלעד 18 בינואר 2016

אם לא טייריס רייס, אני לא רואה הרבה הבדל בין בלאט לצביקה.

אלעד 18 בינואר 2016

כמובן, כששרף אימן את מכבי בשנות ה-80 המאוחרות, שחקן כמו טייריס רייס לא היה מצליח לסחוב על הגב שלו קבוצה בינונית לזכייה באליפות אירופה.

יואב 18 בינואר 2016

שרף אימן קבוצות אדירות בשנות השמונים. נכון שלא היה לו רייס אבל היה לו את מגי ז״ל, לי ג׳ונסון, בארלו, ג׳מצי בשיאו ועוד ועוד.
אני לא אקרא לו לוזר אבל לא חושב שהוא היה מספיק טיב ויצירתי.

יואב 18 בינואר 2016

אם לא ג'ורדן, אני לא רואה הבדל בין ג׳קסון לאפי. זה פחות או יותר מה שההשוואה שלך שווה.

אלעד 18 בינואר 2016

אם לא רייס, לבלאט אין גביע אירופה לאלופות. ואז הוא כמו שרף. הרי זה התו-תקן היחיד בדיר החזירים שלכם, לא? שלל האליפויות, גביעים, וגמרים של גביע אירופה (שבאחרון שבהם, אגב, שרף הביא קבוצה מדרג ז' עד לגמר בעונה שפייזר נפצע) לא קובעים דבר לציבור האוהדים הזחוח של מכבי.

טל בן יהודה 18 בינואר 2016

אכן, זה המצב. במכבי סופרים תארים, לא גמרים.

אלעד 18 בינואר 2016

שמע, אני חושב שכדאי שהקבוצה תודיע על פרישה חד-צדדית מהיורוליג בעונות הקרובות, כי גם אם פופוביץ' יבוא לאמן שם, לא רואה את מכבי זוכה במשהו באירופה בשנים הקרובות. אז למה בכלל להשתתף, נכון? סופרים תארים, לא שום דבר אחר

טל בן יהודה 18 בינואר 2016

עם פיינל פור תמיד יש סיכוי לתואר. 2014 הוכיח זאת בצורה מצוינת

אלעד 18 בינואר 2016

נו, ולכמה כאלו מכבי הגיעה עם צביקה שרף? אתה תולה את כל גדולתו על השאלה אם ליפין היה מכדרר חמש שניות פחות והם בטעות היו קולעים שלשה?

בהערת שוליים, אני ממש מתמוגג לשמוע את אוהדי מכבי מסתמכים על הסיכויים המוגברים בשיטת נוק-אאוט לקבוצות חלשות.

יואב 18 בינואר 2016

אתה ממשיך בשלך אבל הסירחון מדיר החזירים שלך(דש לשאול ופלדה) הוא כנראה בושם. אתה באמת חסר מושג השוואה בין בלאט לשרף.
מה שבלאט עשה עד עכשיו, לצביקה יקחו חמישה גילגולים אבל מה לך ולזה? תתעסק בקבוצת המתנס שלך.
הייתי בלוזאן. מיקי וארואסטי ישבו על הספסל בהתקפה האחרונה. אתה מוזמן להמשיך ללמד אותי כדורסל מיסטר חסר מושג.

אלעד 18 בינואר 2016

תקופה לחוצה, אה יואב?

יואב 18 בינואר 2016

לא פשוט בדיר החזירים מר אלעד. אתה תקבל תשובות לפי הטון שאתה תבחר. רק בלי נאצים בבקשה!

ישי 18 בינואר 2016

יואב, נראה לי שהפעם אתה הפסדת…

יואב 18 בינואר 2016

נ.ב
דווקא את ליפין אתה מביא? הוא הפסיד גמר גביע כשהוביל 18 באמצע הרבע השלישי. ועוד שני גמרים בהם היה פיבוריט. הוא ממש החומר מהן עשויים החלומות.
ואני לא נגד שרף, ההפך. אני נגד חסרי מושג מתיימרים כמוך.
תתעסק באספן התמונות. אולי בזה אתה מבין יותר.

אלעד 18 בינואר 2016

התגובות שלך הופכות יותר ויותר מנומקות.
עכשיו תסביר לי, אם אתה לא נגד שרף. בכלל שמת לב על מה אני מדבר, לפני שהתחלת עם ההתלהמויות שלך?

יואב 18 בינואר 2016

השתמשת בשרף לנגח את מכבי. אני לא זחוח ואני לא נגדו. כתבתי את זה בהודעה הראשונה. הוא קיבל המון הזדמנויות. הצליח יותר ופחות. בלאט איש כדורסל גדול יותר.
לא היתה שום התלהמות עד דיר החזירים. אתה מסוגל לנהל דיון כדורסל גם בלי התוספת המיותרת הזאת. אני מאלו שחושבים שהתרופה הזאת לא נוראית ואני גם לא לוקח אותה ללב קשה מידי. צריך לעשות ריסטארט. זה לא רע בכלל.
צביקה אימן קבוצות גדולות עוד לפני עידן הכסף הגדול והיה פיבוריט כמעט תמיד.
חווית לוזאן לעולם לא תישכח לי. ישבתי מאחורי הספסל. לא לשים את מיקי בדקות האחרונות גובל באי שפיות זמנית. לא רוצה בלאקאאוט כזה אצל המאמן שלי.

אלעד 18 בינואר 2016

טוב, עכשיו תירגע ואני אסביר מהתחלה.
טל כתב בפוסט ששרף לא ראוי, ולעולם לא היה ראוי לאמן את מכבי.
אותי זה עיצבן. אתם (אוהדי מכבי) עושים את זה הרבה עם אנשים שתרמו לקבוצה וסר חינם.
בתגובה ניסיתי להסביר שכל חטאו של שרף היה שהוא לא זכה בגביע אירופה. הוא הרי זכה באינספור גביעים ואליפויות עם מכבי (וגם עם קבוצות בחו"ל). הוא הגיע מספר פעמים לגמר גביע אירופה כשבפעם האחרונה זה היה נס ממש. הוא קיבל מקטש קבוצה במצב צבירה זהה לזו שטבק קיבל מגודס.
להדגשת הנקודה שלי, היות ובמכבי "סופרים רק תארים", אמרתי שלולא טייריס רייס מחולל הניסים, גם בלאט לא היה זוכה בגביע אירופה. לפי המדדים שאתם קובעים, במצב כזה גם הוא לא היה ראוי. זו כמובן הבחנה מגוחכת בעיני. גם בלאט וגם שרף ראויים, ואני לא נכנס עכשיו להשוואה ביניהם. השיא של שרף כמאמן היה בתקופה שונה לגמרי של כדורסל בכלל וכדורסל אירופאי בפרט. בלי קשר, מה שהוא עושה היום באשדוד, אחרי שיאו כמאמן, זה פשוט אדיר וחבל לזהם את זה עם המכביזם שפוסל כל מה שלא נגמר בעמידה על הפודיום.

אם היית לוקח אוויר בהתחלה, לא הייתי נדרש להסבר הארוך הזה.

יואב 18 בינואר 2016

תתפלא אבל אני שמח ששרף מצליח.
ותודה על ההסבר.
אני אף פעם לא נגד אנשים שתרמו לקבוצה שאני אוהד. למיטרוביץ תמיד תיהיה לי פינה חמה. גם לפריצה וראדי.
יותר מזה, כשהפסדנו לקטש בגמר, התנחמתי בזה שלפחות הפסדנו לו כי קטש הוא אחרון הגיבורים בצהוב שלי. בכל הענפים. ואני יודע שהייתי מיעוט היסטרי בתחושה הזאת.
וגם את העקיצה של שרף למכבי אתמול אני מקבל ברוח טובה(בניגוד לאבא שלי למשל). מגיע לו, שיהנה.

איציק 18 בינואר 2016

צביקה שרף זה מאמן של טריק אחד. אתה יודע בדיוק מה ההגנה ומה ההתקפה. זה לא משנה אם אתה עדיף או אם אתה נחות. לכן ידעת שלקבוצה עדיפה תפסיד ותנצח קבוצה נחותה אם לא תשנה כלום. בלאט יכל להפסיד לקבוצה עדיפה אך היה הופך כל אבן לנסות להפתיע. לפעמים זה לא עזר. זה ההבדל בין בלאט לבין שרף. רק להיזכר בגמר מול ספליט שכל פעם נותנים למגי כדור מתחת לסל (טריק שעבד עונה שלמה) וכל פעם עשו לו שמירה כפולה ומשולשת. מגי היה גדול אבל למצוא דלקן פנוי לא ידע. צביקה אפילו לא ניסה לשנות טריק. עד היום לא מבין למה.

יואב 18 בינואר 2016

איציק,
בדיוק. כל מילה.

Yavor 18 בינואר 2016

זה לא נכון, לפחות לגבי חצי הגמר ההוא מול סיינה, שכבר הובילה בהפרש גבוה, וצביקה "זרק את כיור המטבח" והביא למהפך.

אלעד 18 בינואר 2016

לא רק צביקה, אלא יקיר מכבי ליאור אליהו, שעלה מהספסל במינוס 20 ועשה איזה עשר נקודות תוך דקה.
משום מה את זה האוהדים לא זוכרים. אולי כי זה לא נגמר בתואר.

יואב 18 בינואר 2016

גם על ליאור אליהו והלפרין אני כבש. שותק. לא רוצה בהצלחתם אבל גם לא ברעתם.

Kirma der faux 18 בינואר 2016

אני חושב ששופטים נמוכים נוטים לשרוק יותר טכניות לשחקנים ומאמנים גבוהים באופן כללי בגלל אלמנט טבעי של פחד כשמישהו צורח עליך מלמעלה. זו עובדה מדעית בדוקה שאומתה פעמים רבות.

גלעד בלום 18 בינואר 2016

אוי טל טל אני כמעט וחש חמלה כלפיך על הכאב לב שמכבי גורמת לך השנה, כמה דברים לגבי חלק מהתגובות

1) לגבי הציטוט של הירש: מה הטענה פה? שאורי לוי שונא זרים? האמת, גם אני לא ראיתי כזה דבר, מאמן שנכנס למגרש באמצע מהלך של משחק ואשכרה מסתיר לשופט את שדה המשחק ולא מאפשר לו לעשות את עבודתו תוך שהוא צורח עליו ועושה תנועות מאיימות על גבול הפיזיות. תוריד לשניה את המשקפיים הצהובות שלך ותגיע למסקנה שמי שצריך לספוג בקורת זה טבק שביזה את המועדון הצהוב והוכיח שלהפסיד בכבוד זה לא בלקסיקון של מכבי תל אביב.

2) אורי לוי וגור שלף זה לא ליהוק גרוע באופן יחסי.

3) לגבי ה״קיפוח״ של מכבי על ידי השופטים. ההגיון אומר שבמהלך הסטוריה טעויות שיפוט מתאזנות, כלומר בסופו של דבר סטטיסטית קבוצה אמורה ליהנות מטעויות שיפוט 50 אחוז מהזמן ולסבול מטעויות שיפוט בחמישים הנותרים, מה שקורה בשנים האחרונות הוא שמכבי עברה להיות קבוצה מן המנין, כלומר צילו של שימון כבר לא מטיל אימה על השופטים ( כנראה שנגמרו כרטיסי ההזמנה ליורוליג.. ), ולכן , כמו כל קבוצה נורמלית הם סובלים משיפוט מקפח מידי פעם וזה גם רחמנא לצלן עולה לה בהפסדים מעצבנים, וולקאם טו דה קלאב.

אגב לפי הגיון החמישים אחוז צפויים למכבי שנים קשות מבחינת טעויות שיפוט כי במשך עשרות שנים, שנים של מיקי, מוטי, ג׳מצ׳י,נדב, פארקר, שאראס, ושאר האגדות שלכם באורח פלא נעלמו מעיני השופטים ה״מכות״ ששחקני מכבי נתנו ליריבות בהגנה (בעיקר כשמכבי היתה צריכה סטופ) . אגב רק על הזה שלאבן מרסר לא הורחק אחרי האגרוף לשטיינהאואר מגיע למכבי קיפוח של כמה שנים. מישהו כבר כתב מעלי- לשמוע מכביסטים מתלוננים על שיפוט? אבסורד. ידידי כשמאזן החמישים אחוז יתאזן אז תהיה לכם זכות דיבור, עד אז לך תדבר עם שימון.

4) לגבי מקל- לשלם חצי מיליון דולר לעונה על שחקן שלא שיחק כבר חדשים ושנחתך מקבוצה לפני כמה שבועות זה לא הזוי? וואו יש להם שם כסף לזרוק.

טל בן יהודה 18 בינואר 2016

1. אם תרצה תשובה מדויקת, מוטב שתעקוב אחרי הלינק לציוץ ותשאל אות אודי (אפשר גם בפייס). אני אניח שהתשובה היא לא שאורי לוי שונא זרים, אלא יותר בכיוון שאנחנו (כולנו) מתייחסים באופן שונה לזרים וישראלים בכל הספורט שלנו. הפרשנים הישראלים לא מעמידים את המאמנים הזרים ואת המאמנים הישראלים באותם הסטנדרטים. בולט מאד מאד בכדורגל (מכבי ת"א)

2. באופן יחסי למה? שתי בובות ראווה?

3. לרקורד, אני מניח שאתה מתייחס למגיבים אחרים כאן. כי אני לא התייחסתי בכלל לשיפוט.

4. מקווה שזה יתברר כמהלך חיובי.

גלעד בלום 18 בינואר 2016

1) אין צורך ללינק, ענית לי, מבין את התשובה שלך ומקבל את זה שיש יחס שונה לזרים בישראל באופן כללי, בכל זאת התגובה של אורי לוי לא נראתה לי כל כך הזויה לאור ההתנפלות שהיתה קצת יותר חמורה מסתם עבירה טכנית. לדעתי קנס והרחקה למשחק או שניים בפועל זה המינימום, בעולם מתוקן גם מכבי עושה לטבק וועדת משמעת וקונסת אותו .

2) זה עניין של טעם, אורי לוי עדיף על ניב רסקין בעיני.

3) כפי שכתבתי בתחילת תגובתי, הגבתי למגיבים האחרים שהתלוננו על השיפוט.

4) מקווה שמקל יצליח בקבוצות שבהן ישחק אחרי מכבי.

יורם קליין 18 בינואר 2016

מכבי סל והפועל רגל נהיו תאומות זהות
שתי קבוצות שנראות כאילו אספו מתנדבים במיגרש החנייה ועלו לשחק.
באופן מפתיע אני מאד נהנה לראות את הפועל בחרפתה וגם את מכבי בעליבותה.
מכבי סל שלנו נפלה בחטא היוהרה.
אין תחתית לבור השנה.
מכבי סל זקוקה לג׳ורדי סל. מקצוען רציני ועניו.

ניתאי 2 18 בינואר 2016

מי שמחליט מה המשחק המרכזי, גם בכדורגל וגם בכדורסל (ואת האמת, גם את המשחקים בשלב הבתים של ליגת האלופות בערוץ הספורט) – כבר מזמן צריכים לטפל בו.

רפאל 19 בינואר 2016

כמה מחשבות קוהרנטיות שלי :

– תתבגרו, אנשים, מכבי ת"א לא בליגה הישראלית. היא חתומה ומשוריינת ביורוליג, ליגה מלאה של לפחות 30 משחקים בין אם היא לוקחת את גמר הנוקאאוט או לא.

– ייאמר לזכות מנהלת הליגה שרואים כי יש יד מכוונת וגם המגרשים הקטנים נראים טוב. יש תנאים מחייבים לכל הקבוצות והיכלי הספורט, בין אם הם בני 11 אלף מקומות או 1500. לפני לא כ"כ הרבה זמן הייתה אנדרלמוסיה מוחלטת, כל קבוצה עושה מה שבא לה- פרסומות גם על אחוריהם של שחקנים ( זה עדיין קורה? ) ובכלל בכל פינה על הפרקט. סלים נתלים מהקיר או התקרה, ממש מרגיש כמו אולם היכל הפיס המקומי שמשחקים בו מקצוענים.
זה לא הצטלם טוב, לא הרגיש מכובד.
היום כל קבוצה נראית חלק מליגה אחידה וניכר שמשקיעים עבודה בתחום החשוב הזה.
גם אם לא מצאו דרך להכריע עם סדרות פלייאוף ( תנאי סף מבחינתי לליגה תחרותית ), שמח לפרגן איפה שצריך.

– בהמשך לנ"ל, החלטה טובה לא לאפשר לאוהדים להוריד חולצות. זה מעורר אלימות ומרחיק אנשים שרוצים לבוא ליהנות ממופע ספורטיבי מקצועני.
הסיכוי של הכדורסל לתפוס תאוצה הוא אם יציב אלטרנטיבה תרבותית/אסתטית לכדורגל ולא יהיה בדיוק כמוהו, רק הרבה פחות מעניין.

– מתי כבר מגיע הפיינל פור והגמר שנוכל לחגוג עוד אליפות במשחק אחד. תואר, איזה כיף המילה הזאת.
תארים, זכיות, גביעים, הישגים.
מה זה משנה התוכן. זה נשמע צוהל.

Comments closed