מכבי ת"א מתחילה מאפס

קשה לחלוק על המדיניות של ניקולה וויצ'יץ'

Maccabi

המצב כרגע הוא שמכבי ת"א עדיין מתקשרת לאוהדים שלא חידשו את המנוי שלהם לעונת 2017/18. ולמרות שלא יצאו החוצה מספרים רשמיים, ישנה כמות משמעותית של מנויים שהחליטו ששלוש השנים האחרונות הספיקו להם לעת עתה.

אני מודה, ״משמעותית" היא מילה קצת ערמומית בקונטקסט הזה, סובייקטיבית לחלוטין. אם למשל נזרוק את הנתון שכ-2,000 אוהדים לא יחדשו מנוי בסופו של דבר, צד אחד יוכל לטעון שזה זניח כי הרוב המוחץ כן חידש, בעוד שצד אחר יטען שמדובר בכ-20% ממספר המנויים בעונה הקודמת וזה… "משמעותי".

ובכן, משמעותי או לא, מכבי עדיין מחזרת אחרי אוהדים, וזו בדיוק הסיבה שבניית הסגל הקיץ קצת הפתיעה אותי. שהרי מכבי ת"א לא ממש סיפקה לאוהדים המתלבטים סיבות לחדש, היא לא ניסתה לרגש, לא חיפשה להפתיע ולא הצליחה להלהיב. אודה שאני מעדיף סגל טוב ומאוזן על פני "להחתים שמות", אבל אולי אפשר (וכדאי) היה להתאמץ כדי לשלב בין השניים.

אני ואבא שלי נמצאים בין המנויים שלא חידשו. בכנות, אני חושב שרק חיכינו שמכבי תעשה משהו שיגרום לנו לומר "כן!". עד היום המשהו הזה לא הגיע. דיוויד בלאט היה קלף כזה. לא אכנס עכשיו למה קרה ובאשמת מי הוא לא במכבי, השורה התחתונה היא שספאחיה יעמוד על הקווים. כשהשיחות בין הצדדים התפוצצו, האוויר יצא דווקא מהבלון שלי. "I’m Done" סימסתי לאבא.

מיד ניגע בהיגיון של בניית הסגל, אבל מכבי ת"א, בהובלת ניקולה וויצ'יץ', לא הביאה את הג'וקר הזה שיגרום לטלפונים ברחוק הירקון להתחיל לצלצל, הפעם מהכיוון של האוהדים. קצת כמו לחזר אחרי בחורה מבלי להשקיע ולהתאמץ, להראות שהשתנית. במילים אחרות, למה לעזאזל אתה חושב שהיא תצא איתך?!

*

ואם כבר נתכנסנו, ואני מודה שזה לא קורה כל כך הרבה לאחרונה, אז הרשו לי לכתוב כאן עוד כמה מילים בעניין אי חידוש המנויים.

כפי שאני רואה את זה, היה חוזה-לא-כתוב בין מכבי ת"א כדורסל לאוהדים המדושנים שלה, וזה מה שמופיע בו: מכבי ת"א תהיה קבוצה לא רציונלית ואתם תשלמו לה מחירים לא רציונליים. מבין שני הצדדים, מכבי ת"א הייתה הראשונה שהפרה את החוזה.

23 אליפויות רצופות, שנה הפסקה, ואז עוד רצף של 14 אליפויות רצופות, זה לא רציונלי. שש אליפויות אירופה לקבוצה ישראלית, זה לא רציונלי. רעידת אדמה בכל הפסד ליגה זניח זה לא רציונלי. לקפוץ על המזכירות כשאתה מוביל ב-20 הפרש ועל השעון 2 דקות לסיום המשחק זה לא רציונלי. "הקבוצה של המדינה", "ידידי המחלקה", "משימות לאומיות", כל אלה זה לא רציונלי. מכבי ת"א הייתה כל זה ויותר, הרבה יותר, לא רציונלית.

וכך גם מחירי המנויים. 9,000₪ למנוי זה לא רציונלי, בטח ביחס למחירי מנויים בארץ לקבוצות ספורט אחרות. וכשיש משפחה כשקונה כמה כאלה, ומשלמת למועדון כל שנה באופן קבוע 50,000₪, זה לא רציונלי. אבל שוב, היה חוזה, וכל עוד הצדדים עמדו בו, היה בסדר. האוהדים ידעו שהם מקבלים במחירים האלה מינימום של הצלבה אירופאית וסביר להניח שגם אליפות וגביע. ואם נודה בזה, ימי חמישי בהיכל באמת היו ההצגה הכי טובה במדינה. בפער ניכר יש לציין.

עכשיו לכו ותספרו את ההפסדים בשלוש השנים האחרונות, בחוץ ובהיכל. האליפות האחרונה נלקחה לפני שלוש שנים. בעצם, מכבי אפילו לא העפילה לגמר מאז 2014. מכבי ת"א שיחקה, שומו שמיים, בפאקינג יורוקאפ! ההפסדים שלה הם "רעידת אדמה" רק בשביל העורכים והשדרים שרוצים עוד קצת קליקים ורייטינג. אף אחד אחר כבר לא מופתע.

במילים אחרות, מכבי ת"א היא הקבוצה הכי רציונלית שיש. כל הכבוד לכל אוהד שחידש, מחדש ויחדש את המנוי, אבל לגבי האוהדים שלא, צריך להבין שמכבי ת"א היא זו שעשתה את כל הצעדים שהובילו לפרידה הזו, ולא להפך.

*

ועכשיו הגענו לסגל. השחרור של גיא פניני למשל, קשור לחוזה הלא-כתוב הזה. מכבי ת"א הלא רציונלית הייתה מחתימה את פניני ומשלמת לו כמה מאות אלפי דולרים כדי שיהיה השחקן ה-15 שלה ויסיים את הקריירה שלו בצהוב. בדומה למסלול שעשה דרק שארפ. מכבי ת"א הרציונלית והרגילה משחררת אותו.

לא קשה למצוא מכביסטים שמאוכזבים מהאופן שבו נבנתה הקבוצה ומהצורה שבה כל הסגל נמחק, כ-ו-ל-ם  כ-ו-ל-ל  כ-ו-ל-ם. אצלי זה היה השחרור של גיא פניני שכאב, אצל אחרים יוגב אוחיון היה סוג של הלם, ואפילו שמעתי כמה אוהדים שדואגים לגבי החוסר בצביון ישראלי (נשבע לכם ששמעתי אותם, וזה כמובן הצחיק אותי).

יחד עם זאת, מאוכזב ככל שאהיה, בין אם אני מסכים עם הדרך של ניקולה וויצ'יץ' או לא, אני כן רואה המון היגיון במה שהחליט לעשות הקיץ, וקשה לי להתווכח עם הקו המנחה העיקרי של עופו מכאן. כן, כולכם!

בעבר הלא כל כך רחוק, תמכתי באמת די פשוטה. אם מכבי ת"א לא לקחה אליפות, אז צריך לפרק הכל ולהרכיב מחדש, למחוק כמה שיותר. לפטר את המאמן, לשחרר את כל הזרים, וכמה שיותר מהשאר, כשאפשר להשאיר את הישראלים שברור שאין טובים מהם.

אבל 0 אליפויות ב-3 שנים? קשה שלא לתמוך בוויצ'יץ' שבמהלכים שלו הצהיר "אף אחד לא נשאר כאן". עם כמה שאנחנו אוהבים שחקנים כאלה או אחרים, הם פשוט לא סיפקו את הסחורה הנדרשת מהם במכבי ת"א כדורסל. אם כן היינו נאחזים במישהו מהסגל, אז השאלה הראשונה שחייבת להישאל היא "למה?".

שמעתי את הדעה שאומרת שניקיון האורוות מנקה בין השאר גם את ההנהלה מאחריות, ומשליך את הכל על השחקנים ששוחררו. אני חולק על כך. להנהלה יש המון אחריות, ויש כ-2000 אוהדים שמראים לה את זה עם האי-חידוש מנויים לעונה הקרובה. ועדיין, ההנהלה היא לא זו שעולה לפרקט לשחק כדורסל.

ההנהלה לא הייתה על המגרש בחצי הגמר האחרון מול מכבי חיפה (משחק בית!), או בחצי הגמר מול ראשון לציון לפני שנה, או במשחק 5 מול אילת לפני שנתיים (עוד משחק בית!). השחקנים היו. אותם השחקנים.

יוגב אוחיון היה על המגרש בשלושת המשחקים הללו. אני מבין את החיבור אליו, את הלחימה שלו בדרבים, אבל האם אתם רוצים לתת לו הזדמנות רביעית ביוני 2018? ואם כן, למה? בציטוטים פארודיים לחלוטין, אוחיון אמר שהוא התחבר למסורת התארים של הפועל ירושלים. הלו, חביבי, אתה אחת הסיבות לתארים האלה.

אוחיון רק נבחר כאן על ידי כדוגמא מייצגת, שעיר לעזאזל, בלי סיבה מיוחדת. אותם הדברים נכונים לגבי לנדסברג, ומקל, וסמית', וכל האחרים. פעם אחרי פעם (אחרי פעם) הם לא סיפקו את הסחורה, קשה לומר שהקו המנחה של "מתחילים הכל מהתחלה" כל כך מופרך או שגוי. יש היגיון בטירוף הזה.

שמונה שחקנים חדשים, שניים חדשים-ישנים (ואחד יחיד ובודד שנשאר), יכולים להיות צעד קטן בכיוון הנכון. כמו כן, יכול להיות גם שלא. לגבי איכות השחקנים הללו, והעובדה שיש רק שלושה ישראלים שאשכרה נולדו כאן, יש לי הרגשה שתשמעו על זה לא מעט בעונה הקרובה מאותן הדמויות התקשורתיות המעייפות. אז שיהיה לכם המון בהצלחה, אתם תזדקקו לזה.

אליפות העולם בשחיה (5). הגיע להם!
אחרי סיבוב הקיץ ביפן (חלק 1)

97 Comments

אריאל גרייזס 30 ביולי 2017

9000 שקל למנוי?? אני בהלם שיש אנשים שעדיין חידשו מנוי במחיר הזה ועם התפוקה הזאת. איזה מחיר לא הגיוני. אני לא בטוח שמנוי לקבוצת nba (בנירמול למספר המשחקים) עולה כל כך הרבה

רועי 30 ביולי 2017

אלה הפרוות והרולקסים, לא מזיז להם סכום כזה.

גיא זהר 30 ביולי 2017

אבל המנויים הזולים עולים 2,000, לא?

רועי 30 ביולי 2017

1400

מתן גילור 30 ביולי 2017

פחות ממה שאוהד כדורגל שלכם משלם פר משחק.

גיא זהר 30 ביולי 2017

אלו שמשלמים 1,400 הולכים ל85 אחוז מהמשחקים לפחות. עכשיו גם הורידו אותם למטה וגם זה אמור לפגוע בהכנסות במידת מה. אבל הם הפגיעה הקטנה. לתחושתי לא כל התאים נמכרו וזו כבר בעיה.

רועי 30 ביולי 2017

מי שירד למטה משלם 2,000.
לא את כולם הורידו למטה, רק את מי שארגון האוהדים אישר לו.
בדיחה שלא שמעתי מימיי, האוהדים קובעים להנהלה מי ישב איפה.

אריאל גרייזס 30 ביולי 2017

הא, אוקיי. הרבה יותר הגיוני

יוסי מהאבטיחים 30 ביולי 2017

"מכבי ת"א הלא רציונלית הייתה מחתימה את פניני ומשלמת לו כמה מאות אלפי דולרים כדי שיהיה השחקן ה-15 שלה ויסיים את הקריירה שלו בצהוב"

אם מיקי וג'מצ'י לא הושארו, שחקנים היסטוריים למועדון שגם בערוב ימיהם סיפקו מה שפניני לא נותן בשיאו, אז מי זה גיא פניני שישאר?
למה שייקח משכורת ממישהו שבאמת יכול לתרום משהו?

גיא זהר 30 ביולי 2017

שארפ הוא היוצא מן הכלל שהושאר (מצבה הכלכלי של מכבי היה שונה לגמרי) וגם היה רלוונטי עד אולי השנה הלפני אחרונה. השאר (בטח ב20 השנה האחרונות) סיימו את דרכם לא משהו.

גיא זהר 30 ביולי 2017

גם אלף מינויים (וכנראה לא זולים) במצב הכלכלי של מכבי, במיוחד עם הצמצום בגודל הסכם החסות של פוקס, זה בור לא פשוט. יש כאן עניין של ביצה ותרנגולת כי ניהול כלכלי שפוי (וזה מה שנראה שהולכים לקראת) לא מאפשר להביא בלשון האופירע תותחים, ומצד שני סגל אפור משמעו פחות מינויים. רק לא הבנתי באיזה סרט בר טימור עדיף על אוחיון אלא עם המטרה באמת לא להשאיר כל זכר לשלוש השנים האחרונות.

יוסי מהאבטיחים 30 ביולי 2017

לבר טימור יש עוד עתיד.
אוחיון כבר לא ישתפר מפה.

טל בן יהודה 30 ביולי 2017

למיקי ודורון עוד נשאר (די הרבה) כדורסל והמערכת רצתה לעבור הלאה בעיקר מבחינה מקצועית. כאן הסוגיה לא מקצועית, מדובר בהשארה מורלית.

מפנה אותך לתגובה של נתי למטה. הוא פגע בול.

יוסי מהאבטיחים 30 ביולי 2017

מה זה "השארה מורלית"? אתה מכביסט או אוהד הפועל? תיכף תסכים להחזיר איזה סמל תועה גם לעונת פרישה.
קראתי את נתי, ואני דווקא חושב שהאתוס המכביסטי הוא להעיף לכל הרוחות את כל מי שהיה קשור לבזיון ששורר בקבוצה בשנים האחרונות.
הקפטן הוא ראש וראשון לאלו שצריכים ללכת. גם לא תורם מקצועית, וגם לא מרים את הקבוצה מורלית.
קיצר, זה סתם הרגש שלך שמדבר.מפנה אותך לבערך 200 פוסטים של הכותב טלב"י בכל מה שקשור לרגש ואהבה ודברים כאלו בכדורסל.

טל בן יהודה 30 ביולי 2017

:)

לגמרי יכול להיות שהרגש מדבר. מחדל.

מתן גילור 30 ביולי 2017

אריאל, השאלה לאן המינוי. לאבירן יש מנויים ב-17,000 ש"ח עם רשימת המתנה מפה ועד חורבות קרית אליעזר. 9,000 ש"ח הוא ודאי לא המינוי היקר ביותר.
טל, שאלה, כמובן שאני לא מערער על זכותך לא לחדש וזה לא הזמן לעקוץ אותך בדמגוגיה על "חוסר נאמנות" ו-"אהדת הצלחות", אך בכל זאת שאלה:
כשהיו כאלה שקראו לחרם מנויים במכבי, אמרתי להם שגם אם לא הייתי רוצה לחדש מינוי (וכמובן שאני כן), הייתי מחדש כי זה מקום ל-30 שנים קדימה.
אם אתה משלם 9,000 ש"ח, זה כנראה לא ביציע, בפינה. תחת הנחה שלא מדובר על שיקול כלכלי, האם לא חבל לך לוותר על מקום עשורים קדימה, כשלא בטוח שתוכל להשיג מקום דומה (או בכלל מקום כלשהו) בחזרה בעתיד?
כלומר, האם כלו כל הקיצים עד שאפילו השיקול הזה לא היה חשוב מספיק?

מתן גילור 30 ביולי 2017

*ודאי לא המינוי הזול ביותר…

טל בן יהודה 30 ביולי 2017

שיקול חשוב של מחדשי המנויים הוא לגמרי "לשמור על הכיסא", בטח בתקופה כזו שבה ייתכן שזה השיקול העיקרי (כי אתה לא ממש מקבל משהו אחר). אך לפעמים אתה מגיע לנקודה שבה הסכום שאתה משלם, כבר לא שווה את זה בשבילך. (ולא, אנחנו לא משלמים 9,000₪ למנוי, אפילו לא קרוב לכך. אך הסכום שאנחנו משלמים כבר לא שווה את ה"לשמור על הכיסא").

איציק 30 ביולי 2017

למה לא יוכל להשיג? לטענתו 2000 לא חידשו והשורות לא מולאו, כלומר יש מקומות. תוסיף לכך שכרגע לפחות לא נראה שתהייה סיבה שיתמלאו, הוא יכול לקחת שנה פגרה ולראות את ההתפתחויות.

מתן גילור 30 ביולי 2017

בבלומפילד היו 6,000 מנויים בתחילת העונה עם אוסקר. בעונה לאחר מכן כבר היה סולד-אאוט. הימור גדול שדווקא אתה תתפוס אחד (יותר נכון שניים ועוד אחד ליד השני) מ-2,000 מקומות (מן הסתם מספר נמוך בהרבה, כי יהיו מנויים חדשים במקום לפחות חלק מאלה שלא חידשו) עליהם יהיה ביקוש של 10,000 אוהדים.

איציק 30 ביולי 2017

אתה אופטימי שמכבי תעלה מהר לגדולה. בהחלט יתכן והשנה שוב יאבקו על האליפות והגביע. אני יותר סקפטי ממך שאוהדים ינהרו לקלפי.

49ers 30 ביולי 2017

אבירן…? אתה עדיין עם השטות הזאת?

גיא זהר 30 ביולי 2017

עדיף על סמי עופר, זה בטוח.

49ers 30 ביולי 2017

למה? מה מותר אבי רן (ואני עד היום זוכר את הצמרמורת שאחזה בי בהיוודע הבשורה, עד היום הוא ממותג אצלי כאליל) על סמי עופר?
האחד היה (ועודינו, כך אני מקווה) סמל ספורטיבי, השני קנה את הזכות שהאיצטדיון יקרא על שמו.

מתן גילור 30 ביולי 2017

שאבי רן לא אחראי לעלייה של עשרות אחוזים בתחלואה בסרטן במפרץ חיפה.
אתה מוזמן לתת יד לניסיון המביך של מסרטן העיר להנציח את שמו באמצעות כסף שעשה על בריאותם של תושבי חיפה.
אני, ולדעתי גם רוב באי האצטדיון, מתכוונים לקרוא לו בשמות אחרים, גם אם למישהו יהיה אף עקום כתוצאה מכך.

גיא זהר 30 ביולי 2017

+1. אף אחד לא יגרום לי לקרוא ליד אליהו מנורה מבטחים. גם לטרנר לא מגיע שיקראו על שמו אצטדיון בב"ש (מבחינתי שיקראו את בסיס חצרים על שמו), אבל זה כבר מים מתחת לגשר. בפרסומים רשמיים צריך לקרוא אולי על שם המזהם, ככה בינינו כדאי שלא.

49ers 30 ביולי 2017

אין לי שום "אף עקום" ואני בטוח שסמי עופר אינה טלית שכולה תכלת (ואף איני מחסידיו כלל וכלל).
ההתעקשות לקרוא לו "אבי רן" או "ברוך ממן" יבדל"א, היא זאת שנראית לי עקומה.
היה ראוי שתקום ועדה מכובדת, עם נציגי האוהדים, כדי למצוא שם ראוי.

גיא זהר 30 ביולי 2017

השם הרשמי הוא של המזהם. לצערינו. לכן לא תהיה ועדה כלשהי. באופן בלתי רשמי כל אחד יכול לעשות כרצונו.

ברוס גרובלאר 30 ביולי 2017

אני חוזר על ההצעה שלי מפוסטים קודמים, לקרוא לו אצטדיון השקשוקה.
כמו הבנובוניירה של בוקה.
בכלל, לכל האצטדיונים בארץ צריך להיות שמות של מאכלים. עדיף מאכלי עדות

יוני 30 ביולי 2017

אבירן לא קיבל מתנות במיליארדים מהמדינה ואז ״בנדיבותו״ בנה אצטדיון על שמו.

רועי 30 ביולי 2017

עכשיו זה כבר מעליב, רק אלי לא התקשרו לשאול מה קורה איתי ??

לעניין,
אם יש דבר אחד שאני מסכים איתו בהתנהלות של מכבי הקיץ, זה השחרור המסיבי של כל הישראלים הכושלים.
ואם השחרור של פניני כאב לך, זה כי כנראה לא צפית ביותר מדי משחקים של מכבי השנה, בטח שבליגה.
הצפיה בו היתה כואבת לו יותר מהשחרור שלו, כנ"ל לגבי סמית', שחקן שההווה שלו מבייש ואף מחתים את עברו.
בוא נגיד שאני הייתי מתבייש לקבל משכורת בסוף החודש אם הייתי נראה ככה בעבודה שלי.

הדמויות התקשורתיות המעייפות ימצאו תמיד מה להגיד, כשהקבוצה מפוצצת ישראלים כושלים, אז הם מלינים על כך שהם לא מקבלים דקות,
כשהם לא בקבוצה אז אין ציביון ושיט. הביקורת הזו היא זו שגרמה לפדרמן להנחית ברעש, צלצולים והתגאות מבחילה את גל מקל, השחקן הכי אובררייטד שדרך אי פעם על מגרש ספורט כלשהו בישראל (הביקורת, ומערכת יחסי הציבור המשומנת שיש לו).
אולי המהלכים בקיץ הזה מראים שמפסיקים להתנהל לפי "דעת הקהל" המדומיינת שאותם דמויות תקשורתיות מנסות ליצור.

לגבי הרכש שהגיע, אין לי ממש דעה, לא כל כך מכיר חלק מהשחקנים, בעין בלתי מזויינת זו נראית כמו קבוצה של מחליפים, איך חלק השחקים יתפקדו כשחקנים מובילים אין לי מושג. אני רק מקווה שבאמת המאמן הוא זה שבחר אותם (הזרים בעיקר) ואז אולי יש עתיד. אולי.

רועי 30 ביולי 2017

** הצפיה בו היתה כואבת *לך* יותר מהשחרור שלו
** שחקן שההווה שלו *מכתים* את עברו.

גיא זהר 30 ביולי 2017

רועי, סמית עוד לא שוחרר ותכלס לא ראיתי בהרבה מקומות רמזים "עבים" לגביו. יש מצב שיישאר, אולי בחוזה מקוצץ (מהביטוח לא נראה לי שיקבל את כל הכסף), כי לו בניגוד לאחרים אין אפילו אלטרנטיבה בעשירית מהשכר של מכבי.

49ers 30 ביולי 2017

"בוא נגיד שאני הייתי מתבייש לקבל משכורת בסוף החודש אם הייתי נראה ככה בעבודה שלי"
דוגמא קלאסית לכך שאסור לשפוט אדם עד שלא תגיע למקומו…
נעזוב לרגע את העבודה שאולי הוא עושה את מיטב יכולתו, נותן את ה 100% שהוא מסוגל.. עובד קשה עבור הכסף.
נעזוב את זה בצד.
אתה ממש, אבל ממש, היית "מתבייש לקבל משכורת".
תרשה לי לגחך. לא בסכום שאתה מרוויח (אין לי מושג כמה) ובוודאי שלא בסכומים שסמית מקבל.
ועכשיו נחזור לעובדה שסמית תמיד (כך לפחות נראה לעיני) מנסה, משתדל, שומר על ספוטיביות (מנטאלית ופיזית).
לא מגיע לאף אחד שהוא יתבייש או שיוותר על שכרו.

איציק 30 ביולי 2017

הוא לא אמור מרצונו על שכר, אבל התרומה שלו לא מצדיקה שכר כזה. מכבי צריכה לנסות ולמזער את הנזק הכלכלי והנזק המקצועי ממנו. מסכים שהוא משתדל, ספורטיבי ונחמד, אבל זה לא מספיק.

גיא זהר 30 ביולי 2017

+1 פורטי ננינרס.

רועי 30 ביולי 2017

אני עומד מאחורי כל מילה שלי, ואתה יכול לגחך, הכל בסדר.

אני מכוון יותר לפניני, שהואי פשוט לא ספורטאי יותר.

תומרג 30 ביולי 2017

אני לא הייתי מתבייש בכלל לקבל משכורת מעל התרומה שלי למקום העבודה. להיפך, הייתי מתנאה ביכולת שלי למקסם את פוטנציאל ההשתכרות.
בסופו של דבר, גם העובד הנאמן, המוסרי והמסור ביותר אמור להיות לויאלי עם משפחתו יותר מאשר עם מקום העבודה שלו.

49ers 30 ביולי 2017

רועי, אני אקבל את דבריך ביום שבו:
תעבוד כמה שנים באותו מקום ותתן את כל כולך לעסק.
תרוויח 50000 ש"ח בחודש (לא יותר)
תרגיש שאתה כבר לא ממצה את הפוטנציאל שלך\לא נותן תפוקה כבעבר\מתבקש לעזוב מבלי שיש לך הכנסה מובטחת באותה רמה
תשב עם עצמץ בשקט, על שפת הים עם בירה ותחשוב לעצמך… וואלה, לאן אלך עכשיו? מה רע בעוד שנה שבה אוכל למצוא עבודה אחרת?
או אז, כשבאמת תקום ותעזוב – אקבל את דבריך.
ולו רק בשל העובדה שהיית באותו מקום ועשית מעשה (אמיץ\טפשי\נכון).
מזכיר לי את הסיפור שאני מוכר לעצמי (ולכולם)שכשאזכה בלוטו בכמה מליונים טובים, המכונית הראשונה שאקנה לעצמי תהיה סובארו אאוטבק. חדשה, דנדשה.. אבל סובארו. לא ג'יפ, לא מרצדס\ב.מ.וו… סובארו.
:)

נתי 30 ביולי 2017

לא אוהד מכבי, אפילו לא מחבב אבל מסכים עם כל מילה. בנייה מאפס בהחלט נשמעת הגיונית ולגיטימית כשלעצמה.
אבל
כשאף אחד כפשוטו ממש לא נשאר, איך אתה אמור להעביר את האתוס המכביסטי לשחקנים החדשים, שעוד חלקם בכלל צעירים, אמריקאים, שהשם לא אומר להם כלום? במילים אחרות: מכבי הופכת בכך בהחלט לעוד קבוצה. יכול להיות טובה ושיפגעו בול בשחקנים אבל בשום אופן היא לא תוכל להיות מכבי. בלאט היה נותן לכך מענה אבל משזה הפך לא רלוונטי, היה צריך רגע לעצור ולחשוב. ולכן, שילוב של בנייה מאפס מחד ויצירת המשכיות לאתוס הגוסס מאידך, היה מושג לעניות דעתי בשני צעדים:
1. השארתו של פניני. שאמנם היה כאן בשנים האחרונות אבל גם בשנים יפות יותר.
2. החתמת שם אירופאי (מאמן או שחקן), שם של ממש, אם אופי ווינרי וכד' שהיה מרביץ צורה בצעירים.

טל בן יהודה 30 ביולי 2017

מסכים עם כל מה שכתבת.

נתי 30 ביולי 2017

אגב, נושא הרציונאליות עובד גם לצד השני: אם בימים עברו תיעבתי את מכבי כל הפסד להם היה באסה וכל ניצחון עליהם היה לנו חגיגה, אז מכבי של היום כבר לא בתפקיד הדמון והשנאה לא תהומית כבעבר. אני חייב לציין שזה פחות כיף…

איציק 30 ביולי 2017

שחקן שהיה חובה למצוא דרך לשחרר הוא דווין. באמת מה שנעשה ממנו עצוב. בחור נחמד אבל הקשר למשחק ברמות הגבוהות מיקרי לחלוטין.
לגבי שחקנים ישראלים לא מתאזרחים אז כנראה שיש לכם שלושה ולא שנים, זוסמן, משעור ושגב, למרות שאני לא רואה אותו באתר (האם שגב לא ממשיך?).

גיא זהר 30 ביולי 2017

ממשיך. היחידי. מתחת ל25. ברור שימשיך. סמית זו וואחד בעיה, חוזה כבד ואפס דרישה. אולי הביטוח יציל את מכבי.

עידן. 30 ביולי 2017

היה לי מנוי מכבי במשך שנים, עוד מהשנים בהם ההיכל היה רק חצי מלא בחמישי (למעשה אז לא היה צריך מנוי, הייתי בא לקופה בחמישי חצי שעה לפני וקונה כרטיס). בשל אילוצים שונים ויתרתי על המנוי למשך כמה שנים וכשניסיתי לחדש הכל היה מלא.

בשנה האחרונה, בשלב בו המצב היה על הפנים, אמרנו אני וחבר שנלך לאחד המשחקים ונתמוך בקבוצה. לא רציתי להתעסק עם ספסרים אז נכנסתי לאתר של מכבי והתברר לי שמוכרים שם כרטיסים ואפילו לא מעט (עשרות אם לא מאות). רק מה? על כרטיס בשער 11 או 7 למעלה הם רצו 200 ש"ח ועל כרטיס בשער 10 או 6 למעלה 400 ש"ח.

אני זוכר שהייתי המום מהעניין הזה. הקבוצה כושלת, הקהל כבר לא מגיע, יש כרטיסים ואתם לא מתביישים לנסות ולמכור זוג כרטיסים למקומות גרועים ב- 800 ש"ח?

עושה רושם שההתנהלות העסקית של מכבי בשנים האחרונות לא פחות גרועה מההתנהלות המקצועית שלה.

אביטל 30 ביולי 2017

שמח שנכתב טור מדוייק ולא מתלהם וממחזר שנאה כלפי וויצ'יץ'. לדעתי הבעיה היא בהנהלת הפדרמנים – רקאנטי וכל היתר זה רק תוצר לוואי(וויציץ ואבן ושאולי אלו בכלל כשלו כי הם לא באמת קבעו ובנו מהתחלה עד הסוף)

חידשתי השבוע(וקיבלתי את הנחת ה10% שהייתה אמורה להיות שמורה רק עד ה8 ליולי … בכדורגל זה לא היה קורה) מתוך מחשבה שבאמת ניסו להביא את בלאט, שהאלטרנטיבה שהביאו לו לאחר שהבריז(הוא עצמו אומר זאת)היא ראויה ושלא מנסים בכוח להביא שמות למכירת מינויים(לנגפורד קשישא, סופו, שאראס כמאמן וכו') אלא שחקנים שמתאימים אחד לשני. אם זה גם יצליח? אלוהים גדול , אבל לפחות מנסים ברצינות – חבל שלא נתנו לאדלשטיין את אותה אוטונומיה כמו לספאחיה, אני בטוח שאם זה היה קורה ועוד עם התקציב הגדול של שנה שעברה הייתה קבוצה טובה בהרבה.

והערה: לא רק שגב וזוסמן נולדו כאן אלא גם כארם משעור . אז יש לנו שלושה.

טל בן יהודה 30 ביולי 2017

מצחיק ששכחתי את שגב. הוא לא מופיע באתר של מכבי, לכן כיוונתי לזוסמן ומשעור.
אני מתקן עכשיו את הטור, תודה

ניינר / ווריור 30 ביולי 2017

אם כואב לך על שחרור נבלה כמו פניני (ושחקן די מעפן), אז מגיע לך כל מה שקורה בקבוצה שלך :)

טל בן יהודה 30 ביולי 2017

תודה על ההבנה.

תומר חרוב 30 ביולי 2017

9000 שקל למנוי כדי להיות עם הרעים?

MOBY 30 ביולי 2017

יש לכם יופי של קבוצת מנג'ר, האם תהפכו לקבוצה שממשת את הפוטנציאל? לא יודע, יהיה מעניין לראות.
מבחינת הסגל הישראלי השתדרגתם משמעותית, ואגדיל לומר שנראה שיש לכם את הסגל הישראלי הטוב בליגה נכון לכרגע.
לגבי אירופה המצב עוד יותר לא ברור, לספחיה הפיתרונות (אשמח לראות את זוסמן, שגב, משעור ודיברטולומאו גם במשחקים באירופה).

אלעד כ 30 ביולי 2017

זה באמת מצחיק לדבר על צביון ישראלי בהקשר של מכבי.
אבל בשנותיה הגדולות תמיד היה קו מקשר שעבר משנה לשנה. אפילו אם קראו לו טל בורשטיין והוא היה עלה תאנה בחמישיה, או גור שלף מהספסל.
אני מסתכל על התמונות למעלה, ובאמת לא רואה שום הבדל בין החבורה הזו לכל חבורה אחרת שירכיבו בהפועל י-ם, אילת או מה שלא יהיה. למה שדווקא הם יחזירו עטרה ליושנה?

ניר 30 ביולי 2017

טל בורשטיין ממש לא היה עלה תאנה הוא אחד הישראלים הטובים בכל הזמנים, והיה חלק לגיטימי מאחת הקבוצות הגדולות בתולדות אירופה.

היו עלי תאנה בשנים האחרונות אבל בטח שזה לא טל בורשטיין.

אלעד כ 30 ביולי 2017

בערוב ימיו…

אבל לא התכוונתי להכפיש, להיפך. גם כשמכבי הייתה לגיון זרים, זה אף פעם לא היה כ-ז-ה לגיון זרים, כמו בתמונה למעלה.

MOBY 30 ביולי 2017

אתה מדבר על ג'ים בוקטרייט ג'ק צימרמן,וילי סימס, לו סילבר,טל ברודי, פרי, ויליאמס, לבאן מרסר, טיוס מהדורה א ודומיהם?
לא צריך לייפות את ההיסטוריה. השאלה אם יתנו למשעור זוסמן ושגב לשחק.

גיא זהר 30 ביולי 2017

גם ביורוליג האחרון הצהרים היו אוחיון ופניני. לא בטוח ששגב ומשעור ישחקו השנה פחות מהם.

אלעד כ 30 ביולי 2017

אני פחות מדבר על המוצא של השחקנים, ויותר על המשכיות.
שנה שעברה השחקן המזוהה ביותר עם מכבי היה דווין סמית'.
ההיסטוריה תעיד אם מישהו מהמצולמים מעלה ימשיך שם יותר משנתיים. רוצה להתערב על זה? אולי כארם משעור (וכולי תקווה שבתפקיד משמעותי).
ברודי, סילבר, פרי, הם סוג של סמלים. גם אם לא צברים. השאר שהזכרת גם שיחקו שם מספר שנים אפילו שנגנבו מהמתחרות (עד היום כואב לי על מרסר)

אלעד כ 30 ביולי 2017

אני אנסה להסביר עצמי אחרת.
אני מודה כשונא מכבי, תמיד היו במכבי שחקנים שמזוהים עם הקבוצה. גם בכשלונות של השנים האחרונות.
השנה אין אף שחקן כזה, וזה מצב שלא זכור לי.

יניב פרנקו 30 ביולי 2017

הקהל במכבי מבין היטב את הסיטואציה – מי שמשלם 9,000 ש"ח למנוי לא מתרגש מזה , יש יותר אוהדים שה1400 כבד להם מכאלה שה9,000 ש"ח מזיז להם .
ההנהלה במכבי גם מבינה את הסיטואציה – משפחת בן יהודה לא תעשה מנוי ? לא נורא, יש אחרים שמחכים לשים יד על מנוי שנותן זכות לשנים קדימה ואת היתרה של המנויים החסרים – ימכרו בבודדים – פר כרטיס זה שווה להם יותר.
הבעיה היחידה היא תזרימית.

עכשיו מה הסיטואציה ? להנהלה הנוכחית אין ברירה, היו משאירים את השלד הקיים ומוסיפים טיוס , משעור ו-2 זרים – היו מוכרים בדיוק את אותה כמות – וטל היה כותב שמכבי זה לא כבירי ויש היגיון וצריך להבין את המכביזם ואוחיון ופניני הם אלופי אירופה וכל זה.

להנהלה הנוכחית נשאר קלף אחד – בנו קבוצה זולה יותר (ועדיין יקרה במונחי ליגת העל המקומית), השאירו את פוקס, ייספגו את החוזים הרעילים ויקוו להצלחה (אליפות וחוסר התבזות באירופה) – אם זה יקרה הם ימשיכו קדימה.
אם זה לא יקרה – הקהל במכבי סל זה לא המחאות של הפועל – יגיע הבושניסקי התורן, יביא את הרוכש הכבד וישלח את הפדרמנים ומזרחי הביתה סטייל לוני – הקהל במכבי מבין את זה מצוין – מי שאוהב את השואו של ימי חמישי ומוותר על 10 שנים קדימה בשביל שנה אחת של "כעס" – איפה הוא היה עד היום.

ולכן ההנהלה הנוכחית מתנהגת באופן הכי ראציונלאי שאפשר – זו התנהלות של אין ברירה ומבחינתה מלחמה על "המורשת" וכיוצ"ב- לכן מכבי יעשו כל מה שצריך כדי לבנות קבוצה מחדש – אתי או לא אתי.
לאורך השנים והספר של גרינוולד תיאר את זה מעולה – מכבי הייתה קרובה לא פעם לפשיטת רגל, אבל תמיד, היא נחלצה מזה, תמיד היה מי שבא וקנה את החלק שהוצע למכירה והעסק המשיך קדימה וזה יקרה גם הפעם.
אנשי "להציל את מכבי מעצמה" לא מפחידים את הפדרמנים פיננסית – הם יודעים שבסוף רוב המגיבים שם קנו או יקנו מנוי – הם מפחידים אותם כי "הם משמיעים את הקולות" – ביום שיהיה מי שירגיש שהנכס מופקד בידיים הלא מתאימות – הוא יוחלף.

טל בן יהודה 30 ביולי 2017

אתה פוטר את "מי שמשלם 9,000 ש"ח למנוי לא מתרגש מזה", אבל הם בסופו של דבר מגיעים לכ-20%. אם נבדוק, ואין שום דרך לבדוק אם מכבי לא ידווחו לציבור, ממה שאני נחשף אליו, דווקא המנויים של ה-1400₪ לא פרשו, ואלה של ה-3000, 4000 ו-9000 לכיסא לשנה הם הרוב של ה-2000 האלה שאני מדבר עליהם.

ולגבי ה"יש אחרים שמחכים לשים יד על מנוי", זה יהיה נכון אם מכבי יגיעו ל-100% משנה שעברה.
נכון לעכשיו, גם האופטימיים ביותר במועדון לא רואים את זה קורה.

אתה מנתח את מכירת הכרטיסים כאילו השנתיים האחרונות לא קרו. ראית את ההיכל במשחקי יורוקאפ? או בחצי השני של עונה שעברה?
אם מכבי תצליח, ברור שהאוהדים יחזרו. אני אפילו לא מתבייש להודות שאני אהיה בינהם.
ואם תהיה עוד עונה כמו האחרונה, אז ההיכל יראה 6000 איש קבוע ומכירת כרטיסים בודדים תהיה בדיחה מוצלחת.

איציק 30 ביולי 2017

מה אחוז הכנסה ממנוים/כרטיסים מההכנסה הכללית של מכבי מפרסום, מכירת זכויות שידור, מרצ'נדיז, ועוד? הבנתי שזה לא אחוז גבוה במיוחד, לכן אם מכבי איבדה במקסימום 2000 מנוים זה כנראה יותר אי נעימות תדמיתית מאסון כלכלי.

טל בן יהודה 30 ביולי 2017

אני לא זוכר מספרים מדויקים, ועוד יותר קשה לאמוד את ההשפעה של ה-2000 המשוערים האלה, אבל ממה שאני זוכר, המנויים הם חלק נכבד מאד מהתקציב של הקבוצה.

רועי 30 ביולי 2017

אחוז מאוד גבוה.
ההכנסה ממנויים + תאי צפייה סביב ה 50 מיליון ש"ח.

איציק 30 ביולי 2017

מתוך כמה?

רועי 30 ביולי 2017

לא יודע מספרים מדוייקים של הכנסות מזכויות שידור וספונסרים למיניהם,
לא חושב שזה יותר מ 30 מיליון ש"ח. אבל זו הנחה שלי בלבד.

רועי 30 ביולי 2017

אל תשכח אבל שזה יכול להיות כדור שלג,
הפחתה של הקהל יכול לגרור הפחתה של סכום החסות (כפי שקרה עם פוקס), ואולי גם הפחתה של זכויות השידור.

איציק 30 ביולי 2017

כלומר בחישוב גס, 2000 מנוים מתוך 10000 הם כ-10 מיליון ש"ח (חישוב של 20% מתוך 50 מיליון). כלומר, זה בערך 12.5% מההכנסה הצפויה. לא מעט, אך גם לא אסון גדול, במיוחד אם תהייה עונה סבירה וחלק מהמקומות ימכרו ככרטיסים.

איציק 30 ביולי 2017

אבל זה כבר לשנה הבאה, כלומר מכבי צריכים להכין את הכל לשנה סבירה פלוס ושדרוג לעונה הבאה.

יניב פרנקו 30 ביולי 2017

אני שמעתי סכומים בכיוון של רועי – כ40 מליון מתוך 80 תקציב כללי – ועוד כ10 מחסויות – זה המון המון לקבוצה ישראלית.
תא צפייה זה 100,000 דולר ויש לה 20 כאלה לדוגמא – אלה מספרים פנומנליים.
מכבי חיפה לדוגמא מכניסה מכמות צופים כפולה – כ20.
המודל הכלכלי של מכבי בנוי כעסק – היא מכניסה הרבה ומבזבזת הרבה וחיה על מקורות אורגניים ולא על בעלים – הבעלים מכסים בשנים מאוד קשות ובעיקר מעמידים קו אשראי.

טל – התרחיש שאתה מתאר לא יקרה היום – אם מכבי נכשלת השנה מקצועית ומעמיקה את הגרעון משהו דרמטי במבנה העלות שלה ישתנה ואז תראה החתמות שיווקיות גדולות (שאראס, בלאט, זרים עם שם גדול ועוד).

מספיק להסתכל על ההסכם השיווקי עם פוקס כדאי להבין את זה – הם חתמו על שנה + אופציה לעוד ארבע – כל המערכת מסביב לבעלים הנוכחיים אומרת להם דבר אחד – לא תוכלו להחזיק בנכס בלי להצליח – לא תצליחו – תצטרכו לוותר.

גיא זהר 30 ביולי 2017

יניב, שים לב. התקציב של מכבי כעקרון לא תלוי יותר מדי בהישגים (בשנה שעברה לדעתי הם לא העמיקו את הגרעון). הוא כן מבוסס במידה רבה על כמות המנויים/האוהדים ולכן אנחנו רואים קבוצה אפורה מתמיד. האדונים פדרמן שלא ברור כמה כסף נזיל יש לו (וגם רקאנטי) לא מכסים מכיסם גרעונות סטייל מיטש או אלונה אלא במליונים בודדים. מה שיעיף אותם זה לא כסף אלא תדמית.

יואב 30 ביולי 2017

אני מייחל ליום שמיטש יגיע לסיטואציה של הסל. כמה מיליונים בודדים בשנה, אם צריך.

יניב פרנקו 30 ביולי 2017

גיא – מה שטל"בי אומר לך שיש חלק בקהל שהצלחה מקצועית משפיעה על רכש המנויים – זה אחד, זה כנראה משפיע על מחיר החסות (שהוא הנמוך ביותר מזה שנים) ועל עוד כמה פקטורים.
אבל יש דבר אחד שלא שמים לו לב – ואולי הוא שולי – ליורוליג יש הסכם שבמידה במשך שלוש שנים (למירב זכרוני) קבוצה עם זיכיון A מסיימת כה נמוך – הרשיון שלה בסכנה.

איציק 30 ביולי 2017

יניב, כתבתי בעבר שלדעתי במצבה של מכבי זה מאד מהותי. אני חושב כך גם עכשיו. אני לא יודע אם זה היה שיקול בבניית הקבוצה הנוכחית אבל נראה לי שהבנייה הייתה כדי להתברג באמצע ולא לא להסתכן כמו בשנה שעברה הכל או לא כלום. רוצים להבטיח את ההשארות ואז נראה מה הלאה.

גיא זהר 30 ביולי 2017

יניב, קח את תמונת המראה של מכבי, ירושלים, שהייתה עם ממוצע צופים הכי גבוה ביורוקאפ, הגיעה לחצי גמר, הייתה ממייסדות יולב או איך שקוראים לזה ועדיין לא שמים עליה. כל הקטע עם השלוש שנים הוא בשביל שיהיה שוט, לא באמת יופעל נגד קבוצה בסדר הגודל של מכבי.

איציק 30 ביולי 2017

בסדר גודל בו מכבי הגיע ולא סדר גודל בו היא נמצאת היום.

ניר 30 ביולי 2017

לדעתי מכבי לא מתחילה מאפס אלא ממינוס.

העובדה שלא ממשיך אף שחקן (מלבד שגב שבימים אחרים לא היה בכלל בתוכניות) ו/או מאמן מהעונה שעברה לא מאפשרת טיפה של המשכיות, השאלה היא אם הכל היה גרוע, ולדעתי לא הכל היה גרוע ורק לראיה אפילו בעונה האחרונה הכושלת מכבי סיימה במאזן 2-0 מול אלופת אירופה.

שחקן כמו יוגב אוחיון היה אמנם בימים הרעים אבל היה גם בימים הטובים והוכיח כבר שבקונסטלציות מסויימות הוא שחקן טוב, היה שווה להשאיר אותו ולו רק בשביל ההמשכיות.

לדעתי כרגיל במכבי או סקנדל או פסטיבל, עכשיו מראים שחותכים הכל גם אם חותכים מה שצריך להשאיר, כרגיל התנהלות שמשדרת פאניקה.

בשורה התחתונה מכבי לדעתי מתחילה ממינוס כיוון שלא מדובר כאן בקבוצה המייצגת כפר קטן באיטליה אלא קבוצה שהלחץ להישגים מיידים הוא מטה לחמה, ההנהלה עדיין כאן ואני לא רואה איך משהו משתנה שם ב DNA ופתאום נותן למאמן לעבוד ומחכה בסבלנות שדברים יתחברו, הרי אחרי כמה הפסדים שוב נשמע כמה זה לא מאמן וכמה ההוא לא שחקן, וכמובן שלא ידוע לי על כך שדייויד פדרמן איבד את שמיעתו (חו"ח) ולכן הקולות ימשיכו להדהד.

מאשקה 30 ביולי 2017

שרוצים לגדל בשדה בשנה הבאה גידולי קיץ כמו: חומוס, חמניות, כותנה וכו', חורשים את החלקות השדה שמיועדות לזריעת הגידולים האלה.
חריש עמוק של 40 ס"מ, מחכים לגשם של החורף, ואחרי זה מיישרים את השטח עם ארגז מיישר, מסמנים ערוגות , ואח"כ זריעה.
חלקות שיזרעו בהן חיטה עוד 3 חודשים, מספיק עבודת דיסקוס ( 10 ס"מ ), לא חייבים להפוך את רגבי האדמה, זריעה גם שנשארו עשבים .
מה שצריך לעשות במכבי ת"א זה חריש עמוק, ללא מספיק להחליף את כל צוות השחקנים, צריך להחליף את הנהלת הקבוצה, עם וויצ'יץ' בראש.
עד שלא יהיה ניהול חדש במכבי ת"א, לא יהיה שינוי עם מיחזור צוות מקצועי ושחקנים כל שנה מחדש.
מי שמוכן לשלם 9,000 ש"ח על מינוי למשחקי כדורסל, יש לו את הכסף לשלם, ירצה ישלם, ירצה לא.
אני משלמת למינוי בארנה – אולם, שורה 11מאחורי ספסל שחקני הפועל – 1.900 ש"ח.
וגם אני התרגזתי לפני חודש שהעלו את מחיר המינוי שלי ב – 200 ש"ח ושילמתי.

זינק 30 ביולי 2017

כשאת כותבת להחליף את כל ההנהלה, מי את בדיוק מצפה שיעשה את זה?
הבעלים אמורים לפטר את עצמם ולמנות בעלים אחרים?
זה יפה לכתוב, אבל אין מאחורי זה כלום.

בנוגע ל 9000 ש"ח למינוי, יש ב 9000 וגם יש ב 1400 מינוי משולב לליגה ולכל משחקי היורוליג.
כשיהיו בארנה 10,000 סולד אוט כל עונה, מחירי המנויים יעלו גם שם.
נראה לי שאורי אלון מבין טוב בהיצע וביקוש.

איציק 30 ביולי 2017

מי שרוצה להבין את מצבה החמור של מכבי שיראה את מי חושבים למנות לקפטן. ילד שאף שחקן בכלל לא יראה אותו ממטר בהתחלה. למה כי הוא ושגב היחידים שגדלו במכבי, ושגב משום מה לא נספר לצורך העניין. אולי רוצים לגדל לו ביצים כי בונים עליו. עדיין מצביע על עומק הבעיה. ואם נסתכל עוד קצת, השחקן הכי ותיק, מנוסה ומאד מוערך כבן אדם וכשחקן, דווין סמית, אילו לא נשקל כאופציה. במקומו הייתי נעלב, אבל או שהוא נעלב או שהוא יודע משהו…

אורי 30 ביולי 2017

הוא נעלב לרגע, הסתכל על תלוש המשכורת ולא מפסיק לצחוק מאז

איציק 30 ביולי 2017

אין ששום בעיה להיות מיליונר ונעלב בו זמנית. כך את קיירי ארווינג כדוגמה, ויש לך כאלו כל יום, ולא רק בכדורסל. גם בכדורגל שמעתי על כאלו. כך שאל תזלזל בגאווה של מיליונר.

yaron 30 ביולי 2017

איפה גיל שלי כשמחפשים אותו???
הוא לא דיבר על קריסת האימפריה לאחרונה וחטף עגבניות?
אני לא אוהד מכבי סל ולא ממש עוקב אבל 2000 מנויים נשמע לי המון. לפי התגובות כאן זה מצטרף לכרטיסים רגילים שכבר לא נמכרים מי יודע כמה.

ישי 30 ביולי 2017

הוא דיבר על הליכה לפירוק, ולא סתם על מצב פיננסי קשה.
ואיפה הוא? באולם של אורנשטיין, מחכה לשימון.

yaron 30 ביולי 2017

לא חושב שהוא דיבר על הליכה לפירוק, בטח שלא העונה.
הנה ציטוטים מהפוסט המדובר- מועדון בסחרור כלכלי מסוכן – מכבי פוקס

"מכבי מבינה קצת את מצבה. לכן הפאניקה, מכבי מסתובבת בשוק ומחפשת עזרה שיווקית, שכן קיים חשש גדול לגבי מספר המנויים שימכרו בעונה הבאה. כמי שמכיר מצבים כאלה, אני די בטוח שמנהלי מכבי מסרבים להכיר בתמונה במלואה. הם חושבים שקצת איפור על החזיר של העונה הנוכחית, והם ימכרו את כל המנויים אם כי במחיר מוזל מעט. העניין הוא שהקהל לא מטומטם, גם אליפות מקרית לא תוביל את ההמונים לרוץ לקנות מנויים לעונה הבאה."

כשמגיע קרדיט, מגיע :-)

ישי 30 ביולי 2017

לא מגיע קרדיט.
ראשית, הוא טען שמכבי עצמם לא מודעים למשבר, וכאן הטענה היא שהם הולכים לעונה כלכלית בדיוק כי הם יודעים מה המצב הכלכלי (הוא עצמו ראה בזה הוכחה לדבריו, אבל זה ממש הפוך).
הוא טען שמכבי מצויה במשבר תזרימי, כזה שלא יאפשר לה לתפקד בעונה הבאה, ושעושים שם הוקוס פוקוס חשבונאי כדי להסתיר את המשבר, וזה כמו כבירי (להזכיר לך לאן הוא הגיע), ולבסוף טען שזה יהיה הסיפור הגדול ביותר בספורט הישראלי בשנה הבאה. אני מניח שעונה כלכלית של מכבי היא לא הסיפור הגדול ביותר.
יכול להיות עוד שהוא ייצא צודק. לי, בניגוד אליו, אין גישה לחשבון הבנק של מכבי ואני לא יודע את המצב לאשורו. אם הוא היה אומר שיש סימנים שמכבי נמצאת בבעיה כלכלית בלי כל ההגזמות, אז הוא בהחלט היה יוצא צודק. הבעיה שלו היא שהוא שקע בדמיונות (מאוויים?), והגיע למחוזות שאין לו שום דרך להגיע אליהם. גם אם מכבי תפורק או תימכר בשנה הבאה, זה יהיה סתם ניחוש שלו.

yaron 30 ביולי 2017

מה שתגיד.

אורי 30 ביולי 2017

לא מתרגש מזה שלא הביאו תותחים
השנים הכי יפות של מכבי התחילו ככה, והשנים הכי גרועות התחילו עם תותחים (מלבד 2004 כמובן שהיא היוצא מן הכלל המעיד על הכלל)
מי שמע על מגי, בארלו, האפמן, רייס, פארגו וכו'?
הם נהיו שמות גדולים במכביף לא להיפך

גיל שלי 30 ביולי 2017

היתה תקופה בעבר הלא רחוק שמכבי הצליחו להוציא מכל שחקן 120% מהיכולת שלו, באמת המועדון היה גדול מסך חלקיו. בשנים האחרונות המועדון הזה עושה הפוך, מוציא פחות מסכום חלקיו. עדיין לא ראיתי מספיק כדי לחשוב שהשנה המועדון יצליח אפילו להוציא את סכום החלקים, לקוות שיוציא יותר ממה שהם שווים, זה כבר ממש להיות אופטימי בלי סיבה

רועי 30 ביולי 2017

אורי, תקשיב לגיל, הוא מבין דבר או שניים בלהיות אופטימי ללא סיבה.
:)

איציק 30 ביולי 2017

בארלו הגיעה ממילנו ככוכב גדול אחרי שהוא ומקדו הבהירו למכבי מהיכן הדג עושה את שלו.

זינק 30 ביולי 2017

לא רואה בעיה באי חידוש מינוי, אבל לא מצליח להבין את ההגיון באי חידוש בגלל הפעולות שנעשו בקיץ.
אם ברור לכולם שמכבי משלמת סכומים עצומים רק עבור ניקוי האורוות וההכנסות נפגמו (יותר או פחות תלוי את מי שואלים…), למה שתהיה ציפיה להנחתת כוכבים יקרים?
מבחינתי ימי חמישי הם עוגן תרבותי, נהנה מאוד שמצליחים, נהנה פחות שלא.
חידשתי שלושה והוספתי עוד אחד לטובת דור ההמשך. אחרי שנים שלא היה פנוי בסביבת המשובים שלי, עשו מאמצים עכשיו למצוא משהו קרוב (באמת עשו מאמצים. נתנו לי קרוב ואחרי מספר שבועות התקשרו שוב לתקן המיקום ליותר קרוב).
אני רק מקווה שבוף העונה תצטער על אי החידוש :-)

יואב 30 ביולי 2017

תגובה יפה זינק. עוגן תרבותי זה בדיוק מה שהקבוצות האהובות שלנו מהוות.

חיים 30 ביולי 2017

לכל שונאי מכבי,שאלה:האים היה כדורסל בישראל ללא ההצלחה של מכבי באירופה? סביר שכן בערך כמו שיש כדוריד וכדורעף .לפעמים צרות עין מובילה לעיוורון.שאלה לאחד השונאים הגדולים ביותר שלה מר מליניאק האים מישהו היה מכיר אותך לולא היית פרשן כדורסל ?מישהו מכיר שם של פרשן כדורעף או כדוריד (קופמן ידוע בשל דברים אחרים)מכבי פירנסה את מליניאק במשך כל ימיו והיא עדיין לא מפספס שום הזדמנות לעקוץ,להשמיץ ולהכפיש על בסיס יום יומי בתכנית רדיו עלובה שמייצגת כל מה שרע פה.הייתי יכול לכתוב ספר על עוללות "מרכז הפועל" ששלט בספורט בארץ עד תחילת שנות ה-90 מדברים על הרס הכדוסל ? לכו אחורה מי פגע בכדורסל ומי מיצב אותו כענף מוביל בישראל.

מליניאק 31 ביולי 2017

חיים היקר,
קראתי בעיון את תגובתך ואין לי אלא לבקש סליחה.
אקח את הדברים לתשומת לבי. זה לא יקרה יותר.

ישי 31 ביולי 2017

שגב נכנס סוף סוף לסגל באתר של מכבי.
אבל מה שמוזר הוא שגם דווין!

איציק 31 ביולי 2017

לדווין מחפשים פתרון. עד שלא מוצאים, הוא שם.

ניר 31 ביולי 2017

יש למכבי עוד בעיה שיווקית/מיתוגית כתוצאה מכך שאין לה אף נציג בנבחרת ישראל.

הקיץ נראה שמכבי התעקשה שלא יהיה לה אף נציג וגם כל מי שהוזמן לסגל השתחרר מסיבות כאלה ואחרות, צירוף מקרים מאד מוזר או יד מכוונת בואכה התכתשות עם אדלשטיין/גרשון.

בכל מקרה מיתוג שנבנה במשך שנים לפיו מכבי היא סוג של נבחרת ישראל עומד להיעלם מהר מאד, ואני מניח שתהיה לזה השלכה על גיוס דור העתיד של האוהדים.

Comments closed