רק מה להפסיד

על המהפך שמכבי ת"א עברה מהדרבי הראשון לדרבי האחרון

FUSSBALL, CLUBBESITZER, KLUBBESITZER, MACCABI TEL AVIV,

העונה היא העונה הראשונה של ג׳ורדי, דרבי ליגה ראשון בעידן החדש תחתיו, מכבי מפסידה להפועל 1-0. החדשות באומה הצהובה לאחר המשחק, למרבה האירוניה, הן שאין חדשות. לא מהבחינה הזו שמכבי הפסידה (עוד) דרבי, מאורע די שכיח באותם ימים, אלא שבמתחם האימונים של מכבי ת״א הכל מתנהל כרגיל. הידיעה המרעישה היא שאוסקר גרסיה מעביר אימון שגרתי. פרסום ראשון! מכבי ת״א הפסידה דרבי ולא נערכה ישיבת שחקנים מיוחדת מלאה בקלישאות, כזו שהטאטל׳ה התורן של העיתונאי הבכיר מדליף לו את כל הדברים שנאמרו בה.

שלוש שנים עברו, או קצת יותר, ונראה שמדובר בתקופה שונה לחלוטין. זו קבוצה אחרת. זה מועדון אחר. אני מניח שבקריית שלום הכל ממשיך להתנהל כרגיל מאז סיום הדרבי האחרון, וגם הפעם לא נערכו ישיבות מיוחדות, אבל זה שונה. מכבי ת"א היא כבר לא קבוצה שמנסה לבנות משהו, היא קבוצה שיושבת על פסגת המגדל אותו בנתה. מכבי ת"א זה כבר לא מועדון שמנסה לגרש שדים, זה מועדון שהקבוצות היריבות מחשיבות אותו כשד משלהן. מכבי ת"א זו כבר לא קבוצה ששואפת לחזור לקחת אליפויות, זו קבוצה שעושה הכל כדי לא לאבד אותן.

אנחנו במקום אחר. אחרי אותו הפסד, למעשה ההפסד האחרון בדרבי שממש קבע משהו, זה לא היה רק תגובת המועדון, אלא גם האוהדים (סלחו לי, אבל לא אחשיב את ההפסד 3-1 תחת סוזה ככזה. באותו שלב האליפות לא הייתה עניין של ״אם״ אלא של ״מתי״. והיא אכן הגיעה כמה ימים אחר כך). הרצון של האוהדים היה "להמשיך הלאה", לא לשבור את הכלים, לא להסתחרר, לא להיכנס לספירלת כישלון שכבר הורגלנו אליה משנים קודמות. לעזאזל, רק לא עוד מאותו הדבר. אנחנו אתכם, מאמינים בכם, סומכים עליכם, תוציאו אותנו מהבוץ הזה. והכותרות האלה שבישרו שבקריית שלום ״עסקים כרגיל״, הרגיעו אותנו. במידה מסוימת.

אלו היו ימים די יפים. בעצם, אולי "יפים" זו לא המילה הנכונה כאן. תמימים. כן, "תמימים" זו המילה. עם ההרגשה של "חדש", צוות ניהול זר, אלו היו ימים מסעירים מלאים בתמימות. היינו אופטימיים, מלאי תקווה (חבויה), בעיקר כי זה כל מה שנותר לנו להיות באותה נקודת זמן. אם לא זה, הצעד הבא היה פשוט לוותר, לקום ולעזוב. אופטימיות ותקווה זה כל מה שיכולנו להרשות לעצמנו אחרי העשור ההוא.

מכביסט אני. זחוח, יהיר, דורסני ולא מתנצל על כך. לא הייתי מחליף את מה שאני בעד שום דבר בעולם הספורט. אבל, משהו קטן נצבט בתוכי כשאני מסתכל על האוהדים שהיינו באותה תקופה של הפסד בדרבי לפני שלוש שנים, ועל מי שהפכנו להיות היום. כן, הפסד בדרבי והכל הופך מדוכדך, אבל התמונה הגדולה יותר הייתה שונה מזו של היום. התהליך טבעי, הוא מובן, הוא יותר ממתקבל על הדעת, והוא לגמרי לא פסול. זו פשוט המציאות. זה מה שההצלחה תעשה לך. ועדיין…

היום אנחנו ציניים, קשים. מה לעשות, קשה להיות תמימים כשעל המדף מתחיל להיגמר המקום לתארים והישגים. כדורגל נראה שונה לגמרי ממרומי שלוש אליפויות ועתיד ורוד, כשפתאום יש לך בעיקר מה להפסיד. אנחנו כבר לא ״מייחלים יום אחד לאליפות״, היום אנחנו "בונים על עוד אליפות". ועוד אליפות. ועוד אליפות. הפסד? בלתי מתקבל על הדעת.

אנחנו עדיין סומכים על ג'ורדי, אבל מלאי טענות אליו ולקבוצה. בעצם, אנחנו מלאי טענות לכולם כולל כולם. כו-לם!

אנחנו מלאי טענות לאיתן טיבי שלא רץ או משחק כמו פעם. לקרלוס שמזדקן, החצוף. לדור פרץ שלא מסוגל להבקיע גם מתוך השער. לדור מיכה שלא מסוגל לכבוש אלא אם הוא מוסר, והשוער של היריבה משיב לנו על הטעות של השוער שלנו. אנחנו מלאי טענות לחלוץ שאין לנו ואנחנו מלאי טענות לחלוץ שיש לנו והוא כבר פצוע. למאמן שלא עולה במערך הנכון, כלומר זה שאנחנו חושבים שהוא הנכון. לטל בן חיים החלוץ שלא סותם, או סותם אבל שלא מוסר, או מוסר כשהוא צריך לבעוט, או בועט כשהוא צריך למסור. לברק יצחקי שלא מסוגל לשחזר את שניות הקסם האלה שמצדיקים את מקומו בקבוצה. לשוער, כל שוער, על כל שער שהוא מקבל, כל שער. לזרים שיש ולזרים החזקים יותר שמעולם לא הגיעו לקריית שלום. לדסה שלא מסוגל להרים כדור אחד נורמלי לרחבה (אחד!!!). לעמרי בן הרוש ש… אה, עזבו. לעדן בן בסט ש… חחחח עזבו גם אותו. לאבי ריקן שכבר לא מספיק טוב אפילו להיכנס כמחליף. לנוסא שהיה חייב לקבל אדום בדיוק בעיתוי הלא נכון, כאילו שיש עיתוי נכון. לכולם כולל כולם, חוץ מאחד.

אההההה!!!!! אני לא יודע אם אני יותר עצבני או יותר מדוכא. יותר שבור או יותר כוסססססאמק העולם הזה. האם אני רוצה לקחת מחבט ולנפץ את ה-LCD שעל הקיר בסלון או להיכנס למיטה עם פרצוף תשעה באב, ודיר באלאק אם היא אומרת לי "יאללה נו, זה כולה ספורט". אני לא יודע אם אני רוצה להתלונן ולהתלונן, או שאני רוצה להירגע ולומר לעצמי ש"זו המציאות, בלתי אפשרי לנצח כל משחק". האם אני רוצה לקלל את השחקנים ולהגיד להם שילכו לעזאזל או פשוט לשבת בשקט ולבהות בקיר, לשחזר בראשי שוב ושוב את הבעיטה של ערן זהבי, או את הנגיחה של דור פרץ. שוב ושוב. ושוב ושוב. ושוב ושוב.

אז ביום ראשון פשוט הלכתי למיטה. סגרתי את הטלוויזיה, וניסיתי ללכת לישון כמה שיותר מהר. לא רציתי שהמוח שלי יברח לכל מיני מקומות ותהיות שהופכות אותנו לאוהדים שאנחנו. לא רציתי לחשוב על המשחק, ולטחון אותו בראשי, ולשמוע אחרים טוחנים אותו. מיותר. ציפיתי לנצח ב-5 שערים, לא ניצחתי בכלל. האמת, גם לא רציתי לטחון אותו למחרת. ואני עדיין לא רוצה לטחון אותו היום.

5 נקודות הפרש מהמקום הראשון. 5 נקודות עם איקס נקודות שנשארו בקופה. לא, אין כאן טעות, ולא שכחתי לשנות את "איקס" למספר הנכון. אני רשמתי איקס כי המספר המדויק לא מעניין, ה-5 זה העיקר. 5 נקודות זה מספר לא קטן, בטח לא עם היריבה שמעלינו. אני רואה את התגובות של אוהדי מכבי, המשפטים האלה של "זה רק 5 נקודות כשנותרו שני משחקים מול באר שבע", ועולה בי תחושה חזקה של דז'ה וו. אלו הם אותם המשפטים בדיוק שנאמרו על ידי אוהדי מכבי חיפה והפועל באר שבע בשלוש השנים האחרונות כשאנחנו היינו אלה שהובלנו את הטבלה, אי שם לפני הפלייאוף העליון.

אני זוכר את עצמי מגחך על מה שהם אומרים, שואל את עצמי ״על מי הם עובדים, זה גמור״, מצטער בשבילם שהם משקרים ככה לעצמם. מעניין אם אוהדי באר שבע חושבים ומגחכים בינם לבין עצמם בימים האחרונים בצורה דומה, כשהם שומעים אותנו משמיעים את אותם המשפטים המטומטמים שהם אמרו בשנתיים האחרונות. כדאי להם, לכם. חחחח, "רק 5 נקודות עם מלא נקודות בקופה ו-2 משחקים נגדם". בעיני זה נע בין קשה לבלתי אפשרי, תלוי בשעה של היום.

אני לא באמת יודע איך היינו מגיבים וחושבים לפני שלוש שנים אם היינו באותה סיטואציה של ״5 נקודות ממקום ראשון עם איקס נקודות בקופה ו-2 משחקים מול המובילה״. אני מניח שזה היה שונה, אני מניח שהייתה הרבה יותר תקווה, כאמור, בעיקר כי זה כל מה שנותר לנו אז. אבל היום אני פסימי יותר, וזה כל ההבדל בין הסיטואציה שיש לך רק מה להרוויח לבין זו שיש לך רק מה להפסיד.

היום התקווה היחידה היא שאותו אחד, אותו יחיד שאין לאף אחד אצלנו ולו טענה אחת אליו, יתעלה בצורה בלתי סבירה. כלומר, באותה הצורה שבה הוא מתעלה בקבוצה שלנו כבר שלוש שנים. ערן זהבי עשה אינספור דברים מ-ד-ה-י-מ-י-ם במכבי ת״א מאז שהגיע. אם הוא ייקח את הקבוצה הזו לאליפות רביעית ברציפות, ייתכן שזה יהיה הגדול והמרשים מכולם.

היה אומהה
המשותף לסקרמנטו של CWEB, ברני סנדרס, מחאת הגז, טראמפ ויאיר לפיד

91 Comments

אריאל גרייזס 9 בפברואר 2016

בקיצור, מכבי תל אביב כדורגל הפכה למכבי תל אביב כדורסל. שזה קצת אירוני בהתחשב בעובדה שמכבי תל אביב כדורסל הפכה למכבי תל אביב כדורגל של לוני

מאנו 9 בפברואר 2016

ייתרת במשפט אחד את כל הפוסט שמעליך. שאפו.

ערן (המקורי) 10 בפברואר 2016

לא קיצר, לא ייתר, ולא כל פוסט חייבים לסכם במשפט.

מאנו 10 בפברואר 2016

לא חייבים. אבל הוא עשה את זה.

ארז 9 בפברואר 2016

פוסט מצוין.
אני לא נמצא כרגע בנעליך (הלוואי שהייתי), אבל מרגיש כמו תיאור מדויק מאוד.

גיא זהר 9 בפברואר 2016

בתור אוהד באר שבע (שמייצג רק את עצמי) בחיים לא אהיה בנעליים שלכם בבטחון ואף בזחיחות (שבשנים האחרונות מוצדקת). אני אסדיר נשימה רק כשהכל (חמסה, חמסה) יהיה סגור תיאורטית. חוץ מזה, פוסט גדול.

רועי 9 בפברואר 2016

אתם באמת לא מאמינים שהשנה הזו רשומה עליכם ?

אודי 9 בפברואר 2016

כשאתה לא לוקח אליפות 40 שנה, קשה לך להאמין שזה זה עד שזה נגמר. לא אוהד ב"ש, אבל קשה לי להאמין שרובם יושבים זחוחים ומרגישים שאין שום דבר שיקח את האליפות הזו מהם.

רועי 9 בפברואר 2016

לא זחוחים, אבל בטוחים בעצמם.
האמת, עכשיו כשאני קורא את המשפט שלך לגבי לא לוקח אליפות 40 שנה, אני נזכר איך הרגשתי לקראת האליפות הראשונה עם אוסקר אחרי עשור נורא (במועדון כמו מכבי ת"א זה מקביל ל 40 שנה), גם לא הייתי זחוח ובטוח שזה סגור.

גיא 9 בפברואר 2016

עם אוסקר היו 10 נקודות הפרש ממכבי חיפה בתחילת הפליי אוף וחלק ניכר מהאוהדים פחדו שהאליפות תברח לנו

גדי 9 בפברואר 2016

אני יודע שאני חוזר על עצמי אבל אין מקום להשוואה כאשר לצד המתנגד יש את ערן זהבי.

גדי 9 בפברואר 2016

הדבר האחרון שאפשר להגיד עליי זה שאני זחוח. אני הרבה יותר מבוהל ומפוחד כי אני יודע שהפעם באמת יש סיכוי להבדיל מהאשליה של השנתיים האחרונות.

5 נקודות זה כלום כשיש זהבי ממול.

4 נקודות יתרון לפני משחק אחרון לא יספיקו לי להבין שזה גמור.
בסיוטים שלי זהבי סוגר גם את זה

רועי 9 בפברואר 2016

5 נקודות זה לא כלום.
5 נקודות אומר שהמשחק הראשון בפלייאוף בב"ש יהיה גמר גביע.

גדי 9 בפברואר 2016

גמר גביע?????
לא יכולת לעשות לי את זה פחות כואב?

ערן זהבי יכול לנצח בטרנר. הוא ניצח בבאזל (שווה ערך ניצחון) וגם בפראג.

5 נקודות לקבוצה כמו באר שבע זה כלום. כמות הדליים שבעטנו בהם ב40 שנה שווה ערל לתפוקת שמ מפעלי תנובה בשנה.

אם יש משהו שזורע בי אפסילון אופטימיות זה שאין סיכוי שנהיה זכוכים. כולנו מבינים שזו הפעם או אף פעם.

ניב 9 בפברואר 2016

גדי אתם צריכים כולה תיקו, אתם יכולים לעשות בונקר מהגיהינום ולצאת להתפרצות (מכבי מתקשה מאוד מול בונקר, בטח שבקבוצה השנייה יש שחקנים טכנים ומהירים).

בלייק 9 בפברואר 2016

בשנתיים האחרונות היה לכם בעצם רק מה להרוויח. אם הייתם ״גומבים״ בסוף אליפות זה היה מפתיע ומרגש.
בשלב הזה של העונה מבחינתכם כבר יש מה להפסיד, העצבים משחקים תפקיד. לא קל.

בלייק 9 בפברואר 2016

*גונבים

רניב 9 בפברואר 2016

מתי בארבעים שנה האחרונות הייתם במקום ראשון עם 5 נק' הפרש בשלב כזה של הליגה.

לצערי, זה מתחיל להראות גמור…

איציק 9 בפברואר 2016

כאוהד באר שבע (שמייצג את עצמו בלבד, וגם זאת בקושי ולא כל-כך טוב) אגיד זאת כך, לפני שני מחזורים הימרתי שבסוף העונה מכבי תוביל ב-10 נקודות על באר-שבע. היום אני יותר אופטימי יותר ומהמר רק על 8. כאשר ארד ל-3 או 2 זו כבר תהייה חגיגה אמיתית.

ניב 9 בפברואר 2016

מהפה שלך (השמונה למכבי)

אוהד כ. 10 בפברואר 2016

כאוהד באר שבע, יכול להעיד שהמשחק היחיד בו הייתי בטוח שננצח, היה גמר הגביע האחרון. לא הסתייע. אבל בניגוד לחברי הצהובים, אני נהנה מאוד מאוד מאוד מהדרך בה אנו צועדים ("צועדים", לא רצים ולא דורסים) בשנים האחרונות.
ואולי אולי השנה זה יהיה אחרת…

גיא 9 בפברואר 2016

לא מבין איך אנשים בונים על 6 נקודות מול ב"ש כאשר הניצחון נגדם היה במחזור השני וגם אז זו היתה חצי גניבה וב"ש כבר לא מפסידה משהו כמו 15-16 משחקים…
השחיקה של הסגל הזה, המסננת בהגנה, חוסר החיזוק בחלון ההעברות השבלוניות במשחק והבנוקר שמכבי לא יודעת להתמודד מולו יגרמו לכך שהאליפות תנחת השנה בדרום.
כמה מכביסטים וזחוחים שאנחנו, לא רוצה שנהפוך להיות הליגה בכדורסל עד לפני כמה שנים!

רועי 9 בפברואר 2016

אני איתך,
אבל גם על הניצחון של ב"ש בבלומפילד אפשר להגיד חצי גניבה… זו לא הנקודה.

אהד 9 בפברואר 2016

אם היית מכביסט אמיתי, היה עולה פוסט על התבוסה של פניני ושות לחיפה.

איציק 9 בפברואר 2016

באמת ציפיתי לזה אבל…

נולי 9 בפברואר 2016

לא נורא אם לא ניקח השנה אליפות, ברם שום דבר לא סגור. באר שבע הם לא ברצלונה ומכבי זהבי ת"א תילחם. זה בטוח.

אריאל גרייזס 9 בפברואר 2016

התחושות של אוהדי באר שבע עכשיו מזכירות לי אותי עם היתרון שתי נקודות של ליברפול שלושה מחזורים לסיום..

גדי 9 בפברואר 2016

ואיך זה נגמר?

אני מזדהה עם דוד הנרי משיקגו שנפטר לפני שנתיים בגיל 89.

הנרי זיפרמן נולד ב1925 17 שנים אחרי האליפות האחרונה של הקאבס. הנרי נולד אוהד ושנים עקב אחרי הקבוצה. עד שנות החמישים היה מקשיב למשחקים ברדיו ואם משחק בייסבול משעמם אנשים במגרש אז תתארו לכם מה זה להקשיב לרדיו בגודל מקרר 3 שעות למשחק. הנרי חווה את קללת העז ועוד מיתוסים שונים.

עם השנים כנהיה עמיד (אבא שלע טוען שהנרי התעשר בעסקים עם המאפיה…) רכש הנרי שורה של כרטיסי מינוי בשורה השלישית מאחורי הבסיס הראשון. הנרי חילק את הכרטיסים בעיקר לצרכים עסקיים לאנשים שהגיעו לפגוש אותו בשיקגו. זה בהחלט עזר להגיע לעסקאות טובות.

אני זוכר שבמשחק שהוא לקח אותי הוא גם נתן כרטיס לאיש בחניון הסמוך לריגליס פילד. איזה אושר היה בעיניים של השומר.

הנרי סבל מהקאבס. הם תמיד התמידו לאכזב אותו. ב1985 הוא אמר לי "לכל קבוצה יכולה להיות מאה שנים קשות…." אך גם במאה הבאה זה לא קרה.

אריאל גרייזס 9 בפברואר 2016

היתה אימרה ידועה לאוהדי רד סוקס בזמנו – The red sox killed my father, now they are after me..
בקיצור, בהצלחה שיהיה לכם. גם עם יתרון חמש נקודות שני מחזורים לסיום אתם הולכים להיות עם דפיקות לב. בעצם, אולי גם מחזור לסיום..

איציק 9 בפברואר 2016

גם אם נוביל 5 נק' אחרי מחזור הסיום אני עדיין אחפש היכן מסתתר יהודה ברקן או איזה אידיוט אחר.

yaron 9 בפברואר 2016

בייחוד צריך להיזהר מירידת אוהדים לדשא :-)

איציק 9 בפברואר 2016

אכן, הדשה בטרנר הוא סכנת נפשות גם לאוהדים :-(

ויקטור מורוז 9 בפברואר 2016

אי אפשר לזכות באליפות כל שנה. זה בסדר שב" ש תזכה. ואם זה יקרה, וגם אם לא, בעונה הבאה יהיה חייב להתאים את השחקנים לשיטה שהמאמן רוצה לשחק בה, או להתאים את השיטה לשחקנים שיש. מכבי הנוכחית לא בנויה לשחק עם הגנה גבוהה.

עופר כהן 9 בפברואר 2016

+100000000000000
סוף סוף מישהו דוקר את הנקודה!

ניב 9 בפברואר 2016

אי אפשר לקחת אליפות כל שנה, אבל זה מבאס.
אני אקווה עד שמתמטית זה כבר לא יתאפשר, מה כבר יש לי להפסיד?

נולי 9 בפברואר 2016

בדיוק!

עירן 9 בפברואר 2016

טל, מחכים לפוסט על המופע של פדרמן אתמול, כולל התייחסות לשאלה של הדוברת ורד כהן, שהרימה לו להנחתה על וויציץ המסכן והעוול הנורא שעושים לו (ורק בגין העובדה שהוא המנהל המקצועי והקבוצה מפסידה ויורדת לשיאי שפל חדשים)….

yaron 9 בפברואר 2016

לא מתחבר..
אני אוהד מכבי תל אביב בכדורגל מ- 1977(לא אוהד אף אחד בכדורסל) ולדעתי אנחנו רחוקים מאוד ממכבי סל, וטוב שכך!
אין לי שום עניין בלקחת עשרים אליפויות רצוף ולחרב את הליגה… אבל יותר מזה, לא מתאים לי שהפכנו להיות הקבוצה שטל תאר במדוייק.
"מכבי ת"א זו כבר לא קבוצה ששואפת לחזור לקחת אליפויות, זו קבוצה שעושה הכל כדי לא לאבד אותן"
אולי לאוהדי הכדורסל זאת דרך חיים או הדרך היחידה שהם מכירים…
אבל אני סתם אוהד מכבי בכדורגל :-)
אני רוצה קבוצה שנהנית לשחק כדורגל ושמתמודדת על אליפות ואירופה כל שנה, אבל לא כזאת שמונעת מפחד מכשלון. ברגע שכל דבר פרט לאליפות הפך לכשלון הלך הכיף ובא הלחץ. ואם ניקח השנה, אז בשנה הבאה שוב אותו סרט…
ועדיין אני מת שניקח השנה וגם חושב שזה אפשרי, אבל לא בלחץ ופחד מכשלון. אם זה יקרה זה יקרה בזכות זה שנשתחרר, נתחבר, נהנה ופשוט נשחק ממש ממש טוב.
שחררו לחץ, נסו לקחת אליפות כל שנה, אבל עזבו את הפחד האידיוטי של אם לא ניקח זה סוף העולם/כשלון/דכאון.
זה מבחינתי האתגר הגדול ביותר השנה של כל הצוות המקצועי.

אריאל גרייזס 9 בפברואר 2016

It comes with the teritory. ברגע שאתה עם התקציב הגדול בליגה ולוקח שלוש אליפויות רצוף, אוטומטית הדרישות משתנות, אם תרצה או לא. יכול להיות שאתה ספציפית בתור אוהד שונה, אבל באופן כללי, הדרך שבה אוהדים מסתכלים על המועדון והקבוצה משתנה

יואב 9 בפברואר 2016

מעולה ירון. מזדהה לגמרי.

אלון 9 בפברואר 2016

בכדורסל אתה לא אוהד מכבי?

yaron 9 בפברואר 2016

אני לא אוהד מכבי סל, ומהצד נראה לי שהם (מועדון ואוהדים) חיו במציאות מאוד מוזרה ומאוד לא בריאה הרבה יותר מדי שנים…
לא יודע אם בברצלונה או ריאל, או צ'לסי או מנצ'סטר הקו בין הצלחה לכישלון כ"כ חד. ברור שהם רוצים לזכות כל שנה אבל הם יודעים שהם לא היחידים והם רוצים "לזכות", זה לא "אסור לאבד את האליפות".

רועי 9 בפברואר 2016

לא מציאות מוזרה, מה שאתה מתאר לגבי אוהדים של ברצלונה, ריאל ויונייטד אוהדי מכבי תא בכדורסל מרגישים כך ביורוליג.

yaron 9 בפברואר 2016

רועי, אתה טוען שאליפות במשך יותר מעשרים שנה רצוף זה מצב תקין ובריא?
בלי לחפש אשמים או למצא פתרונות, סתם ככה מהצד, נראה לך הגיוני?

רועי 9 בפברואר 2016

לא, אני הסברתי איך מרגישים אוהדי מכבי ת"א בכדורסל.

בלייק 9 בפברואר 2016

גם אני אתכם בגישה.
עם ירון באהדה אק למכבי רגל.
אגב, מה שאותי אכזב בדרבי יותר מהכל זה החמצת ההזדמנות לנצח דרבי. אחרי המשחק גם הפער מבש חלחל והציק, אבל במהלך המשחק ומייד אחריו, רציתי להנות ממשחק שהתרגשתי לקראתו כל השבוע.

גיסנו 10 בפברואר 2016

מצד שני, זה היה הדרבי הראשון שלי במגרש מזה זמן (מנויים וזה) ורק בגול של שוינפלד פתאום הקהל התעורר קצת. לא היה דבר באוויר שהזכיר אווירה של דרבי, הרגשה של משחק רגיל. השליטה בליגה ובעיר הקהתה קצת את החושים גם של הקהל.
"אובדן" אליפות כרגע הוא יותר קשה כי זה פוסל את האופציה לנסות להעפיל לצ'מפיונס, זה העיקר. אם ב"ש עושה שינוי אמיתי, ולא רק קולות של מאבק מקומי במכבי, אולי תוך שנתיים-שלוש של תוצאות סבירות באירופה ושלבי בתים כלשהם לשתי הקבוצות, גם המקום השני יוביל למוקדמות הצ'מפיונס ואז זה יעמעם את הבאסה של אי-זכיה.

יוני 9 בפברואר 2016

יפה לך הצניעות, באמת. בלי ציניות, פוסט מעולה.
זה מריח כמו אליפות של באר שבע, אלא אם כן יגיע המשבר שעוד לא פקד אותם. ואם הוא לא יבוא, אז באמת שמגיע להם.
אני חושב שהאליפות של באר שבע, אם תקרה, תסמן את ההשפעה החיובית של מכבי וגורדי על הליגה, בקנה מידה היסטורי. ב״ש בניגוד ליריבות של מכבי סל, לא חיפשה להחליש אותה, אלא ניסתה לחקות את השיטה בדרכה. על זה מגיע להם שאפו.
וגורדי? עם כל הכשלון בהבאת שחקני הגנה ראויים, הוא ייזכר גם בעוד עשרות שנים בתור הדמות ששינתה את ההתנהלות של מועדונים בישראל.

כפיר 9 בפברואר 2016

טעות בידך, היה משבר בתחילת העונה( 5 משחקים, 2 ניצחונות, 2 הפסדים, תיקו אחד) וגם 2-3 משחקים לא כ"כ טובים שהסתיימו בניצחונות עם תיקו באמצע מול בני יהודה.
זו הגדולה של קבוצה טובה לצלוח את המשברים עם ניצחונות דחוקים(כמו מכבי של סוזה שהיה לה רצף של 1-0 2-1 באמצע העונה )

יוני 9 בפברואר 2016

״משבר״ בתחילת העונה שיש עוד עשרות נקודות בקופה הוא לא כזה משמעותי. מצד שני, איבוד נקודות בסיבוב השני או בפלייאוף, כשהכסף על השולחן, כזה שגורר לחץ שלילי בתוך המועדון, יכול לגרום לאיבוד האליפות.

עופר כהן 9 בפברואר 2016

משבר? לא מסכים…..
למכבי יש 4 קבוצות העונה שהיא באמת יכולה לקרוא להן אתגר לכל דבר ועניין- רעננה, בית"ר, ב"ש והפועל(כי זה דרבי). חיפה פשוט נאיבים מולנו, מול ב"ש הם דווקא יותר אפקטיביים.
לב"ש יש 3 קבוצות- מכבי, בית"ר, חיפה. עכו הייתה "משבר" תחילת עונה (זה לא משבר! ב"ש פשוט השתפרה).
זה טבעי שמכבי תאבד נקודות מול הכבשה השחורה שלה (ודווקא חזרה לעצמה עם חילוף, זה לא שנראנו הכי רע בעולם) ואז בדרבי מול הפועל שבאה להתבנקר (לגיטימי). בזמן הזה, ב"ש הייתה זקוקה לגול עצמי כדי לנצח את הפועל וניצחה את הקבוצה האחרונה בטבלה 2:0.
מכבי לא במשבר, צריך לזכור שגם לפאקו כל הזמן אמרו שמול ב"ש וק"ש הוא לקח נקודה מ-12 וראינו מה קרה בפלייאוף עליון.
לדעתי ב"ש תיקח אבל זה לא כזה משבר כמו שעושים מזה.

גולן 9 בפברואר 2016

בתור אוהד ב"ש וחובב מכבי סל לשעבר(עד לפני כמה שנים הייתי רואה אותם בימי חמישי בטלוויזיה, ולשעבר כי כבר כמה שנים שאני כבר לא חובב כדורסל כבר), ההרגשה שלנו (אוהדי ב"ש) היא בדיוק כמו ההרגשה של אוהדי הפועל ירושלים שנה שעברה, במשך העונה היה ברור שהם יותר טובים הביסו את מכבי בליגה אבל הפסידו במשחק שהכסף היה על השולחן(גמר גביע) אז אפילו שאילת הדיחו את מכבי לפני הגמר עדיין היה קשה להאמין שהם ייקחו אליפות. הפועל ב"ש עוברת בדיוק את אותו התהליך, אחרי שנתיים של פייט חלקי מול מכבי ת"א נראה שהשנה הכל מתחבר שחקנים חדשים ששידרגו את הקבוצה , אצטדיון חדש, ניהול שהולך ומשתפר משנה לשנה… ומצד שני מכביסטים שבטוחים שאין סיכוי ליריבה שלהם בגלל המסורת… כרגע הפער הוא חמש נק' במידה והוא יישאר עד תחילת הפלייאוף האלופה תיקבע במשחק שני של הפלייאוף בטרנר ב"ש מנצחת- הסיפור גמור לקחנו אליפות . מכבי מנצחת- הסיפור גמור מכבי ייקחו את האליפות כי הם יכנסו למומנטום חיובי ולא בטוח אנחנו לא ניכנס למומנטום שלילי. תיקו- ונמשיך לראות קרב חפירות עד הסוף…
בתור אחד שהיה אופטימי גם בשנתיים האחרונות(שהקרב יהיה עד הסוף) והתאכזב, השנה יש הרגשה שונה ובאמת אפשר להיות אופטימיים.

ניב 9 בפברואר 2016

למיטב ידיעתי, חלק גדול מאוהדי מכבי רואים בכם פייבוריטים לקחת אליפות, מקווים שלא אבל מבינים שזה אפשרות ריאלית ביותר.

גולן 9 בפברואר 2016

אולי רק אחרי התיקו בדרבי…
אני הייתי ביום מילואים לפני כחודש שהפער היה 3 נק' ודיברתי עם שני חברים אוהדים שרופים של מכבי,
אחד אמר הסיכוי לאליפות הוא 50-50 והסכמתי איתו , והשני אמר שאין סיכוי שב"ש תיקח האוהד השני אמר לו על סמך מה אתה אומר את זה הרי רואים שהעונה הם יריבה יותר רצינית ,
הוא אמר שאין לב"ש שום סיכוי וחזר על דברים כמו אופי, עומק, מסורת וכו'…
ולדעתי הוא שיקף לא מעט מאוהדי מכבי…

איציק 9 בפברואר 2016

הוא שיקף גם לא מעט אוהדי באר-שבע.

נולי 9 בפברואר 2016

התקשורת מנפחת את הבלון רק בשביל לפוצץ אותו ולייצר מלודרמה.
מבחר ציטוטים מהעונה האחרונה והקודמת (שלפעמים נאמרים על-ידי אותו "פרשן" בעת ובעונה אחת…) – "מכבי גדולה על הליגה", "אין תחרות", "הכסף הגדול של גולדהאר", "קרויף/אבא שלו/השם שלהם/הקשרים שלהם אמורים להביא למכבי שחקני חיזוק מעולים", "ב"ש/ק"ש הקבוצה הטובה בישראל", "מכבי ת"א משחקת רע", "כל הקבוצות בליגה מסתגרות נגד מכבי ת"א"…
האוהדים של מכבי – וכמובן שהשחקנים – לא אמורים לבלוע את הלוקשים האלה, אבל זה כנראה משפיע.

כפיר 9 בפברואר 2016

מסכים חלקית.
עונה שעברה באמת היתה תקופה רעה למכבי אבל ב"ש הייתה נאיבית מאוד (לא היה לה רצף אחד אפילו של 3 ניצחונות רצופים) וק"ש הייתה קבוצה טובה אבל עם סגל מאוד קצר והיה ברור שלא תצליח לעמוד בעומס של עונה שלמה, והנפילה שלה הגיעה באמת אחרי רבע הגמר מול מכבי (היה לה שם רצף של משחקים קשים בליגה + 2 משחקי גביע מול מכבי) ושם הם התפרקו עם 5-6 משחקים ללא ניצחון ויצאה מהמירוץ…
אבל שמכבי עלו למקום הראשון היה ברור שהם לא יירדו ממנו גם שהיה הפסד להפועל חיפה ואחרי זה תיקו כי לא הייתה יריבה שתיקח את המתנות.
אפילו בפלייאוף אחרי הניצחון על ב"ש בבלומיפלד(היה פער 8 אחרי המשחק) אם לב"ש היה יותר אופי היה יכול להיות קרב יותר צמוד כי מכבי איבדה נק' עם שתי תוצאות תיקו במשחקים העוקבים….

גדי 9 בפברואר 2016

לא הכל היה ורוד אחרי הדרבי.

בלילה בסיוטים הבנתי שבעצם הנקודה של הפועל תל אביב גרמה לפער מהקו האדום להצטמצם.
.אישתי אמרה לי בבוקר שצעקתי מתוך שינה "באר שבע לא תרד"

-גיסנו- 9 בפברואר 2016

טור מעולה, שוב דובבת את התחושות שלי…

שני אוהדי הפועל הגיעו לעבודה במיוחד בחולצות אדומות ובחיוך שלא ראיתי על אנשים מאז אוהדי מכבי בדרבי 3-2 של זהבי.
בפיד בפייסבוק היו המון פוסטים של קבוצות של אוהדי הפועל ו/או עמותת האדומים ו/או הדף הרשמי (מודה שלא התעמקתי מדי) שמכרים אוהדי הפועל עשו להם לייק.

גם אם לא ניקח השנה אליפות, אשרינו שהגענו לימים כאלה אחרי דרבי. ולמרות שאני פסימי לגבי אפשרות הזכייה שלנו, אולי גם אנחנו נזכה ל"איך שמחתם בתיקו" משלנו…

-גיסנו- 9 בפברואר 2016

*פוסטים שחוגגים את תוצאת המשחק כמובן

יואב 9 בפברואר 2016

פוסט מעולה.
גם אני מבכה קצת את אובדן התמימות.
זה הפרדוקס הגדול באהדת קבוצה- אם תמיד תנצח, תפסיק להתרגש אבל שמתחיל המשחק- אתה תמיד תרצה לנצח את המשחק. וזה לא פטנט של אוהדי מכבי. כדי להימנע משגרה, עדיף לקחת אליפויות הירואיות?
לא יהיה שום אסון אם בש תיקח, ורק שניתן הכל עד הסוף. מכבי היום, כבר לא תלויה רק בהישגים. ההתפתחות לא תיעצר וזאת ההתקדמות הגדולה.

צור שפי 9 בפברואר 2016

באמת פוסט טוב. כאדום אני כמובן שמח שלא הפסדנו, מקווה לשמוח גם בסוף העונה – שמחה רגילה על הישארות בליגה ושמחת בונוס אם תהיה אליפות של באר שבע שחלק קטנצ'יק ממנה יהיה גם בזכותנו. מעבר לסלידה מהצהוב – טוב שהדומיננטיות קצת תימהל. ארבע אליפויות רצוף זה יותר מדי בלי קשר לצבע.

רפאל 9 בפברואר 2016

מעניין שדווקא הקבוצה הכי אובראצ'יברית העונה ( בית"ר ) היא בעיני במצב הכי פחות אופטימי לקראת ההמשך והעונות הקרובות.

באר שבע מכוונת לאליפות ובעמדה טובה להתחרות, כל עוד הפער לא עולה מחמש זה נתפס בעיני כ 55-45 לטובתם, לא יותר מכך בינתיים.
המועדון מאורגן ומתקדם בצורה יפה והמגמה היא להמשיך להוציא עוד סכומים גבוהים יותר ולהתחיל דרך באירופה סופסוף.

מכבי ת"א העפילו בצורה מרשימה לליגת האלופות ועשו מה שיכולים בלי הרבה רכש עד אז.
יש להם יעדים ברורים, המועדון נתפס כמס' 1 בארץ והם מכוונים להצליח באירופה- בין אם בליגת האלופות או 'רק' בליגה האירופית.

מכבי חיפה קרוב לוודאי תסיים לפחות רביעית ותוכל לאיים להעפיל לשלב הבתים של הליגה האירופית. במידה וזה יקרה, זה בונוס מטורף.
שלושים אלף צופים כל משחק שם, המון מנויים, מומנטום אדיר.
הדבקות עם המאמן הרגיעה קצת את הפאניקה.
אף אחד שם לא משלה את עצמו. חייבים לבנות קבוצה חזקה מאוד בשביל להתמודד על המקום הראשון מול מכבי ת"א וב"ש.
את זה הם שמים לעצמם כיעד ויש סיכוי טוב שיצליחו לעשות צעדים יפים לעבר הכיוון הזה.

הפועל ת"א אומנם עשתה פחות טוב ממה שציפו העונה. חשבו אולי מאבק על המקומות האחרונים בטופ 6, זה לא ממש קרה.
אבל גוטמן הגיע ואחריו יגיעו עוד שחקנים. מכוונים לטופ 4 שנה הבאה כיעד. זה בטח הרבה יותר טוב ממה שהתעסקו איתו השנה.

בית"ר עושה לי רושם של קבוצה צעירה שיעבור לה המומנטום עונה הבאה והם יילכו לאיבוד במרכז הטבלה כשלשחקנים כבר אין חשק להישאר
ויעשו רעש בשביל לצאת למועדונים שכן מתחרים על משהו ( או אפילו אירופה אם יש אפשרות ).

בקיצור, אין סוף לסיפורים וספקולציות. כן יש גבול כמה הכדורגל יכול להיות טוב, אטרקטיבי ומעניין בצורה שהוא מתקיים.
מה לעשות, הוא פה בשביל ההימורים והאלימות – לא בשביל תרבות ספורט

עופר כהן 9 בפברואר 2016

שמע אתה מתעלם פה מכמה נקודות חשובות:
ק"ש שמונה בעונת נפל יחסית לשלושת-ארבעת השנים האחרונות, שירצקי גם ישנה כאן משהו.
הפועל תבנה את עצמה מחדש, יש לה שחקנים מעניינים וגוטמן זה גוטמן.
חיפה תחזור להיות חיפה, היא לא תעשה לוני ולא תעשה שניידר ולא תעשה נימני, המצב שם במגמת שיפור.
ב"ש רק תפתח מבערים ותצליח באירופה (תלוי בהגרלה, אבל באמת שזה יהיה נהדר אם יצליחו), קבוצה מדהימה שלמרות החשדות שלי שמה שמחזיק אותם זה הרצון "לתת בראש להולנדים-קנדים" :) הם ראויים לאליפות ונשאר להם רק לקחת.
מכבי פ"ת צריכה להמשיך ברכש סביר+ ולהביא שחקנים צעירים רעבים וכשרוניים, הם קבוצת מרכז קלאסית ומאתגרת שהליגה צריכה.
הפועל רעננה צריכה לנסות לרכוש ממכבי את טיבי/קרלוס עונה הבאה, הם קבוצה שעשתה שם מההגנה שלה ורצוי שתמשיך לעשות כך.

הליגה בשנים הקרובות תהיה תחרותית כפי שלא הייתה מעולם, אתה חי בקונספציה. תתעורר.

רפאל 9 בפברואר 2016

תחרות שמכריעים באמצעות קבוצות שאין להם סיכוי משל עצמם לא מעניין אותי.

דור 10 בפברואר 2016

אנחנו עדים לבום המקצועי שנחת על הכדורגל הישראלי בזכות המרובע גולדהאר-יורדי-ביין/אנגלידיס-זהבי. כל הקבוצות מתעוררות מהתרדמת בשל החשש מהענק הצהוב, ואנחנו יכולים רק לחכך ידיים בהנאה. נוסיף לזה את הסכם השידור המצוין, את העוינות הספורטיבית בין המועדונים, והרי לנו ליגה לתפארת (גם אם ברמה בינונית, שאגב התהליכים מצביעים על כך שגם הפן הזה ישתפר).

yaron 10 בפברואר 2016

יוני (12) כתב שזכייה של ב"ש תסמל השפעה חיובית של מהפיכת גולדהאר/קרויף ואני מסכים איתו לגמרי.
ברגע שב"ש תוריד את הקוף הזה שנקרא אליפות מהכתף הם יהיו חייבים המשכיות באירופה מכיוון שאחרת לא יוכלו לעמוד בתקציב של עצמם.
חיפה תחזור לעצמה.
אני מקווה שגם הפועל ובית"ר אבל שם הדברים מורכבים.
רק השבוע טביב קיבל קנס של מיליון וחצי מהאוהדים… והכי מצחיק זה שהאוהדים שבגללם העונש יראו את המשחק לעומת האוהדים השפויים שלדעתי יוותרו על התענוג של להילחם על כרטיסים…
לא נכנס לאם העונש מוגזם ואם יש איפה ואיפה אבל אי אפשר לבנות מועדון כשאתה צפוי להפסדים כאלה כל שנה.

רפאל 11 בפברואר 2016

כל אחד והציפיות שלו, מה שהוא תופס מהספורט התחרותי
ומה האלטרנטיבות שקיימות מבחינתו.
כמו תמיד בכדורגל, האור הוא בקצה המנהרה ואיכשהו נראה שהיא מסתיימת עוד חצי שנה.
אמירות כמו קמפיין הבא, הליגה זה מה שחשוב ולא משנה שהודחנו מאירופה, יש את הגביע…
יש את חלון ההעברות… יש את הקבוצה ההיא שאנחנו לא אוהבים שגם לא הולך לה…. ואנחנו לפניה בטבלה וכו' וכו'.

אשרי המאמין.

גלעד בלום 9 בפברואר 2016

חבר׳ה מתמטיקה פשוטה, אם השבוע לאלה ישחיל 1-0 קטן לבאר שבע ומכבי יחזרו לנצח אז זה כבר 2 הפרש והגמלים במדבר יתחילו לעשות במכנסיים. אני לא מבין את הפסימיות שלך טל, איפה הזחיחות המכביסטית שאתה מתפאר בה? בקיצור, נא להירגע עם התחזיות, כל שבוע המטוטטלת יכולה להשתנות, ברורו שעדיף להיות בחמש פלוס מאשר במינוס אבל זה עדיין שביר מאד, זה לא שבאר שבע דורסת, היא מכתתת את דרכה לאליפות ועושה את זה ביציבות מעוררת הערכה, אבל זה רחוק מאד מאד מאד מלהיות גמור, ביחוד בהתחשב בנפשות הפועלות.

אגב אני מספיק זקן לזכור את האליפויות של בש משנות השבעים, הם היו משב רוח מרענן, אני זוכר את כל ההרכב כמעט-מוסקוביץ, אבוגזיר, בנימין, י.כהן, אלון בן דור, פולברניס, אליהו עופר, ברד, רפי אליהו, את מי שכחתי, את שלום אביטן? נדמה שהוא היה רק בשניה (שאלה לאיציק וגיא זוהר )

איציק 9 בפברואר 2016

אפרים צבי, נומה.
יעקוב כהן לא זכרתי שאם כבר. הוא הגיע לאנגליה אחרי א. כהן, לכן היה נראה לי שהוא צעיר מידי להרכב ההוא, אבל הוא היה.

איציק 9 בפברואר 2016

אנקדותה לגבי שלום אביטן. הוא היה נשוי לאחותו של מאמן הכדורסל שלי שהוריו גרו לא רחוק ממני. יצאתי עם הרכב מהחנייה ונוסע בכביש חד סיטרי. למולי נוסע רכב ומסמן לי לנסוע רברס. אני כמובן מסמן לו את אותו הדבר. אחרי כמה סימונים הוא נוסע קצת רברס ונכנס למיפרץ לתת לי לעבור. כשאני עובר לידו אני רואה שזה אביטן ואומר לו שהוא נוסע בכיוון האסור כי זה כביש חד סיטרי. התשובה לא אחרה לבוא "לכולם אסור אבל לי מותר."

רניב 11 בפברואר 2016

כשאביטן שיחק בהפועל הוא היה מגיע בימי שישי אחה"צ לגימנסיה הרצליה לשחק שם כדורגל

עופר כהן 9 בפברואר 2016

גלעד, האם אתה מנסה לנחס ? ;)

במקרה ואתה לא, מה הסיכוי שב"ש יפסידו? בנוסף, מכבי תתקל שוב בבונקר, וקורצקי צריך להיות טיפש כדי לא לעשות בדיוק מה שגוטמן עשה.
מכבי צריכה שני שחקני רכש בכושר טוב והגנה מרוכזת מול ב"ש שפשוט צריכה להיות ב"ש.
ממש בזמן זה הם מול רמלה, ממש עכשיו ברדה שם את השני. הקבוצה הזו זה קופי מכבי של פאקו, קופי אני אומר לך!
נראים כמו הצל של הצל של הצל שגר אצל אמא שלו, ועדיין שמים שתי חתיכות, לקבוצה מהלאומית שנראית כמו קבוצת תחתית בליגת על.
יש להם מנטליות שכמו שגיל שלי כתב, אין למכבי כרגע (הייתה בתחילת העונה).

המקום היחידי לאופטימיות צהובה הוא שלפני המשחק מול בית"ר הפער היה נקודה. ואז באה הכבשה השחורה ובונקר מפואר+דרבי, לא תירוץ אבל הגיוני שאם מאבדים נקודות זה פה. יתר על כן, ב"ש מול פ"ת ניצחה מפנדל של בוזגלו ואת הפועל משער עצמי, כך שגם הם מתקשים למרות הניקוד וזה נותן תקווה שאולי בעתיד יגנבו להם נקודה, אבל הם פשוט לא סופגים.
כל המחמאות לב"ש!

ניב 9 בפברואר 2016

מאוד פשוט, אם ואם ואם ואם, אם בנאדו היה פותח את העונה מכבי כבר היו אלופים..

רפאל 11 בפברואר 2016

מתמטיקה פשוטה-
אם עכו מנצחת את כל המשחקים ובאר שבע מפסידה +קנסות על אוהדים עצבניים…
ביום בהיר אפשר לראות אליפות מהמבצר.

גדי 9 בפברואר 2016

לגלעד אליל נעורי יחד עם מנסדורף.
זכיתי לראות את שתי האליפויות שלנו. אני יליד 69. אכן אביטן היה רק באליפות השנייה. אבוגזיר לא היה שחקן הרכב. אני גם לא חושב שפולברניס היה בהרכב. הוא היה אחלה מחליף.
לדעתי הבלם השני היה שחקן בשם רוברט אלבז ובקישור היה את עובדיה צבי.

יעקב כהן עבר לברייטון אחרי האליפות השנייה יחד עם משה גראייני. החזיקו עונה אחת וחזרו. יעקב כהן למכבי תל אביב וגראייני לשנות הזוהר של נתניה.

גיל שלי 9 בפברואר 2016

גריאני היה בנתניה לפני ברייטון וכמו יעקוב כהן הגיע למכבי אחרי. אגב גם אני יליד 69

גדי 10 בפברואר 2016

תודה על התיקון.

גיא זהר 10 בפברואר 2016

למיטב זכרוני גריאני ויעקב כהן עברו לברייטון בסוף שנת 80 (ברייטון שיחקה נגד נבחרת ישראל באשקלון במשחק בו נכחתי) ואכן החזיקו שנה, אבל גריאני הגיע למכבי רק אחרי העונה של נתניה ועוד 15. גדי, מה דעתך על שריקות הבוז אתמול, בעיניי זה היה מביש. חלק מהאוהדים התבלבלו, ושכחו, לא בפעם הראשונה, איפה היינו לפני שלוש וחצי שנים.

יואב 10 בפברואר 2016

גיא,
עברו לברייטון בתחילת השמונים.

גדי 10 בפברואר 2016

הזיכרון כנראה לא משהו….

הייתי במילואים ולכן לא הייתי במשחק.
לגבי שריקות הבוז. לצערי זה לא אמור להפתיע. זה נכון שיש לנו הרבה יותר קהל טוב ותומך ממה שהיה פעם אבל כשמצליחים שוכחים שיש גרעין לא קטן שמחכה להזדמנות לקלל ולא קל לו השנה בגלל ההצלחות.

גלעד בלום 9 בפברואר 2016

וואלה עובדיה צבי ונומה השניים ששכחתי, תודה איציק, צריך גם להזכיר את אמציה לבקוביץ המאמן. אגב את אבוגזיר הכרתי שנים אחר כך בפלורידה, יש לו בן, איתי, שהיה שחקן טניס מעולה בנוער, היה יותר טוב מאנדי רודיק, ניצח את דודי סלע באליפות ארצות הברית לנוער, אבל לא הפך למקצוען בסוף ושיחק בקולג׳. אגב סיפור גדול על אביטן, זכיתי לראות אותו בהפועל לקראת סוף הקריירה,נתן כמה משחקים בלתי נשכחים, וואחד דמות.

גדי , תודה.

עופר- מה פתאום לנחס, ההיפך, אני כמו גוטמן אחרי הגול של שוינפלד, מרגיע כי אני יודע שהכל שביר ואין מה לחגוג, במקום לדבר על אחוזים ואליפות צריך להוריד את הראש ולעשות את העבודה שבוע שבוע, נראה לי שברק בכר עושה עבודה טובה בצד המנטלי, שרק יימשך.

גדי 10 בפברואר 2016

הערתי את איתי. אבוגזיר גר בעומר מספר שנים והם היו שכנים שלי.
זוכר שנסעו למיאמי ותמיד חשבתי שזה היה בשביל לתמוך בקריירה של הילד.
אם היה כל כך טוב מדוע לא נהיה מקצוען?

גלעד בלום 10 בפברואר 2016

הוא היה נמוך מידי וסגנון המשחק שלו היה דפנסיבי מידי, לא מספיק טוב למקצוענים, שיחק רחוק מהקו האחורי, לא היה לו שום נשק, אבל זה הספיק למילגה בקולג׳.

Oded 11 בפברואר 2016

זה לא מה שאמרו על צ'אנג?

holden 9 בפברואר 2016

גמאני זקיין מספיק עד כדי כך שיצא לי לראות את כוכבי באר שבע בסבנטיז,
רוני מוסקוביץ השוער היה תופעת טבע, נמוך קומה יחסית לשוער אולם ניחן בזינוקים אקרובטיים.
באחד המשחקים מול חיפה בקרית אליעזר לא אשכח איך מקו ה-16 לערך מאיר ברד הקשית עדור מעל מנו שוורץ שניצב כשבע מטר מהשער,
שער בטוח
מנו זינק אחורה בהתעופפות מדהימה ובקצות האצבעות ליטף הכדור והוציא לקרן, ברד היה המום, התעשת מהר והעמד ופשוט מחא כפיים למנו שוורץ,
ג'סטה ספורטיבית לשוער ענק שכבר לא עימנו.
אביטן היה חצוף על המגרש ומחות למגרשים

יואב דובינסקי 9 בפברואר 2016

ככה אתה מתהפך על מיכה, הא? בסדר, ייזכר.

טל לא בן יהודה 9 בפברואר 2016

אז אני מבין שעוד לא פתחת את ערכת האליפות….

ערן (המקורי) 10 בפברואר 2016

אחלה פוסט, משקף מצוין את הרגשת האוהד הצהוב פוסט הדרבי.
אוסיף דבר אחד: זה לא מקרי שב 50 שנים אחרונות אף קבוצה לא זכתה ביותר מ 3 אליפויות רצופות. כולל קבוצות מדהימות שהיו כאן (חיפה, בית״ר, חיפה שוב, מכבי). אפילו 3 אליפויות הינן הישג מדהים.
אין סיכוי שנהפוך למכבי סל של פעם, אין דימיון. באר שבע, חיפה (יש להם יותר מדי קהל ומסורת מכדי להיעלם), וגם טביב וכבירי, ימנעו זאת מאיתנו, בדרגות שונות ובתקופות שונות.

אבנר משער 2 11 בפברואר 2016

"אז ביום ראשון פשוט הלכתי למיטה. סגרתי את הטלוויזיה,"

מה זה ?
אתה לא על היציע ?
איך אמר מישהו השבוע: "ברור שאגיע לכפ"ס, בראשון הייתי, בלונדון הייתי…"

Comments closed