ערכת אליפות צהובה 15/16

כך תמתיקו את התואר השנה

CKMTA

תודה רבה שנתתם בנו אמון והחלטתם לרכוש את הערכה הביתית, "ערכת אליפות צהובה 15/16", שתעצים את חווית הכדורגל הישראלי שלכם העונה. אנו מקווים שתיהנו מהמוצר שאתם מחזיקים בידכם, כאשר הוא תוכנן לענות על הצרכים של כל אזרחי האומה הצהובה. לפני שממש נגיע להוראות השימוש, ברשותכם, הקדמה קצרה על תהליך פיתוח המוצר שהנכם מחזיקים.

ובכן, אין זה סוד שלא כל אליפות מרגישה אותו דבר, ואוהדי קבוצות שמעולם לא חוו זאת יצטרכו לסמוך עלינו בנושא הזה. שחקנים וספורטאים בעלי אוצר מילים דל אולי ינסו למכור לתקשורת ש״כל אליפות היא מתוקה״, בעיקר כדי שכתב הקווים יעזוב אותם וייתן להם לחזור כבר לחגיגות עם שאר הקבוצה, אבל אף אחד לא באמת קונה את זה.

אליפות ראשונה היא בדרך כלל שונה ו״היסטורית״, קצת כמו עונה ראשונה בסדרה ממש טובה. ייתכן שעוד יהיו עונות חזקות ממנה, אבל היא תמיד תהיה הראשונה, המיוחדת, זו עם התחושה המסעירה של החדש. סביר להניח למשל שאוהדי הפועל ירושלים לא ישחזרו את ההרגשה של האליפות הראשונה שלהם מיוני 2015 לעולם. אולי יהיו אליפויות טובות יותר מסעירות יותר (ואולי לא), אבל הן יהיו שונות. כך גם אצל המשפחות והחברים של השחקנים שחגגו אליפות בקריית שמונה ב-2012.

אבל זה לא רק המספר הסידורי של התואר, ישנו מכלול שלם של גורמים שמשפיעים על ההרגשה מזכייה בתארים. אליפות שנלקחת כאנדרדוג, ״כנגד כל הסיכויים״, שונה לגמרי מאליפות שהקבוצה שלך זכתה כפייבוריטית כבדה. אליפות אירופה 2014 של מכבי ת״א כדורסל, קבוצה שאף אחד לא ספר לרגע, הרגישה שונה לגמרי מזו של 2005, של אחת מקבוצות הכדורסל הגדולות ששיחקו ביבשת. יש עוד גורמים כמובן, גדולים וקטנים, ולא נוכל למנות את כולם. אבל אחד חשוב הוא גם עניין הרצף.

לכו שאלו אוהדי מכבי סל. אליפות 18 ברצף לא דומה לראשונה או שנייה. ישנם גם אוהדי מכבי בכדורגל שיכולים לומר לכם שהאליפות השלישית ברציפות בשנה שעברה, מתוקה ככל שתהיה, לא הייתה כמו האליפות עם אוסקר, הראשונה אחרי עשור שחור משחור. והעובדה היא שגם האליפות המיועדת של השנה, הרביעית ברציפות של מכבי ת״א, הישג שיתרחש רק הפעם השנייה בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי, כנראה שלא תהיה מסעירה כמו זו של אוסקר.

אי לכך ובהתאם לזאת, פיתחנו את המוצר שאתם מחזיקים בידכם. הנה הוראות השימוש:

צעד 1.0 – אמצו את הנחיתות שלנו (או: אלונה המלכה)

הצעד הראשון הוא לקחת את הפועל באר שבע אליכם ליד. זה פשוט, קל למצוא אותה, היא נמצאת בראש הטבלה. ועכשיו, לאט לאט, תקראו את המילים הבאות בקול רם אל הפועל באר שבע, ״מגיע לכם להיות שם״.

לא להיבהל. זה בסדר. הפועל באר שבע קבוצה טובה. ואני מבטיח לכם שהרבה יותר נעים לומר זאת עליהם מאשר על האדומים המגעילים שנמצאים במאבקי ירידה או על הירוקים שנמצאים בגרסה משלהם לעשור השחור שעברנו. אפשר אפילו לומר על הפועל באר שבע שהיא סימפטית. האם אנחנו ניתן להם את האליפות? כמובן שלא. האם אפשר לומר שכרגע הם עדיפים עלינו? לגמרי כן.

אמצו את עמדת האנדרדוג צהובים יקרים. חבקו אותו בחום, לא הרגשתם אותו שלוש שנים, אי שם מהסיבוב השני של עונת 12/13 תחת אוסקר, וזה יכול להיות נחמד לפעמים לא להיות הפייבוריט. בשביל אוהדי מכבי סל, להיות אנדרדוג בליגה המקומית זו כמעט פנטזיה אסורה. לזכות באליפות כאנדרדוג זו הרגשה נפלאה, חבקו אותה.

(עובד אחד שלנו העלה את השאלה "האם קבוצה עם ערן זהבי יכולה להיות אנדרדוג?". ובכן, לאחר בדיקות מעמיקות במעבדות שלנו, גילינו שכן.)

צעד 2.0: תזרמו עם המציאות החדשה (או: יאללה מכבי זהבי ת״א!)

מוטי איווניר הגיע למשרדי החברה ועזר לנו לעצב את הצעד הזה בשביל הקהל שלנו. ״למכבי ת״א יש את ערן זהבי, מהפועל באר שבע אתה לא יודע מאיפה זה יגיע״, היו המילים שלו פחות או יותר ביום שני האחרון. פרשן אחר אמר בסוף השבוע ש״באר שבע היא קבוצה ומכבי היא רק הקילר של זהבי״. ואנחנו מציעים לכם לא להתווכח עם המציאות שהפרשנים כיום מנסים ליצור, תזרמו איתה.

האם זה משנה שיותר שחקנים במכבי ת״א כבשו שערי ליגה מבאר שבע (12 לעומת 11)? האם זה משנה שיותר שחקנים במכבי ת״א בישלו שערי ליגה מבאר שבע (13 לעומת 9)? האם זה משנה שמכבי כבשה 9 שערים יותר מבאר שבע (47 לעומת 39)? חחח לא!

הפועל באר שבע היא הכותשת, היא הדורסנית, היא הקבוצתית. ומכבי ת"א היא בסך הכל ״מכבי חיפה מחוזקת בערן זהבי״ (ציטוט של פרשן בכיר). תזרמו עם זה אנשים, זה כיף. הפרשנים בסך הכל מבצעים כאן פעולה שמשיגה שתי מטרות: ממסגרים בשביל הקהל שלהם סיפור בצורה הפשוטה ביותר האפשרית, ומפגינים קצת ״ווישפול ת׳ינקינג״ בשביל עצמם. הם בסך הכל גם כן רוצים שינוי, זה מובן, עוד אליפות של מכבי ת״א משעממת אותם, אליפות של באר שבע לעומת זאת היא דבר מרגש. לכן הם יוצרים מציאות שלמה סביב השינוי המיוחל הזה, הדיוק והפרטים הקטנים פחות חשובים.

כשמכבי תיקח אליפות בסיום העונה, למרות שהיא אינה הכותשת והדורסת, אנו מבטיחים לכם שההישג יהיה גדול יותר והחגיגות יהיו חזקות ומשמחות יותר.

צעד 3.0: הנמיכו ציפיות (או: תפסיקו להיות חזירים)

על פניו, זה נראה לא קל. הרי על אריזת המוצר כתוב בפירוש ״ערכת אליפות 15/16״, ואתם אמורים להנמיך ציפיות? להתנהג כאילו זה לא הולך לקרות? התשובה היא כן. כשמנמיכים ציפיות, לא רק שאכזבות הופכות לקלות יותר, ההצלחות הופכות למפתיעות יותר.

תראו, בואו נהיה ריאלים. רק קבוצה אחת בהיסטוריה של הכדורגל שלנו לקחה יותר משלוש אליפויות רצופות, ומדובר בתקופה אחרת לגמרי בשביל ספורט מקצועני (הפועל פ"ת, חמש אליפויות רצופות, 1959-63). צריך להיות קבוצה אדירה, בקנה מידה היסטורי, כדי לשחזר משהו כזה. מכבי ת״א של השנה היא קבוצה מצוינת, אבל כנראה שלא עומדת בקריטריון הספציפי הזה.

מעבר לכך, באופן אובייקטיבי, כדורגל זה ספורט שמקשה עליך לממש את היתרון האיכותי שלך. אפשר להודות כאן שלא הולכת להיות עוד מכבי סל, ומכבי גולדהאר ת״א תפסיד אליפויות לקבוצות אחרות למרות הפערים התקציביים, זו עובדה. כל כמה שנים תגיע מתמודדת אחרת ותוריד את מכבי להתמודדות בליגה האירופאית.

עונה כמו הנוכחית, כלומר אחת שמגיעה אחרי 3 אליפויות רצופות, שכוללת השתתפות בצ׳מפיונס וגם נטישת מאמן, היא מועמד טבעי ומתאים ל"עונת נפל", אז קבלו אותה בהתאם. עלינו להפנים שאין כזה דבר 100% הצלחה וגם קרויף יכול לא לקחת אליפות מקומית (ולפני שנשתגע כאן, בואו ניקח דברים בפרופורציות כן, מכבי במרחק משחק אחד ממקום ראשון).

*

זהו. אם תעקבו אחרי ההוראות שבערכה הזו, אז אי שם בחודש מאי מצפות לכם חגיגות אליפות מתוקות ביותר. זה הולך להיות נהדר.

תודה רבה שקניתם את המוצר הזה מבית טלב"י, ומקווים שתמשיכו לקנות את המוצרים הנפלאים שלנו גם בעתיד.

לשאלות, הערות או הצעות, אתם מוזמנים לחפש אותנו ברשתות החברתיות, או לכתוב כאן למטה תגובה.

מזהבי דרך נוסא ועד פפ
פאבו נורמי והפינים המעופפים

93 Comments

רני 3 בפברואר 2016

מקווה שהכתיבה הזו תחזיר אותך למוצר שבאמת יבטיח את האליפות, יומן אליפות…

גיא 3 בפברואר 2016

אין ספק שאליפות עם קבוצה שרצה איתך צמוד לאורך כל העונה זה הרבה יותר מתוק, אבל לצערי, כנראה שקללת ליגת האלופות תעבוד גם השנה. מצד שני אחרי 3 אליפויות, גביע, ליגת האלופות וקמפיין מוצלח בליגה האירופית לא צריך להיות חזירים.
לא צריך להגיע למצב כמו בכדורסל שבו אתה מאבד אליפות ולא לוקח אותה!
בנושא אחר: היית צריך לכתוב בהקשר של מכבי חיפה מחוזקת בזהבי "פרשן בכיר". מיותר אפילו לצטט את אוסף השטויות שהוא מוציא מהפה שלו אצל הדיקטטור.

B. Goren 3 בפברואר 2016

נפלא טל. מיד משתף.

איתמר 3 בפברואר 2016

מכבי של העונה הנוכחית איננה קבוצה מצוינת ולמעשה אף אחת משלוש קבוצות האליפות של מכבי לא היתה קבוצה היסטורית, כזו שידברו עליה בעתיד בערגה ששמורה רק לקבוצות הגדולות באמת בתולדות הכדורגל הישראלי.
צריך להבחין בין ההישג יוצא הדופן של זכיה בכמה אליפויות רצופות ובין איכותן של אותן אליפויות.

גיל שלי 3 בפברואר 2016

הפטריוטס שניצחו 18 משחקים בעונה והפסידו אחד היו קבוצה היסטורית, אני מעדיף אליפויות

קפטן קוקי 3 בפברואר 2016

hmmm… thats just, like, your opinion man.
וברצינות – הזכרון ההיסטורי שלך נובע מהמסגור. אותו הדבר לגבי האליפות של הקבוצה "ההיסטורית" ההיא של האדומים ושל גוטמן הגאון, שלא היתה מגיעה בחיים לולא הקיזוז.
אבל אז זה היה אחרת, אז היה כדורגל. זה לא כמו היום נכון?
בקיצור, העסק הוא בראש לא פחות ממה שהוא על המגרש. כל אחד מעדיף לזכור את מה שהוא רוצה וזה בסדר.
מכבי של סוזה היתה קבוצה גאונית שחידשה פה חידושים טקטיים יוצאי דופן. אמרו לא הרשימה, והיום אומרים שסוזה הוא גאון אמיתי שהיה לנו מזל שעבר פה.

ארז 3 בפברואר 2016

קוקי,
עזוב את עניין הקיזוז לרגע. גם השרופים שבאוהדי מכבי (שאני מכיר) מעידים שהפועל של הדאבל עם גוטמן שיחקה כדורגל שאולי רק חיפה של שפיגל בשיאה שיחקה טוב ממנו.
אף אחד לא אומר שמכבי לא נתנה משחקים גדולים בעונות האלה.
אבל בראייה עונתית, מכבי של גרנט בשיאה, למשל, שיחקה לדעתי כדורגל מרשים וסוחף ומאיים מהכדורגל של מכבי בכל אחת מהשנים האחרונות.
ותאמין לי, זה לא דבר שאני אוהב לזכור… נעורים בצל הכאב.

ארז 3 בפברואר 2016

מסכים איתמר.
רוב אוהדי מכבי שאני מכיר לא אוהבים את זה, אבל אני לגמרי מסכים.
בדיוק כמו שברור לי שהדאבל של הפועל ב-2000 היה מתוק מאוד ומיוחד מאוד אבל הקבוצה ההיא הייתה רחוקה מלהיות הסטורית בראייה "אובייקטיבית" (של מי שאינו אוהד הפועל).
מכבי של השנים הללו תיזכר לדעתי כ"מהפכת הזרים" וגם בעיקר(בראיה של המתרחש על כר הדשא נטו) כשנות זהבי. אני זוכר שחקנים גדולים כאן, לא זוכר כזאת דומיננטיות עקבית ומתמשכת של שחקן אחד מעולם.

בלייק 3 בפברואר 2016

ברגע שעוברים ממדידת תארים למדידת איכות צריך להבין מה הקריטריונים.
מהי איכות בכדורגל? כיבוש שערים? אי ספיגה? מספר איומים? החזקה בכדור? מספר נצחונות לעומת מספר הפסדים? מספר משחקים שנגמרו בהפרש של מעל שני שערים? מבפר נצחונות על הדשא? אולי בכלל כמות הדאבל פסים שהושלמו?

בקיצור, אין לזה סוף. אני מבין את כוונתכם – האליפות של הפועל עם גוטמן, לדוגמה, היתה בהצגת כדורגל שוטף ומהנה יותר. אבל זה עניין סגנוני. סגנון התקפי עושה קבוצה איכותית יותר? אולי עושה אותה זכירה יותר?
אני חושב שאת הדאבל של גוטמן יזכרו עוד הרבה זמן, גם לאור הכדורגל וגם לאור הקיזוז. את מכבי הנוכחית יזכרו כשושלת. עם השנים גם יוסיפו לה איכות נתפסת, כמעט כמו כל אלופה אחרת. הוכבית תמיד תהיה התקציב הגבוה של גולדהאר.

ארז 3 בפברואר 2016

נכון.
ברור שאיכות היא סובייקטיבית, אבל נראה לי שהבנת את כוונתי.
גם את חיפה הקודמת של רוני לוי, למשל, יזכרו כשושלת, אבל גם אוהדי חיפה יזכרו יותר מקבוצה אחת של חיפה שהייתה טובה ויפה יותר.
אני חושב שמכבי הנוכחית טובה יותר, אבל לא המכבי המרשימה ביותר שהייתה.

צהוב בדם 3 בפברואר 2016

עד שהמאמן האמיתי(ג׳ורדי) של מכבי לא יתעורר ויחליט להציב את זהבי מאחורי החלוץ ולא כחלוץ(לא מאמין ש 4 מאמנים שונים סובלים מאותו עיוורון), מכבי לא תיקח אליפות…

ההרכב ששיחק בחצי שעה אחרונה מול ראשון, כשיצחקי בכלל משחק בקישור, יכול לשחק ולשחוט 3/4 קבוצות בליגה הזאת…

כל פעם שמכבי משחקת עם עוד חלוץ(לא בן בסט, חלוץ) כשזהבי משחק מאחריו, מכבי מתפוצצת.
ואם אתה בכל זאת מתעקש לשחק עם זהבי כחלוץ, אז תשחק עם קשר אמצע התקפי ולא הגנתי. תראו איך המשחק שלנו נראה כשדור פרץ שיחק(לא באשמתו, הכוונה ל 3 קשרים הגנתיים) ומהרגע ששלומי אזולאי נכנס…

לפחות היה משחק עם ורמוט בתפקיד הזה

סתם מעצבן

צהוב בדם 3 בפברואר 2016

וגם, מעניין אותי לדעת אם רק אני שם לב שיש לאיגבור נטיה לרוץ בדיוק לאותה נקודה שיש בה עוד שחקן במקום לרוץ לשטחים אחרים ולפתוח קווי מסירה…

רן 3 בפברואר 2016

2 אליפויות הגיעו ככה.
גם במשחקים שהיה חלוץ כמו ראדוניץ או יצחקי זה היה יותר 4-4-2 מאשר זהבי מאחורי החלוץ.
תפסיק לבלוכ בכפית את מה ששרף מוכר

צהוב בדם 3 בפברואר 2016

לא הקשבתי למה ששלמה שרף אומר כבר 5 שנים מאז גיליתי את כפתור המיוט בשלט.

את האליפות הראשונה לקחנו רק עם אלברמן בקישור האחורי ובאותה עונה כל משחק כמעט היה רביעיות וחמישיות

סוזה שיחק עם 2 קשרים אחוריים ופאקו אמנם לקחת אליפות אבל לא המשיך בגלל הכדורגל המשמעם שלו…

מה שונה המשחק שלנו עם פאקו מאשר עם יוקאנוביץ / בוס?
משבוע לשבוע זה נראה יותר ויותר רע

שגיא 3 בפברואר 2016

די, נמאס כבר לשמוע את השטות הזאת.
למה להוריד את החלוץ הכי טוב בארץ לעמדת הקשר? זהבי כבר מזמן לא קשר. הוא חלוץ ועוד אחד הטובים שידע הכדורגל הישראלי לדורותיו.
אז הוא התחיל כקשר וכל הפרשנים נתפסו על זה שהוא יותר טוב כקשר, אז מה ? מכבי מצליחה מצוין כשהוא חלוץ ושם הוא צריך לשחק.
הבעיה של מכבי היא לא שזהבי משחק כחלוץ, אלא שאין מאחורי קשר טוב ויצירתי שיודע גם לבשל וגם להבקיע. בשנתיים האחרונות מילאו את התפקיד הזה מיטרוביץ ואיגיבור…. שים שם שחקן כמו רפאלוב או אפילו מדוניאנין ואתה מקבל קבוצה אחרת לגמרי.

צהוב בדם 3 בפברואר 2016

ברגע שאתה שם אותו חלוץ אתה מגביל אותו.
זה למה.
ברגע שהוא משחק כקשר מאחורי החלוץ, ביחד עם הכניסות שלו לעומק, זה הפוך את זה אוטומטית ל 2 חלוצים ויתרון להתקפה.

ושוב, גם אם אתה משחק עם זהבי כחלוץ, תשים מאחוריו מישהו התקפי ולא איגבור/דור פרץ.

ה 60 דקות הראשונות מול בית״ר היו מבישות. מהרגע שהוא הכניס את אזולאי התחלנו לשחק. אותו דבר היה נגד ראשון לציון. עד שהוא לא שינה את המערך והכניס יותר שחקנים התקפיים ואז התחלנו לשחק…

למה אנחנו צריכים להיות בפיגור כל פעם כדי שיעשו את השינוי הזה?

גיל שלי 3 בפברואר 2016

נראה לי שעם אורלנדו סה, תקבל את זהבי בדיוק איפה שאתה רוצה אותו

צהוב בדם 3 בפברואר 2016

אני מקווה אבל לא נראה לי.
לדעתי הוא ישחק איתו בצד שמאל של ההתקפה והוא יכנס לאמצע(מה שדור מיכה עושה היום בימין)

אני לא רואה אותו משחק עם אלברמן מדוניאנין וזהבי בקישור

גיל שלי 3 בפברואר 2016

מה זה משנה? זהבי ישחק בעמדה שהגדרת, למרות שלא יבוא מהקישור

צהוב בדם 3 בפברואר 2016

כי יהיה חסר עוד שחקן התקפה משמאל

תדמיין את זה

מיכה – אורלנדו – בן חיים

זהבי

מדוניאנין
אלברמן

גיל שלי 3 בפברואר 2016

אני ראיתי הרכבים כאלה, למשל בחצי השני מול בית"ר בבלומפילד, איבדנו לגמרי את מרכז השדה

צהוב בדם 3 בפברואר 2016

לא מסכים
באותו משחק בית״ר הגיעו ל 5 מצבים שמתוכם הם הבקיעו 4. בעזרתו האדיבה של רייקו…

ובלי קשר, ההגנה שלנו קטסטרופה ושלושת הבלמים שלנו לא מספיק טובים ואיטיים.
רואים השנה כמה ייני היה חשוב למכבי מבחינת ייצוב משחק ההגנה

yaron 3 בפברואר 2016

סילחו לי, אבל זאת בכלל לא שאלה של זהבי חלוץ או קשר, זאת שאלה של כמה קשרים אחוריים/ 50/50 ומי מהם.
בדוגמא של צהוב בדם, זה באמת משנה איפה בדיוק תציב את זהבי?
בדוגמא הזאת, שחק איתו חלוץ, קשר, תחליף את יצחקי עם אחד האחרים, הכל יעבוד.
הבעיה היא שאנחנו מנסים להשתלט על מרכז השדה נגד קבוצות שבכלל באו להתגונן…
ואני לא מדבר על המשחק נגד בית"ר.

צהוב בדם 4 בפברואר 2016

אני חושב שעדיף לשחק עם זהבי כקשר לא כי הוא לא מסוגל לשחק חלוץ(גם אם הייתי אומר, יש לו איזה 100 שערים שאומרים אחרת).

הסיבה שאני חושב כך היא שיותר קל למצוא חלוצים טובים מאשר קשר התקפי ברמה שלו. הכניסות שלו לעומק וההבנה לאיפה כדאי לרוץ כדי להיות מסוכן לשער זה יכולת ברמה הגבוהה ביותר.

אבל כמו שאתה אומר, זה לא חשוב איפה הוא משחק. מה שחשוב כמה שחקנים עם אופי התקפי יש לנו.
קבוצה כמו מכבי צריכה להיות עם יותר שחקניים התקפיים מאשר הגנתיים.

זה לא קורה העונה

בלייק 3 בפברואר 2016

למה אי אפשר לסכם פשוט שזהבי יכול לשחק גם כחלוץ וגם כקשר, וישתמש בו המאמן כפי שהוא מבין? כל עוד לא עולים עם 3 קשרים שלא מסוגלים לשים את הכדור בשער….

גיל שלי 3 בפברואר 2016

בלייק, לא יודע אם שמת לב, אבל נראה לי שמאז המשחק בעכו, השתחררה הנצרה של נוסא, והוא פתאום מסוגל לשים את הכדור בשער. רואים את זה הכי טוב דווקא בבעיטה שסיימה את דרכה בראש של ביתרי מסכן במקום בשער. נוסא של לפני עכו, היה בועט מאותה עמדה טיל לשמיים, כאן נוסא הוריד הילוך, בעט ברגש, במקרה היה שם ראש. כשהוא ישחק עם מדוניאנין/אזולאי, ואלברמן, יהיו כל הזמן שני קשרים שמאיימים על השער.

בלייק 3 בפברואר 2016

לצערי לא שמתי לב.
כלומר, שמתי לב לגול נגד מכבי פ"ת, שלא היה מבייש חלוצי 9 גדולים, ולהזדמנות נגד בית"ר. אפשר להתווכח אם נגד בית"ר זאת היתה פעולה טובה (ברור שטובה יותר מלבעוט לשמיים, אבל בין השמיים לשער יש עוד כמה דרגות).
חוץ מזה, לא זוכר אותו, מאז המשחקים הראשונים העונה, מגיע למצב טוב ומסיים טוב (בלי קשר לתוצאת הפעולה, כלומר גם סחיטת הצלה גדולה משוער או בעיטה לקורה).

באופן כללי, רמת האיום שלו על השער, אם בבעיטה ואם במסירה או אפילו שחרור פלונטר באמצע להתקפת מעבר, לא מספקת. פסים שלומיאלים (קדימה. אחרוה הוא מוסר טוב בדרך כלל), חוסר ריכוז, דריבל חלש.
ציוות כפי שהצעת אלברמן כשלפניו מדוניאנין/אזולאי לצד אייגיבור הוא הגיוני בעיני. מה שפחות הגיוני זה ציוות אלברמן-פרץ-אייגיבור או מיטרוביץ' במקום פרץ. זאת שלישיה חלשה התקפית גם מהשלישיה של ב"ש וגם מהשלישיה של בית"ר. אולי אני מוזר, אבל כשבית"ר שחררו את דה לוקאס חשבתי שהוא יהיה אידיאלי לקישור של מכבי. איזה טאץ'! אבל אולי לא ראיתי אותו מספיק, אולי יש לו חסרונות אחרים.

גיל שלי 3 בפברואר 2016

תצרף את הגול היפה מול עכו, הגול מול פתח תקווה הבעיטה מול ירושלים ותקבל את התשובה להבדל

אריק י. 4 בפברואר 2016

+1 הוצאת לי את המילים צהוב

B. Aharoni 3 בפברואר 2016

הכתיבה שלך – תותים וקצפות. נהדר! ואהבתי את טלב"י שישר מביא לראש את רחמים משנות ה- 70

רחמים 3 בפברואר 2016

כתבה ברמה מליגה אחרת, עד היום לא קראתי באתרי ספורט כתבה כזאת מעניינת ומיוחדת (אם אפשר לקרוא לזה כתבה, או פוסט או טור דעה או מה שבא לכם העיקר שזה היה מעניין)

נולי 3 בפברואר 2016

נהדר.
המוצר מגיע עם אחריות? :)

ניב 3 בפברואר 2016

עזבי סתם זלזול, פעם הייתה השקעה במוצר, היו פרסומים כל שבוע, קראו לזה בלוג אליפות, היום המוצר חד פעמי, מפלסטיק זול מיוצר בסין ומגיע בשלושה חודשים איחור.

טל בן יהודה 3 בפברואר 2016

:)
סין?! מיוצר בטורנטו. מפעלי גולדהאר בע"מ

ניב 3 בפברואר 2016

חחח, תכלס זה סתם מירמור של לקוח שבוי..

the bird 3 בפברואר 2016

אהבתי +1 (:

funfun 3 בפברואר 2016

צודקת!

יואלזיניו 3 בפברואר 2016

קניתי, ניסיתי, לא עבד.
אתם תקחו עוד אליפות משעממת של פייבוריטים.

נולי 3 בפברואר 2016

האמת היא שלא נראה לי שהשנה מכבי ייקחו אליפות, למרות גאוניותו של זהבי.
איך אפשר לקחת אליפות בלי הגנה (חוץ מהשוער)???

the bird 3 בפברואר 2016

תודה טל
אוהדים יש להם את הזכרון הכי קצר
ורובם מושפעים "מהסביב" במקום להנות ,
כמי שגדל בשנות ה80 וזוכר את הסבל אז
ואת שנות השחור מאחרי תקופת גרנט ה1
לא מבין על מה לעזאזל הבכי והנהי.
אחרי 3 שנים טבעי שתהיה ירידה קלה במוטיבצייה ,
ואני דווקא שמח שב"ש מציבים לנו מעין אלטרנטיבה ככה זה ייאלץ את השחקנים להלחם עד הסוף
ולא להרדם ושמישהו היה עובר אותם בסוף העונה .

גלעד בלום 3 בפברואר 2016

מכבי לוקחים אליפות בפער של יותר מ-5 נקודות, יש לכם את באר שבע ראש בראש עוד פעמיים, לא? באר שבע עוד לא עברו משבר, זה יגיע מתישהוא, אני לא רואה אותם ממשיכים עם אחוזי ההצלחה המטורפים הללו, הם לא כאלה טובים. מכבי מרוכזת בליגה, משחק אחד בשבוע, מעכשיו אין אלמנט של עייפות, כשזה יגיע למאני טיים גם האחרים יבקיעו, לא ממש משנה אם זהבי חלוץ או לא, יש הבדלי רמות, ספסל עמוק, מכבי רק צריכים לרצות, והם ירצו.

*אלא אם כן יקרה נס וגוטמן יעשה את הלא יאומן ויוציא תיקו ומעלה בדרבי.

*אני לא אומר את זה סתם כדי לנחס אלא דיעה אוביקטיבית שכבר כתבתי בתחילת העונה, כל הכבוד לג׳ורדי (ולכסף של מיטש)

*אשמח לטעות.

איציק 3 בפברואר 2016

גלעד,
מאד אשמח אם תטעה (בכול זאת אובד באר-שבע אנוכי), אבל אני הימרתי, ועדיין מהמר, שהפער יהייה יותר מ-10 נקודות למכבי, לכן אני פסימי.
לגבי הפועל שלך, האם יתכן ולא אמרו לה שיש ירידוצ והיא פשוט עושה טנקינג?

גיא זהר 3 בפברואר 2016

באר שבע עברו משבר. בתחילת העונה. מכבי עדיין פייבורטית אבל למה 10 הפרש, לך על 20!

איציק 3 בפברואר 2016

אין מספיק נקודות בקופה כדי שבאר-שבע תיפול כל-כך חזק. צריך להיות ריאליים. חוץ מזה, זה היה הימור הראשוני, ועד שלא יוכח אחרת, אני נישאר איתו. אם היתי יכול להחליף להימור יותר ריאלי במצב הנוכחי אולי היתי מחליף ל-9 ואולי אפילו ל-8 נקודות. בכול זאת לקבוצה זאת יש סוג של עמידות שלא היה קודם.

גלעד בלום 3 בפברואר 2016

איציק, אני אשמח לא פחות ממך אם אטעה ואני לא אוהד באר שבע (אם כי אני מסמפט כל קבוצה אדומה ששמה מתחיל בהפועל וקוראת תיגר על מכבי), לדעתי 10 הפרש זה מוגזם אבל מספיק שבוע אחד של הפסד של ב״ש ונצחון של מכבי, משהו שלא קרה כבר הרבה זמן, יהיה נס אם זה לא יקרה, כשזה יקרה המומנטום יעבור למכבי, לצערי זה יקרה בדיוק בתזמון הנכון עבור מכבי, באר שבע מהלכת על חבל דק כבר כמה מחזורים 1-0, 2-1, הרבה נצחונות דחוקים, הם חייבים לברוח למכבי, בשביל זה הם צריכים שגוטמן יעשה נסים במחזור הקרוב ושהם ינצחו, 6 נקודות הפרש ואולי אשנה את התחזית.

ירון- אם מכבי עושה תיקו בדרבי ובאר שבע מנצחת אז יש מצב פסיכולוגי חדש, מצב שבו הכל תלוי בבאר שבע, אפילו פעמיים תיקו מול מכבי יכולים להספיק במפגשים הישירים (בהנחה שהם לא טועים מול השאר). המכה המורלית למכבי כתוצאה מהפסד להפועל יכולה להיות משמעותית, זה מחזור מפתח השבוע, הטענה שלי היא שבמאבק צמוד היתרון של מכבי הוא עצום.

איציק, לגבי הפועל- מה שקורה שם זה לא טנקינג, זה פאניקינג. לפחות לא החזירו את וורמוט, אם נישאר ליגה אז בטוח שיהיה יותר טוב בשנה הבאה, לפחות נכנסו לספר השיאים של גיניס לגבי כמות שחקנים ומאמנים מוחלפים העונה, הזוי לגמרי, מצד שני הם היו כל כך גרועים שזה לא ממש הזוי, הכבירי הזה גנוב לגמרי (מצד שני מזל שיש כבירי שיכול לכסות את ההוצאות על כל הטעויות המטורפות שנעשו שם)

yaron 3 בפברואר 2016

לא מבין, מכבי לוקחת בחמש הפרש אלא אם תסיים בתיקו בדרבי? זה אמור להפוך את זה לשלוש הפרש לא?
לגבי ב"ש, בהחלט יש סיכוי שהם ימשיכו חזק עד הסוף. הם רעבים, נחושים וכן, גם קבוצה טובה.
ההימור הסביר יותר הוא שהאליפות תוכרע בשני המשחקים נגדם בפלייאוף העליון.

yaron 4 בפברואר 2016

גלעג, הטענה שלך היתה שמכבי לוקחת אליפות בפער של יותר מחמש נקודות.
* אלא אם הפועל מפתיעה בדרבי
* ועכשיו זה אלא אם הפועל מפתיעה בדרבי ו ב"ש מנצחת.
* ובנוסף ב"ש גם לא חווה משבר כלשהו עד סוף העונה כמו שאתה צופה.
בקיצור – הכל פתוח :-)

גלעד בלום 4 בפברואר 2016

גלעג זה שם נחמד…ברור שהכל פתוח, בתכלס מה אני מבין? פשוט נראה לי שמכבי הרבה יותר טובה ושהסיבות ליתרון של באר שבע בשלב הזה של הליגה הן:

1) עייפות ושובע מנטלי אחרי 3 אליפויות.

2) עייפות מצטברת (ופציעות כתוצאה מ-) ליגת האלופות.

3) חוסר מזל במפגש מול באר שבע שבו הייתה יותר טובה בעיני.

4) מזל של באר שבע שהכל הולך לה כולל משחקים צמודים שלא ממש מגיע לה לנצח.

והסיבה האחרונה בחשיבותה: 5) שיפור מה במשחק ובעיקר במנטליות של באר שבע.

לדעתי רק התעלות יוצאת דופן של באר שבע בשילוב של התמוטטות של מכבי יביאו אליפות לבאר שבע. זה שהם החזיקו מעמד עד עכשיו לא אומר שהם ימשיכו…שוב, אני מקווה שאני טועה , כל שבוע נוסף שבו באר שבע בראש הטבלה אני מגרד את העיניים בפליאה, אבל כפי שאמרתי- מה אני מבין??

בוא נאמר כך- אם הפועל לוקחת את הדרבי (או אפילו מוציאה תיקו) אז הכל יכול לקרות, אפילו אליפות של באר שבע.

איציק 4 בפברואר 2016

סוף הליגה עדיין רחוקה, אך אני מבטיח לך שאחרי המחזור הבא באר-שבע עדיין תוביל את הליגה ותוכל לפחות עוד שבוע נוסף לשפשף עיניים ;)

בלייק 3 בפברואר 2016

יפה!
דווקא בתגובות לפוסט של גיל שלי התווכחתי על התפיסה הסוביקטיבית ש"מכבי תלויה בזהבי".
כתבת על עוד נתונים שמגבים את התפיסה ההפוכה, אבל אני אשכח אותם מיד ואשמע לעצתך:
מכבי תלויה בזהבי!
כל הכבוד לב"ש, קבוצה עדיפה על מכבי בהרבה! ולא תלויה באף אחד!

*אפשר בסוף העונה לחלק למכבי צלחת אליפות ולב"ש צלחת סגנות על הקבוצה הכי טובה שלא תלויה בשחקן אחד?

איציק 3 בפברואר 2016

ראה תגובה מעליך. למרות שלדעתי באר-שבע אכן יותר מאוזנת ממכבי בכלים, היא פחות מאוזנת בראש ומתישהו יקרה מה שכתוב מעל.

גיא זהר 3 בפברואר 2016

יכול להיות שהכל יתהפך אבל מה גורם לך להגיד שהיא לא מאוזנת בראש עד עכשיו?

איציק 3 בפברואר 2016

עד עכשיו כן, אבל הניסיון המצטבר מלמד אותי שמתישהו לקראת או בתוך הפלאי-אוף האיזון מופר. הלואי ואטעה. חובת ההוכחה לא עלי, כי אם עליהם.

גיא זהר 3 בפברואר 2016

אי אפשר להשוות את באר שבע של לפני שנתיים למכבי של סוזה. ההתרסקות לא היתה מנטאלית כי אם פיזית. לגבי באר שבע של שנה שעברה אתה צודק. האם אפשר להסיק מזה גם על השנה? נחייה ונראה

איציק 3 בפברואר 2016

כפי שכתבתי, חובת ההוכחה עליהם

בלייק 3 בפברואר 2016

אני דווקא עם גיא. ברור שלמכבי יש סיכוי טוב לזכות באליפות, אבל גם לב"ש. יש לה קבוצה טובה, היא משחקת בהתלהבות, יש סגל טוב, מאמן טוב. רוב המשחקים בליגה די קלים. הדבר העיקרי לרעתה הוא המסורת. מצד שני, מכבי שכבר הוכיחה שזה סגל שיכול לקחת אליפות פחות או יותר, שבעה יותר. הכל פתוח.

ועדיין, לא יהיה אכפת לי שמכבי תיקח אליפות (אפילו בנקודה) וב"ש תוכתר בקבוצה הטובה ביותר שאינה תלויה בשחקן אחד.

yaron 3 בפברואר 2016

כתבתי למעלה, מה שיכריע יהיו שני משחקים ראש בראש בפלייאוף.

-גיסנו- 3 בפברואר 2016

מקווה שלא פירקו את במות חגיגת ה"החתמנו את וובה בראון", וששמרו אותם לחגיגות "החתמנו את מוחמד גאדיר"

(האמת שאני ממש לא בא בטענות לב"ש או אוהדיה, סתם מצחיק אותי שבכל אחת מההחתמות האלו בתוך שעה כבר הרימו אולפן מיוחד כדי לנתח איך זה מוכיח שמכבי מתרסקת)

גיא זהר 3 בפברואר 2016

לא יודע מה היו שונות החגיגות מההחתמות של סה ומדונינין? אם הפכנו לדרלינג של העגלון שברח מכאן אחרי שבוע, שיהיה לו לבריאות

-גיסנו- 3 בפברואר 2016

שוב אמרתי שהטענות הן לא לב"ש עצמה, אני גם ככה לא מאמין לכל הציטוטים שבאים לכאורה מ"גורם" או "שחקן הקבוצה".

זה סתם משעשע אותי שאחרי ההחתמה של וובה בראון, שהוא שחקן לא רע בכלל, כל האתרים יצאו בטורי פרשנות שהנה עוד הוכחה ניצחת לזה שב"ש קבוצת ענק שלא רואה את מכבי ממטר והנה עובדה, וובה בראון בחר ללכת לב"ש! עכשיו גם גאדיר חתם בב"ש, לפחות באחד האתרים כבר הרימו "משדר מיוחד" שנועד בעיקר להסביר למה זה עוד מסמר בארון של מכבי (מה?).

אני אעשה קופי פייסט עוד כמה פעמים כדי שזה יהיה ברור:
אין לי שום טענה לב"ש עצמה לא על המהלך ולא על התגובות מהמועדון.
אין לי שום טענה לב"ש עצמה לא על המהלך ולא על התגובות מהמועדון.
אין לי שום טענה לב"ש עצמה לא על המהלך ולא על התגובות מהמועדון.
אין לי שום טענה לב"ש עצמה לא על המהלך ולא על התגובות מהמועדון.
אין לי שום טענה לב"ש עצמה לא על המהלך ולא על התגובות מהמועדון.

אבל הסיטואציה מצחיקה אותי.

-גיסנו- 3 בפברואר 2016

וגם, שאף אחד לא יגיד עכשיו שמשהו בניהול ומדיניות הרכש של ב"ש שונה ממכבי, ושבב"ש הכל קסום ורומנטי.

גיא זהר 3 בפברואר 2016

כמאמר האווירון, אין לך טענות וטענת זאת שחור על גבי מחשב. סתם. נהפוכו. על אלונה (או לצורך העניין על דודו דהאן) כועסים ברעננה, הפועל (שהפסידו את ארביטמן אם זה כזה הפסד בגלל הכעס) וסחנין (רשימה חלקית). מעולה. איש עסקים נחמד הוא איש עסקים גרוע.

yaron 3 בפברואר 2016

תוסיף את ארבייטמן, אבל שששש….. לב"ש מותר.

גדי 3 בפברואר 2016

מה עכשיו לא בסדר?

yaron 4 בפברואר 2016

האמת היא שעדיין לא ברור אם העסקה לא הושלמה בגלל שהפועל חיפה איחרה או בגלל שב"ש עכבה.
אם זה בגלל ב"ש זה גועל נפש אבל תקפיא את התגובה שלי עד שנדע מה קרה.

גדי 4 בפברואר 2016

נו באמת. באר שבע לא צריכה את שלומי. הוא מאוד אהוב ברמה האישית אבל הוא חלוץ רביעי והתרומה שלו השנה זניחה למרות שקיבל הזדמנויות.

עופר כהן 3 בפברואר 2016

גיא הלוואי שעוד היו חושבים כמוך, במיוחד כשזה מגיע למכבי סל.
אבל גם כשגולדהאר מביא בלם ספסל של ק"ש, מגן ימני (הכי טוב בארץ כרגע) בשם דסה אלי, זהבי (שהפועל העדיפה את אלמוג כהן עליו) וטב"ח, שהוא שחקן הכנף הכי טוב בארץ (לאורך כל העונות שלו בצהוב!)- אז גולדהאר קונה כל מה שזז.
כשאלונה עושה תרגיל לבני סכנין זה איש עסקים טוב ומחושב.
שלא תבין לא נכון גיא, אני לא טוען כאן משהו נגדך, רק נגד האנטיגוניזם הבלתי נתפס כלפי מכבי.

שלו 3 בפברואר 2016

לדעתי עונת אוסקר מיוחדת בין היתר גם בגלל דרבי ה 4 – 0 ואליפות אחרי שנות דור.
עונת סוזה היא העונה החזקה ביותר שהייתה (כולל דרבי הזהבי 3 הפועל 2).
עונת פאקו מתמקדת במשחק הגמר ואילו פריצה היה בריא כל העונה.
השנה יהיה מאבק, אני חושב שאם ב"ש גומרת ראשונה בהפרש עד 3 נקודות,
מכבי עוברת אותה במחזור השני של הפלייאוף, ורצה צמוד עד סוף הפליאוף (כלומר עד המפגש השני).
אם מכבי מסיימת ראשונה זה יגמר במפגש הראשון.
בכל מקרה יש שם קבוצה מכובדת שראויה לתואר ללא קשר למכבי.

גדי 3 בפברואר 2016

אני מתרשם שאתם היסטריים.
לא מבין את הסיבה. הבלתי פציע אצלכם וזה מספיק לאליפות.

מייצרים פה כל יום סטטיסטיקות מוזרות שאני לא מבין מה מטרתם. אתם טוענים שזהבי לא דומיננטי? זה בכלל לא משנה בגלל שהוא בלתי פציע ולכן הדיון הוא אקדמאי בלבד.
כשהמפלצת תרד לספסל ב2027 בגלל נזלת לאחר 468 משחקים רצופים מלאים נבחן את התלות בו.

בלייק 3 בפברואר 2016

זאת קצת היתממות.
לא רואה פה היסטריה. מישהו טען שזהבי לא דומיננטי?
חלק מהתגובות מתיחסות לסיפור "מכבי תלויה בזהבי" או "בלי זהבי, מכבי שווה אמצע טבלה".
גם אתה טענת את זה בפוסט של גיל שלי. אז סטטיסטיקה שממחישה שמכבי לא תלויה בזהבי יותר משקבוצות אחות תלויות בסקורר שלהן, או שהצוות המסייע של זהבי תורם לא פחות מכל צוות מסייע אחר, לא מתיישבות עם הסיפור. למה זה מפריע לך שאנחנו מזכירים את זה?

איציק 3 בפברואר 2016

כי כשממוטה מפנה לך את הדרך יותר קל לעבור. סתם מעניין לראות איך יעברו ללא ממוטה.

בלייק 3 בפברואר 2016

מי זאת הממותה? זהבי או גולדהאר?

איציק 3 בפברואר 2016

בחיים לא ראתי את גולדהר משחק כדורגל.

בלייק 3 בפברואר 2016

חבל, שמעתי שהוא שחקן-שחקן. מכבי תלויה בו לגמרי!

איציק 3 בפברואר 2016

אם גולדהר עוזב, שום דבר לא ישתנה, הוא בנה מערכת בריאה, ושמעתי על אחד, דני פדרמן, מחפש אתגרים חדשים. יש לו כסף, זמן והמון רצון טוב. חשוב מאד, הוא צהוב מבטן ומלידה, בעלים אוהד, זה הכי הכי שיש.

בלייק 3 בפברואר 2016

קשה לי לראות את פדרמן חוזר לכדורגל. אני לא דואג מהיום שאחרי גולדהאר, אבל עוד פחות מזה אני דואג מהיום שאחרי זהבי. כמו שהסתדרנו בלי אלירן עטר, גם לזהבי יהיה מחליף. יכול להיות שיקח קצת זמן, אבל הוא יימצא

איציק 3 בפברואר 2016

לגבי פדרמן זה היה ציני.
לגבי זהבי אתה צודק לחלוטין. זו בידיוק הסיבה שאתמול הדגשתי את ההבדל בין עזיבה של זהבי (פרישה, מעבר לקבוצה אחרת, מה שלא יהיה) לבין פציעה. עזיבה מתכננים והקבוצה תמצא תחליף. פציעה (וממש לא מאחל לו) זה משהו לא מתוכנן, ולדעתי למכבי תל-אביב יהיה קשה למלא את החלל מעכשיו לעכשיו ולשנות את צורת המשחק שתתאים למשחק בלעדיו.

גדי 3 בפברואר 2016

כי זו היתממות לטעון שאין פה תלות יוצאת דופן.
זהבי כבש 24 שערים מתוך 47. ברדה 10 שערים מתוך 38. שלא נדבר על מה שהוא עשה באירופה.
צוות מסייע לזהבי ? זהבי לא אנושי. הוא מבקיע 9/10 ממצבים שלצערי שחקנים שלנו עושים 50% במקרה הטוב אבל הם בכלל לא מגיעים למצבים שלו כי בנוסף ליכולת הבקעה פנומנלית המיקום שלו לא פחות מדהים.
מעולם לא שיחק בליגה הישראלית שחקן יותר אפקטיבי מערן זהבי עם השפעה כזו על הליגה כולה.
אין פה על מה להתנצל. זהבי שחקן מכבי תל אביב כמו שג'ורדן היה שחקן שיקגו.
שניהם מיררו לי את החיים.

בלייק 3 בפברואר 2016

אין פה שום התנצלות. זהבי שחקן מדהים (בטח לרמת הליגה בישראל), והוא בכושר מטורף כבר עונה שלישית ברציפות. לא בדקתי, אבל קשה לי להאמין שנמצא שחקן שהבקיע בשלוש עונות רצופות 90 שערים ביחד. זהבי כנראה יעשה את זה, או קרוב מאוד לזה.
מעבר לזה, רשמת חלק מהנתונים שתומכים בסיפור התלות. אפשר לחזור לויכוח הסטטיסטי, אבל גם טל וגם אני בפוסט הקודם כתבנו נתונים סטטיסטים אחרים שמצביעים על סיפור מורכב יותר.

אבל אני אימצתי את הגישה של טל, אז אין מה לשכנע אותי – מכבי זה רק זהבי, ובלעדיו אין מכבי.

גיא זהר 3 בפברואר 2016

גדי הבלתי פציע לא עבר לי ממול. בינתיים בעיקר אצלנו נפצעים,בקצב הזה יצטרכו להחזיר חו"ח את אילוז מפרישה למגן ימני (בתכלס מעדיף לשחק עם עשרה שחקנים).

איציק 3 בפברואר 2016

אילוז הבן או האב?

גיא זהר 3 בפברואר 2016

למיטב ידיעתי כבוד הרב שלמה לא קשור משפחתית לאביתר, אבל מעדיף אותו בכל יום עליו גם כמגן ימני

איציק 3 בפברואר 2016

אם כך אילוז רוח הקודש זו הבחירה המועדפת ;)

עופר כהן 3 בפברואר 2016

גדי יקירי,
אני מזמין אותך לקרוא את המגילה שכתבתי בכתבה של גיל שלי.
לא כל גול חשוב כמו האחר. ומבחינת הגולים החשובים זהבי הוא כמו חצי קבוצה שלכם ומעט יותר.
למרות זאת, מה רע בתלות (לטווח הקצר)?
ילד קטן תלוי בהורים שלו כדי לשרוד, ואף אחד לא מצפה שבסוף כיתה ג' ההורים שלו יעזבו אותו והוא יהיה ילד נטוש ומוזנח.
אבל הגיוני שאם ההורים לא יפתחו עצמאות אצל הילד הוא לא ידע לעשות שום דבר בעצמו.
מכבי תל אביב מחתימה את מדוניאנין, מחזירה לכושר את יצחקי ומביאה חלוץ כמו סה. שלושת המהלכים והתהליכים אלו נועדו שבטווח הארוך התלות בזהבי תירד.
כל השאלה צריכה להיות האם זהבי עשוי להפצע. לאף אחד מהמגיבים הנכבדים כאן אין (או לפחות לא הפגין) ידע מספק בפיזיולוגיה, ברפואת ספורט ובאורח החיים של זהבי לעומת המאפיינים הגופניים שלו כדי לתת תשובה באחוזים.

גדי 3 בפברואר 2016

עופר. קראתי וזה אכן מעניין.
לא מתווכח עם עובדות ולהפך אני רק נפעם כל פעם מחדש מהתופעה.
אין שום כוכבית ליד שער של זהבי.
ללא ספק שמדובר בספורטאי ענק עם כל הכאב שהוא גורם לי.

funfun 3 בפברואר 2016

שלא תחשוב שלא נבוא איתך חשבון על יומן האליפות החסר!
בדרבי תגיע מחופש כי יש כמה אנשים שהונחו לחפש אותך ולבצע בך לינץ'.

משעשע ביותתתתר. כבוד טלבי :-)

מאיר (חדש בשכונה) 3 בפברואר 2016

טל, איזו יצירתיות נהדרת, אבל לפחות בשבילי המוצר שהצעת הוא כמו קרח לאסקימוסי. הנימוקים לפי סדרם:
כפי שאמרת, אליפות רביעית ברציפות לא השיגו פה דורות.
אליפות עם הופעה בליגת האלופות לא השיגו פה אף פעם.
הפחד שאם פעם אחת לא ניקח, מישהו ישתלט על כיסא הנהג במקומנו.
כל אלה היו נסיבות שכבר בתחילת העונה היו מספיקות מבחינתי לרצות מאוד את האליפות הזו.
לאלה נוספו במהלך השנה עוד:
ההופעה בליגת האלופות, תחילה הריגוש בעלייה ואחר כך ההופעה שהשאירה טעם של חייבים לתקן בפעם הבאה ואם אפשר, מייד בעונה שאחר כך.
הצחוק מצד התקשורת ואוהדי הקבוצות האחרות על ההופעה הזו.
הזלזול ברמת הקבוצה במשחקי הליגה כאילו זה קל לשחק באמצע השבוע בעצימות של ליגת אליפות ואחרי שלושה ימים עוד משחק מול מישהו שבשבילו אתה אתגר עצום.
והאתגר שמציבה באר שבע השנה, לאמור, אם ניקח השנה אליפות לפחות לא יוכלו להגיד כמו שאמרו על כל אליפות בסרייה הזו שזו אליפות בלי יריבים. בשנים קודמות הם גנבו מאיתנו משחקים גם אצלם בביית, השנה הם יריבים אמיתיים.

אבנר משער 2 4 בפברואר 2016

יפה מאוד טלב"י (איפה המיראז' היום ?)
קניתי ערכה, מאיר (חדש בשכונה) שכנע אותי.

עופר כהן 3 בפברואר 2016

מכבי לא החתימו בלם, בהצלחה לנו בעונה הבאה. נקסט.
כל הכבוד לבאר שבע, לקחתם אליפות כבר בתחילת פברואר. שאפו!

יואב דובינסקי 3 בפברואר 2016

הטרבל שנה שעברה היה בסימן "אנחנו נגד העולם" בעקבות העונש.

גדי 4 בפברואר 2016

אגב למרות שאני הייטר הכתיבה שלך נפלאה.

היסטוריון 4 בפברואר 2016

חברים יש במכבי שחקנים טובים חוץ מזהבי הבעיה שאף אחד שם לא חשב שהם יכולים לעשות משהו בלעדיו, נניח וסטטיסטית מכבי לא תלויה בזהבי, בואו נראה מה קרה במשחקים שהוא לא שיחק:
היברניין- משחק חוץ לא שיחק הפסד 2-1, משחק בית לא שיחק מחצית 1-1 נכנס מחצית שנייה 4-0(תוצאת המחצית)
רמת השרון (סיבוב ח') 1-1 נכנס 2-0…
מה שמלמד על התלות הברורה של מכבי בזהבי….

Comments closed