שלום ולא להתראות

אני ממנה את עצמי לאחראי הפרדת קהלים מטעם מנהלת הליגה

לא נמאס לנו לשמוע על זה כבר? לי בטח שנמאס, אני מהמר שגם לכם. בגלל זה ה"לנו". די נו, כמה אפשר. אלה קיללו, אלה ירקו, אלה זרקו, אלה ביישו, אלה התנהגו כמו בהמות. חלאס.

אני מניח שיש עדיין אנשים שחושבים שהדיווחים והידיעות והצקצוקים והזעזוע והאיומים והשיימינג בכל מקום יצליחו למגר את התופעות הללו, שהדברים האלה יצליחו לחנך את הקהל, כל קהל. של כל הקבוצות. אז בשביל הפנטזיונרים האלה, אני אכתוב כאן שני דברים:

1. כל הדיווחים בתקשורת, כל הפרויקטים וכל המעקב אחרי האלימות במגרשים, מטרתם למשוך עוד קליקים ורייטינג. העורכים יודעים היטב שהידיעות האלה שוות המון חשיפה. אין באף דיווח, בין אם זה ברשת, בטלוויזיה, ברדיו או בעיתון, שום רצון או כוונה כנה להגביל או למגר את התופעה הזו בעתיד.

2. הדיווחים האלה רק מגבירים את הרצון של האוהדים להתנהג כפי שהם מתנהגים. החשיפה הזו שהם מקבלים היא למעשה המטרה של האוהדים האלה. כן, כנראה שהם רוצים בין היתר גם לעצבן את מי שהם תוקפים, אבל המטרה האמיתית היא לנסות לזעזע ולעצבן את הצופים\מאזינים\קוראים שבבית. החשיפה שהם מקבלים, ובעיקר הצקצוקים של האנשים הנורמטיביים שמביטים בתדהמה על הבהמתיות הזו, מהווים את הדלק שגורם להם להמשיך.

אבל כבר החלטנו שנמאס לנו, לא? אז מה בכל זאת נעשה? ובכן, יש כמה אופציות.

אופציה א': לא לעשות כלום

תתפלאו, זו האופציה החביבה על גברים (שמהווים את רוב אוהדי הספורט בישראל), בייחוד גברים נשואים. לא לעשות כלום. אבל בניגוד לבית מוזנח שדורש לפעמים קצת עבודה, תחזוקה ותיקונים, המצב הנוכחי אשכרא מעצבן ומפריע לי. אני מעדיף שמישהו כן יפעל כדי להפסיק את התופעות הללו כדי שלא נצטרך לשמוע עליהן יותר.

אופציה ב': שהאוהדים יפסיקו להתנהג ככה

חחחחחחחחחחחח.

אופציה ג': שהתקשורת תפסיק לסקר את זה

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

אופציה ד': למזער אינטראקציה וחיכוך בין מחנות

הנה, עכשיו אנחנו מתקדמים. תראו, אופציה ב' ו-ג' לעולם לא יקרו. אז אם אנחנו לא רוצים לשמוע על התקריות האלימות האלה יותר, או לפחות למזער אותן, בוא נעשה את המרב כדי למנוע את המצבים האלה מלכתחילה. בוא נתחיל להתנהג כמו מדינות אחרות באירופה.

אתה אוהד בית"ר? יופי, מצוין, כל הכבוד, אבל אסור לך להגיע לדוחא יותר עד להודעה חדשה. ואם אתה אוהד סכנין, יופי, מצוין, כל הכבוד, אבל אני מצטער, אתה לא מגיע לטדי. אין יותר קהל חוץ במשחקים האלה בין שתי הקבוצות עד להודעה חדשה. עד שאופציה ב' כאן למעלה תהיה ריאלית. ואם היא לא תהיה, אז פשוט נמשיך עם אופציה ד'.

אותו הדבר לגבי הדרבי התל אביבי בכדורגל, ולמעשה כל משחק "טעון" שבו אי אפשר לסמוך על הקהלים של שתי קבוצות להתנהג כמו בני אדם נורמטיביים (ולאלה שלא יודעים להבחין: זריקת חפצים, יריקות, גזענות, וגם קללות זה לא נורמטיבי). אתם סיימתם, אין יותר קהל חוץ במשחקים האלה, הקהל הביתי הרגע "זכה" בעוד שער לאכלס באצטדיון.

ואם אתם חושבים שאני מכוון רק לכדורגל, אתם טועים לגמרי. אין צורך שאוהדי הפועל ת"א והפועל ירושלים יגיעו יותר להיכל מנורה, אתם לא רצויים. לא צריך משטרה, אבטחה, הפרדה, גדרות, ניילונים או פינוי שערים מתחתכם. פשוט לא תוכלו להגיע יותר. וזה הדדי, אוהדי מכבי לא יגיעו יותר לארנה או לדרייבאין. שלום ולא להתראות.

כן, אני יודע, החלק הגדול של האוהדים הוא נורמטיבי, אני אפילו מכיר אוהדי הפועל כאלה, הרי "זה רק קומץ" קטן של חוליגנים שהורס לשאר. והקומץ הזה קיים אצל אוהדי מכבי, הפועל, בית"ר, חיפה, סכנין ובני יהודה. אז… אז מה? אז כן, הקומץ הזה הורס לשאר, והרוב הנורמטיבי יצטרך להיענש הפעם. הם יראו את המשחק בטלוויזיה. אני מבטיח לכם שהעולם לא יתפוצץ לתוך עצמו אם אתה אוהד מכבי\הפועל ותראה את הדרבי בטלוויזיה.

רגע, אני עוד לא סיימתי.

קוראים לך רגב פנאן ואתה עובד עבור מכבי ת"א? יופי, אל תגיע לדרייבאין יותר למשחקים מול הפועל ת"א. אני מניח שיש למכבי יותר ממאמן כושר אחד בקבוצה, אז הוא יהיה זה שיעבוד בדרבי אחרי שיקבל מרגב הנחיות מפורטות מה לעשות לפני, במהלך ואחרי המשחק.

ברצינות רגב, בשביל מה לך לעבור עוד ערבים כאלה, הרי הסטטוס שלך בפייסבוק, הגיוני ואמוציונלי ככל שיהיה, לא ימנע את ההתנהגות הזו של אוהדי הפועל במשחק הבא, אז פשוט אל תבוא. ככה אנחנו לא נצטרך לשמוע אותם, ולא נצטרך לשמוע את מקהלת הצדקנים שתבוא אחר כך. בעיה נפתרה. או סוג של.

אגב, אותו הדבר לגבי הדון מזרחי. די שמעון, פשוט תפסיק להגיע לדרייבאין. נמאס לי לשמוע את הקריאות שתתאבד כבר כמו שנמאס לי לשמוע את הדיווחים על זה אחרי המשחק. ייתכן שהם עדיין ימשיכו לצעוק את זה אם לא תהיה, אבל זה פתאום יראה הרבה פחות הגיוני והרבה יותר מטופש.

ולגבי העובדה שהדברים האלה קורים גם במשחקי דרבי בהיכל מנורה, הרי כבר סיכמנו מעלה שאוהדי הפועל לא יגיעו אליהם. אז הנה, ווין-ווין. מזרחי את פנאן ג'וניור לא יצטרכו לפגוש יותר את אוהדי הפועל, ולהפך. בעיה נפתרה. או סוג של.

ולקהל הקוראים הנאמן שלי כאן, אנא מכם, תעשו טובה ותחסכו מכולנו את השטות "אתה נותן לאוהדים האלימים לנצח". נו טוב, אם זה מה שבא לכם, תגדירו את אופציה ד' כניצחון שלהם. מה זה ניצחון, תבוסה משפילה. בסופו של דבר, אנחנו נוגדר כמנצחים. שהרי אנחנו סופסוף נזכה לשקט מדיווחים ציניים שמצקצקים על האלימות, לא נצטרך לקרוא יותר סטטוסים צדקניים, לא נצטרך לנענע ראשנו באכזבה מזויפת.

רק דמיינו עולם שבו לא יהיו יותר כתבות ב"חדשות הספורט" על האלימות ב*השלם כאן את המשחק*. דמיינו עולם שבו לא יהיו יותר פרויקטים מיוחדים למיגור האלימות במגרשים. דמיינו עולם ללא ועדות בכנסת עם ח"כים שמעולם לא היו באצטדיון מנסים לחנך קהל. דמיינו עולם לא הטפות מוסר של עיתונאים\אוהדים על אוהדים אחרים. פאק, זה עולם כל כך יפה שאני רוצה להלחין את הפסקה הזו ולתת לג'ון לנון לשיר אותה.

ולסיום, אם אתם תוהים איפה יעבור הגבול, ומי יחליט לאיזה קהלים הדדיים אסור להגיע יותר למשחקי חוץ מול הקבוצה השנייה, מתי הקו נחצה והקללות וההתנהגות הפכו בהמתיות מדי, אני ממנה בזאת את עצמי לאחראי הפרדת קהלים מטעם מנהלת הליגה (בכדורגל וכדורסל). אני אהיה זה שיחליט מתי תחול הפרדה ומתי היא תוכל להסתיים. אני בן אדם די הגיוני ומרגיש מוכן לתפקיד.

אז בתור האחראי להפרדת קהלים, אני מודיע בזאת לקהלים האלימים, שכאשר תדעו איך להתנהג, תקבלו את הצעצועים שלכם חזרה. עד אז, שבו בבית. כלומר, במשחקי החוץ כמובן. כן, גם אתה רגב.

76 מרתונים מתחת ל-2:20ש'
בשולי פרשת פנאן

53 Comments

יניב פרנקו 3 בינואר 2018

תכנית הגיונית, הפיילוט של ראדי היה הצלחה גדולה.

בנצי גורן 3 בינואר 2018

תומך אחד כבר מובטח לך בתפקידך החדש. בהצלחה.

אורן השני 3 בינואר 2018

ואם מדובר על שחקן ערבי או שפנאן היה המאמן, גם צריכים לשבת בבית?

צור שפי 3 בינואר 2018

מסכים עם ההנחה המשתמעת מהשאלה של אורן השני – ההצעה מרחיקת לכת מדי.
אוסיף שאלה משלי – כמה דוגמאות להסדרים כאלה קיימות במדינות מתוקנות?
המסקנה שלי, למרות מה שכתבת זו כן כניעה לאלימות (חבל לי שאני דופק לך את התפקיד החדש, אל תיקח את זה אישית)

גיל שלי 3 בינואר 2018

אני איתך, שריון לקהל חוץ אלים, זה דבר מיותר לחלוטין

טרנטה 3 בינואר 2018

למה טוב השריון הזה בכלל? כרגע בנתניה זה פחות רלוונטי אבל בבלומפילד יכלו למכור עוד 1500 מנויים במקום כרטיסים לקהל החוץ כשלרוב מדובר במכבי פ"ת וק"ש כלומר הכנסה אבודה.

אורי 3 בינואר 2018

לא מסכים
זה צריך לבוא מהמשטרה/בתי משפט

אם הייתי צועק בקול שהסדרן בן זונה בקולנוע ושתהיה שואה לשחקן בתאטרון ומשליח בקבוק שתייה על אחד הזמרים בפסטיגל, האם שלטון החוק היה מתייחס אלי באותה סלחנות שהוא מתייחס לזה במגרש ספורט?

יניב פרנקו 3 בינואר 2018

אנחנו בהסכמה אבל הדוגמאות שלך לא מחודדות.
אם היית צועק בקולנוע אז לא היה קורה כלום – אם היית משליך בקבוק שתייה בפסטיגל היית מבלה לילה במעצר אבל המפיק של הפסטיגל לא היה נענש בשום דרך אם פעל לפי הוראות המשטרה וכללי ניהול אירוע.
לכן צריך באמת לעבור למצב שבו המשטרה צריכה לטפל בבעיות ולהבין שיש מקומות שהחוק מאפשר סוגי התנהגויות מסוימים.

אלון 3 בינואר 2018

תראה, למרות מה שכתוב בתקשורת, בשני הדרבים השבוע לא נפלה שערה מראשו של איש.
בנוגע למשחקי קקי פיפי – זה הפייסבוק הרס את העולם. אבל גם אתה חוטא בזה. הם ככה, תראו אותם, אנחנו לא כאלה ובלה בלה בלה.
בנוגע לחדשות הספורט – חחחחחח. נראה לך שהם באמת רוצים לא לפתוח את מהדורת החדשות עם הפנים חמורות הסבר של מירי נבו או אילדיס? מה יביא להם רייטינג? הם משחקים אותה שהם "מקווים לא להתעסק בזה", אבל הם הכי רוצים שזה יקרה ולהתעסק בזה. כי זה נותן להם רייטינג.

Lord Anthony 3 בינואר 2018

"לא נפלה שערה מראשו של איש" יפה שזה הסטנדרטים שלך.
כאילו כל עוד אף אחד לא מת או שברו לו כמה עצמות אז הכל בסדר.

מיקו G 3 בינואר 2018

למען האמת כן, הכל בסדר. כל עוד אין אלימות פיזית אז הכל בסדר. ולמרות כל הדיבורים, זה לא גולש לאלימות כזאת.
אז פנאן נפגע ברגשותיו, לפני כמה שנים אף אחד במכבי לא בכה ככה כששולדרברנד נפגע ברגשותיו.

Lord Anthony 3 בינואר 2018

אוקיי, אז יריקות זה בסדר, גם זריקות בקבוקים?
לתפישתך גם לה-פמיליה הם בסדר לגמרי, רק קצת גיזענים, אבל אתה יודע, על טעם ועל ריח.

אלון 3 בינואר 2018

הרי בחייאת, תשאל כל זר סרבי/קרואטי/יווני על האלימות בדרייב אין (מינימום זירת רויאל ראמבל לפי התקשורת) והוא יצחק לך בפנים.

Lord Anthony 3 בינואר 2018

כבר דיברנו על הסטנדרטים שלך.
אתה מביא דוגמאות מליגות שאין בהן קהל. אני אשמח אם תביא דוגמאות מליגה שיש בהן קהל, נגיד לפחות במספרים של הליגה הישראלית.

אלון 3 בינואר 2018

אין קהל בסלובניה, קרואטיה ויוון?!
הספורט בישראל גם פחות אלים משמעותית מאיטליה, צרפת וגרמניה

Lord Anthony 3 בינואר 2018

יש קהל אבל מעט, אפילו מעט מאוד במקרה של מדינות הבלקן.
אין לי נתונים על כדורסל, אבל בכדורגל ממוצע הקהל בליגת העל גדול בהרבה מכל הליגות שהזכרת. בהתחשב בזה שהכדורגל הוא עדין הספורט הכי פופולרי במדינות האלו אני לא רואה סיבה לחשוב שבכדורסל המצב יותר טוב.
איטליה היא ממש דוגמא מצויינת לאור הצניחה בכמות הקהל באיצטדיונים במקביל לעליה באלימות.
בגרמניה הספורט הרבה פחות אלים מבישראל וגם בצרפת.

מיקו G 3 בינואר 2018

יריקות וזריקת בקבוקים זה לחלוטין לא בסדר. אבל כולם עסוקים בלמנוע מרגב פנאן ושולדרברנד להיעלב שכנראה אף אחד לא שם לב לאנשים שאשכרה עושים דברים אלימים.

אלכס 3 בינואר 2018

+1

שמעון 3 בינואר 2018

פנאן רק גרם להם לקלל עוד יותר שבכה כמו ילדה קטנה, הוא צריך לחייך להם בפנים או לקלל חזרה ולא לצאת ילדה.

הבזיון זה שמכבי אתמול הפסידו וספאחיה שאני לא יודע מה עבר עליו שהוציא את קול 5 דק לסוף. באותה שנייה שלחתי הודעה לחבר שמכבי יפסידו ואכן גקסון נתן 0 מ-7 בכל הזריקות המאני טיים שלו.
וכארם משעור? פשוט שחקן גרוע, חור הגנתי מטורף, כל שנייה שהיה על המגרש הפועל יצאו לריצה.

BRT 4 בינואר 2018

קול נפצע,לא הכל
איך שהוא נראה מהכורסא בבית

אלון 3 בינואר 2018

אני אומר שצריך לקחת דברים בפרופורציות.
כן, מצבנו מבחינת אלימות בספורט הוא טוב. הספורט פה לא אלים. הבעיה היא שיש כל כך הרבה גופים שמתפרנסים מאותה אלימות (שוב, לא קיצונית אפילו ביחס לעולם המערב) שמקפידים לפמפם כמה המצב גרוע. התקשורת, שרי הספורט, המשטרה, הועדות למינהן.

שמעון 3 בינואר 2018

ביציע של הפועל יש לשלוח רק יס"מ באופן קבוע עם אלות וגז מדמיע ואז התמימים יבכו שמרביצים להם סתם.

צור שפי 3 בינואר 2018

תגובה אלימה של שמעון

אלון 3 בינואר 2018

איזה גבר אתה

7even 3 בינואר 2018

לחשוב אתה מצפה שיגיבו לך…

Gil - Zimbabwe 3 בינואר 2018

טל, זה לא משנה אם מזרחי או רגב לא יגיעו. כל עוד יש טלויזיה זה ימשך גם ללא הנוכחות שלהם.

אייב 3 בינואר 2018

+1.
ואם ימנעו מאוהדי חוץ להגיע, יהיו יותר אוהדי הפועל שיקללו.

שמעון 3 בינואר 2018

האנשים האלו מקומם מאחורי סורג ובריח גם בחיים האמיתיים ולא רק בספורט. הם יעני אוהדים אבל הם באמת באים להתפרע, הם לא רואים את המשחק או משהו כזה. רק כלא יעזור ולהרבה זמן. כל השאר סיפורי בדיות. כלום לא ישתנה באמת.

איציק 3 בינואר 2018

לא מסכים, כי מזה נובע שאתה חושב שזה בסדר שבבית"ר ירושלים לא ישחק שחקן ערבי/מוסלמי כדי לא לעצבן את הקהל גם אם השחקן ראוי ובעמדה חסרה.
במקום זה, אני מציע שבכול המגרשים יהיו יציעים משותפים לכל האולטרס למינהם מכל הקבוצות. אחרי כמה מחזורים הכמות שלהם תדולל למספרים זניחים באופן טבעי.

שמעון 3 בינואר 2018

בדיוק ותבנה גם כלוב שלא יגלוש מעבר ליציע שלהם מסביב ויהיה אקשן גם במחצית.

ירושלמי 3 בינואר 2018

הקהל של מכבי\רגב פנאן\המאבטחים\הטלויזיה\שימון, כל אלה הם רק תירוצים.
כשהפרובוקטור רוצה לעשות פרובוקציה הוא כבר ימצא דרך.

חוץ מזה שברמה המעשית הניתוח שלך לא נכון.
העובדות הן שהלחץ התקשורתי והציבורי כן מצליחים לגרום לשינוי.
כמו הקהל של ביתר (שלמרות הטענה של מספר אנשים כמו אלפסי) בהחלט נמצא בתהליך של שינוי רציני (אמנם ארוך ומייגיע) אבל אין ספק ששנים ארוכות בהן התקיימה ספירלת השתיקה, והרוב השפוי של הקהל פשוט חשש להביע את דעתו, כל זה הולך ומשתנה למו מול העיניים.
זה בא לידיי ביטוי בשריקות הבוז של המערבי כשקריאות גזעניות מגיעות מהמזרחי, או כשקומץ מקלל שחקן או מאמן חלק לא מבוטל מהקהל מנסה לאזן זאת במחיאות כפיים.
בזירה הכי מרכזית – באינטרנט, בפורומים, בקבוצות הפייסבוק השונות רואים שעל כל תגובה גזענית או קיצונית מיד קופצים הרבה אנשים שפויים ומשמיעים את דעתם.
אני זוקף את זה אך ורק לאנשי התקשורת האופטימיים, שכאשר היו מהומות, אלימות וגילויי גזענות הרבה פרשנים אמרו שצריך להעניש את כל הקבוצה, היו כאלה שאמרו שצריך לסגור אותה וכו', אבל היו כאלה שאמרו שמדובר בקומץ, והרוב השפוי של הקהל רק מחכה שיטפלו אותו קומץ, והעובדה היא שזה באמת מה שקורה בשטח.
ואני אומר לך בפירוש מניסיון במקרים בהם בית"ר קיבלה קנסות או רדיוסים שהיו מאבקים פנימיים בין אוהדים שפויים לקיצוניים, ועפ"י מה שקורה בשטח בימים האלה הצד השפוי הוא זה שמשפיע הרבה יותר בזכות הרוח הגבית שהוא מקבל מהציבור ומהתקשורת, וכן, גם מאלי טביב. לא חייבים להסכים עם כל מה שהוא עושה מקצועית ומנהלית, אבל איכשהו הוא הצליח לרתום ולהרתם לצד הנכון של המאבק.

לכן מאוד חשוב להביא את הנושא הזה למודעות.
אני בטוח שיש הרבה מאוד אנשים שפויים בקהל של הפועל אבל הם פשוט פוחדים להביא את דעתם. צריך להראות את הקהל השפוי כדי לשבור את אותה ספירלה ואותה מחשבה שיש לאותם אוהדים שמפחדים להביע את דעתם.
צריך להראות שיש גם דמות של אוהדים נורמטיבים, וצריך לעודד אותם שיצאו נגד התופעה.
במקרים כאלה לתקשורת יש חשיבות עצומה.
וברגע שאתה בוחר פשוט להכנע למצב אתה תגרום לאותם "נורמאלים" להרגיש שהם פשוט הפסידו במאבק על הקבוצה שלהם, ואז הם יקימו את הפועל "נורדיה" ת"א או הפועל אוסישקין 2, אבל את הפועל הנוכחית אתה תפסיד.

תשאל את עצמך האם אתה רוצה שהאווירה במגרשים ובקרב הקהל תהיה כמו טורקיה 2, ולכן זה לגיטימי למנוע מאוהדים ומאנשי הנהלה להגיע למגרש היריבה, או שאתה רוצה לשאוף לאווירה במגרשים כמו באנגליה וספרד.

שמעון 3 בינואר 2018

אתה אופטימי, אני אוהב את האופטימיות שלך

אלון 3 בינואר 2018

דווקא מה שאני רואה בפייסבוק מצד אוהדי בית״ר זה דברים אחרים לגמרי

איתמר 3 בינואר 2018

הספורט הישראלי לא אלים.
הראיה הטובה ביותר לכך היא שני הדרבים שהתקיימו השבוע, בדרייב אין וביד אליהו.
לכאורה מתיחות גדולה בין המועדונים והקהלים.
בפועל, אוהדי מכבי הגיעו ויצאו מהדרייב אין נינוחים ושלווים וכך בדיוק קרה לאוהדי הפועל ביד אליהו.
השנאה בין הקהלים, שאפשר למצוא לה ביטוי בפורומים השונים וברשתות החברתיות, לא מתממשת לאלימות פיזית.
את הנקודה הזו צריך לציין.
יש בספורט הישראלי קהלים שהם לא נחמדים.
ועדיין, יש הבדל מהותי בין קהלים אלימים לקהלים לא נחמדים.
אני בדעה שככל שהתקשורת מנפחת אירועים זניחים (הקריאות והקללות נגד מזרחי ופנאן לדוגמא) כך עולה המוטיביציה בקרב אותם חלקים בקהל של הפועל (שאני ורבים מאוהדי הפועל סולדים מהם) להמשיך ולהשמיע את אותן קריאות וקללות על אף שהקבוצה ושאר האוהדים משלמים על כך מחיר.
אני מציע ניסיון אחר שאיננו הפרדה אלא התעלמות.
אני מציע שעד סיום העונה התקשורת תימנע מלדווח על קריאות וקללות של אוהדי הפועל והקבוצה לא תועמד לדין על כך.
אני כלל לא אתפלא אם דווקא ההתעלמות הזו תביא לדעיכת התופעה.

איציק 3 בינואר 2018

כלומר אלימות קיימת רק כשהיא פיזית?

ירושלמי 3 בינואר 2018

גם ידוע שאלימות מילולית אף פעם לא גולשת לאלימות פיזית…

גיא 3 בינואר 2018

האם מגרשי כדורגל בישראל הם בילוי לכל המשפחה?
הם לא והסיבה היחידה היא שהם אלימים

אורן השני 3 בינואר 2018

לכל אנשי ה"זו לא באמת אלימות, תראו מה קורה במקומות אחרים" – אתם נהנים ללכת למשחקים כיום בישראל? לדוגמה הייתי במשחק בקרית אליעזר נגד בית"ר, האוהדים שלהם רדפו אחרי ארבייטמן אחרי המשחק וזרקו עליו אבנים גדולות שכמעט פגעו בי באחרים, מאז אני בקושי רואה משחקים במגרשים וגם אז לא נגד יריבות עם אוהדים כאלה.

אלון 3 בינואר 2018

עוד דוגמא למקרה אלימות חמור של הקהל של בית״זר שלא דיברו עליו בתקשורת, למרות שאיכשהו נצרב בתודעה שהתקשורת מחפשת אותם ומבליטה כל דבר שהם עושים

גיא 3 בינואר 2018

כמו שרודפים את ביבי

מיקו G 3 בינואר 2018

אני לא נהנה. אבל זה נובע יותר מהארגון הגרוע, מהתכנון הנוראי של איצטדיונים, מהיעדר אפשרות להגיע בתחבורה ציבורית.

מתן 3 בינואר 2018

בוא נגיד שהתכנית הזאת תהיה טובה ויעילה (ואני ממש לא חושב שדרבי בלי רגב פנאן ימנע מאוהדי הפועל לשיר לו, כמו שדרבים בלי טועמה לא מפריעים לאוהדי מכבי לברך אותו), מה לדעתך צריכים להיות הפרמטרים? אוקיי, שירים על פנאן, שלף וכו' מצדיקים את הפעלת הסנקציות הנ"ל, וכך גם שירים גזעניים כמו במשחקים בין בית"ר לסכנין, אבל מה עם השוואות לארגוני טרור לצורך העניין (כמו שקורה במשחקים בין מכבי לחיפה)? ומה עם איחולי מוות, מחלות וכיו"ב? אי אפשר לקבוע סטנדרטים שכולם יסכימו איתם. היום קבוצה א' תתלונן על קריאת 'בני זונות' ומחר קבוצה ב' תתלונן על 'מטומטמים'. בקצב הזה לא יישאר קהל מהסיבה הפשוטה שכולם יורחקו מהמגרשים.

גלעד בלום 3 בינואר 2018

טל, קודם כל סחטיין על מה שכתבת אצל פרנקו, היה גם משחק כדורסל מעניין (לצופה הנייטרלי), כמעט שכחנו את זה . סחטיין על זה שלא יצאת על האולטראס של הפועל ספציפית כמו כמה מהמגיבים, זו בעיה של כל קבוצה שיש לה מכמה מאות אוהדים.

אני לא גר בישראל מאז 2000 אבל מגיע פעם בשנה למשחק או שניים ולדעתי יש פחות אלימות מבעבר באופן כללי!

בשנות השבעים, שמונים והתשעים הלכתי כל שבוע לכל מגרש בארץ שהפועל שיחקה בו ונתקלתי באלימות פיזית מאוהדים בפתח תקווה( הפועל)בני יהודה, נתניה, בש, ביתר, יבנה. בשכונה זה היה אבנים, בבלומפילד אוהדי ביתר זרקו בקבוקים מזכוכית לשער שבע, בבש רדפו אחרי עשרות אוהדים עם ברזלים אחרי נצחון 4-1 בחוץ בעונה שאלי כהן היה שחקן העונה ( סתם הלכתי למכונית , מזל שאני רץ מהר ), בטדי היית פעם אחת וזה הספיק לי, פחד מוות! ראיתי ילדים מקבלים מכות כי לבשו אדום..

דווקא משחקי דרבי תל אביבי היו הכי פחות אלימים, הקהלים באים מאותם מקומות והאהדה שרירותית, לפעמים חברים הכי טובים או בני משפחה אוהדים קבוצות יריבות. אבל החוליגניזם שעליו אתה מדבר עכשיו הוא קצת שונה, זה פרובוקטים של עידן הפייסבוק, עלית על הנקודה שהם ניזונים מפרסום , אגב גם פה בדה באזור יש 3-4 פוסטים ומאות תגובות על הנושא , דורפן ותבורי מרוצים מזה מבחינת פעילות של האתר…:)

אבל הפתרון שלך לא נראה לי.

דורפן דיבר על איך שבאנגליה מיגרו את התופעה, וזו הדרך, בתקיפות, בלי להתנצל, למגר, זה רק עניין של החלטה של האנשים למעלה, המחוקק, המשטרה ובעיקר בעלי הקבוצות.

האמת זה די פשוט- להדפיס על כל כרטיס כמה משפטים פשוטים שמחייבים את קונה הכרטיס להתנהג בצורה ספורטיבית , לא לקלל קללות אישיות, שרים על שואה, לא לזרוק חפצים וכמובן ללא אלימות פיזית. המשפט הכי חשוב הוא: ״הנהלת הקבוצה שומרת לעצמה את הזכות להרחיק לצמיתות כל אדם שיעבור על הכללים״.

אדם שלא יסכים לתנאים לא יוכל לרכוש כרטיס, במידה ומישהו עדיין ישיר שירים בזויים או יטנף את הפה מותר לסדרן להרחיק אותו מידית ולמנוע ממנו כניסה . במקרה של הפועל מדובר במאה ילדים מפגרים, אין שום בעיה לזהות אותם, להעיף אותם ולא לאפשר להם להיכנס יותר.

בטווח הקצר זה יפגע במכירת הכרטיסים אבל בעתיד אולי יבואו משפחות עם ילדים וסבתות לראות כדורגל וכדורסל כפי שקורה באמריקה

אלכס 3 בינואר 2018

+1

על אלימות פיזית להרחיק לצמיתות (ע"ב ת.ז.), וזה כולל זריקת חפצים ויריקות, ועל מילולית פשוט לא לדווח ולא להתעסק ברבים. הפרסום מזין את זה.

אלעד טורונטו 3 בינואר 2018

אני מנוי להפועל ירושלים כדורסל מלחה/ארנה, ב 10 השנים האחרונות. בנוסף אני חי בטורונטו בשנתיים וחצי האחרונות, ויצא לי ללכת למעל 100 משחקי נבא, ועוד כמה משחקי בייסבול.

המבחן לגבי אלימות, לתפיסתי כצרכן ספורט שנמצא הרבה במגרשים, כמו שציינו כמה לפני בתגובות בפוסטים השונים, הוא לא באירוע מבודד. אירועים כאלה קורים ויקרו בכל מגרש בעולם. במשחק פלייאוף של הבלו ג'ייז זרק אוהד בקבוק שכמעט פגע בשחקן של הקבוצה היריבה באמצע מהלך, ושנה לפני כן בפלייאוף נזרקו בקבוקים למגרש בעקבות החלטת שיפוט שנויה במחלוקת, שהיתה למעשה נכונה. סרג' איבקה ורובין לופז הלכו מכות, ואפשר לראות גם, בעיקר בפלייאוף, עובד של הרפטורס בלבוש של הקבוצה היריבה, שהקמע יגיע ויזרוק עליו עוגה בפרצוף, ויראו את זה על הג'מבוטרון. כמו כן מספר פעמים בעונה הקהל יפצח בקריאות "רף יו סאק".

לעומת זאת, במלחה/ארנה, כל משחק, יש קריאות לשמעון להתאבד. כל משחק גיא פניני מת לא משנה נגד מי משחקים. "ההימנון" של האוהדים הוא ירושלים של זהב, שהשורה האחרונה בו היא "אלי אוחנה בן זונה שיכור". על טעות שיפוט מקבלים "סמי בכר מת", כלומר מזכירים לו שסמי בכר, שופט מהבכירים שהיו לנו, סיים את הקריירה כי העז "להתעסק" עם אוהדי הפועל ים.

חפצים נזרקים למגרש בערך כל משחק. ישבתי מול החזיז במלחה במשחק מול חולון. היה שחקן פעם, רועי ניצן, שהיתה לו קרחת. ראיתם פעם יציע שלם של ילדים עומד מטרים מהשחקן ושר "רועי ניצן חולה סרטן"? לא שמעתי את הקריאה הזאת מאז, ויש שיפור מסוים, אבל דברים מסוג זה אפשר לצפות לפגוש בכל משחק.

הפער בין האווירה ה"ממוצעת" בין טורונטו לירושלים, גם במגרש וגם מחוצה לו הוא עצום. אפשר לסגור אותו. אבל בשביל זה חייבים להכיר בכך שיש בעיה. ראיתי גם פה, וגם הרבה בפורום צ'ה, מעניין אם עדיין פעיל, שאומרים אין אלימות, שכל האולם שר למישהו להתאבד זה ממש אחלה והכל בסדר.

מעיין אוהד מכבי 3 בינואר 2018

הפתרון הוא קל ופשוט – לזהות את הקיצוניים ולהרחיק אותם. אלו שהרחקה לא תעזור כדי לטפל בהם יישבו במאסר.
ככה פעלו באנגליה וזה הוכיח את עצמו.

"הקומץ" בישראל הוא עדיין קומץ. לא מדובר ביותר מכמה עשרות בודדות של אוהדים בכל קהל. כל מי שמגיע למשחקים באופן קבוע יודע מי האנשים הבעייתיים.

למרבה הצער, למשטרה ולתקשורת אין שום אינטרס לעצור את זה, וגם הנהלות הקבוצות מעדיפות שקט תעשייתי מאשר להילחם מול הקיצוניים ראש בראש.

jhkj 3 בינואר 2018

בארגנטינה יש הפרדה כזו בשני משחקים ועדיין הולכים מכות מחוץ לכל קלאסיקו עד המוות.

מתן 3 בינואר 2018

אגב, אירועי האלימות החמורים ביותר (לה פמיליה שתקפו אוהדי הפועל, אוהדי מכבי שתקפו אוהדי חיפה) בכלל לא היו במשחקים (בשני המקרים התוקפים ארבו לקרבנות לאחר משחק נגד קבוצה שלישית), ככה שאני באמת לא רואה איך ההפרדה הזאת אמורה לעזור למיגור האלימות.

טרנטה 3 בינואר 2018

אם כנופיות פשע מאורגן אורבות אחת לשניה במקום מבודד זה לא מפריע לאף אחד ונאחל בהצלחה לשני הצדדים. אם זה כמו המקרים שציינת שבהם כנופיות תוקפות אוהדים תמימים יש להביא משטרה ולחסל (מעשית. לא ציורית) את ארגונ הטרור האלה. אולטרס הפועל שמנסים לירות רקטה ליציעי מכבי בדרבי לא שונים מאולטרס מכבי שארבו לחיפאים.
הפרדת הקהל לא תמנע את המקרים האלה אבל היא תמנע את הטעות בתפיסה שאלו "מחנות אוהדים משולהבים שנקלעו במקרה לקטטה" ותבהיר שמדובר בארגוני פשע ובאחרונים יש לגיטימציה לטפל כמו בטרור ולא כמו ב"אוהדים".

מתן 3 בינואר 2018

אוהדי הפועל מנסים לירות רקטות? יכול להיות שגם השיפוצים בבלומפילד זה רק מבצע של צה"ל לאיתור מנהרות טרור משער 5 לשער 11?
אגב, אוהדי חיפה שהותקפו היו כמה נערים שהלכו למשחק כדורעף, שעד כמה שידוע לי אין שם אווירה עוינת מדי

אמנון א.ק.א. טרנטה 4 בינואר 2018

אצל החולים האלה הכל אפשרי:
https://m.ynet.co.il/Articles/2881527

BRT 4 בינואר 2018

אחד מהם זהו יורי טליבאן,
שאוהדי ביתר סגרו איתו חשבון
בצורה שמזכירה יותר ארגוני פשע
בצורה שבה האולטראס האלו
הולכים מכות ,
זה פשוט בלתי נסבל

טרנטה 3 בינואר 2018

מסכים במאה אחוז. אני לא צריך כאוהד נורמטיבי לחשוש כשאני בא למשחק ביתי להיתקל בכנופיות ולא צריך לחשוב פעמיים לפני משחק אם אני מביא את הילדים או לא.
וכמובן שאין לי מה לחפש בדרבי אדום / טדי / וואטאבר.
יחסוך כל כך הרבה הוצאות שיטור וסדרנות מגוכחות, תקריות מיותרות וכותרות מיותרות.

Comments closed