הפרחים ללברון

בקיץ 2010 סלל לברון לקווין דוראנט את הדרך לגולדן סטייט

hi-res-150215306_crop_north

הזרעים לשכנוע שלי נזרעו בסוף השבוע האחרון, כיומיים לפני שקווין דוראנט פרסם את ההחלטה שלו. שמעתי את תחנת הרדיו של ESPN והשדר תהה כמעט באגביות על מעבר לגולדן סטייט, "אני לא מבין למה שלא יקבל את ההחלטה הברורה והקלה וילך להביא לעצמו כמה טבעות. בשבילי זה נראה כמו הדבר המובן מאליו לעשות". כנראה שמשהו בצורה שבה הדברים נאמרו גרמו למשפט להישאר איתי, וביום שני כמה שעות לפני ההחלטה שוכנעתי גם כן, מעבר לגולדן סטייט זה באמת (סוג של) הגיוני.

יאללה, לך לקבוצה שבה טבעת אליפות תהיה דבר (כמעט) מובטח. תזכה באחת או שתיים, אולי אפילו שלוש. ואז, אם תרצה, תחזור לאוקלהומה סיטי לנסות להביא להם אליפות. או שלא, גם בסדר. והנה, כמה שעות אחר כך, הוא הודיע שזה בדיוק מה שהחליט לעשות. או לפחות חלק מזה, לגבי השאר, נמתין עכשיו כמה שנים בדריכות.

אבל האמת היא שאני לא כל כך רוצה להתייחס לקווין דוראנט. מוקד נוסף מעניין בכל הסיפור הזה, כמעט כרגיל יש לציין, הוא לברון ג'יימס. כן, הוא. כן, שוב. וכשאנחנו נסתכל אחורה, אין לי ספק שהוא יהיה הדמות המרתקת ביותר בעידן הכדורסל שאחרי מייקל ג'ורדן. לא קובי, לא שאק, לא דאנקן, לברון.

*

ארבעה ימים לפני שדוראנט הודיע לעולם על ההחלטה שלו, פרסם אוסקר רוברטסון, אחד השחקנים הגדולים בתולדות ה-NBA, טור שהוא מעין שילוב של מכתב ללברון ג'יימס ומאמר על לברון ג'יימס. הוא למעשה מפאר את לברון השחקן כדורסל, לברון היזם, לברון האיש של הקהילה ולברון איש העסקים, כשהוא כמובן לא שוכח לפאר את עצמו (קריאה טובה, אני ממליץ).

לברון הוא לא רק השחקן הטוב בדורו, הוא גם פורץ דרך בתחומים שונים. כפי שגם מצוין בטור של רוברטסון, הוא לקח למשל את הרעיון של "הפמליה" שפעם היה מעלה קונוטציות שליליות בסביבת ה-NBA, והפך את הסביבה הקרובה הזו שלו למכונה עסקית משומנת. דוגמה אחרת גם כן באה מעולם העסקים, כשהוא הפך לספורטאי הראשון שמקבל חוזה בשווי מוערך של מיליארד דולר, כשנייקי החתימה אותו ל"כל החיים" (מייקל ג'ורדן הוא הספורטאי הראשון שהגיע לסך הכולל של השווי הזה).

וביום שני האחרון, למדנו שהוא פורץ דרך במובן נוסף של הכדורסל, זה של Free Agency (השוק החופשי של השחקנים). הרי קווין דוראנט בסך הכל "חיקה" את המהלך שלברון ג'יימס עצמו ביצע לפני שש שנים. בדיוק כמו לברון, גם קווין דוראנט הרגיש שהוא לא יוכל לזכות בטבעת אליפות בקבוצה הנוכחית שלו, וכמו לברון, גם הוא הלך לסיטואציה קלה יותר, בעלת סיכויים גבוהים יותר להגיע לטופ.

עד לברון ג'יימס, ראינו סטארים וסופרסטארים עוברים קבוצות כדי לקחת אליפות רק בשלהי הקריירות שלהם. קלייד דרקסלר ואז גם צ'רלס בארקלי ביוסטון, קרל מלון וגארי פייטון ללייקרס (ואז גארי פייטון למיאמי ב-2006). לברון ג'יימס הוא למעשה הסופרסטאר הראשון בקריירה שעבר קבוצה בשיא הקריירה, מרצונו החופשי, שלא בטרייד (טכנית הוא עבר בטרייד, אבל זה היה רק כדי לעזור לקאבס), מקבוצת האם שלו לסיטואציה (הרבה) יותר טובה. קווין דוראנט הוא השני.

(סטייה קטנה: לטעמי המעבר של קווין דוראנט קצת "גס" יותר במובן שאוקלהומה סיטי בנו סביבו קבוצות טובות בהרבה מאלה שקליבלנד בנו סביב לברון בשבע השנים הראשונות שלו שם. בנוסף, דוראנט עובר לקבוצה שהוא הרגע הפסיד לה בגמר המערב, מהלך שמעלה ניחוחות קלות של תבוסתנות. זה כמו שלברון היה מצטרף ב-2010 לסלטיקס, שזה עתה הדיחו אותו מהפלייאוף ואז הפסידו ללייקרס במשחק 7 בגמר ה-NBA, ולא לקבוצה עם כוכב שלא הצליח לנצח 50 משחקים כבר שלוש עונות ברציפות. אבל שוב, אין לי ממש תלונות להחלטה של דוראנט, אז בואו נתקדם ונחזור למסלול).

אפשר רק לנחש האם לדוראנט היה את האומץ לבצע מהלך כזה ולעבור לגולדן סטייט לולא לברון מבצע את המהלך שלו שש שנים קודם לכן. הניחוש הטוב ביותר שלי אומר שלא. הדמות שהוא מציג לרוב היא של "נייס גיא", ואני לא חושב שהיה לו את הביצים להיות הראשון שעובר קבוצה במהלך "קר" ומחושב מן הסוג הזה. נראה שבנוסף לג'רי ווסט ולצוות של גולדן סטייט שהגיע לגייס את דוראנט בהמפטונ'ס, הקבוצה יכולה לשלוח פרחים גם לשחקן שניצח אותם בגמר האחרון.

*

ובנוסף לזר הפרחים שיקבל מגולדן סטייט, לברון צריך לקבל פרחים גם מדוראנט עצמו, שכן השטנה והעוינות שהאחרון ירגיש בשנה הקרובה יהיו פחותים וחלשים בהרבה מזה שכוון כנגד לברון ומיאמי לפני שש שנים. אני מן הסתם לא ערכתי סקר, ואין לי מספרים וסטטיסטיקות, אבל ממה שאני חווה בשבוע האחרון ברשת וממה שחוויתי לפני שש שנים, נראה כי האוהדים כיום פשוט פתוחים יותר למעבר מן הסוג הזה. כמובן שלא כולם, ואנחנו עדיין שומעים קולות די דומים לאלה ששמענו לפני 6 שנים, אבל במידה פחותה באופן משמעותי.

בואו נודה, חלק מזה נובע מהעובדה שלברון מעורר יותר אנטיגוניזם מדוראנט ה"נייס גיא". אנשים שירו חיצים מורעלים על לברון לפני שש שנים משבחים ומהללים היום את דוראנט רק כי… דוראנט בא להם בטוב, לברון לא. וזה בסדר, או שלא, אבל בואו לא נעמיד פנים שזה לא חלק מהעניין שהאחד הפך לאויב של עולם הכדורסל מסביב לגלובוס, והשני אולי יהפוך לשחקן קצת פחות פופולארי בזמן הקרוב. וגם זה בספק בעיני.

אני יודע שחלק מזה גם שייך לתכנית "ההחלטה" ששודרה בשידור חי בקיץ 2010, אבל השידור הזה נופח בעיני מעבר לכל פרופורציה. אנשים עושים טעויות, וזה היה המקרה עם לברון, ואני מאמין כיום שהתכנית ההיא היוותה (ומהווה) תירוץ נוח לאלה שמנסים להסביר למה הם התנגדו לאותו מהלך בזמנו בכזה להט (אגב, אני שייך לקבוצה הזו של אנשים).

אבל, הסיבה העיקרית שהמהלך של דוראנט מקובל עלינו יותר מהמהלך של לברון היא ש… התרגלנו, זה הכל. הרי ראינו את המהלך הזה כבר. ומעבר לכך, ראינו שהמהלך הזה עובד(!).

המעבר של לברון ג'יימס למיאמי הוא הצלחה בכל קני מידה אפשרי. בתקופה שלו שם הוא זכה בשתי אליפויות, כשמיאמי גם הצטרפה למועדון אקסקלוסיבי של 3 קבוצות בלבד, היא הייתה הרביעית, שהעפילה לארבעה גמרים ברציפות, כל התקופה של לברון ג'יימס אצלה (האחרות: בוסטון של שנות ה-60, לייקרס 82-85, בוסטון 84-87). זו הייתה ההחלטה הנכונה עבורו. סוף פסוק. נקודה. האליפות ההיסטורית עם קליבלנד רק מחזקת בדיעבד את כל מה שהלך ועשה שם.

אנשים כיום יכולים להסתכל על לברון, ואז להסתכל חזרה על דוראנט, ולהבין שאם המטרה של דוראנט זה טבעת אליפות, המעבר שלו לגולדן סטייט זה היגיון פשוט כמו 1+1=2. וזה כמובן קצת עוזר כשבמהלך התקופה שלך באוקלהומה סיטי שיחקת עם ראסל ווסטברוק.

*

ועכשיו לחדשות. קווין דוראנט לא יהיה האחרון שעושה מעבר מן הסוג כזה. זהו, הראשון היה החלוץ, השני עדיין קצת מפתיע, אבל עכשיו הדלת פתוחה. זה יקרה יותר ויותר ויהפוך לנורמה חדשה בליגה. לא רחוק היום שאנחנו נגיע לחלון ההעברות של ה-NBA ונצפה שהסופרסטארים שלנו יבצעו מהלכים כאלה. וכשאני אומר "לא רחוק", אני מתכוון בתוך עשור.

קחו את בן סימונס שנבחר עכשיו ראשון בדראפט על ידי פילדלפיה ואמור להיות הספורסטאר הבא של הליגה. מישהו כאן יופתע אם בעוד 7 שנים של הצלחה חלקית בפילדלפיה, הוא פשוט יקום ויעזוב לקבוצה אחרת, בעלת סיכויים גבוהים בהרבה לקחת אליפות? אני כבר עכשיו מוכן לשים הימור שהוא לא מסיים שם את הקריירה.

בעצם, הלכתי רחוק מדי. מישהו יופתע אם אנטוני דיוויס יקום ויעזוב את ניו אורלינס בקיץ 2020 כשהחוזה שלו מסתיים? הוא כבר ארבע שנים בליגה, עם סדרת פלייאוף אחת בלבד, אחרי (עוד) עונה מאכזבת. יש לניו אורלינס זמן מוגבל ביותר לבנות קבוצה שתגרום לו לרצות להישאר בקבוצה מעבר לחוזה הנוכחי שיסתיים אחרי העונה השמינית שלו בליגה בסך הכל. זמן לא רע לארוז, לעזוב ולהשאיר איזה מכתב תודה לאוהדים.

הגיע הזמן להתרגל למציאות החדשה שאנחנו עזרנו לבנות במו ידינו, שחקנים יעשו הכל בשביל לזכות בטבעת, גם הסופרסטארים. כי אנחנו, האנשים שמתעסקים בליגה הזו בכל מקום ובכל אמצעי מדיה, יצרנו את האמת שקובעת: אם אין לך טבעת אתה לא שווה כלום. אין יותר אפור, זה שחור או לבן. אז מה הסופרסטארים האלה עושים? הולכים להביא את הטבעת הזו בכל מחיר, גם נטישה קרת לב של בסיס אוהדים שסגד לך במשך שנים.

בעוד עשור אנחנו נסתכל אחורה על לברון ג'יימס, וקצת פחות על קווין דוראנט, ונצחק על עצמנו שכעסנו על שחקנים שעשו את מה שנראה לנו היום כטריוויאלי (כלומר ב-2026). "בטח, מה לא מובן בללכת לשחק עם חברים שלך, ליצור סופר-קבוצה ולעשות לך חיים קלים במרוץ אחרי טבעת, זה כמעט חטא ספורטיבי שלא לעשות זאת".

ברוכים הבאים ל-NBA של המאה ה-21.

מבוא לנבחרות מארחות - יוחאי שטנצלר
ספורטנרול (ו') - רן עצמון

124 Comments

בני תבורי 7 ביולי 2016

"האבסורד הוא ההיגיון המפוכח המציב לעצמו את גבולותיו."
(אלבר קאמי)

ואני אתייחס שוב: אני חושב שתשעים ותשעה אחוזים מאלה שהיו מגיעים לסיטואציה דומה היו נוהגים כדוראנט, אבל לא על כך התרעומת. לגיטימי מאוד מצידו לגבות את התהילה שלו בעובדות ממשיות – טבעות אליפות, ולא פחות לגיטימי מצד המבקרים לחשוב שהוא בחר בדרך הקלה והפנה עורף לאיזה ערך בסיסי של תחרות. שיערב לו ויבושם לו ושלעולם תישאר כוכבית על כל אליפות שייקח עם הקבוצה שמחזקה בשיא נדיר: יש לה הכי הרבה אוהדים בהכי פחות זמן.
ואגב, אם סימונס יעשה את מה שאתה חושב שהוא יעשה, זה יהיה דומה יותר למה שבארקלי עשה ואפילו לא קרוב למה שדוראנט עשה. בקיצור, מצא דוגמא אחרת.

טל בן יהודה 7 ביולי 2016

למדתי שכוכביות דוהות עם הזמן. הרי אמרו את אותם הדברים בדיוק על לברון, והנה, אין כוכביות על התקופה שלו במיאמי.

לגבי סימונס, לא נכנסתי לפרטים. פשוט נתתי אותו כדוגמא למי שאמור להיות ה-סופרסטאר של הליגה בעוד כמה שנים, ואף אחד לא יתפלא אם יעבור מרצונו לקבוצה אחרת. בארקלי אגב דרש ועבר בטרייד.

S&M 7 ביולי 2016

מרדונה אינו נחשב לגדול בכל הזמנים רק בגלל היד נגד פיטר שילטון (והסמים?). מבחינת כדורגל הוא אוכל את פלה בלי מלח.

אריאל גרייזס 7 ביולי 2016

בערך חצי מהאנשים שאני מכיר מחשיבים אותו לגדול בכל הזמנים, אז זה קצת מופרך מה שאתה אומר

איציק 7 ביולי 2016

אולי הוא מנסה להסניף אותו, אך בטח לא לאכול. נראה לי שאתה ממציא מציאות מהירהורי לבך ומתייחס לכך כאמת.

בני תבורי 7 ביולי 2016

ולאן בדיוק עבר בארקלי, לקבוצה הכי טובה ביקום? לקבוצה שרשמה שני גמרים רצופים? לקבוצה שהכוכב שלה בנה בשנתיים כנסייה גדולה וחסידים רבים יותר משל ג'ורדן בקריירה?

אשר 7 ביולי 2016

אהלן בני,

לקבוצה הכי טובה ביקום – כן!
2 גמרים רצופים -כן! (למעשה 2 אליפויות רצופות)
לגבי 3 מי שלא התפעל מהחלום כמו שהוא מתפעל מהסטף יש לו בעיה.

גילוי נאות – אני אוהד יוסטון.

ולטל – בארקלי לא לקח איתנו אליפות. מבחינת אוהד יוסטון הוא רק קוריוז בהיסטוריה העשירה שלנו.

C-WEB 7 ביולי 2016

אני די בטוח ששניהם התכוונו למעבר של ברקלי בשיא הקריירה שלו מפילי לפיניקס.
לא המעבר בשלהי הקריירה שלו ליוסטון.

אשר 7 ביולי 2016

טל כתב צ'ארלס ליוסטון… אבל בכל מקרה לא לקח אליפות גם בפיניקס

בני תבורי 7 ביולי 2016

אשר,
אתה לא רוצה לערוך מחדש את תגובתך?

קשקשן בקומקום 7 ביולי 2016

אי אפשר פה! :)

בני תבורי 7 ביולי 2016

C-WEB,
ברור, רק שטל התכוון שבארקלי עבר לקונטנדרית ואני טוען שעבר לקבוצה שהפכה להיות כזאת עם בואו.

מתן גילור 7 ביולי 2016

"לברון ג'יימס הוא למעשה הסופרסטאר הראשון בקריירה שעבר קבוצה בשיא הקריירה, מרצונו החופשי, שלא בטרייד (טכנית הוא עבר בטרייד, אבל זה היה רק כדי לעזור לקאבס), מקבוצת האם שלו לסיטואציה (הרבה) יותר טובה." אני עלול להפתיע אותך, אבל ההיסטוריה של הנבא לא החלה בשנת 2010 :)
מוזס מלון זכה בשנת 1982 ב-MVP של העונה הסדירה (הוכחה לשיאו) ומיד עבר לפילדלפיה של ד"ר ג'יי (גם בטרייד לפי דרישתו).
אלא אם אתה לא מחשיב את מוזס מלון כסופרסטאר ואז נפתח פה בינינו ויכוח חדש :)

אריאל גרייזס 7 ביולי 2016

גם שאקיל אוניל עשה את זה אחרי הגמר עם אורלנדו (אפשר להתווכח אם על הנייר זאת היתה סיטואציה יותר טובה, אבל תוך שנה זה הוכיח את עצמו)

טל בן יהודה 7 ביולי 2016

אי אפשר כל כך להתווכח. הוא עזב קבוצה שלפני שנה הייתה בגמר לקבוצה שלא הגיעה לגמר במשך כמה שנים אחר כך. זו לא הייתה סיטואציה טובה יותר, אלא נוחה יותר, שאקיל רצה הוליווד. הסיטואציה שנתנה לנו את ״שאזאם״.

ולמה תוך שנה? לא יורד לסוף דעתך… הפציעה של פני?

טל בן יהודה 7 ביולי 2016

"קאזאם״.

אריאל גרייזס 7 ביולי 2016

אתה צודק, לקח יותר משנה עד שלקח אליפות. שלוש שנים

טל בן יהודה 7 ביולי 2016

ארבע שנים ופיל ג׳קסון אחד. עד שהגיע הם לא היוו איום משמעותי על יוטה במערב.

אתה באמת חושב שבקיץ 96 לייקרס היו סיטואציה טובה יותר מאורלנדו של קיץ 96? כי אני חושב שזה היה הימור די גדול. בטח שלא מקום ״נוח״ יותר לזכות בטבעות. אבל זה אני

אדם 7 ביולי 2016

לפי מה שאני הבנתי שאקיל רצה להישאר ואורלנדו חשבו שישאירו אותו בזול וכשהם התפכחו הוציאו לו מקסימום כבר היה מאוחר מידי

טל בן יהודה 7 ביולי 2016

לא זכרתי ת׳מקרה של מוזס, אבל עדיין יש הבדל מהותי בין שני המקרים. אלא אם לא הבנתי אותך, מוזס מלון עבר בטרייד. לברון הוא הראשון שעשה זאת ב״פרי אייג׳נסי״.

הסוגריים מופיעות אצלי כי טכנית, זה היה טרייד כדי לעזור לקבוצה הקודמת שלך לקבל משהו עליו חזרה.

אם אני מבין ת׳סיטואציה שנתת נכונה, מוזס מלון לא יכל לעבור קבוצה באותו קיץ לולא הקבוצות היו מסכימות על כך, לברון כן. המעבר בטרייד זה סוג של ״ג׳סטה״ לקליבלנד… ״הנה, תקבלו משהו עבורי, אבל אני מסתלק״.

S&M 7 ביולי 2016

מוזס מלון לא בחר לעבור, הוא אולץ לעבור. מקרה שונה לגמרי.

מתן גילור 7 ביולי 2016

הוא לא אולץ לעבור. הוא רצה שכר שלא היה ביכולתה (רצונה?) של יוסטון לשלם לו ואז דרש לעבור.

S&M 7 ביולי 2016

מה שאתה אומר זה הצגה חלקית של העובדות.
מוזס מלון היה שחקן חופשי, וקיבל הצעה של פילדלפיה. הוא הציג את ההצעה ליוסטון, וזו ניצלה את זכותה להשוות את ההצעה והשאירה אותו אצלה.
כלומר – בנקודת זמן זו הוא נשאר שחקן של יוסטון.
יוסטון הפכה אותו בכך משחקן חופשי לשחקן תחת חוזה שמחוייב לשחק ביוסטון.

כאן הסיפור יכול היה להסתיים.

אלא שאז במקום לשלם לו את השכר המובטח, הם החליטו לסחור בו – מכרו אותו לפילדלפיה בטרייד שכפו עליו. הוא מבחינתו היה מוכן ללכת, אבל היה מוכן גם לקבל את הגזירה ולהישאר – בשכר גבוה יותר. זו יוסטון החליטה לסחור בו.

ואין כאן ביקורת, יוסטון עשו מהלך מסחרי ומיקסמו את התמורה עבורו, אבל הם אלו שהחליטו שהוא לא ישחק אצלם, לא הוא.
ובכך ההבדל הגדול של מקרה מוזס מלון מול מקרה דוראנט (או לברון). יש לך ספק שאוקלהומה היו משווים את השכר שהובטח לדוראנט בגולדן סטייט?

לכן – מוזס מלון לא היה זה שקיבל את ההחלטה, יוסטון קיבלה את ההחלטה.

יריב 7 ביולי 2016

הוא הציג *הצעה חתומה* ליוסטון, וזו החליטה שהיא לא רוצה לשלם את הסכום הזה, אז היא עשתה Sign and Trade. התיאור של זה כאילוץ הוא כאילו תגיד שלברון אולץ לעזוב את קליבלנד, גם הוא עזב בטרייד.

עם זאת, מה שברור הוא ששחקנים לפני שכר המקסימום העדיפו את השכר. מאלון לא עזב בשביל לרדוף אחר אליפות, הוא עזב בשביל שכר יותר גבוה. דוראנט (ולברון לפניו) לא יכלו לקבל שכר יותר גבוה (לברון חתם מעט מתחת לתקרה, אז הוא היה יכול לקבל מעט יותר).

עופר 8 ביולי 2016

בארקלי העדיף טבעת ועזב את פילדלפיה (ובצדק). לא קיבל כמעט ביקורת על כך ופניקס היו לא רחוקים מאליפות.

היסטוריון של ספורט 7 ביולי 2016

מוזס מלון עבר אחרי שהשיג טבעת כך שאת שלו הוא עשה.

מתן גילור 7 ביולי 2016

ומשחק השרוכים היה האחרון בעונה ובאלאק כבש את כל השערים של גרמניה בנוק אאוט מונדיאל 2002 ;)
בקיצור, לא הוא לא.

פנדה 7 ביולי 2016

יכולה להיות לזה תוצאה די מוצלחת מבחינת הליגה:
קבוצות יתחילו להשקיע בבניה יותר טובה כדי לשמור את הסופרסטארים. כלומר – להביא סופרסטאר עתידי מהדראפט לא יספיק, צריך לבנות סביבו קבוצה שעוד 4-6 שנים, כשהוא כבר יהיה סופרסטאר, תהיה סביבו קבוצה קונטנדרית, שזה לכוו ןקצת יותר גבוהה מאשר "קבוצה שתגיע לפלייאוף"

גורביץ' 7 ביולי 2016

הבנייה סביב אנטוני דיוויס ביזיונית, והעלייה המוקדמת כנגד הציפיות לפלייאוף שך ניו אורלינס לפני שנתיים רק החריפה את ה(חוסר) בנייה.
יהיה לו כל זכות שבעולם לעזוב בלי לספור אותם, אם זה לא משתנה בשנתיים הקרובות.

אריאל גרייזס 7 ביולי 2016

בדיוק היה לי דיון אתמול עם חבר ששאל איך דוראנט לא מקבל את כל הביקורת שלברון קיבל ואחת התשובות שלי היתה שלברון פתח לו את הדלת.
כמובן, לדעתי יש לזה עוד סיבות. לברון מרגע שהגיע לליגה (למעשה עוד לפני כן) סומן כchosen one. הוא היה אמור להפוך לשחקן הטוב ביקום. ככזה, הוא עורר הרבה מאוד אנטגוניזם עוד לפני המעבר ההוא. כל פעם שקליבלנד הפסידו הוא חטף בראש חזק מאוד. כשהם חטפו סוויפ מול סן אנטוניו אנשים שכחו איך הוא עבר את הסלטיקס בדרך לשם. הם שכחו את משחק שבע שלו מול הסלטיקס בשנה אחרת, שהוא היה אדיר רק שפול פירס היה אדיר ממנו. הם שכחו שהיה לו את אחד המאמנים הגרועים בהיסטוריה. את זה שהשחקן השני בטיבו בקבוצה היה – אלוהים יודע מי, וראז'ו?. הוא היה מטרה לחיצים מהשניה שהוא קיבל את הכדור.
אפילו כשהוא חזר לקליבלנד הוא חטף לא מעט בראש (טוב, פה היה מעורב דיוויד בלאט אז זה עשה קצת טיינטינג לכל התקשורת בארץ).
דוראנט תמיד מסתמן כנייס גאי. בצדק או שלא. הוא נראה צנוע, לא יוצא בהצהרות, אף פעם לא פיטר מאמן שלו, לא יצא נגד חבר לקבוצה. אז בראש אנחנו בונים איזה תדמית של שחקן שלאו דווקא קשורה למציאות ואז כשמשהו קורה ששובר לנו את אותה תדמית, אנחנו מנסים להתאים את הסיטואציה לתדמית ולא להיפך. לכן המעבר של לברון ישב לנו יופי על התדמית שלו וכשדוראנט עושה את זה זה מתנגש בה ואנחנו לא כל כך יודעים מה לעשות עם זה.
ואחרי שאמרתי את זה – אני חושב שדוראנט חטף לא מעט בראש על המעבר הזה. לא ברמה של לברון כנראה, אבל חטף. כוכביות? זה שטויות, אליפות תשכיח את הכל. אישית, זה פשוט שחקן שאהבתי נורא לראות ותמיד הייתי בעדו. לכן אני מאוכזב כי אני איש של לעודד אנדרדוג, מה שאומר שאין מצב שאני אוכל להיות בעדו בזמן הקרוב

קשקשן בקומקום 7 ביולי 2016

לא מסכים. לא חושב שאליפות תשכיח הכל. שחקן לא נמדד רק באליפויות, הוא נמדד בחשיבות שלו לאותה אליפות. מקרה קיצון כמובן – אבל לפישר יש 5 אליפויות ולהורי יש 7 אליפויות, מישהו סופר אותם לפני אלאגו'אן?
הבעיה עם דוראנט היא שהוא הלך לקבוצה שיכולה, ולקחה אליפות גם בלעדיו, והמועמדת הגדולה לתואר. לא "סיטואציה יותר נוחה", אלא הסיטואציה הכי נוחה. בגדול – ג"ס נותנים לו טבעת… זה כמו שמייקל היה מצטרף לפיסטונס, לברון לסלטיקס או ללייקרס, או בארקלי לשיקגו. זאת ההשוואה, זה לא קרה מעולם, ואני משוכנע שהאליפות של דוראנט תחשב לפחותה. כמובן שאם הוא ייקח 3-4 איתם, הדיון ישתנה :)

יריב 7 ביולי 2016

בדרך לסן אנטוניו הוא לא פגש את הסלטיקס, שהיתה הקבוצה הגרועה במזרח. התכוונת לדטרויט.

S&M 7 ביולי 2016

לטעמי האישי, וזה ממש אישי, אוהדי מכבי תל אביב כדורסל צריכים לפסול את עצמם מלכתוב טורים בנושא מטעמי ניגוד עניינים. אין שום סיכוי שאוהד מכבי ת"א כדורסל לא יהיה מוטה בעניין.

על סקאלת האובייקטיביות על שם בנימין נתניהו, בין 0 ל-10, היועץ המשפטי ויינשטיין נמצא ב-7, היועץ המשפטי מנדלבליט נמצא ב-8, ואוהד מכבי ת"א נמצא ב-9. רק אוהד גולדן סטייט נמצא יותר גבוה בנימוקי הפסלות. ואוהד מכבי ת"א וגולדן סטייט (גיל שלי?) מקבל 11.

אין לכם כלים להבין את המהלך מנקודת המבט שאינה אתם.

בני תבורי 7 ביולי 2016

בדיוק, השיפוט שלנו את האחר נעשה בכלים שלנו שזה בסדר, רק שגוי.

יניב 7 ביולי 2016

לא הבנתי איך מנדלבליט ממוקם יותר גבוה מויינשטיין?
מנדלבליט עדיין לא הוכיח את עצמו במדד נתניהו ועד עכשיו לפחות לא הכי מרוצים ממנו.
ויינשטיין עלה על כל הציפיות מבחינת המשפחה אני לא רואה מישהו שיהיה יותר טוב מויינשטיין(למשוך את התיק של ביבי טורס ולא לטפל בו ואז להגיד שעבר יותר מדי זמן ולכן לא מטפלים בו זה פרייסלס)

S&M 7 ביולי 2016

ויינשטיין היה עו"ד פלילי עם הרבה לקוחות. ביבי נתניהו היה רק אחד מהם. היו לו נאמנויות נוספות אצל פוליטיקאים. למשל, אולמרט, היריב הפוטנציאלי של נתניהו. בסקאלה זו, יעקב ויינרוט נמצא עם ויינשטיין באותה משבצת. וגם יעקב נאמן.

מנדלבליט לעומת זאת, היה מזכיר ממשלה. יודע מה זה מזכיר ממשלה? איש שהנאמנות היחידה שלו מסורה לראש הממשלה שמינה אותו. הוא הילד-לך-תביא, הוא הקונסיליירי, הוא הנציג בשידול השרים בהצבעות, הוא נושא הודעות הסוד. זה כאילו שביבי מינה את שרה נתניהו ליועצת משפטית, רק בלי הטירוף וכנראה עם יחסי עבודה יותר תקינים.

כדי להבין עד כמה זה מופרך, תעשה בדיקה מי היו מזכירי ממשלה, וכשתמצא אחד שתוכל להגיד "הנה אחד נייטראלי לכאורה", אחזור בי.

הרשימה מויקיפדיה:
זאב שרף 1948–1957
כתריאל כ"ץ 1958–1962
יעל עוזאי 1962–1968
מיכאל ארנון 1968–1974
גרשון אבנר 1974–1977
אריה נאור 1977–1982
דן מרידור 1982–1984
יוסי ביילין 1984–1986
אליקים רובינשטיין 1986–1994
שמואל הולנדר 1994–1996
דני נוה 1996– ינואר 1999
גדעון סער ינואר 1999 – יולי 1999
יצחק הרצוג יולי 1999 – מרץ 2001
גדעון סער מרץ 2001 – 2002
ישראל מימון מרץ 2003 – יולי 2007
עובד יחזקאל יולי 2007 – אפריל 2009
צבי האוזר אפריל 2009 – מאי 2013
אביחי מנדלבליט מאי 2013 – ינואר 2016

יניב 7 ביולי 2016

הבנתי אותך,אני חשבתי שאתה מתכוון למשהו אחר.למבחן התוצאה שבו ויינשטיין הצטיין ומנדבליט עד עכשיו לפחות לא מספק את הסחורה בשביל המשפחה.

S&M 7 ביולי 2016

אה, לא. אוקיי.
מבחינת תוצאות ויינשטיין היה חתיכת דרעק, שהציל את ביבי. בלי שאני מכיר מי מהם, מנדלבליט עושה עלי רושם של אדם הרבה יותר ישר, ערכי, אמין. בדיוק התכונות שבגללן אני חושב שביבי בחר אותו מלכתחילה.
אני מאמין שמנדלבליט לא יוכל לעשות מה שויינשטיין עשה. אצל ויינשטיין הטשטשו הגבולות עקב שנים רבות במגזר הפרטי וייצוג עבריינים. מנדלבליט לעומתו בא מהמערכת הציבורית, שם עם כל הביקורת על המערכות, הנורמות הן אחרות לגמרי, והם נתונים לביקורת.
אני משוכנע שמנדלבליט יפתיע. נקודת הפתיחה שלו היא 8, אני לא מאמין שהוא יגמור שם. אני מאמין שאם יהיו סיכויים להרשעה פלילית, הוא לא ימרח את התיק כמו ויינשטיין.
גם לא תהיה לו ברירה, העצבים של כולם כבר מרוטים אחרי מה שעשה ויינשטיין. אף אחד כבר לא ייתן למזמז חשדות כאלה עד שהן יתישנו. יוגשו בגצים הרבה לפני כן.

תומר (הוותיק) 7 ביולי 2016

מממ… אלייקים רובינשטיין, לא אובייקטיבי?

S&M 7 ביולי 2016

לא. זה שהוא שופט בעליון לא הופך אותו לכזה. הוא היה איש שבגין קידם. הוא עשה את הסכם השלום עם המצרים ומשם התקדם.

אבל כן, הוא בשונה מהשאר לא היה קודם מפלגתי, אלא רק אומץ ע"י בגין בזמן המו"מ עם סאדת, ואח"כ עבר בירושה לשמיר. בהחלט חריג.
סהיר להניח שיש ברשימה עוד חריגים דומים. לא מכיר את כולם. אבל די במבט חטוף ברשימה להבין על מה אני מדבר.

צור שפי 7 ביולי 2016

מנדבליט אוהד טוטנהאם שזה כבר נקודה גדולה לזכותו.
לגבי תפקיד היועץ המשפטי, ואני לא משפטן, יש ויכוח על מהותו – האם הוא צריך לשים לממשלה גבולות אדומים נורמטיביים או שהוא צריך לגלות יצירתיות וגמישות משפטית מרחיקת לכת כדי להכשיר מהלכים שהממשלה רוצה לעשות. לאורך רוב השנים היועצים התמקדו יותר בהבט הראשון ואני בכלל לא משוכנע שנכון לנהוג כך.
קיים גם ויכוח שני, שלמעשה נגזר מהדילמה בסעיף הקודם – על כך שבמבנהו הנוכחי זהו למעשה תפקיד הכולל בתוכו שתי פונקציות, האחת של יועץ והשניה של תובע שלעתים סותרות זו את זו וגם מקנות לנושא התפקיד עוצמה חריגה שאין לה מקבילה בדמוקרטיות אחרות. על רקע זה היו הצעות לפצלו לשני תפקידים והדבר לא קרה בגלל האינטרס של היועצים המכהנים לשמור בידם את הכוח וגם בגלל רפיסות הפוליטיקאים.

היסטוריון של ספורט 7 ביולי 2016

+10

C-WEB 7 ביולי 2016

יש סיבה אחת שדוראנט לא סופג ביקורת כמו שלברון ספג והיא…שהוא לעולם לא יהיה לברון.
הוא לא סופרסטאר עוד מהתיכון שכולם מכתירים אותו בתור המלך הבא של ה-NBA עוד לפני שהוא שיחק שם שנייה.
הוא לא מכונת הייפ 24\7 עם חוש עסקי של יזם, מניירות של רוקסטאר ואגו\בטחון עצמי שאפשר לראות מהחלל.

דוראנט הוא עוד שחקן מצוין, לפרקים מדהים, בליגה בה יש כמה שחקנים מצוינים אשר מדי פעם בולטים.
לפני כמה שנים דוראנט היה בשיא. בשנתיים האחרונות זה קארי. מי יודע מי זה יהיה עוד שנתיים?

איציק 7 ביולי 2016

אכן לברון הוא זה שהיווה דוגמא לדוראנט, אך כמו בהרבה מקרים אחרים, לברון מהווה דוגמא לא כל-כך טובה, בלשון המעטה.
המעבר של דוראנט יותר מקומם (לא מילה מוצלחת, אך באין אחרת, שתשאר) מזה של לברון, אבל הדרך טובה בהרבה.
אני לא בטוח שזה מעבר מוצלח מבחינתו או מבחינת GS והסברתי זאת בפוסטים קודמים, אז לא אפתח זאת שוב.
אני מסכים שזה יכול להפוך לתופעה קבועה, אך לא כל תופעה היא חיובית. אפורטוניסטים שעוברים ממקום למקום קיימים בהרבה תחומים בחיים ואולי יתפשטו גם ל-NBA. בכול מקום אנחנו מבקרים אותם. פה אתה מתייחס לזה כמשהו שהוא הגיוני וטוב. לטווח הארוך זה יכול לגרום להרס הליגה, כי אי אפשר יהיה לבנות קבוצות, כיוון שרק התחיל התהליך והכוכב ברח. כל הבנייה הלכה פיפן (לא סקוטי). אפשר לומר שקליבלנד לא בנתה כלום, אך באוקלהומה יש קבוצה בשלה לאליפות ומישהו בהחלטה אחת הפך אותה למתמודדת בקושי להכנס לפלאי-אופ.

גורביץ' 7 ביולי 2016

באוקלוהומה ממש אי אפשר להגיד שהקבוצה רק התחילה בנייה והכוכב ברח. במשך 4 שנים ניסו לחפות על הטרייד הגרוע של הארדן בנזידי עדשים תחת התקרת שכר, וזה בלי לדבר בכלל על הטרייד עצמו.
שנה שעברה ההתפוצצות של אוקלוהומה הייתה סוג של אמונה וזון שהם נכנסו אליו בפלייאוף (והעובדה שכולם היו כשירים בפעם הראשונה מאז הטרייד של הארדן), ולא כתוצאה מחיזוק של ההנהלה. ככה שלדוראנט היו את כל הסיבות לא לסמוך על ההנהלה שיעשו את החיזוקים הנדרשים כדי לקחת אליפות.
מצד שני הם היו כל כך קרובים, לפחות לעלול לגמר + הטרייד על אולאדיפו.. פשוט לא מבין למה הוא לא דחה את ההחלטה שלו בעוד שנה.
אבל יש פה גם לקח חשוב להנהלות, שחושבות שהם יכולות לשחק בבמאני בול, או לעשות טנקינג שלוש שנים רצוף, או סתם זורקות זין על חשבון הכוכבים שלהם שנים ולא לשאת בתוצאות. בסוף הסכין מגיעה בזמן הלא נכון.. ניו אורלינס ופילדלפיה הבאות בתור

איציק 7 ביולי 2016

הדבר הכי חכם היה להשתחרר מהארדן (מרצון או שלא). והקבוצה הנוכחית טובה בהרבה מזו שהיתה עם הארדן. קצת שיפוצים בצוות המסיע ועם דוראנט הם היו מועמדים לגיטימים להתמודד על הטבעת, ואז הטבעת הלכה לה.

שמעון 7 ביולי 2016

אני מבין את העליהום על הארדן ושהוא לא משחק הגנה ומאד מזכיר את כרמלו. הארדן צריך סביבו קבוצה ששומרת שיעשו הגנה בשבילו ואם יהיה בקונטנדרית אז הוא גם יתגלה כשחקן הגנה לא רע בעיקר בפלייאוף ששם הוא יתאמץ. הוא צריך מאמן בסגנון של תיבודו בראון קבוצה נגרית סביבו. ברור שביוסטון ששם הגנה זה מילה גסה הוא בחיים לא יעשה הגנה כי אף אחד לא עושה הוא כמו כרמלו שגם סקורר נהדר אבל אם לא יכריחו אותו לשמור ויבנו קבוצה עם הגנה סביבו הוא לא ישמור בחיים. זה האופי שלהם וזה אופי חרא אבל הארדן שחקן התקפה תותח והוא סקורר רצחני ולזלזל בו ברמה הזאת זה לא לעניין הוא גם מראה על האופי התחרותי שלו כי כל פעם שפגש את אוק הוריד איזה 40 נק כאילו הוא בא להוכיח להם משהו. תזכרו מה הוא עשה לפני שנתיים. הארדן עזב את אוק כי רצה תהילה אישית ומקסום רווחים. הוא השחקן החמישי הכי רווחי בליגה נכון לשנה שעברה הוא לא היה משיג את זה כמחליף באוק.

איציק 7 ביולי 2016

הוא סקורר ענק ושחקן התקפה גרוע. הוא צריך את הכדור לפחות 15 שניות בהתקפה, את זה הוא לא יכל לקבל באוקלהומה; הוא מאבד כדורים הגדול בכל הזמנים ואין לזה קשר להגנה; בתור גארד הוא כמעט ולא מוסק, וגם זה לא קשור להגנה; אההה, והוא חרה של שומר. אין לו מה לעשות בקבוצה שבה יש עוד שחקן שצריך כדור; אין לו מה לעשות בקבוצה שרצה לאליפות כי בשבל זה צריך גם לשמור, לא להחביא אותו; אין לו מה לעשות בקבוצה שלא תיתן לו כ-40 דקות למשחק. הוא אכן סוג של כרמלו אנתוני, ואני לא מצאתי, למרות חיפוש מעמיק במרשתת, באילו שנים כרמלו זכה באליפות. כנראה יש לזה סיבה.

שמעון 7 ביולי 2016

סיטואציה זה שם המשחק. הוא לא לברון או דוראנט אבל בסיטואציה מסויימת הוא יכול לעשות דברים גדולים. קח את גי אר שהיה כלום עד שהגיע לקונטנדרית ופתאום הוא שחקן. תתפלא אבל קונטנדרית משנה גם שחקנים כאלו עם אופי מסריח. יוסטון לא דוגמא לכלום זה חא באמת קבוצה זה חברה שמשחקים ברחוב כולם שם. הם קבוצה בזיונית בגישה שם מההנהלה ומטה. הארדן שחקן ענק וגם כרמלו היה אחלה שחקן הבעיה שלא יצא להם להיות בסיטואציה הנכונה. שהארדן היה באוק אף אחד לא אמר שהוא לא שחקן.

איציק 8 ביולי 2016

יוסטון כזו במידה רבה בגלל הארדן, הוא יצר את הסיטואציה. הוא לא רוצה להיות ג'י. אר. סמית, הוא רוצה להיות אלפה דוג. מי יתן לו להיות אלפה דוג בקבוצה של לברון, של דוראנט או של קרי. הוא לא שם אך מחשיב את עצמו ככזה.

עופר 8 ביולי 2016

מה טוב בטרייד על אודליפו?
בגדול כבר יש להם את השחקן בתפקיד שלו, אז אודליפו משדרג אותו קצת. איבקה לעומת זאת הוא חסר תחליף במערכת. נכון שאודליפו הוא התמורה היותר טובה אבל הוא יושב על משבצת של שחקן שכבר נמצא.

Gilad 7 ביולי 2016

מסכים עם כל מה שכתבת.
לדעתי הזנחת רק את ההשפעה הגדולה ביותר של לברון על המהלך, והישירה ביותר – כל מי שראה את שלושת משחקי הגמר האחרונים יצא עם הרגשה שלברון פשוט גדול על ג"ס. לאו דווקא מבחינת כדורסל נטו אלא מבחינת אינטנסיביות, רצון, חוסר יכולת להתפשר על הפסד. היה ברור שגורל האליפות תלוי בו ורק בו – אם יחליט -ייקח, אם יפשל- יפסיד, והוא החליט שהוא לוקח את זה [לצערי], וכל העולם ראה את זה. גם בגולדן סטייט ראו את זה, וגם קרי ראה את זה וגם דוראנט [שכבר הספיק להפסיד ללברון בפיינלס] ראה את זה. ונראה לי שהם קצת נבהלו, ואולי אמרו לעצמם – "אנחנו חייבים להיות יותר חזקים כדי לנצח את המפלצת הזאת". ואז הם התחברו.

S&M 7 ביולי 2016

ככה זה ניראה, שהפחדנות הובילה אותו לגולדן סטייט.

אזי 7 ביולי 2016

זה הכל נורמות ומנהגים.
ה NBA תמיד היתה ליגה של כוכבים, לא ליגה של קבוצות.
ובגלל זה כשכוכב עובר קבוצה זה מרגיש שצריך לתלוש ממנו את דרגות הכוכב.
דורנט היה הפנים של OKC. אין דבר כזה OKC, יש OKC של דורנט.
עכשיו אין יותר דורנט. עד לפני כמה ימים היה כוכב שנקרא דורנט, עכשיו בא חור שחור והעלים אותו.
נכון שהיה הרבה יותר רעש כשלברון עשה את זה, אבל לברון עשה מעשה הרבה פחות חמור (בצורה הרבה יותר רועשת).
לברון עבר להיט של וויד, אבל וויד, מאז האליפות שלקח עם מיאמי של אז, כבר לא יכול לסחוב לבד ולברון הפך לפנים של ההיט. במקום להביא ללברון צוות מסייע רציני, הוא עבר לקבוצה עם צוות מסייע רציני.
דורנט הפך הוא לצוות מסייע.
ג"ס היא של קארי. ככה הליגה הזאת עובדת.

בנושא אחר, בכדורגל באירופה זה נהוג מאוד וזה לא מפריע לאף אחד.
כשרונלדו עבר ממנצ'סטר לריאל אף אחד לא כעס.
אם ורדי יעבור לארסנל זה סבבה. רונלדו השמן עבר מאה קבוצות בקריירה. הנרי עבר לברצלונה. יש אין סוף דוגמאות. (זהבי עבר לגוואנג'ו).
הכל טוב.
כי בכדורגל אירופאי, יש קבוצה ובקבוצה לפעמים יש כוכבים.
בNBA זה שונה.

אולי מתחיל עידן חדש שבו הקבוצה תהיה יותר מהכוכב… אבל אני לא בטוח שהפורמט הזה מתאים לאמריקאים.

S&M 7 ביולי 2016

א. בכדורגל כוכבים עוברים ואף אחד לא שותק. את פיגו כמעט רצחו. כשרונלדו הלך דווקא לריאל, פרגוסון ואחריו כל אוהדי היונייטד התפוצצו. הנרי הלך בסוף הקריירה אחרי שבנה ונבנה בארסנל. רונלדו השמן מעולם לא היה שחקן בית (פרנצ'ייז) בשום מקום. ורדי הגיע משום מקום ללסטר. ועובדה שהוא לא עבר, וכל הרונטיקנים ייחלו לזה שיישאר בלסטר.

ב. הליגות בכדורגל לא בנויות כמו הליגות באמריקה. באמריקה יש לקבוצה מקום מובטח, באירופה לא. לכן באירופה יש דחיפה גדולה יותר לצבירת כוכבים. ומעל הכל, באמריקה יש דראפט כדי לפזר את הכישרון, באירופה אין. להפך, מותר לקנות ילדים מגיל מסויים.

בקיצור – השווית בין אגוזים לתפוחים.

אזי 7 ביולי 2016

א. הדוגמאות שלך על פיגו ורונלדו הן על אוהדי הקבוצות שאותן הם עזבו. ברור שהם יכעסו שכוכבים עוזבים אותן (ועוד ליריבה)
אבל את אוהדי הכדורגל הניטרליים זה לא הכעיס. המהלך של דורנט הכעיס הרבה אנשים שלא אוהדי OKC.
וכל הרומנטיקנים קיוו שורדי ישאר בלסטר אבל אם היה עוזב, התגובה שלהם היתה "וואלה חבל, היה סיפור טוב, מה אוכלים צהריים?"

ב. זה עצוב מה שאתה אומר, שקבוצות אמריקאיות הן לא תחרותיות.

S&M 7 ביולי 2016

איפה אמרתי שקבוצות אמריקאיות הן לא תחרותיות?!
אמרתי שהליגה סגורה, אין עליות וירידות. יש קניית מניות כדי להיכנס להיות חבר בחברה.

ובגלל זה, שאין כניסה ויציאה מהליגה, השיטה בנויה ככה שהתחרותיות בין הקבוצות תקודש.
לכן יש דראפט ותקרת שכר.

אלעד 7 ביולי 2016

אני כמובן מתנגד למעבר הזה של דוראנט, ובכלל כאוהד אני מעדיף שקבוצות ישמרו ככל האפשר על לב הסגל שלהם לאורך זמן (גם המעבר של וויד לשיקאגו קצת מעצבן אותי).
עם זאת…
מה שאתה אומר על בן סימונס הוא נכון. ואני כאוהד פילי אתעצב כשזה יקרה. אבל טמון כאן שיעור מאלף לכל קבוצות הטאנקינג באשר הן. לפילי יש עכשיו שעון חול שהולך ואוזל מהיום – אם במשך הזמן עד לפרי אייג'נסי של סימונס הם לא בונים קבוצה לאליפות, הוא הולך. זאת גם הייתה הטענה העיקרית שלי נגד הטאנקינג. מעבר להסתמכות על המזל, ואי הידיעה (מישהו בטוח שאיהגראם לא יהיה יותר טוב), אחרי מספר שנים לשחקן יש אופציה פשוט לקום וללכת.

גיל שלי 7 ביולי 2016

אתם סגורים על זה שסימונס לא יהיה באסט מהשדה?

גיל שלי 7 ביולי 2016

מהדהד

אלעד 7 ביולי 2016

לא, לא סגורים על זה. גם זו סיבה להתנגד לטאנקינג.

NoOne 7 ביולי 2016

סימונס יהיה מג'יק ג'ונסון החדש.
כבר היום יש לו ראיית משחק ויכולת מסירה טופ 3 ב NBA
מספיק לראות אותו משחק 5 דקות בליגת הקיץ כדי להבין שהולך לקרות פה משהו גדול.
מאז לברון ג'יימס לא נכנס שחקן כזה ל NBA עם נתונים פיזיים ויכולות כאלה.

שמעון 7 ביולי 2016

אני מקווה שאתה צודק לא ראיתי את הבחור מעולם כי עוד פלופ זה כבר יהיה מוגזם

גורביץ' 7 ביולי 2016

רק ליגת קיץ אבל וואו, ראיית משחק מדהימה

שמעון 7 ביולי 2016

תשמע ראיתי עכשיו את המהלכים שלו מול בוסטון קודם כל הוא לא אתלט ברמה של לברון ולא יודע אם יש לו אחד על אחד וחדירה ברמה שהיה ללברון בגילו זה לא נראה ככה. מה שכן היו לו אס נהדרים וכנראה שניחן בראיית משחק ויכולת מסירה נהדרת. זה פעם ראשונה שראיתי קטע שלו בכלל.

אלעד 7 ביולי 2016

ראיתי אותו. הזכיר לי את לאמאר אודום, שנכנס לליגה עם הייפ דומה. היה שחקן טוב בסוף אבל כצלע שלישית או רביעית ולא פרנצ'ייז פלייר. גם את אודום ניסו כרכז גבוה בתחילת הקריירה שלו.

NoOne 7 ביולי 2016

לא ראיתי בן אדם אנטי כמוך.
אם הסיקסרס היו בוחרים את מייקל ג'ורדן ב 84 בטח היית מתלונן שהשם לו מתחיל ב "מ" וזה ידוע שאין הרבה פרנצ'ייז פליירס שמתחילים באות הזאת

אלעד 8 ביולי 2016

חמוד, אתה אנטי. אתה מעודד שהקבוצה תפסיד ככל הניתן. אני בסה"כ ריאלי. מקווה לגדולות ונצורות מסימונס, אבל יודע שאחרי 2 משחקים בליגת הקיץ אי אפשר לקשור כתרים.

S&M 7 ביולי 2016

מה זה משנה מה הוא יהיה. ביל סימונס זה לא "אדם", זה "מושג". כל שנה יש שלושה "ביל סימונס" חדשים בליגה, שקבוצה בונה סביבם צוות שירוץ כמה שנים.

NoOne 7 ביולי 2016

ביל סימונס זה עוד הומר מבוסטון(יש רשימה ארוכה) כמו טומי היינסון
בן סימונס זה עוד שחקן NBA שדני איינג' יכול להמציא עליו שקרים.

NoOne 7 ביולי 2016

מה שהוא אומר בתיאוריה על כל שחקן הוא נכון.
כל שחקן יכול לעבור בפרי אייג'נסי לכל קבוצה , בגלל זה קוראים לזה פרי אייג'נסי.
וזה בכלל לא קשור לטנקינג , אינדיאנה לא עושים טנקינג ואם המצב ימשיך כמו שהוא עכשיו פול גו'רג' יעזוב בעוד שנתיים.
גם קאזינס יעזוב את סקרמנטו ויש עוד הרבה שחקנים שיעזבו , אין שום קשר לטנקינג .
לא נמאס לך לבכות? הבנו שנאת את הטנקינג , החלום הרטוב שלך זה קבוצה כמו בוסטון , מילווקי או אינדיאנה שלא הולכות לשום מקום
אבל אפילו קולנג'לו האידיוט מבין את העניין ולא שורף כסף על חוזים מטומטמים לשחקנים שלא יובילו אותך לכלום.
אני בטוח שרצית שהסיקסרס יחתימו את טימופי מוזגוב ולואל דנג לחוזים הטיפשיים שהלייקרס החתימו אותם.
אולי את סולומן היל ל 400 שנה ו 52 מליון דולר , היה עוד קבוצה שתאבד בקרוב את הסופרסטאר שלה אנטוני דיוויס בדיוק בגלל שהם מבזבזים כסף וחוזים אידיוטיים על שחקנים בינונים עד חלשים שלא יעזרו כלום.

זה יפה שהוא נצמד לסימונס שיהיה 7 שנים בפילדלפיה , 7 שנים זה המון זמן ואם הסיקסרס בזמן הזה לא מצליחים להפוך לקונטנדר אז מגיע להם שהוא יעבור כי סימונס לא צריך לסבול מניהול כושל כמו שאייברסון לא היה צריך לסבול את בילי קינג .

אלעד 7 ביולי 2016

אתה כנראה לא סבלת כמוני לראות את הקבוצה שאתה אוהד מנצחת 20 משחקים בעונה 4 שנים רצוף. ומשחקת כדורסל יורוליג ולא רלבנטית מהשניה הראשונה של העונה. אגב, גם שנה הבאה הם הולכים להיות מאוד גרועים.

NoOne 7 ביולי 2016

אני ראיתי כל משחק ב 4 השנים האלה , וגם ראיתי כל משחק ב 10 השנים האיומות שהיו לפני.
אני סבלתי את פרד קרטר , קלרנס וויתרספון ודאנה בארוס.
את טים פרי וג'ף הורנסק ואת בראד גרינברג הטיפש.
סבלתי גם את לארי בראון הנוכל ואת דאג קולינס הסנילי.
הטנקינג זה הדבר הכי טוב שקרה לקבוצה הלא רלוונטית ולא מענינת הזאת.

אלעד 7 ביולי 2016

לארי בראון הנוכל לקח קבוצה של נגרים לגמר ה-נ.ב.א. הוא לא חיפש פירורים בדראפט.
של נעליך

NoOne 7 ביולי 2016

מה צריך דראפט אם אפשר לתת בחירת סיבוב ראשון תמורת ג'רום מוייסו.

שמעון 7 ביולי 2016

מסכים עם כל מה שכתבת. גם אני הייתי בעד הטנקינג כי או שאתה הולך לאליפות או טנקינג. קבוצות כמו מילווקי טורנטו וכל אלו זה סתם חרטא מלא שחקנים בינוניים שלא יגיעו לכלום. אני בעד טנקינג כל שנה עד שמגיע סופרסטאר בדראפט. לגבי פול גורג מעצבן אותי ששחרן כזה מתבזבז באינדיאנה הוא חייב להיות בקונטנדרית ולדעתי ככ תפור על הספרס וככ מתאים להם.

אלעד 7 ביולי 2016

אחלה ליגה אתם שואפים אליה – שתי קבוצות על (אחת בכל איזור), כל השאר שואפות להפסיד ככל האפשר כי מה הטעם בכלל. ורוח הספורט שורה ממעל….

בוזו 7 ביולי 2016

גם אני הייתי בעד הטנקינג. פילי של השנים שלפני היתה קבוצה בינונית שלא הולכת לשום מקום, מקסימום מגרדת איזה סיבוב ראשון של פלייאוף (ואם דרק רוז לא נפצע – גם לא עוברת סיבוב אחד).
המעבר של דוראנט מוכיח לי באופן סופי שצדקתי. אם ממילא יש שתי קבוצות על בכל איזור (כמו שאתה טוען) כי הכוכבים רוצים לשחק אחד עם השני (ולא נגד השני), עדיף ללכת לדראפט ולנסות לדוג שם את הכוכב הבא. אולי הוא יביא חברים ספרסטארים שלו אחכ (כמו שווייד הביא את לברון ודרימונד את דוראנט) ונהפוך להיות שושלת…..

שמעון 7 ביולי 2016

נו אז מה נהיה דטרויט או טורנטו נו ונגיע לחצי גמר אזורי שהשאלה היא כמה משחקים נפסיד ללברון אז מה הקטע פה זה מה שילהיב אותך? חצי גמר אזורי? אן בי איי זה לא כמו ליגה בכדורגל ששם מקום 4 מגיע לאירופה או משהו כזה. אם אתה לא בגמר זה לא נותן כלום חוץ ממחמאות וביי. זוכר את אינדיאנה של פול גורג שגררו את לברון ל7 משחקים? מי זוכר אותם היום ותראה את אינדי היום. לקחת אליפות צריך לברון דוראנט קובי שאק קרי ראסל דיויס שחקנים כאלו. בספרס היה תלכיד היסטורי וחד פעמי ודטרויט של 04 זה כמו לסטר אז חייב סופרסטאר 1 לפחות בשביל שתהיה רלוונטי בשביל שיבוא קהל בשביל שידברו עליך

תומר 7 ביולי 2016

כואב לי להודות אבל אני מסכים עם טל.
כל ההתייחסויות הרומנטיות או הפסאודו רומנטיות לגבי מה צריכה להיות ההתייחסות של שחקן לקבוצה שלו וולקריירה שלו ועד כמה יש למושגים כמו 'נאמנות', 'רצון להירשם בדפי ההיסטוריה', 'אתגר' וכו' מעידות יותר על עולמנו כאוהדים ולא על עולמם של השחקנים.

אני מסכים לגמרי שעוד כמה שנים, לא הרבה מאוד אפילו, נסתכל אחורה ונתמה על מה בכלל היה פה להתווכח.

יואב דובינסקי 7 ביולי 2016

מסכים לגבי דייויס, אתפלא אם לא יחבור לקבוצה עם יותר כוח אש. נגיד כזאת קליבלנד.

שמעון 7 ביולי 2016

זה די ברור שדיויס לא ישאר שם כבר מעכשיו שווקים כמו אל איי או קבוצות חזקות כמו הקאבס בהחלט יתאימו לו

יריב 7 ביולי 2016

לדיוויס יש חוזה לעוד 5 שנים, מי יודע איפה תהיה קליבלנד בעוד 5 שנים?

עופר פרוסנר 7 ביולי 2016

השאלה היחידה בכל הסיפור הזה (שכשלעצמו הוא לא מאוד מעניין) זה מה ה-NBA יעשה בקשר לזה. הרי במצב כמו שאתה מתאר, הליגה תהפוך להיות קצת כמו ליגה אירופאית, ובארצות הברית לא יכולים שזה יקרה, פשוט כי הם תלויים יותר מדי בחוזי טלוויזיה ושאר הדברים האלה. אז מבחינה אקטיבית הם יצטרכו לגרום לחלוקה של הכישרון.

או, וזה משהו שבחיים לא יקרה, להקטין את כמות הקבוצות.

רועי 7 ביולי 2016

חוק צעירים.

יריב 7 ביולי 2016

זה קל – להעלות את שכר המקסימום (לשחקן בודד).

קשקשן בקומקום 7 ביולי 2016

חברים – תפרידו. יש את עניין הרומנטיקה, נאמנות למועדון וכו'.
ויש את עניין התחרותיות. לברון נניח, אפשר להגיד מה שרוצים, אבל לדעתי בצדק הרגיש שהגיע לתקרת הזכוכית במועדון שלו, וגם נתן לו את כל הצ'אנס בעולם לבנות קבוצה לאליפות. קליבלנד שמו לו לידו נגרים, ומעליו מאמנים פח, והוא סחב אותם הכי רחוק שאפשר. אז הוא עזב ובנה קבוצה חדשה (ועשה את זה בצורה דוחה במיוחד).
דוראנט היה מרחק השתוללות של קליי תומפסון מהדחה של הקבוצה הכי טובה בכל הזמנים, כשהקבוצה שלו מתגבשת לרמה הכי גבוהה שלה, עם מאמן חדש וכנראה מוצלח, והנהלה שעשתה טרייד שגדולים ממני הגדירו כמצוין, ובלי שום ספק הרכיבו קבוצה לאליפות.
ואז הוא ברח ליריבה הכי גדולה. זאת פשוט פחדנות. במקום לבוא עם סכין בין השיניים ולנסות לטפס על ההר שנה אחרי (כמו נניח ס"א אחרי "הקליעה"), הוא פשוט הצטרף ליריב הכי גדולת שביננו – יכול גם בלעדיו. אנטי ספורט.

וכל אלה שאומרים "אז הוא צריך להשאר תקוע באוקלוהומה…בלה בלה". אז הוא יכל לעשות בדיוק מה שלברון עשה – לחתום על חוזה לשנה, בטוח ש 30 מיליון דולר היו מנחמים אותו, ואולי הוא גם היה מגיע להישג הספורטיבי הגדול של החיים שלו. כולה בן 27.
ואם לא – לך לקבוצה אחרת ותבנה משהו. הוא פשוט קפץ על עגלה מנצחת. הוא יקבל טבעת שאפשר היה להשיג גם בלעדיו…

לדעתי הליגה תמנע דברים כאלה בעתיד

קשקשן בקומקום 7 ביולי 2016

טעות כמובן – עם המאזן הטוב בכל הזמנים. מבקש סליחה מאלוהים

גיל 7 ביולי 2016

בדיוק, הקנאה בערה בו וזה מה שדופק אותו. למרות החזות הנחמדה הוא מאוד אימפולסיבי בקבלת החלטות שלו.

יניב 7 ביולי 2016

אפשר להסתכל על זה בדרך אחרת טיפה ולאוו דווקא כדרך פחדנית.קודם כל מתחילים לצאת שמועות שהמצב בינו לבין ווסטברוק לא היה משהו,דבר שני הסיבה שהוא בחר בגולדן סטייט היא יותר מאשר ששם הוא יצליח לזכות באליפות בקלות אלא הוא ראה איך המערכת עובדת,הוא ראה איזה שחקנים יש להם(מבחינת האופי) והוא הבין שהכי כיף יהיה לו לשחק איתם.ולאו דוקא הזכיות באליפות עכשיו לגבי העניין של לחתום עוד שנה הבעיה היא לפי מה שהבנתי ששנה הבאה גולדן סטייט כבר לא יכלה להציע לו את מה שהיא הציעה לו עכשיו(ענייני תקרת שכר)ולכן הוא הבין שאם הוא רוצה להיכנס למערכת של גולדן סטייט זה רק עכשיו

קשקשן בקומקום 7 ביולי 2016

שנה הבאה תקרת השכר רק תעלה. וכל הסיבות שכתבת נחמדות, אבל אי אפשר להתעלם מזה שהשחקן הכי טוב בנמצא הלך לקבוצה הכי טובה בנמצא, וזה פחדני ו(בעיני) על גבול הלא לגיטימי (כמובן שחוקי, זכותו, וכו וכו). בסוף זה עד כדי כך פשוט

יניב פרנקו 7 ביולי 2016

לברון רק הרוויח מהסיטואציה.
כל הלחץ על ג"ס והוא יכול מוסרית ללכת לקבוצה אחרת או למשוך כוכב על נוסף.

7even 7 ביולי 2016

ווייד הולך לשקיגו – לא האמנתי שיבוא היום והוא יעזוב את מיאמי. אני לא מבין את שני הצדדים:
1. את מיאמי – שחקן שהוא הפנים של המועדון מעכשיו לעוד 80 שנה קדימה, לא מוכנים להתפשר בשבילו על עוד 6-7 מיליון דולר? מה זו הקטונוניות הזו?
עכשיו מיאמי תחזור להיות קבוצת לוטרי, במקרה הטוב מקום 8 במזרח

2. את ווייד – אתה יושב על הון של 9 ספרות בדולרים מכדורסל, פירסומות ומה לא…(הספרה הראשונה בטוח יותר מ-1)…עוד 6 או 7 מיליון זה מה שייחסר לך בחיים?
לאן הגענו…40 מיליון דולר לא מספיקים לבנאדם…העיקר שאח"כ הם הולכים לאירועי התרמה וצביעת בתים של אנשים קשי יום.

חוץ מזה – מי הלא שפוי שיעדיף את מזג האוויר של שיקגו על מזג האוויר של פלורידה?

יניב 7 ביולי 2016

אצל וייד זה ממש לא היה עניין של כסף זה עניין של כבוד.וייד הוא השחקן הכי מזוהה עם מיאמי והכוכב הכי גדול שלה ולמרבית הפלא הוא אף פעם לא היה המשתכר הכי גדול בקבוצה(לא שצריך לרחם עליו).מה שהוא כן ציפה שעכשיו בחוזה האחרון שלו הקבוצה שאיתה הוא הכי מזוהה תעשה לו את הכבוד הזה וכבר שנה שעברה הם עשו לו פרצופים וגם השנה הם לא הראו לו נכונות והוא פשוט נעלב .מיאמי התנהגו בדיוק הפוך ממה שהלייקרס התנהגו לגבי קובי

7even 7 ביולי 2016

ולאן זה הוביל את הלייקרס?

בלי קשר, מיאמי אכן יצאו קטנוניים. זה לא שבשוק יש עכשיו משהו יותר טוב.

אריאל גרייזס 7 ביולי 2016

אני חושב שמיאמי עשו בחוכמה. זה לא מתנהל ציבורית נכון, אבל תראו איך הלייקרס נתקעו בשנים האחרונות שלהם עם קובי, בעצם התחילו את תהליך הבניה מחדש רק שנה שעברה (וגם זה בגלל הפציעה הארוכה של קובי). די ברור שמיאמי היא כבר לא מקום אטרקטיבי לכוכבים (למרות הראיון של דוראנט שם שהיה נימוסי בלבד) ושוויד שחקן נהדר אבל מזדקן ובעיקר פצוע המון. יחד איתו הם קבוצה .500 פלוס מינוס לעוד תקופה די ארוכה. עכשיו הם פינו מקום בתקרה, מן הסתם יברחו בלוטרי ויוכלו להתחיל לבנות מחדש.
אם הייתי אוהד מיאמי הייתי מאוד מתאכזב לראות שחקן כמו וויד הולך – אני זוכר כמה כאב לי לראות את פול פירס עוזב את בוסטון אבל בדיעבד זה היה המהלך הנכון לעשות

יניב 7 ביולי 2016

בשיקול הקר אז אתה בהחלט צודק,אבל אני יכוןל להעיד על עצמי בתור אוהד הלייקרס שאני מעדיף התייחסות כמו שהלייקרס נתנו לקובי מאשר מיאמי לוייד או בוסטון לפירס גם אם זה אומר שמיאמי יהיו מועמדים לאליפות הרבה יותר מהר מהלייקרס

7even 7 ביולי 2016

מממ…למה מיאמי לא מקום אטרקטיבי לכוכבים….?

שמעון 7 ביולי 2016

מיאמי עשו בשכל. וויד כבר הרבה שנים די גמור ופצוע כרוני למרות שהפתיע בעונה האחרונה. אין להם מה להשאיר אותו למעט הרומנטיקה סמל וכו וכו אבל זה ביזנס. אני לא מבין מה הבולס הרוויחו ממנו הוא שחקן שהיה מתאים לקונטנדרית שיוכל לשחק רק בשלבי הפלייאוף הסופיים ולתת הכל ולא למשוך עונה של 90 משחקים מייגעים. וויד מבחינתו יש לו משפחה להאכיל אבל דנבר זה חור מידי ובשיקאגו הוא כנראה מכיר אנשים וכו.

תומר (הוותיק) 7 ביולי 2016

כתבתי את זה במקום אחר אבל בצורה פחות חדה.
אין לי טענות לג״ס ולא לדוראנט.
אבל הליגה צריכה לעשות משהו כאילו למנוע כאלה מקרים.
קצת כמו הרשות להגבלים עסקיים.
כל הרעיון של תקרת שכר הוא יצירת תחרותיות, השחקנים האלה הרבה יותר אינטליגנטיים מבחינה עסקית מהדורות הקודמים, הם אשכרה רוקמים קבוצות אופליין ומוכנים לספג ירידה בשכר אק כדי להבטיח אליפות.(כי את השכר הנוסף של התהילה תביא להם).
זאת התפתחות לא צפוייה אבל עושה רושם שהיא כאן בכדי להישאר.

שמעון 7 ביולי 2016

הליגה לא צריכה לעשות כלום. זכותו של שחקן שסיים את חוזהו לחתום היכן שחפץ. מדוע הליגה צריכה להתערב בזה? הליגה גם ממש לא תעשה עם זה כלום. זה יהפוך לנורמה קבוע. הדסיזן הבא יהיה של ראסל שיקח את הכשרון שלו לאל איי ואחכ של אנתוני דיויס שיקח את הכשרון שלו גם למקום אחר.

קשקשן בקומקום 8 ביולי 2016

לא מדובר על מעבר של כוכבים, זה היה, ויהיה.
הליגה צריכה למנוע ריכוז של כח. איך בדיוק יחליטו? שאלה.
אבל לא יכול להיות מצב שבו המועדון הכי חזק מצרף אליו את השחקן הכי טוב בשוק (לא רק השנה, מהמעבר של לברון, שלוש עונות!). זה פשוט אנטי תחרות. הגבלים עסקיים זאת בדיוק הדוגמא הטובה.

שמעון – לך נניח אין בעיה אם שנה הבאה גם ראס יצטרף? או לילארד? או דייויס? או לברון?
לי יש. ואני אוהד ג"ס!

יריב 8 ביולי 2016

לא צריך להגזים, לברון עבר לקבוצה חלשה (חלשה בלעדיו, ועם המון פוטנציאל, אבל חלשה), ואולדריג' לקבוצה חזקה, אבל לא הכי חזקה (לא בראש בעונה הסדירה ולא עברו סיבוב בפלייאוף באותה שנה).

המקרה עכשיו היה חריג, והתנאים שאפשרו את זה כוללים את החוזה הנמוך של קארי והזינוק בתקרת השכר, זה לא יהפוך להיות הנורמלי. אפשר לנקוט בצעדים כדי להקטין את הסיכוי שזה יקרה, כמו העלאת שכר המקסימום או הצמדת המשכורות לתקרה, אבל אפשר גם לא.

גיל 7 ביולי 2016

אתה טועה כשאתה אומר שהמהלך הזה נתקל בפחות ביקורת, אני לא רואה הרבה הבדל ורבים חושבים שהוא אפילו גרוע יותר.

גם ההצלחה של לברון במיאמי הייתה חלקית. לא זכה בהרבה אליפויות כמו שציפה ותחום ממנו ועם דני הפסדים די מוחצים.

טל בן יהודה 7 ביולי 2016

אין דרך לשכנע אחד ת'שני, רק אומר שלפני שש שנים, היחידים שראיתי שהצדיקו ת'מהלך גרו, נולדו או אהדו את מיאמי. לא זוכר אפילו אחד שהצדיק את המהלך מחוץ לפלורידה.

היום אני רואה הרבה יותר… עמיתי לדה-באזר הוא אחד מהם. גם אני. ויש עוד לא מעט שאני לפחות נתקלתי בהם.

אריאל גרייזס 7 ביולי 2016

אני הצדקתי

שמעון 7 ביולי 2016

אני הצדקתי את המהלך של לברון בזמנו. לברון היה עם קבוצה של פאקן נגרים עד שעבר למיאמי והיה לו את כל הסיבות לעבור מה גם שלגור בפלורידה מול קליבלנד זה עולם אחר ולשחק עם החברים הכי טובים שלך עדיף. רק יתרונות היו למהלך הזה. פשוט המהלך שלו נעשה בצורה מגעילה עבור הקאבס שנשארו בלי כלום והטקס של הצגת השחקנים שבה הובטחו 8 טבעות אליפות זה היה השיא של הגיחוך. בסוף הוא עשה שם רק 2 אליפויות במקום 4 שהיה צריך. אז הוא חא עמד במיפיות וביעדים שהציב לעצמו וויד נגמר מהר מהצפוי וחזר לקאבס עם קיירי שראה שזה הסיכוי הכי טוב שלו במזרח ועל הדרך לצאת הכי גדול שיש.

גיל 7 ביולי 2016

היה יותר מפתיע זה נכון ועכשיו זה יותר מקובל אולי. ועדיין, תקרא את הביקורות הקטלניות שיש עליו ואיך מלגלגים עליו אחרי שכתבת מה שכתב כשלברון עזב. מבחינת יחסי ציבור המעבר שלו גרוע לא פחות משל לברון והוא נראה כאחד שאין לו האופי להתמודד איתו האמת.

קשקשן בקומקום 7 ביולי 2016

הבעיה עם המהלך של לברון היתה הסגנון, חוץ מזה המהלך הזה פי 1000 יותר גרוע

היסטוריון של ספורט 7 ביולי 2016

הכל נכון אבל
1. בעוד עשור וכבר לפני כן יחלקו את האליפיות לשתיים
א. אלו שלקחו אליפות כשהם נבנו ובנו את הארגון שבחר אותם בדראפט.
ב. ואלו שלקחו אליפות כטראמפיסטים.

2. גם לברון "אבי השיטה "
הבין שמה שהוא עשה זו לא חכמה גדולה ולכן חזר לקאבאס…והשמחה שלו בתואר האחרון מעידה שזה התואר אותו רצה ולא את הדרך הקלה ההיא.

שמעון 7 ביולי 2016

לברון לא הבין שזה לא שיטה פשוט השחקנים נגמרו וויד היה גמור כמה עונות תראה מה קרה לבוש ריי אלן פרש אז לא נשאר עם מי לשחק. מצד שני לקאבס היה סגל משלים נחמד שלברון ידע שכשהטא יגיע יביאו לו מה שהוא רוצה והוא לא יכל להשפיע ככה בשום קבוצה להיות הבעלים המנגר המאמן ושחקן יחד ועל הדרך אמר אולי אצא גדול. הכל אצלו מחושב. אם במיאמי היו נשארים שחקנים בשיאם לברון היה נשאר שם.

שמעון 7 ביולי 2016

בכל אליפות יש הבדל ברור שהאליפות הכי גדולה של שחקן אי פעם זו האליפות של נוביצקי. איש לא ספר אותם הוא נתן בראש אחד אחרי השני לקובי דוראנט ולברון שהיו 3 הטובים בעולם בזמנו והוא היחיד בהיסטוריה שעשה את זה ללא צוות מסייע בכלל עם פאקן גייסון טרי כמספר 2. השחקן היחיד שבאמת לקח אליפות לבד לגמרי. זה הכי גדול והכי מרגש. מייקל לקח מול יריבים חלשים ברור לך שאם מייקל היה לוקח אליפות מול בירד מגיק ודטרויט בשיאם הוא היה מבסוט יותר אבל הוא לא הצליח. ברור שלא כל אליפות היא שוות ערך וברור שהאליפות של לברון עם הקאבס יותר גדולה מהאליפויות עם מיאמי אבל תאר לך לברון היה זוכה אליפות ראשונה רק עכשיו עם הקאבס מישהו היה סופר אותו כטופ 5 או טופ 10 בהיסטוריה? לא היו אומרים לו רק אליפות אחת. אבל עכשיו שיש לו 3 הוא טופ 10 לדעתי כקונצנזוס ולדעתי הוא גם טופ 5 ופוטנציאל עוד לעלות. זה כל ההבדל. אם במיאמי הוא היה מביא 4 אליפות במקום 2 כבר היו מדברים עליו היום כהכי גדול. גם קובי בריאנט 2 האליפויות האחרונות שלו אני בטוח שהוא מתרגש מהם יותר מהאליפויות עם שאק.

מתן גילור 7 ביולי 2016

שוב אתה מעוות את המציאות כדי שתתאים לטענה שלך. לברון לא ראה באליפות בקליבלנד משהו מיוחד כי היא בחרה אותו בדראפט, אלא כי הוא בן אוהיו וחי שם כל חייו (זולת 4 שנים במיאמי).
אף אחד לא יחלק את האליפות לשניים. לטעון ששאק או לברון היו טרמפיסטים זה להתעלם לחלוטין ממה שקרה בפועל, שה היו שחקנים המרכזיים ביותר באליפות.
גם בעוד 10, 20 או 50 שנים בודדים יהיו האנשים שיטענו שרובינסון גדול משאק כי הוא זכה באליפויות בפרנצ'ייז שבחר בו.

היסטוריון של ספורט 7 ביולי 2016

היי מתן איני מעוות שום מציאות.
בעיני גם שאק טראמפיסט יודע מה אולי לא טראמפיסט אבל בעיני אין להשוות את האליפות של דאנקן עם ס.א לאלו של שאק עם ל.א.
האליפויות של דאנקן ,מג'יק ,לארי ,מייקל ,קובי ,האקים וכן האליפות הבודדת של נוביצקי .
שווה בעיני הרבה יותר מהאלפויות של שאקיל ושל לברון ( במיאמי ) גם אליפות של מי שאף פעם לא עזב שווה יותר משל זה שעזב וחזר.
אמרתי זאת כבר בעזיבת לברון את מיאמי ואני לא היחיד שחושב כך .
ואגב אני מסכים לחלוטין עם כך שהאליפות של נוביצקי שווה הרבה יותר מכמעט כל אליפות אחרת בהיסטוריה עקב הצוות המסייע שלו.
ומתן חביבי לא כל דעה היא עיוות המציאות.
לברון חזר לקליבלנד כתוצאה מכל הביקורות על נטישתו את הקבוצה לטובת הדרך הקלה לאליפות ( עם וייד ,בוש וריאלי ).

מתן גילור 7 ביולי 2016

התכוונתי לסיבה שהאליפות חשובה בשבילו ולא לשאר הדברים שכתבת :)

AdamB 7 ביולי 2016

פ'רום דה טופ אוף מיי הד :

שאקיל עזב את אורלנדו ל ל.א.
כרמלו כפה על דנבר לשלוח אותו לניו יורק.
דרון וויליאמס עזב את יוטה לניו-ג'רזי.
כריס פול עזב את ניו אורלינס ל ל.א.
לברון עזב את קליבלנד למיאמי.
קווין דוראנט עזב את אוקלהומה לטובת המפרץ.
דוויט האוורד עזב את אורלנדו ל ל.א.
הלילה דווין וויד וויתר על כמה מיליונים בשביל לשחק בשיקגו ולא בדנבר.

זאת המציאות בליגה. וקבוצות שנמצאות בfly over states צריכות להתמודד איתה.
ועוד זה קורה כאשר חלק גדול מהקבוצות בערים הגדולות ניקס, נטס לייקרס, והרבה שנים
הקליפרס וגולדן סטייט נוהלו בצורה שערורייתית.

טל בן יהודה 7 ביולי 2016

זה נכון שזו הליגה, ועדיין, מדובר בשני מקרים שלא קרו קודם לכן, כשאני מדבר על לברון ודוראנט. ואני אסביר.

כפי שרשמתי, לברון הוא הסופרסטאר הראשון שעבר בשוק חופשי, כלומר לא בטרייד, מקבוצת נעוריו למצב נוח הרבה יותר לאליפות, כשהמטרה העיקרית היא להקל על עצמו לקחת טבעת. (כפי שגם כתבתי: הוא טכנית עבר בטרייד כדי להעניק לקליבלנד משהו עליו, "sign & trade", אבל הוא יכול היה לחתום במיאמי גם בלי זה).

הדוגמאות שנתת טובות כדי להמחיש שזה סוג הליגה, אבל עדיין מדובר בתקדים שלא קרה עד 2010. שחקנים, עם 100% מהכוח בידיים, מחליטים היכן ישחקו ובוחרים בנתיב הקל יותר לטבעת.

שאקיל עזב את אורלנדו ל ל.א. – סיטואציה פחות טובה. עזב קבוצה שהגיעה לפני שנה לגמר, בשביל קבוצה שלא תהיה שם עוד 4 שנים. הוא רצה הוליווד, לא טבעות אליפות. ב-96, זה היה דאון-גרייד.
כרמלו כפה על דנבר לשלוח אותו לניו יורק. – כפה טרייד. זה לא המקרה אני מדבר עליו.
דרון וויליאמס עזב את יוטה לניו-ג'רזי. – דרון ווילימאס הוא לא סופר-סטאר. האמת, הוא בקושי סטאר. הוא שחקן מאד ממוצע.
כריס פול עזב את ניו אורלינס ל ל.א. – טרייד.
לברון עזב את קליבלנד למיאמי. – זה המקרה הראשון שציינתי, זה התקדים.
קווין דוראנט עזב את אוקלהומה לטובת המפרץ. – זה המקרה השני.
דוויט האוורד עזב את אורלנדו ל ל.א. – טרייד.
הלילה דווין וויד וויתר על כמה מיליונים בשביל לשחק בשיקגו ולא בדנבר.

רטקסס 7 ביולי 2016

בגדול אני מסכים איתך אבל הנקודה היותר חשובה היא איכות הכוכב ולא טרייד/העברה/חופשי וכו.
לברון ודוראנט הם שני סופרסטארים (אולי היסטורים) שעשו את המעבר בשיא הקריירה שלהם או קרוב לה.
כאלו דברים לא היו לפני. קובי לא עבר ודאנקן לא עבר, ושאקיל למיאמי אמנם שחקן ענק אבל אחרי השיא, ואייברסון כנ"ל וכו וכו.

ויותר משזה מעיד עליהם, לדעתי זה מעיד על בעלי הקבוצות או הג'יאמים, שפשוט לא מבינים שחייבים לשמור על הכוכבים באמצעות בניית קבוצה טובה.

אינדיאנה מנסה מאוד אבל לא בטוח שזה יספיק עבור פול ג'ורג'.
ניו אורלינס משתדלת יותר מדי, יש שיגידו, ואני די בטוח שדיוויס יברח משם בהזדמנות הראשונה שתהיה.

מקרה קווין גארנט במינסוטה לא ישוב.

קשקשן בקומקום 7 ביולי 2016

עשו מעבר אבל לא למועמדת העיקרית (בלעדיהם) לאליפות

יריב 7 ביולי 2016

חלק מההבדל טרייד/מעבר חופשי שאתה מדבר אליו בכלל לא קשור לשחקן אלא לקבוצה. אוקלהומה חשבו שהם יכולים לשכנע את דוראנט להישאר, אחרת גם הם היו מחפשים (ומוצאים בלי בעיה) טרייד עליו לפני שנה.

הארכיון 7 ביולי 2016

פאו גאסול???

אבו צ'יצ'ריטה 8 ביולי 2016

בקיצור לא ירחק היום שה NBA יהפוך ל WWF

עופר 8 ביולי 2016

מצטער לבאס את התזה אך זה לא ממש חדש שסופרסטארים עוברים בשביל טבעת. ברקלי עבר לפניקס בגיל 29 (כלומר בערך במקום שדיוויס יהיה בו).
דוראנט הוא אפילו לא הראשון שעוזב קונטנדרית בשביל לעבור לקבוצה אחרת. שאקלי אוניל כבר עשה את לפניו. דוראנט הוא כן הראשון שעוזב בשביל להצטרף ליריבה שלו, וכאן נמצאת היחודיות של המהלך.

קשקשן בקומקום 8 ביולי 2016

דוראנט הוא הראשון שעובר לקבוצה שלא ממש צריכה אותו, שכבר המועמדת העיקרית לאליפות, מהמתחרה העיקרית (או בין ה 2) העיקריות שלה.
אם פיניקס היו לוקחים אליפות, זה כי בארקלי הגיע לשם. ממש אי אפשר יהיה להגיד את זה על ג"ס. במילים אחרות – דוראנט יקבל טבעת, לא ירוויח אותה.
וזה הבדל עצום!

Comments closed