טפירו משאיר אותי עם 2 שאלות

קריירה מופלאה של שחקן ענק מותירה אותי מהורהר

tapiro

מאיר טפירו (כנראה) יודיע מחר על פרישה ממשחק פעיל כשהוא בן 41. מוזר, אבל הוא אחד הדוגמאות ההפוכות אצלי לספורטאי מבוגר. בדרך כלל כשספורטאי מרגיש לי "זקן", אנחש שהוא מבוגר יותר ממה שהוא באמת. אם הייתם שואלים אותי אתמול בן כמה טפירו, כנראה שהייתי זורק לכם איזה 38 או 39.

מאז ההודעה על מסיבת העיתונאים, יצא לי כבר לקרוא סטטוס בעניין ה-דרבי. קשה שלא להתנשא, אבל אם אתם לא יודעים למה אני מתכוון ב"ה-דרבי", אתם כנראה לא יודעים הרבה על מאיר טפירו. יש רק "דרבי" אחד בעניינו, ההוא ב-1995. מיי גאד, 21 שנים. אני זוכר את עצמי צופה במשחק בחדר שלי, בטלוויזיית 14 אינץ' של Sanyo שההורים שלי קנו לי בדיוטי פרי ב-200$. לפני כמה זמן זה היה? ובכן המשחק שוחק במחסן ההוא שהרסו בשביל הגינה היפיפייה שיש היום על גדות הירקון.

אני מניח שנוכל למצוא איזה עכבר כדורסל\אוהד הפועל ת"א או שניים שיאמרו שהם שמעו על מאיר טפירו לפני אותו ערב, אבל הרוב המוחץ, למעשה כולם חוץ מהמשפחה שלו והעכברים האלה, שמע על טפירו מהרגע שקלע וניצח את מכבי ת"א בשניות האחרונות. וקריירה שמתחילה בצורה הזו, חייבת להיות מיוחדת. ח-י-י-ב-ת.

והיא לגמרי הייתה. 23 עונות בבוגרים ב-11 קבוצות שונות (בחלקן שיחק יותר מפעם אחת. בהפועל ירושלים למשל הוא עבר שלוש פעמים, שש עונות סך הכל). אני יכול להמשיך למנות כאן את ההישגים ואת המספרים השונים שלו, אבל חבל על הזמן של הקופי-פייסט שאעשה, פשוט לכו לוויקיפדיה שלו, הכל שם.

העובדה הכי מרשימה בעניינו לטעמי היא שאם וכאשר מישהו ישאל אותי בעוד 20 שנה מי היה הישראלי הכי קלאץ' "בתקופתי", יהיה לי רק שם אחד על הלשון. בכל פעם שהמשחק היה צמוד והוא זרק את הכדור, לא משנה כמה הזריקה נראתה שלומיאלית, פשוט ידעת שזה נכנס. איך אומרים, בום.

אבל, מרהיבה ככל שתהיה, הקריירה של מאיר טפירו שצפויה להסתיים מחר משאירה אותי גם עם שאלות. שתיים ליתר דיוק. אז ברשותכם…

1) למה כל כך הרבה קבוצות?

נכון, אני בעצמי כתבתי (או אמרתי, מי לעזאזל זוכר) ששחקנים כמו קובי בראיינט הם זן נדיר. 20 עונות בקבוצה אחת זה הישג שאין לזלזל בו. אז כפי שכתבתי מעלה, טפירו שיחק 23 עונות, וזה באמת לא הגיוני לצפות ממנו שיבלה את כולן בקבוצה אחת. אבל בין "קבוצה אחת" לבין "11 קבוצות" שכן שיחק בהן, יש פער די גדול.

מעבר למספר הזה של 11, טפירו הצליח "לשרוד" שלוש שנים במקום אחד רק פעם אחת בקריירה, מ-2000 עד 2003 בהפועל ירושלים. שאר הקדנציות שלו ארכו שתי עונות (שבע כאלה) או עונה אחת בלבד (שש כאלה), סך הכל 14 תחנות, 13 מעברים (כולן מעלה בתמונה).

סתם כדי לתת למספרים הללו קצת משמעות, במכבי ת"א כרגע, "הקבוצה שלא מצליחה לשמור על יציבות", יש ארבעה שחקנים עם מינימום של ארבע עונות רצופות בקבוצה (וזה כולל 2 ישראלים, מתאזרח וזר). יותם הלפרין למשל יסגור בהפועל ירושלים, הקבוצה שטפירו הכי מזוהה איתה בקריירה, חמש עונות רצופות. אליהו אמור לסגור שם שש עונות רצופות.

אני מניח שלכל מעבר יש את הסיבה המוצדקת שלו. רצון לשינוי של השחקן או הקבוצה או המאמן, רצון לחוזה גדול יותר של השחקן\ אי יכולת של הקבוצה הנוכחית לעמוד בדרישות, רצון לחזור הביתה לארץ (מנאנסי) וכל הסיבות האחרות שגורמות לשחקנים לעבור ממקום למקום. ועדיין, חייבים לתהות למה לא הייתה קבוצה אחת (אחת!) שרצתה את טפירו אצלה ליותר זמן. הרי כשיש רצון, לרוב הדברים מסתדרים.

בבייסבול, שחקן שנבחר להיכל התהילה ושיחק במהלך הקריירה שלו ביותר מקבוצה אחת, חייב לבחור עם איזה כובע הוא נכנס להיכל. לפעמים נוצרת דילמה לא פשוטה שכן בקריירות הארוכות של השחקנים הם לעיתים יוצרים חיבור עם יותר מקבוצה אחת. אם נשתמש במבחן הזה, טפירו די מכוסה. יש לו את הקבוצה איתה הוא הכי מזוהה, הפועל ירושלים. מעבר לכך, כבר נתקלתי בכמה אוהדי הפועל ת"א שנפרדים ממנו ברשתות החברתיות. "כדורסלן חסר זהות" הוא לא.

כאמור, בעוד 20 שנה, כשמי שזה לא יהיה ישאל אותי על השחקן הקלאץ' של תקופתי ואענה להם "טפירו", כנראה שגם אחשוב על זה שהוא אף פעם לא ממש הצליח למצוא לעצמו בית חם ואמיתי, כזה שיאמץ אותו עד הסוף. לשווא אנסה למנות את כל הקבוצות בהן עבר. הקריירה המוצלחת של טפירו היא משהו שצריך לציין ולחגוג, אבל בכל זאת, מדובר במשהו קצת מעציב.

ואם כבר למנות קבוצות, הנה השאלה השנייה…

2) למה לא מכבי ת"א?

לא, זה לא נשאל באופן ציני. זו השאלה השנייה והרצינית שאני נשאר איתה כשהוא פורש. אז נכון שאני מכביסט מגעיל, חולה "צהבת" שאמור לשנוא את טפירו, אבל מה לעשות, השנאה הספורטיבית הזו עברה לי באיזו שהיא נקודה. לפני משהו כמו 6-7 שנים, אולי קצת יותר אולי קצת פחות. ומאז, כל קיץ מחדש תהיתי למה לא מנסים להביא את טפירו לקבוצה.

ברור שלא תמיד אהבתי אותו. לעזאזל, הוא "פתח" את הקריירה שלו בניצחון בדרבי, יותר מזה? אוקיי, אחר כך הוא גם היה שחקן מרכזי בהפועל ירושלים בשתי קדנציות שונות בזמן שהיא נאבקה במכבי ת"א וניסתה לנשל אותה מתואר האליפות, בסדרות ובפיינל פורים (ד"ש לסמי בכר).

אבל זה חלף. כנראה אחרי אותו פיינל פור עם סמי בכר, כשהוא עבר לבני השרון, התחנה התשיעית שלו בקריירה, ואז ראשון לציון, ואז לאשדוד ואז שוב הפועל ירושלים. להזכירכם, מדובר בשנים 2007 עד כ-2013, תקופות בהן מכבי ת"א חיפשה את עצמה, וגם כאשר היא מצאה, היא הייתה זקוקה לסגל ארוך.

אם כבר הוא עבר ברוב הליגה, למה לא מכבי. מר קלאץ' היה יכול להוות תוספת מבורכת לקבוצה (וגם לדעת העורך דין הצהוב, חבר קרוב ומנוי בהיכל כבר למעלה משני עשורים). לא כשחקן חמישייה, אפילו לא כשחקן שישי או שביעי, אבל בהחלט למקומות שאחר כך. בטח ובטח כשהוא לא שחקן צעיר שצריך דקות כדי "לבנות ביטחון", בטח ובטח בשביל הליגה הישראלית כשהוא מגיע עם כל הניסיון העשיר שלו.

האם הדון הטיל וטו? האם טפירו לא היה מוכן לשמוע על גופיה צהובה של מכבי ת"א? האם המאמנים השונים של הקבוצה לא ראו בו צורך? האם היו יותר מדי שמועות ורחשים על השפעה כזו או אחרת שלו על חדר ההלבשה? באמת שאין לי מושג. אני רק יודע שאני עדיין חש מדי פעם איזה שהוא פספוס.

יצר הסקרנות שלי היה רוצה לראות לאן זה היה מתפתח. לא אשקר, היה יכול להיות נחמד לגמרי לקבל כמה רגעי קלאץ' כאלה בהיכל. לא שלא יצא לי לחזות בכאלה, אבל זה אף פעם לא נמאס. המחשבה של טפירו בגופיה של מכבי, מקפיץ את הכדור ומוריד שעון, לגמרי מגרה לי את הדמיון.

*

אני לא באמת מצפה לתשובות, אני יודע מראש ששתי השאלות הללו יישארו פתוחות. סתם חשבתי שזה זמן רלוונטי להעלות אותן. ואולי בכל זאת, כאחד שכדורסל זה בנשמה שלו, אשאיר כאן איזו תודה קטנה לטפירו. באמת שהיה תענוג.

"בואו נשמור על פרופורציות"
ההגנה הכושלת על התואר (6) – העליה למשחק האליפות

59 Comments

רועי 6 ביוני 2016

לגבי שאלה מספר 2.
הסר דאגה מליבך, לא הפסדת כלום, זה היה נגמר כמו לימונד וחג'ג'.

ד"ר רזי הופמן 6 ביוני 2016

לא מסכים בכלל. אם שימון היה מאשר היינו מקבלים עוד שחקן יורוליג לגיטימי לגמרי. טפירו בגדולתו היה תורם המון למכבי.

בני תבורי 6 ביוני 2016

3. מה סיפור הדקירה ולמה זכה לשתיקת התקשורת, דבר שחיים רביבו לא זכה לו.

טל בן יהודה 6 ביוני 2016

העובדה שאין לי מושג על מה אתה מדבר… מחזק את הנקודה שלך. אני מניח. כי שוב, אין לי מושג על מה אתה מדבר.

the bird 6 ביוני 2016

שאלה מצויינת בני !

S&M 6 ביוני 2016

הגזמתם…

טפירו נדקר בתוך מלחה, הקבוצה סיפרה שזו שפעת
מקומון מעריב "כל הזמן" חושף: קפטן הפועל ירושלים, שהסתבך לפני שלושה חודשים בפרשה על רקע אישי, היה נתון לטענת גורמים בירושלים ללחצים של גורמים עבריינים שהופיעו למשחקי הקבוצה, דרשו ממנו כספים, מיררו את חייו ואילצו אותו לעזוב. טפירו בתגובה: "לא היה ולא נברא"

שלום ירושלמי, אליק מרגלית, ירון דורון, רוני מלול | 28/6/2007 8:00 הוסף תגובההדפס כתבהכתוב לעורךשלח לחבר
ביום שלישי חתם מאיר טפירו, הקפטן היוצא של הפועל ירושלים, על חוזה לשנתיים בבני השרון. המעבר של טפירו הסעיר את עולם הכדורסל בארץ. קשה היה להבין איך טפירו מוותר על המעמד המיוחד שהיה לו בקבוצה, על אלפי האוהדים שבאים לכל משחק ומריעים לו, על ההשתתפות באירופה.

גם הכסף הוא לא הסיבה. טפירו עשוי להשתכר בבני השרון 200 אלף דולר לעונה. "הרגשתי שאני עומד בפני צומת דרכים בקריירה שלי. בירושלים לא יכלו להבטיח לי את מה שאני רוצה‭,"‬ אמר. לא מדויק. ירושלים, אפילו בלי המחוייבות של ארקדי גאידמק, היתה מוכנה לשלם לו יותר. בדוק.

הנטישה המפתיעה של טפירו העלתה לחלל האוויר שאלות רבות, שאין עליהן תשובה. אנחנו חושפים כאן את אחת מפרשיות הספורט המדהימות ביותר בתולדות הכדורסל בארץ, שעשויה אולי לשפוך אור על מהלכיו של טפירו, שהוא גם הקפטן המיועד של נבחרת ישראל.

ב‭6-‬ במרס חזרה הפועל ירושלים ממשחק ההפסד שלה ברבע גמר גביע יול"ב נגד זלז'ניק, בעקבותיו עפה הקבוצה מהמפעל. ביום חמישי, ה‭8-‬ במרס, התנהל באולם במלחה אימון לפני משחק הליגה מול גבעת שמואל, שאמור היה להתקיים במוצאי שבת. בתום האימון ביקש טפירו להישאר לבד ולקיים אימון קליעות.

דקות אחר-כך הגיע למקום צעיר המוכר למשטרה, עימו הסתבך טפירו בפרשה על רקע אישי. הצעיר שלף סכין ודקר את טפירו בשני צידיו, כאשר באותן שניות השניים לא היו היחידים שנכחו באולם. הקפטן המבוהל נמלט מהמקום שותת דם, והסתתר בביתו של אד קוטה, אחד הכדורסלנים הזרים של הקבוצה שגר בקרבת מקום. הצעיר דלק אחריו, אך כנראה איבד את עקבותיו.

קוטה ניסה להגיש עזרה ראשונה לטפירו, שאיבד דם רב. בינתיים נודע הדבר לחברים בהנהלה, שהזעיקו למקום את רופא הקבוצה, ד"ר יונתן מרבסקי. "הם טילפנו אליי בבהלה ואמרו שיש למאיר בעיה והוא צריך עזרה‭,"‬ משחזר ד"ר מרבסקי. "הגעתי מיד למרפאה שלי בבנייני וולפסון. פתחתי את המקום במיוחד. ראיתי שטפירו סובל מפציעה. ירד לו דם מהיד. לא שאלתי שאלות בכוונה. טיפלתי בלי לדעת מה קרה. התבקשתי לטפל, אז טיפלתי. לא רציתי להתערב יותר מדי‭."‬
השפעת המדומה
לאחר התקרית נוצר חשש כי התוקף יבקש לפגוע באנשים אחרים שקשורים לסכסוך על רקע אישי. גורמים במשטרה דווחו מאוחר יותר על הפרשה ושלחו בלשים כדי להגן על המאויימים הפוטנציאליים והשגיחו על מכוניותיהם. המשטרה לא חקרה את הפרשה מכיוון שעד היום לא הוגשה תלונה רשמית על-ידי טפירו או מקורביו. שמוליק בן-רובי, דובר מחוז ירושלים של המשטרה, אמר אתמול כי "עד כה לא נתקבלה שום תלונה בגין האירוע המצוין‭."‬

למחרת תקרית הדקירה, יום שישי, ה‭9-‬ במרס, לא הופיע טפירו לאימון הבוקר של הקבוצה. הוא ישב בבית וביקש למחוק את הסיפור. ראשי הקבוצה נענו לו ותפרו סיפור כיסוי לפיו הוא חולה בשפעת. המאמן דן שמיר קנה את ההטעיה. טפירו הגיע במוצ"ש למשחק הקבוצה נגד גבעת שמואל באולם באור יהודה, אבל ישב על הספסל מכוסה בשרוול ארוך. במשחק עצמו הוא השתתף מספר דקות. בסטטיסטיקה דווח על אסיסט בודד ועל אפס נקודות.

אבל הפרשה לא הסתיימה. הדוקר לא ויתר. במהלך העונה ישבו הוא וחבריו בשורות הראשונות במלחה. גורמים בכירים בהפועל ירושלים מספרים כי החבורה הילכה אימים על טפירו, דרשה ממנו פיצוי כספי של אלפי דולרים והודיעה לו שלא ישחק יותר בירושלים.
לתמונה הצטרפו במהלך החודשים האחרונים גורמים ידועים בעיר, שניסו להשיג סולחה בין הצדדים, אבל נחלו הצלחה חלקית בלבד.

מאז האירוע החמור טפירו לא זהר במגרש. משחקי הפיינל-פור ביד-אליהו שינו את התמונה המקצועית ואת ההערכה כלפי השחקן. טפירו שיחק היטב בחצי הגמר נגד בני השרון וגנב את ההצגה במשחק הגמר מול מכבי ת"א, עד שהורחק בהחלטה מעוררת מחלוקת של השופט סמי בכר, ארבע דקות לסיום.

טפירו מירר אז בבכי. "כל הקריירה חיכיתי לרגע הזה‭,"‬ הוא התחנן בפני בכר. זה לא עזר. במהלך השבוע האחרון עשו בהפועל ירושלים מאמצים גדולים להשאיר את טפירו בקבוצה. היו"ר דני קליין הסתכן והציע לו סכומי כסף גדולים. טפירו וסוכנו הודיעו בהתחלה כי הוא יישאר בקבוצה, אך לטענת אנשי ירושלים הוא הטעה אותם וחתם בבני השרון. בהפועל סבורים כי טפירו נכנע ללחצים שהפעילו עליו הגורמים העבריינים שאיתם הסתבך, והם שגרמו לעזיבה.

דני קליין סירב להגיב על הדברים. דמויות אחרות הקשורות בפרשה לא הכחישו את הסיפור, אך סירבו להגיב.

טפירו בתגובה: "כל הסיפור לא היה ולא נברא והוא מצוץ לחלוטין מהאצבע. המעבר שלי לבני השרון הוא על רקע מקצועי בלבד".

the bird 6 ביוני 2016

לדעתי אתה זה שמתייחס לכל זה בקלות דעת רבה מדיי…..
אולי תחשוב שניה שזה קצת עונה על שאלה 1 של טב"י?
ואולי יש סיבות שהן מעבר לכדורסל רק שהוא עבר ממקום למקום
(הדגש הוא על אולי)

בני תבורי 6 ביוני 2016

מתי זה פורסם?

מאשקה 7 ביוני 2016

אני יודעת, ומוטב לשתוק ( סיג לשתיקה חוכמה ) , זה לא רלוונטי למעמדו את מאיר טפירו העולם הכדורסל שלנו.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

למה לא מכבי ת"א? לא חושב שזה בא רק מהצד של מכבי ת"א.

וכן, ממש אהבתי אותו. ואני גם ממש זוכר את זה שלאהוב אותו היה קטע של כת קטנה, כי כולם שנאו אותו. אבל הוא פשוט נשאר, אז כולם אוהבים אותו. כמעט כולם, אני מניח.

עובר אורח 6 ביוני 2016

"אתה פורש כנבל, או שאתה משחק מספיק זמן כדי שכולם יאהבו אותך"

ירוק 7 ביוני 2016

האביר האפל וטפירו בפוסט אחד. לא רע.

אריאל גרייזס 6 ביוני 2016

התשובה לשתי השאלות היא בדיוק אותה תשובה – טפירו הוא לא שחקן של מאמנים. הם לא מסוגלים לשלוט בו. לכן מאמנים ישראלים שהם פריקים של שליטה מיהרו לוותר עליו ולכן מכבי, קבוצה שהיא חולת שליטה, בחיים לא היתה נותנת לו את הקבוצה בידיים. כי זה המשמעות של טפירו – הקבוצה שלך בידיים שלו. לטוב ולרע.
איפה זה ואיפה יותם הלפרין, התוצר הישראלי הסטנדרטי. לכן אני כל כך אוהב את לימונד. הוא עדיין בא לכדור ולא משלים עם תפקיד של רול פלייר

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

בגלל זה אני גם לא אוהב את מקל וכן את טימור או דאוסן או אוחיון שלפני ההתפרקות הפיזית.

אריאל גרייזס 6 ביוני 2016

מקל לא הוביל את חיפה בזמנו לאליפות?

ניב 6 ביוני 2016

וגליל

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

"הוביל"

אריאל גרייזס 6 ביוני 2016

אני באמת שואל כי הרושם שאני קיבלתי בזמנו שהוא היה פקטור מוביל רציני אבל אני כבר שנים לא באמת עוקב אחרי כדורסל ישראלי

עודד 6 ביוני 2016

בטח שהוביל. גרם לשינוי רציני מאד בקבוצה כשחתם. זה שהיו עוד הרבה שחקנים מוכשרים לצידו לא ממעיט מחלקו.

אריק י. 7 ביוני 2016

לדעתי מכבי לא רצתה אותו בגלל האיטיות שלו, גארדים מהירים זה בDNA של ההנהלה של מכבי.

שי 6 ביוני 2016

טפירו היה חתום במכבי אך היא השאילה אותו.

מאשקה 7 ביוני 2016

לאילת, שם עשה חיל

יואב דובינסקי 6 ביוני 2016

השחקן הישראלי הכי ווינר בתקופתנו היה דריק שארפ.

עובר אורח 6 ביוני 2016

עם כל הכבוד לדריק שארפ, הוא תמיד היה שחקן ספסל, והרבה זמן שחקן שולי. טפירו היה המנהיג בקבוצות שלו

אביטל 6 ביוני 2016

אבל עם כל הכבוד לטפירו הוא לא זכה בכלום. כלומר סליחה הוא כן זכה בגביע אחד נגד בני השרון בגמר. זה לא מספיק בכדי להיחשב לווינר הגדול מכולם, למרות יחסי הציבור האדירים להם הוא זוכה מהתקשורת בעיקר בשנים האחרונות בהן הוא זקן חביב וחכם בקבוצות די נידחות

גיא זהר 6 ביוני 2016

שארפ ישראלי? כמו ג'ימבו זצל? כמו בראד? כמו סילבר? קיבל תעודת זהות כחולה ועשה קריירה בארץ. מה הקשר לישראלי?

פאןפאן 6 ביוני 2016

כן ,שארפ ישראלי!
לך תחפש איזה כנעני שינענע אותך בעברית

גיא זהר 6 ביוני 2016

תגובה בוגרת. ושארפ ישראלי אולי פורמלית, מעשית ממש לא. אם כבר אולסי ישראלי, טל בורדי ישראלי, וילי סימס ישראלי

יוני 6 ביוני 2016

איך אתה יודע איך שארפ מרגיש? ישראלי או לא? הבנאדם חי פה כ20 שנים, הקים משפחה וכו.

תני 6 ביוני 2016

כי עכשיו הוא כבר לא כאן. ואולסי טל ווילי סימס כן.

MOBY 6 ביוני 2016

הצפוניים הכירו אותו עוד לפני המשחק ההוא.
הילד עם הכיפה בליגות בתי הספר והארצית שעשה בנו שפטים.
לגבי 2 אני חושב שהוא למד מסיפור שטינהואר (או שמע בעצתו) ובעיקר הוא רצה לשחק. מאמן שלא בנה עליו הוא זז למקום אחר.
לכם היה את הקטשפר ואת בורשטיין שהם יותר אטלטיים ויותר מוכרי מינויים.

Trailblazer 6 ביוני 2016

בדיוק תהיתי אם באמת אף אחד לא זוכר את הילד עם הכיפּה מאורט ביאליק

Gilad 7 ביוני 2016

שחקן הנוער הכי טוב שראיתי בחיים שלי

S&M 6 ביוני 2016

התשובה לשתי השאלות היא: בגלל שהוא שחקן מוגבל.
ולמה שנתיים-שלוש? כי בשנה ראשונה מתלהבים מהקלאץ' ואומרים שאולי אחרי שזה יתחבר הוא יפרח גם בצד השני של המגרש. בסוף השנה השניה מבינים שזה לא הולך לשום מקום ושולחים אותו הביתה. בירושלים הוא קיבל ארכה לשנה שלישית: כי תמיד הם היו דבילים; כי סמי בכר שדד אותם וטפירו בכה וכאב להם הלב עליו; כי טפירו סחט מהם חוזה לשלוש שנים שלא כדאי לחתוך; כנראה כל ה-3.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

הייתי מציע לך ללכת לבדוק איפה טפירו שיחק בעונה שאחרי הגמר ההוא.

S&M 6 ביוני 2016

בבני השרון כי הבריחו אותו מירושלים.
סיפור אחד היה שהוא התעסק עם אישה נשואה, ודקרו אותו.
סיפור שני היה שזה היה על רקע הימורים.
מה האמת אני לא יודע. והנושא הושתק.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

אפילו באחת התגובות שלך יש את התשובה.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

רגע, אתה טוען שהוא קיבל ארכה לשנה שלישית, אבל אז טוען שלא היה שם?
ובכן, ממש, אבל ממש כדאי לבדוק עובדות לפני שבונים תיאוריה.

S&M 6 ביוני 2016

נו, באמת, תפסיק, כל התשובה שלי היא הומוריסטית. זה לא שאני יושב על הביוגרפיה של טפירו ועונה לפי ויקיפדיה.

S&M 6 ביוני 2016

חוץ מהחלק של הדבילים. ירושלים תמיד היו דבילים.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

זה נחון :(

זיו 6 ביוני 2016

לא דבילים. גורם משפטי בכיר אמר שהם רק "אנאלפבתים"

גיל שלי 6 ביוני 2016

אגב, אני שמעתי עליו לפני הדרבי, שיחק עם אורט קריית ביאליק נגד מטרווסט רעננה עם יותם הלפרין בגמר אליפות בתי הספר התיכוניים

שמעון כסאח 6 ביוני 2016

לא הם לא, השנתונים שלהם אפילו לא קרובים.

גיל שלי 6 ביוני 2016

רוצה להתערב, ראיתי בטלוויזיה, יותם היה בכיתה י' אחרי השלושים ומשהו שדפק על יוגוסלביה כשהיה בן 15

פה איתמר 6 ביוני 2016

אתה טועה.
טפירו שיחק נגד אלון שטיין שהיה נחשב כישרון ענק בתיכונים.

רועי 6 ביוני 2016

טפירו בן 41, הלפרין בן 32, איך זה מסתדר ? כמה כיתות טפירו נשאר ?

שמעון כסאח 6 ביוני 2016

קדימה, על מה?

גיל שלי 6 ביוני 2016

צודקים, טעות שלי, אלון שטיין, מודה ועוזב

Gilad 7 ביוני 2016

אלון שטיין היה מלך התיכונים, שיחק 3 משחקים ביום, הגיע אלינו לגליל ונמוג…

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

היה מכסח את כולנו בנוער, עם הכיפה הנופלת והכל.

שמעון כסאח 6 ביוני 2016

העלה את קרית אתא ליגה בנוער, ממחוזית לארצית כשהיה שחקן נערים שנה ראשונה.

היסטוריון של ספורט 6 ביוני 2016

לפחות לגבי השאלה השנייה ממה שאני יודע אן חושב שודע …בתקופת אפי בעונת 08-09 טפירו ציפה מאד לחוזה והשמועות סיפרו על היפגעות של טפירו מאפי שלא הציע לו חוזה.

מוזס מלון ואנדראס ברמה בחוג הסילון 6 ביוני 2016

אני אפילו הייתי חייל עם רגל שבורה באוסישקין הרקוב כשמאיר טפירו נתן את הסל, אני אפילו זוכר את עצמי קופץ על הפרקט!

אני עוד זוכר את טפירו עם כיפה מפרק בליגה לתיכונים.

רועי אייל 7 ביוני 2016

אני הייתי גם במשחק העליה של מכבי ירושלים ללאומית א׳ (ככה קראו לזה אז) בעונת 93/4. ניצחו בחוץ את קרית מוצקין בשורותיה הילד המדובר עם הכיפה.
ומוזר שאף פעם לא מזכירים שבעונה ההיא עם הסל ההוא בדרבי היה לטפירו עניין עם ירושלים. בגומלין רבע גמר הגביע באוסישיקין הוא נכנס בפפי תורג׳מן בכניסה של אדום. פפי שעד אז הוביל את הפועל המפורקת לעונה מפתיעה, קרע את הרצועה וגמר את העונה, ואני הוקפצתי לחמישיה. באותה עונה האוהדים של ירושלים שנאו את טפירו והקללות נגדו הרעידו את מלחה כשהם באו למשחק בליגה.
היסטוריה. או כמו שאוהבים בימינו, היסטוריא.

יוסי מהאבטיחים 7 ביוני 2016

שנת הגלות של עדי ודורון בחולון של מנבר.
זוכרים, זוכרים.

משיח 6 ביוני 2016

לשאלה 2 – מכבי לא רצו (לא טוב מספיק לטעמם)

גלעד בלום 7 ביוני 2016

הייתי בדרבי ההוא, טפירו היה בצבא, הושאל להפועל לעונה, שיחק 10-15 דקות למשחק כרכז שני, היה מביא אינסטנט התקפה מהספסל (הגנה לא הצד החזק שלו), שחקן עם ביצים שכבר בגיל צעיר לא פחד לקחת את הזריקה האחרונה, חוץ מהסל ההוא לא ממש הטביע חותם בהפועל באותה עונה, רק אחרי שעזב הוא פרץ.

לגבי למה לא הגיע למכבי- עדיף לו שלא הגיע, הוא היה מתייבש על הספסל, הוא לא בנוי למנטליות של מכבי, שחקן שנותן מספרים אבל בגדול לא יציב מספיק ובלי הגנה, תמיד היו שחקנים יותר טובים ממנו בעמדה הזאת למרות שהיה שחקן ליגה מעולה , מושלם עבור קבוצות מרכז טבלה.

Comments closed