דוראנט, קרי, לברון, קיירי ו… דראגן בנדר

מה פגרה? למה לא הודיעו לי על זה

nba-logo-on-wood

 

קווין דוראנט. ואלו השמות: אוקלהומה סיטי, גולדן סטייט, סן אנטוניו, מיאמי, בוסטון ולוס אנג'לס קליפרס. אלו ששת הקבוצות שהבטיחו לעצמם פגישה עם דוראנט החל מה-1 ביולי בעוד יומיים. אנחנו יודעים שהוא כבר קבע למי יש סיכוי להנחית אותו, כי הוא כבר סרב לפגישות עם קבוצות אחרות, או סוג של הבהיר להם שאין סיכוי שיגיע לשחק אצלם (הוויזארדס והניקס למשל).

לא כתבתי זאת עד עכשיו, אבל לרקורד, מעולם לא חשבתי שקווין דוראנט צריך לעזוב את אוקלהומה סיטי, ההפסד לווריורס בשבעה משחקים רק חיזק את דעתי. ישנם המון אוהדים\פרשנים\אנשים שחושבים שהוא חייב לעזוב את ראסל ווסטברוק, אני שייך דווקא למחנה שחושב שאסור לו לעשות את זה. ההיגיון שלי די פשוט ואומר שכשהם ביחד, זו החמישייה היחידה ב-NBA שכוללת שניים מחמשת השחקנים הטובים בליגה (קליבלנד לא רחוקים מכך האמת).

הבשורה הגדולה שהגיעה לדורנאט בשבוע שעבר היא לא הטרייד המוצלח של אוקלהומה עם אורלנדו בליל הדראפט, אלא הזכייה של קליבלנד ולברון ג'יימס באליפות. אם קווין דוראנט צפה במשחק 7, ואני מניח שזה אכן היה המקרה, הוא היה חייב לומר לעצמו "היי, אם הם מסוגלים לנצח אותם, אז גם אנחנו יכולים" (כש"אנחנו" זה אוקלהומה), בטח אחרי הפלייאוף האחרון שלהם.

מלבד גולדן סטייט וסן אנטוניו, שזה סוג של מעבר כדי להפוך לבורג במכונה שכבר משומנת, המציאות היא שאין שום קבוצה בליגה שתיתן לקווין דוראנט סיטואציה טובה יותר לנצח כשחקן המוביל של הקבוצה מאשר אוקלהומה סיטי. וכן, הוא עדיין המוביל ב-OKC. גם לא מיאמי עם דוויין וויד, ווייטסייד ובוש, וגם לא בוסטון עם כל החלקי חילוף שלה. אני פשוט לא רואה אותו עוזב לקבוצה אחרת.

מצד שני, גם לא ראיתי את לברון עוזב את מיאמי.

*

קליבלנד. שורת הסטטיסטיקה המרשימה הבאה שייכת לקיירי אירווינג בסדרת הגמר מול גולדן סטייט: 27 נק', 3.9 אס', 3.9 ריב' ו-2.1 חט'. ישנם גם דברים שלא רואים בשורה הזו, כמו משחק 5 העצום שלו שבו קלע 41 נק' (כמו לברון), או את סל השדה האחרון בסדרה.

הנה עוד משהו שלא רואים בסטטיסטיקה הזו: קיירי אירווינג בן 24. עשרים וארבע! כלומר, הוא עדיין כמה שנים מהשיא שלו. מה שראינו ממנו בפלייאוף האחרון זה רק ההקדמה. התכנית של הקאבלירס בשנה הבאה צריכה להיות פשוטה: להתקדם בניוטרל בעונה הרגילה, גם במחיר של המקום הראשון במזרח, ואז לחמם מנועים בפלייאוף.

בנקודה זו, אם כולם בריאים, אני סבור שגמר שביעי ברציפות של לברון הוא משהו מובן מאליו (גם אם דוראנט יעבור מזרחה). כשקיירי יהיה עוד יותר טוב ממה שהוא היום, וקליבלנד חזקה יותר ממה שהייתה בשבועות האחרונים (אני מניח שיגיעו עוד שחקן או שניים לחזק אותם בשנה הקרובה), הסיכוי שלהם לבק-טו-בק הוא לא קלוש בכלל.

ואם כבר גילאים, התמונה הבאה רק ממחישה עד כמה אנחנו חסרי סבלנות, או פשוט בעלי זיכרון קצר. הנה השוואה בין לברון ג'יימס ומייקל ג'ורדן בגיל 31. אגב, ישנו נתון סטטיסטי מתקדם של Win Shares, שבקצרה אומר: נתון שמחשב כמה ניצחונות השחקן מביא לקבוצה שלו. ה-WS של מייקל ג'ורדן: 150, של לברון ג'יימס: 192.5 (והנה ההסבר המלא של הנתון).

ClaZpAwWYAEIcmy

 

*

דראגן בנדר. שמעתי כבר הכל בעניינו והבנתי כבר שמילת המפתח היא "פוטנציאל". זו המילה שמסבירה טוב יותר מכל האחרות את הבחירה בדראגן בנדר במקום הרביעי בדראפט ה-NBA. זו המילה שמסבירה טוב יותר מכל האחרות איך אומת הכדורסל הגדולה והמתקדמת ביותר בעולם נפלה כולה על הראש.

די נו, הפעם אי אפשר לעבוד עלי, אי אפשר להתנשא, אי אפשר לומר לי "אתה לא מבין". אני ראיתי אותו במשך שנה שלמה. פוטנציאל? נעליים. הבן אדם בקושי הסתדר בליגה הישראלית, איזה פאקינג פוטנציאל?! רוצים שהוא יהיה שחקן NBA כבר מהעונה הבאה? תגידו לי כבר איפה המצלמה של יהודה ברקן.

אז למה לקחו אותו כל כך גבוה? ראשית, כי למעט שתי הבחירות הראשונות, זה באמת היה דראפט חלש. אבל מעבר לכך, כי כמו בכל עסק אחר, גם ב-NBA יש המון מטומטמים ופחדנים שלא יודעים לעשות את העבודה שלהם כמו שצריך. מדובר במקרה קלאסי של "אם אני לא אקח אותו, מישהו אחר יעשה זאת, ואז יצביעו עלי לשארית הקריירה כמי שפספס אותו, אז פשוט אבחר בו ואבזבז בחירת דראפט גבוהה".

האנשים של ה-NBA ראה את פורזינגס בניקס ועכשיו חושבים שכל שחיף מאירופה יוכל לבוא ולכבוש את הליגה (כלומר, לבוא ולשחק בקבוצה שלא מגיעה לפלייאוף גם במזרח החלש). הייתי כותב כאן את המשפט הנודע, "הוא יחזור לכאן כבר בינואר הקרוב", אבל אני מאחל למכבי ת"א שהוא לא יחזור אליה אי פעם.

*

סטף קרי. סטף קרי היה פצוע במשחקים האחרונים של העונה. אפילו שלא הודיעו על כך בשום מקום באופן רשמי, אין לי ספק בכך. אנחנו יודעים איך נראה סטף קרי בריא, וזה לא זה. בניגוד לתרבויות ספורט אחרות, ב-NBA בדרך כלל לא מודים בפציעות אם השחקן נמצא על המגרש. שיחקת? אתה לא פצוע. אפס תירוצים.

(אגב, זה לא ממעיט בערך העצירה ההגנתית של קווין לאב בסיום משחק 7. מדהים לראות את זה שוב ושוב כמו הבלוק של לברון, כמו השלשה של קיירי. וזה רק מראה עד כמה גדול קרי שעצירה הגנתית שלו מרשימה ומדהימה)

אבל, אנחנו כבר בגמר השני ברציפות שסטף קרי הוא לא השחקן הכי טוב על המגרש. זה לא היה כזה ביג דיל אם לא היו מדברים עליו במהלך העונה כ"שחקן הטוב בעולם". אבל זה כן מה שאומרים, אז הוא חייב להיות כזה גם על הבמה הגדולה ביותר, וזה לא היה המקרה בשנה שעברה, וזה גם לא היה המקרה השנה.

הפעם הוא מקבל "פס", אנחנו נוותר לו. משהו לא היה תקין שם בברך שלו, כשהוא גם סוג של ציין זאת כשהוא הודיע שהוא יוותר על האולימפיאדה, בין השאר בעקבות עניינים של הקרסול והברך. אבל, וזה נאמר במלוא הפלצנות, זה הגמר האחרון שבו הוא מקבל עליו "שחרור".

כשהווריורס יהיו בגמר בשנה הבאה (או עוד שנתיים), לסטף קרי כבר לא יהיה את הלוקסוס של לא להיות השחקן הכי טוב על המגרש. זהו. אם הוא שוב פעם ייעלם, אנחנו נתחיל לדבר על זה כמשהו עקבי, כחיסרון מובנה, וזה לגמרי ישפיע עליו בדיון ההיסטורי של הגדולים ביותר.

הוא כבר עכשיו הקלעי הטוב שראינו בהיסטוריה של המשחק, בקלות. אבל בינתיים, כאשר כולנו ראינו מה מישהו באמת גדול יכול לעשות על הבמה הכי גדולה, בתצוגה שטרם ראינו כמותה, הוא אפילו לא קרוב לגדולים ביותר של המשחק. אגב, אני לגמרי פתוח לכך שישנה את דעתי בשנים הקרובות. שיהיה בהצלחה.

מורשת סאמיט
ברית עם רומא (יוספוס לעם 5, א 38)

55 Comments

רועי 29 ביוני 2016

לא מבין את כמות הארס כלפי בנדר בתקשורת הישראלית (וגם בפוסט שלך),
כל ציוץ של אוהד פיניקס שקורא לו פלופ מקבל כותרת ראשית בוואלה. פשוט עלוב.
הייתי מת לדעת איך היו מתייחסים אליו במידה והיה מדובר בטאלנט ישראלי בן 18 שנבחר במקום הרביעי בדראפט.

האמת, אני לא צריך ללכת רחוק, רק להסתכל על כל הכתבות שהיו על גל מקל כשהגיע ל NBA…

יניב פרנקו 29 ביוני 2016

אני איתך פה.
שמו ילד בן 18 בקבוצה הכי לחוצה בעולם בעונה מחורבנת (מבחינתה, אצלי אין טענות).
ועדיין צבר ניסיון .

ירושלמי 29 ביוני 2016

גם אם לא היה בן 18, אין מקום להשוואה בין הליגה הישראלית לליגה האחרת, מדובר בשני ענפי ספורט שונים.
כבר ראינו לא מעט שחקנים שנפלו פה והצליחו שם, ולהיפך (אייברי בראדלי, פארמר, בנו אודריך).
אפילו שחקנים מליגות טובות יותר כמו מארק גאסול שלא השאיר חותם בספרד הצליחו לאחר המעבר לNBA.
כך שלא צריך ללמוד הרבה מהשהייה שלו בישראל.

רועי 29 ביוני 2016

בדיוק,
אני זוכר איך דיברו על פאו גאסול כשהיה בברצלונה, לא הבנתי על מה מדברים,
קיבל בראש בסלוניקי ממכבי של מקדונלד והאפמן. והסוף ידוע.

עידו ג. 29 ביוני 2016

מילא זה, קיבל על הראש מיניב גרין בעתודה.
איזה שחקן גרוע הגאסול הזה.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

טפירו קרקס את טוני פארקר באליפות אירופה

ערן קאלימי 29 ביוני 2016

אפיק ניסים, לא טפירו

Trailblazer 29 ביוני 2016

צודק. ואם אני לא טועה,אתה היית זה שציין שנהנים לרדת עליו בגלל הקשר שלו לווייצ׳יץ

יואב דובינסקי 29 ביוני 2016

אין לקרי פאס על הפלייאוף השנה. על קבוצת ה73 ניצחונות יש דיון היסטורי אם זו הקבוצה הכי טובה אי פעם שלא לקחה אליפות. על קרי עצמו אין באמת דיון היסטורי.

לגבי לברון, עדיין אני עם ג'ורדן, ראסל, מג'יק וקארים לפני שאני מתחיל לחשוב עליו. אבל אחריהם זה בירד, דאנקן והוא בהפרשים לא גדולים.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

טוב, ההשוואה לפי גיל היא מופרכת, כי כמו שרואים פה מייקל היה עם הרבה פחות עונות – הוא גם התחיל את הליגה מאוחר יותר וגם הלך לשחק שנתיים בייסבול. תחשוב שאם הוא לא היה עושה את זה, יש מצב שהוא היה עם 8 אליפויות רצופות. לדעתי זאת גם הבעיה של לברון להמשך – האודומטר שלו גבוה מאוד. זה משפיע על הגוף וראינו את זה כבר השנה (אם כי לא בפלייאוף, כמובן).
מסכים לגבי דוראנט. הוא צריך להישאר באוקלהומה. המקום הכי טוב בשבילו. מאוד מקווה שלא ילך לגולדן סטייט רק בשביל להביא את הטבעת הזאת

עורב סגול (בעל שלוש עיניים) 29 ביוני 2016

והליגה עם מלון סטוקטון ברקלי חכים יואינג רג'י מילר ויסלחו לי מי שכחתי, הייתה הרבה יותר כשרונית

טל בן יהודה 29 ביוני 2016

למה אתה חושב? מקבל את גרייזס…
אבל היום יש את קרי, ודוראנט, וסן אנטוניו, והיה את הלייקרס בסופ העשור הקודם, ובוסטון. אני לא יודע אם הליגה הייתה יותר כישרונית אז.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

לא חושב, כל דור חשוב שהדור שלו היה הכי כשרוני. בשבילי שגדלתי בשנות השמונים, הדור של שנות התשעים נראה חלש להחריד. מי זה יואינג ורג'י מילר לעומת מג'יק, בירד, ד"ר ג'יי, איזייה וכו?
דווקא הניצחון הפעם של לברון על קבוצה שניצחה 73 משחקים, עם כל כך הרבה שחקנים טובים, נותן לו אדג' מאוד גדול לדעתי

עורב סגול (בעל שלוש עיניים) 29 ביוני 2016

גם אני חושב שהדור של שנות ה80 טוב יותר. ציינתי את השחקנים שג'ורדן התמודד מולם.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

אני לא רואה הבדל משמעותי בין מה שהיה לג'ורדן למה שיש ללברון. וצריך לזכור ששניהם נהנו ממזרח חלש למדי (לברון עוד יותר, כנראה). אבל ג'ורדן לא היה צריך להלחם בכלל באימפריות – חוץ מיוטה, אני חושב, הוא לא פגש אף קבוצה שהגיעה יותר מפעם אחת לגמר ה-NBA. לברון היה צריך לשחק מול שושלת כמו סן אנטוניו, מול הלייקרס הגדולים ומול גולדן סטייט הנוכחית שבהחלט נראית כמו שושלת בהתהוות

רוג'רס אהרון 29 ביוני 2016

ג'ורדן היה צריך לעבור את הבד בויז, את הסלטיקס המזדקנים, את קליבלנד הנפלאה של מרק פרייס, את הניקס הקשוחה של אוקלי יואינג מייסון,את פינקס המדהימה של ברקלי ושות, את סיאטל של פייטון וקמפ,
אף אליפות שהוא לקח לא הייתה קלה, דוגמת ספרס,או הלייקרס של שנות האלפיים.

יריב 29 ביוני 2016

ג'ורדן גם פגש את הזנב של שושלת הלייקרס של שנות ה80, אם אתה רוצה לספור את זה. ג'יימס, לעומת זאת, לא פגש את הלייקרס בפלייאוף מעולם.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

זה היה ממש זנב. אם כבר, אפשר לדבר על זה שהוא היה צריך לעבור את הבד בויז. אתה צודק, לברון לא פגש את הלייקרס, משום מה זכרתי שהסוויפ שהוא חטף היה מהם, אבל כמובן שזה היה מהספרס. מה שכן, הוא היה צריך לעבור את בוסטון שהגיעה לשני גמרים בתקופה שלו. בקיצור, קשה לי לומר שלג'ורדן היה יותר קשה ממנו, אם כבר אז להיפך

יריב 29 ביוני 2016

ג'יימס היה צריך לעבור דטרויט משלו, בהגעה הראשונה לגמר. אני לא נכנס להשוואות ממש, לא רואה טעם.

עופר 29 ביוני 2016

זה לא היה ממש זנב. רק שאחרי העונה הזו מג'יק פרש.

יריב 29 ביוני 2016

זה היה ממש זנב, מ88 זה היה זנב.

תומר 29 ביוני 2016

אני זוכר שבתחילת הסדרה (במיוחד אחרי שהלייקרס הובילו 1:0, כולם היו בטוחים שזה של הלייקרס. כל ההשוואות במדורי הספורט (איכות החמישיה לפי עמדות, איכות הספסל, המאמן, הביתיות) היו באופן ברור לטובתם. בדיעבד אפשר להגיד שזו הייתה שטות אבל אז אף אחד לא התייחס לתקופת הלייקרס כאל זנב.
מה שנכון זו הייתה עונה שלהם בלי ג'אבאר ואם אני זוכר נכון גם בלי ריילי

ק. 29 ביוני 2016

וורת'י היה פצוע רב הגמר, ואם אני לא טועה גם סקוט. היה למג'יק את אייסי גרין וסם פרקינס בעיקר

תומר 29 ביוני 2016

אני לא זוכרעד כדי כך אבל גם אם זה נכון (בפרט אם זה נכון), לא היה מדובר בזנב אלא בשושלת עדיין במה שנדמה כשיא כוחה

גיל 29 ביוני 2016

בדיוק והם היו פייבוריטים לפני הסדרה לזכות.

אסף 29 ביוני 2016

אם מסתכלים על השחקנים הגדולים בליגה מתחילת שנות התשעים, אז במקום הראשון זה כמובן ג'ורדן, אבל מקומות 2-5 כולם מהעשור הבא (דאנקן שאק קובי ולברון בסדר כלשהו). אחר כך אפשר להתווכח מי עדיף: אולג'ואן בארקלי מאלון ורג'י מילר, או דוראנט קארי כריס פול וסטיב נאש.
בסך הכל, אין לי ספק ששנות התשעים היו נחותות מבחינת כישרון לעומת העשורים שלפניהן ואחריהן.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

אני מכניס את אולאג'ואן לרביעיה הזאת על חשבונו של קובי. לא בטוח שגם לא מעל דאנקן

אסף 29 ביוני 2016

האקים היה שחקן אדיר, הסנטר הטוב ביותר בין ג'באר ושאק. אבל קובי ודאנקן שלטו ללא עוררין בעמדה שלהם במשך 10-15 שנה. אולאג'ואן היה רק 6 פעמים בחמישיית העונה, וזה לא מספיק ברמה האישית.
גם ברמה הקבוצתית, הרוקטס לא איימו על האליפות בדרך כלל – הגיעו איתו רק ל 4 גמרים איזוריים.

גיל 29 ביוני 2016

דאנקן הצעיר קירקס את אולג'ואן שאמנם היה בשלהי הקריירה שלו אבל כוחו היה עדיין במותניו.

שמעון 29 ביוני 2016

מסכים איתך, לדעתי שנות ה-90 היו הכי חלשות בליגה. מייקל שאין ספק שהוא הכי גדול היה לו את התחרות הכי קלה. בשנות ה-80 שהו יריבות רציניות הוא לא הצליח להביא אליפות.

קשקשן בקומקום 29 ביוני 2016

ההשוואה בכוונה עד גיל 31 שזה לפני הפרישה של מייקל לבייסבול. פחות עונות – בהחלט

עידו ג. 29 ביוני 2016

עד כמה שזה נשמע הזוי במבט לאחור "עד גיל31" כולל את עונת הפרישה של מייקל.

אביטל 29 ביוני 2016

לא מסכים איתך לגבי בנדר. הוא בן 18 בלבד. אל תבחן אותו העונה בנבא אלא בעוד שלוש ארבע שנים והלאה. תשווה אותו לבני המחזור שלו ותראה שהוא מצויין.
סתם לשם הדוגמא: לך תראה משחקים של איתי שגב(אז במכבי) בגיל 18 ולך תראה משחקים של אותו איתי שגב בגיל 21(שוב במכבי). שמיים וארץ. בגיל 18 בוחנים אך ורק פוטנציאל ואת זה יש לבנדר בשפע בתחומים רבים מאד של משחק הכדורסל.

הפוטנציאל של בנדר ברור לחלוטין וזה ממש לא כיסוי תחת לבחור בו אלא דווקא להיפך זו בחירה עם סיכון עבור הבוחר (שלא יצא שבחר תואם מיליצ'יץ' במקום איזה כישרון צעיר אמריקני שמוכר מן המכללות ואתה יודע מה תקבל ממנו).

שמעון כסאח 29 ביוני 2016

השיפור הטכני הראשון שיעשו לבנדר הוא ללמד אותו לעשות צעדים.

פנדה 29 ביוני 2016

השנה הזו של בנדר לא יכולה להיות אינדיקציה לכלום. לא רק שמדובר על שחקן בן 18, מדובר על שילוב של עונה וקבוצה ששום דבר לא צומח בהן משך השנה הזו. לפעמים זה נראה כאילו היית מנחית את לברון של גיל 18 בנוקיהו השנה, הוא היה נראה רע.
היוצא דופן היחיד הוא איתי שגב, וזה היה בעיקר כי הגבוהים של מכבי השנה היו חושך ופצועים בכמויות.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

לגבי בנדר, הדבר העיקרי שהאמריקאים חולמים עליו כרגע זה שחקנים סטייל דוראנט או פורזינגס – גבוהים מאוד שיכולים לזרוק מבחוץ וקשה מאוד לעצור אותם. הבעיה אצל בנדר זה שפשוט אין לו קליעה מבחוץ כרגע. אבל מבחינת אנשי ה-NBA זה לא משהו שאי אפשר ללמד. לדעתי הם טועים – דוראנט למשל למד לזרוק מבחוץ כי הוא שיחק גארד כל הקריירה שלו (וצמח לגובה מאוחר יותר) וקשה מאוד ללמד שחקן, אפילו אם הוא רק בן 18, פתאום לקלוע מבחוץ. אבל היי, לך תדע

רועי 29 ביוני 2016

אין ספק ש 40% מהשלוש זה עלוב.

עידו ג. 29 ביוני 2016

לא הייתי מייחס לWS יותר מדי חשיבות אבל אם כבר הבאת אותו אז בוא נדייק. הWS של ג'ורדן בקריירה הוא 214 אתה הבאת כאן את WS ההתקפי שלו בלבד. אם כבר נרצה להשוות ביניהם לפי כמות המשחקים ששיחקו אז המספר המנורמל לפי 48 דקות של שניהם הוא:
ג'ורדן -0.25 (הטוב בהיסטוריה)
לברון – 0.24 (מקום 6 בהיסטוריה)

יריב 29 ביוני 2016

הנתון הוא "עד גיל 31", והוא מדויק. אני מסכים שלא צריך להגזים בחשיבותו, והסיבה העיקרית לפער היא שג'ורדן שיחק בעצם 8 עונות לעומת 13 של ג'יימס (684 משחקים לעומת 987).

אגב, הנתון הכי גבוה מנורמל לדקות (לשחקנים ששיחקו למעלה מ1000 דקות) הוא של אל סרבי.

עידו ג. 29 ביוני 2016

אם כך אני מתנצל. בכל מקרה אז באמת זו השוואה חסרת משמעות נוספת כי לברון שיחק הרבה יותר משחקים. אם נסתכל על הנרמול פר 48 דקות עד לגיל הזה ההפרש גדל לטובת ג'ורדן (0.27 לעומת 0.24).

יריב 29 ביוני 2016

אבל הנקודה הסבירה היא עדיין שזה לא ממש משמעותי. כשאל סרבי מוביל את ההיסטוריה של הליגה, משהו חשוד (אם כל הכבוד לאל סרבי).

עידו ג. 29 ביוני 2016

תראה זה רק בגלל שלקחת 1000 דקות כמדד -זה פחות מעונה לשחקן פותח. אם תיקח אפילו 5000 כמדד תקבל תמונה די מוכרת. הסיבה היא שאין כמעט שום דבר נוסף במדד הזה לעומת מדדים מבוססי בוקס-סקור אחרים כמו PER או VORP. כל מה שהמדד עושה הוא לקווצ'ץ' את השורה הסטטיסטית של השחקן ביחס לזו של הקבוצה לכדי מספר יחיד. האלמנט היחיד שנכנס פה הוא עד כמה השחקן שיחק בקבוצה מנצחת כך ששחקנים שהעמיסו מספרים בקבוצות מפסידות נדפקים. הדרך בה זה נעשה כאן דרך אגב היא על פי המתאם הלא רע שקיים בין כמות ניצחונות להפרש נקודות ממוצע.

יריב 29 ביוני 2016

אלף זה פשוט שיהיה גבוה מדי לפלקטואציות מקריות, מה לעשות שנתוני דקות יש רק מהעונה האחרונה של סרבי. גם מיקאן בטח היה מדורג מעל ג'ורדן אם היו נתונים מעונות הליגה הראשונות.

בכל מקרה, כל מדד "מספר יחיד" הוא מטופש. זה מה שאני אומר.

dmc 29 ביוני 2016

לא מבין איך אתה קורא לצוותים עמוסים בסקאוטים ומאמנים שיושבים שנה שלמה על הדראפט "מטומטמים ופחדנים שלא יודעים לעשות את העבודה שלהם כמו שצריך". זה לא רציני. בוחרים לפי צורך מיידי או פוטנציאל על סמך מידע שנאסף ונבדק ביסודיות, וטעויות יקרו, זה הכל. ופורזינגיס לא השפיע על החלטות המנג'רים יותר משהשפיעו ציקיטשווילי, ז'יאן ליאן וכו'. לטעון שבנדר נבחר רק כי פורזינגיס נראה טוב אחרי שנה זה לא לעניין.

Duncan 29 ביוני 2016

אנשים לא חזו מלחמות אז לחזות שחקן כדורסל?

זינק 29 ביוני 2016

ב 2002 שיחק במכבי בנו אודריך, שנשחט באותה עונה בכל כלי התקשורת ועל ידי מרבית הפרשנים בארץ.
אאל"ט הוא היה בן 20 באותה עונה, כשבמרבית אותה עונה שיחק על רגל אחת עם פציעה.
כשעבר לנבא הורמו כאן לא מעט גבות, אבל בסופו של דבר האיש עשה קריירת נבא יפה מאוד.

כמוך גם אני לא התרשמתי מבנדר וממה שהראה בשנה האחרונה, אבל זה לא אומר כלום על הסיכוי שלו להצליח שם.
שם הוא ישחק מול הגנות שונות (או אין הגנות בחלק גדול של העונה….) ממה שמשחקים באירופה, ויכול להיות שעם התחזקות פיזית הפוטנציאל שכולם מדברים עליו יבוא לידי מימוש.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

יש הבדל גדול בין אודריך שנבחר במקום 28 בדראפט לבין הבחירת לוטרי שבה בנדר נבחר (וצריך לזכור שלאודריך היה טראק רקורד משמעותי יותר באירופה). אז אולי בנדר יצליח ב-NBA, קשה מאוד לדעת – אבל להמר בבחירה הרביעית על שחקן שעשה כל כך מעט זה הימור מטורף.

זינק 29 ביוני 2016

בחירות גבוהות של אירופאים זו מגמה שהתחזקה בשנים האחרונות, כך שזו נקודה בעייתית להשוואה.

ירושלמי 29 ביוני 2016

ההבדל הראשון הוא בפוטנציאל.
אודריך שיחק 4-5 שנים באירופה והיה שחקן לא רע עד שנבחר בגיל 22 במקום ה-28. אבל לא היה אירופאי יוצא דופן כשהיה פה.
זה מזכיר הרבה שחקנים צעירם שהיו לא רעים באירופה בצעירותם ואז הגיעו לNBA ונתנו קריירה לא רעה, אם כי כרול פליירס ותו לא.
לעומתו בנדר לא עשה כמעט כלום באירופה כי הוא רק בן 18, כלומר הוא עדיין לא הוכיח שהפוטנציאל שלו נמוך כמו של אודריך, לכן אפילו גודל הפוטנציאל שלו עדיין לא ידוע, והרי בNBA בוחרים הרבה פעמים עפ"י הפוטנציאל ולא היכולת הנתונה, מבחינת סט הנתונים שהוא מציג יש לו עדיין פוטנציאל להיות שחקן מעולה, או לפחות הוא לא הוכיח שהפוטנציאל לא קיים אצלו.
קח אפילו את כספי, גם הוא לא נתן קריירה מקצועית משובחת בליגה הישראלית עד שנבחר בדראפט בגיל 21, נתן מספרים נחמדים אבל לא הציג סט יכולות יוצאות דופן. לכן הבחירה שלו בגיל 21 במקום ה23 היא לא מפתיעה, שכן הוא הצליח להוכיח שפוטנציאל לשחקן משמעותי אין לו, אבל הוא עדיין יכול להיות שחקן לא רע.

ההבדל השני הוא בעמדה.
הוא שחקן גבוה, לא רכז ובנוסף הוא גבוה מהזן החדש שיודע לקלוע מבחוץ. כשהם רואים אותו הם רואים את הנוביצקי הבא, ולא את הוולנציונס (לטוב) או המיליצ'יץ' (לרע) או הקנטר (לבינוני) הבא, או אפילו לא פורזינגיס, כי הוא פשוט שונה ונדיר.

אני מסתכל על 5-6 הדראפטים האחרונים ואני לא רואה שחקן אירופאי או אפילו אמריקאי שדומה לו בסט היכולות ובפוטנציאל לסוג השחקן שהוא מתעתד להיות.
ברור שרוב הסיכויים שזה לא יקרה וכו' אבל הפוטנציאל קיים ולכן מקום 4 הוא בהתאם.

שמעון 29 ביוני 2016

ה"אין הגנות" האלו מפרקות בהליכה כל קבוצה אירופאית "הגנתית".

קלבדוס 29 ביוני 2016

קליבלנד לא באמת יכולה לעשות איזשהו חיזוק בסגל ( אאכ ווייד הולך לקחת טבעת במחיר רצפה ביחד עם חבר שלו -לא יקרה). הקאבס מחושקים בארבעה חוזי ענק ללברון, קיירי, לאב וטריסטן. וירצו מן הסתם להשאיר את ג'ייאר סמית ואולי דלבדובה.
מה שפותח שוב את השאלה על לאב. טרייד גדול עליו (אולי עם תוספת שמפרט, נניח), בתמורה לטראבל מייקר כמו קאזינס או גריפין – זה הכיוון. או כל מיני שחקנים משלימים מבוסטון נניח.

7even 29 ביוני 2016

בנדר….בדיחה נו…
וכל מה שרשמו פה שאפיק ניסים עשה בית ספר לטוני פארקר ויניב גרין לגאסול…סו?
אלו שחקנים שכן שיחקו טוב בהרבה משחקים אחרים.
בנדר לא הגיע ל 4 נקודות כל העונה.

שמעון 29 ביוני 2016

בנדר יהיה שחקן אןביאיי לגיטימי לפחות. אנשים יאכלו את הכובע. העונה במכבי זה לא ממד בכלל, זוכרים את בנו אודריך בגיל 20? כל היום ירדו עליו. אז בנדר רק בן 18 ועם יותר פוטנציאל.
במכבי לא יכולים לגדול שחקנים צעירים ואני אוהד מכבי. הלחץ שם והציפייה רק לזכייה ביורוליג והפאניקה שכל משחק מכריע וחוסר הסבלנות לא יעזרו לשחקן בן 18 לפרוח שם. בארה"ב ישפרו אותו מכל האספקטים. נדבר עוד 4-5 שנים, הוא לא יפול מטורגולו למשל ושחקנים בלבל הזה במקרה הגרוע.

גיל 29 ביוני 2016

למה לתת לקארי פאס? אם הוא משחק 40 דקות למשחק אז הוא לא פצוע בעיניי יותר מכל שחקן אחר.

7even 30 ביוני 2016

אני עם גיל הפעם.
הבחור לא תיפקד כמעט גם בגמר שנה שעברה .
לדעתי למעט 3-4 משחקים היה לו פלייאוף לא משהו בכלל השנה

Comments closed