אחד על אחד עם טלב"י – פותחים עונה

ראיון מרתק עם אוהד מכבי ת"א

לכבוד פתיחת העונה, החלטתי לראיין אוהד מכבי ת"א שחלקכם מכירים אבל כולכם אוהבים, טל בן יהודה. אז אני וטל נפגשנו וישבנו לשיחה של אחד על אחד במהלך סוף השבוע, והנה מה שיצא. מקווה שתיהנו. יאללה מכבי!

*

אז טל, בוא ניגש לתכלס, למה מכבי ת"א תיקח אליפות השנה?

ובכן טל, אני שמח ששאלת את זה. אני מאמין שמכבי ת"א תהיה אלופה השנה, די בקלות למען האמת, כי אני לא רואה קבוצה שתעמיד סגל מספיק חזק כדי לאיים עליה כל הדרך עד למחזורים האחרונים.

מה זאת אומרת, הפועל באר שבע?

כן, חשבתי שתגיד את זה. תראה, אני פשוט לא חושב שהפועל באר שבע קורצה מהחומר של "שושלות". כלומר, לפעמים אנחנו נתקלים בקבוצות שהן משהו כמו התעלות חד פעמית נדירה, והן לא יודעות ו\או יכולות להפגין המשכיות. אני מאמין שהפועל באר שבע היא לגמרי קבוצה כזו.

תחשוב גליץ' במטריקס, כלומר התרחשות בלתי סבירה או בלתי רגילה. זו הייתה האליפות של הפועל באר שבע, דברים כאלה לא חוזרים על עצמם. באר שבע נתנה עונה א-ד-י-ר-ה, עונה שבה רק אייל משומר, מחזור לפני הסיום, מנע ממנה להשיג יותר נקודות ממכבי ת"א של פאולו סוזה(!!!), תחשבו על זה רגע, עד כמה גדולה הייתה העונה שלה. ועדיין, היא לא הצליחה לקחת אליפות לפני שריקת הסיום של העונה. במחזור האחרון היו למעשה 10 דקות בהן מכבי ת"א הייתה אלופה.

הגליץ' במטריקס יתוקן, הפועל באר שבע לא תיתן עונה שבכלל מתקרבת למה שראינו בעונה שעברה, לא ברק בכר ולא שחקני באר שבע מספיק חזקים כדי לעמוד בעוד עונה מן הסוג הזה, מבחינה מנטאלית או מבחינת היכולת שהם מסוגלים להפגין. מכבי ת"א לעומת זאת בנתה מערכת מספיק חזקה כדי לרוץ לאליפות בפעם החמישית ברציפות, וגם תיקח אותה הפעם. כן, גם ללא ההוא שעזב כדי לשחק במים הרדודים של בריכת הילדים.

אז בוא נתייחס להוא בליגת החובבנים איפה שהוא שם באסיה, איך החיים בלי זהבי?

אני אגיד לך משהו. עד עכשיו הוא לא חסר לי כל כך, במשחקים בהם צפיתי דרך הטלוויזיה. כלומר, כשישבתי לראות את הקבוצה במשחקי המוקדמות של הליגה האירופאית, לא חשתי געגועים גדולים מדי. אבל אז הגעתי לאצטדיון המושבה בשביל הדרבי בגביע הטוטו, וזה באמת הרגיש לי מוזר פתאום, "משחק דרבי", בלי ערן זהבי. וואט דה פאק. זה היה מוזר גם כשנזכרתי שהוא קרוב לוודאי בכלל לא היה משחק בדרבי הזה לו היה נשאר.

רק באותם הרגעים של תחילת המשחק, זה חלחל שהוא באמת כבר לא פה, שאני באמת לא אראה אותו העונה. הרי בעונות קודמות, כשהגעתי למגרשים, או פתחתי טלוויזיה, הוא היה הסטאר, אנשים הגיעו למגרש (גם) בשבילו, ועכשיו הוא הלך לעשות לביתו, החלטה סופר-נכונה שאני לא יכול לערער עליה, גם אם זה בליגה ללא שום אתגר מקצועי.

אז אתה לא דואג עכשיו לקבוצה שנותרה בלעדיו?

לא ממש. ברור שהייתי מעדיף שהוא יישאר, הרי אתה לא תמצא אוהד כדורגל ישראלי אחד שלא היה מוכר את נשמתו כדי שזהבי יבוא לשחק בקבוצה שלו, אבל כפי שאמרתי, אני מאמין שמכבי ת"א תיקח אליפות גם בלעדיו.

מה בלעדיו, מי ימלא את מקומו?!

כולם. כ-ו-ל-ם. במשך השנתיים האחרונות טענתי פעם אחר פעם שההשתלטות של זהבי על מכבי ת"א הינה תהליך טבעי המתרחש בקבוצות ספורט עם שחקן ברמה הזו. עכשיו שערן זהבי, שחקן שהיה כל כך דומיננטי וברמה כל כך גבוהה, הלך, מישהו אחר יתפוס את המקום שלו. או יותר נכון, כמה "מישהו אחר", ברבים.

כדי שמכבי ת"א תיקח אליפות, כל שחקן ושחקן יצטרך להעלות את הרמה שלו ולתרום יותר ממה שתרם בשנה שעברה לקבוצה הזו, ובינתיים נראה שזה הכיוון. מכבי ת"א שיחקה 7 משחקי מוקדמות בליגה האירופאית, והנה רשימת הכובשים מהמשחק הראשון מול גוריצה ועד האחרון מול ספליט: נוסא, סה, נוסא, בניון, בניון (דקה 90), טל בן חיים, גל אלברמן (דקה 85), טל בן חיים, נוסא, דור מיכה, נוסא, סקריונה, גל אלברמן, סקריונה.

שבעה שחקנים כבשו 14 שערים עד עכשיו, כולל שני שערים חשובים במאני טיים, באותן דקות שבעונה שעברה כולם חיפשו וחיכו לזהבי שיעשה את הקסם שלו. הנה, מסתבר שגם אחרים יכולים. מדהים לא? אני מאמין שנמשיך לראות את כל השחקנים תורמים את שלהם כדי להשכיח את אחד השחקנים הגדולים שהיו כאן.

אגב, אני בכוונה לא מזכיר את משחקי גביע הטוטו, כי הם לא מדד לכלום, אבל בכל זאת. ההרכב השני של מכבי ת"א ניצחה את ההרכב החזק של הפועל ת"א משערים של עדן בן בסט ובניון. עדן בן בסט ובניון. עדן בן בסט ובניון. אני חושב שזה אומר הכל. יהיה בסדר.

 אם כבר הלכת לשם, יש לך מה להגיד על הפנאטיקס ומה ששמעת מהם באצטדיון?

תראה, למרות שאין לי נתונים על כל האוהדים בכל הענפי הספורט בעולם, אני מרגיש בטוח מספיק להצהיר שאוהדי הכדורגל הם המשוגעים ביותר, ולא במובן החיובי. אני יודע מניסיון שאמריקאים יכולים להיות משוגעים, אבל זה בעיקר בגלל האלכוהול שמוכרים באצטדיונים. בלי בירה הם חבורה של כלבלבים.

משחקים כמו דרבי רק מוסיפים לטירוף הזה. אנשים נורמטיביים לחלוטין, עורכי דין, רואי חשבון, מנהלים, הורים, מגיעים לאצטדיון והופכים למישהו אחר, משהו אחר. השיר הדוחה המדובר הגיע רק בסוף המשחק, כשאי אפשר היה להבין בכלל מה הם שרים, רק אחר כך בבית גיליתי מה היו המילים שחזרו על עצמן שוב ושוב. אבל האמת היא שעוד לפני השיר הזה התחלתי לנוע באי נוחות בכיסא שלי.

אין לי מושג אם זה בגלל ש"התבגרתי" או אולי הזדקנתי, אם זו העובדה שהפכתי להורה והתרככתי, או שזה באמת נהיה יותר גרוע באופן אובייקטיבי בשני העשורים האחרונים. אבל במהלך המשחק מצאתי עצמי חושב פעם אחר פעם שזה לא מקום להביא אליו את הילדה שלי בת ה-6, שכבר באה איתי לכמה משחקים. ושוב, זה הרבה לפני אותו שיר מדובר. "זונה" זו כנראה המילה השכיחה ביותר ביציע כיום, או לפחות היא הייתה באותו יום, ואני לא ממש מבין למה. זו פשוט לא סביבה לילדים צעירים. ולמען הסר ספק, הזירה של ספורט מקצועני לגמרי אמור להיות כזה. אז כן, אני חושב שיש כאן בעיה.

ולגבי אותו שיר מתועב, גיל שלי כתב על זה בצורה מצוינת ומייעץ לכולם ללכת לקרוא אותו. רק אוסיף שאיני אוהב את הזעזוע המלאכותי שמגיע מהצדקנים בצבעים האחרים שפתאום מביעים דאגה לכדורגל שלנו. מבין הקהלים של ארבע הגדולות, מכבי, הפועל, חיפה ובית"ר, איני חושב שאחד מהם טוב יותר או רע יותר מהשני, כולם משפריצים את אותו חרא מסריח ומבחיל מהפה שלהם. טוב יעשו הצדקנים מכל הצדדים אם ידאגו קודם כל לקהל שלהם, ורק אחר כך יפנו לכיוונים האחרים. שוב, בדיוק כמו שגיל שלי עשה השבוע.

בוא נעבור הלאה מהנושא הזה. ג'ורדי קרויף, GO

נושא קצת טעון הקיץ. מצד אחד, אף אחד לא ייקח לו את ארבעת השנים המופלאות שעשה, מצד שני, חייבים לתהות מה לעזאזל קורה כאן שהקבוצה לא מתחזקת מספיק זה קיץ שני ברציפות. כש"מספיק" זו מילת המפתח.

אני מבין שמכבי לא רוצה לזרוק סכומים מופרכים על כל דרעק שהבקיע פעם גול, מיץ' נכווה בעבר, אבל אצילי היה צריך להיות בקבוצה כמה דקות אחר הפסיקה של הבורר. איך אומרים, זה היה שחקן של whatever-it-takes. לא מבחינת היכולות שלו כמו מבחינת הסיטואציה שנוצרה הקיץ סביבו וסביב הקבוצה.

מכבי ת"א אמנם התחזקה בארבעה שחקנים, אבל עדיין לא קיבלה את החלוץ המיוחל. כלומר, אני לא חושב שהיא קיבלה אותו. סקריונה חלוץ? לא, לא חושב. ואני עדיין מתלבט לגבי אייל גולסה והאם הוא נכנס לקטגוריה של "התחזקה", אותו הדבר לגבי בניון. אני מחכה עד שייסגר החלון בסוף החודש, אבל הסבלנות שלי קצרה. לגמרי ייתכן שאם ג'ורדי לא יביא עוד שחקנים אכעס ואכתוב ציוצים זועמים בטוויטר. ראה הוזהרת ג'ורדי.

אז אתה בסך הכל אופטימי לקראת המשחק הראשון בטדי?

לא לא, חכה רגע, הזכרת את ג'ורדי והעלית את רף הכעס, ועכשיו אני עוד יותר כועס כשאמרת "טדי" והזכרת לי שאוהדים צריכים לנסוע לטיזנאמו כבר במשחק הראשון. כל העניין של האצטדיון הביתי של מכבי ת"א הוא פישול אחד ענק של כולם, עיריית ת"א, המנהלת, ההסתדרות לכדורגל וכן, גם של מכבי ת"א עצמה. אין דרך אחרת מלומר את האמת, כל הגורמים האלה יחד מסתכלים על האוהדים הפראיירים של הקבוצה הזו, ורואים סימנים של דולרים.

כולם מצפים מהאוהדים הפראיירים של הקבוצה לשלם עוד (הרבה) כסף על דלק ולעלות לירושלים במשחק שאמור להיות ביתי ואמור היה להיות משוחק בגוש דן איפה שהוא. מעבר לכך, נתניה זה פח אשפה של מיקום. אוהדת של הקבוצה שאני מכיר, בעלת מנוי, הייתה ביום חמישי במשחק והתגאתה בכך שלקח לה רק שעה להגיע למשחק. שעה וחצי, מתל אביב. הידד לעוסקים במלאכה.

אני צופה שמספר האוהדים שיגיעו למשחקי הבית של מכבי ת"א ילך ויתמעט ואין לי גרם של תלונה אליהם. מישהו היה צריך לחשוב על פתרון טוב יותר מנתניה, ואם כבר האוהדים נסחבים לשם כל שני וחמישי, אז בטח שלא לקבוע עכשיו משחקים גם בירושלים, להקשות עוד יותר על האוהדים שעושים גם ככה המון נסיעות. אבל, מה זה מעניין את אלה שמנהלים את המשחק הזה, הם יודעים שרוב האוהדים שלהם חולים. לא יכולים בלי המנה השבועית של כדורגל, בלי המשהו הזה שהם מקבלים ביציע כדי להרגיע את הקריז.

אני מקווה שהמנהלים הכושלים של הכדורגל הישראלי יגלו העונה שיותר ויותר אנשים מעדיפים לחוות תסמיני גמילה מאשר לעבור את הגיהינום שכולם יחד עובדים קשה כדי להעביר אותם. כבר הערב בטדי, מתוך חמש חבורות-מנויים שבדקתי איתן, שלוש מוותרות על התענוג של לעלות לירושלים, אחת מתנדנדת, ואחת עושה את הנסיעה בהרכב מלא. תחשבו על זה, שלוש חבורות-מנויים מעדיפים להישאר בבית.

פשלה רצינית של כל הגורמים. ואל תחשבו לרגע שמישהו כאן ייקח אפילו שנייה לחשבון נפש או הסקת מסקנות. ברוכים הבאים לכדורגל הישראלי 2016/17.

וואו, אתה רוצה לשתות מים להירגע?

לא, אני בסדר עכשיו. זהו, עבר לי. איפה היינו?

אמ, טדי? הערב?

אה, שלוש נקודות. קל.

אוקיי, מצוין. תגיד, שאלה אחרונה, זה יומן אליפות?

הממממ… וואלה לא יודע. זה מרגיש כמו אחד? מה אתה חושב?

*

לאוהדי ושונאי מכבי, יש לכם עד הערב, שעת פתיחת המשחק, למלא את האובר-אנדרים השנתיים של מכביבול. לכו על זה!

בצל של זלאטן: הנצחון על ווטפורד
המרקנה חזר לחייך

82 Comments

יידישקייט 20 באוגוסט 2016

כמה שהיית חסר!!

היסטוריון של ספורט 21 באוגוסט 2016

לא אתפלא אם מכבי תל אביב תיקח אליפות.
אך אני חלוק עלייך לגבי באר שבע.
באר שבע כאן כדי להישאר זו איננה הבלחה.
בכל אופן היא ומכבי יאבקו ראש בראש.
הסיכוי לטעמי 40-60 ת"א.

ד"ר רזי הופמן 21 באוגוסט 2016

גם אני לא מקבל את הזלזול הזה בב"ש.
לקבוצה עם כזה קאדר ושחקנים עם כל כך הרבה ניסיון מגיע הרבה יותר כבוד ויש מצב שיקחו גם השנה את האליפות אז למה להתחיל בזלזול. מעבר לכך אני עדיין מאמין שאצילי יגיע וגם עוד שחקן טוב שיעזור לייצב את ההגנה.

טל בן יהודה 21 באוגוסט 2016

"באר שבע נתנה עונה א-ד-י-ר-ה" + "עד כמה גדולה הייתה העונה שלה" = הזלזול הזה בב"ש.
מאחל לכל אחד שיזלזלו בו כמו שזלזלתי בבאר שבע.

יוסי מהאבטיחים 21 באוגוסט 2016

זה שעטפת את זה יפה לא אומר שלא המעטת בערכם.
להגיד שבכר והשחקנים לא קורצו מהחומר הזה , נשמע….ובכן… קצת מזלזל

אריק י. 21 באוגוסט 2016

קצת הרבה

טל בן יהודה 21 באוגוסט 2016

אנשים שומעים את מה שהם רוצים לשמוע. אולי זה מה שהם חושבים…

ד"ר רזי הופמן 21 באוגוסט 2016

אני אולי חרש ולא שמעתי שאמרת משהו אבל לקרוא אני יודע והאוריינות שלי בסדר גמור. מה שכתבת זה שיא הזלזול בב"ש שהיא קבוצה מעולה, עם ספסל טוב מאד, המשכיות ברורה ומועמדת ברורה לאליפות שנייה ברצף. את זה אני כותב כאוהד ריאלי של מכבי.
קצת ריאליות וצניעות לא תזיק פה.

יוסי מהאבטיחים 21 באוגוסט 2016

עכשיו אתה מזלזל גם בבאר שבע וגם בקוראים שלך.

טל בן יהודה 21 באוגוסט 2016

אולי יהיה קל יותר לעשות רשימה של אנשים שאני לא מזלזל בהם

יוסי מהאבטיחים 21 באוגוסט 2016

זה בטח יהיה קל יותר מלנסות ולהפנים ביקורת בונה

אריק י. 21 באוגוסט 2016

אתה יהיר ואתה מזלזל וזה סבבה, אתה בעל הפוסט ומכבי היא הקבוצה שלך. רק תזכור שקארמה היא יצאנית לא קטנה.

טל בן יהודה 21 באוגוסט 2016

לפחות כתבת "יצאנית". כפי שכתבתי בפוסט, האזניים שלי כבר רגישות למילה ההיא מאז הדרבי

ברלה 21 באוגוסט 2016

אריק, אני לא מבין את ההיגיון בלקרוא לאנשים אחרים יהירים כי הם לא חולקים איתך את אותה הדעה. אז הוא לא מתרגש מהפועל באר שבע, ולא חושב שהיא פייבוריטית לאליפות. זכותו. מה הבעיה עם זה ולמה שהקרמה שלו תיפגע מזה?

גיא זהר 21 באוגוסט 2016

הרי ברור שקבוצה שבשנתיים שקדמו לאליפות סיימה במקומות השני והשלישי בהתאמה והגיעה לחצי הגמר והגמר בהתאמה הגיעה משום מקום. הרי מדובר בכלל בלסטר, גליץ' במטריקס, קבוצה בלי אופי שהשנה חזרה פעמיים מפיגור לניצחון ופעם שלישית משלוש אפס לשלוש שתיים (שלא לדבר על השנה שעברה שחצי מליון איש יושבים לך על הווריד). כמו שכתבתי קודם, מעולה, מקווה שתמשיכו להאמין בזה (ושוב הסיכוי עדיין בצד שלכם, בכל זאת תקציב של יותר מפי שניים).

yaron 21 באוגוסט 2016

אל תבנה על זה שכל אוהדי מכבי והצוות המקצועי מאמינים בזה.
לרובם (רובנו)הערכה עצומה לב"ש וידיעה ברורה שכדי להחזיר את האליפות נצטרך לירוק דם וכמובן שגם להתחזק.
העלייה לאירופאית ולא לאלופות היא הדבר הכי טוב שקרה לב"ש (בטווח הארוך). זה צבירת נסיון, הכנסה נאה, רטוציה בריאה לסגל מצויין וחשוב מכל, משאיר את ב"ש כמועמדת בכירה לאליפות מה שלדעתי היה הרבה יותר קשה להשיג עם עלייה לאלופות.

גיא זהר 21 באוגוסט 2016

גם השער של משומר לא היה משנה כי בלעדיו לבש היתה עוד נקודה ועדיין פחות מהקבוצה האלמותית של סוזה, אותה קבוצה שבש נתנה לה פייט עד תחילת הפלייאוף עם גל אראל, לוטם זינו ודובב גבאי בהרכב. אפרופו גם למכבי חיפה בעונת הקיזוז היו יותר נקודות מאותה קבוצה בלתי נשכחת. ולגבי בש, מעולה, אני מקווה שזו הגישה הרווחת לא רק בקרב רבים מאוהדי מכבי אלא גם בקרב הקבוצה ללא מנכל. זה מעולה לנו. ועוד דבר אחד לסיום, אצילי רוצה אירופה לפני הכל. רק אם העניין הזה יסגר מכבי אופציה, מה שאומר שתצטרך לחכות עוד שבועיים

גדגדון 21 באוגוסט 2016

פנטסטי. אסור לשכוח גם את קובי דג'אני האגדי מהעונה של סוזה.
אני גם בעד שהמכביסטים ימשיכו ככה. אם אני לא טועה טלב"י הצהיר מתישהו בתקופת פער ה-5 נק' (שלנו) בעונה שעברה שהוא בטוח במאה אחוז שהם יזכו באליפות. אפשר לצחוק על עמה יעמיק כמה שרוצים, אבל מכביזם זחוח הוא לא פחות מופרך. אגב, נראה שהפוסט נכתב אתמול אחרי המשחק מול רעננה, בה הקבוצה הפגינה מחצית ראשונה מעולה עם כוכבי הרכב שני כמו יובל שבתאי ובן שהר

אריק י. 21 באוגוסט 2016

ב"ש פייבוריטית גדולה מאוד לאליפות שניה, מאיפה אתה מביא את הזלזול הגדול הזה בהם? הסגל שלהם הרבה יותר איכותי ועמוק משלכם. הזרים שלהם הרבה יותר טובים, ועכשיו כשזהבי איננו- לדעתי גם הישראלים שלהם טיפלה מעל הישראלים שלכם. קצת צניעות

טל בן יהודה 21 באוגוסט 2016

צניעות? אתה יודע לאן הגעת?

אריק י. 21 באוגוסט 2016

טל, יש לכם בעיה קשה של איטיות בקישור. בניון מבוגר, נוסא משחק בהליכה, גולסה משחק רק על שטחים קטנים, מדו- שחקן מבריק אבל הולך מהר והולך לאט, מיכה גם שחקן נפלא ומוסר מדהים, אך גם הוא לא שחקן מהיר. תסתכל על הקישור של ב"ש, הוא מפלצתי ומגוון. על עמדת החלוצים אין בכלל מה לדבר. יצחקי ובן בסט כבר לפני שנתיים היו צריכים לעבור להפועל עכו, מזל שהיה את זהבי שתמיד היה שם כדי לחפות על שני הגלמים האלה.
בקיצור, אני נותן לך +7 פור לב"ש.

אריק י. 21 באוגוסט 2016

אני הייתי מציע את הפתרון שאבא שלי מציע לבעיית הקישור-התקפה של מכבי ללא זהבי: לעלות את ריקן לעמדה של טל בן חיים ולשים במקומו את בן הרוש בתפקיד המגן השמאלי, לשלוח את ט.ב.ח לצד השני של הכנף ושאורלנדו סה יתפקד כחלוץ מרכזי ושלום על ישראל. סגרת עניין

ג'נובי 21 באוגוסט 2016

אין לנו זמן לחכות שאורלנדו יתרגל לעמדת החלוץ. לא עושים הסבת תפקיד בגילו.

אריק י. 21 באוגוסט 2016

וגם הגיע הזמן שבצוות המקצועי של מכבי יתנו תשובות על הפיל הלבן במרכז המגרש. נוסא איגאבור. מה התפקיד שלו? המציאו לו תפקיד חדש בכדורגל? הוא קשר 75-25 או משהו כזה? לא חשוב. מה התרומה שלו תכלס על המגרש ו או במספרים? אני רואה את שאר השחקנים כלל לא משתפים אותו במשחק ובקושי מוסרים לו. ואיך זה הגיוני שחמישה מאמנים לא נוגעים בו ובמעמד שלו בהרכב? תמיד יש מאמן שלא אוהב שחקן כלשהו, זה חוק. משום מה החוק הזה פסח על נוסא, זה מריח לא טוב חברים. זה לא יכול להיות שלשחקן הכי פחות משמעותי בהרכב יש מעמד של שליט, כמו של ערן זהבי.

יוגב 21 באוגוסט 2016

מה התרומה שלו במספרים? באמת?
ראית את מכבי העונה?

אריק י. 21 באוגוסט 2016

כמה שערי ליגה וכמה בישולים בליגה יש לו מאז שהוא הגיע למכבי? בממוצע כל עונה. כמה?

רן 21 באוגוסט 2016

שמח לדעת שאני רואה טוב כמו המאמנים האמיתים וחא אלה שיושבים ביציע.
אם נוסא ישראלי שגדל במכבי, אתה הופך אותו לכישרון הגדול ביותר מאז נימני.
ובתכלס נוסא שחקן אדיר לדעתי בין הזרים הכי אנדרייטד שהיו פה, היחידי שמכניס מימד של פיזיות לקישור, מספרים?
הוא נוגע בכדור הכי הרבה במכבי, משחרר הכי הרבה מסירות ובאחוזים הגבוהים ביותר, תולעת את מוזמנת לחזק כי את זה ראיתי אצלך באתר.
והשנה הוא גם התחיל להבקיע. לא יודע מה עוד תרצה מקשר

yaron 21 באוגוסט 2016

כנראה ש"חמישה מאמנים" וקרויף לא מבינים כדורגל…

שלו 21 באוגוסט 2016

גל אלברמן ודור מיכה בועטים לשער, זה חיזוק שלא חשבו עליו קודם.

יואלזיניו 21 באוגוסט 2016

ניכר שאתה בקשר טוב עם המרואיין.

מסכים איתך במאה אחוז שכל אחד ידאג לאוהדים של הקבוצה שלו.
יאללה בית"ר. נורדיה

MOBY 21 באוגוסט 2016

אני מצפה לשאלות קצת יותר נוקשות עם מרואיין כזה. זחיחות, זלזול במתחרים, והאדרה של מוצר פגום (ליגת העל לעומת בריכת ילדים … באמת).
נראה כמו רעיון טיפה אוהד מדי, שלא לדבר על (אולי) הזמנה של שאלות.
בושה!

טל בן יהודה 21 באוגוסט 2016

לקחתי לתשומת ליבי. ננסה לתקן.

נולי 21 באוגוסט 2016

נראה לי שב"ש פייבוריטית השנה לקחת אליפות, אלא אם כן יגיע חלוץ תותח למכבי. החלוצים הנוכחיים לא השתחררו עדיין מהצל של זהבי. עדן בן בסט מראה ניצני שיפור אבל זה לא מספיק.

אזי 21 באוגוסט 2016

לא שותף לדעה שלך על ב"ש.
אני מבין שהתכוונת שהם קבוצה טובה אבל מה שהם עשו שנה שעברה היה בלתי ניתן לשחזור.
אבל גם מכבי נחלשת מקצועית וצריכה להתעלות מעבר לשנים קודמות כדי להצליח. ככה ששתי הקבוצות נמצאות בנקודת פתיחה די דומה.
מכבי בנתיים מצליחה לחפות יפה על העדרו של זהבי, כל אחד נותן את חלקו ובנתיים זה עובד יפה, הבעיה המרכזית שלנו היא שיש למכבי סגל קצר.
הקישור המרכזי דווקא עמוס בכל טוב וכרגע נראה שיוסי בניון הוא מחליף באגף הרבה יותר טוב ממה שהאמנתי שיהיה. אבל זהו. אין חלוצים, לא פותח ולא מחליף. יש שני בלמים בלי מחליפים, יש מגן ימני ומחליף סביר אבל מגן שמאלי אין בכלל.
מזל שמאחורי כל הבלאגן הזה עומד ראיקוביץ', אחת ההברקות הכי גדולות של ג'ורדי במכבי.

יאללה מכבי!!

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2016

אני לא חושב שמכבי נחלשה מקצועית והנחת עבודה של כולם לדעתי היא שמסע הרכש רחוק מלהסתיים.
להיפך.
מכבי של זהבי הייתה קבוצה אחת – מכבי ללא זהבי תהיה מסוכנת לא פחות, אני חושב שארבלזה מבין היטב התקפה וכמות האפשרויות שתהיה לו אחרי הרכש במונחים של הליגה הישראלית היא מאוד גבוהה.

מה שכן, את המשפט "למכבי יש סגל קצר" צריך להוציא מהלכסיקון, זה שימשיכו להגיד את זה גם גורמים במכבי זה לא הופך את זה לנכון.

רועי 21 באוגוסט 2016

התחלת עם זה בפוסט שלך על הפועל ואתה ממשיך כאן,
לקורא התמים לא היה פשוט לזהות את ניסיונות הניחוס שלך, אבל אני עליתי על זה ב "מכבי הולכת פשוט להתפוצץ התקפית על הליגה".

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2016

זה לא ניחוס. אני באמת מאמין בזה.

עופר כהן 21 באוגוסט 2016

זה מצחיק לשמוע על הכישלון ברכש מאנשים שונים ואז לשמוע מוביל דעת קהל אומר שמכבי הולכים להתפוצץ על הליגה /להתפוצץ התקפית.

אני מסכים עם רועי פה.

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2016

אין פה שום סתירה – מכבי בכסף שהוציאה בשנה שעברה הייתה יכולה להיות כבר יותר טובה – באר שבע הייתה טובה יותר ברכש בשנה וחצי האחרונות אבל לא בגלל כסף אלא בזכות פגיעות טובות יותר .
אבל להגיד שמכבי שהביאה רק בחלון הזה את בניון וסקאריונה כגיבוי התקפי זה ממש לא קבוצה שאין לה כלים התקפייים.
מה גם שארבלזה מוציא ממרכז השדה שלו הרבה עוצמה התקפית עם מדוניאנין ואיגבור ולא לחינם.
יש גבול ליכולת לעטוף כזה סגל כבעייתי.

yaron 21 באוגוסט 2016

מי זה סקאריונה? לא מכיר…
אומרים אחד הזרים הטובים בטורקיה ושההחתמה שלו התקבלה שם בהלם ונחשבת ל steal.
מצד שני, טורקיה? פחחחח… נשמע כמו הליגה הסינית.
לזה אתה קורא חיזוק???
ועוד העברה חופשית! כנראה סתם שחקן בינוני מעבר לשיא שאף אחד לא רצה לשלם לו את המשכורת שביקש.
ומכבי הדפוקים הפכו אותו לזר הכי יקר (משכורת) בתולדות הליגה… מישהו תפר אותם טוב טוב.

רועי 21 באוגוסט 2016

וכשואמרים סגל קצר הכוונה היא לא לזה שאין שחקנים מחליפים
הכוונה היא שהמחליפים לא ברמה ראויה.ההבדל בין שחקני הספסל לשחקני ההרכב קיצוני מדי.
ואין חלוץ.

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2016

זה לא סגל קצר. כשאומר את זה גורדי זה על גבול גניבת הדעת. אפשר להגיד שהסגל העמוק לא מספיק טוב. זו כבר פרשנות ודיעה אישית ואפשר להתווכח על זה.
וגם להגיד שאין חלוצים בסגל של יצחקי סה ובן בסט זה לא אין חלוץ ואין סגל עמוק – מה גם שאלה שחקנים שפותחים ברוב קבוצות בפלייאוף העליון.
והכי חשוב וזה די ברור לכולם שמכבי עוד מחפשת שחקנים לעבות את הסגל הזה – אז בהסתכלות על מה שהולך להיות אמירה כזו היא פשוט לא נכונה עובדתית.

yaron 21 באוגוסט 2016

כנראה שצריך להיות אוהד הפועל כדי לראות את הדברים הכל כך ברורים האלה.
למכבי סגל מצויין והיא מחפשת מגן שמאלי וחלוץ. הדברים ייסגרו כנראה לאחר המשחק נגד ספליט כמו שגולדהר נוהג לעשות כל שנה. מה לעשות אבל הבחור חושב שיש סגל מספיק טוב לליגה ולא שופך עוד כסף עד לעלייה לשלב בתים. לפחות הוא עקבי :-)
האם הסגל לא מספיק טוב לליגה?
כמה קבוצות היו מוכרות את נשמתן לשטן בשביל עמב"ה וריקן בשמאל?
כמה בשביל טב"ח, סקאריונה, מיכה, בניון, יצחקי, סה ובן בסט בהתקפה?
לגבי קרויף ו"התרדמת":
סקאריונה העברה חופשית וחיזוק אדיר!
בניון – העברה חופשית
פיליפנקה – 250k, מתאזרח.
גולסה – העברה חופשית.

אזי 21 באוגוסט 2016

מכבי לא רק נחלשה מקצועית, אלא נחלשת כבר שנה שניה ברציפות.
לפריצה הביאו 2 מחליפים, שניהם לא חלוצים טובים. עכשיו כשזהבי עזב, זה כמעט בלתי אפשרי למצוא לו מחליף, נראה מה סקריונה שווה.
בקשר לסגל הקצר, אתה יכול לקרוא לו סגל לא מספיק טוב אם אתה רוצה. אבל במכבי יש 3 חלוצים שלא שווים ביחד 10 דקות משחק.
ארבלדזה אולי מאמן התקפי מצויין שיצליח לדרוס כל קבוצה שתתקרב, אבל הוא יצטרך לעשות את זה (בנתיים) בלי חלוץ ובלי מגן שמאלי ובלי בלם מחליף

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2016

נחלשה או לא זה לא רלוונטי לדיון שהתפתח פה – השאלה כמה מוכשרת ועמוקה היא כרגע באופן אבסולוטי מול התחרות וסיכוייה לאליפות מול המתחרה העיקרית .
בעיני מאוד עמוקה ומוכשרת כבר היום , בוודאי שלאור העובדה שיש לקרויף שק של מזומנים לרכש שיגיע הופכת אותה למועמדת המובילה.

רועי 21 באוגוסט 2016

אולי כדאי לחכות לראות אם וכאשר יהיה רכש, איזה בדיוק רכש זה יהיה.

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2016

זו הערה נכונה דווקא לכל שאר המגיבים פה שכבר דנים בזהות האלופה כשהחלון עוד רחוק מסיום.
טענתי היא שכבר היום התקפית מכבי מחזיקה בארסנל עוצמתי ומאמן שנראה שלא מפחד להפעיל אותו.

רועי 21 באוגוסט 2016

אז אני טוען שהוא היה עוצמתי על הנייר, ועוצמתי כספית.
בפועל זה לא המצב.

קפטן קוקי 21 באוגוסט 2016

מעולה!

גיל שלי 21 באוגוסט 2016

אחלה טל, שכחת לכתוב שאצילי יהיה מצויין השנה אצלנו, וכך גם המגן השמאלי הזר שינחת.

גיא זהר 21 באוגוסט 2016

ומה עם החלוץ?

אריק י. 21 באוגוסט 2016

התגובות פה של אוהדי מכבי מזכירות לי את התגובות של חלק מאנשי השמאל ערב הבחירות. הלו, פאקינג ת-ת-ע-ו-ר-ר-ו

רועי 21 באוגוסט 2016

אשמח אם תפנה אותי לתגובות שאתה מדבר עליהן.
מלבד אלה של כותב הפוסט עצמו.

בלייק 21 באוגוסט 2016

לא באמת.
התגובות של אוהדי קבוצות אחרות מזכירות לי את התגובות הרגילות של אוהדי קבוצות אחרות על אוהדי מכבי – הכללות, הגזמות וסטריאוטיפים.

עופר כהן 21 באוגוסט 2016

אני מסכים עם אריק פה, חבר'ה זה הזמן שלנו להתעורר!!$%!
אנחנו נבוא עם לפידים וקלשונים לג'ורדי, נלחץ עליו להביא את השחקנים שאנחנו רוצים ונהפוך סדרי עולם עד שהקבוצה תיקח אליפות!! !
אין אין הרב הדומם חייב לצאת מהחשכה שלו, שנים של סבל וחוסר הישגיות תחת ההולנדי המעופף צריכים להדליק לנו נורה אדומה!
הרי אין סיכוי שאם הקבוצה מנצחת בלי הפסקה אז משהו טוב הולך שם!
והרי חיפה ממש חזקה, וב"ש עם סגל צעיר ורענן שלא הולכים לסבול מעומס של עונה אירופית, ושלא נדבר על הפועל תל אביב שלא משלמת משכורות כדי לחסוך כסף לדמארי, מהלך ניהולי פנטסטי שמדיר שינה מעיניו של השייח' הקנדי.
התחרות השנה תהיה קשה, הקבוצה הזו פח! כן כן ממש כך! הרי ידוע שקבוצות מסיימות את הסגל שלהן באמצע אוגוסט, רגע לפני משחק שקובע אם הן צריכות לבצע רכש עבור קמפיין אירופי או רק לליגה.

אני, מתוקף סמכותי כמגיב בדה באזר, מדליק משואה זו עבור אריק י', המנג'ר הבא של מת"א, מלך האנאדלים, אדון ראשוני האדם, לורד שבע הממלכות וקריית שלום ומגן בלומפילד לרגל השיפוצים, לונג מיי הי ריין, הייל מנג'ר אריק י'.

זהו הוצאתי את זה מהמערכת….

ד"ר רזי הופמן 21 באוגוסט 2016

מחרה מוחזק. איפה הקילשונים? שנים שלא ראינו פה אליפות. סקנדל:)

yaron 21 באוגוסט 2016

תודה רבה!
עכשיו יאשימו אותך בשחצנות :-)

יניב 21 באוגוסט 2016

אני חושב שלמרות שלפחות לפי תחילת העונה זה נראה כמו שמכבי לא מרגישה בכלל שזהבי עזב אותה,החיסרון יורגש ועוד איך יורגש.כרגע מה שנראה רענון נפלא שכל כך הרבה שחקנים כובשים זה יילך ויעלם כי טל בן חיים הוכיח עד עכשיו שהוא פותח עונה מצויין ואז נעלם,מיכה בדיוק הפוך ונוסא סביר להניח ייפצע ולא מעט.שורה תחתונה ברגעים שקצת לא יילך ויהיה קשה לא יהיה זהבי שיחלץ את מכבי ולכן אלך עם תחזית פרועה מכבי מסיימת את העונה במקום שלישי.

חיים הצהוב 21 באוגוסט 2016

אותי מטריד מאוד שלא הביאו בלם ברמה גבוה, כל שאר הבעיות פתירות, שחקנים אחרים יתעלו על עצמם וימלאו את המקום של זהבי אבל אין מי שיתעלה בעמדה של הבלם, מצידי שלא יביאו חלוץ או מגן רק בלם.
אבל האמת, מכבי פתחו את העונה יותר טוב מאשר הם פתחו בשנים האחרונות ואני אופטימי

yaron 21 באוגוסט 2016

באמת לא מבין את הרכש הזה של פיליפנקו…
ממתי מכבי מסתפקת בבלם מחליף בלה ליגה???
מעכשיו רק פותחים, צעירים ובשיא הכושר (בלה ליגה כמובן) בבקשה.

גיל ז. 21 באוגוסט 2016

טל, חסרה לי שאלה אחת שלא נשאלת.
איך לעזאזל הצליח בן בסט לנגוח נגיחה כזו עוצמתית מחמש מטר אחורה לקו ההעשרים מטר ?

טל בן יהודה 21 באוגוסט 2016

אחשוף בפניך את האמת, המראיין אכן שאל את השאלה, אבל אז פרצתי בבכי רק מהמחשבה על המהלך הזה… המראיין עבר הלאה ולא הזכיר זאת שוב. לשמחתי הוא לא הכניס את תיאור המקרה לראיון

גדי 21 באוגוסט 2016

פוסט שלא היה מבייש את בורוביץ.
יש תאוריה ועכשיו שהמציאות תלך לחפש חברים אחרים.

הקהל של באר שבע שם בכיס הקטן את הקהל של כל הגדולות שלך. קהל שמשחק אחרי משחק בא לאהוב ומונהג על ידי ארגון ערכי ששם לעצמו לשים בצד את הזבל הפוליטי. כן יש גם מפגרים שמקללים. אז משתיקים אותם.

נוח מאוד לייצר מציאות אלטרנטיבית רק בשביל להמשיך לכתוב שטויות. מניח גם שתדירות הכתיבה שלך כאן בשמה האחרונה ירדה כי היית עסוק בעבודה. אני חושש שתהיה גם השנה עסוק מאוד בעבודה ולא ייצא לך לכתוב הרבה.

להבדיל גיל שלי כתב גם בטוב וגם ברע.

באר שבע כאן בכדי להישאר ושמחה מאוד לא להיות חלק מחבורת העאלק גדולות ובעיקר להיות נבדלת מהן כי יש מעט מאוד מה לקחת מהן לפחות לא בתחום הקהלים שמתחרים אחד בשני מי יורד יותר נמוך בגזענות, בשינאה וביוהרה.

טל בן יהודה 21 באוגוסט 2016

אם אני מבין נכון את התגובה הכועסת, אתה מתייחס בעיקר לקהל של ב"ש, שבכלל לא התייחסתי אליה, אז אני לא מבין על מה אתה כועס.
או שאתה כועס על זה שלא התייחסתי לקהל של ב"ש?

יואב 21 באוגוסט 2016

גדי,
תגובה מאד לא מכבדת ולא אופיינית לך.
על מה יצא קצפך?
פרופיל האוהדים פה הוא זהה. עד ממש לא מזמן, אוטובוסים של אוהדים ושחקנים היו נרגמים אצלכם בשגרה.
עם אליפות באה מחוייבות. ועם מחוייבות באה צניעות. וזה נכתב לך מניסיון של להיות למטה, למעלה ולכבוש כל פסגה ושפל שיש.

יואב 21 באוגוסט 2016

ןלא גדי, הקהל שלך לא שם בכיס אף אחד.
"אתה לא פתית שלג מיוחד, אתה החרא המרקד של העולם כמו כולם"/טיילר דירדן.

חיים הצהוב 21 באוגוסט 2016

זה אותו קהל שלא מזמן תקף מאמן והוריד אותו מהכביש כן?
מאוד קל להיות קהל טוב שיש הצלחות, לא שאני אומר שקהלים אחרים הם יותר טובים, כולם אותו חרא אבל אל תחשוב שבגלל שהייתה לכם עונה טובה ולקהל היה מאוד קל להתאחד סביב הקבוצה זה הופך אותכם לאיזה משהו מיוחד, יהיו גם תקופות קשות ואז כל החרא יצוף.

יואב 21 באוגוסט 2016

ועוד משהו גדי,
טל, מחובר לסל יותר מאשר לרגל. משונה בעיני (ברמת הלא אמין ממש) שפספסת את את כל הפוסטים שלו בנושא תוך כדי שמכבי התבזתה משחק אחרי משחק.
ירדת נמוך ולגופו של אדם ועל מה? על שלא הוזכרתם?
כדאי לך לרדת מהעץ, לא מחזנ חינני במיוחד.
וכל מה שחיים הצהוב כתב…

גדי 22 באוגוסט 2016

ידעתי שהתגובה שלי תמשוך אש כי זו בכל זאת אכסניה די צהובה.
כמו כן ריגשו אותי הפרגון של רוב אוהדי מכבי כאן שנה שעברה.

לגבי טל. לא חושב שההתייחסות האישית שלי הייתה פוגענית אלא הייתה ישירה לגישה היהירה ומזלזלת שלו.
לגבי ההעדפה לכדורסל. לפני שנתיים קיבלנו פה יומן דאבל שחצני בפנים שלנו לאורך כל העונה כך שנה שעברה ההעדרות בלטה בהחלט.

אני מודע לסבטקסט ששזור בו הומור ועל כך שפרובוקציות מביעות רייטינג אבל כאשר זה באופן בולט מזלזל באחרים חייבים לקחת בחשבון תגובות נוקבות.

גיא זהר 21 באוגוסט 2016

דווקא הורדת המאמן והאפדרי מהכביש והאיום של אלונה לעזוב היא קו פרשת המים שלאחריו ההתנהגות של האוהדים שינתה פאזה לכיוון החיובי בכללו ולא העונה האחרונה. עם זאת, אנשים באולטרס, כמו בכל אולטרס, עפים על עצמם יותר מדי ולראייה: זריקת אבוקה בחגיגות האליפות, המשפט "זיינו את מכבי בתחת" בשיר האליפות מטעמם והכאת צלם שהעז לצלם אותם. אני לא חושב שכולם אותו חרא, אבל יש חרא בכל קבוצה.

יוני 21 באוגוסט 2016

כאוהד מכבי, לא מבין את הזלזול בב״ש מעבר לשמירה על הקו המנחה של טלב״י הכותב בדה באזר שהוא מאופיין כצהוב-מתנשא-מכביזם-ווינר-אני הכי טוב.
להזכיר לכולם פה את הציוץ של דקל קינן ״פעם בעשור״?
ב״ש עברה דרך ארוכה ו״נכונה״ שהביאה לה בסוף אליפות לא מקרית. צריך לברך על זה. אני גם באמת מאמין שהשיפור של מכבי כמועדון והפיכתה ל״קבוצה שצריך לנצח״, הוציאה מב״ש ומקברניטיה את המיטב. גם אם מכבי הפסידה את האליפות יותר משב״ש לקחה אותה (התיקו נגד רעננה).
היא כאן כדי להישאר (אלונה) וכך גם ב״ש. וזה רק טוב לליגה, ליריבות ספורטיבית חדשה שנרקמת כאן, לקהל, לכולם. חיפה טובה בכלל תשדרג את חיינו כאוהדי כדורגל מקומיים.

חיים הצהוב 21 באוגוסט 2016

זה שטב"י מדבר ככה זה סבבה ואפילו צפוי, אם טיבי לדוגמא היה מדבר ככה אז זו הייתה בעיה.

גיא זהר 21 באוגוסט 2016

טיבי לא ידבר ככה כמו שאלברמן לא ידבר ככה. לעומת זאת זלזול כלפי באר שבע היה גם היה מצד טבח הבת, זהבי ועוד.

חיים הצהוב 21 באוגוסט 2016

זהבי טבח וכל מי שהזכרת בירכו את ב"ש אחרי שזכו באליפות אף אחד לא גימד את הזכייה כמו שחיפה עשו.

גיא זהר 21 באוגוסט 2016

אני מדבר בעיקר על ההצהרות של הבת אחרי הניצחון של ב"ש בוסרמיל ושל זהבי אחרי התיקו בפלייאוף בעונה הקודמת בבלומפילד. גם בברכות, במיוחד של זהבי, הדגש היה כמה מכבי הפסידו את האליפות. אבל עזוב, זה מים מתחת לגשר.

פאןפאן 21 באוגוסט 2016

כל הכבוד טל ואני מקווה, כמו גם אחרים וותיקים כאן , שזה מרמז על בלוג דאבל\טרבל שהיה כל כך חסר עונה שעברה.

לכל המגיבים כאן שנכנסים לקוצו של יוד – מדובר על ראיון עם האוהד(!!!) – וכאוהד מותר לו לזלזל גם בבארסה או בבאיירן מיכן אם הוא רוצה. נא לא להתרגש ולהכין את הפגנת ההמונים בכיכר רבין. בסדר? :)

לגבי ג'ורדי – אם הוא לא מביא לנו לפחות 3 שחקנים חדשים אז הוא פשוט מועל במשרתו. לא פחות
לגבי המוזהב – מתגעגע ואתגעגע גם אם מיכה אלברמן וטיבי יסיימו עם 20 שערים כל אחד ואליפות!
הוא עוד ישוב :-)

yaron 21 באוגוסט 2016

ג'ורדי כבר שנים מועל בתפקידו, לא ברור לי איך זה שעדיין לא קוראים לו גנב דעת.
לא פחות.

אלון 21 באוגוסט 2016

״טוב יעשו הצדקנים אפ יתעסקו בחרא של הקהל שלהם קודם כל״, אמר מי שחדשות לבקרים מבקר את הקהל של הפועל תל אביב

טל בן יהודה 22 באוגוסט 2016

אני בדרך כלל מבקר את הצקצקנים האדומים שלא מגנים את הקהל המגעיל של הפועל. לא את הקהל המגעיל של הפועל.

יניב 22 באוגוסט 2016

אבל הם לא מגנים בדיוק בגלל הסיבה שאתה לא מגנה פה את הפנאטיקס

טל בן יהודה 23 באוגוסט 2016

– "השיר הדוחה המדובר הגיע רק בסוף המשחק"
– "אבל האמת היא שעוד לפני השיר הזה התחלתי לנוע באי נוחות בכיסא שלי"
– זו פשוט לא סביבה לילדים צעירים. ולמען הסר ספק, הזירה של ספורט מקצועני לגמרי אמור להיות כזה. אז כן, אני חושב שיש כאן בעיה."
– "ולגבי אותו שיר מתועב"
– "משפריצים את אותו חרא מסריח ומבחיל מהפה שלהם"

ושלחתי אנשים פעמיים לקרוא את גיל שלי.
כשאתה כותב "שאתה לא מגנה פה את הפנאטיקס", אתה רק מחפש את ארבעת מילות הקסם של "אני מגנה את הפנאטיקס"?
זה יפתור הכל מבחינתך?

יניב 24 באוגוסט 2016

יש הרבה "אבל" בחלק הזה

Comments closed