כבר לא רחוק היום

לא צריך לשמוע את הקולות, רק להסתכל סביב

nokia

אני ואבא שלי מנויים למכבי עלית\אלקטרה\פוקס ת"א כבר למעלה מעשור. אני מניח שאם אעצור לרגע אוכל לחשב במדויק את מספר העונות, אבל אין לי מצב רוח, אתם בטח מבינים למה. אני יכול לומר לכם שזה התחיל אי שם בפתח המילניום הנוכחי, כאשר לפני כן הגענו להיכל בכרטיסים בודדים.

למרות שיש לנו שני מנויים, לא הרבינו להגיע למשחקים העונה. בליגה אנחנו בדרך כלל גם ככה מגיעים בעיקר ל"משחקים גדולים" (ירושלים, הפועל ו… זהו), וליורוקאפ לא הגענו בכלל, לא מסוגלים או מעוניינים לעבור את ההשפלה הזו. בבית המוקדם של היורוליג הגעתי לכמה משחקים, שניים, אולי שלושה, לא זוכר, לא קריטי. הבנתי מהר מאד לאן נושבות הרוחות, למען האמת, לזכותי ייאמר שהבנתי את זה מיד אחרי ההפסד במשחק הפתיחה ביורוליג. אז החשק לצאת מהבית כדי לראות את הקבוצה הזו פשוט לא היה שם.

לדרבי הגעתי. מתמטיקה פשוטה בסך הכל: לא הייתי הרבה זמן במשחק + הפועל ת"א קבוצה ששווה לתחת + מכבי ת"א בתקופה (יחסית) טובה = הגעה לדרבי. משוואה שהתגלתה כשגויה לחלוטין כמובן. זו הייתה טעות להגיע להיכל. טעות גדולה. ענקית אפילו. קורה, אנשים עושים שגיאות. אבל רק טיפשים לא לומדים מהן, וטל לא טיפש, הוא אמנם מדבר על עצמו לפעמים בגוף שלישי, אבל טיפש הוא לא. והדרבי הוא המשחק האחרון אליו יגיע העונה.

(הערה חשובה לתגובות: חסכו ממני הטפות של ״אוהד אמיתי״ וכו'. יש אנשים שיש להם דברים טובים יותר לעשות מלבזבז את הזמן שלהם על קבוצה כזו. הם יכולים לעבוד, להיות בבית או לבלות עם המשפחה. ואם אתם רוצים לצעוק ״פרוות ורולקסים״ אז בבקשה, זו (גם) הגישה של הפרוות והרולקסים שהביאו להנפה של שישה גביעי אירופה ועוד מספר תארים מקומיים שרק גאוני מתמטיקה יודעים לחשב. אז תבלו.)

ומה עם אבא של טל אתם שואלים? ובכן, המשחק האחרון שהוא הגיע אליו היה בעונה שעברה. בעל מנוי, לעונה הנוכחית, הגיע בפעם האחרונה להיכל כמה ימים לפני יום העצמאות ה-67 של המדינה.

המשחק מול הפועל ת"א והישיבה במקום הקבוע שלי בהיכל היוו תזכורת כואבת למצב הנוכחי של הקבוצה. אני מודה, פשוט שכחתי. או שאולי השכחתי. הזכייה בגביע המדינה, בתוספת של כמה ניצחונות, וגם גל מקל, גרמו לי לחשוב שמכבי ת"א עלתה על איזו שהיא דרך חדשה. וגם אם מדובר בקבוצה גרועה, זו בטח קבוצה שיכולה לנצח את הפועל ת"א, בבית.

המשחק הזה מהווה סוג של נקודת אל-חזור, לפחות בשבילי. משחק שהפך את כל הסיטואציה שבה נמצאת הקבוצה לברורה כשמש. הפועל ת"א קבוצה רעה. רעה רעה רעה. עזבו מכבי-הפועל, שנאה ספורטיבית וכל השטויות האחרות. רק תשאלו אוהדי הפועל שפויים, כאלה שרואים אותה כל שבוע, הם יגידו לכם בטון רציונלי שהם הקבוצה הגרועה בליגה. אף אחת לא אמורה להפסיד לה, בטח שלא מכבי ת"א, ושוב, בטח שלא בבית. ב-ב-י-ת.

אי שם בתחילת הרבע השני, כשמכבי ת"א לא הייתה מסוגלת לקלוע סל, יצא לי לפזול לעבר הספסל הצהוב. אני לא נביא, וגם באותן שניות הייתי כנראה (עדיין) מהמר על ניצחון צהוב, אבל זה היה הרגע שבו הבנתי. אין שם כמעט כלום. כ-ל-ו-ם. החמישייה שהייתה על המגרש לא הייתה מסוגלת לעשות כלום באותו הערב, ולז'אן טבק לא היו אופציות אחרות. אין את השחקן הזה שאתה בתור אוהד יכול לצעוק בתסכול למאמן "תכניס אותו כבר!!!!". לא במכבי ת״א של עונת 2015/16.

מכבי ת"א של 15/16 זו לא מכבי ת"א שלמדנו להכיר. מדובר ביצור אחר מזה שאנחנו אוהדים כבר כמה עשורים. פדרמן רקאנטי ושות' מסרו חלק ממושכות הניהול לאנשים שאינם מתאימים לכך, אפילו לא קרוב. ואם פדרמן רקאנטי ושות' לא יתעוררו, ממש בקרוב, כלומר, אתמול, הם יגלו שההצגה הטובה בעיר בימי חמישי, זו שנפתחת כל סתיו, יכולה להיגמר הרבה יותר מהר ממה שהם אי פעם דמיינו.

פיני גרשון מזוהה כאיש שמילא את ההיכל אחרי שנים רעות במיוחד, זאת למרות שמדובר היה בכלל המערכת, ובמשך שנים היה קשה לדמיין משהו שיחזיר את המצב לקדמותו. ובכן, כבר לא קשה לדמיין זאת. בכלל לא. ביום ראשון זה היה לגמרי ברור, וכולי תקווה שפדרמן רקאנטי ושות' ראו את זה גם כן.

7500 זה מספר הצופים הרשמי שנרשם בתוך ההיכל בעת המשחק. הבנתי שנשארו בחוץ כמה בכיינים אדומים (כי זה לא היה מרגיש כמו דרבי סל בלי הקוזאק הנגזל), אז תעגלו את זה ל-7700 איש שהיו אמורים להיות שם. לפני הג'אמפ הפותח, אהיה כן, זה הרגיש לי קצת עצוב. נכון שלא כל דרבי מביא 11,000 צופים, אבל הקרחות בהיכל בלטו, זה הורגש היטב. מילא, משחקים באיזה מפעל קיקיוני באירופה, אבל דרבי?! בעלי המנויים של הקבוצה הזו גדלו על המשחקים האלה מול האדומים. אבל המציאות היום היא שיש המון בעלי מנויים שלא רק שלא מאמינים בקבוצה הזו, הם פשוט לא מעוניינים לראות אותה.

הנקודה שבה מכבי ת"א תחזור לאותה תקופה של שנות ה-90, כלומר זו של היכל ריק, מתקרבת בצעדי ענק. אור בקצה המנהרה? נקודה מטושטשת באופק? שטויות, זה במרחק הליכה מאיפה שאנחנו נמצאים היום, הדרבי האחרון הבליט את העובדה הזו. אגב, נראה שהדון דווקא מבין את זה. אנשים לועגים להתפרצות שלו אחרי המשחק ושוכחים שהם מתנהגים באותה חוסר רציונליות כשמדובר בקבוצה שלהם. הדו-פרצופיות הזו מקסימה בעיני.

אפשר רק לקוות שהפדרמנים והרקנאטים והשות׳ מבינים זאת גם כן, ולא רק זה שנדחק עוד קצת החוצה בכל שנה שעוברת. כמו כן, אפשר גם לקוות שהם יודעים בדיוק מה צריך לעשות, או לחילופין, מאיפה להתחיל. כי זה באמת לא מסובך.

רק לנקות את הצוות שהיה אחראי לפיאסקו של השנתיים האחרונות, לפני שיצליח להביא חורבן על האימפריה הזו. אפשר לעשות זאת עכשיו, אפשר לחכות לקיץ, אבל השורה התחתונה ברורה. הג'נרל מנג'ר, או המנהל, או מה שהוא לא קורא לעצמו, צריך ללכת. וגם הסקאוטים שיושבים על הספסל משום מה. לנקות. לא לתקן, לא לשנות, לא לערוך, לא לכפות פעולות, לא לכפר. לטהר. יחד עם כל השחקנים שאינם מחזיקים תעודות זהות כחולות. כן, כולם.

אין לי ספק שגם ההנהלה אחראית. פדרמן רקאנטי ושות׳. אבל אני ריאלי, אין לי דרישות מופרכות שימכרו, יתפטרו או יורידו מהם סמכויות. האמת, אני אפילו לא מעוניין בכך. אבל יש פעולות שקל לבצע וקל לראות שצריך לבצע.

אבל, זה דבר אחד בשביל פרשנים להבין ולהמליץ על כך, זה דבר אחר בשביל האוהדים לרצות פעולה כזו, וזה דבר שונה לחלוטין בשביל בעלי הבית להבין וליישם זאת, וכדאי שזה יקרה מהר. אם הם יגיבו למצב הזה באותה מהירות שהם הגיבו לשינוי הנדרש בעמדת המאמן בפתיחת העונה, כשהם משכו את פיטורי גודס ורק בגלל זה פספסו את הטופ 16, המחיר יהיה יותר יקר מעליית שלב ביורוליג. הרבה יותר יקר. הרבה הרבה הרבה יותר יקר.

עם כל האהבה וההתמכרות לצהוב, אחרי קבוצה כזאת אפשר גם לעקוב מהספה. בעצם, עדיף לעקוב מהספה.

*

הנה הראיון של מכביבול עם גיא פניני:

*

והנה הפודקאסט האחרון שבו אני ודובי יעקובוביץ' היינו (סוג של) אופטימיים לקראת הדרבי, מ-29:20 (עד אז, מכבי רגל עם גיל שלי):

פייטון מנינג פרש
למה ספורט נשים לא מעניין אותי?

109 Comments

עידו 8 במרץ 2016

לפי דעתי אתה מפספס פה משהו. כל השינוי במכבי וההיסטריה באה מההתחזקות של ירושלים ומאורי אלון. זה משהו אחד לנהל את המועדון הכי חזק והכי גדול בארץ 30 שנה בלי תחרות. זה דבר אחר שמישהו נושף לך בעורף ונותן לך תחרות אמיתית בשוק המקומי, ואתה מתחיל לעשות מהלכים של פאניקה שנתיים רצוף. זה הרי אותם מנהלים בדיוק שהיו שם כל השנים – ההבדל הוא בתחרות.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2016

לא מסכים. היו כבר מקרים שנשפו למכבי בעורף ולא ראית אותם נלחצים ככה. זה לא אותם מנהלים של שנים קודמות – בשנים קודמות היו שמעון ומוני פנאן האנשים החזקים במועדון – הם לא היו נותנים לו להתדרדר לאן שהוא הגיע היום. היום פדרמן שולט שם ביד רמה. והירידה של מכבי התחילה עוד לפני השנתיים האחרונות, פשוט האליפות אירופה ההיא שהיתה חצי מזל וחצי בגלל שעוד היה שם מאמן ברמה גבוהה מאוד, מיסכה את הבעיות. ברגע שבלאט עזב הכל צץ מחדש. ירושלים של אורי אלון זה סיפור של שנתיים

ערן קאלימי 8 במרץ 2016

אף פעם לא נשפו למכבי תל אביב בעורף. מידי פעם הציקו לה קצת, אבל לא איימו עליה כמו שהפועל עושה עכשיו.
וכמו אצל שחר ומכבי חיפה, כשהפער התקציבי מצטמצם, מתגלה שהניהול המופתי בעצם לא מופתי בכלל. רק שבליגת הכדורסל זה לקח 40 שנה.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2016

הניהול המופתי אף פעם לא היה ניהול מופתי. זה היה אטרף של מספר מאוד מצומצם של אנשים שהיו מוכנים למכור את הנשמה שלהם בשביל המועדון הזה.
אני לא קונה את הסיפור על הפועל ירושלים כי מכבי מתרסקת העונה ושנה שעברה בכלל בלי קשר לירושלים. היא הפסידה את הסדרה לאילת שנה שעברה והשנה היא סתם בדיחה – כשגם ירושלים די בדיחתית בעצמה.

רועי 8 במרץ 2016

אתם מייחסים לעצמכם קצת יותר מדי חשיבות בהקשר של המשבר במכבי.
המשבר נובע בעיקר מרכש של זרים כושלים בני כושלים.
הרכש הכושל לא קשור ללחץ מכיוון ירושלים.
לפעמים הדברים מאוד פשוטים בלי לחפש סיבות שונות ומשונות – אוסף של החלטות מקצועיות גרועות.

ערן קאלימי 8 במרץ 2016

לא הבנתם אותי, מה שקורה עכשיו זה מאד פשוט, יש עוד קבוצה עם כסף, אז הפערים הצטמצמו והבלוף נחשף. זה לא כאילו הפועל מלחיצה את מכבי תל אביב, או שהפועל מנוהלת היטב, זה פשוט שהפער קטן יותר. ואז אגדת הניהול נשארת רק אגדה.

רועי 8 במרץ 2016

ערן,
אני (ואני חושב שגם טל) לא מסתכל על הביצה המקומית, אני מסתכל על עונה אירופאית מזעזעת מאין כמותה.
אני מסתכל על הפערים מקבוצות הטופ של היורוליג, לא הפער מול הפועל ירושלים.
תוציא לרגע את הליגה המקומית ואת הפועל ירושלים מהתמונה.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2016

הפערים הצטמצמו לא בגלל שהפועל עלתה אלא בגלל שמכבי ירדה. העובדה זה שמכבי היתה קבוצת טופ 8 באירופה במשך 20 השנה האחרונות ואילו השנה היא, טוב, טופ 40? וזה תהליך של כמה שנים.
ואם אתה מצליח לקחת אליפויות אירופה ולא רק לקחת בקלות את הליגה הישראלית – שפה אני מסכים זה פונקציה של תקציב נטו – הרי שכנראה אתה עושה משהו נכון

איציק 8 במרץ 2016

ממש מסכים עם הלא מסכים שלך.

יניב 8 במרץ 2016

זה התחיל הרבה לפני שאורי אלון רכש את ירושלים.הכל התחיל שהדור הצעיר לקח את המושכות וקיבלו שם החלטה שלא חורגים מהתקציב,אז התחילו לחפש כל הזמן מציאות של שחקנים או שלפני הפריצה או שעברו פציעה ושווים ירד.משם התחילה ההידרדרות.דרך אגב אם כל הכבוד לירושלים ולתהליך הבאמת נפלא שקורה שם,אפשר להגיד שמכבי הפסידה שחקן אחד לירושלים בכל התקופה הזאת ואני גם לא בטוח עד כמה מכבי באמת רצו אותו (דואנטה סמית)

זינק 8 במרץ 2016

לא הבנתי מה הקשר בין ההתחזקות של הפועל ירושלים לכשלון המהדהד במכבי השנה….
ואני דווקא זוכר לא מעט סיפורים שככל שתהיה יותר תחרות כל הקבוצות יתחזקו.
הכשלון של מכבי קשור אך ורק להתנהלות של מכבי ולא לשום גורם אחר. התחרות לא הביאה לכאן את פבראני ואונווגו, ההנהלה כן.

אורי 8 במרץ 2016

מכבי הייתה קבוצה פח בכל שנות התשעים, בלי שאף אחד נשף בעורפה

זיו 9 במרץ 2016

פדרמן הוא פשוט איש נחמד. מנהל ניהול נחמד, מסודר, מקצועי.
מזרחי הוא לא נחמד, רוצה שיביסו.
פאנן לא ממש עבד מסודר, כידוע.
זה כל ההבדל.
שיש ניהול נחמד ומקצועי זה טוב עד שלב מסוים.

גיא 8 במרץ 2016

כל מילה בסלע.

גיל שלי 8 במרץ 2016

לדעתי עדיף לא לעקוב כלל. ברגע שהפסקתי חשתי הקלה אדירה. ומכבי לא במרחק הליכה משם, היא שם

רועי 8 במרץ 2016

היא לא שם, וזו בדיוק הבעיה, אם היא היתה שם פדרמן היה נאלץ להגיב ולפעול.
על כל מנוי שמוחה על הכוונה להעלות את מחירי המנויים במקביל למצב הקבוצה, יש 10 אנשים ברשימת המתנה.

יניב 8 במרץ 2016

רועי זה אולי נכון אבל זה בטח לא יחזיק יותר מעונה-שתיים.רוב האוהדים האלה שברשימת ההמתנה הם באים כי זה משהו ששווה להיראות ולראות,ברגע שזה מתחיל לאבד מהזוהר אז יתחיל תהליך שכל אלה שממתינים יפסיקו להמתין.
דרך אגב מעבר לעונה הקטטסטרופלית של מכבי הם בכלל בבעיה שנה הבאה,כי מכיוון שהם יארחו את כל הקבוצות החזקות באמת במפעל הם יצטרכו להקים קבוצה סופר חזקה שתוכל להתמודד שווה בשווה מולם,אחרת כמה אוהדים ימשיכו לקנות מנויים כאשר כל שנה מפסידים לצסקא/ריאל/ברצלונה/פנרבחצה/אומיפאקוס ואולי שכחתי עוד כמה על בסיס קבוע?
ורק להזכירך שמאז לדעתי 2005 לא הייתה למכבי קבוצה באמת חזקה שיכולה להתמודד מול הקבוצות האלה שווה בשווה

רועי 8 במרץ 2016

יש כאן אלמנט פסיכולוגי, אנשים מחכים שנים בשביל להשיג מנוי למכבי, גם בשנים הפחות טובות כביכול שאתה מתאר (עדיין טופ 8 לפחות כל שנה + שלושה פיינלפורים מתוכם זכייה אחת).
אנשים מאמינים שהמצב הזה לא ימשך ומכבי תחזור לעצמה, הם לא יפספסו את ההזדמנות להשיג מנוי.
בטח במתכונת החדשה של היורוליג כשכל התותחיות אמורות להגיע להיכל.

יניב 8 במרץ 2016

לא בטוח אני חושב כמו טל ששנות ה-90 בהחלט יכולים לחזור.לגבי השנים החארונות אז ההישגים של מכבי קרו הרבה בזכות השיטה,עצם העובדה שמכבי התמודדה אולי מול שלוש קבוצות באמת חזקות מתוכם קבוצה אחת או שתיים בשלב המוקדם שלא שינה כלום עזרה למכבי להגיע לפיינל פור.להזכירך בעונה שמכבי זכתה היא באותה עונה היא הובסה פעמיים או שלוש(לא זוכר במדוייק) גם מול צסקא וגם מול ריאל.
בכלל תנסה להיזכר כמה פעמיים מכבי ניצחה את אחת הגדולות של אירופה בעונה סדירה ולא בפיינל פור.לדעתי מאז 2005 אפשר לספור את זה על יד אחת

רועי 8 במרץ 2016

לא אמרתי שהמצב לא יכול לחזור,
מה שאני אומר זה שאני לא יודע כמה מהר זה יקרה.

-גיסנו- 8 במרץ 2016

מה שאתה ואמר נכון, ובכל זאת, לא להפסיד ולנצח ככה מאשר להיפך?

יניב 8 במרץ 2016

ברור אבל מה שאני מתכוון לומר שהחל משנה הבאה אין שיטה שיכולה להציל אותך.אתה מתמודד מול הכי טובות כל השנה ואם לא תעמיד קבוצה מספיק חזקה אז אולי תצוגות מחפירות כמו השנה לא תראה אבל תראה מספיק הפסדים שכל מי שלא אוהד אמיתי בסופו של דבר ייברח מההיכל

רועי 8 במרץ 2016

ושלא תבין לא נכון, אני חושב שזה רע.
פדרמן מסתכל על הדברים בעיניים כלכליות בלבד, זה ההבדל בינו לבין שמעון למשל, פדרמן נראה אדיש ואפאטי לחלוטין לכל מה שקורה במכבי השנה ולמה שיקרה בהמשך השנה, אבל תן לו לדבר על היורוליג של שנה הבאה והאלמנט הכלכלי ותראה איך העיניים שלו נדלקות.
אם הוא יצליח למכור 11 אלף מנויים גם בעונה הבאה, מנקודת מבטו אין לו סיבה לחזק את הקבוצה, זה רק יוליד רווחים קטנים יותר.
ברגע שיגיע היום וההיכל יהיה חצי ריק, החסויות יהיו קטנות, זכויות שידור מצומצות, והוא יפגע כלכלית, אז הוא יאלץ לבצע שינויים.

זינק 8 במרץ 2016

אני חושב שאתה טועה.
בגדול אם תבדוק בתחילת העונה אם יש מנויים פנויים כמעט תמיד תמצא.
המנויים היחידים שנחטפים ומחודשים כמעט תמיד, אלו המנויים של יושבי היציעים בשערים שמאחרי הסלים. שם תמצא את השרופים או סתם אנשים שרוצים מנויי במחיר סביר מאוד (כ 1200 ש"ח עלות מנוי משולב).

רועי 8 במרץ 2016

אני בודק, כי אני רוצה לעבור ממאחורי הסלים למקום טוב יותר :)
אין.

יניב פרנקו 8 במרץ 2016

למכבי לא תהיה בעיה של מכירת מנויים.
הבעיה תהיה מול הספונסרים – פוקס כבר בחוץ וגם במשניים יש בעיות – השוק לא קל היום ולמותג חלש יותר מתחברים (ומשלמים) פחות.

יניב פרנקו 8 במרץ 2016

אין ספק ששתי קבוצות רעות עלו על הפרקט ובסוף ניצחה הקבוצה הרעה יותר (החלשה בליגה) ששיחקה בחוץ.
המסקנה מהמשוואה הזו שניצחה הקבוצה עם רוח המועדון החזקה יותר.
זו פשוט מתמטיקה.

במבי 8 במרץ 2016

אאוץ'

מתי 8 במרץ 2016

אולי גישת הפרוות והרולקסים שלכם ניצחה את המשחק…

ישי 8 במרץ 2016

אכן רוח המועדון. הפועל ניצחה כי היא הרביצה יותר וזה באמת רוח המועדון (לא שיש לי תלונות להפועל על זה. ככה צריכה לשחק קבוצה פחות טובה. הבעיה הייתה באדישות של מכבי)

תומר 8 במרץ 2016

טל, בקריאה שטחית נראה לי שהשורה האחרונה לא ןלגמרי קונסיסטנטית עם רוח הנכתב, אהבה והתמכרות לא עולים בקנה אחד (לדעתי נו) עם הקבוצה חרא אז אני לא הולך למשחקים.

טל בן יהודה 8 במרץ 2016

יש לך עשרות אלפי צהובים שמכורים למכבי אבל לא יוצא להם להגיע למשחקים.
אל תחשוב שרק מי שמגיע להיכל או אצטדיון נחשב ל"מכור".

הם כואבים את הקבוצה ואוהבים אותה כמו כל מי שמשלם עבור כרטיס.

תומר 8 במרץ 2016

התכוונתי יותר לקטע של האהבה
נדמה לי שאתך דיברתי פעם על ההבדל בין אוהדים שהם "מאהבים" לכאלה שהם "לקוחות", נכון?

בכל אופן אין לי כוונה לריב על זה או משהו, סתם תהייה :)

אדם 8 במרץ 2016

אין שום בעיה עם לא ללכת השאלה היא למה. ולא ללכת בגלל שהקבוצה חרא זו סיבה בעייתית. תהייה, מה תעשה אם מכבי פתאום תהיה קבוצה באמת מחורבנת, תזרק מהליגה האירופאית החדשה ותאלץ להתמודד בדרג השני של אירופה ומול כל הקבוצות הקיקיוניות בליגה שלנו. אתה בכלל תראה משחקים? זה בכלל יעניין אותך? כי התחושה שעוברת היא שבגלל שסך הריגוש (כביכול) כל כך גבוה לא תהיה לך סיבה לעקוב אחרי הקבוצה הזו יותר.

אדם בן דוד 8 במרץ 2016

אני לא אכתוב אוהד רולקס וכו- כי אני חושב שאתה צודק. מותר לכל אחד לאהוד באופן שמתאים לו. אין מישהו שווה יותר או פחות
בעיקר הדברים אמורים לאלה שבאים לאימונים לפני משחקים גדולים- אתם לא אוהדים טובים יותר אתם פשוט מובטלים או משהו.

בכל מקרה רק דבר אחד מאוד חרה לי בפוסט- ההתייחסות המזלזלת למאתיים אוהדים שנותרוט בחוץ "בכיינים"

האוהדים האלה נשארו בחוץ כי נתקלו באלימות משטרתית.

אני בטוח שכולם מכירים את המניפסט הז של ה"כשהם הרביצו לכושים לא הגבתי כי אני לא כושי, כשהרביצו לX אני לא X ואז כשלי לא היה מי יעזור" – בגירסא זאת או אחרת.

האלימות המשטרתית היא כבר דבר מושרש.
האלימות המשטרתית כנגד אנשים שלא פועלים פיזית באלימות אלא מביעים את דעתם- היא דבר יחסית חדש (או מחודש ) והיא גדלה וגדלה

פעם זה אתיופים, פעם מפגינים חברתיים פעם זה בדואים והפעם זה היה אוהדי הפועל.

השוטרים חיכו לאוהדים בידיעה שהם מתכוונים לשבור עצמות. עם כלבים!

היום זה אוהדי הפועל- אבל שטויות חצי מהם אנרכיסטים מגעילים שמקללים ויורקים ומעצבנים.

הם בכיינים שסתם לא נכנסו.

המדינה הזאת זולגת לנו מהידיים. אחד מהחורים האלה זה הזליגה של האלימות שהייתה מכוונת נגד פלסטינים כנגד ערבים ישראלים ומשם למתנחלים, פעילים חברתיים ואוהדים מעצבנים.

אתה לא חייב לגלות סולידריות, אבל לפחות לא לזלזל.

רפאל 8 במרץ 2016

טוב שהעלית את הנושא.

7even 8 במרץ 2016

מסכים עם כל מה שכתבת (בתור אוהד אדום כל חיי), למעט החלק על הערבים.
האתיופים, אוהדי הפועל וכלל מי שהזכרת (למעט הערבים) לא מפגינים במטרה להרוג אחרים.
הם מפגינים(לפעמים בצורה גסה יותר או פחות)…אבל מול העיניים שלהם לא עומד רצח.

אצל הערביםם, מה לעשות, זה המצב.

עידן. 8 במרץ 2016

אדם- המדינה הזאת זולגת לנו מהידיים. אחד מהחורים האלה זה הזליגה של אלימות מילולית דוחה לשיח הציבורי הלגיטימי, בכסות של חופש הביטוי.

במילים אחרות- כשאתה תסכים לגנות את הקריאות הדוחות ולא מוסריות של אוהדי הפועל לשמעון מזרחי (דבר שלזכורני לא רק סירבת לעשות אלא אף הצטרפת אליהן), אני אגלה סולידריות עם עמדתך.

תומר 8 במרץ 2016

כלומר מערכת הכללים המוסריים שלך מותנית בעמדה של אדם בן דוד?
מותר לך לשנוא בכל נימי נפשך את הפועל תל אביב, את האוהדים שלה, את השירים המלוכלכים שלהם ואת הרגלי האסתטיקה שלהם ובאותו זמן גם לטעון שאף לא אחד מאלה יכול להוות עילה למשטרה להפעיל כנגדם כוח.

עידן. 8 במרץ 2016

לא, אבל ניסית להבהיר נקודה.

פשוט נזכרתי בפוסט ישן בו למיטב זכרוני אדם סיים את אחת מתגובתיו באותו משפט מגעיל ואתה יודע, מי שגר בבית מזכוכית…

אלימות משטרתית לא מוצדקת היא כמובן פסולה (למרות שאני בטוח שבין אותם 200 אוהדים בחוץ היו גם לא מעט שרחוקים מלהיות צדיקים).

אגב, קשה לומר שאני שונא באופן קטגורי את הפועל ת"א או את אוהדיה בהתחשב בעובדה שגם אבא שלי וגם אחי הם אוהדי הפועל (אוהדי ספה אבל בכל זאת).

עידן. 8 במרץ 2016

נ.ב.

מבחינתי אוהדי מכבי שקוראים קריאות כגון סלים טועמה וכו' ראויים לקבל אותו יחס לו זוכים אוהדי הפעול ששרים על שמעון מזרחי. לא הם ולא הם ראויים בעיני להיות חלק מקהל הצופים במשחק.

נלסון מנסה 9 במרץ 2016

מסכים עם כל מילה של אדם, ורק לראות את הקלות שבה האלימות המשטרתית הזו עוברת בתקשורת ובכלל מראה לך לאן בדיוק אנחנו צועדים.

לא הייתי מצפה מטל בן יהודה לטיפה של סולידריות, הוא הרי מעולם לא חטף מכות או גז מדמיע רק כי היה ביציע ה"לא נכון", הוא שייך לקבוצה של המדינה, בצעדות שלהם המשטרה לא מתערבת.

נ.ב – הקריאות נגד שימון מזרחי הן לא כוס התה שלי, ממש לא וכל השימוש בטרמינולוגיה של השואה מחליא אותי, אבל משם ועד לראות עשרות שוטרים עם נשקים בהכנס וכלבי תקיפה מוכנים לקרב יש מרחק אדיר.

Yavor 8 במרץ 2016

הבעיה של מכבי (וגם ירושלים) התחילה כבר לפני כמה שנים, ועכשיו רואים את "פירותיה". המדובר בהיחלשות חסרת תקדים והיסטורית של השחקן הישראלי בהשוואה לעמיתו האירופי, היחלשות שבאה לידי ביטוי בירידת דרג של כל (!!!) נבחרות הנוער/נערים וכו' לפני כמה שנים.
עכשיו, כשהדור הזה בגר, אנחנו רואים את ההבדלים ברמת הקבוצות הישראליות לשאר היבשת. אז נכון שהיתה אליפות נבחרות מרשימה לא מזמן אבל היא לחלוטין נשענה על הרוח והתכסיסנות של המאמן, וכמובן על דור שחקנים מבוגר יחסית.
ללא שלד ישראלי טוב, אין תפילה לקבוצות הישראליות באירופה. רבאק – דגן יבזורי (שאני מאוד מחבב) הוא לא סגל יורוליג. יכול להיות שהגלגל מתחיל להשתנות עם כל מיני בלאטים ונאור שרונים, אבל לא הייתי בונה על הצלחות ישראליות בשנים הקרובות בזירה האירופית.

זינק 8 במרץ 2016

נו בחיאת, תזכיר לי כמה ישראלים גדולים היו בקבוצה הגדולה של שנות האלפיים?
הבלוף הזה שבשביל להצליח מכבי "חייבת" את הישראלים נחשף במערומיו השנה.
אני דווקא חושב שכל הקולות האלו שההנהלה נלחצה מהם, דווקא הזיקו בבניית הקבוצה.

אגב, אני גם ממש לא בטוח שזה נכון, לא חסרים היום כשרונות צעירים מבטיחים (בלאט, דאוסון וכו').

אריאל גרייזס 8 במרץ 2016

אני חושב שדווקא הקבוצה ההיא של פארקר את שאראס יצרה את הבעיה למכבי הנוכחית. עד אליה, תמיד למכבי היה שלד של ישראלים שיצר המשכיות. לא משנה איזה זר בא והלך, ידעת שאפשר לסמוך על זה שמיקי-מוטי-ג'מצ'י-דניאל-הנפלד-גודס-שלף-בורשטיין-(שארפ) (בטח שכחתי מישהו) יהיה לך. ברגע שזה נעלם והסתמכת על שחקנים זרים בלבד, אז אתה חייב כל שנה לאייש לא שלוש עמדות במגרש אלא חמש. אז זה יעבוד לך עונה או שתיים (כמו עונת אליפות אירופה לפני שנתיים) אבל לאורך זמן זה מתכון לכשלון. בטח כשיש קבוצות שאין להן בעיה להוציא הרבה יותר כסף

Yavor 8 במרץ 2016

זה נכון שרוב הכוכבים היו זרים, אבל כשאין לך גם מחליפים ראויים המצב גרוע. לדעתי גם הסגל הישראלי של אז היה טוב מהנוכחי, ובעוד שאירופה התקדמה אנחנו צעדנו אחורה

זהבי ברח לטוטנהאם 8 במרץ 2016

בתור אוהד הפועל תל אביב אני מזועזע מהגישה שלך בתור אוהד ומהמחשבה שאוהדי הרולקסים הם אלה שהביאו את התארים האלה כל השנים. חסר מילים

גדי 8 במרץ 2016

אכן הזוי.

אנונימוס 8 במרץ 2016

הפועל לא הקבוצה הגרועה בליגה. אמר את זה כבר פעם איש חכם לפניי – הטבלה לא משקרת.

רפאל 8 במרץ 2016

הטבלה לא משקרת זה אחד המשפטים עם השימוש הכי ציני שיש.
זו הסיבה שבכדורגל מידי עונה מי שמוליכה את הטבלה או יכולה לכוון לשם זוכה בכל תשומת הלב
בעוד יריבותיה המזדמנות מקבלות טיפה במה ונעלמות מיד אחר כך לשכחה.
כי הטבלה לא משקרת. יודעים בדיוק למי יש על מה לשחק, מה הסיכוי שלו להגיע לשם וכמה אנו תופסים מההישג הזה.
אז במקום להכניס רוח יצירתית לאותה טבלה שתחייה מחדש את הליגה והתחרות בין הקבוצות –
באים עם המשפט הזה שמונע מראש מרוב הקבוצות אפילו לחלום על סיכוי להתמודד על אליפות בשלושים שנה הקרובות.

אלעד 8 במרץ 2016

זהו? אף מילה על "דרבי המאה"?

טל בן יהודה 8 במרץ 2016

במימד מקביל מציינים כל שנה את היום שבו זה התרחש לפני חמש שנים.

אלעד 8 במרץ 2016

במימד לא-מקביל, הפועל מנצחת את מכבי מדי שנה, מאז חזרה ממצולות ליגה ג' כקבוצת אוהדים.

איציק 8 במרץ 2016

זה רק מראה עד היכן מכבי התדרדרה… עצוב.

אלעד 9 במרץ 2016

Karma is a bitch

איציק 9 במרץ 2016

Carmen is a bitch?

תומר חרוב 8 במרץ 2016

מצחיק שאתה אומר שיש לך דברים יותר חשובים וטובים לעשות מהקבוצה הזו ואז אתה כותב עליהם כל שלושה ימים אלף מילים ומראיין את בן דוד של אשמדאי.

גאזה 8 במרץ 2016

:) גדול תומר

יואב 8 במרץ 2016

חבר טוב ישב בשורה הראשונה, ממש על הראש של ספסל מכבי. חוץ משמעון, הוא זיהה בעיקר אדישות.
אדישות. בדרבי. זהו שבר ענק.
מכבי כבר ממש מתפללת לסיומה של העונה.
שמעון כנראה הציל למכבי את העשור הקרוב עם היורוליג(מבחינה כלכלית) אבל זה לכשעצמו לא יספיק. קשה מאד לבנות אבל קל מאד להרוס. ואם רוח המועדון נפגעת, גם הכסף הופך לשולי. לפחות שאת רוח המועדון היתה מחליפה מיקצוענות. נאדה.
כסף לבד לא יספיק. כסף שמכבי הרוויחה ביושר אגב, לאחר כל כך הרבה שנות מצויינות.

ניר 8 במרץ 2016

יש הרבה התייחסויות לאנשים מסביב, אבל גם למאמן החדש יש חלק. טיפוס אנמי שאפילו עם המעט שיש לו לא עושה מספיק. הוא והמנהל שלו צריכים לעלות יחדיו על מטוס בקיץ ולא לחזור.

the dove 8 במרץ 2016

זה לא חזרה לשנות התשעים אלא רגרסיה פטאלית לשנות הששים והחמישים

משיח 8 במרץ 2016

בוא נסתכל על הצד החיובי – פתאום ממש כיף לקרוא את הטורים של (גוף שלישי) טל בן יהודה
ישר כח להנהלה לשחקנים ולצוות האימון

גיל שלי 8 במרץ 2016

הבעיה היא לא בג'נרל מנג'ר אלא בהנהלה שמעליו. הפאניקה שאוחזת בהנהלה גורמת לה לטעויות שכבר יהיה מאוד קשה לכפר עליהן. הם היו צריכים לשלם הון לפארמר, לרוצ'סטי יש חוזה מובטח לעוד שנתיים גם אם יחתך, ונותרו עוד שנתיים גם בחוזה של דווין סמית'. מה עושה הנהלה בפאניקה? שוב היא תחתים שחקן מוכר שאי אפשר יהיה להפיל את התיק על ההנהלה, לחוזה ארוך מדי, שימשיך את התהליך. למשל קית' לנגפורד

גלעד בלום 8 במרץ 2016

טל,

אני מכבד את הכנות שלך אבל לגמרי לא מסכים עם השקפת העולם שלך לגבי אהדה, אני מבין שהסטנדרטים שלך בתור מכביסטים הם שונים, הרי אתם במצב סביר לזכות בדאבל! יש לכם תואר כבר ביד עדיין זאת נחשבת לעונה הגרועה בתולדות המועדון, לך תסביר את זה…

כמובן שיש הסבר( מספר ההפסדים, עצמת ההפסדים והכשלון באירופה בשני מפעלים ), אבל דחילק זה מועדון ספורט, מגיע לו לסבול כמה שנים של כשלון בלי שהאוהדים ינטשו, סתם דוגמא- גם צ׳לסי וגם מאן יונייטד הן אימפריות שעוברות עונה קשה, לא ראיתי קרחות ביציעים או מחאת אוהדים, ברור שיתלוננו באתרים ואולי אפילו ישרקו בוז אבל הם ממשיכים לבוא ולעודד בטירוף, אני אשכרה לא מתחבר לגישה שלך.

מה אם יש לך ילד מפגר לא תאהב אותו? אני אפילו בתקופה של שאול איזנברג המשכתי ללכת והוא היה שקול לילד מאד מפגר, בעונה של הפועל רגל בארצית הייתי בכל משחק כשהייתי בישראל.

אוהדים כמוך מזכירים לי כמה חברים שהיו לי שלצערי כבר לא איתנו, הם התמכרו לאקסטזי וכשניסו להיגמל פשוט לא רצו לחיות כי החיים בלי הריגוש המטורף היו פשוט משעממים מידי אז הם איבדו עצמם לדעת.

היה לך אקסטזה של אליפויות, גביעים ואליפויות אירופה כמעט 50 שנה ועכשיו שאתה קבוצה נורמלית שמפסידה לפעמים ומנצחת לפעמים אתה לא מסוגל ליהנות מגביע מדינה או מאליפות מקומית, אני לעומת שמח שאני קיים בליגה ( הייתי בליגה גימל לא מזמן ) , מאושר שיש לי אולם ותן לי להישאר בליגה ואני בעננים, נצחון בדרבי? אקסטזה!

מה שכן, הטרגדיה ( הספורטיבית ) שלך היא הרווח של הענף, סוף סוף אנחנו מקבלים ליגה שבה האלופה לא ידועה מראש, נראה כמה זמן זה יימשך עד שתחזרו לשלוט , אם בכלל. יורוליג? לא מעניין אותי אישית

רועי 8 במרץ 2016

רווח של הענף כולו ? נכון, האלופה לא ידועה מראש, אבל ראית את רמת הכדורסל המוצגת בליגה הזו ?
אם מטרת העל היא שהאלופה לא תהיה ידועה מראש, אז מצויין, המטרה הושגה כבר לפני כמה שנים,
אם המטרה היא למשוך קהל ושיהיה עניין בליגה, אז הכיוון הוא שלילי ביותר.

יואב 8 במרץ 2016

גלעד,
למה שתסכים? איט גוז וויטאאוט סאינג.
כל אחד מכם הורגל למשהו אחר.
ובלי קשר, גם בעונה הבאה ההיכל יהיה מלא.

גלעד בלום 8 במרץ 2016

יואב, אין לי וויכוח איתך, באמת למה שאסכים? הרי אני אוהד הפועל לוזר, למרות שהפועל (סל ורגל) יחסית לרוב הקבוצות בעולם היא די ווינרית, יש לה תארים בעבר ( בייחוד בכדורגל), יש לה בסיס אוהדים קבוע ונאמן אם כי חלקו בעייתי ומטומטם, איצטדיון, הנהלה סבירה וענייה בכדורסל , הנהלה עשירה אך גרועה בכדורגל אבל עם כוונות טובות, והיא שמחה בחלקה, כל נצחון הוא כמו לידה בשבילנו ולכן גם השמחה. יש משהו חולה בקבוצה שזוכה בגביע המדינה ואולי באליפות ושהאוהדים שלה צועקים בזיון, יוצאים באמצע המשחק ולא מסוגלים לשמוח מתואר מקומי, עם זה אתה מסכים? אתה אולי לא אבל ברובכם אתם אוהדי הצלחות שלא ממש מסוגלים או יודעים איך לאכול את זה כשאתם מפסידים, מעניין מה יקרה אם השפל הנוכחי יימשך כמה שנים, לדעתי זה יהיה לטובתכם כי תחזרו להיות רעבים.

יואב 8 במרץ 2016

מאד נמוך מצידך לרדת לסטיגמות האלה. הרי לא אתה ולא אני ידענו מה אנחנו אוהדים בגיל כה צעיר. הפגנת בורות מוחלטת.
אני אוהד מכבי ארבעים שנה, ואני שם תמיד. כל הגרעין הקשה ומעלה של מכבי הוא כזה.
מוזר, אחרי עונת הדאבל מכרתם את הכי הרבה מנויים שלכם ועכשיו קצת ירדתם. אוהדי הצלחות? אני אוהב את מכבי ברמה שלא תבין לעולם כי אני שם תמיד. אתה לא, אז אל תרצה לי על אהבה.
פשוט תפנים- אין מקור השוואה לגדלים שלנו. ככה היה וככה יהיה.

יואב 8 במרץ 2016

אני מפנים נהדר הפסדים וחוסר הצלחה.
אני לא חושב שאם מכבי לא תיקח אליפות ברגל השנה, זה יהיה אסון.
מאד גאה בהם ויהיה הראשון לברך את גיא זוהר וגדי בפלטפורמה הזאת.

איציק 8 במרץ 2016

אתה זה אתה כותב היום, אחרי שהפער ירד ל-3 והכל בידים שלכם. מעניין מה היתה אומר אם הינו מנצחים אתמול…

יואב 8 במרץ 2016

בדיוק אותו דבר וזה מתועד כאן בחודשים האחרונים. גיא זוהר יכול להעיד. אני על גג העולם, מכבי נמצאת בדיוק איפה שרציתי אותה מבחינה ניהולית. אין לנו מונופול על תארים, מה שחשוב לי זה שכבר לא משקרים לי יותר. לא ניקח? ננסה שנה הבאה.
ובאיזו זכות אתה מערער על הדעה שלי? הגם אתה בסטגימות אדון איציק?

איציק 8 במרץ 2016

קמת במצב רוח קרבי משהו סניור יואב. תחייך קצת, תראה שהכל יראה לך יותר נחמד.
כאוהד באר-שבע, גם אני לא חושב שאם מכבי לא תיקח אליפות ברגל השנה, זה יהיה אסון.

יואב 8 במרץ 2016

איציק,
החלוקה הזאת לשחור ולבן(אוהדי הצלחות למשל), היא כל כך מעוותת. הרי את הבחירה החשובה הזאת, אנחנו עושים בגיל כל כך צעיר. זה מרגיז אותי(:
ושכחתי להוסיף אותך לברכות, אם וכאשר…
אז אתה בפנים(:

גלעד בלום 8 במרץ 2016

יואב, אם שמת לב אותך לא הכללתי, ברור שיש גרעין קשה של אוהדי מכבי שהם אוהדים אמיתיים כמוך ואני לא מפקפק בזה, אבל אתם חיה מוזרה בנוף האהדה ( בעולם לדעתי ), אם אתה לא מבין את זה אז אתה חי בהכחשה.

אני אישית לא אהבתי את ההתמכבסטות ( יש מילה כזאת? ) של הפועל בשנים שהצליחה , ואלה שהצטרפו אליה בגלל שהיתה למעלה ונטשו אותה כשהיא למטה הם אוהדי הצלחות, זו לא מילת גנאי אגב רק נא לא להיתמם.

אגב לא ממש מבין את פשר ההתנשאות, מה זאת אומרת אין מקור השוואה לגדלים ? כולה אהדת ספורט, מדובר בעקרון

יואב 8 במרץ 2016

גדלים-הכוונה היא בנפח הקהל. לכן קשה להשוות. יהיו לנו תמיד יותר רדומים ממכם.
זאת תכונה אנושית להצטרף להצלחה מבחינת כל מיני אוהדים רדומים. זה לא מכביסטי או לא, זה טבע האדם.
אני יכול להעיד רק כל עצמי-המהות היא ללכת למשחק עם החברים שלך או הילדים שלך(תקף אלי בשני המקרים). שהשופט שורק לפתיחה, אתה ואני נרצה לנצח. אנחנו ניהיה שם גם בשבת הבאה, בלי קשר. או שניהיה שם נפשית וריגשית שוב, כי הכל מתחיל מהתחלה.
עכשיו ישנו אבסורד, ככל שתזכה יותר, סף הריגוש ירד, אבל אתה לא יכול לייחל לקבוצתך להפסיד משחק. ככה זה עובד והדיסוננס הזה הוא יותר קיצוני אצל אוהדי מכבי כי הסיטואציה שלהם קצת יוצאת דופן.

גלעד בלום 9 במרץ 2016

יואב, אין לנו וויכוח וגם כתבתי את זה- אתם כמו בן אדם שנגמל מאקסטזי, שום דבר כבר לא מרגש חוץ מגביע יורוליג וסל של שארפ מחצי מגרש בדרך, מעולם לא קינאתי במכביסטים, יצרתם מפלצת ןעכשיו אתם במצב לא קל, תזכו אולי בדאבל ותלכו הביתה עם הרגשה חמוצה, זה פשוט אבסורד.

איציק 9 במרץ 2016

גלעד, אני חושב שאתה מפספס משהו, וזו הדרך. עזוב תארים שנלקחים במשחק אחד, איך שהם משחקים זה עלוב. אין שתי מסירות, אין כמעט תרגילים מתואמים (אלה אם לנדסברג תחנה אחרונה עם הראש בקיר נחשב לתרגיל מסודר), אין משחק פנים ראוי ואין חוקים בהגנה (אולי יש, אבל לא מבצעים). מאוד עלוב לראות. הסיבה היחידה לניצחונות של מכבי זו עליבותה של הקבוצה היריבה, וגם זה הרבה פעמים לא מספיק. תוסיף לכך שהרבה שחקנים נראים אפאטיים, נו אז שוב קיבלנו 20 בראש, לא נורא, נביא ראש חדש. זה פשוט לא כדורסל. יש קבוצות שמשחקות יפה אך לבסוף מפסידות כי הן נמוכות, הסגל קצר, מניעים יפה את הכדור אך הקלעים לא משהו, אבל רואים תנועה, מאמץ ואז אומרים בסדר, מכבד. במכבי השנה חוץ משימעון מזרחי כבר לא רואים כלום, וגם הוא כבר בחלק היורד של הקריירה.

גלעד בלום 9 במרץ 2016

איציק, אני מבין ומקבל בשמחה את מה שאתה אומר, אני לא רואה את מכבי משחקת, רק קורא תוצאות ורואה תקמירים, בערוץ חמש התקמירים שלהם לא נראים כל כך גרוע…אבל מעולם לא זוכר עונה עם כל כך הרבה הפסדים ותבוסות, הפועל בעונה זוועתית נותנת לה 16 הפרש ביד אליהו זה אומר הכל

גלעד בלום 9 במרץ 2016

תקמירים-תקצירים

איציק 9 במרץ 2016

תקצירים זה דבר נחמד, אפילו ל-NBA הגיע הפטנט. אני נכנס לאתר שלהם לראות תקצירים. לפני כמה ימים קליבלנד הפסידה, שיחקה גרוע, איבודים קריטיים. מה רואים בתקציר, 2 דקות של הטבעות של לברון ושאר ירקות. בסוף מראים תוצאה של הפסד. שום סל של הקבוצה המנצחת. מה שנקרא סיקור אובייקטיבי.

עומר ה 9 במרץ 2016

גלעד – אני מסכים איתך לגמרי. בתור אוהד בני הרצליה (ובני השרון לשעבר) אני חושב שהעניין האוהדים מכבי פשוט לא יודעים להפסיד. אי אפשר להאשים אותם. הם פשוט לא רגילים.
אני חושב שהתקופות הקשות והמבאסות הם חלק מאוד חשוב מהבנייה של אוהד והאהדה שלו לקבוצה.

נולי 8 במרץ 2016

האוהדים של מכבי ת"א כדורסל התרגלו לסטנדרט לא ממש נורמלי של קבוצת ספורט, הגמוניה שכזו אינה בריאה משום בחינה, גם לענף וגם לקבוצה עצמה וטוב שזה נגמר. די אם נזכיר את פרשת מוני פנאן (שבאורח פלא נעלמה לחלוטין מן התודעה הציבורית) על מנת להבין את מידת הריקבון שפשה במכבי.
אפרופו – לא אתפלא אם התנחלותו של וויצ'יץ במכבי והפיכתו למסמר בלי ראש למרות הכישלונות המקצועיים, קשורים להפסדים שלו בבנק של מוני, ולהרגשת מחויבות של הקבוצה כלפיו או לניסיון למנוע כיבוס הכביסה המלוכלכת בתקשורת ואולי אפילו בערכאות משפטיות. נדמה לי גם שאבא של גיא גודס הפסיד את המכנסיים אצל מוני ואולי גם זה קשור לכך שהקבוצה מינתה את גודס למאמן ראשי שנה אחרי שנה בחוסר חשק מופגן ומבלי שסמכו עליו כאוטוריטה מקצועית מתאימה לגודל הקבוצה והמעמד.

7even 8 במרץ 2016

+123

גיא זהר 8 במרץ 2016

נולי, שימי לב שפרט לשתי האנומליות של בלאט בעונה הרביעית ושרף בעונת הגמרים והקבוצה הבאמת מעולה בעונה הראשונה של בלאט (שלפי פרסומים זרים גם הוא הפסיד לא מעט בבנק), מאז שהבנק נסגר, מכבי מדשדשת.

נולי 9 במרץ 2016

יש בזה משהו.
מה שבטוח זה, שבשום מקום נורמלי (שהוא לא מדינת קומבינות כמו ישראל) סיפור כה חמור של שחיתות וריקבון בקבוצת ספורט מובילה לא היה עובר בשקט.

איציק 8 במרץ 2016

עכשיו אני מבין למה רוב הזמן לא היתה בארץ באותה תקופה. פשוט חיפשת תרוץ לא לבוא למשחקים ;)

גלעד בלום 8 במרץ 2016

איציק אני כבר לא בישראל משנת 2000 אבל יש אינטרנט ואני משתדל לא להחמיץ משחק למרות עליבות החומר, זה חיידק, כשאני בישראל אני הולך למשחקים עדיין ומתאכזב כל פעם מחדש ( אבל ממשיך ללכת)

איציק 8 במרץ 2016

גלעד, אני יודע, ואני כמובן (חושב שכמובן) יודע מה הסיבה. אני גם יודע עד כמה אתה אוהד את החולצה האדומה (לא זאת של באר-שבע). פשוט זה יצא מתאים עם מה שכתבת. אתה כבר מכיר אותי (אני מניח), ויודע שכשיש הזדמנות לקצת ציניות או הומור זו הרמה להנחתה בישבילי, וכפי שאתה כתבת זה יצא בול :-)

גלעד בלום 9 במרץ 2016

איציק בכיף, וחוץ מזה העונה אני אוהד שרוף של החולצה הבאר שבעית האדומה

yaron 10 במרץ 2016

"אני מבין שהסטנדרטים שלך בתור מכביסטים הם שונים, הרי אתם במצב סביר לזכות בדאבל! יש לכם תואר כבר ביד עדיין זאת נחשבת לעונה הגרועה בתולדות המועדון, לך תסביר את זה…"
חזק ביותר :-)

גלעד בלום 8 במרץ 2016

רועי, אולי הרמה נמוכה כי קבוצה אחת ניכסה לעצמה מונופול בחמישים השנה האחרונים ובגלל החתירה להצלחות באירופה הסתמכה על זרים וייבשה את הישראלים?

הנושא שהעלית רלבנטי, יכול להיות שהענף משלם על ההישגיות של מכבי?

אבל זה שמכבי כבר לא מה שהיתה ושיש עוד קבוצה אחת לפחות עם תקציב אומר שהישראלים כבר לא נוהרים אל הצהובים, עדיף ליגה שוויונית מקבוצה אחת שלוקחת גביע אירופה ושאר הליגה מתבטלת בפניה. מה אתה טוען למעשה? גם כשמכבי היו טובים הרמה בליגה היתה פח, פשוט מכבי פגעה בזרים, היו לה את הישראלים הכי טובים והיא נוהלה יותר טוב, ההצלחה של מכבי באירופה לא תורמת לרמת הליגה המקומית, יש אומרים שההיפי הוא הנכון.

אנונימוס 8 במרץ 2016

אפילו אם זה לא קשור, צריך קצת לשמור על פרופורציות בקשר לליגה הישראלית. כמה ליגות איכותיות כבר יש באירופה ממדינות בסדר הגודל שלנו? וכשהייתה פה אלופה נצחית ידועה מראש אז הרמה הייתה גבוהה? מרבית העשור הקודמת הייתה משמימה לחלוטין למשל.

yaron 10 במרץ 2016

לדעתי הפיספוס הכי גדול של שמעון מזרחי זה שהוא לא דאג לשתי נציגות ישראליות ביורוליג…
על זה הייתי נותן לו פרס ישראל :-)
אני בטוח שאם הוא היה רוצה הוא יכל. אם הוא הביא את הפיינל פור לת"א הוא יכל.
אם הוא היה חושב לטווח ארוך (באמת ארוך) הוא היה מבין שליגה תחרותית זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות למכבי.
זה אחד ההבדלים העיקריים בארץ בין הכדורסל לכדורגל שלדעתי רק ימשיך להתפתח, בטח ברגע שיהיו כאן "ארבע גדולות"

גלעד בלום 8 במרץ 2016

היפי-היפך

איציק 8 במרץ 2016

משום מה העונות האחרונות ובטח העונה האחרונה גורמות לי לגעגעים חזקים לאד הורטון ווילפורד קינג. אפילו הם לא היו מאפשרים שישפילו אותם באופן כזה. עדיף להוציא את הכדור מתחת לסל אחרי שקלעת אותו מאשר סתם לתת ליריב לקלוע עוד ועוד ועוד.

S&M 8 במרץ 2016

נראה כמו פרובוקציה של טרול שרוצה שיגידו לו "אוהד הצלחות", כי הוא בעצם "אוהד אמיתי". אבל זה לא הגיוני, כי לא צריך להיות טרול, הרי ידוע שכל אוהדי מכבי הם אוהדי הצלחות. זו עובדה שקדמה למשפט פיתגורס.

טל בן יהודה 8 במרץ 2016

אןהד צלחות.

Kirma Der Faux 9 במרץ 2016

אוהד מונופול

יואב 8 במרץ 2016

"כל! אוהדי מכבי".
לטימטום אין סוף אה?
מה נגיד על כל אוהדי הכח? איזו הכללה תבוא יפה כאן להערכתך? שכולם עבריינים?

צור שפי 8 במרץ 2016

כל השלושה?

יואב 8 במרץ 2016

כל אלה שנשארו, השאר בטח פרשו מחוסר עניין.

S&M 9 במרץ 2016

אני אוהד הכח. הייתי. הפסקתי כשהם התחילו להצליח.

-גיסנו- 9 במרץ 2016

יא אוהד כשלונות

צור שפי 8 במרץ 2016

אני לגמרי עם גלעד. העניין הוא שיש שלושה סוגי קבוצות (זה נכון גם ואולי בעיקר לכדורגל): יש כאלה שאף פעם לא זוכות בכלום, חלקן לפעמים יורדות ליגה ועולות חזרה והרבה פעמים גם זה לא, שיגרת מרכז טבלה פלוס מינוס. אחרות זוכות בתארים, כולל אליפויות, אבל זה לא קורה הרבה. הסוג השלישי אלה קבוצות שרגילות לתארים. בכדורגל האירופי ביירן, בארסה, פסז׳ הן הדוגמאות המובהקות. בתוך הקבוצה הזו מכבי ת״א כדורסל היתה מקרה קיצוני עד השנים האחרונות. עכשיו – לכל אוהד יש רמת ציפיות שמותאמת למה שהקבוצה הרגילה אותו=למערכת הציפיות המובנית ולכן אפשר להבין את טל ואי אפשר לשפוט אותו בהתאם לסטנדרטים של אוהד הפועל תל אביב או מכבי פתח תקווה. מעניין מה יקרה לו אם הקבוצה תעבור תהליך של ליברפוליזציה ותהפוך ממפלצת תארים לעוד קבוצה. זה כנראה יהיה תהליך שבסיומו או שהוא ימשיך לאהוד אבל יעבור תהליך של גמילה מההתמכרות לתארים או שבשלב מסויים הוא יתנתק. בסך הכל טל – אתה בר מזל, לפחות יש לך את הכדורגל בזמן שאנחנו האדומים ״מתנחמים״ באישוש המיתולוגיה הלוזרית שלנו בשני המגרשים וכוססים את שאריות ציפורנינו בתקווה שהגלוריפיקציה של ההפסדים לא תסתיים בירידת ליגה אחת או כפולה.

קשקשן בקומקום 8 במרץ 2016

בחיי שאני לא מבין מה הכיף בלאהוב את הקבוצה הזאת. הולך? זה מובן מאליו. לא הולך? זה בזיון.
בחיי – אוהד שהולך רק למשחקים שהוא חושב שהוא ינצח. די עצוב (כן, די עצוב, גם עם שישה גביעים בארון)

ניתאי 2 9 במרץ 2016

אתה מדבר על זה שההצגה בימי חמישי תגמר, שיהיה מחיר יותר כבד מלא לעלות לטופ 16.
מכבי תל אביב הולכת לשחק מינימום 30 משחקים בעונה ביורוליג בשנים הקרובות, אתה באמת חושב אחרת?

Gilad 9 במרץ 2016

לפני 10 שנים +- כשהיינו צעירים ויפים גררתי את אשתי למשחק של גליל מול הפ' ירושלים. בגליל שיחקו אם אני לא טועה הליטאים [קאוקינס ושות'] ואולי גם ליאור אליהו, לא זוכר בדיוק מי…בכל מקרה, לסיפור – בכל פעם שגליל הובילו אישתי היתה בטירוף, צעקה ועודדה. כשירושלים הובילו – שקט הס ודממה. שאלתי אותה מה? אמרה לי – זה משמעמם כשאנחנו מפסידים.
זו פחות או יותר רמת האהדה המתוארת בפוסט.
רוב אוהדי מכבי סל [מסייג ומשאיר בחוץ את הגרעין הקשה] לא יודעים מה זה לאהוד קבוצה באמת. לא יודעים מה זו שמחת ניצחון. לא יודעים מה זה לקסוס ציפורניים לפני משחק ירידה. לא מבינים מה זה לזכות פתאום בתואר מעמדת אנדרדוג. התחושה הנלווית לניצחון היא לא אושר מזוקק, אלא במקרה הטוב אנחת רווחה, ובמקרה הפחות טוב – הא! אמרנו לכם! תאכלו חרא עיתונאים של וואלה אוהדי כל העולם!! [טב"י בכבודו ובעצמו התברך בכמה פוסטים כאלו מיד אחרי ניצחונות, כשהשמפנייה עוד לא התייבשה]. השמחה על אלף תארי ליגה של אוהד מכבי רגיל לא משתווה לשמחה האחת והיחידה שלי באליפות הדובדבן של הגליל.
נגיד את זה שוב – הדבר הכי טוב שיכול לקרות לאוהדים זה כמה שנות מדבר, כמו בנייטיז. אחר כך ידעו להעריך הצלחה. הבעיה – עם בסיס אהדה כמו שטב"י מייצג כאן – כמה שנים כאלו ולא ישאר מי שיאהד.

יואב 9 במרץ 2016

גלעד,
יש משהו במה שאתה אומר אבל….
זכיה בתואר יבשתי, את זה באמת אי אפשר לתאר. לא דומה לשום דבר שאתה או אחרים מכיר. ולאחר שישה כאלה, הלב מתפקע ושבע ללא מעט זמן או בקיצור- בלתי עציבים.

שמעון 10 במרץ 2016

סלחו לי אבל הפועל י-ם?? מי הם בכלל, נראה לכם מכבי דואגים מהם? הפועל היו ונשארו קבוצה פח. מכבי גרועה בלי שום קשר לירושלים וזה כבר כמה שנים כי ההנהלה מנסה לחסוך בכסף ובעיקר מושפעת מיציע העיתונות. יציע העיתונות הוא ההנהלה של מכבי כבר כמה שנים. הם הביאו את מקל, הם העיפו את פארגו, ביינום, סולומון, לנגפורד. פדרמן תמיד היה מנהל כושל ובנו כושל עוד יותר.
אפילו וויציץ אמר שהם הושפעו מהתקשורת. בשנייה שמנהלי מועדון ספורט מושפעים מהתקשורת פה מתחיל הסוף. שמעון לא היה משתין כל שנותיו על התקשורת והיה מתראיין בערך כמו פופוביץ' לכן מכבי הצליחה.
בשנייה שיש לחץ מיציע העיתונות להעיף שחקן כמו פארגו (מהגארדים הטובים שיש באירופה ובטח ובטח ברמות התקציב של מכבי) אז אתם מבינים מאיפה הרוח נושבת. ברגע שפדרמנים וההנהלה מגיעים ליציע העיתונות חדשות לבקרים אתם מבינים את הלך הרוח.
את מי הפועל החתימה? אליהו? הלפרין? את כל הפחים ומזל שהם לא במכבי, מוכן לתת להם גם את מקל בחינם, אלו לא שחקנים ליורוליג, מקסימום ליגה ישראלית.
מכבי חייבת להחזיר את פארגו, צריכה להביא את ברייסי רייט שתמיד רציתי אותו במכבי כי הוא ווינר ושחקן תותח, וצריכה להביא סנטר סביר (לא שיש יותר מידי כאלו באירופה) וצריך ספסל.
מי שחושב שהפועל עשו משהו מיוחד חי בסרט, הם ניצלו עונות פח של מכבי, לא מעבר, הפועל גם היום קבוצה די גרועה, פשוט מרוב שמכבי פחים אז חושבים שהם טובים. אף אחד לא נלחץ מהפועל, זה כמו שבארסה ילחצו מסביליה.

Comments closed