זו לא מכבי של פעם

הסוף היה ידוע מראש. היה ברור שזה יגיע לפעילות גופנית

maccabi

שרון ששון. משום מה הוא אחד הראשונים שעולים לי לראש כשאני חושב על "זו לא מכבי של פעם". היו דברים שקרו לפני כן, היו דברים הרבה יותר משמעותיים שקרו אחרי, אבל דווקא שרון ששון צץ לי במחשבות, כשאני מתכוון לשחרור שלו ממכבי ת"א בקיץ 2007. לששון הייתה עוד שנה בחוזה, וכנראה שלשני הצדדים היה נוח להשתחרר ממנה, אז מכבי שחררה אותו… להפועל ירושלים.

וב-2007 זה היה סוג של ביג דיל, והתקשורת הישראלית רקדה סביב הנרטיב של "במכבי של פעם זה לא היה קורה", כשהיא מתכוונת לשחרור של שחקן אל היריבה החזקה ביותר שלה. "מכבי של פעם" זה למעשה מכבי של דון שימון, ומכבי של היום (או של אז) זה מכבי של הפדרמנים.

מכבי של שימון לעולם לא הייתה עושה משהו נחמד כזה עבור יריבה, אבל דיוויד פדרמן זה ייצור "מפותח" יותר. אין צורך בגישה ארכאית ומיושנת, העולם משתנה, הספורט משתנה, התקשורת כבר לא שייכת לך, אפשר להתנהל בגישה קצת אחרת.

האם בגלל זה מכבי הפסידה לראשונה מזה 50 שנה שתי אליפויות רצופות? לא. כלומר, לא רק. זה סתם היה עוד מהלך בתהליך ארוך שכלל את הירידה של מכבי ת"א מהאולימפוס שישבה עליו לבדה במשך כמה עשורים.

*

ביום שני האחרון אספתי את הילד מהגן והאישה שאלה אותי אם בא לי לקחת את הילדים לנמל. וואלה, נשמע טוב. הרי האופציה השנייה זה להישאר בבית, לשבור את הראש איך להעסיק אותם, להשתדל שלא להיכנע לפיתוי להושיב אותם מול פרקים של סמי הכבאי ביוטיוב, איך שהוא להגיע לשבע בערב, לשים להם בצלחת חביתה, טוסט, קצת קוטג' ומלפפון שכמובן ייזרק לפח, ומקלחות.

בדרך לנמל, לקראת השעה שש בערב, נזכרתי שהמשחק של מכבי מתחיל בעוד כמה דקות. ניצחון כפול. גם ערב נחמד עם הילדים וגם לא אצטרך לצפות במשחק. כמובן שאתעדכן מדי פעם, אבל העינוי לעקוב אחריו בטלוויזיה נמנע ממני. הרי אם מכבי תנצח, ביג דיל, כולה חצי גמר של הליגה הישראלית. ואם מכבי תפסיד (אופציה לא מבוטלת), אז בשביל מה לראות את זה בכלל. יצאתי ברווח מהסיטואציה.

*

אני שונא דיוני אוהדים לגבי "פרישה של מכבי ת"א מהליגה הישראלית", בעיקר כי הם צפויים כל כך. אוהדי מכבי, כולל אני, יבואו בגישה של "קדימה לפרוש כבר", והשונאים יבואו בגישה של "מי צריך אתכם, יאללה יאללה…", וככה זה יימשך עד שלמישהו יימאס.

אז קודם כל, תחסכו את זה ממני ומכם בתגובות. שנית, מי שקורא אותי כבר זמן מה יודע שאני הייתי בעד מהלך כזה בעבר. ואני אומר בעבר, כי עכשיו הוא חסר משמעות. היה עיתוי נכון לבצע את המהלך בתגובה לשינוי השיטה לקביעת האלופה מסדרות פלייאוף, או לאיים ולהגיע הכי קרוב שאפשר ללבצע אותו, וזה היה בשנת 2005, כשאבנר קופל וחבורת השודדים שמאחוריו החליטו על פיינל פור כדי לקבוע את זהות האלופה.

האם אפשר להאשים את הנהלת מכבי ת"א שלא עשתה זאת בזמנו, כשהיא באמצע תור הזהב שלה ומשוריינת ליורוליג? התשובה היא כן, הרי אפשר לעשות מה שאנחנו רוצים. אז מצד אחד, מכבי ת"א הייתה בשיא כוחה, לכן, כולה משחק אחד, "לא נשבור את הכלים בגלל זה". מצד שני, מכבי ת"א הייתה בשיא כוחה, זה היה הזמן הטוב ביותר למנף את הכוח הזה שלה אל מול המנהלת הפושעת ששמה לה מטרה לגנוב למכבי צלחות אליפות.

זה לגמרי היה הזמן, וזה לגמרי היה המהלך הנכון, וזה לגמרי אשמתה של ההנהלה אז שלא היה לה מספיק אומץ ללכת עם האמת שלה שלא מכריעים ליגה מקומית בפיינל פור.

*

חצי הגמר מול ראשון לציון היה צמוד. את זה אתם כבר יודעים. לא צפיתי בו, אבל קיבלתי עדכונים לגבי הזוועה שמתרחשת על הפרקט מכמה גורמים כשבמקביל הילדים משחקים בגן שעשועים הגדול. אי אפשר להגיד שהופתעתי מהתוצאות שזרמו אלי, שכן זה היה די צפוי שמכבי ת"א לא תשחק טוב כי… מתי לעזאזל היא שיחקה טוב בפעם האחרונה?

המשחק מתקדם, אני תופס עדכוני תוצאות בסלולארי, ורואה שמכבי מובילה בכמה נקודות ברבע הרביעי. בפעם הבאה שפתחתי את הטלפון, ראיתי 71-69. לראשון. הרגשתי כאילו מישהו החטיף לי אגרוף בבטן. בפעם הבאה שפתחתי את האייפון, ראיתי את המילה "סנסציה" בכותרת. זה נגמר.

*

כשאני מוצא את עצמי צופה בתקצירים של הקבוצה מלפני כעשור, אפשר כמובן להתפעל מהשחקנים האדירים ששטפו את המגרש, אבל מדי פעם אני מוצא את עצמי גם מתפעל מהשלישייה המעונבת שעל הספסל. פיני גרשון, דיוויד בלאט, דן שמיר.

הייתי כותב כאן שהקיץ האחרון מעיד יותר מכל על השינוי המחשבתי שחל אצל הנהלת מכבי ת"א בנוגע לצוות המאמנים, אבל זה יהיה שקר. לא מדובר בשינוי מחשבתי, כי אם היעדר מחשבה. אפס. כלום. הקודקודים כנראה לא חושבים שמדובר במשרה חשובה מספיק בקבוצת הכדורסל שלה.

אודה שישנם מקרים שהם צודקים. כשיש לך את השחקנים, צוות המאמנים באמת פחות חשוב. אבל המציאות הנוכחית במכבי ת"א היא שאין לה את השחקנים. ובקיץ האחרון, הייתה להם הזדמנות להביא את אחד השמות שציינתי לפני שתי פסקאות. היה רצון מצידו לבוא להיות עוזר, והיה רצון מצד גיא גודס לצרף אותו לצוות. אבל ההנהלה החליטה שאבי אבן ורפי בוגטין מספיקים. יאפ, זה כל הסיפור.

*

הפסד האליפות בכדורגל היה פחות טראומטי בגלל שהיו לנו שבועיים שלמים להתכונן לרגע. כאשר ראיתי את התוצאה הסופית של המשחק מול ראשון לציון, לא היה לי הרבה מה לעשות באותו הרגע. הילדים בדיוק סיימו את הפסטה שלהם, האישה רצתה למדוד סנדלים, אז הדחקתי. אבל כידוע לכולם, חרא בסופו של דבר צף.

בנסיעה הביתה זה החל לעלות כשהילדים כבר ישנים במושב האחורי. ופתאום חשתי צורך בלתי מוסבר להקשיב לרדיוהד. "למה שמת את השיר הזה", אשתי שאלה. "לא יודע, סתם, התחשק לי". הרי כשאתה אומר בקול רם "הקבוצה הפסידה ואני מבואס…" זה פתאום נשמע כל כך רדוד, טיפשי ומטומטם. אז אכלתי את עצמי בשקט עד הבית.

*

אין לי בעיה שדני פדרמן רוצה להיות הג'נרל מנג'ר. אין לי בעיה שהבעלים הנוכחי, דיוויד פדרמן, אבא שלו, רוצה שהוא יהיה הג'נרל מנג'ר. יותר מכך, הבנתי שדני היה בעברו שחקן כדורסל, ואני גם יודע שהוא גדל סביב הקבוצה והתרבות שלה, אז הוא (כנראה) גם יודע מה מצופה ממנו.

אבל יש לי בעיה שהוא חושב שמדובר בתחרות "למי יש יותר גדול" והוא כל הזמן דואג להזכיר שהוא המנצח. יש לי בעיה שהוא חושב עושים את התפקיד הזה דרך התקשורת. יש לי בעיה שהוא חושב שלא צריך שום ניסיון או ידע מוקדם כדי לבצע אותו.

מכבי ת"א זה מועדון מאד מקושר ברחבי העולם, לכן אני לא חושב שזו תהיה בעיה גדולה למצוא קבוצת NBA שתיקח את פדרמן הצעיר אליה לסטאז' של שנה או שנתיים כדי ללמוד את המקצוע מהטובים ביותר ברמה הגבוהה ביותר. ואין בי טיפה של ציניות או צחוק. אם הוא מתכוון לבלות המועדון הזה את העתיד שלו, לפחות שיגיע מוכן.

כמובן שאין לי ספק שזה לא יקרה.

*

אני מאד אוהב את גיא פניני, הוא כנראה המכביסט החביב עלי בקבוצה. כל הסיבות וההסברים כבר נכתבו כאן בעבר. אני לא אוהב שחקנים "לפלפים", אני אוהב את השחקנים שלי מלוכלכים וקשוחים. גיא פניני הוא כזה. הגיע לאן שהוא היום בעקבות העקשנות, העבודה הקשה, והציפורניים שלו.

תמיד יש לי פנטזיה בראש שהוא קולע שלשת קלאצ' שבו הוא מנצח למכבי ת"א משחק קריטי. כשראיתי בתקציר שהוא החטיא את השלשה שיכולה הייתה לנצח את המשחק (כמעט) על הבאזר, זה כאב לי קצת יותר. מעבר לתואר עצמו, היה כאן חלום קטן שפוספס.

*

בקיץ 2008 מוני פנאן עזב את המועדון. מסיבות מובנות, מדובר בנושא די רגיש ואולי גם פלילי, אבל גם כזה שהיה מעורב בו הרבה אגו וכבוד. של שני הצדדים. ואותם הצדדים היו חייבים להגיע לאיזו שהיא פשרה.

*

זה היה בלתי נמנע. מהרגע הראשון שראיתי את התוצאה הסופית והבנתי שהעונה נגמרה, היה ברור שזה יגיע לנקודה הזאת. הגענו הביתה, שמנו את הילדים במיטות, וכדי לפרוק את האגרסיות שהצטברו בתוכי, נאלצתי לצאת לריצה. תודה לך מכבי.

אש, קרח ומה שבינהם - יומן משחקי הכס (פרק 7)
חיבורים אבודים ומקורות ראשוניים (יוספוס לעם 2, הקדמה)

59 Comments

Zen 8 ביוני 2016

מצחיקה אותי כל פעם מחדש התובנה של אוהדי הצהבת שצלחות האליפות הן שלהן ואם הן לא אצלם אז זה כי מישהו גנב להם.

מי יתן ותאכלו מרורים כל מאי יוני בעשור הקרוב.

רוני 8 ביוני 2016

100+

עופר גבאי 9 ביוני 2016

בעיקרון אני מסכים.
אבל תמיד כשאני קורא פוסטים שלו נמחקת לי כל השמחה לאיד. בעיה רצינית…

עורב סגול (בעל שלוש עיניים) 8 ביוני 2016

ריצה? ריצה? לא צעידה מהירה? ריצה?

טל בן יהודה 8 ביוני 2016

:(
ריצה ריצה (שבשלב מסוים הפכה להליכה מהירה)

אריאל גרייזס 8 ביוני 2016

אם יצאת לריצה באמת היית עצבני. מה שמעניין זה שעדיין זה מוגדר כסנסציה, למרות שזאת פעם חמישית בעשר השנים האחרונות שזה קורה למכבי. ביום שיפסיקו לקרוא לזה סנסציה – אז תהיה באמת מודאג

-גיסנו- 8 ביוני 2016

שנתיים בלי אליפות זה בכל זאת משהו שקרה לאחרונה לפני 50 שנה.
ובלי קשר, תקשורת ספורט…

ישי 8 ביוני 2016

סנסציה כי זה בחצי. רק פעם שנייה בעשור, ופעם רביעית בכלל (!) שמכבי לא מגיעה לפחות למקום שני.

איציק 8 ביוני 2016

הסנסציה היותר גדולה היא שבכול ארבעת הפעמים הללו היא לא לקחה את הצלחת.

MOBY 8 ביוני 2016

זה בגלל הכוכבית, מי רוצה צלחת עם כוכבית…

B. Goren 8 ביוני 2016

תודה טל.

גיא 8 ביוני 2016

זו לא מכבי של פעם ולדעתי הגיע הזמן שלא תהיה יותר מכבי של פעם.
זו לא ליגה כשרק קבוצה אחת אלופה ויקום אוהד מכבי שנהנה באליפויות הללו
זה לא הגיוני לעשות טרגדיה מכל הפסד ליגה מטופש (אפילו בהיכל).
מכבי של פעם גרמה לתקשורת להמציא את המושג "הקבוצה של המדינה" ואז להחטיף מכל בכיוונים האפשריים כשלא מצליחים באירופה או כשלא לוקחים אליפות, גם אם יש קבוצות יותר טובות (חולון ב-2008 וירושלים בשנתיים האחרונות) אבל התקשורת הרי אוהבת דם!!!.
מכבי העכשווית, זו שמעבירה את שרון ששון וג'יימי ארנולנד ב-2007 לירושלים זו מכבי הגיונית ונורמלית.
מכבי העכשווית היא בסה"כ עוד קבוצה בליגה. טובה יחסית לשאר אבל לא הכי טובה.
מקווה שיום יגיע והכותרות יהיו: "ראשון לציון עלו לגמר אחרי שניצחו את מכבי ת"א" ולא "סנסציה", "מפלה" או כל מיני מילים מפוצצות אחרות (טוב שלא כתבו פרסום ראשון). אבל אני מסופק אם זה יקרה.
אולי אם ב-20 שנים הקרובות מכבי לא תיקח את האליפות לפחות ב-10 מהן.

אוהד מכבי שפוי שלא חושב אפילו על לא לחדש מנוי לשנה הבאה…

רועי 8 ביוני 2016

כל זה היה נכון אילולא קבוצות עם עשירית תקציב ומטה לא היו עושות בית ספר למכבי על בסיס קבוע בשנתיים האחרונות.

גיא 8 ביוני 2016

מה לעשות אבל כסף לא משחק על המגרש.
שחקנים שמשחקים במכבי מקבלים סכומים שלרוב לא נמצאים ביחס ישר ליכולת שלהם והרבה פעמים זה רק בגלל שהסוכנים שלהם מנצלים את זה לחוזה חסר פרופורציה בגלל שזאת מכבי.

תומר 8 ביוני 2016

+1

איציק 8 ביוני 2016

האליפות היא לא הבעיה. הבעיה היא הדרך. מכבי מנוהלת זוועה, קשה לצפיה או הזדהות. אם הכל היה מתנהל תקין ולא לוקחים אליפות, בסדר, אבל הכאב הוא מהדרך בה זה נעשה.
לגבי ששון, לא מסכים. האם ריאל מוכנה להעביר שחקן לברצלונה או להפך? זוכר מקרה לואיס ויגו? זה בדיוק המצב, לירושלים לא מעבירים.

ישי 8 ביוני 2016

להגיד שעידן שימון נגמר זה דבר אחד, אבל אז כמו שאתה אומר צריכה להיות מכבי נורמלית. אם ימנו ג'נרל מנג'ר שינהל את הקבוצה כמו כל קבוצה אחרת, כולנו נזכור בנוסטלגיה את שימון (כולל שונאיו שייזכרו בנוסטלגיה בכמה כיף היה לשיר לו תתאבד כבר), אבל נבין שזה היה משהו ייחודי. כרגע נראה שחילופי הדורות לא הביאו לניהול נורמלי אלא לניהול חובבני.

גל ד 8 ביוני 2016

הייתי שמח בכך אם היה פה כדורסל, אבל זה לא המצב. הרבה שנים הקבוצה היחידה שבאמת שיחקה פה כדורסל זו מכבי. עכשיו אפילו את זה אין.

תחרות זה נחמד, אבל לא כשזה נראה כמו מה שהיה לי על המרקע שלשום.

ישי 8 ביוני 2016

אתה אוהד מכבי?
כי בפוסט של קלימי שאלתי מה באמת העמדה של צופים ניטרליים בשאלה מה עדיף – אין כדורסל או מכבי.

איציק 8 ביוני 2016

עכשיו זה גם עם מכבי אין כדורסל.

ישי 8 ביוני 2016

ברור השאלה היא אם עדיף המצב העכשווי שאין כדורסל בכלל מהמצב שיש לפחות מכבי.

גל ד 8 ביוני 2016

אני לא באמת יודע אם להגדיר את עצמי כאוהד נייטרלי. החיבור הראשוני שלי לכדורסל היה דרך מכבי של קטש ושפר. לתקופה ראיתי את עצמי כאוהד מכבי. אחרי שהתפוצצה פרשת פנאן לא ראיתי בכלל כדורסל מחוץ לפלייאוף הNBA במשך שנתיים.

לגבי השאלה שלך עצמה… את הגמר אולי אני אראה ואולי לא, תלוי במצב הרוח. בטח שלא אפנה לזה זמן. אבל למיטב זכרוני הגמרים לפני שנתיים ושלוש היו משחקים לא רעים.

קפטן קוקי 8 ביוני 2016

נהדר

זינק 8 ביוני 2016

הפוסט של פרנקו מאתמול די ממצה בעיני את הנושא.
ההנהלה נחלה כישלון חרוץ השנה. משלב בחירת המאמנים והעוזרים (גודס לא היה צריך לפתוח את העונה אחרי העונה הקודמת), בחירת השחקנים (אפשר להפסיק לחפש שחקנים בבית לוינשטיין) והתאמתם בשלב טרום עונה, השחקנים שהגיעו כדי לתקן את הבעיות במהלך העונה, בכל אלו מכבי נכשלה.
אני לא חושב שמשהו ישתנה בהתנהלות שלהם. ברוב המקרים אנשים מתקשים לשנות את דרך הפעולה הקבועה שלהם, וכדי שזה ישתנה ההנהלה צריכה בעצם לוותר על השליטה במועדון ולהביא מנהל מקצועי עם סמכויות מלאות… לא יקרה.
עדיין, מספיק שהסגל שבונים יתחבר עם האנרגיות שיביא המאמן החדש (הג'ינג'י כנראה) ותהיה ריצה יפה ביורוליג, כולם ישכחו את נפלאות העונה.

אוֹרי אמיתי 8 ביוני 2016

רק שאלה: בשנה שעברה הודחנו בסדרה של הטוב מ-5. על זה אי-אפשר לבוא בטענות לאף אחד, זה הפסד הכי ספורטיבי שיש. משׂחקים, והקבוצה הטובה יותר ממשיכה הלאה.

אז איך לכל הרוחות אנחנו שוב בפיינל-פור?

ישי 8 ביוני 2016

אז אתה בצד הנכון למרות שאתה חושב שיוספוס לא בוגד?
איזו הקלה!

אוֹרי אמיתי 8 ביוני 2016

לא מערבב ספורט ופוליטיקא.
ועוד נגיע לדיון ב״בוגד״ ובמה היא בגידה.

יניב פרנקו 8 ביוני 2016

תן ספוילר.
אנטיוכוס צדיק גדול או סתם צדיק ?

אוֹרי אמיתי 8 ביוני 2016

איזה מהאנטיוכוסים?

יניב פרנקו 8 ביוני 2016

זה שהיכה בהכי הרבה מכבים

ישי 8 ביוני 2016

אתה מרבה אנטיוכוס ב-ים?

dk 8 ביוני 2016

חכה לפוסט 9, יש לי הרגשה שכל ההרג והטירוף עומד להתרכז שם

אוֹרי אמיתי 8 ביוני 2016

כל ההפתעות בנושׂא חנוכה תתרכזנה לחשון-כסלו. יש זמן. סבלנות.

גיא 8 ביוני 2016

למנהלת הפתרונים.
בארבע השנים האחרונות שיחקו ב-3 שיטות שונות!!! הגיוני ביותר

אוֹרי אמיתי 8 ביוני 2016

הגיון ברזל. כי נניח שהיינו עוברים את ראשון (מה שלא בטוח) – סדרה מול הפועל בנק יהב היתה יכולה להיות מעניינת מאד. למה להחמיץ דבר כזה?

יניב 8 ביוני 2016

המנהלת הרי מורכבת מנציגי הקבוצות שהם גם האינטרס שלהם זה שיהיה פיינל פור כי ככה יש להם סיוכי גדול יותר לקחת אליפות וגם להכניס אצבע בעין למכבי וירושלים.מה שחבל שהם לא רואים את התמונה הגדולה והיא שדווקא בשנים כאלה(נניח שמכבי תחזור להיות מכבי) אז סדרה של 5 משחקים בין מכבי לירושלים רק תגדיל את העניין סביב הכדורסל בכלל וגם הקבוצות שלהם בפרט

אוֹרי אמיתי 8 ביוני 2016

נוּ, לפחות זה נהנה ״להכניס אצבע בעין למכבי וירושלים״.
התקדמות גדולה.

גיא 8 ביוני 2016

אבל כל הכדורסל בארץ בנוי על זה. עד לפני כמה שנים ירושלים היתה חלק מהקבוצה הזו.
היום כשהם מס' 1 הם מבינים שזה לרעתם.

איציק 8 ביוני 2016

מספרים לנו שהיו מגעים עם בלאט; מספרים לנו שתאום המס הוא לא הבעיה; מספרים לנו שהשכר שהוצע הוא לא הבעיה; מספרים לנו שהציעו לו חוזה ארוך טווח לבנות את הקבוצה לפי הפילוסופיה שו; סיפרו לנו שהוא רוצה לחיות עם המשפחה. כנראה הגועל מדנילה ושות' מספיק חזק כדי למנוע זאת. מישהו במכבי לא מבין את זה כנראה.

זינק 8 ביוני 2016

זה יפה שהציעו לו לבנות את הקבוצה לפי הפילוסופיה שלו, רק שבפועל כמעט כל העמדות חתומות.
בלאט יודע טוב מאוד שכל ההייפ הראשוני ממנו, היה נעלם מיד עם המשברון הראשון במכבי.
הוא לא צריך את כאב הראש הזה, כשיש לו הצעה בסכומים הרבה יותר גבוהים במקום שנותן לו סמכויות מלאות ומוחלטות בתקציב ענק.

איציק 8 ביוני 2016

אני מסכים

Gilad 8 ביוני 2016

בשביל שבלאט יחזור למכבי צריך שהמותג שלו יתדרדר מאוד עד שיגיע לרמת המותג העכשווית של מכבי, אז אולי תהיה התאמה. ככל שסדרת הגמר בנבא מתקדמת ערך המותג שלו דווקא עולה…

יניב 8 ביוני 2016

דרך אגב אתמול בחדשות הספורט בלאט אמר שלא היה בכלל משא ומתן עם מכבי

גיל שלי 8 ביוני 2016

אגב, בלאט אומר שמכבי כלל לא דיברו איתו

טרנטה 8 ביוני 2016

כאוהד מכבי ותיק, אמנם עם יותר זיקה לבלומפילד מאשר ליד אליהו אבל עדיין, הצטרפתי לשידור ב 3 הדקות האחרונות שלו (ותודה למי שקבע את שעות המשחק) וכל כך רציתי שראשון ינצחו. כי אם היינו עולים לגמר ובטעות מנצחים (בכל זאת הפועל י-ם עם הלפרין ואליהו) אז הכל היה נראה בסדר. הסגל הפח הזה – בסדר. זרים שאנקרם נראה כמו מייקל לידם – בסדר. ישראלים לא רעים שמשחקים כמו ילדים קטנים – בסדר. ישראלים שאין לנו מושג אם הם לא רעים כי הם לא משחקים – בסדר. מאמן טיפש שהחליף מאמן לא מצליח בעיתוי נוראי – בסדר. הכל היה נראה בסדר.
אז בדיוק כמו בכדורגל – לפעמים עדיף לחטוף בוקס שיעיר אותך מאיזה קבעון. הבעיה היא שבניגוד לכדורגל, אני הרבה פחות סומך על ההנהלה שתגיב נכון למה שקרה וקורה – ראה הטור של גיל שלי.

ישי 8 ביוני 2016

אז מה, אתה חושב שהקבוצה לא הייתה בסדר השנה?

מכביסט שמאלני 8 ביוני 2016

הבעיה שגם אם היינו עולים לטופ 16 ביוריליג ועושה הצלחה במפעל, מגיע לפיינל פור והופ שופטים פוסלים שלשה חוקית של פניני, ופתאום אתה 15 שניות לסיום בפיגור 2 נק' ומפסיד על זריקה את המשחק , ואז גם שנתיים בלי אליפות , אבל הצלחה באירופה האם זה היה משנה משהו של מדד הצלחה או כישלון?

אני מצטער להודיע לכם שהליגה הישראלית מחולקת לאליפות חורף עם הפיינל פור של הגביע, ולאליפות קיץ הפיינל פור של הצלחת. אז כן מכבי עושים טעויות בסגל וכן שנתיים חלשות ובעונה שעברה באמת איבדנו אליפות בסדרה וזה דבר שלא קרה מאז גליל עליון, אני כבר לא מדבר על כל ההגבלות של חוק רוסי, חוק צעירים, חוק זרים, חוק מתאזרחים, פיינל פור, הליגה הזו הבדיחה של אירופה איך אפשר לקחת ליגה כזו ברצינות כשיש כלכך הרבה מגבלות ??

זינק 8 ביוני 2016

אני חושב שאוהדי מכבי די למדו לחיות עם זה.
לתחושתי, אוהדי מכבי כבר לא מודדים את העונה לפי זכייה באליפות בשיטת הפיינלפור.
אם היו נראים בסדר לאורך העונה, אולי ההפסד היה מתקבל בפחות אדישות, אבל עדיין לא רעידת אדמה.

Amir A 8 ביוני 2016

איך יודעים שמכבי תל-אביב בכדורסל בצרות גדולות? פוסט של טל בן-יהודה על הקבוצה נושא בחובו מסר של ענווה ושל, איך נאמר את זה, תחושה של "תחבקו אותי בבקשה. רע לי".
הרי בואו נודו על האמת (עם חיוך). טל בן יהודה הוא הלברון ג'יימס של האוהדים. ההוא שיודע שלא משנה מה התוצאה על המגרש, הכשרון הגולמי שלו (או של הקבוצה שלו) והמרחק בינו ובין השחקנים האחרים (או הקבוצות האחרות) מאפשר לו לתקוע לכולם אצבע בעין ולומר להם "תקפצו לי, אנחנו הכי טובים ואין שום דבר שאתם יכולים לעשות בקשר לזה".
הפוסט הנוכחי משול למצב בו לברון אחרי עוד הפסד בגמר (מי יתן וניפגש עוד 2 משחקים) יעלה למסיבת העיתונאים ויאמר "הגוף כבר מתחיל לבגוד בי. אולי אני צריך לתת לשחקנים האחרים יותר את הבמה. כנראה שיש לי עוד הרבה כדורסל ללמוד ולא הבנתי את זה עד היום" וכן הלאה וכן הלאה. בקיצור, רעידת אדמה.

the dove 8 ביוני 2016

שנה אחרי ששון שחררו את ארנולד ל…ירושלים והופ הלכה אליפות ראשונה

פדרמנים מאוסים

יניב פרנקו 8 ביוני 2016

חשוב לציין במקרה את הזה את השחרור של ראדי לבאר שבע.
גולדהאר הביתה!*

*באמת , לך כבר, הרגת אותנו.

מאשקה 8 ביוני 2016

וגם גביע המדינה, כשירושלים חזרו מפיגור 23 הפרש למכבי ת"א

S&M 8 ביוני 2016

בטח שמכבי יפרשו מהליגה. אולי לא מיד, אבל תוך עשור הליגה הישראלית תעניין כמו הליגה הלבנונית, כי היורוליג תהפוך לליגה אמיתית. כבר השנה התהליך יתחיל.

למכבי כבר לא יהיה עניין בישראל. העומס יהיה גדול מדי, ובגלל שאין למכבי מספיק כסף היא לא תוכל להחזיק סגל רחב/כפול, כמו שקורה בכדורגל האירופי.
וברגע שמכבי תצא מהליגה, לא באמת תישאר ליגה. יהיה כאן משהו ברמת עניין שבין ליגה ארצית ללאומית. רק בזכות מכבי מישהו מתעניין כאן בכדורסל.

דוגמה? לקח לניב רסקין חצי דקה ושלוש צעקות "מכבי ת"א הפסידה" עד שהוא תפס את עצמו ונזכר שיש גם מנצחת למשחק הזה. המנצחת בכלל לא מעניינת. היא מעניינת רק בזכות מכבי.

ZORK 8 ביוני 2016

אם היורוליג תהפוך לליגה אמיתית, אז מכבי ת"א תוכל להיפרד מעוד תואר בו היא לא תתקרב לזכות

תומאס נוימן 8 ביוני 2016

שימון איבד כל אחיזה בקבוצה בשנים האחרונות. אפשר לראות את זה על הפנים שלו. בשנים הטובות, כשהוא עוד שלט בנעשה, הוא תמיד היה נראה כעוס, מדוכא או מודאג.

בשנים האחרונות רואים מבט חדש על פניו – מבט של ייאוש. וכששימון מיואש – זה אומר הכל.

אסף 8 ביוני 2016

אתה באמת יכול לראות את הניואניסם האלה על הפנים של שימון: כעוס, מדוכא, מודאג, או מיואש? כל הכבוד לך

שמעון 8 ביוני 2016

מכבי של השנה הייתה הכי גרועה בהסטוריה שלה ואמרתי את זה לפני חצי שנה אפילו התערבתי עם סבא שלי שהם לא עולים לגמר מול י-ם כבר לפני חצי שנה! זה לא הפתיע אף אחד. קבוצה שגל מקל הוא ה"כוכב" שלה והוא המושיע שלה שווה אפילו פחות ממה שהגיעה אליו, קבוצה שההנהלה שלה יושבת ביציע העיתונות במציאות ורון קופמן וניב רסקין ואלי סהר משמשים כחברי הדירקטוריון שלה ועל פיהם ישק דבר תראה בדיוק כך.
שמעון ידע מה הוא היה עושה לא סתם מכבי שלטה תחתיו והוא בכלל מילה לא היה מדבר בתקשורת, היום ניב רסקין שכנראה קיבל קופונים על ההגעה של מקל (הלובי שהוא עשה למקל לא ראיתי בחיים דבר כזה, הלפרין רק יכל לקנא) למכבי חושב שפדרמנים חייבים לו משהו והם באים לעשות לו דין וחשבון כל כמה חודשים.
מכבי השנה לא הייתה שווה יותר מזה ואפילו הגיע ליותר ממה שהייתה ראויה.

שמעון 8 ביוני 2016

לא יאמןו עכשיו קראתי שאדלשטיין הפח מונה למאמן!! מאמן מחריד עונה הבאה גם כישלון מהדהד ביורוליג

יוסי מהאבטיחים 8 ביוני 2016

באמת מעניין.
מאמן שבחיים לא אימן משחק יורוליג, לא היה מאמן ראשי בקבוצה מסדר הגודל הזה (תסלח לי י"ם מודל 2006), הצהיר שבחיים לא יאמן את מכבי, ומגיע לקבוצה עם סגל מובנה.
יהיה אחלה.

Comments closed