החיים המופלאים של חברי התנועה האנטי-ג'ורדית

או: כיצד לשפוט את העונה של מכבי ת"א מבלי לגנוב דעת

55a5715f23ad52d41

החיים בסך הכל די יפים בשביל חברי התנועה האנטי ג׳ורדית. או שלפחות הם יהיו כאלה בעתיד הלא רחוק. כי הם חייבים להיות. אין כמעט אחד שחולק על כך, כולל החיילים המסורים ב״צבא הצייצנים של ג׳ורדי״ (הכינוי למגיני ג׳ורדי קרויף ברחבי אינטרנט, בעיקר ברשתות החברתיות, כאשר הרוב המוחלט שם הם אוהדי מכבי ת״א). החיים שלהם יפים כי יום אחד הם יהיו צודקים, ומי מאיתנו לא אוהב להיות צודק. הרי זה רק עניין של זמן עד שהם יוכלו להסתכל סביב ולומר ״אמרנו לכם״.

אם יש קונצנזוס בקרב כל אוהדי הכדורגל בארץ, כולל אלה היהירים המגעילים של מכבי ת״א, זה הקביעה שלא יהיה כאן עוד מקרה של מכבי סל, כלומר עוד איזה שהוא מועדון עם מונופול על תואר האליפות; ענף שבו קבוצות אחרות לא ״לוקחות אליפות״, אלא המונופוליסטית ״מפסידה אותן״. אז מכבי ת״א, גם אם יהיה לה את התקציב הכי גבוה מעתה והלאה (הנחה די סבירה) וערן זהבים על גבי ערן זהבים, תפסיד אליפויות. זה בלתי נמנע, ואיכות העבודה של כל הגורמים במועדון כלל לא משנה במקרה הזה. גם אם היא תהיה מושלמת, כולל זו של גונב הדעת הקירח מהולנד, זה יקרה. ענף הכדורגל והאופי של הספורט כמעט ואינו מאפשר היווצרות של שמעון מזרחים.

זה יקרה, אולי כבר השנה. ואם לא השנה, אז שנה הבאה, ואם לא שנה הבאה, אז בשנה שלאחר מכן. ואז, תהיו בטוחים שהם יחכו שם, חברי התנועה האנטי ג׳ורדית הגאים, עם הקלשונים, הלפידים והפרצוף הזחוח של אדם שידע שהוא צודק לאורך כל הדרך. חכמים בסך הכל, לבחור מטרה שלא יכולה לפספס. האמינו לי, אפילו אני שוקל להצטרף אליהם, הרי בעידן כמו היום, עם כל כך הרבה חוסר וודאות, קצת מרגיע ומשמח להצטרף למטרה עם כמעט 100% סיכוי הצלחה.

איזה תחכום, יא-אללה. תנו להם במחיאת כף, מגיע להם, גבירותיי ורבותיי, חברי התנועה האנטי-ג׳ורדית.

*

אני רואה המון ניתוחים לגבי העונה הנוכחית של מכבי והמצב הנוכחי שלה. בין אם זה בסיקור השוטף, טורי דעה, כולל זה של שדמי המופלא, או בסטטוסים השונים ברשתות החברתיות, מפורטים ומושקעים או מינימליסטיים של פחות מ-140 תווים. כמובן שכולם זכאים לדעה, אבל יש טעם לפגם בכל ניסיון לנתח את הישגי העונה הנוכחית בלי ההקשר הגדול שנלווה לו. כל דעה שלא לוקחת בחשבון שמדובר בקבוצה שמשחקת אחרי שלוש אליפויות רצופות, משקר לעצמו ועושה עוול לקבוצה (זה אמנם יהיה קשה, אבל אני בטוח שהקבוצה דווקא תצליח להתגבר על העוול הזה).

בואו נעזוב רגע את מכבי ת״א ונלך לרעות בשדות זרים.

אם היה ממשיך לשחק עם הבולס, מייקל ג׳ורדן בסופו של דבר היה מפסיד. אני יודע שזה נשמע הזוי וכמעט בלתי אפשרי, אבל אם זה לא היה קורה ב-2000, אז זה היה קורה ב-2001 (אני באופן אישי חושב שאם לא היו מפורקים על ידי הנהלת הקבוצה, הבולס היו אלה שיוצאים מהמזרח במקום הניקס באותה עונת שביתה מקוצרת של 99/00. מול סן אנטוניו בגמר באמת שקשה לי להעריך מה היה קורה). העניין הוא שאם וכאשר הם היו מפסידים, האם זה היה אשמת הג'נרל מנג'ר ג׳רי ריינסדורף? ובכן, גם, באיזו שהיא מידה. אפשר היה לטעון שהוא לא הביא מספיק דם צעיר כדי לחזק את הזקנים, אבל די ברור שזה פשוט נועד להיות אחרי 3-4 אליפויות רצופות. כל עונה בשבילם הייתה קריעה פיסית ומנטאלית שהם עברו עם מטרה על הגב, ההפסד היה מגיע.

בואו נמשיך לשדה אחר. אני זוכר שאחרי שריאל מדריד זכתה באליפות בספרד ב-2012, הרים של מילים נשפכו על ״עידן חדש״, על ״הכישלון של ברצלונה״ מול ההצלחה של מדריד, על כריסטיאנו רונאלדו > מסי. המציאות הייתה כמובן פשוטה בהרבה, ואם יש לכם סבלנות, לכו תחפשו תגובה שלי בטור של דורפן על אותה זכיה מלפני כמעט ארבע שנים. ברצלונה הייתה אחרי שלוש אליפויות, ריאל מדריד ניצלה את הוואקום הזה. פשוט. קל. כל מי שניסה להתעלם מהעובדה ״הפעוטה״ הזו ולבנות הרים של פרשנויות בלעדיה, ניסה, כמו שאנחנו אוהבים לומר, לגנוב דעת. האם ריאל מדריד לקחה איזו אליפות מאז? בכל מקרה, לגבי ברצלונה, היא בסדר גמור תודה. לקחה עוד 2 אליפויות מאז ההפסד הזה, בדרך לשלוש מארבע (ואם היא תיקח אליפות השנה ושנה הבאה, אל תשכחו לשים את המשכנתא שלכם נגדה בעונת 17/18).

אפשר לקוות ולצפות להמון דברים מהקבוצה שלך, כולל אליפות רביעית ברציפות. אבל רצוי לתבל את התקוות הללו בקמצוץ של ריאליזם ורבע כוס הבנה. אני יודע שאלו מושגים קצת הזויים בעולם הלא-רציונלי של אוהדי ספורט, אבל בכל זאת, אפשר לנסות.

קשה להתעלות במרתון כדורגל רביעי ברציפות, לכולנו יש ירידות מתח, וזה לא קשור למשכורת שאנחנו מקבלים, רק לכך שאנחנו בני אנוש. זה לא מקרי שזה קרה רק פעם אחת בהיסטוריה של הכדורגל שלנו, בעידן אחר (הפועל פ"ת, אלופה חמש פעמים ברציפות, 59-63). כל מה שאפשר לקוות לו בשנה רביעית ברציפות של זכייה בתואר הוא שהנפילה לא תהיה חדה מדי, שהשחקנים ימשכו, שבכל זאת יתעלו. שהקבוצה תמשיך להתמודד, לשחק כדורגל טוב, לנצח, לצבור נקודות, להתחרות. וכאן נעוצה הבעיה, כי מכבי ת״א הרבה יותר גרועה משנים קודמו… רגע, מה? אה, שנייה, פונים אלי באוזנייה. אה, אוקיי, אהמ, זה קצת מביך. אני מצטער שהטעיתי אתכם גבירותי ורבותיי. הגיעו אלי נתונים מעודכנים.

ובכן, המכבי ת״א הנוכחית, זו ש״קרויף נכשל איתה״, למעשה טובה יותר מ-2 מתוך 3 מכבי ת״א הקודמות של קרויף. אני אחזור על זה, שלא תגידו שלא ידעתם, ט-ו-ב-ה י-ו-ת-ר (או אם תהיה ממש קטנוניים, לכל הפחות משתווה אליהן). ואני מתנצל על כך שאני לא סומך על ״מבחן העיניים״ והרגשת הבטן שלכם מהמגרשים או מהספה מול הטלוויזיה, כשאני מסתמך על כמה סטטיסטיקות יבשות.

הנה זה, מכבי קרויף ת"א אחרי 24 מחזורים:

  • ‏2012/13 אוסקר גרסיה: 53 נק', יחס שערים: 33+ (53-20)
  • ‏2013/14 פאולו סוזה (חתיכי): 60 נק', יחס שערים: 38+ (54-16)
  • ‏2014/15 פאקו אייסטאראן: 53 נק', יחס שערים: 32+ (51-19)
  • ‏2015/16 יוקאנוביץ' + בוס: 55 נק', יחס שערים: 33+ (53-20)

(הערת פאקו: ה-2 נקודות שבית הדין הוריד לקבוצה כלולות ב-53' נק'. אבל כן יש משחק חסר עקב הדרבי שפוצץ).

מכבי ת"א נותנת (כמעט) בדיוק את מה שנתנה לנו בשנים הקודמות, אולי קצת מעבר. ההגנה המושמצת שהיא בושה וחרפה לכדורגל הישראלי? עומדת בקצב של ההגנה בעונה הראשונה, שם קרלוס וטיבי היו צעירים יותר. יחס השערים? כמעט זהה לשנים המדוברות, תודה ששאלתם. האם מכבי ת"א יכולה הייתה להיות טובה יותר העונה? אולי. עוד שינויים של קרויף היו יכולים להביא לשיפור, כאשר עלינו להכיר גם באפשרות ששינויים גדולים יותר יכלו גם לפגוע בקבוצה.

העובדה שמכבי ת"א הנוכחית היא פחות או יותר זהה למכבי ת"א הקודמים לא צריכה כל כך להפתיע אותי. שכן התגובות של חלק מהאוהדים והתקשורת גם כן די זהים, בין אם מכבי ת"א מנצחת או מפסידה, במקום הראשון או השני. מכבי ת"א ניצחה בשני משחקיה האחרונים, אבל אני משום מה שומע את אותם הדברים שאני שומע אחרי הפסדים. זה מה שקורה כשאתה מצליח, הביטוי המופלא "צריך לדעת גם לנצח כאלה" נשכח ונעלם. גם שנה שעברה זה לא הספיק, וגם לפני כן זה לא הספיק. זה כמעט אף פעם לא מספיק.

הנה, רק הסתכלו על הסיקור של הניצחון האחרון על הפועל חיפה:

FullSizeRender

אה, סליחה, זה בכלל סיקור של הפסד משנה שעברה:

FullSizeRender (1)

לכו תקראו סיקורי משחק מעונות קודמות, כמו למשל ההפסד להפועל חיפה בשנה שעברה, או התיקו מול נתניה (ותודה לידיד המחלקה, עודד קרמר, שהפנה את תשומת ליבי).

מה כן השתנה? ובכן, נראה שהפועל באר שבע. וואו כמה שהיא השתנתה. היא בקצב של… נכון, של מכבי ת"א של פאולו סוזה. המכבי ת"א הטובה ביותר בעידן ג'ורדי, הקבוצה המטורפת ההיא שהייתה מכריעה משחקים עם 2 שערים ב-10 הדקות הראשונות. כן, מכבי ת"א הזו. לשתי הקבוצות הללו יש כנראה לא מעט דברים במשותף, אבל הראשון והעיקרי שעולה לי לראש הוא שהן לא מעדו והפסידו (הרבה) נקודות לקטנות.

(ואם כבר הפועל באר שבע, אני מצטער, אבל עם הסגל הנוכחי שלה והמצב הקיים, אני סבור שגם אלישע לוי היה נמצא היום במקום הראשון בפער של חמש נקודות.)

הריצה החריגה הזו בכל קנה מידה של הפועל באר שבע היא עוד גורם אובייקטיבי שראוי להתייחס אליו כאשר מנתחים את הסיבות לכך שמכבי ת"א נמצאת איפה שהיא נמצאת. אבל עזבו, למה להטריד את עצמנו בזוטות, מכבי ת״א צריכה לקחת עוד אליפות כי יש לה את התקציב הכי גדול. זהו. בזה הספורט של 2016 מסתכם. ואם זה לא קורה, אז צריך לפוצץ את הכל ולהתחיל מחדש, כי זה מה שעושים במקרה של כישלון. שיהיה לנו בהצלחה.

אפשר גם בלי וולפסבורג
ברצלונה - ארסנל, מכבי - הפועל חיפה, קווים מקבילים

168 Comments

מכביסט שמאלני 24 בפברואר 2016

בסך הכל די מסכים, טוב שבש מנצלת את הוואקום הזה ולא חיפה או הפועל, אותי מצחיק הסיקור התקשורתי המוטה לטובת ב"ש, נגיד משחק כמו שב"ש נתנו ביום שני היה זוכה לביקורות קשות מצד התקשורת במידה וזה היה מכבי. בכלל בשבוע האחרון חלה הסלמה אצל התקשורת נגד מכבי והעומד בראשם נדב צנציפר המתוסכל.

לדעתי הפסד אליפות לא מהווה כישלון ולא מה בתקשורת מנסים לייצר , ב"ש עושה ריצה מדהימה קשה לי להאמין שבעונה הבאה זה יחזור על עצמו.

רועי 24 בפברואר 2016

למה אתה מצפה מהתקשורת אחרי השחזת הסכינים הארוכה בהיסטוריה ?

מכביסט שמאלני 24 בפברואר 2016

זו בושה של תקשורת , הם אנשים שקרנים ומבחילים לא מצפה מהם לכלום , כל היום מתעסקים רק בהשוואות תקציב ולא בניתוח מקצועי חלילה.

רועי 24 בפברואר 2016

התקשורת מונעת רייטינג, אני לא מחדש כלום. כנראה שכתבות מקצועיות על ב"ש לא מביאות יותר מדי קליקים,
להיכנס במכבי ובזרים שבראשה כן.

ברק 24 בפברואר 2016

אין לי כח לויכוחי התקשורת בעד או נגד. רק אציין שביום שני הפועל באר שבע בעטה לשער 14 פעמים, 7 מתוכן למסגרת. השוער של בני יהודה הציל 2 שערים בטוחים לפחות (בוזגלו ושהר) ובני יהודה בעטה אולי פעמיים לשער. על אחוזי החזקת הכדור (אין לי נתונים) אין מה לדבר.
זה היה משחק טוב.

רועי 24 בפברואר 2016

לא ראיתי את המשחק הזה, לא יכול להתייחס.
מה שכן ראיתי זה את המשחק של הפועל חיפה נגד ב"ש לפני שבוע, ואת המשחק של מכבי נגד הפועל חיפה.
בוא נגיד שהפועל חיפה היו הרבה יותר קרובים להוציא נקודות מב"ש מאשר ממכבי. לפי הכותרות אחרי שני המשחקים האלה לא היית יכול לנחש בחיים שזה המצב.

מכביסט שמאלני 24 בפברואר 2016

רק במחצית השנייה ב"ש התחילו לסכן את השער , לא כל בעיטה למסגרת היא מסוכנת , משחק טוב ?? משחק בינוני לא יותר מזה.

orimor2212 25 בפברואר 2016

אתה מתאר משחק סטנדרטי של מכבי תל אביב.

יוני 24 בפברואר 2016

הכל נכון, אבל בזבוז המשאבים שלך על האומללים האלה מיותר לטעמי.
תן לתקשורת שיש לנו בארץ לעשות את שלה ולג׳ורדי לעשות את שלו.
יש לנו את דה באזר כדי לא לקרוא את כל השאר, אז חבל לטמא את העמודים כאן בכתב הגנה מול הצנצי-קופ-פרימואים

אביטל 24 בפברואר 2016

טור מצויין ומדוייק מאד!

אם זאת יתכן שמפרספקטיבה מכביסטית שאתה תמיד מייצג עדיף היה שייכתב בסוף העונה אם אכן(חלילה) באר שבע תהיה אלופה ולא כעת. הרוח הנושבת מהכתיבה מאד שונה מהחמש אפס שהימרתם בפודקאסט לגבי הדרבי למשל.

מסתתרת כאן לדעתי איזושהי השלמה עם מציאות של באר שבע אלופה וזה קורה קצת מוקדם מידי, אסור למכביסט להרים ידיים בשלב הזה ולסכם.

רועי 24 בפברואר 2016

כל הסימנים מראים שזה הכיוון,
לאוהדים מותר להרים ידיים, לקבוצה ולשחקנים לא :)

אביטל 24 בפברואר 2016

ברור שמותר לאוהדים להרים ידיים וגם להיות ריאליים/פסימיים. פשוט אני חושב שאלו תכונות שלא מאפיינות את המכביזם שהכותב (המצויין) הזה מתהדר בו בטוריו.

אני בעצמי פסימי ובטוח שבאר שבע תיקח אליפות. מקווה שבית"ר לא תעבור אותנו עוד העונה. אבל תמיד חבריי הצהובים אמרו לי שאני מכביסט שמתנהג כמו אוהד הפועל מצוי. הם בטוחים שמכבי תיתן בראש לבאר שבע בטרנר ובבלומפילד.כך גם הרוח שנשבה מהטורים כאן עד כה.

אשרי המאמינים.

שגיא 24 בפברואר 2016

מסכים. האליפות עוד רחוקה מלהיות סגורה.
יש עוד 2 משחקים בין ב"ש למכבי. יש גם מפגשים בפלייאוף העליון עם בית"ר. אני לא רואה את מכבי לא מנצחת את בית"ר לפחות פעם אחת העונה ואת ב"ש לא לא מאבדת נק' לבית"ר לפחות פעם אחת העונה.
יש (כנראה) גם חיפה שתמיד עושה צרות. יש עוד הרבה מקומות לב"ש לאבד נקודות.

גיל שלי 24 בפברואר 2016

אנשים פשוט אבדו פרופורציות, מעניין אם הצייצנים כתבו אתמול לאחר המחצית הראשונה של ברצלונה מול ארסנל, שברצלונה במשבר, הם לא הגיעו לבעיטה אחת למסגרת במחצית הזאת, מול קבוצה חלשה כמו ארסנל

vered s 26 בפברואר 2016

ההיתיחסות בישראל לג׳ורדי היא לא רציונאלית. קודם כל תיקשורת הספורט מסקרת ספורט כשטחינה נוזלת לה על המקלדת. העבודה של אנשי תיקשורת הספורט היא להיות חברים של מאמנים ושחקנים. והם למעשה עסוקים בדוברות שלדעתי היא כבר בילט אין במערכת. ולכן אנשי תיקשורת הספורט עדיין תקועים בפראזה מאמן זר לא יכול לאמן פה או בגירסה התואמת מציאות של זה שאוקיי אולי יכול אבל מאמן ישראלי יכול לעשות אותו דבר עם התקציב סלש שחקנים של מכבי ת״א או בגירסה האירופאית של זה קבוצות ישראליות הצליחו יותר ובטח ניראו יותר טוב במיפעלים אירופאיים עם מאמנים ישראלים. לא נכון. דושאן אוהרין הביא את מכבי חיפה לרבע גמר מחזיקות. או בגירסת פרגוסון של זה. כלומר היחיד שיישאר במכבי תל אביב לכמה עונות ויראה להם ניהול מיקצועי מהו זה מאמן ישראלי. מי שחושב שזה עבר להם או שזה יותר מסובך מיזה טועה. ברגע שיש היזדמנות רבע היזדמנות או פרצוף חמוץ של מאמן מכבי תל אביב מיד יוצאות ידיעות שמכניסות לסיסטמ את האופציה של מאמן ישראלי כמו שקרה העונה. ושלא לדבר על ביקורת נודניקית על המאמנים של מכבי ת״א כשניקרה על דרכם מישחק לחץ שלא היתגשם לו. עכשיו הענין הוא שהם הבינו שזה בוטנים והענין זה ג׳ורדי קרוייף. אז הם שמו את ג׳ורדי על הכוונת של האקדחי בוץ שלהם. שלא יובן לא נכון זה לא מתוכנן וכאלה זה מאכניזם שיותר משהוא מעיד על מכבי תל אביב או הפועל באר שבע הוא מעיד על מיבנה תיקשורת הספורט בישראל.

vered s 26 בפברואר 2016

זכותם של אוהדי מכבי ת״א להגן בצורה ילדותית על ג׳ורדי שהוא למעשה המנג׳ר האהוב של המועדון שלהם והם לא יתנו לאף אחד לטנף אותו. או יהיו מאד לא סבילים לזה שאנשים לא מבינים את גדולתו כאיש מקצוע ובלה בלה בלה. זה דבר שפחות רגיל בכדורגל הישראלי כזה חיבור למאמן או לשכיר במועדון כמו שכתבו בפוסט סמוך על ג׳ורדי. פה נוטים להעריץ את הכסף. אם משהו. אבל מספיק היה לראות את האהבה וההערצה שבה קיבלו מוריניו ביציע ב-אינטר לפני כמה ימים או לשמוע אוהדים אנגלים מדברים על מנג׳רים מיתולוגיים שלהם. ג׳ורדי ניכנס למיתולוגיה של מכבי תל אביב. זה לגמרי חלק מתרבות כדורגל. וגם מאחורי זה מיסתתר הפחד שיחליף אותו מנהל ישראלי ושיגיעו מאמנים ישראלים. או כל דבר שיחזיר את מכבי תל אביב להיות פחות מיקצוענית ושאפתנית, בסדר הנכון הזה, בקשר להפיכתה למועדון כדורגל רציני עם יומרות באירופה. אחרי שזה נאמר, הסגל של באר שבע יותר נוצץ העונה מזה של מכבי תל אביב. הישראלים שלה בשיא של יכולת, החיזוק הזר שלה משפיע ודומיננטי והתוצאה היא שלכל שחקן קל יותר למצות שם את היכולות שלו. הפועל באר שבע היא בדיוק הקבוצה שהיתה זוכה באליפות נוסח האליפויות של מכבי תקציב הכי גדול חיפה או של ביית״ר ירושליים תקציב הכי גדול בליגה. והעובדה שמכבי ת״א צמודה אליה על אף שהיא קבוצה מעבר לשיאה היא בערך הדבר שג׳ורדי כיוון אליו. זה המיבחן ליציבות המערכת ולתיפקוד שלה. מכבי תל אביב היא לא קבוצה שבעה אחרי אליפויות היא פשוט קבוצה בעונת ירידה. עונות כאלו מגיעות בכל מועדון מוביל וזה כניראה לא כל כך פשוט למנוע את העונות ירידה האלו. אתה אף פעם לא יכול לדעת שבדיוק בעונה הזאת כל הבלמים שלך ותיקים ככל שיהיו יירדו בירידה תלולה. גם להחליף את כל ההגנה בעונה 1 זה שערוריה מטרידה בטח כשיש לך מיפעלים אירופאיים על הפתיחה. אתה אף פעם לא יכול לדעת שהשחקן המוכשר שאתה מריץ כבר כמה עונות זה שעוד רגע יבשיל להיות קשר דומיננטי ומרכזי הוא בעצם פחות מוכשר ודומיננטי ממה שחשבת הוא רק בסדר. ולא מתאים ביכלל למהירות ולטכניקה האירופאיים. ואתה יודע שהקישור האחורי יצטרך להיבנות מחדש ואתה מקוה שהקשר הותיק ייתן עוד עונה בטוחה ויציבה. אב זה לא ודאי. וגםם ההחלפה שלו תהיה קשה. זה השחקן שהעלית מהנוער? יש לו את זה? יש לך את העונה הזאת להריץ בדיקה? כל המועדונים הגדולים ניקלעים לעונות כאלו. שחקנים ותיקים יורדים ביכולת, ואם מדובר בשחקנים שמחזיקים את הקבוצה אז כל הקבוצה משחקת יותר לאט פחות חדה. הרבה פחות מרשימה. קבוצה שבעצם צריך להחליף את כולה אבל התיזמון חשוב. ופה ג׳ורדי צודק לגמרי כשהוא מדבר על חיזוק זר וטועים לגמרי אלו שאומרים לו אתה ניכשל עם החיזוק הזר. אם הליגה הישראלית היתה ליגה שמכבדת את עצמה ומכוונת למטרה אחת בילבד והיא שיפור ההצגה עבור רוכשי הכרטיסים כלומר העלאת הרמה של הכדורגל והמקצוענות שלו – לא היתה פה הגבלה על כדורגלנים זרים. במקרה כזה ג׳ורדי היה יכול לממש את ההבנה המקצועית שלו ולהביא לפה גם צעירים כמו ראיקוביץ׳ וגם ותיקים כמו גרסיה שאפילו כמחליפים יתרמו למועדון מהניסיון שלהם. והרצינות שלהם. וגם לנסות להביא שחקנים מרשימים לכל העמדות. ג׳ורדי לא מיצה את עצמו במכבי תל אביב. הוא עובד בליגה שמונעת ממנו לעבוד בשל ההגבלה על זרים. מעבר לזה מובן שהוא לוקח החלטות שחלקן לא מצליחות. שחקן רכש פצוע אחד זה זניח אם הוא היה יכול לרכוש ארבעה זרים נוספים בחלון ינואר. לשחרר שחקנים מאכזבים. לעשות דברים נורמלים שעושים במועדון שמשחק בליגה נורמלית. אבל במכבי תל אביב או בכל קבוצה ישראלית צריכים לשחד שחקנים ישראלים שניכשלים באירופה או כאלו שמנטלית לא מסוגלים להיתמודד עם מיסגרת תובענית ומיקצוענית. או סתם מיתגעגעים. לתת לשחקני נוער בינוניים וסבירים יותר מדי היזדמנויות כי אסור להביא שחקנים. דברים שתוקעים את הליגה. ואת מכבי תל אביב.

השמן 24 בפברואר 2016

מסכים עם רוב הדברים:
א. ברור לחלוטין שביחס לעונה רביעית רצופה המצב לא כזה קטסטרופלי. אבל חשוב להדגיש שג'ורדי בפירוש ניסה לשדרג את הקבוצה. ניסה ולא הצליח. את רוב ההחלטות שלו אפשר להבין, אבל מה לעשות שהן לא הובילו לתוצאה המצופה. ראינו בקיעים בהגנה כבר שנה שעברה. התלות המוגזמת בזהבי ואלברמן נמצאת איתנו מסוף עונת סוזה. שתי הבעיות לא נפתרו למרות שג'ורדי ממש לא שקט על שמריו בעניין.
ב. אין ספק שאובדן האליפות המסתמן קשור לחוסר ההצלחה הזה אבל הסיבה העיקרית לכך היא הריצה של הפועל באר שבע. מסכים שקשה להאמין שהם ימשיכו ככה גם שנה הבאה. אגב, בעיני זו לחלוטין עבודת אימון נפלאה של בכר, לא חושב שעם אלישע המצב היה דומה. ראיתי את המשחק שלהם ביום שני וברור שהם לא דורסניים במיוחד. אבל מרכז השדה וההגנה שלהם חזקים מאוד ומגיע להם על זה ועל הריצה שלהם בכלל שאפו גדול מאוד. ממש אי אפשר לטעון לדעתי שאנחנו נותנים להם את האליפות.
ג. הדבר שהכי חסר לי העונה (וגם בעונה שעברה אם כי שם זה היה מובן יותר כי לא השתתפנו בשום שלב בתים) זה רוטציה. לא היה תכונה נהדרת יותר אצל סוזה מהיכולת לזרוק איזה איינבינדר למערכה במשחק מול פרנקפורט ולקבל ממנו תרומה אדירה. הייתה תחושה ברורה שכל הסגל (אולי למעט ראדי) היה בכושר משחק טוב. אם פאקו וגם השנה התחושה היא הפוכה. רוב הזמן כולם במין דשדוש כזה ברמת כושר המשחק שלהם גם הפציעות מכות בנו כל הזמן. בעיני אם יוקאנוביץ' היה משתמש יותר ברוטציה אולי היינו היום במצב יותר טוב

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

ב"ש אם וכאשר תהיה אלופה ראויה, אבל אני עדיין בתחושה שעם תכנון קצת יותר טוב, וכן גם קצת יותר מזל (כי אין אלופה בלי קצת מזל על הדרך), מכבי לא הייתה מגיעה למצב שבו היא זו שמאבדת נקודות טפשיות וכבר לא תלויה בעצמה. אם כי כמו שטל אמר ואני מסכים – בקונטקסט המתאים זה בהחלט מתקבל על הדעת.
ממש מסכים גם לגבי רוטציה, אבל זו כנראה עוד סיבה שבעוד כמה שנים נראה את סוזה מניף את הצ'מפיונס ולא נאמין שזכינו לקבל אותו לשנה.

השמן 24 בפברואר 2016

משחק ההגנה שלנו פחות טוב משלהם. זה כל הסיפור בעיני. ג'ורדי ניסה לשפר את משחק ההגנה בדרך שהוא חשב לנכון. לא עבד

רני 24 בפברואר 2016

רק הערה –
מכבי עדיין תלויה רק בעצמה.
אם תנצח את כח משחקיה (כולל 2 נגד באר שבע) תהיה אלופה.

ברק 24 בפברואר 2016

לפיכך כל קבוצה לנצח תלויה רק בעצמה.

בלייק 24 בפברואר 2016

לא ממש. אם הפער יהיה 5 נקודות שני מחזורים לסיום, ב"ש תהיה תלויה בעצמה (יספיקו לה שתי תוצאות תיקו), מכבי תהיה תלויה בתוצאות של ב"ש (שתוציא מכסימום נקודה אחת).

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

כן, אבל אתה בטח מכיר את הבדיחה על תיאורטית ומעשית….

צהוב כחול 47 24 בפברואר 2016

מספר הערות
1-פוסט מעולה של אוהד אמיתי
2-התקשורת והשנאה למכבי עברו ממזמן את גבולות הטעם הטוב וההגיון
3-אוהדי הצלחות שמושפעים מתקשורת מושחתת ורקובה
4-קרויף מלך ואגדה בחייו במכבי
5-לכל אוהדי ההצלחות שמושפעים מהתקשורת הייתי מאחל חזרה לשנות ה80 השחורות אולי יקבלו מושג מהי אהדה ואהבה ללא תנאים לקבוצה הצהובה
6- 40 שנה של אהדה ותקופת קרויף היא הטובה ונפלאה ביתר

אזי 24 בפברואר 2016

טלב"י, נדמה לי שהתכוונת לשלוח לי מייל ובטעות פירסמת את זה בדה באזר.
לא נורא, אני אענה לך כאן.

בתור חבר של כבוד בצוות המושמץ של חברי התנועה האנטי ג'ורדית, אני מרגיש צורך להזכיר כי תגובה, כל תגובה, לא קוראת בוואקום.

אין שום ספק לאף אחד, לא משנה כמה נגיד שג'ורדי לא מתפקד מספיק טוב, שמכבי תל אביב היתה הקבוצה הטובה ביותר בליגה בשלושה השנים האחרונות ולפחות השניה בטיבה העונה.
אין גם שום ספק לאף אחד שהגענו לשלב הבתים בליגה האירופית לפני שנתיים בזכות ולא בחסד. היינו אז ברמה המתאימה והוכחנו את זה לא רע.

having said that…
להיות הקבוצה הכי טובה בליגה, לאו דווקא אומר להיות קבוצה טובה.
גם קריית שמונה לקחה אליפות והיתה הקבוצה הטובה ביותר באותה עונה.

ודאי שאני לא אומר שמכבי תל אביב ברמה של קרית שמונה של אז, אבל מכבי תל אביב הנוכחית צריכה לשאוף ליותר.
כבר כתבתי בעבר שג'ורדי מחזיק בשני תפקידים (לפחות). מנהל הקבוצה ואחראי על הסגל.
בתור מנהל הקבוצה הוא עושה עבודה מדהימה.
השקט התעשייתי, תחלופת המאמנים והרמה שלהם, השיפור התשתיתי, הכל נעשה בצורה פשוט נהדרת.
בנושא הסקאוטינג, דרוש שיפור.
בעונה הראשונה של ג'ורדי, כשהקונספט היה להביא שחקנים עם נסיון, ללא חוזה, בחינם, הוא עשה עבודה מדהימה.
ברגע שמכבי מנסה לעלות רמה ולהתחיל להביא שחקנים יותר מוכחים בתשלום, דברים מתחילים להתפספס.

אני דווקא כן חושב שמאז שבוס הגיע מכבי מתחילה להשתפר. שחקנים שהם לא ערן זהבי לוקחים על עצמם יותר אחריות ויש יותר כובשי שערים.
אבל המצב של מכבי עדין לא מספיק טוב.
יש למכבי שלושה בלמים בכושר רע.
סה הוא החלוץ היחד בסגל עם תלושי משכורת כמו יצחקי ובן בסט
והסגל מאוד מאוד מאוד קצר.

אני מקווה שהתהליך שקרה באמצע השנה שכל החלפת המאמן וקיצוץ משמעותי בסגל, הוא הכנה לשיפור של הסגל בקיץ.
אם ניקח אליפות או אם לא.
(למען הסר ספק, אני לא מאמין שנצליח לקחת אליפות. אשמח לטעות.)

השמן 24 בפברואר 2016

לא בטוח שזה סקאוטינג. מעט מאוד החלטות רכש שלנו לא הבנתי את ההיגיון מאחוריהן. זה נורא אמורפי בעיני. וורמוט ובן בסט נכשלו בעיקר בגלל עצמם. אזולאי וראדוניץ' נפצעו בגלל ג'ורדי? דסה וריקן שפתחו חזק מאוד נחלשו בגלל ג'ורדי? בסופו של דבר שתי ההחלטות הכי מוטלות בספק הן ההשארה של גרסיה ומיטרוביץ', כמו שטלב"י כתב שינוי היה יכול גם להזיק. אין לנו באמת מושג מה היו האופציות שלו בקיץ ובינואר. ואגב גרסיה אם כל הביקורת הוא הבלם העדיף מהשלושה.

גיל שלי 24 בפברואר 2016

את ראדוניץ' כנראה לא היה צריך לקחת, הוא הגיע עם היסטוריה של פציעות

השמן 24 בפברואר 2016

אולי. יש למכבי צוות רפואי, זו העבודה שלו. עד כמה שהבנתי בעיה רפואית אחת לא הייתה קשורה לשנייה. אבל שוב זה אמורפי.

ארז 24 בפברואר 2016

יא שמן :)
מה זה "נכשלו בגלל עצמם"? ואלו שמצליחים מצליחים בזכות ג'ורדי? מבנה אישיות ואופי זה חלק מהמכלול שסקאוטינג טוב בוחן.
גם שאר הדברים שלך נותנים לו קרדיט על הצלחה ומפילים כישלון על השחקנים. זה לא רציני.

השמן 24 בפברואר 2016

זה לא בדיוק מה שאמרתי. מה שאני טוען זה שאין מאה אחוז. בתוך השוק שג'ורדי פועל ובתנאים שהוא מקבל הוא מחליט החלטות סבירות. חלקן יוצאות מוצלחות יותר חלקן פחות בגלל דברים שלא לגמרי תלויים בו. ג'ורדי היה חכם להחתים את זהבי הוא בטח לא שיער לאן זה יגיע. אני בטוח שבקבוצה שוברים את הראש איך לשדרג עוד קצת את הקבוצה ומנתחים את ההצלחות והכשלונות של כל החלטות הרכש. כשיענקלה שחר החתים את בניון לשנתיים בארבע מאות אלף יורו אתה יודע בו במקום שזו טעות. כשהוא מדבר על רוני לוי כרכש המוצלח ביותר שלו ומקשקשים לי שם על "זרים בפינצטה" זה ברור שזו טעות. כשהפועל יוצאת לעונה בלי חלוצים זה ברור שזו טעות. למעט שתי המקרים שהזכרתי שגם להן יש נסיבות מקלות מאוד הטעויות של ג'ורדי הן בדיעבד לדעתי.

ארז 24 בפברואר 2016

מסכים עם הרוב.
עדיין, כל אוהד הפועל היה אומר לך שורמוט שחקן שפורח בתנאי צמר גפן ולא בנוי לתחרות על ההרכב (עוד לפני החוסן המנטאלי הנדרש למעבר כמו שהוא עשה). וכמו שגיל שלי ציין, הסטוריית הפציעות של ראדוניץ' מדברת בעד עצמה.
אני לא אומר שההחלטות שלו גרועות או לא סבירות באופן קיצוני. אני אומר שיש תחומים שבהם הוא נהדר, כמו תרומתו לבניית המעטפת המקצועית ויצירת שקט תעשייתי, ובתחומים אחרים, כמו רכש, הוא פחות הבריק. יש כמה זרים בליגה שעולים על מקביליהם במכבי ועלו הרבה פחות.
ויש גם את נושא חידוש החוזים והעלויות שלהם, שגם עליו אפשר לדבר. לא נכנס כרגע לבן חיים וזהבי (בוא נגיד שיש הצדקה להעלאה משמעותית בשכר תמורת מניעת סעיף שחרור, גם אם הפרמיה מוגזמת, בוודאי אצל בן חיים), אבל יצחקי – כמה דקות שיחק נטו בשנות החוזה שלו? האם לא ניתן היה לחדש את החוזה הרבה יותר בזול?
ועוד מילה בהקשר דומה, רבים כותבים כאן לא פעם שהתקציב המיוחס למכבי מופרך. אתמול פורסם שמבדיקה בבקרה התקציב הוא 140 מיליון ש"ח. מקבוצה בתקציב כזה אפשר לצפות לעוד כמה שחקנים-שחקנים ולכדורגל יפה יותר.

השמן 24 בפברואר 2016

מסכים עם מה שכתבת לגבי יצחקי טל בן חיים וזהבי, וגם עם מה שכתבת על הרכש. זה לא שאני טוען שג'ורדי לא טועה, וברור שבגזרת הרכש אני מצפה ליותר הצלחות ממה שהיה לנו בשנתיים באחרונות. אבל זה לא שיושב שם איזה טמבל מנותק מהמציאות. ברור לי שגולדהאר מבקש ממנו הסברים ושיש ניסיון ברור ללמוד מטעויות

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

החוזה של יצחקי נחתך כמעט בחצי כאשר הוא חודש פעם אחרונה

ארז 24 בפברואר 2016

גיסנו,
עדיין הוא לדעתי השחקן היקר ביי פאר פר דקת משחק. כשהסטוריית הפציעות כבר מוכרת וכרונית. השיא מאחוריו. ולא נראה שמישהו ישלם סכום דומה. לבריאות לשני הצדדים, אבל עסקה מדהימה זאת לא (מהצד של הכלה…)

yaron 24 בפברואר 2016

אני מת על יצחקי ומבחינתי ההישארות שלו מבורכת בעיקר בגלל האופי וזה שאין לו בעיה לשבת על הספסל ולהיות סופר סאב.
אבל בכל זאת, $300,000…

בלייק 24 בפברואר 2016

ארז – התקציב של מכבי גדל משמעותית רק בגלל ליגת האלופות. אין מה לעשות, הצלחה מביאה הכנסות והוצאות מוגדלות. על אותו סגל בקיץ היה צפוי להוציא X, אחרי באזל זה כבר היה 130%X. אני כמובן לא מתיחס כאן לרכש נוסף שהגיע אחרי ההעפלה.

אזי 24 בפברואר 2016

אנסה לעבור על כמה מהרכישות
בן בסט הוא לא מקרה מיצג. להביא אותו היה נכון. הבעיה היא שאי אפשר (או לא רוצים) להיפטר ממנו.
הוא לא שחקן. ראו את זה כבר בינואר שעבר.
דעתי על ורמוט ידועה. הוא לא הצליח כי הוא לא שחקן. פעם אחרונה ויחידה שהוא הצליח תחת לחץ היתה בדאבל של 2010.
המגנים בסדר גמור יחסית למגנים ישראלים.
ראדוניץ' הוא קש ששבר גב. אחרי שנה שאתה רואה ששיחררת את פריצה, בן בסט לא דומה אפילו להיות שחקן ויצחקי קרע כל רצועה קיימת חוץ מרצועת טיימינג, אתה מביא חלוץ פצוע, פציע ושחוזר מפרישה?! מה עבר לו בראש?!
ראיקוביץ' הוא רכישה מצויינת. מותר לקחת הימורים בתנאי שיש סיכוי שהם יצליחו (להבדיל מראדוניץ')
הפציעה של אזולאי היא לא באשמת ג'ורדי, אבל אזולאי הוא לא חיזוק. הוא דן אייבינדר.

השמן 24 בפברואר 2016

ממה שראיתי שנה שעברה הוא לדעתי פוטנציאל הרבה יותר גדול מאיינבינדר, שאגב גם נתן תרומה יפה מאוד בעונה של סוזה

yaron 24 בפברואר 2016

דעתי המצב חמור יותר וכשאני אומר חמור זה לא אומר שיש לי טענות לג'ורדי, רק מציין מצב.
ההחלטה ללכת על טב"ח1 ולהישאר עם קרלוס.
המגנים בסדר גמור? בקושי בקושי… דסה יופי של רכש אבל ייני שוחרר. עמב"ה זה עמב"ה, נותן בדיוק את מה שמצופה ממנו שזה לא מספיק אבל היה ידוע צפוי.
עם החיזוק שעשינו בהתקפה אפילו ברק בדש מאוד חסר. הוא תרם הרבה יותר מעב"ב…
מדוניאנין לדעתי חיזוק מאוד משמעותי ואני מקווה שגם סה.
סתם הערה קטנה לגבי וורמוט והדאבל של 2010, הוא הצליח ובגדול, אבל לדעתי לא היה עליו כ"כ הרבה לחץ. היתה שם קובוצה עם לא מעט סוסים שמשכו את העגלה.

אסף יאנקו 24 בפברואר 2016

מצחיק שאתה דווקא אומר שלפני שנתיים הגענו בזכות ולא בחסד לליגה האירופית, כשאז דווקא כן היה חסד מסויים כשפאוק סלוניקי קיבלה עונש ולא שיחקנו מולם בכלל.
העונה, אגב, עלינו (לליגת האלופות, לא האירופית) בזכות ולא בחסד מול קבוצות שהיו הרבה יותר טובות מאיתנו. נכון, שיחקנו שם לא טוב, וכנראה שליגת האלופות הייתה גדולה על הסגל הזה. וזה בסדר, היינו צריכים לראות כדי להבין כנראה.

מסכים איתך על זה שיש שיפור (התקפי) מאז שבוס הגיע. לכן התלונות על המשחק ההגנתי של בוס עוד יותר מגוכחות בעיני. כשיוקאנוביץ׳ היה פה הייתה תחושה שכולם פרט לזהבי מפחדים לבעוט לשער ולטעות. מאז שבוס הגיע יש הרבה יותר גיוון במבקיעי השערים ואפילו מיכה החלבי מתחיל להראות ניצוצות של חוצפה.

עדיין הכל תלוי במכבי.

אזי 24 בפברואר 2016

צודק, הביטוי שהשתמשתי בו לא מתאים בעליל.
הכוונה שלי היתה שאז היינו ברמה המתאימה לליגה האירופית והשנה לא היינו ברמה המתאימה לליגת האלופות.

שגיא 25 בפברואר 2016

יש אולי 2-3 שחקנים שאני מצליח לחשוב עליהם שג'ורדי היה צריך להביא למכבי ולא הביא. אין שום שחקן שג'ורדי הביא ואני לא חושב שהיה צריך להביא.

שלו 24 בפברואר 2016

ראשית יש הרבה צדק בדבריך.
אליפות לוקחים דרך הגנה, ושם למכבי יש בעיה.
אני ממש מאמין שלו היה בלם סביר (כזה שמשדרג את הקבוצה) בשוק יורדי היה קונה.
ההימור על טב"ח 1 היה כזה, האם יש עוד משהו לסחוט בלימון הזה (כנראה לא).
להחליף את גרסיה במשהו פחות טוב, זה להפסיד גם את המנהיגות שלו וגם את הניסיון.
אז נכון שהוא לא יכול להשיג במהירות אף אחד (טוב אולי את שכטר) אבל מה ששלו שלו.
טיבי נותן עונה רעה, במושגים שלו,
הרבה מהטענות נגד גרסיה היא הדרך של פרשנים (שלא לומר סוכני שחקנים) לחפות על חורים שעושה טיבי או טב"ח 1.
עכשיו הפועל באר שבע היא ממש יריבה ראויה, ואי אפשר להתעלם מכך.
וחלק מהעניין בספורט הוא שמי שטוב לוקח אליפות ולא למי שיש יותר כסף.
ועדיין יש עוד שני משחקים ראש בראש…

יניב 24 בפברואר 2016

סתם תהיה האם 8 אליפויות מתוך 10 זה נקרא כמו מכבי סל או בגלל שלא לקחו 2 אליפויות אז הם שוניםן ממה שמכבי סל היו?

yaron 24 בפברואר 2016

8 מ-10 בכדורגל שווה למכבי סל ולא בריא לכדורגל הישראלי.
6-7 (חותם על זה עכשיו) זה סביר :-)

תולעת 24 בפברואר 2016

הסיקור התקשורתי של מכבי וג'ורדי הוא באמת די פתטי, בעיקר כי תקשורת הספורט בארץ מחויבת לנראטיבים שהיא מייצרת בעצמה, וחבל לה להרוס אותם עם ניתוח מקצועי או רציונלי.
הבעיה העיקרית שלי עם ג'ורדי, היא שהבנתי שבעצם אין לי מושג מה הוא עושה ביום-יום ומה תחומי האחריות שלו במכבי ת"א. את השחקנים והמאמנים קל לשפוט בביצועים יחסית מדידים. אבל מה ג'ורדי עושה כשהוא בא בבוקר לקרית שלום? לפי מה מחליטים שהוא הצלחה מסחררת או גונב דעת עלוב?

חושבת שבסך הכל הרכש, שזה תחום אחריות מובהק שלו, העונה היה בסדר פלוס, בערך הממוצע בין הכישלון עם ראדוניץ' להצלחה היחסית עם דסה, אבל הבעיה העיקרית שלי עם מכבי של העונה, היא שאין תחושה של תהליך שיפור מקצועי (והתהליך זה גם אחריות של ג'ורדי לדעתי). ברור שזה קשור גם לעייפות השחקנים (להערכתי זהבי אחד השחקנים עם הכי הרבה דקות משחק באירופה) אבל אולי גם לבחירת המאמנים (כולל פאקו).
זה לא רק שמכבי מתקשה מול משחק מבו(נ)קר – כל הקבוצות בעולם מתקשות, זה שאין מספיק רעיונות חדשים או התקדמות בהקשר הזה. משחקים העונה, כמו בעונה שעברה, לאט מדי ולא איכותי מספיק. הבעיות במשחק ההגנה גם הן כבר מהעונה שעברה ולמרות שאני בטח מכבדת את הדיעה של קרויף שזה לא עניין פרסונלי (נניח להיפרד מקרלוס), ציפיתי לראות שיפור מסוים שלא קורה.

חוץ מהבעיות בהתקפה ובהגנה, חילופי המאמנים שפגעו בקבוצה, קישור לא מגוון ואגפים איטיים, אני לגמרי בצבא של ג'ורדי.

ארז 24 בפברואר 2016

+1 וכן :).
כשאני אומר דברים דומים כאוהד הפועל, יוצא שאני נגוע. כשאת אומרת את זה (שלם ומדויק יותר, חייב להודות) יש מצב שמקשיבים…

אזי 24 בפברואר 2016

אני אומר את זה כאוהד מכבי וגם יוצא שאני נגוע, אל תרגיש רע :)

ארז 24 בפברואר 2016

גם אתה אומר את זה יפה ממני. אז ברשותך אני נשאר בפינה, בחושך.

yaron 24 בפברואר 2016

לדעתי להגיד שהרכש השנה בסדר פלוס קצת (הרבה) מוגזם…
בהגנה לא התחזקנו, זאת עובדה. אפשר להגיד עובדה מצערת, אפשר להגיד שלא היו אופציות, אבל עם עובדות לא מתווכחים :-)
ההחלטה להמשיך עם קרלוס, ההחלטה ללכת על טב"ח1… בשורה התחתונה החלטות שלא הוכיחו את עצמן.
דסה יופי של רכש, אבל בהתחשב בעובדה שייני הלך זה מינימום מתבקש.
בקישור (עד ההבאה של מדוניאנין) נחלשנו. ראדי הלך, וורמוט מעולם לא הגיע, אזולאי ופרץ לא בשלים, נישארנו עם מיטרו עד שעזב…
בהתקפה נחלשנו. היה ברור שעב"ב זה עב"ב ושזה לא מספיק. פריצה הלך, בדש שוחרר ואת מי הבאנו? ראדוניץ' ?
ראיקוביץ' – הצלחה!!!
אני לגמרי בצבא של קרויף :-) אין לי רבע טענה אליו למרות שעשה לא מעט טעויות השנה.
מדוניאנין אחלה רכש ואני מקווה שגם סה. יכול להיות שאיחרנו ויכול להיות שלא :-)
תירוצים (טובים ומכובדים) יש לנו בשפע – פגרה קצרצרה, 7-9 שחקנים בנבחרת בקמפיין מתיש, ליגה אירופאית קשה, מאמן חדש שאיבד עניין ברגע שההאלופות נגמרה.

תולעת 24 בפברואר 2016

חלון ההעברות בקיץ היה באמת לא מספיק טוב אבל בינואר הביאו שני שחקנים שאמורים להיות מרכזיים ומשמעותיים, אז בסך הכל מבחינת רכש זה בעיני בסדר פלוס.
טב"ח 1 בלם מצוין וחיזוק טוב מאד. טיבי כמובן נחלש מאד אבל אפשר להבין את קרויף שלא חזה את העתיד אחרי שלוש עונות מעולות. אפשר היה לחפש בלם זר טוב יותר מקרלוס בקיץ ועכשיו, אין ספק, וגם מגן שמאלי טוב יותר מבן-הרוש/ריקן, אבל בסך הכל ביחס לליגה הישראלית כולם שחקנים טובים מאד. למכבי יש בעיה במשחק ההגנה, אבל היא לא בעיה פרסונלית אלא מערכתית, ונקודת התורפה ההגנתית היא דווקא בקישור המרכזי.
בעמדת השוער לא יודעת אם התחזקנו או נחלשנו, קיבלנו שוער עם איכויות אחרות וחולשות אחרות. אחת מהן היא משחק רגל בינוני מינוס שגורם לכך שהבלמים מעדיפים להעיף כדור ארוך ולא סומכים על השוער שיניע כדור בצורה טובה. זה הפך את מכבי לקבוצה שקצת יותר קל ללחוץ עליה בחלק האחורי. כמובן שגם עזיבתו של ייני בהקשר הזה מורגשת.
בקישור נחלשנו מעט. העזיבה של מיטרו, איינבינדר, ראדי וגם רייכרט (כןכן) הייתה מוזרה מאד בעיני ובעיקר לא מתאימה לג'ורדי שמרגע שהגיע חיפש לחזק את העמדה הזו (ראדי היה הרכש הראשון שלו, ובאותה עונה הגיע גם אבו-זייד). ההבאה של מדו מתקנת במעט, ואני מקווה ומאמינה שדור פרץ עוד יהיה שחקן משמעותי בעמדה הזו. אזולאי רכש סביר, ריקן רכש טוב גם אם בתקופה לא טובה. שחקן שיכול לשחק בשלוש עמדות ושהביא הרבה אנרגיות לקבוצה בתחילת העונה.
התקפית במבחן התוצאה לא נחלשנו (טל אפילו הביא פה טבלת השוואה מושקעת) למרות העזיבה של פריצה ובדש. ראדוניץ' כישלון מובהק של קרויף, סה על הנייר תיקון אפשרי – נחכה ונראה.

yaron 24 בפברואר 2016

אני מסכים שהחיזוק בינואר טוב אבל כנראה שלא יספיק להשנה… אם הטעויות בקיץ יעלו לנו באליפות קשה לי לקרא לזה סביר פלוס

ויקטור מורוז 24 בפברואר 2016

צריכה להישאל השאלה האם בכלל יש אופציות כדי לחזק את מה שלדעתך טעון שיפור.
לגבי המאמנים, ג'ורדי דווקא הצליח וקלע בול עם מאמן שהעלהצאת הקבוצה לליגת האלופות, אבל את זה שהוא ישתעמם בליגה אף אחד לא היה יכול לצפות. לגבי האגפים, לא חושב שיש אופציות ישראליות טובות יותר ממה שיש לנו. לגבי ההגנה וההתקפה – נכון מאוד.
בליצקשר, אני חושב שאת השחקנים הכי מהירים בקבוצה, צריך להציב בתפקידי הבלמים. בהתקפה גם כך צריך יותר מהירות מחשבה וסיצוע מאשר מהירות גופנית.

yaron 24 בפברואר 2016

1. אני אוהד מכבי (רגל).
2. טוב מאוד שלא תיווצר / יכולה להיווצר כאן עוד "מכבי סל" בכדורגל – לא רוצה לקחת 20 אליפויות רצוף, למרות שאני מאוד רוצה אליפות השנה וברור שארצה גם בשנה הבאה…
3. אם אנחנו בסופו של דבר ולמרות כל לוקחים אליפות גם השנה, בשנה הבאה יהיה יותר קל וסיכוי גבוה יותר לחמישית רצוף :-)

הררי מילים נכתבו כבר על הסיבות "לכישלון המחפיר" של ג'ורדי…
חלק מהתאוריות נכונות, חלק מהתירוצים ראויים, אין ספק שנעשו טעויות, אבל שוב, אם אנחנו מצליחים איכשהו לצאת עם אליפות השנה לא ממליץ לאף אחד לצפות להמשך ההידרדרות בשנה הבאה.
בנוסף, אם ב"ש מצליחים לפקשש את זה גם השנה, לדעתי יהיה להם קשה להתאושש ולהעלות את הרף בשנה הבאה.

ארז 24 בפברואר 2016

טל,
עם חלק מהדברים שלך אני מסכים, כמו למשל העובדה שלא מעט מחכים בפינה לג'ורדי ולמכבי. טבעי, מתבקש.
אני עדיין לא מבין אוהדי מכבי שמתרגשים מזה. תן לי ליהנות מפריחה של הקבוצה ולא מעניין אותי מה אומרים עיתונאים בשקל (רק לראות את התגובות פה של צהובים שמעלים קצף בגלל התקשורת מעלה חיוך… מה קרה?! ולמה עיתונאי חצר של מכבי לא מרתיחים אתכם? זאת כן עיתונאות רצינית? זה שיש למכבי סל, למשל, דוברים במסווה עיתונאי בכלי תקשורת מרכזיים – זה כן בסדר? לא ראיתי אוהדי מכבי שמלגלגים על התופעה הזאת. זאת טרפה וזאת נבלה).

מצד שני, יש גוונים בין שחור ללבן. לג'ורדי יש הצלחות ויש לו גם לא מעט החלטות (או היעדר החלטות) שלא בדיוק הוכיחו את עצמן. זה בסדר ולגיטימי לבקר אותו ולהפריד בין חוזקות לבין חולשות שלו. מסכים מאוד עם אזי בהקשר הזה.

לגבי העובדות וההנחות השונות, אני חושב שאתה נוטה מעט לעקם אותן כדי לחזק את התזה/ות שלך.
למשל, לעניין ההגנה של השנה הראשונה – הקבוצה התחילה דרך חדשה באותה עונה, ולוקח לקבוצה זמן להתגבש ולהתחבר. אלופה עם תקציב גדול מאוד, בסיס חזק וניסיון אמורה לספוג פחות.
למשל, להגיד שב"ש הייתה מצליחה כך גם עם אלישע. זה לא רציני, לא במישור ה"מקצועי נטו" ובטח ובטח שלא במישור המנטלי. לתחושתי, אם אלישע שם היום ב"ש 5-7 נקודות אחרי מכבי. יכול להיות שאני טועה. יכול להיות שאתה.
ברור לי שאתה קודם כל אוהד, אבל כדי שאפשר יהיה לנהל דיון/ויכוח ענייני יותר, אני מציע לא לשים דעות מוטות או "עובדות סובייקטיביות" כיסודות של התזה שאתה פורס. מעבר לזה, גם העובדות הנבחרות כדי להוכיח תזה הן סובייקטיביות ואחרות לא מקבלות ביטוי, אבל באמת שיש גבול למה שאפשר לדרוש מבנאדם שסה"כ משקיע בפוסטים שלו לא מעט…

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

האמת, אין לי מושג איזה טורים אתה קורא פה על מכבי סל, לא חושב שהיה פה מישהו שלא זלזל בכל דבר שיוצא מהמקלדת של ורד כהן למשל. או על הכותרות הזועקות של ספורט5 אחרי ההדחה מהיורוליג שמדווחות לנו בפרסום ראשון שדני פדרמן כבר לא מעורב מקצועית מזה כמה חודשים – כי צריך לאתרג קצת….לומר שאף אחד כאן לא מלגלג על זה – זה קצת מגוחך. רק תמצא טור אקראי של גיל שלי על מכבי סל.

אמרתי לא פעם ולא פעמיים שביקורת עניינית היא דבר מבורך ושאין אחד שחושב שג'ורדי לא טועה לעולם. אבל לקרוא כל שבוע כתבות על מכבי ת"א שמתארות אותה לא רחוק מאיך שמתארים את נתניה, לצד פרגון אפילו לרוני לוי ולכל הנוגעים בדבר בהפועל ת"א….מתישהו כשמעליבים את האינטליגנציה שלך כל הזמן, החומות נופלות ואתה מתעצבן.

גם לגבי הזרים, אני חושב שרוב הקבוצות בליגה היו מאמצות בשמחה את רוב הזרים של מכבי. קוטלים את מיטרוביץ' כל הזמן אבל ב"ש היו מתים להחתים אותו. לתחושתי אם עכשיו מדוניאנין היה נוחת בחיפה או ב"ש זה היה מוכתר כהחתמה מבריקה, במכבי הוא הוכרז ככשלון עוד לפני שנחת בכלל בארץ. אז זה לא שאין נפילות. לא שכל אלה זרים מושלמים. אבל מכאן ועד הכרזת הכשלון בזרים הדרך עוד ארוכה.
כולם משווים לבית"ר של גאידמק. זוכרים רק את לרואה ובואטנג, שוכחים שהיו גם שווינקי, טוטו, פאבריס פרננדז המוכשר-אך-ממש-בעייתי , אגאנזו, פביאני וכד', שלא ממש הצליחו או השאירו חותם.

ארז 24 בפברואר 2016

אתה רק מחזק את מה שאמרתי בהקשר הזה (שהיה הערת סוגריים ותו לא. זאת לא הייתה המהות של מה שכתבתי)…
נכון, לעגו כאן לטורים ועיתונאים בענייני מכבי. אבל כמו שאתה עצמך אומר, לעגו לכאלו שמזנבים במכבי, לא לכאלו שמלקקים לה.
אני אומר – מדברים לא איכותיים כדאי להתעלם. בין אם הם אוהדים ביחס לקבוצה שלי ובין אם הם אנטי.

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

פה ספציפית לעגו לכתבי חצר למיניהם לכאן או לכאן. לעגו למי שמזנב במכבי ת"א כי זה נעשה על מנת לפאר את שמו של אחד מחברי ההנהלה ולנקות אותו מאחריות, לא כי הוא זינב בקבוצה. יש מספיק טורים של ניתוח ענייני שקטלו את מכבי סל ואך אחד לא הלין עליהם – כי הם היו ענייניים.
לא זוכר מתי נתקלתי פעם אחרונה בטור שמלקק למכבי כדורסל.
ממש לא מבין איך הגעת למסקנה שמה שכתבתצי מחזק את מה שאמרת.

ארז 24 בפברואר 2016

הדוגמאות שאתה עצמך נתת נועדו להראות שאני טועה ושכאן בדה באזר יש ביקורתיות גם כלפי עיתונאים שמלקקים למכבי.
אלא שהן מראות את מה שאני אמרתי ואתה התנגדת לו.
אלו פרסומים שפוגעים במכבי כמועדון. הם לכל היותר מגוננים על בעל עניין בו אבל מציגים באור שלילי את המועדון.
מעולם לא ראיתי אוהד מכבי כאן שאומר: "הרפאל נאה הזה חתיכת אפס, איך שהוא מדברר את מכבי זה פשוט מביך, ועוד יותר מביך שממשיכים לתת לו במה כאילו אנחנו עדיין בשנות ה-70".
כן ראיתי לעג לורד כהן (מייצגת אחד מהבעלים אבל מדליפה פסולת מחדר ההלבשה) או לעיתונאי חצר אחר שמגונן על בעל מניות אחר אגב השחרת המועדון.
לכן, מסקנתי היא שמה שכתבת מחזק את מה שאמרתי.

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

רפאל נאה עוד מקבל במה? לא היה לי מושג, כי הוא לא רלוונטי ולא מעניין.

פעם הבאה לפני שאבקר עיתונאי כלשהו אעשה סקירה הסטורית של כל עיתונאי החצר אי פעם ואתנצל על קיומם, כדי שהביקורת שלי תהיה רלוונטית.

ואתה צריך לעבוד על הסקת המסקנות שלך, כדי שתהיה קצת מחוברת למציאות.

ארז 24 בפברואר 2016

טוב אבא.

גדי 24 בפברואר 2016

על רפאל נאה מכבי תל אביב צריכה לשלם לידיעות לפי שטח פרסום.
זה לא כתב חצר. זו דוברות

גדי 24 בפברואר 2016

בשביל ברקורד. באר שבע רצתה את מיטרוביץ לפני שאוגו והובאן נחתו כאן.
היום אין לו מקום בבאר שבע.

איציק 24 בפברואר 2016

טל, כמה העאות:
1. להבדיל מקבוצות קודמות שנשחקו בליגת האלופות, מכבי מתפקדת יפה מאד, ובאר-שבע היא החריג. ללא חריג זה, מכבי תל-אביב היתה מובילה את הטבלה.
2. אתה משווה את מכבי לשיקאגו של ג'ורדן. זה לא הוגן. תשווה לבוסטון האגדית.
3. אחרי כל זאת, עדיין המועמדת העיקרית לאליפות היא מכבי תל-אביב, אך אחרי שהורדתי את הפער מ-10 ל-8, לתחושתי הפער הסופי כבר קרוב יותר ל-7.

funfun 24 בפברואר 2016

קלטנו את הקטע של הניחוס איציק – אתה יכול להרגע
באר שבע אלופה כבר – שמעתי שחרטו כבר על הצלחת :)

איציק 24 בפברואר 2016

זה חרוט על לוח הברית השלישי, אתה זוכר מה קרה לו.
אני לא מנחס אף אחד מטבעי, אבל אני אופסימיסט מושבע. גם אם יתנו לבאר-שבע את הצלחת, עדיין אחפש את המצלמה הנסתרת.
אני זוכר את הפלאי-אופים של השנתיים האחרונות וממתין מתי זה יגיע השנה.

גדי 24 בפברואר 2016

. מכבי משחקת תמיד אחרי הפועל באר שבע וזה לא הוגן. זה מפעיל לחץ על השחקנים ומוריד לחץ מבאר שבע
2. מכבי מקבלת כל שבוע את הקבוצה שבאר-שבע שיחקה נגדם. נגד באר שבע הן משחקות פתוח ונגד מכבי סגור.
3. השופטים נגד מכבי.
4. התקשורת נגד מכבי.
5. בגלל אירופה ומשחק בשתי מסגרות יש עומס שפוגע.
6. אין מספיק זרים
7. יוקאנוביץ מכר אותנו

תולעת 24 בפברואר 2016

8. יהירות וזחיחות בכדורגל הם תמיד תוצאה של הצלחה עכשווית ואין כמעט שום חשיבות למעמד ההיסטורי של הקבוצה המנצחת. נניח גם אם קיבלת שישייה בגמר גביע או כמעט ירדת ליגה לפני שלוש שנים עדיין תרשה לעצמך ללגלג על מי שזכתה בשלוש אליפויות בשלוש שנים.

נולי 24 בפברואר 2016

בדיוק! :)

ואצל אוהדי ב"ש היהירות והזחיחות הגיעו עוד לפני שלקחו את האליפות או הגביע….

איציק 24 בפברואר 2016

טל ממש צניעות וטוהר, וגם כל השאר. מאיפה החוצפה לדבר ככה?
חוץ מזה, אצלנו ממש לא כולם ככה, וגם אלו שפה, ממש לא זחוחים. יש כאלו שמאמינים שאפשרי כמו גדי, או כאלו שלא מאמינים אך נהנים מהרגע, כמוני.

yaron 24 בפברואר 2016

צודק. כשראיתי את החגיגות שלהם אחרי הנצחון על בני יהודה נהייתי טיפה יותר אופטימי :-)

גדי 24 בפברואר 2016

מאוד מעריך אותך איה. את בהחלט תורמת לדיון ענייני בניתוחים המקצועיים שלך. נחשפתי אליהם כאשר הפנתי אותנו בפורום של הפועל באר שבע.

מאידך לא מבין מה כתבת. איפה ראית זכיכות?
מה שכתבתי מסכם את כל מה שאוהדי מכבי ההמונים כתבו כאן בדה באזר.

מה בכלל רלוונטי מה שהיה בגמר או לפני שלוש שנים?
זה שלכם ובזכות אבל אני מתייחס לעונה הזאת.
האם עליי לשתוק בגלל העבר? האם אסור לי להנות מההיסטריה כאן בגלל שיש פער 5?

תראי איזו התנפלות על מה שכתבתי? אין פה אף מילה שלי. הכל ציטוטים.

אני למשל רחוק מלחשוב שהעניין סגור. רחוק 40 שנה של צלקות ועלבונות. זו לא תהייה הפתעה אם מכבי תזכה באליפות. יש לה את שחקן ההכרעה הטוב בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי וזה אומר שהכל פתוח.

אתם נעלבים מפרימו ותומר לוי? זה מצחיק.

השמן 24 בפברואר 2016

למה אתה מיתמם? כתבת כדי ללעוג נכון. אז ברור שנבקר אותך. הפוסטים של שדמי, טלב"י וגיל שלי מנתחים מראות עיניהם את מה שקורה במכבי, אתה בא ומדרדר את הדיון ללעג בין מחנות אוהדים ניאנדרטליים. חבל

ארז 24 בפברואר 2016

השמן,
לא נכון. איה ואתה לרוב חדים אבל כאן שניכם החמצתם.
היו בתגובה של גדי הומור וציניות על בכיינות והתקרבנות של חלק מאוהדי מכבי, בשום פנים לא היה שם לעג למכבי.
מה שכן, גדי כבר דיבר בעבר על הדומיננטיות של צהובים כאן ועל איך שמתנפלים על אוהד ב"ש שמעז להשמיע דעה אחרת.
ודווקא איה ואתה, שניים רגועים ולא מתלהמים בעליל, נפלתם עליו…
בקיצור, תלחצו ידיים ובואו נמשיך לשיחק.

השמן 24 בפברואר 2016

לדעתי לא החמצתי. הוא לא לעג למכבי אלא לעג לאוהדי מכבי. הוא "נהנה מההיסטריה כאן" כלומר שמח לאידינו. זכותו כמובן, אבל מה הפלא שקופצים עליו? בעיני תגובות כאלו תמיד מדרדרות דיון ענייני לפינג פונג ירידות ילדותי.

תולעת 24 בפברואר 2016

תודה גדי. ציטוטים של מי? הבאת אוסף של טענות גנריות שנוהגים יותר לשים אותם בפה של אוהדי מכבי מאשר אוהדי מכבי מתלוננים עליהם בעצמם. מהקבוצה עצמה, למעט תלונה אחת מוצדקת מאד לגבי שיבוצו של משחק בגביע הטוטו, ואמירה עקרונית של ג'ורדי בנוגע למספר הזרים (אמירה שהייתה ראויה לשיח קצת יותר מכבד אבל מילא) לא שמעתי תירוצים כאלה ליכולת של הקבוצה.
הבאת את הציטוטים האלה של כל מיני מגיבים בניסיון ללגלג על הפוסט של טל וזה בסדר גמור. בעיני, מאוהד של קבוצה ש(עוד) לא זכתה בכלום, זה קצת יהיר ולכך התייחסתי. גם לגיטימי להיות יהיר, בטח באינטרנט ובטח כשאתה במקום הראשון עם רצף מטורף ועוצמתי של ניצחונות. הבלוג הזה המציא את היהירות כשכתב בלי בושה יומן אליפות בעונה של אוסקר (בזמן שאני שרפתי עלי מרווה והתעטפתי בשום לפני משחק מול רמת השרון).

גדי 24 בפברואר 2016

רק השבוע בוס אמר באופן תמים שהוא מחכה לראות מה יקרה לבאר שבע כאשר היא תשחק אחרי מכבי.
לא מדובר על אוהד.

באר שבע לא זכתה בכלום העונה. גם לא מכבי אז לשיטתך האם מותר לי לדבר?

מה היה בעבר? אני סבלתי 40 שנה. זה מה אני יודע.

אין בי שום זכיכות. נהפוך הוא. אני ורוב חברי מפוחדים. יש לנו המון להפסיד ומבחינתי עד שלא יוכח אחרת אנחנו נפסיד. אני משוכנע בזה.

כל מה שאני מנסה כאן בכוחי הדל זה לשקף לכם את התגובות שחלקן גרוטסקיות שבאות מהמערכת וחלק מהכותבים כאן

השמן 24 בפברואר 2016

אתה נופל פה קורבן לאתרי האינטרנט הצהובים. לפחות בציטוט הזה של בוס. שאלו אותו לדעתו על איך באר שבע תתמודד עם זה שהיא משחקת אחרינו, והוא ענה שמאחר והיא עוד לא שיחקה אחרינו אין לו מושג והוא יראה אחרי השבוע. שום מלחמה פסיכולוגית ושום חוסר כבוד סתם ציון יבש של עובדות לשאךה דבילית במיוחד

גדי 24 בפברואר 2016

בזה אתה כנראה צודק. מודה באשמה שגם אני מכור לציטוטים המדומים לרוב למרות שאני חייב להשוויץ שאני כבר 9 חודשים גמול לחלוטין מכל הפלטפורמות של וואן.

סך הכל נחמד פה ולפעמים מתוך הרגל אני נהנה להתקרבן. מצד שני זה נחמד לראות שזה לא רק מחלה של באר שבעים.

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

כשאתה קורא כותרת עם ציטוט מתריס רצוי להכנס לקרוא מה נאמר באמת.
אם הייתי מסתמך רק על כותרות, הייתי משוכנע שכל אימון של ב"ש נפתח ב 20 דקות סשן ירידות על מכבי בין השחקנים.

תולעת 24 בפברואר 2016

בוס אמר שהקבוצות משחקות נגד ב"ש פתוח ונגד מכבי סגור? או שזה "תמיד" קורה שאנחנו משחקים אחריכם? (לדעתי זה חולק באופן די שווה העונה בניגוד לעונה שעברה)

אוריה 24 בפברואר 2016

גדי, מה הקשר??
מישהו בא בטענות לבאר שבע/ התאחדות/איגוד השופטים/ המנהלת?
תהנה מהעונה של הקבוצה שלך, שבאמת עושה עונה יוצאת דופן.
טלב"י יורה בתוך הנגמ"ש, לא החוצה :)

רועי 24 בפברואר 2016

אתה לא מבין שזו הבעיה שלהם ? הם רצים לאליפות ואף אחד לא מתייחס אליהם.

מכביסט שמאלני 24 בפברואר 2016

הכי מצחיק איך האוהדים שלהם שרים "מי שלא קופץ צהוב" או "לכל אוהד מכבי ת"א יש בת זונה" , כאילו שיש יריבות בין שני המועדונים , כלכך עלוב , יריבות ספורטיבית לא נוצרת בגלל שנתיים של ב"ש בצמרת צריך הרבה יותר מזה.

גדי 24 בפברואר 2016

שרים מי שלא קופץ צהוב.
איזה עלבון… וואו
אני אישית לא מת על השירים האלו והאחרים שמתייחסים ליריבה אבל מה דין השיר "תשתחוו" ועוד?

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

אוהדי ב"ש שרים נגד מכבי ת"א כאילו היו אוהדי הפועל ת"א או חיפה, מועדונים שיש יריבות אמיתית ביניהם לבין מכבי.

ב"ש כרגע היא יריבה תורנית לאליפות שאולי תשאר שם ואולי תיפול חזרה, עוד אין לדעת. אבל הדרך עוד ארוכה מאוד עד שאוהדי מכבי יראו את ב"ש באותו האור.

גדי 24 בפברואר 2016

בדיוק בגלל הספק המוצדק לגבי היכולת שלנו להתמיד אנחנו לא נפספס את ההזדמנות להרגיש גדולים.

גדי 24 בפברואר 2016

לא מתייחסים אלינו? מצויין. השקט היחסי סביבנו רק עושה לנו טוב. תמיד נפלנו כאשר חגגנו לפני המשחקים החשובים כאילו שידענו שאחרי כבר לא נוכל לחגוג.

רועי 24 בפברואר 2016

מסכים שזה מצוין לכם.
רק לא הבנתי מה התגובה שכתבת קשורה למשהו, אתה כותב אותה בתור אוהד ב"ש כי אתה רוצה שנתייחס אליך ?

איציק 24 בפברואר 2016

טלב"י יורה.
אם הוא בתוך הנגמ"ש והוא סגור אז זה בתוך הנגמ"ש, ואם זה מצב אחר, אז היכן שפוגע, פוגע. אין לי תלונות על כך, כי זה אחלה, רק למה להיתמם?

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

יש לי רק שאלה אחת – אם באר שבע של השנה עושה את מה שמכבי עשו בשנים הקודמות ובעצם המכבי הנוכחית לא פחות טובה מהמכבי הקודמות, יכול להיות, אולי יכול להיות, שכל התהליך, כל האירופיזציה, כל הניהול המדהים הם לא יותר מאשר ניהול טוב של קבוצה שנכנסה לואקום שבו מכבי חיפה מתדרדרת, הפועל תל אביב נעלמת וביתר בלי רצון אמיתי להתחרות על האליפות? הרי אם קרית שמונה עשתה את זה שנה לפני מכבי ובאר שבע עושה את זה עכשיו, שתיהן בלי מנג'ר זר ובלי מאמן זר ובלי כל הפונקציות המדהימות שאנחנו שומעים עליהם, פשוט עם רכישות נכונות ומדויקות רצים לאליפות – אולי גם מכבי תל אביב היא פשוט קבוצה טובה כמו שהיו פה לא מעט בארץ, אבל לא איזה פריצת דרך מדהימה כמו שאוהדי מכבי אוהבים לתאר אותה בשנים האחרונות?
ושלא יובן שאני חושב שג'ורדי מנג'ר רע או שבאופן כללי אני נגדו. הלוואי והיו עוד כאלו בארץ. אבל עובדה היא שגם לאלונה ברקת, כמו לגולדהאר, לקח זמן להבין איך העסק עובד פה ואז היא הסתדרה. אז אולי מדובר פשוט בניהול סביר עם הרבה כסף ולא איזה עולם חדש ומופלא?

ארז 24 בפברואר 2016

אז"ר!!!
21, 22, 23…

השמן 24 בפברואר 2016

חחחחחח. הרגת אותי

טל בן יהודה 24 בפברואר 2016

באמת יכול להיות, אני מניח שתשובה להתהיות הראויות האלה נקבל בעוד שנתיים-שלוש

תולעת 24 בפברואר 2016

עם כל הרצון המובן לגמד את ההישגים של מכבי (אגב בסה"כ לקחו 3 אליפויות, גביע ועלו לליגת האלופות ולליגה האירופית, לא מצאו תרופה לסרטן), קצת קשה להתעלם מכך שהסטנדרטים המקצועיים והניהוליים במכבי מיושמים היום ברוב הקבוצות בארץ (לרבות ב"ש), ושעד שמכבי ומנהליה (וצבא הצייצנים של ג'ורדי) לא הביאו את השיח הזה לקדמת הבמה רוב המאמנים והמנהלים המקצועיים/בעלי קבוצות התייחסו לזה כאל "צ'יפים שמיפים" כמו אוחנה וחשבו שתפקיד המאמן הוא להיות מוטיבטור כמו קלינגר או רס"ר משמעת כמו רוני לוי או קשטן.
אולי הדברים האלה היו קורים באופן טבעי גם אצל אחרות (כנראה מקרי בלבד שכולן הכניסו את השימוש בחזיות GPS, למשל, בשתי העונות האחרונות ולא לפני מכבי) ואולי לא. ברור שקל יותר לעמוד בסטנדרטים ניהוליים ומקצועיים גבוהים כשיש כסף והרבה מאד ממנו.
מצד שני הזלזול הזה ב"תהליך" מצד אחד, משתלב יפה עם לשפוט קבוצה על פי עונה אחת שבה (כנראה) תקח אליפות (ראויה ומוצדקת למען הסר ספק, ב"ש הקבוצה הטובה בארץ וכו'). עונה שבה היא נכשלה לעבור קבוצה שמדורגת במקום השישי בליגה השוויצרית מרחק 26 נקודות מהקבוצה שמכבי עברה בדרך לאלופות.
אפשר היה לצפות שלכל הפחות הרצף של האליפויות ייתן למנהלים במכבי את הקרדיט שהן לא היו מקריות.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

אף אחד לא קרה להן מקריות. הגימוד כביכול של האליפויות ההן נעשה דווקא על ידי כותב הטור, רק שלא בכוונה. כשהוא מספר לנו שמכבי של השנה היא כמו מכבי של כל השנים הקודמות אז בעצם הוא אומר שמדובר בקבוצות טובות שלא היתה להן תחרות ראויה, כמו שיש לה השנה.
אני לא מזלזל בתהליך ולא שופט כלום. אני רק תוהה האם לא הקדמנו טיפה את זמננו. מכבי תל אביב היא לא הקבוצה הראשונה ולא השניה לקחת בישראל אליפות שלוש שנים ברציפות. ולקחו אליפויות כאלו מנהלים ומאמנים שהיום אנחנו ממש לועגים להם (תראו את רוני לוי היום). אז מכבי עשתה דברים נכון, אני פשוט תוהה האם לא עפנו על עצמנו קצת יותר מדי.
טל מדבר על זה שקשה עד בלתי אפשרי לקבוצה לקחת 4 אליפויות רצופות ואני מקבל את זה. גם קשה מאוד לקחת אליפות בעונה של ליגת אלופות, אף קבוצה ישראלית לא הצליחה לעשות את זה. זה בדיוק המקום שהייתי מצפה מהתהליך וכל שאר המילים הגבוהות לעבוד קצת יותר ולייצר קבוצה שמצליחה לשבור את הנאחס הזה. זה לא אומר שזה שזה לא יקרה (אם וכאשר) אומר שאין תהליך או סטנדרטים גבוהים וכו'. זה רק אומר שאולי קצת שפטנו מוקדם מדי וכדאי שנחכה לפני ששופטים

דגש 24 בפברואר 2016

1. את תוצאות האירופיזציה של מכבי נדע בעתיד. המטרה למיטב הבנתי היא לייצר קבוצה שמתבססת הרבה על הכנסות מאירופה. אם זה יצליח, זה עוד לא היה לנו כאן. את ההישגים שכן היו במכבי כבר היו בקבוצות אחרות (למעט טרבל, אבל זה לא כזה מטורף)
2. מה שיש במכבי, בינתיים, זה דבר אחד פשוט – עקביות בסיסית. מכבי ת"א היא קבוצה ישראלית דומיננטית בארבע מתוך ארבע העונות של ג'ורדי. שזה הישג יפה. ולכן כל עוד אין קבוצה יותר דומיננטית נזכה באליפות. אם כן תהיה – היא תזכה.
3. אוהדי מכבי לא בדיוק מתעניינים בקבוצה שהיא לא מכבי. להצליח באותה מידה עם מכבי חיפה זה לא מעניין אותם (אותנו), ג'ורדי הוא המנהל הכי מצליח במכבי בימי חיי(נו) ועל כן הוא מפורגן. האם היו עוד מנהלי ספורט מצליחים בכדורגל הישראלי? זה לא מעניין. לנו היה את נמני ולוני ועכשיו יש את ג'ורדי. והוא אחראי על שנות האור בחיינו.
4. תהיה רומנטי, ג'ורדי הוא סמל.

איציק 24 בפברואר 2016

להערכתי יש לזה שתי תשובות:
1. אין פתרון יחיד לניהול נכון, ואם מנג'ר (כפי שקורה במכבי) זו דרך נכונה, אין זה פוסל את הדרך של אלונה.
2. צריך לראות לאורך זמן. אם באר-שבע תהיה מקרה חד פעמי של התמודדות רצינית לאליפות (ושנה שעברה לא היתה רצינית), אז הדרך של אלונה לא טובה. אם באר-שבע תהיה מועמדת קבועה לאליפות אז כנראה גם היא עושה משהו נכון. קרית שמונה לא דוגמה, כי התקציב שלה קטן מידי מכדי להתמודד כל שנה.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

התשובה לגבי הפתרון היחיד זה מה שרציתי לשמוע. כי התחושה שלי ממי שקורא טורים של אוהדי מכבי בשנתיים-שלוש האחרונות היא שג'ורדי הביא תורה מסיני וזה הסטנדרט שלפיו צריכים כולם להתיישר עכשיו.

השמן 24 בפברואר 2016

מסכים לגמרי עם איציק ואיתך. מי אמר הפיתרון היחיד?
אבל החיכוך נובע מהפער בין התחושה שלנו שאנחנו רואים הסטוריה מתהווה מול העיניים (שוב לא ברמת הכדורגל ברמת בניית המועדון) לבין גישת ה"אין שום דבר מיוחד במכבי של ג'ורדי זה סתם כסף גדול סטייל ארקדי או שחר"

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

אתם רואים היסטוריה בעיקר בגלל ההשוואה להיסטוריה שלכם. בהשוואה למכבי של לוני או לזו של נמני, זה בהחלט היסטוריה. בהשוואה למה שעשו בחיפה בעבר, למשל, זה לא.

השמן 24 בפברואר 2016

אני חושב שהתשובה טמונה במשפט האחרון שלך. ניהול סביר (אני חושב שאפשר להגיד נהול טוב, אבל בוא לא נרד לקטנות) עם הרבה כסף, זה בדיוק העולם החדש והמופלא שאוהדי מכבי מדברים עליו. זה דבר שלא היה מעולם בכדורגל הישראלי.

השמן 24 בפברואר 2016

תשובה לגרייזס

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

נראה לי שיעקב שחר עשה את זה הרבה קודם

השמן 24 בפברואר 2016

עשה. בלשון עבר. כבר לא עושה

השמן 24 בפברואר 2016

אני ארחיב קצת. בזמנו חשבתי ששחר מנהל מצויין את הקבוצה שלו, אבל ברור שבאיזה שהוא שלב הוא די הסתפק במין מועדון מוביל ברמה המקומית ללא שאיפה להתקדם במיוחד. אצל מכבי מעבר לניהול הטוב יש ניסיון ברור לבנות מועדון על כל רבדיו. זה ממש לא מבטיח קבוצות הסטוריות ברמת הכדורגל. מיטש אמר במפורש מה המודל שלו (באזל) אם הוא יצליח או לא זו שאלה אחרת. זה העולם החדש והמופלא. לא ההחלטה אם להביא את שיר צדק או טל בן חיים

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

אז אולי נחכה ונראה אם הוא מצליח לפני שאנחנו עפים עליו? קל לזלזל עכשיו בשחר אבל הוא יצר מועדון שבמשך כמעט 20 שנה עמד בסטנדרטים מאוד מאוד גבוהים. הקבוצה שלו לקחה אליפויות כל הזמן, היא הגיעה לליגת האלופות פעמיים ובפעם הראשונה גם ניצחה שתי קבוצות ברמה אחרת ממנה בטירוף (ועוד בקפריסין. ועוד עם שלישיות!), היא הגיעה רחוק בגביע אופא. היא ייצאה שחקנים לרמות הגבוהות ביותר באירופה – ברקוביץ', רביבו, יעקובו, בניון – כל הדברים האלו זה משהו שמכבי הנוכחית עוד לא עשתה. אז כבודו של מיץ' וקרויף מונח במקומו, אבל הם עדיין לא באמת עשו משהו. אולי יהיה פה עולם חדש ומופלא, אבל לא כרגע

תולעת 24 בפברואר 2016

הכל כמעט נכון, אבל לשייך את ההצלחה של ברקוביץ' ורביבו לסטנדרטים שהעמיד יעקב שחר? קצת מוגזם.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

לא שייכתי את זה, אמרתי שהוא זה שמכר אותם. גם יעקובו בכלל היה בכפר סבא קודם ובניון בבאר שבע. שחר הוא הראשון פה שהפך את השבחת השחקנים והמכירה שלהם לחול לעסק. מכבי הנוכחית אמנם הוציאה פה ושם שחקנים לאירופה אבל גם קנתה לא מעט כאלו חזרה, אז ההרגשה שלי זה שאצלם זאת לא אידאולוגיה (אולי השינוי בא עם ראיקוביץ שממש הגיע לפה במטרה למכור אותו) אלא פשוט חלק מהתנהלות יומיומית. ואם הרצון של מכבי הוא להיות באזל, הרי שייצור של שחקנים לרמות האירופאיות הגבוהות צריך להיות חלק מהמטרות שלהם

השמן 24 בפברואר 2016

הזוית שאני רואה את הדברים היא שזה עניין של מדרגות. אתה לגמרי צודק לגבי שחר הוא הרים את הרף פה לכל הענף. בעיני מיטש בא והניח פה רף חדש. כרגע שחר לא מתמודד עם הרף הזה. אלונה נראית לגמרי בכיוון.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

שחר גם לא התמודד עם הרף של גאיידמק. לא יודע אם הוא רוצה. אולי הוא פשוט הזדקן, לא יודע. אבל אני באמת לא בטוח עדיין שאנחנו רואים פה רף חדש. למשל, להחליף מאמן כל שנה זה לא בדיוק רף מקצועי שנראה לי הגיוני. להביא שחקנים ישראלים מכל מיני מקומות אירופאים זה כבר עשו פה בעבר, ובערך באותה הצלחה (טל בן חיים של היום זה בערך כמו ברקוביץ של הגלקטיקוס). בואו נחכה ונראה מה יוצא מכל זה לפני שמדברים על רף חדש.
אני חושב שהעובדה שמכבי תל אביב לא היתה רלוונטית (למעט אליפות מקרית של קלינגר) כמעט 20 שנה עד העידן הזה גורמת לאוהדי מכבי טיפה לצאת מעורם. הרי אם היינו רואים את התהליך הזה קורה בחיפה, האם היינו קוראים לזה רף חדש או פשוט חושבים ששחר ממשיך בדומיננטיות שלו? פשוט הניגוד בין מה שהולך במכבי היום לבין מה שהלך בה בעבר בתקופת נמני כל כך חד שזה נראה כמו איזה רף חדש ומדהים. ביחס לשאר הענף מדובר בהתקדמות סבירה בלבד כרגע.

השמן 24 בפברואר 2016

שחר לא התמודד עם הרף של גאידמק. הוא גם לא האמין שזה רף בכלל אלא תופעה חולפת.
אני אגיד לך למה אני חושב שזה רף. תשאל את עצמך את השאלה הבאה. האם שחר יחזור להתמודד על האליפות לדעתך ללא שינוי משמעותי במועדון שלו? אתה חושב שכל מה שמפריד בין חיפה לרלונטיות כעת זה פגיעה בול באיזה זר או שניים? לדעתי לא. זה לא אומר שהם חייבים מנהל מקצועי זר אבל ברור לחלוטין שאותה התנהלות שהביאה להם שבע אליפויות בעשור כבר לא עובדת

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

לפי ויקיפדיה, באזל במתכונתה הנוכחית התחילה ב 1997/98. האליפות הראשונה ב"עידן החדש" הגיעה בעונת 2001/2002. עד 2005 באזל לקחה 3 אליפויות מתוך 4. מאז עד 2009 עוד אליפות אחת, ורק אז התחיל הרצף הפסיכי האמיתי. כלומר אחרי 12 שנים. היום אנחנו מסתכלים על באזל אחרי כמעט 20 שנה מאז שהם עשו שינוי פאזה והתחילו לקבל מימון מאסיבי יותר + אצטדיון חדש.
מכבי התחילה ממקום הרבה יותר נמוך, גם מבחינת המצב של המועדון וגם מבחינת המרחק בין הליגה המקומית לרמות הגבוהות יותר של אירופה. אבל אין ספק שלקחת את באזל 15 שנה אחרי האליפות הראשונה, להשוות למכבי 3 שנים אחרי האליפות הראשונה זו הוכחה מספקת שמכבי היא כלום ושום דבר.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

נו נו, אתם אמרתם באזל, לא אני. ואף אחד לא אמר שמכבי היא כלום ושום דבר. כולה אמרנו שצריך להרגיע טיפה את הסוסים לפני שהופכים אותה למודל של ניהול מופתי שירים פה את הכדורגל לגבהים חדשים.
ויש הבדל תהומי בין באזל למכבי תל אביב – באזל נטועה בכדורגל האירופאי. השחקנים שלה הם שחקנים אירופאים. מכבי תל אביב תקועה בכדורגל הישראלי. כדורגל שכרגע בשפל חסר תקדים מבחינת איכות שחקנים. וזה לא שפתאום יתחילו לצמוח פה שחקנים גדולים, ובניגוד לבאזל אין כאן את הקונספט של בוסמן שמאפשר לנו להביא זרים אירופאים חופשי כדי להעלות את רמת הקבוצה. כרגע, תקרת הזכוכית של מכבי, בלי קשר בכלל לתקציב אלא מבחינת האפשרויות שלה, פשוט הרבה יותר נמוכה מאשר של כמעט כל קבוצת כדורגל באירופה. ואת זה יהיה קשה גם לניהול הטוב ביותר להשכיח

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

ואתה נתת דוגמה למה מכבי לא תהיה כמו באזל בגלל משהו שבאזל עושה היום, אחרי מס' דו ספרתי של שנים שבה היא בונה את עצמה, ואז דיברת על תקרת הזכוכית שאותה תיארתי גם כן.

כבר כתבתי תגובה ארוכה מפורטת ואז החלטתי לעבור לגישת עופר כהן – בוא נדבר עוד שנתיים או שלוש. אף אחד במכבי ובין אוהדיה לא ציפה שמכבי תעפיל לשמינית גמר הצ'מפיונס תוך שנתיים מהגעתו של ג'ורדי אבל משום מה זה הפך לסמל לכשלון. גם העובדה שמכבי לא זכתה ביותר מ 3 אליפויות עוד לפני שנגמרו יותר מ 3 עונות עומדת איכשהו בעוכריה וכהוכחה לכך שאין שום תהליך ובניה של המועדון.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

אני לא אמרתי בשום מקום שמכבי לא תהיה באזל. אמרתי שכדאי לחכות קצת לפני שהופכים אותה לבאזל, זה הכל

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

אז רק תגיד לי מתי בדיוק מישהו מאוהדי מכבי או אנשי המועדון הצהיר שמכבי הגיעה לרמה והמעמד של באזל. הכוונה כמובן לא לאלה שניסו לגמד את באזל כדי לגמד את ההישג שבלעבור אותה בדרך לצ'מפיונס

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

שוב אתה מכניס לי מילים לפה. מעולם לא אמרתי שהם הגיעו לרמה של באזל. הטענה של אוהדי מכבי זה שבאזל היא המודל ושהם בדרך הנכונה. אני אומר – בוא נחכה עוד כמה שנים. כרגע מכבי לקחה שלוש אליפויות ברצף והגיעה לליגת האלופות. שזה הישג יפה אבל משהו שכבר נעשה פה. כדי שנכיר בקפיצת המדרגה שכל הזמן מדברים עליה, אני מחכה לראות משהו מיוחד שמכבי עשתה. אני עוד לא רואה את זה

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

אז אתה בעצם אומר את מה שכל אוהדי מכבי אומרים על מבחן התוצאה בלבד (ולא מתייחס לעוד דברים שקורים במועדון גם מחוץ לדשא) רק באופן שמצהיר שזה די בוודאות אומר כלום.
אני מסכים שזה שמכבי לא הצליחו לקחת יותר מ 3 אליפויות ב 3 עונות שהסתיימו עד עתה בעידן קרויף היא בזיון חסר תקדים

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

אז מה שאתה אומר זה שאתה תמשיך להמציא דברים שלא אמרתי ולהכניס לי מילים לפה בפעם השלישית או הרביעית בשרשור הזה, העיקר כדי שזה יתאים לנרטיב שלך. העיקר שאתם מתלוננים נגד התקשורת על בדיוק אותו דבר

גיסנו 25 בפברואר 2016

אנחנו אומרים שמכבי בכוון הנכון ושיש החלטות שנעשות כדי לקדם את המועדון ולגדול, שהחלטות נלקחות גם במחשבה איך להגדיל את המועדון לכוון של קבוצה כמו באזל למרות שהדרך עוד ארוכה ושעוד כמה שנים נוכל לבחון שוב את המצב. במיוחד על דברים שמסביב כמו תשתיות אימונים, משרדים, שווק והשקעה במחלקות נוער וילדים. שהמועדון מנסה לגדול בזירה האירופית בצעדים קטנים יחסית גם אם זה אומר קמפיין זוועתי בצ'מפיונס.
אתה אומר שכולנו ככל הנראה מגזימים ושנדע עוד כמה שנים, בגלל שמכבי לא עשו משהו שלא נעשה עדיין.
אז כולנו אומרים שנדע רק עוד כמה שנים איפה מכבי עומדת בזירה האירופית, ולמרות הסייגים שהוספת מהטקסט שלך משתמע שרק שלושה דאבלים רצוף ללא אף הפסד או שער חובה + שמינית גמר במפעל אירופי כל שנה היו יכולים לשכנע שמכבי מתקדמת בכוון הנכון.
תחזור לטורים מהקמפיין של מכבי ותראה שכל המגיבים כמעט הסכימו שרק עוד שנתיים-שלוש נדע אם אכן הופקו לקחים כראוי מהקמפיין הלא מוצלח של השנה, אז אני באמת לא מבין מה בדיוק אתה מחפש לקטול. ואם אתה טוען שלא – אז בבקשה תקרא שוב את מה שכתבת, כי נראה לי שאתה מעביר סאב טקסט אחר ממה שאתה חושב.

תולעת 24 בפברואר 2016

בשביל לייצא שחקנים לרמות גבוהות צריך קודם לייצר/לרכוש אותם, ואח"כ גם להיות מספיק בטופ בשביל החשיפה לרמות הגבוהות, וזאת צריכה להיות המטרה. בינתיים עובד סבבה מבחינתי גם אם אירופה לא נהנית מפירות השבחתו של ערן זהבי.

מאיר (חדש בשכונה) 24 בפברואר 2016

הכל נכון רק שנעשה בשיעור השקעה כספית עצום לעומת כל הקבוצות האחרות בעקביות לאורך שנים, אז זה היה שחר שהוא משלנו וסחבק של ההתאחדות, היום זה ההנהלה הזרה של מכבי, פחות טוב לסחבקיה, שלא לומר צנינים בעיני ההתאחדות.

נולי 24 בפברואר 2016

אין ספק שיחסית למה שקרה במכבי עצמה טרום הגעתו של גו'רדי, מה שגו'רדי עשה במכבי הוא "עולם חדש ומופלא".
אף אחד לא טען שקבוצות ישראליות אחרות לא יכולות גם הן להצליח עם כסף, ניהול נכון וקורטוב מזל.
מי שטען (גם העונה) שמכבי היא "מעל הליגה" הם אותם פרשנים שמחכים כעת לנפילתה, על מנת להכתיר את ב"ש כברצלונה הישראלית.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

אוהדי מכבי כל הזמן טוענים שמדובר בניהול יוצא דופן ואיזה תהליך אדיר שבסופו מכבי תהפוך לכח אמיתי באירופה או משהו דומה. כמובן, לא כל אוהדי מכבי, אבל כן חלקים שלהם שמיוצגים ייצוג-יתר בדה באזר :-)

רועי 24 בפברואר 2016

האם אתה מתכוון לאותם אוהדים שמזלזלים במכבי ת"א כדורסל וחושבים שאת האימפריה האירופאית שנבנתה שם אפשר לחקות בקלות ?

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2016

כאלו אני לא מכיר

נולי 24 בפברואר 2016

ואולי נהיה יותר חכמים בעוד כמה שנים?
נוכל לשפוט טוב יותר את איכות הניהול של גורדי אחרי שנראה אם ב"ש (או קבוצה אחרת) לקחה שלוש אליפויות רצופות וגביע ובמקביל עלתה לשלב הנוק אאוט בליגה האירופית ולשלב הבתים בליגת האלופות…

עופר כהן 24 בפברואר 2016

בדיוק סיימתי לכתוב את התגובה שלי ומה לעשות כתבת יותר טוב ממני.
אנשים לדעתי לא סגורים על עצמם:
מכבי רוצה להפוך לכוח אירופאי שמופיע קבוע בשלבי בתים במפעלים האירופאיים.
בעונה של אוסקר לא הייתה אפשרות
אז אנחנו עומדים במטרה.

עופר כהן 24 בפברואר 2016

הסיבה שמכבי נראית רע היא שהיא מחליפה מאמנים כל הזמן. זה פאקינג פיל בחדר.
מגיע מאמן חדש ופתאום שחקנים עם קרדיט מאבדים אותו וההפך. זו טלטלה איומה.
תעזבו רגע את גורדי פה.
אנשים שכחו שדברים לוקחים זמן.
מעכשיו על אוהדי מכבי לענות.למבקרים כך:
"צודק, דבר איתי עוד שנתיים"
אנשים שכחו לגמרי מלקחת תזמן.

יואב 24 בפברואר 2016

טל, קלאסיקה מודרנית.
ועוד עשרה משחקים יותר שמכבי שיחקה העונה בהשוואה ליריבות שלה בליגה. זה המון.

עופר כהן 24 בפברואר 2016

אוי איזה תירוץ עלוב, הרי ברור שאין הבדל בין לתת את אותה תפוקה עם 10 משחקים יותר או פחות, מה אתה לא יודע שבני אדם הם רובוטים? תתבייש.

ארז N 24 בפברואר 2016

אף קבוצה לא לקחה אליפות בעונת צ'מפיונס.
אז מגיע לכם.. על עליבות אירופית שכזו להפסיד אליפות.
קבוצה ממלטה…

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

מכבי ת"א אכן בולטת בקמפיין העלוב שלה על רקע הררי ההצלחות בשלבי הבתים של שאר קבוצות הליגה בשנתיים האחרונות

גדי 24 בפברואר 2016

מ.ש.ל

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

מה בדיוק הוכחת לעצמך פה?

גדי 24 בפברואר 2016

את שלימדו אותי באינטל.
מי שמתעסק בתירוצים כנראה שנכשל.

לא ידעתם שתשחקו יותר משחקים?
לא תפקיד המנהל להכין את הקבוצה לזה?
מה עם בניית סגל ארוך?

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

תגיד, לימדו אותך באינטל גם שאם פעם אחת הכנסת באג אז אתה צריך לפרוש מהתחום?
זה בערך החשיבות של ההפסד להיברניאנס. שאגב אני בספק שישבת לראות את משחקים לעומק, אבל הם לא נופלים מרוב קבוצות הפלייאוף התחתון בארץ (ואולי גם אחת או שתיים מהעליון).

אף אחד לא אמר שמכבי חפים מטעויות, אנשים כמוך החליטו שמכבי חפים מהחלטות נכונות בכל ה 4 שנים האחרונות רק בגלל שאולי ב"ש יזכו השנה באליפות.

ראיתי טוקבקים של אוהדי ב"ש שאומרים שעדיף לעוף בסיבוב המוקדמות הראשון מאשר לעבור שלושה כאלה ולהיראות רע בשלב הבתים. אני מבין שאתה גם שותף לגישה הנ"ל.

גדי 24 בפברואר 2016

תהרוג אותי אם אני מבין מה הקשר למה שכתבתי למה שאתה כתבת.

סך הכל כתבתי שזה שמכבי שיחקה השנה יותר משחקים זה תרוץ מפוקפק כי זו למעשה הייתה המטרה שלהם להתקדם באירופה.

לכן היו צריכים להערך בהתאם.

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

לפי איך שאתה מסביר, יש עוד פחות קשר בין המ.ש.ל שלך למה שאני כתבתי לפני כן.

גדי 24 בפברואר 2016

שים לב לתחילת השרשור שמדבר שהעומס של ליגת האלופות השפיע על ההישגיות של העונה. אני טוען שזה תירוץ קצת מביך כי זה בדיוק מה שיורדי היה צריך למנוע על ידי הערכות.

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

אז תציין למי אתה מגיב או שתגיב להיררכיית ההודעות המתאימה בשרשור, אחרת זה לא ברור.

וזו ביקורת שהעבירו כבר על ג'ורדי פה. מה שלא סותר את זה שקבוצה ושחקנים שלא רגילים לעומס הזה (לא רק מבחינת כמות המשחקים אלא גם העצימות הפיזית) יקרסו בהמשך.

ובכל זאת, הכשלון עדיין לא סופי גם אם סביר שיגיע.

יואב 24 בפברואר 2016

אדון גדי היקר,
לא השתמשתי בשום תירוץ. ברשותך, אל תכניס לי מילים לפה, אני טוב בלהתבטא עצמונית.
וכמובן שלא וויתרתי על שום הישגיות, אני בתמונה של שני התארים וזה אחרי תואר תחילת העונה(עליה לשלב הבתים היא כמו תואר לקבוצה ישראלית).
טענתי שירידה היא טבעית. זה קורה לגדולות ביותר שכמונו, נערכו עם סגלים עמוקים. זה לא תוכנת מחשב אתה יודע. ויש כאלה שהם חסרי תחליף גם אם הסגל שלך מונה מאה איש.

יואב 24 בפברואר 2016

מצחיק שאני צריך להסביר דבר כל כך בסיסי. קפצת כמוצא שלל רב. מצד שני, אני לא משהו במחשבים אז אנחנו תיקו. עם שערים.

עופר כהן 24 בפברואר 2016

איזה מזל שמכבי לא בנו סגל ארוך יותר ואיכותי יותר, ללקק את האצבעות מהמטעמים שהיו עושים מזה:
"כמו מכבי סל, קונים את כל הליגה" , "גונבים לנו את כל הכשרונות" , "300 מיליארד גלקסיות-דולר תקציב ועדיין תיקו אפס עם כפר סבא".
מכבי עם 25 שחקנים סגל, אבל אתה לא תשחק בלי אלברמן, זהבי, דסה וטב"ח.

יואב 25 בפברואר 2016

עופר,
אתה חוטא לנקודה. גדי אמור להנות עכשיו אבל הוא עסוק בלכתוב שש תגובות בממוצע בבלוגים של מכבי. זאת בוודאי זכותו. חבל בשבילו.
מכבי בנתה סגל טוב ועמוק ואין שום עניין במה שהתקשורת כותבת.

עדי אבני 24 בפברואר 2016

ויש גם את הצד השני של הניתוח הזה: בהתחשב בנתונים עצמם, עד כה לא עשתה מכבי הנוכחית דבר מה יוצא דופן, שחיפה של רוני לוי, לדוגמה, לא עשתה. כל הדיבורים על שינוי נורמות, עידן חדש וכיוצא באלה היו מוקדמים מדי. בסך הכל עוד קבוצה שניצלה את היתרון הכספי שלה ומעט קומון סנס בכדי להשיג מה שקבוצות אחרות עם יתרון כספי ומעט קומון סנס השיגו בעבר

יואב 24 בפברואר 2016

חיפה של רוני לוי לא לקחה גביע ולא עלתה לליגת האלופות.
אני אישית מאד שמח שיש למכבי עוד הרבה פסגות ואתגרים לכבוש. מאצ- אפ מייד אין אוון לפרופיל של מיטש. ההתעסקות במקצועניות היום רלוונטיות ללפני שלוש שנים. היום זאת כבר נורמה שאין מה לדסקס בה. סתם שגרה שמתבקשת ממועדון רציני, לא יותר ולא פחות. לא ניפול אחורה מבנית בכל הקשור לכך ולכן הכיוון הוא רק קדימה.

תולעת 24 בפברואר 2016

רוני לוי וחיפה אחרי שלוש אליפויות התרסקו למקום החמישי מרחק 14 נקודות מהאלופה ולא היו בכלל בתחרות על האליפות או פקטור בצמרת. גם לא עלו לאלופות אבל זה בגלל הפקס לא קשור לניהול או לקומון סנס.
אולי בכל זאת יש איזה הבדלון קטן.

תולעת 24 בפברואר 2016

בעצם הפקס לא היה קשור לעונה הזאת אלא לנורמות הניהוליות מקודם לכן. טעות

יואב 24 בפברואר 2016

תולעת,
נהדר.
הם כבר החליטו שאין נורמות למרות שהפועל כל כך נכשלת בלחקות את זה(יש ג'י פי אס אבל אין אדם רציני שמנתח-דוגמה אחת מרבות).
זה רק הפורפליי עד עכשיו.

-גיסנו- 24 בפברואר 2016

כלומר בפחות מ 4 שנים מכבי ת"א הייתה צריכה כבר לשבור את השיא של הפועל פ"ת ולזכות ב 6 אליפויות רצופות?
להעפיל 4 פעמים לצ'מפיונס?
ואולי כמו שהרוב אומרים פה כבר 1000000 פעם, רק עוד כמה שנים נוכל לקבל פרספקטיבה אמיתית?
ואגב, חיפה של רוני לוי לא העפילה לצ'מפיונס – אז הנה משהו.

בית"ר של גאידמק עם תקציב גבוה יותר חטפה חמישיה מויסלה פאקינג קראקוב ולא העפילה לכלום ברמה האירופית. מכבי שיחקה את רוב שלב הבתים בלי שניים שסומנו כשחקני מפתח וכמעט היחידים שיכלו להתמודד עם הפיזיות האירופית – נוסא וראדוניץ'. קח את חיפה הגדולה של 2002 ותוציא מכל המשחקים את ז'וטא ויעקובו (עזוב השוואה פרסונלית, ההשוואה היא מבחינת התפקיד במגרש והחשיבות לקבוצה). אתה בטוח שהם עושים את הקמפיין המכובד שהם עשו? אז זה לא שמכבי הייתה מוציאה 7 נק' אם השניים האלה היו משחקים אבל אולי זה היה נראה אחרת, טו סמולר דה השפלה כמו שאומרים. אולי אפילו מגרדים איזה נקודה איכשהו.

בלייק 24 בפברואר 2016

יכול להיות שלאוהדי מכבי כאן יש זיכרון ארוך יותר מאוהדי שאר הקבוצות? נראה לי שלא, כי אוהדי שאר העולם מוכיחים לנו שההישג של מכבי הוא בינוני כי הפועל פ"ת בשנות ה- 60, או חיפה של רוני לוי.
מבחינת רוב אוהדי מכבי – יש מכבי של לפני ג'ורדי (תזכורת לשכחנים: 10 שנים בלי כלום. לרוב עם תקציבי עתק), ויש מכבי אחריו.
מצידי, שימשיך לטעות עם הרכש, עם הארכת החוזים, עם הזרים, עם המאמנים ועם הטקטיקות…. וואוו, הבן אדם הזה הוא אחד הכשלונות המהדהדים בתולדות הכדורגל הישראלי!
העיקר שימשיך עם ההצלחות הבינוניות, ויביא 3 אליפויות וצ'מפיונס כל 3 שנים. אני אבלע את הצפרדע הזאת.

לגבי התקשורת – זה שאנחנו כותבים על זה, לא הופך את זה להיות הדבר העיקרי.
אני גם חייב לציין (ולכן אעשה זאת) שהתקשורת היא לא בועה מנותקת בחלל. הנראטיבים המופרכים שרצים שם באים לידי ביטוי גם ביציעים (וגם בתגובות בדה באזר), גם בהתאחדות ואפילו בבתי הדין. הבניית המציאות קראו לתיאוריה הזאת פעם, אם אני לא טועה.
וכשהתקשורת עוסקת בעיקר בלמצוא את השלילי במועדון שזוכה בשלוש אליפויות רצופות (ודי בקלילות), מעפיל משלב בתים אירופאי והעפלה אחת לצ'מפיונס זה נהיה צורם ומגוחך. מדברים כאן על 3 שנים שאין טובות מהן בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי (ככל שאני זוכר, אשמח אם מישהו יתקן). יצא לי לצפות לא מעט במשחקים של ב"ש העונה. הרמה שמופגנת שם די דומה לרמה שמכבי מציגה (ואני לא מתכוון לחיוב. שתי הקבוצות משחקות נגד בונקרים ודי מתקשות). התגובות בשידור, בפרשנות וכמובן בדיעבד (בסיכומים) הן משונות עד מגוחכות.
אין לי שום ציפיה מ"פרשנים" כמו פרימו או שרף. אני גם מקבל גישה כמו שמליניאק מציג באופן עקבי, של אהדת האנדרדוג והרצון בגיוון. כשהשאיפות של הפרשנים הופכות לניתוחים מקצועיים (או סמי מקצועיים) זה נהיה מגוחך ולפעמים אפילו מעליב. זה כל כך מפריע לכם (אוהדי שאר העולם) שזה מפריע לנו?
* אריאל – זה לא שאנחנו רוצים חיבוק, רק סיקור ופרשנות מעט יותר אוביקטיבים. כשאני צופה בתקצירים בתכנית הסיכום אני מעדיף לא להרגיש שאני באתר של הפועל.

עופר כהן 24 בפברואר 2016

תמיד לא הבנתי למה אני כ"כ מופתע כשגרייזס אומר את זה ועכשיו הארת לי את העניין- איך ליברל עיתונאי מבריק כמוהו,ואני לא ציני, לא מבין שמדובר בקהל של כחצי מיליון אנשים (לפי מה שאנגלידיס אמר בזמנו) ובטוח של כמאה אלף איש (שבאו לחגיגות אליפות) שלא זוכה לקבל סיקור הוגן ברמה המינימלית עבור הקבוצה שלו, שהוא אוהד, שהוא נותן הקלקות לאתרי הספורט רק בשבילה. זה מחדל, ואז כשאותה תקשורת באה לדבר על מחאת כרטיסים, ויוצאת נגד כדורגלנים וספורטאים שחיים בצורה לא נכונה, אין להם בושה לצקצק בלשון.
ואנחנו לקוחות שבויים!

ארז 25 בפברואר 2016

לא עם הכל מסכים, אבל תענוג לקרוא.

מאנו 24 בפברואר 2016

אני חושב שאוהדי מכבי קצת אובססיביים לגבי ג'ורדי. אין צבא של אנטי ג'ורדי, הוא לא עד כדי כך מעניין את אוהדי הכדורגל בישראל.
ג'ורדי מנהל מקצועי טוב, שעובד בקבוצה העשירה בישראל. הוא עושה עבודה טובה סה"כ, ולא חפה מטעויות. הוא עושה את המוטל עליו. מכבי עושה את המוטל עליה. כן, לזכות ב-4 אליפויות זה יהיה קשה, ויהווה הישג גדול לא בגלל שמכבי מציגה כדורגל מרשים ומלהיב, אלא כי לקחת 4 ברצף זה קשה.

עופר כהן 24 בפברואר 2016

ווינט כרגיל גונבים את הדעת, והפעם עברו מפוליטיקה לספורט:
140 מיליון שקל הוא אינו תקציב הרכש של מכבי!!! הוא תקציב הקבוצה! הבדל רציני.
לכו תבדקו את משכורות 14 השחקנים הכי משחקים בין מכבי לשאר שלושת הקבוצות עם התקציב הכי גבוה ותראו שההבדלים לא כה גדולים.
בנוסף, מכבי הרוויחה העונה יותר מהתקציב של חיפה אם אני לא טועה (פלוס מינוס מיליונים ספורים).
מכבי משקיעה בנוער שלה יותר מכל התקציב של כל קבוצת תחתית בארץ, מכבי משקיעה כספים בפרוייקטים שהם לא סקסיים מספיק בשביל התקשורת כדי לדווח, מכבי משקיעה כספים בהיבטים מקצועיים שאולי ב"ש וחיפה משקיעות בו ובטח לא כמו מכבי: סגל מקצועי רחב וזר, תוכנות סקאוטינג יקרות מאוד.
אנשי מקצוע זרים עולים המון כסף כי אין להם סיבה אחרת להיות פה, הם ערך מוסף חשוב למועדון.

פאקו 26 בפברואר 2016

אתה עדיין מתייחס לווינט ברצינות? אתר שהפך לאסופה של מלכודות קליקים וכתבות שהן פרסום סמוי.

רפאל 25 בפברואר 2016

באר שבע ומכבי כבר עייפות מהמירוץ בטבלה. יאבדו נקודות.
זה הזמן של בני יהודה לעשות ריצה יפה ולעקוף אותם.

תומר חרוב 25 בפברואר 2016

נראה לי שההצלחה של מכבי היא לאו דווקא של ג'ורדי אלא תוצאת המדיניות של גולדהאר לגבי אנשי ניהול ומקצוע זרים. לא צריך הרבה מקצוענות פה כדי להצליח, מספיק אפילו קצת. אז ברור שזה יעבוד.
אז כאילו אפשר לבוא ולשאול, למה השאר לא עושים את זה? בעיקר כי הם מטומטמים גדולים. הכדורגל הישראלי מלא טמטמת ושטויות. תראו את יעקב שחר וההתנהלות שלו בחיפה. עזבו בחירת שחקנים, בחירת מאמנים. זה הכל תוצר נלווה. כשמנהלים את העסק בחצי כוח כי זה הספיק עד עכשיו וזה פתאום יכול להספיק מחר. כשהגבולות בין עיתונאים-עסקנים-סוכנים- כל כך מטושטשים אז ברור שכשמגיע מישהו שמציב גבול ברור זה יראה אחרת. הדבר הכי גדול שמכבי עשתה זה ההתנהלות התקשורתית שלה וכושר גופני. אתה רואה איך הם מתחממים לפני המשחק, אין אף קבוצה שעושה את זה באותה צורה. אז אתה מביא את שלומי אזולאי ואלי דסה, ולא צריך להיות סקאוט גדול כדי להבין שהם שחקנים טובים וזה כנראה יעבוד כי הם נכנסים למערכת טובה.
איפה ג'ורדי כן טעה? לדעתי הטעויות שלו זה פאקו, אייבינדר וגם קצת ראדי. שלושתם היו צריכים להישאר במכבי לפחות עוד עונה.

יואב 25 בפברואר 2016

תומר,
מאד מדוייק.
רק הסתייגות קטנה- יורדי באמת ובתמים בנה על רייכרט (והסטה של פרץ לתפקידו המקורי-קשר) ולכן איוורר את הקישור שלו.

יואח האדום 25 בפברואר 2016

מספיק היה לשמוע את הראיון ההזוי של קופמן עם אנגלידיס דדקא אחרי עונת כישלון כדי להבין את פערי הרמות העצומים בתפיסות השונות ולהבין שהולך להיות כאן סיפור אחר לגמרי . מכבי הולכת להיות בשנים הקרובות רוזנבורג הישראלית , אורחת קבע בליגת האלופות . זה לא קשור לכסף , זה קשור לעובדה שמכניסים מקצוענות לענף מפגר בו מאמני נבחרת בעבר ובהווה יודעים פחות ממה שיודע מאמן כדורגל בליגה רביעית במדינת כדורגל מתוקנת וגרוע מכך – מסרבים מסיבותיהם להתקדם וללמוד .
ל

גיא זהר 25 בפברואר 2016

על זה שמכבי תזכה כנראה ברוב האליפויות בעשור הקרוב אין ויכוח, וגם על כך ששידרגה את הדפוסים כאן. האם תהיה אורחת קבע בצ'מפיונס כמו רוזנבורג (11 מתוך 13 ושמונה פעמים רצוף בסוף ה-90 – תחילת האלפיים)? קשה להאמין. תלוי ביותר מדי גורמים ולמרות מסלול האלופות והתקציב זה לא כל כך פשוט. מעריך יותר כמו באטה

יואח האדום 25 בפברואר 2016

ולמה לא ? בעלים עשיר ברמה עולמית שרוצה לבנות משהו יפה ( ולא מונע מטעמים כלכליים בהכרח ) , קהל עצום , רכישת ניסיון אירופי תוך שתיים שלוש עונות .
כל עוד גולדהאר בעניין אני רואה אותם רק ממריאים עוד .

יואב 25 בפברואר 2016

יואח,
זאת בוודאי תחזית אופטימית שגם אני לא מאמין בה אבל הריאיון שהזכרת היה מאלף. כמה טיפשות, רדידות ואולי אפילו שנאת זרים. ג'ק לא התרגש וכמה הוא צדק.

יואח האדום 25 בפברואר 2016

יואב:
האופטימיות שלך היא תסריט הבלהות שלי ….
תאמין אחי , נפלה עליכם ביצת זהב , מי אמר שיש צדק בחיים ?

יואב 25 בפברואר 2016

יואח,
אני יודע. ואולי אני לא אוהד מכבי טיפוסי(כבר ארבעים שנה), אבל אני רוצה להתרגש. כל פעם מחדש. וזה קשה. כי תוארים נחגגים עם פחות משמעות כשהם באים תדיר, אבל כשהשופט שורק, אתה שוב רוצה לנצח. כמו כל אחד, כמו כל אוהד.

יואב 25 בפברואר 2016

טני המצאתי את המושג- מיטשענק. מודה כל יום.

Comments closed