תודה לך הפועל

בצורה כיפית ומיותרת לגמרי, החזרת את כולנו בזמן

פייר, התגעגעתי. ואני לא מתכוון לזה בציניות או כותב את הדברים כעקיצה לאדומים, שכן סביר להניח שיהיו מספיק כאלה בהמשך הטקסט כאן למטה. אני באמת התגעגעתי. התגעגעתי אליהם, התגעגעתי למסכנות שלהם, התגעגעתי ליבבות שלהם, התגעגעתי לכל זה.

וב"זה" אני מתכוון לכל המלחמות המפגרות והמיותרות שלהם (מותר עדיין לכתוב "מפגרות"? אם לא, אני מתנצל על המילה, ואתם יכולים לקרוא את זה שוב עם המילה "מטומטמות").

הימים האחרונים היו לגמרי בטעם של פעם, כאשר ניחוחות נוסטלגיים מילאו לי את הפידים ברשתות החברתיות. לאחרונה, לקראת המשחק של מכבי ת"א בארנה מול הפועל ירושלים, יצא לי לומר שהמשחק הזה בשביל הירושלמים הוא מה שהדרבי סל היה פעם בשבילנו, לפני 30 שנה. נכון, גביע אירופה תמיד היה המטרה, אבל הדרבי סל היה ה-משחק. ה-מלחמה על העיר היחידה ששווה להילחם עבורה במזרח התיכון ובעולם.

הדרבי סל זה למעשה המשחק הראשון שאני ממש זוכר לפרטים מהילדות שלי. הייתי בכמה וכמה משחקים עם אבא שלי בהיכל הספורט ביד אליהו לפני אותו משחק מספר 5 בסדרת הגמר של 1992, כאשר מכבי של צביקה שרף, חוזה וארגס ומייק מיצ'ל (ודורון ג'מצ'י ונדב הנפלד ומוטי דניאל) התמודדה מול הפועל של רלף קליין, דיוויד ת'רדקיל ופרוויס שורט (ועמוס פרישמן ושמעון אמסלם ושטיינהאור), אבל זה המשחק שאני זוכר את כל הפרטים ממנו.

אני זוכר את הגג של הנפלד לפרישמן כשהאחרון היה למעשה לבד מול הסל במתפרצת וכך הוא נשאר על 0 נק' במשחק הכי חשוב של העונה. אני זוכר איך ספרתי את כל 23 הנקודות של וארגס. אני גם זוכר את המהומה בתחילת המשחק עם האגרוף של מרסר לשטיינהאור (לב לב לב ראובן וירובניק ז״ל).

הרבה שנאה ספורטיבית וגועל הדדי עברו מאז בירקון, יש האומרים שעל גדות הנחל המפורסם גם היה איזה אולם כדורסל מצ'וקמק ומכוער. הפועל ת"א בינתיים התפרקה ונולדה שוב, עלתה המון ליגות, הדפיסה טישרטים מגניבים (הישג כביר לכל הדעות!), חזרה לליגת העל ואפילו ניצחה דרבי. או כמה דרבים. ואני, אני מודה שקצת התבגרתי מאז, קצת התפכחתי, קצת הפכתי ליותר רציונלי ופחות אמוציונלי. הפועל ת"א עדיין מצליחה לגרום לדם שלי לבעבע פה ושם, אבל זה לא אותו הדבר.

והשבוע האחרון זרק אותי אחורה למסע מופלא וכיפי בזמן. לא כעסתי או התעצבנתי, הדם לא בעבע, רק צחקתי. הפועל ת"א שעשעה אותי, וזה ההבדל הגדול מפעם. כי בעבר הייתי מסתכל על שאול אייזנברג ומקציף בפה כמו בולדוג שרואה סטייק אחרי שהורעב שבועיים. היום אני מסתכל על רמי כהן ולא יכול שלא לצחוק ממנו ואיתו.

טל בן ה-13 היה מתעצבן מהציטוטים שיצאו בשבוע האחרון מהדרייבאין, הוא היה כועס ומקלל אותם על המלחמות שלהם באימפריית הרשע הצהובה וגרורותיה (כולל ספורט5 כמובן). היום אני מסתכל על הצדקנות בשקל ושמח שיש לי קצת בידור טוב שיעביר לי את הזמן. אני קורא את ההודעות שלהם לעיתונות ורוצה להלחין אותם לשירים רומנטיים. אני נתקל בציטוט של רמי כהן "אנחנו עושים את זה למען עתיד טוב יותר״ ותוהה מי זה הגאון הקומי שהפועל מעסיקה כדי שיכתוב להם את הטקסטים המצחיקים האלה.

"עתיד טוב יותר". אתם קולטים שיש לנו כאן מינימום אילון מאסק שמנהל את הפועל?

סחטיין עליו ועליהם, הפועל ת"א באמת משחקת את המשחק בצורה מעולה. כי זה כל מה שהם עשו במהלך השבוע האחרון, שיחקו משחק. גם הם לא האמינו לרגע שהם יצליחו למנוע מאנשי ספורט5 להיכנס לאולם ולשדר את המשחק, כמו שהם לא האמינו לרגע שהמשחק יתקיים במוצאי שבת.

הם רקדו לצלילי האוהדים שלהם שמחאו להם כפיים ועודדו אותם להמשיך. קוראים יקרים, שאף אחד מכם לא יחשוב שרמי כהן או מישהו מהנהלת הפועל הוא איזה שהוא לוחם צדק אמיץ, פורץ דרך נועז שבא להילחם נגד מכבי ת"א, דון שמעון מזרחי והמונופול הדורסני שיש לה על הכדורסל הישראלי, הטלוויזיה הישראלית, ולמעשה העולם כולו.

הנהלת הפועל בסך הכל נהגה כמו ילדה קטנה שידעה שתקבל הפתעות ומתנות מההורים אם היא תתנהג יפה ותעשה מה שאומרים לה.

רוצים לדעת מה היה נחשב למעשה אמיץ, חתרני, כזה שהיה מוציא את רמי כהן כמנהיג שמתווה דרך כנה ואמיתית? אם הוא היה יוצא לפני שבוע בהודעה רשמית לאוהדי הקבוצה שאומרת:

אנחנו מרגישים שנעשה כאן אי-צדק, קטן או גדול אתם תחליטו. אבל לצערי המציאות כיום היא שאין ספורט בלי הכסף של הטלוויזיה, וגופי השידור הם למעשה אלה שמחזיקים את כל הקלפים ביד ומקבלים את ההחלטות. תאהבו או תשנאו את המצב, זה הספורט המקצועני ב-2017, בישראל ובעולם. הם החליטו שנשחק ביום ראשון, אז אנחנו נשחק ביום ראשון. יאללה הפועל.

במקום זה, הוא וההנהלה שמאחוריו פנו לנתיב הקל ביותר האפשרי. הנתיב שלא דרש מהם שום הקרבה, שום תעוזה, שום אומץ. במשך שבוע שלם הם חפנו את האוזניים עם הידיים, נשענו קדימה אל עבר האוהדים ודרשו עוד ועוד תשואות. כמו אלירן עטר אחרי שהוא כובש שער, אני לא שומע אתכם

כל הודעה מופרכת לתקשורת שהמועדון הוציא הייתה למעשה עוד בקשה לתשומת לב חיובית מהקהל, עוד דרישה לתשואות. "עוד" ההנהלה דרשה, "עוד מחיאות כפיים, עוד הנפות ידיים, תרעיפו עלינו עוד אהבה" בזמן שהם ממשיכים לגרור את כולם לשבוע מיותר לחלוטין של ספינים ואשליות שהמשחק לא ישודר.

הרי לאף בר דעת לא היה ספק, ולו הקל ביותר, שיהיה שידור ישיר של הדרבי. אפילו לא למאית שנייה מהיום העמוס שלנו. כולנו ידענו בדיוק מה תהיה התוצאה הסופית.

ואולי, בדיוק בגלל זה, כל השבוע האחרון היה כל כך כיפי. בגלל שהסוף היה ידוע. ככה יכולנו להישען אחורה, לשים רגל על רגל, וליהנות מהצדקנות בשקל אולד-סקול של האדומים, מהצגת הקוזאק הנגזל המוכרת מפעם. מאותה הפועל ת"א שניהנת לשחק אותה כיפה אדומה תמימה אל מול הזאב הטורף הרשע שהוא מכבי ת"א (והשליחים שלה, האיגוד וספורט5).

באמת התגעגעתי. כל הכבוד על הקאמבק. תודה לך הפועל.

בכדורגל, ינואר זה אמצע
עאלק בועה

159 Comments

רועי 1 בינואר 2018

מצויין.
הפוסט הזה הוא המחשה של החזרה בזמן, הרבה זמן לא כתבת כך.

גיא זהר 1 בינואר 2018

מכבי נראים השנה כמו קבוצה ולא כמו טראגדיה קומית אז יש לו מוטיבציה. וברצינות, מסכים עם כל מילה.

אמי 1 בינואר 2018

אתה כותב כמו ילד קטן. לא רק מרגיש ככה.
אם קצת היית יוצא מהבועה המכביסטית המגעילה שלך היית מבין שהנהלת הפועל צודקת. נכון היה צפוי שאם נגיע עד בית המשפט בשניה האחרונה הוא יחייב שידור, ואולי פה הטעות היחידה של הנהלת הפועל השבוע.
היו צריכים הם ללכת לבית המשפט ולעצור את הפארסה הזו שנקראת איגוד הכדורסל/ערוץ הספורט/מכבי גועל תל אביב

7even 1 בינואר 2018

אוהדי מכבי? בבועה?
לההה…לכלכלת.

סה"כ 110 מיליון שקל תקציב בשביל להעלות 10 זרים ביורוליג ולהגיד לכולם שהם מקדמים פה את הענף, תוך כדי קריאה לעצמם 'הקבוצה של המדינה'.

אל תפריע…

רועי 1 בינואר 2018

לכו תחפשו גוף שידור אחרי שיקנה את הזכויות שידור ויכניס למועדון המטונף שלכם כסף.
פאתטים.

7even 1 בינואר 2018

למה במילים לא יפות?
אני בטוח שאם תתאמץ תצליח להתנסח בצורה יותר יפה.

אגב אומרים זכויות השידור, לא הזכויות שידור.
הצפת הזרים בקבוצה משפיעה גם על האוהדים אני רואה…

רועי 1 בינואר 2018

יש לך ד"ש מאדריאן בנקס.
חבורת צבועים.

7even 1 בינואר 2018

למה ככה?
אז מה אם אתם ביורוליג כל שנה בלי לזכות באליפות ועוד דורשים סדרות בליגה.

לא יפה…

ישי 1 בינואר 2018

הוא לא עשה בר מצווה?
ומה עם מספר הזרים שהפועל משתפת?

אורי 1 בינואר 2018

מה הבעייה עם זה שמכבי ביורוליג כל שנה? תראה לי איפה היורוליג (ליגה פרטית להזכירך) אי פעם אמר שזה מיועד לאלופות
אם כ"כ מציק לכם, קחו אליפות ולכו לשחק בליגת האלופות של פיב"א. שם בטח משחקות המון אלופות כמי הרצליה ודומותיהן

7even 1 בינואר 2018

תודה לך אורי על ההדגמה כמה אוהדי מכבי מרגישים עילאיים על כל אחד אחר.
אתם אלופים בליפול ברשת…
בשבילך "בני הרצליה ודומותיהן" זה סתם משהו שאפשר לזלזל בו.
הרי זה לא מכבי אז זה חרא…

עומר 1 בינואר 2018

חחחחחחח

איתמר 1 בינואר 2018

מי שיוצא למלחמה (צודקת, אגב, גם לדעתם של חלק מאנשי הכדורסל בערוץ הספורט שכמובן נמנעים מלהגיד את הדברים בפומבי) צריך להיות מוכן לשלם את המחיר, כל מחיר, כולל שבירת הכלים.
ברור שרמי כהן ידע מלכתחילה שזה יגמר בצו משפטי ולא היתה לו כל כוונה להפר אותו.
אז מדוע הוא יצא למערכה שסיומה היה ידוע מראש תוך שהוא מוליך שולל רבים מאוהדי הפועל שתמכו בו ורצו שהוא יילך עד הסוף?
זה סוד קסמו של האיש שאחראי לבינוניות המתמשכת של הפועל ולמרות זאת זוכה בבחירות לעמותה באחוזי תמיכה שפוטין יכול להתקנא בהם.
היום, כמובן, אף אחד כבר לא יתעניין איך (אם בכלל) נחתם החוזה בין האיגוד לערוץ הספורט ומדוע לא התקיים מכרז.
למרות מה שרמי כהן והנהלת הפועל מספרים לעצמם, הסיפור הזה מת ונקבר.

אדם 1 בינואר 2018

אם, כמו שהקבוצה טוענת, האיגוד ויתר על הסמכות שהייתה לו לקבוע את מועד המשחק ובעצם שיקר באופן בוטה למועדון אז המאבק לא נגמר.
אם בהודעות המועדון לאורך השבוע הייתה טיפת אמת אז זה מאבק שצריך וחייב להיות משפטי כנגד איגוד הכדורסל, וצריך ללכת עם זה גם במקרה של פגיעה במועדון.

7even 1 בינואר 2018

כרגיל מכביסטים חיים בבועה ומפספסים את העיקר. תגיד כולם כאלה?
הניסיון של רמי כהן היה מופרך בדיוק כמו האיום של ירושלים בזמנו לא להופיע למשחק הגמר במידה והוא יתקיים במגרשה הביתי של מכבי תל אביב.
ולכן הדבר החשוב באמת הוא שרמי כהן העלה את העניין לסדר היום…העלה לסדר היום את הפיל בחדר שכולם מפחדים לדבר עליו (רקנאטי וכו).
מה שחשוב באמת זה שהוא הציף את הבעיה וזה היה דיי ברור שלהפועל אין הרבה סיכוי לנצח לאחר שהרחיקו את הזר הדומיננטי שלה מול קבוצת ה 100 מיליון שקל בשביל להפסיד עם חמישיית זרים ביורוליג.

אז כמו שלירושלים לא היה סיכוי בזמנו לשנות את מיקום המשחק באותה שנה, הם הציפו את הבעיה ועובדתית הדבר שונה בשנים הבאות וזה מה שחשוב – להציף את הבעיות שגורם דון שמעון לכדורסל פה.

בשבילך זו בכיינות בשביל אחרים לא.
ואם כבר מדברים על חיים בבועה – תתעורר. המועדון שלך בשפל אי פעם בדעת קהל.
היורוליג כבר לא ממש מעניין…למעט איזה ערוץ מסויים שבאמת נדמה לו שאכפת למישהו ראיון בלי גופיה של זר לכדורסל לאחר עוד הפסד.
מגיעים למשחק חוץ במגרשים בארץ של 600-700 אוהדים ואוהדי היריבה דואגים להראות כמה הם בילדים מהמועדון הצהוב.
סיקור היורוליג בעיתון עבר לשולי העמוד ברביעי (תבדוק אותי. ייתכן שזה החמישי)…
שלא לדבר על זה שהמועדון משחק כדורסל מדהים…
ובכללי הוא נמצא בשפל האהדה.

העיקר שאתם חיים בבועה.

Dr. van nostrand 1 בינואר 2018

מסכים עם רוח דבריך היפים.
רק לא בטוח שבאמת מכבי באיזשהו שפל.
הכדורסל האירופי והישראלי עוברים שינויים רבים והתמקצעות שעולה בכמה דרגות.
נראה שסה"כ מכבי ידעה לעשות את ההתאמות ( שריון ליורוליג, היחיד ממדינתה במסגרת של חברות קבועות המבטיחה את הרמה הגבוהה ביותר מחוץ ל NBA ).

לגבי השינוי בליגה וכל העניינים הנוגעים לספורטיביות/הוגנות/הגיון.
דעתי הייתה ועודנה- אין לסמוך על אף אחד מלבד הקהל בעצמו. ברגע שהקהל יבחר שלא לחגוג את האליפות או להשתתף במשחקי הפיינל פור, ישנו את זה.
כל עוד מתבכיינים וכל אחד אומר שאין מה לעשות ושזה באשמת מישהו אחר, המצב האבסורד יישאר.

לי אישית כמובן לא אכפת. הולך מדי פעם למשחקים של הפועל י-ם, נהנה מהאווירה, בא לראות מהלכים, תחרות ורמה טובה ואת זה אני מרגיש באופן כללי שמקבלים בכדורסל הישראלי כיום.
מבחינת האליפות עצמה אפילו לא טורח להתעדכן.
משתינים עלי, למה שאתייחס. עם כל הכבוד.

7even 1 בינואר 2018

ניק אדיר…

הטענה היא אגב לא למכבי בזה שהיא משתתפת במפעל שעוזר לה להיות עם תקציב פי 10 מכל השאר…

הטענה היא שהיא
1. קוראת לעצמה הקבוצה של המדינה אחרי שלא לקחה מספר לא מבוטל של אליפויות
2. קוראת לעצמה הקבוצה של מדינת ישראל בלי שישראלים משותפים בה בכלל. נהפוך הוא, היא רק הורסת פה כל חלקה טובה, ביודעין.
3. זועמת כשעושים פיינל פור בזמן שנקודת הפתיחה של טובה משמעותית (תקציב כאמור…) מכל קבוצה אחרת.
4. מעזה להתערב בהחלטות איגוד וטלוויזיה בזמן שהיא בעצמה מנהלת קמפיינים בחסות ערוץ ספורט בישראל ושולטת בערוץ.

רמי כהן הציף חלק מהדברים פה ועל זה כל הכבוד לו.

האם אני חושב שהוא יו"ר טוב מקצועית? לא ממש. אבל לעצם העניין זה לא חשוב.
הוא הציף אץ העניין. זה מה שחשוב.

Dr. van nostrand 1 בינואר 2018

טענות טובות ונכונות.
מבחינת הספורט, ההנאה והשייכות שלנו האוהדים ( והשחקנים עצמם במידה רבה ) ראוי יהיה למצוא פשרה יותר הגיונית מבחינת הכרעת הליגה לטעמי.
גם השריון האוטומטי של הפועל י-ם לא מוצא חן בעיני, בדיוק כמו זה של מכבי. אני מבין את טענות הקבוצות שאין ממש דרך אחרת וחייבים לסגור מראש אחרת לא יהיו נציגות כלל ( או שהם אומרים משהו אחר, לא בטוח ).

כיוון שגם כך לאליפות אין משמעות ויש קבוצות 'מועדפות' בצורה שהיא מעבר להכנסות הטבעיות של הליגה עצמה, יהיה נחמד נניח אם ברירת המחדל תהיה סדרות הטוב מחמש מרבע גמר עד הגמר אך אם מתמודדים מול אחת המשוריינות ( גם אם זו משוריינת אחרת שתהיה מאילו שהם נסיבות ), הקבוצה השנייה תוכל להטיל וטו וללכת על מתווה של הטוב משלושה משחקים כאשר המשחק השלישי והמכריע ( במידת הצורך ) יהיה באולם נייטראלי.

כך יידעו גם מכבי ת"א וגם הפועל י-ם שלשריון יש מחיר ויתייחסו אליהם בהתאם לסטטוס שקבעו בעצמם( משחקים במפעלים אירופיים בלי קשר להישגים בליגה ובכך מונעים גם מקבוצות אחרות להגיע למעמדים האלו ולהתקדם ).

אין בעייה שהקבוצה שמתמודדת נגדם תחליט ללכת על המתווה הרגיל של הטוב מחמש, אבל בכל מקרה יהיה הליך של החלטה ואם זה משפיל את מכבי או הפועל- בעייה שלהם.

במידה ועושים דבר כזה-
א. תהיה סדרת הטוב מחמש בין מכבי להפועל י-ם במידה וייפגשו.
ב. סיכוי גבוה לסדרות הטוב מחמש גם מול י-ם או מכבי ( אך לא חובה )
ג. בכל מקרה יהיו סדרות ולא משחק בודד.
ד. כל מאצ'-אפ בין קבוצות שהן לא מכבי או י-ם יהיה בסדרות הטוב מחמש בעוד אצלן לא בטוח ( תדמיתית זה גם סוג של פגיעה בכבוד שלהם וצמצום פערים תדמיתי )
ה. התפיסה של הקהל תהיה שזה יותר הוגן ונכון מבחינה ספורטיבית.
אם קבוצות מסוימות מרשות לעצמן החרגות מהמסגרת הכללית, אז צריך גם לעשות להן החרגות. וזה נשמע מידתי וספורטיבי כי זה יותר ממה שיש עכשיו ומשאיר את ההכרעה לכדורסל והכבוד לקבוצות.

כל אחד יכול כך לקבל החלטה מושכלת. רוצה להמשיך להיות משוריין ולומר שאין ברירה? אין בעייה.
לא חייבים לנהל מולך סדרת הטוב מחמש.
אבל בשאר הזמן, כן.

7even 1 בינואר 2018

או שאפשר, פשוט לא לתת למשוריינות לשחק בליגה אם אין משמעות לאלופה כשהן משחקות :)

ישי 1 בינואר 2018

ואז איזו משמעות תהיה לאלופה?

רועי 1 בינואר 2018

נא לא לשכוח צלחות פלסטיק.

Dr. van nostrand 1 בינואר 2018

רוב הקבוצות צריכות להיות אלו שמכתיבות את הכללים ולא להיפך. המציאות היא יחסית מורכבת ולכן הפשרה באופן טבעי תהיה קצת מורכבת/לא אידיאלית לגמרי.

חובבי הספורט באופן גורף רוצים הגיון, דהיינו:

א. סדרות ולא משחק אחד.
ב. משמעות אופרטיבית לאלופה שתוכל לייצג את המדינה באירופה.
ג.הגבלת שכר/איזון נורמטיבי
ד. שיתוף ישראלים.

כרגע רק סעיף ד איכשהו מתקיים וגם עליו יש דיון ( לגיטימי ).
לגבי סעיף א בטוח יש מה לעשות בכל מיני ווריאציות.
סעיפים ב ו ג הם הכי קשים במציאות הקיימת.

אפשר גם להמשיך ככה, אפשר לזרוק את המשוריינות, אפשר להכריז על משה גרטל כקומישינר ולשלוח לו שאלות שעליהם ישיב במחצית כשהוא לבוא בתחפושת של הקמע.
אפשר הכל.

7even 1 בינואר 2018

הרבה יותר משמעות ממה שיש לה היום.
שמכבי תירקב עם ה-10 זרים, אפס ישראלים ו-40 הפסדים שלה מדי עונה ביורוליג ותעזוב את הליגה במנוחה.

ישי 1 בינואר 2018

25 מילים ולא ענית על השאלה.
שמכבי תירקב הבנו שאתה רוצה.
אבל השאלה היא איזו משמעות תהיה לאלופה בליגה בלי קבוצה משוריינת יותר מהמשמעות שיש לאלופה בליגה עם קבוצה משוריינת.

Dr. van nostrand 1 בינואר 2018

מסכים שאידיאלית הליגה צריכה לקבוע תנאים, תקרת שכר, עידוד הישגי, תקרת שכר ומתווה תחרותי ומי שלא מתאים לו שיפרוש.

כפי שציינתי כבר, אידיאלית, במצב הנוכחי האוהדים היו צריכים להחרים את הליגה ובטח את הפיינל פור/חגיגות אליפות/משחקים נגד משוריינות.

אבל לא עושים זאת.
התאטרון ממשיך

Dr. van nostrand 1 בינואר 2018

ישי,
כשתקום ליגה שדואגת לאינטרס של תחרות הוגנת, זה היום שעשרות אלפים ייעשו מנוי ויבואו לכל המשחקים.

ובאמת עם כל הכבוד, אם למישהו מהבירה או ת"א זה לא מתאים, שיהיה לו את כל ההצלחה בגביעי אירופה.

ישי 1 בינואר 2018

נוסטרנד
ממש לא נראה לי שעשרות אלפים יעשו מנוי (ולא רק בגלל שאין מספיק מושבים בשביל זה…). הליגה תהיה מאוד חלשה, משהו כמו הליגה הלאומית היום שלא שמעתי על המנויים הרבים שלה.

Dr. van nostrand 1 בינואר 2018

תכל'ס, יש לקוות שיבואו כמה שיותר.
אבל אי אפשר לדעת כמה. צודק שזה לא יהיה בעשרות אלפים. הגזמתי עם המומנטום, אך הרעיון עודנו שריר וקיים.
ליגה צריכה להיות תחרותית עם תקרת שכר והגיון ספורטיבי.
אם יש אפשרות לעשות זאת ומה שמונע מכך זה אי הסכמה של מועדונים משוריינים באירופה, אז הם צריכים או להסכים לתנאים הספורטיביים של הכלל או שיעשו חיל במקום אחר.

באמת שזה עד כדי כך פשוט אם רוצים להתקדם.

ישי 1 בינואר 2018

להתקדם לאן?
כאומר, יש ליגה לאומית, ואתה בעצם מציע שהיא תהיה הליגה הראשונה. זו המשמעות. די ברור שיהיו הרבה הרבה פחות צופים, גם במגרשים וגם בשידורים, הכסף בהתאם, והרמה בהתאם.

Dr. van nostrand 1 בינואר 2018

ישי,
להתקדם למקום שיש בו יותר ספורט ותחרות.
זו הליגה הראשונה עם כולם, רק שלא מחייבים אף אחד שלא רוצה. אם מכבי למשל רוצה לעשות ליגה משלה עם קבוצות אחרות בישראל בתנאים שלה ( כפי שקורה היום בעצם ), שתעשה זאת בשמחה.

מתן 1 בינואר 2018

פשוט מביך ש"טור" עלוב כזה מופיע לצד עיתונאים אמיתיים ורציניים. אתה משווה את עצמך לגיל 13 ובעצם כלום לא השתנה. יש פה המון בלוגים על קבוצות שאני שונא, אבל הם לא נכתבים כאילו לכבוד 2018 נתנו לילד קטן קצת חופש לכתוב פה.
ולעניין המלחמה נגד ספורט5, אם באמת היית אדם בוגר ומיושב (למרות שנראה לי שברור פה לכולם שאתה ממש לא כזה) ולשניה מוציא את הראש מהתחת, אז גם היית מבין את הבעיה הגדולה פה (שהרבה אוהדי מכבי הסכימו איתי שכל הסיטואציה הזאת לא הגיונית ונגועת אינטרסים חולים).

tazza 1 בינואר 2018

הוא לא דיבר על עצם הרעיון שנעשה פה משהו לא בסדר, אלא על היעני "לחימה ברשע" שרמי כהן מציג. לראייה מתוך הטור:
"רוצים לדעת מה היה נחשב למעשה אמיץ, חתרני, כזה שהיה מוציא את רמי כהן כמנהיג שמתווה דרך כנה ואמיתית? אם הוא היה יוצא לפני שבוע בהודעה רשמית לאוהדי הקבוצה שאומרת:

אנחנו מרגישים שנעשה כאן אי-צדק, קטן או גדול אתם תחליטו. אבל לצערי המציאות כיום היא שאין ספורט בלי הכסף של הטלוויזיה, וגופי השידור הם למעשה אלה שמחזיקים את כל הקלפים ביד ומקבלים את ההחלטות. תאהבו או תשנאו את המצב, זה הספורט המקצועני ב-2017, בישראל ובעולם. הם החליטו שנשחק ביום ראשון, אז אנחנו נשחק ביום ראשון. יאללה הפועל."

יניב פרנקו 1 בינואר 2018

זה לא הספורט המקצועני בעולם ב2017 – זה סתם משהו שטל רשם, בספורט המקצועני בעולם יש לוח שידורים שבועות רבים קדימה, בספורט מקצועי לא עושים כאלה החלטות, בספורט מקצועי גוף כמו האיגוד לא נותן זכות מלאה לגוף השידורים לעשות מה שהוא רוצה, יש גם צרכן במערכת השיקולים, יש גם קבוצות.
אם "הם" החליטו בניגוד לתקנון האיגוד ובניגוד להודעה הרשמית שמסרו כל השבוע (שרק לגוף המשדר יש סמכות לשבץ ואז שלחו נייר שזה בדיוק הפוך) אז הפועל לא צריכה לעשות את מה שטל חושב שוא הצעד "האבירי" אלא להילחם בזה.

יניב פרנקו 1 בינואר 2018

בשנה שעברה האדונים הנכבדים במכבי הרגישו שיש בעיה עם ספורט מקצועני ב2017 ובמקום לכתוב הודעות יח"צ יפות ולהגיד שהם ישחקו בכל שיטה ויאללה מכבי.
הם עשו "רמי כהן"
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4745362,00.html
והם גם הפסידו. והם ימשיכו לנסות.
אבל אז יבוא מישהו גנרי ויגיד שזה מכביזם.

רועי 1 בינואר 2018

אני לא רואה שבא מישהו גנרי, אבל אני רואה שבא היו"ר המהולל שלך ואמר שזו "התנהלות ילדותית בסגנון 'תחזיקו אותי".
גמל, דבשת וכו'…

מתן 1 בינואר 2018

אתה באמת משווה בין החלטות שנקבעו בצורה דמוקרטית לכאלה שנקבעו ע"מ לעזור לקבוצה מסוימת בגלל שבעלי הגוף המשדר הוא גם אחד הבעלים של אותה קבוצה? חבל שאתה לא רואה את ההבדל המהותי בין שתי הסיטואציות

רועי 1 בינואר 2018

החלטות שנקבעו בצורה דמוקרטית על מנת לפגוע בקבוצה, ולא על מנת לקדם את הכדורסל.
ערוץ הספורט קבע את המשחק המרכזי ליום ראשון בלי קשר למכבי, די עם השקר הזה.
איפה הייתם כשנחתם ההסכם עם ערוץ הספורט ?

מתן 1 בינואר 2018

אתה מודע לזה שהערוץ אמר שצורה מפורשת שהוא הזיז את זה בשביל מכבי (וזאת עובדה שהם לא מכחישים)? ובכל מקרה, אלו שיקולים ענייניים יכולים להיות לערוץ בהזזת המשחק משבת לראשון? הרי מבחינת רייטינג ברור שהם הפסידו כי המון אנשים יוצאים לבלות בערב השנה האזרחית החדשה. אני ניסיתי לחשוב על סיבה טובה ולא מצאתי, אשמח אם תאיר את עיניי

רועי 1 בינואר 2018

איפה הוא אמר בצורה מפורשת ?

Yavor 1 בינואר 2018

דווקא נשמע לי הגיוני שיהיו יותר צופים בראשון ולא בשבת. סילבסטר נכנס רק יותר מאוחר, וגם הוא לא כל כך משמעותי לקהל כדורסל רחב (דתיים בעיקר)

יואב דובינסקי 1 בינואר 2018

אם ניצחת זה מכביזם, אם הפסדת זה בכיינות. הפסדתם.

רועי 1 בינואר 2018

התגובות כאן של אוהדי הפועל זה תענוג.
עוד, עוד, עוד, עוד

7even 1 בינואר 2018

שאפו על תגובה בלי שגיאה בניסוח.
תמשיך כך :)

אני_רק_אומר 1 בינואר 2018

*המשך כך

יואב 1 בינואר 2018

((((((:

Steve 2 בינואר 2018

לגמרי :-)
שיתבשלו במיץ של עצמם, ושיהנו מהטיולים בשישי, יש לנו ארץ נהדרת…

יואב דובינסקי 1 בינואר 2018

פוסט יפה. באמת בכי מיותר. וההטרלות במהלך השידור היו סתם קנטרניות.

איתמר 1 בינואר 2018

הבכי מיותר רק למי שלא בקיא בעובדות.
אתאר אותן בקצרה:
הפועל הסכימה שהדרבי בליגה יוקדם מיום רביעי ליום שלישי (כדי לתת למכבי יום נוסף להתכונן לקראת המשחק במדריד).
בעקבות הקדמת הדרבי בליגה מרביעי לשלישי הפועל ביקשה (לפני שהתקיימה ההגרלה) לשחק את רבע גמר הגביע במוצאי שבת ולהימנע משני משחקים בתוך 48 שעות.
אחרי שהתקיימה ההגרלה (וכבר נאמר בשידור שהדרבי יתקיים במוצאי שבת) ערוץ הספורט התנגד ודרש לקיים את המשחק ביום ראשון (מהלך שהועיל למכבי ומנע ממנה לשחק משחק שני בתוך 48 שעות).
האם נראה לך סביר שגוף שידור יעדיף באופן קבוע אינטרסים של קבוצה אחת על פני אינטרסים של כל הקבוצות האחרות, ובראשן הפועל?
הרי ברור שאם מכבי היתה משחקת ביום שלישי ביורוליג, ערוץ
הספורט היה קובע שהדרבי בגביע יתקיים במוצאי שבת.
לפעמים כדאי לצאת מהמקום הצר והקטנוני של מכבי-הפועל ולבחון את התנהלות ערוץ הספורט (ואיגוד הכדורסל בפרשה) באופן אובייקטיבי ובהשוואה לגופי שידור אחרים ברחבי העולם.

7even 1 בינואר 2018

אתה מבקש יותר מדי…שוויון?
לא! צריך סדרות! אז מה אם אנחנו נהנים מתקציב גדול פי 10 מכל קבוצה בגלל הירוליג, בלי שלקחנו אליפות אפילו.

אני_רק_אומר 1 בינואר 2018

1. הפועל ביקשה מהאיגוד להקדים את המשחק. לאיגוד אין סמכות לקבוע לוז של משחקים ולכן ההבטחות שלו אינן רלוונטיות.
2. צריך הסכמה של שתי הקבוצות בשביל להזיז משחק. מכבי מעולם לא הסכימה להעביר את המשחק לשבת.
3. ערוץ הספורט בחר לפני מספר שבועות שהמשחק המרכזי ישוחק ביום ראשון, ממש לפני משדר סכום השנה בערוץ.
4. לא מבין למה, אבל דרבי תל אביבי נחשב למשחק מרכזי.
5. אין שום קונספירציה, רק בכי ושקרים של הפועל.
6. מ.ש.ל

אדם 1 בינואר 2018

אי אפשר לכתוב מ.ש.ל. כשלא משתמשים בשום עובדה אלא רק בדיעות אישיות.

Ollie Williams 1 בינואר 2018

כי "הסיבה היחידה להעברת המשחק משבת לראשון היא לעזור למכבי" זה ממש עובדה מוצקה ומגובה במסמכים ועדויות מהימנות ממקור ראשון, בכלל לא דעה פרטית.

חיים הצהוב 1 בינואר 2018

זה המהות שלהיות אוהד הפועל, הם עדיין בוכים על מרפק שאחד השחקנים שלהם קיבל באיזה דרבי לפני 30 שנה.
עכשיו הם יבכו גם על זה, המהות של אוהדי הפועל זה למצוא תירוצים לבינוניות של המועדון ולהנציח אותם כאירועים מכוננים ואז להגיד שזה הכל באשמת מכבי.
תן להפועל להפסיד דרבי זניח בגלל טעות של שופט והפכת את אוהדי הפועל לאנשים הכי מאושרים שיש

אסף the kop 1 בינואר 2018

תרוץ של קבוצה
ישות שהקשר שלה לספורט הוא כמו של חמינאי לפסטיבל וודסטוק

Steve 2 בינואר 2018

זה האתוס שלהם… אם לא היתה מכבי גם הפועל לא היתה קיימת, אין להם באמת זכות קיום למעט השנאה. מאחל להם את כל הרע הספורטיבי שיש…

ישי 1 בינואר 2018

מדהים איך מציגים מאבק שכל כולו אנטי ספורטיביות הפוך. בלי קשר לשאלה אם ההסכם עם ערוץ הספורט הוא טוב או לא (ואם הוא בכלל קיים ומה באמת כתוב בו), מה שהפועל ניסתה להשיג הוא יתרון בזה שמכבי תהיה עייפה (בהתחלה סיפרו סיפורים על זה שלא רצו שני משחקים ב-48 שעות, אבל הם דחו בלי לדון בכלל את ההצעה לדחות את אחד המשחקים). אין לי שום בעיה עם ניסיון להשיג יתרון כזה, וזו בעיה של מכבי שיש לה עוד 30 משחקים בעונה, אבל הניסיון להציג את זה כמאבק למען ספורטיביות והוגנות הוסיף לא מעט לפתטיות שגם כך לא ממש חסרה.

7even 1 בינואר 2018

וכשירושלים נלחמה להעברת גמר הגביע מיד אליהו, זה ספורטיבי או פתטי ?

(נסה לענות על השאלה לא בכובע של אוהד מכבי, תודה).

אורי 1 בינואר 2018

כל זה עבר לארינה, זה ספורטיבי באותה מידה
בכלל, כל מה שירושליים עושים זה להעתיק את מכבי. יפה שהשנה הם הצליחו להעתיק את מכבי של שנה שעברה

7even 1 בינואר 2018

25 מילים ולא ענית על השאלה, יקירי.

Ollie Williams 1 בינואר 2018

למען האמת השורה הראשונה בתגובה שלו היא "זה ספורטיבי באותה מידה" אז אולי אתה צריך לעבוד קצת על יכולות הקריאה שלך

ישי 1 בינואר 2018

לא הבנתי מה אתה רוצה. אני כתבתי על זה שהפועל נלחמה כדי לקבל תנאים משופרים ולא הוגנים במשחק מסוים והציגה את זה כספורטיביות. המיקום של הגמר ביד אליהו הוא אכן גורם לא ספורטיבי. י-ם לא נלחמה בשביל הספורטיביות באמת, זה ברור, אבל היא לפחות לא נלחמה על ההיפך מספורטיביות תוך כדי שהיא טוענת (ובהפועל גם מאמינים בזה כנראה) את ההפך.

7even 1 בינואר 2018

ירושלים לא נלחמה בשביל הספורטיביות?
למה? כי הוציאו את הגמר מהמגרש הביתי של מכבי?

תסביר לי למה זה לא היה לשם הספורטיביות…
אני באמת באמת מנסה להבין…

ישי 1 בינואר 2018

עדיף שתקרא היטב ואז תגיב.
אמרתי שהעובדה שהגמר ביד אליהו פוגמת בספורטיביות. זה לא אומר שהמטרה של ירושלים הייתה ספורטיביות. המטרה של י-ם היא י-ם וזה הכול, וזה בסדר גמור (וגם בסדר גמור להשתמש בטיעון הספורטיביות כשבעצם מה שאכפת לך זה אתה עצמך, אבל רק כשבאמת יש שם ספורטיביות).

7even 1 בינואר 2018

אני קראתי מה שרשמת קודם ואכן הבנתי.
אבל בו בזמן שרשמת שהעובדה שהגמר ביד אליהו פוגמת בספורטיביות…רשמת ש י-ם לא נלחמה בשביל הספורטיביות.

אז בשביל איך היא אמורה היתה להעלות את הטיעון?
להמתין עו שנה שקבוצה אחרת תעלה ואז לשכב בשבילה על הגדר?

ישי 1 בינואר 2018

היא העלתה את הטיעון כי הוא הועיל לה.
אתה באמת חושב שלהנהלת י-ם יש משאבים מיותרים לבזבז?

7even 1 בינואר 2018

נו בוודאי שהוא הועיל לה. אז?

ישי 1 בינואר 2018

שאלת בשביל מה היא העלתה את טיעון הספורטיביות (למען האמת שאלת בשביל איך, ורועי היה צריך לקפוץ עליך שכנראה למדת עברית אצל בנקס). ענית לך שהיא העלתה אותו כי הוא הועיל לה.
לא ממש מובן מה השאלה שלך 'אז?' מנסה לברר כעת.

7even 1 בינואר 2018

אין לרועי מה לקפוץ עליי, הוא קיבל את עצתי.

אני אומר ככה – היה צריך להעביר, בשביל הספורטיביות.
מי עשה את זה ולמה….זה כבר ממש פחות חשוב.

נסכים על זה?

אם כן – אז גם לגבי מכבי ועורוץ הספורט.
מישהו היה צריך לעשות את זה.
מי עשה ולמה…זה כבר ממש פחות חשוב.

ישי 1 בינואר 2018

אין לי בעיה עם הטענה לגבי הבעייתיות של הבעלות (אם כי אני לא יודע מה בדיוק אמורים לעשות עם זכויות השידור ואם אין לליגה ברירה אז זה מה יש).
פשוט זה לא הדיון כאן מתגובה 10.

אדם 1 בינואר 2018

ישי, אני לא מבין, זכויות השידור של ליגת העל בכדורגל הן של ערוץ הספורט? הזכות לשדר את הפרמייר-ליג או את הליגה הספרדית שלהן? חסרים ערוצי סופרט בארץ בלי ניגוד עניינים?

ישי 1 בינואר 2018

אדם
אין לי שום מושג בעניין. להבנתי הדלה (באמת דלה) לא סביר שיהיה מישהו שייקח את כל השידורים של הליגה. כמובן שאם ימכרו בגרושים יהיה אבל זה כמובן לא העניין. כבר הסכמתי שיש כאן בעיה בניגוד העניינים ואם באמת יש מה לעשות כדאי לעשות אותו. אין לי שום דבר בעד ערוץ הספורט.
אבל צודקים מי שאומרים שהזמן להעלות את העניין היה במכרז או בהארכה שלו .

דוד 1 בינואר 2018

באמת סיבה למסיבה לאוהדי הכדורסל הישראלי, כאשר 8 אמריקנים גוברים על 4, וכאשר התרומה של הישראלים במכבי מסתכמת ב-0 עגול (מול 29 בהפועל)

רועי 1 בינואר 2018

ככה אנחנו אוהבים אתכם,
אתם תמשיכו לספור נקודות של ישראלים-צברים-טהורים-נימולים-עם סרטון בר מצווה, ואנחנו נספור תארים.

ישי 1 בינואר 2018

דווקא השנה למכבי יש מתאזרח אחד שעשה בר מצווה ואחד שהתגייר בלי שום קשר לכדורסל. דיבה כנראה באמת כבר פחות מתאים לרמי כהן (כמו המתאזרח של הפועל).

7even 1 בינואר 2018

אתם תמשיכו לקרוא לעצמיכם הקבוצה של המדינה בזמן שבכל אולם בליגה, קבוצות ימשיכו להניף דגלים של יריבותיכם ביורוליג.

שמעון מזרחי מגיע לאולם בחולון…בראשון…בנהריה…בגן נר! וחוטף(הוא והקבוצה) נאצות על ימין ועל שמאל.

הקבוצה של המדינה….Yeah Right

איך אמרת…גמל, דבשת, וכו'…

Ollie Williams 1 בינואר 2018

אני חושב שמזה כמעט עשור אף אחד לא משתמש בביטוי הזה חוץ מאוהדי הפועל כזו או אחרת בנסיון לנגח. בטח לא אוהדי מכבי.

ישי 2 בינואר 2018

אתה חושב שאוהדי מכבי בטוחים שהיריבות שלהם אוהדות אתם? תסלח לי, אבל הטיעון שלך ממש אידיוטי.
השם 'הקבוצה של המדינה' (שאני בכלל לא בטוח ששגור בפי אוהדי מכבי) מגיע מזה שיש לה אהדה עצומה ברחבי המדינה. 41% מאוהדי הספורט בישראל אוהדים את מכבי לפי בדיקה של יפעת.
לא שזה ממש מעניין אותי או שאני משתמש בביטוי הזה, אבל יש כאן בתגובות הפוסט טיעונים כל כך טיפשיים מצד אוהדי הפועל שקשה לי לא להיכנס לדיונים מיותרים (וגם כי משעמם לי בעבודה כמובן…)

יואב 1 בינואר 2018

רועי, לא אוהבים. חסרי רגש למי שהוא לא אנחנו.

אריאל 1 בינואר 2018

פוסט משעשע, אהבתי. אתה טועה לגבי רמי כהן הוא עושה בדיוק את תפקידו כמנהל. אם הבעלים (עמותת האוהדים) רוצה שתהיה מיליטנטי תהיה מיליטנטי.

רועי 1 בינואר 2018

ככה אנחנו אוהבים אתכם,
אתם תמשיכו לספור נקודות של ישראלים-צברים-טהורים-נימולים-עם סרטון בר מצווה, ואנחנו נספור תארים.

אריאל 1 בינואר 2018

במחילה מכבודך טל, עוד טקסט מצויין של יוסיפוביץ מוואלה:

לוקיישן חשאי בהרצליה, 24 בדצמבר

השדר הוותיק נכנס עם מגש ועליו כמה כוסות קפה. "מה הפסדתי?" שאל, ותמרן את המגש למרכז השולחן – לא לפני שלקח כוס אחת לעצמו. בכל זאת, שעת לילה מאוחרת וזה היה יום ארוך.

"שב, שב, שדר", התרה בו בעלי הערוץ המשדר, ופנה אל בוס הפועל: "אז מה הצעת?".

"WWE – מכירים?", שאל בוס הפועל, וחטף כמה הנהונים מיושבי השולחן, כולל מהשדר הוותיק. בוס מכבי הכיר אבל לא הנהן – הוא לא ייתן לבוס הפועל את התענוג. "שיגיד תודה שהסכמתי לחלוק איתו שולחן", סינן מתחת לסמארטפון. השעון עמד לחצות את חצות, וכבר כריסמס, ויש לו הרבה שחקנים זרים והרבה מתנות לקנות.

"נו, אין לנו את כל היום", יו"ר האיגוד איבד סבלנות. בכל זאת, המפגש הבהול התקיים הרבה מעבר לשעת השינה שלו. "תזכיר לי למה קבענו את ההגרלה כל כך מאוחר?", רטן בשקט באוזני סגנו.

בוס הפועל המשיך: "ב-WWE יש לפעמים אחלה קרבות, אבל הכול שם מזויף. אז נכון, יש כמה חבר'ה שמשוגעים על האקשן, אשכרה באים בשביל המכות. הם מעטים, 'עכברים', קוראים להם. אבל רוב הצופים לא כאלה. רובם מבינים שההוא לא באמת נוגע בהוא, ושהתוצאה קבועה מראש".

"אז למה הם רואים את זה?", יו"ר האיגוד ירה והסתכל בשעון.

"בגלל העלילה", המשיך בוס מכבי, ובוס הפועל חייך, ובוס מכבי הצטער על חלקו בחיוך.

"בגלל העלילה!", קרן בוס הפועל. "הם רואים את זה בגלל העלילה. כל תוכנית נכתבת על ידי עשרות תסריטאים מוכשרים. וכדי לקדם את הקרבות – כדי שהמיינסטרים ירצה לראות את התוכניות ולא רק העכברים – הם משתמשים בקווי עלילה בומבסטיים, משוגעים, הזויים".

ואז הוציא קלסרים וחילק לבאי החדר, בהם תסריטים מפורסמים מעשרות שנות היאבקות בידורית. הוגאן ומאצ'ו מן רבים על מיס אליזבת', אנדרטייקר נגד אנדרטייקר, קרב בו אם שון מייקלס מפסיד הוא פורש, היטמן כועס על שהעליבו את קנדה מולדתו, אדג' וליטה עושים אהבה במרכז הזירה, ואפילו הבוס הקשיש והלא מתאבק וינס מקמהן מנצח 29 סופרסטארים אחרים כדי לזכות ברויאל ראמבל.

"ואוו", התלהב בוס הערוץ המשדר, "אתה מספר לי בעצם שאם נשתמש בקווי עלילה משלנו, איכות המשחק פחות תשנה, וממילא הרייטינג יעלה?".

"זה בדיוק מה שהוא מספר", בוס מכבי כעס על עצמו שלא הוא הגה את הרעיון.

"ויש לך משהו לדרבי הקרוב בגביע? כבר חצות", המשיך יו"ר האיגוד.

"לי יש!", השדר הוותיק כמעט נכווה מההתלהבות של עצמו, והתחיל: "מה אם נקבע את המשחק ליום ראשון, ונשתול בתקשורת ידיעות לפיהן בוס הפועל קיבל הבטחה מיו"ר האיגוד שהמשחק היה אמור להיות בשבת, אבל אז הערוץ המשדר ביקש להזיז את המשחק ליום ראשון. בלה בלה בלה, בערוץ יטענו שהמניעים מקצועיים נטו, בהפועל יגידו שהכל עזרה למכבי כדי שיקבלו עוד יום מנוחה, וזה ייצור מתח שיא בענף ובברנז'ה. מצוין עבור כולכם, ומצוין עוד יותר עבורי – ממילא יש לי אירוע בשבת בערב".

"לא מספיק הזוי", אמר בוס הערוץ המשדר, "אבל אתה בכיוון".

עוד בנושא

אוהדי הפועל תל אביב התעמתו עם רגב פנאן: "ידענו שיתגרו בו"
מכבי תל אביב חגגה: "שמחים בעיקר בשביל רגב פנאן"
מכבי תל אביב עלתה לחצי גמר הגביע עם 85:96 על הפועל תל אביב

אוהדי הפועל תל אביב מפריעים לצוות השידור של ערוץ הספורט (ברני ארדוב)
נשמע כמו תסריט של WWE. אוהדי הפועל תל אביב מפריעים לשידור אתמול בדרייב אין (צילום: ברני ארדוב)
"רגע!", עיניו של בוס הפועל בהקו, "מה אם בנקודה זו אני אתראיין ואגיד שבגלל שאני כועס על הערוץ המשדר ועל האיגוד, אני לא מאשר את שידור המשחק?! אפילו נצלם קטע במהלכו מאבטחים שלנו לא מאפשרים לצלמים של הערוץ להיכנס ולעשות את עבודתם. ואז, ברגע האחרון, שופטת בית משפט תפסוק לטובת הערוץ המשדר והמשחק כן ישודר".

"אתה לא הולך קצת רחוק מדי?", שאל יו"ר האיגוד.

"הרגע הראיתי לכם: ב-WWE אין דבר כזה 'רחוק מדי'. ככל שזה משוגע יותר, זה נמכר יותר".

"אהבתי", התרצה בוס הערוץ המשדר. "יש כאן הכול, ובואו נודה – אין יותר יריבות כדורסל בתל אביב. זו פיקציה. זה לא באמת כוחות".

"תוכלו לזרוק קצת קללות נוראיות על הורים שנפטרו?", שאל בוס מכבי, "זה תמיד נותן מוטיבציה לחבר'ה שלי".

"נזרוק, נזרוק", ענה בוס הפועל.

"ואיך זה ייגמר?", שאל השדר הוותיק. "שאוכל להתכונן למשחק".

"מה זה משנה? המשחק בכלל לא חשוב!", זרק יו"ר האיגוד. "תעשה מכבי ב-11. מישהו מתנגד?".

"יהיה לי זמן מסך?", שאל בוס הפועל.

"יהיה, יהיה", ענו כולם ביחד.

"אז מכבי ב-11", הושיט בוס הפועל את ידו למרכז השולחן, ושפך את הקפה של השדר הוותיק, וכולם צחקו.

(הבהרה: כמו כל עלילה טובה ב-WWE, גם הקשר בין עלילה זו לבין המציאות הוא מקרי בהחלט)

ירושלמי 1 בינואר 2018

תארו לכם משחק פריימר ליג בין ווטפורד לברייטון, כשמשום מה אוהדי ווטפורד המארחת (ייתכן ויש להם סיבה מוצדקת לתלונות) מחליטים להרים דגלים ולחסום את השידור של המשחק!
נראה לכם הגיוני?
ומשום מה, כדי לא לפגוע ברגשות שלהם וכדי שבטעות לא יעלה להם הסעיף ותפרוץ מהומה, לא שולחים חברת אבטחה כדי להזיז את אותם בריונים שמסתירים את השידור.
אז מבקשים מהם יפה שוב ושוב שיזיזו את הדגלים ויפסיקו להסתיר.
ובגלל זה אנחנו בבית צריכים לראות את המשחק דרך מצלמת הצד כמו באיזה שידור פיראטי של ילד בן 17 בשידור LIVE בפייסבוק.
נשמע לכם הגיוני?

באמת שהמחאה הזאת מעניינת לי את הביצה, יכול להיות שהם צודקים, יכול להיות שלא.
אתם רוצים למחות? בכיף, תשרקו בוז, תקללו, תורידו מכנסיים ותראו את הישבנים שלכם, תהיו יצירתיים.
אבל באיזו זכות אתם חוסמים שידור בפני הקהל שנמצא בבית?
מה השלב הבא? תחביאו את המשרוקית לשופט?
תעשו האקינג למחשב של המזכירות ותשנו את התוצאות?
תשתלטו על שידורי ערוץ הספורט?

כבר כתבי פה פעם שיש יותר מידי פעמים בהן אנשים במדינה מתנהגים כמו קיצונים משיחיסטים.
בדיוק כמו הטבעונאציים, בדיוק כמו החרדים שחוסמים כבישים כדי לא להתגייס, או סרבני הגיוס, וכן גם לה-פמיליה.
בדיוק כמו כל אדם שברגע שהוא מאמין שצדקת דרכו מקנה לו את הזכות לדרוס אחרים הוא מאבד את הליגיטימיות של המחאה שלו בעיני הציבור.
אני בז לכם ולכל אותם אוהדים שיושבים לידכם ולא עושים כלום.

7even 1 בינואר 2018

מה המשמעות של טבעונאצים?

לא שאני טבעוני אבל למעלה אוהד מכבי זלזל בכל מי שהיא לא אוהד מכבי ("בני הרצליה ודומותיה") ואתה כאן מזלזל באנשים שבחרו באופן חיים מסויים, אז גם אתה?

אדם 1 בינואר 2018

באותה מידה הם יכולים לבוז לך שאתה שותק ומשתף פעולה עם האיוולת שנקראת ערוץ הספורט ומכבי ובעצם בכלל לא היית אמור לצפות בשידור הזה.

ירושלמי 1 בינואר 2018

כנראה שלא ירדתם לסוף דעתי.
אין לי בעיה עם טבעוניים, צמחוניים, דתיים, אוהדי הפועל, וכו'.
שכל אחד יחיה את חייו ויעשה מה שהוא רוצה.

הבעיה מתחילה כשטב"י או שימון או ערוץ 5, או בית הדין, או חברת האבטחה, או הצבע של הכיסאות באולם, או הצורה של הסל או לא יודע מי, מעצבן את הפנאטים של הפועל.
מתוקף אלמנט העצבון הם חושבים שמותר להם הכל, כי חס ושלום, פגעו להם בסמל\באגו\בזכויות\בשעות שינה\וכו'. במצב זה הם מרשים לעצמם לעשות הכל, והם לא יבואו חשבון עם מי שעצבן אותם באופן ישיר, הם יזיקו לכל מי שסובב סביבם גם אם אין לו קשר ישיר.
במקרה דנן, מדובר בכל אוהד ספורט נייטרלי שיצא לו לראות את המשחק בטלויזיה, או לסתם אנשים שבאו לאולם.
או לרגב פנאן, כי מה לעשות שהוא הבן של אבא שלו, ולכן נגזר עליו לסבול מקללות ונאצות במשך כל חייו.
כי אוהדי הפועל זה כמו ילד קטן שלא יודע מה שהוא עושה, אז הוא צורח כשאמא שלו לוקחת אותו לסופר והוא מפיל את המדפים, הוא צורח כשהיא עומדת בתור בבית המרקחת או בדואר, הוא נושך את הרופא שבודק אותו, הוא בועט בגננת, הוא מעיף ילדה אחרת מהנדנדה כי זה תורו! ותעופי מפה!
אבל אסור להחזיר לו, כי בסך הכל הוא ילד קטן, כי כשבפעם הקודמת באו מאבטחים וניסו להשתלט עליו הוא הרים עליו כיסאות ואגרופים, אז עדיף להכנע ולתת לו להוציא קצת קיטור גם אם זה פוגע באחרים.
כי בעיניו המאבק שלו הוא הכי צודק בעולם וכל השאר זה נזק משני.
בדיוק כמו טבעונאציים.
או דתיים פנאטים.

חוץ מזה אין לי בעיה שיבוזו לי, לגיטימי, אבל אני לא מנעתי שום דבר מאף אחד אחר.

BRT 1 בינואר 2018

פלוס מיליון !

Ollie Williams 1 בינואר 2018

נהדר

מאשקה 1 בינואר 2018

יש בארץ רק שני אולמות היכולות לארח משחקי חצי גמר וגמר גביע המדינה ופיינל4. האולם מנורה מבטחים/יד אליהו והארנה.
שנה בירושלים, שנה בתל אביב וזהו זה.
התנהגות אוהדי הפועל ת"א כלפי רגב פנאן הייתה מבישה !!! כל משחק חלק מאוהדי הפועל ת"א, מוסיפים עוד קיסם למדורה של אלימות, כולל השיר שתהיה שואה למכבי. ביזיון גדול !!!! ואח"כ רמי כהן מופיע כמו הקוזאק הנגזל.
אהבתי בטור הזה את הכותרת: תודה לך הפועל, זה סולגאן שאני אומרת אותו אחרי כל משחק אם מפסידים או מנצחים.
כאוהדת כדורסל 50 שנה, שראתה דבר או שניים בכדורסל הישראלי שמחה בשבילך טל. באמת

ישי 1 בינואר 2018

את הפיינל4 המפגר אפשר גם לתת למובילה לבחור. זה בהחלט סביר לתת לה יתרון ביתיות כלשהו. גמר גביע באמת צריך לעשות שנה שנה.

7even 1 בינואר 2018

למה הוא מפגר?
והעובדה שאין רלוונטיות למי שלוקחת אליפות כי יש שיריון ליורוליג…זה לא מפגר?

ישי 1 בינואר 2018

מפגר להכריע ליגה של עונה שלמה בשני משחקים. בטח כשכמעט כל הליגה מגיעה לפלייאוף. זה הופך את הליגה הסגירה לכמעט חסרת חשיבות.
שריון ליורוליג הוא החלטה של היורוליג וכמובן שזו ממש לא החלטה מפגרת אלא כזו שמתאימה למטרה שלו.
בכל אופן, אני לא חושב שאין רלוונטיות למי שלוקחת אליפות. אולי גם אין רלוונטיות לגביע ובטח שלא לגביע ווינר? אולי גם לזכייה ביורוליג או בנב"א אין רלוונטיות כי זה לא מזכה בכרטיס למפעל אחר? או שבעצם הרלוונטיות של היורוליג היא בגביע הבין יבשתי שהוא עצמו לא רלוונטי (ולכן כולם נורא מתעניינים בגביע הזה)? הרלוונטיות של אליפות היא האליפות עצמה וזהו. אם יש מפעל שמזמין אליו אלופות זה בכלל לא קשור.

7even 1 בינואר 2018

אוקיי…אני אשאל אותך שאלה, אתה בטח אוהד מכבי ת"א גם בכדורגל.

נגיד שבית"ר ירושלים (בעלת הקהל הגדל בישראל) מקבלת זימון מאופ"א להשתתף בכל שנה בליגה האלופות, בלי קשר למי שייקח אליפות בישראל וכתוצאה מכך תקציב בית"ר יגדל לפי 10 מכל קבוצה אחרת.

האם זה נראה לך הגיוני?
האם תהיה משמעות לזוכה כאן באליפות?

רועי 1 בינואר 2018

האם העובדה שברוב המקרים הקבוצה שזוכה באליפות לא מעפילה לליגת האלופות, מורידה ממשמעות הזכיה שלה באליפות ?

7even 1 בינואר 2018

מה? אתה אמיתי במה שרשמת עכשיו?
זה שהיא לא מצליחה להעפיל זה אומר שאסור לתת לה את הזכות לנסות?

ואוו….גמל…דבשת…זה כבר מביך כמה זה קל איתכם.

רועי 1 בינואר 2018

יש לך כשל חמור בהבנת הנקרא.

7even 1 בינואר 2018

הבנתי מצויין.

תענה על השאלה ששאלתי למעלה, נתחיל מזה.

האם נראה לך הגיוני שבית"ר ירושלים תקבל מחר שיריון לליגת האלופות בלי קשר להישגיה בליגה בזמן שמכבי ת"א תזכה באליפות ואולי אולי תשחק במפעל המשני?

פשוט תענה כן או לא.
זה באמת כזה קשה לך?

רועי 1 בינואר 2018

כן, נראה לי הגיוני.

אני רוצה שמכבי תזכה באליפות המדינה, ושום דבר לא יוריד מהמשמעות של הזכיה שלה מבחינתי.

7even 1 בינואר 2018

אוקיי…העיקר שסגרנו את הפינה על כך שמכביסטים לא מבינים את המהות בספורט.
תודה על אישוש המידע…ונתראה בשמחות.

ישי 1 בינואר 2018

כדורגל זה משעמם, אבל צהוב זה צהוב.
שאופ"א תעשה את זה, זה כמובן לא הגיוני כי היא לא גוף פרטי. שביתר תקים לעצמה ליגה עם ברסה ובאיירן זה לגמרי זכותן. מסתבר שזה יפגע בתחרותיות. גם זה שאוליגרך קנה את ביתר פגע בתחרות וזה היה ממשיך כך אם הוא היה נשאר, וגם זה שאיל הון קנדי קנה את מכבי.
ברור שהעובדה שמכבי נמצאת בליגה הישראלית פוגעת בתחרותיות שלה, וזה היה נכון גם לפני השריון.
בסופו של דבר אני לא ממש מבין לאן אתה חותר. מבחינת היורוליג ומכבי ההתנהגות שלהן הגיונית ולגיטימית. מבחינת הליגה יש לה בעיה – מצד אחד רוצים תחרותיות ומצד שני רוצים רמה גבוהה שתלויה בכסף. אותו דבר יהיה בכדורגל אם מישהו יקנה את ביתר ויבנה כאן קבוצות ברמת הטופ של אירופה, תהיה אותה התלבטות.

רועי 1 בינואר 2018

פאק, מה אעשה בלי ההכשר שלך

BRT 1 בינואר 2018

ישי
היגיון לא מדבר פה,
יש שנאה וטענות נגד,
בלי לחשוב מעבר,
איך לשפר ולעשות דברים לחיוב,
אלא רק איך לשלול

עידן. 1 בינואר 2018

מאוד אהבתי את ההתנהלות של מכבי השובע. שם מילה לא יצאה על העניין. נתנו להפועל להתבכיין (ולהפסיד כמובן) במאבק המגוחך שלהם ואז גם ניצחו אותם במגרש.

מודה שעד עכשיו לא הבנתי מה הפועל רוצים. ערוץ הספורט תמיד משדר את המשחק המרכזי ביום ראשון (ערב הכדורסל של ישראל) והדרבי כמובן היה המשחק המרכזי של מחזור הגביע.

יש לכם בעיה עם הבעלות הצולבת? המקום להעלות את העניין זה לפני חתימת חוזה השידור. זה לא שמישהו הסתיר את העניין.

אגב, ראינו כמה ערוץ הספורט היה משוחד לטובת מכבי בביקורת הארסית שהייתה שם בעונות האחרונות או בפרשת הקללות של פניני.

ואי אפשר לסיים בלי כמה מילים לאוהדים של הפועל. תאמינו לי שאף אחד לא יכול ללמד אותי מה זאת אהבה לקבוצה ועדיין, אני לעולם לא אוכל להבין איך אוהד יכול להגיע למשחק, לקלל ולצחוק על אדם שאביו התאבד. כמה ריקבון צריך להיות באדם כזה?

7even 1 בינואר 2018

ברור שזה מגעיל.
בדיוק כמו לומר למישהן בן ז***…אולי אמא שלו התאבדה?

קללה היא קללה היא קללה.
מבחינתי בן ז*** זה גרוע כמו כל דבר.
עושה רושם שמבחינתך לא.

עידן. 1 בינואר 2018

אני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל.

ראשית, אני במגרשים גם לא קורא לאף אחד בן זונה.

שנית, מדבריך נשמע כאילו אוהדי הפועל במקרה קיללו את אביו של רגב פנאן מבלי שידעו בכלל שאביו התאבד ("בדיוק כמו לומר למישהן בן ז***…אולי אמא שלו התאבדה?").

שלישית, כמובן שיש חשיבות לקונטקסט של הקללות ולשאלה האם הן אישות או כלליות. אני מניח שאותם אנשים שקיללו את רגב היו מתחלחלים אם מישהו היה הולך נניח לאם שכולה ומעליב במתכוון את בנה המנוח.

העובדה שאתה יכול להשוות בין קריאה לשחקן/שופט/קבוצה "בן זונה" ובין מה שעשו לרגב פנאן (או העציץ של מני לוי או הבובה של שורה), מעידה לטעמי על פגם של ממש בשיקול הדעת המוסרי. אני רק יכול לקוות שזה נשאר בתחום הספורט ולא חוצה לחיים האמיתיים.

רועי 1 בינואר 2018

עידן, קוראים לזה היתממות וגלגול עיניים.
בזה הפועל אלופים ללא מתחרים.

Steve 2 בינואר 2018

מדובר בטרול, עובר תגובה תגובה שלו פה ואשכרה אין בו כלום, מייצר הררי מילים במקום להכריז שהוא הפועל קטן ובכיין, ואנשים אשכרה עונים לו…

7even 1 בינואר 2018

עידן – תיקרא שוב מה שרשמתי…ואל תתן לתגובה המתלהמת של רועי לתת לך לחשוב אחרת ממה שרשמתי. הוא הדה באזר כדי ללבות יצרים(בכל פוסט, זה בדוק) ותו לא.

אני, כאוהד הפועל משחר ילדותי, נגד כל קללה (כל קללה!) באשר היא לכל אחד.
אני חושב שקריאות שואה של אוהדים אדומים זה גועל ואני חושב שקללות של אוהדים צהובים נגד אבא של ביברס נאתכו כמה ימים אחרי שנפטר זה גועל באותה מידה.

הלוואי (באמת באמת הלוואי) ויגיע היום שייכנסו באבי-אביהם של אלו שעושים את זה משני צידי המתרס.

כמו שרשמתי, ובחרת להתעלם, אתה מדבר עם אחד שמצידו שיסלקו מהאיצטדיון(או אולם) כל אחד שמקלל באופן כללי.

עד כאן יישרנו קו.

לעצם העניין – כיוון שאין מבחינתי דרך להגדיר מה היא קללה קשה ומה היא קללה קלה, אז כל דבר הוא מגעיל.
ואולי נעבור אוהד אוהד ביציע ונשאר אותו למה הוא מאחל את מה שמאחל לאותו אדם?
אולי איזה אוהד הפועל בן 14 לא יודע בכלל מי זה רגב פנאן והוא סתם מקלל אותו כי השאר מקללים אותו? סביר מאד להניח
אולי ואוהד מכבי בן 15 לא ידע מי זה ביברס נאתכו ומה קרה לו אך לפנט שבוע כשהוא ישב לגדף אותו? סבירמ אד להניח

הינו הך…

עכשיו ירדת לסוף דעתי?

רועי 1 בינואר 2018

מ.ש.ל.

7even 1 בינואר 2018

אבקש להתעלם ממי שנמצא כאן באתר בכדי ללבות יצרים ועל אחת כמה וכמה לא מבין את מהות הספורט והזוכות באליפויות. תודה.

עידן. 1 בינואר 2018

סבבה, אז עדיף באמת לא להיתמם כמו שהיה אפשר להשתמע מהתגובה הראשונה.

הקללות לביברס היו דוחות באותה מידה וכל אחד שקילל אותו צריך לעוף מהמגרש מבחינתי.

גם אני נגד כל קללה ועדיין יכול להיפלט לעצמי בשקט "כוס אמק" אחרי שחטפנו שלשה בראש או אחרי שריקה רעה. אי אפשר לפטור את עצמנו ולקבוע שבגלל שלא ניתן לבטל את תופעת הקללות במגרשים לגמרי, אנחנו מוכנים לקבל כל התנהגות.

ושוב, יש הבדל בין קריאה כללית לשחקן כמו "זבל" "אפס" או אפילו "בן זונה" ובין קללות אישיות ומכוונות מטרה כלפי טרגדיה אישית שעבר אדם.

7even 1 בינואר 2018

מסכים לכל מה שאמרת, גם למשפט האחרון.
אך…אין דרך לקבוע את זה.

האם לצעוק לשמעון מזרחי להתאבד זה בסדר? האם זה פחות או יותר גרוע מלצעוק לרביב לימוד "כלב"?
לא יודע. אני לא בעד שום דבר בסגנון, כמו שאמרתי, ואני גם לא מצפה שיהיה פה קהל של NBA.

כל עוד לא קם גוף שקם ואומר מה מותר ומה אסור…איש הישר בעיניו יעשה (או עושה)….עצוב ככל שיישמע.

לי יש חברים אוהדי מכבי שמאחלים לפיגוע בשער 5 (אמיתי אמיתי, קורה הרבה).
רוצה לאמר – יש זבל בשני צידי המתרס. וחבל שזה כך.

מתן 1 בינואר 2018

נחמד שאתם לא מפסיקים לדבר על השירים לכיוון רגב פנאן אבל לא שמעתי מכם מילת גינוי אחת נגד השירים הנפלאים של האוהדים שלכם על אורי שלף

רועי 1 בינואר 2018

איזה שירים על אורי שלף ?

מתן 1 בינואר 2018

שכחתי, את זה לא מסקרים באתר של רקנאטי עם ראיונות קורעי לב. אם היית אתמול במשחק אולי היית זוכה לשמוע את הדברים הנפלאים ששרו עליו (וכל זה בזמן שאח שלו, סמל שלכם להזכירך, יושב עשרים מטר מהם) ואת הקריאות לרמי כהן שהוא הבא בתור ועוד מעט יקראו יציע גם על שמו

רועי 1 בינואר 2018

עצרתי בראיונות קורעי לב.
תתבייש.

עומר 1 בינואר 2018

אין מה לומר חוץ מזה שאתה בנאדם מגעיל שאיבד פרופורציות בחיים. מקווה בשבילך שאתה באזור גיל 12 ושיש עדיין סיכוי שתתבגר, אבל במידה שאתה כבר חמור גדול, אני מקווה שתפגוש את רגב פנאן בסמטה חשוכה ושיהיו לך את הביצים להצדיק בפניו את ההתנהגות הזאת שלכם.
אתה והחברים המפגרים שלך (הכוונה למפגרים מכל הקהלים והקבוצות שמרשים לעצמם להתנהג ככה) לא אוהדי ספורט! אתה מאוהב בתחושת הכח שאתה מקבל מלהיות חלק מקהל משולהב ומרגיש מוגן ביציע כי הרי זה לא יעלה על הדעת שרגב פנאן יעלה לשם, יפשיל את מכנסיך האדומים ויחנך אותך בצורה שהוריך היו צרכים בפעם הראשונה שגועל נפש כזה יצא לך מהפה.
בגדול אתה אפס.

מתן 2 בינואר 2018

מתנצל שאני עונה רק עכשיו, שכחתי מהדיון המרתק הזה.
אני לא שר את אותם שירים, אבל לא מתחסד ומגנה אותם כאילו אותם אנשים שרים על אדם צדיק. מוני פנאן גנב עשרות מיליוני דולרים מאנשים שראו בו חבר קרוב וסמכו עליו בעיניים עצומות והוא הרס למשפחות שלמות את החיים. רגב גר בפנטהאוז מפואר בצפון ת"א עם שני ג'יפים של BMW ולאחר מכן גם קיבל מאבא שלו דירה פלוס רכב (להזכירך, מוני עבד בהתנדבות לאורך כל השנים ולא קיבל שקל ממכבי ושרון הייתה עקרת בית). בסיטואציה כזאת יש שתי אפשרויות: או שהוא ידע מה קורה ופשוט בחר לעצום עיניים – מה שהופך אותו לשותף לפשע לכל דבר – או שהוא באמת לא הבין שמשהו פה מוזר ואז הוא טיפש גמור (ותסכים איתי שהוא לא כ"כ טיפש). תוסיף לזה את העובדה שהוא עובד היום במקום שאבא שלו כתב עליו במכתב ההתאבדות (!) שהוא הרס לו את החיים ובגללו הוא מתאבד ותבין שרגב פנאן הוא ממש לא טלית שכולה תכלת.
השירים האלה לא בסדר, אבל אני הרבה יותר שלם איתם מאשר עם השירים שהחברים שלך שרו שלשום על אורי שלף.
יום נפלא

רועי 2 בינואר 2018

שקרן, טינופת.

מתן 2 בינואר 2018

אשמח שתאיר את עיניי ותגיד לי במה שיקרתי (עם כינויי החיבה אתה יכול להפסיק, הבנתי את הנקודה).

יואב 2 בינואר 2018

מתן,
מה זה עיניינך בכלל? מוני עשה לך משהו? הפסדת אצלו כסף? אתה מתיימר לתת לגיטימציה לרוע המטונף שלך, ממש בוחן כליות ולב אתה. מה זה חשוב באיזה רכב רגב נוהג? איכס אחד גדול.

ברקוביץ 2 בינואר 2018

אני אוהד (אהדתי) את הפועל גם כדורסל, הייתי בדרבי וברגע שהתחילו הקללות לרגב עברתי מיציע 1 ל2. לא אגיע יותר למשחקים של הפועל סל ואשתדל לא להתעניין בכלל
בלי קשר יואב, לא נראה לך חולני שבן אדם עובד בארגון שאבא שלו אמר שהוא התאבד בגללם? אין פה משהו פגום?

יואב 2 בינואר 2018

ברקוביץ,
תשובה יפה. זאת הרוח. וזה באמת לא קשור לצבעים.
תשמע, קשה לדעת מה היה שם. אני לא חושב שמכבי לא היתה טובה לעסקיו של מוני. אבל אני באמת לא יודע.
על פניו, זה מוזר. אבל זאת צנעת הפרט בעיני.

ברקוביץ 2 בינואר 2018

זה הרבה יותר ממוזר ולדעתי אתה מיתמם לגבי צנעת הפרט

יואב 2 בינואר 2018

הסבר. למה זה צריך להיות העניין שלי או שלך?
הרי בסוף, הדיבור הזה מכשיר את המעשה כמו שמתן מדגים מעולה ברוב טיפשותו.

ברקוביץ 2 בינואר 2018

מה הקשר הדיבור מכשיר את המעשה? אמרתי שאני נגד הקריאות האלו. אבל בוא לא ניתמם הדברים ידועים, הבנק של מוני נתן למכבי יתרון לא הוגן, שופטים השקיעו בו ושחקנים חתמו בגללו, מכבי כולל שימון טענו שלא ידעו מזה כלום, נו באמת, התנערו ממנו ולא באו להלוויה
מוני כתב שהתאבד בגלל מכבי, ואז הבן שלו עובד שם. אתה יודע באיזה ארגונים זה קיים? מאפיה

איציק 2 בינואר 2018

מוני כנראה נפלט ממכבי בגלל פדרמן. לא נראה לי הגיוני שפדרמן יחזיר את המסחרה כל עוד הוא שם. כנראה רגב פנאן מאמן כושר לא רע בכל זאת.
לא ברור למה הבן צריך לסבול בגלל מה שאביו עשה. אם רגב היה קשור בדרך כלשהי אז מי שיודע שישוח למשטרה ותפקידה לבדוק, אם לא יודע, שיסתום ת'פה.
לגבי הסיפור שרגב ידע, אולי. גם בחוק הבן לא מחוייב להפליל את אביו. ומה אתם רוצים שיזרוק את הירושה. קשרי אב בן קצת שונים מקשרים רגילים.
מגיע לו שיעזבו אותו בשקט, או שידוחו לגורמים הרלונטייםמאם יש מידע מפליל לגביו.

יואב 2 בינואר 2018

אדון ברקוביץ,
אני לא עוסק בזה. אני עוסק בניצול טרגדיה של יתמות שלא רלוונטית לכלום. רק לרוע וקנאה.
אתה רוצה סיפורי מאפיה עם פלדה? יש מספיק.
עם רפופורט? יש מספיק. כבירי? שאול? רמון? אל תהפוך את זה לתחרות בוץ, אתה תפסיד שם בדיוק כמו שעל הפרקט. תתרכז בעיקר.

ברקוביץ 2 בינואר 2018

אני כבר לא מפסיד. הפסקתי לאהוד את הפועל

עידן. 1 בינואר 2018

ואם לסכם את השבוע של הפועל ואת טענות אוהדים שלה (הכל ברוח טובה):

https://www.youtube.com/watch?v=LcPkt2ys52o

יואב 1 בינואר 2018

כולם יעסקו מחר בזיקוקים, אבל באמת – בזה צריך לעסוק.
בתמונה: נשיקה במצח וחיבוק מלא חמלה שמקבל מאמן הכושר של מכבי ת״א רגב פנאן מחברו טל בורשטיין, כשברקע עשרות מאוהדי הפועל מקללים נמרצות וללא הפסקה בנבזיות נוראית את זכרו של אביו (מוני) ז״ל, לצד זריקת בקבוקים, גרעינים ומכל הבא ליד לעברו של פנאן.
מה שמכעיס יותר מזריקת החפצים והקללות המכוערות היא העובדה ששאר אוהדי הקבוצה לא יוצאים באופן חזק ועצמתי כנגד האפסים האלה.
תוצאת המשחק לא מעניינת.
מתה החמלה.
בושה.

אבא תודה. הירושה הכי משמעותית שאתה יכול להשאיר לי זה לא להיות הם. תודה.

יואב 1 בינואר 2018

נ.ב
קרדיט לנדב שרוטצלר. זה מפוסט שלו. שתי השורות האחרונות- שלי לתמיד.

Dr. van nostrand 1 בינואר 2018

יש אנשים גועליים מכל המחנות.
האנשים שאני מכיר מהקהל האדום, כמו מהצהוב של מכבי ובית"ר והירוק של חיפה הם אנשים שלא שמעתי עליהם מעולם מילה רעה על יריביהם.

יש לי בעייה עם ההתנהגות הזאת. מבחינתי לרשום גם הפסד טכני ולבטל את המשחק. סבבה.
שמכבי יואילו בטובם לקבל תקרת שכר בליגה ספורטיבית והוגנת או שיואילו בטובם להצליח במקום אחר.

בדיוק כפי שיואילו בטובם המקללים המגעילים והאלימים להיות אחראיים להפסדים טכניים, ביטול המשחקים ותשלום קנסות, הן של קבוצתם והן מבחינה אישית.

במקום לעשות סדר- נשארנו עם חוסר תחרות מובהק בליגה ואווירה של חוסר דרך ארץ ביציעים כאשר הרוב המוחלט נגד שני הדברים האלה אך לא יכול לעשות כלום ונשאר להוציא את התסכול פה.

בינתיים יש מי שעושה כסף מהאווירה האלימה וחוסר התחרותיות. ואנחנו יוצאים פראיירים כרגיל.

Ollie Williams 1 בינואר 2018

מה בדיוק הקשר בין קהל שמתנהג כמו חארות לעיוותים ספורטיביים?

למה תקרת שכר צריכה להיות תנאי למועדון לא לגבות את האוהדים שלו כדהם מתנהגים כמו תתי אדם?

מזל שהוציאו 'הודעת גינוי' שרלוונטית עוד פחות מהגינויים של האו"ם…

יואב 1 בינואר 2018

לא ראיתי שהוציאו.
איך היושב ראש שם יבחר ללא האולטראס? שבוי מרצון.
אוי זה מטונף…

Ollie Williams 1 בינואר 2018

ראיתי כותרת, לא טרחתי לבדוק מעבר.
כך או כך זה לא משנה את התהייה המקורית שלי, מה הקשר בין מחט לתחת ולמה לעזאזל עיוותים ספורטיביים אמורים להצדיק שירי זוועה על טרגדיות אישיות.

Steve 2 בינואר 2018

מתפלא עליכם, נראים כאוהדי מכבי ותיקים ולא מתלהמים, כאלו שראו עשרות שנים של תת רמה והתנהגות בזוייה של הפועל על כל מחלקותיה, ועדיין לא מוצאים את המילים החריפות( אולי בגלל פוליטקלי קורקט), רבותי, אוהדי הפועל השרופים הם חלאות אדם נטולי מוסר וגבולות, ואני לא מתבייש לאחל להם את כל הרע שבעולם. טינופות

עירן 1 בינואר 2018

ואז, בנוסף לכל, עוד מגיע לו מייקל רול……

יואב 1 בינואר 2018

(((((:

אסף the kop 1 בינואר 2018

האם יש מיץ של זבל יותר גדול מהישות הפיקטיבית המכונה הפועל ת"א ?
האם יש קהל יותר מכוער מהם ?
קבוצה דוחה עם קהל מגעיל שהפכה את הבכיינות למקצוע ואת הספורט למילה גסה.

יואב 1 בינואר 2018

יו דה מאן

7even 1 בינואר 2018

היכרותך עם עם הספורט בעולם מרשימה.

אסף the kop 1 בינואר 2018

אכן כן

בורדו פאפי 2 בינואר 2018

באמת תהינו מתי אסף דה בוק יזרוק את חמשת הסנט המטונפים שלו לדיון.

Alex 3 בינואר 2018

קצת אירוני שאוהד של קבוצה שהאוהדים שלה רצחו 39 אוהדי יובנטוס חפים מפשע חושב שיש לו זכות להגיד ששירים של אוהדי הפועל הופכים אותם לקהל שאין מכוער ממנו.

Ollie Williams 1 בינואר 2018

האירוניה היא שרמי כהן מזכיר לי פה את רוב הח"כים והשרים שלנו.
טונות של רוח, רעש וצלצולים, התלהמות מיליטנטית והבטחות למלחמת חורמה

בפועל כמעט אפס מעשה.

איציק 1 בינואר 2018

רק תחשוב איזה אסון היה פה אם היו עושים משהו.
עדיף שיעשו רק רעש וצלצולים ואפס מעשה.

Gil - Zimbabwe 2 בינואר 2018

טל טור מיותר לגמרי.
לא ברור לי מה הטעם להתעסק עם הפיקציה שנקראת ״הפועל תל אביב, כדורסל״.

ישי 2 בינואר 2018

אסור לבנאדם כבר ליהנות?

אחד העם 2 בינואר 2018

"הפסיכואנליטיקאי אלפרד אדלר ראה את תחושת הנחיתות כתחושה בסיסית איתו מתמודד כל אדם. לדבריו, כל הילדים נולדים עם הידיעה הברורה והבסיסית שהם חסרי אונים ותלותיים ביחסיהם עם מבוגרים"
אדומים: לא הגיעה העת להתבגר?

גלעד בלום 2 בינואר 2018

תודה לך טל בן יהודה (:

ישי 2 בינואר 2018

נחמת שוטים :)
איזה שעמומון. זה היה נראה שזה הולך לתסריט הכתוב מראש, אבל שתי דקות לפני הסוף משום מה מכבי חזרה לנסות לשחק בלי כוח במקום להמשיך לישון על המגרש והביאה על עצמה את ההפסד.

אנונימוס 2 בינואר 2018

+1000

גלעד בלום 3 בינואר 2018

ישי, התודה לטל היא על הניחוס, אם היה מתאפק ולא כותב את הטור הילדותי שלו שגרר את מאה פלוס התגובות הצפויות משני הצדדים אז היה נגמר 30 למכבי כנראה.

הבהרה שבמצב נורמלי לא צריכה להיאמר כי זה ברור-הקהל של הפועל שמקלל את רגב , שר שירי שואה וזורק חפצים הוא בזוי וגורם לי להקיא ו(כמעט) להפסיק לתמוך באגודה הזאת, מליניאק כתב על זה אתמול יפה, אין לי שום רספקט להנהלה שלא פועלת בתוקף נגדם אפילו במחיר של הפסד מינויים, להרחיק אותם לצמיתות מבחינתי. בעונה שעברה הלכתי לראות את הניקס נגד אוקלהומה והיה אוהד בשורה הראשונה שהקניט את ווסטברוק בחצי הראשון( קללות פרווה במונחים ישראלים ), תוך כמה דקות ניגש אליו סדרן ונתן לו אזהרה שבפעם הבאה הוא מורחק, זה מה שצריך לעשות. זה לא ריאלי בישראל וזו אחת הסיבות שהספורט ירוד, אין תרבות

התגובה שלך להפסד לעומת זאת היא הכי מכבי שיש, להקטין ולזלזל, למה לא לאחל מזל טוב לקבוצה שבאה ליד אליהו מלא וניצחה קבוצת יורוליג לגיטימית עם תקציב מרובע או מחומש? יש קבוצה בעולם ( חוץ מהאן בי איי ) שלא היתה שמחה אחרי נצחון אין דה יד? רק השוט על שימון היה שווה, וחוץ מזה כל נצחון של הפועל העונה זה כמו לידה קיסרית כי אנחנו כה מוגבלים, גם נגד בני עמבה היינו שמחים

ישי 3 בינואר 2018

הבנתי שזה על הניחוס וכתבתי שהניצחון אתמול במשחק חסר חשיבות ומנומנם הוא נחמת שוטים.
מסכים שהתגובה שלי היא הכי מכבי שיש. מה לעשות. אבל אין לי גם שום בעיה להגיד כל הכבוד ומזל טוב. הקנטות ספורטיביות זה סבבה מבחינתי (כל עוד הן נשארות בגדר הקנטות).

גלעד בלום 3 בינואר 2018

כלומר לתשעת אלפים אוהדי מכבי שבאו ממש לא איכפת להפסיד ליריבה השנואה בבית? אז למה באו? רק כדי להשפיל את הפועל ב30 הפרש? לזה היה חשיבות? אבל אם מפסידים אז זה שיעמומון חסר חשיבות, הבנתי, נתתם לנו את המשחק כי שימון אמר לפני המשחק לשחקנים שזה לא נורא להפסיד להפועל בבית? אתה מקשיב לעצמך?

RF 3 בינואר 2018

מחכה בקוצר רוח לפוסט המלגלג והילדותי שלך על הדרבי שהיה הערב. קבוצה עם תקציב של משהו כמו 3% משלכם ועם שני זרים וחצי עשתה מכם צחוק אצלכם בבית בפעם השלישית מחמשת הביקורים האחרונים שם. מעניין מה בן ה-13 חושב עכשיו

אריאל 3 בינואר 2018

ברכות להפועל. אחלה משחק הם נתנו. שאפו.

דוד 10 במאי 2018

מכבי לנצח תהיה מזוהה עם משחק הסרוחים .

Comments closed